ب ود انقلاب رژیم داد رژیم پهلوی س ال 1368 کرده ب ود لحظه وصال ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود انقلاب رژیم داد رژیم پهلوی س ال 1368 کرده ب ود لحظه وصال ایران : در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند و فردای آن روز، در ۱۵ داد مردم سوگوار ایران با پیکر ایشان در مصلای تهران وداع د. کانال تلگرامی ی به مناسبت ایام پیروزی انقلاب تصویر دیده نشده از معظم انقلاب در جریان تظاهرات علیه رژیم پهلوی در مشهد منتشر کرد. سالگرد ارتحال حضرت   و بنیان گذار   در 14 داد ماه 1368 در طهران رحلت نمودند. 

ایشان پس از یک دوره کوتاه بیماری و پس از یک جراحی در بیمارستان بقیه الله دار فانی را وداع نمود. حضرت پس از در گذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 داد 1342 دستگیر و روانه طهران و زندانی گردید، پس از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در قضیه تصویب کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین ئی در ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید. 

ایشان در سال های اقامت در عراق همچنان ی مبارزه با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از وج از عراق شده و با عزیمت به پاریس مبارزه و انقلاب  را وارد مرحله اساسی نمود. 

با اقامت حضرت در پاریس و انعکاس سخنان و نقطه نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با ی هوشمندانه و دقیق ایشان انقلاب ی مردم ایران با وج شاه و خانواده سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید. 

با مراجعت فقید ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح پیروزی در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم ایران شاهد پیروزی را در آغوش گرفته بود.

با انحلال رژیم سلطنتی و پایان حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، حضرت ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 داد 1368 حضرت همچنان ی انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و کشور را در حوادث خطرناکی و توطئه های گوناگون و جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سلامت و به خوبی ی نمودند. 

ایشان در روز 14 داد ماه 1368 به ملکوت اعلی شتافت.      جشن های سالگرد پیروزی انقلاب ی صبح امروز با برگزاری همایش یاوران انقلاب در شهرکرد آغاز شد. به گزارش خبرنگار بام ایران خبر همزمان با سی و ششمین سالگرد ورود تاریخی راحل(قدس) جشن های انقلاب ی در شهرکرد برگزار شد.
مراسم زنگ انقلاب صبح امروز حالی دردر مصلای (ره) شهرکرد برگزار شد که بسیاری از مسولین، یگان های نظامی و انتظامی و اقشار مردم حضور داشتند.
نواختن زنگ انقلاب ی، اجرای سرود دسته جمعی، سخنرانی یکی از یادگاران انقلاب، قرائت بیانیه ستاد دهه فجر و اجرای نمایش از جمله برنامه های اولین روز از سی و ششمین دهه فجر انقلاب در شهرکرد بود.

در این مراسم، محمد مهدی عبد خ ، دبیرکل جمعیت ف ان انقلاب ی و نخستین زندانی مذهبی در رژیم گذشته به بیان و مقایسه انقلاب ی با رژیم طاغوتی شاه پرداخت و اتکا به دینداری و گرایی را رمز این انقلاب شکوهمند عنوان کرد.

