ب ود ای ن ام ام خمینى ح وزه خمینى خمین ى ح وزه علمیه آی ه ال ل ه آی ه ال ل ه ب روجردى

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود ای ن ام ام خمینى ح وزه خمینى خمین ى ح وزه علمیه آی ه ال ل ه آی ه ال ل ه ب روجردى : مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت خمینى (ره) روز میثاق با و بیعت با ولایت از ساعت 18 عصر امروز در حرم مطهر ایشان آغاز شد. داستانک خمینى و بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

یکى از پزشکان قم چنین نقل مى کند:
((هنگامى که خمینى - قدّس سرّه - دچار ناراحتى قلبى شدند، خود را به بالین ایشان رسانده فشار خونشان را گرفتم . فشار ایشان عدد ((5)) را نشان مى داد که از نظر طبى بسیار خطرناک بود. کارهاى اولیه را انجام دادم . پس از دو ساعت که قدرى وضع بهتر شده بود . خمینى و میراث حکمت عرفانى در سال 1968 پنج‏سال پس از ا اج آیت‏الله روح‏الله خمینى از ایران، ساواک، پلیس امنیتى شاه، به خانه او در قم یورش برد و اوراق و نوشته‏هاى وى، از جمله شروح و تفاسیرى را که در دهه 1930 در باب عرفان نوشته بود، ضبط و توقیف کرد.
پانزده سال بعد، در سال 1983، ‏اى از آثار مفقود خمینى را یکى از طلاب در همدان پیدا کرد.
او، که نامش هرگز در گزارشهاى بعدى این واقعه ذکر نمى‏شود، دو کتاب از فروشنده‏اى دوره‏گرد ید که، چون نتوانسته بود در بازار شهر یدارى بیابد، به یکى از مدارس دینى آمده بود تا آنها را به مبلغ پنجاه تومان بفروشد.
یکى از این دو کتاب، چاپ سنگى‏اى از شرح شرف‏الدین محمود قیصرى
(متوفاى 751/1350) بر فصوص الحکم ابن‏عربى بود که در قرن نوزدهم در مصر انتشار یافته بود; و خود این قیصرى، هم متفکر عرفانى استثنایى و هم از شارحان پرآوازه مکتب ابن‏عربى است.
در حواشى کتاب، این طلبه ،تعلیقات دست‏نوشته بسیارى دید که، بر طبق سنت دی اى دستنویسى مسلمانان، در عین حال، هم شرح‏الشرحى بود بر متن اصلى فصوص‏الحکم و هم شرحى بر کتاب قیصرى.
طلبه مذکور، با کمال تعجب، پى برد که تعلیقات حاشیه، که به زبان عربى نوشته شده بود، امضاى سید روح‏الله نیز را در پاى خود داشت.
مقدمه
خاستگاه و تحصیلات
آثار و تاثی ذیریها
ترکیب و تلفیق
روش و طریقت خمینى
خاتمه
پى‏نوشت:
19 صفحه

دریافت فایل

ادامه مطلب آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی اختصاصی از یاری فایل خمینى و احیاى نگرش سیاسى به عاشورا و تشکل بخشى به شیعه با و پر سرعت .
 خمینى و احیاى نگرش سیاسى به عاشورا و تشکل بخشى به شیعه
 خمینى و احیاى نگرش سیاسى به عاشورا و تشکل بخشى به شیعه مقالات علوم  با فرمت           doc           صفحات  26             ‏خمینى که فرهنگ عاشورا را گنجینه عظیم سیاسى دینى و پشتوانه فرهنگ غنى و انسان ساز مى‏دانست با بهره‏گیرى از آموزه‏هاى عاشورایى، حماسه حسینى را اساس قیام و مبارزه خویش قرار داده به احیاى دین پرداخت. نویسنده در این مقاله با نگاه به نهضت ‏خمینى از دریچه الهام‏گیرى از نهضت حسینى، احیاى روح سیاسى نهضت عاشورایى توسط حضرت را تحلیل کرده است و گامهاى عملى ایشان در این راستا را بر مى‏شمارد. وى تربیت شاگردان، طرح تئورى حکومت ى و ، بهره‏بردارى صحیح از مناسبت‏هاى ى در جهت هدایت و به کارگیرى مردم و الگودهى منطبق بر آموزه‏هاى قیام حسینى را به عنوان اقدامات عملى حضرت در تشکّل بخشى شیعه، مورد بررسى قرار مى‏دهد. وى در همین بستر تشکیل نظام جمهورى ى را برخاسته از متن مکتب حسینى و استمرار آن را آمادگى براى ظهور ولىّ مطلق الهى قلمداد مى‏کند.
