تحقیق در مورد رجعت

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد رجعت : نخست باید دانست که رجعت به عالم مادّی، مثل حیات مجدّد در قیامت است؛ با این تفاوت که رجعت محدودتر بوده و قبل از قیامت به وقوع می پیوندد؛ امّا در قیامت همه انسان ها برانگیخته شده و زندگی ابدی خود را آغاز می کنند. معاد، یعنی بازگشت روح مجرّد به همین بدن مادّی و عنصری، حال اگر چنین بازگشتی در آن مقطع زمانی (معاد) با آن وسعت و گستردگی که از. روایات رجعت معصومین علیهم السلام بعد از زمان (عج) رجعت معصومین ع و حاکمیت اولیای صالح پس از زمان عج، دو دیدگاه مطرح درباره اوضاع دنیا قبل از ب ایی قیامت است. اهمیت این موضوع از نظر اعتقادی از یک سو و از نظر آینده پژوهی از سویی دیگر، بررسی سندی و دلالی روایات وارده در این باره را روشن می کند. این تحقیق در پاسخ به این سوال که روایات رجعت معصومین ع پس از زمان عج از نظر سند چگونه است و بر چه مضامینی دل دارد به این نتیجه رسید که رجعت معصومین ع به طور فی الجمله قطعی و یقینی است، اما جزئیات این رجعت بر اساس این روایات، قابل اثبات نیست، مگر آن که خبر واحد در روایات اعتقادی حجت باشند. این تحقیق در مقام گردآوری به روش اسنادی ـ کتابخانه ای و در مقام داوری به روش توصیفی ـ تحلیلی انجام شد. ادامه مطلب ضرورت رجعت «رجعت» یکی از اعتقادات مهم و از ضروریات مذهب شیعه است که آینده ای روشن را برای مومنان تبیین می کند و به منتظران ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) آرامش و امید می دهد. متاسفانه این عقیدۀ مقدس و امید بخش، حتی در میان پیروان اهل بیت(علیهم السلام) نیز کم رنگ و مورد بی اعتنایی قرار گرفته و آن گونه که باید...ادامه مطلب ضرورت رجعت «رجعت» یکی از اعتقادات مهم و از ضروریات مذهب شیعه است که آینده ای روشن را برای مومنان تبیین می کند و به منتظران ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) آرامش و امید می دهد. متاسفانه این عقیدۀ مقدس و امید بخش، حتی در میان پیروان اهل بیت(علیهم السلام) نیز کم رنگ و مورد بی اعتنایی قرار گرفته و آن گونه که باید... ادامه مطلب
سید علی اکبر میرحسینی تنکابنی از شاگردان آیت الله العظمی شیخ علی اکبر الهیان نقل می کند: در زمان اقامت در رامسر یکی از تابستان ها در ییلاق جواهرده با یک یاز فضلای رامسر در مساله رجعت بحث و گفت و گو می کرد. حضرت به رجعت معتقد بود ولی آن شخص قبول نداشت. مدتی با هم مجادله د که هیچ یک استدلال دیگری را نمی پذیرفت. سرانجام عصبانی شد و گفت: شم. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد رجعت از دیدگاه عقل , قرآن , حدیث لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 44 فهرست و توضیحات: مقدمه مفهوم رجعت شیعه و رجعت ظهور مهدى منتظر و رجعت امکان رجعت از دیدگاه عقل بازگشت به دنیا در امتهاى پیشین زمینه‏ هاى مساعد رجعت در قرآن و صحاح و سنن دلیل وجود رجعت در امت ى  پرسش‏ها و پاسخ‏ها پیرامون رجعت   مقدمه یکى از مباحثى که از دیرباز پیرامون آن سخن گفت شده و پیوسته مورد نقد و ایراد از ی و، و پاسخگوئى و دفاع از سوى دیگر بوده، مسأله «رجعت» است. بدین معنى که برخى از آیات قرآن شریف و روایات منقول از خاندان رس از بازگشت گروهى از انسانها به دنیا پیش از ب ائى رستاخیر گزارش مى‏دهند، و پیروان آئین تشیع نیز در پذیرش آن کمترین تردید به خود راه نداده، بدین جهت در کتب عقاید و کلام به صورت مختصر و کوتاه از این عقیده سخن به میان آمده و در صورت وم به دلایل و شواهدى بر صحت آن اشاره شده