تحقیق در مورد معماری مسجد

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد معماری مسجد :
آشنایی با معماری قدیمی ترین مسجد ایران
آشنایی با معماری مسجد تاریخانه دامغان (قدیمی ترین مسجد ایران)آشنایی-با-معماری-مسجد-تاریخانه-دامغان-(قدیمی-ترین-مسجد-ایران)پروژه آشنایی با معماری مسجد تاریخانه دامغان به تجزیه و تحلیل کامل و این مسجد می پردازد که در 17صفحه همراه ع با چیدمانی شکیل وزیبا برای شما عزیزان آماده شده است. فایل مسجد جامع بروجرد - شا ار معماری لرستان مسجد جامع بروجرد یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران است که در قرن دوم تا سوم هجری در شهر بروجرد بنا نهاده شده است. این مسجد در دل یکی از محله های تاریخی شهر به نام «دو دانگه» واقع شده و به لحاظ معماری و قدمت، از بناهای خاص استان لرستان و شهر بروجرد است. معماری مسجد جامع بروجرد یکی از شا ارهای تاریخ معماری ایران می باشد که هم ویژگی های معماری ی و هم معماری باستانی ایران (ساسانیان) را در خود جای داده است. در چند سال اخیر بدلیل عدم رسیدگی، بازسازی، نشت نم و باران از بام بنا، رویش گیاهان هرز بر روی گنبد و بنا و همچنین صدمات و فرسودگی ستون های اصلی مسجد و ریزش آجر ها این بنای تاریخی دچار مشکلاتی شده است. اختصاصی از فایلکو تحقیق درباره مسجد جامع یزد با و پر سرعت .
تحقیق درباره مسجد جامع یزد
تحقیق درباره مسجد جامع یزد فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 32 صفحه     فهرستپیشگفتار فصل اول: تاریخچه و معماری مسجد جامع کبیر یزدفصل دوم: نقش مایه های نوشتاری مسجد جامع یزدفصل سوم: کاربرد خط در معماری یفصل چهارم: تجزیه و تحلیل نقش مایه های نوشتاری در معماری یفصل پنجم: شکل انتزاعی حروف در انتقال یک مفهوم در مسجد جامع یزدفهرست منابع و مآخذفهرست تصاویرتصاویر  پیشگفتارمسجد جامع یزد بسان نگین درخشنده ای در دل کویر است. شیوة معماری ، قوسهای دلنشین ، گلدسته های باوقار و زیبا، نقوش ناب و مجرد، این مسجد را به یکی از چند مسجد ممتاز و نمونه ایران تبدیل کرده است.معماری منحصر به فرد ، نقش مایه های ممتاز خلق شده در بستر کاشی و آجر از نظر طرح و نقش ، ترکیب و نحوه اجرا در سطح عالی و هنرمندانه است . زیبایی و سادگی نقوش، نحوه نقش اندازی و… از موارد مهم در بررسی مسجد جامع یزد است.مسجد جامع یزد با توجه به این که یکی از مساجد نادری است که آثار هنری چند سده را از دوره های مختلف ، ایلخانی ، تیموری، صفوی، قاجاریه و حتی دوره های بعدی در خود جای داده است ، از نظر مقایسه ارزشهای هنری دوره های مختلف باهمدیگر بسیار مورد اهمیت است.در این تحقیق که به صورت کتابخانه ای انجام شده سعی بر این است تا اطلاعات کاملی از نحوه معماری، آثار کتیبه ای و نقش مایه ای در این مسجد مورد بررسی قرار بگیرد.
