تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد فرقه اسماعیلیه :
پیشگفتار یکی از فرقه¬های فعال در ایران، فرقه موسوم به «اهل حق» می¬باشد. اگر چه این فرقه دارای شعبات مختلف است و از لحاظ عقیدتی اختلافات بسیاری با هم دارند، اما در برخی اصول با هم مشترک¬اند که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. شاید نتوان همه اتباع این فرقه را تحت حکم خاصی قلمداد کرد؛ ولی آنچه مسلم است که همه آن¬ها خود را اهل حق می¬دانند. طایفه، یارسان، یارستان و آیین یاری، نام¬های دیگری است که اینان برای خود انتخاب کرده¬اند. بسیاری از شیعیان اهل این فرقه را علیُُّ اللّهی و ¬پرست می¬نامند؛ اما برخی جوانان امروزی آن¬ها، این مسأله را اتهامی به اهل حق می¬دانند. مقاله ذیل، شرحی کوتاه بر تاریخچه و عقاید این فرقه می¬باشد. بدیهی است که آشنایی عمیق با عقاید و آداب و رسوم اهل حق نیازمند مطالعات بیشتر است. فرقه منحرف دراویش گنابادی؛ فرقه ای که انتشار و تصاویری از مراسم های داخلی آن ها دید و تفکرات انحرافی آنان را از مسلمانان جدا کرده و انحرافات آنان را به درستی روشن می سازد.

از جمله فرقه هایی که با هدایت مستقیم سرویس های سیا و موساد و اتاق فکر صهیونیستی فعالیت می کند فرقه t.s.m است. این فرقه یکی از گروهای فعال و انحرافی است که با جذب عده ای از افراد غافل در کشورمان و خارج از کشور فعالیت می کند....
ادامه مطلب
جریان مکتب نور علی اللهی(اهل حق)جریان مکتب نور علی اللهی(اهل حق) همه ادیان و مکاتب مورد تهدید جریانی به نام افراط گرائی قرار گرفته اند.یکی از فرقه های افراطگرا،فرقه موسوم به اهل حق است که غلو در مقام علی علیه السلام از سرفصلهای اعتقادی آنان است و در واقع از فرقه های غلات محسوب می شوند. اختصاصی از هایدی تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 89 فرقه اسماعیلیهمقدمهتقریبا همه های اجتماعی مذهبی دوران اولیه تسلط برمناطق خاورمیانه وایران، دارای ویژگیهای مشترکی بودند. هدف مشترک همه، رهائی از زیر سلطه بیگانگان و مقاومت در برابر . حسن بن صباح از بزرگ ترین داعیان و روسای فرقه اسماعیلیه بود که نام او در شمار مردان مشهور تاریخ در حافظه زمان مانده است اختصاصی از هایدی مقاله درباره اسماعیلیه با و پر سرعت .
مقاله درباره اسماعیلیه
مقاله درباره اسماعیلیه لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 15مختصری درباره ی اسماعیلیهدعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیانآغز دوره قیامت نزد اسماعیلیهبازگشت به شریعتپایان کار حکومت اسماعیلیهفهرست ان اسماعیلیمطلب مرتبط با موضوع:
مختصری درباره ی اسماعیلیه«تا امروز 65 - 655 ق / 1257-765 م»
از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران بالنسبه طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت.
فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت. اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند.
اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د.

به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود.


