تحقیق در مورد اخلاق در سیره

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد اخلاق در سیره :
 مقاله اخلاق و سیره نبوی مقاله اخلاق و سیره نبویعنوان: مقاله اخلاق و سیره نبوی فرمت: word صفحات: ۵۳ صفحه ------------------------------------------------------ قسمتی از مقاله اخلاق و سیره نبوی ؛ ... این است که تمام ارزشهای انسانی را نفی کرده است. و به حق اگر ما در بابانسان،انسان را موجودی صددرصد ... مقاله اخلاق ... یک ...دریافت فایل بحثمان را از اخلاق شروع می کنیم همانطور که می دانید اخلاق از مفاهیم مهم و حیاتی زندگی بشر می باشد و اصولا" زندگی بدون آن میسر نمی باشد. اخلاق جایگاهی بسیار عظیم در میان سایر معانی و مفاهیم دارد و فلسفه ی بعثت 124هزار بر شمرده شده است. همه انبیا و اولیا در طول تاریخ تمام سرمایه های مالی و جانی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با جان و دل در م. در مجله تدبیر دیدم چند نفر درباره اخلاق ب و کار نوشته اند و اینکه چقدر ضروری است و مانند آن بسیاری از بحث های اخلاقی فعلی چیزی شبیه به موعظه است که مدیر باید این باشد و آن باشد، به شدت بر این باورم: 1) اخلاق مبتنی بر وظیفه چندان به کار نمی آید و باید با زبان اخلاق فایده باور پیش رفت. 2) اخلاق مدیریت/ ب و کار فعلی که افراد را "انسان" و نه "ان. سرمربی تیم پیکان دیروز اعلام کرد کمیته اخلاق از وی دعوتی نداشته است. مراسم رونمایی از کتاب "بررسی سیره اخلاقی تربیتی موسی صدر" با حضور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در قم برگزار شد. ادامه: کتاب "اخلاق تربیتی موسی صدر" در قم رونمایی شد واژه "اخلاق" از نظر لغوی جمع "خُلْق" به معنای خوی، طبع، سجیه و عادت است، اعمّ از این که آن سجیه و عادت نیکو باشد یا زشت و بد. (قرشى، سید على اکبر، قاموس قرآن، ج ‏2، ص 293. طریحى، ف الدین، مجمع البحرین، ج ‏5، ص 156)
دانشمندان علم اخلاق و فیلسوفان برای اخلاق تعاریف متعدّدی بیان د. تعریفی که از میان تعریف های دانشمندان ی می‏توان جمع بندی نمود عبارت است از: اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد اخلاق با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 اخلاق1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است.2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد.3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود.4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است.5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند.6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است.7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد.8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است .9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده.10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است.11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند.12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند.13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است.14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس .15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین .16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند .17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود.18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید.19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد.20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد.21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد.22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد.23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود.24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست.
با
تحقیق در مورد اخلاق