است . اما برخى از نویسندگان مسلمان در گذشته و حال در کتاب‏هاى خود به نقد اصل رجعت پرداخته، شبهاتى پیرامون آن وارد کرده‏اند. و به بسا ا ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اشنایی با زمان (عج) رجعت یکی از اعتقاد های مکتب تشیع، رجعت مردگان به دنیا قبل از شروع قیامت است. مفهوم رجعت رجعت در لغت به معنای بازگشت است که در قران و روایات ی با واژه های گوناگونی مانند –کره-رد- -ایاب- که این واژه به معنی بازگشت است مشاهبت دارند. رجعت کنندگان صادق (ع): رجعت امری همگانی نیست ، بلکه اختصاصی است و تنها انی رجعت می کنند که بسیار با ایمان و بسیار ظالم و کافر باشند. 1 حسین (ع) (نخستین رجعت کننده) نخستین شخصی که به دنیا رجعت خواهد کرد حسین (ع) است ایشان انقدر در زمین زندگی خواهد نمود تا ان که از فرط پیری دو ابروی او بر چشمانش بیفتد.2 1-بحرانی ،هاشم ، البرهان ، ج2 ص 8و4 2-همان،ص63 رجعت از اتفاقات زمان ظهور، و مختص انی است که ایمان خالص یا شرک خالص داشته باشند. رجعت یا همان «زنده شدن مردگان» چگونه اتفاق می افتد؟!«رجعت»، در لغت به معنای بازگشت است (1) و در اصطلاح، به بازگشت گروهی خاص از افراد از عالم پس از مرگ به عالم دنیا اطلاق می شود که از عقاید معروف شیعه است. مرحوم سید مرتضی از علمای شیعه می فرماید: خداوند بعد از ظهور حضرت مهدی (ع)، گروهی از انی را که قبلاً از دنیا رفته اند، به جهان باز می گرداند تا در ثواب و افتخاراتِ یاری او و مشاهده حکومت حق بر سراسر جهان شرکت جویند. نیز گروهی از دشمنان سرسخت را باز می گرداند تا از آنها انتقام گیرد... (2)


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ب. آیاتی که به تأویل روایات دل بر رجعت می کنند. آیه نخست
(حَرَامٌ عَلیَ قَریَه أهلَکنَاهَا أنَّهُم لَا یَرجِعُونَ) (20)
و اهل دیاری را که هلاک گردانیم، دیگر زندگانی بر آن ها حرام است و هرگز باز نخواهند گشت. برای استدلال به این آیه، نکاتی را مورد توجّه قرار می دهیم:
1.در قیامت، بازگشت انسان ها به حیات مجدّد، فراگیر است. مؤمن و ک. بررسی روایات در مسأله رجعت مسأله «رجعت» یکی از اعتقادات شیعه و از ضروریات این مذهب است. روایات متعددی که در این مسأله وارد شده است، دلیل محکمی بر اثبات این عقیده امید بخش و عد خواهانه است. این روایات به قدری زیاد هستند که بسیاری از بزرگان شیعه ادعای تواتر آن را کرده اند. مرحوم شیخ حر عاملی ضمن نقل بیش از ششصد حدیث در باب... ادامه مطلب
آیه پنجم
(وَ إذَا وَقَعَ القَولُ عَلَیهِم أ َجنَا لهُم دَابَّةً مِّنَ الأرضِ تُکلِّمُهُم أنَّ النَّاسَ کَانُوا بِایَاتِنَا لَا یُوقِنُونَ) (نمل:82)
و هنگامی که وعده عذاب کافران به وقوع پیوندد، جنبده ای از زمین بیرون آریم که با آنان تکلم کند و بگوید که این مردم آیه های ما را باور نمی کرده اند. در بسیاری از احادیث رجعت و همچنین . موضوع رجعت و بازگشت اهل بیت و شیعیانشان از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است؛ آیا به رجعت حسین(ع) و حضرت ابوا الفضل(ع) در آیات و روایات اشاره شده است؟
به گزارش تسنیم، موضوع رجعت و بازگشت اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین برخی شیعیان بزرگوارشان در دوران آ ا مان و ظهور، از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است که در آیات و روایات فراوانی از آن یاد ش. آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . . آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . . تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، .