با
تحقیق درباره مسجد جامع یزد
مسجد جامع هشترود یا مسجد عالیجاه با معماری خاص خود مربوط به دوره قاجار، گویای هنر معماری ایرانی ی است. رئیس ستاد اقامه با بیان اینکه اقامه نیاز به متولی و ستاد ندارد و همه در قبال آن مسئول هستند، گفت: معماری ی این است که اول مسجد ساخته شود و سپس شهر را بر اساس آن بسازند. ادامه: معماری ی یعنی اول مسجد بساز نظامیان یی با حمله به مسجدی در شهر هرات افغانستان، طلاب در این مسجد را مورد آزار قرار دادند و شیشه های مسجد را نیز ش تند. فواید رفت و آمد به مسجد


مسجد به عنوان پایگاه عبادت با خداوند متعال و پایگاه جهاد فکری و تعلیم و تعلم معارف ی است، در این پایگاه وحدت مسلمین، روح وحدت و یکپارچگی به دشمنان پیدا و پنهان جامعه ی نمایش داده می شود.

در شرع مقدس بسیار سفارش شده است که را در مسجد بخوانید و بهتر از همه مسجدها، مسجدالحرام است و بعد از مسجدالحر. مسجد آقابزرگ از زیباترین مساجد ایران و در زمره بهترین آثار معماری ی به شمار می رود. معماری خاص بنا که در دوره قاجار ساخته شده همسازی کاملی با اقلیم کاشان دارد.طرح و نقشه بنا با فرم معماری گودال باغچه… لینک مطلب معماری مسجد تهران مسجد ی با دو قبله مسجد جامع قائن اسان جنوبی با قدمت 1100 ساله به عنوان بلندترین عمارت قائن و یکی از شا ارهای معماری ایرانی - ی شناخته می شود. در مورد تاریخ احداث اولیه مسجد عقاید مختلفی است بطوریکه برخی معتقدند این مسجد بر روی بقایای یک آتشکده ساسانی ساخته شده است و برخی همانند ناصر خسرو زمان احداث آن را اوایل قرن پنجم هجری ذکر کرده­ اند و با توجه به ز له خیزی قائن احتمالاً این مسجد در دوره­هایی ت یب و مجدداً مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. این مسجد بنایی بسیار قدیمی و با شکوه است که مساحت مسجد 1470 متر و زیربنای ان 1050 مترمربع می باشد ایوان اصلی آن که از شا ارهای معماری ی است دارای 18 متر ارتفاع 11 متر عرض و 22 متر طول است. حیاط مسجد محوطه ای به درازای 33 و پهنای 28 متر است. در اطراف حیاط حجره هایی به عمق دو متر قرار دارد، از شا ارهای معماری مسجد ایوان آن است که به طرز با شکوهی به زیبایی مسجد گوهرشاد ساخته شده است. این مسجد دو قبله متفاوت دارد. که یکی به سمت بیت المقدس و دیگری به سمت کعبه ساخته شده است.دو در مسجد یکی به سوی بازار قدیمی در شرق با دری بزرگ و دیگری به سوی شمال باز می شود. در سمت راست ورودی ایوان مسجد لوح بزرگی به صورت عمودی در بدنه دیوار نصب شده و تاریخ آن محرم الحرام سال 1046هجری قمری است این بنا در سال 1316 به شماره 295 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و تحت حفاظت و مرمت میراث فرهنگی قرار دارد مسجـد جامع قاین ایلنا نوشت: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت. نظامیان یی با حمله به مسجدی در شهر هرات افغانستان، طلاب در این مسجد را مورد آزار قرار دادند و شیشه های مسجد را نیز ش تند. مسجد جامع فهرج، ارزی در این نوشتار مسجد جامع فهرج یزد که یکی از آثار با ارزش معماری ایران در قرون اولیه ی است بررسی می شود. این بنا که با مقاله مرحوم محمد کریم پیرنیا به جهانیان معرفی گردید به عنوان کهن ترین مسجد ایران لقب گرفت. این تاریخ گذاری بعدها از سوی سایر محققین غربی مورد تردید قرار گرفت ولی متاسفانه این تاریخ توسط پژوهشگران داخلی به عنوان مبنا در بررسی معماری این دوره مورد استناد قرار می گیرد.
