تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه :

از جمله فرقه هایی که با هدایت مستقیم سرویس های سیا و موساد و اتاق فکر صهیونیستی فعالیت می کند فرقه t.s.m است. این فرقه یکی از گروهای فعال و انحرافی است که با جذب عده ای از افراد غافل در کشورمان و خارج از کشور فعالیت می کند....
ادامه مطلب
جریان مکتب نور علی اللهی(اهل حق)جریان مکتب نور علی اللهی(اهل حق) همه ادیان و مکاتب مورد تهدید جریانی به نام افراط گرائی قرار گرفته اند.یکی از فرقه های افراطگرا،فرقه موسوم به اهل حق است که غلو در مقام علی علیه السلام از سرفصلهای اعتقادی آنان است و در واقع از فرقه های غلات محسوب می شوند. مواجهه رضا(ع) با فرقه های منحرف گرچه در ادامه برخوردهای باقر و صادق(ع) با این گروه ها بود و اصلی ترین محور آن بر روشنگری و تلاش های علمی و فرهنگی بنا شد، اما به روشنی تفاوت هایی با ان دیگر داشت؛ چرا که فرقه های مختلف با روش ها و رویکردهای گوناگون مشغول به فعالیت بودند. حسن بن صباح از بزرگ ترین داعیان و روسای فرقه اسماعیلیه بود که نام او در شمار مردان مشهور تاریخ در حافظه زمان مانده است یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: . یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: .  متاثر از فرقه خا اریه / شوقعلیشاه پدر حاج حسین اله کرم بنده 30/40 سال پیش این نوع عزاداری را ندیدم قبل از ما هم عزاداریها شدن و نبود ... روضه خوانی و سوز و گریه با معنا و محتوا بود ... زمان جنگ عده ای از رزمندگان که با حاج حسین اله کرم مراودت داشتند وقتی برای مرخصی به تهران میآمدند وعده اشان صنف لباس فروشی بود ... حاج منصور با حضور این افراد بازارش رونق گرفت ... از سویی چون پدر اله کرم (شوقعلیشاه) یک فرقه صوفی بوده... سبک صوفیان در بین این افراد رواج یافت لازم به ذکر است برادر حاج حسین (حاج ) برادر کوچکتر بزرگ این فرقه میباشد اختصاصی از اینو دیدی اسماعیلیه 14ص با و پر سرعت .
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن    تعداد صفحات : 14 صفحهاسماعیلیه مختصری درباره ی اسماعیلیه دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان آغز دوره قیامت نزد اسماعیلیه بازگشت به شریعت پایان کار حکومت اسماعیلیه فهرست ان اسماعیلی مطلب مرتبط با موضوع: مختصری درباره ی اسماعیلیه «تا امروز 65 - 655 ق / 1257-765 م» از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران بالنسبه طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت.
فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت.
اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند.
اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د.
اسماعیلیان با سایر فرقه‏های مشابه تفاوت چندانی نداشتند، جز آن که اقدام جعفر صادق «ع» را در عزل پسرش اسماعیل جایز نمی‏دانستند .
بعدها بعضی از اولاد اسماعیل، با ادعای استمرار ت در اعقاب وی به نشر دعوت تازه‏ای دست زدند که آنها را از سایر فرقه‏های شیعه متمایز می‏کرد.
دعاوی آنها از جمله قبول به تأویل آیات و کشف باطن احکام بود که منجر به عقایدی می‏شد که بزرگان این فرقه، آنها را از طرفداران و انی که تازه به این فرقه گرایش پیدا کرده بودند، مخفی نگه می‏داشتند.
به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود.
( البته تا پیش از اینکه با فاطمیان مصر اختلافات پیدا کنند.
) پیشروان این فرقه، غالباً ت را بعد از جعفر صادق «ع» / 148 ق / 765 م، خاص محمد بن اسماعیل می‏دانستند که در عین حال او را صاحب شریعت می‏خواندند و مدعی بودند که شریعت او ناسخ شریعت جاری است.
در عین حال برای اقامه دعوت خویش، قتل مخالفان را جایز و حتی لازم می‏شمردند تا جایی که همچون خوارج، مایه خوف، وحشت و نفرت عامه مردم واقع شدند.
این فرقه، سبعیه «هفت ی» خوانده می‏شدند چرا که ائمه را منحصر به هفت تن می‏دانستند و محمد بن اسماعیل را هفتم و قائم امر می‏شمردند.
با
اسماعیلیه 14ص
اختصاصی از ژیکو تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 89 فرقه اسماعیلیهمقدمهتقریبا همه های اجتماعی مذهبی دوران اولیه تسلط برمناطق خاورمیانه وایران، دارای ویژگیهای مشترکی بودند. هدف مشترک همه، رهائی از زیر سلطه بیگانگان و مقاومت در برابر پذیرش دین بود. در واقع می توان قرمطیان را شکل تکامل یافته های قبلی دانست که خود از طرفی با مبارزه مسلحانه علیه حاکمیت خلفای و زیر سئوال بردن حقانیت آنان و از طرف دیگر با پرچمداری صوفی گری و دراویش، زمینه را برای رشد فلسفه یارسان و بنیانگزاری این دین، آماده نمود.آنطور که برتلس مستشرق روسی در باره سابقه قرمطیان می نویسد: “از آغاز قرن چهارم هجری، پس از تأسیس تهای فاطمی مصر و قرمطیان بحرین بود که “باطنیان“ به “قرمطیان“ بمعنی اخص و “اسماعیلیان“ منشعب شدند“. ولی تاریخ نویسان نزدیک به آن دوره اعتقاد دارند که آئین قرمطی منسوب به نام قرمط پس ازآنکه میان حمدان قرمط درحدود سال ۲۸۰ هجری با مرکز دعوت اسماعیلی در اهواز اختلاف افتاد، ازلحاظ تشکیلاتی ازمذهب اسماعیلی جداشد و با روشی مستقل در راستای آرمانهای اجتماعی وهدفهای خود شروع به فعالیت کرد. این نظریه بیشتر مورد تایید است، زیرا باطنیان خود شاخه ای از اسماعیلیه بودند و یا هر ی در آئین تناسخ روح راز دار بود اورا باطنی میخواندند. اما اسماعیلیه چه مذهبی است و دلایل صعود و سقوط آن چه بود ؟اسماعـیـلیـه654-473فرقه " اسماعیلیه " از فرق منشعب مذهب شیعه است. ظهور این فرقه، نتیجه اختلاف در ت اسماعیل با برادرش حضرت موسی بن جعفرالکاظم ( ع )  بوده است. اینان معتقد بودند که بعد از جعفر صادق ( ع ) چون پسرش اسماعیل پیش از پدر در گذشته ت محمد بن اسماعیل منتقل شده که سابع تام بوده و دور هفت به او خاتمه یافته است .(نظر مقدس بودن عدد هفت نزد قدما)در اعتقاد آنان، تاریخ بشر به چند دور تقسیم می گردد و هر دور با ی «ناطق» و  ی «اساس» آغاز می شود. ناطقان، همان ان اولوالعزم اند که تعداد آنان هفت نفر است و پس از هر ناطقی، هفت روی کار می آیند. دوره هر ی هزار سال است و چون دور او به سر رسد، دیگری با شریعتی نو ظهور می کند. این پی شریعت پیشین را نسخ می نماید. ( یا اساس یا وصی ) عالم به علم تاویل شریعت است .از دیدگاه اسماعیلیان، افراد بشر به دو گروه تقسیم می شوند: ویژگان یا نخبگانی که با طی مراحل مختلف به باطن شریعت دست می یابند و دیگر، عالم یا اکثریت غیر اسماعیلی که فقط قادر به درک مفاهیم ظاهری مذهب هستند. همچنین، سازمان مذهبی اسماعیلیان بر مراتب و درجات منظمی استوار بود که از پایین به بالا، عبارت بودند از: مستجیب (تازه وارد به گروه)، ماذون، داعی، حجت، باب و . ان در بعضی از دوره ها مستور و در بعضی دیگر آشکار هستند. به اعتقاد اسماعیلیان، در دورة ستر (یاغیبت ) دعات موظف اند که ابلاغ امر کنند. در این دوره، فقط باب و نخبگان قادر به رویت هستند. آنان دوره ستر را از دوره محمد اسماعیل تا قیام عبیدالله المهدی در قیروان می دانند. معروفترین داعیان اسماعیلی
با
تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه
وزارت امور خارجه امروز با انتشار بیانیه ای مداخله جویانه ، ضمن حمایت از فرقه انحرافی بهائیت خواستار سرکردگان این فرقه شد. اوشوٰ یک عرفان نوظهور زمینی


