تحقیق در مورد توبه تنها راه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد توبه تنها راه : اول.
وقتی هیچی نداری
وقتی خالیه خالی ای
وقتی صفری
کار خوب و بدت سر به سره
عجب حس غربتی داره؛
بدتر وقتیه که منفی ای
کم داری
بد اری
عهد ش تی
توبه ش تی
هزار بار،
حالا باید دو بار توبه کنی
توبه کنی از بدی ها
توبه کنی از توبه ش تن ها
هل لی من توبه؟

رَبُّکُمْ أَعْلَمُ بِما فِی نُفُوسِکُمْ إِنْ تَکُونُوا .
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه38 فهرست مطالب شرائط و انواع توبه تازه اگر تمام عبادات انجام گیرد و حقوق الهی و مردم گوشه ای از راههای توبه و جبران تذکرات دهگانه 4-سعی کنید وصیت تکیه گاه شما نشود 5-وصیت وسیله محبوبیت 6-وصیت گاهی واجب است لحظه مرگ بیان علی بن طالب علیه السلام لحظات جان دادن خوبان مقدمه توبه به معنای برگشت است و لذا در ...
دریافت فایل رئیس جمهور گفت: ظلم ما باعث قهر طبیعت می شود، امروز باید تصمیم بگیریم و اساسش توبه است، توبه یعنی بازگشت به طبیعت سالم. توبه نه تنها به معنی احساس تاسف شخص از مبادرت به گناه است بلکه به معنی بازگشت و ترک آن گناه نیز هست. اعتراف به گناهان کافی نیست؛ ما باید از مبادرت به گناه نیز دست بکشیم. وقتی یک شخص حقیقتا توبه میکند، اعمال، افکار و تمایلات او نیز تغییر میکند. اگر شخصی بگوید، ”من توبه کرده ام“، اما هیچ چیز مشهودی برای اثبات این مدعا در زندگی او دیده نشود، آنوقت ”توبه“ او کاذب و دروغین بوده است.
توبه گامی اساسی در ب نجات است. بدون توبه، نجات غیر ممکن است (متی ۵: ۳-۴؛ مرقس ۱: ۴، ۱۵؛ اعمال ۲: ۳۷-۳۸؛ دوم پطرس ۳: ۹). توبه نصوح چیست؟خداوند در قرآن کریم از توبه ای با عنوان توبه نصوح سخن می گوید. توبه نصوح    توبه نصوح چیست؟بازگشت از گناه و روی آوردن به رحمت و مغفرت الهی، عملی استکه آرزوی خسته دلان از گناهان صغیره و کبیره است. المومنین(ع) در دعای کمیل می فرمایند: ظلمت نفسی، یعنی با گناه، خودم به خودم ظلم کرده ام.بنابراین گناه بیشترین آس. قانون مجازات ی مصوب 1392 بر خلاف قانون مجازات 1370 که متعرض بحث توبه نشده بود و نیز بر خلاف قانون تعزیرات 1375 که توبه را در برخی از مواد قانونی و در خصوص بعضی از جرایم از موجبات معافیت یا تخفیف مجازات می داند، در فصل یازدهم ، توبه را به صورت جداگانه و به عنوان حکم کلی پیش بینی و آن را از موارد سقوط یا تخفیف مجازات تلقی کرده است. هر چند که عن.
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه30 فهرست شناخت خدا ونعمتها ایمان وعمل غفلت وگناه توبه شرایط توبه وقبولی آن «بسمه تعالی » 1- شناخت نعمتها خداوند مهربان از راه رحمت ومحبت ولطف وعنایت ، انسان را لایق آراسته شدن به نعمت های نموده که د هن دشت هستی هیچ یک ازموجودات ، حتی فرشتگان مقرب را بدین صورت شایستگی ولیاقت نداده . انیکه ما را از وجود فرشتگان آگاه کرده ...
دریافت فایل تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . صاحب توبه مى‏ کند و خداوند توبه اش را مى پذیرد ولى صاحب غیبت توبه مى نماید و خداوند توبه اش را نمى‏ پذیرد تا وقتى که شخص غیبت شده او را حلال کند ادامه مطلب خیال کن قیامت بر پا شده یک عده را دارند کشان کشان می برند سمت آتش آتش زبانه کشیده تا بالای بالا ... هول انداخته تو دل آن ها صدای ناله می شنوند... صدای ضجه ... صدای فریادهای سوختم ! سوختم ! خب این ها جا می زنند. حق هم دارند. مثل ی که تا پای دار نیامده و چشمش به حلقه دار نیفتاده کرکری می خواند که دارم بزنند! مگر چه می شود؟!... اما همین که پای چوبه . چگونگی پذیرش توبه و بازگشت به درگاه الهی را در این گزارش بخوانید.