این پژوهش با بهره گیری از کلیه منابع منتشرشده، انجام مطالعات تطبیقی و نیز بررسی میدانی، به ارزی مجدد این بنا می پردازد و تاریخ ساخت این مسجد را به قرن سوم هجری (نهم میلادی) نسبت می دهد. این مطالعه نشان می دهد وجود ویزگی های برخی از خصوصیات معماری ساسانی نمی تواند به تنهایی دلیلی برای ساخت آن در قرن اول و یا دوم هجری باشد. نسخه کامل مقاله

پاو وینت مسجد جامع یزد
پاو وینت-مسجد-جامع-یزد پاو وینت در مورد مسجد جامع یزد، در قالب ppt و در 71 اسلاید، قابل ویرایش، شامل معرفی بنا و تاریخچه، نقشه شهر و مسیر حرکتی، شناخت مسجد جامع قدیم (عتیق) یزد، مسجد کریاس (دهلیز)، مسجد جامع نو، پلان مسجد مناره، ویژگی های مسجد فایل

مسجد سنگی ترک میانه این مسجد در روستای قدیمی ترک، در ۲۹ کیلومتری شمال شرق میانه واقع شده، از آثار بسیار مهم آذربایجان است و از شگفتیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد. شیوه معماری و مصالح ساختمانی که در آن به کار رفته است، باستان شناسان را به تحیر واداشته است و در عین حال تاریخ درخشان هنر معماری ی را در قرون گذشته به تماشای علاقمندان می گذارد. معماری مسجد و حسینیه روستای کفرود در استان اصفهان به سبک سنتی و قدیم می باشد. مسجد واقع در میدان نقش جهان یکی از مهم ترین مساجد تاریخی اصفهان است که در دوران صفوی ساخته شده و از بناهای مهم معماری ی ایران به شمار می رود.این بنا شا اری از معماری، کاشی کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است که به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 موضوع تحقیق :مسجد جامع ( ) اصفهان فهرست مطالب:عنوانمسجد جامع اصفهان در یک نگاهمسجد جامع اصفهان آلبوم معمارى ایرانمسجد جامع اصفهان در انتظار ثبت جهانی استمسجد جامع اصفهان پس از سه سال همچنان در انتظار تعمیر و بازسازیمنابعمسجد جامع اصفهان در یک نگاه قدیمیترین بنای تاریخی اصفهان را باید مسجد یا مسجد جامع اصفهان تلقی کرد. سیمای فعلی مسجد عمدتاً مربوط به اقدامات دوره سلجوقی است اما تعمیرات و الحاقات آن به دورانهای بعد به خصوص عصر صفویان مربوط می شود . اما در کاوش های باستان شناسی مراحل قبل از سلجوقی هم به دست آمده که به دوران آل بویه و قرن سوم هجری باز می گردد. در همین کاوش ها آثار قبل از نیز کشف شده است.مسجد دارای ورودیهای متعدد است که هر یک فضای مسجد را به بخشهایی از بافت پیرامون آن مربوط می کند این ورودیها همه در یک زمان ساخته نشده اند و هر یک در مقطعی از تاریخ و در ارتباط با ساختمان درون و بیرون بنا به وجود آمده اند. گذرها و معابری که در گرداگرد مسجد وجود دارند بیانگر ارتباط گسترده ای است که مسجد با بافت قدیم شهر دارد. مسجد جامع اصفهان با نقشه چهار ایوانی بنا شده و از آنجا که ابداعات هنری و معماری 15 قرن دوران ی را در خود گرد آورده است یکی از بهترین آثاری به شمار می رود که در دنیای امروز شهرت دارد. با توجه به منابع و مآخذ مختلف این نکته مشخص می شود که مسجد جامع در طول زمان به سبب آتش سوزی و جنگ های متعدد و نا آرامی های دوران های مختلف آسیب فراوان دیده و دوباره بازسازی و مرمت شده است.چهار ایوان اطراف میدان مشخص کننده شیوه مسجد سازی ایرانیان است که پس از احداث آن در سایر مساجد نیز رواج یافته است. این ایوان ها که به نامهای صفه صاحب در جنوب صفه درویش در شمال صفه در مغرب صفه شاگرد در مشرق نامیده می شوند با تزئینات مقرنس سازی و کاربندی یکی از فنون بسیار جالب معماری ایران را بیان می دارد.
