ب و بارس

به نقل از خبرگزاریها در مورد ب و بارس : قافلــــه بار ائ کنه دلــــــم وه بارس چی بارئ سر دلــــم گرت و غوارس قافله بار ائ کنـــه زه شا اســــو دلـم چی چاله تشی منده وه جاسو تش سئری وه دلــــم زئدی و رهدی مر ودی بی سی تشئ ویدی و رهدی زه گتند تا دشــــــت اؤ بید تا عقیلی همـــه جا سؤز اویده سؤزه قصــــیلی همه جا سؤز اویده غیر زه دل مــــــهُ ا ی گــره نه کی گُشه زه مشکل مه ز. ژرژ رودنباخ، شاعر فرانسوی زبان بلژیکی در 1855 به دنیا آمد. شغلش وک بود اما به شعر روی آورد و در سال 1877 نخستین اثرش به نام "خانه و دشت ها" را منتشر کرد . یک سال بعد به پایتخت رفت و به سرعت به محافل ادبی راه پیداکرد. به این ترتیب بزم های شبانه برو ل زمینه ساز آشنایی او با شاعران مطرحی همچون فرانسوا کوپه و موریس بارس شد. این جمع دوستانه تا آنجا جدی شد که رودنباخ در 1881 تغییر مسیر داد و خو را به طور کامل وقف ادبیات کرد. در همان ایام اثر دومش را به چاپ رساند. اما شهرت زمانی به سراغش آمد که در سال 1886 کتاب "جوانی سپید" را منتشر کرد و همین کتاب آوازه اش را به گوش فرانسوی ها رساند.در اشعاری که از نوالیس و علوم خفیه تاثیر می پذیرفت ، مکتب سمبولیسم را پیش گرفت. در اشعار او یاد داستان های معروف و شخصیت های مربوط به آنها، فراوان یافت می شود. او از داشته های ذهنی ما استفاده می کند تا مفهومی جدید را خلق کند . اما اشکال کار اینجاست که مفهوم هرگز در شعرهای رودنباخ کامل نمی شود . خواننده می ماند و تصورات ناقصش در مورد آنچه که خوانده است. آیا تویی که دوست می دارم ؟ یا عشق را دوست دارم؟ آیا کلیساست یا شمایل مریم؟ چه اهمیت! اگر قلب زیر و رو شده ام خود را به دست فراموشی بسپارد چه اهمیت دارد محراب ها و چه اهمیت دارند مریم ها؟ اگر در سکوت شبی که از راه می رسد اندکی از وجود تو را احساس کنم که همراه با ارگ کنار محراب آواز سر می کنی چیزی از تو را احساس کنم که در شمع ها می سوزد + یکی از ده آهنگ مورد علاقۀ من:ilove you much too much با سپاس از نوال image result for ‫تصویر گل سرخ‬‎  من مردمی هستمکه بت پرست خواهندشدتمام تویک روزدرازدحامبرقلب مننازل شدپس ازآنبه غارتنهایی خودرفتموبا تبربت بزرگبازگشتم انی کهبارس منبه توایمان می آورنددشمنم می شوندازنیل اتعبورمی کنموآن سوی اعجازبادست نجات یافتگانپیش چشم پدرمبه صلیب کشیده خواهم شدبا پیراهنیکه توآن رااز روبرودریده ای ........ " افشین یداللهی " نخستین ی که به علی صالح خان اشاره نموده است ، محمد کاظم مروی مورخ دوران نادرشاه افشار می باشد .وی می نویسد: « پس از کشته شدن احمدخان بختیاری(آسترکی) و حضور نادرشاه در بنه وار برای تنبیه و مجازات قاتلین ، ابوالفتح خان برادر احمدخان، محمدحسین خان ، علی صالح خان ، جلال خان به درگاه نادرشاه حضوریافته اند و خواستار قصاص شده اند.» وی در ادا. طرح پرنده های زرهی (پرندک).
یا هلی برد شهری مسئولین.
با توجه به سنگینی ترافیک در تهران، و اوج آن در ساعاتی که  مسئولین در: داخل شهر تردد دارند، پیشنهاد می شود بالگردهای زرهی و: ضد گلوله 4یا دو نفره، ساخت این شرکت را در خطوط دائمی: تردد مسئولین با رده امنیتی قراردهند، و با ایجاد خط هوایی ویژه، از تردد آن در مسیر های زمینی بی نیاز ن. طرح پرنده های زرهی (پرندک). یا هلی برد شهری مسئولین. با توجه به سنگینی ترافیک در تهران، و اوج آن در ساعاتی که  مسئولین در: داخل شهر تردد دارند، پیشنهاد می شود بالگردهای زرهی و: ضد گلوله 4یا دو نفره، ساخت این شرکت را در خطوط دائمی: تردد مسئولین با رده امنیتی قراردهند، و با ایجاد خط هوایی ویژه، از تردد آن در مسیر های زمینی بی نیاز نماید. ، معماری بیونیک،پاو وینت فهرست مطالب: ،نقشه اجرایی پارک،پروژه
تاریخ ایجاد 23/01/2017 12:00:00 ق.ظ تعدادبرگ: پلان با جزییات در محیط اتوکد قیمت: 5000 تومان تعدادمشاهده 2

