ب ه ک ل عرفه ال ذ ی

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ه ک ل عرفه ال ذ ی : آ ین نامه شهیدمحسن حججی در روز عرفه که سال گذشته به مناسبت روز عرفه نگارش شده منتشر می شود. نویسنده کتاب «عرفان عرفه» گفت: دعای عرفه سرشار ازمضامین عرفانی است. نباید قرائت این دعا را با نوحه خوانی همراه کنیم، بلکه باید با توجه به محتوای آن به حال و هوای عرفانی حسین نزدیک شویم. مراسم دعای عرفه شهرستان قرچک در ی گمنام برگزار می گردد و اما عرفه در کلام اکرم(ص) فرمودند: أعظَمُ أهلِ عَرَفاتٍ جُرماً مِنِ انصَرَفَ و هُوَ یَظُنُّ أنَّهُ لَن یُغفَرَ لَهُ؛ گنا ارترین فرد در عرفات ی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می برد آمرزیده نخواهد شد.(بحارالانوار، ج99، ص248 از هم عرفه، با همه راز و رمزهایش از راه رسید؛ روزى پر از شور و شیدایى و شناخت؛ روز خوشه چینى بندگان از پهن دشت معرفت الهى؛ روزى که نگاه قلب ها، بیش از همیشه به آسمان است؛ روز چشم هاى بارانى و نیازهاى آسمانى.
آرى، عرفه، روز بازگشت عارفانه است از کج راهه گمراهى و تاریکى، به شاهراه هدایت و نور... نهم ذیحجه روز عرفه است. خداوند متعال در این روز به سه مکان و سه گروه از انسانها، توجه ویژه دارد: 1. کربلا و زائران حسین (ع). 2. صحرای عرفات (در مکه) و حجاج بیت الله. 3 . هر جا از دنیا که دستی به سوی او بلند شود و دلی بشکند. برخی از اعمال شب و روز عرفه: 1.احیا و و عبادت در شب عرفه 2. دعا در شب عرفه (که گفته شده است مستجاب می گردد) . 3. زیارت حسین (ع) در شب عرفه. 4. غسل. 5. روزه روز عرفه (اگر سبب ضعف و مانع از دعا و مناجات نشود) . 6. قرائت دعای عرفه حسین علیه السلام (که بهتر است بعد از عصر باشد) . 7. قرائت دعای عرفه سجاد علیه السلام (که در صحیفه سجادیه موجود است). 8. زیارت حسین (ع) در روز عرفه. 9. زیارت حضرت اباالفضل العباس (س) در روز عرفه . 10. اعتراف و اقرار به گناهان. 11. دو رکعت که در رکعت اوّل بعد از حمد، سوره توحید و در رکعت دوم بعد از حمد، سوره کافرون خوانده می شود. سپس چهار رکعت که در هر رکعت بعد از حمد،پنجاه مرتبه سوره توحید (این در واقع همان حضرت المؤمنین علیه السلام است) مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سنندج با اشاره به آمادگی این سازمان در روز عرفه رمضان گفت: 25 دستگاه اتوبوس شهروندان را روز عرفه در مسیر بهشت محمدی این شهرجابجامی کنند. 1381811410_200641022431724234166203231471513250102129اعمال شب و روز عرفه
♥•٠·
1 - اعمال شب عرفه
شب نهم از شبهای متبرک و شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستجاب است. عبادت در این شب، اجر صد و هفتاد سال عبادت را دارد. براى شب عرفه چند عمل وارد شده است:
1- دعایی که با این عبارت آغاز میشود، خوانده شود اَللّهُمَّ یا شاهِدَ کُلِّ نَجْوى وَ مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوى وَ عالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ وَ مُنْتَهى کُلِّ حاجَةٍ یا مُبْتَدِئاً که روایت شده هر آن را در شب عرفه یا در شبهاى بخواند خداوند او را بیامرزد.
2- [به نقل کفعمى ] تسبیحات عشر را که در اعمال روز عرفه آمده است را هزار مرتبه خوانده شود .
3- دعاء اللّهُمَّ مَنْ تَعَبَّاَ وَ تَهَیَّاَ را که در روز عرفه و شب و روز نیز وارد است، خوانده شود.
4- زیارت حسین علیه السلام .
========================================= های تهران امسال هم همزمان با فرا رسیدن روز عرفه مراسم ویژه ای برای علاقمندان تدراک دیده اند. در تصویر زیر آ ین نامه شهید محسن حججی در روز عرفه را می بینید. معاون و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین از برگزاری دعای پرفیض عرفه با حضور زائرانی از سراسر کشوردر مرز خسروی خبر داد. بشنو که از گلدسته ها بانگ “الله اکبر” می آید :
آری ، خدا بزرگ تر است از غم ها و اندوه ها و ناامیدی ها و تنهایی های ما !
.
.
خدایا مرا از خودم رها کن …
هیچ به اندازه خودم مرا آزار نداد !
فرستنده : مجید
.
.
عرفه ، از آنجا جان می گیرد که “من عرفه نفسه ، عرف ربّه”
پس به خود بنگر تا خدا را در تک تک سلول هایت حس کنی …
..


