ب ود ای ن ام ام ح وزه خمینى خمینى خمین ى ح وزه علمیه حضرت آی ه ال ل ه ب روجردى

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود ای ن ام ام ح وزه خمینى خمینى خمین ى ح وزه علمیه حضرت آی ه ال ل ه ب روجردى : در کلام خمینى (ره ) در از هیچ فریضه اى بالاتر نیست چطور را اینقدر سستى مى کنید در آن ؟... از بى پرونده که در دادگسترى ها... هست بروید ببینید،از خوانها ببینید پرونده هست آنجا؟ از بى ها پرونده هست ، هر چه پرونده پیدا کنید پرونده بى خوانهاست . در کلام مقام ى آیة الله خامنه اى ناسپاسى بزرگى است که ى در محیط ى بسر برد و را که برترین وظیفه هر مس. خمین- بیت تاریخی (ره) در شهر خمین، هر ساله همزمان با سالروز رحلت کبیر انقلاب جلوه ای دیگر می گیرد و میزبان دوستداران آن حضرت و میهمانان داخلی و خارجی می شود. بأسمک الإعظم سیره‏ عملی خمینى (ره) در ماه رمضان

خمینى (ره) و ماه رمضان
عالمان ربانی، چلچراغ‏ هاى پر فروغى هستند که در هرعصرى، در آسمان علم و عمل مى‏درخشند، و با ب نور و گرما از خورشید رس و ت، بر زمینیان تجلى مى‏ کنند و آنان را به سوى منابع نور و برکت دودمان وحى، رهنمون مى ‏سازند، و بر بال عرفان ناب محمدى صلى الله علیه وآله نشانده، بر مشکات ملکوت، عروج مى‏ دهند. ادامه مطلب در میان دین باوران کفر ستیز، چهره محبوب قرن، فقیه تیزبین سیاست مدار، فیلسوف، عارف ژرف نگر، عالم متخلق و و بنیان گذار جمهورى ى، حضرت خمینى رضوان الله علیه، از موقعیتى والا و ویژه برخودار است، زیرا روزها و ساعت‏ها و لحظه‏هاى عمر او، با مراقبه و محاسبه سپرى شد و صدها آیه قرآن را مجسم ساخت و عینیت ‏بخشید. در این مبحث به سیره عملی می پردازیم تا ره توشه ای برای عاشقان ماه رمضان باشد . حضرت (ره) توجه ویژه‏اى نسبت ‏به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏هاى خودشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ د و به دعا و تلاوت قرآن و... مى‏پرداختند. و خودشان مى‏گفتند: «خود ماه مبارک رمضان، کارى است‏» (1) . یکى از یاران ، در این باره گفته است : در این ماه، ایشان شعر نمى‏خواندند و نمى‏سرودند و گوش به شعر هم نمى‏دانند . خلاصه، دگر گونى خاصى متناسب با این ماه در زندگى خود ایجاد مى‏ د، به گونه‏اى که این ماه را، سراسر، به تلاوت قرآن مجید و دعا و انجام دادن مستحبات مربوط به ماه رمضان سپرى مى‏ د. (2) ایشان، به هنگام سحر وافطار، بسیار کم مى‏خوردند، به گونه‏اى که خادم‏شان فکر مى‏ د که ، چیزى نخورده است! (3) حضرت رحمة الله علیه درباره رمضان چنین مى‏سرایند: ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افــــطار به مـــــى کرد برم پیـــر ابات گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد (4) پى‏نوشت‏ها 1- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 286 . 2- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 90 . 3- همان، ص 89 . 4- رو مه‏ جمهورى ى، مورخ 8/1/69 . برهمه ما لازم است به متصدیان کمک کنیم و برای همیشه نگذاریم ها به انحراف کشیده شود و هرجا انحرافی به چشم خورد با اقدام سریع به رفع آن کوشیم. در تاریخ 1368.03.15 یک روز پس از ارتحال حضرت خمینى(ره)، متن وصیتنامه، حسب الامر ایشان به وسیله معظم انقلاب ى حضرت آیت الله خامنه‏ اى در مجلس خبرگان براى نخستین بار مفتوح و قرائت گردید.
گزارش کامل ا. رییس ستاد تشییع ى آتش نشان در حادثه پلاسکو گفت: مراسم تشییع در روز دوشنبه مورخ ١٣٩٥/١١/١١ از ساعت٨:٣٠ صبح در محل مصلاى حضرت خمینى(ره) تهران برگزار خواهد شد. خمینى و میراث حکمت عرفانى در سال 1968 پنج‏سال پس از ا اج آیت‏الله روح‏الله خمینى از ایران، ساواک، پلیس امنیتى شاه، به خانه او در قم یورش برد و اوراق و نوشته‏هاى وى، از جمله شروح و تفاسیرى را که در دهه 1930 در باب عرفان نوشته بود، ضبط و توقیف کرد.
پانزده سال بعد، در سال 1983، ‏اى از آثار مفقود خمینى را یکى از طلاب در همدان پیدا کرد.
او، که نامش هرگز در گزارشهاى بعدى این واقعه ذکر نمى‏شود، دو کتاب از فروشنده‏اى دوره‏گرد ید که، چون نتوانسته بود در بازار شهر یدارى بیابد، به یکى از مدارس دینى آمده بود تا آنها را به مبلغ پنجاه تومان بفروشد.
یکى از این دو کتاب، چاپ سنگى‏اى از شرح شرف‏الدین محمود قیصرى
(متوفاى 751/1350) بر فصوص الحکم ابن‏عربى بود که در قرن نوزدهم در مصر انتشار یافته بود; و خود این قیصرى، هم متفکر عرفانى استثنایى و هم از شارحان پرآوازه مکتب ابن‏عربى است.
در حواشى کتاب، این طلبه ،تعلیقات دست‏نوشته بسیارى دید که، بر طبق سنت دی اى دستنویسى مسلمانان، در عین حال، هم شرح‏الشرحى بود بر متن اصلى فصوص‏الحکم و هم شرحى بر کتاب قیصرى.
طلبه مذکور، با کمال تعجب، پى برد که تعلیقات حاشیه، که به زبان عربى نوشته شده بود، امضاى سید روح‏الله نیز را در پاى خود داشت.
مقدمه
خاستگاه و تحصیلات
آثار و تاثی ذیریها
ترکیب و تلفیق
روش و طریقت خمینى
خاتمه
پى‏نوشت:
19 صفحه

