تحقیق در مورد اخلاق در سیره

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد اخلاق در سیره :
 مقاله اخلاق و سیره نبوی مقاله اخلاق و سیره نبویعنوان: مقاله اخلاق و سیره نبوی فرمت: word صفحات: ۵۳ صفحه ------------------------------------------------------ قسمتی از مقاله اخلاق و سیره نبوی ؛ ... این است که تمام ارزشهای انسانی را نفی کرده است. و به حق اگر ما در بابانسان،انسان را موجودی صددرصد ... مقاله اخلاق ... یک ...دریافت فایل امروزه بین دو حوزه تربیت و اخلاق فرق هایی مطرح شده است تا آن جا که صاحب نظران علوم تربیتی و حوزه اخلاق آن دو حوزه را دو علم مستقل می دانند، گر چه سابقاً و در یک جا مورد استعمال و بحث قرار می گرفت. گروهی به علم الاخلاق و فلسفه اخلاق روی آورده و جمع دیگری به مباحث علوم تربیتی اشتغال و علاقه دارند. در مجله تدبیر دیدم چند نفر درباره اخلاق ب و کار نوشته اند و اینکه چقدر ضروری است و مانند آن بسیاری از بحث های اخلاقی فعلی چیزی شبیه به موعظه است که مدیر باید این باشد و آن باشد، به شدت بر این باورم: 1) اخلاق مبتنی بر وظیفه چندان به کار نمی آید و باید با زبان اخلاق فایده باور پیش رفت. 2) اخلاق مدیریت/ ب و کار فعلی که افراد را "انسان" و نه "ان. سرمربی تیم پیکان دیروز اعلام کرد کمیته اخلاق از وی دعوتی نداشته است. مسعود کوثری: مناظره ها چند نکته را روشن کرد؛ نخست، با اینکه بارها به خود یادآور می شویم که اخلاق مهم است و باید اخلاق رقابت تقویت شود، اما باز هم پای را از مرز اخلاق بیرون می گذاریم. بنظر من هیچ فرقی بین این کلمات نیست دین ، فرهنگ و اخلاق یعنی شما هیچ را پیدا نمی کنی که بی دین یا بی فرهنگ یا بی اخلاق باشه وهر سه این واژه ها یک معنی ازتوش در میاد و تعریف فنی آن این است که دین ، فرهنگ یا اخلاق ، فضای ذهنی حاکم بر اعمال و رفتار هر انسانه به همین دلیل ان آمده اند و اخلاقی متفاوت از دین و فرهنگ و اخلاق آدمیان به آنها . اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد اخلاق با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 اخلاق1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است.2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد.3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود.4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است.5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند.6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است.7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد.8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است .9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده.10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است.11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند.12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند.13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است.14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس .15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین .16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند .17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود.18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید.19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد.20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد.21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد.22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد.23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود.24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست.
با
تحقیق در مورد اخلاق
واژه "اخلاق" از نظر لغوی جمع "خُلْق" به معنای خوی، طبع، سجیه و عادت است، اعمّ از این که آن سجیه و عادت نیکو باشد یا زشت و بد. (قرشى، سید على اکبر، قاموس قرآن، ج ‏2، ص 293. طریحى، ف الدین، مجمع البحرین، ج ‏5، ص 156)
دانشمندان علم اخلاق و فیلسوفان برای اخلاق تعاریف متعدّدی بیان د. تعریفی که از میان تعریف های دانشمندان ی می‏توان جمع بندی نمود عبارت است از: مناظره سوم به خوبی نشان داد تیر خلاص به اخلاق بود نه رقبا و آنچه با تندگویی ها و تحقیرهایش لوله کرد نه قالیباف و رییسی که اخلاق یک رییس مستقر در انظار ملت بود. حجت ال سید علی اکبر حسینی اخلاق و کارشناس برنامه معروف (اخلاق در خانواده)، دار فانی را وداع گفت. بعد از حاشیه هایی که پیرامون محرومیت عجیب محسن فروزان ایجاد و در نهایت این محرومیت تعلیق شد، حالا خبر می رسد پرونده های دیگری درباره فوتبالیست های لیگ برتری در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار گرفته است. اختصاصی از یارا فایل تحقیق اخلاق در معا با و پر سرعت .
 تحقیق اخلاق در معا
 تحقیق اخلاق در معا مقدمه :روحیه سازگاری با دیگران و کنار آمدن با توقع‏ها، سلیقه‏ها، خواسته‏ها و حرف‏ها، به تدریج برای انسان «جا» باز می‏کند. این روحیه هم وقتی فراهم می‏آید که انسان هم «حقوق» دیگران را بشناسد، هم تصمیم به مراعات آنها داشته باشد و تنها «خود» برایش مطرح نباشد. چون چنین خصلتی ایجاد تنش می‏کند و دیگران را از پیرامون فرد، فراری می‏دهد.
ارزش هر به اندازه خدمت و خوبی و نفعی است که از او به دیگران می‏رسد. میزان محبوبیت مردم در دل‏ها نیز بستگی به اندازه خیری دارد که از آنها عاید دیگران شود. سرور، ی است که خدمتی به دیگران کند. این مضمون کلام حضرت علی‏علیه‏السلام است که فرمود: «بالجود تسود الرجال» مردان با جود و سخاوت به سیادت و آقایی می‏رسند». (غرر الحکم، ج 3، ص 212)  شامل 11 اسلاید powerpoint
با
تحقیق اخلاق در معا
همشهری دو - مینا فرقانی: هیچ نمی گوید من بی اخلاقم! اتفاقا همه ادعای اخلاق مداری دارند و همدیگر را هم به رعایت اخلاق دعوت می کنند؛ در فضای مجازی هم که خدا را شکر همه اسوه انسانیت و الگوی شهروند قانون مدار هستند! به شهادت تاریخ، (ص) بهترین و نیکوترین اخلاق را داشته است. رفتار و گفتار خود ، هم از نظر قرآن و هم از نظر تاریخ، نشان می دهد که حضرت نیکوترین اخلاق و بهترین گفتار، حتی با دشمنان خود را داشته است. آنقدر با مهربانی و نیکوئی با مردم رفتار نمود که قرآن او را به عنوان نمونه اخلاق عظیم معرفی می کند «إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیمٍ»(قلم:4). معرفی مقاله و تحقیق 5 بهمن 95 مقاله در مورد بازی ک ن تحقیق ایمنى و بهداشت در ک ن تحقیق ایجاد عادات مثبت در ک ن تحقیق در مورد اسباب بازی و ک ن تحقیق در مورد اخلاق ک ن تحقیق در مورد کود تان تحقیق ک ن و وسایل ارتباط جمعی تحقیق سلامت و روان کودک تحقیق چگونه با کودکم رفتار کنم تحقیق در مورد بازی ک ن تحقیق در مورد تغذیه کودک تحقیق تأثیر تلیویزی. نمونه سوالات اخلاق کاربردی 1- کدام گزینه در مورد واژه«اخلاق» صحیح است؟ الف- جمع خَلق به معنای سرشت و سجیه ب- جمع خُلق به معنای سرشت و سجیه ج جمع خُلق به معنای آفرینش د- جمع خَلق به معنای آفرینش 2- کارکرد علم اخلاق چیست؟ الف- معرفی و شناساندن انواع خوبی ها و بدیها ب- معرفی راه های ب خوبی هاو رفع و دفع بدی ها ج- آگاهی بخشی نسبت به مبدا و معا. «اخلاق» در شه تا این حد مورد توجه و اهمیت است که رسول مکرم (ص) می فرمایند: من نازل نشدم مگر برای بسط مکارم اخلاق . این حدیث شریف می تواند در هنگامه انتخابات هم چراغ راهی برای فرد فرد ملت شریف ایران، برگزار کنندگان انتخابات ، ک داها و هواداران آنها باشد هرگز نباید از یاد برد، ما در کشوری روزگار می گذرانیم که بزرگترین حادثه قرن بیستم در . مراسم تشییع حجت ال و المسلمین سیدعلی اکبر حسینی اخلاق مشهور برنامه اخلاق در خانواده صبح امروز برگزار شد. اخلاق در لغت به معنی خلق و خو و چگونگی استفاده از توانایی های درونی نظیر گفتار ، شنیدار و حتی چگونگی استفاده ا توانایی های فیزیکی است . این واژه ی نسبتاکوچک از گذشته های بسیار دور مورد توجه بوده است و به خوبی می دانیم که در قرآن کریم نیز بسیار از آن یاد شده و مردم به نیکوکاری و خوش رفتاری با یکدیگر سفارش شده اند . با مطالعه ی زندگی و سیره ی ان الهی و ان معصوم نیز به این نتیجه می رسیم که خوش اخلاقی مهمترین بعد زندگی آنها بوده است و از مهمترین عواملی که بعد از ستایش خدای یگانه مردم را به آن سفارش می د ، اخلاق نیکو بوده است .اخلاق خوب و چگونگی برخورد مردم با یکدیگر به گونه ای با مقدار همنوع دوستی انسان ها و اینکه چقدر برای انسان و ارزش وجودی او احترام قائلند مربوط می شود . خوشبختانه این موضوع – یعنی همنوع دوستی – در میان هموطنان عزیز ما جایگاه ویژه ای دارد و می توان به طور یقین گفت که اگرچه بسیاری از جوامع به بعد اخلاق اهمیت می دهند ، اما در میان ایرانیان اخلاق مفهوم و رنگ و بوی خاصی دارد که این قوم را از سایر جهانیان متمایز می کند. پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ایدسته: علوم انسانی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 88 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 102
پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای قیمت فایل فقط 30,000 تومان  ید پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو مقاله توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa) نوع فایل:     word و قابل ویرایش با فرمت doc
. قیمت فایل فقط 30,000 تومان  ید برچسب ها : پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای , مبانی نظری اخلاق حرفه ای , پیشینه نظری اخلاق حرفه ای , پیشینه اخلاق حرفه ای , مبانی نظری وپیشینه تحقیق اخلاق حرفه ای , مبانی نظری وپیشینه پژوهش اخلاق حرفه ای , پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق حرفه ای , پیشینه ومبانی نظری پژوهش اخلاق حرفه ای مهاجم تیم پرسپولیس بعد از ارائه توضیحات در مورد نحوه قراردادش با ریزه اسپور ترکیه و پیوستنش به پرسپولیس جلسه کمیته اخلاق را ترک کرد. حجت ال والمسلمین سیدعلی اکبر حسینی، اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر امروز در 79 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهر دار فانی را وداع گفت. مسئولان کمیته اخلاق یکی از مربیان لیگ برتری را به این کمیته دعوت د. سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ترامپ را بدترین معامله تاریخ دانسته و از این موضوع باید فهمید که برای ایران موفقیت آمیز بوده، اما در برخی قضاوت ها در این باره در کشور، اخلاق به خوبی رعایت نمی شود. اختصاصی از فایلکو پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای با و پر سرعت .
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 83صفحه   کلیه دست اندرکاران فوریتهای پزشکی در هر مرتبه ای که هستند می بایست مصداق این کلام گهربار باشند:  (( اول تهذیب اخلاق، بعدا علم و فن برای بشریت لازم است.))اخلاق پزشکی شاخه ای از علم اخلاق و علم پزشکی است که با فلسفه اخلاق در زمینه های پزشکی، امر خدمات پزشکی روزمره و قواعد آن سر و کار دارد. به عبارت دیگر اخلاق پزشکی مجموعه آیین نامه های آداب پسندیده و اعمال نکوهیده ای است که کادر پزشکی باید آن ها را رعایت و یا از آن ها پرهیز کنند.اخلاق حرفه ای نوعی تعهد اخلاقی و وجدان کاری نسبت به هر نوع کار، وظیفه و مسئولیت است. 
با
پاو وینت در مورد بررسی اخلاق و مقررات حرفه ای
معاون دفتر نهاد نمایندگی ی در دانشکده فنی و حرفه ای شهید مهاجر گفت:هدف از بعثت انبیا کامل اخلاق بود و قیام عاشورا نیز تجلی از تکمیل اخلاق بوده است. بر همین اساس یک بار علی کفاشیان رییس وقت فدراسیون فوتبال در کمیته اخلاق حاضر و مقرر شد مدارک مورد نظر را به این کمیته تحویل دهد. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ابعاد مختلف و تازه پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور از مهدی طارمی و محرومیت این بازیکن و همین طور باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات را مورد بررسی قرار می دهد. تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد انتخاباتی گفت: اخلاق در مناظره سوم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به حراج گذاشته شد و در حال حاضر رقیب بازنده اخلاق، بی برنامگی و گرفتار شعار زدگی است. پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 82 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31
پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو تحقیقتوضیحات نظری کامل در مورد متغی یشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع :                           دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc
قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید برچسب ها : پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , مبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , پیشینه نظری تحقیق اخلاق کاری , تحقیق اخلاق کاری , اخلاق کاری ابراهیم امینی-عضو شورای شهر تهران: شهردار تهران اخیرا طی اظهاراتی به غفلت صورت گرفته از موضوع اخلاق شهروندی و ضرورت تقویت روح و روان شهر اشاره و تأکید کرده که تهران به شدت از ضعف اخلاق شهروندی رنج می برد. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ابعاد مختلف و تازه پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور از مهدی طارمی و محرومیت این بازیکن و همین طور باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات را مورد بررسی قرار می دهد. حجت ال والمسلمین سیدعلی اکبر حسینی، تهران و اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر امروز در 79 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهر دار فانی را وداع گفت. کاسبی که خوش اخلاق و خوش رو باشد، مشتری هایش زیاد می شوند زیرا مردم آدم های خوش اخلاق را دوست دارند. آب راه خودش را باز می کند بچه ای که خوش اخلاق و خوش رو باشد، دوستان زیادی پیدا می کند. آب راه خودش را باز می کندزیرا بچه های دیگر از اخلاق خوب او خوششان می آید. فوتبالیست خوش اخلاق، طرفدارانش زیاد هستند. زیرا تماشاگرهاف ورزش کاران خوش اخلاق را بیش تر دوست دارند. ادامه مطلب اخلاق ی در انگلستان از اوایل دهه 2000 مطرح شد.  شاید بیست و پنج سال بعد از .
در این چند روز،  به مناسبتی کنجکاو شدم ببینم که اخلاق ی در این کشور پیشرو اروپایی چگونه پی گیری میشود. سعی   اطلاعات تمام ها و موسسات آموزش عالی  و پژوهشی را که در حوزه اخلاق حرفه ای کار می کنند بر روی وب سایتشان دنبال کنم.  طبق معمول اخلاق پزشکی مو. رضا(ع) نیز که به حق وارث جدشان رسول خدا(ص) بودند، تجسم اخلاق نیکوی آن حضرت هستند. چه زیبا این واقعیت در سروده آن شاعر تازی گو جلوه گر شده است که گفت:
یمثل النبی فی أخلاقه فنه النابت من اعراقه
شهود صدق لسمو ذاته کأنه النبی فی صفاته
در اخلاق او جلوه گر می شود چرا که او گلی روییده از ریشه است، گواهانی راستین بر بزرگی شخصیت او گوا. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بابت اظهارات مترجم برانکو در یک ویدئوی پخش زنده، او را به کمیته اخلاق احضار و سپس حکم محرومیت وی داد. وحید ملکی در گفت وگو با ایسنا گفت: نحوه رسیدگی کمیته اخلاق به پرونده شکایت علی کریمی از جهانیان سنگ محک خوبی برای کمیته است. سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ترامپ را بدترین معامله تاریخ دانسته و از این موضوع باید فهمید که برای ایران موفقیت آمیز بوده، اما در برخی قضاوت ها در این باره در کشور، اخلاق به خوبی رعایت نمی شود. مدیر حوزه های علمیه گفت: باید در بحث فلسفه اخلاق، فقه و اخلاق زن و خانواده که مرتبط با مباحث حوزه های علمیه است، بیشتر و بهتر از قبل کار شود تا با ساماندهی لازم در این عرصه شاهد حل مشکلات و معضلات قشر مهم و تاثیرگذار ن باشیم. همشهری دو - سیدمهدی سیدی: می گویند ما، مهربانی هاست؛ اخلاق و مداراست. زهرا شجاعی رییس مجمع بانون اصلاح طلب کشور در سفر به م آباد، خود را خدمتگزار مجموعه ن اصلاح طلب عنوان کرد و افزود:اخلاق انتخاباتی و اخلاق تکه گم شده پازل جامعه امروز ماست و نه تنها در مباحث بلکه در سایر مباحث اقتصاد ،اجتماعی و... نیز نیازمند رعایت اخلاقیات هستیم. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه 10برخی از فهرست مطالب اخلاق و واقعیتمحمول قضایاى اخلاقى  هدف از فعل اخلاقى  تفاوت گزاره‏هاى اخلاقى با غیراخلاقىپیامدهاى انشایى بودن گزاره‏هاى اخلاقىرابطه اخلاق با واقعیت خلاصه نوشتارمنابع چکیدهمسأله ارتباط احکام اخلاقى با واقعیت از مسائل مهم فلسفه اخلاق است. گروهى که اکثریت فیلسوفان اخلاق مغرب زمین را تشکیل مى‏دهند، به نفى آن پرداخته و در مقابل، گروهى نیز آن را پذیرفته‏اند. در این نوشتار با مطرح نمودن انتقادها و پیامدهاى نادرست نفى رابطه اخلاق و واقعیت بر ارتباط آن دو، تأکید شده است. مهمترین پیامد نفى رابطه میان آن دو، مسأله نسبیت اخلاقى و در نتیجه نفى هر گونه بحث و تبادل نظر درباره آن است؛ چیزى که هیچ عالم صاحب گفتارى در عمل بدان پاى بند نیست. دیگر پیامد مهم نفى رابطه یاد شده، انشایى بودن احکام اخلاقى است که این امر به نوبه خود پیامدهاى ناپذیرفتنى بسیارى به دنبال دارد. ازنظر نگارنده، گزاره‏هاى اخلاقى ضرورت دارد و ضرورت آن از ملاحظه تأثیر فعل اخلاقى در کمال فاعل آن به دست مى‏آید و این نظریه را مى‏توان بطور غیر مستقیم از گفته‏هاى همه فیلسوفان اخلاق که فعل اخلاقى را هدفمند مى‏دانند، به دست آورد.واژگان کلیدى: واقعیت اخلاقى، نسبیت، هدف
با
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
اندر سخن رضا (ع) که فرمود " نزد خداوند ، کافر خوشرو از مؤمن ترش رو عزیزتر است."
خوب این به چه معنی است؟
ببینید اخلاق نیکو و خوشرویی نتیجه ایمان است... یعنی مؤمن به خدا اخلاق نیکو دارد و خشمگین نمیشود ... (به عبارتی به صفات ائمه اطهار است ... یعنی صادق و راستگو است , کاظم است و خشم خود فرو میبرد ... حسن است یعنی خلقش و ظاهرش نیکو و زیباست و. معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: فعالیت های معاونت فرهنگی در دو حوزه درون و برون سازمانی تعریف شده است که در حوزه درون سازمانی ارتقاء سطح فرهنگ اخلاق دینی و سازمانی مورد تاکید است. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد اخلاق توصیفی و اخلاق هنجاری لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 22 فهرست و توضیحات : اخلاق توصیفی و اخلاق هنجاری   خدا و اخلاق   وحی واخلاق   دین و اخلاق   باور دینی و اخلاق   ایمان و اخلاق     اخلاق دارای دو صورت تجویزی(normativ) و توصیفی (descriptive)است . در اخلاق توصیفی به خلق وخوی انسان ها و عملکرد اخلاقی آن ها پرداخته میشود. در اخلاق توصیفی نمی خواهیم بگوییم چنین و چنان کن بلکه میخواهیم ببینیم فلان قوم چه باور های اخلاقی ای دارند و یا در عمل چه میکنند. اخلاق توصیفی کار فیلسوف نیست. فیلسوفان اخلاق به اخلاق تجویزی یا هنجاری میپردازند. به عبارت دیگر دین واخلاق محل تلاقی فلسفهی دین با فلسفهی اخلاق است. در فلسفهی اخلاق هفت مفهوم اساسی وجود دارد: خوب، بد، درست، نادرست، باید، نباید و ا ام( / وظیفه/ تکلیف). این که این مفاهیم به هم قابل تحویل اند یا نه( مثلا خوب و بد همان درست یا نادرست است یا خیر) محل بحث است. حکم اخلاقی نیز حکمی است که در آن این مفاهیم هفت گانه ناظر به یکی از افعال ِارادی ِ اختیا ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] جایگاه اخلاق در ورزش چگونه است؟ دین ، همواره به عنوان دین کامل و جهان شمول به تمامی زوایای یک زندگی سالم می شد و همه راه های منتهی به سعادت دنیا و آ ت را برشمرده است. ارزش تندرستی جسمی در نگاه نیز بر ی مخفی نیست و طبیعتاً ورزش هایی که در تندرستی انسان مفیدند مورد تأیید می باشند. تمام آنچه در اخلاق عمومی وجود داشته و متناسب و قابل پیاده. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 41 رابطه اخلاق و مقدمه: طرح مسألهپرسش از نسبت اخلاق و را می توان از منظرهای مختلف معرفت شناختی مطرح ساخت. از این رو پرسش های متنوع و متکثری پیش روی پژوهشگر نهاده و از هر زاویه بحثی گشوده می شود. از جمله می توان به طور کلی این پرسش را مطرح کرد که اساساً چه نوع رابطه ای میان اخلاق و وجود دارد؟ آیا اخلاق و ارزش های اخلاقی در دست ی به و پایداری و استمرار آن تأثیرگذار است یا در از دست دادن و مقید شدن ؟ آیا می تواند برای رسیدن به یک جامعه اخلاقی به انسان ها مساعدت نماید یا اینکه رسیدن به جامعه ضد اخلاقی را تسریع می کند؟ مبانی و معیارهای  مفهوم اخلاق و کدام است؟ آیا می تواند و یا باید بر مبانی اخلاقی استوار باشد یا تحقق اخلاق در جامعه به تحقق در آن جامعه بستگی دارد؟در نسبتی دیگر و از منظری دیگر می توان پرسش های مذکور را به گونه ای دیگر نیز طرح کرد. از جمله اینکه: آیا نهال اخلاق در فضا و بذر آزاد به بار می نشیند و یا برع ، این است که خود را با قامت اخلاق متناسب می نماید؟ آیا بدون و آزاد شی می توان معرفت اخلاقی ب نمود و یا اینکه اعتبار نیز بر پیش دانسته ها و مبانی اخلاقی مبتنی است؟ آیا اساساً می تواند ارزش های اخلاقی را تقویت نماید یا اینکه وجود فضای آزاد باعث کاهش تأثیر ارزش های اخلاقی در جامعه می شود و چه بسا اخلاق را از میان می برد؟این مقاله با این هدف نگارش شده است تا به تبیین رابطه و سنجش دو مفهوم و اخلاق، با تأکید بر شة آیت الله مرتضی مطهری، بپردازد و تأثیر هر یک بر دیگری را بکاود. به عبارت روشن تر تقدم و یا تأ یا اخلاق را بر دیگری تبیین نماید. در این رابطه نگارنده بر این باور است که برخلاف آنچه در رابطه اخلاق و سیاست در نزد شمندان مسلمان معروف شده است ـ که همانا تقدم اخلاق بر سیاست است و به همین نسبت این بحث به رابطه اخلاق و نیز کشیده می شود و اخلاق مقدم بر فرض می شود ـ  نوشته حاضر این فرضیه را طرح می نماید که در شة آیت الله مطهری، ، به لحاظ رتبی و زمانی، مقدم بر اخلاق است. از این رو می بایست برای چیدن میوه های اخلاقی و سر برآوردن و رشد نمودن اخلاق در جامعه از عبور نمود و تحقق اخلاق در جامعه منوط به تحقق حد اقلی از در حوزه جمعی است. البته هم اخلاق و هم از ضروریات زندگی فردی و به ویژه زیست جمعی و برای رسیدن به هدف های خاصی مورد نیاز آدمی است، گرچه این هدف ها از منظرهای مختلف که به آنها نگاه شود ناهمگون جلوه نماید.در جامعه ای که استبداد در آن حاکم است و شیوه های استبدادی و توتالیتری در آن مقدم بر اخلاق و است، هم غایب و هم اخلاق جامعه منحط و فاسد است. اخلاق مناسب و درخور یک جامعه که مبتنی بر مبانی معرفت شناختی و انسان شناختی و هستی شناختی معتبر باشد تنها در جامعه ای رخ می نماید که بهره ای از داشته باشد و تملق و چاپلوسی و... در آن راه به جایی نبرد و اخلاق و ارزش های اخلاقی حاکم باشد.
با
تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص
ولی فقیه در استان اسان شمالی گفت: جمع قانون و اخلاق در کنار هم آسان نیست اما عملی است . مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که داور بازی این تیم مقابل پدیده اسان اخلاق را باخته است.