ب ازتولید هوی ت اجتم اعی

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ازتولید هوی ت اجتم اعی : معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، ازتولید بالغ بر 248 هزار و 555 تن انواع محصولات زیر بخش امور دام و طیور طی سال گذشته در استان زنجان خبر داد. خلاصه کامل و جامع فصول 4-6 روان شناسی اجتماعی : بارون و همکاران، ترجمه کریمیخلاصه کامل و جامع فصول 4-6 روان شناسی اجتماعی : بارون و همکاران، ترجمه کریمی"کتاب حاضر، رویکردی است به نظریه ها، تحقیقات و کاربردهای روان شناسی اجتماعی در دو زمینه ی سنت گرایی و نوآوری های جدید که هر فصل با یک تعریف و پیش درآمد در زمینه های مربوط به هر فصل آغاز می شود و با طرح سئوالات انتقادی به پایان می رسد. برخی مباحث کتاب بدین قرار است: "شناخت اجتماعی فرد"، "ساختار اجتماع فرد"، "نفوذ اجتماعی"، "پرخاشگری"، "گروه های اجتم ..
خلاصه کامل و جامع فصول 4-6 روان شناسی اجتماعی : بارون و همکاران، ترجمه کریمی.دریافت فایل پشتونیزه سازی حکومت ممکن نیست
--------------------------------------------- اسحاق جویا
قسمت اول: بیش از دو صد سال است که حکومت در افغانستان بر محور یک قوم می چرخد. از زمان احمد شاه ابدالی به بعد افغانستان شاهد نزاع های قومی و خانوادگی زیادی به خاطر ب قدرت بوده است. هم زمان با قومی شدن و حتا خانوادگی شدن حکومت در افغانستان، در سایر کشور ها، خصوصا دنیای غرب شاهد غروب حکومت های استبدادی و زنده شدن دموکراسی و حکومت قانون و مردم سالار شد. رنسانس و انقلاب صنعتی و انقلاب فرانسه تحول عمیق در ساختار های اجتماعی - جامعه غرب وارد کرد. فلسفه های نوین با محوریت انسانی سازی سیاست شکل گرفته و آرای مردم تعیین کننده قرار گرفت. اما بر خلاف معمول به جای استبداد ز و انسانی شدن سیاست و حکومت در افغانستان قومیت بالای مسایل سایه افگنده و به انحصار و سلطه یک قوم بالای اقوام دیگر انجامید. قومی شدن و خاندانی شدن حکومت در افغانستان در طول تاریخ مبنای بسیاری از اختلاف ها نیز بوده است. حس برتری جویی و سلطه طلبی در بسا مواقع زمینه را برای مداخله و دستبرد های کشور های خارجی در سیاست داخلی افغانستان هموار کرد. توسل به قدرت های بیرونی به خاطر ش ت دادن رقیب های داخلی یک بخشی از رویکرد های حکام افغانستان بوده است. انگلیس و روسیه با استفاده از همین ابزار- تقویت یک جناح به خاطر در گیر سیاست پیشگان با اختلاف های درونی - وارد افغانستان شده و این کشور را استعمار کرد.
حکام افغانستان به خاطر ب و حفظ قدرت و سلطه خانوادگی شان حتا حاضر به کشتن برادر خود نیز شد. در گیری های درون قومی زمینه های شکل گیری گفتمان های مدرن را از افغانستان و مردم آن گرفت. این نوع رویکرد های بود که باعث شد تا افغانستان به میدان نبرد میان ابر قدرت ها و بازی های استخباراتی قرار گرفته و از کاروان مدنیت جهانی عقب بی ماند. توسعه و رفاه همگانی گم شده همیشگی این جغرافیا شود. در نبود یک حکومت همه شمول و مردم سالار زمینه های شکل گیری " سیاست ورزی قومی" که نتیجه آن جز ستیزه و تقابل چیزی دیگری نیست، هموار می شود.
مخالفت با ساختار های دموکراتیک و زمینه سازی برای احیای سنت " پشتون والی " در چند سال اخیر نیز دامن سیاست افغانستان را رها نکرد. بعد از فروپاشی حکومت استبدادی - قبیله وی قرار بود ساختار های - اجتماعی سنتی در این کشور از هم پاشیده و سیاست در افغانستان به سوی دموکراتیزه شدن و مکانیزه شدن حرکت کند. بیان و گفتمان های مدرن در افغانستان جای باز کرده و توسعه و رفاه افغانستان را فرا گیرد. حقوق شهروندی و آرای مردم تعیین کننده باشد و محرومیت های به مبدل شود.
ادامه دارد... یه مدیر موفق درصنعت تولیدباید اطلاعات کافی روتو اون زمینه داشته باشه ومهمترین نکته اینه که بتونه محصولی که تولید میکنه روبصورت یک نیاز درمصرف کننده ایجاد کنه واعتماد مصرف کننده ها رو درمورد کیفیت بالا وقیمت مناسب جلب کنه .یه مدیر موفق باید بدونه هدف ازتولید جلب رضایت مشتری میباشداین نکته بسیار مهمیه که باعث میشه کالاهای باکیفیت. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درباره شهید مطهری با و پر سرعت .
تحقیق درباره شهید مطهری
تحقیق درباره شهید مطهری دسته بندی : کتاب ، جزوه  _ مشاهیر ، بیوگرافی ، تحقیق
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...شهید مطهری شهید مطهری، نور تابنده ای بود که انوار یکتا پرستی را بر جان مخاطبان خود تاباند و زنگار انحراف و قاط را از دل ها زدود. او تجسم معارف ی، علوم و فنون عقلی و نقلی، اصلاحگر بزرگ جامعه ی و مظهر کامل یک شمند برجسته کشور ایران و جهان بود. به حق او یکی از بزرگترین معماران بنای فکری نظام ی به شمار می آید. بی تردید کتاب ها و گفتارهایی که این نظریه پرداز ی به آن ها پرداخته برای جامعه ی، حیاتی و چاره ساز است. در طول تاریخ زندگی بشر، چهره های درخشانی ظهور کرده اند که هم چون مشعل فروزان، فراراه زندگی مردمان را روشن و آنان رابه سوی اه متعالی رهنمون ساخته اند. شهید مرتضی مطهری، فرزند راستین ناب محمدی صلی الله علیه والله و سلم است که هم عزت خون شهیدان راه حق را پشتوانه شخصیت کم نظیر خود دارد و هم کرامت شه و قلم علمای ربانی را. بنیان گذار ایران، حضرت رحمه الله، او را حاصل عمر خود می دانست و فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله (مدظله العالی) نیز فرمود: ‹‹ آثار مطهری مبنای فکری نظام است و به حق، شاگرد شایسته امت و از افراد نادر وکم نظیر زمان ما و عصاره ای از شه های ی می باشند››. شرح مختصر زندگانی مولف شهید شهید آیت الله مطهری در 13 بهمن 1298 هجری شمسی در فریمان  واقع در 75 کیلومتری شهر مقدس مشهد در یک خانواده اصیل چشم به جهان می گشاید. پس از طی دوران طفولیت به مکتبخانه رفته و به فراگیری دروس ابت می پردازد. در سن دوازده سالگی به حوزه علمیه مشهد عزیمت نموده و به تحصیل مقدمات علوم ی اشتغال می ورزد. در سال 1316 علیرغم مبارزه شدید رضاخان با ت و علیرغم مخالفت دوستان و نزدیکان، برای تکمیل تحصیلات خود عازم حوزه علمیه قم می شود در حالی که به تازگی موسس گرانقدر آن, آیت الله العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی دیده از جهان فروبسته و ریاست حوزه را سه تن از مدرسان بزرگ آن, آیات عظام سید محمد حجت، سید صدرالدین صدر و سید محمد تقی خوانساری به عهده گرفته اند. و در دوره اقامت پانزده ساله خود در قم از محضر مرحوم آیت الله العظمی بروجردی (در فقه و اصول) و حضرت ( به مدت 12 سال در فلسفه ملاصدرا و عرفان و اخلاق و اصول) و مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبائی (در فلسفه : الهیات شفای بوعلی و دروس دیگر) بهره می گیرد. قبل از هجرت آیت الله العظمی بروجردی به قم نیز شهید گاهی به بروجرد می رفته و از محضر ایشان استفاده می کرده است. مولف شهید مدتی نیز از محضر مرحوم آیت الله حاج میرزا علی آقا در اخلاق و عرفان بهره های معنوی فراوان برده است. از اساتید دیگر مطهری می توان از مرحوم آیت الله سید محمد حجت ( در اصول) و مرحوم آیت الله سید محمد محقق داماد (در فقه) نام برد. وی در مدت اقامت خود در قم علاوه بر تحصیل علم، در امور اجتمتعداد صفحات : 6 صفحه  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.پس از پرداخت، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد. « پشتیبانی فروشگاه مرجع فایل این امکان را برای شما فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده  نمایید »/images/spilit.png 
با
تحقیق درباره شهید مطهری
معماری بومی تاریخ ایجاد 08/10/2016 12:00:00 ق.ظ تعدادبرگ: 21 قیمت: 1800 تومان حجم فایل: 147 kb تعدادمشاهده 19


در قالبwordو در 21 صفحه، قابل ویرایش شامل:

فهرست مطالب:

*معماری*
*ایرانی*

*معماری* کهن و بومی ایران

*معماری بومی* در گذر زمان

به طور خلاصه می توان موارد زیر را به عنوان راه حلهای ذکر شده ارائه داد.

منابع
بخشی از مقدمه:

معماری ایرانی

در طی چند دهۀ گذشته که به یک نسل نمی رسد، شکل های ظاهری اجتماع ایرانی آن چنان به ابتذال کشیده شد که موجب تکّدر و آزردگی خاطر آگاهان به مسائل زیست محیطی گردید و باعث شد تا مسائل آن به عنوان مشکل در مجامعی مطرح شود. در همین مجامع بود که تعاریفی از معماری معاصر ایران به دست آمد که مقبول یا نامقبول، خوش آیند یا ناخوش آیند، بیانگر بخشی از واقعیت ها هستند... معماری بومی اکنون حوزه ای است که اغلب بر بوم و بر، طایفه و فرهنگ مردمی و عامیانه، معماری روستایی و سنتی و دل دارد. تلاشهای فراوانی برای تعریف کلی و همه جانبه معماری بومی انجام گرفته است. تعجب آور نیست اگر بگویم تمامی این تلاشها بی نتیجه و بدون موفقیت بوده است و تنها به لحاظ بررسی هایی که بر مجموعه های وسیعی از بناها، فرمها، سنتها و ریشه ها و سبکها، معانی و محتوا انجام یافته دارای اهمیت می باشد.قبل از آنکه وارد بحث در چگونگی شناخت مسائل و جنبه های متفاوت معماری بومی شویم به واژه شناسی آن می پردازیم:
معماری در اکثر اوقات به عنوان علم ساختمان معنا می شود که از کلمه لاتین architectura گرفته شد. برگردان یونانی کلمه arkhitekton که از دوکلمه archos به معنای مدیر ، tekton به معنای سازنده مشتق شده است، بنابراین تأکید بیشتر را بر روی مدیر سازنده محصول و ثمره طراحی و سازندگی می گذاریم. و در تاریخ ثبت شده و دایرةالمعارف ها کلمه معماری به ساختارهایی یادواره ای و بناهای مشهود و عینی اختصاص داده شده که نمودار قدرت و ثروت هستندنظی رها، معابد، کلیساها، مراکز و مقرهای تی، فرودگاهها و سالن ها اپرا.


