ب ه ت ری ن یستم

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ه ت ری ن یستم : م آباد- به گفته مسئولان ۸۰ درصد از مساحت تالاب های ۱۱ هزارساله لرستان تبدیل به اراضی کشاورزی شده تا این امر زمینه نابودی یکی از مهم ترین ا یستم های حیاتی بشر را فراهم کند. نفتکش ایرانی غرق شده در دریای چین ده مایل لکه نفتی ایجاد کرده است که ا یستم دریایی را در این منطقه تهدید می کند. پس از برگزاری موفق «یلدای کارآفرینان استارت آپی» در شب یلدا و استقبال فعالان ا یستم استارت آپی از مباحث تخصصی، با توجه به ظرفیت های بالای ا یستم اصفهان، پنل سرمایه گذاری یلدا این بار روز چهارشنبه ۲۵… کاربرد لیزرهای هوابرد در حفاظت ا یستم ها
به نظر می‌رسد که روش جدید برای رصد چگونگی تاثیر جنگل‌ها روی همدیگر پیشنهاد شده باشد. مقاله بررسی شهر تهران و ا یستم طبیعی آن جهت اوقات فراغت 
عنوان اصلی محصول : مقاله بررسی شهر تهران و ا یستم طبیعی آن جهت اوقات فراغت
سلام بر پژوهشگر گرامی ، شما برای فایل مقاله بررسی شهر تهران و ا یستم طبیعی آن جهت اوقات فراغت به این صفحه هدایت شده اید.
برای این فایل و مشاهده توضیحات کامل آن روی دکمه زیر کلیک کنید:توضیحات مطلب همشهری آنلاین: در پی انتشار اخباری برای بارورسازی ابرها یک علوم زمین شهید بهشتی با بیان اینکه بارورسازی ابرها دستکاری در عملکرد ا یستم طبیعی است، گفت: با توجه به منابع مالی محدود کشور عاقلانه تر این است که به فکر حفظ منابع آبی موجود باشیم. تحقیق و بررسی در مورد ا یستم کوهستان درس اکولوژی 30 صلینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 30   بسم الله الرحمن الرحیم واحد دماوند موضوع : ا یستم کوهستان درس : اکولوژی : خانم اوحدی نگارندگان : زهرا دلیخون و مریم مرادی ورودی : 87 فهرست: مقدمه و طرح مسئله 1 اهمیت ا یستم کوهستان 1 کوههای ایران 3 ا یستم کوه. در ایران به دلیل آماده نبودن فضا و شرایط هیچگاه استارت آپ هایی به وجود نیامدند که ارزشی بالاتر از یک میلیارد دلار پیدا کنند. در چند سال اخیر اما اتفاقاتی در کشور رخ داده که زمینه ایجاد استارت آپ های موفق با ارزش یک میلیارد دلار به بالا را فراهم کرده است و تا زمانی که یک ا یستم بومی استارت آپ شکل نگیرد نمی توان به کارکرد درست و دقیقی د.  نتیجه تصویری برای ‪ecosystem‬‏ تولیدات یک ا یستم قابلیت تولید در یک ا یستم ، به میزان تولیدات آن به معنی میزان مواد آلی یافته در واحد سطح ا یستم در واحد زمان اطلاق می گردد . این نرخ تولیدات بر دو نوع است : تولیدات اولیه میزان انرژی یافته در گیاهان سبز به صورت توده زنده یا مواد آلی در واحد سطح در زمان مشخص طی فرآیند فتوسنتز را تولید اولیه می نامند .این تولید اولیه را معمولاً به دو دسته تقسیم می نمایند  : gpp : gross primary production به میزان مواد آلی ایجاد شده توسط اولید کنندگان در واحد زمان در هر واحد سطح اطلاق می گردد . این میزان معادل نرخ افزایش وزن بدن تولیدکنندگان به اضافه کاهش حاصل از تنفس و تلفات و یا ت یب است . مقدار gpp به راندمان فتوسنتز ، میزان تابش دریافت شده و مواد معدنی در دسترس بستگی دارد . npp : net primary production به کل مواد آلی ذخیره شده توسط تولیدکنندگان در واحد زمان و در واحد سطح ا یستم گفته می شود . این میزان معادل ماده آلی سنتز شده در فرآیند فتوسنتز منهای مقدار مصرف شده طی تنفس و سایر مصارف است . این مقدار وابسته به تولید خالص اولیه ( gpp ) و میزان مصرف مواد حاصل از فتوسنتز می باشد . npp  معادل gpp منهای انرژی مصرف شده در تنفس می باشد . مبارزه ی زرتشتیان با فستران مساوی با بر هم زدن ا یستمبه قلم مصباح بورنجانی
