تحقیق کامل درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز 30 ص

به نقل از خبرگزاریها در مورد تحقیق کامل درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز 30 ص : مایکروسافت پس از انتشار سیستم عامل ویندوز ۱۰، سه آپدیت عمده را برای آن درنظر گرفته بود و اکنون، دو به‎روزرسانی بزرگ این سیستم‎عامل با نام annivesary update و creators update برای رایانه‎های شخصی مجهز به سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ منتشر شده است. ردموندی‎ها در پاییز، سومین به‎روزرسانی بزرگ سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ را عرضه خواهند کرد و[ادامه مطلب] سیستم عامل ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه های زیادی قابل نصب است و به جرئت می توان آن را بهترین نسخه عرضه شده از سیستم عامل ویندوز به شمار آورد. مایکروسافت به جای عرضه نسخه‎های مختلف از سیستم عامل ویندوز، تصمیم گرفته است تا با انتشار آپدیت های عمده، تغییرات قابل توجهی را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ بیاورد و همان طور که پیش تر خو د،[ادامه مطلب] شرکت مایکروسافت، به تازگی از نسخه جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ با نام windows 10 s رونمایی کرده است و سرفیس لپ‎تاپ، اولین محصولی محسوب می‎شود که با این نسخه از سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ وارد بازار شده است. با این وجود، سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ s تنها از برنامه‎های ویندوز استور پشتیبانی می‎کند و کاربران در صورت تمایل،[ادامه مطلب] همان گونه که در اخبار خوانده اید، مایکروسافت یک هفته پیش از سیستم عامل جدیدی موسوم به ویندوز 10 اس رونمایی کرد. این سیستم عامل که برای اه آموزشی عرضه شده است، در نظر دارد با chrome os و chromebook… دو سال از عرضه ویندوز ۱۰ می گذرد و چندین نسخه به روزرسانی برای این سیستم عامل منتشر شده است. اکنون، می توان گفت ویندوز ۱۰ بهترین سیستم عامل و ک د جایگزینی ویندوز ۷ پرطرفدار است. اگر تصمیم دارید ویندوز… ویندوز 8 را می توان تحولی عظیم در میان سیستم عامل های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت دانست. در این سیستم عامل رابط کاربری به طور کامل تغییر یافت و از رابط کاربری سنتی به رابط مدرن مترو ،تبدیل شد منوی استارت حذف شد، آیکن ها و پنجره ها به کاشی های زنده تغییر یافتند و بر خلاف نسخه های پیشین این سیستم عامل برای نمایشگرهای لمسی بهینه سا. این روز ها داعیه های سه سیستم عامل بزرگ و به روز دنیا، یعنی ویندوز، mac و لینو ubuntu باعث شده که نگاه ها به این امر معطوف شود که به راستی کدام سیستم عامل به نسبت رقبایش از ارجحیت بیشتری برخوردار است و برای کاربران خانگی می تواند مناسب تر باشد، به ویژه شاید این امر برای کاربران ایرانی، اهمیت ذاتی داشته باشد؟

اگر تا یک دهه پیش، ویند. شب همه میدانستند که کمپانی مایکروسافت قرار است نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز را معرفی کند. ابتدا همه منتظر بودیم تا سیستم عامل بعدی با نام ویندوز 9 معرفی شود. سپس این شایعه به گوش رسید که نسخه بعدی ویندوز، th نام خواهد گرفت. حالا کنفرانس مایکروسافت برگزار شده و از نام ویندوز 10 برای نسل بعدی سیستم عامل ویندوز رونمایی شده است. ... ادامه مط. برنامه های تحت doss و قدیمی را چگونه در xp اجرا کنیم? اگر شما نیز در نصب و یا اجرای برنامه قدیمی مخصوص داس در ویندوز احیانا با مشکل مواجه هستید اصلا لازم نیست نگران باشید . زیرا ویندوز xp تضمین نموده است که با تمام برنامه های قدیمی سازگاری و همخوانی کامل داشته باشد. شما می توانید در صورت بروز مشکل با برنامه ای خاص در ویندوز xp از سیستم حمای. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز با و پر سرعت .
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 30 صفحه تاریخچهٔ مایکروسافت. مایکروسافت یک شرکت چند ملیتی فن آوری رایانه است.
تاریخچهٔ مایکروسافت از چهارم آوریل ۱۹۷۵ میلادی آغاز می شود، زمانی که توسط بیل گیتس و پل آلن در آلبوکرکی تأسیس شد.[۱] پر فروش ترین محصولات آن در حال حاضر مایکروسافت ویندوز (microsoft windows) و مایکروسافت آفیس (microsoft office) می باشند.
مایکروسافت با درآمد سالیانه ی ۴۴.۲۸ میلیارد دلار و ۷۶۰۰۰ کارمند در ۱۰۲ کشور به موفقیت بزرگی رسیده است.
مایکروسافت در زمینه طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائه ی خدمات نرم افزاری برای وسایل کامپیوتری فعال است.[۲][۳][۴] تأسیس مایکروسافت (۱۹۷۵-۱۹۸۵). تصویر کارمندان مایکروسافت در سال ۱۹۷۸ از راست به چپ: بالا: جیم لین، باب والاس، استیو وود وسط: گوردون لتوین، مارک مکدونالد، باب گرینبرگ، باب او-ریر پایین: پل آلن، مارلا وود، اندرآ لوئیز، بیل گیتس بعد از مطالعه شماره اول ژانویه ۱۹۷۵ مجله ی popular electronics که حاوی اطلاعاتی در مورد altair ۸۸۰۰ بود.
(altair۸۸۰۰ اولین microcomputer (کوچک رایانه)ای بود که وارد عرصه رقابت کامپیوتری شد.) بیل گیتس با mits که سازنده آن میکرو کامپیوتر بود تماس گرفت و آنان را از ساخت نرم افزار برنامه نویسی برای altair 8800 که نام آن را بیسیک (basic) گذاشته بودند، مطلع ساخت.[۵] بیل گیتس تا آن زمان نه یک سیستم altair و نه حتی یک مترجم ساده داشت، با این حال در طول هشت هفته قبل از اجرای اولیه نرم افزار او و آلن یک برنامه ی مفسر نوشتند.
مترجم در اجرای آزمایشی کار کرد و mits پذیرفت تا basic را ب د و altair basic را روانه ی بازار کند.[۶] گیتس (هاروارد) را رها کرد و به آلبوکرکی در نیومکزیکو یعنی جایی که mits قرار داشت رفت و مایکروسافت را در آنجا تأسیس کرد.
