بى خیال دنیا

به نقل از خبرگزاریها در مورد بى خیال دنیا : از خیالات تو میآید بلا چون خی فاسد آمد جابجا گه خیال فرجه و گاهی دکان گه خیال علم و گاهی خان و مان گه خیال م ب و سوداگری گه خیال تاجری و داوری گه خیال نقره و فرزند و زن گه خیال بوالفضول و بوالحزن گه خیال کاه و گاهی قماش گه خیال مفرش و گاهی فراش گه خیال آسیا و باغ و راغ گه خیال میغ و ماغ و لیغ و لاغ که خیال آشتی و جنگها گه خیال نام ها و ننگه. این رسم روزگاره..... ی را که خیلی دوست داری، زود از دست می دهی **از آنکه خوب نگاهش کنی. **از آنکه او را در آغوش بگیری . ** از آنکه تمام حرفهایت را به او بگویی ، **از آنکه همه لبخندهایت را به او نشان بدهی مثل پروانه ای زیبا، بال میگیرد و دور می شود ، و تو خیال میکردی تا آ دنیا می تونی هر روز طلوع آفتاب را با او تماشا کنی . دستمال کاغذی به اشک گفت:
قطره قطره ات طلاست
یک کم از طلای خود حراج می کنی؟
عاشقم
با من ازدواج می کنی؟
اشک گفت:
ازدواج اشک و دستمالِ کاغذی!
تو چقدر ساده ای
خوش خیال کاغذی!
توی ازدواج ما
تو مچاله می شوی
چرک می شوی و تکه ای زباله می شوی
پس برو و بی خیال باش
عاشقی کجاست!
تو فقط
دستمال باش!
دستمال کاغذی، دلش ش ت
گوشه ای کنار جعبه اش نشست
گریه کرد و گریه کرد و گریه کرد
در تن سفید و نازکش دوید
خونِ درد
آ ش، دستمال کاغذی مچاله شد
مثل تکه ای زباله شد
او ولی شبیه دیگران نشد
چرک و زشت مثل این و آن نشد
رفت اگرچه توی سطل
پاک بود و عاشق و زلال
او
با تمام دستمال های کاغذی
فرق داشت
چون که در میان قلب خود
دانه های اشک کاشت.
عرفان نظرآهاری زین العابدین علیه السلام: اِعلَموا أنَّ اللّهَ لَم یُحِبَّ زَهرَةَ الدُّنیا وعاجِلَها لاِءَحَدٍ مِن أولِیائِهِ ولَم یُرَغِّبهُم فیها وفی عاجِلِ زَهرَتِها وظاهِرِ بَهجَتِها؛ بدانید که خداوند زرق و برق زودگذر دنیا را براى هیچ یک از دوستانش نخواسته است و آنان را به دنیا و به زیور گذراى آن و زیبایى ظاهرى آن، ترغیب نکرده است. دوستت دارم بی آنکه مرا دوست داشته باشی
دوستت دارم حتی اگر به چشمان خیسم بخندی و بی خیال این باشی که دلم ش ته است... دوستت دارم حتی اگر دلت سنگ باشد ، حتی اگر هیچ احساسی بر من نداشته باشی با اینکه میدانم در دلت یک دنیا محبت است و احساست ، مثل آب پاک و زلال است... مرا باور داشته باش ، حتی برای یک لحظه هم که شده قلب مرا با تمام وجودت حس کن .. «دنیا فریب می دهد و زیان می رساند و زود می گذرد . پروردگار پاک و تعالی راضی نشده است که آن را پاداشی برای دوستان و کیفری برای دشمنانش قرار دهد . همانا اهل دنیا همچون کاروانی هستند که هنوز در جائی فرود نیامده ولحظه ای نیاسوده اند که بناگاه کاروان سالار نهیبشان زند و کاروان بی درنگ کوچ کند ». حکمت 415
« دنیا خانه آرزوهایی است که زود نا. من خیلی دلم تنگ شده اما دلتنگی من برای ادمهای این دنیا نیست . حوصله ام خیلی خیلی سر رفته اما نه برای رفتن به پارک یا جاهای دیدنی که در این دنیاست من خسته ام خیلی خسته ام می خواهم استراحت کنم اما نه در این دنیا می خواهم از این دنیا بیرون بروم می خواهم مهمان نا خوانده ای خارج از این دنیا باشم. لباس آ ت متری چند؟ خدا؟ رویا در دنیای خیال و ذهن باقی می ماند و با حرف زدن هم جان نمی گیرد و زنده نمی شود. نمی توان لمسش کرد یا زندگی اش بخشید و لحظاتش را مثل خاطرات تجربی با ثبت ع و ضبط صدا و تصویر نشان داد. با نوشتن است که اتفاقی نیفتاده به حقیقتی که درست مقایل توست، بدل می شود و ذهن را بی کمترین اجباری به باور نزدیک می کند. بله من این را ندیدم، امم.. شاید هم دی. وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشدناک ترین کیک عروسی 3 وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشدناک ترین کیک عروسی 1 وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشدناک ترین کیک عروسی 2 وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشدناک ترین کیک عروسی 4 وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشدناک ترین کیک عروسی 5 وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا اینترنت رایگان ایرانسل تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+بهترین تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+جدیدترین تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+ تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+مشاهده جدید ترین تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+ع وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+تصویر جدید وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+تصویر این ماه وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+اخبار جدید در باره وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+تصویر کیفیت دار وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+تصویر مینیاتوری وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+کاریکاتور وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+ تصویر های وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+ تصویر وحشتناک ترین کیک عروسی دنیا+ع وحشتناک ترین کیک عروسی منو درگیر خودت کن تا جهانم زیرو رو شه
تا سکوت هرشب من با هجومت روبرو شه