یکی از اعمال دینی زردتشیان، کشتار مجموعه ای از حیوانات است که آن را « فستران» می نامند، آن هم در سطحی گسترده به گونه ای که به انقراض نسل این حیوانات می انجامد. موبد موبدان اردشیر خورشیدیان این ادامه مطلب... مدیرعامل شرکت فناوری بنیاخته های رویان گفت: رویداد کارآفرینی رویان تک؛ نقطه آغازی برای توسعه ب و کار ها در ا یستم است. رییس پارک علم و فناوری تهران گفت: یت اصلی پارک علم و فناوری تهران از بازارهای محلی و منطقه در حوزه ا یستم است. فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: هرگونه اشتباه ناشی از عدم توجه به نظر کارشناسی در بهسازی محیط اطراف تالاب استیل که موجب برهم خوردن و تغییر ا یستم این محیط طبیعی شود قابل قبول نیست. پاو وینت اکولوژی عمومی فصل ۱ : اکولوژی (بوم شناسی، پیرامون شناسی) فصل ۳: ا یستم فصل ۴: انتقال و جریان انرژی فصل ۵: بررسی فرایند تولید فصل ۶: پله های ا یستم و انتقال انرژی فصل ۷: چرخه مواد در ا یستم فصل ۸: میدان اکولوژیک یا آشیانه اکولوژیک فصل ۹: عوامل محدود کننده فصل ۱۰: سازش فصل ۱۱: توالی، تحول و بلوغ ا یستم فصل ۱۲: کنش های متقابل و برهم ک. پاو وینت اکولوژی عمومیفصل ۱ : اکولوژی  (بوم شناسی، پیرامون شناسی) فصل ۳: ا یستم فصل ۴: انتقال و جریان انرژی فصل ۵: بررسی فرایند تولید فصل ۶: پله های ا یستم و انتقال انرژی فصل ۷: چرخه مواد در ا یستم فصل ۸: میدان اکولوژیک یا آشیانه اکولوژیک فصل ۹: عوامل محدود کننده فصل ۱۰: سازش فصل ۱۱: توالی، تحول و بلوغ ا یستم فصل ۱۲: کنش های متقابل و بره. دشت لار در دامنه قله دماوند نشسته است. این دشت زیبا با توجه به ا یستم های متنوع آن، خانه پرندگان، خزندگان، داران و دوزیستان مختلفی است. جایگاه اپراتورهای تلفن همراه در ا یستم مخابرات همراه دچار تغییرات ساختاری می‌شود و در ا یستم جدید سیم‌کارت‌های فیزیکی حذف و با فناوری esim جایگزین خواهند شد.   همایش معرفی فناوری نوین esim با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز سه‌شنبه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور معاونین و مدیران کل وزارت ار. اثر توفان بر ا یستم و موجودات زنده فرمت فایل : word ( قابل ویرایش) تعداد صفحات :   151  صفحه         یکی از پر آسیب ترین و کشنده ترین حوادث توفان است. وقتی توفان ها به کنار ساحل می رسند، با خود نشان یک موج از آب اقیانوس را در امتداد خط ساحلی می آورند، بادهای شدید، گرد و بادهای سخت و باران های شدید و سیل را به همراه می آورند. در طول توفان، خانه ها، مغازه ها، جاده ها و پل ها به واسطه بادهای سریع و قوی و یا امواج شدید ت یب شده یا آسیب می بینند . های حاصل از بادهای سریع و قوی می توانند آسی ... دریافت فایل بشر به هر جایی که پا بگذارد با تغییر ا یستم طبیعت و تغییر آن به نفع خود، مشکلاتی را در محیط زیست فراهم می کند. باید پیش از آن که ا یستم بیش از اندازه در دام روسیه گرفتار شود، اقدامی را برای ریشه کن نفوذ خارجی روسیه انجام دهیم. عضو شورای عالی آب گفت: طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳ ما در مدیریت ا یستم های آبی شامل تالاب ها و رودخانه ها بین ۲۳۲ کشور رتبه ۲۳۱ را آوردیم. اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد مدیریت ا یستم, مدیریت زمان با و پر سرعت .