به گزارش بام ایران خبر، بیش از 300 برنامه محوری به مناسبت دهه فجر در شهرکرد برگزار می شود.
انتهای پیام /510ب مهر نوشت: اصفهانِ پیشتاز در رخدادهای مهم ایران ی، هنوز ناگفته های بسیار در دل خویش دارد از روزهای فجر انقلاب، روزهای پر ه که نخستین حکومت نظامیِ رژیم پهلوی در این شهر برقرار شد. حجت ال والمسلمین ابوذر بیدار از ون مبارز علیه رژیم پهلوی گفت: یکی دیگر از انی که در انقلاب خیلی به ما کمک کرد، آقای حاج ابوالفضل ، پدر آقای علی بود که در تمام راه پیمایی ها همراه ما بود. معظم انقلاب طی چند سال گذشته بارها از تع ری درباره رژیم صهیونیستی استفاده کرده اند که با بررسی آن ها می توان دلیل انتخاب عبارتی مانند «سگ هار» در منطقه را فهمید. ارومیه- ایرنا- خوی با اشاره به روز قدس و مبارزه علیه رژیم گر به عنوان میراث ماندگار کبیر انقلاب گفت:مواضع قاطع علیه این رژیم غاصب از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون آثار و… کتاب «چُغُک» را باید اثری دانست که انقلاب ی و مبارزات مردم علیه رژیم پهلوی را «زاویه مردم» روایت کرده است. سید روح الله در شب ۱۳ داد ۱۳۶۸ در بیمارستان به علت ایست قلبی درگذشت، وی در هنگام مرگ ۸۷ سال داشت. خبر درگذشت نخستین ایران صبح ۱۴ داد ۱۳۶۸ از رادیو اعلام شد و پس از یک مراسم وداع در مصلای تهران در ۱۶ داد در بهشت زهرا (قبرستان اصلی شهر تهران) به خاک س شد. 22 .11 انقلاب پیروز شد در تار 313 سیزده ربیع الاول 1399 (ه.ق)و در 313هجری شمسی ساعت 22.20 شب درگذ. قدسی که می دید حرفهای او و هم مبارزه هایش و قبل از آن آراء و آرمانهای انقلاب ی در کوچه و خیابان و برزبان پُر فریادِ مردم جاری ست نفس تازه ای گرفت . آنچه او از اوایل دهه 30 می گفت اینک در اوا دهه 50 نقل رایج محافل عمومی شده بود. مردم پیام و پیروان او را شنیده بودند. دادگستری که به عنوان عد خانه رژیم می بایدتوجیه گر عد کذایی رژیم باشد به تریب. سفیر رژیم صهیونیستی در باکو اهمیت بازیهای اروپایی باکو-2015 را تاکید کرد به گزارش بادکوبه به نقل از خبرگزاری ترند آذربایجان، رافائل ها از سفیر رژیم صهیونیستی در باکو در گفتگو با خبرنگاران گفت: رسانه های اسراییلی خود را برای پوشش نخستین بازیهای اروپایی در باکو در تابستان آینده آماده می کنند.وی گفت: اسراییل و جمهوری آذربایجان طی سالهای متمادی در زمینه های ورزشی همکاری دارند.سفیر رژیم صهیونیستی در باکو برای مهم جلوه دادن حضور رژیم صهیونیستی در بازهای باکو-2015 افزود : هیاتی که اسراییل به باکو اعزام می کند، هیات خیلی بزرگی است و حتی از هیات ورزشی اسراییل در المپیک لندن نیز بزرگتر خواهد بود و موفقیت وزرشکاران اسراییلی در این مسابقات راه آنها را به بازیهای المپیک ریودوژانیرو خواهد گشود.گفتنی است به رغم تشدید انزجار عمومی در میان مردم جمهوری آذربایجان از رژیم صهیونیستی طی سالهای اخیر، این رژیم از هر بهانه ای برای افزایش حضور و نفوذ خود در جمهوری آذربایجان سوء استفاده می کند. در مورد محتوای اجتماعی آثار ادبی دوران اخیر ایران حدود دوازده موضوع اصلی وجود دارد که شش تای آنها به نقد تحلیلی این مقاله مربوط می شود که درباره تأثیر اجتماعی آثار مدرنیست های ادبی ایران است : 1ــمخالفت با رژیم پهلوی 2ــ رد جنبه هائی از شیعه گری 3ــ انتقاد از غرب گرائی 4ــ موضوع از دست دادن هویت ایرانی 5ــ اهمیت موضوع عقب ماندگی اجتم. سالگرد ارتحال (ره) سید روح الله مصطفوی ملقب به انقلاب ی و بنیانگذار ایران بودند که در 14 داد سال 1368 رحلت نمودند.
در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد و در 14 داد سال 1368 هجری. سرباز خط مقدمحضرت آیت الله :«خانم ها، سربازان خط مقدم انقلاب بودند و این به معنای واقعی کلمه است و من به عنوان یک مبالغه نمی گویم. اگر زنها با انقلاب سازگار نبودند و به آن باور نداشتند، مطمئناً این انقلاب واقع نمی شد.» ۱۳۶۸/۱۰/۲۶
در طرح(پوستر) «سربازان خط مقدم»؛ «ریحانه» بخش زن و خانواده، پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر، براساس بیانات انقلاب به مرور نقش ن در مبارزه علیه حکومت پهلوی و پیروزی انقلاب ی ایران، پرداخته است.

