ب عد کیهانی

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب عد کیهانی : ایسنا نوشت: ناو کیهانی "سایوز ام. اس-۱۰" که قرار است ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ با دو فضانورد راهی ایستگاه فضایی بین المللی شود در پایگاه بای ور در دست آزمایش است. ایسنا نوشت: آل ی نیکلایویچ آوچینین(aleksei nikolaevich ovchinin) فرمانده ناو کیهانی سایوز ام.اس-10 (soyuz ms-10) است. احتمالاً زمین در یک پوچی بزرگ کیهانی قرار گرفته است
دانشمندان ادعا می‌کنند که زمین در یک ناحیه پوچ بزرگ کیهانی قرار گرفته است و برخی از تصورات ما در مورد جایگاه زمین اشتباه هستند. حسین کیهانی در مسابقات دوی صحرانوردی کشور به مقام قهرمانی دست یافت. عضو کمیته فنی فدراسیون دو و میدانی گفت:حدود 20 روزی است که استعفایم به دست کیهانی رسیده اما متاسفانه تاکنون موافقت نکرده است. مرادی و حسین کیهانی دونده نیمه استقامت و استقامت کشورمان به ترتیب به رتبه های پنجم و ششم جام ریاست جمهوری امارات رسیدند. مربی احسان حدادی گفت: نظری در باره عملکرد کیهانی ندارم و بهتر است کارشناسان در این مورد اظهار نظر کنند. چهارمین طلای کاروان دوومیدانی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا به نام حسین کیهانی ثبت شد. دانشمندان mit یک آشکارساز "میون" جیبی با قیمتی ارزان طراحی کرده اند که می تواند به راحتی با قطعات الکتریکی معمولی ساخته شود و ذرات کیهانی را ردی کند. امید عباس نیک گفت: با جمع بندی عملکرد 2 ساله فدراسیون نمى توان نمره قابل قبولی به مدیریت کیهانی در دو و میدانی داد. چهارمین طلای کاروان دوومیدانی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا به نام حسین کیهانی ثبت شد.
پاو وینت پرش کیهانی در معماری معاصر پاو وینت-پرش-کیهانی-در-معماری-معاصر فایل پاو وینت پرش کیهانی در معماری معاصر،در حجم 64 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه. فایل کاری که ما باید ٬ چیزی که باید درک کنیم - و البته کار ساده ای نیست - تحقق یک زندگی کیهانی و جهانی است . این زندگی کیهانی مدام در حال کشف و ساختن ابزارهای مناسب است برای تجلی خودش ٬ برای عملکرد خودش نقطه ای که در آن هدیه عالی به زندگی کیهانی داده میشود نقطه ای است که رهایی نام دارد . زیرا این هنگام است که آنچه "خود " ساخته است از دست میدهد و. بعد کیهانی این روزها ۱۱ ساله می‌شود. ۱۱ سال است بی‌چشم‌داشت و توقع، هم برای دل خودم، هم برای دل دوستداران این سبک از فرهنگ و ادب، در بعد کیهانی مطلب نوشته‌ام. باز هم خواهم نوشت، گرچه بسیار همراهان بودند با ما و گسستند. ی چه می‌داند، شاید روزی هم به انتشار این نوشته‌ها اقدام کنم. تا حضرت یار چه مدد فرماید ... گرد و غبار کیهانی دانشمندان با تکیه بر فرضیه پاناسپرمیا (panspermia)، نحوه تشکیل حیات را به عاملی تحت عنوان گرد و غبار کیهانی نسبت داده و آن را علت تکامل انسان می دانند! فرضیه پاناسپرمیا بر این واقعیت استوار است که حیات در نقاط مختلف دنیا وجود داشته و گرد و غبار کیهانی ، عاملی است که ساختارهای اصلی زندگی ... نوشته گرد و غبار کیهانی ، عاملی که حیات را در بین ستارگان جا به جا می کند! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان از متلاشی شدن گروه انحرافی «حلقه شعور کیهانی» در این شهرستان خبر داد. فاجعه کیهانی اگرچه برخی افراد شدیدا به روزمرگی خود مشغول شده و به جز کارهای شخصی به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنند، اما هنوز افرادی هستند که گهگاه به مسائلی همچون سرنوشت کره زمین و زمان پایان حیات آن می شند. این دسته از افراد احتمالا پایان عمر این تمدن و یا حتی کره زمین را با انفجار ... نوشته 6 فاجعه کیهانی که می توانند به حیات بر روی زمین پایان دهند اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. ناسا ویدئویی از شبیه سازی برخورد دو ستاره نوترونی منتشر کرده اند که نحوه تشکیل سیاهچاله را نشان می دهد. ع / شکار ناسا از وحشتناکترین ناسا در ویدئویی جدید برخورد دو ستاره نوترونی را به تصویر کشیده است، آنچه که به آن "خشونت بارترین رویدادهای کیهانی" می گویند.