نام مایکروسافت (microsoft) بدون خط تیره اولین بار توسط بیل گیتس در نامه ای که در ۲۹ نوامبر ۱۹۷۵ به پل آلن نوشت، به کار برده شد[۶]، و در ۲۶ نوامبر ۱۹۶۷ به عنوان علامت تجاری ثبت شد.[۵] اولین دفتر بین المللی مایکروسافت در اولین روز نوامبر سال 1978 میلادی در ژاپن با نام ascii microsoft (با نام فعلی microsoft japan) تأسیس شد.[۵] در ۱ ژانویه ۱۹۷۹ شرکت از آلبوکرکی به مکان جدیدش در بلویو (bellevue) در واشنگتن منتقل شد.[۵] استیو بالمر در سال 1980 به شرکت پیوست و بعدا با مدیرعاملی بیل گیتس هم موافقت کرد.[۵][۵] مایکروسافت اولین سیستم عامل خود را در ۱۹۸۰ به بازار عرضه کرد.
این سیستم عامل، که نسخه ی تغییر یافته ای از یونی (unix) بود با ب اجازه از شرکت ای- تی- اند- تی (at&t) با عنوان زی نی (xenix) به بازار فرستاده شد.
زی نی خیلی فراگیر نبود و در ابتدا فقط توسط نرم افزارسازها مورد استفاده قرار می گرفت.[۷][۸] مایکروسافت ورد با عنوان اصلی مولتی-تول ورد (multi-tool word) به خاطر رواج ایده ی "هر چه می بینی، همان را می گیری" معروف شد.
ورد همچنین اولین برنامه ای بود که قابلیتهایی همچون نمایش متن های بولد (bold) را داشت.
اولین بار کپی های مجانی نسخه نمایشی مایکروسافت ورد به همراه شمارة نوامبر ۸۳ مجله پی سی ورد (pc world) توزیع شد، و با این کار مایکروسافت ورد (microsoft word) اولین برنامه ای شد که بر روی دیسک همراه یک مجله پخش شد متن کامل را می توانید نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده به صورت نمونه ولی در فایل ی بعد پرداخت متن کامل همراه با تمام متن با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی می باشند موجود است 
با
تحقیق درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز
تاریخچه ویندوز از ابتدا تا کنون
ویندوز، عنوان سیستم عاملی است که شرکت مایکروسافت آن را برای رایانه های شخصی (pc) تولید کرده است. این سیستم عامل، نسخه های متعددی دارد که از سال 1983 تاکنون به بازار عرضه شده اند.
ویندوز، در زمرهٔ سیستم عاملهای چندوظیفه ای (multi-task) به شمار می رود و قابلیت اجرای هم زمان چندین برنامه را دارد. اختصاصی از فایلکو تحقیق کامل درباره نصب ویندوز nt 20 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 22  آزاد ی – واحد شبسترعنوان:نصب ویندوز ntwindows nt installing…………………………….……………………………در این تحقیق روش نصب ویندوز nt مورد بررسی قرار میگیرد و با ارائه شیوه عملی و بررسی نکات لازم در موقع نصب،خواهیم توانست ویندوز nt را بدون ایراد بر روی سیستم خود نصب نمائیم.شماره11a4عنوان : نصب ویندوز ntwindows nt installingصفحه1-0توزیع: آقای ناصر مدیری تهیه : یداله غریبی آزاد ی – واحد شبسترعنوان تحقیق : نصب ویندوز ntنگارش : 1.0 راهنما : مدیریتهیه و تنظیم از : یداله غریبیرشته تحصیلی : کارشناسی کامپیوتر آزاد ی واحد شبسترنیمسال دوم سال تحصیلی 80-79شماره11a4عنوان : نصب ویندوز ntwindows nt installingصفحه2-0توزیع: آقای ناصر مدیری تهیه : یداله غریبی آزاد ی – واحد شبستردر این نسخه ، ویندوز nt و روشهای نصب آن و نیز م ومات سخت افزاری لازم در روی سیستم برای نصب سیستم عامل ویندوز nt و امکاناتی که با این سیستم عامل میتوانیم بدست آوریم ، مورد بررسی قرار گرفته است.شماره11a4عنوان : نصب ویندوز ntwindows nt installingصفحه3-0توزیع: آقای ناصر مدیری تهیه : یداله غریبی آزاد ی – واحد شبسترنصب ویندوز ntمقدمهویندوز nt یکی از انواع پیشرفته ویندوز می باشد که در شر کتها از سرور ویندوز nt برای محا فظت و اداره اطلاعات و اشیای با ارزششان استفاده می نمایند.برنامه نویسان از ایستگاه کاری ویندوز nt برای محافظت دربرابر برنامه هایشان از آن استفاده می کنند ما هم می توانیم از توانایی ویندوز nt در منزل یا محل کارخود استفاده کنیم. ویندوز nt به عنوان تکنولوژی جدیدلقب گرفته است وحاصل تحقیق چندین ساله صدها نفر در شرکت مایکروسافت و نیز نتایج به دست آمده از آزمایش آن توسط میلیونها کاربر می باشد. ویندوز nt برنامه قدرتمند و سیستم عاملی پیچیده،شامل هزاران خطوط حاوی کد می باشدشماره11a4عنوان : نصب ویندوز ntwindows nt installingصفحه18/1توزیع: آقای ناصر مدیری تهیه : یداله غریبی آزاد ی – واحد شبستر
با
تحقیق کامل درباره نصب ویندوز nt 20 ص
مایکروسافت ابزار command line را هرچند به آهستگی اما مداوم در کنار ویندوز به تکامل سانده است، ولی از آنجا که این ابزار یک ابزار مبتنی بر text و اولیه است که تقریبا در سیستم عامل های درن دوره آن به سر آمده است، این امر بی دلیل نیست. هنوز فرامینی در این ابزار هست که دربسیاری از موارد به شدت کاربردی هستند و هر کاربر ویندوز باید با آن ها آشنا باش. در حالی که چیزی تا آغاز پاییز و زمان انتشار دومین بسته بروزرسانی جامع مایکروسافت برای ویندوز 10 باقی نمانده، گزارشات موسسات آماری نشان می دهند ویندوز 7 همچنان پر کاربردترین نسخه از سیستم عامل ویندوز در بین تمامی رایانه های جهان است. دستورات مهم run : حال کافی است هر یک از این کدها را در آنجا وارد کنید: regedit با تایپ این دستور رجیستری ویندوز باز میشود وبا استفاده از ان متوانید قسمت های مختلف ویندوز را بنا به سلیقه و خواست خود تغییر دهید .