تحقیق در مورد معماری مسجد

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق در مورد معماری مسجد :
آشنایی با معماری قدیمی ترین مسجد ایران
آشنایی با معماری مسجد تاریخانه دامغان (قدیمی ترین مسجد ایران)آشنایی-با-معماری-مسجد-تاریخانه-دامغان-(قدیمی-ترین-مسجد-ایران)پروژه آشنایی با معماری مسجد تاریخانه دامغان به تجزیه و تحلیل کامل و این مسجد می پردازد که در 17صفحه همراه ع با چیدمانی شکیل وزیبا برای شما عزیزان آماده شده است. فایل مسجد جامع بروجرد - شا ار معماری لرستان مسجد جامع بروجرد یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران است که در قرن دوم تا سوم هجری در شهر بروجرد بنا نهاده شده است. این مسجد در دل یکی از محله های تاریخی شهر به نام «دو دانگه» واقع شده و به لحاظ معماری و قدمت، از بناهای خاص استان لرستان و شهر بروجرد است. معماری مسجد جامع بروجرد یکی از شا ارهای تاریخ معماری ایران می باشد که هم ویژگی های معماری ی و هم معماری باستانی ایران (ساسانیان) را در خود جای داده است. در چند سال اخیر بدلیل عدم رسیدگی، بازسازی، نشت نم و باران از بام بنا، رویش گیاهان هرز بر روی گنبد و بنا و همچنین صدمات و فرسودگی ستون های اصلی مسجد و ریزش آجر ها این بنای تاریخی دچار مشکلاتی شده است. اختصاصی از فایلکو تحقیق درباره مسجد جامع یزد با و پر سرعت .
تحقیق درباره مسجد جامع یزد
تحقیق درباره مسجد جامع یزد فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 32 صفحه     فهرستپیشگفتار فصل اول: تاریخچه و معماری مسجد جامع کبیر یزدفصل دوم: نقش مایه های نوشتاری مسجد جامع یزدفصل سوم: کاربرد خط در معماری یفصل چهارم: تجزیه و تحلیل نقش مایه های نوشتاری در معماری یفصل پنجم: شکل انتزاعی حروف در انتقال یک مفهوم در مسجد جامع یزدفهرست منابع و مآخذفهرست تصاویرتصاویر  پیشگفتارمسجد جامع یزد بسان نگین درخشنده ای در دل کویر است. شیوة معماری ، قوسهای دلنشین ، گلدسته های باوقار و زیبا، نقوش ناب و مجرد، این مسجد را به یکی از چند مسجد ممتاز و نمونه ایران تبدیل کرده است.معماری منحصر به فرد ، نقش مایه های ممتاز خلق شده در بستر کاشی و آجر از نظر طرح و نقش ، ترکیب و نحوه اجرا در سطح عالی و هنرمندانه است . زیبایی و سادگی نقوش، نحوه نقش اندازی و… از موارد مهم در بررسی مسجد جامع یزد است.مسجد جامع یزد با توجه به این که یکی از مساجد نادری است که آثار هنری چند سده را از دوره های مختلف ، ایلخانی ، تیموری، صفوی، قاجاریه و حتی دوره های بعدی در خود جای داده است ، از نظر مقایسه ارزشهای هنری دوره های مختلف باهمدیگر بسیار مورد اهمیت است.در این تحقیق که به صورت کتابخانه ای انجام شده سعی بر این است تا اطلاعات کاملی از نحوه معماری، آثار کتیبه ای و نقش مایه ای در این مسجد مورد بررسی قرار بگیرد.
با
تحقیق درباره مسجد جامع یزد
مسجد جامع هشترود یا مسجد عالیجاه با معماری خاص خود مربوط به دوره قاجار، گویای هنر معماری ایرانی ی است. رئیس ستاد اقامه با بیان اینکه اقامه نیاز به متولی و ستاد ندارد و همه در قبال آن مسئول هستند، گفت: معماری ی این است که اول مسجد ساخته شود و سپس شهر را بر اساس آن بسازند. ادامه: معماری ی یعنی اول مسجد بساز فواید رفت و آمد به مسجد


مسجد به عنوان پایگاه عبادت با خداوند متعال و پایگاه جهاد فکری و تعلیم و تعلم معارف ی است، در این پایگاه وحدت مسلمین، روح وحدت و یکپارچگی به دشمنان پیدا و پنهان جامعه ی نمایش داده می شود.

