تحقیق در مورد توبه تنها راه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد توبه تنها راه : اول.
وقتی هیچی نداری
وقتی خالیه خالی ای
وقتی صفری
کار خوب و بدت سر به سره
عجب حس غربتی داره؛
بدتر وقتیه که منفی ای
کم داری
بد اری
عهد ش تی
توبه ش تی
هزار بار،
حالا باید دو بار توبه کنی
توبه کنی از بدی ها
توبه کنی از توبه ش تن ها
هل لی من توبه؟

رَبُّکُمْ أَعْلَمُ بِما فِی نُفُوسِکُمْ إِنْ تَکُونُوا .
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه38 فهرست مطالب شرائط و انواع توبه تازه اگر تمام عبادات انجام گیرد و حقوق الهی و مردم گوشه ای از راههای توبه و جبران تذکرات دهگانه 4-سعی کنید وصیت تکیه گاه شما نشود 5-وصیت وسیله محبوبیت 6-وصیت گاهی واجب است لحظه مرگ بیان علی بن طالب علیه السلام لحظات جان دادن خوبان مقدمه توبه به معنای برگشت است و لذا در ...
دریافت فایل رئیس جمهور گفت: ظلم ما باعث قهر طبیعت می شود، امروز باید تصمیم بگیریم و اساسش توبه است، توبه یعنی بازگشت به طبیعت سالم. توبه نه تنها به معنی احساس تاسف شخص از مبادرت به گناه است بلکه به معنی بازگشت و ترک آن گناه نیز هست. اعتراف به گناهان کافی نیست؛ ما باید از مبادرت به گناه نیز دست بکشیم. وقتی یک شخص حقیقتا توبه میکند، اعمال، افکار و تمایلات او نیز تغییر میکند. اگر شخصی بگوید، ”من توبه کرده ام“، اما هیچ چیز مشهودی برای اثبات این مدعا در زندگی او دیده نشود، آنوقت ”توبه“ او کاذب و دروغین بوده است.
توبه گامی اساسی در ب نجات است. بدون توبه، نجات غیر ممکن است (متی ۵: ۳-۴؛ مرقس ۱: ۴، ۱۵؛ اعمال ۲: ۳۷-۳۸؛ دوم پطرس ۳: ۹). توبه نصوح چیست؟خداوند در قرآن کریم از توبه ای با عنوان توبه نصوح سخن می گوید. توبه نصوح    توبه نصوح چیست؟بازگشت از گناه و روی آوردن به رحمت و مغفرت الهی، عملی استکه آرزوی خسته دلان از گناهان صغیره و کبیره است. المومنین(ع) در دعای کمیل می فرمایند: ظلمت نفسی، یعنی با گناه، خودم به خودم ظلم کرده ام.بنابراین گناه بیشترین آس. قانون مجازات ی مصوب 1392 بر خلاف قانون مجازات 1370 که متعرض بحث توبه نشده بود و نیز بر خلاف قانون تعزیرات 1375 که توبه را در برخی از مواد قانونی و در خصوص بعضی از جرایم از موجبات معافیت یا تخفیف مجازات می داند، در فصل یازدهم ، توبه را به صورت جداگانه و به عنوان حکم کلی پیش بینی و آن را از موارد سقوط یا تخفیف مجازات تلقی کرده است. هر چند که عن.
تحقیق در مورد توبه لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه30 فهرست شناخت خدا ونعمتها ایمان وعمل غفلت وگناه توبه شرایط توبه وقبولی آن «بسمه تعالی » 1- شناخت نعمتها خداوند مهربان از راه رحمت ومحبت ولطف وعنایت ، انسان را لایق آراسته شدن به نعمت های نموده که د هن دشت هستی هیچ یک ازموجودات ، حتی فرشتگان مقرب را بدین صورت شایستگی ولیاقت نداده . انیکه ما را از وجود فرشتگان آگاه کرده ...