با
تحقیق در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص
تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . اختصاصی از یارا فایل تحقیق و بررسی در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 موضوع تحقیق :مسجد جامع ( ) اصفهان فهرست مطالب:عنوانمسجد جامع اصفهان در یک نگاهمسجد جامع اصفهان آلبوم معمارى ایرانمسجد جامع اصفهان در انتظار ثبت جهانی استمسجد جامع اصفهان پس از سه سال همچنان در انتظار تعمیر و بازسازیمنابعمسجد جامع اصفهان در یک نگاه قدیمیترین بنای تاریخی اصفهان را باید مسجد یا مسجد جامع اصفهان تلقی کرد. سیمای فعلی مسجد عمدتاً مربوط به اقدامات دوره سلجوقی است اما تعمیرات و الحاقات آن به دورانهای بعد به خصوص عصر صفویان مربوط می شود . اما در کاوش های باستان شناسی مراحل قبل از سلجوقی هم به دست آمده که به دوران آل بویه و قرن سوم هجری باز می گردد. در همین کاوش ها آثار قبل از نیز کشف شده است.مسجد دارای ورودیهای متعدد است که هر یک فضای مسجد را به بخشهایی از بافت پیرامون آن مربوط می کند این ورودیها همه در یک زمان ساخته نشده اند و هر یک در مقطعی از تاریخ و در ارتباط با ساختمان درون و بیرون بنا به وجود آمده اند. گذرها و معابری که در گرداگرد مسجد وجود دارند بیانگر ارتباط گسترده ای است که مسجد با بافت قدیم شهر دارد. مسجد جامع اصفهان با نقشه چهار ایوانی بنا شده و از آنجا که ابداعات هنری و معماری 15 قرن دوران ی را در خود گرد آورده است یکی از بهترین آثاری به شمار می رود که در دنیای امروز شهرت دارد. با توجه به منابع و مآخذ مختلف این نکته مشخص می شود که مسجد جامع در طول زمان به سبب آتش سوزی و جنگ های متعدد و نا آرامی های دوران های مختلف آسیب فراوان دیده و دوباره بازسازی و مرمت شده است.چهار ایوان اطراف میدان مشخص کننده شیوه مسجد سازی ایرانیان است که پس از احداث آن در سایر مساجد نیز رواج یافته است. این ایوان ها که به نامهای صفه صاحب در جنوب صفه درویش در شمال صفه در مغرب صفه شاگرد در مشرق نامیده می شوند با تزئینات مقرنس سازی و کاربندی یکی از فنون بسیار جالب معماری ایران را بیان می دارد.