بررسی جریان های از 1357 هـ . ش تا 1368 هـ . ش
1395-11-23 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
بررسی جریان های از 1357 هـ . ش تا 1368 هـ . ش به صفحه بررسی جریان های از 1357 هـ . ش تا 1368 هـ . ش خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((بررسی جریان های از 1357 هـ . ش تا 1368 هـ . ش)) می تواند شما […]
ادامه مطلب +
شهید حاج قربانعلی اسدی دارستانی تاریخ شهادت 1348 براثر تصادف ساختگی توسط رژیم پهلوی...از ان ویاران نزدیک میرزا کوچک خان جنگلی حاج قربانعلیاز ان نهضت جنگل بود که بهمراه حشمت بنابر دستور میرزا برای اینکه نهضت جنگل در زبانها بماند ..تسلیم رضاخان شد.. با اینکه از ناحیه سر و پا ودست مجروح شده بود سالها شنکجه های در ززندان رضاخان قلدور را ت. رسانه های رژیم صهیونیستی ی را که گفته می شود مربوط به لحظه ساقط شدن جنگنده این رژیم در جولان ی است، منتشر د. مسؤول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: وضعیت علمی دنیا و ایران در دوران رژیم پهلوی و نظام مقدس بسیار متفاوت است، پیشرفت علمی ایران نسبت به دوران قبل از پیروزی انقلاب این قدر گسترده شده که قابل ذکر در این چند دقیقه مصاحبه نیست. معظم انقلاب با بیان اینکه برگزاری چنین همه پرسی و تشکیل حکومت فلسطین براساس آراء فلسطینی، در واقع به معنای نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است، خاطرنشان د: با نابودی رژیم صهیونیستی، امت ی وحدت… امروز میخواهم در مورد رابطهء ملت و رژیم اظهار نظر م و با دریافت نظرات دوستان،به نتایج سودمندی برسیم: همهء ما در طول دوران زندگی مان با پدر و مادر و سایر اعضای خانواده، درگیری لفظی و برخورد پیدا کرده ایم و حتی کار به جائی کشیده است که مثلا تنبیه شده ایم و حتی پدر و مادرمان از شدت عصبانیت،ما را نفرین کرده اند و..... اما به محض اینکه کوچکت. ایسنا/ روابط عمومی کل ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پ ند نیروی هوا فضای خبر داد.

روابط عمومی کل در اطلاعیه ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پ ند نیروی هوا فضای مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنه. به گزارش بادکوبه به نقل از خبرگزاری ترند آذربایجان، رافائل ها از سفیر رژیم صهیونیستی در باکو در گفتگو با خبرنگاران گفت: رسانه های اسراییلی خود را برای پوشش نخستین بازیهای اروپایی در باکو در تابستان آینده آماده می کنند.وی گفت: اسراییل و جمهوری آذربایجان طی سالهای متمادی در زمینه های ورزشی همکاری دارند.سفیر رژیم صهیونیستی در باکو . مولوی خلیل الله مرتضایی مدرس حوزه علمیه الصدیق بیرجند: جهان در رمضان امسال شاهد جنایات رژیم صهیونیستی در قلب جهان یعنی فلسطین بود جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و قتل عام مردم آواره فلسطین و به شهادت رساندن صدها کودک معصوم و بی پناه، اوج قساوت و بی رحمی این رژیم غاصب را به نمایش می گذارد. حضرت و بنیان گذار در 14 داد ماه 1368 در طهران رحلت نمودند.

