تحقیق در مورد فطرت خداجوی بشر

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد فطرت خداجوی بشر : جایگاه فطرت در شه تربیتی (ره) نویسنده: محمد بهشتی دوفصلنامه علمی پژوهشی تربیت ی دوره 11، شماره 22، بهار و تابستان 1395 تعداد صفحه: 17 ویژگی بارز شه تربیتی e تربیت با محوریت فطرت است و بدین علت، در تبیین حقیقت و ماهیت تربیت ی بر شکوفاسازی فطرت تأکید تام دارد و در این راستا، معنا و مفهوم، اقسام فطرت، خاستگاه فطریات و زوایا و ابعاد آن را تبیی. عید فطر؛ ماه پیروزى برطاغوت نفس فلسفه اعیاد ی مسئله عید و فطرت در قرآن انواع فطرت واژه «عید» از ریشه عود گرفته شده ‏و به معناى بازگشت است، و واژه «فطر» از فطرت‏ گرفته شده و به معناى سرشت است. بنابراین عید فطر؛ یعنى بازگشت‏ به فطرت و سرشت. تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . اختصاصی از یاری فایل فطرت خداجوی بشر با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن 
تعداد صفحات : 129 صفحه عبادت، فطریت بشرّیت است: فطرتاً هر موجودی که لباس هستی پوشیده و از عدم پای به عرصة حیات و زندگی نهاده، به طور مرموز و ناخودآگاه، خواستار و پویای آفریدگار و صانع خویش است و از هر سوی به سوی دیگر خالق و پروردگار خود را می جوید، تا پاس حرمت، و احترام لازم او را بنماید، و از فضل و رحمت و اکرام او، تشکّر و سپاسگزاری نموده، و به مصداق اینکه «انسان بندة احسان است» به پیشگاه با عظمت او سرتعظیم فرود آورد.
خداوند می فرماید: فَاَقِمْ وَجْهَکَ لِلدّینِ حنیفاً فِطْرَتَ الله الَّتی فَطَرَ النّاسَ عَلَیْها لاتَبْدِیلَ لِخَلْقِ اللهِ ذلِکَ الدّینُ الْقَیِّمُ، وَلکِنَّ اَکْثَرَ لایَعْلَمُونَ».
به آیین راست خداوند روآور، آیینی که خدا آفرینش انسان را بر روی آنها نهاد، و خلق خداوند تغیی ذیر نیست.
این است دین استوار و محکم، ولی بیشتر مردم جاهل هستند و به آن علم ندارند.
هدف از دین حنیف در آیة شریفه که آفریدگار متعال خلقت انسان را بر آن استوار ساخته است همانا آیین و دین توحیدی و خداپرستی است، که انحراف از جاده و صراط مستقیم توحیدی را مخالف فطرت انسان دانسته است.
فطرت چیست؟
فطرت یک شعور باطنی است که انسان را به طور ناخودآگاه به سوی خالق و آفریدگار ی و هدایت می نماید، و در هدایت خود به سوی خدا به هیچ گونه استدلال و برهانی نیاز ندارد، و ناخودآگاه آدمی را خداخواه و خداجو نموده و این امر غریزی را در نهاد انسان، شکوفا می سازد.
بنابراین آدمی باید بالفطره مؤمن و مسلمان و موحد بوده باشد، و صراط مستقیم الهی را بپیماید، و از هرگونه اعوجاج و انحراف به دور باشد.
مگر اینکه در سر راه او خار تبلیغات سوء و انحرافات و اعوجاج اخلاقی باشد، که در این صورت مسیر طبیعی مذهبی و ایمانی او را تغییر می دهد نهالی که از زمین بالا می آید تا زمانی که خاری، و مانعی در سرراهش نباشد و مسیر او را عوض نکند، راست و مستقیم بالا می رود، و از کج شدن و انحرافات به دور می ماند.
و آدمی نیز همین حکم را دارد، اگر شیطنت ها و خنّاسها، در سرراهش سبز نگردد، فطرت خداجویی و خداخواهی، او را به سرمنزل فلاح و رستگاری می رساند.
در حقیقت فطرت نوری است که در جوهر وجود انسان نهفته است تا از تاریکیها و از چنگال شیاطین رهایی یابد، و صراط مستقیم الهی را با نورانیّت فطرت بپیماید و به هدایت ابدی راه یابد.
فطرت پدیده ای است مرموز، که در کنه جوهر عبودیت نهفته است وسخن حکیمانة «عبودیت جوهری است که در نهاد آن ربوبّیت نهفته است»بیانگر آن است.
<st 
با
فطرت خداجوی بشر
انسان است و فطرتش هر اندازه فطرت کارایی اش را از دست بدهد، به همان اندازه انسانیت زیر سوال می رود. و اعوذ بالله می رسد انسان به جایی که "اولئک کانعام بل هم اضل" تغییر ماهیت فطرت یک دفعه و آنی نیست. به قول معروف "هیچ از اولش خلافکار به دنیا نمیاد" بلکه به مرور زمان و در اثر رفتارهای ما، یا به عبارت دقیق تر، بنا به نیات ما فطرت زنگار می گیر. عید علی (ع) مبارکباد
رمضان ماه علی(ع) است چرا که علی(ع) سلطان فقر و گرسنگی در کل تاریخ است و به ھمین دلیل
سلطان عشق نیز ھست چرا که فقط صاحبان ف فقر و شکمھای گرسنه حاملان عشق ھستند و بر
خلاف تصور عامه، فقط با شکم گرسنه می شود عاشق بود و بس.
