تراشکاری بیهقی

به نقل از خبرگزاریها در مورد تراشکاری بیهقی : بهترین هایی که خوندم تو خونه های ترمینال بیهقی و صفه بوده ! بهترین هاش!! پر از دلهره، پر از فکر به ذات سفر، به رفتن... مثل همین مغرب و عشا که الان دارم تو خونه ترمینال صفه میخونم. مثل همون صبح پارسال تو ترمینال بیهقی که هنوز حتی ذکر قنوت ویژه ای که بداهه گفتم هم یادمه!
دستگاه سی ان سی نوع فایل : ویدئو 3gp
حجم فایل : 2.28 مگابایت
رمز فایل : ندارد لینک توضیحات : دستگاه تراشکاری سی-ان-سی انقلاب صنعت مکانیک ابزار در ضمینه تراش قطعات است ، با نرم افزار های سالید ورک و کتیا و ... قطعه بصورت مجازی ساخته می شود و با انتقال دیتا به دستگاه فوق عملیات تراش بصورت 100% اتوماتیک صورت می پذیرد. اختصاصی از ژیکو گزارش کار تراشکاری با و پر سرعت .
گزارش کار تراشکاری
گزارش کار تراشکاری مقالات  فنی ی  با فرمت           doc           صفحات  10   فهرست   مقدمه توصیف پروژه بیمه مجوز محل تأمین شرایط ساختمانی برآورد استهلاک برنامه استهلاک برنامه خلاق تبلیعاتی ؟؟؟ خالی امکان سنجی برآورد هزینه چارت تشکیلی برآرود نیروی انسانی و حقوق و دستمزد برآورد تجهیزات و قیمت هدف گزارش گزارش بازدید کوروکی ؟؟؟ کوروکی ساختمان    
مقدمه خداوند متعال را سپاسگذارم که به من فرصتی داده تا بتوانم آنچه را که در توان دارم بکار گیرم و در مدت زمان کوتاه کارگاه تراشکاری را آغاز کنم. زیرا بعد از ریخته گری برای ساخت و پرداخت قطعه رشته ما در «صنعت تراشکاری» گفته می شود. توصیف پروژه در میدان شهید فهمیده در جاده 100 متری، سمت راست خیابان فدک، بین فدک 14 و 21 واقع شده است بنام تراشکاری و قالب سازی جهت. محل کارگاه دارای چند امتیازات می باشد: 1- ترویکی محل به دفتر آهن فروشان.  2- مشخص بودن آدرس کارگاه 3- کم بودن کارگاه های تراشکاری دیگر 4- دور بودن از محل س ی 5- امکان برای توسعه کارگاه
با
گزارش کار تراشکاری
چند روز پیش یه خانمی اومد خونمون، از پسرش تعریف می کرد که پسرم همه چی تمومه و اگه اجازه بدین بیایم تا دو طرف خودشون با هم صحبت کنن ب اومدن خونمون، ساعت 11 توی یه شرکت تراشکاری بود، دیپلم تراشکاری داشت، 31 ساله خونه نداشت و ماشین هم پدرش سالها پیش فوت شده بود و یه خواهر مجرد داشت و بقه متأهل بودن خیلی به نظر آروم میرسید گفت به خاطر کلیه ا. با سلام به وبلاگ رزمیکاران دفاع شخصی و سلاح های سرد استان خوش آمدید . جهت مشاهده گالری ع رزمیکاران به بالای صفحه سمت چپ بر روی گالری تصاویر کلیک کنید . رزمیکاران دفاع شخصی در استان میتوانند ع های رزمی خود را جهت درج در وبلاگ به پست الکترونیکی دفاع شخصی ارسال کنید . از راست -رضا زورقی -علی بیهقی - حمزه شیبک شهرستان زاهدان از سمت راست -رضا زورقی -علی بیهقی - حمزه شیبک شهرستان زاهدان
گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 68 مقدمه: شرکت تراشکاری مجد در سال 1376 با هدف توسعه صنایع مادرکه عمده ترین آن صنعت تراشکاری و قالبسازی می باشد، تاسیس گردید. عمده فعالیتهای شرکت از بدو تاسیس ساخت انواع قطعات تراش براب شرکتهای عمده و مادر و همچنینی قالبهای ا تروژن و دستگاههای صنعتی خاص بوده و سپس با ب دانش فنی لازم به سوی ساخت انواع قالبهای سردکار و فورج نیز قدم برداشته است. در ادامه به تاریخچه و گ ...
دریافت فایل انجمن داستان بیهقی برای سومین سال پیاپی جایزه داستان کوتاه برگزار می کند. تمامی علاقه مندان می توانند طبق ضوابط اعلام شده در فراخوان، در این جایزه شرکت کنند. این دوره نیز چون دوره های گذشته در دو مرحله داوری و اسامی داستان های راه یافته به مرحله دوم در سایت انجمن داستان بیهقی منتشر خواهد شد. شایان ذکر است طی دو دوره گذشته تعداد 1937 داستان از سراسر ایران و هم چنین از حدود 12 کشور دیگر در این جایزه داوری شده و آیین پایانی هر دو سال با حضور تعداد قابل از توجهی از نویسندگان، منتقدین، هنرمندان و دیگر علاقه مندان برگزار گردیده است. http://www.axgig.com/images/10440431017094187564.jpg اختصاصی از فایل هلپ کارگاه قالب سازی و تراشکاری 51 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 50  آزاد ی -واحد شهر ریرشته نقشه کشی عمومیگزارش کارآموزیکارگاه قالب سازی و تراشکاریتکنو طرح راهنما:جناب آقای مارائه دهنده:هادی بهمنیتابستان 88فهرست مطالبفصل اولتاریخجه کارگاه 3تاریخچه س ر.
در این پروژه هدف طراحی و بهینه سازی برای کاهش دامنه نوستان در سازه یک دستگاه تراشکاری دروازه ای است. نیروی های تراشکاری باعث فعال ارتعاشات مودهای اصلی سازه می شود که در نتیجه باعث می شود که دقت تراشکاری و صافی سطح قطعه کار کاهش پیدا کند. به همین دلیل در طراحی سازه های دستگاه های برشکاری و تراشکاری بررسی ارتعاشات همواره مد نظر بوده است. با این حال معیارهای متنوع دیگری نیز در هنگام طراحی سازه مدنظر است. برای مثال قیمت، وزن و تنش های استاتیکی وارده بر سازه. در این پروژه یک بهینه سازی چند معیاره با توجه به ارتعاشات، وزن، تنش و قیمت تمام شده با استفاده از نرم افزار انسیس پیاده سازی شد. الگوریتم به کار رفته ژنتیک چند معیار است.

نتایج در مقاله زیر چاپ شد.
s. besharati, v. dabbagh, h. amini, a. a. sarhan, j. akbari, m. hamdi, z. ong, multi-objective selection and structural optimization of the gantry in a gantry machine tool for improving static, dynamic, and weight and cost performance, concurrent engineering volume 24 issue 1 on pages 83 to 93 اعضای انجمن داستان بیهقی پس از مطالعه و امتیازدهی دقیق به 1025 داستان رسیده در سومین دوره جایزه داستان بیهقی، تعداد 119 داستان را برای داوری مرحله دوم انتخاب د. در این مرحله داوران ضمن رعایت اصل امانتداری و دقت لازم در بررسی، تمام آثار را مطالعه کرده و طبق فرم های طراحی شده در گروه داوران، آثار نهایی را برگزیدند.
همانطور که پیش از این اعلام شد و بر اساس رویه جایزه داستان بیهقی، اعضای انجمن مسئولیت داوری آثار را بر عهده داشتند. اسامی هیئت بررسی اولیه آثار: مهدی جمشیدیان، مهرنوش قائم مقامی، احسان شاه طاهری، محبوبه آب برین، میثم غفوریان صدیق، فرنوش حبیب نژاد، آزاده کاظمی، محرم براتی.

http://www. /p o/b/bayhaqi-story.jpg
http://true-story. ادامه ی مطلب را بخوانید. اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره طرح توجیهی کارگاه تراشکاری دوستان با و پر سرعت .
تحقیق درباره طرح توجیهی کارگاه تراشکاری دوستان
تحقیق درباره طرح توجیهی کارگاه تراشکاری دوستان فرمت فایل :        word    ( قابل ویرایش)         تعداد صفحات :  12صفحه         روند تفسیر و تحولات در جامعه امروزی:آن چنان سریع و شتابان شده است که پیش بینی آینده مقدور نیست در سایه این تغییر و تحولات روند استخدام و معیارهای آن نیز در کشور ها در حال تغییر است با توجه به جامعه کنونی و کوچک شدن ت ها امکان استخدام در سازمان ها و اداران تی یا وجود ندارد و یا به سختی امکان پذیر است. به همین دلیل به نظر می رسد چنانچه افراد یک جامعه به سمت و سوی مهارت آموزی پیش نروند ممکن است در آینده نزدیک بیکار بمانند بنابراین لازم و ضروری است که آحاد جامعه بالاخص با مهارت آموزی به فکر ایجاد ب و کار شخصی باشد. در این راستا ما تلاش کردیم هر طرح ب و کاری را به عنوان نمونه ارائه دهید تا هم خودمان و هم سایرین از این پژوهش و تحقیق بهرمند گردید. به امید اینکه دین تلاش ما مثمر ثمر واقع شوند.
با
تحقیق درباره طرح توجیهی کارگاه تراشکاری دوستان
نتایج همایش بیهقی باید منجر به تصمیمات اجرایی شود
نتایج همایش بیهقی باید منجر به تصمیمات اجرایی شود رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار با اشاره به اینکه همایش بیهقی هر ساله گامی جلوتر نسبت به سال قبل است، گفت: نتایج همایش بیهقی منجر به تصمیمات اجرایی شود.