مناظره سوم به خوبی نشان داد تیر خلاص به اخلاق بود نه رقبا و آنچه با تندگویی ها و تحقیرهایش لوله کرد نه قالیباف و رییسی که اخلاق یک رییس مستقر در انظار ملت بود. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق در مورد اخلاق حرفه ای در علم کتابداری با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 16 اخلاق حرفه ایدرعلم کتابداریمقدمه:به طور مسلم هر حرفه ای اخلاق خاص مربوط به خود را دارد، که اگر چنانچه آنها را به کار ببرند در بهره وری آن حرفه تاثیر صد چندان دارد. حال در حرفه کتابداری که به طور ویژه با مراجعه کنندگان سروکار دارد، نیاز به بکارگیری اصول اخلاقی اهمیت بیشتری پیدا می کند.به مجموعه ای از واکنش های اخلاقی پذیرفته شده که از سوی سازمان ها و انجمن های حرفه ای در نظر گرفته می شود تا مطلوبترین روابط اجتماعی ممکن را برای اعضاء خود را در اجرای وظایف حرفه ای فراهم آورد، اخلاق حرفه ای می گویند. این اخلاق دربرگیرنده مجموعه ای از احکام ارزشی، تکالیف رفتار و دستورهایی برای اجرای آنهاست.در حرفه های مختلف، قوانین و اصول معمولاً بر اعمالی اشاره دارد که انتظار می رود در جهت اه ، مقاصد و ا ام های حرفه ای باشد. کتابداران واطلاع رسانان در زمینة انجام وظایف حرفه ای خود در جامعه مسئولیت های
با
تحقیق در مورد اخلاق حرفه ای در علم کتابداری
سازمان لیگ در مورد معرفی سرمربی پیکان به کمیته اخلاق توضیحات تکمیلی ارایه کرد. همشهری دو - مینا فرقانی: هیچ نمی گوید من بی اخلاقم! اتفاقا همه ادعای اخلاق مداری دارند و همدیگر را هم به رعایت اخلاق دعوت می کنند؛ در فضای مجازی هم که خدا را شکر همه اسوه انسانیت و الگوی شهروند قانون مدار هستند! به شهادت تاریخ، (ص) بهترین و نیکوترین اخلاق را داشته است. رفتار و گفتار خود ، هم از نظر قرآن و هم از نظر تاریخ، نشان می دهد که حضرت نیکوترین اخلاق و بهترین گفتار، حتی با دشمنان خود را داشته است. آنقدر با مهربانی و نیکوئی با مردم رفتار نمود که قرآن او را به عنوان نمونه اخلاق عظیم معرفی می کند «إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیمٍ»(قلم:4). آنلی بیتون می گوید: دیدن افراد مؤدب و درستکار در خواب، دل بر موفقیت در انجام کارها را دارد. اگر در خواب فرد بى‏ادب و بداخلاقى را دیدید، نشانه‏ى آن است که با موانع دشوارى روبه‏رو مى‏شوید.   در سر زمین رویاها آمده: شما بد اخلاق هستید : گرفتاری وناکامی شما خوش اخلاق هستید : دوستان نادرست اطراف شما هستند . زن و شوهرها بد اخلاق هست. نمونه سوالات اخلاق کاربردی 1- کدام گزینه در مورد واژه«اخلاق» صحیح است؟ الف- جمع خَلق به معنای سرشت و سجیه ب- جمع خُلق به معنای سرشت و سجیه ج جمع خُلق به معنای آفرینش د- جمع خَلق به معنای آفرینش 2- کارکرد علم اخلاق چیست؟ الف- معرفی و شناساندن انواع خوبی ها و بدیها ب- معرفی راه های ب خوبی هاو رفع و دفع بدی ها ج- آگاهی بخشی نسبت به مبدا و معا. موقت کرمان گفت:اخلاق مداری از ویژگی های مهم حضرت محمد (ص) است ما نیزباید به تبعیت از از مکارم اخلاق بهره مند شویم. سرمربی تیم فوتبال پیکان به دلیل مصاحبه علیه سازمان لیگ به کمیته اخلاق معرفی شد.‏ اخلاق در لغت به معنی خلق و خو و چگونگی استفاده از توانایی های درونی نظیر گفتار ، شنیدار و حتی چگونگی استفاده ا توانایی های فیزیکی است . این واژه ی نسبتاکوچک از گذشته های بسیار دور مورد توجه بوده است و به خوبی می دانیم که در قرآن کریم نیز بسیار از آن یاد شده و مردم به نیکوکاری و خوش رفتاری با یکدیگر سفارش شده اند . با مطالعه ی زندگی و سیره ی ان الهی و ان معصوم نیز به این نتیجه می رسیم که خوش اخلاقی مهمترین بعد زندگی آنها بوده است و از مهمترین عواملی که بعد از ستایش خدای یگانه مردم را به آن سفارش می د ، اخلاق نیکو بوده است .اخلاق خوب و چگونگی برخورد مردم با یکدیگر به گونه ای با مقدار همنوع دوستی انسان ها و اینکه چقدر برای انسان و ارزش وجودی او احترام قائلند مربوط می شود . خوشبختانه این موضوع – یعنی همنوع دوستی – در میان هموطنان عزیز ما جایگاه ویژه ای دارد و می توان به طور یقین گفت که اگرچه بسیاری از جوامع به بعد اخلاق اهمیت می دهند ، اما در میان ایرانیان اخلاق مفهوم و رنگ و بوی خاصی دارد که این قوم را از سایر جهانیان متمایز می کند.

علی اکبر محمدزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره احضار
مهدی رحمتی دروازه بان تیم فوتبال پیکان و ایمان مهاجم فولاد خوزستان به این
کمیته اظهار داشت: ما این دو بازیکن را به کمیته اخلاق فراخوانده ایم تا در مورد
مصاحبه های خود به این کمیته توضیح دهند.
وی با اشاره به مصاحبه
تصریح کرد: این بازیکن صحبت هایی مبنی بر رشوه گرفتن یکی از نزدیکان قلعه نویی
برای بازی در ترکیب استقلال به مبلغ 50 میلیون تومان انجام داده که باید برای اثبات
حرف های خود مدارکش را به کمیته اخلاق ارائه دهد.
رئیس کمیته اخلاق در خصوص رحمتی گفت: رحمتی مدعی شده که اگر در مورد استقلال صحبت کند، دود از گوش های هواداران استقلال بلند می شود. اگر رحمتی فکر می کند که مدارکی در مورد تخلف باشگاه استقلال دارد باید به کمیته اخلاق ارائه دهد نه اینکه در رسانه ها چنین صحبت هایی را مطرح کند.