و فطر، عید شکمھای گرسنه و دلھای عاشق است که به وصال معشوق می رسند. و این میعاد، علی با
فاطمه . رئیس ستاد اقامه کشور گفت: تخصص نباید منجر شود که انسان فطرت خود را زیر پا بگذارد، در عین حال باید از علم دیگران استفاده کرد اختصاصی از یاری فایل تحقیق درمورد فطری بودن با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 103 فصل اول: فطری بودن اعتقاد به وجود (عج) و ظهور مصلح کلگفتار اول: فطرت و جایگاه معلومان فطری در معلومات انسانی1-1- فطرت در لغت2-1- جایگاه معلومات فطری در میان معلومات انسانیگفتار دوم: ویژگیهای بینشها و گرایشهای فطری1- همگانی بودن و شمول زمانی و مکانی معلومات فطری2- لایتناهی بودن گرایشهای فطریگفتار سوم: عوامل رشد و شکوفایی فطرت1-3- اهتمام در پرورش حس حب به نیکیها2-3- مراقبت مداوم از خویشتن و نگهداری از ارتکاب به معاصیگفتار چهارم: شرایط شکوفایی فطرتگفتار پنجم: فطرت از نظر قرآن کریم و احادیث1-5- فطرت از دیدگاه قرآن کریم2-5- فطرت از دیدگاه احادیثگفتار ششم: گرایشات از فطری دیدگاه کلی و عرفای ی1-6- فار 2-6- ابن سینا3-6- محی الدین ابن عربی4-6 صدرالمتالهین5-6- حکمای رواتی6-6- ابن فارض7-6- سعیدالدین فرغانی8-6- سید صدر آملی9-6- خواجه عبدالله انصاری و عبدالرزاق کاشانیگفتار هفتم: بینشها و گرایشهای فطری از نظر برخی شمندان غرب1-7- فطری گرایی دکارتنقد فطری گرایی دکارتی2-7- فطری گرایی اسپینوزا3-7- قضایای فطری در منطق4-7- گرایشهای فطریگفتار هشتم: غفلت از امور فطری و نتایج آن1-8- امکان غفلت از امور فطری2-8- فطرت اولیه و ثانویه3-8- نقش انحراف در دفن فطرت4-8- عوامل عدم پاسخگویی انسان به ندای فطرت1- جهل و نادانی2- قساوت3- شرک4- طغیان5- قدرتها و تبلیغات و فضاسازی آنهاگفتار نهم:کیفیت دل فطرت بر ضرورت وجود و مصلح جهانی1-9- گرایش به عد و امنیت جهانی یک گرایش فطری2-9- فطرت عقل و نیاز بشر به مصلح جهانینتیجه گیری
با
تحقیق درمورد فطری بودن
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد نظریه فطرت در قرآن لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 19 فهرست و توضیحات : نظریه فطرت در قرآن معنى لغوى فطرت طبیعت، غریزه، فطرت آیات دسته اول آیات دسته دوم در مورد آیه میثاق سه تفسیر وجود دارد: ارزیابى نهایى    نظریه فطرت در قرآن یکى از مباحثى که در قرآن و سنت‏با اهمیت ویژه‏اى مطرح گردیده بحث فطرت است. فطرتمندى انسان، فطرى بودن دین، فطرت پسندى، حسن عدل و قبح ظلم، معلوم بودن فجور و تقوا به الهام فطرى، اعتراف رسمى انسان به ربوبیت الهى در عالم ذر و عهد و پیمان خداوند با او در عدم تبعیت از ، از جمله مسائلى است که آیات قرآن و روایات ائمه معصومین‏علیهم‏السلام بر آن دل صریح دارند. اما مهم آن است که اگر چه در ‏اى آیات، انسان فطرتمند معرفى شده و بحث از الهام فطرى فجور و تقوا به انسان به میان آمده است ولى در بعضى آیات دیگر، خلقت طبیعى انسان به عنوان موجودى ظلوم، جهول، هلوع، کفار و طغیانگر مطرح شده است. اگر در ‏اى از آیات، دین امرى فطرى معرفى گردیده و یا اقامه عدل هدف رس ان ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مدیر کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری گفت: سینمای منطبق بر واقعیت ها و فطرت انسانی سینمای دینی و مطلوب ما است. در هیچ دوره ای شاید به اندازه دوره کنونی نیاز به یادآوری امور فطری نداشته ایم چراکه امروزه… میوه های فطرت رمضان، دعوتی است به بازیافتن «خود گمشده»، ن است برای توجه به خدای فراموش شده، ضیافتی است برای تناول از مائده تقوا و پایان این مهمانیِ خ ، عید فطر است؛ عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان. فطر، چیدن میوه هایی است که از فطرت می جوشد. فطر، سپاس نعمتی است که در رمضان نازل شده است. پیروزی بر خصم درون، جشنی دارد به نام عید فطر که میثاق بستن با فطرت را از سوی روزه داران مجاهده گر اعلام می دارد. عید فطر، پاداش افطارهای خالصانه و به حاست، مُهر قبولی انفاق های با قصد قربت و پایان نامه دوره ایثار و گذشت در مسایل مالی است. فطر، عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی است. گرایش فطری انسان را شاید بشود به این دو دسته تقسیم کرد: منفعت و لذت گرایش دارای ارزش مانند فداکاری و انفاق تمدن ها آمیزه ای از منفعت و لذت و فطرت ارزشمند نمایش داده اند اما مبنا بر منفعت و لذت بوده است این امکان وجود دارد تمدنی با آمیزه ای تکراری اما با اص فطرت ارزشمند شکل بگیرد آیا با ماندن بر اصولش تمدن ساز خواهد شد؟! هنر موسیقی تلفیقی از دانش " شه و فطرت خدادادی

آنان که در امر نوازندگی و خوانندگی فعال بودند اظهار داشتند که طبق فطرت و ذوقی سلیم " نظم منطقی را در کار معمول می داشته " و قواعد را رعایت می کرده اند . هفت دستگاه اصیل موسیقی و دستگاه های فرعی آن " که تنها مربوط به موسیقی ایران نیست " بلکه در تمام آهنگ های جهان وجود دارد " به گونه ای تکوین.  پروژه فطری بودن فطرت پروژه فطری بودن فطرت دسته : فقه و حقوق ی فرمت/ورد تعداد صفحات 105 قیمت : 5000 تومان [توضیحات بیشتر ] پروژه فطری بودن فطرت گلستان فطرت در میان موجودات عالَم تنها انسان است که می تواند راه کمال بپیماید و صفت حضرت حق را در خود متجلّی سازد. نه ملائک را چنین استعدادی است و نه موجود دیگری می تواند به چنین مقامی برسد. سرّ این عظمت روحی در این است که در فطرت آدمی بذرهای رشد و اعتلا نهاده شده و او را مستعدّ تقرب به حق تعالی کرده است. اگر فضای زندگی سالم باشد و عطر .