با
تحقیق و بررسی در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص
معماری این مسجد بسیار بزرگ که عمری در حدود 900 سال دارد، به قدری منحصر به فرد و بی بدیل است که هر سال گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به قصد بازدید از شا ار هنر معماری به ایران و استان یزد سفر می کنند. در بسیاری از کشورها مسجد جامع یزد به عنوان نمادی ازاین استان و حتی نمادی از کشور ایران مطرح است و این بنا در شمار نخستین بناهای عظیم و . بسم الله الرحمن الرحیم مطلبی که آماده درباره معماری و نمای مسجد میباشد که این پست به قسمت محراب مسجد اختصاص دارد 1- محراب زیاد گشاد و یا تنگ نباشد. 2-دو طرف محراب تا انتهای شبستان، به خاطر استحباب صف اول جماعت، صاف بادش. 3- مقداری از منبر داخل دیوار و پله هایش جدی از آن باشد، تا مزاحم صف اول نبوده و در محراب قرار گیرد. 4-حتی الامکان محراب ساده بوده تا موجب حواس پرتی نشود. 5-در قسمت بیرونی محراب، که همسو با دیوار مسجد است اگر دعاها و آیات قرآنی که در قنوت خوانده می شود نوشته شود مناسب است: ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمة انک انت الوهاب. ( آیه 8 سوره آل عمران) ربنا لا تؤاخذنا ان نسینا او اخطأنا… 6-طراحی محراب از پیش ساخته بتونی یا فایبرگلاس به طوری جدی مورد توجه قرار گیرد به لحاظ ذیل: الف: سرعت عمل. ب: اقتصادی بودن آن. ج: امکان جابه جایی، در صورت گسترش مسجد. جماعت مسجد جامع نور ولایت سوهانک با بیان اینکه با وجود کارشکنی ها و ممانعت از حضور مردم در مسجد، سه روز است جماعت در خیابان اقامه می شود، گفت: حتی بر روی مسجد سیم خاردار کشیده اند تا مردم وارد مسجد نشوند. معاون امور فرهنگی سازمان تبلیغات ی گفت: تا کنون 5 هزار و 719 مسجد آمادگی خود را برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام کرد ه اند که استان کردستان با 21 مسجد، کمترین و استان اسان رضوی با 750 مسجد بیشترین آمار را در اعتکاف دارند. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت. اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد زندگی نامه شیخ احمد جام 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 سازمان مدیریت صنعتینمایندگی شرقموضوع : ارجمند :سرکار خانم سبزواریگرد آورندگان :مجید محر – سید حسن احمد زادهپاییز 1385فهرست مطالبعنوان صفحهشیخ احمد جام (ژنده پوش) 5شیخ احمد جام(به روا.

پاو وینت مسجد جامع ساوه
پاو وینت-مسجد-جامع-ساوه پاو وینت در مورد مسجد جامع ساوه، در قالب ppt و در 19 اسلاید، قابل ویرایش، شامل مناره مسجد جامع، کتیبه های دور منار، تزیینات گچی گنبد و دیواره مسجد، تزیینات آجری مناره مسجد جامع ساوه، نمای عمومی مسجد، نمایی از ایوان و گنبدخانه مسجد فایل


پاو وینت بررسی معماری مسجد آیا صوفیا پاو وینت-بررسی-معماری-مسجد-آیا-صوفیا فایل پاو وینت بررسی معماری مسجد آیا صوفیا (مبانی نظری معماری)، در حجم 62 اسلاید، همراه با یک هدیه ویژه.بنای آیا صوفیا یکی ازبزرگترین اثرهای تاریخی دوران بیزانس است . هنگامی که از تنگه بسفر باقایق عبور می کنید از کنار (قلعه روملی حصار) می گذرید،  فایل بررسی معماری مسجد جامع قزوین word
فایل word در 27 صفحه به همراه تصاویر مربوطه ، به بررسی معماری مسجد جامع قزوین می پردازد . و به همراه فایلی پاو وینتی در 94 اسلاید شامل تصاویری از مسجد جامع قزوین می باشد. خلاصه ای از فایل word بصورت pdf در لینک زیر ارائه شده است.
