ب ود ای ن رژی م خمینى عراق خمینى حضرت ح وزه علمیه کرده ب ود خم ی نى

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود ای ن رژی م خمینى عراق خمینى حضرت ح وزه علمیه کرده ب ود خم ی نى : ‎بِسْم الله ‎در یکى از کانال هاى برادران عد خواه مطلبى گذاشته شد که هرچه خواستم نقدش را بنویسم بدهم دست بقیه دوستان و فکر ، به این نتیجه رسیدم که احتمالا ى قبول نمیکند مطلب را منتشر کند و در عوض مرا هم مس ه میکنند احتمالا. گفتم بگذارم همینجا که روزى ١٧-١٨ تا بازدید دارد تا حداقل سکوت نکرده باشم. اول نوشته برادر عزیز را بخوانید:( هشتگ . در کلام خمینى (ره ) در از هیچ فریضه اى بالاتر نیست چطور را اینقدر سستى مى کنید در آن ؟... از بى پرونده که در دادگسترى ها... هست بروید ببینید،از خوانها ببینید پرونده هست آنجا؟ از بى ها پرونده هست ، هر چه پرونده پیدا کنید پرونده بى خوانهاست . در کلام مقام ى آیة الله خامنه اى ناسپاسى بزرگى است که ى در محیط ى بسر برد و را که برترین وظیفه هر مس. بأسمک الإعظم سیره‏ عملی خمینى (ره) در ماه رمضان

خمینى (ره) و ماه رمضان
عالمان ربانی، چلچراغ‏ هاى پر فروغى هستند که در هرعصرى، در آسمان علم و عمل مى‏درخشند، و با ب نور و گرما از خورشید رس و ت، بر زمینیان تجلى مى‏ کنند و آنان را به سوى منابع نور و برکت دودمان وحى، رهنمون مى ‏سازند، و بر بال عرفان ناب محمدى صلى الله علیه وآله نشانده، بر مشکات ملکوت، عروج مى‏ دهند. ادامه مطلب در میان دین باوران کفر ستیز، چهره محبوب قرن، فقیه تیزبین سیاست مدار، فیلسوف، عارف ژرف نگر، عالم متخلق و و بنیان گذار جمهورى ى، حضرت خمینى رضوان الله علیه، از موقعیتى والا و ویژه برخودار است، زیرا روزها و ساعت‏ها و لحظه‏هاى عمر او، با مراقبه و محاسبه سپرى شد و صدها آیه قرآن را مجسم ساخت و عینیت ‏بخشید. در این مبحث به سیره عملی می پردازیم تا ره توشه ای برای عاشقان ماه رمضان باشد . حضرت (ره) توجه ویژه‏اى نسبت ‏به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏هاى خودشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ د و به دعا و تلاوت قرآن و... مى‏پرداختند. و خودشان مى‏گفتند: «خود ماه مبارک رمضان، کارى است‏» (1) . یکى از یاران ، در این باره گفته است : در این ماه، ایشان شعر نمى‏خواندند و نمى‏سرودند و گوش به شعر هم نمى‏دانند . خلاصه، دگر گونى خاصى متناسب با این ماه در زندگى خود ایجاد مى‏ د، به گونه‏اى که این ماه را، سراسر، به تلاوت قرآن مجید و دعا و انجام دادن مستحبات مربوط به ماه رمضان سپرى مى‏ د. (2) ایشان، به هنگام سحر وافطار، بسیار کم مى‏خوردند، به گونه‏اى که خادم‏شان فکر مى‏ د که ، چیزى نخورده است! (3) حضرت رحمة الله علیه درباره رمضان چنین مى‏سرایند: ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افــــطار به مـــــى کرد برم پیـــر ابات گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد (4) پى‏نوشت‏ها 1- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 286 . 2- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 90 . 3- همان، ص 89 . 4- رو مه‏ جمهورى ى، مورخ 8/1/69 . برهمه ما لازم است به متصدیان کمک کنیم و برای همیشه نگذاریم ها به انحراف کشیده شود و هرجا انحرافی به چشم خورد با اقدام سریع به رفع آن کوشیم. در تاریخ 1368.03.15 یک روز پس از ارتحال حضرت خمینى(ره)، متن وصیتنامه، حسب الامر ایشان به وسیله معظم انقلاب ى حضرت آیت الله خامنه‏ اى در مجلس خبرگان براى نخستین بار مفتوح و قرائت گردید.
