ب ود ح وزه ای ن خمینى ال ل ه خمینى ح وزه علمیه آی ه ال ل ه حضرت خمین ى آی ه ال ل ه ب روجردى

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب ود ح وزه ای ن خمینى ال ل ه خمینى ح وزه علمیه آی ه ال ل ه حضرت خمین ى آی ه ال ل ه ب روجردى : در کلام خمینى (ره ) در از هیچ فریضه اى بالاتر نیست چطور را اینقدر سستى مى کنید در آن ؟... از بى پرونده که در دادگسترى ها... هست بروید ببینید،از خوانها ببینید پرونده هست آنجا؟ از بى ها پرونده هست ، هر چه پرونده پیدا کنید پرونده بى خوانهاست . در کلام مقام ى آیة الله خامنه اى ناسپاسى بزرگى است که ى در محیط ى بسر برد و را که برترین وظیفه هر مس. خمین- بیت تاریخی (ره) در شهر خمین، هر ساله همزمان با سالروز رحلت کبیر انقلاب جلوه ای دیگر می گیرد و میزبان دوستداران آن حضرت و میهمانان داخلی و خارجی می شود. بأسمک الإعظم سیره‏ عملی خمینى (ره) در ماه رمضان

خمینى (ره) و ماه رمضان
عالمان ربانی، چلچراغ‏ هاى پر فروغى هستند که در هرعصرى، در آسمان علم و عمل مى‏درخشند، و با ب نور و گرما از خورشید رس و ت، بر زمینیان تجلى مى‏ کنند و آنان را به سوى منابع نور و برکت دودمان وحى، رهنمون مى ‏سازند، و بر بال عرفان ناب محمدى صلى الله علیه وآله نشانده، بر مشکات ملکوت، عروج مى‏ دهند. ادامه مطلب در میان دین باوران کفر ستیز، چهره محبوب قرن، فقیه تیزبین سیاست مدار، فیلسوف، عارف ژرف نگر، عالم متخلق و و بنیان گذار جمهورى ى، حضرت خمینى رضوان الله علیه، از موقعیتى والا و ویژه برخودار است، زیرا روزها و ساعت‏ها و لحظه‏هاى عمر او، با مراقبه و محاسبه سپرى شد و صدها آیه قرآن را مجسم ساخت و عینیت ‏بخشید. در این مبحث به سیره عملی می پردازیم تا ره توشه ای برای عاشقان ماه رمضان باشد . حضرت (ره) توجه ویژه‏اى نسبت ‏به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏هاى خودشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ د و به دعا و تلاوت قرآن و... مى‏پرداختند. و خودشان مى‏گفتند: «خود ماه مبارک رمضان، کارى است‏» (1) . یکى از یاران ، در این باره گفته است : در این ماه، ایشان شعر نمى‏خواندند و نمى‏سرودند و گوش به شعر هم نمى‏دانند . خلاصه، دگر گونى خاصى متناسب با این ماه در زندگى خود ایجاد مى‏ د، به گونه‏اى که این ماه را، سراسر، به تلاوت قرآن مجید و دعا و انجام دادن مستحبات مربوط به ماه رمضان سپرى مى‏ د. (2) ایشان، به هنگام سحر وافطار، بسیار کم مى‏خوردند، به گونه‏اى که خادم‏شان فکر مى‏ د که ، چیزى نخورده است! (3) حضرت رحمة الله علیه درباره رمضان چنین مى‏سرایند: ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افــــطار به مـــــى کرد برم پیـــر ابات گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد (4) پى‏نوشت‏ها 1- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 286 . 2- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 90 . 3- همان، ص 89 . 4- رو مه‏ جمهورى ى، مورخ 8/1/69 . برهمه ما لازم است به متصدیان کمک کنیم و برای همیشه نگذاریم ها به انحراف کشیده شود و هرجا انحرافی به چشم خورد با اقدام سریع به رفع آن کوشیم. در تاریخ 1368.03.15 یک روز پس از ارتحال حضرت خمینى(ره)، متن وصیتنامه، حسب الامر ایشان به وسیله معظم انقلاب ى حضرت آیت الله خامنه‏ اى در مجلس خبرگان براى نخستین بار مفتوح و قرائت گردید.
گزارش کامل ا. رییس ستاد تشییع ى آتش نشان در حادثه پلاسکو گفت: مراسم تشییع در روز دوشنبه مورخ ١٣٩٥/١١/١١ از ساعت٨:٣٠ صبح در محل مصلاى حضرت خمینى(ره) تهران برگزار خواهد شد. خمینى و میراث حکمت عرفانى در سال 1968 پنج‏سال پس از ا اج آیت‏الله روح‏الله خمینى از ایران، ساواک، پلیس امنیتى شاه، به خانه او در قم یورش برد و اوراق و نوشته‏هاى وى، از جمله شروح و تفاسیرى را که در دهه 1930 در باب عرفان نوشته بود، ضبط و توقیف کرد.
پانزده سال بعد، در سال 1983، ‏اى از آثار مفقود خمینى را یکى از طلاب در همدان پیدا کرد.
او، که نامش هرگز در گزارشهاى بعدى این واقعه ذکر نمى‏شود، دو کتاب از فروشنده‏اى دوره‏گرد ید که، چون نتوانسته بود در بازار شهر یدارى بیابد، به یکى از مدارس دینى آمده بود تا آنها را به مبلغ پنجاه تومان بفروشد.
یکى از این دو کتاب، چاپ سنگى‏اى از شرح شرف‏الدین محمود قیصرى
(متوفاى 751/1350) بر فصوص الحکم ابن‏عربى بود که در قرن نوزدهم در مصر انتشار یافته بود; و خود این قیصرى، هم متفکر عرفانى استثنایى و هم از شارحان پرآوازه مکتب ابن‏عربى است.
در حواشى کتاب، این طلبه ،تعلیقات دست‏نوشته بسیارى دید که، بر طبق سنت دی اى دستنویسى مسلمانان، در عین حال، هم شرح‏الشرحى بود بر متن اصلى فصوص‏الحکم و هم شرحى بر کتاب قیصرى.
طلبه مذکور، با کمال تعجب، پى برد که تعلیقات حاشیه، که به زبان عربى نوشته شده بود، امضاى سید روح‏الله نیز را در پاى خود داشت.
مقدمه
خاستگاه و تحصیلات
آثار و تاثی ذیریها
ترکیب و تلفیق
روش و طریقت خمینى
خاتمه
پى‏نوشت:
19 صفحه

دریافت فایل

ادامه مطلب ولادت حسین (ع)،روز پاسدار 03 شعبان سالروز تولد حسین (ع) پاسدار حرمت و انسانیت و روز پاسدار گرامى باد اولین پیام حضرت خمینى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت خمینى ره در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تیر ماه 1358 پیامى به مناسبت ولادت حسین (ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.


بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب ى تبریک عرض و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و عزیز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنى امیه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظیم الشان و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، در خفقان رژیم بنى امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار و حکومت حق باشید. در اینجا پاسدارى این است که این حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عد باشد.پاسدارى از عد این است که پاسدار خودش موصوف به عد باشد تا بتواند پاسدارى از عد کند... مراسم سى و نهمین سالروز ورود تاریخى بنیانگذار انقلاب ی به میهن با حضور مقامات لشکری و کشوری در حرم مطهر ایشان برگزار شد. آیت الله اشرفى اصفهانى در سال 1281 ش در خمینى شهر (سده) اصفهان در خانواده اى روحانى متولد شد. شهید اشرفى تحصیلات ابتدایى مقدماتى را در خمینى شهر گذرانده و در سن 12 سالگى جهت ادامه تحصیل راهى اصفهان شد و طى حدود ده سال از محضر علمایى چون آیت الله سید مهدى درچه اى، آیت الله سید محمد نجف آبادى، مرحوم فشارکى و مرحوم مدرس استفاده د.
ایشان دوران طلبگى خود را با نهایت عسرت و مشقت اقتصادى گذراند و در مدتى که در حوزه اصفهان بودند هر هفته فاصله میان اصفهان تا خمینى شهر را که دوازده کیلومتر بود طى مى د، خود مى فرمود: دوشنبه خوراکم تمام مى شد، دو ریال پولم را ج مى ، چهارشنبه که آ ین روز تحصیل بود بدون پول و غذا مى گذراندم. اشرفی اصفهانی خمین- هم زمان با سالروز ورود تاریخی حضرت (ره) به میهن ی، زنگ انقلاب در بیت تاریخی راحل در خمین نواخته شد. اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.»حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند:
«ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند:
... هرگاه کمى نزدیکتر مى‏شدم، سوخته بودم.
با این ف. ولادت حضرت "فاطمه ‏ی زهرا"(س) دختر بزرگوار حضرت محمد مصطفی(ص) (۵ بعثت) * تولد عظیم الشأن انقلاب ی ایران حضرت در خمین(۱۳۲۰ ق) * روز زن و هفته ‏ی بزرگداشت مقام مادر قرآن کریم : إنّا أعطَیناکَ الکَوثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَر همانا ما کوثر را به تو عطا کردیم پس برای پروردگارت بخوان و قربانی کن ( کوثر ، آیه ۲ - ۱ ) در سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، در شهرستان خمین مولودی پای به عرصه هستی نهاد که با قیام الهی خویش سرنوشت ایران و جهان را دگرگون ساخت. اخبار آکادمی کیوکوشین کاراته علی (ع) استان مرکزی درروزهای پنجشنبه و مورخ 9 و 10 مهر ماه 94 به مناسبت عید سعید غدیر خم کمپ دو روزه با حضور بیش از 80 نفر از اعضاء کیوکوشین کاراته تزوکا استان مرکزی زیر نظر شی هان حاجی آبادی در اردوگاه شهرستان خمین برگزار گردید.در این اردو تکنیکهای پایه و پیشرفته کیوکوشین کاراته مرور و تدریس شد. ضمناً با حض. حضور پیمان معادى و سید احمد خمینى (فرزند سیدحسن ) براى تماشاى "بمب یک عاشقانه" در پردیس سینمایى مگامال با عرض تسلیت به محضر گرامی فرهیخته حضرت آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران و تولیت محترم حوره ی علمیه رضا(ع) و بیت مکرم آن مرحوم، به مناسبت در گذشت ابوالشهید آقای حاج شیخ محرم رشادی؛ مجلس ترحیمی از سوی بیت معظم له روز دوشنبه 93.6.3 از ساعت 14 تا 15.30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی منعقد می گردد، شرکت کلیه عزیزان،. مراسم ذکر فضائل، مناقب و مصائب حضرت زهرا (س) با حضور بزرگانی از حوزه های علمیه مشهد و با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در محل حوزه علمیه آیت الله خویی مشهد برگزار شد. از دیدگاه حضرت خمینى قدّس سرّه=========================
در از هیچ فریضه اى بالاتر نیست . پشتوانه ملت است . سیّد ال ء در همان ظهر عاشورا که جنگ بود، و همه در معرض خطر بودند، وقتى یکى از اصحاب گفت که ظهر شده است فرمود که: یادم آوردید را و خدا تو را از گزاران حساب کند. و ایستاد در همان جا خواند. نگفت که ما مى خواهیم جنگ ، خیر، جنگ را براى د. المؤ منی. یک حوزه علمیه گفت: در روایتی دو عامل سبب ثبات معرفی شده است؛ یکی شمشیر حضرت علی(ع) و دیگری ثروت حضرت خدیجه(س) و بدون شک نقش ایشان در پیشبرد بدیهی و انکارناپذیر است.
خمینى که در عصر حاضر از هر نظر الگوى مى باشند در مورد رعایت حجاب در خانواده نیز بسیار دقیق و مراقب بودند، دختر گرامى ایشان این دقت و مراقب را چنین بیان کرده اند:

ایشان ( خمینى ) در مقابل بیرونى و نامحرم خیلى سخت گیرند، اَلان پسرهاى من و احمد آقا 15 و 16 ساله اند و ما یک روز اگر منزل آقا براى ناهار دعوت شویم پسرها حق آمدن ندارند یا اگر هم بیایند ما خانه خانم (همسر حضرت ) مى نشینیم و سفره مى اندازیم و آنها منزل احمد آقا، آن هم براى اینکه پسرها و دخترهاى اهل فامیل و خانه با هم غذا نخورند، نه فقط سر سفره بلکه حتى سلام هم به هم نکنند چون واجب نیست.

من خودم پانزده ساله بودم که آقاى اشراقى با خواهرم ازدواج کرد، و داماد ما شده بود.

یک روز ما دعوت داشتیم منزل ایشان همینجور که من و آقا با هم وارد شدیم ، دیدم آقاى اشراقى دارند به استقال مى آیند، در یک باغچه اى بود که ما داشتیم جلو مى رفتیم ، من گفتم : سلام م؟ گفتند: واجب نیست ، من هم رویم نشد که سلام نکنم ، زدم و از تو باغچه رد شدم که با آقاى اشراقى روبرو نشوم.(1)

پی نوشت:
1- فلسفه حجاب، ص 114 .


به نقل از شیعه آنلاین، حضرت آیت الله سید «محمود هاشمی شاهرودی» از مراجع تقلید قم که در حال حاضر ریاست مجلس خبرگان ی ایران را نیز بر عهده دارد، از جمله شخصیت های دینی و سرشناس ایران به شمار می رود.
در این دو تصویر منتشر نشده که مربوط به چند سال پیش است، حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی در لباس احرام و همچنین در حال دعا مقابل بارگاه مطهر خاتم أنبیاء، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم دیده می شود. نگاهی گذرا به زندگی نامه حضرت آیت الله سید «محمود هاشمى شاهرودى» در سال ۱۳۲۷ هجرى شمسى در شهر نجف و در خانواده ى مذهبى و از سادات منسوب به حسین (ع ) چشم به جهان گشود. پدرش مرحوم آیت الله سید على حسینى شاهرودى، از شاگردان برجسته مرحوم حضرت آیه الله خویی بود که بحث های اصول و فقه خود را به رشته تحریر درآورد. وی تحصیلات ابتدایى را در مدرسه علویه نجف به پایان رسانید و سپس به تحصیلات حوزوى روى آورد. او با توجه به موقعیت علمى خانوادگى و نیز با توجه به هوش و استعداد سرشار و کوشش فراوان خود، در مدتى اندک توانست دروس دوره سطح را به پایان رساند. پس از آن به حلقه درس حضرت آیت الله شهید سید محمد باقر صدر پیوست و سالها در خدمت خود، مبانى اجتهاد در اصول و فقه را به خوبى آموخت و در درس دیگر مراجع آن روز نجف ـ از جمله خمینى و حضرت آیت الله خویی ـ نیز با جدیت شرکت جست و بهره هاى فراوان برد. حضرت آیت الله هاشمى شاهرودى در سالهاى تحصیل خود از محضر ان بسیارى بهره برد. مهم ترین و اصلی ترین او در درس خارج آیت الله العظمى شهید سید محمد باقر صدر بود. آن شهید سعید که از افتخارات شیعه و مرجعیت به شمار می آید، شاگردان بسیارى را به عالم ، تقدیم داشته است . شهید صدر که از حافظه و استعدادى سرشار برخوردار بود، توانست با نوآوریهاى فراوان در فقه و اصول و دیگر علوم ى و به روز ساختن مباحث علوم دینی و نیز نگاشتن کتب درسى در زمینه هاى یاد شده ، گام مهمى برى تعالى و تشیع بردارد و از این رهگذر، شاگردان او، همچون سید محمود هاشمى شاهرودى، این خدمات و شه ها را پى گرفتند. از دیگر ان او خمینى و حضرت آیت الله خویى را می توان نام برد. معظم له سالها در محضر ایشان به تحکیم مبانى اجتهادى خود مى پرداخت . آقاى رحیمیان در کتاب سایه آفتاب مى نویسد: در روز عید نوروز به خدمت خمینى رحمه الله رسیدیم ؛ حضرت با نشاطتر از روزهاى گذشته و متبسم و با قباى نو وارد شدند و به افراد حاضر چندبار «مبارک باشد. » ادامه مطلب در موقعی که س رستی حوزه علمیه اراک رابه عهده داشتند برای حضرت آیة اللّه حاج مصطفی اراکی نقل فرموده بودند.
هنگامی که من در کربلا بودم شبی که شب بود در خواب دیدم شخصی به من گفت :
شیخ عبدالکریم کارهایت را انجام بده سه روز دیگر خواهی مرد ...