تسنیم/   به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا موضوع رجعت و بازگشت اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و همچنین برخی شیعیان بزرگوارشان در دوران آ ا مان و ظهور، از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است که در آیات و روایات فراوانی از آن یاد شده است تا جایی که صادق(ع) در روایتی فرمودند: لَیْسَ مِنّا مَن لَم یُؤْمِنْ بِکَرَّتنا؛ از ما نیست ی که به رجعت ما ایمان نداشته باشد» (من لایحضر الفقیه، شیخ صدوق، ج3، ص458) این موضوع در مهم‎ترین و مشهورترین ادعیه و زیارتنامه‎های صادره از اهل‎بیت(ع) مثل دعای عهد، زیارت جامعه کبیره و زیارت آل‎یس به صورت‎های مختلف وارد شده است. مثلاً در زیارت آل‎یس بعد از نام‌بردن اسامی ائمه، شهادت می‎دهیم: «إنَّ رَجْعَتَکُمْ حَقٌّ لا ریب‌ فیها؛ رجعت شما بدون شک واقع خواهد شد.» و همچنین در زیارت جامعه می‎خوانیم: «وَ یَکِرُّ فی رَجْعَتِکُم؛ خدایا ما را از انی قرار ده که در رجعت ائمه باز می‌گردند.»   ادامه خبر * کدام اتفاق بر نظرسنجی های میدانی جریان هاشمی صحه گذاشت؟* سه رویکرد یی برای حذف !* رویکرد چهار٬ رویکرد انگلیسی!* موئلفه های رویکرد چهارم کدام هاست؟* گام نهایی در رویکرد چهارم چه زمانی رقم می خورد!+زمستانه! معرفی کتاب. . . ا ا شاخصه های ن رجعت کننده در عصر ظهور در 'بانوان رجعت کننده' ا خبرگزاری شبستان: 'بانوان رجعت کننده' با بررسی معنای رجعت و ادله قرآنی، روایی وقوع آن، به بیان ویژگی های رجعت کنندگان در زمان ظهور می پردازد و برخی از بانوان رجعت کننده معرفی می شوند. در کتاب "بانوان رجعت کننده" ضمن بررسی معنای لغوی و اصطلاحی رجعت و ادله قرآنی و روایی وقوع آن، به بیان ویژگی های کلی رجعت کنندگان در زمان ظهور مهدی(ع) اشاره شده و برخی از بانوان رجعت کننده که به باور نویسنده حدود 50 نفر خواهند بود، معرفی شده اند.
نویسنده به اسامی این قبیل از بانوان اشاره کرده و شرح حالی اجمالی از زندگانی و شخصیت آنان ارائه کرده است.
وی مقاومت در مقابل دشمنان، اخلاص، ولایت پذیری آگاهانه، معرفت و شناخت زمان، دوستی شدید با اهل بیت(ع)، تحمل رنج و مشقت در اصلاح جامعه و مردم، برائت از دشمنان اهل بیت و انتظار واقعی را از مشخصات اصلی بانوان رجعت کننده عنوان کرده است.
احادیث موجود درخصوص حضور بانوان در میان یاران حضرت حجت(عج) به سه دسته تقسیم می شود. اول اینکه از313 نفر یاران صدیق و همراه حضرت، 50 نفرشان از بانوان هستند.
دسته دوم، بانوانی که از آسمان برای یاری حضرت مهدی(عج) نزول اجلال می کنند و در نهایت بانوانی که برای یاری امشان سر از خاک بر می دارند.
گروه سوم انی هستند که به خاطر مجاهدت هایشان، آنچنان در درگاه الهی شان و رفعت مقام دارند که به اذن خداوند متعال برای یاری حضرت صاحب ا مان(عج) جان دوباره می یابند و از گورهای خود برخاسته و به یاران حضرت ملحق می شوند یعنی رجعت می کنند.