در شرع مقدس بسیار سفارش شده است که را در مسجد بخوانید و بهتر از همه مسجدها، مسجدالحرام است و بعد از مسجدالحر. نظامیان یی با حمله به مسجدی در شهر هرات افغانستان، طلاب در این مسجد را مورد آزار قرار دادند و شیشه های مسجد را نیز ش تند. یک کمیته تحقیق بلژیکی توصیه کرد توافق با عربستان در خصوص چگونگی فعالیت «مسجد بزرگ» متوقف شود. لینک مطلب معماری مسجد تهران مسجد ی با دو قبله مسجد جامع قائن اسان جنوبی با قدمت 1100 ساله به عنوان بلندترین عمارت قائن و یکی از شا ارهای معماری ایرانی - ی شناخته می شود. در مورد تاریخ احداث اولیه مسجد عقاید مختلفی است بطوریکه برخی معتقدند این مسجد بر روی بقایای یک آتشکده ساسانی ساخته شده است و برخی همانند ناصر خسرو زمان احداث آن را اوایل قرن پنجم هجری ذکر کرده­ اند و با توجه به ز له خیزی قائن احتمالاً این مسجد در دوره­هایی ت یب و مجدداً مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. این مسجد بنایی بسیار قدیمی و با شکوه است که مساحت مسجد 1470 متر و زیربنای ان 1050 مترمربع می باشد ایوان اصلی آن که از شا ارهای معماری ی است دارای 18 متر ارتفاع 11 متر عرض و 22 متر طول است. حیاط مسجد محوطه ای به درازای 33 و پهنای 28 متر است. در اطراف حیاط حجره هایی به عمق دو متر قرار دارد، از شا ارهای معماری مسجد ایوان آن است که به طرز با شکوهی به زیبایی مسجد گوهرشاد ساخته شده است. این مسجد دو قبله متفاوت دارد. که یکی به سمت بیت المقدس و دیگری به سمت کعبه ساخته شده است.دو در مسجد یکی به سوی بازار قدیمی در شرق با دری بزرگ و دیگری به سوی شمال باز می شود. در سمت راست ورودی ایوان مسجد لوح بزرگی به صورت عمودی در بدنه دیوار نصب شده و تاریخ آن محرم الحرام سال 1046هجری قمری است این بنا در سال 1316 به شماره 295 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و تحت حفاظت و مرمت میراث فرهنگی قرار دارد مسجـد جامع قاین ایلنا نوشت: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت. نظامیان یی با حمله به مسجدی در شهر هرات افغانستان، طلاب در این مسجد را مورد آزار قرار دادند و شیشه های مسجد را نیز ش تند. مسجد جامع فهرج، ارزی در این نوشتار مسجد جامع فهرج یزد که یکی از آثار با ارزش معماری ایران در قرون اولیه ی است بررسی می شود. این بنا که با مقاله مرحوم محمد کریم پیرنیا به جهانیان معرفی گردید به عنوان کهن ترین مسجد ایران لقب گرفت. این تاریخ گذاری بعدها از سوی سایر محققین غربی مورد تردید قرار گرفت ولی متاسفانه این تاریخ توسط پژوهشگران داخلی به عنوان مبنا در بررسی معماری این دوره مورد استناد قرار می گیرد.
این پژوهش با بهره گیری از کلیه منابع منتشرشده، انجام مطالعات تطبیقی و نیز بررسی میدانی، به ارزی مجدد این بنا می پردازد و تاریخ ساخت این مسجد را به قرن سوم هجری (نهم میلادی) نسبت می دهد. این مطالعه نشان می دهد وجود ویزگی های برخی از خصوصیات معماری ساسانی نمی تواند به تنهایی دلیلی برای ساخت آن در قرن اول و یا دوم هجری باشد. نسخه کامل مقاله
.مسجد فایسال( faisal mosque):
مسجد فیسال،بزرگترین مسجد ساخته شده در پا تان بوده و در مرکز این کشور،یعنی اباد واقع شده است.این مسجد در سال 1986 و به وسیله ین ترکیه ای طراحی و ساخته شد.