با
خمینى و احیاى نگرش سیاسى به عاشورا و تشکل بخشى به شیعه
‎بِسْم الله ‎در یکى از کانال هاى برادران عد خواه مطلبى گذاشته شد که هرچه خواستم نقدش را بنویسم بدهم دست بقیه دوستان و فکر ، به این نتیجه رسیدم که احتمالا ى قبول نمیکند مطلب را منتشر کند و در عوض مرا هم مس ه میکنند احتمالا. گفتم بگذارم همینجا که روزى ١٧-١٨ تا بازدید دارد تا حداقل سکوت نکرده باشم. اول نوشته برادر عزیز را بخوانید:( هشتگ . حضور پیمان معادى و سید احمد خمینى (فرزند سیدحسن ) براى تماشاى "بمب یک عاشقانه" در پردیس سینمایى مگامال دستیار و مشاور عالی ی گفت: وقتى خمینى (ره) را دیدم، ح ى به من دست داد که در طول زندگى و عمرم آن لحظه را هرگز فراموش نمی کنم. در میان دین باوران کفر ستیز، چهره محبوب قرن، فقیه تیزبین سیاست مدار، فیلسوف، عارف ژرف نگر، عالم متخلق و و بنیان گذار جمهورى ى، حضرت خمینى رضوان الله علیه، از موقعیتى والا و ویژه برخودار است، زیرا روزها و ساعت‏ها و لحظه‏هاى عمر او، با مراقبه و محاسبه سپرى شد و صدها آیه قرآن را مجسم ساخت و عینیت ‏بخشید. در این مبحث به سیره عملی می پردازیم تا ره توشه ای برای عاشقان ماه رمضان باشد . حضرت (ره) توجه ویژه‏اى نسبت ‏به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏هاى خودشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ د و به دعا و تلاوت قرآن و... مى‏پرداختند. و خودشان مى‏گفتند: «خود ماه مبارک رمضان، کارى است‏» (1) . یکى از یاران ، در این باره گفته است : در این ماه، ایشان شعر نمى‏خواندند و نمى‏سرودند و گوش به شعر هم نمى‏دانند . خلاصه، دگر گونى خاصى متناسب با این ماه در زندگى خود ایجاد مى‏ د، به گونه‏اى که این ماه را، سراسر، به تلاوت قرآن مجید و دعا و انجام دادن مستحبات مربوط به ماه رمضان سپرى مى‏ د. (2) ایشان، به هنگام سحر وافطار، بسیار کم مى‏خوردند، به گونه‏اى که خادم‏شان فکر مى‏ د که ، چیزى نخورده است! (3) حضرت رحمة الله علیه درباره رمضان چنین مى‏سرایند: ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افــــطار به مـــــى کرد برم پیـــر ابات گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد (4) پى‏نوشت‏ها 1- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 286 . 2- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 90 . 3- همان، ص 89 . 4- رو مه‏ جمهورى ى، مورخ 8/1/69 . برهمه ما لازم است به متصدیان کمک کنیم و برای همیشه نگذاریم ها به انحراف کشیده شود و هرجا انحرافی به چشم خورد با اقدام سریع به رفع آن کوشیم. در تاریخ 1368.03.15 یک روز پس از ارتحال حضرت خمینى(ره)، متن وصیتنامه، حسب الامر ایشان به وسیله معظم انقلاب ى حضرت آیت الله خامنه‏ اى در مجلس خبرگان براى نخستین بار مفتوح و قرائت گردید.