با
مقاله درباره اسماعیلیه
یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: . یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: . اختصاصی از هایدی تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 89 فرقه اسماعیلیهمقدمهتقریبا همه های اجتماعی مذهبی دوران اولیه تسلط برمناطق خاورمیانه وایران، دارای ویژگیهای مشترکی بودند. هدف مشترک همه، رهائی از زیر سلطه بیگانگان و مقاومت در برابر پذیرش دین بود. در واقع می توان قرمطیان را شکل تکامل یافته های قبلی دانست که خود از طرفی با مبارزه مسلحانه علیه حاکمیت خلفای و زیر سئوال بردن حقانیت آنان و از طرف دیگر با پرچمداری صوفی گری و دراویش، زمینه را برای رشد فلسفه یارسان و بنیانگزاری این دین، آماده نمود.آنطور که برتلس مستشرق روسی در باره سابقه قرمطیان می نویسد: “از آغاز قرن چهارم هجری، پس از تأسیس تهای فاطمی مصر و قرمطیان بحرین بود که “باطنیان“ به “قرمطیان“ بمعنی اخص و “اسماعیلیان“ منشعب شدند“. ولی تاریخ نویسان نزدیک به آن دوره اعتقاد دارند که آئین قرمطی منسوب به نام قرمط پس ازآنکه میان حمدان قرمط درحدود سال ۲۸۰ هجری با مرکز دعوت اسماعیلی در اهواز اختلاف افتاد، ازلحاظ تشکیلاتی ازمذهب اسماعیلی جداشد و با روشی مستقل در راستای آرمانهای اجتماعی وهدفهای خود شروع به فعالیت کرد. این نظریه بیشتر مورد تایید است، زیرا باطنیان خود شاخه ای از اسماعیلیه بودند و یا هر ی در آئین تناسخ روح راز دار بود اورا باطنی میخواندند. اما اسماعیلیه چه مذهبی است و دلایل صعود و سقوط آن چه بود ؟اسماعـیـلیـه654-473فرقه " اسماعیلیه " از فرق منشعب مذهب شیعه است. ظهور این فرقه، نتیجه اختلاف در ت اسماعیل با برادرش حضرت موسی بن جعفرالکاظم ( ع )  بوده است. اینان معتقد بودند که بعد از جعفر صادق ( ع ) چون پسرش اسماعیل پیش از پدر در گذشته ت محمد بن اسماعیل منتقل شده که سابع تام بوده و دور هفت به او خاتمه یافته است .(نظر مقدس بودن عدد هفت نزد قدما)در اعتقاد آنان، تاریخ بشر به چند دور تقسیم می گردد و هر دور با ی «ناطق» و  ی «اساس» آغاز می شود. ناطقان، همان ان اولوالعزم اند که تعداد آنان هفت نفر است و پس از هر ناطقی، هفت روی کار می آیند. دوره هر ی هزار سال است و چون دور او به سر رسد، دیگری با شریعتی نو ظهور می کند. این پی شریعت پیشین را نسخ می نماید. ( یا اساس یا وصی ) عالم به علم تاویل شریعت است .از دیدگاه اسماعیلیان، افراد بشر به دو گروه تقسیم می شوند: ویژگان یا نخبگانی که با طی مراحل مختلف به باطن شریعت دست می یابند و دیگر، عالم یا اکثریت غیر اسماعیلی که فقط قادر به درک مفاهیم ظاهری مذهب هستند. همچنین، سازمان مذهبی اسماعیلیان بر مراتب و درجات منظمی استوار بود که از پایین به بالا، عبارت بودند از: مستجیب (تازه وارد به گروه)، ماذون، داعی، حجت، باب و . ان در بعضی از دوره ها مستور و در بعضی دیگر آشکار هستند. به اعتقاد اسماعیلیان، در دورة ستر (یاغیبت ) دعات موظف اند که ابلاغ امر کنند. در این دوره، فقط باب و نخبگان قادر به رویت هستند. آنان دوره ستر را از دوره محمد اسماعیل تا قیام عبیدالله المهدی در قیروان می دانند. معروفترین داعیان اسماعیلی
با
تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه
 متاثر از فرقه خا اریه / شوقعلیشاه پدر حاج حسین اله کرم بنده 30/40 سال پیش این نوع عزاداری را ندیدم قبل از ما هم عزاداریها شدن و نبود ... روضه خوانی و سوز و گریه با معنا و محتوا بود ... زمان جنگ عده ای از رزمندگان که با حاج حسین اله کرم مراودت داشتند وقتی برای مرخصی به تهران میآمدند وعده اشان صنف لباس فروشی بود ... حاج منصور با حضور این افراد بازارش رونق گرفت ... از سویی چون پدر اله کرم (شوقعلیشاه) یک فرقه صوفی بوده... سبک صوفیان در بین این افراد رواج یافت لازم به ذکر است برادر حاج حسین (حاج ) برادر کوچکتر بزرگ این فرقه میباشد با انجام عملیات تروریستی در سیستم متروی توکیو، همه تشکیلات و مجموعه های متعلق به آساهارا در سرتاسر ژاپن مورد هجوم پلیس قرار گرفت و این فرقه به کلی در ژاپن ممنوع شد و زیر ضرب قرار گرفت. وزارت امور خارجه امروز با انتشار بیانیه ای مداخله جویانه ، ضمن حمایت از فرقه انحرافی بهائیت خواستار سرکردگان این فرقه شد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حمله عده ای از وابستگان فرقه با چراغ سبز پلیس لندن به سفارت ایران چهره حقیقی این فرقه را برملا کرد. اوشوٰ یک عرفان نوظهور زمینی


حسب وقایع مشاهده شده در گوشه گوشه ایران، زمینه های «تخته قاپو » و تمرکز پیروان فرقه های سابق الذکر در مناطق مهم فراهم شده است. این عمل به منظور اجرای «استراتژی ایجاد مجمع الجزایر فرقه ها» در ایران صورت می گیرد. نباید فراموش کرد که عموم فرقه ها ـ چه فرقه های نوظهور و چه تجدید حیات یافته، مانند بهائیت ـ از یک آبشخور سیراب، هدایت و حمایت می شوند. بنام خدا خانواده ها و انی که عزیزی از آنها در اسارت فرقه رجوی هست برایشان خیلی سخت است که عزیزشان مدتهاست با آنها تماس نداشته و یا به آنها سری نزده. ولی آیا عدم تماس با خانواده و ملاقات با خانواده خواست اسیران در بند فرقه هست یا داستان چیز دیگری است ؟ جهت اطلاع همه انی که عزیزی از آنها در فرقه رجوی اسیر است و همه انی که به نحوی اخبار و وقایع فرقه رجوی را دنبال می کنند بایستی به چند موضوع اشاره کنم تا وقایع فرقه آنگونه که هست آشکار شود. برای مطالعه کامل به ادامه مطلب مراجعه شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حالا که دراویش افراطی با اقدامات و اغت ات خود باعث هزینه تراشی برای نظام شده اند، مسؤولان امنیتی نباید در کنترل این فرقه نوظهور، تندرو و آشوب گر سهل انگاری کنند. وقتی یکم حساس باشی روش خیلی فرقه بین :) و :))

+ خیلی فرقه چجوری میخنده باهات  مقایسه نقش موعود باوری در پیدایش دو فرقه مورمونیسم و شیخیه

چکیده برداشت نادرست از آموزه ظهور یا بازگشت منجی موعود، نظر به جایگاه و اهمیت این آموزه در ادیان ابراهیمی، از جنبه های مختلف در طول تاریخ، نقش مهمی در پیدایش فرقه های متعددی در این ادیان داشته است. در ، فرقه شیخیه و در یت فرقه مورمون ها از این دسته اند. در ، پیروان شیخ احمد احسایی با ادعای کشف و شهود و طرح نظریه رکن رابع به عنوان نایب خاص عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)، موجب ج فرقه شیخیه از بدنه اصلی تشیع شدند. در یت نیز جوزف اسمیت با ادعایی مشابه، یعنی ادعای تجربه مکاشفه و نیز دریافت مأموریتی اصلاح گرایانه، به منظور مقدمه چینی برای بازگشت عیسی ، مورمونیسم را پایه گذاری کرد. نکته قابل توجه در خصوص این دو فرقه، شباهت نحوه پیدایش این دو فرقه است که در این مقاله بررسی خواهد شد. سلام بر همراهان عزیز وبلاگ منیم مغانم دوستان عزیز ذیلا" سه پست جدید در مورد بررسی روند سقوط فرقه دموکرات ها آورده ام که بترتیب در : مرحله اول: مذاکرات قوام السلطنه با روس ها برای وج روس ها مرحله دوم: اصرار بزرگان عشایر به کمک نظامی برای از بین بردن فرقه توده مرحله سوم: انزوای فرقه بخاطر وج روس ها از مرز ایران مورد بررسی قرار میدهد. ممن. نقد in's creed - اقتباسی از مجموعه بازی فرقه ح ین