مهدی مقصودی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: همایش بزرگداشت ابولفضل بیهقی در راستای تجلیل از بزرگ مردی است که خدمات ارزنده ای در احیای زبان فارسی داشت.

وی اظهار کرد: این همایش حاصل یک کار گروهی و جمعی برای گرامیداشت یک چهره ملی است و برگزاری بزرگداشت بیهقی همه ساله مصوبه شورای شهر دارد.

مقصودی با بیان اینکه این همایش در شش دور برگزار شد که پنج دوره آن پیاپی بود، تصریح کرد: چون بیهقی شخصیتی چند وجهی در تاریخ، سیاست، جامعه شناسی و روانشناسی است، هه ساله میهمانان متفاوتی دعوت می شوند تا با ارائه نظرات و دیدگاه های مختلف به شناخت مطلوبی از بیهقی نزدیک شویم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار عنوان کرد: شهرستان سبزوار مشاهیر بزرگی چون ابوالحسن بیهقی، ابن یمین، کاشفی، خاندان جوینی، حکیم سبزواری، عبدالاعلی سبزواری، شریعتی و سبزواری دارد که تاکنون همایشی مشابه ابوالفضل بیهقی برای دیگر مفا و مشاهیر سبزوار برگزار نشده است.

وی با اشاره به اینکه ابوالفضل بیهقی پدر نثر فارسی قابلیت همایشی بزرگتری را دارد، خاطرنشان کرد: صرف تداوم برگزاری همایش بیهقی باید قابل تامل و نقطه قوت بوده و همه ساله می تواند نسبت به سال گذشته گامی به جلو باشد.

مقصودی اضافه کرد: تاکنون برنامه همایش بیهقی در قالب سخنرانی و میزگرد ارائه شده که باید برنامه های جانبی و جشنواره های مختلف را در این باره فعال نماییم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار با بیان اینکه همه ساله موسم برگزای همایش بیهقی، اهالی فرهنگ شهرستان می گویند ثبت بیهقی در تقویم ملی چه شد،گفت: ثبت روزی به نام بیهقی در تقویم رسمی ایران در شورای فرهنگ عمومی تایید شده و منتظر رای شورای انقلاب فرهنگی کشور است که پیگیری بیشتر مسئولان و نمایندگان مجلس شورای ی شهرستان را می طلبد

وی گفت: امروز بیهقی در زادگاهش غریب نیست و بیهقی یک گام نسبت به سایر مشاهیر شهرستان به ثبت در تقویم ملی نزدیکتر است هرچند سبزوار باید بیشتر از یک روز در تقویم ملی کشور داشته باشد .

مقصودی افزود: در حال حاضر تنها در سه نقطه کشور و در قزوین، تهران و مشهد بیهقی خوانی وجود دارد و برای بیهقی خوانی در سبزوار نیز یک مکان را به صورت دائمی تعیین می شود که این مورد یکی از دستاوردهای برگزاری همایش بیهقی است.

وی اظهار کرد: اینکه در شهر و زادگاه بیهقی سالی یکبار برای این شخصیت همایش برگزار می شود، ارزشمند است، موج و انعکاس رسانه ای خوبی اتفاق می افتد و تا مدتی رسانه ها محلی و ملی به این موضوع توجه می کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار افزود: برگزاری همایش بیهقی در محرم سبب شد در اجرای برنامه های هنری و فرهنگی محدودیت داشته باشیم و با وجود طولانی شدن همایش استقبال خوبی از آن شد.

وی افزود: در ششمین همایش بیهقی استقبال مناسبی در مدت اندک برنامه ریزی و فراخوان از همایش شد که نشانه فرهنگ دوست بودن مردم منطقه است.
مقصودی اظهار کرد: برگزاری همایش ملی بیهقی توسط سه نهاد شهرداری، شورای شهر و حکیم سبزواری برگزار می شود که لازم است سایر نهادهای مرتبط در برگزاری این همایش نیز همکاری لازم داشته باشند. اختصاصی از رزفایل مقاله درمورد اصول تراشکاری با و پر سرعت .
اصول تراشکاری10صفحهطعات تراشکاری دارای مقاطع دایره ای شکل از قبیل میله های ساده و غیر ساده، میله های پیچ شده، پولکها، بوشها و نظائر اینها می باشد که قطعات اصلی ماشین ها و دستگاهها و اسبابهای فنی را تشکیل می دهند. همچنین عده زیادی از ابزارها مانند تیغه فرز، مته ها، برقوه.
گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری و قالبسازی گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری و قالبسازی، شرکت آرمین ف یکتا فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 51 شرکت آرمین ف یکتا در سال 1354 به نام شرکت تراشکار و قالبسازی سعیدی و شرکا با هدف توسعه صنایع مادرکه عمده ترین آن صنعت قالبسازی می باشد، تاسیس گردید. عمده فعالیتهای شرکت از بدو تاسیس ساخت انواع قالبهای ا تروژن و دستگاههای صنعتی خاص بوده و سپس با ب دانش فنی لازم به سوی ساخت انواع قالبهای سردکار و فورج نیز قدم برداشته است. در سال 1387 تغی ...
دریافت فایل سلام تسلیت عرض میکنیم برای در گذشت اقای هاشمی رفسنجانی رابه تمام دانش آموزان عزیز اختصاصی از فایلکو طرح توجیهی تراشکاری و قالب سازی و قطعه سازی و ماشین کاری خودرو با و پر سرعت .
طرح توجیهی تراشکاری و قالب سازی و قطعه سازی و ماشین کاری خودرو
طرح توجیهی تراشکاری و قالب سازی و قطعه سازی و ماشین کاری خودرو کار آفرینی   با فرمت    pdf       صفحات      17 مقدمه :
اه نظام ایران از اعطای تهسیلات اشتغا ای بخش تعاونی:
1. فراهم آوردن زمینه های اشتغال بیشتر با ایجاد انگیزه های مناسب و حمایت و
تشویق سرمایه گذاری کارآفرینی و توسعه فعالیت های اشتغا ا.
2. اهتمام به موضوع جوانان و ایجاد زمینه های مساعد برای پیشرفت معنوی و علمی و
مسئولیت و تلاش برای رفع دغدغه هایی از قبیل ازدواج و آینده شغلی.
3.گسترش زمینه فعالیت مخترعان و مبتکران و پژوهشگران از طریق گسترش بازار
محصولات دانایی محور و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی.
4.گسترش عد اجتماعی و توسعه روش بر دانش.
5. فراهم آوردن زمینهد اشتغال فارغ حصیلان ها و مراکز علمی و فنی و
حرفه ای .
6.فراهم آوردن زمینه انجام فعالیتهای مربوط به ت توسط بخش تعاونی در راستای
کاهش تصدی گری ت .
7.اهتمام در جهت تحقق اه برنامه های چهارم و پنجم توسعه اقتصادی و چشم انداز
( % توسعه (افزایش سهم تعاون در اقتصاد ملی از 5% به 25
8.حمایت از نو آفرینی که در زمینه روشهای تولید توسط مبتکران انجام می شود.
9.حمایت از نو آوریها و فعالیت هایی که محصولات و خدمات جدیدی را ارائه می دهد
.
10 .اهتمام در جهت تحقق اه سند توسعه استان و سند توسعه بخشی استان .
11 . اهتمام در جهت تحقق سند توسعه شهرستان و نتایج پژوهشهایی که در زمینه  
با
طرح توجیهی تراشکاری و قالب سازی و قطعه سازی و ماشین کاری خودرو
گزارش کارآموزی با موضوع شرکت میل لنگ سازان

مقدمه :

در مجتمع کارگاهی ۶ کارگاه بزرگ واقع شده است که اسامی آنها عبارتند از:

کارگاه مدلسازی، جوشکاری، تأسیسات، ریخته گری، ماشین آلات و تراشکاری.

در هر کدام از این کارگاهها متناسب با رشته دانشجویان کارهای جداگانه ای انجام می گیرد . در کارگاه مدلسازی به تهیه مدل جهت انجام قالبگیری و ریخته گری می پردازند . در کارگاه جوشکاری قطعات و وسایلی که احتیاج به جوشکاری دارند ، جوشکاری می شوند .