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه8 قرآنِ کریم ، پنج مرحله برای اسـتغفار ( توبه : طلبِ بخشـش از خداوند ) بیان کرده است : ١. ابتدا ، انسان باید از تمام اعمال بدی که مرتکب شده ، پشیمان شود و باید از درون به آن برسد ، حضورِ قلبش را در آستانِ خداوند قرار دهد و قلبش شهادت دهد که آن عمل ، بد بوده است . ۲. تصمیم بگیرد که از این پس به دنبالِ آن عمل نرود . ۳. اگر چیزی به مردم بدهـک ...
دریافت فایل انسان مختار است، مى‏ تواند ایمان آورد و یا کفر ورزد. مى ‏تواند بر ایمان خود پایدار و یا در کفر خود پافشارى کند. مى ‏تواند توبه کند یا بر گناه اصرار بورزد.

إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ بَعْدَ إِیمَانِهِمْ ثُمَّ ازْدَادُواْ کُفْرًا لَّن تُقْبَلَ تَوْبَتُهُمْ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الضَّآلُّونَ (آل عمران ـ 90)
انى که پس از ایمان خ. می‏گیریم ! توبه نمی‏کنیم و می‏خوانیم ! توبه نمی‏کنیم و به حج می‏رویم !
توبه نمی‏کنیم و قرآن می‏خوانیم ! توبه نمی‏کنیم و ذکر می‏گوئیم ! توبه‏
نمی‏کنیم و در مجالس ذکر شرکت می‏کنیم ! بخدا قسم اگر شما یک توبه ید
تا پاک بشوید وبعد یک شبانه روز بخوانید با ح توبه و پاکی ،
همان یک شبانه روز به اندازه ده سال شما را جلو می‏برد و به مقام قرب‏
پرودگار می‏رساند . سوراخ دعا را گم کرده‏ایم ، راهش را بلد نیستیم .
شخصی آمد خدمت المؤمنین علی ( ع ) استغفار کرد . او هم مثل ما
خیال می‏کرد توبه ، گفتن استغفر الله ربی و اتوب الیه است واگر ( غ‏
) اش را هم خیلی غلیظ بگوئیم دیگر توبه ما خیلی بهتر است . علی ( ع )
فهمید این بدبخت چقدر گمراه است . کم اتفاق می‏افتاد که اواینجور حدت‏
به ج بدهد و با لحن تندی سخن بگوید ولی اینجا با لحن تندی سخن گفت ،
فرمود : « ثکلتک امک ، ا تدری ما الاستغفار ؟ الاستغفار درجة العلیین »
ای خدا مرگت بدهد ، ای مادرت بعزایت بنشیند ! آیا تومیدانی استغفار
چیست ؟ استغفار درجه مردمان بلند مرتبه است . استغفار ، ح توبه و
یک ح مقدس است ، یک جو مقدس وپاک است . شما ح توبه را
پیدا ید ، واقعا توبه ید ، بعد خودتان را در یک جو و فضای مقدس‏
می‏بینید ، احساس می‏کنید که لطف وعنایت الهی بر روح شما سایه افکنده‏
است ، احساس می‏کنید گروهی از فرشتگاه دور شما را گرفته‏اند ، پاک‏
می‏شوید ، چون در ح توبه انسان خود بینی را از دست می‏دهد ، خود را
ملامت می‏کند وگناهان خویش را در نظر می‏گیرد . 127 گـــــــــــــــــــفــــــــــــــــــته بودم که اگر بوسه دهی توبه کنم.. که دگــــــــــــــــــر بار از این گونه خطاها نکنم.. بـــوســـــــہ دادی و چو برخواست لبت از لب من.. توبه کــــــــــــــــــردم که دگر توبه بیجا نکنم! رئیس جمهور کشورمان در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات ۹۶ گفت: ظلم ما باعث قهر طبیعت شده است؛ باید توبه کنیم. ی که مرتکب گناه شده 1-واجب است فورا توبه کند 2-واجب است انسان از گناه متنفر باشد چه توانایی بر امر بمعروف و نهی از منکر دارد یا نه، همه باید از گناه متنفر باشند 3- ی که مرتکب معصیت شده فاسق است نمی شود پشت سرش خواند یا در دادگاه شهادتش را پذیرفت مکر آنکه توبه کند4- ی که مرتکب معصیت