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه


کارت پستال های ویژه روز عرفه کارت پستال های ویژه روز عرفه

کارت پستال های ویژه روز عرفه

منبع : http://iranmatlab.ir در مفاتیح الجنان ذیل اعمال روز عرفه می خوانیم: روایت شده که حضرت زین العابدین ـ علیه السلام ـ شنید در روز عرفه صدای سائلی را که از مردم سؤال می نمود. فرمود: "وای بر تو. آیا از غیر خدا سؤال می کنی در این روز و حال آن که امید می رود در این روز برای بچّه های در شکم آن که فضل خدا شامل آنها شود و سعید شوند." امروز روز عرفه بچه ی در شکمم رو به امی. روز عرفه چه روزی است ؟روز عرفه روز عرفه هم نهمین روز از ماه ذی الحجه است که اعمال مخصوص خودش را دارد – حاجیان در این روز در سرزمینی نزدیک شهر مکّه در بیابانی نزدیک شهر مکّه به نام «عرفات» دور هم جمع می شوند و خدا را عبادت می کنند. روز عرفه، روز دعا و و راز و نیاز با خداست روز بخشیده شدن گناهان است... عرفه آمد و من باز مصفا نشدم،
حاجی معتکف یوسف زهرا نشدم،
همه گشتند سفید و دل من هست سیاه،
باز هم شکر که پیش همه رسوا نشدم با ذکر یک صلوات به ادامه مطلب مراجعه کنید شب نهم از شب‎های متبرک و شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستجاب است. عبادت در این شب، اجر صد و هفتاد سال عبادت را دارد. براى شب عرفه چند عمل وارد شده است: 1- دعایی که با با این عبارت آغاز می‎شود، خوانده شود اَللّهُمَّ یا شاهِدَ کُلِّ نَجْوى وَ مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوى وَ عالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ وَ مُنْتَهى .  دعای عرفه به مناسبت فرا رسیدن روز عرفه نرم افزار موبایل دعای عرفه تقدیم منتظران زمان حضرت مهدی (ارواحنا فداه) می گردد.. نرم افزار دعای عرفه از تولیدات تیم نرم افزاری موج ویژه موبایل بوده و در دو قالب جاوا و pdf خدمت شما ارائه گردیده است. برخی ویژگی های این نرم افزار شامل :
- دعای کامل عرفه به همراه ترجمه آن - مضامین دعا - تسبیحات حضرت رسول (ص) در روز عرفه - شرحی بر روز عرفه - حجم پایین و قابلیت اجرا در بیشتر گوشی های موبایل لینکهای نرم افزار دعای عرفه با فرمت جاوا با حجم 104 کیلوبایت فایل pdf دعای عرفه با حجم 292 کیلوبایت منبع: http://sahebzaman.org روز عرفه چنان اهمیت دارد که با شب قدر برابرى مى کند. صادق(علیه السلام) می فرماید: اگر شخصى گنا ار نتواند در شب هاى با برکت ماه رمضان بویژه شب هاى قدر، خود را معرض نسیم رحمت الهى قرار دهد و آمرزیده شود، او تا سال آینده بخشوده نمى شود مگر اینکه عرفه را درک کند و از امتیازات آن روز بهره گیرد. اساسا برخى از گناهان جز در روز عرفه و در منطقه ع. میدانید امسال چه میگفت ... ؟؟
میگفت
"آدم باید عرفه،کربلا باشه ...
محرم، کربلا باشه ...
اربعین، کربلا باشه .......

پشت سر،مرقد مولا ....
رو به رو،جاده و صحرا ......"