in's creed با بازی مایکل فاسبندر و ماریان کوتیار، تلاشی دیگر برای ساخت ی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی است؛ این بار با اقتباس از فرقه ح ین.  صوف و صوفی گری هیچ ربطی به عرفان ی ندارد. تصوف به شدت از طرف ان معصوم و علمای بزرگ مردود اعلام شده است. فرقه ی نعمت اللهی از جمله فرقه هایی است که علاوه بر انحراف های اعتقادی و تضاد با ناب همواره بر ضد منافع ملی و کیان تشیع و توسعه و ترقی مملکت فعالیت داشته است... تصوف گروه فرهنگی-اجتماعی برهان/ سید حبیب الله تدینی؛ در قسمت های قبل به معرفی کامل فرقه ی ضاله ی گنابادی پرداختیم و هم چنین با نام بردن از سردمداران اصلی این فرقه، از روابط آنان با حکومت های طاغوتی برداشتیم. در قسمت پایانی نقد و بررسی فرقه ی گنابادی به امکانات مالی و شگردهای این فرقه برای جذب مخاطب خواهیم پرداخت. رو مه جوان، با انتخاب تصویری از وداع با ی خیابان پاسداران، به درخواست مردم برای قصاص و برخورد قاطع با منسوبان فرقه تابنده، اشاره کرده است. کریمی قدوسی گفت: آن دور و وری های به فهماندند که او بالاتر از اصولگرایی است، این می‎شود فرقه. از رس های این است که نمی گذارد بدعت و فرقه به وجود آید. ایرنا نوشت: فرقه یی «شاهدان یهوه» به حکم دادگاه عالی روسیه سازمانی افراط گرا شناخته و فعالیت آن در این کشور ممنوع اعلام شد. در ادامه اغت ات دراویش گنابادی، این فرقه امروز صبح نیز سعی در ایجاد ناامنی داشت که اقدام آنها به وسیله ان نیروی انتظامی سرکوب شد. جوزف اسمیت دو قرن پیش و در حالی که کمتر از 15 سال داشت ادعا کرد فرشته ای به نام " مورونی" بر او نازل شده و دستوراتی به او داده است. او سپس 10 سال بعد با انتشار کت به نام " مورمون" پایه های اعتقادی فرقه مذهبی "مورمون ها" را بنا کرد. اردوغان طی مصاحبه با شبکه آرتی پی پرتغال، گفت: «آیا صحنه بازی برای توسعه طلبی فرقه ای ایران است؟ بله هست. آیا عراق نیز چنین صحنه ای است (برای ایران)؟ بله هست. من این مسئله را توسعه طلبی فارسی می دانیم تا توسعه طلبی فرقه ای. باید بطور خاص بگویم که من توسعه طلبی فارسی را تایید نمی کنم.» بهائى گرى در مشروطه در زمان انقلاب مشروطه بهائیت رشد خود را تا رسیدن به چندمین فرقه مجزا از یکدیگر و کامل طى کرده بود. بعد از بهاءالله دیگر دین سازى متوقف شد اما پیروان این فرقه ها در قالب شیخیه، بهائیّه، ب ه و ازلیه و دیگر فرقه هاى فرعى که قبلاً نام آنان آورده شد ادامه حیات مى دادند. باند مفلوک ، پلید وغرق دربحران فرقه رجوی سالهاست که قسمتی ازسایت اگرخود تحت عنوان به اصطلاح "مزدوران را بشناسید" را بطور ثابت برای ابرازهذیان گویی وحشت آلود و زبونانه خود علیه اقدامات افشاگرایانه اعضای رهایافته ازفرقه درنظر گرفته است! سران این فرقه مافیایی و صفت همواره دراین بخش از سو مه خود سعی د بطور دوره ای هر بار چند نفری از اع. تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . اختصاصی از سورنا فایل تحقیق اسماعیلیه 15 ص با و پر سرعت .
 تحقیق اسماعیلیه 15 ص
 تحقیق اسماعیلیه 15 ص دسته بندی : علوم انسانی _ ادبیات و تاریخفرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) سال فایل قسمتی از محتوی متن ....  اسماعیلیه مختصری درباره ی اسماعیلیه دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان آغز دوره قیامت نزد اسماعیلیه بازگشت به شریعت پایان کار حکومت اسماعیلیه فهرست ان اسماعیلی مطلب مرتبط با موضوع: مختصری درباره ی اسماعیلیه «تا امروز 65 - 655 ق / 1257-765 م» از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران بالنسبه طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت.
فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت.
اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند.
اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د.
اسماعیلیان با سایر فرقه‏های مشابه تفاوت چندانی نداشتند، جز آن که اقدام جعفر صادق «ع» را در عزل پسرش اسماعیل جایز نمی‏دانستند .
بعدها بعضی از اولاد اسماعیل، با ادعای استمرار ت در اعقاب وی به نشر دعوت تازه‏ای دست زدند که آنها را از سایر فرقه‏های شیعه متمایز می‏کرد.
دعاوی آنها از جمله قبول به تأویل آیات و کشف باطن احکام بود که منجر به عقایدی می‏شد که بزرگان این فرقه، آنها را از طرفداران و انی که تازه به این فرقه گرایش پیدا کرده بودند، مخفی نگه می‏داشتند.
به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود.
( البته تا پیش از اینکه با فاطمیان مصر اختلافات پیدا کنند.
) پیشروان این فرقه، غالباً ت را بعد از جعفر صادق «ع» / 148 ق / 765 م، خاص محمد بن اسماعیل می‏دانستند که در عین حال او را صاحب شریعت می‏خواندند و مدعی بودند که شریعت او ناسخ شریعت جاری است.
در عین حال برای اقامه دعوت خویش، قتل مخالفان را جایز و حتی لازم می‏شمردند تا جایی که همچون خوارج، مایه خوف، وحشت و نفرت عامه مردم واقع شدند.
این فرقه، سبعیه «هفت ی» خوانده می‏شدند چرا که ائمه را منحصر به هفت تن می‏دانستند و محمد بن اسماعیل را هفتم و قائم امر می‏شمردند.
به این ترتیب با دوام ت او، شریعت را منسوخ و اباحه را جایز می‏دانستند.
از این رو خلافت فاطمی را که به وسیله عبیدالله بن محمد و همچنین بر اساس قول به ت اسماعیل، در مصر بنیاد نهاده شد «297 ق / 909 م» پیروی ن د و به همین دلیل مستقل باقی ماندند.
دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان درباره زندگی حسن صباح مأخذ قابل اعتماد، همان «سرگذشت سیدنا» است که با کمی اختلاف در کتاب جهانگشای جوینی، جامع واریخ رشیدی و تاریخ اسمعیلیان ابو القاسم کاشانی آمده است.
تعداد صفحات : 15 صفحه  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق اسماعیلیه 15 ص
در ۲۷ آبان ماه، پربازدیدترین اخبار به ماجرای بست نشینی یاران برمی گردد که خبرگزاری قوه قضاییه آنها را "فرقه زنبیلیه" خواند. دراویش گنابادی یک فرقه قدرت یاب و بحران طلب و آشوب ساز است که به جای کشکول، قمه زیر بغل خود دارد. بسم الله الرحمن الرحیم افسران - سیدحسن نصرالله خطاب به آیین یهود از ادیان توحیدی و وحیانی است که آن حضرت موسی (علیه السلام) و کتاب آسمانی آن تورات است. دین یهودیت مانند سایر ادیان که پس از مدتی براثر مسائل اجتماعی و تنوع مشرب ها در آن ها، مذاهب و فرقه هایی پیدا می شود مذاهب و فرقه های در آن پدیدار شد که بعضی شناخته شده و پرجمعیت و بعضی کم جمعیت هستند. اساساً فرقه های شناخته شده یهود، پس از بازگشت یهود از بابل پدید آمدند. براثر این پراکندگی از فرقه های قبل از این واقعه اطلاع چندانی در دست نیست، اما دو فرقه‎ای که اکنون فعال هستند و مباحث آ ا مانی یهود اصولاً بر پایه اعتقادات آن ها پایه‎ریزی شده به شرح زیر میباشد: بقیه در ادامه مطلب اعضای فرقه گنابادی شب گذشته یکی از معلمان جوان دبیرستان فرهنگ را با ضربات چاقو مجروح کرده اند. خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) در گزارشی ماجرای سخنرانی اخیر و بست نشینی بقایی در حرم شاه عبدالعظیم در شهرری را "معرکه گیری و فرقه زنبیلیه" توصیف کرد . سخنگوی وزارت خارجه حمله مسلحانه به