کارگاه تأسیسات مربوط به تأسیسات ساختمانی و طرز کارانها می باشد که دانشجویان در آن آموزش لازم در این زمینه را می بینند . کارگاه ریخته گری تولید قطعات و مذاب ریزی ، به صورت دستی را بر عهده دارد ، کارگاه ماشین آلات تعمیر و تنظیم موتورهای بنزینی و دیزلی را آموزش می دهد و کارگاه تراشکاری هم ، تراشکاری قطعات ساده و دوار را … جهت به ادامه مطلب مراجعه نمایید ادامه مطلب #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 68             مقدمه: شرکت تراشکاری مجد در سال 1376  با هدف توسعه صنایع مادرکه عمده ترین آن صنعت تراشکاری و قالبسازی می باشد، تاسیس گردید. عمده فعالیتهای شرکت از بدو تاسیس ساخت انواع قطعات تراش براب شرکتهای عمده و مادر و همچنینی قالبهای ا تروژن و دستگاههای صنعتی خاص بوده و سپس با ب دانش فنی لازم به سوی ساخت انواع قالبهای سردکار و فورج نیز قدم برداشته است. در ادامه به تاریخچه و گوشه ای از فعالیتهای این شرکت پرداخته می شود.   بخشهای مرتبط با رشته علمی کارآموز تاریخچه ماشین تراش ماشین های تراش که ابتدائی ترین نوع ماشینهای افزار بشمار می روند تاریخچه آن بین قرن 17و18 شروع شده که در ابتدا معمولی ترین و یا قدیمی ترین روش تراش تراشیدن چوب بوسیله درخت است . بدین معنی که دو سر چوب را بین دو درخت قرار داده و یک طناب به شاخه درخت بسته و انرا حول چوب مورد نظر پیچیده و طرف دیگر طناب را شخص دیگری گرفته و با دست طناب را به حرکت در خواهد آورد. شخص دومی که در طرف مقابل قرار گ ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از یاری فایل تاریخ بیهقی 200 ص با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن 
تعداد صفحات : 200 صفحه تاریخ بیهقی     ابوالفضل بیهقی           بریده ای از تاریخ بیهقیمعرفی کتابتاریخ نگارش در حدود 450 ـ 460 هـ .
«ابوالفضل محمد بن حسین کاتب بیهقیِ نوزده سال دیوان رسائل غزنویان بود و تاریخ عمومی جامعی در بازه دنیای معلوم عصر خود نوشته بود که بگفته بعضی سی مجلد بوده است و اکنون فقط آنچه راجع بعهد سلطان مسعود غزنوی می باشد در دست است ـ که بتاریخ مسعودی و یا «تاریخ بیهقی» معروف است.
بدون گزافگوئی میتوان گفت که تاریخ بیهقی از رهگذر سادگی بیان وصداقت و نثر روان و بیغرضی نسبی مؤلف در ذکر وقایع و روشنی زبان یکی از بهترین نمونه های نثر فارسی است ـ زیرا اگر بگویم بهترین نمونه و شا ار نثر فارسیست میترسم به تهور فوق العاده متهم کنند.
ابوالفضل بیهقی نوشتن این تاریخ را در سال 451 هـ .
ق.
آغاز کرد.
وی در سال 470 وفات یافت.
در این کتاب مؤلف اسناد و مدارکی آورده که ترجمه از عربی است و غالباً تأثیر نحو عربی در آنها محسوس میباشد.
--------------------------------------------------ذکر بر دار حسنک رحمه الله علیه.
.
.
فصلی خواهم نبشت، در ابتدای این حال بر دار این مرد و پس بشرح قصه تمام پردازم.
امروز که من این قصه آغاز می کنم، در ذی الحجه سنه خمسین وار بعمائه در فرخ روزگار سلطان معظم ابو شجاع فرخزاد بن ناصردین الله، اطال الله بقاؤه و ازین قوم که من سخن خواهم راند، یک دو تن زنده اند، در گوشه ای افتاده و خواجه بوسهل زوزنی چند سالست تا گذشته شده است و بپاسخ آنانکه از وی رفت گرفتار و ما را بآن کار نیست، هر چند مرا از وی برآید، بهیچ حال.
چه عمر من بشست و پنج آمده و بر اثر وی می بباید رفت و در تاریخی که می کنم سخن نرانم که آن بتعصبی و تر بدی کشد و خوانندگان این تصنیف گویند: شرم باد این پیر را.
بلکه آن گویم، که تا خوانندگان با من اندرین موافقت کنند و طعنی نزنند.
این بوسهل مردی زاده و محتشم و فاضل و ادیب بود، اما شرارت و زعارتی درطبع وی مؤکد شد و بآن شرارت دلسوزی نداشت و همیشه چشم نهاده بودی، تا پادشاهی بزرگ و جبار بر چاکری خشم گرفتی و آن چاکر را لت زدی و فرو گرفتی، این مرد از کرانه بجستی و فرصت
با
تاریخ بیهقی 200 ص
تاریخ بیهقی بخشی دارد که به مرور زمان س ده شده و از بین رفته. این بخش به حضور و تاثیرگذاری چینیان بر اقتصاد ایران می پردازد و داستان هایی را از آن دوران کوتاه در تاریخ گم شده نقل می کند که ما قسمتی از آن را.... اختصاصی از هایدی تاریخ بیهقی با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن 
تعداد صفحات : 17 صفحهمقدمه مصحح : در جز چند کتاب معدودی که از نثر فارسی پیش از مغول مانده است یکی کتاب حاضر یعنی تاریخ خواجه ابوالفضل بیهقی است که از شا ارهای ادب فارسی بشمار میرود این کتاب از جهت موضوع نمونه ای از تاریخ نویسی خوب و از حیث انشا مثالی از بلاغت زبان ماست .
بیهقی موجد فن تاریخ نیست ، پیش از او بزبان فارسی تاریخها نوشته اند ولی در همه مورخین قدیم ما شاید هیچ بقدر بیهقی معنی تاریخ را درست نفهمیده باشد و بشرایط و آداب تاریخ نویسی استشعار نداشته است .
ابداعی که بیهقی دراین فن آورده حتی در نظر خود او بی سابقه بوده است خود او میگوید (در یگر تواریخ چنین طول و عرض نیست که احوال را آسانتر گرفته اند و شمه ایی بیش یاد نکرده اند اما چون من اینکار پیش گرفتم میخواهم که داد این تاریخ را بتمامی بدهم و گرد زوایا و خبایا بگردم تا هیچ از احوال پوشیده نماند ) .
در طنز بتواریخ قدیم مینویسد : (اگر چه این اقاصیص از تاریخ دور است چه در تواریخ چنان میخوانند که فلان پادشاه فلان سالار را بفلان جنگ فرستاد و فلان روز جنگ یا صلح د و این آنرا بزد و برین بگذشتند اما من آنچه واجب است بجای آرم ) .
این واجب چه بوده است ؟
نوشتن تاریخی زنده و حساس برای آیندگان زیرا بیهقی بقول خود تاریخ را برای آیندگان مینوشته و بخوبی متوجه بوده است که آیندگان تاریخ زنده و حساس میخواهند این است سر این تفصیل پردازیهای دلاویز و چهره سازی های زیبا که مایه امتیاز این کتاب است .
دو شرط عمده مورخ صداقت و اطلاع است که بیهقی – شاید بیش از خوانندگان خود – متوجه اهمیت آن بوده است و بدین جهت در هر فرصتی خاطر خوانندگان رااز راستگوئی و حقیقت دوستی و همچنین از احاطه و اطلاع خود بر اخیار اطمینان می دهد چنانکه خوانندگان در تضاعیف کتاب ملاحظه میکنند و مخصوصاً در خطبه باب خوارزم (در آ کتاب) که مورخ در آنجا روش خود را در انتقاد مدارک و اسناد بشرح ذکر کرده و نموداری از طرز فکر دقیق خود را نشان داده است مندرجات کتاب بیهقی یا از مشهودات خود اوست که در طی روزگار با دقت تمام تعلیق میکرده یا اطلاعاتی است که با کنجکاوی بسیار از اشخاص مربوط ومطلع بدست میاورده یا منقولاتی است از کتابها که غالباً نام آنها را ذکر میکند و حتی راجع بارزش آنها نظر خود را اظهار می دارد .
بیهقی از سالیان دراز تالیف این کتاب را در نظر داشته و با دلبستگی و علاقمندی تمام تهیه مواد آن مشغول بوده و برای این کار از موقع مساعد خود در دربار استفاده یی کرده است که بقول خودش برای دیگر میسر نبوده است .
ولیکن برای نوشتن تاریخ تنها داشتن مواد کافی نیست ، هنری هم لازم است که از این مواد استفاده کند یعنی انشائی که بتواند گذشته محو شده را پیش چشم آیندگان مجسم و محسوس سازد و هنر بیهقی اینجاست . 
با
تاریخ بیهقی
