تروریستی علیه زائران تروریستی علیه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تروریستی علیه زائران تروریستی علیه : شبکه تروریستی شناسایی شده قصد داشت اماکن زائران و موکب های حسینی را در ماه محرم هدف قرار دهد. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه تروریستی کربلا ، زائران ایرانی آسیب ندیدند. منابع سوری از کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی بر اثر حملات تروریستی به دو اتوبوس حامل زائران عتبات مقدسه در دمشق خبر دادند که عراقی بودن زائران از سوی ت عراق تایید شده است. بر اساس آمار اولیه دست کم ۴۰ نفر کشته و ۱۲۰ نفر زخمی شدند. ویدیوهایی از لغو فاجعه بار یک قرارداد تسلیحاتی توسط ابراهیم یزدی / آیا ترامپ اجماع جهانی علیه ایران را از بین می برد؟ / ویدیوهایی از انفجار تروریستی در مقابل اتوبوس زائران / ویدیوهایی از انفجار تروریستی در مقابل اتوبوس زائران / ویدیوهایی از فیدل کاسترو، مردی که مقابل مرگ ضدگلوله بود! / سلاحی که یی ها به نفروختند؛ از دیگر ویدیوهای ای. تسنیم نوشت: منابع سوری از شهید و زخمی شدن ده ها غیرنظامی بر اثر حملات تروریستی به اتوبوس های حامل زائران عتبات مقدسه در دمشق خبر دادند که عراقی بودن زائران از سوی ت عراق تایید شده است. مهر/ پس از اظهارات تند خارجه بحرین علیه مقاومت، یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی جبهه النصره امروز از تروریست های حاضر در لبنان خواست تا علیه حزب الله وارد جنگ شوند.

به گزارش مهر به نقل از دیلی استار، "ابوعلی الشیشانی" (انس شارکاس) که چند روز قبل همسر و فرزند وی توسط لبنان بازداشت شده اند امروز علیه حزب الله اعلام جنگ کرد.
این فرمانده جبهه النصره در حالی علیه حزب الله اعلام جنگ کرده که چند روز قبل خارجه بحرین ضمن بیان اظهارتی تند علیه این گروه مقامت خواستار برخورد با آن شده بود. گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از شهر نجف اشرف حاکی از آن است که مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله شیخ «بشیر » دو روز پیش بر پیکر یکی از ی مبارزه علیه گرو تروریستی – تکفیری « ت ی عراق و شام» موسوم به " " خواند.

گفته می شود این شهید مطهر نیز مانند میلیون ها رزمنده دیگر به ندای مرجعیت عالیقدر جهان تشیع برای رفتن به جبهه مبارزه علیه کفر، لبیک گفته بود. صبح امروز تروریست های تکفیری دو بمب را در یکی از اتوبوس های حامل زائران در مقبره «باب الصغیر» در محله الشاغور در دمشق منفجر د که این انفجار تروریستی 160 شهید و زخمی بر جای گذاشت. دیروز، تروریست های تکفیری دو بمب را در یکی از اتوبوس های حامل زائران در مقبره «باب الصغیر» در محله الشاغور در دمشق منفجر د که این انفجار تروریستی ۱۶۰ شهید و زخمی بر جای گذاشت. به نقل از شبکه العراقیه، این عملیات تروریستی قصد داشت زائران حسینی را در این منطقه مورد هدف قرار دهد. "سعد معن" سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد گفت: " نیروهای مبارزه با تروریسم امروز صبح توانستند تعدادی از تروریست های جنایتکار را دستگیر و خودروی آنها را توقیف کنند. او گفت آنها در حالی دستگیر شدند که قصد داشتند خودروی خود را برای سوء قصد به زائران اربعین حسینی بمب گذاری کنند. به گزارش شیعه آنلاین، پاپ واتیکان در اقدامی عجیب، طی اظهاراتی در مورد قتل عام یان در و عراق گفت: قتل عام یان در محکوم است و سازمان های بین المللی باید هر چه سریعتر پیگیر این موضوع باشند. گفتنی است، پاپ مدعی شد که باید جلوی اقدامات تروریستی گروه های تکفیری علیه یان در گرفته شود. نکته جالب و تجعب برانگیز این است که پاپ در خصوص قتل عام ی. معاون بیمه مرکزی با تشریح جزئیات حق بیمه ۱۶هزارتومانی زائران اربعین حسینی،به پوشش حوادث تروریستی و درگیری های داخلی عراق در قالب این بیمه اشاره کرد و گفت: بیمه ایران با ترک مناقصه انتخاب شد. عناصر عناصر گروه تروریستی از گشودن دفتر موسوم به "دفتر جذب نیروهای داوطلب و اعلام بیعت" با ابوبکر بغدادی سرکرده این گروه تروریستی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نهاد موسوم به "دفتر دعوت و مساجد ولایت فرات" وابسته به گروه تروریستی ، با توزیع اعلامیه ای از افتتاح دفتر ثبت نام افراد داوطلب برای پیوستن به این گروه تروریستی و بیعت با بغدادی خبر داد. گروه تروریستی شهر البوکمال و القائم عراق و روستاها و شهرک های اطراف آن را در قالب یک منطقه به نام "ولایت فرات" برای خود نامگذاری کرده است. در این اعلامیه با اشاره به آغاز ثبت نام افراد داوطلب در شعب "دفتر دعوت و مساجد ولایت فرات"؛ داشتن پانزده سن را به عنوان یکی از شروط برای پیوستن به اعلام شده است. در بیانیه جدید صادر شده از سوی گرو تروریستی " "، این گرو به جنگجویان خود دستور داد که هر منطقه ای را فتح می کنند، بعد از تسلط بر آن، همه دختران منطقه را کنند!
به گزارش شیعه آنلاین، گرو تروریستی – تکفیری « ت ی عراق و شام» موسوم به " " که هر روز با جنایت و اقدامی جدید، خود را به تیتر اول رسانه های مختلف عرب زبان و گاهی رسانه های بین المللی تبدیل می کند، در اقدامی جدید با صدور بیانیه ای شرم آور در زمینه دختران، یک بار دیگر خود را به اصلی ترین خبر رسانه های جهان عرب تبدیل کرد.