بی هوا بدون مقصد سمت طوفان تو می رم
منو درگیر خودت کن تا که آرامش بگیرم

با خیال تو هنوزم مثل هر روز و همیشه
هر شب حافظه ی من پر تصویر تو می شه

با من غریبگی نکن با من که درگیر توام
چشماتو از من بر ندار من مات تصویر توام

با من قریبگی نکن با من که درگیر توام
چشماتو از من بر ندار من مات تصویر توام من مات تصویر توام

تو همین جایی همیشه با تو شب شکل یه رویاست
آ ین نقطه ی دنیا تو جهان من همین جاست

تو همین جایی و هر روز من به تنهاییم دچارم
منو نزدیک خودم کن تا تو رو یادم بیارم

با خیال تو هنوزم مثل هر روز و همیشه
هر شب حافظه ی من پر تصویر تو می شه

با من غریبگی نکن با من که درگیر توام
چشماتو از من بر ندار من مات تصویر توام

با من غریبگی نکن با من که درگیر توام
چشماتو از من بر ندار من مات تصویر توام من مات تصویر توام بی خیال این همه قانون ... بی خیال این همه ترس ...
بی خیال دنیا با این همه قانونگذار بی قانون و بیخیال این همه محتسب بی حساب!!
بی خیال این همه رسولان بی معجزه و معجزات بی رسول!!
من ... من عاشق آزاد نوازش و سیب از قفس بی ت و ترسم ،
حتی اگر به جرم خوردن سیب به زندگی تبعید شوم ....
دستهایت را به من بده ...
به جهنم که مرا به جهنم میبرند. dm-c-dm
خیال کن روزگارم روبه راهه
dm-c-dm
خیال کن رفتیو دلم نمرده
bb-c-dm
خیال کن مهربون بودیو قلبم
dm-am
کنار تو ازت زخمی نخورده
dm-c-dm
خیال کن هیچی بین ما نبوده
dm-c-dm
خیال کن خیلی ساده داری میری
bb-c-dm
خیال کن بی خیال بی خیالم
dm-am
شاید اینجوری ارامش بگیری
dm-c-dm
گذشتی از منو ت نشستم
dm-c-dm
گذشتی از منو د. پشت غروبهای خیال جاده هنوز منتظر ی است به رنگ خورشید که طلوع کند برای دقایق مرده مردی از تبار شقایق . امروز گل های باغچه من خمیده مینگرند اسمان بی قاصدک را . نسیمی که میوزید نقشی داشت به رنگ زندگی و امروز خواب همه چیز نزدیک است . ایوانک خاطره ها پر شده است از غبار روزهای ج من خسته تر از انم که بازکنم پنجره رو به دنیا را . بگذار بسته بمان. زنی که به همراه شوهرش مشغول رانندگی بود، پس از پرت شدن شوهرش از ماشین متوجه این اتفاق نشد و با خیال راحت به رانندگی ادامه داد. حضرت (ره) درباره خواهی مردم ایران و خواسته های استعمارگران فرمودند: «الآن جرم این ملت این است که می خواهد آزاد باشد، می خواهد انسان باشد، می خواهد سرنوشت خودش به دست خودش باشد... دنیا دنیای سابق نیست. دنیای سابق نیست که یا انگلستان باید بر همه دنیا حکومت کند یا اروپا یا و یا شوروی. دنیا امروز نمی پذیرد این را. باید آن ها تعدیل کنند کارهای خودشان را. دنیا نمی پذیرد که دو قدرت تمام دنیا را از بین ببرند. دنیا نمی پذیرد که یک اقلیت تمام کشورها را ببلعد. باید این ها در کارهای خودشان یک تجدیدنظر ند.»