گزارش کامل ا. http://www.aviny.com/imamkhomeini/vasiyatnameh/imam2.jpg خمینى از ولادت تا رحلت در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله علیها، روح الـلـه المـوسـوى الخمینـى پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد. صفحه اینستاگرامی مرحوم حجت ال و المسلمین حاج سیداحمد «ع تاریخى و منتشر نشده از سخنرانى آیت الله هاشمى در حرم خمینى و در جمع مدیران کاروان ها و مسئولان سازمان حج» را منتشر کرد. مردم خمین در مجلس از بهره برداری پتروشیمی شهرستان خمین در اوا سال ۹۷ خبر داد. رییس ستاد تشییع ى آتش نشان در حادثه پلاسکو گفت: مراسم تشییع در روز دوشنبه مورخ ١٣٩٥/١١/١١ از ساعت٨:٣٠ صبح در محل مصلاى حضرت خمینى(ره) تهران برگزار خواهد شد.  (ره)؛ از خمین تا جمارانفرزند آ سید مصطفی که در سحرگاه چهارشنبه اول مهر ۱۲۸۱ در خمین به دنیا آمد از همان کودکی به دلیل از دست دادن پدر روحیه ای متکی به خود و با اعتماد بنفس پیدا کرد. او به دلیل علاقه به پدر نام خانوادگی مصطفوی را برگزید و در همان خمین تحصیلات اولیه را گذراند و سپس به حوزه علمیه اراک رفت. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سیدحسن ، نوه رحمه الله علیه در اینستاگرام خود از حادثه دل اش آتش سوزی ساختمان پلاسکو و جان باختن بعضی از هموطنانمان ابراز تاسف کرد. سیدحسن ، نوه رحمه الله علیه در اینستاگرام خود حادثه دل اش آتش سوزی ساختمان پلاسکو را به خانواده جانباختگان این حادثه تسلیت گفت. ارطغرول ساغلام که شب گذشته وارد تبریز شد روز در تبریز حضور یافت و همراه با مصطفى آجورلو در مصلاى خمینى(ره) تبریز با استقبال و واکنش گذاران همراه بود. گفته شده که این حضور به درخواست خود این مربی بوده است.
خمینى که در عصر حاضر از هر نظر الگوى مى باشند در مورد رعایت حجاب در خانواده نیز بسیار دقیق و مراقب بودند، دختر گرامى ایشان این دقت و مراقب را چنین بیان کرده اند:

ایشان ( خمینى ) در مقابل بیرونى و نامحرم خیلى سخت گیرند، اَلان پسرهاى من و احمد آقا 15 و 16 ساله اند و ما یک روز اگر منزل آقا براى ناهار دعوت شویم پسرها حق آمدن ندارند یا اگر هم بیایند ما خانه خانم (همسر حضرت ) مى نشینیم و سفره مى اندازیم و آنها منزل احمد آقا، آن هم براى اینکه پسرها و دخترهاى اهل فامیل و خانه با هم غذا نخورند، نه فقط سر سفره بلکه حتى سلام هم به هم نکنند چون واجب نیست.

من خودم پانزده ساله بودم که آقاى اشراقى با خواهرم ازدواج کرد، و داماد ما شده بود.

یک روز ما دعوت داشتیم منزل ایشان همینجور که من و آقا با هم وارد شدیم ، دیدم آقاى اشراقى دارند به استقال مى آیند، در یک باغچه اى بود که ما داشتیم جلو مى رفتیم ، من گفتم : سلام م؟ گفتند: واجب نیست ، من هم رویم نشد که سلام نکنم ، زدم و از تو باغچه رد شدم که با آقاى اشراقى روبرو نشوم.(1)

پی نوشت:
1- فلسفه حجاب، ص 114 .