ایشان پس از یک دوره کوتاه بیماری و پس از یک جراحی در بیمارستان بقیه الله دار فانی را وداع نمود. حضرت پس از در گذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 داد 1342 دستگیر و روانه طهران و زندانی گردید، پس از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در قضیه تصویب کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین ئی در ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید.

ایشان در سال های اقامت در عراق همچنان ی مبارزه با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از وج از عراق شده و با عزیمت به پاریس مبارزه و انقلاب را وارد مرحله اساسی نمود.

با اقامت حضرت در پاریس و انعکاس سخنان و نقطه نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با ی هوشمندانه و دقیق ایشان انقلاب ی مردم ایران با وج شاه و خانواده سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید.

با مراجعت فقید ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح پیروزی در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم ایران شاهد پیروزی را در آغوش گرفته بود.

با انحلال رژیم سلطنتی و پایان حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، حضرت ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 داد 1368 حضرت همچنان ی انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و کشور را در حوادث خطرناکی و توطئه های گوناگون و جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سلامت و به خوبی ی نمودند.

ایشان در روز 14 داد ماه 1368 به ملکوت اعلی شتافت.

برای درک واقعیات انقلاب ی و دستاوردهای ارزشمند ، توجه به وضعیت ایران در دوران رژیم طاغوت از جهات ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یک ضرورت است. بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی ایران در دوران ما ی، نمی توان به عظمت دستاوردهای این انقلاب الهی و دستاوردهای ارزشمند در دوران ما بعد از انقلاب ی پی برد. بر همین اساس، به اختصار وضعیت ایران در ز. کشتار دانش ‏آموزان در تهران توسط مزدوران رژیم پهلوی و روز دانش‏آموز (1357 ش) کشتار دانش ‏آموزان در تهران توسط مزدوران رژیم پهلوی و روز دانش‏آموز (1357 ش)در 13 آبان 1357، صدها دانش‏آموز و دانشجو در چهاردهمین سالگرد تبعید حضرت (ره) به ترکیه، در تهران گرد آمدند تا بار دیگر پیوندشان را با بت‏شکن خویش به جهان اعلام نمایند. در ابتدا چند گلوله حاوی گاز اشک‏آور به سمت آنان پرتاب گردید و با رساتر شدن شعارهای ‏ کنندگان، تیراندازی نیز آغاز شد. این درگیری‏ ها صبح و بعدازظهر ادامه یافت و دشمنان را بیش از پیش به رسوایی و ش ت کشاند. در این فاجعه، 56 تن شهید و صدها نفر مجروح شدند. حضرت از پاریس در پیامی به این مناسبت فرمودند: "عزیزان من صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک است. من از این راه دور چشم امید به شما دوخته ‏ام و صدای ‏ خواهی و استقلال‏ طلبی شما را به گوش جهانیان می‏رسانم." از آن تاریخ به بعد، سیزدهم آبان ماه با عنوان روز دانش ‏آموز، به عنوان حماسه خونین لاله‏ های انقلاب در جریان نهضت ی، گرامی داشته می‏شود. واحد سلامت اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه یک با همکاری مرکز بهداشت روانمهر و مدیریت محله انقلاب جهت ارتقاء سطح سلامت و آگاهی اعضاء کانون های اجتماعی سلامت محله کلاس آموزشی پیشگیری از چاقی و اضافه وزن با رژیم