 پروژه فطری بودن فطرت

پروژه فطری بودن فطرت
دسته :
فقه و حقوق ی
فرمت/ورد تعداد صفحات 105

قیمت : 5000 تومان
[توضیحات بیشتر ]

پروژه فطری بودن فطرت

اختصاصی از فایل هلپ تحقیق در مورد فطرت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 20 فهرستمعنای لغوی و اصطلاحی فطرتویژگیهای امور فطریفطرت از دیدگاه قرآنمن متعالی، فطرت الهینظریه هاایمان فطری به خداوندبازگشت به فطرت در اثر توجه به آیات خدا و منحرف ساختن انسان از فطرتفطرت راه شناخت خداآیا انسان فطریاتی دارد؟فطری بودن پرستش خ طرت در قرآنآیه فطرتگرایشهای مقدسمعنای لغوی و اصطلاحی فطرتفطرت از ماده« فطر» به معنای شکافتن چیزی از طرف طول است. سپس به هر گونه شکافتن اطلاق شده است و از آنجا که آفرینش و خلقت به منزله شکافتن تاریک عدم آفرینش است یکی از معانی مهم این واژه همان آفرینش و خلقت است.( وجهت وجهی للذی فطر السموات و الارض) من روی خود را به ی که آسمانها و زمین را آفریده است.فرهنگ اقرب الموارد فطرت را چنین معنا کرده:« الفطرة هی الصفة ی یتصف بها کل مولود فی اول زمان خلقة» فطرت عبارت است از صفتی که هر فرزندی در آغاز آفرینش خود به آن متصف می شود.بنابرتعریف فوق می توان گفت فطرت عبارت است از صفات و خصوصیاتی که لازمه خلقت انسان بوده و ازآغاز آفرینش در نهاد انسان نهاده شده است. به بیان دیگر اصطلاحاً کلمه فطرت به معنای سرشت اولی یا طبیعت انسانی است یعنی مجموعه نیروها و قوا و استعدادهایی که در نهادو ذات انسان قرار داده شده با درنظر گرفتن تعریف ذکر شده، باید همه استعدادها و خصلتهای درونی را جزء فطریات وی دانست چه گرایش های مثبت درونی و چه گرایش هایی که منفی به نظر می رسند همگی جزو فطرت و سرشت اولی انسان بشمار می روند و این تفسیر صحیحی به نظر نمی رسند که گرایش های خیر و شر جزء فطرت انسان دانسته و گرایشهایی را که بظاهر شر و بد به نظر می ر سند جزء غریزه به حساب آوریم چرا که بسیاری از موارد کلمه غریزه مترادف با فطرت بکار می رود. البته دراینجا باید به این نکته مهم توجه داشت که تعریف فوق از فطرت به معنای عام کلمه است نه به معنای خاص آن، زیرا که در معنای عام فطرت است که همه استعدادهای انسانی چه مثبت و چه منفی منظور می شود در حالیکه درمعنای خاص آن فقط استعدادهای مثبت موردنظر است و بس. در قرآن اصطلاح فطرت به معنای خاص آن بکار رفته است یعنی فطرت در قرآن تنها شامل استعدادهای مثبت آن هم استعدادهای خداجویی و خداشناسی بشر است در آیه شریفه:«فاقم وج للدین حنیفاً فطرة الله ی فطرالناس علیها لاتبدیل لخلق الله». روبه جانب آئین پاک آور آن فطرت خ که مردم را بر آن آفرید دگرگونی برای آفرینش او نیست. تنها آیه ای است که در آن کلمه فطرت بکار رفته است و ذاتیات مثبت انسان منظور شده است و ازاین روی فطرت انسانی در قرآن و احادیث ی همواره پاک وسالم به حساب آمده است- در قرآن کریم مشتقات« فطر» بصورت های مختلف بکاررفته مانند»« فطر السموات والارض»،« فطر کم اول مره»،« فطرنا«، « فطرنی»،« فاطرالسموات و الارض» درهمه این موارد به معنای آف و خلق است و فطور در آیه« فارجع البصر هل تری من فطور» در معنای رخنه و شکاف و انفطار در آیه« السماء منفطر به» در معنای شکافته بکار رفته است.ویژگی های امور فطری:همگانی اندبالقوه اندانعطاف پذیرند: عواملی نظیر اختیار فرد، محیط اجتماعی، تعلیم و تربیت، و ضربه ها ی روحی می تواند موجب عدم بروز ظهور آنها شود.تنیدگی: اگر ء نشوند یا به مانعی برخورد کنند( واپس رانده) شده و به وسیله یکی از مکانیسم های دفاعی جبران می گردد به بیان دیگر انسان دارای نیازها و گرایشهای فطری و غریزی فراوان است که هرگاه بر اثر علل و عوامل ء نشود در شخص ایجاد تنیدگی می نمایند.فطرت از دیدگاه قرآن:از نظر قرآن انسان دارای فطرت است.« هل جزاء الاحسان الا الاحسان» آیا جزای احسان چیزی جز احسان است؟ از دیدگاه قرآن انسان موجودی 2 بعدی است. یعنی طبیعت انسانی هم دارای بعد مثبت است و هم بعد منفی. انسان هم می تواند سیر صعودی پیدا کند هم نزولی در نهاد او هم استعداد و گرایش به خیرها و نیکی ها وجود دارد و هم گرایش به بدیها و زشتیها ،انسان هم نفس لوامه و سرزنش گر دارد که او را به خوبی هدایت می کند و هم نفس اماره که او را به سوی رذائل و زشتی ها سوق می دهد. انسان در بعد مثبت طبیعت خود گرایش به خدا دارد ،دارای وجدان است. اما در بعد منفی بخیل و