حسب وقایع مشاهده شده در گوشه گوشه ایران، زمینه های «تخته قاپو » و تمرکز پیروان فرقه های سابق الذکر در مناطق مهم فراهم شده است. این عمل به منظور اجرای «استراتژی ایجاد مجمع الجزایر فرقه ها» در ایران صورت می گیرد. نباید فراموش کرد که عموم فرقه ها ـ چه فرقه های نوظهور و چه تجدید حیات یافته، مانند بهائیت ـ از یک آبشخور سیراب، هدایت و حمایت می شوند. بنام خدا خانواده ها و انی که عزیزی از آنها در اسارت فرقه رجوی هست برایشان خیلی سخت است که عزیزشان مدتهاست با آنها تماس نداشته و یا به آنها سری نزده. ولی آیا عدم تماس با خانواده و ملاقات با خانواده خواست اسیران در بند فرقه هست یا داستان چیز دیگری است ؟ جهت اطلاع همه انی که عزیزی از آنها در فرقه رجوی اسیر است و همه انی که به نحوی اخبار و وقایع فرقه رجوی را دنبال می کنند بایستی به چند موضوع اشاره کنم تا وقایع فرقه آنگونه که هست آشکار شود. برای مطالعه کامل به ادامه مطلب مراجعه شود وقتی یکم حساس باشی روش خیلی فرقه بین :) و :))