دریافت فایل

ادامه مطلب ولادت حسین (ع)،روز پاسدار 03 شعبان سالروز تولد حسین (ع) پاسدار حرمت و انسانیت و روز پاسدار گرامى باد اولین پیام حضرت خمینى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت خمینى ره در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تیر ماه 1358 پیامى به مناسبت ولادت حسین (ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.


بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب ى تبریک عرض و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و عزیز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنى امیه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظیم الشان و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، در خفقان رژیم بنى امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار و حکومت حق باشید. در اینجا پاسدارى این است که این حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عد باشد.پاسدارى از عد این است که پاسدار خودش موصوف به عد باشد تا بتواند پاسدارى از عد کند... مراسم سى و نهمین سالروز ورود تاریخى بنیانگذار انقلاب ی به میهن با حضور مقامات لشکری و کشوری در حرم مطهر ایشان برگزار شد. آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی خمین- هم زمان با سالروز ورود تاریخی حضرت (ره) به میهن ی، زنگ انقلاب در بیت تاریخی راحل در خمین نواخته شد. اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.»حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند:
«ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند:
... هرگاه کمى نزدیکتر مى‏شدم، سوخته بودم.
با این ف. ولادت حضرت "فاطمه ‏ی زهرا"(س) دختر بزرگوار حضرت محمد مصطفی(ص) (۵ بعثت) * تولد عظیم الشأن انقلاب ی ایران حضرت در خمین(۱۳۲۰ ق) * روز زن و هفته ‏ی بزرگداشت مقام مادر قرآن کریم : إنّا أعطَیناکَ الکَوثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَر همانا ما کوثر را به تو عطا کردیم پس برای پروردگارت بخوان و قربانی کن ( کوثر ، آیه ۲ - ۱ ) در سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، در شهرستان خمین مولودی پای به عرصه هستی نهاد که با قیام الهی خویش سرنوشت ایران و جهان را دگرگون ساخت. اخبار آکادمی کیوکوشین کاراته علی (ع) استان مرکزی درروزهای پنجشنبه و مورخ 9 و 10 مهر ماه 94 به مناسبت عید سعید غدیر خم کمپ دو روزه با حضور بیش از 80 نفر از اعضاء کیوکوشین کاراته تزوکا استان مرکزی زیر نظر شی هان حاجی آبادی در اردوگاه شهرستان خمین برگزار گردید.در این اردو تکنیکهای پایه و پیشرفته کیوکوشین کاراته مرور و تدریس شد. ضمناً با حض. بنام خدا