شایان ذکر است، "بانوان رجعت کننده" نوشته حجت ال جواد جعفری در 136 صفحه و 2 هزار نسخه و بهای 3300 تومان ازسوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) روانه بازار نشر شد. رجعت به معنای رجوع افراد به دنیا در موارد متعددی در قرآن آمده است، که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
۱- خداوند متعال می فرماید: (ألم تر الی الذین جوا من دیارهم و هم ألوف حذر الموت فقال لهم الله موتوا ثم أحیاهم)؛«آیا ندیدید انی را که از ترس مرگ از دیار خود بیرون رفتند که هزاران تن بودند ، خدا فرمود : بمیرید؛ همه مردند ، سپس آنان را زنده کرد». ادامه مطلب ... http://uupload.ir/files/29uv_1_6477_hcx0qfa8.jpeg فایل الکترونیکی کتاب "رجعت در آموزه های ی " از مجموعه کتب "رهیافت" / کاری از امید زکی زاده فرمت: pdf حجم : 2 مگابایت معاونت تبلیغات و ارتباطات ی آستان قدس رضوی کتاب بدون تردید، همان گونه که «انتظار فرج» عبادتی بس بزرگ است و نقش مهم و به سزایی در پویایی و تحرک جامعه دارد، اعتقاد به رجعت و بازگشت به دنیا در زمان ت کریمه نیز می تواند نقش مهم و به سزایی در نشاط دینی و امید به حضور در حکومت جهانی حضرت مهدی علیه السلام ایفا کند؛ چرا که انسان با دیدن افرادی که تمام عمر خود را در انتظار ظهور حضرت مهدی علی. آیا حسین علیه السلام دوباره به دنیا رجعت می نمایند؟ رجعت را که عبارت است از بازگشت گروهی از مؤمنان خالص و طاغیان و کفار بسیار شرور بعد از ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و در آستانه رستاخیز! باید از جمله اموری دانست که اعتقاد بدان خاصه پیروان مکتب تشیع می باشد و از جانب ان بزرگوار شیعه علیهم السلام تأکیدات فراوانی بر اعتقاد بدان وارد گردیده است، تا بدانجا که در حدیثی از جعفر صادقعلیه السلام عدم ایمان به آن، همسنگ و هم وزن انکار ایشان قرار داده شده و انی را که بدین موضوع اعتقاد ندارند، خارج از دایره ت و ولایت معرفی فرموده اند از ما نیست ی که ایمان به رجعت نداشته باشد. باید دانست امر رجعت اگر چه در ابتدا برای ما آدمیان که محصور در حصار مادیات هستیم شگفت آور و عجیب به نظر می رسد، و به همین دلیل گاهی در این امر شک و تردید نموده و حتی زمانی هم پا را فراتر نهاده و به انکار آن می پردازیم! ولی اگر عقل معاد ش را که با حجاب های هوی و هوس پوشیده نشده باشد به کار گیریم و در این امر کمی شه کنیم خواهیم دید که بنا به چندین و چند دلیل عقلانی، وقوع رجعت، جای هیچگونه استبعاد و شگفتی ندارد. و نیز اگر در آیات قرآن کریم غور و بررسی نماییم بدین نکته پی می بریم که در این کتاب آسمانی دهها آیه وجود دارد که . . . طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک خبره ( راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی و اجرای تحقیق است ... رجعت ص از جنس دیگر، "مرتضی پاشایی": انجمن پزشکی کوهستان ایران: درج خبر رجعت یک خواننده در این وبلاگ شاید خیلی سنخیت ندارد ولی صدای "مرتضی پاشایی" آنچنان در دو سه سال تاثیری در بین جوانان داشت که نمی شود از کنار چنین خبر ناگواری براحتی گذشت. روز 1393/8/23 ساعت 9 صبح در بیمارستان بهمن ص خاموش شد که یاد و خاطره صدای جادویی وی را بسیاری از کوهنوردان در مسیرهای کوهنوردی بیاد خواهند داشت. دیروز برخی خیابان های شهر تهران خصوصا اطراف بیمارستان بهمن حال و هوای دیگری داشت. درگذشت این خواننده جوان و خوش صدا را به خانواده گرامی "پاشایی" و همه علاقمندان وی تسلیت عرض می نماییم.