مطالعه ایی در این زمینه آشنایی با طراحی محوطه سبز و پارک قوانین و ضوابط طراحی فضای سبز عناصر فضای سبز:
2- عنصر گیاه در فضای سبز
الف- تاثیر و نقش در ختان در فضای سبز و منظر شهری
ب- انتخاب گیاه برای فضای سبز
3- ب- سازگاری گونه معرفی شده با خصوصیات آب و هوای منطقه
2- ب- زیبایی و ضاهر آراسته گونه جدید
3- ب- خصوصیات فیزیولوژیک و مورفولوژیک گیاه

2- مبلمان و فضای سبز

مبلمان شهری به 4 گروه تقسیم می شود:
الف- مبلمان خیابانی
ب- مبلمان پارکی
ج- مبلمان ترافیکی
د- سازه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی


3- سازه ها و مصالح در فضای سبز:
انتخاب مصالح:
سیمان: از سیمان و بتون می بایست در مکان هایی از پارک که در معرض دید نیستند استفاده
شود، زیرا از نظر ساختار بسیار ناپایدار است و با بارس اولین برف شاداب و با طراوت به نظر
می رسد اما پس از آن کیفیت خود را از دست میدهد.
سنگ: نشان دهنده استحکام و مقاومت می باشد.
آ آبی: از طریق حرارت دادن گچ و سنگ آ به منظور آزاد شدن co2 بدست می آید
هنگامی این مواد دوباره با آب مخلوط شوند و در معرض هوا قرار گیرند و دوباره با co2
ترکیب شوندبه همان ح شیمیایی اولیه باز می گردد. co2 به استحکام لایه های بیرونی ملات
می افزاید به همین دلیل استحکام و دوام بالایی دارد.

تاسیسات موجود در پارک های عمومی:
1- تشکیلات اداری:
- احداث اطاق هایی بر حسب وسعت پارک برای مسائل اداری و رسیدگی به عملیات کارمندان
- وجود اطاقک های نگهبانی در درب های ورودی و وجی
- قسمتی را نیز به اداره و وسایل آتش نشانی تخصیص میدهند.
- همچنین اماکنی مربوط به قسمتهای برق و روشنایی وجود دارد .

2- تشکیلات ساختمانی پارک ها:
الف- خیابان ها:
شامل خیابان های اصلی، فرعی و پیاده روها می باشد.
- خیابان های اصلی: عرض این دسته نباید از15 متر کمتر باشد و معمولا آسف ه می باشد، در پارک های بزرگ خیابان های اصلی را به صورت بلوار و پیاده رو ها،به طور یک طرفی و یا دو طرفی به عرض 3 تا 6 متر احداث می شود.
به طور کلی: حد فاصل بین سواره رو و پیاده رو، ب به عرض 1.5 تا 2 متر برای چمن کاری یا گلکاری احداث و درختان پابلندی به فواصل معینی در این باند غرس می گردد. برای ارتباط بین خیابان اصلی و پیاده رو لازم است فواصلی حدود 30 تا 50 متر باندهای چمن و گلکاری را به عرض 2 تا 3 متر قطع کند.
- خیابان فرعی: به گونه ای که دو اتومبیل به راحتی بتوانند از پهلوی یکدیگر در جهت مخالف عبور کننند. و خیابان ها نباید یک طرفه باشد زیرا تردد وسایط نقلیه و عبور عابرین پیاده سردرگمی ایجاد می شود.عرض این خیابان ها حدود 7 متر و عرض پیاده رو 3 متر است. و پیاده رو را می توان آسف یا سنگ فرش کرد.
- خیابان مخصوص عابرین پیاده: طول و عرض آن ها بستگی به بزرگی و کوچکی پارک و نوع طرح دارد.( حداقل 3 متر) گاهی نیز بر حسب فرم در حاشیه یا وسط این خبابان ها گلکاری می شود. کفپوش این خیابان ها آسف یا سنگفرش می باشد.

