تحقیق در مورد توبه تنها راه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد توبه تنها راه : اول.
وقتی هیچی نداری
وقتی خالیه خالی ای
وقتی صفری
کار خوب و بدت سر به سره
عجب حس غربتی داره؛
بدتر وقتیه که منفی ای
کم داری
بد اری
عهد ش تی
توبه ش تی
هزار بار،
حالا باید دو بار توبه کنی
توبه کنی از بدی ها
توبه کنی از توبه ش تن ها
هل لی من توبه؟

رَبُّکُمْ أَعْلَمُ بِما فِی نُفُوسِکُمْ إِنْ تَکُونُوا . شرایط صحّت توبه شرایط صحت و کمال توبه اینستکه انسان گنه کار باید توبه کند و تدارک گذشته را نماید و اصلا به گذشته بر نگردد و در اطاعت حقّ کوشا باشد و شرایط صحت و قبولى آمرزش و توبه شش چیز است چنانچه شخصى براى خود نمائى در حضور حضرت المؤ منین (ع ) گفت : استغفر اللّه .
حضرت فرمود: مادرت به عزایت بنشیند آیا مى دانى استغفار چیست ؟ (چون استغ. رئیس جمهور گفت: ظلم ما باعث قهر طبیعت می شود، امروز باید تصمیم بگیریم و اساسش توبه است، توبه یعنی بازگشت به طبیعت سالم. توبه نه تنها به معنی احساس تاسف شخص از مبادرت به گناه است بلکه به معنی بازگشت و ترک آن گناه نیز هست. اعتراف به گناهان کافی نیست؛ ما باید از مبادرت به گناه نیز دست بکشیم. وقتی یک شخص حقیقتا توبه میکند، اعمال، افکار و تمایلات او نیز تغییر میکند. اگر شخصی بگوید، ”من توبه کرده ام“، اما هیچ چیز مشهودی برای اثبات این مدعا در زندگی او دیده نشود، آنوقت ”توبه“ او کاذب و دروغین بوده است.
توبه گامی اساسی در ب نجات است. بدون توبه، نجات غیر ممکن است (متی ۵: ۳-۴؛ مرقس ۱: ۴، ۱۵؛ اعمال ۲: ۳۷-۳۸؛ دوم پطرس ۳: ۹). توبه نصوح چیست؟خداوند در قرآن کریم از توبه ای با عنوان توبه نصوح سخن می گوید. توبه نصوح    توبه نصوح چیست؟بازگشت از گناه و روی آوردن به رحمت و مغفرت الهی، عملی استکه آرزوی خسته دلان از گناهان صغیره و کبیره است. المومنین(ع) در دعای کمیل می فرمایند: ظلمت نفسی، یعنی با گناه، خودم به خودم ظلم کرده ام.بنابراین گناه بیشترین آس. قانون مجازات ی مصوب 1392 بر خلاف قانون مجازات 1370 که متعرض بحث توبه نشده بود و نیز بر خلاف قانون تعزیرات 1375 که توبه را در برخی از مواد قانونی و در خصوص بعضی از جرایم از موجبات معافیت یا تخفیف مجازات می داند، در فصل یازدهم ، توبه را به صورت جداگانه و به عنوان حکم کلی پیش بینی و آن را از موارد سقوط یا تخفیف مجازات تلقی کرده است. هر چند که عن.
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه30 فهرست شناخت خدا ونعمتها ایمان وعمل غفلت وگناه توبه شرایط توبه وقبولی آن «بسمه تعالی » 1- شناخت نعمتها خداوند مهربان از راه رحمت ومحبت ولطف وعنایت ، انسان را لایق آراسته شدن به نعمت های نموده که د هن دشت هستی هیچ یک ازموجودات ، حتی فرشتگان مقرب را بدین صورت شایستگی ولیاقت نداده . انیکه ما را از وجود فرشتگان آگاه کرده ...
دریافت فایل گروه معارف: مدرس حوزه و و مفسر قرآن در ادامه تفسیر سوره لقمان به بیان تفاوت توبه و انابه در قرآن پرداخت. ادامه: تفاوت توبه و انابه در قرآن تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . خیال کن قیامت بر پا شده یک عده را دارند کشان کشان می برند سمت آتش آتش زبانه کشیده تا بالای بالا ... هول انداخته تو دل آن ها صدای ناله می شنوند... صدای ضجه ... صدای فریادهای سوختم ! سوختم ! خب این ها جا می زنند. حق هم دارند. مثل ی که تا پای دار نیامده و چشمش به حلقه دار نیفتاده کرکری می خواند که دارم بزنند! مگر چه می شود؟!... اما همین که پای چوبه . چگونگی پذیرش توبه و بازگشت به درگاه الهی را در این گزارش بخوانید. استغفار، توقف در مسیر گناه و شستشوی خویشتن است و توبه بازگشت به سوی اوست که وجودی است بی انتها. استغفار به معنای شستشو است و توبه به معنای ب کمالات است. سوال فرق توبه و استغفار را توضیح دهید و انواع توبه را نام ببرید؟ پاسخ گروهی معتقدند که فرقی میان استغفار و توبه نیست. برای آنکه استغفار و توبه یکی است و توبه تاکید استغفار است. ولی گروهی دیگر میان آن دو فرق گذارده اند، به آن جهت که استغفار مقدم بر توبه است و تقدم استغفار بر توبه به این معناست که انسان باید خود را از گناهان پاک سازد و سپس خود را به اوصاف الهی بیاراید. در واقع استغفار، توقف در مسیر گناه و شستشوی خویشتن است و توبه بازگشت به سوی اوست که وجودی است بی انتها. استغفار به معنای شستشو است و توبه به معنای ب کمالات است، مانند شخص آلوده که باید اول لباس چرکین را از تن بیرون بیاورد و خود را شستشو بدهد و بعد لباس پاکیزه به تن کند. یا باید ابتدا جاروب کند، سپس زمین را فرش کند.[1] ادامه مطلب انسان مختار است، مى‏ تواند ایمان آورد و یا کفر ورزد. مى ‏تواند بر ایمان خود پایدار و یا در کفر خود پافشارى کند. مى ‏تواند توبه کند یا بر گناه اصرار بورزد.

إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ بَعْدَ إِیمَانِهِمْ ثُمَّ ازْدَادُواْ کُفْرًا لَّن تُقْبَلَ تَوْبَتُهُمْ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الضَّآلُّونَ (آل عمران ـ 90)
انى که پس از ایمان خ. گفتم: این هم توفیق می خواهد!
گفتی: ألا تحبون ان یغفرالله لکم * دوست ندارید خدا ببخشدتون؟! (نور/22) گفتم: معلومه که دوست دارم منو ببخشی.
گفتی: و استغفروا ربکم ثم توبوا الیه

- پس از خدا بخواید ببخشدتون و بعد توبه کنید (هود/90)

گفتم: با این همه گناه... آخه چیکار می تونم م؟

گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل وبة عن عباده
حر اولین ی بود که جلوی را گرفت،حر بود که بر دل حرم حسین اضطراب افکند،حر چنان کرد که خطابش نمود:مادرت به عزایت بنشیند.اما حر،وقتی به حقیقت مطمئن شد،از توبه نا امید نشد،برگشت،توبه کرد و یکی از هفتاد و دو نفر شد.اگر یک روز تاخیر کرده بود!؟اگر به وسوسه ها گوش کرده بود؟چرا بر نمی گردیم؟چرا توبه نمی کنیم؟چرا تاخیر در توبه؟چرا نا امیدی از لطف و بخشش خدا؟**********************************************یزید فاسق بود و فاجر، آشکارا قوانین دین را به مس ه می گرفت، اگر قیام نمی کرد،دیگر نامی از باقی نمی ماند.مردم بنده دنیا بودند، دین لقلقه ی زبانشان بود، وقت بلا و امتحان بیشترشان رفتند، تنها ماند، اما قیام کرد.بنده ی دنیا نباشیم! نکند وقت امتحان مان را تنها بگذاریم. ریشه کن کنیم هر حب دنیایی را در خود. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا نشانه ها را جدی بگیریم! در قیام دوباره ای که در راه است ما در کدامین گروه خواهیم بود؟ این که «ادعای» توبه و تأکید وی بر دست کشیدن از رفتارهای گذشته اش را راست و واقعی فرض کنیم، یا دروغ و فریبکاری بدانیم، وظیفه ی در قبال چنین فردی آن است علی (ع) در گفتاری حکیمانه و کوتاه فرمودند: ترک گناه آسان تر از تقاضاى توبه است. لفظ توبه و مشتقات آن نزدیک به 87 بار در قرآن مجید ذکر شده و این کثرت ذکر دلیل بر عظمت این حقیقت در پیشگاه حضرت محبوب است . مسأله ى توبه را در قرآن کریم مى توان به پنج بخش تقسیم کرد : 1 ـ امر به توبه. 2 ـ راه توبه ى واقعى. 3 ـ پذیرش توبه. 4 ـ روى گردانى از توبه. 5 ـ علت قبول نشدن توبه. توضیحات بحث در ادامه مطلب... تـــوبــــــه توبه نه تنها به معنی احساس تاسف شخص از مبادرت به گناه است بلکه به معنی بازگشت و ترک آن گناه نیز هست. اعتراف به گناهان کافی نیست؛ ما باید از مبادرت به گناه نیز دست بکشیم. وقتی یک شخص حقیقتا توبه میکند، اعمال، افکار و تمایلات او نیز تغییر میکند. اگر شخصی بگوید، ”من توبه کرده ام“، اما هیچ چیز مشهودی برای اثبات این مدعا در زندگی او دیده نشود، آنوقت ”توبه“ او کاذب و دروغین بوده است.
توبه گامی اساسی در ب نجات است. بدون توبه، نجات غیر ممکن است (متی ۵: ۳-۴؛ مرقس ۱: ۴، ۱۵؛ اعمال ۲: ۳۷-۳۸؛ دوم پطرس ۳: ۹). با اهدا سلام در اولین صبح ربیع و زمستان :
عشق یعنی اشک توبه در قنوت ... خواندنش با نام غفار الذنوب
عشق یعنی چشم ها هم در رکوع ... شرمگین از نام ستار العیوب

عشق یعنی سر سجود و دل سجود ... ذکر یارب یارب از عمق وجود

عشق یعنی شب نیایش با خدا ... تا طلوع صبح دلتنگی دعا

عشق یعنی آه دیگر پشت آه ... سوز دل را پر کشاندن تا به ماه <. انسان به دلیل و اختیار در معرض خطا و گناه قرار دارد اما توبه، مسیری برای بازگشت از گناه است. رمضان، راهی براى توبه و بازگشت ماه مبارک رمضان الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و بعد: بزرگترین نفعی که انسان می تواند در این ماه کریم به دست بیاورد توبه و بازگشت به سوی پروردگار و محاسبه نفس است. در توبه باز است و عطای الهی در دسترس و فضل و بزرگواری اش هر صبح و شام در برابر ماست؛ اما کجاست آن بازگشته و کجاست آن خواهان مغفرت الهی؟ لب انسان مانند چراغی است نورانی که به وسیلۀ معاصی های غبار بر روی آن پوشیده، و مقدار غبار بر حسب قلت و کثرت معاصی است؛ باید با توبه این غبارها را زدود و قلب نورانی خود را نمایان کرد و لذا توبه قلب را پاک و معاصی را می شوید؛ همان طوری که پاک چراغ، چراغ را نورانی می نماید. سلام پسری هستم 18 ساله که از سن 12 سالگی شروع به استمنا وبیش از 10 بار هم لواط .الان میخوام توبه کنم اما به خودم میگم که خدا منو میبخشه یا نه.نمیدونم چیکار کنم اگه میشه کمکم کنید.