ولادت حسین (ع)،روز پاسدار 03 شعبان سالروز تولد حسین (ع) پاسدار حرمت و انسانیت و روز پاسدار گرامى باد اولین پیام حضرت خمینى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت خمینى ره در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تیر ماه 1358 پیامى به مناسبت ولادت حسین (ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.


بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب ى تبریک عرض و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و عزیز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنى امیه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظیم الشان و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، در خفقان رژیم بنى امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار و حکومت حق باشید. در اینجا پاسدارى این است که این حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عد باشد.پاسدارى از عد این است که پاسدار خودش موصوف به عد باشد تا بتواند پاسدارى از عد کند... خمینى از ولادت تا رحلت در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله علیها، روح الـلـه المـوسـوى الخمینـى پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد .
او وارث سجایاى آب. خمین - ایرنا - مسئول بهبود تولیدات باغی جهاد کشاورزی خمین گفت: 36 میلیون گل شاخه بریده در این شهرستان برداشت و روانه بازار فروش شد. مردم خمین در مجلس شورای ی گفت: اجرای پروژه نیروگاه ۵۰۰ م اتی در شهرستان خمین تصویب شده ولی تاکنون به مرحله اجرا نرسیده که بایستی سریعتر تعیین تکلیف شود. خمین - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: رقم جدیدی از لوبیا قرمز با ارزش افزوده بالا در خمین معرفی شد. عبادت و تهجد از جمله برنامه‏هاى ویژه‏ حضرت (ره) در ماه مبارک رمضان ، عبادت و تهجد بود. عبادت را ابزار رسیدن به عشق الهى مى‏دانستند و به صراحت ‏بیان مى‏ د که در وادى عشق، نباید به عبادت به چشم وسیله‏اى براى رسیدن به بهشت نگاه کرد (۱) . اکثر آشنایان نقل مى‏کنند که ایشان از سن جوانى، شب و تهجد، جزء برنامه‏هایشان بود. بعضى از نزدیکان ایشان مى‏گفتند که وقتى در ظلمت و تاریکى نیمه‏ شب، آهسته وارد اتاق مى‏شدم، معاشقه را با ایزد احساس مى‏ و مى‏دیدم که با خضوع و خشوعى خاص، مى‏خواندند و قیام و رکوع و سجود را بجا مى‏آوردند که حقا وصف ناپذیر بود. با خودم فکر مى‏ که شب ، حقیقتا، لیلة القدر است (۲) . یکى از اعضاى دفتر ایشان، دراین باره مى‏گوید: پنجاه سال است که شب ، ترک نشده است. در بیمارى و در صحت و در زندان و در خلاصى و در تبعید، حتى بر روى تخت ‏بیمارستان قلب هم شب خواندند (۳) . توجه خاصى به نوافل داشتند و هرگز، نوافل را ترک نمى‏ د. نقل شده است که ، در نجف اشرف، با آن گرماى شدید، ماه مبارک رمضان را روزه مى‏گرفت و با این که در سنین پیرى بودند و ضعف بسیار داشتند، تا مغرب و عشاء را به همراه نوافل به‏جاى نمى‏آوردند، افطار نمى‏ د! و شب‏ها تا صبح، و دعا مى‏خواندند و بعد از صبح، مقدارى استراحت مى‏ د و صبح زود، براى کارهایشان آماده مى‏شدند (۴) . خانم زهرا مصطفوى مى‏گوید: راز و نیاز و گریه‏ها و ناله‏هاى نیمه شب ایشان، چنان شدید بود که انسان را بى اختیار، به گریه مى‏انداخت (۵) . یکى از اساتید قم نقل مى‏کرد: شبى میهمان حاج آقا مصطفى بودم. ایشان، خانه‏ جداگانه‏اى نداشتند و در منزل زندگى مى‏ د. نصف شب از