ب- درب های ورودی و وجی

بنا برمشخصات و موقعیت خیابان های شهر درب های ورودی و وجی پارک ها در قسمت های مختلف آن واقع می شود.در پارک های بزرگ درب های مزبورنبایستی در مرکز تلاقی خیابان های اصلی شهر واقع شود. معمولا از درب های ورودی وسائط نقلیه و عابرین پیاده عبور می کنند ومعمولا محدوده پارک ها را توسط دیواره هایی از نرده های آهنی و... محصور می کنند.
ج- پارکینگ ها
د- موزه ها
از جمله موزه حیوانات، نباتات، مجسمه ها و... می باشد. و همچنین موزه ها نباید در گوشه های پرت و دور از چشم اندازها احداث شود.
ه- گلخانه ها و گرمخانه ها
جهت نگهداری و پرورش گیاهان مختلف برای تحقیقات گیاه شناسی
و- آکواریوم
3 – تشکیلات تزئیناتی


الف- آبنما:


مصالح ساختمانی آبنما:
مصالحی که به کار می رود می تواند بر حسب خصوصیات منطقه و شکل آبنما متنوع باشد. به طور کلی مصالح ساختمانی و نو ساختمان از نظر اصول معماری متفاوت بوده و بستگی به نظر ساختمانی دارد. (آجر، سیمان، بتون، سنگ طبیعی، سنگ مرمر و مصالحی که در مقابل آب غیر قابل نفوذ باشد)
ابعاد آب نماها به چندین مورد بستگی دارد از جمله عمق، پهنا، کف آب نما، عایق بندی، شیب کف آب نما، چراغ، فواره ها، گیاهان آب زی داخل برگه ها ...

ابعاد آبنما:
1- عمق: معمولا برابر با ارتفاع آب مورد نظر به علاوه cm2
2- پهنا: معمولا برابر واحد مورد نظر به علاوه 2 برابر ضخامت دیواره هاست.
3- کف آبنما: کف را قبل از دیواره های آن آماده می کنند.
الف- یک قشر عایق از سنگریزه

ب- یک قشر با ضخامت 5سانتی متر از بتون کم سیمان
ج- پوشش بیرونی یا نهایی از بتون
4- شیب کف آبنما
5- عایق بندی

6- زیر آب: معمولا درگنار آبنما زیرآب مستقیما توسط کانالی به چاه ارتباط پیدا می کند. امروزه از مواد پلاستیکی (پلی اتیلن و ترکیبات مشابه) مصالحی تهیه می شود که به صورت پوششی در گودیهای طبیعی یا از آن استفاده کرد و آبنماهایی بدون دیواره ساختمانی صاف احداث نمود.

مراحل احداث آبنما:
1- حفر گودال آبنما
2- تنظیم شیب و عوامل دیگر آبنما
3- استفاده از مواد پلاستیکی (پلی اتیلن) و نحوه تنظیم آن
4- تنظیم ورقه پلی اتیلن
5- هموار کف آبنما و دیواره
6- جهت بهم نخوردن تنظیم و صاف شدن پلی اتیلن می توان از سنگ استفاده کرد.
7- آب نماهایی که در باغات و ساختمانها می سازند در کناره های بیرونی آن را بصورت تراس بندی و گلکاری درست می کنند.
8- برای تزئین دیواره ها و کف و لبه آن میتوان از سنگ های مختلف تزئینی و رنگی مانند تراورتن، مرمر، سرامیک، کاشی و قلوه سنگ استفاده نمود.