 خمینى و مبانى فکرى حکومت ى

اکنون با گذشت بیش از بیست و پنج سال از عمر پیروزى انقلاب و استقرار حکومت ى در ایران و ورود به دهه سوم تحلیل ها, و تبیین هاى متفاوتى نسبت به مبانى و اه انقلاب دینى و به ویژه انقلاب ى و شه اى که ى انقلاب براساس آن, پرچم مبارزه را برافراشت و سپس نظام ى را پدید آورد, در جریان است. آیا تئورى حضرت خمینى از دین, معطوف به چه اه بوده است؟ و در موضوع انتظار از دین, حضرت چه نگرشى داشته تا بر اساس آن به قیام دست زده و حکومت تشکیل داده است؟ ظلم ستیزى و عزّت طلبى براى مسلمانان یا اه دموکراتیک و آزادى, یا توسعه اقتصادى و بهبود وضع معیشتى جامعه آیا کدام یک از این امور مدّ نظر بوده است؟ آیا وماً براى ب ایى یک حکومت دینى, باید تنها و تنها اه دنیوى را مورد لحاظ قرار داد و نمى توان بدون نگرش دنیاگرایانه به دین حکومت دینى آفرید؟ آیا یک حکومت دینى نمى تواند معطوف به اه دنیوى وا وى هر دو باشد و تغییر برون و درون جامعه را به عنوان آرمان خود در نظر گیرد؟ آیا دیدگاه حضرت نسبت به انقلاب و نظام سیاسى چگونه بوده است؟ آیا ایشان انقلاب و حکومت ى را تنها مع طوف به دنیا مى دیده و انقلاب ا وى را که در قلمرو درون آدمیان است, از دسترس انقلاب به دور مى دیده است؟ و براى ب ایى حکومت ى ایران, تنها تغییر وضع مسلمانان را مورد نظر داشت و آنچه از دین انتظار مى کشید آن بود که مسلمانان در دنیا عزیز باشند و تو سرى خور دیگران نباشند؟ یا آنکه حضرت اه بلندترى را دنبال مى کرد و نگرش او به دین نگرشى بود که معتقد بود: انقلاب دینى, اه دنیوى و ا وى, هر دو را مدّنظر دارد و در تغییر وضع دنیا هم, مقوله عزّت طلبى براى مسلمانان تنها مى تواند یکى از اه انقلاب قرار گیرد و در کنار آن اه ى چون آزادى, استقلال, توسعه همه جانبه و مبارزه با ظلم و ستم براى همه جهانیان (نه تنها مسلمانان) مى تواند مورد توجه یک انقلاب و نظام دینى باشد؟ آیا حضرت , بیش از هر چیز و پیش از هر چیز, چه هدفى را دنبال مى کرد و نگرش اساسى و اولیه او به دین بر چه پایه اى استوار بود؟ ادامه مطلب با عرض تسلیت به محضر گرامی فرهیخته حضرت آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران و تولیت محترم حوره ی علمیه رضا(ع) و بیت مکرم آن مرحوم، به مناسبت در گذشت ابوالشهید آقای حاج شیخ محرم رشادی؛ مجلس ترحیمی از سوی بیت معظم له روز دوشنبه 93.6.3 از ساعت 14 تا 15.30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی منعقد می گردد، شرکت کلیه عزیزان،. آثار و تألیفات خمینى دهها کتاب و اثر گرانبها از خمینى در مباحث اخلاقى، عرفانى، فقهى، اصولى، فلسفى، سیاسى و اجتماعى برجاى مانده که بسیارى از آنها تاکنون منتشر شده است. متأسفانه تعدادى از رساله‏ ها و تألیفات نفیس در جریان جابجایى از منازل استیجارى و در جریان چندین مرحله یورش مأمورین ساواک شاه به منزل و کتابخانه ایشان مفقود گردیده . اطـــلاعــیــه
پذیرش حوزه های علمیه سراسرکشورسال تحصیلی 95- 94 ویژه برادران بایاری خداوند متعال ودرظلِّ توجهات حضرت ولیعصر(عج) مرکزمدیریت حوزه های علمیه ازبرادران واجد شرایط برای تحصیل در دوره های بلند مدت حوزه علمیه المهدی (عج) شهرستان سراب ثبت نام می نماید. سایت ثبت نام حوزه های علمیه:www.howzeh-qom.ir/ تلفن تماس (04143233107 حوزه علمیه ، 04143222020 دفتر ) شرایط ثبت نام در ادامه مطلب دستیار و مشاور عالی ی گفت: وقتى خمینى (ره) را دیدم، ح ى به من دست داد که در طول زندگى و عمرم آن لحظه را هرگز فراموش نمی کنم. قم گفت:ایجادو توسعه حوزه های علمیه و تربیت شخصیت های برجسته دینی از برکت حضرت معصومه(س) است. جشن میلاد حضرت حجت(عج) و جشن عمامه گذاری 23 نفر از طلاب حوزه علمیه ال القائم(عج) توسط تولیت حوزه حضرت آیت الله سیدعبدالجواد علم الهدی عصر امروز برگزار شد. کشیش یونانی موستاکیس “او دست خدا بر روی زمین بود” محمدحسنین هیکل، نویسنده و رو مه نگار معروف جهان عرب “هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود” و در جای دیگر می گوید: “گویی شخصیتی از شخصیتهای آزمون بزرگ صدر با معجزه ای به دنیا بازگشته تا پس از پیروزی امویان و به خون غلتیدن شهیدان اهل بیت علی را ی کند” و “او همچون گلوله ای بود که از ص. و مدرس حوزه علمیه گفت: خطبه فدکیه حضرت فاطمه سلام الله علی ها دعوا بر سر یک قطعه زمین در صدر نیست بلکه اثبات آن حضرت در معرفی حکومت مدعی دیانت، کتاب و مسند نبوی است که برخلاف نص صریح قرآن می کند. درخواست حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از شورای محترم مدیریت حوزه علمیه قم مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی در دیدار با اساتید علم کلام حوزه علمیه، مطالب مهمّی درباره برنامه های تحصیلی و کتاب های درسی حوزه بیان د.
در این دیدار، معظّم له با توجّه به خدمات عالمان دین و فقهای بزرگ در طول تاریخ و د. هشت درس و پیام از هشتمین (ع) سید على رضا جعفرى
اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل ‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.» حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند: «ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند: ... هرگا. اختصاصی از ژیکو تحقیق آماده در مورد مهم ترین ویژگی های ی با و پر سرعت .
مهم ترین ویژگی های ی  عنوان : مهم ترین ویژگی های ی   فرمت : word - doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها )  تعداد صفحات : 14 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه  فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic ( فونت های مورد نیاز)  پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی فهرست : 1- باور عمیق به مردم 3
2- همدلی و همراهی با مردم 4
3- ثبات قدم 7
4- آرامش روحی 8
5- اعتقاد به وحدت اما با حفظ اصول 9
6- پایبندی به اصول اخلاقی و دینی 9
پی نوشت ها 11
منبع 14

