ب عد اطاعت

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب عد اطاعت : در یــکــی از مــنـاطق عملیاتی والفجر 3 به دلایلی خاص نظامی فرمان عقب نـشـیـنـی بــه رزمــنــدگــان داده شد شهید عباس وقتی این دستور را ازفـرمـانده شنید با حـالـت غـمـگـینانه توام با اطاعت ... جانشین تیپ ۸۲ صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: از ویژگی های اساسی و شاخص فرماندهان و رزمندگان در جنگ علیه صدام می توان به اطاعت از و پیروی از فرامین الهی اشاره کرد. رئیس شورای ی شهر کرج اظهار داشت: مبعث عید بزرگی بندگی و اطاعت است. آیت الله مصباح یزدی در کنار تمام طرفداری هایش از یکبار اطاعت از را اطاعت از خدا دانست. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی گفت: حمایت از ت به مفهوم اطاعت از منویات معظم انقلاب است. حر بعد از طلب عفو از حسین (ع) به سوی خیمه حضرت زینب(س) میشتابد تا از ایشان نیز طلب بخشش کندبنا به نقلی او اولین ی بوده که باعث اشک های حضرت زینب (س) در کربلا شده استبه خیمه میرسد و از بانو زینب کبری(س) طلب عفو میکند(نقل به مضمون)حضرت زینب (س) به او میفرمایند از برادرم طلب عفو نمودید؟ آیا او عفو فرمودند؟حر می گوید آری ایشان عفو فرمودندبانو(. محمدتقی شاه چراغی در آمل گفت: نماد اطاعت از ی هستند که ی امروز مظهر دین و نماد ناب محمدی است. موقت تهران گفت: در انتخابات آتی باید ببینیم قرآن چه می گوید و از چه افرادی نباید اطاعت کنیم و از چه افرادی باید اطاعت شود و بر اساس همان تصمیم بگیریم. مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال گفت با توجه به برنامه های ت ترامپ، اگر تغییری در قرارداد گازی ما با ایران به وجود آید، ما مجبور به اطاعت هستیم اما تاکنون ما به جلو حرکت کرده ایم. امور خارجه آلمان درباره اطاعت کورکورانه از در مسئله افزایش بودجه دفاعی کشورهای عضو ناتو هشدار داد. ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز ت زمان (عج)، به این مناسبت سخنانی از جواد (ع) را در مورد زمان (عج) می خوانیم:«صقر بن دلف» می گوید: از جواد (ع) شنیدم که فرمود: «همانا بعد از من، فرزندم علی است. فرمان او فرمان من، گفتار او گفتار من و اطاعت او اطاعت من است. بعد از او فرزندش حسن است که فرمان او فرمان پدرش و گفتار او گفتار پدرش و اطاعت او اطاعت پدرش است.»سپس ت شد. عرض نمودم: پس بعد از حسن کیست؟حضرت در این هنگام به شدت گریست و فرمود: «بعد از حسن فرزندش «قائم بالحق و منتظر» است.»عرض : ای فرزند رسول خدا! چرا «قائم» نامیده شده؟فرمود: «زیرا، بعد از فراموشی نامش، و ارتداد بیشتر قائلین به تش قیام می کند.» ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:امروز رمز پیروزی وتداوم انقلاب ی وعزت کشور، بصیرت،وحدت اطاعت از ولی فقیه است. کلام صادق علیه السلام