وقتی ستاره ای در اندازه ای ۳۰ برابر بزرگتر از خورشید ما در یک انفجار ابرنواختری می میرد، یک ستاره نوترونی از آن برجا می ماند. بر اساس پژوهش های ناسا، جرم حجمی برجا مانده از یک ستاره نوترونی یک و نیم برابر جرم حجمی خورشید است که در یک کره ۲۰ کیلومتری فشرده می شود.
وزن یک سانتیمتر مکعب از هسته اصلی ستاره های نوترونی بیشتر از کوه اورست است..... یک تیم بین المللی از اخترشناسان با بهره گرفتن از حداکثر توانایی های تلسکوپ فضایی هابل متعلق به ناسا، رکورد فاصله های کیهانی را با اندازه گیری دورترین ک شان که تا کنون در کیهان دیده شده در هم ش ت. این ک شان نوزاد، به نام gn-z11، که روشنایی شگفت انگیزی دارد در وضعیتی دیده می شود که ۱۳/۴میلیارد سال پیش داشته است، یعنی تنها ۴۰۰میلیون سال پس. احسان مهاجر شجاعی احسان مهاجر شجاعی:کیهانی با پارتی بازی دوستانش را به فدراسیون می آورد/این شخص دو ومیدانی را نابود می کند
دبیر اسبق فدراسیون دو ومیدانی گفت: رئیسی از روی جه افراد داخل ک نه اش را انتخاب می کند.با توجه به انتخاب کیهانی به عنوان رئیس فدراسیون دو ومیدانی اینطور ... نام کتاب : کمدیهای کیهانی نویسنده : ایتالو کالوینو ترجمه : موگه رازانی کمدیهای کیهانی یعنی 12 داستان کوتاه در مقابل دیدگان خواننده ای که هنگام مطالعه ی کتاب به تعمق و تفکر مجبور میشه . همانطور که رازانی در ابتدای کتاب یادآور شده ؛ نویسنده ، قبل از نوشتن کتاب بیشتر ِ علوم رو مطالعه کرده ؛ از انیشتین گرفته تا یاکوبسن و هگل و ... استفاده ا. کاوشگر سازمان فضایی اروپا موفق به ثبت یک اثر انگشت کیهانی عظیم شد به تازگی سازمان فضایی اروپا (esa) از طریق داده های جمع آوری شده توسط فضاپیمای ا (gaia)، یک پدیده شگفت انگیز را که اخیرا به نام اثر انگشت کیهانی معروف شده و همانند اسمش به نقش های اثر انگشت شباهت دارد، به ثبت رسانده است. یکی از مهم ترین یت های ستاره شناسی آژانس فضایی اروپا (esa)، به فضاپیمای ا (gaia) مربوط ... نوشته کاوشگر سازمان فضایی اروپا موفق به ثبت یک اثر انگشت کیهانی عظیم شد اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. کیهان شناسی محی الدین: 1ـ محی الدین مانند ارسطو، افلاک را دارای جان، حیات و اراده می داند، به همین جهت از اسم موصول «الّذی » استفاده می کند که در ذوی العقول به کار می رود. و اگر آنها را فاقد حیات و اراده می دانست باید « ی » را به کار می گرفت.