● 4 نفر از انی که عرب.زبان بودند:
- حضرت هود(ع)
- حضرت صالح(ع)
- حضرت شعیب(ع)
- حضرت محمد(ص)

● انی که با هم پسر بودند:
- حضرت عیسی(ع) و حضرت یحیی(ع)

● انی که هرگز ازدواج ن د:
- حضرت عیسی(ع)
- حضرت یحیی(ع)

● انی که با هم برادر بودند:
- حضرت موسی(ع) و حضرت هارون(ع)
- حضرت اسمائیل(ع) و حضرت اسحاق(ع)

●. هشت درس و پیام از هشتمین (ع) سید على رضا جعفرى
اصولا رسول اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) طبق روایاتى که داریم قبل ‏از این عالم انوارى بوده‏اند در ظل عرش و در انعقاد نطفه و طینت از بقیه مردم‏امتیاز داشته‏اند.» حضرت خمینى ضمن بیان مطلب فوق افزوده‏اند: «ومقاماتى دارند الى ماشاء الله چنانکه در روایات معراج جبرئیل عرض مى‏کند: ... هرگا. معاون آموزش حوزه های علمیه گفت: ادب مثال زدنی حضرت عباس (ع) از چیزهایی که گاهی باید در روزگار امروز آن را وام بگیریم و این ویژگی بسیار در وجود حضرت قمر بنی هاشم (ع) برجسته است. خلاصه زندگی نامه حضرت مریم
خصوصیات حضرت مریم
حضرت مریم+ع
حضرت مریم چگونه باردار شد
داستان حضرت مریم در قرآن
حضرت آسیه
داستان حضرت مریم به زبان ک نه
نام حضرت مریم نزد یان ادامه مطلب شرح زندگانی و کرامت حضرت زینب(س) در این جلسه که با همکاری حوزه علمیه حسین(ع)ویژه خواهران برگزار گردید. تلاش شد شرحی از زندگانی حضرت زینب کبری(س) دختر المومنین (ع) و کرامت ایشان توسط طلاب ارائه شود. پس از سخنان طلاب دکلمه ای برای این موضوع ارائه دادند ، سپس کرامت های حضرت زینب(س) بررسی و بیان شده و تبادل نظری بین دو طرف صورت گرفت. روز قدس: آ ماه رمضانروز قدسیکى از وقایع تاریخى که بسیار حائز اهمیت است در اوائل پیروزى انقلاب ى ایران که به دست زعیم و کبیر مسلمین جهان حضرت خمینى ره دائر شده، «روز جهانى قدس است‏» که از روز آ ماه مبارک رمضان 1399 قمرى (1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنین روزى تمام مسلمین جهان راهپیمایى کنند. http://www.aviny.com/imamkhomeini/vasiyatnameh/imam2.jpg خمینى از ولادت تا رحلت در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله علیها، روح الـلـه المـوسـوى الخمینـى پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد. عبادت و تهجد از جمله برنامه‏هاى ویژه‏ حضرت (ره) در ماه مبارک رمضان ، عبادت و تهجد بود. عبادت را ابزار رسیدن به عشق الهى مى‏دانستند و به صراحت ‏بیان مى‏ د که در وادى عشق، نباید به عبادت به چشم وسیله‏اى براى رسیدن به بهشت نگاه کرد (۱) . اکثر آشنایان نقل مى‏کنند که ایشان از سن جوانى، شب و تهجد، جزء برنامه‏هایشان بود. بعضى از نزدیکان ایشان مى‏گفتند که وقتى در ظلمت و تاریکى نیمه‏ شب، آهسته وارد اتاق مى‏شدم، معاشقه را با ایزد احساس مى‏ و مى‏دیدم که با خضوع و خشوعى خاص، مى‏خواندند و قیام و