خدا نعمت های بی شماری به ما بخشیده و از ما خواسته است در قبال این نعمت ها، شکرگزارش باشیم و او را اطاعت کنیم. از منظر صادق علیه السلام هیچ اطاعت و فرمانبرداری بهتر از اقامه نیست. ایشان می فرماید: «فرمانبرداری خدا، خدمت او در زمین است و هیچ خدمتی برابر با نیست. از این روست که فرشتگان، زکریا را در حالی ندا دادن. انتظار جنگ و زن : در توصیف یاوران حضرت مهدی علیه السلام آمده است که «آنها در اطاعت از خویش می کوشند.»[1] می توان اطاعت را در ابعاد مختلفی بررسی کرد. بُعد عبادی، بُعد اجتماعی، بُعد و... . اطاعت در هر بُعدی، به این معناست که انسان در هر مرحله از زندگی خویش آن وظیفه ای که به عهده دارد را به خوبی انجام دهد. انجام درست وظیفه اگر در آن قصد قربت و تقرب به خداوند متعال باشد، عین عبادت تلقی می گردد. مردی از انصار قصد مسافرت داشت . به همسرش گفت : تا من ازمسافرت بر نگشته ام تو نباید از خانه بیرون بروی . پس از مسافرت شوهر، زن شنید پدرش بیمار است . ی را نزد اکرم صلی الله علیه و آله فرستاد و پیغام داد که شوهرم مسافرت رفته و به من گفته است تا برنگشته ، از منزل خارج نشوم . اکنون شنیده ام پدرم سخت بیمار است ، اجازه فرمایید من به عیادتش بروم . . شهید عباس پورطاهریان – اطاعت از فرمانده اطاعت از در یــکــی از مــنـاطق عملیاتی والفجر 3 به دلایلی خاص نظامی فرمان عقب نـشـیـنـی بــه رزمــنــدگــان داده شد شهید عباس وقتی این دستور را ازفـرمـانده شنید با حـالـت غـمـگـینانه توام با اطاعت رو به فرمانده کرد و گـفـت : اگر اطاعت از فـرمـانـدهـی دستور عزیز نمی بود هرگز حاضرنبودم باین دستور تو عمل کنم . انی که به ک رأی می دهند هرچند اداره امور خود را برعهده می گذارند به لحاظ قانونی نیز م م به تبعیت از تصمیمات و راهبری های او می شوند. در فرهنگ تشیع وَلایت (محبت) با وِلایت (حکومت) پیوستگی دارد، یعنی حاکمی که مورد محبت مردم است اطاعت از او عملی می شود و نیز حکومتی که مورد اطاعت مردم است به شرطی که مورد محبت مردم و علاقه آنان واقع شود ثبات . دبیر شورای نگهبان گفت: مردم همیشه پای انقلاب خود ایستاده اند و ضمن تحمل سختی ها، در حفظ نظام، انقلاب و اطاعت از ولی فقیه، وحدت کلمه دارند. ابوبکر البغدادی: اگر از خدا اطاعت می کنید، از من هم اطاعت کنید/ما فرمان یافته ایم برای ب ایی دین، با دشمنان خدا بجنگیم ابوبکر بغدادی که خود را خلیفه عراق و شام می خواند، با انتشار یک پیام ویدئویی از چهره خود رونمایی کرد و ظاهری متفاوت تر از ایمن الظواهری، القاعده ارائه داد. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (entekhab.ir) : ابوبکر بغدادی که خود را خلیفه عراق و شام می خواند، با انتشار یک پیام ویدئویی از چهره خود رونمایی کرد و ظاهری متفاوت تر از ایمن الظواهری، القاعده ارائه داد.
ابوبکر بغدادی که سابقۀ طولانی در تروریسم دارد در ویدئوی جدید با اشاره به "امانت بزرگی که به وی واگذارشده" گفت: اگر از خدا اطاعت می کنید، از من هم اطاعت کنید.
وی که ردا و دستار سیاهی پوشیده بود افزود: من ولی امر شما هستم؛ هر چند بهترین شما نیستم اما اگر مرا برحق می دانید به من یاری دهید.
این خطبه به مناسبت اولین ماه رمضان ایراد شده است.
بغدادی در بخش دیگری می گوید: اگر مرا برحق نمی دانید به راه حق برگردانید و تا زمانی که من تابع پرودگار هستم، از من پیروی کنید.
