تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر مقابله با ناتوانی سالمندان

به نقل از خبرگزاریها در مورد تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر مقابله با ناتوانی سالمندان : رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان در برنامه گفت وگوی ویژه خبری از تدوین سند سالمندان خبر داد. استئوآرتریت یا آرتروز، بیماری است که به دلیل از دست رفتن تدریجی غضروف از مفاصل به ‏وجود می ‏آید. که باعث خشکی، درد و تورم، تغییر شکل و کاهش برخی حرکات در مفاصلِ درگیر می ‏شود. تاثیر فیبرهای خوراکی بر درد آرتروز زانوی سالمندان این بیماری دربخش ‏هایی مثل زانو، مچ ‏پا، لگن و ستون ‏فقرات که وزن بدن را تحمل […] نوشته تاثیر فیبرهای خ. به مناسبت گرامیداشت روز جهانی سالمندان ، جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان اردکان با هدف ایجاد تد ر لازم به منظور بهره مندی مطلوب تر سالمندان از اماکن مذهبی با همکاری بهزیستی و اداره اوقاف و امور خیریه این شهر برگزار شد . هوا بسیار گرم است و احتمال بروز گرمازدگی وجود دارد. در این هوای گرم باید تمهیداتی برای مقابله با گرمازدگی بخصوص در ک ن و سالمندان به کار بست. مسئول گروه سالمندان معاونت بهداشتی علوم پزشکی کرمانشاه گفت: شعار امسال روز جهانی سالمند در مورد ایجاد و گسترش مشارکت سالمندان در خانواده ها و جامعه به طور گسترده است. مدیر کل بهزیستی استان کرمان از مرکز سرای سالمندان محمد مرسل بازدید و با سالمندان دیدار و گفت و گو کرد. در تصاویر زیر مسابقات ورزشی سالمندان که تحت عنوان «المپیک برای سالمندان» شناخته می شود را می بینید. این مسابقات در یومی در برو ل بلژیک برگزار شده است. رکنا: مرکز جامع توانبخشی و نگهداری سالمندان مهرگان که از سال 1381 شروع به کار کرده است. یکی از معتبرترین مراکز سالمندان خصوصی در تهران است که با هدف ایجاد محیطی صمیمی و آرام به منظور رفاه حال بیشتر جامعه… رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از راه اندازی نسل سه ویژه سالمندان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: واحد علوم و تحقیقات آزاد ی برای راه اندازی این ، اعلام آمادگی کرده است. اولین مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان آ ایمردر اراک افتتاح شد افتتاحیه سالمندان آ ایمری شایستگان مدیرعامل انجمن آ ایمرخیریه رضا(ع)استان مرکزی گفت: هم زمان با گرامیداشت هفته بهزیستی و در مراسمی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان آ ایمرشایستگان اراک راه اندازی شد. همشهری آنلاین: رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از راه اندازی نسل سه ویژه سالمندان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: واحد علوم و تحقیقات آزاد ی برای راه اندازی این ، اعلام آمادگی کرده است. درحالی که برخی از خانه های سالمندان مکان های محزون و افسرده کننده ای هستند و اساسا افراد به آنجا می روند تا بمیرند،این خانه طراحی شده تا سالمندان را فعال و مشغول نگه دارد. به همت خانه سلامت محله آگاهی و بمناسبت هفته هوای پاک تور تفریحی کانون سالمندان محله آگاهی در مورخ 3/11/92 به آبشار تهران ، بمنظور نهادینه حفظ محیط زیست و تاثیر مثبت فضای سبز در سلامتی روح و روان و ایجاد روحیه مسئولیت پذیری در پاسداری از طبیعت برگزار گردید. همشهری آنلاین: مطالعات نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای ریسک سرطان را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد. این رژیم غذایی مملو از ماهی، روغن زیتون و سبزی جات است. اختصاصی از سورنا فایل مجمعوه 15 مقاله در رابطه با روابط اجتماعی سالمندان در فرمت pdf با و پر سرعت .
عنوان برخی مقالات رابطه مراحل رشد روانی - اجتماعی اری ون با سلامت روانی در سالمندان استان خوزستان سلامت روان سالمندان شهرکرد و ارتباط ان با عوامل جمعیتی و اجتماعی  بررسی تاثیر روابط اجتماعی و اعتماد به نفس در سلامت روان سالمندان م. برای مقابله با پیری این غذاها را بخورید! پیری با خود هزاران مشکل را برای بدن به همراه می آورد و مشکلات مربوط به حافظه تنها یکی از آن موارد است. برای مقابله با این موضوع باید در قدم اول یک رژیم غذایی مناسب را انتخاب کرد.
