تحقیق در مورد رجعت

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد رجعت : نخست باید دانست که رجعت به عالم مادّی، مثل حیات مجدّد در قیامت است؛ با این تفاوت که رجعت محدودتر بوده و قبل از قیامت به وقوع می پیوندد؛ امّا در قیامت همه انسان ها برانگیخته شده و زندگی ابدی خود را آغاز می کنند. معاد، یعنی بازگشت روح مجرّد به همین بدن مادّی و عنصری، حال اگر چنین بازگشتی در آن مقطع زمانی (معاد) با آن وسعت و گستردگی که از. بحث «رجعت» از مباحث مهم اعتقادی شیعه است که با فرهنگ مهدویّت نیز ارتباط تنگاتنگی دارد. واژه «رجعت» در کتاب های لغت به معنای «بازگشت» است؛ یعنی، برگشتن به جایی که پیش تر در آنجا بوده است.معنای اصطلاحی «رجعت» عبارت است از: بازگشت دو گروه از مردگانِ مؤمنان محض و کافران محض - به همان صورت هایی که در گذشته بودند - به دنیا تا پس از ظهور حضر. ضرورت رجعت «رجعت» یکی از اعتقادات مهم و از ضروریات مذهب شیعه است که آینده ای روشن را برای مومنان تبیین می کند و به منتظران ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) آرامش و امید می دهد. متاسفانه این عقیدۀ مقدس و امید بخش، حتی در میان پیروان اهل بیت(علیهم السلام) نیز کم رنگ و مورد بی اعتنایی قرار گرفته و آن گونه که باید...ادامه مطلب ضرورت رجعت «رجعت» یکی از اعتقادات مهم و از ضروریات مذهب شیعه است که آینده ای روشن را برای مومنان تبیین می کند و به منتظران ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) آرامش و امید می دهد. متاسفانه این عقیدۀ مقدس و امید بخش، حتی در میان پیروان اهل بیت(علیهم السلام) نیز کم رنگ و مورد بی اعتنایی قرار گرفته و آن گونه که باید... ادامه مطلب
سید علی اکبر میرحسینی تنکابنی از شاگردان آیت الله العظمی شیخ علی اکبر الهیان نقل می کند: در زمان اقامت در رامسر یکی از تابستان ها در ییلاق جواهرده با یک یاز فضلای رامسر در مساله رجعت بحث و گفت و گو می کرد. حضرت به رجعت معتقد بود ولی آن شخص قبول نداشت. مدتی با هم مجادله د که هیچ یک استدلال دیگری را نمی پذیرفت. سرانجام عصبانی شد و گفت: شم. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد رجعت از دیدگاه عقل , قرآن , حدیث لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 44 فهرست و توضیحات: مقدمه مفهوم رجعت شیعه و رجعت ظهور مهدى منتظر و رجعت امکان رجعت از دیدگاه عقل بازگشت به دنیا در امتهاى پیشین زمینه‏ هاى مساعد رجعت در قرآن و صحاح و سنن دلیل وجود رجعت در امت ى  پرسش‏ها و پاسخ‏ها پیرامون رجعت   مقدمه یکى از مباحثى که از دیرباز پیرامون آن سخن گفت شده و پیوسته مورد نقد و ایراد از ی و، و پاسخگوئى و دفاع از سوى دیگر بوده، مسأله «رجعت» است. بدین معنى که برخى از آیات قرآن شریف و روایات منقول از خاندان رس از بازگشت گروهى از انسانها به دنیا پیش از ب ائى رستاخیر گزارش مى‏دهند، و پیروان آئین تشیع نیز در پذیرش آن کمترین تردید به خود راه نداده، بدین جهت در کتب عقاید و کلام به صورت مختصر و کوتاه از این عقیده سخن به میان آمده و در صورت وم به دلایل و شواهدى بر صحت آن اشاره شده است . اما برخى از نویسندگان مسلمان در گذشته و حال در کتاب‏هاى خود به نقد اصل رجعت پرداخته، شبهاتى پیرامون آن وارد کرده‏اند. و به بسا ا ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اشنایی با زمان (عج) رجعت یکی از اعتقاد های مکتب تشیع، رجعت مردگان به دنیا قبل از شروع قیامت است. مفهوم رجعت رجعت در لغت به معنای بازگشت است که در قران و روایات ی با واژه های گوناگونی مانند –کره-رد- -ایاب- که این واژه به معنی بازگشت است مشاهبت دارند. رجعت کنندگان صادق (ع): رجعت امری همگانی نیست ، بلکه اختصاصی است و تنها انی رجعت می کنند که بسیار با ایمان و بسیار ظالم و کافر باشند. 1 حسین (ع) (نخستین رجعت کننده) نخستین شخصی که به دنیا رجعت خواهد کرد حسین (ع) است ایشان انقدر در زمین زندگی خواهد نمود تا ان که از فرط پیری دو ابروی او بر چشمانش بیفتد.2 1-بحرانی ،هاشم ، البرهان ، ج2 ص 8و4 2-همان،ص63 رجعت از اتفاقات زمان ظهور، و مختص انی است که ایمان خالص یا شرک خالص داشته باشند. رجعت یا همان «زنده شدن مردگان» چگونه اتفاق می افتد؟!«رجعت»، در لغت به معنای بازگشت است (1) و در اصطلاح، به بازگشت گروهی خاص از افراد از عالم پس از مرگ به عالم دنیا اطلاق می شود که از عقاید معروف شیعه است. مرحوم سید مرتضی از علمای شیعه می فرماید: خداوند بعد از ظهور حضرت مهدی (ع)، گروهی از انی را که قبلاً از دنیا رفته اند، به جهان باز می گرداند تا در ثواب و افتخاراتِ یاری او و مشاهده حکومت حق بر سراسر جهان شرکت جویند. نیز گروهی از دشمنان سرسخت را باز می گرداند تا از آنها انتقام گیرد... (2)