گروه فرهنگی صبح امید چهارشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۰۶ ق.ظ رجعت از اتفاقات زمان ظهور، و مختص انی است که ایمان خالص یا شرک خالص داشته باشند. رجعت یا همان «زنده شدن مردگان» چگونه اتفاق می افتد؟!به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛«رجعت»، در لغت به معنای بازگشت است (1) و در اصطلاح، به بازگشت گروهی خاص از افراد از عالم پس از مرگ به عالم دنیا اطلاق می شود که از عقاید معروف شیعه است. مرحوم سید مرتضی از علمای شیعه می فرماید: خداوند بعد از ظهور حضرت مهدی (ع)، گروهی از انی را که قبلاً از دنیا رفته اند، به جهان باز می گرداند تا در ثواب و افتخاراتِ یاری او و مشاهده حکومت حق بر سراسر جهان شرکت جویند. نیز گروهی از دشمنان سرسخت را باز می گرداند تا از آنها انتقام گیرد... (2) ادامه مطلب غالباً دانش ما در مورد فضل و کمال وجایگاه مولا المؤمنین(علیه السلام) مربوط به دلاوری ایشان در رکاب رسول خدا(صلی الله علیه و آله)و علم و حلم ایشان پس از شهادت رسول خدا و در نهایت عد ایشان در زمان زمامداری کوتاه و خلافت حضرت تا زمان شهادت ایشان می باشد. با توجه به حوادث تاریخ ، ارزش و جایگاه این آیت الهی چه در زمان و چه پس از آن شناخته شد. پیکر مطهر پاسدار شهید خلیل راحتی پس از احراز هویت و گذشت ۳۳ سال به قوچان رجعت می کند. مصطفی مطهری راد از شاعران کشورمان در پی رجعت پیکر شهید محسن حججی به کشورمان شعری سروده است. رجعت حسین (ع) پس از ظهور زمان(عج) اولین ی که بعد از حضرت صاحب ا مان (عج ) به دنیا رجعت می نماید ، حسین (ع) می باشد ، که مقداری قبل از فوت زمان (عج) رجعت می کنند و مردم بعد از گذشت زمانی که با حسین (ع) انس و الفت گرفتند ، زمان فوت می کنند یا به شهادت می رسند و حضرت حسین (ع) بر ایشان می خوانند و کفنشان می کنند و او را در قبر می گذارند ، و خودشان ، چهل سال بعد از زمان (عج) حکومت می کنند در این دوران خدا از قاتلین حسین (ع) انتقام خواهد گرفت . به این شکل که حسین (ع) با اصحابش در کربلا زنده می شوند و هم چنین ، هفتاد ، از ان سابق و هم چنین المومنین (ع) رجعت می کنند ؛ که جهت انتقام از خون پسرش ، پرچم را از دست پسرش می گیرد و خداوند به او اجازه می دهد که سی هزار نفر ، از یاران خود را در صفین زنده کند و هفتاد هزار نفر دیگر غیر از اصحاب خودش در جنگ صفین از سایر مردم را زنده کند ، که جمعاً یکصدهزار نفر می شوند به اضافه هفتاد زنده شده به اضافه هفتاد و دو یار حسین (ع) در کربلا که در منطقه صفین بین آنها و لشکریان یزید و آل معاویه جنگی در می گیرد و خداوند همه یزیدیان را در این دنیا می کُشد و روز قیامت هم با فرعون و آل فرعون محشور می شوند ... . برای مطالعه بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید! خداوند سبحان در سوره بقره ، آیه 243 می فرماید : أَ لَمْ تَرَ إِلَى الَّذینَ خَرَجُوا مِنْ دِیارِهِمْ وَ هُمْ أُلُوفٌ حَذَرَ الْمَوْتِ فَقالَ لَهُمُ اللَّهُ مُوتُوا ثُمَّ أَحْیاهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَذُو فَضْلٍ عَلَى النَّاسِ وَ لکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لا یَشْکُرُونَ (243) آیا آن هزاران تن را ندیده‏اى که از بیم مرگ، از خانه‏هاى خوی. کانال تحقیق در مورد 22 بهمن جدید ترین کانال تحقیق در مورد 22 بهمن کانال در مورد 22 بهمن تحقیق 22 بهمن کانال تحقیق در مورد بهمن تحقیق در مورد 22