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ایرانی ,معماری کهن ,معماری بومی , معماری ,معماری ایران ,معماری بومی در گذر زمان , مقاله معماری ایرانی ,مقاله معماری ,مقاله معماری کهن , مقاله معماری ,مقالات معماری , تحقیق در مورد معماری کهن ,تحقیق در مورد معماری بومی , , , در طی چند دهۀ گذشته که به یک نسل نمی رسد، شکل های ظاهری اجتم, مقالات مرتبط در این دسته کتاب ,ضوابط و معیارهای طراحی ,فضاهای آموزشی کتاب معرفی , موزه های جهان - pdf مطالعات ,موزه (عرضه بندی و برنامه فیزیکی) - پاو وینت موزه چیست و تعریف موزه -فایل ورد- تحقیق لوئی کان : پیشرفت یا بازگشت به گذشته آشنایی با, معماری معاصر , ( جزوه ) مجموعه کات ها و دستورات نرم افزار اتوکد اصول و ضوابط طراحی پارکینگ ,هدف و ماهیت معماری-پاو وینت مطالعات طراحی بیمارستان عمومی با رویکرد معماری پایدار مقاله ای کامل در مورد آجر و دیوارهای آجری 120 صفحه word مبانی پایه مشترک در ادبیات و معماری word ف در معماری,پاو وینت استانداردهای ارگونومی طراحی صندلی. (تحقیق مقدمات طراحی معماری 1),word تحقیق معماری بیزانس (روم شرقی) ,پاو وینت مقاله نقش ی piping در تحقیق های ساختمانی word نقشه های کامل طراحی معماری نمایشگاه بین المللی/ فرمت فایل rar تحقیق معماری خانه تئاتر word تحقیق معماری کارخانه خودرو word نمونه قرارداد پیمانکاری لوله کشی آب و فاضلاب/فرمت pdf
حمایت بخشنامه ای اخیر مقت جهت ید ازتولید کنندگان داخلی استان بی تردید حرکتی سنجیده بود که در راستای سایر علاقه مندیهای استاندار بومی خوزستان می بایستی از حمایت افکار عمومی نیز برخودار شود . خوشبختانه اقبال عمومی در خوزستان نسبت به مصوبه شورای تأمین استان در جهت توسعه گستره تردد خودروهای اروند به ابتکار مقت توانست چهره شاد به این منطقه بدهد و دست دلالان بومی را از جیب مردم تا حدودی کوتاه ساخت. حرکت جدید حمایت از تولیدات داخلی استان نیز یقیناً همان جواب مقبول را از درون استان ببار خواهد آورد اما انتظارات جناب ایشان تولیدات فرهنگی منجله مطبوعات و کتاب را نیز مشمول این قاعده قرار دهد. در روزگار تیره و تار کنونی مطبوعات محلی هم مشمول توجه بخشنامه استانداری شود تا در چنین مکاشفه ای شرکت هایی مثل «نفت» سرکیسه را حواله نشریات تهران نشین ننموده وبلع نسبت به تعرفه های آگهی در نشریات بومی با سیاست انقباضی و تبعیض آمیز برخورد ننماید. متأسفانه در دوره مدیریت عاملی جناب «حمید بورد» بر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب پس از چند مذاکره با وساطت یکی از نمایندگان مجلس بجز مشتی وعده هیچ خیر و برکتی حاصل نشد و تعرفه های انتشار آگهی در نشریات محلی روندی عقب گرد داشت به گونه ای که این تعرفه ها نسبت به ده سال قبل نیز کمتر است. همین قاعده متأسفانه در شرکت های گاز و جهاد کشاورزی و سایر ادارات و کارخانه ها نیز اعمال می شود از این حیث امید داریم تحرک ایجاد شده از سوی استاندار خوزستان در حمایت از تولیدات صنعتی درون استانی به تولید کالاهای فرهنگی یعنی مطبوعات نیز تعمیم یافته روند آتی آنها با شور و اشتیاق بیشتری توأم شود. *یادداشت مدیرمسئول در هفته نامه اقتصادبومی-11 شهریور94 *یادداشت سردبیری در رو مه صبح کارون- 14 شهریور94
#shopcontainerbox{width:600px;padding:1px;margin:3px auto;border:solid 1px #ccc;direction:rtl;font-family:tahoma;font-size:11px;color:#4e88c3;} .lstshop{float:right;background-color:#f9f9f9;border:solid 1px #ccc;width:130px;height:230px;margin:2px;padding:1px 3px 3px 3px;line-height:19px;text-align:center;border-radius:5px;box-shadow:0 0 8px 2px #ccc inset;} .lstshop:hover{background-color:#e5fde6;border-color:#338d35;color:black;box-shadow:0 0 8px 2px #338d35 inset;} .lstshop,.lstshop a{-moz-transition: all 0.3s linear;-o-transition: all 0.3s linear;-webkit-transition: all 0.3s linear;transition: all 0.3s linear;} .lstshop img{border:0;} .lstshop a{text-decoration:underline;color:blue;padding:2px 2px 4px 2px;margin-bottom:0px;} .lstshop a:hover{text-decoration:none;background-color:#ec2b34;color:white;} .prod-img img{width:100px;height:110px;} .buylink{margin-top:4px;} .buylink a{background-color:#19b0ea;color:white;border-radius:6px;text-decoration:none;padding:2px 9px 6px 9px;border:solid 1px #008cef;margin-right:2px;} .buylink a:hover{background-color:#008cef;box-shadow:0 0 5px 1px #008cef;} .clear{clear:both;} شرط ضمان در عقود اذنی شرط ضمان در عقود اذنی قیمت 37000 تومان
توضیحات ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتم... ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در آزاد قیمت 65000 تومان
توضیحات مبانی نظری ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان ... مبانی نظری ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در قیمت 29000 تومان
توضیحات پرسشنامه ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اع... پرسشنامه ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در قیمت 4000 تومان
توضیحات پروپوزال ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اع... پروپوزال ارزی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در قیمت 16000 تومان
توضیحات کاربرد پلیمرهای مزوپور کاربرد پلیمرهای مزوپور قیمت 6000 تومان
توضیحات مدلسازی تغیی ذیری مکانی و زمانی از آلودگی هوا مربوط به ترافیک: مدلهای رگرسی... مدلسازی تغیی ذیری مکانی و زمانی از آلودگی هوا مربوط به ترافیک: مدلهای رگرسیون ساعتی مورد استفاده برای کربن سیاه قیمت 14000 تومان
توضیحات آنالیز کارخانه مقیاس کوچک جفت شده ا ایشی با فرایند متان آنالیز کارخانه مقیاس کوچک جفت شده ا ایشی با فرایند متان قیمت 15000 تومان
توضیحات موتور احتراق داخلی موتور احتراق داخلی قیمت 48500 تومان
توضیحات خالص سازی (تخلیص) dna از سلولهای زنده خالص سازی (تخلیص) dna از سلولهای زنده قیمت 7000 تومان
توضیحات ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره... ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان قیمت 116000 تومان
توضیحات مبانی نظری ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه ... مبانی نظری ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان قیمت 59000 تومان
توضیحات پرسشنامه ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دب... پرسشنامه ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان قیمت 4000 تومان
توضیحات پروپوزال ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دب... پروپوزال ارزی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان قیمت 19000 تومان
توضیحات مشخصات عمومی و کلی انواع زئولیت با بررسی کاربردهای مختلف آنها مشخصات عمومی و کلی انواع زئولیت با بررسی کاربردهای مختلف آنها قیمت 16000 تومان
توضیحات طبقه بندی زئولیتها و فرآیند تولید آنها طبقه بندی زئولیتها و فرآیند تولید آنها قیمت 12000 تومان
توضیحات بازار ملک از نگاه مطبوعات رو مه جهان صنعت - راستی‌آزمایی رونق روند تولید مسکن مانند سایرزیرمجموعه‌های این بخش تحت تاثیررکود سال‌های گذشته با افت مواجه شد. ازطرف دیگراشباع کلان ا وتغییررویکرد سازندگان، شاخص‌های مربوط به ساخت‌وسازرا دگرگون کرده است. زمانی که ت متوجه شد تمرکزسرمایه‌ها د روژه‌هایی مانند مسکن مهربدون خدمات زیرساختی ضررانبوهی برای اقتصاد کشوربه دنبال دارد، طرح‌های تشویقی برای ترغیب سرمایه‌گذاران به تولید مسکن دربافت‌های شهری دارای امکانات زیرساختی را کلید زد. با اجرای کامل این سیاست‌ها سرمایه‌گذاری دربخش ساخت‌وسازبه دودلیل «تغییر پارامترهای بازار» و«تشویق ت» درحال حرکت به سمت «بافت‌های فرسوده»، «خانه اولی‌ها» و«رفع بدمسکنی» است.برهمین اساس ساخت و تولید مسکن دیگرنه دربیابان‌های حاشیه کلان ا بلکه دردرون بافت‌های شهری متمرکز خواهد شد. درشرایطی که رشد نسبی قیمت درسال گذشته بازارمسکن را وارد فازپیش رونق کرده سازندگان مسکن نیزدست به کارشده‌اند وبرای پاسخ به رشد تقاضا درسال‌های پیش‌روموج جدیدی ازتولید مسکن را ایجاد کرده‌اند.تعداد معاملات املاک کلنگی دراسفندماه ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 12 درصد رشد داشته است. افزایش حجم معاملات خانه‌های کلنگی نشان می‌دهد که بخشی از سازندگان برای تولید مسکن دست به کار شده‌اند. رو مه همشهری – آیا مسکن در سال ۹۶ رونق می‌گیرد بازارمسکن پس از پشت سرگذاشتن ۴ سال رکود سنگین درشرایطی سال جدید را آغازمی‌کند که.......... ادامه مطلب برای دنبال اخبار هر روز اینجا را کلیک کنید   این هفته شهرستان ماهنشان به ت حجت ال و المسلمین کریمی موقت شهرستان اقامه شد.
حجت ال والمسلمین مهدی  کریمی » در خطبه های این هفته اظهار داشت: همانطورکه در رسانه ها دیدیم و شنیدیم بازهم شاهد بدعهدی امریکا و تحریمهای جدید برعلیه کشورمان بودیم، توقیف 1?6میلیارد دلار از دارایی های ایران توسط رای دادگاه لوزامبورگ، افزایش فشار بر.      
قائم مقام رئیس سازمان ومعاون برنامه ریزی واموراقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبرداد:توسعه اقتصادی روستایی درقاضیجهان با حمایت ازتولید گردو وصنایع تبدیلی خشکبارمبارزه با کرم اط در سطح 15 تاری به روش اخلال در جفت گیری در قاضی جهان اکبر فتحی قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از توسعه اقتصادی روستایی در روستای قاضی جهان آذرشهر با حمایت از تولید گردو و صنایع تبدیلی خشکبار خبر داد  قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از توسعه اقتصادی روستایی در روستای قاضی جهان آذرشهر با حمایت از تولید گردو و صنایع تبدیلی خشکبار خبر داد.  اکبر فتحی در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات سازمان جهادکشاورزی استان در ارتباط با توسعه اقتصادی روستایی در 72 روستای تعیین شده افزود: در آذرشهر ایجاد مجتمع گلخانه ای در روستای شیرامین در دستور کار قرار داشت که با کمبود آب کافی برای ایجاد مجتمع گلخانه ای مواجه بودیم و واحد 20 هزار قطعه ای مرغ مادر را برای تسهیلات 600 میلیون تومانی معرفی کردیم و در روستای قاضی جهان آذرشهر تولید گردو و صنایع تبدیلی خشکبار در برنامه بود؛ همچنین مبارزه با کرم اط در سطح 15 تاری به روش اخلال در جفت گیری انجام گرفته است.  
  همیشه و درهمه ادوار باید مشکلات را در خود گیلان دید ونه در جای دیگری به دنبال متهم بگردیم.چه آنکه گیلان در راس ت ی را داشته باشد و یا آنکه اصلا نداشته باشد.بودن یا نبودن مهم نیست.آنچه که مهم است این است که گیلانی باید خود برخود تکیه کند و نه آنکه چشم امید به دیگران داشته باشد. اما گیلان دارای چند محصول استراتژیک است
برنج،چای،زیتون. نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی «ای استخدام» www.e-estekhdam.com/سوالات-سازمان-تامین-اجتماعی/ translate this page نمونه نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی ۹۵ کلیک کنید نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی ۹۵ کلیک کنید نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی ۹۵ کلیک کنید نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی ۹۵ کلیک کنید سوالات آزمون استخدامی ت. استخدام تامین اجتماعی در سال 96 «ای استخدام» www.e-estekhdam.com/استخدام-سازمان-تامین-اجتماعی/ translate this page 1 da سوالات آزمون استخدامی بیمارستان کبیر (تأمین اجتماعی) کلیک کنید سوالات آزمون استخدامی بیمارستان کبیر (تأمین اجتماعی) کلیک کنید سوالات آزمون استخدامی بیمارستان کبیر (تأمین اجتماعی) کلیک کنید سوالات آزمون استخدامی بیمارستان کبیر (تأ. پژوهش خبری صدا و سیما: اقتصاد مقاومتی اشاره به ساختاری نظام مند دارد که در آن تهدیدات به فرصت ها بدل شده و زمینه رشد و توسعه اقتصادی و نهایتا عد اجتماعی از دل آن به وقوع خواهد پیوست. تحقق اقتصاد مقاومتی به مثابه یک هدف مورد نظر است، که نتیجه آن قطع وابستگی و جلوگیری از فشارهای اقتصادی دشمنان خواهد بود. اقتصاد مقاومتی با تاکید بر ارائه عمل بیشتر به مردم و اقتصاد داخلی و حتی افزایش برنامه های توسعه ای سعی می نماید خود را در مقابل توطئه های دشمنان و حتی رقبای اقتصادی مقاوم کند، تا شرایط اقتصادی که بعضاً از جانب رقبا بر اقتصاد ملی تحمیل می شود، نتواند زمینه تسلط آنان را بر کشور فراهم کند. در دومین شماره موضوع" چیستی اقتصاد مقاومتی و تفاوت اساسی آن با اقتصاد ریاضتی؟ به " ویژگی ­های اقتصاد مقاومتی چیست؟پاسخ داده شد و به تعداد 30ویژگی آن اشاره شد. در این شماره موضوع " اه اقتصاد مقاومتی" را مورد بررسی قرار می­ دهیم. ادامه مقاله در ادامه مطالب
 اه اقتصاد مقاومتی 1ـ ایجاد ایمنی در برابر بحران‌ها و تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی 2ـ ب توانایی واکنش هوشمند به تغییرات محیطی است. 3ـ افزایش کارایی نظام اقتصادی کشور 4ـ توسعه سرمایه‌های انسانی و اجتماعی 5ـ تکریم کار و ارتقای فرهنگ کار 6ـ تقویت و توسعه کار شایسته و کارآفرینی 7ـ افزایش انعطاف پذیری بازار کار 8ـ ارتقاء قابلیت‌های رقابتی محصولات و خدمات 9ـ ارتقاء شاخص‌های سهولت ب و کار و کارآفرینی 10ـ توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز توانمندسازی نیروی کار 11ـ جهت‌گیری اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد متکی به نوآوری 12ـ توسعه مهارت، دانش و انگیزه نیروی کار 13ـ تسهیل دسترسی به سرمایه و فناوری مناسب 14ـ بازنگری مقررات و رویه‌های مرتبط با فعالیت‌ها با رویکرد شفاف‌سازی 15ـ فعال سازی بخش خصوصی به عنوان موتور و محرک اصلی رشد اقتصادی و صنعتی کشور. 16ـ استفاده بهینه از منابع انسانی و اعمال مدیریت کار آمد. 17ـ حمایت ازتولید ملی 18ـ حمایت از کار و سرمایه ایرانی 19ـ محدود سازی اقتصاد تی و آزاد سازی اقتصاد 20ـ‌ مردمی اقتصاد از طریق میدان دادن به فعالان بخش خصوصی و رفع موانع و مشکلات 21ـ توجه به نخبگان واستفاده ازفناوری نوین 22ـ میدان دادن به نخبگان در عرصه صنعت، تجارت و کشاورزی، 23ـ ارتقاء مقاومت اقتصادی دربرابر تحریم ها 24ـ خلاصی از وابستگی به درآمد نفت، مصداق خود اتکایی 25ـ فرهنگ سازی اولویت تولید بر واردات و ید کالای داخلی 26ـ ایجاد فضای رقابتی دربخش تولید و توزیع در برخی از گروه کالایی 27ـ کاهش نقدینگی و ایجاد تناسب آن با تولید 28ـ کاهش سطح بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار 29ـ کاهش وابستگی شدید بودجه سالانه کشور به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام 30ـ ایجاد شرایطی نسبتاً پایدار، اقتصادی ایمن و مقاوم و خود کفایی که آرزوی هر ملتی است. جمع بندی اینها گوشه ای از اه اقتصاد مقاومتی است که تنها با امتداد راه جهاد اقتصادی میسر خواهد شد. اقتصاد مقاومتی مفهومی است که د ی مقاوم سازی، بحران ز و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود که قطعا باور و مشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و ا ام چنین موضوعی است. اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است. منابع:http://www.iribnews.ir نمونه سوالات استخدامی کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری ها سوالات ... failha.com/نمونه-سوالات-استخدامی-کارشناس-پیشگیر/6192 نمونه سوالات استخدامی کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری ها کد شغل ۲۴۸۰ (علوم پزشکی ۹۶) نمونه سوالات استخدامی کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری ها کد شغل ۲۴۸۰ (علوم پزشکی ۹۶) نمونه سوالات استخدامی کارشناس پیشگیری . نمونه سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , اصل سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , عین سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , خود سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , بهترین سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , ارزنده ترین سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , طلا ترین سوالات استخدامی کارشناس اتاق عمل , معتبر ت. اختصاصی از یاری فایل مفاله در مورد روشهای هزینه ی کیفیت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 12 روشهای هزینه ی کیفیتچکیدهاهمیت مباحث کیفیت امروزه بر ی پوشیده نیست. به همین خاطر است که تمام موسسات موفق اقدامات کیفی را سر لوحه فعالیتهای خود در سرتاسر سازمان (از تامین کنندگان تا مشتریان )قرار داده اند.بر ی پوشیده نیست که انجام این فعالیتها در جهت بهبود کیفیت اگر چه برای موسسات منافع بسیاری دارد، ولی برای بنگاههای تجاری هزینه هایی را هم سبب می شود. در این مقاله سیر تحولات مدلهای هزینه ی کیفیت را از شروع تا کنون مورد بررسی قرار داده ایم.در همین راستا ابتدا مدل های نخستین هزینه ی کیفیت که امروزه با نام مدل های سنتی شناخته می شوند، ارائه شده است. سپس به بیان مدل های جدید تر پرداخته ایم وضمن ارائه مقایسه هایی که بین این روشها صورت گرفته است، اقدام به ارائه یک مدل جدید کرده ایم که بر اساس روشbenchmarking یا بهبود تطبیقی ارائه شده است. سپس نتیجه به دست آمده از این رویکرد را با نتایج دیگر روشهای پیشین سنجیده و به بیان مزایا و معایب روش ارائه شده پرداخته ونتایج استفاده از این رویکرد را بیان کرده ایم.روشهای هزینه ی کیفیتچکیدهاهمیت مباحث کیفیت امروزه بر ی پوشیده نیست. به همین خاطر است که تمام موسسات موفق اقدامات کیفی را سر لوحه فعالیتهای خود در سرتاسر سازمان (از تامین کنندگان تا مشتریان )قرار داده اند.بر ی پوشیده نیست که انجام این فعالیتها در جهت بهبود کیفیت اگر چه برای موسسات منافع بسیاری دارد، ولی برای بنگاههای تجاری هزینه هایی را هم سبب می شود. در این مقاله سیر تحولات مدلهای هزینه ی کیفیت را از شروع تا کنون مورد بررسی قرار داده ایم.در همین راستا ابتدا مدل های نخستین هزینه ی کیفیت که امروزه با نام مدل های سنتی شناخته می شوند، ارائه شده است. سپس به بیان مدل های جدید تر پرداخته ایم وضمن ارائه مقایسه هایی که بین این روشها صورت گرفته است، اقدام به ارائه یک مدل جدید کرده ایم که بر اساس روشbenchmarking یا بهبود تطبیقی ارائه شده است. سپس نتیجه به دست آمده از این رویکرد را با نتایج دیگر روشهای پیشین سنجیده و به بیان مزایا و معایب روش ارائه شده پرداخته ونتایج استفاده از این رویکرد را بیان کرده ایم.مقدمهپیروزی در بازارهای رقابتی امروز مست م عوامل متعددی است. یکی از مهمترین این عوامل بهبود مستمر در امر کیفیت است. در عین حال مطا لعات عملی و پژوهشی انجام گرفته در گذشته [ross-1977] نشان می دهد که افزایش سطح کیفیت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد.عامل مکمل افزایش کیفیت برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان کاهش سطح هزینه ها و قیمت تمام شده کالای ساخته یا فروخته شده است.یکی از مواردی که باعث کاهش هزینه های محصول می شود،کاهش هزینه های کیفیت است.بنابر این شناخت،دسته بندی و بهبود در هزینه های کیفیت همواره یکی از مهمترین مسئولیتهای بخشهای کیفیت موسسات بوده است.از زمان پیدایش مفاهیم هزینه های کیفیت در دهه 1950 تا به حال توسط افراد مختلف، تعاریف و مدلهای گوناگونی از هزینه های کیفیت ارائه شده است.از جمله مهمترین آنها می توان به مدل (p-a-f) که توسط پرفسور جوران در سال 1951 مطرح شد، اشاره کرد. مدل بعدی که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت، مدل انطباق و عدم انطباق «کرازبی» است که در سال 1979 مطرح شده است. همچنین در ادامه سیر تکامل مدل های هزینه ی کیفیت ، مدلهای امروزی همه در جهت بهبود و شناسایی هر چه بیشتر هزینه های کیفیت گام برداشته اند. در حقیقت هیچ مدلی ناقض مدلهای قبلی نیست. در همین راستا هدف اصلی در این مقاله بررسی مدلهای پیشین و ارائه جدید ترین مدل هزینه ی کیفیت(روش بهبود تطبیقی)خواهد بود.سیر تکاملی هزینه ی کیفیتمدل pafهمانطور که در مقدمه اشاره شد، اگر چه مدلهای ارائه شده درباره هزینه ی کیفیت تاکنون دستخوش تغییراتی شده اند، اما مطالعات انجام شده در مورد آنها نمایانگر ماهیت ی است که همه آنها در ارزی هزینه های کیفیت دارند.اگرچه این بدین معنا نیست که روشهای موجود ارائه شده همگی در اجرا، نتایج ی انی داشته اند.به هر حال اولین روشی که در هزینه ی کیفیت ارائه شده است همان روش جوران است که امروزه به روش سنتی معروف شده است. در این روش هزینه های کیفیت به چهار بخش که به اختصار در زیر آورده شده است، تقسیم می شوند:الف - هزینه های ش ت داخلی: هزینه هایی که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی محصول قبل از اینکه محصول به دست مشتری برسد را شامل می شود.ب - هزینه ش ت خارجی: هزینه ای است که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی بعد از اینکه محصول به دست مشتری رسید، صورت می گیرد. پ - هزینه ارزی : هزینه مربوط به سنجش یا ممیزی محصولات یا خدمات به منظور اطمینان از استانداردهای کیفی در این دسته می گنجد.ت - هزینه های پیشگیری: هزینه ای است که برای پیشگیری از وقوع ضایعات کالاها و یا جلوگیری ازتولید محصولات با کیفیت بد باید پرداخت شود.آنچه مسلم است، هزینه در سطح پیشگیری همواره مقرون به صرفه تر از سطح
با
مفاله در مورد روشهای هزینه ی کیفیت
اختصاصی از نیک فایل تحقیق درمورد روشهاه~1 با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 12 روشهای هزینه ی کیفیتچکیدهاهمیت مباحث کیفیت امروزه بر ی پوشیده نیست. به همین خاطر است که تمام موسسات موفق اقدامات کیفی را سر لوحه فعالیتهای خود در سرتاسر سازمان (از تامین کنندگان تا مشتریان )قرار داده اند.بر ی پوشیده نیست که انجام این فعالیتها در جهت بهبود کیفیت اگر چه برای موسسات منافع بسیاری دارد، ولی برای بنگاههای تجاری هزینه هایی را هم سبب می شود. در این مقاله سیر تحولات مدلهای هزینه ی کیفیت را از شروع تا کنون مورد بررسی قرار داده ایم.در همین راستا ابتدا مدل های نخستین هزینه ی کیفیت که امروزه با نام مدل های سنتی شناخته می شوند، ارائه شده است. سپس به بیان مدل های جدید تر پرداخته ایم وضمن ارائه مقایسه هایی که بین این روشها صورت گرفته است، اقدام به ارائه یک مدل جدید کرده ایم که بر اساس روشbenchmarking یا بهبود تطبیقی ارائه شده است. سپس نتیجه به دست آمده از این رویکرد را با نتایج دیگر روشهای پیشین سنجیده و به بیان مزایا و معایب روش ارائه شده پرداخته ونتایج استفاده از این رویکرد را بیان کرده ایم.روشهای هزینه ی کیفیتچکیدهاهمیت مباحث کیفیت امروزه بر ی پوشیده نیست. به همین خاطر است که تمام موسسات موفق اقدامات کیفی را سر لوحه فعالیتهای خود در سرتاسر سازمان (از تامین کنندگان تا مشتریان )قرار داده اند.بر ی پوشیده نیست که انجام این فعالیتها در جهت بهبود کیفیت اگر چه برای موسسات منافع بسیاری دارد، ولی برای بنگاههای تجاری هزینه هایی را هم سبب می شود. در این مقاله سیر تحولات مدلهای هزینه ی کیفیت را از شروع تا کنون مورد بررسی قرار داده ایم.در همین راستا ابتدا مدل های نخستین هزینه ی کیفیت که امروزه با نام مدل های سنتی شناخته می شوند، ارائه شده است. سپس به بیان مدل های جدید تر پرداخته ایم وضمن ارائه مقایسه هایی که بین این روشها صورت گرفته است، اقدام به ارائه یک مدل جدید کرده ایم که بر اساس روشbenchmarking یا بهبود تطبیقی ارائه شده است. سپس نتیجه به دست آمده از این رویکرد را با نتایج دیگر روشهای پیشین سنجیده و به بیان مزایا و معایب روش ارائه شده پرداخته ونتایج استفاده از این رویکرد را بیان کرده ایم.مقدمهپیروزی در بازارهای رقابتی امروز مست م عوامل متعددی است. یکی از مهمترین این عوامل بهبود مستمر در امر کیفیت است. در عین حال مطا لعات عملی و پژوهشی انجام گرفته در گذشته [ross-1977] نشان می دهد که افزایش سطح کیفیت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد.عامل مکمل افزایش کیفیت برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان کاهش سطح هزینه ها و قیمت تمام شده کالای ساخته یا فروخته شده است.یکی از مواردی که باعث کاهش هزینه های محصول می شود،کاهش هزینه های کیفیت است.بنابر این شناخت،دسته بندی و بهبود در هزینه های کیفیت همواره یکی از مهمترین مسئولیتهای بخشهای کیفیت موسسات بوده است.از زمان پیدایش مفاهیم هزینه های کیفیت در دهه 1950 تا به حال توسط افراد مختلف، تعاریف و مدلهای گوناگونی از هزینه های کیفیت ارائه شده است.از جمله مهمترین آنها می توان به مدل (p-a-f) که توسط پرفسور جوران در سال 1951 مطرح شد، اشاره کرد. مدل بعدی که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت، مدل انطباق و عدم انطباق «کرازبی» است که در سال 1979 مطرح شده است. همچنین در ادامه سیر تکامل مدل های هزینه ی کیفیت ، مدلهای امروزی همه در جهت بهبود و شناسایی هر چه بیشتر هزینه های کیفیت گام برداشته اند. در حقیقت هیچ مدلی ناقض مدلهای قبلی نیست. در همین راستا هدف اصلی در این مقاله بررسی مدلهای پیشین و ارائه جدید ترین مدل هزینه ی کیفیت(روش بهبود تطبیقی)خواهد بود.سیر تکاملی هزینه ی کیفیتمدل pafهمانطور که در مقدمه اشاره شد، اگر چه مدلهای ارائه شده درباره هزینه ی کیفیت تاکنون دستخوش تغییراتی شده اند، اما مطالعات انجام شده در مورد آنها نمایانگر ماهیت ی است که همه آنها در ارزی هزینه های کیفیت دارند.اگرچه این بدین معنا نیست که روشهای موجود ارائه شده همگی در اجرا، نتایج ی انی داشته اند.به هر حال اولین روشی که در هزینه ی کیفیت ارائه شده است همان روش جوران است که امروزه به روش سنتی معروف شده است. در این روش هزینه های کیفیت به چهار بخش که به اختصار در زیر آورده شده است، تقسیم می شوند:الف - هزینه های ش ت داخلی: هزینه هایی که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی محصول قبل از اینکه محصول به دست مشتری برسد را شامل می شود.ب - هزینه ش ت خارجی: هزینه ای است که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی بعد از اینکه محصول به دست مشتری رسید، صورت می گیرد. پ - هزینه ارزی : هزینه مربوط به سنجش یا ممیزی محصولات یا خدمات به منظور اطمینان از استانداردهای کیفی در این دسته می گنجد.ت - هزینه های پیشگیری: هزینه ای است که برای پیشگیری از وقوع ضایعات کالاها و یا جلوگیری ازتولید محصولات با کیفیت بد باید پرداخت شود.آنچه مسلم است، هزینه در سطح پیشگیری همواره مقرون به صرفه تر از سطح
با
تحقیق درمورد روشهاه~1