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ب. آیاتی که به تأویل روایات دل بر رجعت می کنند. آیه نخست
(حَرَامٌ عَلیَ قَریَه أهلَکنَاهَا أنَّهُم لَا یَرجِعُونَ) (20)
و اهل دیاری را که هلاک گردانیم، دیگر زندگانی بر آن ها حرام است و هرگز باز نخواهند گشت. برای استدلال به این آیه، نکاتی را مورد توجّه قرار می دهیم:
1.در قیامت، بازگشت انسان ها به حیات مجدّد، فراگیر است. مؤمن و ک. بررسی روایات در مسأله رجعت مسأله «رجعت» یکی از اعتقادات شیعه و از ضروریات این مذهب است. روایات متعددی که در این مسأله وارد شده است، دلیل محکمی بر اثبات این عقیده امید بخش و عد خواهانه است. این روایات به قدری زیاد هستند که بسیاری از بزرگان شیعه ادعای تواتر آن را کرده اند. مرحوم شیخ حر عاملی ضمن نقل بیش از ششصد حدیث در باب... ادامه مطلب
آیه پنجم
(وَ إذَا وَقَعَ القَولُ عَلَیهِم أ َجنَا لهُم دَابَّةً مِّنَ الأرضِ تُکلِّمُهُم أنَّ النَّاسَ کَانُوا بِایَاتِنَا لَا یُوقِنُونَ) (نمل:82)
و هنگامی که وعده عذاب کافران به وقوع پیوندد، جنبده ای از زمین بیرون آریم که با آنان تکلم کند و بگوید که این مردم آیه های ما را باور نمی کرده اند. در بسیاری از احادیث رجعت و همچنین . موضوع رجعت و بازگشت اهل بیت و شیعیانشان از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است؛ آیا به رجعت حسین(ع) و حضرت ابوا الفضل(ع) در آیات و روایات اشاره شده است؟
به گزارش تسنیم، موضوع رجعت و بازگشت اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین برخی شیعیان بزرگوارشان در دوران آ ا مان و ظهور، از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است که در آیات و روایات فراوانی از آن یاد ش. آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . . آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . . تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، .

تسنیم/   به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا موضوع رجعت و بازگشت اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و همچنین برخی شیعیان بزرگوارشان در دوران آ ا مان و ظهور، از مهم‎ترین اعتقادات شیعیان است که در آیات و روایات فراوانی از آن یاد شده است تا جایی که صادق(ع) در روایتی فرمودند: لَیْسَ مِنّا مَن لَم یُؤْمِنْ بِکَرَّتنا؛ از ما نیست ی که به رجعت ما ایمان نداشته باشد» (من لایحضر الفقیه، شیخ صدوق، ج3، ص458) این موضوع در مهم‎ترین و مشهورترین ادعیه و زیارتنامه‎های صادره از اهل‎بیت(ع) مثل دعای عهد، زیارت جامعه کبیره و زیارت آل‎یس به صورت‎های مختلف وارد شده است. مثلاً در زیارت آل‎یس بعد از نام‌بردن اسامی ائمه، شهادت می‎دهیم: «إنَّ رَجْعَتَکُمْ حَقٌّ لا ریب‌ فیها؛ رجعت شما بدون شک واقع خواهد شد.» و همچنین در زیارت جامعه می‎خوانیم: «وَ یَکِرُّ فی رَجْعَتِکُم؛ خدایا ما را از انی قرار ده که در رجعت ائمه باز می‌گردند.»   ادامه خبر * کدام اتفاق بر نظرسنجی های میدانی جریان هاشمی صحه گذاشت؟* سه رویکرد یی برای حذف !* رویکرد چهار٬ رویکرد انگلیسی!* موئلفه های رویکرد چهارم کدام هاست؟* گام نهایی در رویکرد چهارم چه زمانی رقم می خورد!+زمستانه! معرفی کتاب. . . ا ا شاخصه های ن رجعت کننده در عصر ظهور در 'بانوان رجعت کننده' ا خبرگزاری شبستان: 'بانوان رجعت کننده' با بررسی معنای رجعت و ادله قرآنی، روایی وقوع آن، به بیان ویژگی های رجعت کنندگان در زمان ظهور می پردازد و برخی از بانوان رجعت کننده معرفی می شوند. در کتاب "بانوان رجعت کننده" ضمن بررسی معنای لغوی و اصطلاحی رجعت و ادله قرآنی و روایی وقوع آن، به بیان ویژگی های کلی رجعت کنندگان در زمان ظهور مهدی(ع) اشاره شده و برخی از بانوان رجعت کننده که به باور نویسنده حدود 50 نفر خواهند بود، معرفی شده اند.
نویسنده به اسامی این قبیل از بانوان اشاره کرده و شرح حالی اجمالی از زندگانی و شخصیت آنان ارائه کرده است.
وی مقاومت در مقابل دشمنان، اخلاص، ولایت پذیری آگاهانه، معرفت و شناخت زمان، دوستی شدید با اهل بیت(ع)، تحمل رنج و مشقت در اصلاح جامعه و مردم، برائت از دشمنان اهل بیت و انتظار واقعی را از مشخصات اصلی بانوان رجعت کننده عنوان کرده است.