غذایی و الگوی غذایی سالم با محوریت نقش تغذیه سالم در پیشگیری از چاقی در روز شنبه مورخ27/7/92 از ساعت 9الی30/10 در خانه سلامت انقلاب . معظم انقلاب: علت ایجاد جنگ هشت ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود. وقتی انقلاب ی به وجود آمد، عظمت این انقلاب دشمنان قدرتمند جهانی را مرعوب کرد. از سوی دیگر وقتی دیدند که این انقلاب در بین ملت های مسلمان دنیا و در کشورهایی که رؤسای آن کشورها وابسته به بودند مورد استقبال قرار گرفت و ملت ها به نفع انقلاب ی شعار دادند، در. معظم انقلاب با بیان اینکه برگزاری چنین همه پرسی و تشکیل حکومت فلسطین براساس آراء فلسطینی، در واقع به معنای نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است، خاطرنشان د: با نابودی رژیم صهیونیستی، امت ی وحدت و عزت خود را به دست خواهد آورد. یک شخصیت ی مخالف رژیم سعودی تاکید کرد که انقلاب برای ریشه کن آل سعود بی برو برگرد در راه است. رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: توانمندی های کشور پس از پیروزی انقلاب ی به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران حکومت رژیم پهلوی نیست. بازتاب پیروزی انقلاب ی در رو مه های یی و اروپایی به قدری بود که آنها لحظه به لحظه وقایع ایران را پیگیری می د و ایران تا مدت ها تیتر یک رو مه های جهان بود. مهم ترین کتاب هایی که تاکنون درباره این مناسبت به چاپ رسیده، عبارتند از:
ـ پیروان انقلاب ی/ مرتضی مطهری/ دفتر نشر فرهنگ ی/ 1360.
ـ در جست وجوی راه از کلام (دفتر یازدهم)/ کبیر/ 1364.
ـ ص ح ی ف ه ن ور: م ج م وع ه ره ن م وده ای ام ام خ م ی ن ی (جلد پنجم)/ م رک ز م دارک ف ره ن گ ی ان ق لاب اس لام ی / 1368. ـ مبانی فقهی کلیات قانون اساسی ایران/ عباسعلی عمید زنجانی/ ج ه اد دان ش گ اه ی دان ش گ اه گ ی لان / 1368.ـ روزها و رویدادها(جلد اول)/ دفتر عقیدتی فرماندهی کل قوا/ موسسه فرهنگی نشر رامین/ 1377.
ـ ت موقت/ خیرالله اسماعیلی/ مرکز اسناد انقلاب ی/ 1380. ـ رقابت و ثبات در ایران/ غلامرضا خواجه سروی/ مرکز اسناد انقلاب ی/ 1382.
ـ شورای انقلاب ایران/ مجید سائلی کرده ده/ مرکز اسناد انقلاب ی/ 1384.
ـ دوازدهم فروردین/ سعید زاهدی/ موسسه انتشاراتی رو مه ایران/ ‏‫1387.‬‬‬
ـ خاطرات اجتماعی صادق طباطبایی؛ شکل گیری انقلاب ی ایران(جلد سوم)/ موسسه تنظیم و نشر آثار (ره)/ 1387. بالا ه اراده و بعد مدتها یه رژیم جدی گرفتم...امروز شروع و تا بیام زیر 70 این رژیم رو میگیرم،بعد که زیر 70 اومدم یه رژیم دیگه میگیرم و تا به وزن ایده ال برسم..........از اینترنت پیداش یه دوره بگیرم تا از این دهه 70 بازم خلاص شم..الان 79 کیلو شدم.....دیگه هیچکدوم از لباسام تنم نمیره،الان که هوا سرد شده هیچی ندارم بپوشم...قسم خوردم که هیچ لباس جدیدی . مسعود رضایی گفت: انقلاب یک امر اجتناب ناپذیر بود به این دلیل که رژیم پهلوی در ذات و ماهیت خودش اصلاح پذیر نبود. حجت ال زائری به نصب شیروانی برای پست برق تقاطع انقلاب - وصال واکنش نشان داد. عباس هویدا که طولانی ترین دوران نخست ی را در دوران پهلوی داشت، در واپسین ماه های رژیم پهلوی به زندان افکنده شد تا خشم مردم انقل فرونشیند. با سقوط رژیم پهلوی، هویدا در زندان به دست انقل ون افتاد. این آ ین گفت و گوی هویدا پیش از دادگاه و بود. هویدا به کل از شکنجه های رژیم پهلوی ابراز بی اطلاعی می کند! این ویدیو را با در «تابناک» می بینید. ۳۱ به پیروی از بیان ی از این پس رژیم صهیونیستی