متذکر می شویم در رجیستری چیزی را که نمیدانید حذف یا تغییر ندهید . cmd با تایپ این دستور محیط سیستم عامل داس روبروی شما ظاهر می شود و می. مایکروسافت تصمیم به عرضه یک ویندوز ارزان قیمت برای مقابله با گسترش سیستم عامل رقیب یعنی کروم / chrome os گرفته است. با نسخه ی جدیدی از هر سیستم عاملی که منتشر می شود، یک سوال قدیمی برای کاربران پیش می آید: آیا نرم افزار هایی که برای این سیستم عامل طراحی نشده اند یا قدیمی هستند در آن اجرا خواهد شد؟ اگر می شود چگونه؟ مایکروسافت به تازگی نسخه ی جدیدی از سیستم عامل ویندوز را معرفی و به انتشار رسانده است و هنوز کاربران کمی از آن استفاده می کنند. برخی نیز منتظر هستند تا با اولین بروزرسانی به این نسخه کوچ کنند تا مشکلات اساسی آن برطرف شود. شرکت مایکروسافت مانور خاصی بر روی این سیستم عامل داده است و ادعا می کند که یکی از ماندگار ترین نسخه های ویندوز را منتشر کرده است. خوشبختانه تمامی نسخه های ویندوز از قابلیت backward compatible پشتیبانی می کنند. این قابلیت در لغت به معنای سازگاری با گذشته می باشد و روشن است که اشاره ی آن به پشتیبانی از برنامه هاییست که در گذشته برای نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل عرضه شده اند. یک سیستم عامل ویندوز قادر است تمام برنامه هایی که بر پایه ی اصلی آن نوشته است را اجرا نماید، حالا ممکن است آن نرم افزار برای همان نسخه، یا نسخه های قدیمی تر نوشته شده باشد. برای مثال سیستم عامل windows 7 از برنامه هایی که برای windows vista نوشته شده است پشتیبانی کامل دارد. تمام برنامه هایی که بر پایه ی سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۸ نوشته است در ویندوز ۱۰ به استثناء windows media center به درستی عمل خواهد کرد. در برخی موارد دیده شده است که برنامه هایی که برای سیستم عامل ویندوز xp نوشته شده است در ویندوز ۱۰ بدون مشکل اجرا شده است. چند وقتی می شود که شایعات به تغییر ظاهر ویندوز ۱۰ اشاره می کنند. به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد ی ری تغییرات در شکل و شمایل آ ین نسخه از سیستم عامل ویندوز ایجاد کند. به احتمال این تغییرات اوا سال ۲۰۱۷ و در پاییز امسال به سیستم عامل ویندوز اضافه می شوند. نرم افزارهای ماشین مجازی مثل virtualbox یا vmware برای نصب یک سیستم عامل در محیط سیستم عامل اصلی کاربرد دارند. مثلاً ویندوز xp تحت ویندوز 8.1؛ اگر از این نوع نرم افزارها استفاده نکرده اید بد نیست ویرچوآل با رایگان را امتحان کنید. موضوع این مقاله نحوه ی فرستادن فایل از ماشین مجازی به سیستم عامل اصلی است. با ما باشید تا با تصاویر و آموزش ویدیویی، روش کار را یاد بگیریم. اختصاصی از یاری فایل تحقیق کامل درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 تاریخچهٔ مایکروسافتمایکروسافت یک شرکت چند ملیتی فن آوری رایانه است. تاریخچهٔ مایکروسافت از چهارم آوریل ۱۹۷۵ میلادی آغاز می شود، زمانی که توسط بیل گیتس و پل آلن در آلبوکرکی تأسیس شد.[۱] پر فروش ترین محصولات آن در حال حاضر مایکروسافت ویندوز (microsoft windows) و مایکروسافت آفیس (microsoft office) می باشند. مایکروسافت با درآمد سالیانه ی ۴۴.۲۸ میلیارد دلار و ۷۶۰۰۰ کارمند در ۱۰۲ کشور به موفقیت بزرگی رسیده است. مایکروسافت در زمینه طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائه ی خدمات نرم افزاری برای وسایل کامپیوتری فعال است.[۲][۳][۴]تأسیس مایکروسافت (۱۹۷۵-۱۹۸۵) تصویر کارمندان مایکروسافت در سال ۱۹۷۸ از راست به چپ:بالا: جیم لین، باب والاس، استیو وودوسط: گوردون لتوین، مارک مکدونالد، باب گرینبرگ، باب او-ری ایین: پل آلن، مارلا وود، اندرآ لوئیز، بیل گیتسبعد از مطالعه شماره اول ژانویه ۱۹۷۵ مجله ی popular electronics که حاوی اطلاعاتی در مورد altair ۸۸۰۰ بود. (altair۸۸۰۰ اولین microcomputer (کوچک رایانه)ای بود که وارد عرصه رقابت کامپیوتری شد.) بیل گیتس با mits که سازنده آن میکرو کامپیوتر بود تماس گرفت و آنان را از ساخت نرم افزار برنامه نویسی برای altair 8800 که نام آن را بیسیک (basic) گذاشته بودند، مطلع ساخت.[۵] بیل گیتس تا آن زمان نه یک سیستم altair و نه حتی یک مترجم ساده داشت، با این حال در طول هشت هفته قبل از اجرای اولیه نرم افزار او و آلن یک برنامه ی مفسر نوشتند. مترجم در اجرای آزمایشی کار کرد و mits پذیرفت تا basic را ب د و altair basic را روانه ی بازار کند.[۶] گیتس (هاروارد) را رها کرد و به آلبوکرکی در نیومکزیکو یعنی جایی که mits قرار داشت رفت و مایکروسافت را در آنجا تأسیس کرد. نام مایکروسافت (microsoft) بدون خط تیره اولین بار توسط بیل گیتس در نامه ای که در ۲۹ نوامبر ۱۹۷۵ به پل آلن نوشت، به کار برده شد[۶]، و در ۲۶ نوامبر ۱۹۶۷ به عنوان علامت تجاری ثبت شد.[۵] اولین دفتر بین المللی مایکروسافت در اولین روز نوامبر سال 1978 میلادی در ژاپن با نام ascii microsoft (با نام فعلی microsoft japan) تأسیس شد.[۵] در ۱ ژانویه ۱۹۷۹ شرکت از آلبوکرکی به مکان جدیدش در بلویو (bellevue) در واشنگتن منتقل شد.[۵] استیو بالمر در سال 1980 به شرکت پیوست و بعدا با مدیرعاملی بیل گیتس هم موافقت کرد.