+ خیلی فرقه چجوری میخنده باهات  مقایسه نقش موعود باوری در پیدایش دو فرقه مورمونیسم و شیخیه

چکیده برداشت نادرست از آموزه ظهور یا بازگشت منجی موعود، نظر به جایگاه و اهمیت این آموزه در ادیان ابراهیمی، از جنبه های مختلف در طول تاریخ، نقش مهمی در پیدایش فرقه های متعددی در این ادیان داشته است. در ، فرقه شیخیه و در یت فرقه مورمون ها از این دسته اند. در ، پیروان شیخ احمد احسایی با ادعای کشف و شهود و طرح نظریه رکن رابع به عنوان نایب خاص عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)، موجب ج فرقه شیخیه از بدنه اصلی تشیع شدند. در یت نیز جوزف اسمیت با ادعایی مشابه، یعنی ادعای تجربه مکاشفه و نیز دریافت مأموریتی اصلاح گرایانه، به منظور مقدمه چینی برای بازگشت عیسی ، مورمونیسم را پایه گذاری کرد. نکته قابل توجه در خصوص این دو فرقه، شباهت نحوه پیدایش این دو فرقه است که در این مقاله بررسی خواهد شد. با مشاهده و مطالعه رفتار سازمان فرقه گونه مجاهدین خلق و رفتار انحرافی پ.ک.ک در می ی م که عموم فرقه ها از ساختار مشابه با هم برخوردارند. نقد in's creed - اقتباسی از مجموعه بازی فرقه ح ین
in's creed با بازی مایکل فاسبندر و ماریان کوتیار، تلاشی دیگر برای ساخت ی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی است؛ این بار با اقتباس از فرقه ح ین.  صوف و صوفی گری هیچ ربطی به عرفان ی ندارد. تصوف به شدت از طرف ان معصوم و علمای بزرگ مردود اعلام شده است. فرقه ی نعمت اللهی از جمله فرقه هایی است که علاوه بر انحراف های اعتقادی و تضاد با ناب همواره بر ضد منافع ملی و کیان تشیع و توسعه و ترقی مملکت فعالیت داشته است... تصوف گروه فرهنگی-اجتماعی برهان/ سید حبیب الله تدینی؛ در قسمت های قبل به معرفی کامل فرقه ی ضاله ی گنابادی پرداختیم و هم چنین با نام بردن از سردمداران اصلی این فرقه، از روابط آنان با حکومت های طاغوتی برداشتیم. در قسمت پایانی نقد و بررسی فرقه ی گنابادی به امکانات مالی و شگردهای این فرقه برای جذب مخاطب خواهیم پرداخت. بنده 30/40 سال پیش این نوع عزاداری را ندیدم قبل از ما هم عزاداریها شدن و نبود ... روضه خوانی و سوز و گریه با معنا و محتوا بود ... زمان جنگ عده ای از رزمندگان که با حاج حسین اله کرم مراودت داشتند وقتی برای مرخصی به تهران میآمدند وعده اشان صنف لباس فروشی بود ... حاج منصور با حضور این افراد بازارش رونق گرفت ... از سویی چون پدر اله کرم (شوقعلیشاه) . ایرنا نوشت: فرقه یی «شاهدان یهوه» به حکم دادگاه عالی روسیه سازمانی افراط گرا شناخته و فعالیت آن در این کشور ممنوع اعلام شد. وی در ادامه مدعی شد که ایران سیاست های فرقه گرایانه در منطقه دنبال می کند و فرقه گرایی در قانون اساسی این کشور ذکر شده است. اردوغان طی مصاحبه با شبکه آرتی پی پرتغال، گفت: «آیا صحنه بازی برای توسعه طلبی فرقه ای ایران است؟ بله هست. آیا عراق نیز چنین صحنه ای است (برای ایران)؟ بله هست. من این مسئله را توسعه طلبی فارسی می دانیم تا توسعه طلبی فرقه ای. باید بطور خاص بگویم که من توسعه طلبی فارسی را تایید نمی کنم.» بهائى گرى در مشروطه در زمان انقلاب مشروطه بهائیت رشد خود را تا رسیدن به چندمین فرقه مجزا از یکدیگر و کامل طى کرده بود. بعد از بهاءالله دیگر دین سازى متوقف شد اما پیروان این فرقه ها در قالب شیخیه، بهائیّه، ب ه و ازلیه و دیگر فرقه هاى فرعى که قبلاً نام آنان آورده شد ادامه حیات مى دادند. باند مفلوک ، پلید وغرق دربحران فرقه رجوی سالهاست که قسمتی ازسایت اگرخود تحت عنوان به اصطلاح "مزدوران را بشناسید" را بطور ثابت برای ابرازهذیان گویی وحشت آلود و زبونانه خود علیه اقدامات افشاگرایانه اعضای رهایافته ازفرقه درنظر گرفته است! سران این فرقه مافیایی و صفت همواره دراین بخش از سو مه خود سعی د بطور دوره ای هر بار چند نفری از اع. فرقه بهایی از ابتدای پیدایش در میان مسلمانان به عنوان یک انحراف اعتقادی (فرقه ضاله) شناخته شد. فرقه بهائیه منشعب از فرقه ب ه است. بنیان گذار آیین بهائیت، میرزا حسینعلی نوری معروف به بهاءالله است واین آیین نیز نام خود را ازهمین لقب برگرفته است. وی پس از ادعای ب ت توسط سید علی محمد ، در شمار نخستین گروندگان به باب درآمد و از فعال ترین ا. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق اسماعیلیه 15 ص با و پر سرعت .