شده و به سفر رفت چنانچه در سفر محتاج به مال واموال شد از ب. روزى نزد حضرت موسى(ع) آمد و گفت: تو خدا هستى و من از مخلوقات گن ار خدا مى باشم و مى خواهم توبه کنم. تو از خدا بخواه تا توبه ام را بپذیرد. حضرت موسى(ع) پذیرفت و براى او دعا کرد. خداوند فرمود: اى موسى! شفاعت تو را در حق او مى پذیرم. به او بگو که بر قبر حضرت آدم سجده کند تا توبه اش را بپذیرم. موسى(ع) با ملاقات کرد و گفت: با سجده بر قبر آدم توبه ات پ. یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انی که به مرحوم هاشمی اهانت د باید توبه کنند گفت: آن هایی که قصدشان حذف هاشمی از نظام بود هم باید توبه کنند. در توبه باز است!
{یا ایها الذین امنو توبو الی الله توبة نصوحا} [ تحریم 8] (ای مومنان به درگاه خدا برگردید وتوبه ای خالصانه کنید) برادران وخواهران خداوند تبارک وتعالی در بسیاری از آیات ما را به سوی توبه فرامی خواند واین یکی از آیاتی است که خداوند در کلامش ما را به توبه امر کرده است و خداوند تبارک وتعالی در آیه ای دیگر می فرماید: {و من ل. حر اولین ی بود که جلوی را گرفت،حر بود که بر دل حرم حسین اضطراب افکند،حر چنان کرد که خطابش نمود:مادرت به عزایت بنشیند.اما حر،وقتی به حقیقت مطمئن شد،از توبه نا امید نشد،برگشت،توبه کرد و یکی از هفتاد و دو نفر شد.اگر یک روز تاخیر کرده بود!؟اگر به وسوسه ها گوش کرده بود؟چرا بر نمی گردیم؟چرا توبه نمی کنیم؟چرا تاخیر در توبه؟چرا نا امیدی از لطف و بخشش خدا؟**********************************************یزید فاسق بود و فاجر، آشکارا قوانین دین را به مس ه می گرفت، اگر قیام نمی کرد،دیگر نامی از باقی نمی ماند.مردم بنده دنیا بودند، دین لقلقه ی زبانشان بود، وقت بلا و امتحان بیشترشان رفتند، تنها ماند، اما قیام کرد.بنده ی دنیا نباشیم! نکند وقت امتحان مان را تنها بگذاریم. ریشه کن کنیم هر حب دنیایی را در خود. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا نشانه ها را جدی بگیریم! در قیام دوباره ای که در راه است ما در کدامین گروه خواهیم بود؟ سجاد (ع ) مى فرماید: توبه بمعنى کار شایسته و باز گشت از انحراف نه لقلقه زبان ، به این ترتیب شرایط قبول شدن توبه را بدست آوردیم . شرایط صحت و کمال توبه اینستکه انسان گنه کار باید توبه کند و تدارک گذشته را نماید و اصلا به گذشته بر نگردد و در اطاعت حقّ کوشا باشد و شرایط صحت و قبولى آمرزش و توبه شش چیز است چنانچه شخصى براى خود نمائى در حضور . عضو فرا یون ولایی مجلس گفت: اگر مجمع ون حاضر است توبه آشکار کند، به نظر می رسد جامعتین آنها را بپذیرد. لفظ توبه و مشتقات آن نزدیک به 87 بار در قرآن مجید ذکر شده و این کثرت ذکر دلیل بر عظمت این حقیقت در پیشگاه حضرت محبوب است . مسأله ى توبه را در قرآن کریم مى توان به پنج بخش تقسیم کرد : 1 ـ امر به توبه. 2 ـ راه توبه ى واقعى. 3 ـ پذیرش توبه. 4 ـ روى گردانى از توبه. 5 ـ علت قبول نشدن توبه. توضیحات بحث در ادامه مطلب... یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انی که به مرحوم هاشمی اهانت د باید توبه کنند گفت: آن هایی که قصدشان حذف هاشمی از نظام بود هم باید توبه کنند. تا وقتی یقظه و بیداری پیدا نگردد انسان موفق به توبه نمی شود.