را رژیم کودک کش بنامید درخواست بسیج دانش آموزی از صاحبان بیان و قلم: به پیروی از بیان ی از این پس رژیم صهیونیستی را رژیم کودک کش بنامید خبرگزاری بسیج: بمباران مدارسی که در آن ها ک ن بی پناه و مادران رنج دیده پناه گرفته اند، ننگی ابدی برای رژیم نسل کش صهیونیستی و حامیان آن خواهد بود که هیچ گاه از یاد ملل خواه جهان پاک نخواهد شد. به گزارش خبرگزاری بسیج، در این بیانیه آمده است: ساواک در اوا مهرماه 1357، کمک های به نهضت گزارش کرده و می نویسد: « نسبت به رژیم شاهنشاهی ایران خصومت و دشمنی آشکار دارد.» خبرگزاری مهر، گروه سیاست - هادی اسفندیاری: با گسترده شدن دامنه نهضت ی در دهه ۴۰ و فضای خفقان حاکم در فضای ایران، مبارزان انقلاب فعالیت های خود علیه رژیم پهلوی را به خارج از مرزهای ایران منتقل د. هر چند خط نهضت در درون کشور توسط دیگر افراد به خصوص ت مبارز تداوم داشت اما ضرورت آموزش های و نظامی لازم در خارج از کشور برای نیروهای مخالف رژیم پهلوی احساس می شد. از همین رو یکی از کشورهایی که نقش اساسی و قابل توجهی در آموزش و تأمین نیروهای انقل نهضت ایفا کرد، کشور « » و شخص «حافظ اسد» بود. این حمایت ها به خصوص در دهه ۵۰ در شرایطی بود که کمتر کشوری جرأت می کرد از نهضت انقل (ره) پشتیبانی کند. به دلیل مرزهای مشترک با فلسطین ی و درگیری با رژیم صهیونیستی و همچنین اختلافات با رژیم پهلوی و بعث عراق، محمل مناسبی برای مبارزان نهضت ی بود تا با قرار گرفتن در کنار مبارزان فلسطینی آموزش های لازم و نظامی را فرا گرفته و برای گسترش دامنه نهضت ی تلاش کنند. ادامه مطلب نتانیاهو: برخی از عربها، ما را دشمن نمی دانند! بنیامین نتانیاهو نخست رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو نخست رژیم صهیونیستی نخست رژیم صهیونیستی روز ابراز عقیده کرد که برخی از مهم ترین کشورهای عربی دیگر این رژیم را دشمن نمی دانند. به گزارش ناظرنیوز، "بنیامین نتانیاهو" نخست رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت: "در حال حاضر، خاورمیانه، عرصه تغییری بنیادین است و برخی از مهم ترین کشورهای عربی، دیگر (رژیم ) را دشمن نمی دانند، بلکه آن را شریکی احتمالی در رویارویی با ایران و همچنین گروههای تندرو می شمارند". وی همچنین هرگونه سازش با فلسطینی ها را منوط به این دانست که آنان، رژیم صهیونسیتی را به عنوان تی یهودی، به رسمیت بشناسند. بنیامین نتانیاهو همچنین با اشاره به اقدام رو مه "صلح، اکنون"، در انتشار گزارشی درباره طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت شهرک های صهیونیست نشین جدید در منطقه حی جیفات هاماتوس در جنوب شرقی شهر ی قدس، آن را تلاشی برای بر هم زدن دیدار وی با باراک اوباما رئیس جمهور در کاخ سفید دانست. معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان:تنها راه علاج، نابودی رژیم صهیونیستی است معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان:ما معتقدیم کرانه باختری نیز باید مانند غزه مسلح شود و انی که علاقه مند به سرنوشت فلسطین هستند در این زمینه فعالیت کنند تا رنج و محنت مردم فلسطین، در پرتو دست قدرتمند آنها و ضعف دشمن صهیونیست کاهش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از دفتر ی، حدود هزار دانشجو از ها و مراکز آموزش عالی عصر روز گذشته با حضرت آیت الله دیداری ۲ و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با انقلاب ی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

