ب راى براى الله

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب راى براى الله : از دختر چادری پرسیدند چه نوع آرایشى استفاده مى کنى ؟ گفت : اینها رو به کار مى برم : . . . . . ﺑراى لبانم ........... رﺍﺳﺘگویى براى صدایم ........... ذکر الله براى چشمانم .......... ﭼشم پوشى از حرامات ﺑراى ﺩﺳﺘانم ........ کمک و یارى به مستمندان براى پاهایم ......... ایستادن براى براى قامتم ........... سجده بردن براى الله براى قلبم............حب الله ﺑراى عقلم ......... . « الله» ایمـان را بـراى تطهیـر شمـا از شـرک قـرار داد، و را براى پاک شدن شما از تکبر، و زکـات را بـراى پـاک کـردن جـان و افزونـى رزقتان، و روزه را براى تثبیت اخلاص، و حج را براى قوت بخشیدن دین ، و عدل را براى پیراستن دلها، و اطاعت ما را براى نظم یافتن ملت، و امـامت مـا را بـراى در امـان مـانـدن از تفرقه، و جهاد را براى عزت ، و صبر را براى کمک در استحقاق مزد، و امـر به معروف را بـراى مصلحت و منـافع همگـانـى ، و نیکـى کـردن به پـدر و مـادر را سپـر نگهدارى از خشـم ، و صله ارحام را وسیله ازدیاد نفرات، و قصاص را وسیله حفظ خون ها، و وفـاى به نذر را بـراى در معرض مغفـرت قـرار گـرفتـن ، و به انـدازه دادن تـرازو و پیمـانه را بـراى تغییـر خـوى کـم فـروشـى، و نهى از شـرابخـوارى را بـراى پـاکیزگـى از پلیـدى ، و دورى از تهمت را بـراى محفـوظ مـاندن از لعنت، و تـرک سـرقت را بـراى ا ام به پـاکـدامنى ، و شـرک را حـرام کـرد بـراى اخلاص به پـروردگـارى او ، بنابـرایـن ، از « الله » آن گـونه که شایسته است بتـرسید و نمیرید، مگر آن که مسلمان باشید، و « الله »را در آنچه به آن امر کرده و آنچه از آن بازتان داشته است اطاعت کنید، زیرا که "از بندگانـش ، فقط آگاهان، از « الله » مـى ترسند."( سـوره فاطر آیه28 ) (احتجاج طبرسى ، ص 99، چاپ سعید.) خداوند عزّ و جلّ فرمود: اى فرزند آدم! براى راهى طولانى توشه بسیار برگیر و بار خود را سبک کن، چرا که راه، باریک است. و کار و عمل را خالص ساز، چرا که ارزیاب، بیناست. و خواب خود را براى قبر نگهدار و افتخار خویش را براى میزان و لذّت‏ هاى خود را براى بهشت. و براى من باش، تا براى تو باشم. خدا صلى الله علیه و آله : انى که زیاد لعن (نفرین) مى کنند ، در روز قیامت نه حق گواهى دادن دارند و نه حق شفاعت . خدا صلى الله علیه و آله : زمانى که به مقام ستوده برسم ، براى مرتکبان گناهان کبیره امت خود شفاعت مى کنم و خداوند شفاعت من درباره آنها را مى پذیرد , به خدا سوگند براى انى که فرزندان مرا بیازارند شفاعت نخواهم کرد . خدا صلى الله علیه .
روزى رسول خدا ( صلّى اللّه علیه و آله ) بعد از صبح ، رو به اصحابش کرد و فرمود: ((آیا فلانى و فلانى (نام چند نفر را برد) براى حاضر شده اند؟)).
اصحاب گفتند: یا رسول اللّه ! نه (حاضر نشده اند).
رسول اللّه ( صلّى اللّه علیه و آله ) فرمودند: ((آیا به جایى رفته اند (و در شهر نیستند)؟)).
اصحاب گفتند: نه .
آنگاه حضرت رسول ( صلّى اللّه علیه و آل. خدا صلى الله علیه و آله:
لِیَتَزَوَّدِ العَبدُ مِن دُنیاهُ لآخِرَتِهِ، ومِن حَیاتِهِ لِمَوتِهِ، ومِن شَبابِهِ لِهَرَمِهِ، فَإِنَّ الدُّنیا خُلِقَت لَکُم وأنتُم خُلِقتُم لِلآخِرَةِ؛
بنده باید براى سراى آ تش از دنیا، و براى مرگش از زندگى، و براى پیری اش از جوانى توشه برگیرد؛ زیرا دنیا براى شما آفریده شده و شما براى آ ت آفری. .
.
. خدا صلى الله علیه و آله:


دُعاءُ الوَلَدِ لِلوالِدِ کَالأَخذِ بِالیَدِ؛

دعاى فرزند براى پدر و مادر، مانند( یارى ) گرفتن دست آنان است.

الفردوس: ج ۲ ص ۲۱۳ ح ۳۰۳۸ / گزیده حکمتنامه اعظم (ص)، ص734 بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
وقتى على (علیه السلام ) از رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم راجع به فاطمه (علیه السلام ) خواستگارى کرد. صلى الله علیه و آله و سلم مسرور و شادمان تبسم نموده و فرمود: آیا براى این امر چیزى دارى ؟
على (علیه السلام ) عرض کرد پدر و مادرم فداى شما یا رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم ، من چیزى را از ش. براى خدا صلى الله علیه و آله دو شتر بزرگ آوردند. حضرت به اصحاب فرمود: آیا در میان شما ى هست دو رکعت بخواند که در آن هیچ گونه فکر دنیا به خود راه ندهد، تا یکى از این دو شتر را به او بدهم . این فرمایش را چند بار تکرار فرمود. ى از اصحاب پاسخ نداد. المؤ منین علیه السلام به پا خواست و عرض کرد: یا رسول الله ! من مى توانم آن دو رکعت را بخوانم . صلى . براى خدا صلى الله علیه و آله دو شتر بزرگ آوردند. حضرت به اصحاب فرمود: آیا در میان شما ى هست دو رکعت بخواند که در آن هیچ گونه فکر دنیا به خود راه ندهد، تا یکى از این دو شتر را به او بدهم . این فرمایش را چند بار تکرار فرمود. ى از اصحاب پاسخ نداد. المؤ منین علیه السلام به پا خواست و عرض کرد: یا رسول الله ! من مى توانم آن دو رکعت را بخوانم . صلى . اخبرنى عن السموات اءلها ابواب ، قال نعم لها ابواب و هى مغلقه و لها مفاتیح و هى مخزونه ، قال صدقت یا محمد(صلى الله علیه و آله و سلم )فاءخبرنى عن ابواب السماء ما هى قال ذهب ، قال فما اقفالها- قال من نور، قال فما مفاتیحها، قال بسم الله العظیم ابن عباس از عبدالله ابن سلام هزار سوال از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) کرد یکى از هزار سوا. قال على علیه السلام: یا محمد!من توضا مثل وضوئى ، و قال مثل قولى ، خلق الله تبارک و تعالى من کل قطرة ملکا یقدسه و یسبحه و یکبره فیکتب الله - عز و جل - ثواب ذلک له الى یوم القیامة ؛
اى محمد حنفیه !هر وضو بسازد، همانند وضویى که من ساختم، و بگوید (دعا کند) آن چه که من گفتم، خداوند تبارک و تعالى از هر قطره آب وضوى او، ملکى را براى او مى آفرین. هافبک دفاعى پرسپولیس از اردوى تیم ملى براى دو دیدار مقابل چین و قطر جا ماند تا فشار تمریناتش براى بازگشت به جمع شاگردان کى روش را افزایش دهد. پاسخ از حضرت آیت الله العظمی مکارم (دامت برکاته) : باید نذر کنند که براى رضاى خدا به مراسم حسینى، فلان کمک را مى کنند. و نذر براى پرچم و امثال آن صحیح نیست; بلکه باید براى خدا و به قصد کمک به عزاى صاحب پرچم یعنى حسین(علیه السلام) و یارانش باشد. رسول خدا (ص) فرمود: در شب معراج وارد بهشت شدم ، فرشتگانى دیدم که بنائى مى کنند، خشتى از طلا و خشتى از نقره ، و گاهى هم از کار دست مى کشیدند. به ایشان گفتم: چرا گاهى کار مى کنید و گاهى از کار دست مى کشید؟ پاسخ دادند: تا مصالح بنائى برسد.
پرسیدم : مصالحى که مى خواهید چیست ؟ گفتند: ذکر مؤ من که در دنیا مى گوید سبحان اللّه و الحمدللّه و لا آله الا اللّه و اللّه اکبر. هر وقت بگوید، ما مى سازیم و هر وقت خوددارى کند، ما نیز خوددارى مى کنیم . در حدیث دیگر آمده است که رسول خدا (ص) فرمودند: هر که بگوید سبحان اللّه ، خدا براى او درختى در بهشت مى نشاند و هر بگوید الحمدللّه ، خدا براى او درختى در بهشت مى نشاند و هر بگوید لا آله الا اللّه ، خدا براى او درختى در بهشت مى نشاند، و هر بگوید اللّه اکبر، خدا براى او درختى در بهشت مى نشاند.