احادیث موجود درخصوص حضور بانوان در میان یاران حضرت حجت(عج) به سه دسته تقسیم می شود. اول اینکه از313 نفر یاران صدیق و همراه حضرت، 50 نفرشان از بانوان هستند.
دسته دوم، بانوانی که از آسمان برای یاری حضرت مهدی(عج) نزول اجلال می کنند و در نهایت بانوانی که برای یاری امشان سر از خاک بر می دارند.
گروه سوم انی هستند که به خاطر مجاهدت هایشان، آنچنان در درگاه الهی شان و رفعت مقام دارند که به اذن خداوند متعال برای یاری حضرت صاحب ا مان(عج) جان دوباره می یابند و از گورهای خود برخاسته و به یاران حضرت ملحق می شوند یعنی رجعت می کنند.
شایان ذکر است، "بانوان رجعت کننده" نوشته حجت ال جواد جعفری در 136 صفحه و 2 هزار نسخه و بهای 3300 تومان ازسوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) روانه بازار نشر شد. در هیچ یک از احکام و قوانین الهی، فهم تمام ابعاد و حکمت های آن برای بشر عادی امکان ندارد؛ مگر سخنی از خداوند حکیم یا یکی از اولیا و انبیا و اوصیا وارد شده باشد. با این همه، دقت و مرور بر احادیث فراوان رجعت، ما را به نکاتی چند رهنمون می شود: البته دانش ژرف آن در خزانه علوم ان نهفته است.
1. رجعت تحقق بخش قسمتی از آرمان انبیا و ان بزرگوار. رجعت بحث رجعت بحث بسیار مهم و از تمایزات شیعه و از اعتقادات خاص شیعه است و فرقه های اهل سنت به این موضوع اعتقاد ندارند اگر چه به استناد قرآن در امت های گذشته رخ داده. اما با وجود پذیرش این موضوع این سوال همواره در مورد رجعت مطرح است که چه زمانی واقع می شود آیا این واقعه هم زمان با ظهور زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) صورت می گیرد یا اندکی بعد از ظهور؟ رجعت همزمان با ظهور اگر چه اعتقاد به رجعت تقریباً وجه تمایز شیعه با سایر فرقه ها است اما رجعت اختصاص به شیعه ندارد. زیرا رجعت در امتهای گذشته نیز اتفاق افتاده و آیات فراوانی در قرآن به رجعت گروه هایی از انی که از دنیا رفته و دوباره برگشته اند اشاره می کند، از جمله: آیه 259 سوره بقره که در باره عزیر پیغمبر است. در روایات منقول از معصومین (علیهم السلام) آمده که از ما نیست ی که به رجعت ایمان نداشته باشد. پس ایمان به رجعت، نشانه پیرو مکتب اهل بیت بودن است. قرآن هم در آیات فراوانی به بحث رجعت پرداخته است. اجمالاً اصل رجعت اجماعی است و رجعت برای همه نیست. بلکه برای مومنین محض که بیان و ظهور ت حق را در همین عالم و در همین دنیا ببینند و برای کفار محض که بیایند، عذاب دنیاییشان را بچشند و بروند. در روایات زمان رجعت مطرح شده ولی تا ظهور زمان(علیه السلام) تحقق پیدا نکند و دعوتی نباشد رجعتی هم نیست. بنابراین باید زمان (علیه السلام) ظهور ند، بعد از اینکه ایشان دعوت د عده ای از مومنین برای یاری حضرت برمی گردند تا حکومت عدل جهانی را بر پا ند. صادق (علیه السلام) فرمود: وقتی که حضرت قیام کند در عالم برزخ به مومن گفته می شود که صاحبت زمان ظهور کرده اگر دوست داری می توانی به دنیا بروی و به او ملحق بشوی. اگر هم می خواهی همین جا بمانی، بمان و منتظر کرامت الهی که همان قیامت و ثواب ها و نعمت های جاودانه ا وی است باش. گفته شده مومنین نوعاً برگشتن و رجعت را انتخاب می کنند. نکته دوم اینکه رجعت یکباره نیست یعنی مقارن ظهور زمان(علیه السلام) یکباره همه انی که قرار است رجعت کنند، برنمی گردند. بر این اساس رجعت تدریجی است. لذا از قیام زمان (علیه السلام) تا بعد از شهادت زمان (علیه السلام) هم، رجعت ادامه دارد. رجعت یکباره نیست یعنی مقارن ظهور زمان (علیه السلام) یکباره همه انی که قرار است رجعت کنند، برنمی گردند. براین اساس رجعت تدریجی است. لذا از قیام زمان (علیه السلام) تا بعد از شهادت زمان (علیه السلام) هم، رجعت ادامه دارد در روایات نقل شده حسین(علیه السلام) رجعت نموده و حکومت می کنند. بعد از حسین(علیه السلام) رجعت ائمه دیگر(علیهم السلام) نیز ادامه دارد. فرمود: هیچ مومنی نیست که کشته می شود مگر اینکه حتماً در دوران رجعت بر می گردد و به مرگ طبیعی از دنیا می رود. از این روایت که دو قید مومن بودن و با قتل از دنیا رفتن را دارد چنین فهمیده می شود که اگر ی مومن باشد و با مرگ طبیعی از دنیا نرفته باشد در دوران رجعت می آید و با مرگ طبیعی از دنیا می رود. مطابق آنچه از روایات فهمیده می شود، مومنین همه یکباره نمی آیند بلکه به تدریج هر ی در دوره خاصی که معین شده و باید بیاید، به دنیا برمی گردد. خلاصه سخن حاصل سخن این است که گر چه در روایات ، هم در هنگام ظهور بحث رجعت مطرح شده ،هم بعد از ظهور بیان شده، اما اولاً باید به این مطلب توجه کرد تا دعوتی شروع نشود رجعت معنا ندارد. رجعت از خصوصیات ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) است و ثانیاً رجعت دفعی نیست بلکه تدریجی است. بنابر این هیچ استبعادی ندارد که بگوییم بعضی ها مقارن ظهور حضرت رجعت می کنند و بعضی ها بعد از ظهور حضرت. منبع: پاسخ به سوالات اعتقادی محمدی، موجود در سایت رادیو معارف جهان پس ازحاکمیت حسین (علیه السلام) در عصر رجعت

این سؤال مهم در پیش روی ماست که پس از حکومت طولانی حسین (علیه السلام)، جهان در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت؟ شش احتمال ذیل می تواند مطرح باشد:
1- حاکمیت رسول خدا (صلی الله علیه و آله).