پاسخ:
سلاما علیکم جناب محمد رضا
اینکه اکنون و در این حال احساس پشیمانی می کنید این خود نشان از علاقه و لطف خداوند به شماست.
بله،خداوند متعال ب. نویسنده کتاب «بازگشت به خویش» معتقد است انسان نیاز دائم به توبه دارد. وی به تشریح اثر خود در خصوص نهج البلاغه می پرداد. انسان نباید بگوید که من چون هنوز نَفسم را تربیت نکرده ام و نمی توانم او را کنترل کنم و مهارش را در دست بگیرم که دیگر گناه نکند و خطایی از او سر نزند ، به همین خاطر توبه نمی کنم ! زیرا توبه من فایده ای ندارد! این کار را نکنید. از گناهانتان توبه کنید، از کجا معلوم که تو دوباره گناه کنی؟! شاید نکردی. شاید همین امشب اجل رسید و از دنیا رفتی ، چ. b مردى از اهل حبشه نزد رسول خدا صلوات الله علیه و آله آمد وگفت : یا رسول الله ! گناهان من بسیار است. آیا در توبه به روى من نیز باز است ؟ (ص) فرمود : آرى ، راه توبه بر همگان ، هموار است. تو نیز از آن محروم نیستى. مرد حبشى از نزد (ص) رفت. مدتى نگذشت که بازگشت و گفت : یا رسول الله ! آن هنگام که معصیت مى ‏ ، خداوند ، مرا مى ‏دید ؟ (ص) فرمود : آرى ، مى ‏. با توجه به علاقه و رابطه خوبی که من با آقای سلیمانی دارم این موضوع را پیگیری می کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت خواهی و توبه کند. مردی روبروی سجاد علیه السلام ایستاد و گفت: سپاس خ را که شما را کشت و نابود ساخت و مردم را از ان آسوده و المؤمنین یزید را بر شما پیروز کرد. (ع) نیز با استناد با آیاتی از قرآن او را توبه داد. دو راهی عجیبیه!
روزه ی ی آ ماه شعبون!
پیشواز رمضون!
چسبوندن شعبون و رمضون!
از اون طرفم کلوخ اندازون!:-d به اجماع تمام علماى دین توبه از گناهان ، واجب است و آیات قرآن بر این موضوع تصریح دارند:
توبوا الى الله جمیعا ایها المؤ منون (71)
اى مؤ منان ، توبه کنید و به سوى خداوند باز گردید.
یا ایها الذین امنوا توبوا الى الله توبة نصوحا (72)
اى انى که ایمان آورده اید، توبه کنید به جانب خداوند توبه نصوح و خالص .
توبه از نظر عقل نیز واجب است . زیرا توبه باعث دفع ضرر مى شود و دفع ضرر هم به حکم عقل سلیم واجب است . سلام بر مولایم...مولایم امید وارم احوال ت در غیبت خوب باشد....احوال من در زمین بدون تو خوب نیست...تو خود بهتر ازمن احوال مرا می دانی..گفتن احوالم بیشتر تو را ناراحت می کند تا خوشحال.....ولی مولایم مرا که می شناسی..به من می گویند خادم المهدی ..ولی من این را باور ندارم..من همانم که هستم..خادم المهدی نشده ام.. ولی مرا به این نام می خوانند...می خواهم باشم ولی نمی توانم....اشتباه نوشتم نتواستن نداریم...