[۵][۵] مایکروسافت اولین سیستم عامل خود را در ۱۹۸۰ به بازار عرضه کرد. این سیستم عامل، که نسخه ی تغییر یافته ای از یونی (unix) بود با ب اجازه از شرکت ای- تی- اند- تی (at&t) با عنوان زی نی (xenix) به بازار فرستاده شد. زی نی خیلی فراگیر نبود و در ابتدا فقط توسط نرم افزارسازها مورد استفاده قرار می گرفت.[۷][۸] مایکروسافت ورد با عنوان اصلی مولتی-تول ورد (multi-tool word) به خاطر رواج ایده ی "هر چه می بینی، همان را می گیری" معروف شد. ورد همچنین اولین برنامه ای بود که قابلیتهایی همچون نمایش متن های بولد (bold) را داشت. اولین بار کپی های مجانی نسخه نمایشی مایکروسافت ورد به همراه شمارة نوامبر ۸۳ مجله پی سی ورد (pc world) توزیع شد، و با این کار مایکروسافت ورد (microsoft word) اولین برنامه ای شد که بر روی دیسک همراه یک مجله پخش شد.[۹] اگر چه زی نی هیچگاه مستقیما به فروش عمومی نرسید با این حال اجازه فروش آن به تعداد زیادی از سازندگان تجهیزات اصلی (oem) داده شد. در میانه ی دهه ی 80 میلادی مایکروسافت به طور کامل از تجارت یونی خارج شد.[۷] اما موفقیت اصلی مایکروسافت، با سیستم عامل داس (dos: disk operating system) اتفاق افتاد، بعد از مذاکرات بی حاصل با digital research، آی بی ام (ibm) قراردادی با مایکروسافت بست تا نسخه ی جدیدی از سیستم عامل سی پی ام (cp/m) را برای کامپیوترهای شخصی آی بی ام تهیه کند. مایکروسافت برای این کار یک سیستم عاملی مشابه سیستم عامل سی پی ام با نام 86-dos را از شرکت seattle computer products و تیم پترسن با قیمتی کمتر از ۵۰ هزار دلار ید. آی بی ام هم نام آن را به pc-dos تغییر داد. به خاطر قوانین کپی رایتی که متوجه سی پی ام بود، آی بی ام سی پی ام (cp/m) را با قیمت ۲۵۰ دلار در کنار پی سی- داس(pc-dos) که ۴۰ دلار قیمت داشت به بازار عرضه کرد، و سرانجام پی سی- داس به خاطر قیمت کمترش به استاندارد تبدیل شد.[۱۰][۱۱] حوالی سالهای 1983 مایکروسافت با همکاری چند شرکت دیگر کامپیوتری خانگی با نام msx را به بازار عرضه کرد که نسخه ی dos مخصوص مایکروسافت، با نام msx-dos را اجرا می کرد، که در ژاپن، اروپا و ی جنوبی بسیار پرطرفدار شد.[۶][۱۲][۱۳] چندی بعد پس از این که شرکت columbia data products با موفقیت بایوس (bios) آی بی ام را شبیه سازی کرد، بازار شاهد افزایش چشمگیر کامپیوترهای شخصی مشابه ibm از طرف شرکتهایی همچون eagle computer و compaq بود.[۱۴][۱۵][۱۶][۱۷] معامله مایکروسافت با آی بی ام به آن اجازه میداد که امکان توزیع و فروش نسخه ی dos مخصوص خود یعنی ms-dos را داشته باشد، به همین دلیل مایکروسافت با فروش سیستم عامل خود در بازار داغ سیستم عامل برای کامپیوترهای مشابه ibm از یک شرکت کوچک به یکی از بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری در صنعت کامپیوترهای خانگی تبدیل شد.[۱۸] با عرضه موشواره ی مایکروسافت در دوم مه ۱۹۸۳ مایکروسافت تولیدات خود را توسعه بخشد، ادامه ی این توسعه با ایجاد قسمتی برای نشر کتاب به نام microsoft press در یازدهم جولای همان سال همراه بود.[۵]تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوزدر سال 1983 شرکت مایکروسافت خبری دربارة ابداع اولین واسطه گرافیکی کاربری برای سیستم عامل ms-dos بنام windows منتشر کرد. این سیستم عامل گرافیکی برای کامپیوترهای ibm و سازگار با آن طراحی شده بود. مایکروسافت مدل این واسطه گرافیکی را از روی سیستم عامل macos متعلق به کامپیوترهای apple اقتباس کرده بود.اولین نسخه مستقل مایکروسافت ویندوز، یعنی نسخه 1.0 در سال 1985 وارد بازار شد و فاقد کارکرد لازم برای جلب توجه عموم بود. ویندوز 1.0 یک سیستم عامل کامل بشمار نمی رفت، بلکه در حقیقت یک ms-dos گسترش یافته بود و نواقص ذاتی و الگوهای آنرا به ارث می برد.علاوه براین، چالش های قانونی با apple باعث محدودیت کارکردی بیشتر آن می شد. برای مثال ویندوز 1.0 تک پنجره ای بود و پنجره های مختلف آن نمی توانستند بر روی یکدیگر یا
با
تحقیق کامل درباره تاریخچه تکامل سیستم عامل ویندوز 30 ص
ایجاد پشتیبان از روی سیستم عامل به همراه درایور ها و کلیه برنامه های نصب شده . بازگردانی پشتیبان برای سیستم نوت بوک و سرور . بازگردانی پشتیبان سیستم عامل و کلیه درایور ها و برنامه ها . آماده سازی هارد دیسک (پارتیشن بندی و فرمت) درایو خارجی . نصب کلیه درایورهای سخت افزاری پس از نصب ویندوز . ایجاد پشتیبان از روی سیستم اطلاعات متفرقه و شخ. همشهری آنلاین: سیستم عامل اندروید گوگل به تازگی با سبقت گرفتن از سیستم عامل ویندوز به محبوب ترین سیستم عامل اینترنت تبدیل شده است. اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره آشنایی با سیستم عامل ویندوز windows با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 65 آشنایی با سیستم عامل ویندوزwindowsسالها بود که کابران ریز کامپیوترهای و سیستم های سازگار با ان ، سیستم عامل را مترادف با می دانستند . از سال 1981 که نخسین نسخه عرضه شد تا زمانی که با ظهور عامل ، مجبور به ترک میدان رقابت شد ، حاکم بی چون و چرا بر ریز کامپیوترها بود . محیط ساده نوشتاری ، فرمانهایی که باید آنها را با دقت می نوشتند ، عدم پشتیبانی کامل ابزارهای صوتی و تصویری ، مدیریت نه چندان مناسب حافظه ( حداقل تا نسخه 5 ) و از همه مهمتر عدم وجود بهرهوری مناسب از امکانات سخت افزاری ، نیروی انسانی و زمان همگی از کاستی های آشکار این سیستم عامل بودند .