اتوبوس حامل یان در جنوب مصر را مصداق بارز فرقه گرایی حمایت شده دانست. دادستان کل کشور گفت:شب گذشته تعدادی از وابستگان به فرقه به سفارت ایران حمله د که وابستگی این جریان به انگلیس محرز است. لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَ الَّذینَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ قالُوا إِنَّا نَصارى‏ ذلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسینَ وَ رُهْباناً وَ أَنَّهُمْ لا یَسْتَکْبِرُونَ (82) بطور مسلم یهود ومشرکان را دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی . عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حالا که دراویش افراطی با اقدامات و اغت ات خود باعث هزینه تراشی برای نظام شده اند، مسؤولان امنیتی نباید در کنترل این فرقه نوظهور، تندرو و آشوب گر سهل انگاری کنند. آیا وه ت یک فرقه دست ساز است؟ آیا اصولا ارتباطی میان این فرقه با وجود دارد؟ فرق وه ت با اهل سنت چیست؟ آیا وه ت فقط با شیعیان سر ناسازگاری دارد؟ برای آشنایی با این فرقه ساخت انگلیس به ادامه مطلب رجوع کنید............. منبع:پایگاه خبری تحلیلی بازسازی بقیع جنایاتی که این گروه در پوشش دراویش مرتکب شده اند فقط با جنایات وحشیانه قابل مقایسه است و کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که بخشی از تفاله های هستند که این بار از آستین یکی از فرقه های به شدت بدنام دراویش بیرون کشیده شده اند. یتی که در نفرت پراکنی و ایجاد دشمنی با تصویر سُنّی انجام داده و می دهد، فرقه قرار است برای ملکوک چهره تشیّع در سطح جهانی و همچنین تحریک دشمنی اهل سُنّت با شیعه انجام دهد. اخیرأ مطلبی را در یکی از سایت های فرقه ضد انسانی رجوی دیدم تحت عنوان دستگیری بهزاد علیشاهی در هلند .
فرقه ترور و وحشت مجاهدین از فرط خوشحالی می خواهند بال درآورند که یکی از جداشدگان ازاین فرقه در زندان و یا بازداشت هلند قرار گرفته . البته قبلا همسر آقای بهزاد علیشاهی بطور مبسوط در این خصوص روشنگری کرده است. برای مطالعه کامل به اد. ارشاد د ی حوادث اخیر نسبت به وقوع درگیری فرقه ای هشدار داد. جلسات سخنرانی سید عباس قائم مقامی با موضوع «عاشورا دربرابر فرقه شدگی دین» جلسات سخنرانی سید عباس قائم مقامی با موضوع «عاشورا دربرابر فرقه شدگی دین» فرهنگ > دین و شه - آیت الله سید عباس حسینی قائم مقامی، محرم از «عاشورا دربرابر فرقه شدگی دین» می گوید.به گزارش خبرآنلاین، درس گفتارهای آیت الله سید عباس حسینی قائم مقامی با موضوع «عاشو. معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) سؤال: فرقه ‏اى وجود دارد که خود را «على اللهى» مى‏نامند، یعنى المومنین على بن ابى طالب(علیه السلام) را خدا دانسته و به دعا و طلب حاجت به جاى و روزه اعتقاد دارند. آیا اینها نجس هستند؟ اهل سنت به چهار شاخه اصلی حنفی، حنبلی، شافعی و مالکی تقسیم می شوند که به مرور زمان برخی از این شاخه ها به ده ها زیرشاخه تقسیم شده و هر کدام برای خود به مسلکی جداگانه با عقایدی خاص تبدیل شدند. وه ت نیز یکی از فرقه هایی است که خود را منتسب به حنبلی ها می دانند؛ بدین معنی که وه ت بسیاری از اعتقادات خود را از احمد بن حنبل و آراء و عقاید وی گ. فرقه های مخالف ناب محمدی صل الله علیه و آله و سلم که با حمایت غرب و صهیونیست ها و با هدف گمراه مسلمانان واقعی بوجود آمده اند هدفی جز تسلط بر اذهان و استفاده از آنها به نفع حامیان خود ندارند. ادامه مطلب را بخوانید