با
تحقیق در مورد فطرت
طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک خبره ( راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی و اجرای تحقیق است ... تحقیق در مورد روز درختکاری تحقیق در مورد روز درختکاری تحقیق در مورد روز درختکاری تحقیق در مورد روز درختکاری تحقیق در مورد روز درختکاری تحقیق در مورد روز درختکاری ادامه مطلب فرق فطرت انسان با غریزه چیست؟ عقل این وسط چکاره است!؟ فطرت سرشت و ساختار تکوینی و خلقتی روح انسان است که زمینه رشد و هدایت را در او فراهم می کند. به عبارت دیگر« فطرت عبارت است از نوعى هدایت تکوینى انسان در دو قلمرو شناخت و احساس‏»، فطریات مربوط به ادراک و شناخت، اصول تفکر بشر بشمار مى‏روند، و فطریات مربوط به تمایل و احساس پایه هاى ت. خداوند انسان ها را بر شاکله اصلی فطرت آفریده است. در این مرتبه از خلقت هیچ انسانی از ح تسویه و اعتدال بیرون نیست.(شمس، آیه 7) این فطرتی که خداوند انسان را بر اساس آن آفریده هیچ کم و ری ندارد و نقص و عیب در آن را نیافته است. از این روست که این فطرت به طور طبیعی به خیر گرایش و از شرّ گریزش دارد و به عنوان دین فطرت بر اساس آن شاکله و شخصیت اله. فلسفه اعیاد ی مسئله عید و فطرت در قرآن انواع فطرت واژه «عید» از ریشه عود گرفته شده ‏و به معناى بازگشت است، و واژه «فطر» از فطرت‏ گرفته شده و به معناى سرشت است. بنابراین عید فطر؛ یعنى بازگشت‏ به فطرت و سرشت. بازگشت از این نظر که آیا رابطه ما با فطرت پاک انسانى به طورصحیح برقراراست‏ یا نه؟ آیا آن اعماق روح و فطرت پاکى که خداوند به ما د. http://0up.ir/do.php?imgf=n00004082-t.jpg انسان در سرشت و ریشه اول خودش بر اساس خوبی ها و زیبایی ها آفریده شد به این معنا که از صفاتی مانند عد و نیکو کاری و شجاعت ، خوشنود بود و از صفاتی مانند ظلم و بی عد ی متنفر بود. شما داستان فطرت سالم را میتوانید در صورت یک بچه کوچک ببینید. آن وقتی که او را در آغوش گرفته و بوسه بر صورت او میزنید خوشنود و خندان میشود و آن وقتی که به او بدی میکنید و بر سر او فریاد میزنید دیگر به سمت شما نمی آید. این مطلب نشانه ی وجود فطرت در انسان است که در درون از فطرت خ و صفات خوب برخوردار است. انسانی که در تنگنای مشکلات قرار گرفته و همه ی در ها به روی او بسته شده و فریاد رس و نجات بخشی ندارد در آن لحظه چیزی که او را به سمت خود دعوت میکند آن نور خداست که از اول خلقت در وجود او نهادینه شده است و قرآن به آن نور فطرت میگوید. اساس خلقت انسان بر پایه میل به پاکی و صفات نیک میباشد و از ناپاکی و صفات زشت بی زار است. در اصطلاح شعری و ادبی به فطرت ،وطن اصلی ،آب و گل یا آب و خاک گفته میشود و اگر شاعران ایران اشعاری را مانند : هر ی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش بقیه در ادامه مطلب http://www.dornian.com/profileimagehandler.ashx?s=aw1hz2vqyxroptiwmtqvny8yoc8zy2u3ytriny0ymgrjltq0mjytyjq3ni1jndbmyta3n2fhy2qvndi5otg1lyzjtw9kpw1haw5pcmdpbmfsjklzr2lmpuzhbhnl با آن روزهای برکت و رحمت، روزهای ذخیره عبادت و فضیلت روزهای عبودیت و شفاعت، روزهای مهمانی خدا، روزهای تا سحر عاشقانه دعا و روزهای دست یافتن به آروزهای وداع می کنیم. و به روز بازگشت به فطرت و سرشت، روز چیدن میوه های شاداب استجابت، روز عید رمضان، عید روزه داران و پاک ترین عیدها، عید فطر سلام می کنیم اختصاصی از هایدی نظریه فطرت در قرآن با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن 
تعداد صفحات : 19 صفحه نظریه فطرت در قرآن یکى از مباحثى که در قرآن و سنت‏با اهمیت ویژه‏اى مطرح گردیده بحث فطرت است.