تحقیق در مورد مدیریت ا یستم, مدیریت زمان
تحقیق در مورد مدیریت ا یستم, مدیریت زمان لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 37 چکیده :یکی از گامهای اساسی درجهت ارتقای توسعه هر کشوری استفاده بهینه از کلیه امکانات و منابع آن با مدیریت علمی و استفاده از پژوهشهای صاحبنظران است. اگرچه صادرات منابع نفتی و معدنی و چند قلم کالای محدود جوابگوی نیازهای گذشته و جاری ایران بوده است، ولی ضرورت توجه به بخشهای دیگر تولید درآمد و ارزآوری باتوجه به محدودیت منابع پیش گفته ضروری به نظر می رسد.یکی از این بخشها صنعت اکوتوریسم است که باتوجه به وسعت کشــــــــــور و تنوع گونه ها امکان پذیر و سودآور خواهدبود.پیش درآمد: پس از انجام یک سفر علمی - تحقیقی دریافتم که ایران بسیار زیبا است و این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا مدیران و مسئولان کشور از این امکانات بالقوه و ا یستم متنوع و گاه نادر در کل جهان برای جلب جهانگردان بهره برداری نمی کنند؟ امروز، پاسخ سوال خود را در ضعف مدیریت و بی توجهی به دانش و تجارب ان و کارشناسان دلسوز می ی م.امروزه، مدیریت اکوتوریسم در ایران باتوجه به روند روبه رشد جمعیت و کاهش منابع نفتی و اتکــــــــای کشور به اقتصاد تک محوری وابسته به نفت، نه تنها یک نیاز که یک ا ام برای رشد و توسعه جامعه است. در چند دهه اخیر برنامه ریزان، مدیران و مجریان امور در سطح جهان باتوجه به فقر منابع درآمدزا، بر روی اکوتوریسم سرمایه گذاریهای کلانی انجام داده اند که این پدیده نه تنها موجب حفاظت از ا یستم ها و محیط طبیعی سالم برای زیست بلکه به تولید درآمد و ارزآوری قابل توجهی منجر می گردد. در کشور ما، متاسفانه به دلیل بی توجهی به قوانین و مقررات از گذشته های دور با معضلات زیست محیطی بسیاری که ناشی از پراکندگی مواد زائد و ضایعات، بهره برداریهای بی رویه و ت یب منابع طبیعی و عدم استفاده از فنــاوری سازگار با محیط و غیره مواجه گشته ایم.

با
تحقیق در مورد مدیریت ا یستم, مدیریت زمان
رئیس اداره محیط زیست اردکان گفت:منطقه حفاظت شده سیاه کوه با مساحت 80000 تار یکی از وسیع ترین عرصه های بیابانی کشوربا ا یستم های متنوعی است. اختصاصی از یارا فایل پاو وینت در مورد اثرات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از تخلیه آب توازن بر روی ا یستم دریایی با و پر سرعت .
پاو وینت در مورد اثرات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از تخلیه آب توازن بر روی ا یستم دریایی
پاو وینت در مورد اثرات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از تخلیه آب توازن بر روی ا یستم دریایی فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 24صفحه  
یکی از راه های انتقال آلودگی نفتی به ویژه در بنادر ، شستشوی محفظه بارگیری نفتکش ها  و آبگیری این محفظه ها برای حفظ تعادل نفت در طول مسیر برگشت به سمت حوزه نفتی است.