دریافت فایل تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . صاحب توبه مى‏ کند و خداوند توبه اش را مى پذیرد ولى صاحب غیبت توبه مى نماید و خداوند توبه اش را نمى‏ پذیرد تا وقتى که شخص غیبت شده او را حلال کند ادامه مطلب خیال کن قیامت بر پا شده یک عده را دارند کشان کشان می برند سمت آتش آتش زبانه کشیده تا بالای بالا ... هول انداخته تو دل آن ها صدای ناله می شنوند... صدای ضجه ... صدای فریادهای سوختم ! سوختم ! خب این ها جا می زنند. حق هم دارند. مثل ی که تا پای دار نیامده و چشمش به حلقه دار نیفتاده کرکری می خواند که دارم بزنند! مگر چه می شود؟!... اما همین که پای چوبه . چگونگی پذیرش توبه و بازگشت به درگاه الهی را در این گزارش بخوانید. خیال کن قیامت بر پا شدهیک عده را دارند کشان کشان می برند سمت آتشآتش زبانه کشیده تا بالای بالا ...هول انداخته تو دل آن هاصدای ناله می شنوند...صدای ضجه ...صدای فریادهای سوختم ! سوختم !خب این ها جا می زنند.حق هم دارند.مثل ی که تا پای دار نیامدهو چشمش به حلقه دار نیفتاده کرکری می خواندکه دارم بزنند! مگر چه می شود؟!...اما همین که پای چوبه دار بیاورندشزانوهایش سست می شود می گوید غلط !یک فرصت دیگر بدهیدبه خدا آدم می شومتوبه ، توبه ، توبه ...حالا پای آتش جهنم که رسیده هم همانطور داد و فریاد می کند که غلط .برم گردانید ببینید چه آدم خوبی می شوم!قول می دهمقول می دهم که دیگر گناه نکنمتوبه ، توبه ، توبهخدا می گوید : من اینها را می شناسماینها حتی اگر برگردند هم درست نمی شونداینها دروغ می گویند...فکرش را ...پای آتش جهنم هم آدم بخواهد دروغ بگوید!!! انسان مختار است، مى‏ تواند ایمان آورد و یا کفر ورزد. مى ‏تواند بر ایمان خود پایدار و یا در کفر خود پافشارى کند. مى ‏تواند توبه کند یا بر گناه اصرار بورزد.

إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ بَعْدَ إِیمَانِهِمْ ثُمَّ ازْدَادُواْ کُفْرًا لَّن تُقْبَلَ تَوْبَتُهُمْ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الضَّآلُّونَ (آل عمران ـ 90)
انى که پس از ایمان خ. می‏گیریم ! توبه نمی‏کنیم و می‏خوانیم ! توبه نمی‏کنیم و به حج می‏رویم !
توبه نمی‏کنیم و قرآن می‏خوانیم ! توبه نمی‏کنیم و ذکر می‏گوئیم ! توبه‏
نمی‏کنیم و در مجالس ذکر شرکت می‏کنیم ! بخدا قسم اگر شما یک توبه ید
تا پاک بشوید وبعد یک شبانه روز بخوانید با ح توبه و پاکی ،
همان یک شبانه روز به اندازه ده سال شما را جلو می‏برد و به مقام قرب‏
پرودگار می‏رساند . سوراخ دعا را گم کرده‏ایم ، راهش را بلد نیستیم .
شخصی آمد خدمت المؤمنین علی ( ع ) استغفار کرد . او هم مثل ما
خیال می‏کرد توبه ، گفتن استغفر الله ربی و اتوب الیه است واگر ( غ‏
) اش را هم خیلی غلیظ بگوئیم دیگر توبه ما خیلی بهتر است . علی ( ع )
فهمید این بدبخت چقدر گمراه است . کم اتفاق می‏افتاد که اواینجور حدت‏
به ج بدهد و با لحن تندی سخن بگوید ولی اینجا با لحن تندی سخن گفت ،
فرمود : « ثکلتک امک ، ا تدری ما الاستغفار ؟ الاستغفار درجة العلیین »
ای خدا مرگت بدهد ، ای مادرت بعزایت بنشیند ! آیا تومیدانی استغفار
چیست ؟ استغفار درجه مردمان بلند مرتبه است . استغفار ، ح توبه و
یک ح مقدس است ، یک جو مقدس وپاک است . شما ح توبه را
پیدا ید ، واقعا توبه ید ، بعد خودتان را در یک جو و فضای مقدس‏
می‏بینید ، احساس می‏کنید که لطف وعنایت الهی بر روح شما سایه افکنده‏
است ، احساس می‏کنید گروهی از فرشتگاه دور شما را گرفته‏اند ، پاک‏
می‏شوید ، چون در ح توبه انسان خود بینی را از دست می‏دهد ، خود را