فطرتمندى انسان، فطرى بودن دین، فطرت پسندى، حسن عدل و قبح ظلم، معلوم بودن فجور و تقوا به الهام فطرى، اعتراف رسمى انسان به ربوبیت الهى در عالم ذر و عهد و پیمان خداوند با او در عدم تبعیت از ، از جمله مسائلى است که آیات قرآن و روایات ائمه معصومین‏علیهم‏السلام بر آن دل صریح دارند.
اما مهم آن است که اگر چه در ‏اى آیات، انسان فطرتمند معرفى شده و بحث از الهام فطرى فجور و تقوا به انسان به میان آمده است ولى در بعضى آیات دیگر، خلقت طبیعى انسان به عنوان موجودى ظلوم، جهول، هلوع، کفار و طغیانگر مطرح شده است.
اگر در ‏اى از آیات، دین امرى فطرى معرفى گردیده و یا اقامه عدل هدف رس ان بیان شده است (که به دنبال فطرى بودن دین، عد خواهى و اقامه قسط و عدل نیز فطرى خواهد بود) اما در ‏اى دیگر از آیات، سبب تشریع دین، بروز اختلاف اولیه بین انسانها و نیاز اضطرارى آنها به دین و قوانین لازم براى رفع اختلافات بیان گردیده است و از آن استنباط مى‏شود که دین مولودى اجتماعى است که انسانها به حکم اضطرار و به منظور رفع اختلاف به آن پناه برده‏اند و نه به حکم فطرت.
و این البته با نظریه برخى از جامعه‏شناسان نزدیکى زیاد دارد.
 و نیز اگر در برخى آیات سخن از اعتراف رسمى انسان به ربوبیت الهى و عهد و پیمان خداوند با او در عدم تبعیت از به میان آمده است در برخى دیگر از آیات خالى بودن ذهن انسان در بدو تولد از هر گونه شناخت و معلومى مطرح شده است و این نیز با نظریه‏هاى برخى از روانشناسان قرابت دارد.
در این مقاله برآنیم تا ضمن بحث از معناى لغوى فطرت با توجه به وزن و آن در کلام عرب، کاربرد و مشتقات آن در قرآن، و تفاوت آن با طبیعت و غریزه، به تبیین بینش خاص قرآن در مورد فطرت و پیآمدهاى اجتماعى آن بپردازیم و مى‏کوشیم تا با بهره‏جویى و استمداد از نظریه بدیع علامه طباطبائى در تفسیر المیزان، که کمتر به آن توجه شده و یا متاسفانه مورد بى‏مهرى واقع گردیده است‏به زدودن ‏اى از ابهامات بپردازیم.
معنى لغوى فطرت واژه «فطرة‏» بر وزن «فعلة‏» دل ‏بر نوع دارد مانند جلسة یعنى نوع خاصى از نشستن، مثلا اگر بگوییم: جلست جلسة زید یعنى مثل زید و به نوع نشستن وى نشستم.
بنابر این واژه «فطرة‏» از ماده «فطر» به معنى نوعى خاص از آفرینش است‏یعنى خلقت و آفرینشى بى‏سابقه که از آن به ابداع تعبیر مى‏شود.
راغب اصفهانى در مفردات در مورد معنى فطرت چنین مى‏گوید: «و خداوند خلق را فطر نموده است و این فطر یعنى ایجاد
با
نظریه فطرت در قرآن
شب قدر فرصتی برای از نو رستن و شکفتن شکوفه های فطرت است. تعداد صفحات: 35 صفحه نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق: 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده: اختصاصی از فایل هلپ تحقیق و بررسی در مورد خدمات اجتماعی با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد خدمات اجتماعی
تحقیق و بررسی در مورد خدمات اجتماعی لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه 32برخی از فهرست مطالب مقدمه مفهوم ساده و ابتدائی خدمات اجتماعی مفهوم جدید خدمات اجتماعی مشخصات خدمات اجتماعی توجه عمومی به خدمات اجتماعی منشا خدمات اجتماعی شناخت روح انسان شناخت انسان بعنوان محور و اساس خدمات اجتماعی فطرت انسان بعنوان سرچشمة خدمات اجتماعی خدمات اجتماعی در ایران خدمات اجتماعی به نظر می رسد واژة جدیدی باشد ولی در اصل از زمان خلقت انسان وجود داشته است فطرت انسان از اغاز خلقت او ، محرک و انگیزة وی در همکاری با دیگران در امور اجتماعی بوده سات یعنی بشر ، درجهت بقاء خود و در پیروی از سرشت خویش عامل به تعاون و همکاری های اجتماعی بوده است . در ایران نیز خدمات اجتماعی مورد توجه بوده است . از زمان نهضت مشروطیت ، سازمان دهی و تدبیر در این زمینه ، به سیاستگذاری های ت وارد شد و به تدریج شکل اجرا و سازمان یافته به خود گرفت . برنامه های خدمات اجتماعی فی حد ذاته ، عملی است انسانی و خداپسندانه و لذا با نگرشی تو باید مورد توجه قرار گیرد . امر خدمات اجتماعی ، یک امر همگانی است که تمام افراد بشر در انجام و توجه به آن توصیه شده اند . با توجه به انواع سایل و مشکلات فردی و اجتماعی ، به ویژه در جامعه ای سنظیر جامعه ما با ظرایط خاص خود ، می بایست جنبه تخصصی امر کمک رسانی به انسانهای دیگر مد نظر قرار گیرد و علاوه بر حمایت از سازمانهای نوین اجتماعی که بتوانند جلوگیری نیازهای سمختلف شهروندان باشند ، افرادی با
با
تحقیق و بررسی در مورد خدمات اجتماعی
جدید ترین کانال تحقیق در مورد درختکاری تحقیق در مورد درختکاری کانال در مورد درختکاری کانال تحقیق در مورد درختکاری کانال تحقیق درختکاری کانال تحقیق در مورد
ادامه مطلب حقیقت انسان را فطرتی تشکیل می دهد که خداوند به انسان عنایت کرده است. فطرت همانند یک برنامه نرم افزاری برای کل سیستم و نظام وجودی انسان است. براساس آموزه های قرآنی فطرت انسانی که در قلب آدمی کار گذاشته می شود، روح خاص انسانی است. این یک برنامه خاص الهی برای انسان است که انسانیت انسان را شکل می دهد. از این روست که فطرت انسانی هرگز تغییر.