دستورالعمل ایمنی در تراشکاری شرح دستورالعمل : 1) پوشیدن شال گردن ، لباس گشاد و دستکش در هنگام کار با دستگاه ممنوع می باشد . 2) قبل از شروع عمل تراش باید دستگاه مرغک و رنده ،کاملا در محل های خود محکم شده باشند. 3) نباید آچار سه نظام و دیگر ابزار تعمیراتی را روی دستگاه رها کرد . 4) بلافاصله پس از محکم نمودن کار روی دستگاه باید آچار مخصوص سه ن. بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم چهارشنبه این هفته قرار است علوم توسط مجلس استیضاح شود.از آن جا که هر حرف و تفسیری در این باره پیش داوری است و مشمول ضرب المثل معروف : پیش از منبر رفتن - می شود لذا فقط و فقط توجه نمایندگان عزیز ملت را به معنای لغوی این لغت جلب می کنیم و از توضیح اضافه خودداری می کنیم. در لغت ن.
سلام.امروز برنامه ی صبحگاه به خوبی اجرا نشدوآقای برزوئی اعصابش سرجایش نبود. دیروز طرح جابر بن حیان برگزار شد. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری و قالبسازی گزارش کارآموزی شرکت تراشکاری و قالبسازی، شرکت آرمین ف یکتا فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 51             شرکت آرمین ف یکتا در سال 1354 به نام شرکت تراشکار و قالبسازی سعیدی و شرکا با هدف توسعه صنایع مادرکه عمده ترین آن صنعت قالبسازی می باشد، تاسیس گردید. عمده فعالیتهای شرکت از بدو تاسیس ساخت انواع قالبهای ا تروژن و دستگاههای صنعتی خاص بوده و سپس با ب دانش فنی لازم به سوی ساخت انواع قالبهای سردکار و فورج نیز قدم برداشته است. در سال 1387 تغیر نام شرکت به آرمین ف یکتا حاصل گردید.   توانمندی های شرکت : به طور کلی توانمندی های شرکت را می توان در دو زمینه خلاصه کرد : الف : طراحی و ی  ب: ساخت و تولید الف: در قسمت ساخت و تولید: این شرکت با استفاده از ان مجرب و همینطور با بهره گیری از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب و به روز، توانایی طراحی خطوط تولید، دستگاههای خاص و قالبهای صنعتی را دارد. یافتن تکنولوژی های جدید و طراحی روشهای تولید از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت می باشد. ب : در زمینه ساخت و تولید ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
سلام.امروز برنامه ی صبحگاه به خوبی اجرا نشدوآقای برزوئی به علت سرو صدای زیاد بچه ها ناراحت شدند . دیروز طرح جابر بن حیان برگزار شد.دیروز برف شدید بارید و زود قطع شد. اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد کارآموزی تراشکاری میثم اکبری با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 64 فصل اول :آشنایی با مکان کارآموزیمقدمه:شرکت تراشکاری مجد در سال 1376 با هدف توسعه صنایع مادرکه عمده ترین آن صنعت تراشکاری و قالبسازی می باشد، تاسیس گردید. عمده فعالیتهای شرکت از بدو تاسیس ساخت انواع قطعات تراش براب شرکتهای عمده و مادر و همچنینی قالبهای ا تروژن و دستگاههای صنعتی خاص بوده و سپس با ب دانش فنی لازم به سوی ساخت انواع قالبهای سردکار و فورج نیز قدم برداشته است. در ادامه به تاریخچه و گوشه ای از فعالیتهای این شرکت پرداخته می شود.فصل دوم :بخشهای مرتبط با رشته علمی کارآموزتاریخچه ماشین تراشماشین های تراش که ابتدائی ترین نوع ماشینهای افزار بشمار می روند تاریخچه آن بین قرن 17و18 شروع شده که در ابتدا معمولی ترین و یا قدیمی ترین روش تراش تراشیدن چوب بوسیله درخت است . بدین معنی که دو سر چوب را بین دو درخت قرار داده و یک طناب به شاخه درخت بسته و انرا حول چوب مورد نظر پیچیده و طرف دیگر طناب را شخص دیگری گرفته و با دست طناب را به حرکت در خواهد آورد. شخص دومی که در طرف مقابل قرار گرفته با رنده چوب را می تراشد . این روش قدیمی ترین روش تراش بوده که بعد از مدتی تکامل پیدا کرد.اولین ماشین تراش در سال 1740 در فرانسه ساخته شد . در این ماشین وسیله چرخش محور اصلی بوسیله ی دست خواهد بود که دسته گرداننده محور آن مستقیما روی پیش دستگاه که به محور اصلی متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به میله پیچ بری متصل می باشد قرار گرفته است . در این نوع ماشین برای تعویض چرخ دنده های متفاوت جهت پیچ تراشی پیچهای مختلف پیش بینی شده است .در سال 1796 یک نفر انگلیسی بنام freeland برای اولین مرتبه ماشین تراشی ساخت که دارای میله پیچ بری بود با عوض چرخ دنده های روی محور اصلی و محور پیچ بری می توان پیچ های مختلف را ساخت.در سال های 1800و1830 در ایالات متحده امریکا ماشین های تراشی ساخته شد که با بدنه چوبی و پایه آهنی مجهز بود. در سال1836 شخصی بنام patnon در ماساچوست ماشین تراشی با میله پیچ بری ساخت.در سال1850ماشین تراشی با بدنه آهنی توسط newhaven cannectionساخته شد ودر سال
با
تحقیق و بررسی در مورد کارآموزی تراشکاری میثم اکبری
شهرداری تهران به طور کامل تحت پوشش بیمه نامه مسوولیت مدنی بیمه دانا قرار گرفت .
به گزارش ریسک نیوز،از روابط عمومی بیمه دانا ، بابک زندی رییس شعبه بیهقی این شرکت اعلام کرد : بیمه نامه شهرداری در قبال شهروندان شامل جبران خسارات مالی و جانی است که به دلیل فعل یا ترک فعل بیمه گذار یا کارکنان وی به اشخاص ثالث{شهروندان تهرانی} تحمیل می . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} گزارش کارآموزی ابزار دقیق ،تراشکاری ،جوشکاری در شرکت نورد خلیج فارس گزارش کارآموزی ابزار دقیق ،تراشکاری ،جوشکاری در شرکت نورد خلیج فارس رشته:نقشه کشی صنعتی فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات:23           بخشی از متن به نام خدا اهمیت کنترل اتوماتیک در صنایع و زندگی روزمره عصر حاضر بر هیچ پوشیده نیست و بجرات می توان گفت که یکی از مهمترین بخشهای صنایع پیشرفته امروزی را سیستمهای کنترل اتوماتیک تشکیل می دهد.  کاربرد کنترل اتوماتیک موجب بالا رفتن کیفیت و کمیت تولید محصولات و همچنین ایمنی محیطهای صنعتی را بطور چشمگیری افزایش داده است. در شرکتها و موسسات بزرگ که با فرایندهای پیچیده سروکار دارند ادوات و تجهیزاتی که وظیفه کنترل اتوماتیک را بر عهده دارند بسیار زیاد استفاده شده است. رشته علمی که با این ادوات سروکار دارد تا نسبت به رفع عیب و تنظیم و ارتقا کاری ان ادوات اقدام کند در اکثر شرکتها به نام واحد ابزار دقیق شناخته می شوند. و رشته ی هم به نام کنترل و ابزار دقیق نیز در این سالها در ها بوجود آمده است و ان مشغول تدریس در این زمینه هستند. در این وبلاگ سعی می شود که اطلاعات جامع و مفی ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از فایلکو تحقیق بیهقی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 24 مقدمهبه سال 385 ه. ق در ده حارث آباد بیهق(سبزوار قدیم) کودکی به جهان آمد که نامش را ابوالفضل محمد نهادند. پدر که حسین نامیده می‏شد، کودک را به سالهای نخستین در قصبه بیهق و سپس، در شهر نیشابور به دانش‏اندوزی گماشت. ابوالفضل که از دریافت و هوشمندی ویژه‏ای برخوردار بود و به کار نویسندگی عشق می‏ورزید، در جوانی از نشابور به غزنین رفته (حدود 412 هـ.ق)، جذب کار دیوانی گردید و با شایستگی و استعدادی که داشت به زودی به دستیاری خواجه ابونصر مشکان گزیده شد که صاحب دیوان رس محمود غزنوی بود و خود از دبیران نام ‏آور روزگار. این تا هنگام مرگ لحظه ‏ای بیهقی را از خود جدا نساخت و چندان گرامی و نزدیکش می‏داشت که حتی نهفته ‏ترین اسرار دستگاه غزنویان را نیز با وی در میان می‏نهاد، و این خود بعدها کارمایه گرانبهایی برای تاریخ بیهقی گردید، چنانکه رویدادهایی را که خود شاهد و ناظر نبوده از قول فرزانه خویش نقل کرده که پیوسته «در میان کار» بوده است و در درستی و د بی‏همتا.