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] آیه الکرسی یعنی چه؟ تعریف کرسی در آیه ای که به آیه الکرسی معروف شده است کرسی از ریشه ( ک- ر – س ) گرفته شده و به معنی اتصال یافتن اجزای یک ساختمان به هم می باشد و نیز کرسی را تخت هم می گویند که بر آن می نشینند که در این زمینه می توان برای کرسی سه معنی آورد 1) علم الهی: کرسی همان جسم بزرگ کیهانی است که زمین، خورشید و آسمان ونیز سایر اجزا ی آس. روز مرگ استیون هاوکینگ از لحاظ کیهانی به آلبرت انیشتین و عدد پی مربوط بود! خبر درگذشت استیون هاوکینگ، فیزیکدان نابغه در روز 14 مارس بسیاری از شیفتگان دنیای اخترفیزیک را شوکه کرد، اما جالب است بدانیم که روز مرگ استیون هاوکینگ با آلبرت انیشتین و عدد معروف پی مرتبط بود! در کمال شگفتی، در ساعات اولیه روز چهارشنبه، 14 مارس 2018 فرزندان استیون هاوکینگ (stephen hawking)، نابغه دنیای فیزیک ... نوشته روز مرگ استیون هاوکینگ از لحاظ کیهانی به آلبرت انیشتین و عدد پی مربوط بود! اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. این تصاویر توده ی عظیم و به هم پیچیده گاز و غبار کیهانی نشان می دهد که ستارگان سح ۲۲۶۴ ngc در آن دیده می شوند.تصویری از توده ی عظیم و به هم پیچیده گاز و غبار کیهانی نشان می دهد که ستارگان سح ۲۲۶۴ ngc در آن دیده می شوند.
موجود - دفتر اول - نویسنده : محمد علی طاهری - نشر شه ی ماندگار چاپ چهارم ۱۳۸۶ ش ۱۶۰ ص رقعی شومیز  تا به حال از خودتون پرسیدین که چطور میشه ارتفاع ابرها رو اندازه گرفت؟و یا به چه صورت اندازه گیری ارتفاع ابرها امکان پذیره؟خب تو این پست به جواب سوالاتتون میرسید...دانشمندان برای چندین دهه بر روی این موضوع بحث کرده اند که آیا ارتباطی میان پرتوهای کیهانی و پوشش ابری که به نوبه خود موجب بروز تغییراتی در آب وهوا می شود وجود دارد یا نه؟اکنون دو فیزیک دان جو شناس در انگلستان بر اساس یافته های خود به این نتیجه رسیده اند که الکتریسیته ی جو سراسری، ارتفاع پایه ی انواع معینی از ابرها را تحت تاثیر قرار می دهد؛ این الکتریسیته توسط پرتوهای کیهانی٬ آب وهوای فضا و ال نینیو (el niño) تغییر می یابد.