گریه بر فاطمه علیهاالسلام باید گریه معرفت باشد و گریه ندامت از این که من گن ارم چرا که می‏توانستم پاک و سالم باشم. چرا گنه کرده‏ام؛ و گریه حسرت که چرا از کاروان فاطمه (علیهاالسلام) عقب افتاده‏ام. و در پس این گریه تصمیم‏گیری بر این امر که دیگر به راه خطا نروم، و حق خدا و خلق را که بر ذمه دارم ادا کنم.

راه فاطمه (علیهاالسلام) تنه.
مجلس عزای هادی (ع)
این جوان های پاک فطرت که در فاطمیه آن غوغا را به پا د روز سوم این ماه(رجب) را احیا کنند.
(آیت الله العظمی وحید اسانی دام ظله) 1- این سخن از کیست « ی که به خود شناسی دست یابد به بزرگترین سعادت و کامی رسیده است ». الف) ب) حسن ج ) علی د) صادق (ع) 2- تسویه در آیه « ثم سواه و نفخ فیه من روحه » به چه معنا است ؟ الف ) دمیدن روح ب ) خلقت اعضای بدن ج ) اعتدال د) موارد ب و ج 3- آیه « من اعرض عن ذکری فان له معیشهً ضنکاً » به کدام مورد اشاره دارد ؟ الف ) بحران معرفتی ب ) بحران اخلاقی ج ) ب. ?عید احیای دین و معرفت عید فطر عید فطرت است و فطرت الهی ترین نهاد درون انسان است آدمی دربعد معرفت وشناخت حقیقت حداقل چهار بعد مهم دارد احساس ،عقل ،قلب ،و فطرت ودرمیان این ابعاد فطرت دارای امتیازات ویژه است ??شناسنده بی نهایت اولین ومهم ترین خصوصیت فطرت آن است که بی نهایت شناس است درحالی که عقل واحساس وقلب در شناخت محدودیت دارند و مح. با توجه به اصرار دانشجویان عزیز در طول ترم مبنی بر ارایه نمونه سوال، سوالات زیر به صورت نمونه ای ارایه می شود. امید است که مورد استفاده قرار گیرد و سبب آمادگی هر چه بیشتر دانشجویان شود: - منظور از سوالات اصلی و زمینه ای در پرسش نامه چیست؟ با مثال بنویسید. - انواع پرسشنامه از نظر نحوه اجرا کدامند؟ توضیح دهید. - انواع تحقیق طولی را نام بب. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد خدمات اجتماعی لینک پرداخت و *پایین مطلب * فرمت فایل :word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه32 فهرست مطالب مقدمه   الف- مفهوم ساده و ابتدائی خدمات اجتماعی   ب- مفهوم جدید خدمات اجتماعی   مشخصات خدمات اجتماعی   توجه عمومی به خدمات اجتماعی   منشا خدمات اجتماعی   شناخت روح انسان   شناخت انسان بعنوان محور و اساس خدمات اجتماعی   فطرت انسان بعنوان سرچشمة خدمات اجتماعی   خدمات اجتماعی در ایران   خدمات اجتماعی به نظر می رسد واژة جدیدی باشد ولی در اصل از زمان خلقت انسان وجود داشته است فطرت انسان از اغاز خلقت او ، محرک و انگیزة وی در همکاری با دیگران در امور اجتماعی بوده سات یعنی بشر ، درجهت بقاء خود و در پیروی از سرشت خویش عامل به تعاون و همکاری های اجتماعی بوده است .   در ایران نیز خدمات اجتماعی مورد توجه بوده است . از زمان نهضت مشروطیت ، سازمان دهی و تدبیر در این زمینه ، به سیاستگذاری های ت وارد شد و به تدریج شکل اجرا و سازمان یافته به خود گرفت .   برنامه های خدمات اجتماعی فی حد ذاته ، عملی است انسانی ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] فطر چیدن میوه هایی است که از فطرت می جوشد! پایان نامه دوره ی ایثار و گذشت است و با ایستادن در جایگاه به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را. درود بر فطر فطرت, سلام بر فطر ذکر و نیایش. که میعادی در زمان است. عید فطر، روز جشن بازگشت به فطرت و روز چیدن میوه های شاداب استجابت دعا بر شما مبارک باد.
تعداد صفحات: 45 صفحه مقدمه فصل اول مساله تحقیق اهمیت و ضرورت تحقیق طرح تحقیق سوالات تحقیق فرضیه (های ) تحقیق تعریف عملیاتی اصطلاحات تحقیق فصل دوم : پیشینه تحقیق تاریخچه تشکیل مدارس در ایران فصل سوم: روش تحقیق جامعه آماری نمونه آماری حجم نمونه و روش نمونه گیری ابزارهای تحقیق روش تجزیه و تحلیل فصل چهارم مقدمه جداول فصل پنجم تجزیه و تحلیل خلاصه های مطالب آزمون بینه و سیمون محدودیت ها پیشنهادات منابع اختصاصی از رزفایل تحقیق نظریه فطرت در قرآن با و پر سرعت .