حضرت آیت الله پس از شنیدن سخنان ۹۰ دقیقه ای نمایندگان تشکلها و گروههای دانشجویی، با تحسین روحیه «پرنشاط، مطالبه گر، متفکرانه، منتقدانه و در عین حال مسئولانه» جامعه دانشجویی، به تبیین ریشه ها و عوامل حوادث دردناک غزه پرداختند و تأکید د: این جنایات خارج از تصور، واقعیت ذاتی رژیم گرگ صفت و کودک کشی است که تنها علاجش نابودی و از بین رفتن است البته تا آن هنگام، مقاومت قاطع و مسلحانه فلسطینی ها و گسترش آن به کرانه باختری، تنها راه مقابله با این رژیم وحشی است ضمن اینکه دفاع وقیحانه و غرب از جنایات صهیونیستها باید به عنوان یک تجربه مهم، در «شناخت، نگاه و برخورد» همه ما با غرب اثر بگذارد و بفهمیم که واقعیتها و حقیقت امریکا، همین است و ملت ایران نیز روز قدس با وش عظیم خود، نشان می دهد که یار مظلوم و دشمن ظالم است.

تنها راه علاج، نابودی رژیم صهیونیستی است
مختصری از تاریخ اخیر دودمان پهلوی بعد از کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ از ۱۳۰۴ خورشیدی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد تا ۱۳۵۷ بر ایران حکومت د. در ۶ بهمن ۱۳۴۱ خورشیدی در ایران رفراندومی صورت گرفت برای تصویب اصلاحاتی تحت عنوان انقلاب شاه و مردم. ت ایران اعلام کرد که ملت ایران به اصول ششگانه انقلاب سفید، با اکثریتی قاطع رأی موافق داده اند. انقلاب ۱. رئیس جمهور در کتاب خاطراتش گفت: دادگاه های انقلاب نیز مانند کمیته ها نقش مهمی بر عهده داشتند. مهم ترین کار این دادگاه ها اجرای عد در مورد سران جنایتکار رژیم بود. انقلاب با تاکید بر اینکه امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی بر همه دنیای واجب است، تصریح د: ابراز همدلی مردم شیعه ایران در روز قدس با فلسطینیان اهل سنت مظهر وحدت ی است. کى مى ‏شود به صورت ماهت نظر کنم؟
دل را ز نور تو رشک قمر کنم؟
عمرى در انتظار نشستم؛ چه مى ‏شود
از کوچه ى وصال تو روزى گذر کنم؟
روزى به جاى پاى تو گر چشمم اوفتد
خاک قدوم پاک تو کحل بصر کنم
خود را به خا ارى دستگاه قدس تو
در پیشگاه خالق خود مفت کنم
در حسرت وصال تو جانم به لب رسید
کى مى ‏شود به جانب کویت سفر کنم؟
تا چند ز آتش غم هجر تو همچو شمع
دامن ز اشک چشم به ره مانده تر کنم؟
این بوده آرزوى من اندر تمام عمر
در خدمت تو روز و شبم را به سر کنم؟
هر لحظه ‏اى که با خطرى روبرو شوم
با نام دلرباى تو دفع خطر کنم
زان رو به آستانه ى تو »ملتجى« شدم
تا ب اعتبار از این خاک در کنم حضرت آیت الله العظمی در دیداری که ۱۴ بهمن ۷۶ با نوجوانان داشتند، به روایت تعداد بازداشت، زندان و تبعید خود در رژیم پهلوی پرداختند و در مورد ظلم و اختناق دوران پهلوی فرمودند: آن حد ظلم و اختناق، قابل تصور نیست.
سید روح الله مصطفوی ملقب به انقلاب ی و بنیانگذار ایران بودند که در 14 داد سال 1368 رحلت نمودند.
در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد و در 14 داد سال 1368 هجری شمسی به ملکوت اعی پیوست. مروری کوتاه بر وقایع زندگی (ره)
(ره) پس از درگذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 داد 1342 دستگیر و روانه تهران و زندانی گردید، پس از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در قضیه تصویب کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین ئی در ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید. (ره) در سال های اقامت در عراق همچنان ی مبارزه با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از وج از عراق شده و با عزیمت به پاریس مبارزه و انقلاب ، را وارد مرحله اساسی نمود.