بیهقیبه سال 385 ه. ق در ده حارث آباد بیهق(سبزوار قدیم) کودکی به جهان آمد که نامش را ابوالفضل محمد نهادند. پدر که حسین نامیده می‏شد، کودک را به سالهای نخستین در قصبه بیهق و سپس، در شهر نیشابور به دانش‏اندوزی گماشت. ابوالفضل که از دریافت و هوشمندی ویژه‏ای برخوردار بود و به کار نویسندگی عشق می‏ورزید، در جوانی از نشابور به غزنین رفته (حدود 412 هـ.ق)، جذب کار دیوانی گردید و با شایستگی و استعدادی که داشت به زودی به دستیاری خواجه ابونصر مشکان گزیده شد که صاحب دیوان رس محمود غزنوی بود و خود از دبیران نام ‏آور روزگار. این تا هنگام مرگ لحظه ‏ای بیهقی را از خود جدا نساخت و چندان گرامی و نزدیکش می‏داشت که حتی نهفته ‏ترین اسرار دستگاه غزنویان را نیز با وی در میان می‏نهاد، و این خود بعدها کارمایه گرانبهایی برای تاریخ بیهقی گردید، چنانکه رویدادهایی را که خود شاهد و ناظر نبوده از قول فرزانه خویش نقل کرده که پیوسته «در میان کار» بوده است و در درستی و د بی‏همتا.پس از محمود، بیهقی در پادشاهی کوتاه مدت محمد (پسر کهتر محمود) دبیر دیوان رس بود و شاهد ت مستعجل وی؛ و آنگاه که ستاره اقبال مسعود درخشیدن گرفت، نظاره ‏گر لحظه به لحظه اوج و فرود زندگانی او بود، و هم از این تماشای عبرت انگیز است که تاریخ خویش را چونان روزشمار زندگی این پادشاه و آیینه تمام نمای دوران وی فراهم آورده است. پس از در گذشت بونصر مشکان (431 هـ.ق) سلطان مسعود، بیهقی را برای جانشین از هر جهت شایسته ولی«سخت جوان» دانسته ــ هر چند که وی در این هنگام چهل و شش ساله بوده است ـــ از این رو بو سهل زوزنی سالخورده را جایگزین آن آزادمرد کرد و بیهقی را بر شغل پیشین نگاه داشت. ناخشنودی بیهقی از همکاری با این رئیس بدنهاد، در کتاب وی منع است، تا آنجا که تصمیم به استعفا گرفته است، ولی سلطان مسعود او را به پشتیبانی خود دلگرم کرده و به ادامه کار واداشته است.پس از کشته شدن مسعود (432 هـ.ق) بیهقی همچون میراثی گرانبها، پیرایه دستگاه پادشاهی فرزند وی (مودود) گردید، و پس از آنکه نوبت فرمانروایی به عبدالرشید ـ پسر دیگری از محمود غزنوی ـ رسید، بیهقی چندان در کوره روزگار گداخته شده بود که در خور شغل خطیر صاحبدیوانی رس گردد. اما دیری نپایید که در اثر مخالفت و سخن چینی‏های غلام فرومایه ولی کشیده‏ ای از آن سلطان، از کار بر کنار گردید، و سلطان دست این غلام را در بازداشت بیهقی و غارت خانه وی باز گذارد. بیهقی سر گذشت دردناک این دوره از زندگی خود را در تاریخ مفصل خود آورده بوده است که این بخش از نوشته ‏های وی جزو قسمتهای از دست رفته کتاب است، ولی خوشبختانه عوفی در فصل نوزدهم از باب سوم «جوامع الحکایات» این داستان را نقل {به معنا} کرده است:هنگامی که سلطان عبدالرشید غزنوی، به دست غلامی از غلامان شورشی (طغرل کافر نعمت) کشته شد (444 هـ.ق) با دگرگون شدن اوضاع، بیهقی از زندان رهایی یافت، ولی با آنکه زمان چیرگی غلام به حکومت رسیده، پنجاه روزی بیش نپاییده و به قول صاحب «تاریخ بیهق» بار دیگر «ملکبا محمودیان افتاد»، بیهقی دیگر به پذیرفتن شغل و مقام درباری گردن ننهاد و کنج عافیت گزید و گوشه‏ گیری اختیار کرد.بیهقی که دیگر به روزگار پیری و فرسودگی رسیده و در زندگی خود و پیرامونیان خویش فراز و نشیبهای بسیار دیده بود، زمان را برای گردآوری و تنظیم یادداشتهای خود مناسب یافته و از سال 448 هـ .ق به تألیف تاریخ پردازش خود پرداخت و به سال 451 این کار را به انجام رسانید، یعنی اندکی پس از درگذشت فرخزاد بن مسعود و آغاز پادشاهی سلطان ابراهیم بن مسعود(جلـ 451، ف 492).مرگ بیهقیبیهقی هشتاد و پنج سال زیسته و به تصریح ابوالحسن بیهقی در«تاریخ بیهق» به سال 470 هـ.ق در گذشته است و به این ترتیب نوزده سال پس از اتمام تاریخ خویش زنده بوده و هرگاه به اطلاعات تازه ای در زمینه کار خود دسترسی می‏یافته، آن را به متن کتاب می‏افزوده است.تاریخ بیهقی
با
تحقیق بیهقی
اختصاصی از یاری فایل مقاله در مورد تراشکاری با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 19 ماشین تراشکاری  یک نمونه ماشین تراشکاریماشین تراشکاری ابزاری است که برای تراش‫ دقیق قطقات سخت و نسبتاً سخت به کار می رود. اگرچه این دستگاه ابتدا برای تراش ف ات طراحی شد اما برای برش پلاستیک و دیگر مواد نیز از آن استفاده می شود. اساس کار این دستگاه بدین گونه است که قطعه در گیره ای دوار قرار گرفته و ابزار برش می تواند به صورت خطی حرکت کند. با تماس قطعه در حال چرخش با ابزار از قطعه بار برداشته می شود و با حرکت افقی و عمودی ابزار می توان عمق برش و محل بار برداری را تنظیم نمود تا به شکل دلخواه رسیدتراشکاری : بررسی عوامل موثر در انتخاب سرعت برشدر انتخاب سرعت برش عواملی چند تاثیری بسزا داشته و توجه به آن موجب بهبود کار و دوام ابزار خواهد شد:الف) جنس قطعه کار: با توجه به جنس قطعه کار ،سرعت برش انتخاب می شود و هر چه جنس کار سخت تر می گردد،براده برداری مشکل تر شده و حرارت؛یعنی هر چه جنس کار سخت تر باشد به همان نسبت سرعت برش کمتر انتخاب می گردد.ب) جنس ابزار :هرچه جنس ابزار سخت تر باشد و بتواند در حرارتهای بالا مقاومت خود را حفظ کرده ،تحمل بیشتری در مقابل سایش داشته باشد،می توان سرعت بیشتری را انتخاب نمود.جنس ابزار با سرعت برش رابطه مستقیم دارد.ج) دوام ابزار: منظور از دوام ابزار ،زمانی است که با رنده تیز شده بتوان براده برداری کرد و در صورت ثابت بودن سایر عوامل تعیین کننده ،هر چه سرعت برش بیشتر انتخاب گردد،دوام ابزار کمتر خواهد بود.د) سطح مقطع براده: با افزایش سطح مقطع براده ،نیروی برش زیاد تر شده و حرارت بیشتری در روی لبه برنده ایجاد می گردد.به همین دلیل سرعت برش در خشن کاری کمتر و در پرداخت کاری بیشتر خواهد شد.ه) انتخاب زاویه صحیح رنده: صفحه تراشی با یک رنده کند و زاویه غلط ،موجب افزایش سریع درجه حرارت  و باعث از بین رفتن سختی ابزار و رنده می گردد و برای تیز مجدد آن موجب اتلاف وقت می شود از این رو توصیه می شود که رنده ها صحیح و به موقع تیز شوند.مشاوره ید ماشین آلات تولیدی ماشین های ابزار تولیدی ارزشمندترین و کلیدی ترین سرمایه های هر واحد تولیدی می باشند که از هر دو نظر میزان سرمایه گذاری لازم برای تأمین آنها و نقش کلیدی و گلوگاهی آنها در تولید مستمر و باکیفیت مورد توجه مدیران ارشد کارخانه ها بوده و همواره منشاء نگرانی برای ایشان بوده اند.در این میان برای استفاده بهینه از این سرمایه ها ، توجه به موارد زیر بسیار پراهمیت و کلیدی می باشد:• انتخاب ماشین مورد نظر بر اساس نیاز و منطبق بر استانداردهای بین المللی• نصب ، راه اندازی و به کارگیری ماشین بر اساس اصول علمی و استاندارد• استفاده از سیستم های مناسب پایش وضعیت ماشین• استفاده از ابزار ، روانکار و مواد مصرفی استاندارد و متناسب با شرایط ماشین• آزمون و خطای دوره ای ماشین• نگهداری و تعمیرات پیشگیرانهمتناسب با نوع ماشین ابزار و شرایط کاری آن ، هر یک از مباحث فوق باید به صورت تخصصی مورد توجه قرار گرفته و به صورت علمی و مستمر مورد استفاده قرار گیرند.بر این اساس با افتخار اعلام می دارد ، گروه های تخصصی شرکت توسعه فناوری هرمس ، علاوه بر ارایه خدمات تخصصی در زمینه های فوق ، آماده ارایه خدمات تخصصی در موارد زیر می باشند:• تأمین ماشین آلات تولیدی (ماشین ابزار فرزکاری ، تراشکاری ، سنگ زنی ، اسپارک ،
با
مقاله در مورد تراشکاری