گزارش کامل ا. ابراهیم جعفری خارجه عراق که به بحرین سفر کرده است، تأکید کرد تروریست های خارجی زیادی از کشورهای دیگر به عراق سفر کرده بودند، اما هرگز یک ایرانی دست به اقدام تروریستی در عراق نزده است. حیدر العبادی نخست عراق نیز این خواسته کُردهای عراق را به رسمیت شناخته است و آن را حق اقلیت کُرد در عراق توصیف کرده بود. ایسنا نوشت: وزارت دفاع اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی ت عراق اعلام کرده بود در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است. یک پارلمان عراق مدعی شد حزب الله عراق 7 هزار نفر را بدون دادگاه زندانی کرده است. 1 .حضرت آدم. 2 .حضرت ادریس. 3 .حضرت نوح. 4 .حضرت هود. 5 .حضرت صالح. 6 .حضرت ابراهیم. 7 .حضرت اسحاق. 8 .حضرت اسماعیل. 9 .حضرت لوط. 10 .حضرت یعقوب. 11 .حضرت یوسف. 12.حضرت ایوب. 13 .حضرت شعیب. 14 .حضرت موسى. 15 .حضرت هارون. 16 .حضرت اشموعیل. 17.حضرت الیاس. 18 .حضرت الیسع. 19 .حضرت ذوالکفل. 20 .حضرت داوود. 21 .حضرت سلیمان. 22.حضرت یونس. 23 .حضرت زکریا. 24 .حضرت یحیى. 25 .حضرت عیسى. 2. برای بیش از هزار سال حوزه های علمیه شیعیان در عراق علاقمندان به تحصیل علوم دینی را از سراسر جهان برای تحصیل جذب می کنند. حضرت آیت‎الله معظم انقلاب ی ر دیدار حیدر العبادی نخست عراق و هیأت همراه با تجلیل از وحدت و انسجام همه جریان‎های و مذهبی عراق در مبارزه با ، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند. حضرت آیت‎الله معظم انقلاب ی ر دیدار حیدر العبادی نخست عراق و هیأت همراه با تجلیل از وحدت و انسجام همه جریان‎های و مذهبی عراق در مبارزه با ، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند. خمینى و میراث حکمت عرفانى در سال 1968 پنج‏سال پس از ا اج آیت‏الله روح‏الله خمینى از ایران، ساواک، پلیس امنیتى شاه، به خانه او در قم یورش برد و اوراق و نوشته‏هاى وى، از جمله شروح و تفاسیرى را که در دهه 1930 در باب عرفان نوشته بود، ضبط و توقیف کرد.
پانزده سال بعد، در سال 1983، ‏اى از آثار مفقود خمینى را یکى از طلاب در همدان پیدا کرد.
او، که نامش هرگز در گزارشهاى بعدى این واقعه ذکر نمى‏شود، دو کتاب از فروشنده‏اى دوره‏گرد ید که، چون نتوانسته بود در بازار شهر یدارى بیابد، به یکى از مدارس دینى آمده بود تا آنها را به مبلغ پنجاه تومان بفروشد.
یکى از این دو کتاب، چاپ سنگى‏اى از شرح شرف‏الدین محمود قیصرى
(متوفاى 751/1350) بر فصوص الحکم ابن‏عربى بود که در قرن نوزدهم در مصر انتشار یافته بود; و خود این قیصرى، هم متفکر عرفانى استثنایى و هم از شارحان پرآوازه مکتب ابن‏عربى است.