شکل دیگری از آلودگی دریا که به سادگی نمی توان آنرا در ردیف انواع دیگر آلودگیها طبقه بندی نمود، تغییر در ساختار ژنی ا یستمهای آبی از طریق انتقال عمدی یا غیر عمدی گونه های غیر بومی موجودات زنده به ا یستمهای دریایی می باشد.آب توازن کشتیها به طور گسترده عامل انتقال غیرعمدی ارگانیسمهای زنده در بین ا یستم های دریایی محسوب می شود.کشتیهای جهان همه ساله در حدود ١٠ میلیارد تن آب توازن جابجا می کنند و تخمین زده شده است که حداقل روزانه ٣ تا٤ هزار گونه از موجودات زنده به این وسیله از محلی به محل دیگر انتقال می یابند.
آب توازن چیست؟
—کشتی های بار کش و نفت کش ها برای ایجاد تعادل خود در حین مسافرت های دریایی، مقداری از آب دریا را برداشت کرده و توسط مجاری در کف و جداره کشتی ، در  مخازن خود ذخیره میکنند. استفاده از آب توازن فوایدی مانند نگه داری پایداری کشتی ها، افزایش بازدهی پروانه کشتی ها با غوطه ور شدن کامل پروانه در آب  و همچنین بالا بردن بازدهی سکان کشتی ها را شامل می شود. اما آب های برداشتی می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به محیط زیست دریا و همچنین مسائل اقتصادی و اجتماعی وارد سازد.
با
پاو وینت در مورد اثرات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از تخلیه آب توازن بر روی ا یستم دریایی
اختصاصی از هایدی مدیریت ا یستم با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 11 مدیریت ا یستم :چکیده :یکی از گامهای اساسی درجهت ارتقای توسعه هر کشوری استفاده بهینه از کلیه امکانات و منابع آن با مدیریت علمی و استفاده از پژوهشهای صاحبنظران است. اگرچه صادرات منابع نفتی و معدنی و چند قلم کال. همشهری آنلاین: گروهی بین المللی از دانشمندان براساس نتایج مطالعات جدید خود اعلام د وسعت بخش هایی از اقیانوس های جهان که ا یژن در آنها صفر است، افزایش پیدا کرده است و این موضوع می تواند بر ا یستم دریایی اثری م ب به جا بگذارد. روند کم آبی و تغییر کاربری تالاب های کشور ادامه دارد به طوری که با استمرار آن فعالان محیط زیست از تبدیل شدن این ا یستم های آبی به چشمه های تولید غبار ابراز نگرانی می کنند.
عنوان فارسی مقاله: معرفی حسگر امن برای ا یستم ابر با استفاده از چارچوب امنیت اینترنت اشیا (iot)
عنوان انگلیسی مقاله: securing sensor to cloud ecosystem using internet of things (iot) security framework
برای رایگان مقاله انگلیسی معرفی حسگر امن برای ا یستم ابر با استفاده از چارچوب امنیت اینترنت اشیا (iot) و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید 

جس. «پارک ملی یلواستون / yellowstone national park» در ۱ مارس ۱۸۷۲ به وسیله کنگره ایالات متحده و به عنوان یک پارک ملی در ای وایومینگ بنا نهاده شد و سپس در ای های مونتانا و آیداهو گسترش یافت. این پارک نخستین پارک ملی جهان محسوب می گردد و شهرتش را مدیون حیات وحش و ویژگی های انرژی زمین گرمایی خود و به خصوص جلوه محبوب آن، آبفشان الد فیثفول است. این پارک م. قم - استان قم دارای دریاچه ها و شوره زارهای زیادی است که تلألو نور خورشید در آن و همچنین نوع ا یستم منطقه جاذبه های گردشگری ناشناخته را به ارمغان آورده است. اغلب کارآفرینان اینترنتی در ایران، ایده ها را به دلیلی