#shopcontainerbox{width:600px;padding:1px;margin:3px auto;border:solid 1px #ccc;direction:rtl;font-family:tahoma;font-size:11px;color:#4e88c3;} .lstshop{float:right;background-color:#f9f9f9;border:solid 1px #ccc;width:130px;height:230px;margin:2px;padding:1px 3px 3px 3px;line-height:19px;text-align:center;border-radius:5px;box-shadow:0 0 8px 2px #ccc inset;} .lstshop:hover{background-color:#e5fde6;border-color:#338d35;color:black;box-shadow:0 0 8px 2px #338d35 inset;} .lstshop,.lstshop a{-moz-transition: all 0.3s linear;-o-transition: all 0.3s linear;-webkit-transition: all 0.3s linear;transition: all 0.3s linear;} .lstshop img{border:0;} .lstshop a{text-decoration:underline;color:blue;padding:2px 2px 4px 2px;margin-bottom:0px;} .lstshop a:hover{text-decoration:none;background-color:#ec2b34;color:white;} .prod-img img{width:100px;height:110px;} .buylink{margin-top:4px;} .buylink a{background-color:#19b0ea;color:white;border-radius:6px;text-decoration:none;padding:2px 9px 6px 9px;border:solid 1px #008cef;margin-right:2px;} .buylink a:hover{background-color:#008cef;box-shadow:0 0 5px 1px #008cef;} .clear{clear:both;} بررسی عوامل مؤثر بر مطالبات معوق بانک تجارت در تهران بررسی عوامل مؤثر بر مطالبات معوق بانک تجارت در تهران قیمت 39000 تومان
توضیحات کاربرد پردازش تصویر و بینایی ماشین در صنایع غذایی کاربرد پردازش تصویر و بینایی ماشین در صنایع غذایی قیمت 8000 تومان
توضیحات پاو وینت تجزیه و تحلیل پایانه مسافربری تنکابن پاو وینت تجزیه و تحلیل پایانه مسافربری تنکابن قیمت 9500 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل برنامه ریزی منابع سازمانی پاو وینت و ارائه کامل برنامه ریزی منابع سازمانی قیمت 8000 تومان
توضیحات توازن بار در ابرهای محاسباتی توازن بار در ابرهای محاسباتی قیمت 14000 تومان
توضیحات مقاله کامل در مورد لیزر و کاربرد آن در صنعت مقاله کامل در مورد لیزر و کاربرد آن در صنعت قیمت 29000 تومان
توضیحات ارزی اثرات زیست محیطی احداث سد و نیروگاه بر رودخانه کارون در استان چهار محال ... ارزی اثرات زیست محیطی احداث سد و نیروگاه بر رودخانه کارون در استان چهار محال و بختیاری قیمت 4000 تومان
توضیحات مقاله مقایسه مرزبان نامه و کلیله و دمنه مقاله مقایسه مرزبان نامه و کلیله و دمنه قیمت 5000 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل هزینه ی کایزن پاو وینت و ارائه کامل هزینه ی کایزن قیمت 14500 تومان
توضیحات پایان نامه ی عمران با عنوان شمع (بصورت جامع و کامل) پایان نامه ی عمران با عنوان شمع (بصورت جامع و کامل) قیمت 69000 تومان
توضیحات رایانش ابری،توازن بار و تشریح کامل مفاهیم معماری و مدیریت در آن رایانش ابری،توازن بار و تشریح کامل مفاهیم معماری و مدیریت در آن قیمت 65000 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت نفت گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت نفت قیمت 12500 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه مطلب اطلاعات حسابداری مدیریت و تصمیمات قیمت گذاری پاو وینت و ارائه مطلب اطلاعات حسابداری مدیریت و تصمیمات قیمت گذاری قیمت 12500 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل هزینه ی بر مبنای فعالیت (activity based costing) پاو وینت و ارائه کامل هزینه ی بر مبنای فعالیت (activity based costing) قیمت 17500 تومان
توضیحات گزارش کار آزمایشگاه مدار الکترونیکی گزارش کار آزمایشگاه مدار الکترونیکی قیمت 10500 تومان
توضیحات پایان نامه کارشناسی حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی شرکت زربال ‏ پایان نامه کارشناسی حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی شرکت زربال ‏ قیمت 24000 تومان
توضیحات پاو وینت شناخت و طراحی معماری ترمینال شاهین شهر پاو وینت شناخت و طراحی معماری ترمینال شاهین شهر قیمت 7500 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی رشته روانشناسی صنعتی/سازمانی در شرکت ی مواد کاران گزارش کارآموزی رشته روانشناسی صنعتی/سازمانی در شرکت ی مواد کاران قیمت 18000 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی صنایع غذایی در کارخانه بستنی پرستوک با عنوان بستنی گزارش کارآموزی صنایع غذایی در کارخانه بستنی پرستوک با عنوان بستنی قیمت 28000 تومان
توضیحات شروط خلاف مقتضای عقد (ذات-اطلاق) شروط خلاف مقتضای عقد (ذات-اطلاق) قیمت 19000 تومان
توضیحات قانون حاکم بر تعهدات قراردادی در کنوانسیون 1980 رم، مقررات 2008 رم و قانون حقوق ... قانون حاکم بر تعهدات قراردادی در کنوانسیون 1980 رم، مقررات 2008 رم و قانون حقوق بین الملل خصوصی کشور سوئیس قیمت 12000 تومان
توضیحات پاو وینت استفاده از روشهای داده کاوی در تشخیص نفوذ به شبکه های کامپیوتری پاو وینت استفاده از روشهای داده کاوی در تشخیص نفوذ به شبکه های کامپیوتری قیمت 6000 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل مدیریت زنجیره تامین scm پاو وینت و ارائه کامل مدیریت زنجیره تامین scm قیمت 10500 تومان
توضیحات مقاله روستای لالان (لالون) مقاله روستای لالان (لالون) قیمت 13000 تومان
توضیحات پروژه حسابداری مالی ایران خودرو دیزل پروژه حسابداری مالی ایران خودرو دیزل قیمت 25000 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی شته حسابداری با عنوان بررسی مالی شرکت تولیدی روغن موتور شرکت اطلس... گزارش کارآموزی شته حسابداری با عنوان بررسی مالی شرکت تولیدی روغن موتور شرکت اطلس میکال (سهامی خاص) قیمت 12500 تومان
توضیحات مقاله رشته حقوق با عنوان اکراه در قتل مقاله رشته حقوق با عنوان اکراه در قتل قیمت 9000 تومان
توضیحات مقاله کارشناسی ارشد حسابداری با عنوان بودجه بندی بر مبنای فعالیت + پاو وینت ( 4... مقاله کارشناسی ارشد حسابداری با عنوان بودجه بندی بر مبنای فعالیت + پاو وینت ( 49 اسلاید ) قیمت 27000 تومان
توضیحات بازیافت گاز co2 از وجی نیروگاههای بخاری و استفاده از آن در فرایندهای صنعتی بازیافت گاز co2 از وجی نیروگاههای بخاری و استفاده از آن در فرایندهای صنعتی قیمت 12000 تومان
توضیحات نمودار های opc،f.p.c و bom مبلمان استیل نمودار های opc،f.p.c و bom مبلمان استیل قیمت 11000 تومان
توضیحات طراحی کنترل کننده مد لغزشی و کاربرد آن در سیستمهای آشوب طراحی کنترل کننده مد لغزشی و کاربرد آن در سیستمهای آشوب قیمت 5000 تومان
توضیحات برقراری روابط عاطفی بین دانش آموزان و معلمان و تأثیر آن بر فراگیری دانش آموزان برقراری روابط عاطفی بین دانش آموزان و معلمان و تأثیر آن بر فراگیری دانش آموزان قیمت 6000 تومان
توضیحات مقاله ی حقوق بین الملل عمومی با عنوان حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات در نظام ... مقاله ی حقوق بین الملل عمومی با عنوان حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات در نظام حقوقی دریاها قیمت 5000 تومان
توضیحات پایان نامه ی عمران با عنوان ریز شمع (micro pile) + پاو وینت و ارائه کامل م... پایان نامه ی عمران با عنوان ریز شمع (micro pile) + پاو وینت و ارائه کامل میکرو شمع قیمت 99000 تومان
توضیحات استفاده از کارت امتیازدهی متوازن در ارزی عملکرد منابع انسانی استفاده از کارت امتیازدهی متوازن در ارزی عملکرد منابع انسانی قیمت 5000 تومان
توضیحات پروژه کارشناسی رشته کامپیوتر با عنوان داده کاوی یا دیتا ماینینگ data mining پروژه کارشناسی رشته کامپیوتر با عنوان داده کاوی یا دیتا ماینینگ data mining قیمت 29000 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی رشته برق- الکترونیک با عنوان تابلو های کنترل dcu شرکت راه آهن شهر... گزارش کارآموزی رشته برق- الکترونیک با عنوان تابلو های کنترل dcu شرکت راه آهن شهری تهران حومه (مترو) قیمت 10000 تومان
توضیحات پرسشنامه استاندارد ارزش ویژه برند کارمند محور کینگ و گریس پرسشنامه استاندارد ارزش ویژه برند کارمند محور کینگ و گریس قیمت 3500 تومان
توضیحات مینیمم تداخل در تخصیص کانال در شبکه های مش بی سیم چند رادیویی مینیمم تداخل در تخصیص کانال در شبکه های مش بی سیم چند رادیویی قیمت 5000 تومان
توضیحات مقاله ترجمه شده رشته مدیریت و اقتصاد با عنوان استفاده از تکنولوژی رسانه های اجتم... مقاله ترجمه شده رشته مدیریت و اقتصاد با عنوان استفاده از تکنولوژی رسانه های اجتماعی و عملکرد رابطه مشتری:بررسی براساس قابلیت های ‏crm‏ قیمت 11000 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل بودجه بندی سرمایه ای پاو وینت و ارائه کامل بودجه بندی سرمایه ای قیمت 18000 تومان
توضیحات فتوت نامه ها و سی رساله از رسائل خا اریه فتوت نامه ها و سی رساله از رسائل خا اریه قیمت 19000 تومان
توضیحات پایان نامه کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی با عنوان بررسی عوامل موثر بر سرقت نوجوا... پایان نامه کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی با عنوان بررسی عوامل موثر بر سرقت نوجوانان قیمت 57000 تومان
توضیحات مسئولیت مدنی شهرداریها و مبانی توجیهی لازم جهت تدارک طرح دعوای خسارت و پیروزی در... مسئولیت مدنی شهرداریها و مبانی توجیهی لازم جهت تدارک طرح دعوای خسارت و پیروزی در آن به طرفیت شهرداری قیمت 99000 تومان
توضیحات پاو وینت و ارائه کامل ترانزیستور bjt پاو وینت و ارائه کامل ترانزیستور bjt قیمت 12500 تومان
توضیحات ارزی اثرات زیست محیطی نیروگاههای برق آبی کوچک ارزی اثرات زیست محیطی نیروگاههای برق آبی کوچک قیمت 4000 تومان
توضیحات مقاله آموزش کامل cbr مقاله آموزش کامل cbr قیمت 35000 تومان
توضیحات نقش سیستم بانکی جدید در بازارهای پولی و مالی ایران نقش سیستم بانکی جدید در بازارهای پولی و مالی ایران قیمت 19000 تومان
توضیحات کتاب رایانش ابری کتاب رایانش ابری قیمت 19000 تومان
توضیحات متن کاوی و ارزی مهمترین متد های متن کاوی متن کاوی و ارزی مهمترین متد های متن کاوی قیمت 18000 تومان
توضیحات جرایم مشهود در حقوق کیفری ایران و اقدامات خاص آنها جرایم مشهود در حقوق کیفری ایران و اقدامات خاص آنها قیمت 3000 تومان
توضیحات گزارش کارآموزی رشته نقشه برداری با عنوان دوربین های نقشه برداری گزارش کارآموزی رشته نقشه برداری با عنوان دوربین های نقشه برداری قیمت 7500 تومان
توضیحات سو نمونه سوالات استخدامی مدارک پزشکی , سوالات استخدامی مدارک پزشکی , اصل سوالات استخدامی مدارک پزشکی , عین سوالات استخدامی مدارک پزشکی , خود سوالات استخدامی مدارک پزشکی , بهترین سوالات استخدامی مدارک پزشکی , ارزنده ترین سوالات استخدامی مدارک پزشکی , طلا ترین سوالات استخدامی مدارک پزشکی , معتبر ترین سوالات استخدامی مدارک پزشکی , مجم. سوالات استخدامی پذیرش و مدارک پزشکی نمونه سوالات استخدامی وزارت ... failha.com/سوالات-استخدامی-پذیرش-و-مدارک-پزشکی/6155 سوالات استخدامی ۹۶ کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی کد شغل ۲۴۷۲ کلیک کنید سوالات استخدامی ۹۶ کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی کد شغل ۲۴۷۲ کلیک کنید سوالات استخدامی ۹۶ کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی کد شغل ۲۴۷۲ کلیک کنید sep 27, 2016 - نمو. چرا چاپ دیجیتال را انتخاب می کنیم؟
 