در حواشى کتاب، این طلبه ،تعلیقات دست‏نوشته بسیارى دید که، بر طبق سنت دی اى دستنویسى مسلمانان، در عین حال، هم شرح‏الشرحى بود بر متن اصلى فصوص‏الحکم و هم شرحى بر کتاب قیصرى.
طلبه مذکور، با کمال تعجب، پى برد که تعلیقات حاشیه، که به زبان عربى نوشته شده بود، امضاى سید روح‏الله نیز را در پاى خود داشت.
مقدمه
خاستگاه و تحصیلات
آثار و تاثی ذیریها
ترکیب و تلفیق
روش و طریقت خمینى
خاتمه
پى‏نوشت:
19 صفحه

دریافت فایل

ادامه مطلب وزارت دفاع اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی ت عراق اعلام کرده بود در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است. با توجه به اوضاع بسیار حساس و اسفناک عراق، و مظالمی که بر ملت مظلوم عراق به وسیله ی دشمنان واقع گردیده است، حضرت آیت الله العظمی صافی با مرجعیت عظمی حضرت آیت الله العظمی سیستانی تلفنی گفتگو د. در این گفتگو آیت الله العظمی صافی بار دیگر با ابراز نگرانی و تأسف فراوان از حوادث جاری عراق گفتند: ما مواضع حکیمانه و هدایت ها و ارشادهای جنابعالی را برای از بین بردن این ظلم و ستم ها و برای پیروزی مردم عراق تأیید نموده و همیشه دعاگوی شما هستیم و از ت و مردم عراق می خواهیم که با نصب العین قرار دادن رهنمودهای جنابعالی توطئه های دشمنان را از بین برده و به اه بلند ی خود برسند.
آیت الله العظمی سیستانی نیز با تشکر از آیت الله العظمی صافی، تأییدات ایشان را از خداوند متعال مسئلت نموده و برای سلامتی و بقای عمر ایشان دعا نمودند. منبع : http://www.saafi.net/fa/node/7571 ۹۰ هزار تن از جمعیت ۵۵۰ هزار نفری این اقلیت قومی، مذهبی، عراق را به مقصد کشورهای اروپایی ترک کرده اند و مهاجرت این گروه قومی از عراق همچنان ادامه دارد.
جیم شدن چند تن از اصحاب صادق (ع) به علت علاقه و ارادت به آن حضرت قرار گرفتند و هارون با روشهای مختلف می خواست آنها را از بین ببرد. این عده از حضرت ب تکلیف د جعفر صادق (ع) جواب آنها را با یکی از حروف الفبایی دادند و آن حرف ج بود یعنی به طور رمز و سر بسته پیام دادند که: جیم شوید. سوال کنندگان مجاز نبودند، بیش از این از حضرت توضیح بخواهند ز. به نوشتۀ رو مۀ انگلیسی "دیلی میل"، رمبوی عراق که از کردهای عراق است، تاکنون 260 ی را با "قناسه" خود از راه دور شکار کرده است. الحشد الشعبی عراق شامگاه شنبه اعلام کرد که یک پهباد عناصر را در منطقه مرزی عراق و شناسایی و سرنگون کرده است. فرمانده نیروی زمینی گفت: استکبار جهانی و ایادی اش می خواستند عراق را تکه تکه کرده و توانایی های بالقوه مبارزه با صهیونیسم را بشکنند. سفیر عراق در ایران با بیان اینکه وحدت ایران و عراق از بین نمی رود، گفت: حضرت پدر وحدت شیعه و سنی هستند و چفیه حضرت آقا را خیلی دوست دارم. به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ به مناسبت ایام محرم و سالروز شهادت حضرت حسین(ع) و یاران باوفایش، شیعیان و محبان اهل بیت(ع) در سلیمانیه عراق به عزاداری و سوگواری پرداختند.