این مسجد زیبا در دشتی هموار بنا شده که جدای از معماری زیبای ساخت آن، طلوع و غروب خورشید نیز جلوه ای بی نظیر به این مکان می دهد.

این مسجد،تنها مسجد بین المللی پا تان بوده که اجازه ورود افراد غیر مسلمان نیز به داخل ان داده می شود.

نام دیگر این مسجد،به افتخار پادشاه عربستان، بن عبدالله نامیده شده است.بن عبدالل در زمان ساخت این پروژه به ت پا تان کمکهای نقدی زیادی کرده است. مسجد سنگی ترک میانه این مسجد در روستای قدیمی ترک، در ۲۹ کیلومتری شمال شرق میانه واقع شده، از آثار بسیار مهم آذربایجان است و از شگفتیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد. شیوه معماری و مصالح ساختمانی که در آن به کار رفته است، باستان شناسان را به تحیر واداشته است و در عین حال تاریخ درخشان هنر معماری ی را در قرون گذشته به تماشای علاقمندان می گذارد. معماری مسجد و حسینیه روستای کفرود در استان اصفهان به سبک سنتی و قدیم می باشد. مسجد واقع در میدان نقش جهان یکی از مهم ترین مساجد تاریخی اصفهان است که در دوران صفوی ساخته شده و از بناهای مهم معماری ی ایران به شمار می رود.این بنا شا اری از معماری، کاشی کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است که به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. تصاویری از معماری زیبای مسجد جامع همدان را مشاهده می کنید. تحقیق براساس نحوه گردآوری داده ها به دو دسته تقسیم می شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی - تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل 5 دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی - تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می شود: تحقیق تمام آزمایشی و تحقیق نیمه آزمایشی منبع: سرمد، حجازی و بازرگان (1378). روش های تحقیق در علوم رفتاری، . اختصاصی از یارا فایل تحقیق و بررسی در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 موضوع تحقیق :مسجد جامع ( ) اصفهان فهرست مطالب:عنوانمسجد جامع اصفهان در یک نگاهمسجد جامع اصفهان آلبوم معمارى ایرانمسجد جامع اصفهان در انتظار ثبت جهانی استمسجد جامع اصفهان پس از سه سال همچنان در انتظار تعمیر و بازسازیمنابعمسجد جامع اصفهان در یک نگاه قدیمیترین بنای تاریخی اصفهان را باید مسجد یا مسجد جامع اصفهان تلقی کرد. سیمای فعلی مسجد عمدتاً مربوط به اقدامات دوره سلجوقی است اما تعمیرات و الحاقات آن به دورانهای بعد به خصوص عصر صفویان مربوط می شود . اما در کاوش های باستان شناسی مراحل قبل از سلجوقی هم به دست آمده که به دوران آل بویه و قرن سوم هجری باز می گردد. در همین کاوش ها آثار قبل از نیز کشف شده است.مسجد دارای ورودیهای متعدد است که هر یک فضای مسجد را به بخشهایی از بافت پیرامون آن مربوط می کند این ورودیها همه در یک زمان ساخته نشده اند و هر یک در مقطعی از تاریخ و در ارتباط با ساختمان درون و بیرون بنا به وجود آمده اند. گذرها و معابری که در گرداگرد مسجد وجود دارند بیانگر ارتباط گسترده ای است که مسجد با بافت قدیم شهر دارد. مسجد جامع اصفهان با نقشه چهار ایوانی بنا شده و از آنجا که ابداعات هنری و معماری 15 قرن دوران ی را در خود گرد آورده است یکی از بهترین آثاری به شمار می رود که در دنیای امروز شهرت دارد. با توجه به منابع و مآخذ مختلف این نکته مشخص می شود که مسجد جامع در طول زمان به سبب آتش سوزی و جنگ های متعدد و نا آرامی های دوران های مختلف آسیب فراوان دیده و دوباره بازسازی و مرمت شده است.چهار ایوان اطراف میدان مشخص کننده شیوه مسجد سازی ایرانیان است که پس از احداث آن در سایر مساجد نیز رواج یافته است. این ایوان ها که به نامهای صفه صاحب در جنوب صفه درویش در شمال صفه در مغرب صفه شاگرد در مشرق نامیده می شوند با تزئینات مقرنس سازی و کاربندی یکی از فنون بسیار جالب معماری ایران را بیان می دارد.