نمی خواهم..اگر می خواستم می رسیدیم...ولی آقایم... می خواهم و می توانم به تو برسم..پس از این به بعد تلاش می کنم که به تو برسم..و خادم المهدی شوماگر تو مرا قابل بدانی و مرا پذیرا باشی....پس توبه می کنم به درگاه ایزد منان و توانا توبه می کنم در محضر خدای مهدی...که مرا ببخشد و توبه مرا قبول کن....که آن توبه ای پایدار و استوار به نام مهدی باشد... بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: شرک سر منشأ و رأس همه دردهای باطنی است، ولی هر دردی حتّی شرک دوا دارد و با توبه دوا می شود. و توبۀ شرک هم اینست که انسان موحّد بشود. همین شهادتین، توبه شرک است. اینکه گفته اند برای مُشرک توبه قبول نیست، بدین معناست که با وجود شرک توبه اش قبول نی. قرآن کریم:" انی که حقایق هدایت را کتمان کنند، مورد لعنت خدا قرار می گیرند، مگر آنکه توبه کنند و کارهای خود را اصلاح کنند که در این صورت ایشان را می بخشم، زیرا من توبه پذیر و مهربانم." --- قرآن کریم/ بقره 160 --- *** توبیخ بدکاران و پاداش به نیکوکاران ، دو رکن اساسی در زمینه سازی رشد و اصلاح نادرستی ها در سازمان است. *** ظریف: این موضوع را پیگیری می کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت خواهی و توبه کند. ای خدا ای فاتح هر مشکلم/ وی همه آرامش جان و دلم /بشنو از دل راز یک بی آبرو/ ده مجال گفتگویم، گفتگو /در شب احیا به تو رو کرده ام/ خویش را با توبه همسو کرده ام /گرچه عمری با گنه بنشسته ام/ گرچه قلب صاحبم بش ته ام /صبر کن، از کیفر من بر حذر/ تا کنم در خویش تجدید نظر /بهر تو خود را مهیا می کنم/ توبه را در خویش احیا می کنم /هر که باید رفت چون فرزند ن. طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک خبره ( راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی و اجرای تحقیق است ... یاد تو افتادم توبه رفت از یادم جان خسته ام را به دست تو دادم با چشمان بستم به پایت افتادم دور از عشقت حالا در دستان بادم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم ســـــــــوختم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم 51510170879466023741.jpg توبه بشر حافی علّامه حلّى در منهاج الکرامة نقل کرده که بر دست حضرت موسى بن جعفر ، بشر حافى توبه کرد، و سببش آن شد که روزى آن حضرت گذشت از در خانه او در بغداد، شنید صداى ساز و آواز، غناها و نى و که از آن خانه بیرون مى‏آید، پس بیرون آمد از آن خانه کنیزکى و در دستش خاکروبه بود، آن خاکروبه را ریخت بر در خانه. حضرت به او فرمود: اى کنیزک! صاحب . به مجنون گفت روزی ساربانی