خواب بیدار شدم و صداى آه و ناله‏اى شنیدم، نگران شدم که مگر اتفاقى افتاده است، حاج آقا مصطفى را بیدار و گفتم: «ببین چه خبر است!» . ایشان نشست و گوش داد و گفت: «صداى است که مشغول تهجد و عبادت است‏» (۶) . در ماه مبارک رمضان، این شب زنده دارى و تهجد، وضعیت دیگرى داشت. یکى از محافظان بیت مى‏گوید در یکى از شب‏هاى ماه مبارک رمضان، نیمه شب، براى انجام کارى مجبور شدم از جلوى اتاق گذر کنم. حین عبور، متوجه شدم که ، زار زار گریه مى‏ د! هق هق گریه‏ که در فضا پیچیده بود، واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد که چگونه ، در آن موقع از شب، با خداى خویش راز و نیاز مى‏کند. (۷) آ ین ماه مبارک رمضان دوران حیات ، به گفته‏ نان بیت، از ماه مبارک رمضان‏هاى دیگر متفاوت بود! به این صورت که همیشه، براى خشک اشک چشم‏شان دستمالى را همراه داشتند، ولى در آن ماه مبارک رمضان، حوله‏اى را نیز همراه برمى‏داشتند تا به هنگام هاى نیمه شب‏شان، از آن استفاده کنند! (۸) منابع۱- رو مه جمهورى ى، 20 / 11 / 64 . ۲- در سنگر ، ص 83 / هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 129 . ۳- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، حبیب و محبوب، ص 53 / سیماى فرزانگان، ص 180 . ۴- سیماى فرزانگان، ص 159 / برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 99 . ۵- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى (ره) ، ج 3 ، ص 132 . ۶- همان، ص 286 . ۷- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 104 / جلوه‏اى از خورشید ، ص 90 . ۸- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى ، ج 3 ، ص 126 . کشیش یونانی موستاکیس “او دست خدا بر روی زمین بود” محمدحسنین هیکل، نویسنده و رو مه نگار معروف جهان عرب “هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود” و در جای دیگر می گوید: “گویی شخصیتی از شخصیتهای آزمون بزرگ صدر با معجزه ای به دنیا بازگشته تا پس از پیروزی امویان و به خون غلتیدن شهیدان اهل بیت علی را ی کند” و “او همچون گلوله ای بود که از ص. اطـــلاعــیــه
پذیرش حوزه های علمیه سراسرکشورسال تحصیلی 95- 94 ویژه برادران بایاری خداوند متعال ودرظلِّ توجهات حضرت ولیعصر(عج) مرکزمدیریت حوزه های علمیه ازبرادران واجد شرایط برای تحصیل در دوره های بلند مدت حوزه علمیه المهدی (عج) شهرستان سراب ثبت نام می نماید. سایت ثبت نام حوزه های علمیه:www.howzeh-qom.ir/ تلفن تماس (04143233107 حوزه علمیه ، 04143222020 دفتر ) شرایط ثبت نام در ادامه مطلب خمین- بیت تاریخی (ره) در شهر خمین، هر ساله همزمان با سالروز رحلت کبیر انقلاب جلوه ای دیگر می گیرد و میزبان دوستداران آن حضرت و میهمانان داخلی و خارجی می شود. اختصاصی از هایدی تحقیق وحدت از دیدگاه خمینى 16 ص با و پر سرعت .
 تحقیق وحدت از دیدگاه خمینى 16 ص
 تحقیق وحدت از دیدگاه خمینى 16 ص دسته بندی : علوم انسانی _ تاریخ و ادبیات، تحقیق
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ... تعداد صفحات : 16 صفحهوحدت از دیدگاه خمینى (ره)؛ استراتژى یا تاکتیک// خبرگزاری شبستان: وحدت گرچه در ادبیات ى کاربرد و نقش اساسى دارد، امّا در ادبیّات سیاسى رایج کمتر مورد بررسى قرار گرفته است و آن‏چه در این زمینه به‏کار رفته، بیشتر مفاهیمى است که برترى یک شیوه و یا تفکّر را به دنبال داشته و بیشتر کاربرد خارجى دارد؛ مفاهیمى چون ناسیونالیسم، پان عربیسم، پان ترکیسم و.