شهر سُلِیمانیّه (به کردی: slêmanî سلێمانی، به عربی: السلیمانیة) مرکز استان سلیمانیه عراق است که در شمال شرقی عراق، نزدیک به مرز ایران و در منطقه خودگردان کردستان قرار گرفته است. جمعیت آن ۱٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر و زبان مردم آن کردی است. سلیمانیه کانون فرهنگی گویش سورانی از زبان کردی در عراق به شمار می رود. همزمان با فروپاشی خلافت در عراق فرمانده ی نیروهای بسیج مردمی (حشدالشعبی) عراق اعلام کرده که مردم این کشور هرگز اجازه نمی دهند در خاک عراق پایگاه نظامی احداث کند. آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی نفت عراق روز شنبه اعلام کرد که عراق توافق کرده است روزانه تا ۶۰۰۰۰ بشکه نفت تولید شده از میدان نفتی کرکوک در شمال عراق را با نفت ایران سوآپ کند. نخست‎ عراق اعلام کرد که «از ت ترامپ پیام‎هایی درباره افزایش کمک‎ها به عراق دریافت کردیم.» کشور عراق که به اردن سفر کرده است، تأکید کرد که در دیدار با مقامات اردن مسئله افراد عراق را بررسی نکرده است. کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق نتایج اولیه رسمی و جزئی در ۱۰ استان از جمله بغداد را اعلام کرده که حکایت از بازگشت مقتدی صدر به عرصه عراق دارد. در این خصوص همواره به منظور تسلط هرچه بیشتر بر دو بخش و امنیتی عراق با ت عراق در تماس است و مسئولان یی نیز سفرهای غیرمنتظره متعددی به عراق داشته اند. تسنیم نوشت:وزارت نفت عراق در بیانیه ای اعلام کرد، ایران و عراق یادداشت تفاهمی برای مطالعه ساخت یک خط لوله صادرات نفت خام از میادین شمالی عراق در کرکوک از طریق ایران امضا کرده اند. سفیر عراق در ایران با بیان این که تاثیر بخش هایی از عراق توسط در ایجاد محدودیت و مانع جهت مهار کانون های گرد و غبار بسیار کم بوده است، گفت: البته حضور تاثیرگذار بوده اما این اثر خیلی کم است. از کل اراضی که در عراق کرده، تنها 10 درصد آن آزاد نشده است. عاشقان حضرت سیدال (ع) برای دریافت ویزای عراق باید زمان زیادی را صرف کنند و در صف های طولانی منتظر بمانند. «حیدر العبادی» نخست عراق عصر امروز ( ) با حضرت آیت الله معظم انقلاب ی دیدار کرد. خاطرات سید علی اکبر ابوتر بارها پیش مى‏ آمد که تلویزیونها و رادیوهاى مختلف یا رو مه‏ ها از قول سازمانهاى مختلف بین ‏المللى صحبت از صلح و آتش ‏بس بین ایران و عراق مى ‏ د، ولى مأمورین بعثى مى ‏گفتند: همه اینها حرف است و این جنگ فقط به اراده ‏ى یک نفر تمام مى ‏شود و آن هم شماست. تا او نخواهد هیچ وقت آتش ‏بس نمى‏شود یک روز، حدود ساعت د. مقامات ارشد ایران همیشه بر حفظ یکپارچگی سرزمینی کشور عراق تاکید کرده اند. امور خارجه عراق در دیدار با دبیر کل سازمان ملل که به بغداد سفر کرده گفت با وجود آنکه کشورهای مختلف از ترکیه خواسته اند از شمال عراق خارج شود اما این کشور همچنان حق حاکمیت عراق را نادیده می گیرد. سخنگوی گردان های حزب‎الله عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی با طرح ج ‎طلبانه خود به عراق خیانت کرده است. پس از آن که ت عراق به کمک ، حشدالشعبی و پلیس فدرال موفق به پا ازی عراق از لوث گرو تکفیری شد، شاخص ها و مؤلفه های جدیدی در نحوه نگرش مردم عراق به احزاب و چهره های