پی نوشت ها :[1] براى نمونه بنگرید به: سیدروح‏الله موسوى‏خمینى( )، صحیفه ، ج 13، ص 83 و 497؛ ج 14، ص 33.

[2] سید حمید روحانى، نهضت ‏خمینى، ج 1، ص 258.

[3] همان، ج 2، ص 247 و 248.

[4] سیدروح‏الله موسوى‏خمینى( )، صحیفه ، ج 4، ص 21. 61/ 8/ 57 در نوفل‏لوشاتو.

[5] میشل فوکو، ایران: روح یک جهان بى‏روح، ص 57.

[6] همو، ایرانى‏ها چه رؤیایى در سر دارند، ص 64.

[7] حسنین هیکل، رو مه‏نگار مصرى، در خاطرات خود مى‏گوید:« آیت‏الله خمینى براى ییان فرد پیچیده‏اى بود که نه‏تنها نمى‏توانستند نسبت به او احساس همدردى کنند، بلکه درک او نیز برایشان مشکل بود.( حسنین هیکل، ایران: روایتى که ناگفته ماند، ص 17.)

[8] سیدروح‏الله موسوى‏خمینى( )، صحیفه ، ج 13، ص 461.

[9] حسین رودسرى( به کوشش)، پرتوى از خورشید، ص 219- 217.

[10] غلامعلى رجایى، برداشت‏هایى از سیره ‏خمینى، ج 1، ص 129.

[11] همان، ص 130.

[12] حمید بصیرت‏منش و اصغر میرشکارى( به کوشش)، فصل صبر، ص 204- 200.

[13] سیدروح‏الله موسوى‏خمینى( )، صحیفه ، ج 3، ص 367 و 368.

[14] بنگرید به: حسین رودسرى( به کوشش)، پرتوى از خورشید، ص 214.

[15] طبق این اصل، دیوان‏عالى کشور موظف است دارایى و مسئولان رده بالاى نظام ى را قبل و بعد از تصدى مسئولیت، مورد رسیدگى قرار دهد.

[16] سیدروح‏الله موسوى‏خمینى( )، صحیفه ، ج 13، ص 523.

[17] به‏موجب حکم مورخ 26/ 12/ 1362، ‏خمینى سهم موروثى خویش در خمین را به فقراى این شهر واگذار کرد.

[18] بنگرید به: رو مه‏هاى رسمى کشور، 27 داد 1368.

[19] براى مطالعه نتیجه بررسى بنگرید به: رو مه‏هاى رسمى کشور، 11 تیرماه 1368.