حجم فایل: 8.60 mb
لینک خلاصه فایل:
http://up.iranshahrsaz.com/uploads/iranshahrsaz.com_kholase-masjedjame-qazvin.rar فایل این بنا به علت دخل و تصرفات مکرر فاقد وژگیهای معماری است شهرت این مسجد مدیون سنگ قبرهای موجود درقبرستان و حیاط و داخل مقبره است که جزو اسناد معتبر تاریخی منطقه میباشد. مؤمنان علی علیه السلام فرمودند: «اربعة من قصور الجنة فی الدنیا: المسجد الحرام و مسجد الرسول صلی الله علیه و آله و مسجد بیت المقدس و مسجد الکوفة; (1) چهار بنا در روی زمین از کاخهای بهشتی است: مسجدالحرام، مسجد رسول الله صلی الله علیه و آله، مسجد بیت المقدس و مسجد کوفه .>> وسائل الشیعه، ج 5، ص 283 مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بندرماهشهر با اعلام خبر اطفای حریق مسجد جامع شهرک طالقانی این شهر گفت: آتش سوزی در این مسجد بر اثر اشکال در سیستم برق مسجد رخ داده است. اگر مسجد رسانه است آیا واقعاً ما از این رسانه به خوبی بهره برده ایم؟ چه ابزارهای رسانه ای در مسجد وجود دارد؟ تفاوت رسانه مسجد با سایر رسانه ها در چیست؟ اختصاصی از فایل هلپ تحقیق در مورد نقش هنر و معماری ی در مسجد جامع ورامین با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 16 نقش هنر و معماری ی در مسجد جامع ورامینمسجد مهم ترین فضای معماری در سر زمین های ی است که علاوه بر کارکرد دینی و مذهبی و معنوی همواره از نقش اجتماعی نیز بر خوردار بوده است.اهمیت نقش دینی و اجتماعی مسجد موجب شده است که معماران و برخی دیگر از هنرمندان در همه دوره های تاریخی تلاش خود را در راه خلق فضایی مناسب و شایسته برای نیایش صرف کنند. به همین جهت است که مساجد هر دوره را می توان نمونه اعلای معماری و هنر آن دوره به شمار آورد. تقدیس مساجد را می توان مهم ترین عامل حفظ و بقای ساختمان مسجد های تاریخی دانست. ایرانیان پس از گرایش به فرهنگ مقدس را با فرهنگ غنی ایرانی عجین د و این شامل تمامی زمینه ها و از جمله معماری است. همان طور که گفته شد تنها چند نمونه مسجد در ایران وجود دارد که به سبک اولین مسجد ی که به دست (ص) ساخته شده، بنا شده است و پس از آن معماری ایران در مسیری شروع به حرکت کرد که زاییده آن حرکت امروزه در جای جای ایران به شکل بنا های عظیم و زیبای مسجد خود نمایی می کند.تاریخچه مسجد جامع ورامین:بنای مسجد جامع ورامین در زمان سلطنت سلطان محمد خدا بنده آغاز می شود. در این جا قسمتی از سفرنامه مادام دیولافوا را که در هنگام بازدید از ورامین در عهد ناصر الدین شاه قاجار به رشته تحریر کشیده شده است را نقل می کنیم:«... باری پس از چهار ساعت و پایمال محصول مزارع و شنیدن نا ملایمات از زارعین بام م وطی شکل و گنبد مینای مسجدی که در میان مزارع سر بر آورده بود از دور پدیدار شد. این د ده ورامین است. کمی بعد به آنجا می رسیدیم و در میان باغ ها که دیوار های گلی داشتند. داخل شدیم. در این باغ ها درختان میوه از قبیل گیلاس و زرد آلو و گوجه و هلو، جنگل انبوهی تشکیل می دادند. خوشبختانه نظر به توصیه ای که تولوزان به کدخدا نوشته بود ما توانستیم در خانه او فرود آییم. پس از تعارفات معموله و کمی استراحت به تماشای مسجد جامع ورامین رفتیم. این بنا در قدیم بسیار عالی و با شکوه بوده ولی اکنون ویرانه ای بیش نیست. مومنین هم از ترس فرود آمدن طاق برای عبادت به آنجا نمی روندو بنابراین سیاحت آن مانعی ندارد و هر می تواند آزادانه و بدون اشکال به تماشای این ابه بپردازد.هنر و معماری در مسجد جامع ورامین:مدخل مسجد دروازه ای ورودی است که تشکیل ایوان را می دهد که سرتاسر ضلع شمالی مسجد است و صحن مسجد حیاطی مستطیل شکل است وسط آن حوضی است که شبیه حوض های وسط قلعه های مس ی و رباط ها است.ایوان شبستان بلند و زیبای مسجد جامع دارای کتیبه هایی ارزشمند است کتیبه های سوره در متن و در حاشیه کتیبه های کوفی آن از نمونه های خوب کتیبه های گچبری این عصر است. انواع طرح های اسلیمی و خط های عربی، کوفی و فارسی را دارا است.مادام دیو لافوا در سفر نامه خود از گنبد مینایی مسجد جامع یاد کرده است. این مسجد دارای چند کتیبه جالب است اولین کتیبه در سر در صحن مسجد واقع شده است. این کتیبه کاشیکاری بوده. کتیبه سر در حرم یا
با
تحقیق در مورد نقش هنر و معماری ی در مسجد جامع ورامین
مسجد نصیر الملک به لحاظ جغرافیایی در محله گود عربان که در قدیم به محله اسحق بیگ معروف بوده واقع در جنوب خیابان لطفعلی خان زند شیراز و در کوچهٔ نصیرالملک است. این بنا ملقب به نصیر الملک شیراز فرزند میرزا علی اکبر عوامل مؤثر حاکم وقت فارس بنای مسجد را در تاریخ ۱۲۹۴ آغاز و در تاریخ ۱۳۰۵ به پایان برسانید که به معماری میرزا محمد حسن و محم.