.
.
از این دسته به‏شمار مى‏رود، اما مفهوم وحدت در شه‏ى سیاسى علاوه بر کاربرد در حوزه داخلى و خارجى، در هر مورد نمود مختلفى دارد.
براى مثال وقتى سخن از «وحدت امت ى» به‏میان مى‏آید، به معنى برداشتن مرزهاى جغرافیایى نیست، بلکه به معنى وحدت عمل و درک متقابل در خصوص موضوعات مشترک، حول مصالح ى است.
از طرف دیگر، وقتى در محیط داخلى سخنى از وحدت به‏میان مى‏آید، نه‏تنها به معنى وحدت تفکّر یا سلیقه است، بلکه به معنى وحدت عمل در زمینه‏ى منافع ملّى، ى و قانون اساسى است؛ چیزى که امروزه از آن به «وفاق اجتماعى» و یا انسجام داخلى و یا وحدت ملّى یاد مى‏شود.
از آن‏چه گفته شد، نقش و اهمّیت این مفهوم در پیشبرد اه داخلى و خارجى جامعه‏ى ى مشخص مى‏شود.
از دیرباز از زمان «سید جمال‏الدین اسدآبادى» تا زمان خمینى، مفهوم وحدت کاربرد زیادى داشته است.
آن‏چه در این‏جا مورد بررسى قرار مى‏گیرد، بررسى این مفهوم در شه‏ى خمینى و بررسى آن در داخل و خارج است.
ایشان همواره بر این نکته چه قبل از پیروزى انقلاب و چه بعد از آن تاکید مى‏نمودند و از نظر عملى نیز را ارهاى زیادى را براى تقریب و تحریک احساسات مسلمانان حول محور مصالح ى وضع کرده‏اند.
الف) مفهوم وحدت در قرآندر قرآن کریم آیات زیادى را مى‏توان یافت که در آن‏ها به این مسأله اشاره شده است؛ ازجمله مفاهیمى، چون «واعتصموا»(1)، «تعاونوا»(2)، «اصلحوا»(3)، «اصلاح بین الناس»(4)، «الَّف بینهم»(5)، «امّةٌ واحدة»(6)، «امّة وسط»(7)، «حزب‏الله»(8)، «صبغة‏الله»(9) و «اخوة».
(10) محور وحدت در دیدگاه قرآنى «توحید» و در مرتبه‏ى دیگر دین است.  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق وحدت از دیدگاه خمینى 16 ص
است اج بیش از حد سنگ در خمین باعث به هم خوردن نظم طبیعت می شود. اختصاصی از رزفایل تحقیق رهیافت‏هاى تاریخى در شه خمینى(ره) با و پر سرعت .
 تحقیق رهیافت‏هاى تاریخى در شه خمینى(ره)
 تحقیق رهیافت‏هاى تاریخى در شه خمینى(ره) تحقیق رهیافت‏هاى تاریخى در شه خمینى(ره)فرمت فایل: وردتعداد صفحه: 25   اشاره :
در این مقاله، رویکرد خمینى‏رض‏ به تاریخ و عنصر عبرت تاریخى، بررسى شده که‏چگونه ایشان همواره چشمى به تاریخ ، تاریخ ایران قبل و پس از و نیز تاریخ‏مبارزات معاصر ایران از تنباکو، مشروطیت، کودتاى رضاخان و نهضت نفت داشته‏اند.

مى‏توان گفت که علم تاریخ را تاریخى طولانى است. زیرا این پرسش که گذشته و بخصوص گذشته بشرى‏چگونه بوده است؟ همواره بعنوان یک سؤال بزرگ فرا روى انسان هر عصرى قرار داشته است. حاکمى که‏مى‏کوشید با پدید آوردن یک سنگنوشته بر دامنه کوهى یا تهیه لوحى زرین و یا نگارش ختم نامه‏اى، خاطره‏خویش را جاودانه سازد، شبیه آنچه انى چون آریا مانند و آرشام یا داریوش و اردشیر و شاهپور در تاریخ‏ایران باستان کرده‏اند، گامى در اینجهت مى‏نهاد. همچنین مورخ و نویسنده‏اى که هر چند خود در پیدایش‏حوادث عصرش نقش چندانى نداشت، اما با ثبت اخبار آن حوادث، در جهت جاودانگى آن مى‏کوشید (1).
ن.آ.یروفه‏یف ظهور علم تاریخ را در حدود سده‏هاى هفتم و هشتم پیش از میلاد در یونان مى‏داند (2) هرودوت )425 - 484 ق.م) که بعنوان پدر علم تاریخ شناخته شده است‏به همان عصر طلایى یونان باستان‏تعلق دارد. که کتاب او نیز خوشبختانه باقى است (3). گزنفون مورخ برجسته یونان باستان و صاحب آثارى چون‏آناباسیس‏ و کوروپدى‏ از شاگردان سقراط بود و در کنار انى چون افلاطون در محضر آن بزرگ‏فلسفه یونان تلمذ مى‏کرد و به همین جهت در کنار آثار فلسفى و تاریخى خویش کتاب خاطرات سقراطى‏ رانیز به پاس حرمت خویش نگاشت (4). علاوه بر تمدن یونان، در تمدنهاى روم ایران باستان، مصر، چین،هند و غیره نیز علم تاریخ همواره شکوفا بوده و بزرگانى را بر سر سفره خود داشته است (5).
مخالفت‏ با تاریخ
معذلک انى حتى با علم تاریخ مخالفت کرده‏اند. ابن اثیر در آغاز کتاب الکامل فى اریخ‏ مى‏گوید:
من انى را دیده‏ام که خود را دانا و هوشیار مى‏دانند و در دانش فرهیخته، اما با این وجود، تاریخ را موردتحقیر و تمس قرار مى‏دهند و از خواندن آن دورى مى‏کنند و آن را لغو مى‏شمارند و تصور مى‏کنند که‏تنها سود تاریخ در اختیار گذاردن مقدارى قصه و خبر است و آگاه شدن به حدیث‏ها و افسانه‏ها، حد نهایى‏آشنایى با تاریخ است (6) .
سپس خود در صدد پاسخ‏گویى به این سخنان برآمده است:
اما اینان که چنین مى‏ شند مغز را رها کرده و به پوست چسبیده‏اندو گوهر را مهره مى‏دانند. ولى‏ ى که خداوند به او طبعى سالم داده است و به راه راست هدایت‏شده است، مى‏داند که تاریخ سود بسیاردارد و منافع دنیایى و آ تى آن بى‏اندازه مى‏باشد (7).
بى‏تردید برخى از همین مخالفت‏ها بود که سخاوى (902 - 831 ه) را به تالیف کتاب الاعلان ب وبیخ‏لمن ذم اهل اریخ‏ وادار کرد (8).
با
تحقیق رهیافت‏هاى تاریخى در شه خمینى(ره)
اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.»حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند:
«ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند:
... هرگاه کمى نزدیکتر مى‏شدم، سوخته بودم.