 تحقیق اسماعیلیه 15 ص
 تحقیق اسماعیلیه 15 ص دسته بندی : علوم انسانی _ ادبیات و تاریخفرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) سال فایل قسمتی از محتوی متن ....  اسماعیلیه مختصری درباره ی اسماعیلیه دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان آغز دوره قیامت نزد اسماعیلیه بازگشت به شریعت پایان کار حکومت اسماعیلیه فهرست ان اسماعیلی مطلب مرتبط با موضوع: مختصری درباره ی اسماعیلیه «تا امروز 65 - 655 ق / 1257-765 م» از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران بالنسبه طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت.
فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت.
اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند.
اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د.
اسماعیلیان با سایر فرقه‏های مشابه تفاوت چندانی نداشتند، جز آن که اقدام جعفر صادق «ع» را در عزل پسرش اسماعیل جایز نمی‏دانستند .
بعدها بعضی از اولاد اسماعیل، با ادعای استمرار ت در اعقاب وی به نشر دعوت تازه‏ای دست زدند که آنها را از سایر فرقه‏های شیعه متمایز می‏کرد.
دعاوی آنها از جمله قبول به تأویل آیات و کشف باطن احکام بود که منجر به عقایدی می‏شد که بزرگان این فرقه، آنها را از طرفداران و انی که تازه به این فرقه گرایش پیدا کرده بودند، مخفی نگه می‏داشتند.
به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود.
( البته تا پیش از اینکه با فاطمیان مصر اختلافات پیدا کنند.
) پیشروان این فرقه، غالباً ت را بعد از جعفر صادق «ع» / 148 ق / 765 م، خاص محمد بن اسماعیل می‏دانستند که در عین حال او را صاحب شریعت می‏خواندند و مدعی بودند که شریعت او ناسخ شریعت جاری است.
در عین حال برای اقامه دعوت خویش، قتل مخالفان را جایز و حتی لازم می‏شمردند تا جایی که همچون خوارج، مایه خوف، وحشت و نفرت عامه مردم واقع شدند.
این فرقه، سبعیه «هفت ی» خوانده می‏شدند چرا که ائمه را منحصر به هفت تن می‏دانستند و محمد بن اسماعیل را هفتم و قائم امر می‏شمردند.
به این ترتیب با دوام ت او، شریعت را منسوخ و اباحه را جایز می‏دانستند.
از این رو خلافت فاطمی را که به وسیله عبیدالله بن محمد و همچنین بر اساس قول به ت اسماعیل، در مصر بنیاد نهاده شد «297 ق / 909 م» پیروی ن د و به همین دلیل مستقل باقی ماندند.
دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان درباره زندگی حسن صباح مأخذ قابل اعتماد، همان «سرگذشت سیدنا» است که با کمی اختلاف در کتاب جهانگشای جوینی، جامع واریخ رشیدی و تاریخ اسمعیلیان ابو القاسم کاشانی آمده است.
تعداد صفحات : 15 صفحه  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق اسماعیلیه 15 ص
مجلس دهم، با بیان اینکه برخی از کشورهای عربی عامل اصلی فرقه گرایی در عرصه منطقه ای هستند، گفت: حامیان تروریست های با سیاست های اشتباه خود، موج فرقه گرایی را در منطقه به راه انداختند. تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . سخنگوی وزارت خارجه حمله مسلحانه به اتوبوس حامل یان در جنوب مصر را مصداق بارز فرقه گرایی حمایت شده دانست. سخنگوی وزارت خارجه حمله مسلحانه به اتوبوس حامل یان در جنوب مصر را مصداق بارز فرقه گرایی حمایت شده دانست. سید حبیب الله تدینی/ نقد و بررسی فرقه ی گنابادی