فایل شماره 105 تعمیر و نگهداری ماشین تراش و فرز

a10 تراشکاری و کارگاه 80 سوال با جواب

a11 فرزکاری 300 سوال با جواب

سنگزنی و کارگاه


a9 رسم فنی 300 سوال با جواب
عنوان شغلی:1 نفر تراشکار ماهر یا دیپلم تراشکاری حقوق:قانون کار بیمه:دارد سرویس: دارد محل کار:شهرک صنعتی فاز2 مدت زمان معرفی به کار : حداکثرتا آ وقت اداری روز 1394/11/15 موسسه مشاوره شغلی و کاری غیر تی داخلی کار آفرین آدرس : اردبیل /شریعتی به سمت ایستگاه سرعین /جنب بستنی 22بهمن برادران : 33260757 - خواهران 33250222 ، هفدهم بهمن ماه 1393، خلیل خطیب (مهر 1302 کرمان) نویسنده، ادیب، شاعر، محقق و تهران درگذشت. آثار متعدد وی در تصحیح و شرح متون زبان فارسی مانند تاریخ بیهقی، مرزبان نامه، گلستان سعدی و غزلیات حافظ و نیز آثاری دربارۀ دستور زبان فارسی، مانند دستور زبان فارسی: کتاب حروف اضافه و ربط، صفت: تعریف، کاربرد، ساخت و تقسیم آن، حروف اضافه، و نیز گزیده هایی از برخی آثار کهن فارسی مانند اشعار فرخی سیستانی، اشعار رودکی، غزلیات حافظ، گلستان سعدی، بوستان سعدی، کلیله و دمنه، تاریخ بیهقی و تاریخ جهانگشای جوینی سال ها راهگشای دانشجویان و معلمان و علاقه مندان به زبان و ادب فارسی بوده است. درگذشتِ این بزرگ ادب را به خانواده، شاگردان و همۀ فارسی زبانان تسلیت می گوییم و برای آن گرامی مغفرت و رحمت بی کران الهی را مسئلت می کنیم. این گزارش کارآموزی با فرمت word بوده و قابل ویرایش است همچنین آماده پرینت می باشد پروژه گزارش کاراموزی در تراشکاری ماشین های تراش که ابتدائی ترین نوع ماشینهای افزار بشمار می روند تاریخچه آن بین قرن ۱۷و۱۸ شروع شده که در ابتدا معمولی ترین و یا قدیمی ترین روش تراش تراشیدن چوب بوسیله درخت است . بدین معنی که دو سر چوب را بین دو درخت قرار د. نمی دانم دوستان هم سن و سال من یادشان هست یا نه. در دروس دوره دبیرستان داستانی (داستان بر دار حسنک ) از کتاب تاریخ بیهقی در کتاب ادبیات فارسی داشتیم به نام حسنک که بسیار به دلم نشست. به ویژه این جمله اش که خواجه احمد به بوسهل گفت «در همه کارها ناتمامی!» به طرز عجیبی این جمله اخیر در ذهنم ماندگار شد؛ چرا؟ نمی دانم. قسمتی از داستان را برا. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درمورد ریاضیات و صنعت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 5 به نام آنکه با او بوده و تنها نبوده استوزارت علوم و تحقیقات و فن آوریشورای ریاضیات شهرستان خمینجشنواره دانش آموزی ریاضیموضوع تحقیق:ریاضیات و صنعتگردآورنده:عاطفه فرجیآدرس: بلوار قدس- کوچه سنتتلفن: 09188666303مقدمه:ابتدا درباره ی نقش ریاضی در دنیا چند سطری می نویسیم.ریاضیات نقشی بسیار مهم در دنیا دارد برای اینکه ما اگر بخواهیم هر کاری را که انجام دهیم باید حساب کنیم که آن کار درست است یا غلط. مثال: اگر یک فضانورد هنگامی که می خواهد به فضا برود باید ابتدا(قد، وزن، ضربان قلب و تمام این ها را اندازه گیری و سپس با استفاده از معاملات ریاضی حساب کند که آیا او توانایی به فضا رفتن را دارد یا اینکه نه یا میزان سوختی را که سفینه ی او تا فضا مصرف می کند، با استفاده از معاملات ریاضی محاسبه می کند. خوب حال می خواهیم ببینیم ریاضی چه نقشی در صنعت دارد.ریاضیات و صنعت قطعات سازی:به نام و یاد خداوند باری تعالی آغاز می کنیم.ریاضیات در هر چیزی که در دنیا است دخ فراوانی دارد چرا که هر چیزی را که بخواهیم بسازیم یا اینکه حمل کنیم باید حساب کنیم که ببینیم آیا می شود یا اینکه نه.نقش ریاضی در صنعت خودرو سازی این است که اگر بخواهیم یک قطعه از خودرو را بسازیم باید از محاسبات ریاضی استفاده کنیم برای مثال:برای ساختار سر سیلندر ماشین باید چه کار کنیم و چه محاسباتی را انجام دهیم.برای ساخت یک سر سیلندر ماشین باید ابتدا ف اتی را با هم ترکیب کنیم باید حساب کنیم که آلیاژهای مربوط را به چه نسبتی با هم ترکیب کنیم. که ف ی که به دست می آید و قالب ریزی می شود آیا مقاومت فشارهایی ناشی از قدرت موتور را دارد.به مرحله ی قالب ریزی می رسیم: در این مرحله برای قالب ریزی باید حساب کنیم که چه مقدار از ف مذ را که به دست آمده است در قالب بریزیم که قطعه با محاسباتی که ما کرده ایم درست از کار درآید.بعد از ساخت قطعه به مرحله ی تراشکاری می رسیم که قطعه باید تراشکاری برود و در تراشکاری جای لوازم سرسیلندر تراشیده شود.در تراشکاری، تراشکار سرسیلندر خام را با استفاده از محاسباتی که انجام داده است رویش نقشه و طرح را کشیده و زیر دستگاه می گذارد. تا جای قطعات که روی سرسیلندر بسته می شود تراشیده شود اندازه محاسبات به کامپیوتر داده می شود و دستگاه تراش مشغول تراش می شود.تراشکاری تمام شده است و سر سیلندر خودرو آماده آن است که به خودروسازی ارسال شود و آماده استفاده است.یک سرسیلندر کامل متشکل از:
با
تحقیق درمورد ریاضیات و صنعت
شهردار منطقه ۳ گفت: به منظور رفاه حال گزاران در روز عید فطر،تمهیدات لازم برای تامین پارکینگ انجام و مقرر شد تا پارکینگ های بنیاد مستضعفان، ، مصلی و پارک سوار بیهقی در اختیار عموم قرار بگیرد. اختصاصی از یارا فایل تحقیق و بررسی در مورد پژوهشی در دستور زبان فارسی 50 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 52 « مقدمه »زبان چیست؟زبان بهترین وسیله ای است که شه ها را به هم پیوند می دهد وآدمی به یاری آن، راز درون خویش را باز می گوید و با دیگران رابطه برقرار می کند. بدین ترتیب زبان محور تمام پیشرفت های مادی ومعنوی جهان است، اما باید دانست که محدوده ی زبان بسی عام تر از سخن گفتن است. هر قوم و ملتی به همان اندازه که مرزهای زندگی مادی وتفکرمعنوی خود را گسترش می دهند، زبان خود را تواناتر وعمرآن را درازتر می سازند.زبان را به شهر تشبیه کرده اند. اهل زبان به منزله ی نانی هستند که در شهری زندگی می کنند و در خانه ها و عمارات آن مامن می گزینند. عمارات این شهر همه به دست معمارانی طراحی وساخته شده است که همانا متفکران و شعرا ونویسندگان آن زبانند. معماران زبان فارسی شاعران ونویسندگان بزرگی چون فردوسی، بیهقی، سنایی، مولوی، حافظ وصدها شاعر ونویسنده دیگر بوده اند. دستور زباندستور زبان به توصیف ساختار صوری زبان، با توجه به ویژگیهای معنایی آن می پردازد. چگونگی ساختمان واژه ها را نشان می دهد، روابط درون گروهی گروه های اسمی را توضیح می دهد و نقش کلمه یا گروه کلمات را در درون جامعه بیان می دارد، و بالا ه چگونگی رابطه بین جمله هایی را که در ساختمان یک جمله مرکب بکار رفته اند، مشخص می کند.به سخن دیگر، دستورزبان، کلیه قواعد ونظام های ساختمانی قالب های گفتاری گونه ی مشخصی از یک زبان را در دوره های خاص، بر اساس نظریه ای مشخص با نظامی هماهنگ مورد پژوهش قرار می دهد.زندگی نامه ی بیهقی :ابوالفضل بیهقی به سال 385 هجری در حارثا باد بیهق دیده به جهان گشود. خانواده ی بیهقی دودمانی نژاده بود وپدرش حسین از خواجگان، به شمار می آمد وبا بزرگان عصر نشست وبرخاست داشت. از آغاز زندگی بیهقی آگاهی چندانی نداریم. پژوهندگان می گویند: در نیشابور به دانش آموزی پرداخت وچون به روزگار نوجوانی رسید در دیوان رس سلطان محمود غزنوی که ادیب بزرگی چون بونصر مشکان ریاست آن را برعهده داشت، با سمت شاگردی به دبیری پرداخت. بونصر مشکان، بیهقی، به شاگرد شایسته ی خود به دیده عنایت نگریست. بیهقی ازبخت نیک نوزده سال زیر نظر خود، بونصر مشکان در دیوان رس به دبیری اشتغال داشته ودر این فرصت مغتنم، آداب نویسندگی را از ، به کمال فرا گرفته است وسرآمد همه دبیران رس شد. اوا عهد غزنویان ( جانشینان مسعود وطغرل کافر نعمت) به زندان افتاد ودر دوره خانه نشینی وعزلت کت در مقامات محمودی ومسعودی نگاشت که به " تاریخ بیهقی" معروف است.وی سرانجام در سال 470 هجری روی در نقاب خاک کشید واثری جاودانه به یادگار نهاد.نمیرم از این پس که من زنده ام که تخم سخن را پراکنده ام« فردوسی»نثر تاریخ بیهقی:نثر این کتاب بین ن است یعنی هم همان صلابت وفخامت وسادگی واستواری وپارسی مداری عهد سامانی و غزنوی را دارد وهم مختصاتی از نثر درحال نضج فنی در آن است، یعنی آمیختگی نظم ونثر را دارد که درعهد قبل مرسوم نبود، شعر عربی وضروب الامثال عربی آورده است. آیه وحدیث هم دارد. تاریخ بیهقی از شا ارهای نثر فارسی است.یکی از محسنات تاریخ بیهقی این است که توانسته است جزئیات مطالب را بنویسد و مقصود را به خوبی بیان نماید.سعی می کند بیان واقعه را به طریقی بیاراید که خواننده را در برابر آن واقعه قرار دهد و به تمام اجزای واقعه رهنمون کند.تاریخ بیهقی حکایات وتمثیلها واشعاری به مناسبت تاریخ وبرای شاهد مدعا و افزونی پند وعبرت آورده است. بر خلاف نثر قدیم که ذکر مطالب خارجی از قبیل استشهاد از نظم فارسی و تازی واستدلال به آیات و تمثیل بسیار نادر وکمیاب است. در بیهقی برای پرهیز از تکرار که رسم قدیمیان بود گاه قسمتی از جمله را حذف کرد. لغات زیبای فارسی و ضرب المثل های شیرین در بیهقی بسیار است وپیداست که این لغات و مثل ها در زبان محاوره ی آن روز مرسوم و متداول بوده است. در تاریخ بیهقی الفاظ تازی زیادتر از صدی ده نیست. لغات تازی بر همان قاعده ی قدیم است یعنی لغاتی است که یا فارسی ندارد و یا لغات درباری و تی و علمی است یا لغات دینی است یا لغاتی است که تازی آن از فارسی روان تر و ساده تر بوده است.اهمیت پژوهش دستوری در تاریخ بیهقی :اگرقواعد دستوری متون فارسی از جمله تاریخ بیهقی که از شا ارهای نثر ماست جداگانه است اج شود، فوائد بسیاری را در بر خواهد داشت. زیرا از مقایسه قواعد کتاب هایی که در یک دوره نوشته شده اند دستور توصیفی آن دوره و از مقایسه قواعد دستوری ادوار مختلف دستور تاریخی فارسی تدوین خواهد شد. علاوه بر این، خصوصیات سبکی و دستوری ویژه ی هرکتاب نیز روشن خواهد گردید.
با
تحقیق و بررسی در مورد پژوهشی در دستور زبان فارسی 50 ص
گزارش کارآموزی رشته مکانیک، کارگاه قالب سازی و تراشکاری گزارش-کارآموزی-رشته-مکانیک-کارگاه-قالب-سازی-و-تراشکاری گزارش کارآموزی رشته مکانیک در کارگاه قالب سازی و تراشکاری، محصولات: محصولات تولیدی کارگاه بسته به نوع قراردادهای کارگاه با شرکت مخابرات دارد که در کنار آن هم ده کاری هم انجام می شود. در مدتی که بنده مشغول به فعالیت در کارگاه مزبور را داشته ام تولید قطعات آلومینیومی شرکت مخابرات بود که ... فایل