میدانید من چه میگویم؟؟؟
من میگویم آدم باید همـــــــــــــــیشه کربلا باشه ....!!
.
.
من،
یک روضه ای را ی الی جا ماندم ...
همانی که عزمم را جزم کرده بودم تا ه. روز عرفه فقط دعا کنید... «از غروب شب عرفه تا غروب روز عرفه، زمان بسیار مهمی است. این را گفتم تا بدانید که شب و روز عرفه موقعیت بسیار خوبی است، تا هم دعا کنید و هم به اعمال صالحه مشغول شوید. شب و روز عرفه از مهم ترین ایام سال به حساب می آید و این شب و روز، فرصتی کوتاه برای جاماندگان از شب قدر و نیازمندان است.» این جمله بخشی از گفته های آیت ا... حاج آقا مجتبی تهرانی درباره فضیلت و درک روز عرفه است که چند ماه قبل از فوتشان در آبان 91 ایراد د. خبر آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت ا... حاج آقا مجتبی تهرانی بخشی از صحبت های ایشان را منتشر کرده است که در ادامه می خوانید. با ذکر یک صلوات به ادامه مطلب مراجعه کنید همزمان با فرارسیدن روز نهم ذی الحجه، دعای پر فیض عرفه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز یک شنبه ۲۱ شهریور ماه از شبکه های مختلف سیما پخش می شود. تسنیم: شبکه یک سیما پخش «دعای عرفه» را ساعت 14:30 از مصلای تهران آغاز می کند. این دعا را میثم مطیعی قرائت می کند. همچنین مراسم برائت از مشرکین و قرائت پیام معظم انقلاب در خصوص حج نیز در این زمان ص. مرحوم شیخ عباس قمی درباره شب عرفه می گوید: «از لیالی متبرّکه و شب مناجات با قاضی الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است. و ی که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.»
وی در رابطه با روز عرفه نیز می گوید: «روز عرفه از اعیاد عظیمه [و بزرگ] است، هر چند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعال. عرفه، روز عافیت خواهی از محبوب (نوشتار آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بمناسبت روز عرفه) عرفه، روز عبادت و خداپرستی است؛ روزی است که انسان ها در آن، خود را به رحمت خدا نزدیکتر از سایر روزها می‎بینند.
دعای عرفه، نور است سعادت دنیا و آ ت، مرهون عافیت
عافیت در بدن
عافیت دین و انواع آن:
* عافیت فکری و اعتقادی
* عافیت اخلاقی
* عافیت عملی عرفه آمد و من باز مصفا نشدم، حاجی معتکف یوسف زهرا نشدم، همه گشتند سفید و دل من هست سیاه، باز هم شکرکه پیش همه رسوا نشدم
مطمئن باش ، حرفهایت هرچند تکراری باشد
یکی هست که به آنها گوش میدهد آن ی نیست جز خدا سلام بر عرفه که جانمان را به رایحه و خنکای نسیم نوازش می دهد . . . آیا در رؤیاهایتان، سبکبالی و لذت پرواز روح را احساس کرده اید؟ . اعمال روز عرفه روز نهم:روز عرفه و از اعیاد بزرگ است،گرچه به اسم عید نامیده نشده و روزى است که خدا بندگانش را به عبادت و طاعت‏ خویش دعوت کرده و سفره‏هاى جود و احسانش را براى آنان گسترده،و در این روز خوارتر و حقیرتر،و رانده‏تر و خشمناک‏تر از روزهاى دیگر است،و روایت شده که حضرت زین العابدین علیه السّلام در روز عرفه چرا «عرفه»؟ ـ آنگاه که جبرئیل (ع) مناسک حج را به حضرت ابراهیم (ع) می آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت : «عرفت؟» یعنی «یاد گرفتی؟» و او پاسخ داد آری. لذا به این نام خوانده شد. ـ وجه دیگر اینکه مردم از این جایگاه و در این سرزمین به گناه خود اعتراف می کنند. ـ بعضی دیگر هم آن را جهت تحمل صبر و رنجی میدانند که برای رسیدن به آن باید متحمل شد ؛ چرا که یکی از معانی «عرف» صبر و شکیبایی و تحمل است. (1) عرفه یعنی مردم! بدانید کعبه ای که شما دور آن می گردید خود به گرد حسین فاطمه می گرددعرفه یعنی مردم! بدانید که گاهی وقت ها با اعمال پر از ثو چون حج شما را از وظیفه تان غافل می کند.عرفه یعنی مردم! حواستان باشد یک وقت اسیر ظواهر دین نشویدعرقه یعنی مردم! به خدا قسم حسین باطن دین است، به خدا قسم دین بدون حسین بی معناست...عرفه یعنی مردم! هیچ حواستان هست که تنها 20 روز تا محرم باقیست...؟
ادامه مطلب را هم مطالعه بفرمایید... در شب عرفه دعای پرفیض شب عرفه در منزل حجه ال انصاری برگزار گردید دراین مراسم دعای عرفه توسط حجه ال عسکریان قرائت گردید و در ادامه با مرثیه سرایی و نوحه خوانی حجه ال قانعی و آقای حامد به یاد سفیر حسین (علیه السلام) ،مسلم بن عقیل به عزاداری پرداخته شد تصاویر در ادامه مطلب... اس ام اس های زیبا روز عرفه
در زلال آفتاب نگاه خداوند، قنوت عشق را عاشقانه به می نشینیم
در روز عرفه که سجاده ای به وسعت هستی گسترده است . . .
.