2- حاکمیت المؤمنین (علیه السلام).
3- حاکمیت ائمه (علیه السلام).
4- حکومت حضرت مهدی (علیه السلام).
5- بازگشت به وضعیت پیش از ظهور.
6- ب ایی قیامت. کانال زمان عجل الله

رجعت ص از جنس دیگر، "مرتضی پاشایی": انجمن پزشکی کوهستان ایران: درج خبر رجعت یک خواننده در این وبلاگ شاید خیلی سنخیت ندارد ولی صدای "مرتضی پاشایی" آنچنان در دو سه سال تاثیری در بین جوانان داشت که نمی شود از کنار چنین خبر ناگواری براحتی گذشت. روز 1393/8/23 ساعت 9 صبح در بیمارستان بهمن ص خاموش شد که یاد و خاطره صدای جادویی وی را بسیاری از کوهنوردان در مسیرهای کوهنوردی بیاد خواهند داشت. دیروز برخی خیابان های شهر تهران خصوصا اطراف بیمارستان بهمن حال و هوای دیگری داشت. درگذشت این خواننده جوان و خوش صدا را به خانواده گرامی "پاشایی" و همه علاقمندان وی تسلیت عرض می نماییم. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق در مورد رجعت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 67 مقدمه :سپاس خ را که اول است و پیش از او اولی نبوده و آ اوست وپس از او آ ی نباشد . خ که دیدگان از دیدنش ناتوان اند و شه های وصف کنندگان از عهده ی وصفش برنپیایند . به قدرت و توانایی خود آفریدگان را آفرید و آنان را در اراده و خواست خویش به وجود آورد ، بی آنکه از روی مثال و نمونه ای باشد. سپس آنان را در راه اراده وخواست خویشتن روان گردانید و در راه محبت ودوستی به خود بر انگیخت. و از رزقی که عطا فرموده هر جانداری ر ا روزی معلومی قرار داده است. سپس از آن برای او در زندگی مدتی معلوم تعیین و پایانی معین قرار داده که با روزهای زندگیش به سوی آن پایان گام برمی دارد. در توحید و یگانگی اش راهنمایی مان فرموه و از ع و کجروی و شک در امر خود دورمان ساخت. سپاسی که به آن از آتش دردناک خدا رسته به جوار رحمتش رهسپار شویم. سپاسی که به آن شانه به شانه مقربین از فرشتگان رفته ، جا را به آنها تنگ سازیم و به آن در سرای جاودانی، با پیغمبران و فرستاده اش گرد آییم. سپاسی را که حد آن را انتها ... نیست. سپاسی که موجب ... خشنودی و وسیله آمرزش ... و پناه از عذاب ... و جلوگیری از معصیت ... باشد. سپاسی که به وسیله آن در بین نیک بختان و دوستان او کامروا گردیم، که خدا یاری دهنده مؤمنین و در خوشی و سختی ستوده شده است. در ستایش خدای عز و جلفهرستزندگی :تقسیم مراحل اعتباری در طول حیات انسان از نظر قرآن مجیدسرآمد زندگی و اجل معین در قرآن کریمکیفیت دو اجلمرگ :حقیقت مرگدر مجانست خواب و مرگترس از مرگعمل فرشتگان قبض ارواح و ملک الموت عین عمل خداستقبض روح و مشاهدات در حال مردن با باطن استکیفیت قبض روحلحظه مرگآسانی و سختی جان دادنگزارش های پس از مرگسؤال و جواب قبر (اولین منزل جهان دیگر)خداوند می ترساندفشار قبربرزخبرزخ از لحاظ معنیعالم مثالی- بدن مثالیبرزخ کجاستثواب و عقاب برزخ در قرآنحوض کوثر در برزخبرهوت مظهر جهنم برزخیقیامتنفخ صوراسرافیل در صور می دمددر وقوع قیامت دروغی نیست و راست بودن قیامتز له قیامت کوه دکن استسه طائفه که حسرتشان بیشتر استاصناف سه گانه مردمان در م شکل های گوناگون در م دل ها در گلوگیر می کندآنها که از فرغ قیامت در امانندتقوا لباس قیامت استنظایر کتب- نامه اعمالمیزانحسابپرش های قیامتشاهدان قیامتأخذ حقوقحوض کوثربهشت :
با
تحقیق در مورد رجعت
غالباً دانش ما در مورد فضل و کمال وجایگاه مولا المؤمنین(علیه السلام) مربوط به دلاوری ایشان در رکاب رسول خدا(صلی الله علیه و آله)و علم و حلم ایشان پس از شهادت رسول خدا و در نهایت عد ایشان در زمان زمامداری کوتاه و خلافت حضرت تا زمان شهادت ایشان می باشد. با توجه به حوادث تاریخ ، ارزش و جایگاه این آیت الهی چه در زمان و چه پس از آن شناخته شد. پیکر مطهر پاسدار شهید خلیل راحتی پس از احراز هویت و گذشت ۳۳ سال به قوچان رجعت می کند. مصطفی مطهری راد از شاعران کشورمان در پی رجعت پیکر شهید محسن حججی به کشورمان شعری سروده است. رجعت حسین (ع) پس از