وی افزود: ما فرمان یافته ایم برای ب ایی دین، با دشمنان خدا بجنگیم... و این کار جز با نیرو و قدرت محقق نمی شود. صلّی الله علیه و آله و سلّم :

یَا مَنْ‏ یَقْبَلُ‏ الْیَسِیرَ وَ یَعْفُو عَنِ الْکَثِیرِ اقْبَلْ مِنِّی الْیَسِیرَ وَ اعْفُ عَنِّی الْکَثِیرَ إِنَّکَ أَنْتَ الْعَفُوُّ الْغَفُور

ای ی که اطاعت کم را می پذیری، و از گناه زیاد می گذری، اطاعت کم مرا بپذیر، و از گناه بسیار من بگذر، چرا که تو آمرزنده مهربان هستی.» سلام بر محمد رسول خدا قابل توجه اونایی که میگن پوشش مو مهم نیست هرکی عقیده ی خودشو داره، اینا حرف ه خودتو گول نزن. ی که به خدا اعتقاد حقیقی داشته باشه از دستوراتشم اطاعت میکنه. اوناییم که چونه میزنن و میگن چندتا تار مو مهم نیست و خدا با چند تا تار مو یو جهنم نمیبره و .... بدونن که بحث همه و چندتا نیست، بحث اطاعت از خداست. میخوای بگی خدایا. توی جبهه اطاعت مهم بود و عبادتی مقبول خدا بود که از روی اطاعت و بندگی باشه و اگر خدا قبول کنه در جبهه تکلیف ما روزه خوری بود.چون از خود اختیاری نداشتیم و آماده بودیم برای انجام یت..خصوصا ما بچه های ت یب که یک لحظه هم بیکار نبودیم.نیروهای ستادی و بعضی از راننده ها فراغتی داشتند برای روزه گرفتن .... حضرت موسى (علیه السلام ) در مناجات خود در کوه طور عرض کرد: یا اله العالمین (اى معبود جهانیان ). جواب شنید: لبیک (یعنى نداى تورا پذیرفتم ). سپس عرض کرد: یا اله المحسنین (اى خداى نیکوکاران ) همان جواب را شنید سپس عرض کرد: یا اله المطیعین : (اى خداى اطاعت کنندگان ) باز همان پاسخ را شنید. سپس عرض کرد: یا اله العاصین (اى خداى گن اران ). سه بار در پاس. سیره (ص) در قرآنمقدمه
تمام اعمال، حرکات، سکنات، گفته ها و اوصاف نفسانی که سیره و سنت نام دارد از طریق وحی انجام می گیرد از این رو سنت و سیره آن حضرت حجت است لذا اطاعت از سنت و سیره اطاعت خداوند است، «مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ.»[1] جابر جعفى مى گوید:
من در خدمت محمد باقر (علیه السلام) بودم که مردى به حضور ایشان شرفیاب شد و عرض کرد: خداوند شما را رحمت کند! این پانصد درهم را که زکات مال من است بگیرید و به مصرف برسانید.
حضرت فرمود: خود آن را بردار و به همسایگانت و ایتام و م ین و برادران مسلمانت بده که (وجوب سپردن زکات به ) هنگامى است که قائم ما قیام کند. و به مساوات. اختصاصی از رزفایل پایان نامه مبانی اعتقادی مردم زمان المؤمنین (ع) در اطاعت از ایشان با و پر سرعت .
اطاعت از و پیشوا یکی از اعتقادات مسلم فقه شیعه و سنی است، با این تفاوت که شیعه، اطاعت از ی را واجب می‏داند، که تش از طرف خداوند مسلم شده باشد و توسط اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم)معرفی شود.   علی (علیه السلام) به عنوان جانشین به حق اک. شارب خمر: حاج آقا سالهاست شرب خمر میکنم... بهش اعتیاد دارم... دلم نمیخواد ادامه بدم اما از طرفی هم نمی تونم ترکش کنم... چند ساله که میخوام بذارمش کنار اما نمیشه... هر بار اراده میکنم به چند روز نمیکشه دوباره برمیگردم سمتش...
حاج آقا: یه راه خیلی راحت بهت پیشنهاد میدم اگر بتونی انجامش بدی برای همیشه ترکش میکنی... خیلی راحته... شارب خمر: چیه. شنیدن صدای خداوند
سرنوشت ما چه خوب و چه بد در گرو این است که پیروی از چه ص را در خود بر پیشه کنیم. شنیدن صدای خداوند و اطاعت از آنچه او می گوید برای ما برکت می آورد و بی توجهی به صدای خداوند باعث ورود لعنت های مختلفی به زندگی مان می شود. 
اطاعت از خداوند بدون اینکه ابتدا صدای او را بشنویم غیر ممکن است زیرا صدای او به ما می گوید که. جابر جعفی می گوید : من در خدمت محمد باقر (ع) بودم که مردی به حضور ایشان شرفیاب شد و عرض کرد: خداوند شما را رحمت کند! این پانصد درهم را که زکات مال من است بگیرید و به مصرف برسانید.