صحیفه ، جلد 18، صفحه 322 خیال کن روزگارم روبراهه ، خیال کن رفتی و دلم نمرده
خیال کن مهربون بودی و قلبم ، کنار ِ تو ازت زخمی نخورده
خیال کن هیچی بین ِ ما نبوده ، خیال کن خیلی ساده داری میری
خیال کن بی خیال ِ بی خیالم ، شاید اینجوری آرامش بگیری
گذشتی از من و ت نشستم ، گذشتی از من و دیدی که خستم
تو یادت رفته که توی ِ چه حالی ، کنارت بودم و زخمات و ب. نامه حضرت علی (ع) به سلمان فارسی قبل از خلافت اما بعد ؛ دنیا به ماری ماند با بدنی نرم و زهری که موجودات را از میان بر می دارد . پس از خوشی های دنیا روی برکش ؛ زیرا که مدتی بیش بر تو نمی پاید . فکر دنیا را هم مکن ! چون به یقین می دانی که به تو نمی ماند؛ و وقتی با آن دمساز گشته و انس گرفتی ؛ بیشتر بیم دار ؛ که دنیا پرست هنگامی که در دنیا به شادم. نارنگى جان لطفأ ت شو و گوشیتو پرت کن و اون چشاى دردتو ببند بخواب! میخوابى یا با کمربند بخوابونمت؟! بس کن دیگه بى خیال. اونم که عمرأ رو خودش نمیذاره و به روت نمیاره. نارنگى خانوم شما داره18س میشه ها؟ دیگه بچه نیستى. قدیما هم سن تو بودن 4تا بچه داشتن! دل جان لطفأ خفه شو و به این چشماى بى گناه رحم کن! قشنگ بشین به این مغز بیچارت توجه کن ببین چ. ی: "عزیزان من! بعضى ان از اسم جهاد مى رمند! خیال مى کنند که تأسیس یک کشور، ایجاد یک تمدّن، نظم در زندگى، پیشرفت در زندگى مادّى و معنوى و رفاه مشروع براى انسان ها، با جهاد نمى سازد و جهاد ضدّ این‏هاست! چه خطایى! چه غلطى! بدون جهاد، هیچ ‏چیز به دست انسان نمى ‏آید؛ نه دنیا و نه آ ت. بدون جهاد، در مقابل گرگِ بى ‏دست و پاى بیابان هم نمى شود ا. معنی وفا را که می جویند تمام رنگ ها همان رنگ های ذهن است، نیازردن، بد خیال ن ، در عالم خیال و نظر یک نشان داشتن و حتا بیشترش یادها را چون واقع عزیز داشتن. حالا از دوری است یا خاطره ناخوش یا نمی دانم هر چیز دیگر که از پس بعضی حرف ها آدم حس می کند که خار در چشم و استخوان در گلویش مانده است. زیستن در محیط حرفه ای نیازمند اخلاق حرفه ای است. هر. پسر خوشگلم و نازنیم رو پنج شنبه مورخه 3/11/92 ساعت 35/9 صبح در بیمارستان سید ال یی سنندج دنیا اومدی و با به دنیا اومدنت دنیا رو بهمون دادی ... همون روز تو بیمارستان بابایی اسمت رو محمد گذاشت محمدم عزیز دلم خیلی دوست دارم ببخش عزیز دلم این چند وقت برات ننوشتم ... دیگه میخوام برات بنویسم تا همیشه برات بمونه بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