رکوع و سجود را بجا مى‏آوردند که حقا وصف ناپذیر بود. با خودم فکر مى‏ که شب ، حقیقتا، لیلة القدر است (۲) . یکى از اعضاى دفتر ایشان، دراین باره مى‏گوید: پنجاه سال است که شب ، ترک نشده است. در بیمارى و در صحت و در زندان و در خلاصى و در تبعید، حتى بر روى تخت ‏بیمارستان قلب هم شب خواندند (۳) . توجه خاصى به نوافل داشتند و هرگز، نوافل را ترک نمى‏ د. نقل شده است که ، در نجف اشرف، با آن گرماى شدید، ماه مبارک رمضان را روزه مى‏گرفت و با این که در سنین پیرى بودند و ضعف بسیار داشتند، تا مغرب و عشاء را به همراه نوافل به‏جاى نمى‏آوردند، افطار نمى‏ د! و شب‏ها تا صبح، و دعا مى‏خواندند و بعد از صبح، مقدارى استراحت مى‏ د و صبح زود، براى کارهایشان آماده مى‏شدند (۴) . خانم زهرا مصطفوى مى‏گوید: راز و نیاز و گریه‏ها و ناله‏هاى نیمه شب ایشان، چنان شدید بود که انسان را بى اختیار، به گریه مى‏انداخت (۵) . یکى از اساتید قم نقل مى‏کرد: شبى میهمان حاج آقا مصطفى بودم. ایشان، خانه‏ جداگانه‏اى نداشتند و در منزل زندگى مى‏ د. نصف شب از خواب بیدار شدم و صداى آه و ناله‏اى شنیدم، نگران شدم که مگر اتفاقى افتاده است، حاج آقا مصطفى را بیدار و گفتم: «ببین چه خبر است!» . ایشان نشست و گوش داد و گفت: «صداى است که مشغول تهجد و عبادت است‏» (۶) . در ماه مبارک رمضان، این شب زنده دارى و تهجد، وضعیت دیگرى داشت. یکى از محافظان بیت مى‏گوید در یکى از شب‏هاى ماه مبارک رمضان، نیمه شب، براى انجام کارى مجبور شدم از جلوى اتاق گذر کنم. حین عبور، متوجه شدم که ، زار زار گریه مى‏ د! هق هق گریه‏ که در فضا پیچیده بود، واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد که چگونه ، در آن موقع از شب، با خداى خویش راز و نیاز مى‏کند. (۷) آ ین ماه مبارک رمضان دوران حیات ، به گفته‏ نان بیت، از ماه مبارک رمضان‏هاى دیگر متفاوت بود! به این صورت که همیشه، براى خشک اشک چشم‏شان دستمالى را همراه داشتند، ولى در آن ماه مبارک رمضان، حوله‏اى را نیز همراه برمى‏داشتند تا به هنگام هاى نیمه شب‏شان، از آن استفاده کنند! (۸) منابع۱- رو مه جمهورى ى، 20 / 11 / 64 . ۲- در سنگر ، ص 83 / هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 129 . ۳- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، حبیب و محبوب، ص 53 / سیماى فرزانگان، ص 180 . ۴- سیماى فرزانگان، ص 159 / برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى( ره) ، ج 3 ، ص 99 . ۵- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى (ره) ، ج 3 ، ص 132 . ۶- همان، ص 286 . ۷- هزار و یک نکته، حسین دیلمى، نکته 104 / جلوه‏اى از خورشید ، ص 90 . ۸- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى ، ج 3 ، ص 126 . مردم خمین در مجلس شورای ی گفت: طرح های راه سازی خمین