ساده از غرب کپی می کنند، آن ها می دانند این ایده ها جواب می دهد. کشورهای در حال توسعه همانند ایران، ا یستم اینترنت و زیرساخت قوی برای آزمون در اختیار ندارند. زنبورهای عسل یکی از مهمترین اجزاء در حفظ ا یستم محیط زیست هستند، اما این گونه های جانوری کوچک در فصل تابستان به دلایل خاصی کمتر از سایر فصول زندگی می کنند و طول عمر آن ها کوتاه است. جزوه و خلاصه درس اکولوژی جنگل - بر اساس کتاب علیمحمدی - کشاورزی و منابع طبیعی - پیام نور - pdfجزوه و خلاصه درس اکولوژی جنگل بر اساس کتاب افروز علیمحمدی منبع رشته کشاورزی و منابع طبیعی پیام نور شامل 297 اسلاید با فرمت pdf   فصل اول : آشنایی با مفاهیم پایه فصل دوم : ترکیب و ساختار ا یستم جنگل فصل سوم : عملکرد و پویایی ا یستم جنگل فصل چهارم : برهمکنش بین اجزای ا یستم جنگل (عوامل غیر زنده) فصل پنجم : برهمکنش بین اجزای ا یستم جنگل (عوامل زنده) ...دریافت فایل ا یستم بیابان جزوه ا یستم بیابان بوته و بوته¬زارهای مناطق خشک آسیا (بیولوژی و بهره¬برداری)  ا یستم بیابان جزوه ا یستم بیابان تهران منبع ی بیابان ز سازگاری دسته بندی سایر گروه ها فرمت فایل pdf حجم فایل 430 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 72 بوته و بوته­زارهای مناطق خشک آسیا (بیولوژی و بهره­برداری) سیمای طبیعی مناطق خشک در آسیا بوم­شناسی بوته­یی­ها موارد استفاده از گیاهان دارویی ا یستم بیابان بیابان زایی - بابان ز - ت یب سرزیمن - فلسفه و پیدایش        ا یستم بیابان اسفنج ها جاندارانی مفید برای ا یستم اقیانوس ها محسوب می شود و آسیب رسیدن به آنها به شدت بر سلامت اقیانوس ها تاثیر می گذارد. در این ویدیو با این واقعیت بیشتر آشنا می شوید.   همکاران سیستم - ب‌وکارهای انگلیس به دلیل کمبود مهارت و تجربه در استفاده از ا یستم رایانش ابری، نمی‌توانند درآمدهای پایداری از این نوع فناوری به دست آورند و این موضوع حتی «مانع از بروز خلاقیت در سازمان‌ها» شده است.     به گزارش وب‌سایت itproportal، در یک تحقیق که بر پایه نظرسنجی از ۹۵۰ کارشناس فناوری اطلاعات استوار است، مشخص شد که ۶۴ درصد افراد معتقدند به دلیل کمبود مهارت‌های لازم در کار با رایانش ابری، بخشی از درآمدهای سازمانی مورد نظر را از دست داده‌اند.   همین تعداد بر این باورند که آنها باید بیش از پیش بر نیروی انسانی و پرسنل خود کار کنند و آنها را آموزش دهند. ۶۷ درصد هم گفته‌اند اگر سازمان متبوع آنها نحوه کار در ا یستم رایانش ابری را به طور کامل می‌دانست، قادر بود خلاقیت و ابتکار فراوانی از خود نشان دهد.    بر اساس این گزارش، تقریباً نیمی از کارشناسان حاضر در این نظرسنجی معتقدند کمبود مهارت در این حوزه، توانایی آن‌ها در استفاده از پلتفرم‌های رایانش ابری را با کُندی همراه ساخته و عده‌ی کمی نیز (۲۸ درصد) گفته‌اند این موضوع را چالش و معضلی برای خود به شمار نمی‌آورند.    یک کارشناس به نام لی جیمز (lee james) می‌گوید با توجه به رواج استفاده از هوش و اتوماسیون، شاید برخی گمان کنند درک و بینش نیروی انسانی کم‌اهمیت‌تر شده است ولی این گزارش، خلاف آن را نشان می‌دهد.   وی همچنین تاکید کرد که سازمان‌ها باید با داشتن استراتژی مشخص در ابر، نسبت به کاهش شکاف مهارتی در این حوزه اقدام کنند.  