با اقامت (ره) در پاریس و انعکاس سخنان و نقطه نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با ی هوشمندانه و دقیق ایشان انقلاب ی مردم ایران با وج شاه و خانواده سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید. زندگینامه (ره), رحلت (ره), سالگرد ارتحال (ره) در سن 87 سالگی به ملکوت اعی پیوست با مراجعت فقید ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح پیروزی در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم ایران شاهد پیروزی را در آغوش گرفته بود.
با انحلال رژیم سلطنتی و پایان حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، (ره) ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 داد 1368 حضرت همچنان ی انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و کشور را در حوادث خطرناکی و توطئه های گوناگون و جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سلامت و به خوبی ی نمودند. رحلت (ره) خمینى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را که مـى بایــست ابـلاغ کنـد ، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـکار گرفته بـود. اینک در آستـانه نیمه خـرداد سـال 1368 خـود را آماده ملاقات عزیزى مى کرد که تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف کرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او ، در مـقابل هیچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى او گریه نکرده بـود. سروده هاى عارفانه اش همه حاکى از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود. و اینک ایـن لحظه شکـوهمنـد بـراى او ، و جانــکاه و تحمل ناپذیر بـراى پیروانـش ، فـرا مـى رسید. او خـود در وصیتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جایگاه ابــدى سفر مى کنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم مى خـواهـم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امـیدوارم که عذرم را در کـوتاهى ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت و تصمیـم و اراده بــه پیش بروند. شگفت آنکه خمینـى در یکـى از غزلیاتـش که چنـد سال قبل از رحلت سروده است : انتظار فرج از نیمه داد کشم سالها مى گذرد حادثه ها مى آید ساعت 20 / 22 بعداز ظهر روز شنبه سیزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه وصال بـود. قــلبـى از کار ایستـاد که میلیـونها قلــب را بـه نور خدا و معنـویت احـیا کرده بـود. بــه وسیله دوربین مخفـى اى که تـوسط دوستان امــام در بیمارستان نصب شده بـود روزهاى بیمارى و جریان عمل و لحظه لقاى حق ضبط شده است. وقتى که گوشه هایـى از حالات معنوى و آرامـش در ایـن ایـام از تلویزیون پخـش شـد غوغایى در دلها بر افکند که وصف آن جــز با بودن در آن فضا ممکـن نیست. لبها دائمـا به ذکـر خـدا در حـرکت بود. رحلت (ره), (ره), سالگرد ارتحال (ره) مراسم تشییع پیکر (ره) در آ ین شب زندگى و در حالى که چند عمل جراحى سخت و طولانى درسن 87 سالگى تحمل کرده بود و در حالیکه چندیـن سرم به دستهاى مبارکـش وصل بـود نافله شب مى خـواند و قـرآن تلاوت مـى کرد. در ساعات آ ، طمانینه و آرامشى ملکـوتـى داشـت و مـرتبا شـهادت بـه وحـدانیت خـدا و رس پیـامبـر اکرم (ص) را زمـزمه مـى کـرد و بـا چنیـن حــ ى بـود که روحـش به ملکـوت اعلى پرواز کرد. وقتى که خبر رحلت امــام منتشر شـد ، گـویـى ز له اى عظیـم رخ داده است ، بغضها تـرکیـد و سرتاسر ایران و همـه کانـونهایـى کـه در جـهان بـا نام و پیام خمینـى آشـنا بـودنـد یــکپارچه گـریستند و بـر سر و زدنـد. هیچ قلـم و بیـانـى قـادر نیست ابعاد حـادثه را و امواج احساسات غیر قابل کنترل مردم را در آن روزها تـوصیف کند. منبع:سایت بیتوته کانال تلگرام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله ویدئویی با موضوع، روایت انقلاب از کشتار ملت انقل چهار روز قبل از ورود به ایران را منتشر کرد. در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند.