ب ود ای ن رژی م خمینى عراق خمینى حضرت ح وزه علمیه کرده ب ود خم ی نى

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود ای ن رژی م خمینى عراق خمینى حضرت ح وزه علمیه کرده ب ود خم ی نى : ‎بِسْم الله ‎در یکى از کانال هاى برادران عد خواه مطلبى گذاشته شد که هرچه خواستم نقدش را بنویسم بدهم دست بقیه دوستان و فکر ، به این نتیجه رسیدم که احتمالا ى قبول نمیکند مطلب را منتشر کند و در عوض مرا هم مس ه میکنند احتمالا. گفتم بگذارم همینجا که روزى ١٧-١٨ تا بازدید دارد تا حداقل سکوت نکرده باشم. اول نوشته برادر عزیز را بخوانید:( هشتگ . در کلام خمینى (ره ) در از هیچ فریضه اى بالاتر نیست چطور را اینقدر سستى مى کنید در آن ؟... از بى پرونده که در دادگسترى ها... هست بروید ببینید،از خوانها ببینید پرونده هست آنجا؟ از بى ها پرونده هست ، هر چه پرونده پیدا کنید پرونده بى خوانهاست . در کلام مقام ى آیة الله خامنه اى ناسپاسى بزرگى است که ى در محیط ى بسر برد و را که برترین وظیفه هر مس. بأسمک الإعظم سیره‏ عملی خمینى (ره) در ماه رمضان

خمینى (ره) و ماه رمضان
عالمان ربانی، چلچراغ‏ هاى پر فروغى هستند که در هرعصرى، در آسمان علم و عمل مى‏درخشند، و با ب نور و گرما از خورشید رس و ت، بر زمینیان تجلى مى‏ کنند و آنان را به سوى منابع نور و برکت دودمان وحى، رهنمون مى ‏سازند، و بر بال عرفان ناب محمدى صلى الله علیه وآله نشانده، بر مشکات ملکوت، عروج مى‏ دهند. ادامه مطلب در میان دین باوران کفر ستیز، چهره محبوب قرن، فقیه تیزبین سیاست مدار، فیلسوف، عارف ژرف نگر، عالم متخلق و و بنیان گذار جمهورى ى، حضرت خمینى رضوان الله علیه، از موقعیتى والا و ویژه برخودار است، زیرا روزها و ساعت‏ها و لحظه‏هاى عمر او، با مراقبه و محاسبه سپرى شد و صدها آیه قرآن را مجسم ساخت و عینیت ‏بخشید. در این مبحث به سیره عملی می پردازیم تا ره توشه ای برای عاشقان ماه رمضان باشد . حضرت (ره) توجه ویژه‏اى نسبت ‏به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏هاى خودشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ د و به دعا و تلاوت قرآن و... مى‏پرداختند. و خودشان مى‏گفتند: «خود ماه مبارک رمضان، کارى است‏» (1) . یکى از یاران ، در این باره گفته است : در این ماه، ایشان شعر نمى‏خواندند و نمى‏سرودند و گوش به شعر هم نمى‏دانند . خلاصه، دگر گونى خاصى متناسب با این ماه در زندگى خود ایجاد مى‏ د، به گونه‏اى که این ماه را، سراسر، به تلاوت قرآن مجید و دعا و انجام دادن مستحبات مربوط به ماه رمضان سپرى مى‏ د. (2) ایشان، به هنگام سحر وافطار، بسیار کم مى‏خوردند، به گونه‏اى که خادم‏شان فکر مى‏ د که ، چیزى نخورده است! (3) حضرت رحمة الله علیه درباره رمضان چنین مى‏سرایند: ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افــــطار به مـــــى کرد برم پیـــر ابات گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد (4) پى‏نوشت‏ها 1- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 286 . 2- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 90 . 3- همان، ص 89 . 4- رو مه‏ جمهورى ى، مورخ 8/1/69 . برهمه ما لازم است به متصدیان کمک کنیم و برای همیشه نگذاریم ها به انحراف کشیده شود و هرجا انحرافی به چشم خورد با اقدام سریع به رفع آن کوشیم. در تاریخ 1368.03.15 یک روز پس از ارتحال حضرت خمینى(ره)، متن وصیتنامه، حسب الامر ایشان به وسیله معظم انقلاب ى حضرت آیت الله خامنه‏ اى در مجلس خبرگان براى نخستین بار مفتوح و قرائت گردید.
گزارش کامل ا. ابراهیم جعفری خارجه عراق که به بحرین سفر کرده است، تأکید کرد تروریست های خارجی زیادی از کشورهای دیگر به عراق سفر کرده بودند، اما هرگز یک ایرانی دست به اقدام تروریستی در عراق نزده است. حیدر العبادی نخست عراق نیز این خواسته کُردهای عراق را به رسمیت شناخته است و آن را حق اقلیت کُرد در عراق توصیف کرده بود. ایسنا نوشت: وزارت دفاع اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی ت عراق اعلام کرده بود در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است. یک پارلمان عراق مدعی شد حزب الله عراق 7 هزار نفر را بدون دادگاه زندانی کرده است. خبرگزاری «موازین» عراق نوشت: فدراسیون فوتبال عراق تماس هایش را با برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس برای قبول هدایت عراق در جام ملتهای آسیا آغاز کرده است. رییس ستاد تشییع ى آتش نشان در حادثه پلاسکو گفت: مراسم تشییع در روز دوشنبه مورخ ١٣٩٥/١١/١١ از ساعت٨:٣٠ صبح در محل مصلاى حضرت خمینى(ره) تهران برگزار خواهد شد. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به صادرات گاز از ایران به عراق، گفت: عراق تاکنون هزینه گازی که از ایران وارد کرده را پرداخت کرده است. با توجه به توان بالای لجستیک عراق و بسیج مردمی عراق که در این عملیات را همراه کرده و عدم توان رویارویی جدی با این توان نظامی، به نظر می رسد هدف از تحرکات امشب کشته سازی با هدف تحریک کردهای عراق و ایجاد ناآرامی در مناطق شین و جلوگیری از انتقال مسالمت آمیز مدیریت ا به نیروهای حاکمیت عراق است. حضرت آیت‎الله معظم انقلاب ی ر دیدار حیدر العبادی نخست عراق و هیأت همراه با تجلیل از وحدت و انسجام همه جریان‎های و مذهبی عراق در مبارزه با ، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند. ولادت حسین (ع)،روز پاسدار 03 شعبان سالروز تولد حسین (ع) پاسدار حرمت و انسانیت و روز پاسدار گرامى باد اولین پیام حضرت خمینى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت خمینى ره در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تیر ماه 1358 پیامى به مناسبت ولادت حسین (ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.


بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب ى تبریک عرض و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و عزیز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنى امیه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظیم الشان و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، در خفقان رژیم بنى امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار و حکومت حق باشید. در اینجا پاسدارى این است که این حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عد باشد.پاسدارى از عد این است که پاسدار خودش موصوف به عد باشد تا بتواند پاسدارى از عد کند... خمینى و میراث حکمت عرفانى در سال 1968 پنج‏سال پس از ا اج آیت‏الله روح‏الله خمینى از ایران، ساواک، پلیس امنیتى شاه، به خانه او در قم یورش برد و اوراق و نوشته‏هاى وى، از جمله شروح و تفاسیرى را که در دهه 1930 در باب عرفان نوشته بود، ضبط و توقیف کرد.
پانزده سال بعد، در سال 1983، ‏اى از آثار مفقود خمینى را یکى از طلاب در همدان پیدا کرد.
او، که نامش هرگز در گزارشهاى بعدى این واقعه ذکر نمى‏شود، دو کتاب از فروشنده‏اى دوره‏گرد ید که، چون نتوانسته بود در بازار شهر یدارى بیابد، به یکى از مدارس دینى آمده بود تا آنها را به مبلغ پنجاه تومان بفروشد.
یکى از این دو کتاب، چاپ سنگى‏اى از شرح شرف‏الدین محمود قیصرى
(متوفاى 751/1350) بر فصوص الحکم ابن‏عربى بود که در قرن نوزدهم در مصر انتشار یافته بود; و خود این قیصرى، هم متفکر عرفانى استثنایى و هم از شارحان پرآوازه مکتب ابن‏عربى است.
در حواشى کتاب، این طلبه ،تعلیقات دست‏نوشته بسیارى دید که، بر طبق سنت دی اى دستنویسى مسلمانان، در عین حال، هم شرح‏الشرحى بود بر متن اصلى فصوص‏الحکم و هم شرحى بر کتاب قیصرى.
طلبه مذکور، با کمال تعجب، پى برد که تعلیقات حاشیه، که به زبان عربى نوشته شده بود، امضاى سید روح‏الله نیز را در پاى خود داشت.
مقدمه
خاستگاه و تحصیلات
آثار و تاثی ذیریها
ترکیب و تلفیق
روش و طریقت خمینى
خاتمه
پى‏نوشت:
19 صفحه

دریافت فایل

ادامه مطلب ایسنا نوشت: یک مقام امنیتی لبنانی گفت بخش بانکداری این کشور توسط شبکه ای در عراق هدف قرار گرفته است و این بخش تلاش کرده تا پول ها را به عراق منتقل کند. با توجه به اوضاع بسیار حساس و اسفناک عراق، و مظالمی که بر ملت مظلوم عراق به وسیله ی دشمنان واقع گردیده است، حضرت آیت الله العظمی صافی با مرجعیت عظمی حضرت آیت الله العظمی سیستانی تلفنی گفتگو د. در این گفتگو آیت الله العظمی صافی بار دیگر با ابراز نگرانی و تأسف فراوان از حوادث جاری عراق گفتند: ما مواضع حکیمانه و هدایت ها و ارشادهای جنابعالی را برای از بین بردن این ظلم و ستم ها و برای پیروزی مردم عراق تأیید نموده و همیشه دعاگوی شما هستیم و از ت و مردم عراق می خواهیم که با نصب العین قرار دادن رهنمودهای جنابعالی توطئه های دشمنان را از بین برده و به اه بلند ی خود برسند.
آیت الله العظمی سیستانی نیز با تشکر از آیت الله العظمی صافی، تأییدات ایشان را از خداوند متعال مسئلت نموده و برای سلامتی و بقای عمر ایشان دعا نمودند. منبع : http://www.saafi.net/fa/node/7571 41 نفر از فرماندهان بدر عراق صبح امروز به آستان مقدس حضرت رضا(ع) مشرف شدند.
جیم شدن چند تن از اصحاب صادق (ع) به علت علاقه و ارادت به آن حضرت قرار گرفتند و هارون با روشهای مختلف می خواست آنها را از بین ببرد. این عده از حضرت ب تکلیف د جعفر صادق (ع) جواب آنها را با یکی از حروف الفبایی دادند و آن حرف ج بود یعنی به طور رمز و سر بسته پیام دادند که: جیم شوید. سوال کنندگان مجاز نبودند، بیش از این از حضرت توضیح بخواهند ز. اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.»حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند:
«ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند:
... هرگاه کمى نزدیکتر مى‏شدم، سوخته بودم.
با این ف. از آغاز سال جاری میلادی دو پایگاه نظامی در عراق ایجاد کرده که رادار نصب شده در آن کل عراق و مناطق هم جوار آن را پوشش می دهد. الحشد الشعبی عراق شامگاه شنبه اعلام کرد که یک پهباد عناصر را در منطقه مرزی عراق و شناسایی و سرنگون کرده است. یک منبع تی عراق اعلام کرد که ت این کشور از روز گذشته شروع به اجرای تصمیمات ک نه امنیتی درباره همه پرسی کردستان عراق کرده است. رئیس جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه ایران از سال ۲۰۰۳ تاکنون کمک های زیادی به ملت و ت عراق کرده است، گفت: روابط عراق و ایران استراتژیک است. آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی همزمان با فروپاشی خلافت در عراق فرمانده ی نیروهای بسیج مردمی (حشدالشعبی) عراق اعلام کرده که مردم این کشور هرگز اجازه نمی دهند در خاک عراق پایگاه نظامی احداث کند. رئیس جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه ایران از سال ۲۰۰۳ تاکنون کمک های زیادی به ملت و ت عراق کرده است، گفت: روابط عراق و ایران استراتژیک است. اوضاع بغرنج انسانی و میدانی بعلاوه نقاط قوت عراق این رویکرد را ایجاد کرده که در آستانه فروپاشی کامل در عراق قرار دارد و آزاد سازی بخش غربی موصل و شهر الحویجه آ ین قطعه های این پازل را شکل می دهد. کشور عراق که به اردن سفر کرده است، تأکید کرد که در دیدار با مقامات اردن مسئله افراد عراق را بررسی نکرده است. آیت الله مکارم گفت: آ ین کاری که دشمن می تواند انجام دهد تبدیل کردستان عراق به یک ویرانه است؛ شمال عراق را به وسیله اب کرده و اکنون در این منطقه نیز می توانند به دنبال ویرانی باشند. در این خصوص همواره به منظور تسلط هرچه بیشتر بر دو بخش و امنیتی عراق با ت عراق در تماس است و مسئولان یی نیز سفرهای غیرمنتظره متعددی به عراق داشته اند. دفتر نخست عراق در واکنش به اعلام زمان بندی برگزاری همه پرسی ج کردستان از عراق، تأکید کرد که آینده عراق را همه عراقی ها باید رقم بزنند. عاشقان حضرت سیدال (ع) برای دریافت ویزای عراق باید زمان زیادی را صرف کنند و در صف های طولانی منتظر بمانند. سفیر عراق در ایران با بیان این که تاثیر بخش هایی از عراق توسط در ایجاد محدودیت و مانع جهت مهار کانون های گرد و غبار بسیار کم بوده است، گفت: البته حضور تاثیرگذار بوده اما این اثر خیلی کم است. از کل اراضی که در عراق کرده، تنها 10 درصد آن آزاد نشده است. رئیس ائتلاف الفتح عراق که با ب ۴۷ کرسی رتبه دوم انتخابات پارلمانی اخیر عراق را به دست آورد با جریان صدر عراق و دیگر ائتلاف های پیرامون تشکیل ت آینده عراق گفتگو کرد. خاطرات سید علی اکبر ابوتر بارها پیش مى‏ آمد که تلویزیونها و رادیوهاى مختلف یا رو مه‏ ها از قول