استفاده از برچسب (lable) : برچسب حداقل17% وزن cd  را سنگین می کند و این افزایش وزن  و عدم تقارن برچسب
 
باعث اب شدن dvd rom دستگاه مصرف کننده می شود .
 
چاپ سیلک اسکرین:  (silk screen)
 
کیفیت چاپ پایین است و ظاهر cdنازیباست جوهر سیلک به علت روغنی بودن موقع خواندن cd در cd rom  بوی بد
&. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره روشهای هزینه ی کیفیت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 11 روشهای هزینه ی کیفیتچکیدهاهمیت مباحث کیفیت امروزه بر ی پوشیده نیست. به همین خاطر است که تمام موسسات موفق اقدامات کیفی را سر لوحه فعالیتهای خود در سرتاسر سازمان (از تامین کنندگان تا مشتریان )قرار داده اند.بر ی پوشیده نیست که انجام این فعالیتها در جهت بهبود کیفیت اگر چه برای موسسات منافع بسیاری دارد، ولی برای بنگاههای تجاری هزینه هایی را هم سبب می شود. در این مقاله سیر تحولات مدلهای هزینه ی کیفیت را از شروع تا کنون مورد بررسی قرار داده ایم.در همین راستا ابتدا مدل های نخستین هزینه ی کیفیت که امروزه با نام مدل های سنتی شناخته می شوند، ارائه شده است. سپس به بیان مدل های جدید تر پرداخته ایم وضمن ارائه مقایسه هایی که بین این روشها صورت گرفته است، اقدام به ارائه یک مدل جدید کرده ایم که بر اساس روشbenchmarking یا بهبود تطبیقی ارائه شده است. سپس نتیجه به دست آمده از این رویکرد را با نتایج دیگر روشهای پیشین سنجیده و به بیان مزایا و معایب روش ارائه شده پرداخته ونتایج استفاده از این رویکرد را بیان کرده ایم.مقدمهپیروزی در بازارهای رقابتی امروز مست م عوامل متعددی است. یکی از مهمترین این عوامل بهبود مستمر در امر کیفیت است. در عین حال مطا لعات عملی و پژوهشی انجام گرفته در گذشته [ross-1977] نشان می دهد که افزایش سطح کیفیت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد.عامل مکمل افزایش کیفیت برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان کاهش سطح هزینه ها و قیمت تمام شده کالای ساخته یا فروخته شده است.یکی از مواردی که باعث کاهش هزینه های محصول می شود،کاهش هزینه های کیفیت است.بنابر این شناخت،دسته بندی و بهبود در هزینه های کیفیت همواره یکی از مهمترین مسئولیتهای بخشهای کیفیت موسسات بوده است.از زمان پیدایش مفاهیم هزینه های کیفیت در دهه 1950 تا به حال توسط افراد مختلف، تعاریف و مدلهای گوناگونی از هزینه های کیفیت ارائه شده است.از جمله مهمترین آنها می توان به مدل (p-a-f) که توسط پرفسور جوران در سال 1951 مطرح شد، اشاره کرد. مدل بعدی که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت، مدل انطباق و عدم انطباق «کرازبی» است که در سال 1979 مطرح شده است. همچنین در ادامه سیر تکامل مدل های هزینه ی کیفیت ، مدلهای امروزی همه در جهت بهبود و شناسایی هر چه بیشتر هزینه های کیفیت گام برداشته اند. در حقیقت هیچ مدلی ناقض مدلهای قبلی نیست. در همین راستا هدف اصلی در این مقاله بررسی مدلهای پیشین و ارائه جدید ترین مدل هزینه ی کیفیت(روش بهبود تطبیقی)خواهد بود.سیر تکاملی هزینه ی کیفیتمدل pafهمانطور که در مقدمه اشاره شد، اگر چه مدلهای ارائه شده درباره هزینه ی کیفیت تاکنون دستخوش تغییراتی شده اند، اما مطالعات انجام شده در مورد آنها نمایانگر ماهیت ی است که همه آنها در ارزی هزینه های کیفیت دارند.اگرچه این بدین معنا نیست که روشهای موجود ارائه شده همگی در اجرا، نتایج ی انی داشته اند.به هر حال اولین روشی که در هزینه ی کیفیت ارائه شده است همان روش جوران است که امروزه به روش سنتی معروف شده است. در این روش هزینه های کیفیت به چهار بخش که به اختصار در زیر آورده شده است، تقسیم می شوند:الف - هزینه های ش ت داخلی: هزینه هایی که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی محصول قبل از اینکه محصول به دست مشتری برسد را شامل می شود.ب - هزینه ش ت خارجی: هزینه ای است که برای ارزی ،تصحیح و یا جایگزینی بعد از اینکه محصول به دست مشتری رسید، صورت می گیرد. پ - هزینه ارزی : هزینه مربوط به سنجش یا ممیزی محصولات یا خدمات به منظور اطمینان از استانداردهای کیفی در این دسته می گنجد.ت - هزینه های پیشگیری: هزینه ای است که برای پیشگیری از وقوع ضایعات کالاها و یا جلوگیری ازتولید محصولات با کیفیت بد باید پرداخت شود.آنچه مسلم است، هزینه در سطح پیشگیری همواره مقرون به صرفه تر از سطح ارزی و ش ت خواهد بود.مدل جوران بر این نکته مهم تاکید دارد که هزینه های کیفیت برای محصولات در دست مشتریان بسیار زیاد و غیر قابل مقایسه با هزینه های کیفیت در سطوح بالاتر است.مدل هزینه ی فرایندیاین مدل در سال 1979 توسط کرازبی پیشنهاد شد.این مدل در حقیقت هزینه های کیفیت را ناشی از فعالیتهای کیفی می داند. منظور از فعالیتهای کیفی تمام فعالیتهایی است که در جهت بهبود کیفیت محصولات،خدمات و فرآیند ها انجام می شود. کرازبی فعالیتهای کیفی را به دو دسته تقسیم بندی کرد:-1 فعالیتهایی که برای بار اول انجام می شوند تا سطح کیفی محصولات ،خدمات و فرایندها به سطح کیفیت مورد نظر برسد.-2 کرازبی دسته دوم را فعالیتهایی می داند که در جهت رفع نقصها، دوباره کاریها و .... بعد از حصول سطح کیفیت ضعیف ودر جهت بهبود انجام می شود.کرازبی هزینه های ناشی از اقدامات دسته اول را (cost of conformance (coc یا هزینه های انطبــــاق می خـواند و هزینه های ناشی از اقدامـــات دسته دوم راcost of none conformance (conc)i یا هزینه های عدم انطباق نامگذاری کرده است.شایان ذکر است در مطالعات بعدی که در سال 2006 توسط آندرا شیفائروا محقق کیفیت انجام شد، ارتباطی معنا دار که به اختصار در نمودار 1 نشان داده شده است، بین دو مدل کرازبی و جوران نمایش داده شده است.مدل کوه یخمدل کوه یخی توسط «پلانکت» و «دیل» در سال 1995 ارائه شد. این مدل در حقیقت هزینه های کیفیت را مانند یک کوه یخی در نظر می گیرد که بیننده در نگاه اول فقط بخش کوچکی یا به عبارت دیگر فقط قله کوه را می بیند، غافل از این نکته که بخش اعظمی از کوه یخ در زیر اقیانوس قرار گرفته است.طبق مدل ارائه شده ان کیفیت هزینه های گارانتی ،هزینه های ساعات اضافی کار ناشی از ضعف کیفیت و هزینه دوباره کاریها را به طور مستقیم مشاهده می کنند، در صورتی که بخش اصلی هزینه ها به صورت نامشهود از جمله هزینه های مشتریان، هزینه های بهبود برنامه های کیفی، کنترل فرایند ، وفاداری مشتری،ارزی کیفیت و..... از دید کارشناسان کیفیت مخفی است .این مدل بر این نکته اساسی تاکید می کند که: اصولا آنچه درمقوله هزینه ی کیفیت اهمیت دارد، فراموش ن هزینه های پنهان است. / 
با
تحقیق درباره روشهای هزینه ی کیفیت
معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گلایه های ی از شبکه ملی اطلاعات، گفت: دغدغه ها در موضوع شبکه ملی اطلاعات مربوط به تولید محتوای بومی است.   محمد جواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، درباره شبکه ملی اطلاعات و نظرات اخیر ی درباره این موضوع ، گفت : ی انتظاراتی از شبک. پودمان یک 1- پودمان نوآوری و فناوری مهارت دانش آموز رادر چه زمینه هایی افزایش می دهد؟2 2- شمایا من چگونه می توانیم مخترع شویم؟2 3- اختراع یا آفرینش چیست؟2 4- آیامن وشما می توانیم یک اختراع داشته باشیم؟2 5- نوآوری چه موقع انجام می گیرد؟2 6- با چه روش هایی می توانیم یک مخترع شویم؟2 7- من چگونه می توانم برای اختراع از آفرینش ایده بگیرم؟2 8- بادقت . شرکت معدنی ریو تینتو rio tintoقیمت طلا در طی دسامبر بالا ماند، و سپس در اوایل ژانویه به۵۵۰ دلار یعنی بالاترین قیمت در۲۵ سال گذشته رسید، فاکتورهای این افزایش شامل معامله برروی ضعف دلاربوده است، در رابطه با این معاملات ت چین ذخایر طلای خودرا افزایش داد و در نتیجه ریسک توسعه ژئوپلتیکی نیز افزایش یافت.اخیراً تقاضا برای طلا با موفقیت مبادلات سرمایه برای سرمایه گذاران کوچک،افزایش یافت....شرکت rio tinto راهبر جهانی در کشف، معدنکاری و فرآوری ذخایر معدنی می باشد. بهره برداری جهانی کانی ها و ف ات ...شرکت rio tinto راهبر جهانی در کشف، معدنکاری و فرآوری ذخایرمعدنی می باشد.بهره برداری جهانی کانی ها و ف ات اصلی برای توسعه و پیشرفت برای دستی به زندگی بهتر به ما کمک می نماید. شرکت rio tinto با کیفیت محلی بسیارخوب تقویت شده و تمام قسمت های خود را با توسعه پروژه ها گسترش می دهد. بیشتر تولیدات شرکت شامل آلومینیوم، مس، الماس، تولیدات انرژی ( زغالسنگ و اورانیوم)، طلا، کانی های صنعتی ( بورا ، ا ید تیتانیم، نمک، تالک کن) و کانسنگ آهنی است. محدوده فعالیت های گروه، جهانی بوده، اماعمدتاً در استرالیا و ی شمالی با تجارت پراهمیت در آفریقای جنوبی،آسیا، اروپا و آفریقای جنوبی دیده می شود.شرکتrio tinto شامل شرکت های فرعی ( همچون borax، comalco، hamersley،rio tinto coal استرالیا، kennecottو riotinto iron & titanium ) و شرکت فرعی (coal & allied و palabora )، escondida وسرمایه گذاری مشترک grasberg، دیگر شرکت ها یا ت هاشریک هستند.در جایی که rio tinto بهره برداری می نماید، سلامت و امنیت حرف اول را می زند. دراین شرکت مردم محلی در سطوح مختلف مشغول به کار بوده وتضمین نسبی، تساوی در تقسیم سودها و بالابردن فرصت ها برای انجام پروژه ها رادارند.تاریخچهrio tinto plc و شرکت rio tinto به عنوان یک شرکت تجاری با همان مجموعههیأت مدیره، مدیریت متحد و سهام مختلط ذخایر معدنی که بوسیله جغرافیای منطقهو نوع ماده معدنی به توازن رسیده اند، اداره می شود.این نتایج در دسامبر ۱۹۹۵ با یکی شدن rtz corporation plc و شرکت cra به لیست شرکت های dlc بدست آمد. در ژوئن ۱۹۹۷، rtzcorporation plc به rio tinto plc و شرکت محدود cra به شرکت محدود riotinto تبدیل گردید.شرکت محدود rio tinto (conzinc riotinto استرالیا)در سال ۱۹۶۲ با ادغام دو شرکت سهام استرالیایی consolidated zinc corporation و rio tinto company تشکیل گردیدند.در ادامه ادغام ۱۹۶۲، شرکت rtz تعدادی از پروژه های بزرگ خود شامل palabora ( مس)در آفریقای جنوبی وrossing ( اورانیوم) را در نامیبیا توسعه داد. همچنین مالکیت خوددر گروه borax درسال ۱۹۶۸ گسترش داد.در اواسط ۱۹۹۵، درحدود ۴۰ درصد از سهام مستقیم د تانسیل توسعه معدن طلا- مس grasberg اندونزی در طول سرمایه گذاریمشترک با طلا- مس freeport-mcmoran بدستآمد.پس از ۱۹۶۲، شرکت cra در طول توسعه چندین اکتشاف معدنی مهم،شاملhamersley ( کانسنگ آهن) در استرالیا، bougainville( مس) در گینه نو، comalco ( بو یت،پالایش آلومینا و تصفیه آلومینیوم) در استرالیا و نیوزیلند، argyle( الماس) و blair athol و tarong (زغال) در استرالیا و kelian (طلا)و kaltim prima (زغال)در اندونزی به رشد قابل توجهی دست یافت.- نتایج اقتصادیقیمت طلا در طی دسامبر بالا ماند، و سپس در اوایل ژانویه به۵۵۰ دلار یعنی بالاترین قیمت در۲۵ سال گذشته رسید، فاکتورهای این افزایش شامل معامله برروی ضعف دلاربوده است، در رابطه با این معاملات ت چین ذخایر طلای خودرا افزایش داد و در نتیجه ریسک توسعه ژئوپلتیکی نیز افزایش یافت.اخیراً تقاضا برای طلا با موفقیت مبادلات سرمایه برای سرمایه گذاران کوچک،افزایش یافت.چرخه مقاومت در قیمت ف ات و کانی ها در سال ۲۰۰۳ آغازشد و تا ۲۰۰۵ ادامه یافت و در بعضی از نمونه ها با زور در سال جدید افزایش یافتند. نهایتاً انتظار می رفت که قیمت ها در دوره طولانی مدت به قیمتاصلی خود برگردد، اما در سال ۲۰۰۶ نشانه ها مثبت هستند. انتظار می رود رشدجهانی و همچنین رشد چین حمایت کننده تقاضای جهانی تولیدات باشد.در میانoecd کشورهای ژاپن و اروپا برای تست آماده شدند تا بازگشت به رشدمناسب تر برای سال ۲۰۰۶ میسر شود، شاخص های اساسی معمولاً رشد دلار را در فصل اول سال نشان می دهد.سهام بسیاری از ف ات و کانی ها بسیار پایین بوده و می توانانتظار داشت که مشکلات تولید به حداقل رسیده و قیمت ها در طول ۲۰۰۵ افزایش نشان دهد.تأیید ریسک برای رشد جهانی و تقاضای مواد معدنی در اوا ۲۰۰۶ و نقش فعالیت های کلیدی در برخی مراکز داد و ستد باعث شد تا نتیجه کلی برای قیمت بسیاری از ف ات و کانی ها، پیش بینی می شود که قیمت بسیاری از کانی ها وف ات به میزانی بیشتر از روند تاریخی خود برسند.- بهره برداری ها- معدن escondida شیلیrio tinto مالک ۳۰ درصد معدن مس روباز escondida قیمتپایین، یکی از بزرگترین معادن مس جهان، با تولید مس و طلا وعمر پیش بینیشده بیش از ۳۰ سال با سرعت جاری تولیدات بوده است. این معدن در ۳۰۰۰متری بالای سطح دریا در بیابان ata a در andes mountaind در شمال شیلی واقع شده است.۵/۵۷ درصد معدن escondida تحت مالکیت و مدیریت شرکتbhp استرالیا با راهنمایی شرکت ژاپنی mitsubishi و مالک ۱۰ درصد آن بوده و international financecorporation مالک ۵/۲ درصد آن به شمار می رود. معدن و کارخانه قادر به تولید سالیانه بیش از یک میلیون تن مس به صورت کنسانتره می باشد. در معدن escondida ۲۳۵۰ نفر به طور مستقیم به همراه۱۷۷۵ نفر به صورت پیمانی مشغول به کار هستند.- معدن keilan اندونزیشرکتrio tinto، ۹۰ درصدسهام keilanequatorial mining که معدن طلای روباز در تپه های مرکزی east kalimantan اندونزیبوده را دارا می باشد. این معدن یکی از بزرگترین معادن طلای شرکت rio tinto به شمار می رود. کشف kelian درسال ۱۹۷۶ با گستردگی معدنکاری دستی در طول keilan river قابل پیش بینی بوده است.تولیدات معدن درسال ۱۹۹۲ آغاز گردید.با استفاده از روش های سنتی فرآوری و معدنکاری کانسنگ، تولید شمش بهصورت ۵۰:۵۰ برای طلا و نقره انجام پذیرفت. معدن keilan حدود ۵۰۰۰۰۰ انس طلا در سال با فعالیت ۸۰۰نفر تولید شد. بر اساس ذخایر قطعی و احتمالی، معدن برای تولید تاسال ۲۰۰۳ با اضافه تولیدات از ذخایر بعدی، برنامه ریزی نموده بود.از زمانی که بهره برداری ها آغاز شد، شرکت شریکانی در تولید موادمعدنی خود داشت. keilanequatoral mining (kem) به صورت تدریجی فعالیت های زیست محیطی رویپروژه انجامداد و کنترل های شدیدی بر روی ز ش اسیدی بوسیله پوشش ذخایر و باطله هایساختاری به منظور تولید باطله اسیدی انجام شد.- سرمایه گذاری مشترک grasberg اندونزیgrasberg روی جزیره گینه نو واقع شده، و یکیاز بزرگترین معادن مس و طلا براساس ذخایر و تولیدات به شمار می رود. مالک وبهره بردار این معدن ptfreeport indonesia (ptfi) بوده و ۹۱ درصد مالکیت فرعی دراختیار شرکت طلا و مسfreeport-mcmoran می باشد. حداقل یک درصد از درآمد خالص برای حمایت از روستا از برنامه های پروژه اختصاص یافته است. علاوه براین، وجوه سرمایه در سال۲۰۰۱ برای شناسایی زمین های با مجوز قدیمی قبایل amungme و komoro صرف شد. در سال ۲۰۰۱، ptfiحدود ۶/۳ میلیون دلار قرضه تی استفاده نموده است. در نتیجه حفاری ها و برنامه های آموزشی، گینه ای ها بیش از یک فصلتقریباً ۹۰۰۰ نیروی کار در اوا ۲۰۰۳ را نشان می دهد.- معدن northparkes استرالیامعدن طلا- مس northparkes در goonumbia در ۲۷ کیلومتری شمال- شمال غربمرکز شهرستان newsouth wales، parkesو سرمایه گذاری مشترک با sumitomo group ( ۲۰ درصد) داشتهاست. معدنکاری درnorthparkes در سال ۱۹۹۴ آغاز گردید. در ابتدا به داری به صورت روباز انجام می شد. حفر معدن زیرزمینی از سال ۱۹۹۷ شروعشد. کنسانتره مس طی قرارداد طولانی مدت با ژاپن (۶۷ درصد)، استرالیا (۱۴ درصد) و دیگر کشورها (۱۹ درصد) تولید گردید. درمعدنnorthparkes تقریباً ۱۶۰ نفر مشغول به کار هستند که ۱۴۰ نفرآنها قرارداد دائمی دارند.- معدن barneys canyon ای متحده امریکا۱۰۰ درصد مالکیت معدن طلای barneys canyon بوسیله گروه معدن مس به علتبسته شدن بهره برداری های معدن bingham canyon متعلق به شرکت مس kennecott utah اداره می شد.barneys canyonیک معدن روباز بوده و تولیدات آن از سال ۱۹۸۹ آغاز گردید. تولیدات طلا از ذخایر توده ای تا سال۲۰۰۵ ادامه یافت. دراین شرکت ۲۰ نفر مشغول به کار هستند.- معدن cortez/ pipeline ای متحده امریکاrio tinto مالک ۱۰۰ درصد kennecott minerals ) km) که طلا، نقره، روی، مس و دیگرف ات اساسی از کل بهره برداری های سرمایه گذاری مشترک و مالکیت در ای متحده بدست آورد. دفتر اصلی شرکت در salt lake city، utah واقع شده است.۴۰ درصد سهام معدن طلای cortez/ pipeline در نوادا متعلق به rio tinto بود ه بوسیله شرکت placerdome مورد بهره برداری قرار گرفت.معدنcortez/ pipeline در شمال نوادا واقع شده و یکی از معادن طلای باقیمت پاییندر شمال امریکا با تولید ۱۰۰۰۰۰۰ انس طلا در سال به شمار می رود.- معدن kennecott land ای متحده امریکاkuc مالک ۵۳ درصدسرزمین توسعه نیافته در salt lake valley در utah می باشد، kennecott land برای توسعه درحدود ۱۶۰۰۰ تاراز ۳۲۲۰۰ تار مالکیت خود را تشکیل داده است. به صورت اولیه ۱۸۰۰ تار از پروژه daybreak در مسیر گسترش مناطق باقیمانده قرار گرفته است.kennecott land حق ساخت جاده، ایجادمسیر ارتباطی و فراهم زمینی برای سازندگان خانه که منازلی برای ۳۰۰۰۰۰ نفر می سازند، را دارد . سرمایه گذاری اولیه شرکت rio tinto حدود ۵۰ میلیون دلار بوده است. بازده شرکت از سال۲۰۰۴ آغاز شد.- فرآوری و کوره ذوب kennecottrio tinto مالکیت ۱۰۰ درصد kennecott utah copper (kuc) که معدن bingham canyon، متمرکز کننده copperton وکوره ذوب garfieldدر salt lake city ای متحده امریکا بهره برداری مینماید.معدن مسbingham canyon یکی از بزرگترین و طولانی ترین معادنجاری در جهان به شمار می رود، بهره برداری آن با جدیدترین تکنولوژیتجهیزات ذوب انجام شده و یکی از بهترین حافظان محیط زیست با استخدام ۴۰۰ نفربه شمار می رود. انتظار می رود معدنکاری زیرزمینی مقیاس بزرگ پس ازتولید ذخایر روباز باعث افزایش عمر معدن به بیش از ۱۵ سال تا ۲۰۱۳ شود. kuc بیشاز ده درصد از مس فرآوری شده ایالات متحده را فراهم می نماید و سومینتولیدکننده بزرگ مس در امریکا همراه با مقادیری طلا، نقره و مولیبدن به عنوانتولید ثانویه معدن می باشد.- معدن rawhide ای متحده امریکاrio tinto مالک ۱۰۰ درصد kennecott minerals (km) که طلا، نقره، روی، مس ودیگر ف ات اساسی را از کل بهره برداری های سرمایه گذاری مشترک و مالکیت در ای متحده بدست آورد.سهام kmشامل معدن طلای rawhide در نوادا و معدن پلی متال greens creek درآلاسکا که هر دو آنها بوسیله شرکت اداره می شوند.rawwhide معدن طلای روباز در غرب نوادا با تولید بیش از۸۰۰۰۰ انس طلادر سال است که سهمrio tinto بیش از ۴۰۰۰۰ انس می باشد، می پردازد . greens creek یکیاز معادن زیرزمینی با تولید فراوان سرب و روی همراه با طلا و نقره در admiralty island، juneau آلاسکا می باشد.مقالات مشابه :معرفی شرکت طلای گلد فیلدزمعرفی شرکت طلای نیو گینامعرفی گوهرها و سنگ هاى قیمتی افغانستانمعرفی سنگ های قیمتی صنعتی کهن و فراموش شده در ایرانسلطان مروا روارید ، گوهر عشق و شانسمروارید گوهری قیمتیخواص درمانی مروارید pearlخواص مروارید pearlمروارید سنگ متولدین داد، گوهر شانس و نیکبختی شناخت مروارید،گوهر دریاخواص درمانی مرواریدخواص درمانی و شفابخش مروا عرفی انواع مراورید ،شیوه شناخت مروارید اصلی از بدلیسنگ قیمتی مروارید تاهیتیگوهر قیمتی: مروارید آکویامروارید /**/ جستاری درگرایش و پیدایش شیعه پاو وینت و ارائه مطلب بودجه ،مبانی و وظایف ،انحرافات و کنترل مدیریت ز له خیزی تهران و گسل های آن زبان عربی ، زبان وحی و متون ی مدیر مدرسه جلال آل احمد شناخت و تشخیص عقب ماندگیهای ذهنی و میزان کارکرد این دانش آموزان در زمینه های مخت... پدیده پیر شدن جمعیت جهان توسعه و توسعه یافتگی و مشکلات آن مقاله کارشن. پروژه کارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزا پروژه کارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزا در 41 صفحه ورد قابل ویرایش(جداول pdf) دسته بندی صنایع غذایی فرمت فایل doc حجم فایل 661 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 41 دریافت فایل پروژه کارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزا فروشنده فایل کد کاربری 6017 تمام فایل ها پروژه کارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزا در 41 صفحه ورد قابل ویرایش