ویتامین ها، اسیدها و تمام گروه های دیگر برای بدن ویژگی های دارند که وجود هر یک را ضروری می کند. اما برای اینکه یک رژیم غذایی سالم داشته باشیم تا بتوانیم قدرت مغز را افزایش دهیم، بهتر است این سه دسته مواد غذایی را در رژیم خود بگنجانید: اسیدهای چرب امگا 3، زردینه ها و ویتامین ای. دبیر شورای سالمندی استان اصفهان در مورد وضعیت سالمندان اصفهان گفت: ۷۹ درصد از سالمندان از زندگی خویش رضایت داشتند و ۷۸ درصد آنها نیز به آینده امیدوار بودند. به مناسبت روز جهانی سالمند و به همت اداره سلامت منطقه جشن بزرگی ویژه جه دگان منطقه با حضور بیش از 270 نفر از سالمندان محلات ، دبیران کانون های سالمندان محلات17گانه و کارشناسان و مدیران حوزه سلامت در سالن پذیرایی مجموعه تفریحی – ورزشی یاد یاران مورخ 10/7/92 برگزار گردید . در این مراسم که با اجرای موسیقی سنتی، سرود، اجرای برنامه طنز و... هم. همشهری آنلاین: به گفته محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای به دلیل وجود اسیدهای چرب اُمگا۳، میوه و سبزی جات برای مغز انسان مفید است. همشهری آنلاین: طبق نتایج یک مطالعه جدید، ک نی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند کمتر در معرض ابتلا به اختلال بیش فعالی هستند. شهروندان باید ارزنده ترین خدمات را برای زندگی توأم با آرامش دریافت کنند. بنابراین باید کانون های سالمندان تقویت شود و خدمات دهی آنها در آینده ای نزدیک افزایش یابد. دستیار طب سنتی ایران علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان توصیه هایی برای حفظ سلامتی در سالمندان گفت: مزاج سن سالمندی سرد و خشک است و سالمندان باید از هر کاری که سردی و خشکی را افزایش می دهد, پرهیز کنند. تفاوت رژیم غذایی ورزشکاران با افراد عادی رژیم غذایی یک ورزشکار باید با رژیم غذایی فرد عادی متفاوت باشد . ورزشکاران علاوه بر احتیاجات زندگی روزمره ، نیاز به سوخت برای تمرین و مسابقه دارند غذا سوخت لازم برای ورزشکاران را تأمین می کند اغلب ورزشکاران از سوختی که در مخازن خود میریزند غافلند . پروتئین ، چربی و کربو هیدراتها سوخت بدن ( ان. در تصاویر زیر مسابقات ورزشی سالمندان که تحت عنوان «المپیک برای سالمندان» شناخته می شود را می بینید. این مسابقات در یومی در برو ل بلژیک برگزار شده است. اولین مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان آ ایمردر اراک افتتاح شد مدیرعامل انجمن آ ایمرخیریه رضا(ع)استان مرکزی گفت: هم زمان با گرامیداشت هفته بهزیستی و در مراسمی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان آ ایمرشایستگان اراک راه اندازی شد. بازوند در جلسه شورای سالمندان استان گفت: برای احداث خانه ی امید در م آباد و بروجرد مجوز گرفته ایم. «هوگو» روباتی که دانشمندان طراحی کرده اند و قرار است همدم سالمندان اروپایی شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:سند ملی سالمندان تدوین شده و آماده ارائه به هیئت ت است. افسردگی بالینی در سالمندان شیوع دارد که نباید تصور کرد بروز این عارضه در دوران سالمندی طبیعی است. روز چهارشنبه مورخ 1393/09/19 تعدادی از سالمندان مرکز جامع توانبخشی سالمندان حبیب ابن مظاهر شهرستان میبد به س رستی مسئول فنی مرکز به درمانگاه بیمارستان ضیایی اردکان مراجعه نمودند و توسط متخصص ارتوپد جناب آقای محمد سلطان محمدی ویزیت و معاینه شدند

ماهنامه ارمون:مرکز نگهداری سالمندان ساری، یکی ازمکان هایی که احتمالا گذر بعضی از ما به آن افتاده است، معمولا در روز سالمند بیشتر مهدهای کودک، مدارس، خانواده ها و مسئولان سری به این محل می زنند تا دیداری با این افراد داشته باشند.