شرکت همواره در پی رفع دشواریهای بود و هراز گاهی نیز نسخه جدید با توانایی های بیشتر ، نسبت به نسخه های قبلی ، ارائه می کرد . اما اشکال در ذات بود . سرانجام شرکت ، برای آنکه از قافله عقب نماند ، یک رابط گرافیکی برای سیستم عامل خود تهیه کرد و آن را با نام روانه باز کرد .اغلب کاربرد بزودی از این رابط گرافیکی ، به عنوان تکمیل کننده سیستم عامل خود استفاده د و نتیجه آن شد که محصولات فراوانی برایکار تحت لوای این رابط گرافیکی بوجود آمدند .اما همچنان را به عنوان قیم نیاز است . بدون ، مفهومس برای وجود نداشت و این بود که بایستی سیستم را راه اندازی می کرد و سپس در صورت تمایل کار بر ( و وجود نرم افزار ) پروند به اجرا در می آمد و روابط گرافیکی برتر ظاهر می شد .با پیشرفت سریع و چشمگیر فت آوری سخت افزاری کامپیوتر ، بهای کامپیوترهای بسیار قوی به سرعت کاهش یافت و شرایطی فراهم شد که تعداد زیادی از کاربران بتوانند با پرداختن بهای مناسبی ، سخت افزار کاملی داشته باشند . حالا زمان آن رسیده بود که یک سیستم عامل گرافیکی تمام عیار وارد میدان شود .بالا ه پس از سر و صدای فراوان و نامگذاری های متعدد ، در سال 1995 میلادی ، شرکت محصول نهایی خود را با نام 95 روانه بازار کرد .سیستم عامل جدید بزودی جای خود را در میان کاربران ریز کامپیوترها بازکرد و در زمان
با
مقاله کامل درباره آشنایی با سیستم عامل ویندوز windows
اگر به یاد داشته باشید مطلبی درباره ی ساخت یک نسخه اختصاصی از ویندوز برای ت چین ارائه کرده بودیم که این ویندوز در 24 مه به صورت رسمی در شانگهای رونمایی و ارائه شد. مایکروسافت این سیستم عامل را که یک… دو ویندوز روی رایانه داریم چگونه می توانیم یکی از آنها را حذف کنیم برای این کار باید ابتدا نام ویندوز را از فهرست انتخاب سیستم عامل ها در ابتدای بوت شدن سیستم حذف کنیم : روی my computer کلیک راست نموده و properties را انتخاب کنید . سپس در قسمت a nced و در زیر startup and recovery روی settings کلیک کنید . در پنجره ای که باز میشود علامت کنارof operating sestems time to display را . ساعت شروع کلاسهای سیستم عامل پیشرفته و روش تحقیق 27 و 28 فروردین به صورت زیر است: 1- روش تحقیق مشخصه 1292 از ساعت 11و 30 دقیقه روز پنجشنبه 2- روش تحقیق مشخصه 1293 از ساعت 15 و 45 دقیقه روز پنجشنبه 3- سیستم عامل پیشرفته مشخصه 1306 از ساعت 8 صبح روز دانشجویانی نیز که با من در نیمسال جاری سمینار دارند می توانند برای مذاکره درباره موضوع سمینار از ساعت 14 . اختصاصی از هایدی تحقیق درباره تاریخچه ویندوز با و پر سرعت .
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 10 صفحه موضوع : تاریخچه ویندوز. تاریخچه ویندوز از ابتدا تا کنون . ویندوز، عنوان سیستم عاملی است که شرکت مایکروسافت آن را برای رایانه های شخصی (pc) تولید کرده است.
این سیستم عامل، نسخه های متعددی دارد که از سال 1983 تاکنون به بازار عرضه شده اند. ویندوز، در زمرهٔ سیستم عاملهای چندوظیفه ای (multi-task) به شمار می رود و قابلیت اجرای هم زمان چندین برنامه را دارد.ویندوز، اکثر امکانات خود را از طریق واسط کاربری گرافیکی (gui) عرضه می کند.
در محیط گرافیکی ویندوز، هر برنامه، در یک کادر یا قاب مشخص اجرا می شود که اصطلاحاً آن را پنجره می نامند؛ کاربر می تواند پنجره ها را جابه جا کرده و یا اندازه آنها را تغییر دهد.
همچنین، برای وج از یک برنامه هم می تواند پنجرهٔ حاملِ آن برنامه را ببندد. ویندوز حاوی ساختارهای داخلی شبکه ای است که به کاربر امکان می دهد تا اگر به شبکه ای متصل بود فایلها و داده های خود را به اشتراک گذارد.
در یک تشکیلات بزرگ، client های ویندوز برخی به سرورهای یونی و netware متصل می شوند.
نسخه های سرور این سیستم عامل (ویندوز ان تی و ۲۰۰۰ و ویندوز پروفشنال ا پی) قابلیت کنترل شبکه های کوچک تا بزرگ را با امکانات وسیع دارند. تاریخچه.اولین نسخهٔ ویندوز در سال ۱۹۸3 عرضه شد (ویندوز ۱.۰).
این سیستم عامل، یک واسط کاربری گرافیکی و محیطی پنجره ای را تحت سیستم عامل دیسکی یا همان dos فراهم می ساخت.
ویندوز ۲.۰ نیز در سال ۱۹۹۷ به عنوان ارتقایی (upgrade) بر این سیستم عامل روانهٔ بازار شد.
این نسخه، بعداً با خصوصیاتی جدید مانند قابلیت روهم قرار گرفتن پنجره ها بنام ویندوز/۲۸۶ و بعد ویندوز/۳۸۶ ارایه شد.
در سال ۱۹۹۲، ویندوز ۳.۰ ارایه شد که نسبت به نسخه های قبلی، بسیار متحول شده بود.
در سال ۱۹۹۵، شرکت مایکروسافت با ارایه ویندوز ۹۵ تحولی را در ویندوز و سیستم عاملهای کامپیوترهای شخصی بوجود آورد.
روند ارایه و بهینه سازی این سیستم عامل، همچنان با ویندوز ۹۸، me و xp، برای رایانه های شخصی و ویندوز nt و ۲۰۰۰ برای شبکه ها ادامه یافت.
امروزه، ویندوز، مشهورترین و پرمصرفترین سیستم عامل جهان به شمار می رود.
مایکروسافت با بروزرسانی و بهینه سازی این سیستم عامل قصد دارد تا تمام توقعات کاربران از یک سیستم عامل مناسب برآورده سازد. امنیت.امنیت در سیستم عامل ویندوز از مهم ترین نقاط ضعف آن بوده است.
تحقیقی که تحت نظر کوین میتنیک انجام شد نشان داد که یک سیستم windows xp حفاظت نشده در اینترنت تنها ۴ دقیقه دوام آورد.