مردى به حضور مؤ منان على (علیه السلام ) رسید و عرض کرد: اى مؤ منان راهى از راههاى نیکى را به من سفارش کن که با عمل به آن نجات یابم ؟
مؤ منان (علیه السلام ) فرمود: اى سؤ ال کننده! گوش کن ، سپس بفهم ، سپس یقین و باور کن و سپس آن را عمل کن ، بدان که انسانها بر سه دسته اند:
1- زاهد پارسا 2- صابر و . مرا خیال "تو"
بے خیال عالم ڪرد
همان خیال تو ،
مارا دچار این غم ڪرد

عدّه ای روششان در دنیا این است که می گویند: ما مان را پشت سر علی(علیه السلام) می خوانیم ولی سر سفره معاویه می نشینیم و غذا می خوریم! و خیال کرده اند که می توانند بین حق و باطل جمع کنند!آیا می شود بین این دو را جمع کرد؟!

علی(علیه السلام) در روایتی دیگر نسبت به حق و باطل می فرماید:
«لَایَجْتَمِعُ الْبَاطِلُ وَ الْحَقُّ»

چرا علی(علیه السلام) می فرماید: اینها با هم جمع نمی شود؟
خیلی روشن است؛
چون تو خیال نکنی که می توانی بین بهشت و جهنّم جمع کنی!
یعنی هم بهشت را داشته باشی و هم لذّات مادّی و شهوات را که آ ش جهنّم است.

یا بهشت یا جهنّم!
یا رحمان یا !

اینها هر دو، امور وجودی هستند و با هم تقابل تضادّ دارند.

عدّه ای روششان در دنیا این است که می گویند: ما مان را پشت سر علی(علیه السلام) می خوانیم ولی سر سفره معاویه می نشینیم و غذا می خوریم!
آیا می شود بین این دو را جمع کرد؟!
یک عدّه تِزشان در دنیا این است
و خیال کرده اند که می توانند بین حق و باطل جمع کنند!

امّا نمی دانند که سر خودشان کلاه گذاشته اند،
وگرنه خدا که سرش کلاه نمی رود!
این یک کلاه نفسانی است و دارد دستت را خالی می کند!

اینطوری نه به بهشت می رسی و نه حس بهره می بری!
زرنگ تر از تو، خیلی بودند که نتوانستند اینها را جمع کنند.
حق و باطل که با همدیگر جمع نمی شود. یا خدا یا !
یک کدام از این دو!
جمع بین اینها نمی شود.
لذا علی(علیه السلام) می فرماید: «لَایَجتَمِعُ البَاطِلُ وَ الحَقُّ».
ما در باب ضدّین میگوییم: اینها با هم جمع نمیشود؛ «الضِّدَّانِ لَایَجتَمِعَانِ»