با
تحقیق و بررسی در مورد مسجد جامع ( ) اصفهان 38 ص
سلام یک مدت نبودم ببخشد فکر کنم دستم پرباشد . میدانستید مسجد جامع نائین از مساجد شبستانی است؟ شاید این مورد بدانید اما می دانم که این موضوع برای شما جالب است این مسجد دارای کمترین الحاقات است و فاقد گنبدخانه و ایوان . آقای پوپ به درخواست آقای ع هایی از تزینات این مسجد تهیه کرده است . در طرح مرمت این مسجد آقای حضور و تاثیر داشته است. د. بسم الله الرحمن الرحیم مطلبی که آماده درباره معماری و نمای مسجد میباشد که این پست به قسمت محراب مسجد اختصاص دارد 1- محراب زیاد گشاد و یا تنگ نباشد. 2-دو طرف محراب تا انتهای شبستان، به خاطر استحباب صف اول جماعت، صاف بادش. 3- مقداری از منبر داخل دیوار و پله هایش جدی از آن باشد، تا مزاحم صف اول نبوده و در محراب قرار گیرد. 4-حتی الامکان محراب ساده بوده تا موجب حواس پرتی نشود. 5-در قسمت بیرونی محراب، که همسو با دیوار مسجد است اگر دعاها و آیات قرآنی که در قنوت خوانده می شود نوشته شود مناسب است: ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمة انک انت الوهاب. ( آیه 8 سوره آل عمران) ربنا لا تؤاخذنا ان نسینا او اخطأنا… 6-طراحی محراب از پیش ساخته بتونی یا فایبرگلاس به طوری جدی مورد توجه قرار گیرد به لحاظ ذیل: الف: سرعت عمل. ب: اقتصادی بودن آن. ج: امکان جابه جایی، در صورت گسترش مسجد. پروژه در مورد نقش مسجد در ادبیات فهرست مطالب مروری بر نقش مسجد در ادبیات 2● مفهوم مسجد در نگرش های ادبی و انواع شعری 3● نگرش های ادبی 4● مسجد در شعر حافظ 5● مسجد در نمونه های شعر طبیعی 9● مسجد و اشعار تعلیمی 10● مسجد در اشعار تعلیمی مولوی 14  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون امور فرهنگی سازمان تبلیغات ی گفت: تا کنون 5 هزار و 719 مسجد آمادگی خود را برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام کرد ه اند که استان کردستان با 21 مسجد، کمترین و استان اسان رضوی با 750 مسجد بیشترین آمار را در اعتکاف دارند. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت.

پاو وینت مسجد جامع ساوه
پاو وینت-مسجد-جامع-ساوه پاو وینت در مورد مسجد جامع ساوه، در قالب ppt و در 19 اسلاید، قابل ویرایش، شامل مناره مسجد جامع، کتیبه های دور منار، تزیینات گچی گنبد و دیواره مسجد، تزیینات آجری مناره مسجد جامع ساوه، نمای عمومی مسجد، نمایی از ایوان و گنبدخانه مسجد فایل

اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد زندگی نامه شیخ احمد جام 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 سازمان مدیریت صنعتینمایندگی شرقموضوع : ارجمند :سرکار خانم سبزواریگرد آورندگان :مجید محر – سید حسن احمد زادهپاییز 1385فهرست مطالبعنوان صفحهشیخ احمد جام (ژنده پوش) 5شیخ احمد جام(به روا.
پاو وینت بررسی معماری مسجد آیا صوفیا پاو وینت-بررسی-معماری-مسجد-آیا-صوفیا فایل پاو وینت بررسی معماری مسجد آیا صوفیا (مبانی نظری معماری)، در حجم 62 اسلاید، همراه با یک هدیه ویژه.بنای آیا صوفیا یکی ازبزرگترین اثرهای تاریخی دوران بیزانس است . هنگامی که از تنگه بسفر باقایق عبور می کنید از کنار (قلعه روملی حصار) می گذرید،  فایل بررسی معماری مسجد جامع قزوین word
فایل word در 27 صفحه به همراه تصاویر مربوطه ، به بررسی معماری مسجد جامع قزوین می پردازد . و به همراه فایلی پاو وینتی در 94 اسلاید شامل تصاویری از مسجد جامع قزوین می باشد. خلاصه ای از فایل word بصورت pdf در لینک زیر ارائه شده است.