حضرت فرمود : خود آن را بردار و به همسایگانت و ایتام و م ین و برادران مسلمانت بده که ( وجوب و سپردن زکات به ) که هنگامی است که قاءم ما قیام کند.
و به مساوات تقس. چله گرفتم تا کاملا مطیع پروردگار بشوم اطاعت از فرمانهای خداوند را در چهل روز از دل و جان و با از خودگذشتن و ریاضتهای جان شکار عرفانی به نحو احسن به نمایش گذاشتم شب چهلم درجه گرفتم تائبا محرم اسرار شدی آگاه باش (هاتف غیب ) شاعر و نویسنده می شوی و تخلصت تائب می باشد مبارک باشد من هم تشکر و صمیمانه خودم را نشان دادم تا صخا حاصل عشق و ایما. آیا می دانی چرا خداوند را از درگاه خود راند و برای همیشه او را طرد کرد؟ -چون فرمان خدا برای سجده ی بر انسان را اطاعت نکرد. اما بی وفایی برخی آدمیان را بنگر که در برابر خدا سجده نمی کنند و حلقه ی بندگی به گردن می آویزند! رسول خدا (ص) می فرمایند: خداوند به چنین انسان هایی خطاب می کند : من به خاطر تو را طرد ، اما تو او را دوست خود گرفتی و به اط. وضعیت در ماه رمضان وسوسه بنوعی فرصت سخاوت انگیز خداوند به بنده های خویش است. بدین معنا که هر که بر وسوسه او غلبه کند "جهاد اکبر" کرده است. بدون وسوسه، دیگر اطاعت از خدا یکطرفه و بدون اختیار خواهد شد و هیچ لطفی نخواهد داشت. وقتی هم که اطاعت اجباری گردد، دیگر نیازی به وحی، یت الهی(نبوت و ت)، بندگی و دین نخواهد بود. جهان بدون وسوسه یعنی جه. در مدت 5 یا 4 سال آغاز عمر حضرت مهدی که پدر بزرگوارش حیات داشت ، شیعیان خاص به حضور حضرت مهدی ( ع) می رسیدند از جمله چهل تن به محضر یازدهم رسیدند و از خواستند تا حجت و بعد از خود را به آنها بنمایاند تا او را بشناسند ، و چنان کرد آنان پسری را دیدند که بیرون آمد ، همچون ماه ، شبیه به پدر خویش . عسکری فرمود : " پس از من ، این پسر شماست ، و خلیفه م. عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْفُضَیْلِ‏ قَالَ: سَأَلْتُهُ عَنْ أَفْضَلِ مَا یَتَقَرَّبُ بِهِ الْعِبَادُ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ قَالَ أَفْضَلُ مَا یَتَقَرَّبُ بِهِ الْعِبَادُ إِلَى اللَّه عَزَّ وَ جَلَّ طَاعَةُ اللَّهِ وَ طَاعَةُ رَسُولِهِ وَ طَاعَةُ أُولِی الْأَمْرِ قَالَ أَبُو جَعْفَرٍ ع حُبُّنَا إِیمَانٌ وَ بُغْضُنَا کُ. کجا شما می توانید جواب یکی از این خون ها را بدهید. کجا ما می توانیم جواب یکی از این را بدهیم. تنها چیزی که در قیامت همه ی ما می توانیم در قبال خون جواب بدهیم همین یک راه است، همین که بگویی آقا من مطیع ولی فقیه بودم ، اطاعت و هیچ راه دیگری نیست. البته اگر واقعاً اطاعت کرده باشی، رعایت کرده باشی.