ب وکارهای نوپای فضای مجازی، درسالی که سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نام گرفته است می توانند با ارائه ایده های جدید در بازار کار، سهم موثری در ا یستم کارآفرینی و اشتغال ایجاد کنند. اختصاصی از فایلکو تحقیق درباره مدیریت ا یستم با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 11 مدیریت ا یستم :چکیده :یکی از گامهای اساسی درجهت ارتقای توسعه هر کشوری استفاده بهینه از کلیه امکانات و منابع آن با مدیریت علمی و استفاده از پژوهشهای صاحبنظران است. اگرچه صادرات منابع نفتی و معدنی و چند قلم کالای محدود جوابگوی نیازهای گذشته و جاری ایران بوده است، ولی ضرورت توجه به بخشهای دیگر تولید درآمد و ارزآوری باتوجه به محدودیت منابع پیش گفته ضروری به نظر می رسد.یکی از این بخشها صنعت اکوتوریسم است که باتوجه به وسعت کشــــــــــور و تنوع گونه ها امکان پذیر و سودآور خواهدبود.پیش درآمد: پس از انجام یک سفر علمی - تحقیقی دریافتم که ایران بسیار زیبا است و این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا مدیران و مسئولان کشور از این امکانات بالقوه و ا یستم متنوع و گاه نادر در کل جهان برای جلب جهانگردان بهره برداری نمی کنند؟ امروز، پاسخ سوال خود را در ضعف مدیریت و بی توجهی به دانش و تجارب ان و کارشناسان دلسوز می ی م.امروزه، مدیریت اکوتوریسم در ایران باتوجه به روند روبه رشد جمعیت و کاهش منابع نفتی و اتکــــــــای کشور به اقتصاد تک محوری وابسته به نفت، نه تنها یک نیاز که یک ا ام برای رشد و توسعه جامعه است.در چند دهه اخیر برنامه ریزان، مدیران و مجریان امور در سطح جهان باتوجه به فقر منابع درآمدزا، بر روی اکوتوریسم سرمایه گذاریهای کلانی انجام داده اند که این پدیده نه تنها موجب حفاظت از ا یستم ها و محیط طبیعی سالم برای زیست بلکه به تولید درآمد و ارزآوری قابل توجهی منجر می گردد.در کشور ما، متاسفانه به دلیل بی توجهی به قوانین و مقررات از گذشته های دور با معضلات زیست محیطی بسیاری که ناشی از پراکندگی مواد زائد و ضایعات، بهره برداریهای بی رویه و ت یب منابع طبیعی و عدم استفاده از فنــاوری سازگار با محیط و غیره مواجه گشته ایم.وضعیت ا یستم ایرانا یستم ایران، بستر مناسبی برای سودآوری در بخش اکوتوریسم است. اگرچه بسیاری از گونه های نادر جانوری ایران یا به کلی منقرض گشته و یا در معرض انقراض هستند، لیکن هنوز هم گونه های متنوع جانوری و گیاهی در خور توجهی که در اقالیم گوناگون موجود است. در صورت مدیریت صحیح، می تواند جوابگوی گردشگران باشد. با وجود اینکه ایران بر کمربند خشک جهان قرار دارد، اما دارای تنوع اقلیمی و زیستگاههای گوناگون برای جلب سیاحان است. در سال 2000 میلادی یونسکو، ایران را در مقام هفتم ذخیره گــاههای زیست کره شناسایی کرد. اصلی ترین این زیستگاهها عبارتند از:
با
تحقیق درباره مدیریت ا یستم