ملامت می‏کند وگناهان خویش را در نظر می‏گیرد . 127 گـــــــــــــــــــفــــــــــــــــــته بودم که اگر بوسه دهی توبه کنم.. که دگــــــــــــــــــر بار از این گونه خطاها نکنم.. بـــوســـــــہ دادی و چو برخواست لبت از لب من.. توبه کــــــــــــــــــردم که دگر توبه بیجا نکنم! رئیس جمهور کشورمان در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات ۹۶ گفت: ظلم ما باعث قهر طبیعت شده است؛ باید توبه کنیم. ی که مرتکب گناه شده 1-واجب است فورا توبه کند 2-واجب است انسان از گناه متنفر باشد چه توانایی بر امر بمعروف و نهی از منکر دارد یا نه، همه باید از گناه متنفر باشند 3- ی که مرتکب معصیت شده فاسق است نمی شود پشت سرش خواند یا در دادگاه شهادتش را پذیرفت مکر آنکه توبه کند4- ی که مرتکب معصیت شده و به سفر رفت چنانچه در سفر محتاج به مال واموال شد از ب. انسان تا در این دنیا هست و رشته ی حیاتش باقی است و تا وقتی که مرگ مستقیما به او روی نیاورده است مهلت برای توبه دارد تنها در ساعات و لحظات آ که در تعبیرات حدیثی(ساعات معاینه) نامیده شده است (یعنی لحظه ای که انسان مرگ را و جهان دیگر را معاینه میکند و به چشم میبیند در عین اینکه هنوز زنده است دنیای دیگر را در مقابل خود حاضر میبیند) توبه قبو. مردی به محضر اکرم (ص) آمد وگفت : ای رسول خدا هیچ کار زشتی نیست مگر این که انجام داده ام ,آیا توبه ی من قبول می شود ؟! اکرم (ص) به او فرمودند:آیا پدرت ومادرت زنده هستند ؟او گفت :پدرم زنده است. حضرت فرمودند : برو به پدرت نیکی کن , که همین نیکی به پدر موجب پذیرفتن توبه ی تو خواهد شد. وقتی او رفت (ص) آهسته به گونه ای که نفهمد وناراحت نشود,به حاضران. انسان به دلیل و اختیار در معرض خطا و گناه قرار دارد اما توبه، مسیری برای بازگشت از گناه است. اهمیت و آثار توبه توبه، بازگشت از گناه و استغفار و جبران گناه است. انسان به دلیل و اختیار و نیز نفس اماره، ، غفلت در معرض خطا و گناه قرار دارد. در این گزارش به اهمیت توبه می پردازیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] توبه پشیمانی از فعل و انابه ترک گناهان و شاهد آن قول سجاد(علیه السلام)است: «اللهم ان یکن الندم توبةً إلیک فأنا أندم النادمین و ان یکن رک لمعصیتک انابةً فأنا أوّل المنیبین / خدایا، اگر پشیمانی توبه است پس من پشیمان ترین پشیمانان هستم و اگر ترک معصیت انابه است پس من اولین انابه کنندگانم». حر اولین ی بود که جلوی را گرفت،حر بود که بر دل حرم حسین اضطراب افکند،حر چنان کرد که خطابش نمود:مادرت به عزایت بنشیند.اما حر،وقتی به حقیقت مطمئن شد،از توبه نا امید نشد،برگشت،توبه کرد و یکی از هفتاد و دو نفر شد.اگر یک روز تاخیر کرده بود!؟اگر به وسوسه ها گوش کرده بود؟چرا بر نمی گردیم؟چرا توبه نمی کنیم؟چرا تاخیر در توبه؟چرا نا امیدی از لطف و بخشش خدا؟**********************************************یزید فاسق بود و فاجر، آشکارا قوانین دین را به مس ه می گرفت، اگر قیام نمی کرد،دیگر نامی از باقی نمی ماند.مردم بنده دنیا بودند، دین لقلقه ی زبانشان بود، وقت بلا و امتحان بیشترشان رفتند، تنها ماند، اما قیام کرد.بنده ی دنیا نباشیم! نکند وقت امتحان مان را تنها بگذاریم. ریشه کن کنیم هر حب دنیایی را در خود. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا نشانه ها را جدی بگیریم! در قیام دوباره ای که در راه است ما در کدامین گروه خواهیم بود؟ سجاد (ع ) مى فرماید: توبه بمعنى کار شایسته و باز گشت از انحراف نه لقلقه زبان ، به این ترتیب شرایط قبول شدن توبه را بدست آوردیم . شرایط صحت و کمال توبه اینستکه انسان گنه کار باید توبه کند و تدارک گذشته را نماید و اصلا به گذشته بر نگردد و در اطاعت حقّ کوشا باشد و شرایط صحت و قبولى آمرزش و توبه شش چیز است چنانچه شخصى براى خود نمائى در حضور . عضو فرا یون ولایی مجلس گفت: اگر مجمع ون حاضر است توبه آشکار کند، به نظر می رسد جامعتین آنها را بپذیرد. لفظ توبه و مشتقات آن نزدیک به 87 بار در قرآن مجید ذکر شده و این کثرت ذکر دلیل بر عظمت این حقیقت در پیشگاه حضرت محبوب است . مسأله ى توبه را در قرآن کریم مى توان به پنج بخش تقسیم کرد : 1 ـ امر به توبه. 2 ـ راه توبه ى واقعى. 3 ـ پذیرش توبه. 4 ـ روى گردانى از توبه. 5 ـ علت قبول نشدن توبه. توضیحات بحث در ادامه مطلب... یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انی که به مرحوم هاشمی اهانت د باید توبه کنند گفت: آن هایی که قصدشان حذف هاشمی از نظام بود هم باید توبه کنند. تا وقتی یقظه و بیداری پیدا نگردد انسان موفق به توبه نمی شود.