محمدزاده در پایان عنوان کرد: رحمتی و اگر مدرکی دارند
و یا چیزی می دانند باید به کمیته اخلاق بگویند. مهاجم تیم پرسپولیس بعد از ارائه توضیحات در مورد نحوه قراردادش با ریزه اسپور ترکیه و پیوستنش به پرسپولیس جلسه کمیته اخلاق را ترک کرد. مسئولان کمیته اخلاق یکی از مربیان لیگ برتری را به این کمیته دعوت د. وظیفه احساس نوعی تشخیص برای کار کرد و یا انجام دادن عملی خاص است که معمولا قابل طبقه بندی به وظایف شخصْی ،اجتماعی،مذهبی است.طرز کار انسان در برابر دیگر انسانها از روی شناخت وظیفه انجام می شود.در حالیکه اخلاق برای کیفیت انجام وظیفه ضابطه معین می کند.مثلاً می گویند کیفیت کار تو در فلان اداره به گونه ای باشد که در حضور یاخلوت کار فرما. رامین: واقعیت اینه که هر آدمی در نهایت به تعداد محدودی از ادمها عشق می ورزه، به جز پدر و مادر، برادر و خواهر و زن و بچه. جز اینها آدم هایی هستند که ما عاشقشون نیستیم و ناچاریم باهاشون مبتنی بر اخلاق رفتار کنیم. یعنی جوری رفتار کنیم که انگار دوستشون داریم. بنابراین اخلاق بدل عشقه. وقتی که عشق وجود نداره باید مبتنی بر اخلاق رفتار کنیم و. گروه معارف: کارگاه رابطه «دین و اخلاق» به همت پژوهشکده مطالعات ی اصفهان برگزار می شود. ادامه: کارگاه «رابطه دین و اخلاق» برگزار می شود پیش وت تیم فوتبال ایران گفت: کمیته اخلاق با صدور رای خود در مورد جادوگری نشان داد چه ی با جادوگر کار می کند. تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد انتخاباتی گفت: اخلاق در مناظره سوم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به حراج گذاشته شد و در حال حاضر رقیب بازنده اخلاق، بی برنامگی و گرفتار شعار زدگی است. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ابعاد مختلف و تازه پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور از مهدی طارمی و محرومیت این بازیکن و همین طور باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات را مورد بررسی قرار می دهد. ابراهیم امینی-عضو شورای شهر تهران: شهردار تهران اخیرا طی اظهاراتی به غفلت صورت گرفته از موضوع اخلاق شهروندی و ضرورت تقویت روح و روان شهر اشاره و تأکید کرده که تهران به شدت از ضعف اخلاق شهروندی رنج می برد. اختصاصی از یارا فایل پروژه تحقیقاتی اخلاق در فناوری اطلاعات و ینگ با و پر سرعت .
پروژه تحقیقاتی اخلاق در فناوری اطلاعات و ینگ
پروژه تحقیقاتی اخلاق در فناوری اطلاعات و ینگ پروژه ی مورد نظر چگونگی رعایت اخلاق در اینترنت و به طور کلی فناوری اطلاعات هست و همچنین بررسی ینگ چگونگی و انواع آن.
با
پروژه تحقیقاتی اخلاق در فناوری اطلاعات و ینگ
پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 82 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31
پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو تحقیقتوضیحات نظری کامل در مورد متغی یشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع :                           دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc
قیمت فایل فقط 25,000 تومان  ید برچسب ها : پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , مبانی نظری تحقیق اخلاق کاری , پیشینه نظری تحقیق اخلاق کاری , تحقیق اخلاق کاری , اخلاق کاری 1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است. 2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد. 3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود. 4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است. 5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند. 6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است. 7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد. 8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است . 9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده. 10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است. 11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند. 12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند. 13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است. 14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس . 15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین . 16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند . 17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود. 18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید. 19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد. 20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد. 21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد. 22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد. 23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود. 24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست. منبع:تبیان رضا(ع) نیز که به حق وارث جدشان رسول خدا(ص) بودند، تجسم اخلاق نیکوی آن حضرت هستند. چه زیبا این واقعیت در سروده آن شاعر تازی گو جلوه گر شده است که گفت:
یمثل النبی فی أخلاقه فنه النابت من اعراقه
شهود صدق لسمو ذاته کأنه النبی فی صفاته
در اخلاق او جلوه گر می شود چرا که او گلی روییده از ریشه است، گواهانی راستین بر بزرگی شخصیت او گوا. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد علم اخلاق 32 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 42 علم اخلاقعلوم متعددی که اخلاق انسانها را از جهات و حیثیات گوناگون مورد کنکاش و بررسی قرار داده اند به قرار ذیل می باشد :1-علم اخلاق 2-فلسفه علم اخلاق 3-تعلیم و تربیت 4-اخلاق توصیفی 5-فرا اخلاق 6-اخلاق هنجاری 7-فلسفه اخلاق معنای لغوی اخلاق :با توجه به صفات و خصوصیات مختلف انسانها از قبیل شجاعت ، امانتداری ، سخاوت یا زذلی و بخل و خیانت می توان دریافت که در بعضی از انسانها این صفات بگونه ای پایدار و راسخ است که معمولاً کارهای متناسب و مطابق با آن صفات را بدون تامل و تفکر به سادگی انجام می دهند . آن صفات در آنها ملکه شده است و گاهی بعضی دیگر گاه گاهی به این صفات متصف می شوند و احیاناً با تامل در اطراف آن کار ، خود را به انجام آن وادار می کنند . در این صورت این صفتی زودگذر بوده و شخص در انجام کار متناسب با آن خود را به انجام آن وادار می کند و آن صفت را حال می نامند .خلق در لغت به معنای صفت پایدار و راسخ یعنی ملکه است و اخلاق به مجموعه اینگونه صفات اطلاق می شود . معنای لغوی اخلاق تنها اختصاص به صفات نیکو و پسندیده نداشته است ، بلکه شامل صفات زشت و زیبا هم می شود . همانطور که بعضی از انسانها دارای خلق نیک و سخاوتمند و برخی دیگر گرفتار خلق ناپسند بخل می باشند . فلسفه علم اخلاق به مباحثی نظیر تاریخچه علم اخلاق و تحولات آن و هدف از علم اخلاق و فایده آن و علمای بزرگ این علم و مسائلی از این دست می پردازد . در تعلیم و تربیت شیوه های علمی آراسته شدن به صفات نیکو و پسندیده و دفع رذایل و صفات ناپسند مورد بحث واقع می شود .اخلاق توصیفی :درصد توصیف و گزارش اخلاقیات افراد جوامع ادیان و مکاتبات خاص می باشد .فرا اخلاق :در علم اخلاق قضایایی مانند ظلم کار ناپسندی است . شجاعت و سخاوت از صفات خوب هستند . در امانت نباید خیانت کرد . در فرااخلاق به بررسی کل مفاهیم ظلم شجاعت سخاوت پرداخته می شود .اخلاق هنجاری :شامل 2 بخش است : بخش اول از معیارهای کلی اخلاقی صحبت می کند و اینکه خوبها و بدیهای کلی چیست ؟ معیار کار درست کدام است و خوبی و درستی چه رابطه ای با هم دارند . پاسخ این سوالات بررسی می شود .در بخش دوم از خوبی و بدی و درستی و نادرستی و اخلاق بودن یا غیر اخلاقی بودن افعال خاص سخن می گوید مثل اینکه آیا خیانت بد است . پرسش نخست از معیار کلی خوبی و بدی و درستی و نادرستی افعال بحث می کند و بخش دوم مصادیق آن معیار کلی را تشخیص می دهد . در بخش نخست تقدم منطقی بر بخش دوم را دارد . زیرا مبادی تصدیقی آن را فراهم می کند .فلسفه اخلاق :
با
تحقیق در مورد علم اخلاق 32 ص
طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک خبره ( راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی و اجرای تحقیق است ... وحید ملکی در گفت وگو با ایسنا گفت: نحوه رسیدگی کمیته اخلاق به پرونده شکایت علی کریمی از جهانیان سنگ محک خوبی برای کمیته است. در هفتمین جلسه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی آزاد ی، سه واحد مجری علوم پزشکی آزاد ی موفق به دریافت کد ی اخلاق شدند و با 28 واحدی که قبل از این مجوز را اخذ نموده بودند؛… زهرا شجاعی رییس مجمع بانون اصلاح طلب کشور در سفر به م آباد، خود را خدمتگزار مجموعه ن اصلاح طلب عنوان کرد و افزود:اخلاق انتخاباتی و اخلاق تکه گم شده پازل جامعه امروز ماست و نه تنها در مباحث بلکه در سایر مباحث اقتصاد ،اجتماعی و... نیز نیازمند رعایت اخلاقیات هستیم. اختصاصی از رزفایل پایان نامه اخلاق تبلیغ در سیره رسول الله (ص) با و پر سرعت .