اسلایدر
نگاهی کوتاه بر چگونگی پیدایش و تاریخچه مناره در معماری ی مناره به عنوان یکی از اساسی ترین عناصر معماری مسجد و با توجه به اهمیت اذان در و کارکردهای ارشادی و تبلیغاتی آن عنصری مهم در معماری ی می باشد
پاو وینت تحلیل و بررسی معماری مسجد الحرامنمایش


پاو وینت تحلیل و بررسی معماری مسجد الحرام
مسجد لیبرال آلمان به نام «ابن رشد-گوته» هیچ شباهتی به مسجد ندارد. مسجد جامع شافعی، مسجد اهل سنت که در راسته بازار (تاریکه بازار) کرمانشاه قرار دارد که در سال ۱۳۲۴ تأسیس شده است. این مسجد از یک سو به میدان جوانشیر و از سوی دیگر به تاریکه بازار منتهی می شود. این مسجد در محلی که پیشتر زائرسرا بوده توسط تعدادی از خیرین اهل سنت به س رستی مرحوم حاج ملاسید حسین مسعودی یداری و به سبک مساجد ترکیه احداث شد. می گویند: مسجدی می ساختند، بهلول سر رسید و پرسید: چه می کنید؟گفتند: مسجد می سازیم.گفت: برای چه؟ پاسخ دادند: برای چه ندارد، برای رضای خدا.بهلول خواست میزان اخلاص بانیان خیر را به خودشان بفهماند، محرمانه سفارش داد سنگی تراشیدند و روی آن نوشتند «مسجد بهلول» شبانه آن را بالای سر در مسجد نصب کرد.سازندگان مسجد روز بعد آمدند و دیدند بالای د.

مقاله مسجد جامع اصفهان
مقاله-مسجد-جامع-اصفهان مقاله در مورد مسجد جامع اصفهان، در قالب doc و در 16 صفحه، قابل ویرایش. چکیده مقاله: نوشتاری که پیش روست، بخشی از تحقیق نگارنده درباره مسجدجامع اصفهان به سال1380 است،که سعی داشته با نگاهی به اسناد تاریخی و کشفیات باستان شناسی فایل

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت. مسجد جعفر طرق واقع در بافت سنتی شهر طرق رود،که از علت نامگذاری آن نویسنده آگاهی ندارد،ظاهرا در محله ی آقایان طرق(محله بالا) قرار دارد. این مسجد نیز مانند دیگر مساجد طرق در جوار درخت بزرگی از بید و در اینجا چنار بلند و قدیمی قرار گرفته است که گویا مورد استفاده مردم محل برای اقامه ی است. در آستانه دهه تکریم مساجد رئیس سازمان میراث فزهنگی صنایع دستی و گردشگری به نکات قابل نوجهی در مورد خود با مسجد اشاره داشت خلاصه کناب سبک شناسی معماری پیرنیا تعداد صفحات : 58 صفحه
فایل pdf خلاصه ای کامل از کتاب سبک شناسی معماری ایرانی پیرنیا
معماری پیش از پارسی شیوه پارسی الگوی چهارباغ نقشه کاخ شوش شیوه پارتی شیوه پارتی (اشکانیان) نسا بازه هور ساسانیان تخت سلیمان طاق بستان شیوه اسانی معماری در عصر سامانیان شیوه رازی شبستان مناره ها مسجد جامع گلپایگان مسجد جامع اردستان گنبد علویان بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی مسجد جامع یزد مسجد جامع عتیق شیراز شهر سلطانیه گنبد سلطانیه دوره تیموری و سبک آذری شیوه اصفهانی خیابان چهارباغ مسجد جامع اصفهان مدرسه خان شیراز ارسن کرمان ارسن گنجعلی خان باغ فین مدرسه و مسجد آقا بزرگ کاشان معماری بعد از دوره صفویه (افشاریه)