♦ توجه به آیه ۱۰۴ سوره توبه:
أَلَمْ یَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ هُوَ یَقْبَلُ َّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَیَأْخُذُ الصَّدَقَاتِ وَأَنَّ اللَّهَ هُوَ َّوَّابُ الرَّحِیمُ
آیا ندانسته اند که فقط خداست که از بندگانش توبه را می پذیرد و صدقات را دریافت می کند؟ و یقیناً خ. در عهد رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله زنى زیورى را سرقت کرد او را گرفتند و به حضور رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله بردند و عرض د: این زن از ما زیورى را سرقت کرد. حضرت دستور داد دست راست او را قطع کنید. اقوام این زن گفتند: آیا مى‏توانیم دست او را به پانصد دینار باز ید کنیم؟ حضرت به این در خواست فاتى نفرموده و بار دیگر فرمود: دست او را ببرید. دست او را قطع د. زن گفت آیا اگر توبه کنم مورد قبول واقع خواهد شد؟ فرمود: آرى، توبه تو مورد قبول واقع مى‏شود و تو امروز پاکى از گناهان چنانکه آن روز از مادر زادى. در آن حال این آیت آمد:
فَمَنْ تابَ مِنْ بَعْدِ ظُلْمِهِ وَ أصْلَحَ فَإِنَّ اللَّهَ یَتُوبُ عَلَیْهِ إنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ (5مائده/39) و هر که بعد از ستمش، توبه و درستکارى پیشه کند، خداوند از [گناه] او در مى‏گذرد، چرا که خداوند آمرزگار مهربان است. (1)

(1) - تفسیر جامع البیان، جلد 6، صفحه 149. کشف الاسرار، جلد 3، صفحه 113. انسان به دلیل و اختیار در معرض خطا و گناه قرار دارد اما توبه، مسیری برای بازگشت از گناه است. سلام پسری هستم 18 ساله که از سن 12 سالگی شروع به استمنا وبیش از 10 بار هم لواط .الان میخوام توبه کنم اما به خودم میگم که خدا منو میبخشه یا نه.نمیدونم چیکار کنم اگه میشه کمکم کنید.


پاسخ:
سلاما علیکم جناب محمد رضا
اینکه اکنون و در این حال احساس پشیمانی می کنید این خود نشان از علاقه و لطف خداوند به شماست.