چرا بیهوده در صحرا دوانی

اگر با لیلی ات بودی سر وکار

من او را دیدمش با دیگری یار

سر زلفش به دست دیگران است

تو را بیهوده در صحرا دوان است

ز حرف ساربان مجنون فغان کرد

جوابش این رباعی را بیان کرد

در خت بی ثمر هر نشاند

دوای درد مجنون را بداند

میان عاش. فقط مینویسم چون میخوام توبه کنم ! برم به سوی حق ! بهتره بگم همه مون بریم به سوی خدا ... وقتی در از نعمت های بهشت رو باز میکنم و میبینم چقدر چیزهاست که اگه توی دنیا انجام ندیم آ ت رو گرفته ایم ... واقعا میشه این دنیا رو به اون دنیا فروخت !؟! امیدوارم بتونم از اصحاب و یاران زمان باشم . خداوندا ، به ما مجالی ده که بتوانیم توبه و قرار گرفتن در مسیر حضرت بقیه الله الاعظم را پیش گرفته و در این ماه غمناک ما رو مورد مغفرت خود قرار ده ... آمین یا رب العالمین

یکی از آفت های امروز و فردا برای آدم شدن در این روایت بسیار زیبا آمده:
صادق علیه السلام می فرمایند:
فتدارک ما بقی من عمرک و لا تقل غداً أو بعد غد، فإنّما هلک من کان قبلک بإقامتهم علی الأمانی و سویف حتی أتاهم أمرالله بغته و هم غافلون؛ پس ما بقی عمر خویش را دریاب و مگو فردا یا پس فردا؛
زیرا انی که قبل از تو می زیستند، به سبب . حضرت محمد (ص) : هرکه مرد یا زن مسلمانی را غیبت کند ، خداوند تعالی چهل روز و شب و روزه او را قبول نکند ، مگر اینکه ی که غیبتش را نموده از وی در گذرد. جامع الاخبار صفحه ۱۰۹
----------------------------------------
صادق (ع) : غیبت ،حسنات ( خوبی ها و نیکی ها ) را از بین می برد همانطور که آتش هیزم را از بین می برد. خداوند بزرگ به موسی وحی می فرمود : غیبت کننده . توبه در قرآن و احادیث و معنای توبه توبه یعنی بازگشت و نسبت داده می شود به انسان و به خدای متعال دسته بندی معارف ی فرمت فایل docx حجم فایل 107 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 150 دریافت فایل توبه در قرآن و احادیث و معنای توبه فروشنده فایل کد کاربری 15 تمام فایل ها توبه یعنی بازگشت و نسبت داده می شود به انسان و به خدای متعال ، معنای توبه در مورد انسان بازگشت از معصیت به سوی فرمانبرداری است و در مورد خدای متعال رجوع از عذاب به سوی لطف است . توبه در اصطلاح ، پشیمانی از گناه است به خاطر گناه بودنش ، پس خارج می شود با این تعریف ، پشیمانی از خوردن به خاطر ضرر رساندن آن به جسم ، و به تحقیق توبه با عزم همیشگی بر ترک