منابع : و بیداری ی؛ ص173 , حسینى فر، رضا
منابع از کتب معتبر علمی می باشد.لینک را پس از پرداخت دریافت می کنید .پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .
با
تحقیق آماده در مورد مهم ترین ویژگی های ی
معاون آموزش حوزه های علمیه گفت: ادب مثال زدنی حضرت عباس (ع) از چیزهایی که گاهی باید در روزگار امروز آن را وام بگیریم و این ویژگی بسیار در وجود حضرت قمر بنی هاشم (ع) برجسته است. مدیر حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: حضرت ابوالفضل­ العباس(ع) نماد بحث بصیرتی محسوب می­ شود که توانست خودش را در زمان خاص خودش تشخیص دهد و تمام­ قد در خدمت زمانش(ع) باشد و دیگر بحث فتوت و جوانمردی ایشان است. بسم الله الرحمن الرحیمعرفان قانون (پیش نویس قانون اساسی توسط علامه طهرانی ره) نامه حضرت آیة الله سیّد محمّد حسین طهرانى بحضرت آیة الله العظمى خمینى مدّ ظلّه راجع به پیش نویس قانون اساسى‏مقدمه: سیدنا ال حضرت علامه طهرانی اعلی الله مقامه الشریف در توضیح نوشتن این نقد نامه می فرمایند:بقیه در ادامه مطلب... روز قدس: آ ماه رمضانروز قدسیکى از وقایع تاریخى که بسیار حائز اهمیت است در اوائل پیروزى انقلاب ى ایران که به دست زعیم و کبیر مسلمین جهان حضرت خمینى ره دائر شده، «روز جهانى قدس است‏» که از روز آ ماه مبارک رمضان 1399 قمرى (1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنین روزى تمام مسلمین جهان راهپیمایى کنند. ساختمان جدید مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب سریش آباد به بهره برداری رسید. عبادت و تهجد از جمله برنامه‏هاى ویژه‏ حضرت (ره) در ماه مبارک رمضان ، عبادت و تهجد بود. عبادت را ابزار رسیدن به عشق الهى مى‏دانستند و به صراحت ‏بیان مى‏ د که در وادى عشق، نباید به عبادت به چشم وسیله‏اى براى رسیدن به بهشت نگاه کرد (۱) . اکثر آشنایان نقل مى‏کنند که ایشان از سن جوانى، شب و تهجد، جزء برنامه‏هایشان بود. بعضى از نزدیکان ایشان مى‏گفتند که وقتى در ظلمت و تاریکى نیمه‏ شب، آهسته وارد اتاق مى‏شدم، معاشقه را با ایزد احساس مى‏ و مى‏دیدم که با خضوع و خشوعى خاص، مى‏خواندند و قیام و رکوع و سجود را بجا مى‏آوردند که حقا وصف ناپذیر بود. با خودم فکر مى‏ که شب ، حقیقتا، لیلة القدر است (۲) . یکى از اعضاى دفتر ایشان، دراین باره مى‏گوید: پنجاه سال است که شب ، ترک نشده است. در بیمارى و در صحت و در زندان و در خلاصى و در تبعید، حتى بر روى تخت ‏بیمارستان قلب هم شب خواندند (۳) . توجه خاصى به نوافل داشتند و هرگز، نوافل را ترک نمى‏ د. نقل شده است که ، در نجف اشرف، با آن گرماى شدید، ماه مبارک رمضان را روزه مى‏گرفت و با این که در سنین پیرى بودند و ضعف بسیار داشتند، تا مغرب و عشاء را به همراه نوافل به‏جاى نمى‏آوردند، افطار نمى‏ د! و شب‏ها تا صبح، و دعا مى‏خواندند و بعد از صبح، مقدارى استراحت مى‏ د و صبح زود، براى کارهایشان آماده مى‏شدند (۴) . خانم زهرا مصطفوى مى‏گوید: راز و نیاز و گریه‏ها و ناله‏هاى نیمه شب ایشان، چنان شدید بود که انسان را بى اختیار، به گریه مى‏انداخت (۵) . یکى از اساتید قم نقل مى‏کرد: شبى میهمان حاج آقا مصطفى بودم. ایشان، خانه‏ جداگانه‏اى نداشتند و در منزل زندگى مى‏ د. نصف شب از خواب بیدار شدم و صداى آه و ناله‏اى شنیدم، نگران شدم که مگر اتفاقى افتاده است، حاج آقا مصطفى را بیدار و گفتم: «ببین چه خبر است!» . ایشان نشست و گوش داد و گفت: «صداى است که مشغول تهجد و عبادت است‏» (۶) . در ماه مبارک رمضان، این شب زنده دارى و تهجد، وضعیت دیگرى داشت. یکى از محافظان بیت مى‏گوید در یکى از شب‏هاى ماه مبارک رمضان، نیمه شب، براى انجام کارى مجبور شدم از جلوى اتاق گذر کنم. حین عبور، متوجه شدم که ، زار زار گریه مى‏ د! هق هق گریه‏ که در فضا پیچیده بود، واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد که چگونه ، در آن موقع از شب، با خداى خویش راز و نیاز مى‏کند. (۷) آ ین ماه مبارک رمضان دوران حیات ، به گفته‏ نان بیت، از ماه مبارک رمضان‏هاى دیگر متفاوت بود! به این صورت که همیشه، براى خشک اشک چشم‏شان دستمالى را همراه داشتند، ولى در آن ماه مبارک رمضان، حوله‏اى را نیز همراه برمى‏داشتند تا به هنگام هاى نیمه شب‏شان، از آن استفاده کنند! (۸) منابع۱- رو مه