 تحقیق نظریه فطرت در قرآن
 تحقیق نظریه فطرت در قرآن دسته بندی : علوم انسانی _ معارف ی ، مذهبی ، دینی ، تحقیق
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...نظریه فطرت در قرآن یکى از مباحثى که در قرآن و سنت‏با اهمیت ویژه‏اى مطرح گردیده بحث فطرت است. فطرتمندى انسان، فطرى بودن دین، فطرت پسندى، حسن عدل و قبح ظلم، معلوم بودن فجور و تقوا به الهام فطرى، اعتراف رسمى انسان به ربوبیت الهى در عالم ذر و عهد و پیمان خداوند با او در عدم تبعیت از ، از جمله مسائلى است که آیات قرآن و روایات ائمه معصومین‏علیهم‏السلام بر آن دل صریح دارند. اما مهم آن است که اگر چه در ‏اى آیات، انسان فطرتمند معرفى شده و بحث از الهام فطرى فجور و تقوا به انسان به میان آمده است ولى در بعضى آیات دیگر، خلقت طبیعى انسان به عنوان موجودى ظلوم، جهول، هلوع، کفار و طغیانگر مطرح شده است. اگر در ‏اى از آیات، دین امرى فطرى معرفى گردیده و یا اقامه عدل هدف رس ان بیان شده است (که به دنبال فطرى بودن دین، عد خواهى و اقامه قسط و عدل نیز فطرى خواهد بود) اما در ‏اى دیگر از آیات، سبب تشریع دین، بروز اختلاف اولیه بین انسانها و نیاز اضطرارى آنها به دین و قوانین لازم براى رفع اختلافات بیان گردیده است و از آن استنباط مى‏شود که دین مولودى اجتماعى است که انسانها به حکم اضطرار و به منظور رفع اختلاف به آن پناه برده‏اند و نه به حکم فطرت. و این البته با نظریه برخى از جامعه‏شناسان نزدیکى زیاد دارد.  و نیز اگر در برخى آیات سخن از اعتراف رسمى انسان به ربوبیت الهى و عهد و پیمان خداوند با او در عدم تبعیت از به میان آمده است در برخى دیگر از آیات خالى بودن ذهن انسان در بدو تولد از هر گونه شناخت و معلومى مطرح شده است و این نیز با نظریه‏هاى برخى از روانشناسان قرابت دارد. در این مقاله برآنیم تا ضمن بحث از معناى لغوى فطرت با توجه به وزن و آن در کلام عرب، کاربرد و مشتقات آن در قرآن، و تفاوت آن با طبیعت و غریزه، به تبیین بینش خاص قرآن در مورد فطرت و پیآمدهاى اجتماعى آن بپردازیم و مى‏کوشیم تا با بهره‏جویى و استمداد از نظریه بدیع علامه طباطبائى در تفسیر المیزان، که کمتر به آن توجه شده و یا متاسفانه مورد بى‏مهرى واقع گردیده است‏به زدودن ‏اى از ابهامات بپردازیم. معنى لغوى فطرت واژه «فطرة‏» بر وزن «فعلة‏» دل ‏بر نوع دارد مانند جلسة یعنى نوع خاصى از نشستن، مثلا اگر بگوییم: جلست جلسة زید یعنى مثل زید و به نوع نشستن وى نشستم. بنابر این واژه «فطرة‏» از ماده «فطر» به معنى نوعى خاص از آفرینش است‏یعنى خلقت و آفرینشى بى‏سابقه که از آن به ابداع تعبیر مى‏شود. راغب اصفهانى در مفردات در مورد معنى فطرت چنین مى‏گوید: «و خداوند خلق را فطر نموده است و این فطر یعنى ایجاد شى‏ء به شکلى بدیع و تازه بر کیفیتى که فعلى از افعال از آن صادر گردد». (1) ابن اثیر نیز در نهایه، در توضیح ماده «فطر» در حدیث نبوى، «کل مولود یولد على الفطرة‏» (2) مى‏گوید: «فطر به معنى ابتدا و اختراع است و فطرة ح آن ابتداء و اختراع را بیان مى‏کند مانند جلسة و رکبة یعنى نوعى خاص از نشتعداد صفحات : 19 صفحه  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.پس از پرداخت، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد. « پشتیبانی فروشگاه مرجع فایل این امکان را برای شما فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده  نمایید »/images/spilit.png 
با
تحقیق نظریه فطرت در قرآن
همه دوست دارند زیبا باشند چرا این دین اینقدر سخت می گیرد چه اشکالی دارد مرتب و منظم و زیبا باشیم ما دوست نداریم بد تیپ و بی ریخت بیرون بیاییم تا احساس کمبود کنیم و دیگران برای ما قیافه بگیرند مگر ما چه کم از آن ها داریم ؟! خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد ، انسان ها هم بر طبق فطرت خود به زیبایی علاقمند هستند و از زشتی و آلودگی گریزا.  اکرم ، دینی است بر مبنای عقل و فطرت؛ لذا تمام مبانی آن(اصول دین) عقلی هستند و فطری، هم چنین است تمام دستورات الهی(فروع دین)، آن ها نیز بر اساس فطرت آدمی نازل شده اند. بر این اساس، اشکال بر مبانی نظری آن، بسیار مشکل است، مگر انی که حق را انکار کرده و چشم خود را بر روی حق و حقیقت بسته باشند...