نمونه سوالات استخدامی فولاد مبارکه اصفهان
460 نمونه سوال استخدامی تراشکاری با جواب
مناسب برای :اپراتور ماشین ابزار گروه مکانیک رشته ساخت و تولید

(((((قیمت: 15900 تومان)))))

اختصاصی از ژیکو گزارش کارآموزی کارگاه قالب سازی و تراشکاری با و پر سرعت .
گزارش کارآموزی کارگاه قالب سازی و تراشکاری
گزارش کارآموزی کارگاه قالب سازی و تراشکاری فصل اول
تاریخچه کارگاه
تاریخچه س رست کارگاه
معرفی
موقعیت جغرافیایی کارگاه تراشکاری و قالبسازی
نوع محصولات تولیدی
وضعیت کلی کارگاه
طرح استقرار کارگاه
نوع مدیریت کارگاه
تکنولوژی مورد استفاده کارگاه
میزان ضایعات و استهلاک کارگاه
فصل دوم
موقعیت رشته در محل کارآموزی
فصل سوم
جوشکاری
سوهان کاری
سنگ زنی
جوش سر به سر
نظافت
فرزکاری
ماشینهای فرز
ماشین فرز عمودی
انواع تیغه های فرز
انواع ماشینهای فرز و ساختمان آنها
ماشین فرز زانویی ستونی
ماشین فرز افقی ساده
ماشین فرز عمودی
جوشکاری
مزایای tig
جوشکاری فولادهای ضد زنگ و خوردگی
فولادهای مقاوم بدخوردگی
فولادهای مقاوم بر حرارت
پیچیدگیdistortion
عوامل مهم بوجود آمدن اعوجاج
جوشکاری با گاز یا شعله
مزیت استفاده از جیگ و فی چرها
چرخ دنده ها
دستگاه دریل
سنگ زنی
دستگاه فرز cnc
ماشینکاری سریع
تولید و ساخت پیچ توسط فرجینگ
ع ها
منابع تاریخچه کارگاه
کارگاه قالبسازی و تراشکاری قاسمی در سال ۱۳۸۱ با دو عدد دستگاه به نام های فرز جابر و دلر سوراخکاری شرع به کار کرده است.
تاریخچه س رست کارگاه
آقای احمد حاجی قاسمی س رست کارگاه از سنین نوجوانی ۲/۲/۱۳۳۵ مشغول به حرفه قالب سازی بوده که در سنین جوانی کارمند کارخانه ارج می گردد.
آقای قاسمی در بخش قالب سازی شرکت ارج موفق به طرح مکانیزم خارجی کولرهای کارخانه میگردد.
در سال ۶۹ بازنشسته گردیده و با پول دریافتی از کارخانه در عدد دستگاه به نام های فرز جابر و دلر سوراخکاری یداری کرده و مشغول به مناسبت در کارگاه استیجای می شود.
مدارک دریافتی عبارتند از:
۱- وزارت کار
۲- گواهینامه س رستی
۳- دوره فولاد شناسی و آبکاری
۴- دوره کوره بلنو
۵- دوره کمکهای اولیه
۶- دوره نرم افزار autocad از شریف
و در حال حاضر با مخابرات همکاری دارد.
اصل کار تولید قالب سمبه و ماتریس و پلاستیک می باشد.
موقعیت جغرافیایی کارگاه
کارگاه در غرب تهران واقع در شهر زیبا میدان الغدیر خیالان کن گاراژ طاهری قالبسازی قاسمی واقع گردیده است.
نوع محصولات تولیدی
محصولات تولیدی کارگاه بسته به نوع قراردادهای کارگاه با شرکت مخابرات دارد که در کنار آن هم ده کاری هم انجام می شود. در مدتی که بنده مشغول به فعالیت در کارگاه مزبور را داشته ام تولید قطعات آلومینیومی شرکت مخابرات بود که کیت های مخابراتی در درون قطعه آلومینیومی قرار گرفته و باعث جلوگیری از ااختلال امواج رادیویی با هم می کند. که در صورت نبود محفظه برای کیت های سیگنال های موجود در کیت ها باعث صدمه به box های مخابراتی می شود.
وضعیت کلی کارگاه
کارگاه در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع که در داخل گاراژ قرار گرفته بنا شده است. و از یک خط تلفن گاز برق ۳۲ آمپر ۳ فاز و آب مشترک با گاراژ برخوردار است.
نوع مدیریت کارگاه
در کارگاه مذکور نوع مدیریت بدلیل شخصی بودن کارگاه و حجم کار افراد کارگر سنتی بوده است.
ساعات کاری از ۸ صبح تا ۲۵/۱۰
۳۰/۱۰ – ۱۳
۱۳ – ۳۰/۱۴ استراحت
۳۰/۱۴-؟ پایان کار
تکنولوژی مورد استفاده
تکنولوژی مورد استفاده کارگاه پیشرفته بوده زیرا از دستگاههایی استفاده می شود که قابلیت ۰۱/۰ میلی متر را دارا می باشند از جمله دستگاه فرز fplmacnc 30*50 تبریز
دستگاه تراش m2 تبریز
فرز جابر
۲ عدد فرز dkl دکل m4 fp ماشین سازی تبریز
پرس ضربه ای ۱۲ تن پوست متغیر ساخت ایران دلر سوراخکاری در نظام با متر ۱۳ deril و m-20
سنگ رو میزی محک شرکت البرز ابزار کمپرسور هوا با حجم cc250 سی سی
۲ عدد دلر سوراخکاری پارس قلاویز کاری .
دستگاه نقطه جوش ۱۰۰ kw
کپسول آتش نشانی به تعداد ۳ عدد
دستگاه هوا گاز (برش کاری)
تابلو ابزار
و جعبه کمکهای اولیه
میزان ضایعات و استهلاک کارگاه
ضایعات موجود در کارگاه بستگی به سفارش شرکت ها متغیر است.
در طول انجام کارآموزی ۵۵ کیلو آلومینیوم به صورت ورقه و ده و ضایعات وجود داشته که در نهایت پس از... نـوع فایـل :  word تعداد صفحات : 51 حجم فایل :  380 کیلوبایت
با
گزارش کارآموزی کارگاه قالب سازی و تراشکاری
اختصاصی از رزفایل مقاله درمورد تراشکاری با و پر سرعت .
مقاله درمورد تراشکاری
مقاله درمورد تراشکاری دسته بندی : ی صنایع _ صنایع ، ریخته گری ،
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 86 صفحهعنوان : اصول تراشکاری تراشکاری در یک کارگاه تراش فردی مجاز به کاراست که با مسائل فنی آشنا شده باشد و دوره ف کاری را نیز گذرانده ومسلط و آماده برای یادگیری در کارگاه تراش باشد.
قبل از هر چیز ایمنی های لازم را باید بداند.
الف- ایمنی های اصلی و مهم قبل از هر کاری با ماشین ابزار به نکات مهم ذیل باید توجه کامل نمود که به دو بخش تقسیم می شوند: a: کارهایی که بایستی انجام شود: 1- بایستی فرمانها و اهرمها را بشناسد 2- در صورت داشتن سئوال در مورد هر چیز آنرا بپرسد 3- همیشه ابزار صحیح برای کار در اختیار داشته باشد.
4- برای ابزاری که اب میشود و یا می شکند جانشین داشته باشد.
5- از ابزار مواظبت کند و برای تهیه آنها قبل از استفاده از دستگاه اقدام نماید.
6- گذرگاه ومسیر استفاده از ماشین را همیشه تمیز نگاه دارد.
b- کارهایی که نبایستی انجام داد: 1- در کارگاه و اطراف ماشین بیهوده قدم نزند و ندود 2- هیچ چیزی را روی زمین نیاندازد.
3- هر چیزی که تهیه می شود را لمس نکند 4- در زیر قلاب و بار حرکت نکند ب- ایمنی های مربوط به ماشین: 1- ماشین را تمیز نگهدارد و روغن کاری بنماید.
2- قبل از استارت زدن با ماشین آشنایی کامل داشته باشد.
3- قبل از ترک ماشین آن را خلاص و خاموش کند.
ج- ایمنی های مربوط به پرسنل: 1- هر خبر و گزارشی را در کوتاهترین زمان مطرح نماید.
2- از کفش و لباس کار برخوردار باشد.
3- قبل از استفاده از کار ازتمیز بودن برای نشستن روی ماشین اطمینان حاصل نماید.
4- دگمه های لباس کار باز نباشد و یا زیپ آن همیشه بالا کشیده شده باشد.