بله،خداوند متعال ب. رمضان، راهی براى توبه و بازگشت ماه مبارک رمضان الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و بعد: بزرگترین نفعی که انسان می تواند در این ماه کریم به دست بیاورد توبه و بازگشت به سوی پروردگار و محاسبه نفس است. در توبه باز است و عطای الهی در دسترس و فضل و بزرگواری اش هر صبح و شام در برابر ماست؛ اما کجاست آن بازگشته و کجاست آن خواهان مغفرت الهی؟ لب انسان مانند چراغی است نورانی که به وسیلۀ معاصی های غبار بر روی آن پوشیده، و مقدار غبار بر حسب قلت و کثرت معاصی است؛ باید با توبه این غبارها را زدود و قلب نورانی خود را نمایان کرد و لذا توبه قلب را پاک و معاصی را می شوید؛ همان طوری که پاک چراغ، چراغ را نورانی می نماید. کبریای توبه را بشکن پشیمانی بس است
از جواهرخانه خالی نگهبانی بس است

ترس جای عشق جولان داد و شک جای یقین
آبروداری کن ای زاهد مسلمانی بس است

خلق دلسنگ اند و من آیینه با خود می برم
بشکنیدم دوستان دشنام پنهانی بس است

یوسف از تعبیر خواب مصریان دلسرد شد
هفتصد سال است می بارد! فراوانی بس است

نسل پشت نسل تن. نویسنده کتاب «بازگشت به خویش» معتقد است انسان نیاز دائم به توبه دارد. وی به تشریح اثر خود در خصوص نهج البلاغه می پرداد. انسان نباید بگوید که من چون هنوز نَفسم را تربیت نکرده ام و نمی توانم او را کنترل کنم و مهارش را در دست بگیرم که دیگر گناه نکند و خطایی از او سر نزند ، به همین خاطر توبه نمی کنم ! زیرا توبه من فایده ای ندارد! این کار را نکنید. از گناهانتان توبه کنید، از کجا معلوم که تو دوباره گناه کنی؟! شاید نکردی. شاید همین امشب اجل رسید و از دنیا رفتی ، چ. b مردى از اهل حبشه نزد رسول خدا صلوات الله علیه و آله آمد وگفت : یا رسول الله ! گناهان من بسیار است. آیا در توبه به روى من نیز باز است ؟ (ص) فرمود : آرى ، راه توبه بر همگان ، هموار است. تو نیز از آن محروم نیستى. مرد حبشى از نزد (ص) رفت. مدتى نگذشت که بازگشت و گفت : یا رسول الله ! آن هنگام که معصیت مى ‏ ، خداوند ، مرا مى ‏دید ؟ (ص) فرمود : آرى ، مى ‏. با توجه به علاقه و رابطه خوبی که من با آقای سلیمانی دارم این موضوع را پیگیری می کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت خواهی و توبه کند. اگر ی در فرایند انتخابات خدای ناکرده تخلفی مرتکب شده باشد باید توبه کند. دو راهی عجیبیه!
روزه ی ی آ ماه شعبون!
پیشواز رمضون!
چسبوندن شعبون و رمضون!
از اون طرفم کلوخ اندازون!:-d به اجماع تمام علماى دین توبه از گناهان ، واجب است و آیات قرآن بر این موضوع تصریح دارند:
توبوا الى الله جمیعا ایها المؤ منون (71)
اى مؤ منان ، توبه کنید و به سوى خداوند باز گردید.
یا ایها الذین امنوا توبوا الى الله توبة نصوحا (72)
اى انى که ایمان آورده اید، توبه کنید به جانب خداوند توبه نصوح و خالص .
توبه از نظر عقل نیز واجب است . زیرا توبه باعث دفع ضرر مى شود و دفع ضرر هم به حکم عقل سلیم واجب است . سلام بر مولایم...مولایم امید وارم احوال ت در غیبت خوب باشد....احوال من در زمین بدون تو خوب نیست...تو خود بهتر ازمن احوال مرا می دانی..گفتن احوالم بیشتر تو را ناراحت می کند تا خوشحال.....ولی مولایم مرا که می شناسی..به من می گویند خادم المهدی ..ولی من این را باور ندارم..من همانم که هستم..خادم المهدی نشده ام.. ولی مرا به این نام می خوانند...می خواهم باشم ولی نمی توانم....اشتباه نوشتم نتواستن نداریم...نمی خواهم..اگر می خواستم می رسیدیم...ولی آقایم... می خواهم و می توانم به تو برسم..پس از این به بعد تلاش می کنم که به تو برسم..و خادم المهدی شوماگر تو مرا قابل بدانی و مرا پذیرا باشی....پس توبه می کنم به درگاه ایزد منان و توانا توبه می کنم در محضر خدای مهدی...که مرا ببخشد و توبه مرا قبول کن....که آن توبه ای پایدار و استوار به نام مهدی باشد... بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: شرک سر منشأ و رأس همه دردهای باطنی است، ولی هر دردی حتّی شرک دوا دارد و با توبه دوا می شود. و توبۀ شرک هم اینست که انسان موحّد بشود. همین شهادتین، توبه شرک است. اینکه گفته اند برای مُشرک توبه قبول نیست، بدین معناست که با وجود شرک توبه اش قبول نی. حالم حال گرگی است که خداوند توبه اش را پذیرفته اما مردمان میگویند توبه گرگ مرگ است… به کوچه ای در این خیابان زندگی رسیده ام که شعری در ورودی اش چشم نوازی میکند
شیعه ی مرتضی علی عمر تلف نمیکند از لحظات و فرصتش صرف نظر نمیکند
تا نرسیده مرگ تو, توبه کن از گناه خویش مرگ و عجل فرا رسد , توبه اثر نمیکند...