نیاز به تسریع در روند پیشرفت دارد. صفحه اینستاگرامی مرحوم حجت ال و المسلمین حاج سیداحمد «ع تاریخى و منتشر نشده از سخنرانى آیت الله هاشمى در حرم خمینى و در جمع مدیران کاروان ها و مسئولان سازمان حج» را منتشر کرد. مراسم تقدیر از طلاب ممتاز حوزه علمیه خواهران با حضور نمایندگان و وکلای مرجعیت در کابل ، خانواده های طلاب و اساتید حوزه علمیه حضرت معصومه و جمعی از نخبگان و فعالان مذهبی ، در قالب جشن بزرگداشت عید غدیر انجام شد. مدیریت حوزه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها از از زحمات مسؤلین دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی حسینی بویژه حجة ال والمسلمین کوشا تقدیر و تشکر به عمل آوردند . در ادامه محفل حجة ال و المسلمین حاج عبد الله افضلی از مسئولین حوزه علمیه کابل به شرح نکات مهم از واقعه غدیر خم پرداختند و در ادامه بیان داشتند در بین نزدیک به یک هزار طلبه خواهر در شهر کابل که مشغول فراگیری علوم حوزوی هستند، طلاب مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها از جمله ممتازین و پیشتازان محصلین علوم دینی می باشند. در پایان محفل از سوی دفتر حضرت آیة الله العظمی حاج سید صادق حسینی مد ظله العالی به اساتید و طلاب ممتاز مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها و مربیان دارالقرآن رضا علیه السلام جایزه اهداء گردیده و تقدیر بعمل آمد. حضرت علی (ع): بر تو باد از کتاب ها، فرا گرفتن آن چه در آن هاست. حضرت علی (ع): کتاب غذای روح است. حضرت علی (ع): کتاب، بستان‎های عالمان و دانشمندان است. حضرت علی (ع): کتاب، بهترین گوینده و سخن ران است. حضرت علی (ع): کتاب، بیانگر انگیزه‎های درونی انسان است به مناسبت کلنگ زنی ساختمان مدرسه حوزه علمیه سفیران هدایت تالش در شهر لیسار با شرکت مسئولین شهرستان وبا حضور حضرت حجة ال والمسلمین نبوی معاونت تبلیغ مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار گردید در این مراسم حضرت حجة ال والمسلمین حاج آقا انصاری تالش ضمن خیر مقدم به مهمانان از خیر محترم جناب حاج آقا که زمین این حوزه را اهداء نمود و همچنین از همکاری فرماندار و شهرستان در مجلس شورای ی که مقدمات شروع ساخت ساختمان را فراهم نمودند قدر دانی نمود. مردم خمین در مجلس از بهره برداری پتروشیمی شهرستان خمین در اوا سال ۹۷ خبر داد. زمینه سازان ظهور
انقلاب حضرت مهدى (ع) هم چون دیگر انقلاب ها، بدون مقدمه وزمینه سازى به وجود نمى آید، بلکه در آستانه ظهور، حرکت هایى پا مى گیرد وزمینه را براى ظهور آن حضرت فراهم مى آورد .