پژوهش حاضر به عنوان «اخلاق تبلیغ در سیره رسول الله (ص)» می باشد؛ تاریخ پرفراز و نشیب جوامع انسانی گواهی می دهد که تبلیغ و ارتباط فکری و اعتقادی همواره بوده است. حتی جوامع ساده و ابتدای ناگزیر بودند پیامهای خود را با روشهای گوناگون مانند نقاشی، سنگ تراشی، . معرفی مقاله و تحقیق 6 بهمن 95 تحقیق آزمون ها در روانشناسی کار مقاله در مورد ارزش گذشت مقاله در مورد آرامش ذهنی مقاله اخلاق هم ی مقاله در مورد اخلاق مقاله در مورد اختلالات خلقی چند مقاله در مورد مهارتهای زندگی مقاله ویژگیهای کودک در دوره ابت مقاله نظریهٔ انرژى مازاد مقاله مشکلات روانپزشکی در ک ن زیر پنج سال مقاله ک نگی و شاعری مقاله د. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه 10برخی از فهرست مطالب اخلاق و واقعیتمحمول قضایاى اخلاقى  هدف از فعل اخلاقى  تفاوت گزاره‏هاى اخلاقى با غیراخلاقىپیامدهاى انشایى بودن گزاره‏هاى اخلاقىرابطه اخلاق با واقعیت خلاصه نوشتارمنابع چکیدهمسأله ارتباط احکام اخلاقى با واقعیت از مسائل مهم فلسفه اخلاق است. گروهى که اکثریت فیلسوفان اخلاق مغرب زمین را تشکیل مى‏دهند، به نفى آن پرداخته و در مقابل، گروهى نیز آن را پذیرفته‏اند. در این نوشتار با مطرح نمودن انتقادها و پیامدهاى نادرست نفى رابطه اخلاق و واقعیت بر ارتباط آن دو، تأکید شده است. مهمترین پیامد نفى رابطه میان آن دو، مسأله نسبیت اخلاقى و در نتیجه نفى هر گونه بحث و تبادل نظر درباره آن است؛ چیزى که هیچ عالم صاحب گفتارى در عمل بدان پاى بند نیست. دیگر پیامد مهم نفى رابطه یاد شده، انشایى بودن احکام اخلاقى است که این امر به نوبه خود پیامدهاى ناپذیرفتنى بسیارى به دنبال دارد. ازنظر نگارنده، گزاره‏هاى اخلاقى ضرورت دارد و ضرورت آن از ملاحظه تأثیر فعل اخلاقى در کمال فاعل آن به دست مى‏آید و این نظریه را مى‏توان بطور غیر مستقیم از گفته‏هاى همه فیلسوفان اخلاق که فعل اخلاقى را هدفمند مى‏دانند، به دست آورد.واژگان کلیدى: واقعیت اخلاقى، نسبیت، هدف
با
تحقیق و بررسی در مورد اخلاق و واقعیت
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد اخلاق توصیفی و اخلاق هنجاری لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 22 فهرست و توضیحات : اخلاق توصیفی و اخلاق هنجاری   خدا و اخلاق   وحی واخلاق   دین و اخلاق   باور دینی و اخلاق   ایمان و اخلاق     اخلاق دارای دو صورت تجویزی(normativ) و توصیفی (descriptive)است . در اخلاق توصیفی به خلق وخوی انسان ها و عملکرد اخلاقی آن ها پرداخته میشود. در اخلاق توصیفی نمی خواهیم بگوییم چنین و چنان کن بلکه میخواهیم ببینیم فلان قوم چه باور های اخلاقی ای دارند و یا در عمل چه میکنند. اخلاق توصیفی کار فیلسوف نیست. فیلسوفان اخلاق به اخلاق تجویزی یا هنجاری میپردازند. به عبارت دیگر دین واخلاق محل تلاقی فلسفهی دین با فلسفهی اخلاق است. در فلسفهی اخلاق هفت مفهوم اساسی وجود دارد: خوب، بد، درست، نادرست، باید، نباید و ا ام( / وظیفه/ تکلیف). این که این مفاهیم به هم قابل تحویل اند یا نه( مثلا خوب و بد همان درست یا نادرست است یا خیر) محل بحث است. حکم اخلاقی نیز حکمی است که در آن این مفاهیم هفت گانه ناظر به یکی از افعال ِارادی ِ اختیا ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] جایگاه اخلاق در ورزش چگونه است؟ دین ، همواره به عنوان دین کامل و جهان شمول به تمامی زوایای یک زندگی سالم می شد و همه راه های منتهی به سعادت دنیا و آ ت را برشمرده است. ارزش تندرستی جسمی در نگاه نیز بر ی مخفی نیست و طبیعتاً ورزش هایی که در تندرستی انسان مفیدند مورد تأیید می باشند. تمام آنچه در اخلاق عمومی وجود داشته و متناسب و قابل پیاده. مردم همدان در مجلس خبرگان ی گفت: مهم ترین ویژگی ک داهای انتخابات، رعایت اخلاق انتخاباتی است و ابزار اصلی برای به میدان آمدن هر یک از ک داها باید اخلاق باشد. *** پروژه ی دین و اخلاق[1]


