تحقیق بیماری ریشه آرمیلاریا پوسیدگی ریشه بند کفشی

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق بیماری ریشه آرمیلاریا پوسیدگی ریشه بند کفشی : عصب کشی با دستگاه دیجیتالی روتاری کانال عصب کشی یا روت کانال با جدید ترین دستگاه دیجیتالی روتاری اندو می باشد. دستگاه روتاری اندو ، با فایل های مخصوصی کار می کند که این فایـل ها با شکل و فــرم و جنس تیتانیومی خاصی که دارند دقیقا شکل کانال های ریشه را به خود می گیرند و عمل درمان ریشه را بسیار دقیقتر و بدون درد می سازند. دستگاه دیجیتالی روتاری حرکات بهتر و دقیق تر از حرکات دست، در فایل ها ایجاد می کند و عمل پا ازی و تخلیه کانال های ریشه را به بهترین شکل انجام می دهد. روش عصب کشی با دستگاه روتاری نسبت به روش سنتی دستی مزایای زیر را دارد: کیفیت و دقت بالاتر نتیجه درمان ریشه
سریع تر بودن و راحت تر بودن انجام درمان و در نتیجه، راحتی بیمار
احتمال درد بعد از عصب کشی بسیار کمتر می شود همچنین به جای ع های رادیو گرافی پی در پی جهت تعیین طول ریشه از جدید ترین مدل apex finder استفاده می شود تا بیماراز زیان های اشعه x به دور باشد. ریشه ها را نبرید با توام ای قاصدک بیگانه آسمان،مردمک چشم من است این زمین ریشه وهم خویش من است.می دانی؟ خاک با بوی نمش،دشت با خاروشنش باغ و گلستان من است.می دانی؟ ریشه ها را نبرید ریشه ها کرده سر سرو و صنوبر به هوا ریشه هاچشم به راه واشدن:"صد گل هفت بهارند".هنوز ریشه ها منتظرند،ریشه ها منتظر دست نوازشگر باران بهارند،هنوز...


دفاع روز اعلام کرد کشورش عزم خود را برای خشکاندن ریشه تروریسم جزم کرده است.
ژنرال فهد جاسم الفریج هنگام بازدید از یگان های مستقر در مناطق « مورک » ، « حلفایا » و « ارزه » در حومه شمالی استان حماه ( در مرکز ) گفت: « ما عزم خود را برای ریشه کن تروریسم از جرم کرده ایم.»
به گزارش خبرگزاری شین هوا از دمشق ، ژنرال جاسم افزود: « ما امنیت و . این روزها ریشه ها کجاست... در خاک وجود که نیست... ریشه ی دوستی ها ، عهد ها... بی ریشه شده ایم به گمانم ... که هر بادی و هر اتفاقی از جا می کند ما را... چون خار بی ریشه غلت می زنیم و همچنان در برهوت عدم تنهاییم... مرا ریشه ای باید که نگه ام دارد پای قول و قراری که مرا به وصل تو می رساند... برای فر که تو باشی و من... و بپرسی که ریشه دادم در کجا؟ در گندآ. اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد بررسی پوسیدگی طوقه و ریشه بزه 14 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 14  بزهبررسی پوسیدگی طوقه و ریشه بزه (بوته میری) در استان اسانپوسیدگی طوقه و ریشه بزه (بوته میری) یکی از مهمترین بیماریهای این گیاه محسوب می شود که همه ساله خسارت زیادی به کشاورزان وارد می سازد. برای تعیین و شناسائی عامل بیماری بوته میری بزه در استان اسان طی سالهای 1374-75 از مناطق عمده کشت بزه در مراحل مختلف رشد گیاه نمونه برداری به عمل آمد. با کشت ساقه و ریشه گیاهان آلوده در محیط های کشت pda و cma، چندین گونه قارچ جداسازی گردید که بیماریزائی آنها براساس اصول کخ به سه روش : -1 کشت روی محیط ماسه - بذر گندم -2 مایه زنی سوسپانسیون اسپور به خاک استریل در پای گیاهان سالم و -3 روش فرو بردن ریشه گیاهان سالم در سوسپانسیون اسپور (root - dip) مورد بررسی قرار گرفت و سه گونه قارچ زیر به عنوان عوامل پوسیدگی ریشه و طوقه بزه (بوته میری) از استان اسان گراش می شود: -1 fusarium oxysporum schlecht. f. sp. melonis snyder & hansen. -2 phytophthora drechsleri turker. -3 pythium aphaniddermatum (edson) fitz. گونه های اول و سوم از کلیه مناطق کشت بزه در استان اسان جدا گردیده، و هر ه دوم از مزارع بزه شهرستان های مشهد، تربت حیدریه و تربت جام جداسازی شد. همچنین گونه اول (f. oxysporum) به عنوان مهمترین عامل بیماری بوته میری بزه در استان اسان معرفی می گردد. جداسازی مکررfusarium oxysporum f. sp. melonis از اندامهای هوائی گیاهان آلوده (ساقه، دم برگ و دم گل) نشان داد که عامل بیماری می تواند در داخل سیستم آوند چوبی گیاه حرکت نموده و اندامهای مختلف گیاه را آلوده سازد که یکی از شاخص ترین علائم بیماری ایجاد شده توسط این گونه پژمردگی یک طرفه گیاه می باشد. شدت آلودگی بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه بزه در مناطق مختلف کاشت آن اندازه گیری شد و شهرستان سرخس با میانگین 20/64 درصد و شهرستان مشهد با میانگین 33/20 درصد به ترتیب کمترین و بیشتر مقدار آلودگی را دارا بودند. آزمایش اثبات بیماریزائی قارچ fusarium روی ماسه - بذر گندم نشان داد که f. oxysporum می تواند با حمله به گیاهچه بزه قبل از وج از خاک باعث مرگ گیاهچه و پوسیدگی بذر بزه شود.
با
تحقیق در مورد بررسی پوسیدگی طوقه و ریشه بزه 14 ص
اختصاصی از نیک فایل تحقیق بیماری ات در چوب با و پر سرعت .
 تحقیق بیماری ات در چوب
 تحقیق بیماری ات در چوب دسته بندی : صنایع غذایی _ کشاورزی و زراعت ،
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 29 صفحه بیماری : بیماری ریشه آرمیلاریا ؛ پوسیدگی ریشه بند کفشی.
pathogen: armilaria sp .
figure 1.
 armillaria gallica mushrooms on an old stump, new york, u.
s.
(used by permission of j.
worrall).
معمولا یکی از مهمترین بیماری های درختان در مناطق معتدل جهان است .
این بیماری در جنگل های بومی ، جنگل های کاشته شده ، باغات میوه ، تا تان ها و فضای سبز شهری دیده می شود .
همچنین ممکن است در گیاهان غیر چوبی ( شکل 13 ) ایجاد شود .
این بیماری خسارت های فراوانی را در بخش های معتدل امریکای شمالی ، اروپا ف آسیا ، ژاپن ، آفریقای جنوبی ،استرالیا و نیوزلند و هر جای دیگر به بار می آورد .
این بیماری همچنین در بعضی از مناطق حاه شامل بخش حاره آفریقا ، ی جنوبی و سریلانکا رخ می دهد .
  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق بیماری ات در چوب


تحقیق ریشه های معماری مدرن
تحقیق-ریشه-های-معماری-مدرن تحقیق با موضوع ریشه های معماری مدرن، در قالب word و در 64 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: در این تحقیق، معماری مدرن تعریف و بررسی می گردد. برای این منظور پس از تشریح تعریف صحیح مدرنیسم وجه تمایز سایر سبک های نزدیک فایل

تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . کارشناس گیاهان دارویی مرکز تحقیقات کشاورزی اسان شمالی گفت: شیرین بیان به واسطه وجود برخی از فلاونوئیدها در درمان زخم معده و اثنی عشر روزه دار موثر است. مهدی ایمانی در گفتگو با ایسنا افزود: یکی از مسائلی که برخی از روزه داران در ماه مبارک رمضان با آن دست و پنجه نرم می کنند دردها و هابات معده است که روزه دار را نگران می کند که شرایط درد. شیوع پوسیدگی ریشه دندان قبل از دیدن تصاویر زیر به سایت های زیبای زیر نیز سری بزنید     www.takcarpet.        www.takcarpet.ir  روی یکی از سایت های بالا دیدن نمایید تا زیباترین و نفیس ترین کالا را جهت دکوراسیون خانه ببینید   شیوع پوسیدگی ریشه دندان در سالمندی متخصص پروتزهای دندانی گفت: در دوران سالمندی به دلیل تحلیل رفتن لثه نوع خاصی پوسیدگی دندان شیوع پیدا می کند که به آن، پوسیدگی ریشه دندان گفته می شود. لثه برخی افراد هنگام مسواک زدن خون می آید که نشان دهنده بیماری لثه است؛ لثه سالم لثه چسبنده بوده و با مسواک زدن دچار خون ریزی نمی شود مگر اینکه با خشونت یا با مسواک های سخت مسواک زده شود.
متخصص پروتزهای دندانی به افراد سالمند توصیه کرد که در صورت تحلیل رفتن لثه حتما به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات لازم برای رفع این عارضه انجام گیرد.

** افزایش مبتلایان به بیماری لثه در کشور
آتش رزم با اشاره به شیوع بیماری لثه در کشور، اظهار کرد که درصد مبتلایان به بیماری لثه در کشور در سنین مختلف، متفاوت است.متخصص پروتزهای دندانی با اشاره به این که مردم بیشتر به دلیل پوسیدگی به دندانپزشکان مراجعه می کنند، افزود: زمانی مردم برای مشکل لثه به پزشک مراجعه می کنند که دارای بوی بد دهان یا خونریزی های شدید لثه هستند.
وی، پوسیدگی و بیماری لثه را مهمترین مشکل دندان اعلام کرد و گفت که پوسیدگی ها بیشتر تا سن 30 سالگی و بیماری لثه هم پس از زمان بلوغ و 20 سالگی مشاهده می شود.
آتش رزم همچنین تاکید کرد که مردم پوسیدگی دندان را جدی بگیرند، در صورت غفلت از این عارضه هم هزینه زیادی تری به خانواده ها تحمیل می شود و هم فرد، درد بیشتری را تحمل می کند.
متخصص پروتزهای دندانی گفت: اگر افرادی که دچار پوسیدگی دندان شده اند در مراحل اولیه به دندانپزشک مراجعه کنند با ترمیم ساده، دندان درمان می شود.
آتش رزم گفت: آموزش مراقبت از دندان باید در مدارس و ها انجام شود تا این موضوع در جامعه نهادینه شود و به عادت روزمره تبدیل شود. راهنما:خانم سیده مریم قاسمیان چکیده خدا انسان را آفرید تا به کمالات و درجات معنوی هر چه بالاتر برسد و او را جانشین خود در روی زمین قرار داد. دوست دارد مخلوقاتش همه ی کمالات را ب کرده و تجلی ذات حق باشند. در مسیر ب کمالات، موانعی می باشد، که از جمله موانع، بیماری های روح می باشند و یکی از این بیماری ها حسادت است. بطوری که در منابع ی، من. ریشه کن شد...فَقُطِعَ دَابِرُ الْقَوْمِ الَّذِینَ ظَلَمُواْ وَالْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ
.............................................
و به این ترتیب ریشه آن گروهى که ستم د برکنده شد و سپاس مخصوص پروردگار جهانیان است.انعام45 پژمردگی ناشی از فوزاریوم در مناطق گرمسیر و خاکهای سبک بیشتر متداول است.
علائم ناشی از بیماری به f. oxysporum در گیاهان مختلف بسته به میزبان متفاوت است.
غالباً علائم بیماری به صورت زردی و تقلیل رشد گیاه ظاهر می شوند و ممکن است موضعی یا تمام اندام گیاه باشد. اگر برشی از ریشه یا ساقه تهیه شود بسته شدن آوندهای چوبی به صورت حلقه قهوه ای مشاهده می شود.
عامل بیماری هر گیاه مختص همان گیاه می باشد و سایر گیاهان را مبتلا نمی سازد «در فرمها اختصاصی عمل می کنند»
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در طالبی و بزه f. o. f.sp. melonis
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در گوجه فرنگی f. o. f.sp. lycopersici
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در پنبه f. o. f.sp. rasinfectum
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در یونجه f. o. f.sp. minvenum
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در هندوانه f. o. niveum
عامل بیماری پژمردگی آوندی، در کلم f. o. conglutinans
زیست شناسی فوزاریوم:
زمستان گذرانی به صورت انواع اسپور در خاک سپری می شود.
در مسافت کوتاه غالباً بوسیله ادوات کشارزی و آب و درمسافت طولانی به وسیله نشاءها و خاک آلوده همراه آوندها از طریق بین سلولی داخل پوست پیشروی می نمایند و وارد آوند چوبی می شود. گسترش میسیلیوم در آوندهای چوبی و تولید میکروکنیدی تا حدی در پژمردگی بوته ها موثر است و سه ماده سمی دیگر به نام های اسید فوزاریک، اسید هیدرو فوزاریک و میکوماراسمین نیز دخیل هستند. در گیاهان الوده معمولاً تایلوز ایجاد می شود.
کنترل:

شناسایی و استفاده از ارقام مقاوم

ضد عفونی خاک با سموم تدخینی مثل برومید، واپام و غیره موثر ولی مقرون به صرفه نسیت

رعایت تناوب چند ساله با استفاده از غلات در تناوب موجب کاهش جمعیت قارچ در خاک شده ولی آن را ریشه کن نمی کند.

مبارزه با نماتد مولد غده در خاک سبب کاهش خسارت ناشی از حمله این قار به بعضی از گیاهان مثل پنبه می شود. ارمان هایی که تو زندکی زورکی اموختم همانی بود که در قالب وصیت نامه ای در و با نمره ١٠ پاس همانی که دونسل و نسل قبل از من بخاطر داشتنش یهویی وحشی شدن و دست به کارهای یهویی زدن طوری که چنتا نسل مثل نسل من باید کانه ته دیگه قابلمه روحی بسوزه تا همه چیز بح درست خودش برگرده پ ن ) به قول خدا بیامرزی : ما از دو چیز می نالیم : اول از نداشتن ازادی . اختصاصی از هایدی تحقیق بیماری ات در چوب با و پر سرعت .
 تحقیق بیماری ات در چوب
 تحقیق بیماری ات در چوب توضیحات بیشتر و فایل *پایین مطلب *, فرمت فایل: word  قابل ویرایش و آماده پرینت.تعداد صفحه :43قابل اطمینان ازجامع و کامل بودن پروژه معمولا یکی از مهمترین بیماری های درختان در مناطق معتدل جهان است . این بیماری در جنگل های بومی ، جنگل های کاشته شده ، باغات میوه ، تا تان ها و فضای سبز شهری دیده می شود . همچنین ممکن است در گیاهان غیر چوبی ( شکل 13 ) ایجاد شود . این بیماری خسارت های فراوانی را در بخش های معتدل امریکای شمالی ، اروپا ف آسیا ، ژاپن ، آفریقای جنوبی ،استرالیا و نیوزلند و هر جای دیگر به بار می آورد . این بیماری همچنین در بعضی از مناطق حاه شامل بخش حاره آفریقا ، ی جنوبی و سریلانکا رخ می دهد . اما در بسیاری از مناطق به شدت مناطق معتدل نیست و فقط در ارتفاعات رخ می دهد .: humongous fungusرشته های کوچک مانند قارچ شناسی و بیماری شناسی جنگل می توانند زیر و رو شوند وقتی که خبری به رسانه های گروهی می رسد . این اتفاقی بود که در سال 1992 رخ داد وقتی یک مقاله ی علمی چاپ شد در باره توانایی armillaria gallica در تشکیل کلنی های بسیار بزرگ ، یا genets . همه اینها زمانی اتفاق افتاد که رسانه های گروهی این موضوع را با عبارت humongous fungus   مرتبط ساختند و برنامه های زیادی در مورد آن ساخته شد . این موضوع به تیتر اول رو مه نیویورک تایمز ، گزارش خبری شبکه abc به گزارشگری پیتر جنینگس و برنامه top ten  دیوید لترمن و برنامه های بسیار دیگر بدل شد . ( شکل 14 ) حتی در این مورد یک صفحه اینترنت  هم ساخته شد .جفت های بزرگتری هم پیدا شده است و بزرگترین آنها تا کنون در اورگان شرقی یافت شده است که حدود 900 تار است بر آورد میشود بیش از 2400 سال عمر داشته باشد .شب تاب :شاید یکی از جالبترین چیزهای در مورد آرمیلاریا این است که میسلیوم های آن نور افشانی می کند ، خصوصا در چوبی که در حال ت یب باشد ف به چنین چوب درخشانی روباه آتشین می گویند .در قدیمی ترین شا ار ادبی انگلیسی   ( کتاب بیوولف ) به این موضوع اشاره شده است .شما می توانید با پیدا یک تنه درخت مرده که آرمیلاریا روی آن کلنی کرده باشد به آسانی این نور افشانی را ببینید . دنبال پوسیدگی های درخشانی بگردید که فعال باشند و توسط سایر قارچ ها نشده باشد . قطعاتی را قطع کنید و آنها را در داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید . تعداد زیادی جمع کنید زیرا نور افشانی در گونه های مختلف متفاوت است . حالا تاریکترین نقطه ممکن را پیدا کنید . برای اینکه شما و دوستانتان را در فضای ذهنی مناسبتر قرار دهیم به جنگل بروید در یک شب تاریک و طوفانی و ابری ، اول صبر کنید تا چشم هایتان به تاریکی عادت کند 1یا 2 داستان ترسناک بگوئید حالا از انچه جمع اوری کرده است برداری کنید . چشم هایتان را منور کنید و دوستانتان را تعجب زده .علائم و نشانه ها :در بیماری ریشه آرمیلاریا اگر فرد بتواند به ریشه درخت یا پایه آن برسد معمولا به سادگی قابل تشخیص است . یک پولاسکی ( شکل شماره 2 ) وسیله خوبی برای تشخیص ریشه های بیمار درختان است زیرا با یک طرف آن می توان زمین را کند   تحقیق بیماری ات در چوب,فرمت فایل word  شامل 43 صفحه. مناسب جهت انجام تحقیقات، پروژه های کارآموزی دانشجویی  و دانش آموزی   
با
تحقیق بیماری ات در چوب
خارجه در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سارمان ملل تأکید کرد که تروریسم، بیماری است که جهان را تهیدد خواهد کرد و مصمم به ریشه کن آن است. نا آگاهی ریشه گرایش به اعتیاد . . . رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ی با بیان اینکه ایده و طرح اجتماعی مبارزه با تفکر علمی و منطقی کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با است، گفت: از این تفکر استقبال می کنیم، بالا ه به نتیجه رسیدیم که فرد مبتلا به اعتیاد، بیمار است و رفتارها و برخوردهای خشن پاسخگو نیست ............. پوسیدگی دامنگیر ترین و شایع ترین بیماری بشر است؛ بیش از ۹۹ درصد افراد بشر به این بیماری مبتلا می شوند و فقط افراد بسیار معدودی هستند که در طول عمر خود دچار آن نمی گردند. پوسیدگی یا کرم خوردگی؟ پس از تشکیل پلاک می بر روی سطح دندان ها، میکروب ها شروع به ایجاد اسید و ترشحاتی می کنند که باعث […]
تاریخ احداث پارک را سال 1325 نوشته بودند درختان بسیار تنومند هم نشان از قدمت داشت .چه وسعتی داشت .خاکی پر از ریشه .درختان استوار ، مستحکم و ایستاده .چه ایستادگی بزرگی ، چه ایستادگی محکمی که سالهاست ریشه اش را تا عمق خاک و تا اوج آسمان رسانده است.
اما امان از تبر
تبری که می تواند سالها استقامت را در چند دقیقه نابود کند.
برای ت. یک درخت را در نظر بگیرید که از ریشه - تنه - شاخه - برگ - گل - ... تشکیل شده است یعنی از اگر از ریشه شروع کنیم و همین طور جلو بریم به برگها یا گلها میرسیم ، ریجستری در ویندوز هم یک ساختار درختی دارد ، البته در نگاه اول ممکنه برای شما عجیب و غیر قابل فهم باشد ،اما windows explorer را در ویندوز در نظر بگیرید که از my computer شروع شده بعد به درایوها میرسیم ب. آیا احساس رخوت و خستگی می کنید؟ آیا حرارت بدنتان کمی زیاد شده؟ آیا رنگتان کاملا زرد است؟ اگر چنین ویژگی هایی را در خود مشاهده می کنید خوردن عرق «کاسنی» به شما توصیه می شود؛ چراکه کاسنی ازجمله گیاهانی است که مصرف آن به سلامت شما کمک کرده و عرق این گیاه نقش مؤثری بر فعالیت قلب، کبد و کلیه دارد. کاسنی، گیاهی پایا، علفی به ارتفاع 0/5 تا 1/5 متر است. ریشه ای قوی و دراز به رنگ قهوه ای دارد. برگ های آن متناوب و پوشیده از تارهای فراوان در اطراف و گلبرگ های میانی است. قسمت مورد استفاده کاسنی، برگ، ریشه و دانه آن است. این گیاه در پزشکی اهمیت بسیاری داشته، به طوری که ابن سینا پزشک بزرگ مسلمان در مورد گیاه کاسنی و خواص آن رساله ای نوشته است. کاسنی باز کننده و حمل کننده ماده بیماری کبد است. کاسنی مسکن عطش و حرارت درونی است. کاسنی در درمان هابات معده و پاک مجاری ادراری مؤثر است. اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل کنید بهترین داروی تب های طولانی و مداوم است. آب کاسنی به محل های خارش بدن بسیار مفید است. غرغره آب کاسنی با فلوس برای درد گلو، ورم و سوزش گلو مفید است. فرمول مذکور برای درمان ورم حلق (لارنژیت) و تورم مفصلی نافع است. مصرف تخم کاسنی، کمی با ح تهوع همراه است که باید در آن سکنجبین اضافه کنید. ریشه کاسنی در باز و روان شدن اخلاط بسیار مؤثر است. ریشه کاسنی، مجاری گوارشی را پاک می کند و بهترین تصفیه کننده خون است و در از بین بردن ورم احشا خیلی مؤثر است. ریشه کاسنی بهترین دارو برای آب آوردن شکم است و در نفخ و تحلیل مواد بسیار نافع است. ریشه کاسنی برای تقویت معده، زیاد ادرار و رفع درد مفاصل و ضد یرقان مفید است. عرق کاسنی که از گیاه تازه کاسنی گرفته شده باشد برای خنکی به کار می رود. برگ های کاسنی دارای املاح پتاس است و جوشانده آن برای تصفیه خون، تقویت معده و اعضا به کار می رود. کاسنی انواع مختلفی دارد که ریشه و برگ های آن در پزشکی، در بهبود تب ها، یرقان (زردی) و انسداد مجاری صفراوی مفید است. تمام قسمت های کاسنی مخصوصا ریشه و برگ آن، محرک صفراست و به عمل هضم کمک می کند و اثر آن در نارسایی های کبدی، قولنج های کبدی و ناراحتی های صفراوی بارز است. در ازدیاد نطفه و زیبایی چهره کودک تازه متولد مفید است. انسان را از ابتلا به قولنج نگه می دارد. توان و نیروهای بدنی را تجدید می کند. کاسنی در ضعف اعصاب، ضعف چشم و فشارخون مفید است. قلب، کلیه، کبد را فعال و با نشاط می گرداند. کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی خود وا می دارد. برگ کاسنی، دارای مقداری ویتامین«ث» است و لذا در حفظ جوانی مؤثر است. برگ کاسنی، زهر طحال را از بین می برد و کیسه صفرا، یرقان و دردهای معده و کبدی را معالجه می کند. از مهمترین اختلالات لنفوسیت های t می توان به بیماری سندرم جرج اشاره کرد. این بیماری در نتیجه اختلال در هماهنگی و تکامل بن بست های سوم و چهارم حلقوی، در هفته 12 جنینی رخ می دهد. در این بیماری غده تیموس و غدد پاراتیروئید تکامل نمی یابند هنرمند هلندی با کمک ریشه های گیاه تونسته آثار هنری بسازه. آثار این هنرمند بر اساس نظرات چارز داروین هست. داروین در یکی از کتاب هاش گفته که برخلاف خود گیاه که یکجا ثابته، ریشه هاش به شدت فعالن و برای تغذیه به اطرافشون حرکت میکنن. داروین به ریشه گیاه به عنوان ارگانی معادل مغز نگاه میکنه. حالا این هنرمند با گذاشتن طرح های متفاوت جلوی را. آیا سازمان نهضت سوادآموزی در ریشه کنی بی سوادی موفق بوده است؟ این مساله بهانه یی شد تا به سراغ سازمان نهضت سوادآموزی که هدف اصلی آن رویارویی با بی سوادی بوده است، برویم و از مقام های این سازمان درباره ی فعالیت های آن بپرسیم.
«محمد مهدی زاده» معاون آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی حاضر شد تا با گروه پژوهش های خبری ایرنا گفت و گو کند. طبیعی بود که وی به دلیل جایگاهش از عملکرد این سازمان دفاع کند؛ هرچند به مشکلات و موانع پیش روی ریشه کنی بی سوادی نیز اشاره کرد. کی به فکر ریشه؟ اینم به فکر خویشه هیوا کرماشان از اعضای کمیته ی آئین و مذاهب ملت ها در پ ک ک، اخیراً خواستار تشکیل انجمن مستقل برای یارسانی ها شده است. این عضو ایرانی پ ک ک که خود دارای اعتقاد یارسانی و اهل کرمانشاه است، با اشاره به اقدامات اخیر درخصوص... همشهری آنلاین: رئیس هفدهمین همایش سالیانه انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران، گفت: پوسیدگی دندان بعد از سرماخوردگی، دومین بیماری عفونی قرن به شمار می رود. از بچه گی هر به من چیزی می گفت یکی می گفت نام تو عربیست دیگر می گفت ریشه فارسی دارد ودر آ خودم تصمیم گرفتم به دنبال معنی اسم خودم بگردم نام من به 3 زبان دنیا معنی میشود(فارسی. عربی.زبان آفریقایی) نام من در زبان پارسی: مهدیه به معنای عروسیست که در حجله نشسته است پاک. زیبا . و قابل ستایش نام من در زبان عرب: که ریشه اش از مهدی می اید به معنای . 6 نکته ای که باید درباره درمان ریشه دندان بدانید
درمان کانال ریشه که در اصطلاح عام عصب کشی نامیده می شود، به وسیله دندان پزشک روی کانال های ریشه که داخل دندان های طبیعی قرار دارند، انجام می شود. سوالی که همیشه بیماران از ما می پرسند، این است که چه زمانی عصب کشی برای دندان ها لازم می شود؟ آیا هر دندانی که درد می کند باید عصب کشی شود. علل بیماری پیکا, درمان بیماری پیکا

پیکا:
پیکا بیماری است که در اثر میل شدید داشتن به خوردن غذاها و یا خوردن مواد عجیبی که اصلا ارزش غذایی ندارند به وجود می آید.این بیماری بیشتر در ک ن مخصوصاً سنین 6-1 سال و گاهی هم در خانم های باردار ایجاد می شود. توجه به این موضوع داشته باشید که این ببماری شامل نوزادان زیر 18 ماه نمی شود زیرا آ. این کود برخلاف کودهای دامی خام و شیمیایی فاقد تاثیرات م ب برخاک ٬ ریشه گیاهان و محیط زیست بوده وعناصر موجود دران در اثر اری متوالی یا بارندگی شسته نمی شود بلکه به تدریج ازاد و فعال شده وبرای ریشه گیاه قابل مصرف می گردد. قیمت کود پلیت مرغی شرکت کوار مناسب می باشد
از انجایی که کود پلیت مرغی یک محصول کاﻣﻸ طبیعی و ارگانیک است لذا امکان دارد نتایج ازمایشات مختلف متفاوت باشد.

اعتیاد ریشه بسیاری از ناهنجاری ها . . .نازیلا و نازنین دو دختر 8 و 11 ساله لاغر با چشمان گود افتاده از گرسنگی و شاید خستگی روبرویم نشسته اند وخانمی که آنها را همراهی می کند می گوید این بچه ها به همراه مادرشان چند ماهی است که در همسایگی ما زندگی می کنند مادرشان به نظر سر به هوا می آید بطوریکه اغلب بچه ها درخانه تنها هستند و او نصفه های شب به خانه می آید و الان 12 روز است که خبری از او نیست و من به همراه سایر همسایگان به این طفل معصوم ها غذا می دهیم تا اینکه بعلت طولانی شدن غیبت مادرشان مجبور شدیم به پلیس مراجعه کنیم .............. ریشه بیماری آ ایمرریشه بیماری آ ایمر , در این تحقیقات که بر اساس تجربیات حاصل از آزمایش روی موش های آزمایشگاهی انجام گرفته است، معلوم شد کمبود ویتامین a در جنین یا بدن نوزاد می تواند عامل محرک واکنش های بیوشیمیایی عامل آ ایمر باشد. در نتیجه رساندن ویتامین a به بدن نوزادان می توان روند ابتلا به بیماری آ ایمر را کندتر کند.به گزارش گارد. اصطلاحاً هاید ونیک در معنای water working می باشد ودر عمل به معنای پرورش گیاه در آب واملاح محلول هاید ونیک فن کاشت گیاهان بدون خاک است ریشه ها در هوا که باید بسیار مرطوب نگاه داشته شود یا در آب که باید خوب تهویه شود ویا در برخی مواد جامد غیر از خاک که رطوبت را در خود نگه می دارد رشد می کنند آب موجود در اطراف ریشه ها که غذای مورد نیاز گیاه را تامین می کند حاوی ترکیبات متعادلی از مواد غذایی است............ادامه مطلب تولیت آستان قدس رضوی گفت: از دستگاه های امنیتی و قضایی می خواهیم تا ضمن ریشه ی این ناامنی ها و آشوب ها، با دقت پیگیری کنند تا ریشه این ناامنی ها را بخشکانند. اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد تغذیه و بهداشت دندان با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 67 تغذیه و بهداشت دندان«بسمه تعالی»«نقش تغذیه در سلامت دندانها»ریوا تاوگر- دکر (phd , rd)رئوس مطالب فصل:عوامل تغذیه ای در رشد دندانپوسیدگی دندانبیماری دور دندانیپوسیدگی دندان کودک baby bottle tooth decay (bbtd)از دست دادن دندان و دندان تظاهرات دهانی بیماری سیستمیکاصطلاحات کلیدی:پوسیدگی دندان در اثر شیشة شیر کودک الگوی پوسیدگی در دندانهای جلوی ک ن دو ساله به بعد که پوسیدگی شیشة شیر پرستاری نیز نامیده می‎شود از مجاورت بیش از حد مایعات حاوی قند در زمان خواب ناشی می گردد.سنگریزه calculus - یک سفت شدگی سخت سنگ مانند که در روی دندانها و بوسیلة آ ی شدن پلاک دندانی تشکیل می گردد.چگونگی و کیفیت پوسیدگی (خاصیت ایجاد پوسیدگی)- خواص پیش برندة پوسیدگی یک غذاپوسیدگی دندانی- بیماری که در آن اسید تولید شده توسط متابولیسم قندی میکروارگانیسم ها به حملة باکتریها منجر گردیده و باعث کم شدن مواد معدنی مینای دندان و ت یب ساختمان دندان می‎شود.عاج دندان- مهم ترین و اصلی ترین بافت آلی دندان که مغز آن را می پوشاند و در تاج توسط مینای دندان و در ریشه ها توسط سیمان پوشیده می‎شود.بی دندانی (فقدان دندان)- از دست دادن قسمتی یا کامل دندانهای طبیعیمینای دندان- ماده ای بسیار سخت غیرآلی سفید، بلورین و متراکم که عاج دندان (دنتین) را پوشانده و محافظت می نماید.آپاتیت فلوراید- شکلی از یون فلوئور که در عاج و مینای دندان همراه با کلسیم و فسفر تشکیل می گردد. هاب فلوراید (fluorosis) - ح ی که از مجاورت مینای دندان با مقادیر فراوان فلوراید ناشی می گردد که با ای گچی سفید سطح مینا مشخص می گردد که تا رنگهای قهوه ای پیش روی می نماید و در نهایت بصورت خال خالی تظاهر می نمایند.
با
تحقیق درمورد تغذیه و بهداشت دندان
ا هفته می رفتم کوه، دانشجو که بودیم، کار خطرناکی بود اگر می فهمید، اگر گزینش می فهمید، به همین دلیل از بی راهه می رفتیم، کوه امن بود، در مناطق کرد نشین کوه همیشه امن است، به همین دلیل صبح زود یواشکی از خوابگاه بیرون می آمدم و از لای سیم ها رد می شدم و می زدم به کوه یک روز در روی ص ه ها ،در لابلای سنگ ها ،بزرگترین گل کوهی عمرم را دیدم، کو. اختصاصی از ژیکو گزارش کار آموزی کشاورز اداره حفظ نباتات استان فارس 69 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 69 به نام خداگزارش کار آموزی آزاد یدانشکده کشاورزیکار آموز:الهام لردی/گیاهپزشکی/83642108محل کار آموزی:اداره حفظ نباتات استان فارسمدت کار آموزی:240 ساعت راهنما:آقای مهدی غیبیبهار87فهرستگزارش آزمایشگاه............................................................................................4مقدمه..........................................................................................................12تاریخچه گیاهپزشکی......................................................................................13تولید مثل در قارچها........................................................................................15ویروسها......................................................................................................18نماتدهای بیماری زای گیاهی.............................................................................23نماتد سیست چغندر.........................................................................................25نماتد گالی توتون و تنباکو.................................................................................28نماتد مرکبات.................................................................................................29نماتد گالی گندم...............................................................................................32نماتد کیستی توتون.........................................................................................33نماتد مولد غده ریشه.......................................................................................33نماتد مولد زخم ریشه غلات..............................................................................33بیماری های گیاهی..........................................................................................34آفات , بیماری ها و علفهای هرز برنج.................................................................34بلاست برنج..................................................................................................36لکه زاویه ای پنبه..........................................................................................38زنگ سیاه ساقه گندم.......................................................................................40زنگ برگی گندم..............................................................................................42سفیدک کرکی آفتاب گردان................................................................................43کوتولگی زبر ذرت..........................................................................................45سیا آشکار جو و یولاف..............................................................................46سیا سخت جو...........................................................................................47پوسیدگی سیاه ساقه آفتاب گردان........................................................................47زنگ آفتاب گردان...........................................................................................48لکه قهوهای یونجه.........................................................................................49ویروس موزاییک یونجه..................................................................................50پژمردگی آوندی پنبه........................................................................................50پژمردگی آوندی فوزاریومی...............................................................................52بیماری ویروسی پنیه.......................................................................................53پیچیدگی برگ پنبه...........................................................................................54پوسیدگی خشک ریشه حبوبات...........................................................................55برق زدگی نخود.............................................................................................56زنگ لوبیا و باقلا...........................................................................................57پوسیدگی اسکلروتی.......................................................................................58آنتراکتوز لوبیا..............................................................................................59بیماری باکتریایی حبوبات................................................................................60سوختگی باکتریایی سویا..................................................................................61گل جالیز.......................................................................................................62سیا معمولی ذرت......................................................................................62موزائیک چغندر.............................................................................................64پوسیدگی باکتریایی چغندر.................................................................................65پوسیدگی باکتریایی غلاف برنج .........................................................................65زنگ برگی جو...............................................................................................66منابع ومآخذ .................................................................................................69
با
گزارش کار آموزی کشاورز اداره حفظ نباتات استان فارس 69 ص
•درمان ریشه چیست؟ دندان را می توانیم یک بنای سفت و سخت (مینا ، عاج ، تاج) در نظر بگیریم که در وسط آن یک بافت نرم و زنده ای (پالپ ، عصب) وجود دارد به همین دلیل است که درمان ریشه دندان را با نام هایی از قبیل : درمان پالپ دندان ، روت کانال ، اندو، عصب کشی و... نیز می شناسند ، در واقع به بیرون آوردن پالپ از داخل تاج و ریشه را درمان ریشه می گویند. •نشانه های بیماری عصب دندان درد در هنگام خوردنی های سرد یا گرم ، درد مداوم ، درد در هنگام جویدن و...اما شاید بیمار با وجود داشتن این بیماری ، هیچ دردی را حس نکند. البته بعد از آنکه پزشک متخصص ، ریشه دندان بیمار را درمان کرد توصیه می شود برای محافظت و داشتن ایمنی بیشتر برای دندان ها و جلوگیری از ش تگی احتمالی بهتر است دندان مورد نظر را روکش کنید. •عصب کشی در ک ن! برخی از پدر و مادرها (مخصوصا در گذشته که آگاهی و اطلاعات مثل امروز راحت به دست نمی آمد) عقیده دارند که دندان های شیری ک نشان مهم نیست و اگر برای آن ها اتفاق بیفتد بعد از مدتی یک دندان جایگزین به جای آن رشد خواهد کرد.اما امروزه به اهمیت دندان های شیری پی برده اند. انجام درمان ریشه هم برای ک ن (که دارای دندان های شیری هستند ) و هم بزرگسالان که دندان های دائمی دارند انجام می شود و یک کارعادی و رایج است اما شما با مراجعه به دندانپزشک و نشان دادن دندان آسیب دیده از پزشک خود برای انتخاب نوع درمان راهنمایی می گیرید.زیرا درمان های ریشه مختلفی برای ک ن وجود دارد و پزشک با توجه به نیاز و شرایط کودک، آن را معرفی می کند. دندانهای شیری می توانند یک الگو ، برای دندان های اصلی باشند تا آنها بتوانند سر جای خود قرار بگیرند و اگر این دندان ها زودتر از موعد اب و کنده شوند امکان دارد دندان های اصلی کج رشد کنند. یعنی اگر دندان های شیری ک ن مدت بسیاری قبل از زمان بیرون آمدن دندان اصلی از دهانشان کشیده شود، بقیه دندان ها به سمت این فضای خالی منحرف و کج می شوند . همچنین دندان شیری برای یاد گرفتن تلفظ درست کلمات ، به کودک کمک می کنند. اگر دندان های اب شیری ک ن در مراحل اولیه درمان نشود می تواند دردهای شدید و ورم های عفونی را برای کودک به وجود بیاورد. زمانیکه دندان کودکتان پوسیدگی نشان داد و این پوسیدگی به قسمت های مرکزی دندان کودک رسیده باشد پزشک به کودک شما ، ترمیم ریشه را پیشنهاد می دهد. شما برای ترمیم و حتی م در مورد مشکلات دهانی و دندانی خود می توانید به کلینیک دندانپزشکی پرهام که در آن جمعی از متخصصین و جراهان و دندانپزشکان حرفه ای در محیطی کاملا بهداشتی با هم مشغول به فعالیت هستند ، مراجعه کنید.

لینک منبع:معالجه ریشه دندان -کلینیک دندانپزشکی پرهام
گیاه چیست ؟ حمیده احمدیان راد گیاه موجود زنده ای است که از فرایند فتوسنتز استفاده می کند. فرایندی که در آن انرژی ناشی از نور خورشید به انرژی شیمیایی (غذا) تبدیل می شود. گیاهان در کف شبکه غذایی هستند. آنها آتوتروف (یا تولید کنندگان- موجودات زنده ای که غذای خودشان را می سازند) هستند. گیاهان از نظر اندازه، شکل و نوع محیطی که در آن زندگی می کنند بسیار با هم متفاوتند. ساختمان و کارکرد ریشه ها گیاه را در زمین محکم می کنند و آب و مواد مغذی معدنی را از زمین جذب می کنند. برگ ها حاوی کلروپلاست هستند که در آنها فتوسنتز رخ می دهد. دی ا ید کربن از منافذ داخل برگ ها جذب می شود و ا یژن به عنوان محصول فرعی فتوسنتز تولید و آزاد می شود. سلول های گیاهی یک دیواره سلولی سلو ی محافظ دارند (برخلاف سلول های جانوری که فاقد سلو هستند). در زیر ساختمان خارجی یک گیاه گلدار را می بینید. ساختمان گیاه زاویه شاخه یا برگ با محوری (ساقه) که شاخه یا برگ از آن خارج می شود (axil): زاویه بین طرف بالاتر ساقه با یک برگ، شاخه یا ساقه برگ (دمبرگ) جوانه روییده در کنار گیاه: جوانه ای که در میان زاویه شاخه با محوری که شاخه از آن خارج می شود (ساقه) ایجاد می شود. جوانه واقع در رأس: جوانه ای که در نوک ساقه واقع شده. جوانه های واقع در نوک بافت های مخصوصی دارند که منطقه رشد فعال نوک ریشه (apical (meristem نامیده می شود و حاوی سلول هایی است که می تواند به میزان نامحدود و نامعینی تقسیم شود. گل: واحد مولد (تولیدمثل) یک گیاه گلدار است. پایه گل: ساختاری که تکیه گاه گل است. گره (غده): بخشی از ساقه یک گیاه که از آن یک برگ، شاخه یا ریشه هوایی رشد می کند. همه گیاهان گره های زیادی دارند. میان گره: منطقه ای از ساقه بین هر دو گره مجاور. ساقه: (محور هم نامیده می شود) تکیه گاه اصلی گیاه است. انشعاب (شاخه) کناری: یک انشعاب از ساقه یک گیاه. برگ: بخشی از گیاه که از یک گره (غده) در ساقه به خارج رشد می کند. بیشتر برگ ها مسطح هستند و حاوی کلروپلاستند. وظیفه اصلی آنها تبدیل انرژی نور خورشید به انرژی شیمیایی (غذا) از میان فرایند فتوسنتز است. دمبرگ (ساقه برگ): پایه یک برگ است که برگ را به گیاه وصل می کند. ریشه: ریشه ساختاری از یک گیاه است که آب و غذا را از خاک به دست می آورد، انرژی را ذخیره می کند و تکیه گاه گیاه است. بیشتر ریشه ها از زیر زمین رشد می کنند. ریشه اصلی: ریشه اصلی به طور مستقیم از زیر گیاه ادامه یافته. کلاه ریشه: ساختاری در انتهاهای (نوک) ریشه ها. کلاه ریشه، منطقه رشد فعال نوک ریشه را می پوشاند و از آن محافظت می کند. منبع: http://www.enchantedlearning.com/subjects/plants/plant عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران، گفت: پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در سراسر جهان به چشم می خورد و بعد از آنفلوانزا شایع ترین بیماری عفونی است. در هر آزمایش علمی انجام شده، گیاهانی که از کود ورمی کمپوست تغذیه نمودند تاثیر قابل توجهی در رشد و افزایش ریشه گیاهان داشتند افزایش ریشه گیاهان، ظرفیت جذب آب و مواد مغذی دیگر را بالا برده و از لحاظ علمی گیاهان را قوی تر و سالم تر می سازد. در صورتیکه اگر رویش شاخه ها به طور نامناسبی افزایش یابد، خطر ایجاد چسبندگی و به هم فشردگی در ریشه. یاسوج – این روزها که بهار گلهای هزاررنگش راب یرهن دشت سنجاق کرده وسبزه ها رویانده است، دستانی نامهربان خوان نعمت طبیعت هزاررنگ رابه یغما می برندوتیشه بر ریشه پیوند کهن انسان وطبیعت می زنند. بافق گفت: با رشادت های فرزندان شیعه، ریشه ی ها در حال کنده شدن است. اختصاصی از یاری فایل نماتدهای گره ریشه با و پر سرعت .
نماتدهای گره ریشه
نماتدهای گره ریشه فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات :  18   صفحه         علائم آسیب همه محصولات کدو نسبت به نماتد گره ـ ریشه مستعد می باشد. علائم اندام هوایی، شامل رشد کاهش یافته، شاخ و برگ های زرد یا سبز رنگ پریده می باشد و گیاه تمایل پیدا می کند که حتی با کمترین تنش آبی، پوسیده می شود. علائم اندام زیرزمینی شامل زخم های ریشه ای 2 یا 3 برابر ریشه های سالم می باشد که باعث یک ظاهر گره دار در سیستم ریشه می شود. پوسیدگی و فساد ریشه های آلوده به خاطر هجوم توسط ارگانیزم های ثانویه در مراحل پیشرفته معمول می باشد. شرایط برای نمو نماتد در یک مرحله تخمی کمون برای چند ماهد کوتاه و به صورت نامعین بر روی میزبان های گیاهی مستعد، می تواند زنده بماند. بیماری در خاک های ماسه ای سبک و در دماهای خاکی نسبتاً گرم، خیلی شدید و حاد می باشد. اگر جمعیت نماتدهای ناشی از محصول قبلی در خاک زیاد باشد، مقدار خسارت خیلی زیاد خواهد بود. بیماری معمولاً در محصولات مزرعه یا گلخانه ای اتفاق می افتد. کنترل کولتیوارهای مقاوم در صورت دسترسی باید استفاده شوند، اما مقاومت معمولاً مخصوص یک گونه ملودی ژن خاص می باشد و ممکن است در همه ی موارد جای نگیرد. ضدعفونی خاک موثرترین روش کنترل گر ه ریشه ای می باشد. تعویض محصول، شخم آیش و شخم عمیق می تواند جمعیت های نماتد ی را در خاک کاهش دهد. تعویض محصول با محصولی نظیر برنج (که در آب می باشد) می تواند به نسبت زیاد سطوح جمعیتی را کاهش دهد.
با
نماتدهای گره ریشه
تغذیه گیاهی نه تنها بر میزان تولید محصول گیاهان تاثیر می گذارد بلکه حساسیت آنها نسبت به بیماریهای ریشه،اندام گیاهی را از طریق ایجاد تنش روی پاتوژن و میزبان تحت تاثیر قرار می دهد. عناصر غذائی اصلی و فرعی بسته به گونه ه ، گیاه و نوع خاک اثرات متفاوتی بر مقاومت گیاه می گذارند. بیش بود مواد غذائی در بعضی موارد باعث افزایش مقاومت و در مو. ژنتیک مردم مصر دانشمندان با تحقیق بر روی ریشه های ژنتیک مردم مصر که از حدود 150 مومیایی به دست آمده اند، توانستند پنجره ای جدید به سوی مطالعه درباره تاریخ اسرار آمیز مصر باز کنند. دانشمندان برای نخستین بار توانستند تمامی مجموعه داده های ژنومی را از مومیایی های مردم مصر باستان است اج کنند. نتایج و مشاهدات به دست آمده بسیار شگفت انگیزند، چرا که ... نوشته شگفتی دانشمندان از ریشه های ژنتیک مردم مصر بعد از تحقیق بر روی dna مومیایی ها اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. «ریشه ها» در 4 قسمت 90 دقیقه ای از 2 تا 5 فروردین 96 ساعت 23 از شبکه نمایش پخش خواهد شد. اختصاصی از فایلکو گزارش کار آموزی کشاورز اداره حفظ نباتات استان فارس 69 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 69 به نام خداگزارش کار آموزی آزاد یدانشکده کشاورزیکار آموز:الهام لردی/گیاهپزشکی/83642108محل کار آموزی:اداره حفظ نباتات استان فارسمدت کار آموزی:240 ساعت راهنما:آقای مهدی غی. کتاب افکار عمومی نوین با تدوین و گردآوری محمد رضا حقیقی، ومقدمه پرفسور یحیی کمالی پور و رئیس دپارتمان پور دو کلیومت ، سال 1393 از سوی انتشارات مشق شب ( تهران ) منتشر شد.
این کتاب شامل 10 فصل در132 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 115000 ریال در قطع ی برای نوبت دوم چاپ شده است.
فصل های کتاب شامل تیتر های : افکار عمومی چیست، روند افکار عمو. زبانهای جهانی وامدار زبان پارسی اند فریدون جنیدی :

زبان فارسی معتبر ترین زبان و ریشه در کهن ترین زبان آریایی پهلوی و اوستایی دارد. اگرچه زبان های دیگر بی تاثیر نیستند، اما هیچ کدام به این اندازه مستقیما به ذخیره شگفت واژه آریایی، دست ی ندارند که با تغییرات کوچک به فارسی راه پیدا کرده اند که هر آن می توان از بیان گفتارعلم بهره .