فهرست مطالب

عنوان شماره صفحه

خلاصه طرح :............................................................................................................................................................. 4

فصل اول..................................................................................................................................................................... 5

کلیات.......................................................................................................................................................................... 5

مقدمه :........................................................................................................................................................................ 6

نام کامل طرح و محل اجرای آن :.............................................................................................................................. 7

محل اجرا :.................................................................................................................................................................. 7

مشخصات متقاضیان :................................................................................................................................................. 8

وضعیت و میزان اشتغا ایی :..................................................................................................................................... 8

تاریخچه و سابقه مختصر طرح :................................................................................................................................. 8

نام و کاربرد محصول.................................................................................................................................................. 8

به طور کلی می توان گفت خمیر پیتزا محصولی است که در سطح صنعتی به 3 صورت تهیه و آماده می شود:... 8

طبقه بندی محصول..................................................................................................................................................... 9

مزایا و دلایل تولید محصول........................................................................................................................................ 9

تولید خمیر پیتزای آماده با اه زیر انجام می شود:............................................................................................. 9

بسته بندی محصول.................................................................................................................................................. 10

کالاهای قابل جانشین............................................................................................................................................... 11

بررسی بازار و قیمت فروش.................................................................................................................................... 11

بررسی روند تولید.................................................................................................................................................... 12

آمار مجوزهای صادره در تولید خمیر پیتزا و نیز واحدهای فعال در تولید این محصول در زیر آمده است:....... 12

بررسی روند مصرف................................................................................................................................................ 12

بررسی روند واردات و صادرات............................................................................................................................. 13

بررسی قیمت فروش محصول مشابه....................................................................................................................... 13

پارامترهای مختلفی بر قیمت محصول موثر خواهند بود که برخی از پارامترهای مهم در ذیل شرح داده شده است: 13

معرفی روش های مختلف تولید.............................................................................................................................. 14

تشریح فرایند تولید منتخب...................................................................................................................................... 15

1- تهیه خمیر:......................................................................................................................................................... 15

2- ب و قطعه قطعه :................................................................................................................................ 15

3- گرد :.......................................................................................................................................................... 16

4- زمان استراحت:................................................................................................................................................. 16

5- فرم دادن به خمیر:........................................................................................................................................... 16

فریز خمیر:..................................................................................................................................................... 17

تهیه خمیر پیتزای کلفت:.......................................................................................................................................... 17

1- مخلوط :.................................................................................................................................................... 17

2- تهیه خمیر:......................................................................................................................................................... 17

3- رول :......................................................................................................................................................... 18

برش دادن خمیر:..................................................................................................................................................... 18

5- فریز :........................................................................................................................................................ 18

بررسی ایستگاهها، مراحل وشیوه های کنترل کیفیت.............................................................................................. 18

به طور کلی اه کنترل کیفیت را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:............................................................ 19

haccp و اهمیت آن:......................................................................................................................................... 20

تعیین ظرفیت، برنامه تولید و شرایط عملکرد واحد............................................................................................... 21

معرفی مواد اولیه طرح و برآورد مصرف هر یک.................................................................................................... 22

مجوز های قانونی :................................................................................................................................................... 23

مراحل صدور جواز تاسیس :................................................................................................................................... 23

شرایط عمومی متقاضیان ( اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی ) دریافت جواز تاسیس......................................... 24

1- اشخاص حقیقی............................................................................................................................................... 24

2- اشخاص حقوقی.............................................................................................................................................. 24

مدارک مورد نیاز:..................................................................................................................................................... 24

اصلاحیه جواز تاسیس :........................................................................................................................................... 25

تعریف:...................................................................................................................................................................... 25

صدور پروانه بهره برداری :..................................................................................................................................... 25

مراحل صدور توسعه طرح :..................................................................................................................................... 26

فصل دوم.................................................................................................................................................................. 27

روش انجام کار......................................................................................................................................................... 27

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده :........................................................................................... 28

فهرست تجهیزات مورد نیاز و برآورد قیمت آنها :................................................................................................. 28

نقش? استقرار ماشین آلات....................................................................................................................................... 29

مشخصات نیروی انسانی مورد نیاز از لحاظ مفید بودن و توانایی کار :................................................................. 30

ارزی مالی و اقتصادی طرح :................................................................................................................................ 30

فصل سوم................................................................................................................................................................. 31

امور مالی طرح......................................................................................................................................................... 31

سرمایه گذاری ثابت طرح :...................................................................................................................................... 32

ید دفتر کار :........................................................................................................................................................ 32

هزینه زمین – محوطه سازی – ساختمان سازی :.................................................................................................. 33

هزینه ماشین آلات و تجهیزات :.............................................................................................................................. 34

هزینه تاسیسات و تجهیزات عمومی :...................................................................................................................... 35

وسایل اداری و خدماتی........................................................................................................................................... 35

ماشین آلات حمل و نقل درون/ برون کارگاهی...................................................................................................... 36

هزینه های قبل از بهره برداری................................................................................................................................ 36

هزینه سرمایه گذاری ثابت :..................................................................................................................................... 37

هزینه متغیر :............................................................................................................................................................. 37

قیمت تمام شده محصول :....................................................................................................................................... 38

هزینه کل سرمایه گذاری.......................................................................................................................................... 38

فصل چهارم.............................................................................................................................................................. 39

جمع بندی – نتیجه گیری و پیشنهادات.................................................................................................................. 39

نتایج حاصله از اجرای طرح :.................................................................................................................................. 40
خلاصه طرح :

در این طرح به بررسی کارگاه تولید خمیر پیتزا پرداخته شده است ، برای بررسی طرح از روش های آماری و اقتصادی و برآورد های مالی استفاده شده است ، این طرح شامل چهار فصل میباشد ، فصل اول به بیان کلیاتی از قبیل مقدمه ، تاریخچه ، مجوز های قانونی مورد نیاز ، وضعیت بازار ، میزان واردات و صادرات و ... پرداخته است ، فصل دوم به بیان روش انجام کار پرداخته است ، بازدید از واحد کاری مشابه ، نیروی انسانی ، نحوه تامین سرمایه و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، فصل سوم به بررسی طرح از دیدگاه اقتصادی پرداخته است ( طرح توجیهی یا bp ) ، عناوینی از قبیل نیروی انسانی مورد نیاز ، میزان سرمایه گذاری ، مواد اولیه مورد نیاز ، ماشین آلات مورد نیاز و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، در نهایت فصل چهارم به بیان نتیجه اجرای طرح می پردازد .مقدمه :

هر محصول ویژگی ها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی، مالی و اقتصادی طرح، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیحی از مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود.