پست 166
سلوک عاشورایی/ منزل ششم/ حق و باطل
از مباحث مرحوم حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی
ابن عبّاس مى گوید شنیدم که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود:اِنَّهُ ما سَکَنَ حُبُّ الدُّنیا قَلبَ عَبدٍ اِلّا اطَ فیها بِثَلاثٍ: شُغلٍ لا یَنفَدُ عَناوُهُ وَ فَقرٍ لا یُدرَکُ غِناهُ وَاَمَلٍ لا یُنالُ مُنتَهاهُ. اَلا اِنَّ الدُّنیا وَالآخِرَةَ طالِبَتانِ وَمَطلوبَتانِ فَطالِبُ الآخِرَةِ تَطلُبُهُ الدُّنیا حَتّى یَ. در خاطراتم نه چندان دور خدا بود ولی از من دور
جوانی بودم شاد و خنده رو زنده بودم من بخواست او
بخ دم خواب دیدم چو روز توی خواب دل گرفت چو روز
خو د دیدم اما رویا بود زندگی در ان برام پیدا بود
توی خواب دیدم من گندم زاری میدویدم من به سوی یاری
دختری دیدم موی طلایی اشنا بود برایم انگار چند سالی
نزدیک شدم من اومد تو اغوش حس خو. اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است دنیا برای از تو نوشتن مرا کم است ا یرِ من، نه اینکه مرا شعرِ تازه نیست من از تو می نویسم و این کیمیا کم است سرشارم از خیال ولـــی این کفاف نیست در شعرِ من حقیقتِ یک ماجرا کم است تا این غزل شبیه غزل های من شود چیزی شبیه عطر حضورت در آن کم است گاهی تو را کنار خود احساس می کنم اما چقدر دلخوشیِ خواب ها کم است جعفر صادق علیه‏ السلام فرمودند:

(در روز قـیـامت) خـداوند، جـلّ ثناؤه، همچنان که برادرى از برادرش پوزش مى‏ خواهد، از بنده مؤمن نیازمند خود در دنیا، دلجویی می کند و مى‏ فرماید: به عزّت و جلالم سوگند که من تو را در دنیا از سر خواریت نزد من، محتاج ن . اکنون این س وش را بردار و ببین به جاى دنیا به تو چه داده ‏ام. او س وش را بردارد و گ. امروز خواهر کوچکم کارتون آنشرلی با موهای قرمز را می دید! یک لحظه با خودم تصور ! تصوری زیبا بود! دلم می خواهد آنشرلی باشم....تصور کنم....با خیالاتم زندگی کنم.....با خیال با تو بودن.....خیال کنم هستی در کنارم.....! حالا که نیستی امپراطورم میخواهم تصور کنم،هستی....همین نزدیک ها....کنار من! آری امپراطورم کنارم است.......میخواهم همانند آنه باشم با خود بگویم: اشکالی ندارد........تصور میکنم! خیال بودن در کنار امپراطور! چیکه چیکه بارووووون دیگه دیره خوابوووووند دنیا عشق توووووم چشام خیره تنم خستست فازم جیغ ولی ، لبام بستست اره فنا میره دنیا حتی با یه نفس اما حبس صدام توی یه قفس ، این مرد دنیا زجرش داده بد ازش طلبداره ... بخش دوازدهم : ضرورت یاد مرگ
پسرم، بدان تو براى آ ت آفریده شدى، نه دنیا، براى رفتن از دنیا، نه پایدار ماندن در آن، براى مرگ، نه زندگى جاودانه در دنیا، که هر لحظه ممکن است از دنیا کوچ کنى، و به آ ت در آیى. و تو شکار مرگى هستى که فرار کننده آن نجاتى ندارد، و هر که را بجوید به آن مى‏رسد، و سرانجام او را مى‏گیرد. پس، از مرگ بترس نکند زمانى سراغ تو را گیرد که در حال گناه یا در انتظار توبه باشى و مرگ مهلت ندهد و بین تو و توبه فاصله اندازد، که در این حال خود را تباه کرده‏اى. پسرم فراوان بیاد مرگ باش، و به یاد آنچه که به سوى آن مى‏روى، و پس از مرگ در آن قرار مى‏گیرى. تا هنگام ملاقات با مرگ از هر نظر آماده باش، نیروى خود را افزون، و کمر همّت را بسته نگهدار که ناگهان نیاید و تو را مغلوب سازد. مبادا دلبستگى فراوان دنیا پرستان، و تهاجم حریصانه آنان به دنیا، تو را مغرور کند، چرا که خداوند تو را از حالات دنیا آگاه کرده، و دنیا نیز از وضع خود تو را خبر داده، و از زشتى‏هاى روزگار برداشته است. ما با اسم خودمان بودیم، دیدیم همه ی دنیا با اسم "زهرا" کامنت می گذارند! بعد آمدیم یک اسم خاص برای خودمان انتخاب کنیم و با نام شخصیت حقوقی مان کامنت بگذاریم، دیدیم باز همه ی دنیا ملکه شدند. این بار نام خودمان را گذاشتیم "مانته نیا" (با حفظ سمت ملکگی!) تا ببینیم آیا بازهم همه ی دنیا مانته نیا می شوند یا این نام مخصوص خودمان می ماند... آندره. تو بی خیال و همه در خیال تو...
تو بی صدا و همه, قیل و قال تو...