. جمله سنگین و رسمی برای روز عرفه
به خدا تا اندازه ی امیدوار باش که جرات گناه پیدا نکنی
و از اون تا اندازه ی بترس که از رحمت اون ناامید نشوی . . .
.

.
جملات کوتاه و زیبا و. مراسم معنوی و روح بخش دعای عرفه همزمان با جهان در شهر وردنجان برگزار شد. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز: این مراسم در مسجد حسن مجتبی (ع) با حضور پرشور مردم شهیدپرور شهر وردنجان برگزار شد. قرائت دعای روز عرفه، زیارت عاشورا و توزیع نذورات مردمی از برنامه های این مراسم معنوی بود. دعای عرفه با نجوای ده ها هزار زائر ایرانی در سرزمین عرفات طنین انداز شد. ◥روز عرفه برابر با شب قدر◣

صادق (علیه السلام) فرمودند:
اگر شخصى گنا ار نتواند در شب هاى با برکت ماه رمضان به ویژه شب هاى قدر، خود را در معرض نسیم رحمت الهى قرار دهد و آمرزیده شود، او تا سال آینده بخشوده نمى شود مگر اینکه عرفه را درک کند و از امتیازات آن روز بهره گیرد.
((کافی، ج 2، ص 66))

79883_294.jpg جایگاه روز عرفه مرحوم شیخ عباس قمی درباره شب عرفه می گوید: «از لیالی متبرّکه و شب مناجات با قاضی الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است. و ی که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.» وی در رابطه با روز عرفه نیز می گوید: «روز عرفه از اعیاد عظیمه [و بزرگ] است، هر چند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگانش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و در این روز تحقیر و رانده شده و خشمناک است.» امّا جایگاه والای روز عرفه، در روایات معصومین علیهم السلام بیشتر نمود پیدا می کند که در زیر به نمونه هایی اشاره می شود. 1. برابری با ماه رمضان 2. دعا و برآورده شدن حاجت 3. روز بخشش 4. تغییر شقاوت به سعادت در روز یکشنبه مورخه 95/6/21با حضور محترم کاخک حجت ال والمسلمین خاکشور و زایرین ومجاورین در شبستان بارگاه ملکوتی زاده سلطان محمد عابد (ع) و همزمان در مسجد جامع و مصلی کاخک برگزار گردید. مراسم معنوی دعای عرفه و برائت از مشرکین در شهر کاخک در پایان همزمان با سایر بقاع متبرکه حضار با شعارالله اکبر- لااله الا... مرگ بر - مرگ بر مرگ برآل سعود و...برائت وبیزاری خود را از مشرکین اعلام نمودند. مراسم معنوی دعای عرفه و برائت از مشرکین در شهر کاخک تصویر نامه شهید م ع حرم شهید محسن حججی که در سال 94 به مناسبت روز عرفه نگارش شده است، منتشر شد. پیشاپیش روز عرفه ونیایش rooze arafe اس ام اس روز عرفه ، اس ام اس روز دعا
سلام دوستان ، در این بخش اس ام اس ها و پیامک ها مخصوص روز عرفه که روز دعا و نیایش و روز راز و نیاز با خداوند است قرار داده شده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد روز عرفه چه روزی است ؟ روز عرفه هم نهمین روز از ماه ذی الحجه است که اعمال مخصوص خودش را دارد حاجیان در این روز در سرزمینی نزدیک شهر مکّه در بیابانی نزدیک شهر مکّه به نام «عرفات» دور هم جمع می شوند و خدا را عبادت می کنند. روز عرفه، روز دعا و و راز و نیاز با خداست روز بخشیده شدن گناهان است دعای جانسوز و سراسر عرفان و معرفت حسین(ع) در دشت مرغاب قرائت شد. به گزارش بام فارس،آیین پرفیض و روح بخش دعای عرفه عصر شنبه با حضور مردم مومن و خداجوی دشت مرغاب در گ ار ی این منطقه برگزار شد. شرکت کنندگان در این مراسم های به تاسی از دعای عرفه حضرت سید ال (ع) در صحرای عرفات، در فضایی معنوی و در جوار قبور ی این منطقه ، این دعای پر فیض را با نوای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و از ذات اقدس الهی طلب مغفرت د. نوای عرفه در آسمان دشت مرغاب طنین انداز شد عرفه، فرصتی کوتاه برای جاماندگان «رُوی إنّ لیلة عرفة یستجاب فیها ما دعا من خیر و للعامل فیها بطاعة الله تعالى أجر سبعین و مائة سنة». در روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان د، به اجابت می رسد و برای ی که در شب عرفه اطاعت الهی را د و اعمال صالحه انجام دهد، معادل صد و هفتاد سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش چنین چیزی به او داده می‏ شود. http://sallamkhoda. / عرفه، روز بازگشت است؛ بازگشت به آغوش مهربان خدا
عرفه، روزی است که نا امیدی از درگاه خدا رخت برمی بندد.
روز عرفه از اعیاد عظیم است اگر چه به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و در این روز خوار و حقیرتر و رانده تر، و در خشمناک ترین اوقات خواهد بود، و روایت شده که حضرت زین العابدین علیه السلام در روز عرفه صدای سائلی را که از مردم کمک می نمود شنید، و به او فرمود: وای بر تو آیا از غیر خدا سوال می کنی در این روز و حال آن که امید می رود در این روز برای بچه های در شکم که فضل خدا شامل آنها شود و سعید گردند ... دعای عرفه نور است عرفه، روز عبادت و خداپرستی است؛ روزی است که انسان ها در آن، خود را به رحمت خدا نزدیکتر از سایر روزها می‎بینند.

دعای عرفه، نور است. دعا هایی که انسان در این روز می خواند همه عروج دهنده و بینش آفرین و کمال بخش روح است مخصوصاً دعای عرفه حضرت حسین علیه‎السلام که نمی‎توان رقائق و معارف آنها را توصیف کرد.

ه. بسم الله
خبرگزاری فارس: بهترین دعاها در روز عرفه/ ی که موجب آمرزش گناهان در این روز است در روز عرفه درهای رحمت الهی گشوده می شود و حتی بچه های درون شکم مادر نیز از فضل خداوند بی نصیب نمی مانند، اما خوشا به حال انی که در این روز به زیارت حسین علیه السلام مشرف می شوند زیرا ثواب این زیارت، کمتر از وقوف در عرفات نیست. ادامه مطلب به نام خدا
اعمال شب عرفه

شب نهم از شبهای متبرک و شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستجاب است. عبادت در این شب، اجر صد و هفتاد سال عبادت را دارد. براى شب عرفه چند عمل وارد شده است:

1- دعایی که با این عبارت آغاز میشود، خوانده شود
اَللّهُمَّ یا شاهِدَ کُلِّ نَجْوى وَ مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوى وَ عالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ وَ مُنْتَهى کُلِّ حاجَةٍ یا مُبْتَدِئاً
که روایت شده هر آن را در شب عرفه یا در شبهاى بخواند خداوند او را بیامرزد.

2- [به نقل کفعمى ] تسبیحات عشر را که در اعمال روز عرفه آمده است را هزار مرتبه خوانده شود .

3- دعاء اللّهُمَّ مَنْ تَعَبَّاَ وَ تَهَیَّاَ
را که در روز عرفه و شب و روز نیز وارد است، خوانده شود.