در این ارتباط یکی از موثرترین روشهای قابل استفاده، به کارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یک از محصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفه گمرکی (نامگذاری برو ل) محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.

طراحی و احداث صنایع نیازمند شناخت مبانی تئوری و برخورداری از دیدگاه های تجربی و عملی متناسب با شرایط اقتصادی و فرهنگی حاکم و دانش فنی موجود جامعه، به منظور نیل به اه تولید می باشد.

بررسی امکان احداث واحد ازحیث نحو? تأمین مواداولیه، تعیین میزان سرمایه گذاری ، تطابق تکنولوژی صنعت مورد نظر با میزان تخصص ها و مهارتهای بالقوه و بالفعل موجود در کشور و …، مطالعات هماهنگ و چند جانبه اقتصادی، فنی، اقلیمی و جغرافیایی را ایجاب می نماید. مطالعات فنی ایجاد صنایع، مجموعه ای از تحقیقات درخصوص ماهیت مواد و محصولات، شناخت فرآیندهای مختلف تولید و تکنولوژی های موجود و بررسی سیستم ها، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز می باشد . این بررسی ها در راستای نیل به هدف توسعه، تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی صورت می گیرد که با بهبود بافت فنی واحدهای جدید أسیس در دا خل کشور، پاسخگویی به نیاز بازار و رقابت با سایر تولیدکنندگان جهانی را امکان پذیر می سازد. در بررسی های فنی ابتداء روش های مختلف تولید محصول مورد مطالعه قرار می گیرد و پس از بررسی های لازم مناسبترین تکنولوژی که با فرهنگ کاری و توانائی های بالقوه صنعت تناسب داشته باشد، انتخاب می گردد.

با انتخاب مناسب ترین روش تولید هر محصول می توان دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز را بر اساس فرآیند منتخب، انتخاب نمود.

در این فصل، علاوه برتشریح فرآیندهای مختلف تولید و انتخاب مناسب ترین فرآیند، کنترل کیفیت واحد تولیدی شرح داده خو اهد شد . سپس ظرفیت و برنامه تولید بر اساس بررسی بازار تعیین می گردد و بر این اساس کاربرد و میزان مواد اولی? مورد نیاز و تعداد و نحو? عملکرد دستگاه های موجود در خط تولید شرح داده خواهد شد و پس از تعیین طرح استقرار ماشین آلات و جریان مواد، تأسیسات زیربنائی مو رد نیاز جهت انجام و ادام? فعالیت های تولیدی واحد مورد بررسی قرار می گیرند. در ادامه بر اساس اصول ی صنایع، نیروی انسانی مورد نیاز و مساحت بخش های مختلف محاسبه می گردد و سپس نقش? جانمایی ساختمان های تولیدی، اداری، رفاهی، بهداشتی وخدماتی ترسیم می گردد . درخاتمه این فصل نیز برنامه زمان بندی طرح مورد توجه قرارگرفته است.نام کامل طرح و محل اجرای آن :

تولید پیتزامحل اجرا :

مشخصات متقاضیان :

نام


نام خانوادگی


مدرک تحصیلی


تلفن


وضعیت و میزان اشتغا ایی :

تعداد اشتغا ایی این طرح 24 نفر میباشد .تاریخچه و سابقه مختصر طرح :

نام و کاربرد محصول

به طور کلی می توان گفت خمیر پیتزا محصولی است که در سطح صنعتی به 3 صورت تهیه و آماده می شود:

1- در نوع اول تنها خمیر پیتزای تهیه شده را منجمد می کنند؛

2- در نوع دوم این خمیر را کمی حرارت می دهند . به طوری که به صورت نیمه پخته در می آید و سپس محصول را منجمد می کنند؛بررسی بازار و قیمت فروش

بررسی امکانات فروش برای محصول تولید شده در هر واحد جدید صنعتی می تواند عامل بسیار موثری در ارزی موقعیت اقتصادی و آینده این گونه واحدها باشد. در این ارتباط با در نظر گرفتن ویژگی های خاص هر صنعت، وضعیت تولیدات داخلی و میزان مصارف و نیازهای داخلی (بر مبنای انواع کاربرد محصول ) مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد و با تعیین میزان کمبود تولید داخلی محصول، باید سهم قابل ب بازار برای واحدهای جدید ارزی گردد.

از سوی دیگر ویژگی های خاص هر صنعت، ممکن است امکانات ویژه ای را برای فروش و بازاری محصولات آن فراهم آورد که در هر مورد باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. در این قسمت مسائل فوق الذکر در ارتباط با امکانات فروش محصول جهت ارزی نهایی شاخص های اقتصادی واحد مورد بررسی و ارزی قرار می گیرد و قیمت فروش محصول مشابه بر مبنای نرخ های رسمی بازار ارائه خواهد گردید.

بررسی روند واردات و صادرات

از آنجایی که شماره تعرفه خاصی جهت خمیر پیتزا تدوین نشده است، لذا تفکیک آن از سایر خمیرهای غذایی غیرممکن بوده و نمی توان به چگونگی مبادلات تجاری آن در سطح بین المللی دسترسی داشت . از سوی دیگر از آنجایی که این محصول بایستی در محل خنک (ترجیحاً سردخانه) نگهداری شود و مدت مصرف آن نسبتاً کوتاه است، بنابراین صرفه ای جهت صادرات و واردات آن ملاحظه نمی گردد؛ مگر آنکه مبادلاتی با کشورهای همجوار صورت گیرد.بررسی قیمت فروش محصول مشابه

پارامترهای مختلفی بر قیمت محصول موثر خواهند بود که برخی از پارامترهای مهم در ذیل شرح داده شده است:

1- قیمت مواد اولیه مصرفی که یکی از مهمترین هزی نه های متغیر تولید می باشد و نقش عمده ای را در تعیین قیمت تمام شده محصول دارد.

2- منطقه جغرافیایی احداث واحد به خصوص از لحاظ دسترسی به منابع تامین مواد اولیه و کانونهای مصرف محصول، هزینه های مربوط را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

3- نوع تکنولوژی مورد استفا ده از طریق تاثیر بر سرمایه گذاری ، کیفیت محصول تولیدی و میزان ضایعات و … بر قیمت فروش محصول موثر خواهد بود.

4- هزینه نیروی انسانی مورد نیاز تاثیر مستقیم در هزینه های متغیر تولید و قیمت تمام شده محصول دارد.

5- ظرفیت تولید واحد بر روی قیمت فروش محصول موثر است، به این ترتیب که افزایش ظرفیت تولید از طریق سرشکن نمودن هزینه های سربار باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می گردد. با توجه به نکات فوق، قیمت فروش محصول تولید شده علاوه بر این که می بایست هزینه های تولید را تامین نماید، باید در حدی باشد که بتوان سهمی از بازار را بدست آورد. همچنین در صورتی که صادرات محصول تولیدی نیز مد نظر قرار گیرد، قیمت گذاری باید به نحوی باشد که رقابت با تولیدکنندگان خارجی امکان پذیر باشد.

تهیه خمیر پیتزای کلفت:

1- مخلوط :

در این نوع خمیر نیز ابتدا ترکیبات اولیه را در مخازنی با هم مخلوط می کنند . همانند تهیه مخلوط خمیر پیتزای نازک بایستی تمامی نکات درباره خمیر پیتزا رعایت شود.2- تهیه خمیر:

این مرحله همانند تولید خمیر پیتزای نازک نیست . در این مرحله خمیر به صورت پیوسته بعد از مخلوط ، وارد دستگاه ا ترودر می شود و به صورت ا ترود شده در می آید . به عبارتی خمیر تحت تاثیر فشار و حرارت بالا به صورت خمیر یکنواخت در می آید.3- رول :

این مرحله نیز به صورت پیوسته بعد از دستگاه ا ترود ر قرار می گیرد و خمیر حاصل از ا ترودر را نازک می کند تا به ضخامت مورد نظر برسد.برش دادن خمیر:

این مرحله نیز به صورت پیوسته بعد از مرحله نازک قرار می گیرد که توسط قالبی خمیر به اندازه مورد نظر بریده می شود.5- فریز :

این مرحله همانند تهیه خمیر پیتزای نازک می باشد.بررسی ایستگاهها، مراحل وشیوه های کنترل کیفیت

رشد و تکامل صنایع جهان تا حدود زیادی مرهون رقابت بین واحدهای صنعتی می باشد . در این راستا هر واحد صنعتی با افزایش کیفیت محصولات خود، سعی در ب سهم بیشتری از بازار را دارد و این روند به مرور زمان باعث بهبود کیفیت محصولات و در نتیجه رشدکیفی جوامع صنعتی شده است . کنترل کیفیت جهت تعیین صحت عمل تولید، مطابق مشخصات فنی تعیین شده برای محصول انجام می گیرد. این عملیات سبب می گردد تا ضمن جلوگیری ازتولید محصولات معیوب، ازهدر رفتن سرمایه ها جلوگیری به عمل آمده و قیمت تمام شده محصول کاهش یابد.به طور کلی اه کنترل کیفیت را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

· حفظ استاندارهای تعیین شده
· تشخیص و بهبود انحرافات درفرآیند تولید
· تشخیص و بهبود محصولات خارج از استاندارد
· ارزی کارآیی افراد واحدها

به عبارت دیگر می توان گفت کنترل کیفیت عبارت است از اطمینان از تهیه و تولید کالا و خدمات، بر طبق استاندارهای تعیین شده و بازرسی به عنوان یکی از اجزاء ج ناپذیرکنترل کیفیت به منظور شناخت عیوب و تهیه اطلاعات مورد نیاز برای سیستم کنترل کیفی در هم? واحدهای صنعتی انجام می گیرد. مراحل بازرسی کلی با توجه به وضعیت هرصنعت به ترتیب ذیل می باشند:

1) درمرحله تحویل مواد اولیه

2) درمرحله آغاز تولید

3) قبل ازآغاز عملیات پر هزینه

4) قبل از شروع عملیات غیر قابل بازگشت

5) پیش از آغاز عملیاتی که سبب پوشیده شدن عیوب می گردد

6) درمرحله پایانی کار

هریک از این مراحل بازرسی ممکن است درمحل عملیات یا آزمایشگاه انجام گیرد. دراین واحد با توجه به ویژگی های این صنعت ، هر یک ازمراحل ضروری کنترل کیفی و محل انجام این آزمایش ها تعیین خواهد شد.