با این ف. خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: صحت برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان خمین توسط هیات اجرایی و نظارت تایید شد. خمین - ایرنا - مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: نخستین واحد تولید خوراک ماهی در کشور با مشارکت سرمایه گذار خارجی در خمین احداث می شود. خمین - ایرنا - حوزه علمیه و گفت: را ار برون رفت از مشکلات و تنگناهای کشور استفاده از ظرفیتهای نرم معنوی و معرفتی است. خمین - ایرنا - خمین گفت: اصل اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی محقق می شود و همه باید تلاش مضاعف از شعار زدگی در این زمینه خودداری کرد. خمین - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب خمین گفت: تکمیل و بهره برداری شبکه فاضلاب خمین به صورت کامل به 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. در اینترنت دنبال مطالبی در زمینه فرهنگ مردم شهر خمین میگشتم که کت یافتم که در سال 1380 منتشر شده بود و تقریبا نویسنده اش برای مردم ن خمین گمنام است ؟ نویسنده این کتاب آقایا خانم ادیک باغداساریان (ا.گرمانیک ) یکی از نین ارمنی سا کن روستای لیلیان بوده که بعد از جنگ جهانی دوم خمین را ترک نموده اند جهت اطلاع و مطالعه دوستان متن این کتاب را . در اینترنت دنبال مطالبی در زمینه فرهنگ مردم شهر خمین میگشتم که کت یافتم که در سال 1380 منتشر شده بود و تقریبا نویسنده اش برای مردم ن خمین گمنام است ؟ نویسنده این کتاب آقایا خانم ادیک باغداساریان (ا.گرمانیک ) یکی از نین ارمنی سا کن روستای لیلیان بوده که بعد از جنگ جهانی دوم خمین را ترک نموده اند جهت اطلاع و مطالعه دوستان متن این کتاب را . قل نیروی انتظامی درشهرستان خمین در کمند ان قانون گیر افتاد. با بارش برف بهاری در شهرستان خمین زمستان برای بهار خودنمایی کرد. جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی ا ین جزییات حادثه تیراندازی در شهرستان خمین را تشریح کرد. ایسنا نوشت: خمین در مجلس شورای ی گفت: بزرگترین مجتمع تولید پروتئین مرغ و تخم مرغ در سطح قاره آسیا در شهرستان خمین راه اندازی و این شهرستان را به قطب تولید این محصول تبدیل خواهد کرد.
سخن خمینى درباره دعا
تمام عبادات وسیله است . تمام ادعیه وسیله است . همه وسیله ها براى این است که انسان لبابش ظاهر بشود آنکه بالقوه است و لب انسان است به فعلیت برسد، و انسان بشود؛ انسان بالقوه ، انسان بالفعل ، انسان طبیعى ، انسان الهى بشود، به طورى که همه چیزش الهى شود؛ هر چه مى بیند، حق ببیند. انبیا هم براى همین آمده اند.
مردم را . خمینى و اهمّیت از قول فرزند نقل شده است : ((روز اولى که شاه رفت ، ما در نوفل لوشاتو بودیم . نزدیک به سیصد الى چهارصد خبرنگار اطراف منزل جمع شده بودند. تختى گذاشتند و روى آن ایستادند.تمام دوربینها کار مى کرد. قرار بود هر چند نفر خبرنگار یک سؤ ال ند. دو سه سؤ ال از شد که متوجه وقت اذان شدند. بلافاصله محل را ترک د و فرمودند: وقت فضیلت ظهر مى گذرد. تمام حاضرین از این که صحنه را ترک د، متعجّب شدند. ى از خواهش کرد چند دقیقه اى صبر کنید تا حداقل چهار پنج سؤ ال دیگر بشود. با عصبانیّت فرمودند: به هیچ وجه نمى شود. و رفتند.)) خمین - ایرنا - مردم خمین در مجلس شورای ی گفت: 470 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیر ساخت های اقتصادی و توسعه ای به این شهرستان اختصاص یافت. اختصاصی از یاری فایل خمینى از ولادت تا رحلت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 31  خمینى از ولادت تا رحلت در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین   از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هج. خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: 54 طرح عمرانی و اقتصادی آماده بهره برداری در دهه فرخنده فجر است و با حضور مسئولان استانی بهره برداری می شود. مسئول موسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار (ره) در خمین، از بازدید یک گروه شش نفره گردشگران آلمانی از بیت تاریخی راحل در این شهر خبر داد. باشگاه خبرنگاران نوشت: نوزاد دختر تازه متولد شده ای که در سطل زباله بیمارستان شهر خمین رها شده بود، کشف و مورد مراقبت قرار گرفت.