تا پیش از این، انواع جنایت ها از جمله ب سر، کشتن از طریق تیراندازی، قطع دست، ب زبان، به صلابه کشیدن افراد و حتی سنگسار را از سوی نیروهای گرو تروریستی – تکفیری " " شاهد بوده ایم.

اما در بیانیه جدید صادر شده از سوی گرو تروریستی " "، این گرو به جنگجویان خود دستور داد که هر منطقه ای را فتح می کنند، بعد از تسلط بر آن، همه دختران منطقه را کنند!

در اینجا نسخه ای از بیانیه صادر شده از سوی گرو تروریستی " " دیده می شود منابع امنیتی استان واسط در شرق عراق امروز (پنجشنبه)اعلام د: یک حمله تروریستی به زائران اربعین حسینی در بخش الصویره در شمال استان واسط خنثی شد. مچ بند راهنما زائران حج ۹۶ که حاوی اطلاعات هویتی زائران است. گرو تروریستی – تکفیری « ت ی عراق و شام» موسوم به " " که هر روز با جنایت و اقدامی جدید، خود را به تیتر اول رسانه های مختلف عرب زبان و گاهی رسانه های بین المللی تبدیل می کند، در اقدامی جدید با صدور بیانیه ای شرم آور در زمینه دختران، یک بار دیگر خود را به اصلی ترین خبر رسانه های جهان عرب تبدیل کرد.

تا پیش از این، انواع جنایت ها از جمله ب سر، کشتن از طریق تیراندازی، قطع دست، ب زبان، به صلابه کشیدن افراد و حتی سنگسار را از سوی نیروهای گرو تروریستی – تکفیری " " شاهد بوده ایم.

اما در بیانیه جدید صادر شده از سوی گرو تروریستی " "، این گرو به جنگجویان خود دستور داد که هر منطقه ای را فتح می کنند، بعد از تسلط بر آن، همه دختران منطقه را کنند!