بقیه پست در ادامه مطلب... کیهانی در مورد میزان مصدومیت پای گلر تیم فوتبال تراکتورسازی نظر نهایی را بیان می کند. با لوح آسمانی نبرا (nebra)، قدیمی ترین نقشه کیهانی کشف شده آشنا شوید لوح آسمانی نبرا (nebra) که به عنوان یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی قرن بیستم شناخته می شود، نقشه ای کهن و جالب توجه از اجرام آسمانی اطراف زمین است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم. لوح آسمانی نبرا (nebra sky disk) شیئی باستانی از جنس برنز است که دانشمندان آن را به عنوان قدیمی ترین نقشه ... نوشته با لوح آسمانی نبرا ، قدیمی ترین نقشه کیهانی کشف شده در تاریخ آشنا شوید اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. آیه الکرسی: تعریف کرسی در آیه ای که به آیه الکرسی معروف شده است کرسی از ریشه ( ک- ر – س ) گرفته شده و به معنی اتصال یافتن اجزای یک ساختمان به هم می باشد و نیز کرسی را تخت هم می گویند که بر آن می نشینند که در این زمینه می توان برای کرسی سه معنی آورد علم الهی: کرسی همان جسم بزرگ کیهانی است که زمین، خورشید و آسمان ونیز سایر اجزا ی آسمان را در . م ع تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، گفت: هنوز چیزی در مورد مصدومیتم قطعی نشده است و عصر برای معاینه به کیهانی مراجعه می کنم. محافظت از کره زمین در مقابل خطر توفان ها و تشعشات کیهانی این روز ها مورد بحث در جوامع علمی است. ملی پوش دو و میدانی ۴۰۰ متر کشورمان در مسابقات جایزه بزرگ امارات به مقام قهرمانی دست یافت. ایسنا/ رصدخانه جنوبی اروپا، تصویر تعاملی 1.6 گیگاپی لی از یکی از نزدیک ترین ک شان­های همسایه راه شیری ارائه داده­ است. به نقل از گیزمگ، این نمای 43 هزار و 223 در 38 هزار و 236 پی لی، از ک شان «ابر ماژلانی کوچک» (smc)  گرفته شده است. فاصله این جرم کیهانی از زمین فقط 200 هزار سال نوری گزارش شده و چنین فاصله ­ای یک دوازدهم فاصله ک شان آندرومدا از .                        اشاره قران به ساختمان کیهانی تا مدتها دانشمندان گمان می د که حجم زیادی از کیهان را فضاهای خالی پر کرده است اما به تازگی کشف کرده اند که کیهان یک بنا و ساختمان محکم است و از آن با عنوان"ساختمان کیهانی" یاد می کنند. در سایه اکتشافات جدید دیگر کلمه "فضا: مکان خالی" معنایی ندارد چرا که ک شانها, به منزله بلوکهای ساختمان کیهان به شمار می روند که بین آنها را ماده و انرژی تاریک پر کرده است.    ک شانها مانند بلوکهای ساختمان کیهانی اند و ماده تاریک فضای هستی را پر کرده است.   عجیب اینکه در قرآن به هیچ وجه کلمه "فضا" به کار برده نشده است بلکه از آسمان با کلمه"بناء: ساختمان" یاد شده است. به عنوان مثال به این آیه توجه کنید: (الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِرَاشًا وَالسَّمَاءَ بِنَاءً) [البقرة: 22] ترجمه: آن (خداوندى) که زمین را براى شما فرشى (گسترده) و آسمان را بنایى (افراشته) قرار داد. در آیه دیگر هم دقیقا به همین حقیقت اشاره شده است.  (وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا) [الشمس: 5] ترجمه: و قسم به آسمان و ى که آسمان را بنا کرده‏. همه این آیات نشان می دهد که قرآن از جهت علمی بسیار دقیق است و همین دلیلی است بر حقانیت این کتاب. قهرمان دوی ۳ هزار متر با مانع آسیا گفت: تمام سعی ام بر این است تا بتوانم در بازی های داخل سالن به مانند رقابت های جهانی لندن باز هم رکورد ملی کشورمان را تغییر دهم. مقاله ای از راجر پنروز مبنی بر کشف آثار رویدادهای پیش ازبیگ بنگ و آغاز جهان، بحث داغی را در مورد منشا جهان به راه انداخت و انتشار ۳ مقاله چالش برانگیز در رد این ادعا، این بحث را داغ تر کرد. تصور ما از نخستین روزهای عالم ممکن است سرشار از نقاط مبهم باشد، اما این بدان معنی نیست که ما به دنبال شواهدی از اتفاقات رخ داده پیش از بیگ بنگ نیستیم. چنانچه در یک مجموعه مقاله ی سه گانه، ادعا شد که حلقه های هم مرکز مربوط به دمای یکنواخت در تابش زمینه کیهانی (نخستین تشعشعی که پس از بیگ بنگ در جهان منتشر شد) ممکن است نشانه هایی از تصادم سیاه چاله ها در یک دوره کیهانی باشد که قبل از جهان فعلی ما وجود داشته است. article-2157548-0a54d01b000005dc-556_634x305

ایسنا نوشت: محققان ناسا به تازگی دریافتند که سامانه ستاره ای "اتا شاه تخته" یا "اتا کارینا"( eta carinae) در حال شتاب دادن به ذرات در فضا و تبدیل آن ها به ذراتی پر انرژی است. رئیس فدراسیون دو ومیدانی گفت: برگزاری مسابقه دوی بین المللی پارس از لحاظ کمی رضایت بخش بود اما از لحاظ اجرا به دلیل تجربه اول مشکلاتی داشت. مسابقه دوی صحرانوردی قهرمانی کشور با مشخص شدن تیم ها و نفرات برتر برگزار شد. اسفندماه بازگشت به تمرینات http://www.varzesh11.com/images/news/reza-norouzi-14588.jpg وبلاگ هواداران پرسپولیس : پزشک معالج رضا نوروزی گفت: این بازیکن تا دو هفته دیگر تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. کل درمان شش ماه به طول می انجامد و برنامه این است که او در ماه اسفند به تمرینات بازگردد.
سهراب کیهانی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس گفت: با انجام معاینات و مشاهده mri پارگی کامل رباط صلیبی زانوی رضا نوروزی تایید شد و او تا دو هفته دیگر تحت عمل جراحی قرار می گیرد. ایران نوشت: نیمه شب 28 دی سال گذشته اسماعیل کیهانی مقدم، مقابل خانه اش واقع در عظیمیه کرج، قربانی اسیدپاشی مرد ناشناسی شد و از چند ناحیه صورت، دست و بدن بشدت سوخت. حسین کیهانی دونده ملی پوش کرمانشاهی در رقابت های دو ومیدانی داخل سالن آسیا و اقیانوسیه، به مقام سوم رسید. موآن چیست؟ موآن ذره ای با بار منفی، مشابه الکترون، است اما حدود200 برابر سنگین تر از الکترون است. موآن ها در طبقه ذراتی به نام لپتون ها قرار می گیرند. موآن ها از کجا می آیند؟ بیشتر موآن ها (muons) از آن چه به عنوان پرتوهای کیهانی شناخته می شوند می آیند. اما پرتوهای کیهانی چه هستند؟ وقتی پروتون های با انرژی بالا که از ستارگان فضای خارجی تر سرچشمه می گیرند با جو زمین برخورد می کنند پرتوهای کیهانی ایجاد می شوند. (دانشمندان مطمئن نیستند که پرتوهای کیهانی ای که بالاترین انرژی را دارند از کجا سرچشمه می گیرند.) همچنان که پرتوهای کیهانی به سمت زمین سقوط می کنند، جو زمین را یونیزه می کنند و دوشی از ذرات ماده و ضد ماده تشکیل می دهند. این ذرات به نام پایون ها (pions) شناخته می شوند و از کوارک های بالا و پایین و ضد کوارک ها تشکیل می شوند. شما احتمالاً چیز زیادی درباره پایون ها نشنیده اید. دلیلش این است که پایون ها دوام چندانی ندارند. آنها به سرعت به چیزهای سبک تری مانند لپتون ها و تابش الکترومغناطیسی