سازمانهاى مختلف بین ‏المللى صحبت از صلح و آتش ‏بس بین ایران و عراق مى ‏ د، ولى مأمورین بعثى مى ‏گفتند: همه اینها حرف است و این جنگ فقط به اراده ‏ى یک نفر تمام مى ‏شود و آن هم شماست. تا او نخواهد هیچ وقت آتش ‏بس نمى‏شود یک روز، حدود ساعت د. نتایج انتخابات پارلمانی عراق از پیروزی حزب سائرون به ی مقتدی صدر حکایت دارد. برخی معتقدند ممکن است نخست ی آینده عراق از آن صدر شود. در این باره با علی المؤید، تحلیل گر عراق گفتگو کرده ایم که از نظر می گذرانید. شفقنا- مولوی عبدلاحمید اهل سنت زاهدان در نامه ای به حضرت آیت الله سیستانی خواهان رفع تبعیض علیه اهل سنت در ایران و عراق شد. او در این نامه نوشته است: اگر در دو کشور عراق و ایران که در دنیا و جهان تأثیرگذار هستند، تبعیض و نابرابری برداشته شود، جهانیان شاهد تحول عظیمی در جهت مودت و […] سفیر عراق در تهران گفت: این سفارتخانه ویزای تمامی افرادی که تا روز دوشنبه در سایت سماح برای سفر زیارتی به عراق ثبت نام کرده اند را تا فردا صادر خواهد کرد. خارجه آلمان که به عراق سفر کرده تاکید کرد، هدف کشورش در عراق برقراری ثبات و بازسازی مناطق آزادشده از دست است. پس از آن که ت عراق به کمک ، حشدالشعبی و پلیس فدرال موفق به پا ازی عراق از لوث گرو تکفیری شد، شاخص ها و مؤلفه های جدیدی در نحوه نگرش مردم عراق به احزاب و چهره های شکل گرفته است. روایت معتبر از باقر(ع) و صادق(ع) نقل شده است که یکی از ویژگیهای حضرت اباعبدا... الحسین(ع) این است که دعا تحت قبه آن حضرت مستجاب است. روایات دیگری هم از ائمه طاهرین داریم. نقل شده هادی(ع) بیمار شدند و ی را اجیر د به عراق بیاید و برای شفای آن حضرت تحت قبه دعا کند. شخصی سوال کرد شما که خودتان هستید چرا این سفارش را می کنید. هادی(ع) فرمودند خداو. حضرت آیت الله در دیدار با نخست عراق تاکید د: به یی ها اعتماد نکنید؛ منتظر فرصت برای ضربه زدن هستند آنها به دنبال ریشه کنی نیستند.  حضرت آیت الله معظم انقلاب ی عصر روز ( ) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست عراق و هیأت همراه با تجلیل از #وحدت و انسجام همه جریانهای و مذهبی عراق در مبارزه با # ، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند و با تأکید بر وم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق، گفتند: باید در مقابل یی ها هوشیار بود و به هیچ وجه به آنها اعتماد نکرد زیرا امریکا و اذناب او، مخالف «استقلال، هویت و وحدت عراق» هستند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ایسنا به نقل از رییس میز عراق در سازمان توسعه تجارت گزارش داد: اگرسایر ت ها هم از ت مرکزی عراق تبعیت کرده و مرزهای خود را به روی اقلیم کردستان ببندند، شرایط متفاوت خواهد بود. دفاع که امروز (دوشنبه) در سفری غیرمنتظره وارد عراق شد گفت که ایالات متحده قصد ندارد بر نفت عراق تسلط یابد. ژنرال ماتیس با این سخنان در واقع از ایده ترامپ که ان عراقی را به واکنش وادار کرده، عقب نشینی کرد. مسعود بارزانی حزب دمکرات کردستان عراق، آنگونه که دفتر رئیس جمهور عراق اعلام کرده، گفته است، از طرح ایاد علاوی معاون رئیس جمهور عراق استقبال کرده و آماده است برای دو سال برای حل اختلافات از طریق گفت… اوضاع بغرنج انسانی و میدانی بعلاوه نقاط قوت عراق این رویکرد را ایجاد کرده که در آستانه فروپاشی کامل در عراق قرار دارد و آزاد سازی بخش غربی موصل و شهر الحویجه آ ین قطعه های این پازل را شکل می دهد. دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه ترکیه و چین با برندهای نه چندان معروف با افتتاح شعب مختلف حضور مستمر در صادرات آرد به عراق دارند، گفت: تولید کنندگان آرد ایرانی رضایت مشتریان خارجی…