در اینجا نسخه ای از بیانیه صادر شده از سوی گرو تروریستی " " دیده می شود: نیروهای امنیتی عراق موفق شدند دو فرد انتحاری مجهز به کمربند انفجاری که قصد حمله به زائران اربعین حسینی در شهر بغداد را داشتند، شناسایی و به هلاکت برسانند. %d8%a2%d8%aa%d8%b4+%d8%b3%d9%88%d8%b2%db%8c+%d9%87%d8%aa%d9%84+%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%b1%d8%a7%d9%86+%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c+%d8مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در آتش سوزی هتل زائران در کربلا، به هیچ یک از زائران ایرانی آسیبی نرسیده است. ادامه: آتش سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا/ به هیچ یک از زائران ایرانی آسیب نرسیده است نیروهای عراقی پنج تن از عوامل اصلی حادثه تروریستی را که روز ۲۳ شهریور ماه گذشته بیش از ۱۷۰ زائر از جمله ۱۰ زائر ایرانی را به خاک و خون کشیده بودند بازداشت کرد. یکی از شیعیان می گوید: از نهمین نور(علیه السلام) درباره مردی پرسیدم که: «حجّ واجب خویش را به انجام رسانده، سپس به مدینه منوّره شتافته و درود خالصانه خویش را نثار روح بلند اکرم(صلی الله علیه و اله وسلم) کرده است، از آنجا بسوی نجف و مرقد مطهّر مؤمنان(علیه السلام) بار سفر بسته و با ایمان خلل ناپذیر به اینکه آن حضرت حجّت خدا بر بندگانش و ب. با توجه به افزایش سفرهای اربعین و تردد زائران در جاده های منتهی به مرز، نیروی انتظامی توصیه هایی کاربردی ویژه زائران ارائه کرد. نیروهای عراق موفق شدند ۲ عامل انتحاری را که قصد داشتند زائران موسی کاظم (ع) را هدف قرار دهند، به هلاکت برسانند. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به آتش سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا گفت: آتش در یکی از اتاق های طبقه پنج هتل روی داده اما آسیبی به زائران ایرانی نرسیده است. ادامه: هتل زائران ایرانی در کربلا آتش گرفت رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حج امسال اطلاعات هویتی زائران در قالب مچ بند هایی در اختیار زائران قرار می گیرد. به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عراق حاکی از آن است که گرو تروریستی « ت ی عراق و شام» موسوم به " " در آ ین بیانیه خود مجددا مدعی شد که به مقدسات شیعه حمله خواهد کرد و آنها را با خاک ی ان خواهد ساخت. در همین حال یکی از سران به نام "ابوبکر الدمشقی" گفت: ما به نجف که پایتخت "رافضی"ها است، حمله خواهیم کرد و سر مراجع شیعه را خواهیم برید. وی . خاک کفش های زائران شفابخش است. مسؤولان اصرار داشتند با دستکش کفش های زائران را بگیرم ولی هیچگاه قبول ن ؛ حتی پیش از آنکه زائران کفش های خود را در نایلون قرار دهند و تحویل دهند. گرو تروریستی در پیامی ویدئویی، از طرفدارانش در سراسر دنیا خواست به حملات تروریستی علیه یی ها اقدام کنند. گرو تروریستی با انتشار پوستری از مسی، تهدید کرد که سال آینده و در جریان جام جهانی 2018 روسیه، در این کشور عملیات تروریستی انجام خواهد داد. در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان وقتى مولاى متقیان حضرت مومنان علیه السلام در بستر شهادت افتاده و لحظات آ عمر شریفشان را سپری می د، فرزند برومندشان حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام را در بر گرفته، به چسبانیدند و فرمودند:
«فرزندم، زود باشد که چشمم به تو در قیامت روشن گردد؛ فرزندم، چون روز عاشورا فرا رسید و داخل آب (فرات ) شدى مبادا . خاک پا تان، باز هم محلی شد تا اعضای گرو تروریستی جیش العدل(جیش الظلم) عملیات تروریستی مرگباری را علیه مرزبانان کشورمان به اجرا درآورند. معاون امور زائران استانداری قم گفت: مسافران و زائران به شهر مقدس قم با خیال آسوده سفر کنند چراکه همه چیز برای اطلاع رسانی و خدمات رسانی به آن ها محیاست. به گزارش شیعه آنلاین، پاپ واتیکان در اقدامی عجیب، طی اظهاراتی در مورد قتل عام یان در و عراق گفت: قتل عام یان در محکوم است و سازمان های بین المللی باید هر چه سریعتر پیگیر این موضوع باشند.
گفتنی است، پاپ مدعی شد که باید جلوی اقدامات تروریستی گروه های تکفیری علیه یان در گرفته شود.
نکته جالب و تجعب برانگیز این است که پاپ در خصوص قتل عام یان در عراق هیچ اظهار نظری نداشته و فقط گفته: این گروه از یان (عراق) یاغی بودند از همین رو توسط انقل ون سنی کشته شده اند!