حجم فایل: 8.60 mb
لینک خلاصه فایل:
http://up.iranshahrsaz.com/uploads/iranshahrsaz.com_kholase-masjedjame-qazvin.rar فایل این بنا به علت دخل و تصرفات مکرر فاقد وژگیهای معماری است شهرت این مسجد مدیون سنگ قبرهای موجود درقبرستان و حیاط و داخل مقبره است که جزو اسناد معتبر تاریخی منطقه میباشد. برخی از محققان نظیر پروفسور ویلبر معتقدند که اجرای هر طرح معماری به سه عنصر اجتماعی بستگی دارد. آیا می‎دانید این سه عنصر کدامند؟ þ 1. جامعه‎ای که به آن طرح نیازمند است.
2. شخص یا اشخاصی که از اجرای طرح حمایت می‎کنند و هزینه مالی آن را متعهد می‎شوند.
3. معمار یا کارانی که طرح را اجرا می‎کنند.

o آیا می‎دانید نام کهن‎ترین . معاون امور فرهنگی سازمان تبلیغات ی گفت: تاکنون 5719 مسجد آمادگی خود را برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام کرد ه اند که استان کردستان با 21 مسجد، کمترین و استان اسان رضوی با 750 مسجد بیشترین آمار را در اعتکاف دارند. تحقیق نقش هنر و معماری ی در مسجد جامع ورامین.word مسجد مهم ترین فضای معماری در سر زمین های ی است که علاوه بر کارکرد دینی و مذهبی و معنوی همواره از نقش اجتماعی نیز بر خوردار بوده است.اهمیت نقش دینی و اجتماعی مسجد موجب شده است که معماران و برخی دیگر از هنرمندان در همه دوره های تاریخی تلاش خود را در راه خلق فضایی مناسب و شایسته برای نیایش صرف کنند. به همین جهت است که مساجد هر دوره را می توان نمونه اعلای معماری و هنر آن دوره به شمار آورد. تقدیس مساجد را می توان مهم ترین عامل حفظ و بقای ساختمان ...
دریافت فایل  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مسجد جدید استانبول یکی از مساجد دوره عثمانی می باشد که در منطقه امینونو استانبول واقع شده است. این مسجد زیبا در ساحل خلیج شاخ طلایی در ضلع جنوبی پل گالاتا واقع شده است. معماری این مسجد جزو یکی از زیباترین معماری های استانبول در تور استانبول می باشد. ساخت این مسجد در سال 15977 به دستور ولیده سلطان آغاز شد و به دلیل برخی مشکلات و در سال 1665 به پایان رسید. این مسجد دارای 2 مناره و 66 گنبد و نیمه گنبد است که به صورت هرمی چیده شده اند.
گنبد اصلی این مسجد 36 متر ارتفاع دارد و داخل آن با کاشی های سبز، آبی و سفید تزیین شده است. محراب آن دارای مقرنس های طلا می باشد. این مسجد زیباترین مسجد استانبول است و یکی از جاذبه های پر بازدید در تور استانبول می باشد. گردشگران تور استانبول می توانند برای اطلاعات بیشتر از چگونگی سفر، از قسمت درباره استانبول نیز دیدن نمایند.image result for ‫مسجد جدید استانبول‬‎image result for ‫مسجد جدید استانبول‬‎ اختصاصی از یاری فایل مقاله نسبت معنا و شکل، تطابق شه معماری مسجد و فرم شناسی (pdf) با و پر سرعت .