ابوالقاسم فنایی


بی جستجو ایمان ما از جنس عادت می شود[2]
1. درآمد

رابطه ی دین و اخلاق موضوعی است که صاحب این قلم سالهاست در قالب پروژه ای تحقیقاتی درگیر آن است. در این جستار به معرفی ابعاد گوناگون این پروژه خواهم پرداخت و جایگاه و ربط و نسبت آن را با برخی از پروژه های مشابه خواهم کاوی. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 41 رابطه اخلاق و مقدمه: طرح مسألهپرسش از نسبت اخلاق و را می توان از منظرهای مختلف معرفت شناختی مطرح ساخت. از این رو پرسش های متنوع و متکثری پیش روی پژوهشگر نهاده و از هر زاویه بحثی گشوده می شود. از جمله می توان به طور کلی این پرسش را مطرح کرد که اساساً چه نوع رابطه ای میان اخلاق و وجود دارد؟ آیا اخلاق و ارزش های اخلاقی در دست ی به و پایداری و استمرار آن تأثیرگذار است یا در از دست دادن و مقید شدن ؟ آیا می تواند برای رسیدن به یک جامعه اخلاقی به انسان ها مساعدت نماید یا اینکه رسیدن به جامعه ضد اخلاقی را تسریع می کند؟ مبانی و معیارهای  مفهوم اخلاق و کدام است؟ آیا می تواند و یا باید بر مبانی اخلاقی استوار باشد یا تحقق اخلاق در جامعه به تحقق در آن جامعه بستگی دارد؟در نسبتی دیگر و از منظری دیگر می توان پرسش های مذکور را به گونه ای دیگر نیز طرح کرد. از جمله اینکه: آیا نهال اخلاق در فضا و بذر آزاد به بار می نشیند و یا برع ، این است که خود را با قامت اخلاق متناسب می نماید؟ آیا بدون و آزاد شی می توان معرفت اخلاقی ب نمود و یا اینکه اعتبار نیز بر پیش دانسته ها و مبانی اخلاقی مبتنی است؟ آیا اساساً می تواند ارزش های اخلاقی را تقویت نماید یا اینکه وجود فضای آزاد باعث کاهش تأثیر ارزش های اخلاقی در جامعه می شود و چه بسا اخلاق را از میان می برد؟این مقاله با این هدف نگارش شده است تا به تبیین رابطه و سنجش دو مفهوم و اخلاق، با تأکید بر شة آیت الله مرتضی مطهری، بپردازد و تأثیر هر یک بر دیگری را بکاود. به عبارت روشن تر تقدم و یا تأ یا اخلاق را بر دیگری تبیین نماید. در این رابطه نگارنده بر این باور است که برخلاف آنچه در رابطه اخلاق و سیاست در نزد شمندان مسلمان معروف شده است ـ که همانا تقدم اخلاق بر سیاست است و به همین نسبت این بحث به رابطه اخلاق و نیز کشیده می شود و اخلاق مقدم بر فرض می شود ـ  نوشته حاضر این فرضیه را طرح می نماید که در شة آیت الله مطهری، ، به لحاظ رتبی و زمانی، مقدم بر اخلاق است. از این رو می بایست برای چیدن میوه های اخلاقی و سر برآوردن و رشد نمودن اخلاق در جامعه از عبور نمود و تحقق اخلاق در جامعه منوط به تحقق حد اقلی از در حوزه جمعی است. البته هم اخلاق و هم از ضروریات زندگی فردی و به ویژه زیست جمعی و برای رسیدن به هدف های خاصی مورد نیاز آدمی است، گرچه این هدف ها از منظرهای مختلف که به آنها نگاه شود ناهمگون جلوه نماید.در جامعه ای که استبداد در آن حاکم است و شیوه های استبدادی و توتالیتری در آن مقدم بر اخلاق و است، هم غایب و هم اخلاق جامعه منحط و فاسد است. اخلاق مناسب و درخور یک جامعه که مبتنی بر مبانی معرفت شناختی و انسان شناختی و هستی شناختی معتبر باشد تنها در جامعه ای رخ می نماید که بهره ای از داشته باشد و تملق و چاپلوسی و... در آن راه به جایی نبرد و اخلاق و ارزش های اخلاقی حاکم باشد.
با
تحقیق در مورد رابطه اخلاق و 41 ص

تحقیق در مورد تواضع و فروتنى اخلاق لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه18 فهرست مطالب اقسام تواضع فرق بین تواضع و ذلت پذیرى و تملق چند نشانه تواضع و درجات آن تفسیر و جمع‏بندى تواضع و فروتنى در روایات ى تواضع و فروتنى هفتمین نصیحت حکیمانه، و اندرز ارزشمند لقمان به پسرش، مسإله رعایت تواضع و فروتنى است ،که مى توان آن را مادر ارزش‏ها و کلید گنجینه کمالات نامید، لقمان به پسرش چنین فرمود: «و ...