مردى از قریش گفت: پس درختان ما در بهشت بسیار است . حضرت فرمودند: بلى ولى مواظب باشید که آتشى نفرستید که آنها را بسوزاند، و این به دلیل گفتار خداى عزوجل است که فرمود: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَلَا تُبْطِلُوا أَعْمَالَکُمْ اى انى که ایمان آوردید خدا و ش را فرمان برید و و اعمال خویش را، باطل مسازید. بدان، فرزندم! 1 بى‏تردید، تو را براى آ ت آفریده اند؛ نه براى دنیا 2 براى فنا، نه براى بقا؛‏ 3 براى مرگ؛ نه براى زندگى. 4 جایى فرود آمده‏اى که از آن جا باید رفت؛ برای دیدن اد امه مطلب بر روی فلش کلیک کنید ادامه مطلب این روزها به نظر میاد خدا این سرزمین استوایى رو از یاد برده....یا داره تنبیه میکنه.... الان مدتیه که از بارون خبرى نیست... هر روز یک جایى آتش سوزى میشه و هوا خیلى بد و کثیف شده... در بیشتر مناطق أب سهمیه بندى شده و این هم از سقوط mh 370....براى مردم اینجا دعا کنیم نه فقط براى مسافرین و خانواده هاشون، بلکه براى همه.... براى برطرف شدن این خش الى و ب. عمر به آن حضرت رسید و گفت: اى دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم، این نوشته‏اى که همراه توست چیست ؟ حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: نوشته‏اى است که ابوبکر براى برگرداندن فدک برایم نوشته است. عمر گفت: آن را به من بده. ولى حضرت ابا د و آن را ندادند. در اینجا عمر براى گرفتن کاغذ جسارتى عظیم به حضرت زهرا سلام الله علیها نمود که قلم در ا. مرد مؤمنى خدمت رسول خدا صلى الله علیه و آله رسید و عرض کرد: یا رسول الله ! من پیر مرد سالخورده ام ، از انجام ، روزه ، حج و جهاد ناتوانم ، دیگر نمى توانم از عهده عبادتهایم برآیم ، به من کلام سودمندى بیاموز و وظیفه ام را سبک نما! حضرت فرمود: دوباره مطلبت را بگو! مرد سه بار تقاضاى خود را تکرار نمود. رسول خدا فرمود: آنچه در اطراف تو از درخت و ک. سؤال: آیا ممکن است این بلاهاى وارده از باب عقوبت و کیفر گناهان نباشد بلکه به جهت ترفیع درجات و از باب « أَلْبَلآءُ لِلْوِلاءِ.» (بلا، براى دوستى است.) باشد؟ جواب آیت الله بهجت: براى اهل ولاء مطلب روشن است، هرچه بیشتر مبتلا گردند، یقینشان زیادتر مى شود. میثم بر سرِ دار بود هر آن و هر لحظه اطمینان و ایمانش بیشتر مى شد زیرا به او خبر داده بودند. در هر حال، از سوى حضرت زمان ـ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ـ زیاد سفارش شده و اصرار شده که در این زمانه و زمینه، دعاى فرج بسیار خوانده شود. محسن مسلمان در تمرین روز گذشته دچار مصدومیت از ناحیه دست شد و کاد زشکى در حال هماهنگى براى تایید آتل او براى جدال مقابل لخویا است. فرمودند: هر براى ریا و ف فروشى و تجمل و براى تحقیر دیگران، خانه بزرگ و کاخ بسازد، براى اینکه مردم ببینند و بشنوند، براى پر چشم و گوش دیگران، توصیفات وحشتناکى در باره آن آمده که اینگار کل این ساختمانها را در قیامت روى دوشش میگذارند در حالیکه شعله ور است و باید حملش کند و براى تک تک آنها حساب پس دهد، مگر اینکه تا در دنیا هست توبه کند و .
قال رسول الله صلى الله علیه وآله: ان العبد لیصلى الصلاة لایکتب له سدسها و لاعشرها، و انما یکتب للعبد من صلاته ما عقل منها؛
به درستى بنده مى خواند براى او، نه یک ششم آن و نه یک دهم آن نوشته نمى شود، جز این نیست که براى بنده از ش آن مقدار نوشته مى شود که به آن توجه کرده است .
بحارالانوار، ج 84، ص 237. اصول کافى ، ج 2، ص 105. توجه در یکی. صاحب دلى ، براى اقامه به مسجدى رفت .