جمهورى ى، 20 / 11 / 64 . ۲- در سنگر ، ص 83 / هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 129 . ۳- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، حبیب و محبوب، ص 53 / سیماى فرزانگان، ص 180 . ۴- سیماى فرزانگان، ص 159 / برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 99 . ۵- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى (ره) ، ج 3 ، ص 132 . ۶- همان، ص 286 . ۷- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 104 / جلوه‏اى از خورشید ، ص 90 . ۸- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى ، ج 3 ، ص 126 . دیدار آیت الله مقت و حجة ال و المسلمین حسینی بوشهری با آیت الله العظمی صافی در مشهد مقدس آیت الله مقت دبیر محترم شورای عالی حوزه های علمیه و حجة ال والمسلمین حسینی بوشهری مدیریت محترم حوزه های علمیه با حضور در محلّ اقامت حضرت آیت الله العظمی صافی در مشهد مقدس با معظم له دیدار و گفتگو د.
در این دیدار، ضمن بحث پیرامون ای از مسائل دا. در مورخ 4/8/93 به مناسبت فرارسیدن ماه محرم ماه عزاداری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) پلاکاردهایی با همین موضوع در محوطه و مقابل بیت حضرت (ره) در شهر خمین توسط پیام نور واحد چهارچشمه نصب گردید. مراسم تقدیر از طلاب ممتاز حوزه علمیه خواهران با حضور نمایندگان و وکلای مرجعیت در کابل ، خانواده های طلاب و اساتید حوزه علمیه حضرت معصومه و جمعی از نخبگان و فعالان مذهبی ، در قالب جشن بزرگداشت عید غدیر انجام شد. مدیریت حوزه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها از از زحمات مسؤلین دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی حسینی بویژه حجة ال والمسلمین کوشا تقدیر و تشکر به عمل آوردند . در ادامه محفل حجة ال و المسلمین حاج عبد الله افضلی از مسئولین حوزه علمیه کابل به شرح نکات مهم از واقعه غدیر خم پرداختند و در ادامه بیان داشتند در بین نزدیک به یک هزار طلبه خواهر در شهر کابل که مشغول فراگیری علوم حوزوی هستند، طلاب مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها از جمله ممتازین و پیشتازان محصلین علوم دینی می باشند. در پایان محفل از سوی دفتر حضرت آیة الله العظمی حاج سید صادق حسینی مد ظله العالی به اساتید و طلاب ممتاز مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها و مربیان دارالقرآن رضا علیه السلام جایزه اهداء گردیده و تقدیر بعمل آمد. اختصاصی از سورنا فایل وحدت از دیدگاه خمینى 18 ص با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن      تعداد صفحات : 19 صفحهوحدت از دیدگاه خمینى (ره)؛ استراتژى یا تاکتیک.
خبرگزاری شبستان: وحدت گرچه در ادبیات ى کاربرد و نقش اساسى دارد، امّا در ادبیّات سیاسى رایج کمتر مورد بررسى قرار گرفته است و آن‏چه در این زمینه به‏کار رفته، بیشتر مفاهیمى است که برترى یک شیوه و یا تفکّر را به دنبال داشته و بیشتر کاربرد خارجى دارد؛ مفاهیمى چون ناسیونالیسم، پان عربیسم، پان ترکیسم و.
.
.
از این دسته به‏شمار مى‏رود، اما مفهوم وحدت در شه‏ى سیاسى علاوه بر کاربرد در حوزه داخلى و خارجى، در هر مورد نمود مختلفى دارد.
براى مثال وقتى سخن از «وحدت امت ى» به‏میان مى‏آید، به معنى برداشتن مرزهاى جغرافیایى نیست، بلکه به معنى وحدت عمل و درک متقابل در خصوص موضوعات مشترک، حول مصالح ى است.
از طرف دیگر، وقتى در محیط داخلى سخنى از وحدت به‏میان مى‏آید، نه‏تنها به معنى وحدت تفکّر یا سلیقه است، بلکه به معنى وحدت عمل در زمینه‏ى منافع ملّى، ى و قانون اساسى است؛ چیزى که امروزه از آن به «وفاق اجتماعى» و یا انسجام داخلى و یا وحدت ملّى یاد مى‏شود.
از آن‏چه گفته شد، نقش و اهمّیت این مفهوم در پیشبرد اه داخلى و خارجى جامعه‏ى ى مشخص مى‏شود.
از دیرباز از زمان «سید جمال‏الدین اسدآبادى» تا زمان خمینى، مفهوم وحدت کاربرد زیادى داشته است.
آن‏چه در این‏جا مورد بررسى قرار مى‏گیرد، بررسى این مفهوم در شه‏ى خمینى و بررسى آن در داخل و خارج است.
ایشان همواره بر این نکته چه قبل از پیروزى انقلاب و چه بعد از آن تاکید مى‏نمودند و از نظر عملى نیز را ارهاى زیادى را براى تقریب و تحریک احساسات مسلمانان حول محور مصالح ى وضع کرده‏اند.