دریافت فایل بیچاره سگ . بیچاره اخلاق . بیچاره سگ وقتی گفته می شود سگی بگذار ما هم مردمانیم . که ما مردمان چه گلی بسر زده ایم در مردمان بودنمان که سگی را فرو گذاریم . که سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس و دیگر سگان چه کم گذاشته اند در زندگی ما مردمان که هر چه را که گند است منسوب می کنیم به سگ . زندگی سگی . اخلاق سگی . که اگر سعدی نامبردار در هفتصد هشتصد سال پ. اختصاصی از جهان فایل تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه5 برخی از فهرست مطالب دیدگاه اخلاق مبتنى بر عمل انتقادات کلى و عمده به اخلاق مبتنى بر عمل (قاعده محور)دیدگاه اخلاق مبتنى بر فضیلت (اخلاق محض) نتیجه بحث و تعیین قول مختارمنابع:   مقاله حاضر درصدد بیان معیارى است که فلاسفه اخلاق در جهت درست و نادرست بودن احکام اخلاقى ارائه داده‏اند، اما از آن جایى که به نظر نویسنده دیدگاه اخلاق مبتنى بر فضیلت از جایگاه عمیق‏ترى برخوردار بوده، به نقد و بررسیهایى که نسبت به این دیدگاه بعمل آمده، پرداخته شده است. همچنین به نقدهایى که این دیدگاه نسبت به دیدگاه مقابل خود، یعنى اخلاق مبتنى بر عمل دارد، اشاره شده و در پایان به تبیین قول مختار در این زمینه پرداخته شده است.واژگان کلیدى: فضیلت، ارزش، اخلاق، انگیزه، وظیفه، اصول اخلاقى مقدمه: موضوع اخلاق بویژه از اوا قرن بیستم، اولویت و اهمیت خاصى پیدا کرده، چرا که براى همه انسانها شناختن اصول رفتار درست، جهت خوب زیستن، نقش اساسى دارد، بنابراین ما نیز یکى از مباحث فلسفه اخلاق، یعنى معیار صواب و خطا بودن گزاره‏ها و احکام اخلاقى را مورد بررسى قرار مى‏دهیم.در این بحث معمولاً از سه نظریه سخن به میان مى‏آید.(1) نظریه غایت انگار (2) نظریه وظیفه گرا (3) نظریه فضیلت محورمقصود از دسته اول، آن گونه نظریاتى است که ارزش عمل را، مبتنى بر نتیجه آن مى‏دانند؛ البته این خود نیز انواع گوناگونى دارد؛ امّا همه آنها به utilitarianismمشهور هستند که به معناى سود گروى است، اما غایت گرایان غالبا لذت گرا هستند، گرچه عده‏اى از آنها کمال گرا هستند. بین لذت گرایان نیز اختلاف نظر وجود دارد؛ عده‏اى خودگرا هستند، یعنى معتقدند که انسان باید همیشه کارى را د که بیشترین خیر خودش را ایجاد کند. در حالى که عده دیگر که به سودگراى جمعى مشهورند، معتقدند غایت اخلاقیى که باید در تمام اعمالمان به دنبال آن باشیم، بیشترین غلبه ممکن خیر بر شر در کل جهان است. البته هر یک از نظریات سودگرا، از جهت دیگر نیز قابل تقسیم به سودگروى عمل نگر و قاعده نگر است. اما نظریات وظیفه گرا بطور کلى صرفا تأکید بر عمل دارند؛ به بیانى دیگر معیار اخلاقى بودن عمل را وظیفه بودن آن مى‏دانند.صاحبان نظریات دسته سوم نیز معتقدند که نه تنها انجام کار درست اهمیت دارد، بلکه انگیزه نیز در انجام آن لازم است.در این مقاله، کوشش شده این تقسیم بندى را براساس تفسیرى که فلاسفه معاصر داشته‏اند مطرح کنیم، از این رو مى‏توان، اقوال آنان را در سه دسته کلى جاى داد. مسلما در این مقاله مجال بحث از اقسام دیگر و جزئیات مربوط به آن نمى‏باشد. به دلیل این که طرح دوباره فضایل اخلاقى به عنوان یک نظریه اخلاقى، عمدتا معلول عدم رضایت از نظامهاى اخلاقى عمل محور بوده است و همین امر سبب
با
تحقیق و بررسی در مورد بررسى سه دیدگاه «اخلاق مبتنى بر فضیلت،اخلاق مبتنى بر عمل و اخلاق مکمل