بخش عمده اى از روایاتى که درباره رویدادهاى پیش از ظهور ویاران حضرت مهدى (ع)آمده است، درباره ایران و ایرانیان است که با تعبیرات گوناگونى مانند: . در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه، جمعی از طلاب مدارس علمیه استان تهران، صبح امروز دوشنبه با حضرت آیت الله معظم انقلاب ی دیدار د. درس اخلاق حضرت آیت الله سید رضا حسینی مازندرانی، مراجع معظم تقلید و عظیم الشان حوزه علمیه، با حضور ان و طلاب در مسجد و حوزه علمیه حسین (ع) شهر ری برگزار شد.  (ره)؛ از خمین تا جمارانفرزند آ سید مصطفی که در سحرگاه چهارشنبه اول مهر ۱۲۸۱ در خمین به دنیا آمد از همان کودکی به دلیل از دست دادن پدر روحیه ای متکی به خود و با اعتماد بنفس پیدا کرد. او به دلیل علاقه به پدر نام خانوادگی مصطفوی را برگزید و در همان خمین تحصیلات اولیه را گذراند و سپس به حوزه علمیه اراک رفت. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مراسم تشییع ی آتش نشان حادثه پلاسکو دوشنبه ۱۱بهمن از ساعت٨:٣٠ صبح در مصلاى خمینى(ره)برگزار می شود. به همین مناسب قهرمانان آتش نشان با صدای شایان شایگان را در «تابناک» می بینید و می شنوید. استیکر ولادت حضرت علی استیکر ولادت حضرت علی بهترین استیکر ولادت حضرت علی خاصترین استیکر ولادت حضرت علی جالبترین استیکر ولادت حضرت علی زیباترین استیکر ولادت حضرت علی خوشگلترین استیکر ولادت حضرت علی ادامه مطلب شعر مدح حضرت زهرا بهترین شعر مدح حضرت زهرا خاصترین شعر مدح حضرت زهرا غمگینترین شعر مدح حضرت زهرا زیباترین شعر مدح حضرت زهرا
ادامه مطلب به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم برنامه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) به مدت 13 شب در حوزه علمیه ومسجد حضرت صادق آل محمد (ع) برقرار است. در این مراسم که از ساعت 21آغاز می شود، پس از سخنان جماعت محترم مسجد، حجت ال و المسلمین دهستانی به ذکر مصیبت خواهند پرداخت. گفتنی است حوزه علمیه و مسجد صادق آل محمد در خیابان آیت ا.. کاشانی شرق به غرب بعد از بزرگراه شهید ستاری خیابان شاهین جنوبی تقاطع لاله شرقی واقع شده است.

حضرت ابراهیم (ع) در سیاحت در ا و بیابان های دور به منظور پندگیری بود.حضرت مهدی (عج) هم در نامه خود به شیخ مفید و تشرف علی بن مهزیار فرمودند، ن در بیابان ها هستند. چهار سال پیش در اوا ماه رجب به عتبات عالیات مشرّف شدم، روز چهارم شعبان یکی از دوستان که از فضلای حوزه ی علمیه ی قم می باشد، در حرم حضرت قمر بنی هاشم به من گفت: حاجت مهمی دارم که در حد محال است، آیا پیشنهادی داری؟ گفتم: امروز، روز تولد حضرت ابوالفضل علیه السلام است و شما در حرم آن حضرت هستید، همین جا به آن حضرت توسّل کن و نذر کن که اگر تا. سیدحسن ، نوه رحمه الله علیه در اینستاگرام خود حادثه دل اش آتش سوزی ساختمان پلاسکو را به خانواده جانباختگان این حادثه تسلیت گفت. مراسم تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام، اول اسفند، همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، در حوزه علمیه مروی برگزار می شود.