فرقه ی نعمت اللهی گنابادی از دیر باز یک فرقه ی سازماندهی شده و بوده است و نقش مشایخ در آن، برجسته تر از سایر فرق درویشی است. این فرقه از اواسط سلطنت «ناصرالدین شاه» با کمک مشایخ و مجازین به دستگیری علاوه بر تهران در سایر ا و حتی پس از انقلاب ی در خارج از کشور گسترش یافته اند. گنابادیپاو وینت بررسی مفاهیم و ساختار فرقه ها

پاو وینت بررسی مفاهیم و ساختار فرقه ها در 24 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptدسته بندی
جامعه شناسی


بازدید ها
8


فرمت فایل
pptx


حجم فایل
439 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
24
 پاو وینت بررسی مفاهیم و ساختار فرقه ها گزارش تخلف برای پاو وینت بررسی مفاهیم و ساختار فرقه هاپاو وینت بررسی مفاهیم و ساختار فرقه ها


فروشنده فایل
کد کاربری 16539
تمام فایل ها

کاربر
پاو وینت بررسی مفاهیم ساختار فرقه ها در 24 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt
برخی از عناوین اسلاید ها:
تعریف فرقه

تعاریف و خصوصیات فرقه

تعریف روابط فرقه

سرمنشاء گروه و نقش

دو ویژیگی عمده فرقه

ساختار تشکیلاتی،یا روابط بین و پیروان

مولفه های شناسایی ساختار تشکیلاتی یه فرقه

برنامه های هماهنگ شده مجاب سازی ذهنی

خصوصیات عمومی این فاکتور خیلی مهم در تعریف فرقه ها

انواع فرقه ها

افراد خود به جستجوی فرقه ها نمیروند

محکوم قربانی

تفاوت فرقه ها با گروه های معمولی

پاو وینت فرقه ها در میان ماپاو وینت بررسی مفاهیم ساختار فرقه هاساختار فرقه هامفاهیم فرقه ها