ب- برکه:
ساخت برگه ها مانند ساخت آبنما می باشد با این تفاوت که کف برکه ها برای قرار گرفتن گیاهان آب زی به صورت پله ای ساخته میشود که گیاهان آبزی خاصی در ارتفاع معینی ازسطح آب قرار بگیرند. گیاهان آبزی انواع مختلف دارند مانند:
نیلوفر آبی، سراتونیلوم، آلودا، خزه بیدی، بنفشه آبی، برگ چهل چراغ، سنبله آبی، آلاله آبی، سنبل آبی، عدسک آبی، شاه بلوط آبی، انواع نیلوفرهای آبی، مینای باطلاقی، زنبق، لوبلیا، تاکوروس، گلیسویا و...
یکی از مهم ترین مسائلی که یک طراح فضای سبز با آن درگیر است آشنایی با ضوابط و قوانین و استانداردها در طراحی فضای است. عدم توجه به این ضرورت می توان بهترین طرح ها را ناکارآمد کند و بهترین ایده ها را رد نماید بنابراین همان قدر که در طراحی ماهر و مسلط می شوید باید بتوانید این اصول را در جای جای طرحتان بگنجانید. طراحی فضای سبز شهری برای دارا بودن از حداقل زندگی پذیری باید دست کم: – سیزده هزار متر مربع پارک برای هر هزار نفر ن داشته باشد. – ۹۰ درصد نان در شعاع ۳۵۰ متری خود یا ۱۰ دقیقه پیاده روی یک پارک داشته باشند . ( برای تعین مناطقی که نیازمند فضای سبز در اولویت بیشتر هستند نخست اطراف هر پارک را با شعاع ۳۵۰ متر از هر خیابان به رنگ سبز درآورید ، سپس از شعاع ۳۵۰ تا شعاع ۷۰۰ متر را به رنگ زرد درآورید و این کار را برای ۳۵۰ متر بعدی با رنگ قرمز تکرار کنید. تا وقتی که همه نقاط نقشه شهری رنگ شوند. سپس از روی رنگها متوجه می شوید که اگر بودجه ای برای ساخت پارک محله ای دارید کجای نقشه بهترین جای ج آن است. این چنین نقشه هایی به واقع برای ان ما ضروری هستند و به عنوان نوعی نقشه راه برای اولویت بندی پروژه ها عمل می کنند تا وقتی که کم کم در آینده هیچ ناحیه قرمز و بعد از آن زرد نداشته باشیم و همه نواحی شهرمان سبز باشد. – حداقل ۲۰ درصد فضاهای شهر به عنوان فضای عمومی در اختیار شهرداریها باشد. -فضای سبز خیابانها دارای مسیرهای پیاده روی خوب تعریف شده و امن و مرتبط به همه ساختمانها باشد . کفپوش در پلان اجرایی پارک – کفپوش اطراف آبنماها باید مقاوم در مقابل سر خوردن باشد. – وسایل بازی باید با کفپوش های نرم و رنگهای روشن کفپوشیده شوند. – باید نوع مواد کفپوش و طرح آنها مناطق مختلف با کاربری مختلف را از هم متمایز کند. – باید حجم استفاده از سنگهای طبیعی متناسب با اهمیت و کاربرد محل باشد. مثلا در ورودی ها و میادین ( پلازاها) از سنگ طبیعی استفاده بیشتری کنید. – در صورت استفاده از سنگریزه بعنوان معبر آن را به خوبی زیر سازی ( بیش از ۸۵ درصد تراکم) و متراکم کنید و زیر آن از یک لایه پارچه خاک ( جئو ت ت تایل ) استفاده کنید. – از ابعاد بزرگتر کفپوش ( مثلا ۵۰ در ۵۰ سانتی متر ) در مکانهای و میادین و از اندازه های کوچکتر ( مثلا ۲۰ در ۲۰ سانتی متر ) در مکانهای نشستن کوچکتر بهره ببرید. مبلمان در پلان اجرایی پارک – تا حد امکان مبلمان را بصورت گروهی و حسب کاربرد و فرهنگ محلی با فواصل حد اقل یک و نیم متر از یکدیگر بکار ببرید. – تا حد امکان از طرحهای مبلمان متناسب با فرهنگ محلی و مفهوم اساسی طرح استفاده کنید و طراحی ها تا جای ممکن ساده باشند ( مثلا در یک پارک تاریخی استفاده از صندلی های آلومینیومی کمی گستاخانه است ) . – شرایط آب و هوایی محل را در انتخاب مبلمان در نظر بگیرید مثلا از نیمکتهای چوبی در مناطق مرطوب باید با احتیاط و کیفیت فرآوری خیلی بالا استفاده شود. سعی کنید هزینه های نگهداری مبلمان در آینده زیاد نباشد. – سطلهای زباله