گزاران ، همه او را شناختند
پس ، از او خواستند که پس از ، بر منبر رود و پند گوید
پذیرفت . جماعت تمام شد
چشم ها همه به سوى او بود.
مرد صاحب دل برخاست و بر پله نخست منبرنشست

بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود

آن گاه خطاب به جماعت گفت :
مردم !
هر از شما که مى داند امروز تا . از معمر بن راشد روایت شده است که گفت: شنیدم صادق علیه السلام فرمود:

یک یهودى خدمت اکرم صلى الله علیه و آله رسید و در مقابل ایشان ایستاد و در حضرت خیره شد؛

حضرت رسول صلى الله علیه و آله فرمود: اى یهودى! حاجت تو چیست؟

آن یهودى گفت: تو افضل هستى یا موسى بن عمران؟ آن ى که خداى‏ متعال با او سخن گفت و بر او تورات را نازل کرد .

حسن بصرى (زاهد معروف) مى گوید: در امّت هیچ عابدتر از فاطمه (سلام الله علیها) نبود، آنقدر به عبادت ایستاد که پاهایش ورم کرد. و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) به فاطمه (سلام الله علیها) فرمود: چه چیز براى زن بهتر است، در پاسخ گفت: اَنْ لا تَرى رَجُلاً وَ لا یَراها رَجُلٌ. :«نه او، مرد نامحرم را بنگرد و نه مرد نامحرم او را بنگرد». (صلی . خدا صلی الله علیه و آله: اى على!... هر تو را دشمن بدارد، مرا دشمن داشته است. هر که تو را دشنام دهد، مرا دشنام داده است؛ چرا که تو همچون جان من براى منى. روح تو از روح من و سرشت تو از سرشت من است.
امالی صدوق ص ۱۵۵ ح ۱۴۹ / دانش نامه المؤمنین علیه السلام : ج 7 ص 254
*****
دعاى روز بیستم ماه مبارک رمضان بسم الله الرحمن الرحیم
خدایا بگشا بر. شخصى به خدمت رسول اکرم (ص ) آمد و عرض کرد یا رسول الله ، مرا موعظه و نصیحت بفرمایید.
حضرت به او فرمود: اگر من بگویم تو به کار مى بندى ؟ شخص گفت : بلى ، یا رسول الله . حضرت باز تکرار کرد:
براستى اگر من بگویم تو آن را به کار مى بندى ؟ شخص گفت : بلى یا رسول الله . باز تکرار کرد: براستى اگر من بگویم تو آن را به کار مى بندى ؟ شخص گفت : بلى یا رسو. زهرى مى گوید: در شبى تاریک و سرد، على بن حسین (ع) را دیدم که مقدارى آذوقه به دوش گرفته ، مى رود. عرض : یابن رسول الله ! این چیست ، به کجا مى برید؟
حضرت فرمودند:زهرى ! من مسافرم. این توشه سفر من است. مى برم در جاى محفوظى بگذارم.
گفتم: یابن رسول الله ! این غلام من است ، اجازه بفرما این بار را به دوش بگیرد و هر جا مى خواهى ببرد.
فرمودند: تو را به خدا بگذار من خودم بار خود را ببرم تو راه خود را بگیر و برو با من کارى نداشته باش !
زهرى بعد از چند روز حضرت را دید، عرض کرد:
- یابن رسول الله ! من از آن سفرى که آن شب درباره اش سخن مى گفتى ، اثرى ندیدم !
فرمود: سفر آ ت را مى گفتم و سفر مرگ نظرم بود که براى آن آماده مى شدم !
آمادگى براى مرگ با دورى جستن از حرام و خیرات دادن به دست مى آید. *توصیه ی آیت الله به معتکفین