الف) مفهوم وحدت در قرآن در قرآن کریم آیات زیادى را مى‏توان یافت که در آن‏ها به این مسأله اشاره شده است؛ ازجمله مفاهیمى، چون «واعتصموا»(1)، «تعاونوا»(2)، «اصلحوا»(3)، «اصلاح بین الناس»(4)، «الَّف بینهم»(5)، «امّةٌ واحدة»(6)، «امّة وسط»(7)، «حزب‏الله»(8)، «صبغة‏الله»(9) و «اخوة».
با
وحدت از دیدگاه خمینى 18 ص
حجت ال والمسلمین ناصر پناهی، مدیر حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم(ع) از تشرف یک مادر و فرزند مکزیکی به شریعت خبر داد. به گزارش رحماء مادر و فرزند ی اهل مکزیک، در جوار حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به دین مبین مشرف شدند و اسامی مبارک «معصومه» و «علی» را برای خود برگزیدند. حجت ال پناهی ضمن اعلام این خبر افزود: «ربکا هیورتا» و فرزندش «آدالبرتو. آیین انقلاب ى کتاب «آیین انقلاب ى: گزیدهاى از شه و آراى خمینى (س)» دفتر نهم از آثار موضوعی تبیان ها است که توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار (س) است اج و تنظیم شده و توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج به چاپ رسیده است.این اثر دارای سه بخش است: شامل مباحث اعتقادی و آنچه که در اصطلاح (جهان بینی) نامیده می شود، اوضاع ایران پیش از انقلاب از منظر و نظام مطلوب برای جامعه و امت ی در حوزه ،اجتماعی و فرهنگی مرتبط پرداخته است . در تنظیم قطعات منتخب هر یک از فصول و عنوان های فرعی، ترتیب و توالی تاریخی صدور آنها از طرف ملاک عمل بوده است نه توالی منطقی مطالب و مشخصات کامل مآخذ براساس شماره مسلسل مندرج در پایان هر فیش در انتهای کتاب آورده شده است. در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه، جمعی از طلاب مدارس علمیه استان تهران، صبح امروز دوشنبه با حضرت آیت الله معظم انقلاب ی دیدار د. جماران نوشت: صفحه اینستاگرامی مرحوم حجت ال و المسلمین حاج سیداحمد «ع تاریخى و منتشر نشده از سخنرانى آیت الله هاشمى در حرم خمینى و در جمع مدیران کاروان ها و مسئولان سازمان حج» را منتشر کرد. در سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، در شهرستان خمین مولودی پای به عرصه هستی نهاد که با قیام الهی خویش سرنوشت ایران و جهان را دگرگون ساخت. در روز چهارشنبه 1281/7/1 مطابق با 20 جمادی الثانی 1320 ه.ق. همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، از سلاله پاک آن بانوی اطهر در شهرستان خمین مولودی پای به عرصه هستی نهاد که او را روح الله نام نهادند که بعدها به (. سیدحسن ، نوه رحمه الله علیه در اینستاگرام خود از حادثه دل اش آتش سوزی ساختمان پلاسکو و جان باختن بعضی از هموطنانمان ابراز تاسف کرد. شفقنا- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی، درگذشت آیت الله شاه آبادی را تسلیت گفت. به گزارش شفقنا، در اطلاعیه جامعه مدرسین آمده است: ارتحال فقیه پارسا حضرت آیت الله حاج شیخ روح الله شاه آبادی(ره) فرزند بزرگوار حضرت (ره) موجب تأسف و تأثر فراوان گردید. آن عالم ربانی عمر پربرکت خود را در […] شعر مدح حضرت زهرا بهترین شعر مدح حضرت زهرا خاصترین شعر مدح حضرت زهرا غمگینترین شعر مدح حضرت زهرا زیباترین شعر مدح حضرت زهرا
ادامه مطلب اختصاصی از هایدی مقاله ى شدن ها در نگاه خمینى با و پر سرعت .
مقاله ى شدن ها در نگاه خمینى
مقاله ى شدن ها در نگاه خمینى لینک پرداخت و *پایین مطلب*   فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)   تعدادصفحه:34یکى از مهمترین عوامل ى شدن ها تدوین صحیح علوم انسانى بر اساس علوم ى، هماهنگ با آ ین پیشرفتهاى علوم انسانى در مغرب زمین مى‏باشد. اما در اینجا باید نکاتى را در تحقق این امر بنیادین و سرنوشت‏ساز در عرصه ها و مراکز آموزشى مورد توجه جدى قرار داد و آن اینکه در بعد از تاریخ صدر آن با عدم فعلیت تاریخى و سیاسى نظام ولایت در زمان حیات ائمه خصوصا بعد از شهادت حسن (ع) تا ظهور انقلاب ى ایران، جنبه سیاسى و اجتماعى که در عرصه حکومت در انحصار خلفاى بنى‏امیه و بنى‏عباس و بعدا سلاطین مستبد قرار گرفت، از جنبه فکرى، اعتقادى و معنوى آن جدا گشت و در نتیجه با وجود رشد علوم الهى و حتى طبیعى و ریاضى در تاریخ و تمدن ى، علوم انسانى از جامعه شناسى تا علم سیاست و اقتصاد به علت عدم وجود هاى سیاسى به انحطاط کامل گرایید تا بعد از نهضت مشروطه، با روى