5- موهای سر را همیشه کوتاه نگهدارد 6- ازبستن ساعت و انگشتر و هرگونه مشابه آن پرهیز نماید.
7- براده ها؛ قطعات داغ و سایر آنا را توسط دست لمس نکند.
8- روی ماشین خم نشود و یا تکیه ندهد برای مواظبت و محافظت ازماشینهای افزار عوامل زیر را باید در نظر داشت.
1- قبل از شناسای از طرز کار هر ماشین نباید آنرا به کار انداخت تا موجب ات جانی و مالی گردد.
<span  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاو وینت میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نمایید     لطفا به نکات زیر در هنگام ید  مقاله :  توجه فرمایید.در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.در صورتی که محتوی متن ورد داری ج و یا ع باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد. فایل   پرداخت آنلاین 
با
مقاله درمورد تراشکاری
آقا شاه بالو از عرفای اوا قرن 7 و اوایل قرن 8 هجری قمری و از مشایخ صوفیه و پیر شیخ خلیفه ٔ مازندرانی است. شیخ خلیفه مازندرانی، شیخ حسن جوری بوده است که تاسیس کننده نهضت سربداران اسان در عهد حکومت مغولان است. شاه بالو زاهد از بزرگان عرفان و علم حکمت بود که بیهقی بزرگ به پیش او امد و برای علم سکرت از شیخ ب علم کرد ،مقبره او در شهر نور در من. پاو وینت تراشکاری تولیدی- 37 اسلاید                در صنایع ماشین سازی بر حسب نیاز، تدریجاً انواع مختلفی از ماشین های تراش که مختص   انجام دادن کارهای ف تراشی ویژه ای می باشند ساخته شده اند و مجموعا ماشین های   تراش اختصاصی نامیده می شوند که در زیر چند   نمونه از آنها از نقطه نظر ساختمانی و کاربردشان مورد بررسی قرار می گیرد :   ماشین های تراش پیش ...
دریافت فایل عاشق چشم های من٬ نه! تشنه ی اشک های منی وقتی که در قحطی قبیله ی قلبت آ ین بازمانده ای! حق با شماست آقای ناشناس! شاید نشود اسم این شعر سیاه را سپید گذاشت.اما من گذاشتم تا یادم نرود که گاهی باید برگردم و دوباره تراشکاری اش کنم...شاید هم انگیزه ی سرودن آنی نبوده که باید باشد و آنچه اکنون هست هنوز هم آنچیزی نیست که می خواستم باشد...گاهی واژه ها از دریچه ی درد متولد می شوند و درد همیشه مساوی شعر نیست... اختصاصی از فایل هلپ ریاضیات و صنعت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 5 به نام آنکه با او بوده و تنها نبوده استوزارت علوم و تحقیقات و فن آوریشورای ریاضیات شهرستان خمینجشنواره دانش آموزی ریاضیموضوع تحقیق:ریاضیات و صنعتگردآورنده:عاطفه فرجیآدرس: بلوار قدس- کوچه سنتتلفن: 09188666303. ابوالفضل بیهقی ،ادیب شیرین سخن ، تاریخ نگار منصف ،حقیقت گوی عادل و پدر نثر پارسی  من که بوالفضلم کتاب بسیار فرو نگریسته ام خاصه اخبار و از آن قاط ها کرده، در میانه این تاریخ چنین سخن ها از برای آن آرم تا گان و به دنیا فریفته شدگان بیدار شوند و هر آن کند که امروز و فردا او را سود دارد اما براستی ابوالفضل بیهقی به عنوان یکی از برجسته ترین تاریخ نگاران تمامی ادوار ایران درباره تاریخ چگونه می شید؟ از منظر او، اهمیت و فایده تاریخ چه بود؟ به باور وی، رس تاریخ را در چه مواردی باید جستجو کرد؟ در این کوتاه سخن، بنابر آن است تا پاسخی روشن بدین پرسش ها و سوالاتی از این دست داده شود و بدین طریق از ذهن تاریخ نگر این تاریخ نگار پرآوازه، آگاهی بهتری یافت. حسین خسروجردی رمان نویس توانا و برجسته معاصر اسان بزرگ و سبزوار به مناسبت اول آبانماه روز ملی ابوالفضل بیهقی  : 
با سلام و با احساس همدلی و ارادتی که به تواضع پروانه و حُجبِ گُل قاصدک می‌ماند. سپاس به روز دمند و شایندة بیهقی که شما دلسپاران شایسته و نیکوی فرهنگ و ادب را از کوچه‌های دلتنگ زمانه باز جُسته است تا در محفلی معصوم و در زُلال ساغری مینَوی همدیگر را بنگریم و در شعمدانی گُلفامِ آرزوها، هم را دری م. این صلت‎ ف است پذیرفتم و باز دادم که مرا بکار نیست و قیامت سخت نزدیک است حساب این‎ نتوانم داد و نگویم که مرا خست در بایست نیست اما چون بدانچه دارم و اندک است قانعم‎ وزر و بال این چه بکار آید؟   abolfazl beyhaghi abolfazl beyhaghi (995 – 1077): iranian historian and author. complete name: ab-ol-fazl mohammad ibn hossein beyhaghi. he wrote tarikh-e mas'oudi (masoudian history) (other name: tarikh-e beyhaghi.) beyhaghi was born in the village haares-abad of beyhagh in khorasan razavi province. he studied various sciences in neishabur city, and then he was employed as a clerk in the secretariat of king mahmood ghaznavi. abolfazl could show his efficiency there. in 1039 his master and chief bu-nasr moshkan p ed and a few years later king abd-ol-rashid elected him as the chief of the royal secretariat. after the retirement in 1058, beyhaghi started the editing of his daily notes and historical data and published them in a book, named it "tarikh-e mas'oudi". his book is one the most creditable sources about gaznavid dynasty, and his fluent prose style has made the book considerable in persian literature too.   لینک گروه تاریخ بیهقی ابوالفضل بیهقی
https://telegram.me/joinchat/buwylecbrf0tx_pl5s0o8g لینک کانال ابوالفضل بیهقی
https://telegram.me/abolfazlbeyhaghi telegram: https://telegram.me/rezabeyhaghi     [email protected]          aparat : http://www.aparat.com/beyhaghi skype : reza.haresabadi دروس دوره کاردانی: تکنولوژی دستگاههای الکتریکی خودرو کارگاه دستگاههای الکتریکی خودرو تکنولوژی سوخت و ساز کارگاه سوخت و ساز هیدرولیک و پنوماتیک آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک دروس دوره کارشناسی: سرومکانیزم کاربرد تکنولوژیهای پیشرفته در صنعت خودرو و کارگاه کارگاه تراشکاری قطعات خودرو بنام خدا - جوشکاری درب حیاط در نیشابور - تعمیرات در ب حیاط در نیشابور - جوشکاری قفل در ب درنیشابور - تعمیرات لولای در ب در نیشابور - جوشکاری سیار در نیشابور 09154512292-جوشکاری سیار در نیشابور 09354512292- سایت شخصی محمد گلستانی نیشابور جوشکار - پروفیل سبک نیشابور - - پروفیل سنگین در نیشابور - تراشکاری صنعت نیشابور - خیام الکتریک نیشابور -پیکان فر.