ظهور زمان(عج) اولین ی که بعد از حضرت صاحب ا مان (عج ) به دنیا رجعت می نماید ، حسین (ع) می باشد ، که مقداری قبل از فوت زمان (عج) رجعت می کنند و مردم بعد از گذشت زمانی که با حسین (ع) انس و الفت گرفتند ، زمان فوت می کنند یا به شهادت می رسند و حضرت حسین (ع) بر ایشان می خوانند و کفنشان می کنند و او را در قبر می گذارند ، و خودشان ، چهل سال بعد از زمان (عج) حکومت می کنند در این دوران خدا از قاتلین حسین (ع) انتقام خواهد گرفت . به این شکل که حسین (ع) با اصحابش در کربلا زنده می شوند و هم چنین ، هفتاد ، از ان سابق و هم چنین المومنین (ع) رجعت می کنند ؛ که جهت انتقام از خون پسرش ، پرچم را از دست پسرش می گیرد و خداوند به او اجازه می دهد که سی هزار نفر ، از یاران خود را در صفین زنده کند و هفتاد هزار نفر دیگر غیر از اصحاب خودش در جنگ صفین از سایر مردم را زنده کند ، که جمعاً یکصدهزار نفر می شوند به اضافه هفتاد زنده شده به اضافه هفتاد و دو یار حسین (ع) در کربلا که در منطقه صفین بین آنها و لشکریان یزید و آل معاویه جنگی در می گیرد و خداوند همه یزیدیان را در این دنیا می کُشد و روز قیامت هم با فرعون و آل فرعون محشور می شوند ... . برای مطالعه بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید! خداوند سبحان در سوره بقره ، آیه 243 می فرماید : أَ لَمْ تَرَ إِلَى الَّذینَ خَرَجُوا مِنْ دِیارِهِمْ وَ هُمْ أُلُوفٌ حَذَرَ الْمَوْتِ فَقالَ لَهُمُ اللَّهُ مُوتُوا ثُمَّ أَحْیاهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَذُو فَضْلٍ عَلَى النَّاسِ وَ لکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لا یَشْکُرُونَ (243) آیا آن هزاران تن را ندیده‏اى که از بیم مرگ، از خانه‏هاى خوی. از جابر بن یزید جعفی روایت شده که گفت شنیدم باقر(ع) می فرمود: قائم ما 19 سال در عالم می ماند، سپس مردی از ما اهل بیت بعد از رحلتش، برای طلب خون خود و یارانش به دنیا بر می گردد و 309 سال در جهان سلطنت می کند. به گزارش فارس، یکی از سؤالات درباره رجعت این است که برخی می گویند در اوا عمر حضرت مهدی (عج) ابتدا حضرت علی (ع) و بعد حسین (ع) رجعت می کنند. . تعداد صفحات: 35 صفحه نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق: 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده: کانال تحقیق در مورد 22 بهمن جدید ترین کانال تحقیق در مورد 22 بهمن کانال در مورد 22 بهمن تحقیق 22 بهمن کانال تحقیق در مورد بهمن تحقیق در مورد 22
ادامه مطلب شعرگونه (19) دختر ایزدی شعر نانوشته است واژه هایم آواره دشت و کوه شده اند زبان شهر دوخته است بمان دختر تا تو نباشی زمین افسرده است چرا که نیک می داند در سال رجعت قهر و پرچم سیاه هیچ شاعری زاده نمی شود 1393/5/22 کاوه آهنگر اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد ظهور حضرت مهدی 62 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 60 مقدمهبراساس اخبار وتعالیم پیشوایان معصوم دین و دل و بعضی از آیات قرآن قیامت بوقوع نمی پیوندد مگر اینکه دو مرحله پیش از آن طی شود یکی ظهور حضرت مهدی (عج) و دیگری رجعت هر یک از این دو مرحله شباهت و سنخیتی باقیامت دارند و بعبارت دیگر مراحل نازله آن هستند.جهان آفرینش به سمت کمال مطلوب خود پیوسته در حرکت می باشد و آ ت آ ین منزلگه آن است که در آن به اوج تکامل خود می رسد بنابراین مراتب پیش از قیامت یعنی مسئوله ظهور و پیدایش حکومت جهانی آسمانی و مسئله رجعت در مسیر تکامل بشریت قرار دارند در هر یک از این دو مرتبه بشریت مراحلی از شکوفایی استعدادهای عالیه و الهی خود را در می یابد و بیشتر به راز خلقت و حکمت آفرینش آشنا می شود و آیات الهی را در آفاق وانفس بهتر از بیش درک می کند تا سرانجام به قیامت و آ ت می رسد و در آنجا حقیقت اشیاء و جهان آفرینش را در عالی ترین درجه بروز و تجلی خود درک می کند وحق وحقیقت بطور کامل ظاهر شده و با ظهورش باطل را ی ره نابود می کند بنابراین عالم بشریت در مسیر تکاملی خود سه مرحله متوالی را طی خواهد کرد.