ادامه مطلب رجعت دشمنان اهل بیت (ع) و کفار برای کیفر و انتقام بعضی از روایات این باب، مربوط است به بازگشت مع ن و کفار تا به دست مؤمنان، ذلت و عذاب را بچشند و مؤمنان نیز تشفی پیدا کنند. صادق ـ علیه السّلام ـ می فرماید: «زمانی که مهدی ما ظهور نماید، خداوند انی را که به اذیت و آزار بندگان مؤمن می پرداختند، با همان قیافه قبلی شان، به دنیا باز می گرداند . اکبری دیزگاه در مراسم رونمایی از رمان«شاه کشی» گفت: موقع نوشتن دوست ندارم مثل خیلی از افراد فکر کنم. مثل خودم هستم و اگر قرار بود چیزی غیر از این باشم نویسنده نمی شدم. شعرگونه (19) دختر ایزدی شعر نانوشته است واژه هایم آواره دشت و کوه شده اند زبان شهر دوخته است بمان دختر تا تو نباشی زمین افسرده است چرا که نیک می داند در سال رجعت قهر و پرچم سیاه هیچ شاعری زاده نمی شود 1393/5/22 کاوه آهنگر تعداد صفحات: 35 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق: 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده: فهرست مطالب فصل اول : کلیات تحقیق مقدمه ............................................................................................................................ 2 طرح مسئله..................................................................................................................... 3 ضرورت انجام تحقیق ....................................................................................................... 4 سوالات اصلی.......................................................................................................... این جزوه سخنرانی کمتر دیده شده انقلاب در باب چگونگی پیدایش روشنفکری در ایران و تحلیل مقطع به مقطع جریان روشنفکری ایران تا اوا دهه هفتاد شمسی. ایشان در این جزوه به زمینه های پیدایش روشنفکری در اروپا، اشاره د و ضمن تبیین خصوصیات برخی از پیشگامان روشنفکری در ایران تصریح د که روشنفکری در کشور ما اصولا بیمار متولد شده است. ارتجاع روشنفکران، یا ارتجاع روشنفکری:
... و اما مسأله مورد نظر من در مقوله روشنفکری. این مسأله، مسأله ای است که اگر من بخواهم روی آن اسم بگذارم، مثلاً خواهم گفت: ارتجاع روشنفکران، یا ارتجاع روشنفکری. می دانید که مقوله روشنفکری، اساساً ضدّ ارتجاع است. روشنفکری مقوله ای است که رو به جلو دارد و به آینده نگاه می کند؛ یعنی همان مفهومی که در فارسی آن را از «انتلکتوئل» فرانسوی ترجمه کرده اند. البته انی که اهل فنّ این کار و اهل زبانند، می گویند این ترجمه، ترجمه درست و دقیقی نیست. حالا هرچه هست، معلوم است که مقصود چیست. من بعداً مقداری هم در این خصوص توضیح میدهم.
این هویّت پیشرو و آینده نگر، رو به مستقبل دارد و نمی تواند با رجعت و عقب گرد خو کند؛ اما من پدیده ای را مشاهده و مشاهده می کنم که جز اسم گفته شده برای آن، عنوانی پیدا نمی کنم: ارتجاع روشنفکری، رجعت روشنفکری. جزوه: ارتجاع روشنفکری
رو مه شرق در سرمقاله خود نوشت: با جعلِ ایده انقلاب در قالبی رادیکال تر تلاش کرد خاستگاه انقلاب را با قرائتی دیگر نشانه برود و بدون ایجاد هرگونه چشم انداز واقعی در آینده، رجعت به گذشته طلایی را بشارت دهد. با توجه به اصرار دانشجویان عزیز در طول ترم مبنی بر ارایه نمونه سوال، سوالات زیر به صورت نمونه ای ارایه می شود. امید است که مورد استفاده قرار گیرد و سبب آمادگی هر چه بیشتر دانشجویان شود: - منظور از سوالات اصلی و زمینه ای در پرسش نامه چیست؟ با مثال بنویسید. - انواع پرسشنامه از نظر نحوه اجرا کدامند؟ توضیح دهید. - انواع تحقیق طولی را نام بب. اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد رجعت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 67 مقدمه :سپاس خ را که اول است و پیش از او اولی نبوده و آ اوست وپس از او آ ی نباشد . خ که دیدگان از دیدنش ناتوان اند و شه های وصف کنندگان از عهده ی وصفش برنپیایند . به قدرت و توانایی خود آفریدگان را آفرید و آنان را در اراده و خواست خویش به وجود آورد ، بی آنکه از روی مثال و نمونه ای باشد. سپس آنان را در راه اراده وخواست خویشتن روان گردانید و در راه محبت ودوستی به خود بر انگیخت. و از رزقی که عطا فرموده هر جانداری ر ا روزی معلومی قرار داده است. سپس از آن برای او در زندگی مدتی معلوم تعیین و پایانی معین قرار داده که با روزهای زندگیش به سوی آن پایان گام برمی دارد. در توحید و یگانگی اش راهنمایی مان فرموه و از ع