ی که اگر سیلی به صورت ی زدی و سرخ شد، باید دیه بدهی، آن وقت این به سادگی از خون عزیزترین افرادش می گذرد؟
نمی گذرد… نقل است که حضرت موسی علیه السلام در کوه طور در مناجات خود عرض کرد: یا الله العارفین (ای خدای عارفان)
جواب آمد لبیک (یعنی ندای تو را پذیرفتم) سپس عرض کرد: یا الله المطیعین (ای خدا اطاعت کنندگان) جواب شنید لبیک، سپس عرض کرد: یا الله العاصین (ای خدای گن اران)، این دفعه سه بار شنید : لبیک، لبیک ؛ لبیک . حضرت موسی علیه السلام عرض کرد: حکمتش چ. خاطره ای از شهید مهدی خاکباز؛ به نقل از حجت ال جوشقانی: شب عملیات بود. آنقدر حجم آتش دشمن سنگین بود که آسمان مثل روز روشن شده بود. با ۹۰ نفر نیرو پشت سیم خاردارها گیر کرده بودیم. دوشکای دشمن هم داشت همه ی بچه ها را درو می کرد. وقت هم نداشتیم که سیم خاردارها را باز کنیم... ص آمد: "مگر من فرمانده ی شما نیستم؟! مگر اطاعت از فرمانده مثل اطاعت . آیه هفته: ایمان اجباری به نفاق منجر می شود و خدا خواهان تظاهر به ایمان نیست. هر در گروی عمل خویش است و اطاعت از اجباری نیست: سوره نور آیه 54: ‏ قُلْ أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ فَإِن تَوَلَّوا فَإِنَّمَا عَلَیْهِ مَا حُمِّلَ وَعَلَیْکُم مَّا حُمِّلْتُمْ وَإِن تُطِیعُوهُ تَهْتَدُوا وَمَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْب. من بخاطر دین که یک مکتب کاملی است به این میدان جنگ آمده ام و می دانم که عزت مسلمین در همین جنگ است. امیدوارم که همواره به فکر کنیم نه چیز دیگر.شرافتمندانه ترین مرگ شهادت در راه خداست. شما ای مردان مسلمان ایرانی مدیون خون ئید که وظیفه ی شما در مقابل این خونهای پاک بندگی و عمل به و حفظ جبهه ی ی انقلابمان است. امت که نائب حجت خ است را اطاعت. احکام تورات گمان مبرید که آمده ام تا تورات موسی و نوشته های سایر انبیاء را منسوخ کنم.من آمده ام تا آنها را تکمیل نمایم و به انجام رسانم.به راستی به شما می گویم که از میان احکام تورات هرآنچه که باید عملی شود،یقینا همه یک به یک عملی خواهند شد.پس اگر ی از کوچکترین حکم آن س یچی کند و به دیگران نیز تعلیم دهد که چنین کنند،او در ملکوت آسمان ا. آنچه به عنوان تجدید عهد با عصر(عج) مطرح می کنیم و عهدی که هر روز با عصر(ع) به عنوان وفاداری و اطاعت از ایشان می بندیم، به گونه ای استمرار همان عهدی است که در روز غدیر خاتم(ص) از مسلمان ها گرفت و از همه آنها خواستند که بر سر این پیمان بمانند، اما تجلی و تحقق عینی این وفای به عهد و عهدی که در غدیر بسته شد، در زمان ظهور محقق خواهد شد یعنی تحق. شیعه معتقد است که بعد از اکرم (ص) دوازده معصوم، ت مسلمین را برعهده دارند. از آیاتی که به صراحت بر عصمت و معصوم بودن ائمه دل می‌کند و مسلمانان را به پیروی بی‌چون و چرا از ان دعوت می‌کند، آیه اولی الامر است. «اى انى که ایمان آورده‏اید! اطاعت کنید خدا را! و اطاعت کنید خدا و اولو الأمر را!». ادامه مطلب
- ای ملت بدانید امروز مسئولیتتان بزرگ و بارتان سنگین است و باید رس تان را که پاسداری از خون شهیدان است انجام دهید و تنها با اطاعت از ت متعهد و مسئول که در راس آن می باشد و امروز سمبل آن بزرگوار امت قادرید این راه را ادامه دهید.
- خواهرانم! در تربیت فرزندانتان بکوشید و حجاب را رعایت کنید، زهراگونه زندگی کنید.....