4- زیارت حسین علیه السلام

ماس دعا معـ راج الشـ هـ دا: ✨توصیه انقلاب به شعرا درباره دعای عرفه
انقلاب: شما میتوانید مضامین دعای عرفه ی سیدال ء (سلام اللَّه علیه) را به شعر بیاورید. دعای عرفه ی حسین عاشقانه است. حضرت سجاد هم برای #روز_عرفه دعا دارند - در صحیفه ی سجادیه، دعای چهل و هفتم، دعای روز عرفه است - آن هم بسیار دعای پرمغز و پرمضمونی است؛ اما دعای حسین #عاشقانه است. شب نهم از شب‎های متبرک و شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستجاب است. عبادت در این شب، اجر صد و هفتاد سال عبادت را دارد. براى شب عرفه چند عمل وارد شده است: 1- دعایی که با با این عبارت آغاز می‎شود، خوانده شود اَللّهُمَّ یا شاهِدَ کُلِّ نَجْوى وَ مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوى وَ عالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ وَ مُنْتَهى . 93/07/12 مصادف با روز عرفه روز شناخت و دعا مسولین هیئت تکواندو لارستان دور هم جمع شدند تا با تقسیم کار و همفکری در هفته تربیت بدنی و ورزش خوش بدرخشند و برای اعزام به مسابقات و شرکت در تمامی آزمون ها بایستی از گیت کمیته های مربوطه عبور کنند و ابتدا مورد تائید هیئت واقع گزدند مدیر روابط عمومی تبلیغات ی استان ایلام از برگزاری دعای پرفیض عرفه در گ ار ی گمنام بهشت رضا (ع) ایلام خبر داد . بسم الله
http://www.leader.ir/media/album/original/2694_406.jpg
عرفه روزی است که طبق روایت معصوم علیه السلام در آن «موقعیّتی برای اعتراف به گناه در نزد پروردگار پیش می آید». این روایت را حضرت آیت الله در یکی از سخنرانی هایشان در باب فضیلت روز عرفه نقل کرده اند. ایشان همواره در توصیه های خود به مردم و علی الخصوص جوانان به بهره گیری معنوی از این روز بزرگ سفارش کرده اند. پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir به مناسبت فرارسیدن روز عرفه گزیده ای از بیانات حضرت آیت الله راجع به روز عرفه و دعای عرفه ی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را منتشر می کند.
ادامه مطلب سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به برگزاری دعای عرفه در روز در این شهر، گفت: پیش بینی ما حضور بین 40 تا 45 هزار زائر ایرانی در کربلاست. تصویری زیبا از مراسم دعای عرفه در کربلا؛ عصر امروز را مشاهده می کنید. عرفه چیست؟ و در عرفه چه باید کرد؟ ... تا غروب آفتاب دستش رو به آسمان بلند بود و با تضرع اشک می ریخت ... تا بالا ه بخشیده شد... نهم ذیحجه (در ایران، فردا پنجشنبه) روز عرفه است. خداوند متعال در این روز به سه مکان و سه گروه از انسانها، توجه ویژه دارد: 1. کربلا و زائران حسین (ع). 2. صحرای عرفات (در مکه) و حجاج بیت الله. 3 . هر جا از دنیا که دستی به سوی ا. عرفه چیست؟ روز عرفه از اعیاد عظیم است اگر چه به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و در این روز خوار و حقیرتر و رانده تر، و در خشمناک ترین اوقات خواهد بود. عرفات نام جایگاهی است که حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می کنند و به دعا و نیایش میپردازند و پس از برگزاری ظهر و عصر به مکه مکرمه باز میگردند و وجه تسمیه آنرا چنین گفته اند که جبرائیل علیه السلام هنگامی که مناسک را به ابراهیم می آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت: «عرفت» و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد. و نیز گفته اند سبب آن این است که مردم از این جایگاه به گناه خود اعتراف میکنند و بعضی آن را جهت تحمل صبر و رنجی میدانند که برای رسیدن به آن باید متحمل شد. چرا که یکی از معانی «عرف» صبر و شکیبایی و تحمل است. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی عای عرفه سراسر عرفان، عشق، شعف و اظهار تذلل در پیشگاه خداوند است . بسیاری از فرازهای دعای عرفه ی حسین(علیه السلام) مربوط به آیات محکم است. آن حضرت، در بخش های توحیدی، ... آن چنان خود را معرفی می کند که معلوم می گردد از قَرَن تا قَدَم او را اعتقاد توحیدی پر کرده است. آن جا که ایشان چشم، بینی، گوش، عصب، پیه و گوشت خود را تشریح می کنند، همه را نشانه ی توحید خدا دانسته، سراسر وجودش را موحّدی می دانند که آثار توحیدی خدای سبحان در جان او ظهور کرده است.