مقام ارشد وزارت خارجه انگلستان در سخنرانی در پارلمان این کشور ضمن حمایت از فرقه ضاله بهائیت، مدعی آزار و شکنجه مذهبی در ایران و برخی کشورهای دیگر شد. عوامل شکل گیری فرقه وه ت مانند برخی از فرقه های دیگر، ریشه در مبانی و عملکرد ان و بنیانگذاران آن دارد. بر این اساس لازم است مبانی و عملکرد بنیانگذار این فرقه بررسی شود. این فرقه منسوب به "محمد بن عبدالوهاب" از مردم "نجد" است که در سال 1115 ق در شهر عُیینه متولد شد که پدرش در آن شهر قاضی بود . وی از کودکی به مطالعه کتاب های تفسیر و عقاید و حد. عنوان: باور به منجی در مذهب اسماعیلیه در قیاس با تشیع ی باتکیه بر جامع واریخ مقدمه طرح مسأله در تحقیق پیش رو شامل مقایسه ی دو فرقه ی شیعه دوازده ی و اسماعیلیان است که هردو فرقه هایی از مذهب تشیع هستند. در واقع هدف بیان تفاوت ها و تشابهات میان این دو گروهاز شیعیان است. که اسماعیلیان به هفت ی و شیعیان ی به دوازده ی شهرت دارند. اما تفاوت . مهدویت در فرقه کیسانیه فرقه کیسانیه با نام محمد حنفیه و مختارابن عبیده ثقفی پیوند خورده است. بنا بر مشهور کیسان لقب مختار است.یکی ازعقاید کیسانیه، مهدویت محمد ابن حنفیه است که به مختار لقب کیسان داد و او را به گرفتن انتقام خون حسین از قاتلانش ساخت. آنها به سه فرقه منشعب گشتند که دو فرقه از آنان معتقد گشتند که محمد ابن حنفیه نمرده و ن. اهل سنت به چهار شاخه اصلی حنفی، حنبلی، شافعی و مالکی تقسیم می شوند که به مرور زمان برخی از این شاخه ها به ده ها زیرشاخه تقسیم شده و هر کدام برای خود به مسلکی جداگانه با عقایدی خاص تبدیل شدند. وه ت نیز یکی از فرقه هایی است که خود را منتسب به حنبلی ها می دانند؛ بدین معنی که وه ت بسیاری از اعتقادات خود را از احمد بن حنبل و آراء و عقاید وی گ. معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) سؤال: فرقه ‏اى وجود دارد که خود را «على اللهى» مى‏نامند، یعنى المومنین على بن ابى طالب(علیه السلام) را خدا دانسته و به دعا و طلب حاجت به جاى و روزه اعتقاد دارند. آیا اینها نجس هستند؟ سخنگوی کمیسیون حقوقی از حضور مسئولان در این نشست برای بررسی نقایص قانونی در برخورد با فرقه های نوظهور خبر داد. گرگان - ایرنا- رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه گلستان گفت: سرچشمه توهمات گرو تروریستی برگرفته از افکار وه ت بوده و فتواهای این فرقه چهره را در جهان خدشه دار کرده است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز داد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. حجت ال در گفتگوی تلفنی با قطر، با بیان اینکه یکی از اصول سیاست خارجی ایران تداوم همکاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس است، گفت: فرقه گرایی از آفت های بزرگ امنیت منطقه است. رییس جمهور ترکیه ت ایران را به «توسعه طلبی فارسی و فرقه ای» در خاورمیانه متهم کرد. رئیس کل دادگستری استان تهران در تشریح آ ین جزئیات پرونده سرکرده فرقه انحرافی حلقه گفت: صبح دیروز دادگاه برگزار و آ ین دفاع در رابطه با اتهامات مطروحه در پرونده اخذ شده است. سمنان گفت : وه ت و بهاییت دو فرقه جعلی ساخته انگلستان است تا بین امت (ص) تفرقه ایجاد کند. مستند فرقه های سری مجموعه مستند «فرقه های سری» قصد دارد چگونگی شکل گیری فرقه هایی نظیر کابالا و فراماسونری را با استفاده از ۲۷ کارشناس خارجی به تصویر بکشد. موضوع این مجموعه مستند بررسی و تحلیل فرقه های سری است و از اه این برنامه آشنایی مردم با نحوه شکل گیری و قدرت یافتن شبکه انجمن های سری، افشاء واقعیت های این انجمن ها و آشنایی با نمادها و نشانه های مشترک بین این جوامع است چرا که بسیاری