همچنین طبق آمار ۸۰٪ از کاربران windows حداقل به یک ویروس یا نرم افزار جاسوس آلوده هستند.[1][2 تا windowsدر سال 1985 مایکروسافت و ibm با هم برای درست و گسترش دادن os/2 شریک شدند.
os/2 وارد بازار شد با یک سخت افزار که طراحی آن متعلق به ibm بود و ps/2 نام داشت.
کمی بعد در فبریه سال 1986 مایکروسافت دوباره به واشنگتن(ردموند) تغییر مکان داد.
یک ماه بعد کمپانی عمومی شد و 61 میلیون دلار در $21.00 در هر سهم بدست آورد.
درسال 1989، مایکروسافت در comdex فراخوان انتشار windows 3.0 را در سال 1991 داد.
در 16 می سال 1991 بیل گیتس به کارمندان مایکروسافت از ج از os/2 خبر داد و از آن ب متن کامل را می توانید نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده به صورت نمونه ولی در فایل ی بعد پرداخت متن کامل همراه با تمام متن با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی می باشند موجود است 
با
تحقیق درباره تاریخچه ویندوز
شهر بارسلونا در اسپانیا به دنبال کنار گذاشتن سیستم عامل ویندوز است تا در ادارات این کشور از سیستم عامل متن باز لینو استفاده شود. اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره ویندوز و ویژگی های آن با و پر سرعت .
تحقیق درباره ویندوز و ویژگی های آن
تحقیق درباره ویندوز و ویژگی های آن فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 17 صفحه      مقدمهدر ادبیات رایانه، ویندوز، عنوان سیستم عاملی است که شرکت مایکروسافت آنرا برای رایانه های شخصی (pc) تولید کرده است. این سیستم عامل، نسخه های متعددی دارد که از سال 1983 تاکنون به بازار عرضه شده اند.ویندوز، در زمرهٔ سیستم عاملهای چندوظیفه ای (multi-task) به شمار می رود و قابلیت اجرای همزمان چندین برنامه را دارد.ویندوز، اکثر امکانات خود را از طریق واسط کاربری گرافیکی (gui) عرضه می کند. در محیط گرافیکی ویندوز، هر برنامه، در یک کادر یا قاب مشخص اجرا می شود که اصطلاحاً آنرا پنجره می نامند؛ کاربر می تواند پنجره ها را جابه جا کرده و یا اندازه آنها را تغییر دهد. همچنین، برای وج از یک برنامه هم می تواند پنجرهٔ حاملِ آن برنامه را ببندد.ویندوز حاوی ساختارهای داخلی شبکه ای است که به کاربر امکان می دهد تا اگر به شبکه ای متصل بود فایلها و داده های خود را به اشتراک گذارد. در یک تشکیلات بزرگ، client های ویندوز برخی به سرورهای یونی و netware متصل می شوند. نسخه های سرور این سیستم عامل (ویندوز ان تی و ۲۰۰۰ و ویندوز پروفشنال ا پی) قابلیت کنترل شبکه های کوچک تا بزرگ را با امکانات وسیع دارند.
با
تحقیق درباره ویندوز و ویژگی های آن
- """ سام """ از سه حرف اول " سامان افزار ملی " گرفته شده و از سویی نام پدر بزرگ رستم پهلوان ایرانی است و این نام می تواند نماد قد برافراشتن این نرم افزار در برابر نرم افزار های خارجی باشد.سام پسر نریمان و پدر زال و پدر بزرگ رستم می باشد. او از تبار گرشاسب پهلوان اسطوره ای ایران است(شاهنامه). - - این طرح با ایده و طرح مسعود میرعدلی و همکاری گر. امروز این شانس را دارید که سیستم عامل لینو را روی ویندوز خود نصب کنید. ویس سیستم عامل حقیقت موسسه پارسه کتاب کارگاه سیستم عامل ۲ به زبان فارسی جزوه آزمایشگاه سیستم عامل اسلاید سیستم عامل ناصر آیت جزوه سیستم عامل پدرام کبیر کتاب آموزش اوبونتو برای صفر کیلومتری ها به زبان فارسی تست های درس سیستم عامل کنکور ارشد جزوه سیستم عامل پارسه طرح 90 درصد حل تمرین سیستم عامل استالینگز جزوه سیستم عامل باقری نیا ن. آرشیو کامل کدهای سیستم عامل اندروید دسترسی به لایه های مخفی تر؛ آرشیو کامل کدهای سیستم عامل اندروید در این خبر مجموعه ای کامل از کدهای مخفی سیستم عامل محبوب اندروید برای شما آماده شده است. به گزارش وبلاگ همه کاره ؛ مجموعه ای کامل از کدهای مخفی و کاربردی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید که بد نیست اطلاعاتی در مورد عملکرد و تست برخی. .برخی آمارهای رسیده حاکی از آن است که ویندوز ای پی همچنان جزو محبوبترین ویندوزهاست دیجیاتو/ به نظر می رسد کاربران سیستم عامل مایکروسافت هنوز از مشکلات به وجود آمده درس عبرت نگرفته اند و ویندوز xp کماکان سومین سیستم عامل محبوب در سرتاسر جهان است. گفتنی است بر اساس آمار و ارقام ارائه شده توسط «net applications»، ویندوز ا پی در حال حاضر با سهم. .برخی آمارهای رسیده حاکی از آن است که ویندوز ای پی همچنان جزو محبوبترین ویندوزهاست دیجیاتو/ به نظر می رسد کاربران سیستم عامل مایکروسافت هنوز از مشکلات به وجود آمده درس عبرت نگرفته اند و ویندوز xp کماکان سومین سیستم عامل محبوب در سرتاسر جهان است. گفتنی است بر اساس آمار و ارقام ارائه شده توسط «net applications»، ویندوز ا پی در حال حاضر با سهم. .:: صفحات : 76 صفحه زبان : فارسی فرمت : pdf ::. windows phone یک سیستم عامل موبایل است که توسط مایکروسافت،برای گوشی های هوشمند،طراحی و ساخته شده است. بر خلاف سیستم عامل ویندوز موبایل که طراحی ای مشابه ویندوز رومیزی دارند،در این سیستم عامل از رابط کاربری ای به اسم مترو استفاده میکند که بسیار پویا تر از دیگر سیستم عامل هاست. این کتاب توضیحات کاملی درباره استفاده از این سیستم عامل و راهنمای کار با آن ارائه میکند گه میتواند منبع مناسب و کاملی برای کاربران مبتدی این سیستم عامل باشد. اختصاصی از فایل هلپ مقاله درباره سیستم عامل linux با و پر سرعت .
