تحقیق در مورد اخلاق در سیره

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد اخلاق در سیره :
 مقاله اخلاق و سیره نبوی مقاله اخلاق و سیره نبویعنوان: مقاله اخلاق و سیره نبوی فرمت: word صفحات: ۵۳ صفحه ------------------------------------------------------ قسمتی از مقاله اخلاق و سیره نبوی ؛ ... این است که تمام ارزشهای انسانی را نفی کرده است. و به حق اگر ما در بابانسان،انسان را موجودی صددرصد ... مقاله اخلاق ... یک ...دریافت فایل بحثمان را از اخلاق شروع می کنیم همانطور که می دانید اخلاق از مفاهیم مهم و حیاتی زندگی بشر می باشد و اصولا" زندگی بدون آن میسر نمی باشد. اخلاق جایگاهی بسیار عظیم در میان سایر معانی و مفاهیم دارد و فلسفه ی بعثت 124هزار بر شمرده شده است. همه انبیا و اولیا در طول تاریخ تمام سرمایه های مالی و جانی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با جان و دل در م. در مجله تدبیر دیدم چند نفر درباره اخلاق ب و کار نوشته اند و اینکه چقدر ضروری است و مانند آن بسیاری از بحث های اخلاقی فعلی چیزی شبیه به موعظه است که مدیر باید این باشد و آن باشد، به شدت بر این باورم: 1) اخلاق مبتنی بر وظیفه چندان به کار نمی آید و باید با زبان اخلاق فایده باور پیش رفت. 2) اخلاق مدیریت/ ب و کار فعلی که افراد را "انسان" و نه "ان. سرمربی تیم پیکان دیروز اعلام کرد کمیته اخلاق از وی دعوتی نداشته است. مسعود کوثری: مناظره ها چند نکته را روشن کرد؛ نخست، با اینکه بارها به خود یادآور می شویم که اخلاق مهم است و باید اخلاق رقابت تقویت شود، اما باز هم پای را از مرز اخلاق بیرون می گذاریم. بنظر من هیچ فرقی بین این کلمات نیست دین ، فرهنگ و اخلاق یعنی شما هیچ را پیدا نمی کنی که بی دین یا بی فرهنگ یا بی اخلاق باشه وهر سه این واژه ها یک معنی ازتوش در میاد و تعریف فنی آن این است که دین ، فرهنگ یا اخلاق ، فضای ذهنی حاکم بر اعمال و رفتار هر انسانه به همین دلیل ان آمده اند و اخلاقی متفاوت از دین و فرهنگ و اخلاق آدمیان به آنها . اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد اخلاق با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 اخلاق1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است.2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد.3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود.4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است.5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند.6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است.7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد.8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است .9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده.10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است.11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند.12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند.13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است.14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس .15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین .16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند .17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود.18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید.19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد.20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد.21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد.22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد.23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود.24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست.
با
تحقیق در مورد اخلاق
واژه "اخلاق" از نظر لغوی جمع "خُلْق" به معنای خوی، طبع، سجیه و عادت است، اعمّ از این که آن سجیه و عادت نیکو باشد یا زشت و بد. (قرشى، سید على اکبر، قاموس قرآن، ج ‏2، ص 293. طریحى، ف الدین، مجمع البحرین، ج ‏5، ص 156)
دانشمندان علم اخلاق و فیلسوفان برای اخلاق تعاریف متعدّدی بیان د. تعریفی که از میان تعریف های دانشمندان ی می‏توان جمع بندی نمود عبارت است از: با وجود نقد صحیح به اخلاق کی روش اما او هم گاهی اوقات با اخلاق می شود و تشکرهای خاصی انجام می دهد. هرچند معلوم نیست این رفتار بااخلاق شدن است یا یارکشی برای آینده. بعد از حاشیه هایی که پیرامون محرومیت عجیب محسن فروزان ایجاد و در نهایت این محرومیت تعلیق شد، حالا خبر می رسد پرونده های دیگری درباره فوتبالیست های لیگ برتری در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار گرفته است. جشنواره جهانی فجر هزینه کمتری کرد و تاثیر بیشتری گذاشت و امسال جایزه اخلاق هم داشتیم که پیامش پرچمداری اخلاق است. اختصاصی از یارا فایل تحقیق اخلاق در معا با و پر سرعت .
 تحقیق اخلاق در معا
 تحقیق اخلاق در معا مقدمه :روحیه سازگاری با دیگران و کنار آمدن با توقع‏ها، سلیقه‏ها، خواسته‏ها و حرف‏ها، به تدریج برای انسان «جا» باز می‏کند. این روحیه هم وقتی فراهم می‏آید که انسان هم «حقوق» دیگران را بشناسد، هم تصمیم به مراعات آنها داشته باشد و تنها «خود» برایش مطرح نباشد. چون چنین خصلتی ایجاد تنش می‏کند و دیگران را از پیرامون فرد، فراری می‏دهد.
ارزش هر به اندازه خدمت و خوبی و نفعی است که از او به دیگران می‏رسد. میزان محبوبیت مردم در دل‏ها نیز بستگی به اندازه خیری دارد که از آنها عاید دیگران شود. سرور، ی است که خدمتی به دیگران کند. این مضمون کلام حضرت علی‏علیه‏السلام است که فرمود: «بالجود تسود الرجال» مردان با جود و سخاوت به سیادت و آقایی می‏رسند». (غرر الحکم، ج 3، ص 212)  شامل 11 اسلاید powerpoint
با
تحقیق اخلاق در معا
به شهادت تاریخ، (ص) بهترین و نیکوترین اخلاق را داشته است. رفتار و گفتار خود ، هم از نظر قرآن و هم از نظر تاریخ، نشان می دهد که حضرت نیکوترین اخلاق و بهترین گفتار، حتی با دشمنان خود را داشته است. آنقدر با مهربانی و نیکوئی با مردم رفتار نمود که قرآن او را به عنوان نمونه اخلاق عظیم معرفی می کند «إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیمٍ»(قلم:4).
تحقیق اهمیت اخلاق و مسئولیت های اجتماعی مدیرانتحقیق-اهمیت-اخلاق-و-مسئولیت-های-اجتماعی-مدیرانچکیده : باپیشرفت صنعت وتکنولوژی بالطبع تغییرات محیط واجتماع , تأثیرات شرکتها عه مورد توجه قرارگرفته است .ازآنجائیکه گردانندگان شرکتها مدیران هستند و نظرات آنان تأثیرگذاراست .لذاتوجه به اخلاق مدیران نیز مسئول بودن آنها درقبال جامعه تحت عنوان مسئولیت اجتماعی مدیران موردبحث سالهای اخیر بوده است. فایل
نمونه سوالات اخلاق کاربردی 1- کدام گزینه در مورد واژه«اخلاق» صحیح است؟ الف- جمع خَلق به معنای سرشت و سجیه ب- جمع خُلق به معنای سرشت و سجیه ج جمع خُلق به معنای آفرینش د- جمع خَلق به معنای آفرینش 2- کارکرد علم اخلاق چیست؟ الف- معرفی و شناساندن انواع خوبی ها و بدیها ب- معرفی راه های ب خوبی هاو رفع و دفع بدی ها ج- آگاهی بخشی نسبت به مبدا و معا. «اخلاق» در شه تا این حد مورد توجه و اهمیت است که رسول مکرم (ص) می فرمایند: من نازل نشدم مگر برای بسط مکارم اخلاق . این حدیث شریف می تواند در هنگامه انتخابات هم چراغ راهی برای فرد فرد ملت شریف ایران، برگزار کنندگان انتخابات ، ک داها و هواداران آنها باشد هرگز نباید از یاد برد، ما در کشوری روزگار می گذرانیم که بزرگترین حادثه قرن بیستم در . سرمربی تیم فوتبال پیکان به دلیل مصاحبه علیه سازمان لیگ به کمیته اخلاق معرفی شد.‏ اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد اخلاق از دیدگاه قرآن و عترت 46 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 46 اخلاق از دیدگاه قرآن و عترتمقدمه کتاب فلسفه اخلاق فلسفه اخلاق از علل پیدایش اخلاق بحث مینماید و اینکه اساسا مبناء و منشااخلاق چیست و از کجا نشاءت گرفته و علت به وجود آمدن قوانین و قواعد آن چه مى باشد؟ و چرا باید به آن گردن نهاد و سر پیچى از آن چه عواقبى را به دنبال مى آورد؟ بحث و مورد گفتگو قرار مى دهد.حوزه بحث پیرامون فلسفه اخلاق 1- اخلاق نظرى 2- اخلاق عملى 3- اخلاق مکتبى 4- اخلاق فلسفى1- اخلاق نظرى اخلاق نظرى از کیفیت پیدایش علمى اخلاق بحث مینماید و از شناخت اخلاق در محور خوبیها و بدیها و معیارهاى ارزشى اخلاق سخن میگوید.2- اخلاق علمى اخلاق عملى از کیفیت پیاده و عمل نمودن و به کار بستن اوصاف اخلاقى بحث مینماید.3- اخلاق مکتبى اخلاق مکتبى دیدگاههاى اخلاقى هر مکتبى را مطرح میکند و نظریات جهان بینى مختلف اخلاقى را پیرامون مسئله اخلاق به میان میآورد مثلا دیدگاه مکتب رواقیون چیست ؟ و دیدگاه مکتب الهیون کدام است ؟4- اخلاق فلسفى از نظریات و دیدگاههاى فلاسفه در اخلاق از نظر فلسفى بحث مینماید مثلا کانت چه میگوید؟ مار چه گفته است ؟ و دیدگاه ارسطو و فارابى در زمینه اخلاق چه میباشد؟اخلاق از دیدگاه مذاهب و مکاتب به دلیل اهمیت و وسیع بودن بحث فلسفه اخلاق در میان مذاهب فقط مذاهب ى خاصه شیعى را مورد بررسى قرار مى دهیم1- اخلاق از دیدگاه مذاهب ى : گروهى از یه و معتزله معتقد به حسن و قبح (خوب و بد)عقلى اعمال مى باشد و براى اثبات مدعاى خویش دلائل و شواهدى را اقامه مینماید همچنین گروهى نیز به حسن و قبح شرعى اعمال معتقدند، و میگویند عقل را قدرت و کشش بر درک محاسن اخلاقى و قبایح نیست ، و فقط شارع میتواند حسن و قبح اعمال را تشخیص دهد این گروه همان اشاعره هستند که عقل را کوچکتر و نارساتر از آن میدانند که بتواند همه مسائل اخلاقى را بفهمند و حسن و قبح آنرا را انتزاع نمایند.حسن قبح عقلى همانطورى که بیان شد یه و معتزله معتقد به حسن و قبح عقلى اعمال هستند؛ این گروه از دانشمندان علم اخلاق مى گویند: عقل همه بایدها و نبایدها و محاسن و شرور را تشخیص میدهد مثلا صدق عدل خوب و شایسته است و دروغ و ظلم ، بد و ناروا میباشد.
با
تحقیق در مورد اخلاق از دیدگاه قرآن و عترت 46 ص
پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ایدسته: علوم انسانی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 88 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 102
پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای قیمت فایل فقط 30,000 تومان  ید پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو مقاله توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa) نوع فایل:     word و قابل ویرایش با فرمت doc
. قیمت فایل فقط 30,000 تومان  ید برچسب ها : پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای , مبانی نظری اخلاق حرفه ای , پیشینه نظری اخلاق حرفه ای , پیشینه اخلاق حرفه ای , مبانی نظری وپیشینه تحقیق اخلاق حرفه ای , مبانی نظری وپیشینه پژوهش اخلاق حرفه ای , پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق حرفه ای , پیشینه ومبانی نظری پژوهش اخلاق حرفه ای صالحی ی، فرهنگ و ارشاد ی در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: اخلاق و اخلاق مداری ضروری ترین نیاز جامعه ماست. مسئولان کمیته اخلاق یکی از مربیان لیگ برتری را به این کمیته دعوت د. سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ترامپ را بدترین معامله تاریخ دانسته و از این موضوع باید فهمید که برای ایران موفقیت آمیز بوده، اما در برخی قضاوت ها در این باره در کشور، اخلاق به خوبی رعایت نمی شود. اختصاصی از فایلکو پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای با و پر سرعت .
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 83صفحه   کلیه دست اندرکاران فوریتهای پزشکی در هر مرتبه ای که هستند می بایست مصداق این کلام گهربار باشند:  (( اول تهذیب اخلاق، بعدا علم و فن برای بشریت لازم است.))اخلاق پزشکی شاخه ای از علم اخلاق و علم پزشکی است که با فلسفه اخلاق در زمینه های پزشکی، امر خدمات پزشکی روزمره و قواعد آن سر و کار دارد. به عبارت دیگر اخلاق پزشکی مجموعه آیین نامه های آداب پسندیده و اعمال نکوهیده ای است که کادر پزشکی باید آن ها را رعایت و یا از آن ها پرهیز کنند.اخلاق حرفه ای نوعی تعهد اخلاقی و وجدان کاری نسبت به هر نوع کار، وظیفه و مسئولیت است. 
با
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای
گروه معارف: کارگاه رابطه «دین و اخلاق» به همت پژوهشکده مطالعات ی اصفهان برگزار می شود. ادامه: کارگاه «رابطه دین و اخلاق» برگزار می شود امروزه «دین» کارکردهای فرعی و عرضی خود را که در قدیم داشته از دست داده است و تنها کارکرد اصلی و ذاتی آن یعنی «اخلاق» برای آن باقی مانده است.«اخلاق» مناسبات انسان را با جهان پیرامون خود و از جمله انسانهای دیگر تعیین و تنظیم می کند. اگر اخلاق بر پایه این بینش استوار گردد که انسان از جنس خداست و خدا برای آف انسان از روح خود مایه گذاشته و. سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ترامپ را بدترین معامله تاریخ دانسته و از این موضوع باید فهمید که برای ایران موفقیت آمیز بوده، اما در برخی قضاوت ها در این باره در کشور، اخلاق … عضو هیئت علمی دانشکده روانشناسی تهران گفت: اخلاق در مشاوره و روانشناسی بخش اصلی روند درمان محسوب می شود . ولی فقیه در استان و بوشهر گفت: در عرصه انتخابات، اخلاق محوری رکن اساسی است و همه باید اخلاق انتخاباتی را در همه سطوح رعایت کنند. پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 82 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31
پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو تحقیقتوضیحات نظری کامل در مورد متغی یشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع :                           دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc
قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید برچسب ها : پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , مبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , پیشینه نظری تحقیق اخلاق کاری , تحقیق اخلاق کاری , اخلاق کاری کاسبی که خوش اخلاق و خوش رو باشد، مشتری هایش زیاد می شوند زیرا مردم آدم های خوش اخلاق را دوست دارند. آب راه خودش را باز می کند بچه ای که خوش اخلاق و خوش رو باشد، دوستان زیادی پیدا می کند. آب راه خودش را باز می کندزیرا بچه های دیگر از اخلاق خوب او خوششان می آید. فوتبالیست خوش اخلاق، طرفدارانش زیاد هستند. زیرا تماشاگرهاف ورزش کاران خوش اخلاق را بیش تر دوست دارند. ادامه مطلب 1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است. 2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد. 3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود. 4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است. 5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند. 6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است. 7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد. 8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است . 9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده. 10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است. 11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند. 12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند. 13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است. 14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس . 15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین . 16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند . 17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود. 18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید. 19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد. 20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد. 21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد. 22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد. 23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود. 24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست. منبع:تبیان اخلاق ی در انگلستان از اوایل دهه 2000 مطرح شد.  شاید بیست و پنج سال بعد از .
در این چند روز،  به مناسبتی کنجکاو شدم ببینم که اخلاق ی در این کشور پیشرو اروپایی چگونه پی گیری میشود. سعی   اطلاعات تمام ها و موسسات آموزش عالی  و پژوهشی را که در حوزه اخلاق حرفه ای کار می کنند بر روی وب سایتشان دنبال کنم.  طبق معمول اخلاق پزشکی مو. چکیدهآموزه های تربیتی در حوزه اخلاق مهدوی، بخشی مهم از آموزه های اهل بیت(ع) در راستای اه رس و ت به شمار می آید. هدف این نوشتار، دستی به آموزه های تربیتی اهل بیت در قلمرو ویژگی های اخلاقی عصر(ع) و یاران صدیق آن حضرت است. همچنین روش این تحقیق، توصیفی _ اسنادی است و به منظور گردآوری داده های لازم برای نیل به اه پژوهش، منابع حدیثی موجود و مرتبط با موضوع پژوهش، با استفاده از فرم های فیش برداری از منابع، جمع آوری شده و با شیوه های کیفی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. از یافته های این پژوهش، تبیین ویژگی های اخلاقی شخص در سه حیطۀ جامعیت مکارم اخلاق، اخلاق فردی و اجتماعی است و در تشریح عمده ویژگی های اخلاقی یاران به الگوگیری از آن حضرت در محاسن و مکارم اخلاق، توجه به خدا، روحیات فردی، اخلاق یاران در زمان غیبت و در ارتباط با همدیگر پرداخته شده است.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] وحید ملکی در گفت وگو با ایسنا گفت: نحوه رسیدگی کمیته اخلاق به پرونده شکایت علی کریمی از جهانیان سنگ محک خوبی برای کمیته است. سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ترامپ را بدترین معامله تاریخ دانسته و از این موضوع باید فهمید که برای ایران موفقیت آمیز بوده، اما در برخی قضاوت ها در این باره در کشور، اخلاق به خوبی رعایت نمی شود. در هفتمین جلسه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی آزاد ی، سه واحد مجری علوم پزشکی آزاد ی موفق به دریافت کد ی اخلاق شدند و با 28 واحدی که قبل از این مجوز را اخذ نموده بودند؛… زهرا شجاعی رییس مجمع بانون اصلاح طلب کشور در سفر به م آباد، خود را خدمتگزار مجموعه ن اصلاح طلب عنوان کرد و افزود:اخلاق انتخاباتی و اخلاق تکه گم شده پازل جامعه امروز ماست و نه تنها در مباحث بلکه در سایر مباحث اقتصاد ،اجتماعی و... نیز نیازمند رعایت اخلاقیات هستیم. پاو وینت-آیین-زندگی-(اخلاق-کاربردی)پاو وینت آیین زندگی (اخلاق کاربردی) فرمت فایل ی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 210
حجم فایل: 1621
قیمت: : 800 تومانبخشی از متن:
بخشی از متن:
تحلیل ریشه ای فضائل و رذائل، راه تشخیص تکالیف اخلاقی و شیوه تحقق آنها در حوزه های خاص با تقویت بعد عقلانی فراگیران، شیوه استدلال اخلاقی در امور روزمره را به آنان بیاموزانند. و ملاک و معیاری مشخص برای رفتارهای اخلاقی ارائه کند.

فهرست فصول:
فصل اول: معنا شناسی اخلاق و علم اخلاق
فصل دوم: اخلاق دانشجویی
فصل سوم: اخلاق پژوهش
فصل چهارم: اخلاق نقد (شیوه های اخلاقی مواجهه با شه ها)
فصل پنجم: اخلاق معیشت
فصل ششم: اخلاق معا
فصل هفتم: اخلاق
فصل هشتم: اخلاق سیاست (اخلاق زمامداری)
فصل نهم: اخلاق گفتگو فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است. اندر سخن رضا (ع) که فرمود " نزد خداوند ، کافر خوشرو از مؤمن ترش رو عزیزتر است."
خوب این به چه معنی است؟
ببینید اخلاق نیکو و خوشرویی نتیجه ایمان است... یعنی مؤمن به خدا اخلاق نیکو دارد و خشمگین نمیشود ... (به عبارتی به صفات ائمه اطهار است ... یعنی صادق و راستگو است , کاظم است و خشم خود فرو میبرد ... حسن است یعنی خلقش و ظاهرش نیکو و زیباست و. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه 10برخی از فهرست مطالب اخلاق و واقعیتمحمول قضایاى اخلاقى  هدف از فعل اخلاقى  تفاوت گزاره‏هاى اخلاقى با غیراخلاقىپیامدهاى انشایى بودن گزاره‏هاى اخلاقىرابطه اخلاق با واقعیت خلاصه نوشتارمنابع چکیدهمسأله ارتباط احکام اخلاقى با واقعیت از مسائل مهم فلسفه اخلاق است. گروهى که اکثریت فیلسوفان اخلاق مغرب زمین را تشکیل مى‏دهند، به نفى آن پرداخته و در مقابل، گروهى نیز آن را پذیرفته‏اند. در این نوشتار با مطرح نمودن انتقادها و پیامدهاى نادرست نفى رابطه اخلاق و واقعیت بر ارتباط آن دو، تأکید شده است. مهمترین پیامد نفى رابطه میان آن دو، مسأله نسبیت اخلاقى و در نتیجه نفى هر گونه بحث و تبادل نظر درباره آن است؛ چیزى که هیچ عالم صاحب گفتارى در عمل بدان پاى بند نیست. دیگر پیامد مهم نفى رابطه یاد شده، انشایى بودن احکام اخلاقى است که این امر به نوبه خود پیامدهاى ناپذیرفتنى بسیارى به دنبال دارد. ازنظر نگارنده، گزاره‏هاى اخلاقى ضرورت دارد و ضرورت آن از ملاحظه تأثیر فعل اخلاقى در کمال فاعل آن به دست مى‏آید و این نظریه را مى‏توان بطور غیر مستقیم از گفته‏هاى همه فیلسوفان اخلاق که فعل اخلاقى را هدفمند مى‏دانند، به دست آورد.واژگان کلیدى: واقعیت اخلاقى، نسبیت، هدف
با
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
اختصاصی از ژیکو تحقیق درباره تأثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران با و پر سرعت .
تحقیق درباره تأثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران
تحقیق درباره تأثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 20 صفحه     چکیدهدر این مقاله به تأثیرات مثبت اینترنت بر اخلاق کاربران پرداخته شده است. دیدگاه اتخاذ شده در این مقاله مبتنی بر قابلیت هایی است که به صورت بالقوه در اینترنت وجود دارد و می تواند سبب تسهیل ارتباطات جهانی میان انسان ها، از میان برداشتن تبعیض ها در دستی به اطلاعات و در نهایت ایجاد جامعه اطلاعاتی جهانی شود. از نظر نویسندگان این مقاله اینترنت علیرغم چهره فناوری محور خود می تواند پدید آورنده فضایی باشد که در آن اخلاق و روابط اجتماعی افراد تقویت گردد. معمولاً از چنین اخلاقی با عنوان «اخلاق سازنده» یاد می شود. استفاده از اینترنت اخلاق خاص خودش را به شیوه ای خ ر در کاربرانش به وجود می آورد، کاربرانی که در هر لحظه داده یا اطلاعاتی را تولید می کنند. از اینرو «اخلاق اینترنتی» جدای از «اخلاق سازنده» نیست. مقاله حاضر با یادآوری امکان همکاری میان اینترنت و انسان به منظور ارتقای روابط انسانی و اصول اخلاقی نگارش یافته است.کلیدواژه : اخلاق؛ اخلاق سازنده؛ اخلاق اینترنتی
با
تحقیق درباره تأثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران
جایگاه اخلاق در ورزش چگونه است؟ دین ، همواره به عنوان دین کامل و جهان شمول به تمامی زوایای یک زندگی سالم می شد و همه راه های منتهی به سعادت دنیا و آ ت را برشمرده است. ارزش تندرستی جسمی در نگاه نیز بر ی مخفی نیست و طبیعتاً ورزش هایی که در تندرستی انسان مفیدند مورد تأیید می باشند. تمام آنچه در اخلاق عمومی وجود داشته و متناسب و قابل پیاده. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 41 رابطه اخلاق و مقدمه: طرح مسألهپرسش از نسبت اخلاق و را می توان از منظرهای مختلف معرفت شناختی مطرح ساخت. از این رو پرسش های متنوع و متکثری پیش روی پژوهشگر نهاده و از هر زاویه بحثی گشوده می شود. از جمله می توان به طور کلی این پرسش را مطرح کرد که اساساً چه نوع رابطه ای میان اخلاق و وجود دارد؟ آیا اخلاق و ارزش های اخلاقی در دست ی به و پایداری و استمرار آن تأثیرگذار است یا در از دست دادن و مقید شدن ؟ آیا می تواند برای رسیدن به یک جامعه اخلاقی به انسان ها مساعدت نماید یا اینکه رسیدن به جامعه ضد اخلاقی را تسریع می کند؟ مبانی و معیارهای  مفهوم اخلاق و کدام است؟ آیا می تواند و یا باید بر مبانی اخلاقی استوار باشد یا تحقق اخلاق در جامعه به تحقق در آن جامعه بستگی دارد؟در نسبتی دیگر و از منظری دیگر می توان پرسش های مذکور را به گونه ای دیگر نیز طرح کرد. از جمله اینکه: آیا نهال اخلاق در فضا و بذر آزاد به بار می نشیند و یا برع ، این است که خود را با قامت اخلاق متناسب می نماید؟ آیا بدون و آزاد شی می توان معرفت اخلاقی ب نمود و یا اینکه اعتبار نیز بر پیش دانسته ها و مبانی اخلاقی مبتنی است؟ آیا اساساً می تواند ارزش های اخلاقی را تقویت نماید یا اینکه وجود فضای آزاد باعث کاهش تأثیر ارزش های اخلاقی در جامعه می شود و چه بسا اخلاق را از میان می برد؟این مقاله با این هدف نگارش شده است تا به تبیین رابطه و سنجش دو مفهوم و اخلاق، با تأکید بر شة آیت الله مرتضی مطهری، بپردازد و تأثیر هر یک بر دیگری را بکاود. به عبارت روشن تر تقدم و یا تأ یا اخلاق را بر دیگری تبیین نماید. در این رابطه نگارنده بر این باور است که برخلاف آنچه در رابطه اخلاق و سیاست در نزد شمندان مسلمان معروف شده است ـ که همانا تقدم اخلاق بر سیاست است و به همین نسبت این بحث به رابطه اخلاق و نیز کشیده می شود و اخلاق مقدم بر فرض می شود ـ  نوشته حاضر این فرضیه را طرح می نماید که در شة آیت الله مطهری، ، به لحاظ رتبی و زمانی، مقدم بر اخلاق است. از این رو می بایست برای چیدن میوه های اخلاقی و سر برآوردن و رشد نمودن اخلاق در جامعه از عبور نمود و تحقق اخلاق در جامعه منوط به تحقق حد اقلی از در حوزه جمعی است. البته هم اخلاق و هم از ضروریات زندگی فردی و به ویژه زیست جمعی و برای رسیدن به هدف های خاصی مورد نیاز آدمی است، گرچه این هدف ها از منظرهای مختلف که به آنها نگاه شود ناهمگون جلوه نماید.در جامعه ای که استبداد در آن حاکم است و شیوه های استبدادی و توتالیتری در آن مقدم بر اخلاق و است، هم غایب و هم اخلاق جامعه منحط و فاسد است. اخلاق مناسب و درخور یک جامعه که مبتنی بر مبانی معرفت شناختی و انسان شناختی و هستی شناختی معتبر باشد تنها در جامعه ای رخ می نماید که بهره ای از داشته باشد و تملق و چاپلوسی و... در آن راه به جایی نبرد و اخلاق و ارزش های اخلاقی حاکم باشد.
با
تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص
ولی فقیه در استان اسان شمالی گفت: جمع قانون و اخلاق در کنار هم آسان نیست اما عملی است . مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که داور بازی این تیم مقابل پدیده اسان اخلاق را باخته است. *** پروژه ی دین و اخلاق[1]


ابوالقاسم فنایی


بی جستجو ایمان ما از جنس عادت می شود[2]
1. درآمد

رابطه ی دین و اخلاق موضوعی است که صاحب این قلم سالهاست در قالب پروژه ای تحقیقاتی درگیر آن است. در این جستار به معرفی ابعاد گوناگون این پروژه خواهم پرداخت و جایگاه و ربط و نسبت آن را با برخی از پروژه های مشابه خواهم کاوی. اختصاصی از جهان فایل تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه5 برخی از فهرست مطالب دیدگاه اخلاق مبتنى بر عمل انتقادات کلى و عمده به اخلاق مبتنى بر عمل (قاعده محور)دیدگاه اخلاق مبتنى بر فضیلت (اخلاق محض) نتیجه بحث و تعیین قول مختارمنابع:   مقاله حاضر درصدد بیان معیارى است که فلاسفه اخلاق در جهت درست و نادرست بودن احکام اخلاقى ارائه داده‏اند، اما از آن جایى که به نظر نویسنده دیدگاه اخلاق مبتنى بر فضیلت از جایگاه عمیق‏ترى برخوردار بوده، به نقد و بررسیهایى که نسبت به این دیدگاه بعمل آمده، پرداخته شده است. همچنین به نقدهایى که این دیدگاه نسبت به دیدگاه مقابل خود، یعنى اخلاق مبتنى بر عمل دارد، اشاره شده و در پایان به تبیین قول مختار در این زمینه پرداخته شده است.واژگان کلیدى: فضیلت، ارزش، اخلاق، انگیزه، وظیفه، اصول اخلاقى مقدمه: موضوع اخلاق بویژه از اوا قرن بیستم، اولویت و اهمیت خاصى پیدا کرده، چرا که براى همه انسانها شناختن اصول رفتار درست، جهت خوب زیستن، نقش اساسى دارد، بنابراین ما نیز یکى از مباحث فلسفه اخلاق، یعنى معیار صواب و خطا بودن گزاره‏ها و احکام اخلاقى را مورد بررسى قرار مى‏دهیم.در این بحث معمولاً از سه نظریه سخن به میان مى‏آید.(1) نظریه غایت انگار (2) نظریه وظیفه گرا (3) نظریه فضیلت محورمقصود از دسته اول، آن گونه نظریاتى است که ارزش عمل را، مبتنى بر نتیجه آن مى‏دانند؛ البته این خود نیز انواع گوناگونى دارد؛ امّا همه آنها به utilitarianismمشهور هستند که به معناى سود گروى است، اما غایت گرایان غالبا لذت گرا هستند، گرچه عده‏اى از آنها کمال گرا هستند. بین لذت گرایان نیز اختلاف نظر وجود دارد؛ عده‏اى خودگرا هستند، یعنى معتقدند که انسان باید همیشه کارى را د که بیشترین خیر خودش را ایجاد کند. در حالى که عده دیگر که به سودگراى جمعى مشهورند، معتقدند غایت اخلاقیى که باید در تمام اعمالمان به دنبال آن باشیم، بیشترین غلبه ممکن خیر بر شر در کل جهان است. البته هر یک از نظریات سودگرا، از جهت دیگر نیز قابل تقسیم به سودگروى عمل نگر و قاعده نگر است. اما نظریات وظیفه گرا بطور کلى صرفا تأکید بر عمل دارند؛ به بیانى دیگر معیار اخلاقى بودن عمل را وظیفه بودن آن مى‏دانند.صاحبان نظریات دسته سوم نیز معتقدند که نه تنها انجام کار درست اهمیت دارد، بلکه انگیزه نیز در انجام آن لازم است.در این مقاله، کوشش شده این تقسیم بندى را براساس تفسیرى که فلاسفه معاصر داشته‏اند مطرح کنیم، از این رو مى‏توان، اقوال آنان را در سه دسته کلى جاى داد. مسلما در این مقاله مجال بحث از اقسام دیگر و جزئیات مربوط به آن نمى‏باشد. به دلیل این که طرح دوباره فضایل اخلاقى به عنوان یک نظریه اخلاقى، عمدتا معلول عدم رضایت از نظامهاى اخلاقى عمل محور بوده است و همین امر سبب
با
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل
مدیر دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی آزاد از راه اندازی سامانه جدید کمیته اخلاق در وزارت بهداشت و وم ثبت نام تمامی کمیته های اخلاق سازمانی در این سامانه خبر داد. اختصاصی از یارا فایل تحقیق در مورد اخلاق با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 9 آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانهموضوع:اخلاق :سرکار خانم جهانشاهیتهیه کننده:رفعت باق وکراسی در اخلاقدموکراسی در اخلاق رشد شخصیت از نظر غریزه عشق در دموکراسی اخلاق نیز مانند سیاست ، باید اصول و دموکراسی‏ حکمفرما باشد مطلب صحیح و درستی است ، یعنی انسان باید با غرائز و تمایلات خود مانند یک حکومت عادل و دموکرات با توده مردم رفتار کن ی عده‏ای آنجا که پای مسائل اخلاقی در میان می‏آید ، یا آنجا که انسان در مقابل خودش قرار گرفته و باید درباره رفتار خودش‏ با خودش قضاوت کند ، عمدا یا سهوا دموکراسی را با خودسری و هرج و مرج و بی بند و باری اشتباه می‏کنند ، درباره اخلاق همان را می‏گوید که‏ جهان امروز درباره اخلاق و اخلاق اقتصادی پذیرفته استاخلاق به غریزه قدرت و برتری طلبی مربوط است و اخلاق اقتصادی به‏ حس افزون طلبی ، همچنانکه اخلاق مربوط است به غریزه ، از نظر وم از یک طرف و وم انضباط شدید از طرف دیگر هیچ تفاوتی میان‏ این سه بخش اخلاق نیست ، معلوم نیست چرا طرفداران اخلاق نوین این‏ گشاده دستی‏ها را تنها درباره اخلاق جایز می‏شمارند ؟رشد شخصیت از نظر غریزه یکی از مسائل مهم اخلاق مسئله عشق است . چنانکه می‏دانیم فلاسفه از قدیم الایام برای عشق فصل مخصوصی باز کرده و به بررسی ماهیت آن پرداخته‏اند ، ابن سینا رساله خصوصی در عشق فراهم آورده است ، عرفا عشق‏ را در همه اشیاء ساری ، و عشق انسان به انسان را مظهر آن حقیقت کلی‏ دانسته‏اند70شعراء اهل ادب با آنکه را امری حیوانی و پست شمرده‏اند ، عشق را ستایش کرده و به آن افتخار کرده‏اند تا آنجا که مقایسه عقل و عشق و ترجیح‏ عشق بر عقل بخشی از ادبیات ما را تشکیل می‏دهدعشقی که مورد ستایش واقع شده و از غیر مقوله دانسته شده است‏ تنها عشق الهی نیست ، حتی عشق انسان به انسان نیز در بعضی از اقسامش‏ امری شریف و خارج از مقوله معرفی شده است . نقطه مقابل این عده ، افرادی بوده و هستند که عشق را چه از لحاظ مبدأ و چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ هدف ، جز حدت و شدت غریزه ‏ نمی‏دانند و به عشق مقدس ، ایمان و اعتراف ندارند ، از نظر این عده‏ استعمال عشق در مورد خداوند نیز خارج از نزاکت و ادب و عبودیت استاز نظر دسته اول ، عشق تقسیماتی دارد ، یکی از اقسام آن عشق انسان به‏ انسان است ، این عشق نیز به نوبه خود بر دو قسم است جسمانی و نفسانی ( و به تعبیر دیگر : حیوانی و انسانی ) ولی از نظر دسته دوم عشق تقسیمات و اقسامی ندارد ، هر چه هست همان است و بسامروز در میان بعضی از فلاسفه جدید عقیده سومی پیدا شده است ، از نظر این عده ریشه همه عشقها امر است ، ولی همین امر در شرائط خاصی‏ تدریجا تغییر شکل می‏دهد و خاصیت و خود را از
با
تحقیق در مورد اخلاق
بیچاره سگ . بیچاره اخلاق . بیچاره سگ وقتی گفته می شود سگی بگذار ما هم مردمانیم . که ما مردمان چه گلی بسر زده ایم در مردمان بودنمان که سگی را فرو گذاریم . که سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس و دیگر سگان چه کم گذاشته اند در زندگی ما مردمان که هر چه را که گند است منسوب می کنیم به سگ . زندگی سگی . اخلاق سگی . که اگر سعدی نامبردار در هفتصد هشتصد سال پ.