مقاله نسبت معنا و شکل، تطابق شه معماری مسجد و فرم شناسی (pdf)
مقاله نسبت معنا و شکل، تطابق شه معماری مسجد و فرم شناسی (pdf) هدف معماری در هنر دینی به ویژه در جهان بینی ، شفاف سازی مرز بین ماده و ذهن، جسم و جان است. در معماری مسجد از یک سو نگاه عارفانه و شهودی هنرمند مسلمان با تأسی به مبانی قرآنی و مبتنی بر هندسه و ریاضیات و از سوی دیگر، نگاه فقهی و کلامی او آثاری ارزشمند پدید آورده است. در هنر ی، سازگاری با روح یعنی توحید، شاخصترین رویکرد و ویژگی به شمار میرود که در معماری مسجد می توان آن را یافت.   توضیحات:مقاله مورد نظر با فرمت pdf و دارای مشخصات زیر می باشد   تعداد صفحات:12 صفحه   نویسندگان مقاله: حامد ایمان طلب، سمیه گرامی   
با
مقاله نسبت معنا و شکل، تطابق شه معماری مسجد و فرم شناسی (pdf)
مسجد نصیر الملک به لحاظ جغرافیایی در محله گود عربان که در قدیم به محله اسحق بیگ معروف بوده واقع در جنوب خیابان لطفعلی خان زند شیراز و در کوچهٔ نصیرالملک است. این بنا ملقب به نصیر الملک شیراز فرزند میرزا علی اکبر عوامل مؤثر حاکم وقت فارس بنای مسجد را در تاریخ ۱۲۹۴ آغاز و در تاریخ ۱۳۰۵ به پایان برسانید که به معماری میرزا محمد حسن و محم. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می توان 10 مسجد ساخت. مسجد لیبرال آلمان به نام «ابن رشد-گوته» هیچ شباهتی به مسجد ندارد. بسم الله الرحمن الرحیم مطلبی که آماده درباره معماری و نمای مسجد میباشد که این پست به قسمت صفه(صفه: به قسمتهایی از مسجد گفته می شود که تقریبا به اندازه یک سکو مرتفع هست.) مسجد اختصاص دارد 1- جاهای قناسی و زیر بالکن (در غیر مسیر ورودی به شبستان بهتر است به صورت صفه درآید) امتیازات الف: حکم صندلی را دارد. ب: محدود شدن جمعیت، هنگامی که مسجد شلوغ نیست. ج: استفاده برای جلسات خصوصی و یا قرائت قرآن. د: از ارتفاع آن، به صورت پشتی نیز می توان استفاده کرد. هـ: جاذبه دار بودن آن برای نوجوانان، به خاطر اشرافی که بر جمعیت دارد. و: چنانچه قسمت بالای صفه به بانوان، اختصاص داده شود، بین بانوان و آقایان قهرا کوتاهتر و از نظم بهتری برخوردار خواهد بود.(1) منبع 1 معماری ایرانی در مسجدنویسنده: مسعود پورفر 207 مسجد ابومحمد شهر کرد یکی از جاذبه های تاریخی و از مواریث ارزشمندایران است که هفتم داد سال 1387 با شماره 22951 در فهرست میراث ملی ثبت شده است.این بنا از مساجد تک شبستانه چهار ایوانی با طاق نماهایی بوده که در دوره های قبل، طاق نماهای آن ت یب شده است. معماری مسجد ابومحمد شهرکرد متعلق به دوره قاجاریه است: پوشش این بنا به صورت طاق و گنبد است که بر روی ستون های سنگی بنا شده است. مصالح بکار رفته در این بنا از مصالحی همچون چوب، سنگ، آجر و خشت است. پوشش بنا به صورت طاق و گنبد ،بر روی ستون های سنگی بنا شده است. برخی این مسجد را متعلق به دوره قبل از صفوی دانسته و درکتاب معماری ایران دروه ی آقای کیانی تاریخ ساخت اثر ،قرن هشتم ه ق ذکر شده است اما آنچه مشخص است این اثر پس از ویرانی ، در سال 1338 از نو ساخته شده است
مساجد تاریخی استان چهار محال و بختیاری در مرداد ماه سال جاری مرمت شدند. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: این مساجد شامل مسجد اتابکان شهرکرد/ مسجد جامع / مسجد نو/ مسجد ابو محمد در شهرستان شهرکرد/ مسجد جامع چالشتر/ مسجد جامع سورشجان / مسجد و ابوذر بلداجی/ مسجد جامع اشکفتک/ مسجد جامع مهدیه/ مسجد جامع فار. مسجد جامع شافعی، مسجد اهل سنت که در راسته بازار (تاریکه بازار) کرمانشاه قرار دارد که در سال ۱۳۲۴ تأسیس شده است. این مسجد از یک سو به میدان جوانشیر و از سوی دیگر به تاریکه بازار منتهی می شود. این مسجد در محلی که پیش تر زائر سرا بوده توسط تعدادی از خیرین اهل سنت به س رستی مرحوم حاج ملاسید حسین مسعودی یداری و به سبک مساجد ترکیه احداث شد. 1- سید عبدالرئوف حسینی جماعت و مدیر مسجد 2- رضا صادقی مسئول امور مالی 3- وجیه اله طاهری مسئول عمرانی و اجرایی مسجد 4- حکمت اله اینانلو شاه وردلی مسئول امور رسانه ای مسجد 5- محمد نظری مسئول امور فرهنگی مسجد 6- احمد علی راسخی مسئول امور داخلی 7- علی اکبر صباغچی مسئول ثبت دارایی ها در آستانه دهه تکریم مساجد رئیس سازمان میراث فزهنگی صنایع دستی و گردشگری به نکات قابل نوجهی در مورد خود با مسجد اشاره داشت صفات اهل مسجد اهل مسجد، خود را خادم مسجد دانسته و آن را تمیز می کنند
اهل مسجد، خدمت به مسجد را خدمت به همه مردم و از یتهای انبیاء میدانند
اهل مسجد، چون میهمان خدایند ،خداوند آنها را اکرام می کند
اهل مسجد، از شلوغ بودن مسجد ،لذت می برند...... اختصاصی از یاری فایل پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه با و پر سرعت .
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه این فایل حاوی تجزیه و تحلیل معماری مسجد جامع ساوه می باشد که به صورت فرمت powerpoint در 19 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.   فهرست
مناره مسجد جامع
کتیبه های دور منار
تزیینات گچی گنبد ودیواره مسجد
تزیینات اجری مناره مسجد جامع ساوه
نمای عمومی مسجد
تزیینات زیر سقف گنبد خانه
بخشی از فضای داخلی شبستان
محراب داخل گنبد خانه
بخشی از محراب دوره صفوی
نمایی از ایوان جنوبی
کاشی کاری گنبد
ایوان غربی
نمای بیرونی مسجد
کتیبه دور گنبد تصویر محیط برنامه 
با
پاو وینت تحلیل معماری مسجد جامع ساوه
جماعت مسجد جامع نور ولایت سوهانک با بیان اینکه با وجود کارشکنی ها و ممانعت از حضور مردم در مسجد، سه روز است جماعت در خیابان اقامه می شود، گفت: حتی بر روی مسجد سیم خاردار کشیده اند تا مردم وارد مسجد نشوند. مسجد شیراز یکی از بناهای تاریخی برجای مانده از دوران حکومت زندیه است که به دلیل معماری و نوع ساخت، از جمله بناهای ارزشمند و مهم محسوب می شود. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه با و پر سرعت .
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات :   22  صفحه    بنای تاریخی مذهبی مسجد کبود از آثار ارزشمند دوره قراقویونلو می باشد که به دستور جهانشاه که شهر تبریز را پایـتخت خود قرار داده بود و به ســــرکــــاری عزالدین قاپوچـی بنا گردیــده و با استنــــاد به کتــیبه برجسته ســـر درب به سال 870 ه.ق ساختمان آن به اتمام رسیده است.سلــطنت جهــانشاه از سال 839 ه.ق آغـاز و تا 872 ه.ق ادامـه داشت که وی به دست اوزون حسن از طایفه آق قویونلو کشته شد و بساط اقتدار حـکومتی وی که از آسیای صغیر تا خلیج فارس و هــرات و ماوراالنهر گــسترده شده بـود برچیده شد.بنای اصـلی در مقام مـسجد مقـــبره، دارای صحـن وســیعی بـوده کــه در آن مجـــموعه ای از ســـاختمان ها از جمــله مدرســه و و خــانقاه و کتابــخانه و... ساخته شده بود که متأسفانه آثاری از آنها به جا نمانده است.مسجد کبود (به ترکی آذربایجانی: göy məscid - گوی مچید)، یا مسجد جهانشاه، از بناهای تاریخی تبریز است.
با
تحقیق در مورد مسجد کبود تبریز،فیروزه
مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه 8 هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف این مسجد ثبت نام کرده اند، گفت: مسجد جمکران برای اعتکاف تنها 2 هزار نفر ظرفیت داشته که این افراد از طریق قرعه کشی انتخاب شده اند.