مسجد شیراز قاجاریه نفوذ معماری غرب در ایران همراه با تصاویر ید و - 5000 تومان سازی سالانه مسجد بزرگ شهر جنه تبدیل به جشنواره ای شده که طی آن تمامی نان این شهر جمع شده و به صورت نوبتی چند روز به بازسازی مسجد می پردازند. اختصاصی از یاری فایل پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه با و پر سرعت .
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه این فایل حاوی تجزیه و تحلیل معماری مسجد جامع ساوه می باشد که به صورت فرمت powerpoint در 19 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.   فهرست
مناره مسجد جامع
کتیبه های دور منار
تزیینات گچی گنبد ودیواره مسجد
تزیینات اجری مناره مسجد جامع ساوه
نمای عمومی مسجد
تزیینات زیر سقف گنبد خانه
بخشی از فضای داخلی شبستان
محراب داخل گنبد خانه
بخشی از محراب دوره صفوی
نمایی از ایوان جنوبی
کاشی کاری گنبد
ایوان غربی
نمای بیرونی مسجد
کتیبه دور گنبد تصویر محیط برنامه 
با
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه
مسجد جامع از مسجدهای کهن و باارزش هرات است که به دلیل معماری شگفت انگیز آن شهرتی جهانی دارد. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه با و پر سرعت .
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات :   22  صفحه    بنای تاریخی مذهبی مسجد کبود از آثار ارزشمند دوره قراقویونلو می باشد که به دستور جهانشاه که شهر تبریز را پایـتخت خود قرار داده بود و به ســــرکــــاری عزالدین قاپوچـی بنا گردیــده و با استنــــاد به کتــیبه برجسته ســـر درب به سال 870 ه.ق ساختمان آن به اتمام رسیده است.سلــطنت جهــانشاه از سال 839 ه.ق آغـاز و تا 872 ه.ق ادامـه داشت که وی به دست اوزون حسن از طایفه آق قویونلو کشته شد و بساط اقتدار حـکومتی وی که از آسیای صغیر تا خلیج فارس و هــرات و ماوراالنهر گــسترده شده بـود برچیده شد.بنای اصـلی در مقام مـسجد مقـــبره، دارای صحـن وســیعی بـوده کــه در آن مجـــموعه ای از ســـاختمان ها از جمــله مدرســه و و خــانقاه و کتابــخانه و... ساخته شده بود که متأسفانه آثاری از آنها به جا نمانده است.مسجد کبود (به ترکی آذربایجانی: göy məscid - گوی مچید)، یا مسجد جهانشاه، از بناهای تاریخی تبریز است.
با
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه
اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد هنر و معماری ی با و پر سرعت .
 تحقیق در مورد هنر و معماری ی
 تحقیق در مورد هنر و معماری ی در این بخش تحقیق با موضوع و عنوان هنر و معماری ی برای قرار داده شده است. این تحقیق در 15 صفحه، با فرمت word و کاملاً فهرست و صفحه بندی شده می باشد. در ذیل فهرست مطالب آن آورده شده است.
با
تحقیق در مورد هنر و معماری ی