شهرام_شریف_پیران بگذار در خیال رنگین کمان باشیم در انحنای هر چه باد و بارانی است در شعله های برگ ریز پاییزی در کوچه های تنگ قدیمی یک شهر با ردّ پای عابرانی دلتنگ لبخندهای ک ن نی سوار معصوم با تمام ماهیان حوض مادربزرگ حسّ گمشده ی کودکی زیر آواری با خواب های شیشه ای با خاطرات مهت با آفتاب ظهر تابستان بگذار در خیال رنگین کمان باشیم-از مجموعه شعر -جام نا.
یه ترانه مینویسم
خالی از بستر و آغوش !
اونقده تنگ و نفس گیر
که یه بوسه جا نشه توش !

یه ترانه مینویسم
خسته از خیال و یادت !
بی خیال اونکه برد و
تورو دست گریه دادت !

یه ترانه مینویسم
پره نفرت از ترانه !
زده شعر و و
لحظه های عاشقانه !

...

مثل یک رمان نایاب
از هجوم ها فراری !
حس . این روزها بیشتر دوست دارم ببوسم روی ماهتو. وقتی خسته و خیس عرق شدی و موهات فر میخوره روی پیشانی چقدر عزیز میشی واسم. کاش همیشه مثه این روزا با توکل باشی پر از فکر نو باشی اروم باشی و بهم بگی از خدا بخواه هرچی خیرمونه پیش رومون بذاره. خیلی خوشحالم از شنیدن این حرف ک میگی:دلم نمیخواد اینقدر به این دنیا وابسته باشم. واسم لذت بخشه تو یه گو.
ایستادن در مرام این دنیا نیست. فرقی نمی کند چرخ روزگار تو به راه افتاده باشد یا نه. جهان همچنان می رود. شاید برای همین است که می گویند بی وفاست. روزگار می گذرد. در همه لحظه های کوتاهی که تو می خندی و در تک تک دقایق بلندی که بغض داری، حتی آن ساعت های کش داری که در گیر و دار کار و زندگی ات غرق شده ای و در تمام روز های خنثی که احساس می کنی . خدایا سلام خدایا هیچی تو این دنیا دلم را خوش نمی کند احساس بدی است که فکر میکنم ازت دور میشم خدا جون دنیا مرا اسیر خود کرده و من مثل یک اسیر که راهی برای فرار ندارم در خود می پیچم خدایا تو بگو چه کنم خدایا می دانی که چقدر دوستت دارم وهر لحظه از دور ی تو دارم عذاب میکشم خدایا مرا رها نکن در این دنیا خدایا خیلی وقته دیگه از نامه نوشتم برا. به جز خیال دهان تو نیست در دل تنگ که مباد چو من در خیال محال ملال مصلحتی می نمایم از جانان که به جِد ننماید زجان خویش ملال قتیل عشق تو شد حافظ غریب ولی به خاک ما گذری کن که خون مات حلال نگاهی به «رد کا ت» «رضا عطاران» بعد از وسواس عجیبش در قبلی، این بار در «رد کا