از افراد هنوز از مفاهیم و نمادها و نشانه های ی بعضی از این جریان ها اطلاعی ندارند. fergheh s مستند فرقه های سری قسمت اول: فرقه های سری قسمت دوم: خاستگاه فرقه های سری در دوران باستان -قسمت سوم:فرقه های سری از مصر باستان تا فراماسونری (بخش اول) -قسمت چهارم:فرقه های سری از مصر باستان تا فراماسونری (بخش دوم) -قسمت پنجم:فرقه های سری و معبد حضرت سلیمان -قسمت ششم:شوالیه های معبد -قسمت هفتم: شوالیه های م -قسمت هشتم: کابالا (بخش اول) -قسمت نهم کابالا (بخش دوم) -قسمت دهم کابالا (بخش سوم) -قسمت یازدهم کابالا (بخش چهارم) -قسمت دوازدهم تاریخچه فراماسونری(بخش اول) -قسمت سیزدهم تاریخچه فراماسونری(بخش دوم) با کیفیت عالی عروس هزار چهره به سرکردگی امریکا و ایادی ان امروز در غالب حمایت از فرقه های مذهبی وتروریستی وه ومزدوران صهیونیسم دنیا را به اشوب کشانیده است سیاستمداران خون اشام استکبار با حزب وحمایت فرقه های باطل و بی روح مذهبی در کشورها اقدام به اشوب وکشتار مردم حیات و زورگویی خود را بر جهانیان ادامه می دهد ان بی هویت و .. افرادی متعصب ساده لوح و . مرجع تقلید شیعیان گفت: آیات جهاد به فرقه های پنج گانه، تحریر المستضعفین، پیمان شکنان، بت پرستان، افرادی که با مسلمانان می جنگند و افرادی که به شریعت کتاب خود عمل نمی کنند ارتباط داشته و هیچ ربطی به آیه" لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ" ندارد. fergeha_65322 چندی پیش به خبری برخورد مبنی بر حمایت یک سیاستمدار دانمارکی از فرقه رجوی و اینکه کت نوشته و مریم عضدانلو را مورد تفقد قرار داده است . دستگاه تبلیغاتی فرقه این فرد را با تیتر : شخصیت برجسته و سیاستمدار دانمارکی ؛ بنام ینس کریستین لوند و از حزب سوسیال دموکراتها معرفی کرده بود . ناگفته نماند که سوسیال دموکراتها اکنون حکومت ائتلافی دانمارک را بهمراه احزاب دیگر در دست دارند . دوستان و حتی همکاران بسیارزیادی در حزب سوسیال دموکرات دانمارک دارم که با انها تماس گرفته و جویای چند و چون قضیه حمایت گردیدم . با تماسهای اولیه مشخص شد که مانند همیشه ؛ فرقه از سیستم پشت پا اندازی سود جسته است . سیستم پشت پا اندازی یک شیوه معمول در فرقه هست . بدین صورت که چند نفر از فرقه ائی ها به اجتماعات سیاستمداران میروند ؛ وقتی فرد شناخته شده ائی رد میشود ؛ یکی از نفرات به... برای مطالعه کامل به ادامه مطلب مراجعه شود اختصاصی از اینو دیدی تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 62 فرقه اسماعیلیهمقدمهتقریبا همه های اجتماعی مذهبی دوران اولیه تسلط برمناطق خاورمیانه وایران، دارای ویژگیهای مشترکی بودند. هدف مشترک همه، رهائی از زیر سلطه بیگانگان و مقاومت در برابر پذیرش دین بود. در واقع می توان قرمطیان را شکل تکامل یافته های قبلی دانست که خود از طرفی با مبارزه مسلحانه علیه حاکمیت خلفای و زیر سئوال بردن حقانیت آنان و از طرف دیگر با پرچمداری صوفی گری و دراویش، زمینه را برای رشد فلسفه یارسان و بنیانگزاری این دین، آماده نمود.آنطور که برتلس مستشرق روسی در باره سابقه قرمطیان می نویسد: “از آغاز قرن چهارم هجری، پس از تأسیس تهای فاطمی مصر و قرمطیان بحرین بود که “باطنیان“ به “قرمطیان“ بمعنی اخص و “اسماعیلیان“ منشعب شدند“. ولی تاریخ نویسان نزدیک به آن دوره اعتقاد دارند که آئین قرمطی منسوب به نام قرمط پس ازآنکه میان حمدان قرمط درحدود سال ۲۸۰ هجری با مرکز دعوت اسماعیلی در اهواز اختلاف افتاد، ازلحاظ تشکیلاتی ازمذهب اسماعیلی جداشد و با روشی مستقل در راستای آرمانهای اجتماعی وهدفهای خود شروع به فعالیت کرد. این نظریه بیشتر مورد تایید است، زیرا باطنیان خود شاخه ای از اسماعیلیه بودند و یا هر ی در آئین تناسخ روح راز دار بود اورا باطنی میخواندند. اما اسماعیلیه چه مذهبی است و دلایل صعود و سقوط آن چه بود ؟