و کجروی و شک در امر خود دورمان ساخت. سپاسی که به آن از آتش دردناک خدا رسته به جوار رحمتش رهسپار شویم. سپاسی که به آن شانه به شانه مقربین از فرشتگان رفته ، جا را به آنها تنگ سازیم و به آن در سرای جاودانی، با پیغمبران و فرستاده اش گرد آییم. سپاسی را که حد آن را انتها ... نیست. سپاسی که موجب ... خشنودی و وسیله آمرزش ... و پناه از عذاب ... و جلوگیری از معصیت ... باشد. سپاسی که به وسیله آن در بین نیک بختان و دوستان او کامروا گردیم، که خدا یاری دهنده مؤمنین و در خوشی و سختی ستوده شده است. در ستایش خدای عز و جلفهرستزندگی :تقسیم مراحل اعتباری در طول حیات انسان از نظر قرآن مجیدسرآمد زندگی و اجل معین در قرآن کریمکیفیت دو اجلمرگ :حقیقت مرگدر مجانست خواب و مرگترس از مرگعمل فرشتگان قبض ارواح و ملک الموت عین عمل خداستقبض روح و مشاهدات در حال مردن با باطن استکیفیت قبض روحلحظه مرگآسانی و سختی جان دادنگزارش های پس از مرگسؤال و جواب قبر (اولین منزل جهان دیگر)خداوند می ترساندفشار قبربرزخبرزخ از لحاظ معنیعالم مثالی- بدن مثالیبرزخ کجاستثواب و عقاب برزخ در قرآنحوض کوثر در برزخبرهوت مظهر جهنم برزخیقیامتنفخ صوراسرافیل در صور می دمددر وقوع قیامت دروغی نیست و راست بودن قیامتز له قیامت کوه دکن استسه طائفه که حسرتشان بیشتر استاصناف سه گانه مردمان در م شکل های گوناگون در م دل ها در گلوگیر می کندآنها که از فرغ قیامت در امانندتقوا لباس قیامت استنظایر کتب- نامه اعمالمیزانحسابپرش های قیامتشاهدان قیامتأخذ حقوقحوض کوثربهشت :
با
تحقیق درمورد رجعت
کارگاه آشنایی با فرایند تحقیق و نگارش یک مقاله علمی فایل ارایه شده در کارگاه آشنایی با مقاله نویسی که همه ی اعضای کلاس در آن کارگاه حضور داشتند. تحقیق چیست؟
انواع تحقیق از دیذگاه هدف؟
انواع تحقیق از دیذگاه داده ها و روش تحلیل
مراحل انجام تحقیق
و ... برای اینجا کلیک کنید روشهای پژوهش در علوم رفتاری را معمولا با توجه به دو ملاک هدف و ماهیت تقسیم بندی می کنند (حافظ نیا،1382). • دسته بندی روش های تحقیق بر اساس هدف
براساس هدف پژوهش ها به پژوهش های بنیادی و کاربردی تقسیم می شوند. البته زهره سرمد معتقد است پژوهش ها براساس هدف به سه دسته تقسیم می شوند: تحقیق بنیادی، تحقیق کاربردی و تحقیق و توسعه. با عنایت ب. تحقیق در مورد فردوسی و شاهنامه
زندگی نامه فردوسی برای ک ن
کتاب های فردوسی
تحقیق در مورد فردوسی کوتاه
شعر های فردوسی
انشا درباره ی شاهنامه
آثار فردوسی
تحصیلات فردوسی ادامه مطلب تعداد صفحات: 45 صفحه مقدمه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png فصل اول مساله تحقیق اهمیت و ضرورت تحقیق طرح تحقیق سوالات تحقیق فرضیه (های ) تحقیق تعریف عملیاتی اصطلاحات تحقیق فصل دوم : پیشینه تحقیق تاریخچه تشکیل مدارس در ایران فصل سوم: روش تحقیق جامعه آماری نمونه آماری حجم نمونه و روش نمونه گیری ابزارهای تحقیق روش تجزیه و تحلیل فصل چهارم مقدمه جداول فصل پنجم تجزیه و تحلیل خلاصه های مطالب آزمون بینه و سیمون محدودیت ها پیشنهادات منابع اقدام انقل تبریز مبنی بر حذف نرده های حائل بین مسئولان و مردم در با استقبال گسترده مردم و ائمه مواجه شد، حال باید آل هاشم ها و دیگر مسئولان انقل نیز فضای کشور را به سمت این قبیل اقدامات سوق دهند. بنام خدا خاطرات یک روح از لحظه قبض جان تا رجعت به منزلگاه ابدی
dast قسمت چهارم فرامرز ملاحسین طهرانی این بخشی دیگر از کتاب الکترونیکی خاطرات یک روح از لحظه قبض جان تا رجعت به منزلگاه ابدی است که هنوز بارگذاری نشده است، و فقط قسمتهایی از آن به مرور در این وبلاگ قرار می دهیم. پس به ادامه مطلب قبل که روح تجسد یافته از خاطراتش به هنگام قبض جان و ملاقات با فرزندش که در کودکی فوت شده بود، می پردازیم. ادامه مطلب

کودکی بودم که کابوسمشنبه همراه با تکلیف سنگین بودتلخ بود و تلخ تر می کرد ها را هرچه شیرین بود
گاهگاهی در خیالاتمنقشه هایی داشتم مرموزنقشه این شنبهاین که پر پر می کند اوقات تعطیلیباز اما زنگ این ساعتمی نمود این رشته ام پنبه