ت» دست به یک تجربه به شدت بازیگوشانه و شیطنت آمیز زده است. همه چیز شاید از نام شروع می شود: «رد کا ت». ولی عطاران عامدانه از لفظ «رد کا ت» ونه «فرش قرمز» به عنوان نام خود استفاده می کند. «ردکا ت» داستان یک سیاهی لشکر بی نشان است که به جشنواره کن می رود تا نامه خود به نام «تهران» را به استیون اسپیلبرگ پیشنهاد دهد.
«رد کا ت»، ی به شدت سهل و ممتنع است. نقدی که این از روند فعلی سینمای ایران و سیستم خودبزرگ بینی جامعه ی هنری خود می کند، مخاطب را به یاد «حاجی واشنگتن» می اندازد که چطور اولین سفیر ایران در ، عنان از کف داده بود و کباده ی هنر ایران در دست گرفته بود و از این سو به آن سو می رفت تا رئیس جمهور را با هنر و فرهنگ ایرانی آشنا کند، فارغ از آن که حاجی، زبان انگلیسی نمی داند و میهمان او ماه هاست دوره ی ریاستش به پایان رسیده است. علی حاتمی در آن ، نقد تندی دارد بر انی که خیال می کنند که اگر ایران در عرصه های جهانی حضور ندارد، تنها یا از اقبال بد است و یا آن که خارجی ها هنوز طعم چلوکباب و پسته را نچشیده اند. وضعیت «رضا عطاران» در این نیز بی شباهت با «حاجی واشنگتن» نیست. او پسته و زعفرانش را یده است و نامه به دست به کن آمده تا اثر خود را جهانی کند. او نیز زبان نمی داند و در کنار نامه خود یک شیلنگ با خود آورده که با تو فرنگی به زحمت نیافتد. رد کا ت ، از پروژه های فا ی مثال می آورد که به قصد فتح افتخارات جهانی ساخته شدند و به جایی نرسیدند. تفکر او بی شباهت به تفکر برخی مدیران فرهنگی نیست که سینمای دنیا را با سازوکار ذهنی خود مرور می کنند و در خیال، های خود را بر فراز سینماهای دنیا می بینند و برای کل دنیا نسخه می پیچند. پس بی دلیل نیست که قهرمان ، ژولیت بینوش را نجیب می خواند که همیشه با حجاب متوسط در ها ظاهر می شود و در نظر او شوهر آنجلینا جولی بی غیرت است که اجازه می دهد زنش با چنین ظاهری در ها حضور یابد.
«رد کا ت» بر خلاف ظاهر سهل و ساده ی آن، نقد صریح و گزنده ای به وضعیت سینمای ایران دارد. درست مثل شخصیت کارگردان، که از یک طرف با لودگی های و طنز منحصربه فرد خود می تواند حتی عوام را به سینما بکشاند و از طرفی در مصاحبه های جنجالی ش، تابوشکنی می کند و نرماتیف پوشالی جامعه را به س ه می گیرد.