کار آمدن حکومت وابسته پهلوى، با وجود طرفدارى این رژیم در غربى جامعه ى مجددا به علت فقدان استقلال و هاى ملى و سیاسى، علوم اجتماعى و انسانى علیرغم تاثی ذیرى سطحى و صورى از تفکر و تمدن غرب مجال رشد و نضج کافى نیافت. تا با ظهور انقلاب ى و تشکیل نظام مقدس مبتنى بر ولایت و ى حضرت ‏خمینى (ره)، مسائل معنوى و علوم دینى با جنبه‏هاى سیاسى، اجتماعى و مادى، پیوندى مستحکم یافت که بعدا مى‏بایست در انقلابى فرهنگى با تبیین و تفسیر علمى این پیوند مقدس به صورتى علمى و ى در عرصه تدوین علوم انسانى بر اساس مبانى اصیل ى که بعد از شهادت حسن مجتبى (ع) تا ظهور انقلاب ى ایران به علت ظهور و حاکمیت‏حکومتهاى غیر دینى و مستبد مسکوت ماند، صورت مى‏پذیرفت. اما متاسفانه عدم تحقق این امر اساسى بعد از وقوع انقلاب ى بتدریج موجب ازدیاد فقر فرهنگى در زمینه علوم انسانى و تجربى جدید و در نتیجه باعث تشدید وابستگى فکرى برخى از اساتید ى ایران به غرب گردید و این امر نیز تاکنون موجب ظهور برخى بحرانهاى فکرى، سیاسى و ى در این سرزمین گردیده است و امروز بعد از تحقق نظام ولایت در این کشور با تهاجم و شبیخون فرهنگى غرب، هاى ایران عرصه تاخت و تاز شه‏هاى ضد ى و ضد ولائى گشته است تا به حدى که برخى از مراکز پژوهشى علمى و فکرى کشور نیز متاسفانه تحت تاثیر این امواج سهمگین غیر ى قرار گرفته‏اند. تا به آنجا که ى درباره این امر خطیر و حساس با صراحت هشدار داده و مکررا فرموده‏اند "آینده نظام وابسته به ى ها مى‏باشد" زیرا مى‏دانیم که همه مسوولین نظام بدون استثناء درآینده همانند گذشته با تحصیل رسمى در ها و یا در خارج از آن تحت تاثیر وضعیت فکرى و اجتماعى آن مى‏باشند. آنچه در این مورد ذکر آن بسیار سرنوشت‏ساز مى‏باشد این است که از آنجا که بزرگترین پیام فرهنگى حضرت خمینى (ره) در ارتباط با نحوه تدوین علوم انسانى ها بر اساس حقایق و تعالیم معنوى ى در این فرموده موجز اما بسیار عمیق ایشان خلاصه مى‏شود که "تمام علوم چه علوم طبیعى باشد و چه علوم غیرطبیعى باشد، آنکه مى‏خواهد، آن مقصدى که دارد این است که تمام اینها مهار بشود به علوم الهى و به توحید بازگردد" (1) . شمندان و اساتید متفکر و متعهد ى و حوزوى مى‏بایست‏با نوعى وحدت فکرى و با نوعى همفکرى علمى به تدوین علوم انسانى جدید با استفاده از برخى دستاوردهاى علوم جدید در غرب براساس مبانى فکرى و علمى علوم ى و حقایق مکتب بزرگ مبادرت ورزند تا قادر به ایجاد تحول و تحقق انقلاب فرهنگى مورد نیاز کشورمان گردند تا به این وسیله هم برخى معضلات عمیق فرهنگى کشورمان مرتفع گردد و هم رس جهانى و فرهنگى عمیق انقلاب بزرگ ى در سطح جهان بحران زده معاصر محقق گردد.
با
مقاله ى شدن ها در نگاه خمینى
به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم برنامه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) به مدت 13 شب در حوزه علمیه ومسجد حضرت صادق آل محمد (ع) برقرار است. در این مراسم که از ساعت 21آغاز می شود، پس از سخنان جماعت محترم مسجد، حجت ال و المسلمین دهستانی به ذکر مصیبت خواهند پرداخت. گفتنی است حوزه علمیه و مسجد صادق آل محمد در خیابان آیت ا.. کاشانی شرق به غرب بعد از بزرگراه شهید ستاری خیابان شاهین جنوبی تقاطع لاله شرقی واقع شده است.

چهار سال پیش در اوا ماه رجب به عتبات عالیات مشرّف شدم، روز چهارم شعبان یکی از دوستان که از فضلای حوزه ی علمیه ی قم می باشد، در حرم حضرت قمر بنی هاشم به من گفت: حاجت مهمی دارم که در حد محال است، آیا پیشنهادی داری؟ گفتم: امروز، روز تولد حضرت ابوالفضل علیه السلام است و شما در حرم آن حضرت هستید، همین جا به آن حضرت توسّل کن و نذر کن که اگر تا. نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهور ترین لقب آن حضرت "معصومه" است. پدر بزرگوارش هفتم شیعیان حضرت موسی بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است. ولادت آن حضرت در روز اول ذیقعده سال 173 هجری قمری در مدینه منوره واقع شده است.


در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهدید مأمون عباسى سفر تبعید گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن . سیدحسن ، نوه رحمه الله علیه در اینستاگرام خود حادثه دل اش آتش سوزی ساختمان پلاسکو را به خانواده جانباختگان این حادثه تسلیت گفت.