به منظور بهینه روند تولید، کاهش هزینه ها، جلوگیری از ضایعات تولید، مدیریت و نظارت دقیق بر روند کار، هماهنگی بین تولید و بازار مصرف، طراحی ارائه می شود که تمامی نقاط خطر را بررسی می کند که تخت عنوان haccp در صنعت معروف می باشد . پروژه کارافرینی کارگاه تولید خمیر پیتزاطرح توجیهی کارگاه تولید خمیر پیتزاکارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزا پروژه کارگاه تولید خمیر پیتزا کارآفرینی کارگاه تولید خمیر پیتزاطرح توجیه فنی کارگاه تولید خمیر پیتزاتوجیه اقتصادی کارگاه تولید خمیر پیتزاکارگاه تولید خمیر پیتزاکارگاهتولیدخمیر پیتزا
گزارش کارورزی شرکت سودا شیمی حسابداری درجهان نزدیک به 6000 سال سابقه تاریخی دارد وتاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به 3600 سال قبل ازمیلا د برمی گردد پیشینه حسابداری درایران نیز به نخستین تمدنهایی برمی گرددکه دراین سرزمین پاگرفت ومدارک حسابداری به دست آمده با 25 قرن قدمت، گواه ب یشرفت این دانش درایران باستان است درطول تاریخ روشهای حسابداری متنوع ومتعددی برای اداره ی دسته بندی ی شیمی فرمت فایل doc حجم فایل 120 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 30 دریافت فایل گزارش کارورزی شرکت سودا شیمی فروشنده فایل کد کاربری 8044 تمام فایل ها فهرست مطالب فصل اول:آشنایی کلی با مکان کارآموزی 1ـ پیشگفتار 2ـ مقدمه 3ـ نمودارسازمان 4ـ تاریخچه شرکت فصل دوم: اجزای تشکیل دهنده شرکت الف: قسمت تولید 1ـ کارخانه 1ـ1 خط تولید دستگاه تزریق 2ـ1 خط تولید دستگاه ا ترودر 2ـ انبار 1ـ2 انبار مواد اولیه 2ـ2 انبار محصولات 3ـ امور اداری وکار گزینی ب: قسمت بازرگانی 1ـ دفتر مرکزی 1ـ1 قسمت فروش 2ـ1 قسمت تدارکات 3ـ1 قسمت امور اداری فصل سوم : ارزشی بخش های مرتبط با رشته کار آموزی الف: ساختار امور مالی شرکت: 1- حسابداری صنعتی 2-حسابداری مالی ب:ثبت های حسابداری مربوط به قسمت تولیدی و بازرگانی ج: صورت های مالی وتجزیه وتحلیل آن ها 1ـ تراز نامه 2ـ صورت سود وزیان 3ـ صورت سرمایه 4ـ صورت تغییرات در وضعیت مالی 5ـ توضیحات صورت های مالی فصل چهارم :آزمون آموخته ها فرم های کلی صورت های مالی 1ـ تراز نامه 2ـ صورت سود وزیان ـ گردش حساب سود وزیان انباشته 3ـ صورت سود وزیان جامع 4ـ صورت جریان وجوه نقد 5ـ یادداشت های توضیحی 1ـ5 مبنای تهیه صورت های مالی 2ـ5 اهم رویه های حسابداری 3ـ5 توضیح اقلام مندرج در صورت 4ـ5 سایر اطلاعات تعاریف : (تعاریفی از حسابداری) پیوست ها : کلیه اسناد حسابداری مذکور مربوط به قسمت تولیدی وبازرگانی پیشگفتار تاریخچه ی حسابداری: حسابداری درجهان نزدیک به 6000 سال سابقه تاریخی دارد وتاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به 3600 سال قبل ازمیلا د برمی گردد. پیشینه حسابداری درایران نیز به نخستین تمدنهایی برمی گرددکه دراین سرزمین پاگرفت ومدارک حسابداری به دست آمده با 25 قرن قدمت، گواه ب یشرفت این دانش درایران باستان است . درطول تاریخ روشهای حسابداری متنوع ومتعددی برای اداره ی امور حکومتی وانجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شده که در پاسخ به نیازهای زمان، سیرتحولی وتکاملی داشته است. ممیزی املا ک درتمدن ساسانی وتکامل حسابداری سیاق برای نگاهداری حساب درآمدومخارج حکومتی دردوران سلجوقیان ونگهداری حساب فعالیتهای بازرگانی به حساب سیاق نمونه های بارز وپیشرفته آن است. بااین حال حسابداری نوین( دوطرفه) همانند بسیاری ازدانشهای کاربردی دیگر به همراه ورود فرآورده های صنعتی ورسوخ موسسات وشرکتهای خارجی به ایران راه یافت؟ اما عقب ماندگی عمومی اقتصادی، فقرعمومی، ناهماهنگی قوانین ومقررات با نیازهای جامعه، ضعف نهادهای حرفه ای وعدم ارتباط حسابداری نوین با حسابداری سنتی ایرانی ازجمله موانع عمده ای بوده است که اشاعه وپیشرفت حسابداری رادرشور مامحدودوکاربردآن رادرجهت رفع تنگناها ومشکلا ت اداره موسسات کاهش داده است تاآنجا که هنوز هم فواید استقرار سیستم های حسابداری متناسب وکارآمدی که بتواند بافراهم آوردن اطلا عات قابل اعتماد، صحیح وبه موقع، تصمیم گیریهای روزمره رامنطقی وبرنامه ریزی عملیات آینده راتسهیل کند که برای بسیاری از اشخاص مراجع وموسسات ناشناخته مانده است.به رغم این مشکلا ت بنیادی درزمینه آموزش حسابداری تلا شی بلند مدت ولی باافت صورت گرفته است که باتدریس رشته حسابداری درمدرسه دارالفنون دردهه 1930 شمسی دردوران ریاست شادروان علا مه علی اکبر دهخدا آغاز وبه ایجاد رشته حسابداری در های وموسسات آموزش عالی درسراسر کشور منتهی گشته است. بااین حال کوششی چشمگیر درجهت انطباق مباحث وکاربردهای حسابداری نوین با اوضاع واحوال وشرایط حاکم عه ورفع نیازهای خاص واحدهای اختصاصی درایران کمتر دیده می شود. انتشار متون درسی وکتابهای پایه ومرجع حسابداری دردهه 1320 آغاز وباکوشش های منظم وپیگیر انی چون شادروان حسن سجادی نژاد در دهه 1330 تداوم یافت ومعدودی از ان وپژوهشگران حسابداری در دهه های بعدبردامنه وشتاب این حرکت افزودند وانتشار کتابهای متنوع ومتعدد حسابهای توسط مولفان ومترجمان مختلف به ویژه درس إلهای اخی یامد أین پویش علمی است. ستایش ازتلا شگران وتلا ش آنان که براین دانش که در چهارچوب عوامل محیطی کشور ازجمله: بنیادها وروابط حقوقی واشکال ومناسبات اقتصادی- اجتماعی ونیازهای واحدهای تولیدی وخدماتی واداری تاکید داشته اند. مقدمه : فعالیت ها ی اقتصادی که درهرکشوری به وسیله ی افراد صاحب سرمایه درقالب بنگاههای اقتصادی انجام می شود. به سه قسمت تقسیم می شود: 1-شرکت های تولیدی 2-شرکت های بازرگانی 3- شرکت های خدماتی هریک ازاین فعالیت ها مست م ایجاد سیستم هایی می باشد که فعالیت اقتصادی موردنظر به صورت منطقی به کار خودادامه دهد.به طور مثال شرکت های خصوصی که فعالیت های تولیدی ویابازرگانی انجام می دهند، احتیاج به سیستم گردش اطلا عات فعالیت مربوطه وکنترل های داخلی بر امور پرسنلی وفروش وحسابداری دارند. هریک ازاین سیستم های کنترل داخلی کاربرد قسمت خاص خودرادارند. به عنوان مثال سیستم پرسنلی جهت کنترل آمدورفت پرسنل وسوابق وپرونده های مربوط به آن ها می باشد ویادرمورد حسابداری ثبت وطبقه بندی فعالیت های شرکت وگزارش های مالی برای گردانندگان بنگاههای اقتصادی جهت تجزیه وتحلیل عملکرد آن بنگاه برای اصلا ح شیوه های مدیریتی جهت به حداکثر رساندن سودآوری می باشد. برای انجام عملیات روزمره یک واحد تجاری مقدارقابل توجهی ازاطلا عات عملیاتی موردنیازاست. مثلا برای هریک ازکارکنان سوابق حقوقی مشتمل برارقام استحقاقی، ورومبالغ پرداختی نگه داری می گردد ویاکارمندان قسمت فروش نیازمند هستند بدانند که چه محصولا تی آماده برای فروش هستندوبهای تمام شده وقیمت فروش هریک به چه میزان تعیین شده است وزمانیکه محصولی به فروش می رسد لا زم است، این رویداد به ثبت برسد. *** همانطور که ملا حظه می شود مقدارزیادی ازاطلا عات حسابداری ازنوع عملیاتی است. اطلا عات عملیاتی ارقام خام رابرای حسابداری مالی ومدیریت فراهم می کند. هرواحدتجاری معمولا دارای سه نوع اطلا عات حسابداری می باشد: 1- اطلا عات عملیاتی که مربوط به جزئیات عملیات است. 2- اطلا عات حسابداری مدیریت که دردرون واحد تجاری برای کنترل هماهنگی وطرح ریزی مورد استفاده قرارمی گیرد. 3-اطلا عات حسابداری مالی که مورد استفاده مدیریت وگروههای ذینفع خارج ازواحدتجاری است. تاریخچه ی شرکت: شرکت موردنظرسوداشیمی نام داردکه درسال 1375 به ثبت رسیده واساسنامه ی آن شامل انجام کلیه فعالیت های بازرگانی مجازوتهیه وتوزیع وبه عبارت دیگر تولید مواد شیمیایی وپلیمری وبازیافت موادپلیمری می باشد، که کارخانه ی آن در شهریارمی باشدوتعداد50 نفر کارگر وکادراداری درآن مشغول کارند، مساحت این کارخانه حدود000/3 متر مربع می باشد که ازچندین سوله که به عنوان کارخانه وانبارمواداولیه وکالا های ساخته شده است. درداخل یکی ازاین سوله ها 4 دستگاه ماشین تزریق موادپلا ستیک وپلیمری باظرفیت های مختلف قرار داردودرسوله ای دیگر چندین دستگاه ا ترودر قراردارد. دریکی دیگر ازاین سوله ها به صورت دوطبقه ساخته شده است، قسمت اموراداری وس رستی ومدیریت کارخانه وجوددارد وبخش دیگر سوله ای که انبار قسمت تولید بوده وکالا های ساخته شده به آن جا منتقل می شود، درسوله ای دیگر انبار مواداولیه وجوددارد که کلیه مواد اولیه موردنیاز قسمت تولید درآنجاقراردارد. ضمنا این شرکت دارای یک دفتر مرکزی بوده که درتهران واقع شده است که درآن جا امورمالی واداری وتدارکات وترخیص وفروش وجودداردکه هریک ازقسمت های مختلفی تشکیل شده است. - معمولا اکثر کارخانه های تولیدی که درخارج ازتهران واقع شده اند دفتر مرکزی درداخل تهران دارند که مسئولیت قسمت بازرگانی برعهده ی آن ها می باشد. الف: بخش های مختلف قسمت تولیدی: 1- کارخانه: 1-1 خط تولید 1 دستگاه تزریق: درقسمت تولید دستگاههای تزریق پلا ستیک قراردارند، که تولیدات مختلفی انجام می دهند و براساس نوع قالب هایی که به دستگاه تزریق متصل می شوند، می تواند وسعت کالا های تولیدی وتنوع آن ها راافزایش دا ی درحال حاضر باتوجه به تقاضای کم بازار وشرکت های تی متقاضی، تولیدات این کارخانه محدود به بست های مخابراتی هستند که به وسیله ی آن ها کابل های مخابرات برروی دیوارهای شهر نسب می شودکه شامل سه قسمت می باشد: 1 ـ قسمت پایه 2ـ قسمت روکش ودوعددپیچ، که همگی ازموادپلیمری به نام پلی آمید (که به صورت گرانول برای تولید استفاده می شود) ساخته می شودوهمچنین ازدیگر تولیدات شرکت، سبدهای یک بارمصرف می باشد که مورد استفاده ی آن برای میوه های صادراتی وجابه جایی میوه ها درداخل کشوراست، تولید می شود ومواداولیه مصرفی برای آنها پلی پروپلین یابه اصطلا ح(p.p) نامیده می شود.بست های تولید شده دربسته های 000/1 تایی درداخل جعبه قرارمی گیرندوسپس به انبارکالا ی آماده برای فروش منتقل می شوند. 2-1 خط تولید2دستگاه ا ترودر دراین قسمت ضایعات حاصل ازتولید که اصطلا حا راهگاه نامیده می شوند وشکل های نامتفاوتی دارند، که باشکل فیزیکی موجودقابلاستفاده به عنوان مواد اولیه نمی باشندوناگزیر بایستی به صورت گرانول(دانه بندی) دربیایند، بازیافت می شوند تابتوانند دوباره مورد استفاده قرارگیرند وازمسیرهای قیف مانند دستگاههای تزریق عبورکنند وبه چرخه ی تولید بازگردند لذاآن ها رادرآسیاب به قطعات کوچک تبدیل کرده ودردستگاه ا ترودرقرارمی دهند تاچرخه ی تولید آن ادامه پیداکند. دستگاه ا ترودردستگاهی است دارای سیلندرهای دراز ولوله ای شکل که درداخل آن ها المنت های مته مانند وجود داردکه این مواد رامجددا ذوب کرده وازسوراخ های انتهای ا ترودر به صورت رشته های باریک ازروی آب عبور کرده ودرانتهای دستگاه به وسیله ی کاترها برش خورده وبه شکل گرانول درمی آیند. ضمنا این دستگاه اقدام به بازیافت مواد تولید ی مستعمل که جنسآن ها ازپلی آمید می باشدمی کندوبه طریقی که فوقا توضیح داده شدبه گرونول تبدیل می شوند که ازکیفیت پایین تری نسبت به مواداولیه یا گرانول نو برخورداند که ازآن ها برای تولید کالا ها با کیفیت پایین تر یادرجه دو استفاده می شود وگاهی اوقات کالا ی نوودرجه یک نیز باترکیب10% گرانول های ضایعاتی و90% موادنو درتولید استفاده می شوند. گرانول های تولیدی ازظروف بزرگ به گونی های 25 کیلویی منتقل وسپس بسته بندی شده وبه انبارهای مربوطه منتقل می شوند. 2- انبار 1-2 انبارموارداولیه: انبارموارد اولیه که شامل مواد اولیه مورد مصرف درخط تولید تزریق می باشدکه به صور ت گرانول پلی آمید(p.p) در بسته های 25 کیلویی درانبار مواد اولیه طبقه بندی می شوند وهرگونه ید ی که قالبا صورت گرفته وبه انبار واردشده، رسید انبارآن صادر می شود ودرصورت تحویل مواداولیه به خط تولید برگه ی وج برای آن صادر می شودوهمانگونه که درانبارمحصولا ت توضیح داده شدثبت موجودی ها به صورت دائمی است. انبار مواد اولیه که برای خط تولید ا ترودرمورداستفاده قرار می گیرد. شامل راهگاههای ارسالی ازخط تولید دستگاههای تزریق بوده ویامحصولا ت دفرمه شده ومستعمل، کالاها یی که ازجنس پلی آمیدمی باشند درآن قرارداردکه می توانند به صورت فله ای ویابسته بندی می باشد. 2-2 انبارمحصولا ت تولید شده: درقسمت انبار کلیه محصولا ت تولیدی روزانه رسیدانباردریافت می کنند ووارد انبار می شوندوهرگونه فروش باطی مراحلی که عبارت است از: درخواست فروش که درقسمت فروش تنظیم ودرصورت موجود بودن عینا به حواله ی فروش تبدیل می شود وبه انبارفرستاده می شود که براساس آن انبارداراقدام به تحویل کالا براساس حواله نموده وبرگه ی وج کالا درسه نسخه صادر می شود وبدین ترتیب همانگونه که ذکر شد ورودی های کالا به انبار با رسید انبار و وجی های کالا ازانبارهمراه بابرگه های وجی ثبت وربط می شوندودرنتیجه موجودی انبار بااستفاده ازروش موجودی دائمی پیوسته مشخص ومعین است ود ایان هرسال که شمارش موجودی انجام می شود، موجودی های شمارش شده قالبا باکارد انبار همخوانی دارد. 3- اموراداری وکارگزینی: اموراداری کارخانه متشکل از4 نفر کارمند می باشدکه درخصوص مسائل استخدامی ,امورمربوط به کارگران وپرسنل کارخانه فعالیت می کنند. ب- بخش های مختلف قسمت بازرگانی 1- دفتر مرکزی دفتر مرکزی که ازقسمت های: 1- امورفروش 2-امورتدارکات وبازرگانی خارجی 3ً- اموراداری دفترمرکزی 4- امومالی وحسابداری کلیه فعالیت های بازرگانی شامل واردات مواداولیه وکالا های قابل فروش می باشد، که مواداولیه موردنیاز یعنی گرانول های پلی آمید(p.p) برای استفاده درخط تولیدکارخانه وارد می نمایند وکالا هایی همچون گوشی تلفن، مرکزسانترال، دستگاههای ف وسایر کالا های قابل فروش وارد نموده ودرانبار دفتر مرکزی متمرکز می نمایند ونسبت به فروش آن ها ازطریق نمایندگی ها تهران وشهرستان ها و یابه صورت فروش مستقیم اقدام می نماید. زمانی که کالا های فوق الذکر ازطریق نمایندگی ها به فروش می روند علا وه برقائل شدن اعتبارکه به صورت انتقال کالا به شکل امانی باسقف اعتباری هر که از 20 تا 000/000/100 ریال درنوسان است وپس ازفروش توسط نمایندگی ها وجه آن به شرکت پرداخت می شود. اضافه برآن هر 5% فروش رابه عنوان کمیسیون ویاحق نمایندگی دریافت می نماید ونمایندگان نیز مکلفند کالا های مورد بحث راباقیمت های مصوب به فروش برسانند. ضمنا کالا های مورد اشاره دارای 1 سال گارانتی می باشند که درصورت هرنوع عیب به شرکت عودت می شوندونسبت به رفع نقص آن ها اقدام می شود. 1-1 قسمت فروش: در قسمت فروش اقدام به درج آگهی وتبلیغ کالا های وارداتی دررو مه های کثیرالا نتشار ومجلا ت ویاارسال بروشور به شرکت هایی که متقاضی محصولا ت فوق هستند اقدام به بازاری وفروش می نمایند وبراساس سقف فروش ماهانه به آن ها کمیسیون فروش ویابه اصطلا ح پورسانت بامبلغی به صورت حقوق ثابت به کارمندان فروش پرداخت می شود. ضمنا قسمت ویادایره ی فروش نسبت به فروش محصولا ت شرکت ازطریق انعقاد قراردادهای تی ویافروش موردی اقدام می نمایند ودرکلیه موارد هرگونه فروشی که انجام می شود فاکتورهای فروش درسه نسخه صادر که نسخه ی اول به مشتری ونسخه ی دوم به حسابداری ارسال ونسخه ی سوم نزد فروش بایگانی می گردد.
گزارش کارورزی شرکت سودا شیمیخط تولید دستگاه ا ترودرانبار مواد اولیه
***توجه مهم: دقت داشته باشید شما دوستان می توانید از اینجا وارد فروشگاه بزرگ الماس شده و پروژه ها و محصولات دلخواه مشابه دیگر را نیز بی د 121 اقتصاددان شاخص: برو!/ «هر چقدر رکود بیشتر می شود، ت بیشتر مالیات می گیرد! این یعنی تشییع جنازه کارگاه ها و کارخانه ها»اوضاع سیاستهای پولی و مالی هم در سالهای فعالیت ت یازدهم چندان قابل دفاع نبود و رشد 2.5 برابری نقدینگی و 70 درصدی پایه پولی در کنار افزایش 2.5 برابری هزینه های جاری ت شرایط اقتصاد ایران را بدتر کرد. همه این مسائل بهانه ای شد تا به سراغ 121 اقتصاددان و فعال اقتصادی برویم و نظر آن ها را در این زمینه جویا شویم.گروه اقتصادی - رجانیوز: 1450 روز از آغاز به کار ت به تدبیر و امید می گذرد و همچنان وعده های اقتصادی ت  یازدهم عملیاتی نشده است. ت تدبیر و امید چهار سال پیش با وعده رونق اقتصادی از راه بهبود مناسبت بین المللی و برداشته شدن تحریمها توانست نظر 51 درصد از مردم را به خود جلب کند و سکان قوه مجریه را به دست بگیرد.
به گزارش رجانیوز، اما کم کم مشخص شد که ت یازدهم نه تنها قدمی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور برنمی دارد، بلکه با گره زدن اقتصاد کشور به مسئله و مذاکرات هسته ای رکود عمیقی را بر اقتصاد کشور وارد می سازد که به گواه فعالان اقتصادی نمونه آن در سالهای بعد از پیروزی انقلاب ی نظیر نداشته است. فضای رکود اقتصادی به حدی بود که کارخانه های معروف کشور که سالها با زندگی ایرانیان عجین شده بودند مانند ارج، آزمایش، پارس الکتریک، داروگر و ... هم تعطیل شدند. طبق آمارهای رسمی بیش از یک میلیون نفر در سالهای فعالیت ت تدبیر و امید شغل خود را از دست دادند.