♦ توجه به آیه ۱۰۴ سوره توبه:
أَلَمْ یَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ هُوَ یَقْبَلُ َّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَیَأْخُذُ الصَّدَقَاتِ وَأَنَّ اللَّهَ هُوَ َّوَّابُ الرَّحِیمُ
آیا ندانسته اند که فقط خداست که از بندگانش توبه را می پذیرد و صدقات را دریافت می کند؟ و یقیناً خ. با اهدا سلام در اولین صبح ربیع و زمستان :
عشق یعنی اشک توبه در قنوت ... خواندنش با نام غفار الذنوب
عشق یعنی چشم ها هم در رکوع ... شرمگین از نام ستار العیوب

عشق یعنی سر سجود و دل سجود ... ذکر یارب یارب از عمق وجود

عشق یعنی شب نیایش با خدا ... تا طلوع صبح دلتنگی دعا

عشق یعنی آه دیگر پشت آه ... سوز دل را پر کشاندن تا به ماه <. نکته ی مهم برای پذیرفته شدن توبه
بسیار پیش آمده است که ما آدمیان در رهگذر زندگی و در جای و جای و نقطه نقطه آن خطا رفته ایم، به بیراهه کشیده شده ایم، معصیت کرده ایم، و در ادامه آن پشیمانی سراغمان آمده است؛ استغفار کرده ایم. رمضان، راهی براى توبه و بازگشت ماه مبارک رمضان الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و بعد: بزرگترین نفعی که انسان می تواند در این ماه کریم به دست بیاورد توبه و بازگشت به سوی پروردگار و محاسبه نفس است. در توبه باز است و عطای الهی در دسترس و فضل و بزرگواری اش هر صبح و شام در برابر ماست؛ اما کجاست آن بازگشته و کجاست آن خواهان مغفرت الهی؟ خداوند در آیه 3 سوره غافر می فرماید: غَافِرِ الذَّنْبِ وَقَابِلِ َّوْبِ شَدِیدِ الْعِقَابِ ذِی الطَّوْلِ ؛ آمرزشگر گناه و پذیرنده توبه سخت مجازات کننده صاحب طول و نعمت. از این آیه به دست می آید خداوند حتی پیش از آن که شخص توبه کند از گناهش می گذرد و آن را می بخشد، پس اگر توبه ای هم در کار باشد، به طریق اولویت گناه را می بخشد و از گنا ا. قلب دارای مرگ و زندگی است؛ می فرمایند: خدایا با توبه قلبم را زنده کن؛ بدین معنا که حیات با توبه و مرگ با گناهان صورت می پذیرد. شناخت انسان،روش های تربیتی،الگویی،محبت،عبرت،تذکر، توبه ازسیره های عملی سجاد(ع)است وهمین طور سجاد (ع) در دعای ۳۱ عبارت های گهربار ۱۵ و ۱۶ می فرمایند:« و تو خود ای پروردگار من در کتاب محکمت فرموده ای که توبه را از بندگانت می پذیری و از زشتی گناهان در می گذری و توبه کننده گان را دوست داری پس بر اساس وعده خود توبه ام را بپذیر و همانطور که ضمانت نموده ای از گناهانم بگذر و چنانکه شرط فرموده ای محبت را بر من لازم فرما و من هم تعهد می کنم که به آنچه پسند تو نیست بر نگردم و ضمانت می نمایم که به کاری که مورد نکوهش توست بازنگردم و پیمان می بندم که از تمام گناهانم دوری کنم.»از بیانات سجاد چنین دریافت می شود که توبه جبران کننده و اصلاح ت . زیرا توبه از مقوله لفظ نیست تا آدمی خود را بفریبد .توبه یک ح روانی و یک ح روحی و بلکه یک انقلاب روحی در انسان است.  انسان نباید بگوید که من چون هنوز نَفسم را تربیت نکرده ام و نمی توانم او را کنترل کنم و مهارش را در دست بگیرم که دیگر گناه نکند و خطایی از او سر نزند ، به همین خاطر توبه نمی کنم ! زیرا توبه من فایده ای ندارد! این کار را نکنید. از گناهانتان توبه کنید، از کجا معلوم که تو دوباره گناه کنی؟! شاید نکردی. شاید همین امشب اجل رسید و از دنیا رفتی ، چ. b مردى از اهل حبشه نزد رسول خدا صلوات الله علیه و آله آمد وگفت : یا رسول الله ! گناهان من بسیار است. آیا در توبه به روى من نیز باز است ؟ (ص) فرمود : آرى ، راه توبه بر همگان ، هموار است. تو نیز از آن محروم نیستى. مرد حبشى از نزد (ص) رفت. مدتى نگذشت که بازگشت و گفت : یا رسول الله ! آن هنگام که معصیت مى ‏ ، خداوند ، مرا مى ‏دید ؟ (ص) فرمود : آرى ، مى ‏. با توجه به علاقه و رابطه خوبی که من با آقای سلیمانی دارم این موضوع را پیگیری می کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت خواهی و توبه کند. اگر ی در فرایند انتخابات خدای ناکرده تخلفی مرتکب شده باشد باید توبه کند. دو راهی عجیبیه!