من همان تلخ پر از ترسمبی نصیب از رخوت در هراس از رجعت شنبه  _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡ ___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _ ̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20. _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡ ___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _ ̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_  _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡ ___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _ ̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20. _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡ ___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _ ̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ "موضوعات مقاله:"-زنده بودن انبیا و /طبق آیات قرآن مردگان می شنوند/زنده بودن (ص) و اهل بیت او به همان معنای قرآنی در مورد حیات حقیقی است که به ویژه در مورد بر آن تأکید شده است: فلسفه رجعت در نظام شیعه رجعت در روایات رجعت از دیدگاه شیعه رجعت از دیدگاه اهل سنت رجعت به چه معنا است ؟ وه ت و تحقیر مقام انبیاء و اولیاء وه ت و تجسیم اثبات خدا غیر از برهان علیت راه های اثبات خدا را از راه های کلامی، فلسفی و عرفانی احادیث العجیبة فی وحید من الوه ة !! روش شناخت خدا و برتری دین خ که وه ت وصف کرده !! خ که ان ما به ما معرفی د (6و7) خ که ان ما به ما معرفی د (4و5) خ که ان ما به ما معرفی د (2و3) خ که ان ما به ما معرفی د (1) پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 178-161 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 160-146 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 145-131 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 130-116 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 115-91 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 90-76 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 75-61 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد60-46 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد31-45 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 16-30 پاسخ به شبهات کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد 1-15 نقد وتحلیل کتاب سوالاتی که باعث هدایت جوانان شیعه شد مدیریت و ی جامعه ( ت) علم کلام - شیعـه علم کلام - معتـزله علم کلام - اشـاعره علم کلام روز غدیــر قاسطین فضـای تقلیـد مفهوم مرگ دورزی شفاعت انسان کامل وحـی فــطرت توحید انسان و دین......
تعداد صفحات: 45 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) فصل اول (طرح تحقیق) کلیات موضوع تحقیق مقدمه بیان مساله هدف تحقیق فرضیه های تحقیقhttp://s5.picofile.com/file/8160268634/buy11.png روش تحقیق جامعه آماری نمونه آماری نحوه گزینش ابزار جمع آوری اطلاعات روش آماری اهمیت و ضرورت تحقیق محدودیتها تعریف عملیاتی متغیرهای تحقیق فصل دوم (ادبیات و پیشینه تحقیق) درونگرایی و برونگرایی تیز هوش موفق (پیش آموز) تیز هوش و با استعداد فصل سوم (روش تحقیق) روش تحقیق جامع آماری نمونه آماری و نحوه گزینش داده ها روش آماری فصل چهارم (یافته ها و تجزیه و تحلیل داده ها) ج توزیع فراوانی تفسیر محدودیتها خلاصه و نتیجه گیری پیشنهادات تحقیق فصل پنجم (خلاصه تحقیق و پیشنهادات معنای لغوی و اصطلاحی رجعت رجعت از نظر لغت به معنای «بازگشت» می باشد. اما رجعت از نظر اصطلاحی به این معنا است که به امر خداوند به دست حضرت مهدی(ع) گروهی از مردگان زنده شوند و با قیام آن حضرت(ع) همراه شوند که قبل از روز رستاخیز بازگشت مردگان به دنیا صورت می گیرد، تا آنان به پاداش یاوری و همراهی و درک حکومت مهدی(ع) نائل آیند، و نیز خداوند ب.