مدیر خانه اخلاق پژوهان جوان قم از برگزاری سی و پنجمین کارگاه "فلسفه اخلاق طلاب" در قم خبر داد. اختصاصی از یارا فایل تحقیق در مورد اخلاق با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 9 آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانهموضوع:اخلاق :سرکار خانم جهانشاهیتهیه کننده:رفعت باق وکراسی در اخلاقدموکراسی در اخلاق رشد شخصیت از نظر غریزه عشق در دموکراسی اخلاق نیز مانند سیاست ، باید اصول و دموکراسی‏ حکمفرما باشد مطلب صحیح و درستی است ، یعنی انسان باید با غرائز و تمایلات خود مانند یک حکومت عادل و دموکرات با توده مردم رفتار کن ی عده‏ای آنجا که پای مسائل اخلاقی در میان می‏آید ، یا آنجا که انسان در مقابل خودش قرار گرفته و باید درباره رفتار خودش‏ با خودش قضاوت کند ، عمدا یا سهوا دموکراسی را با خودسری و هرج و مرج و بی بند و باری اشتباه می‏کنند ، درباره اخلاق همان را می‏گوید که‏ جهان امروز درباره اخلاق و اخلاق اقتصادی پذیرفته استاخلاق به غریزه قدرت و برتری طلبی مربوط است و اخلاق اقتصادی به‏ حس افزون طلبی ، همچنانکه اخلاق مربوط است به غریزه ، از نظر وم از یک طرف و وم انضباط شدید از طرف دیگر هیچ تفاوتی میان‏ این سه بخش اخلاق نیست ، معلوم نیست چرا طرفداران اخلاق نوین این‏ گشاده دستی‏ها را تنها درباره اخلاق جایز می‏شمارند ؟رشد شخصیت از نظر غریزه یکی از مسائل مهم اخلاق مسئله عشق است . چنانکه می‏دانیم فلاسفه از قدیم الایام برای عشق فصل مخصوصی باز کرده و به بررسی ماهیت آن پرداخته‏اند ، ابن سینا رساله خصوصی در عشق فراهم آورده است ، عرفا عشق‏ را در همه اشیاء ساری ، و عشق انسان به انسان را مظهر آن حقیقت کلی‏ دانسته‏اند70شعراء اهل ادب با آنکه را امری حیوانی و پست شمرده‏اند ، عشق را ستایش کرده و به آن افتخار کرده‏اند تا آنجا که مقایسه عقل و عشق و ترجیح‏ عشق بر عقل بخشی از ادبیات ما را تشکیل می‏دهدعشقی که مورد ستایش واقع شده و از غیر مقوله دانسته شده است‏ تنها عشق الهی نیست ، حتی عشق انسان به انسان نیز در بعضی از اقسامش‏ امری شریف و خارج از مقوله معرفی شده است . نقطه مقابل این عده ، افرادی بوده و هستند که عشق را چه از لحاظ مبدأ و چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ هدف ، جز حدت و شدت غریزه ‏ نمی‏دانند و به عشق مقدس ، ایمان و اعتراف ندارند ، از نظر این عده‏ استعمال عشق در مورد خداوند نیز خارج از نزاکت و ادب و عبودیت استاز نظر دسته اول ، عشق تقسیماتی دارد ، یکی از اقسام آن عشق انسان به‏ انسان است ، این عشق نیز به نوبه خود بر دو قسم است جسمانی و نفسانی ( و به تعبیر دیگر : حیوانی و انسانی ) ولی از نظر دسته دوم عشق تقسیمات و اقسامی ندارد ، هر چه هست همان است و بسامروز در میان بعضی از فلاسفه جدید عقیده سومی پیدا شده است ، از نظر این عده ریشه همه عشقها امر است ، ولی همین امر در شرائط خاصی‏ تدریجا تغییر شکل می‏دهد و خاصیت و خود را از
با
تحقیق در مورد اخلاق
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد اخلاق و فرا اخلاق لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 19 فهرست و توضیحات : اخلاق چیست؟ وظیفه اصلى اخلاق فلسفى اخلاق کاربردی سهم اخلاق در زندگی مفاهیم اخلاقى و نظریات اخلاقى فلسفه اخلاق یا ethics   اخلاق چیست؟ نخست آن‏که، نظامهایى از ارزشها و عادات که در زندگى گروههاى خاصى از انسانها تحقق یافته‏اند به عنوان اخلاق این گروهها، توصیف مى‏گردد. ممکن است فلاسفه به تنظیم و تدوین این نظامها بپردازند، ولى معمولا این کار، کار مردم‏شناسى به شمار مى‏آید. این بخشى از اخلاق فلسفى وسیع و عام است و در پى یافتن اصول یا تبیین‏هاى عام درباره اخلاق مى‏باشد، اما بخش عمده [اخلاق فلسفى] بر تحلیل مفاهیمى متمرکز مى‏شود که براى خود اخلاق، اهمیت اساسى دارند. یک مفهوم از این دست که مرکز توجه بحثهاى بسیارى در سالهاى اخیر بوده، مفهوم خودمختارى است. توجه به خودمختارى در کنار مسائل دیگر مرتبط به خود، ماهیت اخلاقى‏اش و ارتباطات اخلاقى‏اش با دیگران، قرار مى‏گیرد. ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]