و حکایتیت این گذر گاه زمان! جز وصل تو دل به هرچه بستم توبه بی یاد تو هر جا که نشستم ،توبه در حضرت تو ،توبه ش تم صد بار زین توبه که صد بار ش تم توبه از بس که ش تم و ببستم توبه فریاد همی کند ز دستم توبه دیروز به توبه ای ش تم ساغر وامروز به ساغری ش تم توبه از هر چه نه از بهر تو توبه ور بی تو غمی خوردم از آن غم توبه و آن نیز که بعد ازین برای تو کنم گر بهتر از آن توان از آن هم توبه باقر(ع): به محمدبن مسلم فرمودند: ای محمّد گناهان مومن که از آن توبه کرده، آمرزیده شده است و باید برای آینده اش پس از توبه کار نیک کند. من گفتم اگر پس از توبه و استغفار از گناهان باز گناه کرد و باز توبه نمود؟ در پاسخ فرمودند: ای محمدبن مسلم تو پنداری که بنده مومن از گناه خویش پشیمان گردد و از آن آمرزش خواهد و توبه کند. سپس خدا توبه اش را نپذیرد گفتم: چند بار این کار را کرده و از خدا آمرزش خواسته. فرمود: هر قدر مومن از آمرزش خواهی به خدا رو کند ، و توبه کند خدا هم همان مقدار به آمرزش او باز می گردد هر چند دفعاتش فراوان باشد به راستی که خداوند زیاد آمرزنده و مهربان است و توبه را می پذیرد و از بد کرداریها می گذرد. مبادا تو مومنین را از رحمت خدا نا امید سازی طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک خبره ( راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی و اجرای تحقیق است ... ای خدا ای فاتح هر مشکلم/ وی همه آرامش جان و دلم /بشنو از دل راز یک بی آبرو/ ده مجال گفتگویم، گفتگو /در شب احیا به تو رو کرده ام/ خویش را با توبه همسو کرده ام /گرچه عمری با گنه بنشسته ام/ گرچه قلب صاحبم بش ته ام /صبر کن، از کیفر من بر حذر/ تا کنم در خویش تجدید نظر /بهر تو خود را مهیا می کنم/ توبه را در خویش احیا می کنم /هر که باید رفت چون فرزند ن. یاد تو افتادم توبه رفت از یادم جان خسته ام را به دست تو دادم با چشمان بستم به پایت افتادم دور از عشقت حالا در دستان بادم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم ســـــــــوختم چه آسان ش تم آن عهدی که بستم محکم تر گرفتم دستت را در دستم گفتم درد من را درمان کن که خستم دردم را ندیدی من توبه ش تم من توبه ش تم لعنت به آن لحظه که چشمم را به چشمم تو دوختم نفرین به آتش عشقی که من درآ ن سوختم سوختـــــــــم 51510170879466023741.jpg توبه بشر حافی علّامه حلّى در منهاج الکرامة نقل کرده که بر دست حضرت موسى بن جعفر ، بشر حافى توبه کرد، و سببش آن شد که روزى آن حضرت گذشت از در خانه او در بغداد، شنید صداى ساز و آواز، غناها و نى و که از آن خانه بیرون مى‏آید، پس بیرون آمد از آن خانه کنیزکى و در دستش خاکروبه بود، آن خاکروبه را ریخت بر در خانه. حضرت به او فرمود: اى کنیزک! صاحب . فقط مینویسم چون میخوام توبه کنم ! برم به سوی حق ! بهتره بگم همه مون بریم به سوی خدا ... وقتی در از نعمت های بهشت رو باز میکنم و میبینم چقدر چیزهاست که اگه توی دنیا انجام ندیم آ ت رو گرفته ایم ... واقعا میشه این دنیا رو به اون دنیا فروخت !؟! امیدوارم بتونم از اصحاب و یاران زمان باشم . خداوندا ، به ما مجالی ده که بتوانیم توبه و قرار گرفتن در مسیر حضرت بقیه الله الاعظم را پیش گرفته و در این ماه غمناک ما رو مورد مغفرت خود قرار ده ... آمین یا رب العالمین