ظهور حضرت مهدی (عج) که در آن بشریت راه سریعی را به سوی کمالات طی می نماید .رجعت که در آن با پیدایش آیات الهی و رجوع و برگشت برخی از انسانها به دنیا مرایتی از قیامت بوقوع پیوسته و استعدادهای عالیه انسانی که در زمان های پیشین به مرحلة کامل فعلیت نرسیده بود شکوفا می شود.قیامت که موجب تکامل دو مرحلة قبلی است و در آن همه آیات الهی در منتهای درجة قوت و کمال ظاهر شده و سلسله روابط اعتباری کلی از بین رفته و همه چیز در ارتباط با خالق جلوه ملکوتی خود نمایان می شود.آیات و روایات در زمینه ظهور حضرت مهدی (عج)آیه 55 سوره نور «وعدالله الذین امنومنکم و عملوالصالحات لسیتخلفنهم فی الارض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکنن لهم دینهم الذی ارتضی لهم و لیدلنهم من بعد خوفهم امنا یعبدوننی لایشر بی شیئا و من کفر بعد ذلک فاؤلئک هم الفاسقون »خداوند به انی که از شما ایمان آورده اند و اعمال صالح انجام داده اند وعده می دهد که آنها را قطعا خلیفه روی زمین خواهد کرد همانگونه که پیشیان را خلافت روی زمین بخشید و دین و آیینی را که برای آنها پسندیده
با
تحقیق در مورد ظهور حضرت مهدی 62 ص
تعداد صفحات: 35 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق: 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده: فهرست مطالب فصل اول : کلیات تحقیق مقدمه ............................................................................................................................ 2 طرح مسئله..................................................................................................................... 3 ضرورت انجام تحقیق ....................................................................................................... 4 سوالات اصلی.......................................................................................................... این جزوه سخنرانی کمتر دیده شده انقلاب در باب چگونگی پیدایش روشنفکری در ایران و تحلیل مقطع به مقطع جریان روشنفکری ایران تا اوا دهه هفتاد شمسی. ایشان در این جزوه به زمینه های پیدایش روشنفکری در اروپا، اشاره د و ضمن تبیین خصوصیات برخی از پیشگامان روشنفکری در ایران تصریح د که روشنفکری در کشور ما اصولا بیمار متولد شده است. ارتجاع روشنفکران، یا ارتجاع روشنفکری:
... و اما مسأله مورد نظر من در مقوله روشنفکری. این مسأله، مسأله ای است که اگر من بخواهم روی آن اسم بگذارم، مثلاً خواهم گفت: ارتجاع روشنفکران، یا ارتجاع روشنفکری. می دانید که مقوله روشنفکری، اساساً ضدّ ارتجاع است. روشنفکری مقوله ای است که رو به جلو دارد و به آینده نگاه می کند؛ یعنی همان مفهومی که در فارسی آن را از «انتلکتوئل» فرانسوی ترجمه کرده اند. البته انی که اهل فنّ این کار و اهل زبانند، می گویند این ترجمه، ترجمه درست و دقیقی نیست. حالا هرچه هست، معلوم است که مقصود چیست. من بعداً مقداری هم در این خصوص توضیح میدهم.
این هویّت پیشرو و آینده نگر، رو به مستقبل دارد و نمی تواند با رجعت و عقب گرد خو کند؛ اما من پدیده ای را مشاهده و مشاهده می کنم که جز اسم گفته شده برای آن، عنوانی پیدا نمی کنم: ارتجاع روشنفکری، رجعت روشنفکری. جزوه: ارتجاع روشنفکری
به نام حضرت دوست السلام علی المهدی و علی آبائه با توضیح این نکته که مباحث مربوط به رجعت، در پرسش و پاسخ های مهدوی قبلاً به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است؛ -با توجه به «کل نفس ذائقةالموت» چون موت و شهادت فرق دارد، طعم موت نچشیده اند؟!
-معصومین ما شهید شده اند و عمر خود را کامل نکرده اند، رجعت میکنند تا هم به حق غصب شده ولایتشان برسند و عمرشان کامل گردد و هم موت بر ایشان حادث شود.
-بعضی انسانهای صالح هم که قبل از قیام حضرت مهدی(عج) مرده اند، طبق لطف الهی، حق دارند که لذت شهادت را بچشند.