ادامه مطلب معرفی مقاله و تحقیق 27 دی 95 تحقیق فرهنگ عامه نیشابور تحقیق در مورد دیدنیهای اصفهان تحقیق در مورد درود ( تحقیق عملی ) تحقیق توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی تحقیق در مورد تربت جام تحقیق در مورد نیشابور تحقیق در مورد تاریخ کاشمر تحقیق بیابان و بیابان زائی تحقیق در مورد بوژان مقاله بررسی زیست محیطی و فلوریستیکی دامنه های جنوب غربی رشته کو. 1.حافظ فطرت و اص شما ببینید وقتی زن مسلمان بر می گردد به فطرت و اصل خود چه معجزه عظیمی درست می کند آنگونه که در انقلاب و نظام ی ما مشاهده شده و امروز هم دارد مشاهده می شود. 2.حرکت به سمت آرمان گرایی آرمان گرایی در و گرایش به سمت قله ها ،اوج ها و آرمان ها یک چیز قطعی و حتمی است .زن مثل مرد و مثل همه خلایق باید در این سمت حرکت کند . 3.رشد گوهر ا. خداحافظ ای
ماه خدا
ماه مناجات و دعا
ماه خوبی های بی ریا
ماه استغاثه و ثنا و سلام بر تو ای
فطر رجا واژه عید از ریشه عود به معنی بازگشت است و واژه فطر از فطرت گرفته شده است که به معنی سرشت می باشد. به این معنا که بعداز یک ماه عبادت و روزه داری و تمرین بندگی در این ایام مقدس، تمام آلودگیها و حجاب ها را کنار زده و به فطرت پا.  اکرم ، دینی است بر مبنای عقل و فطرت؛ لذا تمام مبانی آن(اصول دین) عقلی هستند و فطری، هم چنین است تمام دستورات الهی(فروع دین)، آن ها نیز بر اساس فطرت آدمی نازل شده اند. بر این اساس، اشکال بر مبانی نظری آن، بسیار مشکل است، مگر انی که حق را انکار کرده و چشم خود را بر روی حق و حقیقت بسته باشند... ادامه مطلب
تحقیق در مورد فردوسی و شاهنامه
زندگی نامه فردوسی برای ک ن
کتاب های فردوسی
تحقیق در مورد فردوسی کوتاه
شعر های فردوسی
انشا درباره ی شاهنامه
آثار فردوسی
تحصیلات فردوسی ادامه مطلب تعداد صفحات: 35 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) 1-1- مقدمه 2-1- بیان مسئاله : 3-1 - هدف تحقیق: 4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق: 5-1- سؤالات تحقیق: سوالات فرعی تحقیق:http://s5.picofile.com/file/8160268634/buy11.png 6-1- فرضیات تحقیق: فرضیات فرعی: 7-1- متغیرهای تحقیق: 8-1- واژگان تخصصی تحقیق: 9-1- قلمرو تحقیق: 10-1- محدودیتهای تحقیق: فصل دوم -2- پیشینه پژوهش: 1-1-2- تاریخچه: 1 2-1-2- آشنایی با اداره کل مالیاتهای غرب تهران ج 1-2- تفتیک کارکنان بر اساس نوع شغل. 3-1-2- تحقیقات انجام شده در ایران و جهان: 1-2-2-تعریف استرس و دیدگاههای مربوط به آن: 1-1-2-2- نگرشهای مختلف نسبت به استرس: 2-1-2-2-ماهیت استرس: 3-1-2-2-انواع استرس: 4-1-2-2- عوامل بوجود آورنده استرس: 5-1-2-2-رابطه بین استرس و دفاع ایمنی: 6-1-2-2- علایم و نشانه های استرس: 7-1-2-2-طرق مقابله با استرس یا کاهش آن یا غلبه بر آن: 8-1-2-2- استرس شغلی: 2-2-2- رضایت شغلی: 1-2-2-2- تعریف رضایت شغلی: 2-2-2-2- اهمیت و ویژگیهای رضایت شغلی: 3-2-2-2- ابعاد رضایت شغلی: 4-2-2- منشأ رضایت شغلی: 5-2-2-2-مدلهی رضایت شغلی: فصل سوم 1-3- مقدمه: 2-3- منابع جمع آوری داده ها : 3-3-3- حجم نمونه: 1-3-3- جامعه آماری: 2-3-3- روش نمونه گیری: 3-3- روش تحقیق: 4-3-3- ابراز جمع اوری داده ها: 1-4-3-3- روایی پرسشنامه: 2-4-3-3- پایایی پرسشنامه: 4-4-3-3- آزمون آماری مورد استفاده: 3-4-3-3- مقاسهای مورد استفاده: تعداد صفحات: 45 صفحه مقدمه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png فصل اول مساله تحقیق اهمیت و ضرورت تحقیق طرح تحقیق سوالات تحقیق فرضیه (های ) تحقیق تعریف عملیاتی اصطلاحات تحقیق فصل دوم : پیشینه تحقیق تاریخچه تشکیل مدارس در ایران فصل سوم: روش تحقیق جامعه آماری نمونه آماری حجم نمونه و روش نمونه گیری ابزارهای تحقیق روش تجزیه و تحلیل فصل چهارم مقدمه جداول فصل پنجم تجزیه و تحلیل خلاصه های مطالب آزمون بینه و سیمون محدودیت ها پیشنهادات منابع

 اکرم


، دینی است بر مبنای عقل و فطرت؛ لذا تمام مبانی آن(اصول دین) عقلی هستند و فطری، هم‌چنین است تمام دستورات الهی(فروع دین)، آن‌ها نیز بر اساس فطرت آدمی نازل شده‌اند. بر این اساس، اشکال بر مبانی نظری آن، بسیار مشکل است، مگر انی‌که حق را انکار کرده و چشم خود را بر روی حق و حقیقت بسته باشند...
ادامه مطلب


جماران نوشت: یادگار گرامی گفت: ی می تواند در درون مرزهای خودش خواه باشد که همه جا بر فطرت خواهی خود باقی بماند.