در ورودی ها فراموش نشود. – مکانهای پارک دوچرخه در نظر بگیرید و آنها را سایه دهی کنید. پارکینگ در پلان اجرایی پارک اگر در خیابان های اطراف پارک و نزدیک ورودی ها پارکینگ های خارجی کافی وجود ندارد با اختصاص فضای کافی به پارکینگهای خارجی این نقص را جبران کنید. در صورتی که مساحت پارک به اندازه کافی بزرگ است و ورودی سواره هم در نظر گرفته اید پارکینگ داخلی کافی هم در نظر بگیرید به نحوی که زیاد با استفاده پیاده تعارض نداشته باشد. پله وسیله ارتباطی بین دو سطح مختلف را پله می نامند.پله ، واحدی است مشخص با مقیاس انسانی ( قدم باریک انسان ) که با تکرار این واحد ، ارتباط بین ارتفاعات مختلف برقرار می شود. در تجربه عملی به این نتیجه رسیده اند که طول قدم باریک یک انسان در سطح مسطح حدود ۶۲ تا ۶۴ سانتی متر می باشد. یعنی اگر روی سطح افقی حرکت نمائیم ، هر دفعه که قدم بر می داریم ، می توانیم به اندازه ۶۲ تا ۶۴ سانتی متر پیشروی کنیم. ولی برای بالا رفتن از یک پله ، مجبوریم پا را تقریبا به اندازه ارتفاع یک پله به طور عمودی بلند کنیم و چون این مقدار ، جزء پیشروی محسوب نمی شود. بنابراین می توان گفت : ۶۲ تا ۶۴ سانتی متر مساوی است با مقداری که پا به طور عمودی بلند می شود بعلاوه ارتفاع پله بعلاوه کف پا . در نتیجه فمول تجربی پله ها بصورت زیر خواهد بود: ۶۲ تا ۶۴ سانتی متر=+۲ با توجه به این که میزان تغییرات ارتفاع هر پله بین ۱۲ تا ۳۰ سانتی متر است و با در نظر گرفتن فرمول فوق ، ج زیر چنین بدست می آید. موارد استعمال زاویه پله با تقریب طول یا کف پله(cm) ارتفاع هر پله(cm) پله های پارک ها ،خیابان نمایشگاهها ، تفریح گاهها و به طور کلی در فضای باز ۱۷ – ۱۷٫۵ ۲۰ – ۱۹ ۲۲ – ۲۱ ۴۰ – ۳۸ ۳۸ – ۳۶ ۳۶ – ۳۴ ۱۲ ۱۳ ۱۴ چند تذکر در رابطه با پله های پلان اجرایی پارک اگر ارتفاع پله با کف پله ، نسبت مستقیم داشته باشد ، یعنی با ازدیاد یا کم شدن یکی ، دیگری زیاد و کم می شود ( با در نظر گرفتن قدم معمولی ۶۴ سانتی متر ) دو ح پیش می آید: ۱- اگر با ازدیاد ارتفاع پله ، کف پله زیاد شود ، در این صورت شخصی که پله را صعود یا نزول می کند ، مجبور است روی کف پله مقداری راه برود. ۲- اگر با کم شدن ارتفاع پله ، کف پله کاهش پیدا کند ، در موقع بالا رفتن ، پای شخص به پله بعدی برخورد خواهد کرد و در موقع پایین آمدن چون کف پله کاهش پیدا کرده ، امکان لغزیدن هست.
کلمات کلیدی مرتبط:
آشنایی با طراحی , محوطه سبز و پارک ,پارک, پلان اتوکدی ،پارک اجرایی, پلان پارک محله, پلان های اجرایی پارک, پروژه ی اجرایی پارک, پلان پارک اجرایی, پلان پارک خارجی, دتایل اتوکدی پارک, رایگان نقشه ی معماری پارک, دتایل ها اجرایی پارک, دتایل ها و جزئیات پارک, فضای سبز, , مقالات مرتبط در این دسته , رایگان , پلان مهد کودک- dwg , پلان پارک محلی با رندر- dwg , رایگان , پلان پارک- dwg , رایگان , طراحی پارک شهری- dwg فایل اتوکد پروژه طراحی پارک آبشار امیدیه پارک تفریحی توریستی سراهی ازندریان همدان (فایل اتوکد) فایل پلان های کامل , پارک شهری با رندر رایگان پلان پارک پلان های کامل پارک شهری با رندر رایگان پلان پارک با جزئیات اجرایی پلان پارک ساحلی چند منظوره رایگان پلان پارک dwg رایگان پلان پارک dwg پلان معماری باغ وحش پلان معماری فضای سبز پلان شبکه آبیاری فضای سبز چهار نمونه پلان اتوکد پارک، به همراه فایل آموزشی اصول مقدماتی طراحی پارک و اصول و استانداردها چهار نمونه نقش های اتوکد محوطه نقشه اتوکدی پارک خطی