و شاید به نوعی، در زمان دیدار با سالمندان است که متوجه حقیقت دوران کهنسالی می شویم و این موضوع . مسئول دبیر خانه شورای ساماندهی امور سالمندان لرستان گفت:خدمات جدید آموزشی و بهداشتی به سالمندان م آباد ارائه می شود. همشهری آنلاین: متخصصان ایرلندی دریافتند که مصرف ماست در سالمندان برای افزایش استحکام استخوان و کاهش ش تگی موثر است. اسد الله حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان در دیدار صمیمانه ای که با سالمندان فرزانه صدیق در شهر م آباد داشت گفت: همانطور که می دانید، افزایش طول عمر انسان ها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن ۲۱ بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده ای است که برخی جوامع بشری با آن روبرو شده و یا خواهند شد. فرماندار یزد با اشاره به اینکه مناسب سازی شهرستان یزد برای سالمندان در اولویت قرار گیرد، بر وم حساس سازی جامعه در ارتباط با سالمندان تاکید کرد. طبق نتایج یک تحقیق جدید، نوشیدن منظم قهوه یا چای گیاهی ممکن است به پیشگیری از بیماری کبد مزمن کمک کند. همزمان با روز جهانی سالمندان، کارگاه آموزشی سلامت سالمندان در اردل برگزار شد. به گزارش وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران، اولی هوینس نظرها درباره پیر بودن بایرن مونیخ و ناتوانی این تیم در لیگ قهرمانان را رد می کند و می گوید این باشگاه خانه سالمندان نیست. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از چربی های اشباع نشده و مقادیر کم کربوهیدرات ها در مقایسه با رژیم غذایی کم چرب و کم کالری شیوه بسیار موثرتری در کاهش ذخایر چربی بدن است. رژیم مدیترانه ای مملو از میوه ها و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس دار، ماهی، آجیل، چربی های سالم و روغن زیتون است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که از این رژیم غذایی استفاده می کنند، تلومرهای بلندی دارند. تلومر بخشی از dna است که در انتهای کروموزوم ها قرار دارد و نقش مهمی در تقسیم سلولی و فرآیند پیری ایفا می کنند. طول تلومر به مرور زمان و با تقسیم سلولی کوتاه می شود و به مرور زمان باعث مرگ سلول می شود. تحقیقی که روی 5000 داوطلب زن میانسال انجام شده نشان می دهد که رژیم مدیترانه ای از کوتاه شدن تلومرها و پیری جلوگیری می کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که ارتباط مطلوبی بین بیماری های قلبی و عروقی، آ ایمر، دیابت و سرطان و رژیم مدیترانه ای وجود دارد. در ادامه تحقیقات آمده است که این برنامه غذایی از بروز بیماری های مزمن کلیوی نیز جلوگیری می کند. رژیم مدیترانه ای به طور معمول شامل چربی های اشباع نشده مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو، همراه با سبزیجاتی مانند کرفس، اسفناج و هویج است. این سبزیجات غنی از نیتریت و نیترات هستند و ترکیب این دو گروه غذایی باعث تشکیل اسیدهای چرب نیترو می شود. در رژیم غذایی مدیترانه ای جایی برای گوشت قرمز، غذاهای فرآوری شده و قندهای وجود ندارد. یکی دیگر از مهمتری مزیت های رژیم مدیترانه ای، افزایش امید به زندگی و رفع افسردگی است. در ادامه تحقیقات به برخی از مزیت های دیگر استفاده از رژیم مدیترانه ای اشاره شده است: -رژیم غذایی مدیترانه ای از بروز بیماری مزمن کلیه جلوگیری می کند. -رژیم غذایی مدیترانه ای با وجود روغن زیتون، باعث کاهش وزن می شود و از بروز دیابت جلوگیری می کند. -رژیم غذایی مدیترانه ای باعث کاهش فشار خون می شود. -رژیم غذایی مدیترانه ای سلول های سرطانی را از بین می برد. -رژیم غذایی مدیترانه ای از بروز استرس و افسردگی جلوگیری می کند. -رژیم غذایی مدیترانه ای مانع از ابتلا به پارکینسون و آ ایمر می شود. نتایج این تحقیقات در «the bmj» منتشر شده است.(ایرنا)منبع : اخبار و مقالات صنعت رژیم غذایی دانشمندان باور دارند پیروی از یک رژیم غذایی متعادل که انواع پروتئین ها و ویتامین ها را در خود جای می دهد می تواند سرطان را تا ۴۰ درصد کاهش دهد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