توصیه ى من این است که در این سه روزى که شما در مسجد هستید، تمرین مراقبت از خود ید. حرف که مى زنید، غذا که مى خورید، معا که مى کنید، کتاب که مى خوانید، فکر که مى کنید، نقشه که براى آینده مى کشید، در همه ى این چیزها مراقب باشید رضاى الهى و خواست الهى را بر هواى نفستان مقدم بدارید؛ تسلیم هواى نفس نشوید. . رزق جنگ و زن : ى که در راه خدا گام بر دارد، دنیاى او نیز تأمین مى‏شود. مادر مریم فرزندش را براى خدا نذر کرد، خداوند در این آیه مى‏ فرماید: هم جسم او را رشد دادیم و هم س رستى مانند زکریّا براى او قرار دادیم و هم مائده آسمانى بر او نازل کردیم. فرازی ازوصیت نامه المؤمنین علی بن طالب (علیه السلام) ... «همانا و پرستش و زندگى و مرگ من از آن خداوندى است که پروردگار جهان است و شریکى براى او نیست و بدان مأمور گشته ‏ام و منم از نخستین مسلمانان»... الله الله فى الایتام، فلا تغبوا افواههم، ولا تضیعوا بحضرتکم : از خدا بترسید، از خدا بترسید، درباره یتیمان، پس براى دهن هاشان به سبب سنگدلى‎‏تان نوبت قرار ندهید (که گاهى سیر و گاهى گرسنه نگاهشان دارید).
الله الله فى جیرانکم، فانهم وصیه نبیکم ...: از خدا بترسید، از خدا بترسید درباره همسایگانتان که رسول خدا(ص) درباره آنان سفارش کرده و پیوسته درباره آنان توصیه مى‏ فرمود، به اندازه اى که ما گمان کردیم براى همسایگان از همسایه خود ارث قرار م ى‏دهد و حرمت آنان به اندازه اى است که سهمى در ان براى همسایه تعیین کرده... برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید المومنین علیه السلام فرمود:
براى شش گروه ، بهشت را ضمانت مى کنم :
1 شخصى که براى صدقه دادن از خانه خارج مى شود و در این هنگام مرگش فرا مى رسد.
2 ى که براى عیادت بیمار از خانه بیرون مى آید و فوت مى کند.
3 شخصى که براى جهاد در راه خدا از خانه خارج مى شود و به شهادت مى رسد.
4 ى که براى انجام حج خانه خدا بیرون مى آید و ملک الموت جانش را مى ستاند.
5 آن کى براى بجا آوردن از منزل خارج مى شود و مى میرد.
6 ى که براى تشییع جنازه مسلمانى از خانه خارج شده و فوت مى کند. (68)
براى تمامى ایشان ، بهشت را ضمانت مى کنم . منقول است که حضرت الموءمنین چهارانگشتردردست مى د،انگشتریاقوت براى شرافت وزینتش وفیروزه براى نصرت ویاریش وحدیدصینى براى قوتش وعقیق براى حرزودفع دشمنان وبلاها. ودرحدیث صحیح ازحضرت على ابن موسى الرضا(ع)مروى است که عقیق فقرو درویشى رابرطرف مى کند ودردست عقیق نفاق رازایل مى کند.درحدیث دیگر ازآن حضرت منقول است که هرکه قرعه به انگشتر . المومنین علیه السلام فرمود:
براى شش گروه ، بهشت را ضمانت مى کنم :
1 شخصى که براى صدقه دادن از خانه خارج مى شود و در این هنگام مرگش فرا مى رسد.
2 ى که براى عیادت بیمار از خانه بیرون مى آید و فوت مى کند.
3 شخصى که براى جهاد در راه خدا از خانه خارج مى شود و به شهادت مى رسد.
4 ى که براى انجام حج خانه خدا بیرون مى آید و ملک الموت جانش را مى ستاند.
5 آن کى براى بجا آوردن از منزل خارج مى شود و مى میرد.
6 ى که براى تشییع جنازه مسلمانى از خانه خارج شده و فوت مى کند. (68)
براى تمامى ایشان ، بهشت را ضمانت مى کنم . صلى الله علیه و آله :