مقاله درباره سیستم عامل linux
مقاله درباره سیستم عامل linux مقاله کامل بعد از پرداخت وجهلینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات:49بسمه تعالی لینو یک سیستم عامل چند کاربره و چند وظیفه ای است که روی سخت افزارهای مختلف اجرا می شود.نسخه اول لینو توسط یک دانشجوی فنل به نام لینو توروالدز ارایه شد. توروالدز این نسخه را در وب برای سایر برنامه نویسان ارسال کرد تا از آن استفاده کنند و آن را بهبود بخشند. توروالدز خود این سیستم عامل را بر اساس یک سیستم ی به نام minix توسعه داد. این سیستم عامل توسط آقای تنن بام به عنوان یک سیستم عامل آموزشی ایجاد شده بود. 
با
مقاله درباره سیستم عامل linux
قابلیت bash به یک توزیع لینو کامل درون ویندوز تبدیل می شود
قابلیت bash در ویندوز ۱۰ به کاربران اجازه می‌دهد تا از خط فرمان لینو در این سیستم عامل استفاده کنند. سیستم عامل ابونتو یک ورژن از نرم افزار لینو است که طرفداران بسیاری دارد. اگر قصد دارید ابونتو رو همزمان با ویندوز 10 استفاده کنید، جای درستی آمده اید. ویدیوی آموزشی «تابناک» را با ببینید. توضیحاتی در رابطه با سیستم عامل اندروید توضیحاتی در رابطه با سیستم عامل اندروید همان طور که شما هم می دانید این روزها مرز بین کامپیوتر و گوشی تلفن همراه با به بازار آمدن تبلت هایی که سیستم عامل های آندروید دارند، از بین رفته است. این دستگاه ها از یک طرف کامپیوترهای کوچکی هستند که تمام نیازهای روزانه یک نفر را برآورده می کنند و از طرف دیگر هم سیم کارت دارند و می توانند نقش گوشی را بازی کنند.
علاوه بر این موارد سیستم عامل این تبلت ها همان سیستم عاملی است که شمار زیادی از گوشی های هوشمند نیز از آن استفاده می کنند.
این مطلب توسط هفته نامه بایت برای خوانندگانی تهیه شده است که به تازگی یک تبلت با سیستم عامل آندروید یده اند و احتمالا کمی در کار با آن احتیاج به راهنمایی دارند. اختصاصی از رزفایل پاو وینت جامع و کامل درباره تکامل سیستم اسکلتی استخوان و عضلات با و پر سرعت .
پاو وینت جامع و کامل درباره تکامل سیستم اسکلتی استخوان و عضلات
پاو وینت جامع و کامل درباره تکامل سیستم اسکلتی استخوان و عضلات فرمت فایل : power point  (لینک پایین صفحه) تعداد اسلایدها 45 اسلاید    کلیات :nمنشا: مزودرم و اکتودرم (نورال کرست)nتغییر سلولهای مزودرمی به بافت هم بند شل جنینی (مزانشیم) در انتهای 4th wnسه منشا متفاوت مزانشیم (بافت هم بند جنینی)nمزودرمnمزانشیم پاراآگزیال : سومایتها و یا سومیتومرهای پره ا یپیتال (کرانیال)     ایجاد عضلات مخطط در سر، تنه و اندامnمزانشیم لترال پلیت (سوماتوپلوریک): و بخش مشخصی از هر سومایت     ایجاد عناصر اسکلتی، لیگامانها، تاندونها، فاسیاها، بافت همبند عضلانیnاکتودرمnمزانشیم نورال کرست: میدبرین و هایندبرین     عناصر اسکلتی ویسروکرانیوم و بیشتر نوروکرانیوم، لیگامانها، تاندونها، فاسیا و بافت همبند عضلانی منشاء سیستم اسکلتیnتنه: بخش اسکلروتومی سومایتهای مزودرمیnاندام:  مزودرم لترال پلیتnسر و گردن:         استخوانهای سقف و بیشتر قاعده جمجمه: دارای منشاء مزودرمال         استخوانهای صورت: مزانشیم منشاء گرفته از نورال کرست  نوروکرانیوم ممبرانوس
(درموکرانیوم، dermal bones) nمنشاء     1) نورال کرست     2) مزودرم پارآگزیال
استخوانهای پهن      سقف جمجمهnوجود مراکز استخوان ساز در بخش میانیnوجود سوچورها:nعبور از کانال زایمانیnامکان رشد مغز (کودکی)
با
پاو وینت جامع و کامل درباره تکامل سیستم اسکلتی استخوان و عضلات
مهمترین کدهای cmd برای بیشتر کاربران، محیط متنی یا همان کامند پرامپت (command prompt)، قسمتی بدون کاربرد و حتی ترسناک از ویندوز به نظر می رسد که کار با آن مشکل بوده و ممکن است دردسرساز شود. رابط کاربری کدهای cmd تماما سیاه بوده و به نظر هیچ راهنمایی برای استفاده از آن وجود ندارد. برخلاف دیگر قسمت های ... نوشته مهمترین کدهای cmd که هر کاربر ویندوز باید بداند؛ آموزش کامل محیط کامند سیستم عامل ویندوز اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. .برخی آمارهای رسیده حاکی از آن است که ویندوز ای پی همچنان جزو محبوبترین ویندوزهاست دیجیاتو/   به نظر می رسد کاربران سیستم عامل مایکروسافت هنوز از مشکلات به وجود آمده درس عبرت نگرفته اند و ویندوز xp کماکان سومین سیستم عامل محبوب در سرتاسر جهان است. گفتنی است بر اساس آمار و ارقام ارائه شده توسط «net applications»، ویندوز ا پی در حال حا. img_552b0cf761c4d اغلب کامپیوتر ها به صورت نرمال از یک سیستم عامل استفاده می کنند که در حین روشن شدن دستگاه، کامپیوتر به صورت خ ر روی ویندوز نصب شده بوت می شود ولی این بدان معنا نیست که همیشه شرایط این چنین است. یعنی ممکن است که شما بر روی کامپیوتر خود دو سیستم عامل و یا بیشتر نصب کنید که این کار برای نیاز های مختلف انجام می شود. شیوه کار نیز بدین صورت است که اگر تصمیم دارید که بر روی کامپیوتر خود یک ویندوز 7 و یک ویندوز 10 را به صورت همزمان داشته باشید می بایست ابتدا ویندوز 7 را نصب کنید و سپس مراحل نصب ویندوز 10 را سپری کنید. البته در اغلب موارد این چنین است و شما برای داشتن ویندوز 7 و 8.1 نیز در کنار یکدیگر می بایست ابتدا ویندوز 7 را نصب کنید. بعد از نصب دو سیستم عامل در کنار یکدیگر، زمانی که شما کامپیوتر را روشن کنید، سیستم از شما می خواهد که ویندوزی را که تصمیم دارید دستگاه با آن بوت شود انتخاب کنید تا مراحل اجرا سیستم عامل سپری شود. روز پنج شنبه شرکت گوگل اعلام کرد که تنها تا آ سال از کروم برای ویندوز xp پشتیبانی خواهد کرد.mark larson، یکی از ین گوگل اظهار داشت که به روز رسانی و اصلاحیه های کروم بر روی ویندوز xp تنها تا آ سال 2015 منتشر می شود.
larson حدود دو سال پیش اعلام کرده بود که پشتیبانی از کروم برای سیستم عامل هفت ساله مایکروسافت را تنها تا آ سال 2015 ادامه می دهد.
lar.