بازگشت به گناه ، حاصل می شود و ظاهر این است که این عزم ، لازمة آن پشیمانی بوده و از آن ج ناپذیر است . فهرست مطالب معنای توبه الف – معنای لغوی توبه ب – معنای اصطلاحی توبه توبه در قرآن توبه در احادیث حقیقت توبه توبه با سه امر تحقق می یابد : الف- آگاهی به ضرر گناه ب- پشیمانی ج- قصد ترک گناه وجوب توبه الف- وجوب توبه در قرآن ب- وجوب توبه در سنت ج- وجوب توبه از نظر اجماع د-وجوب توبه از نظر عقل فوری بودن وجوب توبه توبه از جمیع معاصی توبه هنگام رؤیت مرگ قبول توبه از جانب خداوند آثار توبه حق الله و حق الناس نقش توبه درحق الله و حق الناس نظر فقهای مذاهب چهارگانه در مورد توبه معنای جرم در حقوق جزا عناصر تشکیل دهنده جرم انواع جرائم معنای مجازات اقسام مجازات ها معنای حد نقش توبه در حدود تعزیر فرق بین حد و تعزیر نقش توبه در جرائم تعزیری الف- اقرار ب- بینه ج- علم و حاکم ی و کیفر آن راه های ثبوت مجازات کار 1- قتل 2- رجم ( سنگسار ) 3- جلد (تازیانه زدن ) 4- جمع بین صد تازیانه و سنگسار 5- جمع بین تازیانه و تراشیدن سر و تبعید نمودن 6- ضغث 7-پنجاه تازیانه 8-جمع بین جلد و کیفر اضافه توبه کار لواط و کیفر آن اثبات لواط حد لواط نقش توبه در مجازات لواط مساحقه و کیفر آن نقش توبه در کیفر سحق قیادت و کیفر آن نقش توبه در سقوط کیفر قیادت قذف و کیفر آن نقش توبه در کیفر قذف نقش توبه در قبول شهادت قذف کننده قذف مادر پیغمبر و کیفر آن توبة قذف کنندة مادر پیغمبر (ص) شرب خمر و کیفر آن موجبات حد مسکر حد مسکر ثبوت شرب مسکر نقش توبه در کیفر خورند نقش توبه در مستحل الخمر و دیگر مسکرات حد سایر مسکرات نقش توبه در فروشنده خمر و دیگر مسکرات سرقت و کیفر آن طرق اثبات حد سرقت نقش توبه در کیفر محاربه و کیفر آن نقش توبه در کیفر محارب تعریف مرتد و اقسام آن شرایط ارتداد حکم ارتداد نقش توبه در کیفر مرتد فطری نقش توبه در کیفر مرتد ملی نقش توبه زن در کیفر زن مرتد کشتن مرتدی که توبه کرده تکرار ارتداد دشنام به و کیفر آن توبة دشنام دهنده سحر و کیفر آن راه های ثبوت سحر نقش توبه در کیفر ساحر استمناء کننده و کیفر ان نقش توبه در استمناء و طی با حیوان و کیفر آن توبه وطی کننده با حیوان کیفر جماع با مرده و نقش توبه در آن استمناء کننده و کیفر آن نقش توبه در استمناء و طی با حیوان و کیفر آن توبة وطی کننده با حیوان کیفر جماع با مرده و نقش توبه در آن توبهقرآناحادیثمعنای توبه