1: آیا نتیجه این است که: رجعت برای تمامی ، در هر زمان و مکانی که بوده اند، رخ می دهد تا آنها نیز طبق آیه مذکور، موت را بچشند؟
2: آیا انسانهای کافر محض دوبار می میرند؟
3: با این تفسیر، افرادی که خودکشی میکنند و تمام عمر مقدرشان را نکرده اند، دوباره باید بیایند و بمیرند یا موقع خودکشی مرگ را چشیده اند؟ اگر چشیده اند پس بعد از خودکشی چرا بلاتکلیفند؟ سؤالات بوجود آمده از مطالب بعضی حضرات اساتید حوزه یان واحد اصفهان در سالهای قبل! ** ** پاسخ:_لحظه شهادت، موت بر شهید عارض میشود و موت همات توفایِ من از تن به صورت کامل است. _ و ائمه معصومین(ع) عمر خود را کامل کرده اند و دلیل رجعت ایشان کامل نشدن عمرشان یا نچشیدن "موت" نیست. 1_رجعت برای مؤمنین و یی که درگذشته اند، امری اختیاری است و اجبار و اکراهی در آن وجود ندارد که مثلاً بیایند برای کامل عمرشان و چشیدن موت. همانگونه که میدانید رجعت برای دو دسته کافران بی حد و مؤمنان حقیقی رخ میدهد و برای مؤمنان بصورت اختیاری است. _پس طبق آنچه گفته شد، امکان دوبار مردن کافران هم چنانچه رجعت کنند یا نکنند معنا میابد. 2_این که آنهایی که خودکشی میکنند بلاتکلیف می مانند تا زمان مرگشان فرارسد، عقیده ای غلط است که میان مردم رواج یافته بنابراین، افرادی که خودکشی میکنند، همان موقع مرگشان حادث میگردد فقط کیفیت مرگ و همچنین سرانجامشان بد و ناگوار خواهد بود و اگر در بهشت برزخی باشند، آنهایی که خودکشی میکنند در ردیف کفار، منافقین و ظامان در جهنم بزرخی جای دارند و تا قیامت به همان حال خواهند بود. منبع: 135 براساس تحلیل آیات موت و توفی، فرهنگسرای پرسش 03132341919، تا ظهور شبکه معارف 93/9/14 ساعت 9:40. من دو روز پست ثابتم. یعنی تا شنبه 22 آذر اللهم عجل لولیک الفرج یاعلی اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد رجعت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 67 مقدمه :سپاس خ را که اول است و پیش از او اولی نبوده و آ اوست وپس از او آ ی نباشد . خ که دیدگان از دیدنش ناتوان اند و شه های وصف کنندگان از عهده ی وصفش برنپیایند . به قدرت و توانایی خود آفریدگان را آفرید و آنان را در اراده و خواست خویش به وجود آورد ، بی آنکه از روی مثال و نمونه ای باشد. سپس آنان را در راه اراده وخواست خویشتن روان گردانید و در راه محبت ودوستی به خود بر انگیخت. و از رزقی که عطا فرموده هر جانداری ر ا روزی معلومی قرار داده است. سپس از آن برای او در زندگی مدتی معلوم تعیین و پایانی معین قرار داده که با روزهای زندگیش به سوی آن پایان گام برمی دارد. در توحید و یگانگی اش راهنمایی مان فرموه و از ع و کجروی و شک در امر خود دورمان ساخت. سپاسی که به آن از آتش دردناک خدا رسته به جوار رحمتش رهسپار شویم. سپاسی که به آن شانه به شانه مقربین از فرشتگان رفته ، جا را به آنها تنگ سازیم و به آن در سرای جاودانی، با پیغمبران و فرستاده اش گرد آییم. سپاسی را که حد آن را انتها ... نیست. سپاسی که موجب ... خشنودی و وسیله آمرزش ... و پناه از عذاب ... و جلوگیری از معصیت ... باشد. سپاسی که به وسیله آن در بین نیک بختان و دوستان او کامروا گردیم، که خدا یاری دهنده مؤمنین و در خوشی و سختی ستوده شده است. در ستایش خدای عز و جلفهرستزندگی :تقسیم مراحل اعتباری در طول حیات انسان از نظر قرآن مجیدسرآمد زندگی و اجل معین در قرآن کریمکیفیت دو اجلمرگ :حقیقت مرگدر مجانست خواب و مرگترس از مرگعمل فرشتگان قبض ارواح و ملک الموت عین عمل خداستقبض روح و مشاهدات در حال مردن با باطن استکیفیت قبض روحلحظه مرگآسانی و سختی جان دادنگزارش های پس از مرگسؤال و جواب قبر (اولین منزل جهان دیگر)خداوند می ترساندفشار قبربرزخبرزخ از لحاظ معنیعالم مثالی- بدن مثالیبرزخ کجاستثواب و عقاب برزخ در قرآنحوض کوثر در برزخبرهوت مظهر جهنم برزخیقیامتنفخ صوراسرافیل در صور می دمددر وقوع قیامت دروغی نیست و راست بودن قیامتز له قیامت کوه دکن استسه طائفه که حسرتشان بیشتر استاصناف سه گانه مردمان در م شکل های گوناگون در م دل ها در گلوگیر می کندآنها که از فرغ قیامت در امانندتقوا لباس قیامت استنظایر کتب- نامه اعمالمیزانحسابپرش های قیامتشاهدان قیامتأخذ حقوقحوض کوثربهشت :
با
تحقیق درمورد رجعت
با توجه به اصرار دانشجویان عزیز در طول ترم مبنی بر ارایه نمونه سوال، سوالات زیر به صورت نمونه ای ارایه می شود. امید است که مورد استفاده قرار گیرد و سبب آمادگی هر چه بیشتر دانشجویان شود: - منظور از سوالات اصلی و زمینه ای در پرسش نامه چیست؟ با مثال بنویسید. - انواع پرسشنامه از نظر نحوه اجرا کدامند؟ توضیح دهید. - انواع تحقیق طولی را نام بب. روشهای پژوهش در علوم رفتاری را معمولا با توجه به دو ملاک هدف و ماهیت تقسیم بندی می کنند (حافظ نیا،1382). • دسته بندی روش های تحقیق بر اساس هدف
براساس هدف پژوهش ها به پژوهش های بنیادی و کاربردی تقسیم می شوند. البته زهره سرمد معتقد است پژوهش ها براساس هدف به سه دسته تقسیم می شوند: تحقیق بنیادی، تحقیق کاربردی و تحقیق و توسعه. با عنایت ب. معرفی مقاله و تحقیق 27 دی 95 تحقیق فرهنگ عامه نیشابور تحقیق در مورد دیدنیهای اصفهان تحقیق در مورد درود ( تحقیق عملی ) تحقیق توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی تحقیق در مورد تربت جام تحقیق در مورد نیشابور تحقیق در مورد تاریخ کاشمر تحقیق بیابان و بیابان زائی تحقیق در مورد بوژان مقاله بررسی زیست محیطی و فلوریستیکی دامنه های جنوب غربی رشته کو. تحقیق در مورد فردوسی و شاهنامه