من براى ى که بگومگو را رها کند، هر چند حق با او باشد
و براى ى که دروغ گفتن را اگر چه به شوخى باشد، ترک گوید
و براى ى که اخلاقش را نیکو گرداند،
خانه اى در حومه بهشت و خانه اى در مرکز بهشت و خانه اى در بالاى بهشت ضمانت مى کنم.

اَنا زَعیمٌ بِبَیتٍ فى رَبَضِ الجَنَّةِ وَ بَیتٍ فى وَسَطِ الجَنَّ. پیام تسلیت آیت الله امجد به مناسبت درگذشت مرحوم آیت الله اردبیلیآیت الله امجد با صدور پیامی درگذشت مرحوم آیت الله اردبیلی را تسلیت گفتند.متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمانا لله وانا الیه راجعونرحلت این عالم بزرگوار و حامى حقوق مردم را به حوزه هاى علمیه و همه بازماندگان عزیز و مردم شریف حق پرست تسلیت عرض مى کنم.خاطرات. صلى الله علیه و آله: «ما تَجَرَّعَ عَبدٌ جُرعَةً اَفضَل عِندَ اللّه مِن جُرعَةِ غَیظٍ کَظَمَها اِبتِغاءَ وَجهِ اللّه ؛ انسان هیچ جرعه اى ننوشید که نزد خدا از جرعه خشمى که براى رضاى خدا فرو خورد بهتر باشد.» نهج الفصاحه ص 697 ،ح2628 با عرض سلام و خسته نباشید.مطلب از سایت ایت الله مکارم گرفته شده است که در بخش تالیفات در کتاب انوار هدایت موجود است.لطفا حتما حتما حتما توضیحات وبلاگ را در کنار و بالای صفحه مطالعه کنید. ترس از گذشته وآینده
عَن اِبنِ عَبّاسٍ قالَ: سَمِعتُ رَسولَ اللّهِ صلی الله علیه و آله وسلم یَقولُ فی خُطبَتِهِ: اِنَّ المُومِنَ بَینَ مَخافَتَ.
خبرنگار فاطر:در دوازدهم رمضان، (صلى الله علیه و آله) بین اصحاب عقد برادرى خواند، و بین خود و على (علیه السلام) نیز برادرى قرار داد. ، و با این عقد اخوت، برادرى و مساوات و برابرى را در بنیان گذاشت اهل جهان را یک عائله و افراد بشر را عضو یک خانواده شمرد، و براى همیشه نژاد پرستى و امتیازات مادى و قبیلگى و رنگ و پوست را از ساحت مقدس پاک . یک مناقشه ساده و دم دستی
چرا ابوبکر در تعیین خلیفه ، از تبعیت نکرد؟