تبدیل می شوند. این جا جایی است که موآن ها تشکیل می شوند. چنان که گفته شد موآن ها نتیجه کنش و واکنش بین پروتون ها و جو هستند. در واقع نتیجه کنش و واکنش بین پروتون و جو ذراتی به نام موآن و ذراتی دیگر است. از این کنش و واکنش لپتون های دیگر، مانند الکترون ها و نوترینوها نیز ساطع می شوند. موآن ها انرژی بالایی دارند به طوری که احتمال زیادی دارد به پایین و به سطح زمین برسند. این دوش همیشه و تمام وقت فرو می ریزد. هر دقیقه حدود 600 ذره از میان بدن ما عبور می کند. تصویر بالا اشعه دوش کیهانی را نشان می دهد. خط زرد پروتون ها هستند، رگه های قرمز و بنفش پایون ها هستند و بقیه لپتون ها هستند. خطوط پر پیچ و تاب سفید، تابش الکترومغناطیسی مانند فوتون ها هستند. با نگاه به تصویر ممکن است متوجه شده باشید که موآن ها (μ +) و برخی از الکترون ها (e+،e-) دارای بار مثبتند. ما گفتیم که موآن ها مانند الکترون ها بار منفی دارند. بار مثبت به معنی ذره ضد است. ضد ذره به همان شیوه ذرات رفتار می کند. منبع: سایت 020 http://www.pas.rochester.edu/~pavone/particle-www/particle_physics منجمان موفق به شکار تصاویر بی سابقه ای از گازی مرموز شده اند که در سراسر جهان ک شان ها را به یکدیگر متصل می کند. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این ماده معماگونه که «واسطه بین ک شانی» (igm) لقب گرفته، تاکنون فقط موضوع تاملات نظری بوده اما هم اکنون دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیا از «تصویرگر شبکه کیهانی» (cwi) برای شکار نخستین تصاویر سه بعدی از این گاز استفاده کرده اند. چنین تصاویری می تواند به منجمان در درک بهتر ساختار شبکه کیهانی (که در سراسر جهان جاری است) و همچنین چگونگی اثرگذاری آن بر ک شان ها کمک کند. گاز مزبور در دو جسم بسیار روشن شکار شد: یکی از این اجسام کوازاری بود که هسته ک شان جوانی به نام qso 1549+19 است و شی دیگر حباب آلفای lyman بود که تراکم عظیم گازی است. دانشمندان دریافتند یک رشته منفرد درون کوازار را تغذیه می کند که طول آن یک میلیونم سال نوری است و سه رشته نیز به درون حباب نفوذ کرده اند. تصور می شود منشا این رشته ها دو میلیارد سال پس از انفجار بزرگ(بیگ بنگ) باشد. تصویرگر شبکه کیهانی که روی تلسکوپ هال (hale) در کالیفرنیا نصب است، توسط کریستوفر مارتین، فیزیک موسسه فناوری کالیفرنیا طراحی شده است. مارتین این گاز جدید را "ماده تار" توصیف کرده تا از ماده شفاف ستارگان و ک شان ها و همچنین ماده تاریک تمییز داده شود.
منبع: ایسنا
116-21.jpg دونده ملی پوش کشورمان در ماده دوی 10 کیلومتر قهرمان جام بین المللی پارس شد. عرفان و فلسفه اهل بیت(ع) گفت: مواضع من در عرفان کیهانی همانی است که در مصاحبه ها گفته و در مقالات تحلیل نموده ام. ایسنا/   رصدخانه جنوبی اروپا، تصویر تعاملی 1.6 گیگاپی لی از یکی از نزدیک‌ترین ک شان­های همسایه راه شیری ارائه داده­ است. به نقل از گیزمگ، این نمای 43 هزار و 223 در 38 هزار و 236 پی لی، از ک شان «ابر ماژلانی کوچک» (smc)  گرفته شده است. فاصله این جرم کیهانی از زمین فقط 200 هزار سال نوری گزارش شده و چنین فاصله‌­ای یک دوازدهم فاصل. رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت:خوشبختانه کارشناسان داخلی و خارجی،از برگزاری رقابت های داخل سالن آسیا رضایت داشتند.