روزه ی ی آ ماه شعبون!
پیشواز رمضون!
چسبوندن شعبون و رمضون!
از اون طرفم کلوخ اندازون!:-d به اجماع تمام علماى دین توبه از گناهان ، واجب است و آیات قرآن بر این موضوع تصریح دارند:
توبوا الى الله جمیعا ایها المؤ منون (71)
اى مؤ منان ، توبه کنید و به سوى خداوند باز گردید.
یا ایها الذین امنوا توبوا الى الله توبة نصوحا (72)
اى انى که ایمان آورده اید، توبه کنید به جانب خداوند توبه نصوح و خالص .
توبه از نظر عقل نیز واجب است . زیرا توبه باعث دفع ضرر مى شود و دفع ضرر هم به حکم عقل سلیم واجب است . سلام بر مولایم...مولایم امید وارم احوال ت در غیبت خوب باشد....احوال من در زمین بدون تو خوب نیست...تو خود بهتر ازمن احوال مرا می دانی..گفتن احوالم بیشتر تو را ناراحت می کند تا خوشحال.....ولی مولایم مرا که می شناسی..به من می گویند خادم المهدی ..ولی من این را باور ندارم..من همانم که هستم..خادم المهدی نشده ام.. ولی مرا به این نام می خوانند...می خواهم باشم ولی نمی توانم....اشتباه نوشتم نتواستن نداریم...نمی خواهم..اگر می خواستم می رسیدیم...ولی آقایم... می خواهم و می توانم به تو برسم..پس از این به بعد تلاش می کنم که به تو برسم..و خادم المهدی شوماگر تو مرا قابل بدانی و مرا پذیرا باشی....پس توبه می کنم به درگاه ایزد منان و توانا توبه می کنم در محضر خدای مهدی...که مرا ببخشد و توبه مرا قبول کن....که آن توبه ای پایدار و استوار به نام مهدی باشد... بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: شرک سر منشأ و رأس همه دردهای باطنی است، ولی هر دردی حتّی شرک دوا دارد و با توبه دوا می شود. و توبۀ شرک هم اینست که انسان موحّد بشود. همین شهادتین، توبه شرک است. اینکه گفته اند برای مُشرک توبه قبول نیست، بدین معناست که با وجود شرک توبه اش قبول نی. ایسنا نوشت: یک عضو فرا یون امید گفت: باید در نتایج آراء استیضاح تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قانون تمکین کنیم و تهمت زنندگان توبه کنند. جز وصل تو دل به هرچه بستم توبه بی یاد تو هر جا که نشستم ،توبه در حضرت تو ،توبه ش تم صد بار زین توبه که صد بار ش تم توبه از بس که ش تم و ببستم توبه فریاد همی کند ز دستم توبه دیروز به توبه ای ش تم ساغر وامروز به ساغری ش تم توبه از هر چه نه از بهر تو توبه ور بی تو غمی خوردم از آن غم توبه و آن نیز که بعد ازین برای تو کنم گر بهتر از آن توان از آن هم توبه باقر(ع): به محمدبن مسلم فرمودند: ای محمّد گناهان مومن که از آن توبه کرده، آمرزیده شده است و باید برای آینده اش پس از توبه کار نیک کند. من گفتم اگر پس از توبه و استغفار از گناهان باز گناه کرد و باز توبه نمود؟ در پاسخ فرمودند: ای محمدبن مسلم تو پنداری که بنده مومن از گناه خویش پشیمان گردد و از آن آمرزش خواهد و توبه کند. سپس خدا توبه اش را نپذیرد گفتم: چند بار این کار را کرده و از خدا آمرزش خواسته. فرمود: هر قدر مومن از آمرزش خواهی به خدا رو کند ، و توبه کند خدا هم همان مقدار به آمرزش او باز می گردد هر چند دفعاتش فراوان باشد به راستی که خداوند زیاد آمرزنده و مهربان است و توبه را می پذیرد و از بد کرداریها می گذرد. مبادا تو مومنین را از رحمت خدا نا امید سازی ظریف: این موضوع را پیگیری می کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت خواهی و توبه کند. ای خدا ای فاتح هر مشکلم/ وی همه آرامش جان و دلم /بشنو از دل راز یک بی آبرو/ ده مجال گفتگویم، گفتگو /در شب احیا به تو رو کرده ام/ خویش را با توبه همسو کرده ام /گرچه عمری با گنه بنشسته ام/ گرچه قلب صاحبم بش ته ام /صبر کن، از کیفر من بر حذر/ تا کنم در خویش تجدید نظر /بهر تو خود را مهیا می کنم/ توبه را در خویش احیا می کنم /هر که باید رفت چون فرزند ن. برای هر کدام از سوره های قرآن خواص و آثاری ذکر شده، در بیان فضائل سوره توبه نیز فوائدی ذکر شده است. یاد تو افتادم توبه رفت از یادم جان خسته ام را به دست تو دادم با چشمان بستم به پایت افتادم دور از عشقت حالا در دستان بادم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم ســـــــــوختم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم 51510170879466023741.jpg توبه بشر حافی علّامه حلّى در منهاج الکرامة نقل کرده که بر دست حضرت موسى بن جعفر ، بشر حافى توبه کرد، و سببش آن شد که روزى آن حضرت گذشت از در خانه او در بغداد، شنید صداى ساز و آواز، غناها و نى و که از آن خانه بیرون مى‏آید، پس بیرون آمد از آن خانه کنیزکى و در دستش خاکروبه بود، آن خاکروبه را ریخت بر در خانه. حضرت به او فرمود: اى کنیزک! صاحب . فقط مینویسم چون میخوام توبه کنم ! برم به سوی حق ! بهتره بگم همه مون بریم به سوی خدا ... وقتی در از نعمت های بهشت رو باز میکنم و میبینم چقدر چیزهاست که اگه توی دنیا انجام ندیم آ ت رو گرفته ایم ... واقعا میشه این دنیا رو به اون دنیا فروخت !؟! امیدوارم بتونم از اصحاب و یاران زمان باشم . خداوندا ، به ما مجالی ده که بتوانیم توبه و قرار گرفتن در مسیر حضرت بقیه الله الاعظم را پیش گرفته و در این ماه غمناک ما رو مورد مغفرت خود قرار ده ... آمین یا رب العالمین در جگر داریم اگر خون جگر در نظر زین بیشتر، زان بیشتر! در کف جان هیچ اگر داریم هیچ ای کرامت پیشه اندرما مپیچ گر هوایی در سر خود داشتیم توبه ها زان توبه ها زان ای کریم بعدازاین دیگر نلافیم از وفا بعد از آن هم با نبودن اکتفا زندگی اردیبهشتی بود و رفت باد پاییزی گرفت این هفت هفت ای شب دور و دراز عمر ما وه چه کوته بوده ای با بود ها! گفتم:چقدر احساس تنهایی می کنم. گفتی:من که نزدیکم(بقره/186)
:
گفتم:تو همیشه ، من دورم...کاش می شد بهت نزدیک شم....
گفتی:هر صبح و عصر ، پروردگارت رو پیش خودت،با خوف و تضرع، و با صدای بلند آهسته یاد کن(اعراف/205)
:
گفتم:این هم توفیق می خواهد!....
گفتی :دوست ندارید خدا ببخشدتون؟!(نور/22)
:
گفتم:معلومه که دوست دارم منو ببخشی