شکل گرفته است. ایسنا به نقل از رییس میز عراق در سازمان توسعه تجارت گزارش داد: اگرسایر ت ها هم از ت مرکزی عراق تبعیت کرده و مرزهای خود را به روی اقلیم کردستان ببندند، شرایط متفاوت خواهد بود. در ظرف 14سال گذشته که حکومت مرکزی عراق سرگرم احیای ساختارهای خود بوده و تروریسم بی امان به جان ملت عراق افتاده و حکومت مجبور به مقابله با آن بوده، کردها از موقعیت سوءاستفاده کرده اند. حضرت آیت الله در دیدار با نخست عراق تاکید د: به یی ها اعتماد نکنید؛ منتظر فرصت برای ضربه زدن هستند آنها به دنبال ریشه کنی نیستند.  حضرت آیت الله معظم انقلاب ی عصر روز ( ) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست عراق و هیأت همراه با تجلیل از #وحدت و انسجام همه جریانهای و مذهبی عراق در مبارزه با # ، «نیروهای مردمی» را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند و با تأکید بر وم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق، گفتند: باید در مقابل یی ها هوشیار بود و به هیچ وجه به آنها اعتماد نکرد زیرا امریکا و اذناب او، مخالف «استقلال، هویت و وحدت عراق» هستند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] روایت معتبر از باقر(ع) و صادق(ع) نقل شده است که یکی از ویژگیهای حضرت اباعبدا... الحسین(ع) این است که دعا تحت قبه آن حضرت مستجاب است. روایات دیگری هم از ائمه طاهرین داریم. نقل شده هادی(ع) بیمار شدند و ی را اجیر د به عراق بیاید و برای شفای آن حضرت تحت قبه دعا کند. شخصی سوال کرد شما که خودتان هستید چرا این سفارش را می کنید. هادی(ع) فرمودند خداو. مسعود بارزانی حزب دمکرات کردستان عراق، آنگونه که دفتر رئیس جمهور عراق اعلام کرده، گفته است، از طرح ایاد علاوی معاون رئیس جمهور عراق استقبال کرده و آماده است برای دو سال برای حل اختلافات از طریق گفت… نخست و فرمانده کل نیروهای عراق، در کنفرانس خبری هفتگی خود، با بیان اینکه قدرت تروریست های به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است؛ گفت: جهان مدیون عراق است چرا که به نیابت از همه کشورها با می جنگد. دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه ترکیه و چین با برندهای نه چندان معروف با افتتاح شعب مختلف حضور مستمر در صادرات آرد به عراق دارند، گفت: تولید کنندگان آرد ایرانی رضایت مشتریان خارجی… همشهری آنلاین: درحالی که آ ین سنگرهای در موصل در حال فرو ریختن است و عراق سرگرم پا ازی مرکز استان نینواست، مسئول کلیساهای یان در اربیل، اعلام کرد که در طول سه سال گذشته دستکم ۱۴ کلیسا را در شمال عراق ویران کرده است. ایرنا نوشت: مسعود بارزانی حزب دمکرات کردستان عراق، آنگونه که دفتر رئیس جمهور عراق اعلام کرده، گفته است، از طرح ایاد علاوی معاون رئیس جمهور عراق استقبال کرده و آماده است برای دو سال برای حل اختلافات از طریق گفت وگو و ارتباط با بغداد ، صبر کند. نخست عراق طی سخنانی اعلام کرد که همه پرسی در اقلیم کردستان عراق تلاش برای تجزیه عراق است. رئیس هیأت سازمان ملل در عراق موسوم به «یونامی» از ریشه کنی قریب الوقوع در عراق خبر داد.