در این میان قولی هم که به مردم در خصوص رفع تحریمها داده بود عملیاتی نشد. بانکها و شرکتهای بزرگ با وجود گذشت یک سال و نیم از همچنان با ما کار نمی کنند و در سفر حدود 200 هیات تجاری و اقتصادی به ایران یک دلار سرمایه خارجی هم به کشور نیامد. در این میان سیاستهای اقتصادی مقاومتی هم که در ت تدبیر و امید از سوی معظم انقلاب ی ابلاغ شد به مرحله اجرا نرسید و حتی کار به جایی کشید که ی چند بار اعلام کرد که از نحوه اجرای این سیاست ها راضی نیست. ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور هم کارهای روزمره خود را به عنوان برنامه های اقتصاد مقاومتی جا زد و شرایطی را فراهم کرد، که ت به راحتی با افزایش واردات کالاهای مصرفی و واگذاری بسیاری از امور مانند کترینگ قطارهای به شرکتهای خارجی ضد اقتصاد مقاومتی عمل کند.
اوضاع سیاستهای پولی و مالی هم در سالهای فعالیت ت یازدهم چندان قابل دفاع نبود و رشد 2.5 برابری نقدینگی و 70 درصدی پایه پولی در کنار افزایش 2.5 برابری هزینه های جاری ت شرایط اقتصاد ایران را بدتر کرد. همه این مسائل بهانه ای شد تا به سراغ 121 اقتصاددان و فعال اقتصادی برویم و نظر آن ها را در این زمینه جویا شویم: عبدالحمید انصاری- مدیرعامل اسبق بانک ملی:  ت هیچ تلاشی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی نداشت و برای ایجاد  تعادل در بازار، واردات را در اولویت قرار داد!علی ی- کارشناس اقتصادی:  ت تلاش زیادی در زمینه اقتصاد مقاومتی کرده است اما اینکه چقد از این تلاش ها به  ثمر رسیده نمی توان اظهار نظر دقیقی یثم موسایی- اقتصاددان و رئیس انجمن اقتصاد ی ایران: مهمترین موضوع بحث اشتغال و توجه به صنایعی است که سطح اشتغا ایی بالایی دارند که متاسفانه ت هیچ توجهی به این صنایع نداشته استآلبرت بغزیان- اقتصاددان و عضو تجدیدنظر شورای رقابت: ضعف ت در عدم کنترل واردات مشهود بودمهدی محمدی- عضو هیات علمی دانشکده مدیریت تهران: حمایت از شرکت های دانش بنیان از اقدامات مناسب ت بودمحسن شاطرزاده- ای اقتصاد:هیچکدام از معیارهای اقتصاد مقاومتی نه تنها در این ت رعایت نشده بلکه گاهی تعمدا ع آن هم اجرا شده است. بسیاری از وزرا اعتقادی به اقتصاد مقاومتی وجود ندارد وگرنه نعمت زاده قائم مقام ستاد اقتصاد مقاومتی نمی شد!رحمان سعادت- اقتصاددان و عضو هیات علمی سمنان: عملکرد دستگاه های تی در این زمینه قابل قبول بوده است.یعقوب محمودیان -عضو هیات علمی کرمانشاه:  ت همان برنامه روزمره خود را انجام می دهد و فقط نام  اقتصاد مقاومتی را به برنامه های خود اضافه کرده است.پرویز دلداده جاوید- عضو انجمن اقتصاددانان ایران:  ت اصولا به واسطه اینکه معتقد است اقتصاد مقاومتی یک نظریه کلاسیک اقتصادی نیست به این مدل اصولا اعتقادی ندارد.محمد عد خواه -کارشناس اقتصادی: اجرای این سیاست ها نیازمند اصلاح برخی از قوانین است که ت در این  زمینه هیچ اقدامی انجام نداده استمحمد خوش چهره- اقتصاددان و سابق مجلس: افزایش واردات و عدم تلاش ت در ایجاد اشتغال نقاط  منفی ت در اجرای اقتصاد مقاومتی استعلی اصغر زبر دست- رئیس اتاق بازرگانی همدان: جلسات منظمی با حضور وزرا و مسئولین تی در شهرستان های  مختلف در این باره انجام شده است و ثمرات آن به زودی محقق می شود.علیرضا کشاورز قاسمی- رئیس اتاق بازرگانی قزوین: ت وقت زیادی برای اجرای این سیاست ها در جلسات مصرف کرده، اما در عمل هیچ نتیجه ای نداشته است.مجید آهنگری- عضو اتاق بازرگانی قزوین: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تا رکود در اقتصاد باشد عملیاتی نخواهد شد.فریدون فرقانی- رئیس اتاق بازرگانی شیراز:  متاسفانه هیچ تحرکی در تولید اتفاق نیفتاده است.محمد هلاکو- نایب رئیس اتاق بازرگانی سنندج:   ت در حمایت از تولید داخلی ضعف داشته و به هیچ وجه انتظارات را برآورده نکرده است.حامد رنجبر- نایب رئیس اول اتاق بازرگانی سنندج: بیشتر اقدامات ت شعار بوده و هیچ عملکرد مثبتی دیده نشده استمهدی جباری- رئیس کمیسیون تجارت اتاق قزوینمتاسفانه نظارت ت روی مدیران کم بوده و همین باعث عدم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شده استنورمراد یزدانی- عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بجنورد: فقط نام اقتصاد مقاومتی به گوش رسیده است و در عمل  هیچ خبری نبوده است.اشکان کاویانی- عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بجنورد: هیچ موردی حداقل در استان ها و ای کوچک مشاهده  نمی شود.مسعود ناصری بروجنی -عضو اتاق بازرگانی شهرکرد: اتفاقا اقدامات ت رکود موجود را تعمیق کرده است.محمد مسعودی- عضو هیات نمایندگان اتاق شهرکرد:  ت به شدت در برابر اجرای اقتصاد مقاومتی مقاومت می کند.سیدعبدالرحمن علوی- عضو هیات نمایندگان اتاق سنندج: به هیچکدام از بخش های پیش رونده به غیر از نفت و گاز توجهی نشده است.رحیم بنامولایی- رئیس اتاق بازرگانی البرز: تی ها گزارش سالیانه خود را تحت عنوان گزارش اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ارائه می دهند!رمضان بهرامی- رئیس اتاق بازرگانی گرگان:اقدامات ت بیشتر ارشادی بوده و نه تکلیفی، لذا اتفاقی هم نیفتاده است.محمدرحیم نیازی- عضو هیات نمایندگان اتاق سنندج:  ت در طول سه سال گذشته از ابلاغ سیاست های اقتصاد  مقاومتی هیچ عملکرد مثبتی نداشته است.سیامک علیشاهپور- عضو هیات نمایندگان اتاق آبادان: ت از زاویه نگاه خود به اقتصاد مقاومتی عمل کرده است!محمدرضا جعفری -رئیس اتاق بازرگانی اراک: قطعا وقتی کشوری مملو از کالاهای خارجی است یعنی حمایت از تولید داخلی محقق نشده است.محمد صمدی- عضو هیات نمایندگان اتاق بجنورد:  ت به ظاهر پیگیری هایی داشته اما در واقعیت توان اجرای این سیاست ها را نداشته است.محسن احتشام- رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:اقتصاد مقاومتی یعنی مهربانی با تولید. موضوعی که به هیچ وجه دیده نمی شود و حتی به رغم وجود رکود، ت مالیات های دریافتی خود را افزایش داده است!ابراهیم احمدی- رئیس انجمن قطعه سازان استان اصفهان: بزرگترین نقطه ضعف ت نداشتن اختیارات کامل است.کورش وفا- عضو اتاق بازرگانی سمنان:  در یک جمله باید بگویم برای اصلاح امور به گذشت زمان بیشتری نیاز است.کیومرث کرمانشاهی- معاون کل سابق سازمان توسعه تجارت: اعتقادی به رئوس مدیریتی و مفاد ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی در بین سیاستگذاران تی وجود ندارد. امید ها به بیرون است و آنقدرکه به خارج از کشور دلبستگی وامید وجود دارد به داخل و به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی امید و اعتقادی نیستحسن حیدری- عضو هیئت علمی تربیت مدرس: مهمترین نقطه قوت اقتصادی ت، بازی بخش نفت و سهم ایران از بازار بوده است. مهمترین نقطه ضعف ت نیز عدم موفقیت در کنترل نرخ رشد نقدینگی است که می تواند در آینده نزدیک تورم را مجددا دو رقمی کند.رضا منفرد- عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان: مهمترین نقطه ضعف سیستم بانکی و ادامه پرداخت یارانه.مهمترین نقطه قوت مثبت شدن رشد اقتصادیمحمد حسین روشنک رئیس اتحادیه صادرکنندگان اسان: به تلاش ت در حد امکاناتش نمره خوبی می دهم، اما  حرف من این است که اقتصاد مقاومتی را نشناخته ایم. اقتصاد مقاومتی تنها ارتباط به ت ندارد بلکه به تمام نهادها مربوط است.ارسلان قاسمی- مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان : نمی توان به طور کلی تنها یک نمره به ت داد. اگر شرایط اقتصادی وضعیت نرمالی داشت نمره ت قطعا زیر ده ونمره مردودی بود، اما در شرایط اقتصادی که در آن به سر می بریم نمره ت 12 است.بهروز محمدی- عضو اتاق بازرگانی اراک: ت به جز به هیچ موضوع دیگری توجه نداشته است.پرویز جلیلی کامجو: عضو هیات علمی آیت الله بروجردی      به دلیل عدم اهمیت به اصل 19 اصول اقتصاد  مقاومتی که به نظر من مهمترین اصل هست این را دادمعلی اکبر خ - رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران: افراط ت در مسیر گرایش به غرب از موضع ضعف است و اصولا این بینش با مبانى اقتصاد مقاومتى_ درون زا و برون گرا، اتکا بر توان داخلى و تعامل با اقتصاد جهانى_ در تضاد است.روح اله ابوجعفری- مدیرگروه اقتصاد دانش بنیان پژوهشکده مطالعات فناورینقطه ضعف ت عدم توجه به ظرفیت های داخلی کشور استعلیرضا ارزانی ممقانی- رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار اسان: ت از عمل به اقتصاد مقاومتی فقط در اخذ مالیات آن هم در این رکود اقتصادی موفق بوده  وبه بهانه اینکه می خواهد به در آمدهای نفتی متکی نباشد مالیات را خیلی افزایش داده است.مقداد همتی- مشاور سابق راه و شهرسازی:  بزرگترین نقطه قوت ت کنترل تورم و بزرگترین نقطه ضعف رکود در اقتصاد و عدم شفافیت اقتصادی است.سید محمود فاطمی عقدا-معاون سابق راه و شهرسازی و رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: اولین و اصلی ترین شرط و ا ام اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی  باور به توان و ظرفیت های داخلی است که این ت اصلا به این موضوع اعتقادی ندارد.سعید صابونی- مدیرعامل سابق شهر جدید پرند:  معتقدم ت هنوز اقتصاد مقاومتى را توجیه نشده ودستگاه ها بیشتر برنامه هاى اجرایى خود را ارائه می کنند تا پرداختن به اقتصاد مقاومتى!عباسعلی ابونوری- رئیس سابق دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران مرکز: همه ارگان ها و نهادها در اجرای اقتصاد مقاومتی سهیم هستند. چون اقتصاد مقاومتی یک موضوع اقتصادی اجتماعی است. عملکرد سایر نهادها در این زمینه از ت هم ضعیف تر بوده است.سید مهدی میرمهدی -رئیس اتحادیه فناوران یارانه: از بین رفتن فضاى ب و کار، فشار بیش از حد بر اصناف، گرانى کالا هاى اساسى، کاهش ارزش پول ملى، روراست نبودن با ملت و از بین بردن اعتماد در میان مردم.  سیاح- پژوهشگر اقتصادی به دلیل اینکه اولا برخی تلاش های ت که بنام اقتصاد مقاومتی نوشته می شود  کارهای متعارف ت است و فقط اسم اقتصاد مقامتی را ضایع می کنند. ثانیا اینکه وزرا اغلب رویکرد جهادی ندارند. آن 3نمره هم به دلیل ادامه حرکت علم و فناوری کشور است که البته از قبل شروع شده است.مهدی حنطه- ای اقتصاد و عضو هیات علمی آزاد:  ت اعتقادی به مبانی اقتصاد مقاومتی ندارند.بابک افقهی- معاون سابق صنعت، معدن و تجارت: بزرگترین نقطه ضعف ت موکول حل مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات ، بزرگنمایی و القای خوش بینی مفرط در شرایط پسا و غافل شدن از فعالسازی ظرفیت های عظیم داخلی !علی حسن زاده- ای اقتصاد از صادق: نمره ت در رعایت روح اقتصاد مقاومتی افتضاح است.یونس نادمی- عضو هیات علمی آیت الله بروجردی: عدم توجه به اصلاحات نهادی در اقتصاد ایرانعبدالمجید شیخی- ای اقتصاد راهبرد ت دروازه های باز به روی کالاها، خدمات و سرمایه خارجی و دیپلماسی ماس از بیگانه بوده استوحید شقاقی شهری- عضو هیات علمی خوارزمی: بزرگترین نقطه ضعف ت نداشتن نقشه راه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و عدم پرداختن به مقاوم سازی کانون های آسیب پذیری اقتصاد ایران است.علی اصغر سمیعی- رئیس سابق کانون صرافان: وقتی می گوئیم اقتصاد مقاومتی - باید متضاد آنرا نیز بشناسیم تا بتوانیم آن را درک نمائیم .به نظر می رسد متضاد اقتصاد مقاومتی - اقتصاد تسلیم طلبانه باشد.علی سعیدی- عضو هیات علمی مرکز مطالعات مبانی و مدل های اقتصاد بومی و ای اقتصاد: مهمترین نقطه ضعف ت، غفلت از ظرفیت های داخلی و امید بستن به سرمایه های خارجی است.علی موحد- دبیر کارگروه صنایع غذایی اتاق ایران: بعد از اعلام سیاست ها لازم بود ت اه کمی خود را دردوره های مأموریت 4 یا 88ساله، حتی با تخمین و تقریب معین نماید تا برنامه ریزی و در نهایت ارزی آن ممکن گردد .محمدرضا رنجبر فلاح-مدیرعامل سابق بانک تجارت: بزرگترین  ضعف در این خصوص نارسایی در نظام تامین مالى بخش واقعى اقتصاد به رغم رشد بسیار بالاى نقدینگى کشور و ضعف عملکرد ، انتصابات و نظارت در حوزه بانک ها ، بازار سرمایه ، صندوق های بازنشستگی و جذب سرمایه گذارى خارجى استمحمود مهرانپور- عضو سابق هیات مدیره شرکت هواپیمایی نفت: نمی توان صرفا به عملکرد ت در یک زمینه نمره داد، من به ت در زمینه اقتصادى با توجه به چیزى که به لحاظ اقتصاد داخلى و سیاست خارجى تحویل گرفته بود نمره 14 دادم.حیدرمستخدمین حسینی- معاون اسبق اقتصاد:  این 5 نمره نیز صرفا به این دلیل است که ت در تمام سخنان و حرف های خود بحث اقتصاد مقاومتی را در طرح موضوع داشته است. اما بزرگترین ضعف  عدم ارایه  یک برنامه  منسجم اقتصادی برای وج از رکود و فضای ب و کار است.غلامحسین کریمی- رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی: اگر چه ت در کنترل تورم موفق بود اما بی توجهی ت به صنایع تولیدی که هفتاد تا هشتاد درصد اقتصاد کشورهای پیشرفته  و در حال توسعه را تشکیل می دهد از کم کاری های چشمگیر ت بوده است.محمود دهقانی- ای اقتصاد و عضو هیات علمی موسسه (ره): بزرگترین نقطه ضعف ت، عدم اعتقاد لازم و راسخ به اقتصاد مقاومتی نزد تعدادی از مسوولان اجرایی و طبعا جدی نگرفتن اجرای آن است! این نکته هم به نوبه خود، ناشی از برخی تفکرات اشتباه و بعضا فاجعه بار می باشدمحمدعلی خطیبی- سابق ایران در اوپکنگاه ت یازدهم به بیرون و تلاش درجهت جلب نظر خارجی ها برای حل مشکلات داخل کشور وعدم حمایت لازم ازتولید کنندگان داخلی از دلایل عدم موفقیت ت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.بیژن عبدی- اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی: اگر افزایش صاررات نفت خام را تنها نکته مثبت تلقی کنیم، سایر مطالبات مردم عملا بر زمین مانده و ت حتی مصوبات ضعیف خود را نیز، اجرا نکرد.مانی جمشیدی، کارشناس حوزه کشاورزی و صنایع غذایی: به نظرم تعداد قابل توجهی از تمردان در ت یازدهم با روح حاکم بر اقتصاد مقاومتی بیگانه هستند و فساد در بدنه اجرایی بیداد می کند. تمردان به جای حل مشکلات بنیادین و ارائه را ارهای اجرایی بیشتر به دنبال بهانه آوردن و آمارسازی هستند!علی خورسندیان- مدیر عامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها: عدم تعادل در بخش پولی و تعمیق رکودمحمودعیسوی- عضو هیات علمی علامهبزرگترین نقطه ضعف ت عدم توجه به توانمندی های داخلی و گسترش اشرافیت در بدنه اجرایی ت است.فرامرز اختراعی- رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد اولیه دارو: بزرگترین نقطه ضعف ت عدم باور و اتکاء به توان تولیدات ملی است. در شرایط کنونی بجای کنترل واردات، دروازه واردات برای کالاهای مشابه ایرانی بدون کنترل باز است!مهدی سلطان محمدی- کارشناس مسکن: بزرگترین نقطه قوت ت کاهش تورم و بزرگترین نقطه ضعف آن تعلل در منطقی نرخ انرژی  و بهینه سازی مصرف آن بوده است.جلیل خداپرست- عضو هیات علمی شیراز: عدم شفاف سازینسیم قباشی- دانشجوی ی علوم اقتصادی و پژوهشگر اقتصادی:  مشکل ت این نیست که اقتصاد مقاومتی را نمی فهمد، بلکه اتفاقا می فهمد اما به دلیل منافع برخی ها تعمدا در جهت حقیقی آن گام بر نمی دارد.محمدرضا اسماعیلی- عضو اتحادیه صنایع لبنی کشور: دراین ت بیشتر حرف شنیده ایم تا عمل به اقتصاد مقاومتیمنصور الیاسی- تولید کننده حسابداری درجهان نزدیک به 6000سال سابقه تاریخی دارد وتاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به 3600 سال قبل ازمیلا د برمی گردد. پیشینه حسابداری درایران نیز به نخستین تمدنهایی برمی گرددکه دراین سرزمین پاگرفت ومدارک حسابداری به دست آمده با 25  قرن قدمت، گواه ب یشرفت این دانش درایران باستان است . درطول تاریخ روشهای حسابداری متنوع ومتعددی .