کوهستان ها از حساس ترین و شکننده ترین ا یستم های کره زمین هستند که با دارا بودن دامنه هایی با شیب تند تحمل چرای بیش از حد، شخم و قطع درختان را ندارند و با تهدیدات جدی روبه رو هستند. معاون سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: تنوع زیستی در سطح گونه و ا یستم، رکن مهمی در بسیاری از جنبه های گردشگری است. همشهری آنلاین: نتایج یک مطالعه در استرالیا نشان می دهد که به رغم اقدامات صورت گرفته برای مقابله با تغییرات اقلیمی در این کشور اثرات آن بر ا یستم بومی برگشت ناپذیر است. به هم خوردن ا یستم، دستکاری طبیعت، تغییر اقلیم، کمبود بارش ها و سرمای زمستان و یخبندان و از بین رفتن دشمنان طبیعی آفت، باعث طغیان آفت جوانه خوار بلوط در استان چهارمحال و بختیاری و حتی بیشتر جنگل های… پوشش گیاهی زمانی پایدار خواهد بود که همواره بخشی از آن برداشت شود و با اضافه شدن کود­های دامی طبیعی و بارش باران رشد مجدد کند. با وج دام از مرتع، تعادل ا یستم بر هم می ­خورد؛ به طوری که کشورهای پیشرفته نیز دام را از مرتع خارج نمی کنند و آن را فرصتی برای احیای مرتع بر شمرده اند. کنفرانس ملی"تغییر اقلیم با تاکید بر ا یستم های آبی" نیمه دوم سال ۱۳۹۶ در پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در این راستا، به منظور برگزاری کنفرانس با کیفیت مطلوب و بهرمندی از نظرات وتجربیات کارشناسان، از نمایندگان های هرمزگان، آزاد ی واحد بندرعباس، پیام نور بندرعباس، سازمان های جهادکشاورزی و برنامه وبودجه استان هرمزگان، ادارات کل شیلات، محیط زیست و هواشناسی استان و همچنین پارک زیست فناوری و منطقه آزاد قشم دعوت به عمل آمد و طی جلسه ای که روز شنبه ۱۸ دی ماه در سالن اجتماعات پژوهشکده برگزار گردید، پیش نویس محورهای کنفرانس و عناوین کارگاههای آموزشی و نحوه همکاری ارگانهای مختلف به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
در ا یستم حساس زمین، گونه های مهاجم را می توان به منزله سلول های سرطانی در نظر گرفت؛ سرزده وارد می شوند، به سرعت انتشار می یابند، و هر سیستمی که داخل آن زندگی کنند را از بین می برند. تیریشه (kudzu)،… پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با برگزاری همایشی، فناوری نوین esim را به عنوان جدیدترین فناوری سیم کارت تلفن همراه که قرار است جایگزین سیم کارتهای فیزیکی شود، معرفی کرد.   هم راستا با رشد فناوری اینترنت اشیا در سطح دنیا، پیش بینی می شود که جایگاه اپراتورهای تلفن همراه در ا یستم مخابرات دچار تغییرات ساختاری شود. به نحوی که در . با توجه به اینکه سهم اعظم این بحران ناشی از مصارف نادرست و غیرحرفه ای در کشاورزی و صنعت بوده و درصدی نیز تغییرات اقلیمی و آب و هوایی در این امر دخال دارد، اما مشاهده خش الی پی در پی دریاچه های کشور سبب ایجاد مشکلات اساسی در محدوده های زیستی و ا یستم اطراف آن میگردد. تلویزیون تی چین اعلام کرد در پی غرق شدن نفتکش ایرانی در آب های این کشور، یک لکه بزرگ نفتی ایجاد شده است که خطری برای ا یستم دریایی منطقه محسوب می شود. این ویدیو مراحل مختلف شکل گیری و ساخت تصاویر سه بعدی در گوگل ارث را نشان می دهد. همچنین با چند مثال، سودمندی تصاویر و اطلاعات آنها در مانیتور اجزا مختلف زمین همچون وضعیت ا یستم مورد بحث قرار می گیرد. ما ی برای وزارت نیرو می خواهیم که مدیریت یکپارچه منابع آب را اعمال کند. ی که با سیاست گذاری های اصولی، فرایند توسعه و مدیریت هماهنگ آب، خاک و منابع وابسته را به منظور حداکثر رفاه اقتصادی و اجتماعی به شیوه ای عادلانه، بدون لطمه دیدن پایداری ا یستم های حیاتی تضمین و ترویج کند.