- سفارشم این است، م. کیست که نداند، دنیای امروز،دنیای تعلیق است و نه تثبیت.کیست که جنگی عظیم را که بشریت به خود ندیده است را منتظر نباشد؟امروز بر سر یک پیچ تاریخی هستیم.پیچی که مسیر تاریخ را عوض خواهد کرد و تمدنی جدید را نشانمان میدهد.تمدنی که تمدن وحی است و ولایت.انسان عصر گذشته خسته از پوچ گرایی ها و های دروغین و سر در گمی ها، تشنه ی اطاعت است.اطاعت مح. در حدیث است که حضرت موسی (ع) در مناجات کوه طور، عرض کرد: « یا اله العالمین » (ای خدای جهانیان) ،
جواب شنید: « لبیک »
سپس عرض کرد: « یا اله المحسنین » (ای خدای نیکو کاران) ،
جواب شنید: « لبیک »
سپس عرض کرد: « یا اله المطیعین » (ای خدای اطاعت کنندگان) ،
جواب شنید: « لبیک »
سپس عرض کرد: « یا اله العاصین » (ای خدای گن اران) ،
ج. منتظر فرج باشید و از رحمت خدا ناامید نشوید، به درستى که بهترین عمل نزد خداوند عزوجل انتظار فرج است . . .در روایات ى فضیلت و ثواب بسیارى براى منتظران آن منتظر(عج) بیان شده است.ما در اینجا به چند نمونه اکتفا مى کنیم: 1-  جعفر بن ابى دلف مى گوید: شنیدم حضرت رضا (علیه السلام) مى فرمود: (همانا بعد از من پسرم على است، امر او امر من، گفته اش گفته من و اطاعتش اطاعت از من است و بعد از او، پسرش حسن است، امر او امر پدرش، و گفته او گفته پدرش و اطاعت او اطاعت از پدرش مى باشد). سپس ت شد. عرض : اى فرزند رسول خدا! بعد از حسن(علیه السلام) کیست؟ پس آن حضرت به شدت گریست، سپس فرمود: (البته بعد از حسن پسرش آن که قائم به حق و مورد انتظار است، مى باشد). 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در آیات 1 تا 3 سوره احزاب خداوند به ش 4 دستور می دهد: 1- تقوای الهی پیشه کن 2- از کافران و منافقین اطاعت مکن 3- از آنچه از سوی پروردگارت به سویت وحی می شود پیروی کن 4- توکل کن. مراحل تقوا: 1- شناخت و آگاهی(تعهد) 2- دقت و زام( بصیرت و عمل) مراتب تقوا: 1- گذر از کفر و رفتن به سوی ایمان 2- گذر از شرک و رفتن به سوی توحید 3- گذر از عصیان و رفتن به سوی اطاعت 4-. حضرت موسى (ع) در مناجات خود در کوه طــــور عرض کرد:
یا اله العالمین (اى معبود جهانیان ):
جواب شـــنید: لبیک (یعنى نداى تورا پذیرفتم )
سپـــس عرض کرد:
یا اله المحســــنین (اى خداى نیکوکاران ) همان جواب را شنید
سپس عرض کرد:
یا اله المطیعین : (اى خداى اطاعت کنندگان ) باز همان پاســـخ را شنید
سپس عرض کرد: یا اله العاصین (اى خداى گن اران )
سه بار در پاسخ شنید: لبیک ، لبیک لبیک
موسى (ع) عرض کرد:
خدایا چرا، در دفعه چهارم ، سه بار پاسخم دادى ؟!
خداوند به او خطاب کرد:
عـــارفان به معرفــت خود،
و نیکوکاران و اطاعت کنندگان به نیکى و اطاعت خود، اعتــماد دارند!
ولى گنهــکاران جز به فضــل من ، پناهـــى ندارند،
اگر از درگاه من ناامـید گردند، به درگاه چه ــى پناهــنده شوند؟!... خـــــدایا آن زمان که همگان به انـــسان پشت می کنند، تـنـــــها حضور تو ... تنهایی را طراوت می بخشد ... خــودت را از مــن دریغ نکن ... کتاب هانا آرنت(آ ین مصاحبه ها و دیگر گفتگوها) ترجمهٔ هوشنگ جیرانی ، نشر ققنوس
گفتگوی یوئاخیم فست
چقدر وحشتناک به نظر میاد آدم باهوش باشه اما ابله. انگار باید همش خودتو اووم بازبینی کنی یه وقت دچارش نشی.
این آدم اصلا نمیخواهد تصور کند طرف مقابل چه چیزی را دارد تجربه میکند...
خب من این بار زیاد قصد ندارم دوباره تیکه تیکه بنوی. از وجود اقدس شمس الهدی
می شود عالم پر از نور و صفا
قدسیان بهر اطاعت در صفش
جان به قربانت،تویی نور خدا