مقاله ای کامل سیستم عامل های توزیع شده مقاله-ای-کامل-سیستم-عامل-های-توزیع-شده مقاله ای کامل و آماده پیرامون سیستم عامل های توزیع شده در قالب فایل word قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات این پروژه هفتاد و چهار صفحه می باشد این تحقیق مناسب دانشجویان رشته کامپیوتر می باشد،در ادامه میتوانید بخشی از متن بهمراه فهرست مطالب را مشاهده نمائید،با آرزوی موفقیت برای تمامی شما عزیزان  فایل سیستم عامل sailfish os نتوانسته است خودش را به عنوان یک سیستم عامل خوب موبایل معرفی کند. شرکت jolla، سازنده­ ی این سیستم عامل تا به امروز با کمپانی­های مختلفی مثل intex یا fairphone برای استفاده از سیستم عامل خود صحبت کرده است، اما هیچکدام از این راه­ها جواب نداده ­اند. اندروید با پیشی گرفتن از ویندوز به محبوب ترین سیستم عامل کاربران اینترنت تبدیل شد
آ ین آمارها نشان از این دارند که تعداد کاربران اندروید در اینترنت از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت پیشی گرفته است. آمار سال ۲۰۱۵ نشان دهنده آن است که سهام ویندوز xp در بازار های جهانی رو به کاهش و ۸.۱ در حال رشد است و xp دیگر مانند گذشته محبوبیتی ندارد، ولی در حال حاضر بعد از ویندوز ۷ بیشترین آمار را دارد و در جایگاه دوم ایستاده است و ویندوز ۸.۱ با اختلاف کم جایگاه سوم را دارد. در این آمار همچنان ویندوز ۷ مایکروسافت از سیستم عامل های دسکتاپ بالاترین سهم را دارد و بالای ج جا دارد. در این آمار ویندوز ۷ مایکروسافت در حال حاضر با (%۵۸.۰۴) سهم زیادی به خود اختصاص داده است و محبوب ترین سیستم عامل از نظر کاربران است و بعد از آن ویندوز xp با (%۱۶.۴۹) در جایگاه دوم و ویندوز ۸.۱ با (%۱۰.۵۵) در جایگاه سوم این لیست جا دارند و بعد از آن سیستم عامل های دیگر سهمی کمتر از ۱۰% دارند. نمودار کامل منتشر شده از سهم سیستم عامل ها: untitled12 این آمار به وسیله ی ردی و تجزیه و تحلیل آماری که وب سایت ها ارائه می دهند به دست می آید. تجزیه و تحلیل این وب سایت نشان می دهد که ویندوز ۷ بین کاربران محبوب ترین و پر کاربردترین سیستم عامل است و در صدر این نمودار جا دارد باید ببینیم که ویندوز ۱۰ که در حال حاضر در دسترس کاربران قرار داده شده به راحتی می توانند با ارتقاء به ویندوز ۱۰ کوچ کنند چه تعدادی از آنها ویندوز ۷ را به آ ین شا ار مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ ترجیح می دهند، شما کدام ویندوز مایکروسافت را می پسندید؟ شرکت مایکروسافت از ابتدای هفته اخیر فروش رسمی سیستم عامل ویندوز 7 را متوقف کرد. این شرکت از نظر نرم افزاری پشتیبانی این سیستم عامل را تا سال آینده ادامه خواهد داد وپس از آن همه کاربران این سیستم عامل باید ضمنخداحافظی با این سیستم عامل بدنبال جایگزین باشند. با بررسی جزییات در خدمت شما هستیم. سیستم عامل ویندوز هفت از جمله موفق ترین سیستم عامل های تولیدی شرکت مایکروسافت بوده که در پنج نسخه مختلف برای مصارف گوناگون پس از ناموفق بودن سیستم عامل ویندوز vista به بازار ارائه شد. مایکروسافت در دی ماه آینده یک را ار نرم افزاری برای به روزرسانی کلیه سیستم عامل های قدیمی این شرکت به سیستم عامل ویندوز هشت ارائه خواهد کرد که به شما اجازه می دهد که از هر نسخه قدیمی سیستم عامل ویندوز که استفاده می کنید به ویندوز 8.1 به روزرسانی انجام دهید. شایان ذکر است سیستم عامل ویندوز هفت با داشتن بیش از 70% ضریب نفوذ در میان کاربران رایانه ها پس از ویندوز ای پی معروف ترین سیستم عامل رومیزی محسوب می شود. مایکروسافت در ماه اخیر ویندوز 10 را برای پیش نمایش به کاربران ارائه کرد که در واقع یک جهش بزرگ برای سیستم عامل ویندوز محسوب می شود. کاربران این سیستم عامل پس از ارائه عمومی آن می توانند کلیه وقفه های موجود میان سیستم عامل رومیزی و همراه خود را از بین ببرند و به صورت یکپارچه به انجام کار بر روی نرم افزارهای خود بپردازد زیرا در واقع سیستم عامل ویندوز 10 بدون هیچ تغییری بر روی کلیه سخت افزار های دستگاه های همراه، رومیزی و تبلت قابل نصب است. البته باید توجه کرد که یکی از اشتباهات مایکروسافت که باعث کاهش فروش محصولاتش در چند سال اخیر شده همین یک پارچگیست زیرا هیچ کاربری مایل نیست یک سیستم عامل حجیم را برای مثال بر روی تبلت خود حمل کند که تقریبا نیمی از فضای دستگاهش را میکند. در عین حال آنطور که مدیر عامل مایکروسافت میگوید مایکروسافت با دورنمایی جدید راهی را برای رسیدن به عرش در 10 سال آینده در دستور کار دارد. باید صبر کنیم و ببینیم که در تحقق این هدف تا چه حد موفق خواهد بود.