منتشر شده در شماره صفر هفته نامه صدا بهترین مکانهای دنیا برای دیدن غروب در پایان روز هنگامی که خورشید پایین می آید تا آهسته آهسته جایش را به ماه دهد می توان شاهد یکی از زیباترین پدیده های طبیعی بود. با اینکه روند این پدیده همواره ی ان است اما مشاهده غروب در برخی از اماکن جهان به اندازه ای بدیع است که بیننده را به دنیایی دیگر می برد.در این گزارش تصویری 10 مکان مختلف در . -------------------------------------------------------------------------------- بسم الله الرّحمن الرّحیم قوه خیال شأنی از شئون نفس آدمی است و رابطی است بین عالم جسم و عالم عقل. صورتهای خیالی برخی از احکام ماده را دارند و در عین حال از بعضی دیگر، پاک ومبرا می باشند، و به تعبیر فیلسوفان مسلمان، خیال دارای تجرد برزخی است: برزخ در لغت حائل و واسطه میان دو چیز است و عبارت ا.
سالهای سال ت و پرت‎های نفس رادرنیامده به شکل واژه دور ریختمچون نخواستم کاغذ سفید بی‎گناه را لکه دار نام فانی خودم کنمیا نخواستم متاع بنجلی به نام شعرقالب ی به نام مشتری کنماینقدر شعور داشتم که حس کنممردم سخن شناس میهنمروی حرف نغز را اگر ندیده اندطعم حرف نغز را چشیده اندبوی حرف نغز را شنیده اندمردم سخن شناس میهنمحرف نغز را هر . من که نفهمیدم برا اینکه هیچ وقت فرصت ندادن حرفمو بزنم برا اینکه راس میگم دیگه حوصله راس گفتنم ندارم تصیم گرفتم بی خیال همه چیز بشم بی خیال فکر بی خیال زندگی بی خیال گشنگی ... بی خیال بی خیال بی خیال خیال خیال خیال درست امروز حالم گرفتس ولی میگم ای خدا کاری بندهات بخنده چونکه امروز با ادمای بر خورد که بوی از انسانیت نبردن و سعی دارن برا کنترل خودشون از کلمات تلخ استفاده کنن برا نگه داشتن خودشون دس به هر کاری میزنن دور از اینکه با خود و با دیگران صادق باشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جو هیل، از بزرگترین نقاشان 3d در جهان است.او موفق شده است رکورد بزرگترین نقاشان 3d گینس را به نام خود ثبت کند.در ذیل چند نمونه از نقاشی های وی را میبینید.این نقاشی ها همچون بسیاری از نقاشی های دیگر فقط از روبرو قابل ملاحظه است. بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا (8 ع ) بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا (8 ع ) بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا (8 ع ) بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا (8 ع ) بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا (8 ع ) دل دنیا رو خون کردی که اینجوری تو رفتیتموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتیمثه قصه یه عشق تازه بودیمثه افسانه بی اندازه بودیهیشکی برای من شبیه تو نبودهدنیا چه بی رحمی، آخه تنهایی زودهدل دنیا رو خون کردی که اینجوری تو رفتیتموم دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتیکه اینجوری تو رفتی .... "آهنگی برای ناصر"--------------------------------------به خدا زوده، زوده که بگ. لیلی نام دیگر است دنیا که شروع شد زنجیر نداشت. خدا دنیا را بی زنجیر آفرید. آدم بود که زنجیر را ساخت. کمکش کرد. دل زنجیر شد؛ عشق زنجیر شد ؛ دنیا پر از زنجیر شد؛ و آدم ها همه دیوانه زنجیری. خدا دنیای بی زنجیر می خواست. نام دنیای بی زنجیر اما بهشت است. امتحان آدم همین جا بود. دست های از زنجیر پر بود. خدا گفت: زنجیرت را کن. شاید نام زنجیر تو عش. بد قلقی هم که کنی٬ دنیا دلم هم که از تو بگیرد٬ دنیا اصلا آوار هم که باشی٬ دنیا باز هم دلم خوش است... با خودم میگویم٬ تو اینی٬ دنیایی.. بد قلقی میکنی٬ دلم از تو میگیرد٬ اصلا آوار هم میشوی گاهی اما من با خوبیها و بدیهایت٬ گرم و سردهایت٬ زندگی کرده ام.. به چشم غرّه هایت عادت کرده ام.. میدانم بد که باشی٬ میگذری.. میروی.. خوبیهایت هم همین است٬ . خیلی دلم کرفته از ..... خیلیانه از مخاطب خاصم اه لنتی اشک نمیذاره ببینم جی مینویسم اااااااا خدایا این جه بلایی بود واسم فرستادی یه عمر دوس داشتمش تا بم بکه نمیخوامت برو خوشبخت شو آره خدا؟؟؟؟ اینه رسمش اینطوری جون دادن خیلی سخته خدا :::::::::: ی دنیا غمکینم ی دنیا دلم کرفته خداااااااااااااااا 10 پمپ بنزین برتر دنیا در بخش طراحی عصرنفت / طراحی نمای یک پمپ بنزین، از عوامل افزایش جایگاه اجتماعی آن و رضایت مشتریان محسوب می شود. همچنین به دلیل نیاز روزانه رانندگان به استفاده از جایگاه های سوخت، نقش طراحی بهینه و کارا در آنها، مهم ارزی می شود. در ادامه با 10 پمپ بنزین برتر در بخش طراحی در سال 2016 میلادی که در نقاط مختلف دنیا و از اوکلاهما تا اسلواکی و هلند قرار دارند، آشنا می شویم.