برای خیلی از سالمندان، تعطیلات می تواند بسیار استرس برانگیز، سردرگم کننده یا حتی غم انگیز… رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: براساس آمارهای موجود تا ۱۵ سال آینده جمعیت سالمند کشورمان دوبرابر خواهد شد. 1 ـ کم وزنی و لاغری که بیش تر ناشی از تصور غلط نوجوانان از تناسب اندام است و به دنبال آن بعضی اقدام به رژیم سخت و خودسرانه می کنند که سلامت آینده آنان را به خطر می اندازد. بویژه در دختران که دوران مهم بارداری و شیردهی را به دنبال دارند، این مسئله ممکن است باعث قاعدگی نامنظم و یا عدم قاعدگی آنها شود. همچنین در تولید مثل و باروری آنها تدا. همشهری آنلاین: یک پژوهش جدید نشان می دهد حتی مقادیری از آلودگی هوا که استانداردها آن را «ایمن» می شمارند، می تواند طول عمر سالمندان را کوتاه کند. خشونت علیه سالمندانسالمندان بالای 60 سال باید برای تکمیل بانک اطلاعاتی جهت دریافت خدمات رایگان، به نزدیک ترین مرکز بهزیستی منطقه خود مراجعه کنند. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور روز در نشست شورای سالمندان افزود: سازمان بهزیستی با تکمیل بانک اطلاعاتی خود می تواند خدماتی از جمله سمعک، عینک، ویلچر، کفش طبی و دیگر تجهیزات پزشکی سالمندان را بطور رایگان و بمنظور تکریم و منزلت سالمندان ارائه کند....... ادامه مطلب در رژیم مدیترانه ای مواد غذایی گیاهی فراوانی مثل میوه، سبزیجات، غلات، سیب زمینی، حبوبات وجود دارد. مدیر کل صندوق بازنشستگی استان همدان عنوان کرد: بر اساس آمار های انجام شده ۲۰۰ الی ۲۵۰ نفر از سالمندان استان برای ب مهارت به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند. کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی از یک توافق محرمانه میان این رژیم و برای مقابله با ایران برداشت. تغذیه،تاثیری شگرف بر سلامت جسمی و روحی ما دارد. تحقیقات اخیر مشخص کرده است مصرف چربی های ترانس و اشباع،نه تنها می توانند عامل ابتلا به ناراحتی های قلبی باشند بلکه خطر ابتلا به افسردگی را هم بالا می برند.
تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران اسپانیایی روی عادات غذایی 12 هزار و 59 فرد ی نشان داده است افرادی که «چربی های ترانس» زیاد مصرف می کنند 50 درصد بیش از سایرین در معرض افسردگی قرار دارند؛برخلاف آنها افرادی که اهل مصرف چربی های یک ظرفیتی غیراشباع هستند کمتر از سایرین به افسردگی دچار می شوند. به گفته متخصصان داشتن یک رژیم سالم غذایی نه تنها خطر ابتلا به ناراحتی های قلبی و انواع سرطان ها را پایین می آورد بلکه سلامت روان را هم تضمین می کند. مثلا داشتن رژیم مدیترانه ای مانع از بروز افسردگی می شود؛برخلاف آن رژیم های غربی احتمال افسردگی را بالا می برند. آلمودنا سانچز طب پیشگیری از لاس پالماس دگران در این باره گفت: هر چه قدر یک فرد بیش تر از چربی های ترانس استفاده کند به همان میزان با احتمال بیش تری تحت تاثیر اثرات م ب ناشی از آن قرار خواهد گرفت.
این در حالی است که نوع دیگری از چربی ها که در ماهی ها، روغن های گیاهی و روغن زیتون یافت می شوند می توانند خطر ابتلا به علائم افسردگی را تا حد زیادی کاهش دهند.
در حال حاضر نزدیک به150میلیون نفر در جهان از علائم افسردگی رنج می برند که این آمار در طول سال های گذشته رشد چشم گیری داشته است. دانشمندان معتقدند تغییر در رژیم غذایی انسان ها از مهم ترین عوامل بروز این ح در جامعه مدرن امروز شده است. http://s3.picofile.com/file/8217065226/1.jpg