اسماعـیـلیـه654-473فرقه " اسماعیلیه " از فرق منشعب مذهب شیعه است. ظهور این فرقه، نتیجه اختلاف در ت اسماعیل با برادرش حضرت موسی بن جعفرالکاظم ( ع )  بوده است. اینان معتقد بودند که بعد از جعفر صادق ( ع ) چون پسرش اسماعیل پیش از پدر در گذشته ت محمد بن اسماعیل منتقل شده که سابع تام بوده و دور هفت به او خاتمه یافته است .(نظر مقدس بودن عدد هفت نزد قدما)در اعتقاد آنان، تاریخ بشر به چند دور تقسیم می گردد و هر دور با ی «ناطق» و  ی «اساس» آغاز می شود. ناطقان، همان ان اولوالعزم اند که تعداد آنان هفت نفر است و پس از هر ناطقی، هفت روی کار می آیند. دوره هر ی هزار سال است و چون دور او به سر رسد، دیگری با شریعتی نو ظهور می کند. این پی شریعت پیشین را نسخ می نماید. ( یا اساس یا وصی ) عالم به علم تاویل شریعت است .از دیدگاه اسماعیلیان، افراد بشر به دو گروه تقسیم می شوند: ویژگان یا نخبگانی که با طی مراحل مختلف به باطن شریعت دست می یابند و دیگر، عالم یا اکثریت غیر اسماعیلی که فقط قادر به درک مفاهیم ظاهری مذهب هستند. همچنین، سازمان مذهبی اسماعیلیان بر مراتب و درجات منظمی استوار بود که از پایین به بالا، عبارت بودند از: مستجیب (تازه وارد به گروه)، ماذون، داعی، حجت، باب و . ان در بعضی از دوره ها مستور و در بعضی دیگر آشکار هستند. به اعتقاد اسماعیلیان، در دورة ستر (یاغیبت ) دعات موظف اند که ابلاغ امر کنند. در این دوره، فقط باب و نخبگان قادر به رویت هستند. آنان دوره ستر را از دوره محمد اسماعیل تا قیام عبیدالله المهدی در قیروان می دانند. معروفترین داعیان اسماعیلی در این دوره، ابو عبدالله حسن بن احمد زکرویه (معروف به ابوعبدالله شیعی) و  قداح بودند که خود اصل ایرانی داشتند .در سال 297 ه.ق. ابوعبدالله الشیعی بذر دعوت اسماعیلی را در میان قبایل کتامه (در شمال آفریقا) پراکند. وی عبید الله المهدی را که در سجلماسه محبوس بود، آزاد کرد و بر تخت دعوت اسماعیلیان نشاند. عبیدالله پس از استقرار در قیروان، مدعی خلافت و ت شد. نام دعوت اسماعیلیان به دلیل انتساب به حضرت فاطمه ( س )، دخت گرامی ( ص ) ، « فاطمی » خوانده شد. این دعوت، به سرعت در سراسر شمال آفریقا، یمن، بحرین، شام، فلسطین، و ایران انتشار یافت .نسب فاطمیانمؤسس فرقه فاطمیه، فردى است به نام عبید الله المهدى (متوفاى 322 ه) که حکومت فاطمیان را تأسیس کرد.اکنون این سؤال مطرح مى‏شود که چرا آنان را فاطمیان نامیده‏اند؟ زیرا این اصطلاح بیانگر آن است که آنان منسوب به فاطمه زهرا علیها السلام هستند.در این باره دیدگاههاى مختلفى ابراز شده است:برخى با قاطعیت نسبت به آنان را به فاطمه زهرا علیها السلام انکار کرده‏اند، از آن جمله دخویه است.وى در کتاب خود به نام «یادى از قرامطه بحرین و فاطمیان» دلایل بسیارى بر این نظریه آورده است، یکى از آن دلایل این است که خلفاى عباسى بغداد و اموى قرطبه در دو نوبت، یک بار در سال 402 و بار دیگر در سال 444، نسب این سلسله را به فاطمیان انکار د، و از طرف دیگر در کتابهاى مقدس در روز صریحا آمده که عبد الله بن میمون جد خلفاى فاطمى بوده است. (1)
با
تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه
خیلی فرقه بین دنیای اونی که

صدای عشقش لالایی شب هاشه

تا اونی که هق هق گریه هاشه

خیلی فرقه بین دنیای اونی که

تو بغل عشقش نفس کم میاره و نفس نفس میزنه تا اونی که وسط گریه هاشه

خیلی فرقه بین دنیای اونی که

عشقش به دستاش حلقه عشق هدیه میده

تا اونی که به چشماش حلقه اشک حسرت

خیلی فرقه بین دنیا.