زندگی نامه فردوسی برای ک ن
کتاب های فردوسی
تحقیق در مورد فردوسی کوتاه
شعر های فردوسی
انشا درباره ی شاهنامه
آثار فردوسی
تحصیلات فردوسی ادامه مطلب تعداد صفحات: 35 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق:http://s5.picofile.com/file/8160268634/buy11.png 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده:

کودکی بودم که کابوسمشنبه همراه با تکلیف سنگین بودتلخ بود و تلخ تر می کرد ها را هرچه شیرین بود
گاهگاهی در خیالاتمنقشه هایی داشتم مرموزنقشه این شنبهاین که پر پر می کند اوقات تعطیلیباز اما زنگ این ساعتمی نمود این رشته ام پنبه
من همان تلخ پر از ترسمبی نصیب از رخوت در هراس از رجعت شنبه تعداد صفحات: 21 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) الف- بخش اول : 1- صفحه عنوان و فهرست 2- پیشگفتار ب – بخش دوم : فصل اول: مبادی تحقیق - مقدمه 1- عنوان تحقیقhttp://s5.picofile.com/file/8160268634/buy11.png 2- تعریف و تحدید موضوع تحقیق 3- تعریف مسئله مورد پژوهش 4- هدف تحقیق 5- ضرورت و اهمیت تحقیق 6- فرضیه ها 7- محدودیتها و مشکلات تحقیق 8- تعریف اصطلاحات و واژه ها فصل دوم: زمینه و پیشینه تحقیقات انجام شده فصل سوم: 1- بیان روش تحقیق 2- تعیین جامعه آماری و روش نمونه گیری 3- توصیف ابزارها و وسایل جمع آوری داده ها 4- روش آماری 5- بررسی فرضیه های الف و ب فصل چهارم : خلاصه و نتیجه گیری 1- یافته های اصلی و نتیجه گیریها 2- پیشنهادات الف – پیشنهادات عملی ب – پیشنهاد به محققان بعدی بخش سوم : فهرست منابع خلاصه تحقیق معنای لغوی و اصطلاحی رجعت رجعت از نظر لغت به معنای «بازگشت» می باشد. اما رجعت از نظر اصطلاحی به این معنا است که به امر خداوند به دست حضرت مهدی(ع) گروهی از مردگان زنده شوند و با قیام آن حضرت(ع) همراه شوند که قبل از روز رستاخیز بازگشت مردگان به دنیا صورت می گیرد، تا آنان به پاداش یاوری و همراهی و درک حکومت مهدی(ع) نائل آیند، و نیز خداوند ب. معنای لغوی و اصطلاحی رجعت رجعت از نظر لغت به معنای «بازگشت» می باشد. اما رجعت از نظر اصطلاحی به این معنا است که به امر خداوند به دست حضرت مهدی(ع) گروهی از مردگان زنده شوند و با قیام آن حضرت(ع) همراه شوند که قبل از روز رستاخیز بازگشت مردگان به دنیا صورت می گیرد، تا آنان به پاداش یاوری و همراهی و درک حکومت مهدی(ع) نائل آیند، و نیز خداوند ب. به تازگی فردی با نام «خ . س» در صفحات اجتماعی، خود را فرستاده آسمان معرفی می کند و می گوید: از طرف آسمان و زمان(عج) پیام آورده ام که به ایمان بیاورید! در سال ۱۹۸۶ در اوج پیروزی های رزمندگان در جبهه مقاومت علیه استکبار جهانی، «فرانسیس فوکویاما» در کنفرانس صهیونیست ها در سرزمین های ی تحت عنوان «بازشناسی هویت شیعه» شرکت می کند.
وی در این کنفرانس مطالبی می گوید که بسیار حائز اهمیت است: «شیعه دو بال دارد که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای که یک بال سبز و یک بال سرخ دارد، بال سبز این پرنده همان مهدویت و عد خواهی اوست. شیعه در انتظار عد به سر می برد، پس امیدوار است و انسان امیدوار ش ت ناپذیر است».
فوکویاما در ادامه راهبردی برای مقابله با فلسفه انتظار ارائه می دهد و می گوید: «شما هم بیائید برای غرب زمان بتراشید».
مکتب اوانجلیس از همین جا شکل می گیرد، درست در سال ۱۹۸۹ شش ماه بعد از نظریه جدید فوکویاما. اوانجلیس ها معتقدند عیسی ناصری خواهد آمد و هرچه را در خصوص حضرت حجت وجود دارد، به عیسی ناصری نسبت داده اند.
صد البته شیعه نیز معتقد است که عیسی (ع) رجعت خواهد کرد اما در زیرمجموعه ای از قیام آ ا مانی حضرت حجت(عج) و در جمع یاران ایشان است.
شاید یکی از دلایل ازدیاد مهدیان دروغین یا نائبین دروغین نیز در پازلی قرار داشته باشد که از سوی تئوریسین های دستگاه استکباری غرب برنامه ریزی شده است.
در همین خصوص به تازگی فردی با نام «خ . س» در صفحات اجتماعی، خود را فرستاده آسمان معرفی می کند و می گوید: از طرف آسمان و زمان(عج) پیام آورده ام که به ایمان بیاورید!نامبرده به راحتی به تبلیغ افکار انحرافی خود در صفحات پرداخته و خود را رجعت کرده می نامد؛ ی که این روزها رفع آن دغدغه برخی از تمردان شده است.
منبع:http://delerahbar. / فهرست مطالب عنوان صفحه فصل اول (کلیات تحقیق).................................................................................................1 مقدمه.........................................................................................................................2 طرح مسئله..................................................................................................................4 ضرورت انجام تحقیق.......................................................................................................5 سوالات تحق.