َّ 1 - شما مى‏گویید: اکرم (صل الله علیه وآله) خلیفه معیّن نکرد و تعیین آن را به عهده مردم گذاشت .
اگر این کار حضرت ، حقّ و به صلاح امّت و تضمین کننده هدایت مردم بود ، پس بر همه واجب است از او متابعت کنند ؛ چون کار او باید براى تمام خداجویانى که معتقد به قیام. روزى حضرت فاطمه زهراء سلام اللّه علیها از پدر خود، رسول خدا صلّلى اللّه علیه و آله تقاضاى یک انگشتر نمود؟
به دخترش فرمود: آیا مى خواهى تو را به چیزى که از انگشتر بهتر است ، راهنمائى کنم ؟
هر موقع که شب را خواندى ، خواسته خود را از خداوند در خواست نما که برآورده خواهد شد.
پس چون حضرت زهراء سلام اللّه علیها حاجت خود را از خداوند. پیغمبر اکرمصلی الله علیه و آله وسلم مى‏فرماید: روز قیامت انسان را نگه مى‏دارند و نمى‏گذارند قدم از قدم بردارند تا اینکه از چهار مطلب را پاسخ بدهید: اول: از عمر انسان که آن را در کجا گذر . دوم: از جوانى که سرمایه بزرگ انسان است در کجا صرف کردى ،عاقلانه یا ابلهانه. سوم: سوال از مال انسان است از کجا ب نمودى و در کجا مصرف کردى، چون ب حلال . بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمبراى خدا صلى الله علیه و آله دو شتر بزرگ آوردند. حضرت به اصحاب فرمود:
آیا در میان شما ى هست دو رکعت بخواند که در آن هیچ گونه فکر دنیا به خود راه ندهد، تا یکى از این دو شتر را به او بدهم .
این فرمایش را چند بار تکرار فرمود. ى از اصحاب پاسخ نداد. المؤ منین علیه السلام به پا خواست و عرض کرد:
یا رسول . مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: با تمام احترامى که براى فتح الله زاده قائل هستم اما با توجه به سابقه خودم به مشاوره وی نیازى ندارم. چرا اعظم صلی الله علیه وآله برای سعد،آرزوی فقر کرد؟! در زمان رسول خدا صلى الله علیه و آله مؤ منى از اهل صفه (1) سخت فقیر و مستمند بود. وى تمام ها را پشت سر صلى الله علیه و آله مى خواند. رسول خدا صلى الله علیه و آله بر او ترحم مى کرد و به نیازمندى و غریبى او توجه داشت و مى فرمود: اى سعد! اگر چیزى به دستم برسد تو را بى نیاز مى سازم . مدتى گذشت چیزى به دست پیغمبر نیامد. حضرت به حال سعد بیشتر اندوهگین شد. خداوند سبحان به اندوه صلى الله علیه و آله نسبت به سعد توجه فرمود. جبرئیل را با دو درهم خدمت رسول خدا صلى الله علیه و آله فرستاد. جبرئیل به حضرت عرض کرد: اى محمد! خدا از اندوه تو براى سعد آگاه است . آیا دوست دارى او را بى نیاز سازى ؟ صلى الله علیه و آله : آرى ! جبرئیل : این دو درهم را به او مرحمت کن و دستور بده با آن تجارت کند. صلى الله علیه و آله در درهم را گرفت . وقتى که براى ظهر از منزل خارج شد سعد را دید که در خانه ایستاده و منتظر . . . محققان به روشى جدید در طرز ایستادن و نشستن پى بردند که مى توان در محل کار و زمان هاى پشت میز نشینى وزن کم کرد. برخى وصیتهاى جعفر صادق (ع) براى شیعیان مجموعه: زندگینامه بزرگان دینی برخى وصیتهاى جعفر صادق (ع) براى شیعیان ‏1. وصیت به زید شحام: زید شحام مى‏ گوید: ابوعبدالله (ع) به من فرمود: به همه انى که به نظر تو، مطیع ما هستند و از ما حرف مى‏ شنوند، سلام برسان. من همه شما را به تقواى الهى و ورع دینى فرا مى‏ خوانم، و اینکه براى خدا کوشش کنید، راستگو. یک مناقشه ساده و دم دستی
چرا ابوبکر در تعیین خلیفه ، از تبعیت نکرد؟

َّ 1 - شما مى‏گویید: اکرم (صل الله علیه وآله) خلیفه معیّن نکرد و تعیین آن را به عهده مردم گذاشت .
اگر این کار حضرت ، حقّ و به صلاح امّت و تضمین کننده هدایت مردم بود ، پس بر همه واجب است از او متابعت کنند ؛ چون کار او باید براى تمام خداجویانى که معتقد به قیام. رموز اسرار آمیز عدد 10: کلیات: گفتن ده مرتبه این ذکر جهت شفا گفتن ده مرتبه این ذکر جهت شفا گفتن ده مرتبه این ذکر براى ادا قرض گفتن ده مرتبه این ذکر براى آمرزش گناهان کبیره گفتن ده مرتبه این ذکر براى ایمنى از وحشت در شب گفتن ده مرتبه این ذکر براى رهایى از فلج وفات آدم پس از ده روز حق تعالى هفت چیز را دوست دارد ثواب ده بار فرستادن صلوات ثو.