وی در ادامه در مورد قتل عام یان عراق گفت: اگر لازم باشد حکومت عراق خودش در خصوص یان کشته شده تصمیم بگیرد.
لازم به ذکر است، جنگجویان تروریستی - تکفیری « ت ی عراق و شام» موسوم به " " نه تنها به شیعه و سنی رحم نکرده اند، بلکه بسیاری از یان را نیز در عراق و به قتل رسانده اند.
اما در پایان این پرسش مطرح می شود که چرا پاپ تاکنون بارها و بارها در مورد یان اظهار نظر کرده و ابراز نگرانی نموده اما در مورد یان عراق چنین نبوده است؟! یک رو مه یی گزارش کرد که رئیس جمهوری جدید اختیارات محرمانه ای به سیا داده تا بتواند مستقیما علیه مظنونین تروریستی حملاتی را انجام دهد. یک تیم تروریستی که با مأموریت انفجار و کشته سازی در ناآرامی های اخیر وارد کشور شده بود در منطقه شمالغرب منهدم شد. زائران خانه خدا از 20 ایستگاه پروازی کشورمان به حج تمتع مشرف می شوند که اولین گروه زائران نیز 27 تیرماه اعزام خواهند شد. از چند روز گذشته طرف عراقی در مرز شلمچه مانع ورود زائران ایرانی به عتبات می شود این در حالی است که این زائران مانیفست قانونی را از سفارت عراق دریافت کرده اند. در نخستین روز سال ۱۳۹۷، سال «حمایت از کالای ایرانی» آیت الله معظم انقلاب ی عصر امروز چهارشنبه با حضور در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در جمع زائران و مجاوران این حرم نورانی سخنرانی د.
زائران ایرانی در انفجار نجف آسیبی ندیده‌اند
  مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: زائران ایرانی در انفجار تروریستی امروز صبح (یکشنبه) در نجف آسیبی ندیده‌اند. محسن نظافتی گفت: ساعت ۸ صبح به وقت عراق، در منطقه دیوانیه استان نجف، بر اثر انفجار دو عامل انتحاری در پی درگیری با ان سیطره امنیتی این منطقه، متاسفانه. در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه ی و سازمان حج و زیارت به اهمیت توجه به شعار سال با ید سوغات زائران از ایران و تلاش برای تخصیص ارز به زائران سفرهای زیارتی به ویژه حج اشاره شد. همشهری آنلاین: س رست سازمان حج و زیارت از اعزام تیم مذاکره کننده ایران به عربستان و همچنین احتمال افزایش زائران حج تمتع آینده به ۸۰ هزار نفر خبرداد و گفت: خواسته ایران از عربستان برای اعزام زائران به حج ۹۶، امنیت و احترام زائران است که موضوع جدیدی نیست. فرمانده ناجا با تسلیت شهادت مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه در حمله تروریستی اخیر خاطرنشان کرد: دشمنان ملت بزرگ ایران بدانند که اینگونه اقدامات تروریستی و وحشیانه، بی پاسخ نخواهد ماند. عشق به اهل بیت رسول ا...(ص) ترجمان علمی و عملی «المودة فی القربی» است، که پس از «لااسئلکم علیه اجرا» آمده است. شرحی که از کلام حضرت حق در شرح رحمت، آیه شده است تا اشارتی باشد برای آدم های همیشه در تکلیف عشق نسبت به اهل بیت، آری، خداوند به ش می فرماید: بگو من اجر و مزد رس نمی خواهم مگر، مودت اهل بیتم... و این پیغام، عصر به عصر و نسل به نسل م. ایرنا نوشت: گروه تروریستی بامداد مرتکب جنایتی تازه علیه آوارگان در غرب استان نینوا در مرزهای عراق با شد و همزمان این گروه تروریستی با خم یک مدرسه ابت را در شمال موصل هدف قرار داد. داریا شهری است در حومه جنوبی دمشق روزگاری محل حضور زائران ایرانی و سایر شیعیانی بود که به عشق زیارت یکی از دختران المومنین علیه السلام (سکینه بنت علی بن طالب) به این شهر می آمدند و به همت همین زائران بود که مرقد این بانو بازسازی شد و شهر روزانه پذیرای صدها زائری بود که برای استشمام رایحه علوی از مرقد دختر بزرگوارش به آن سفر می د... منابع خبری گزارش دادند که حمله ای تروریستی علیه نیروهای پلیس مصر در جیزه رخ داده است. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: زائران ایرانی در حادثه آتش سوزی هتل آسیبی ندیده اند. ادامه: آتش سوزی در هتل زائران ایرانی کربلا طبل رسوایی غرب در آستانه مذاکرات هسته ای  طبل رسوایی غرب در آستانه مذاکرات هسته ای گرو تروریستی در چند روز گذشته در حالی با اقدامات تروریستی خود فضای برخی استان های عراق را ناامن ساخته که بسیاری از ناظران براین عقیده اند که تشدید سلسله اقدامات این گرو تروریستی آن هم در آستانه گفت وگوهای هسته ای،سناریوی از پیش تعیین شده غرب برای فشاربر مذاکره کنندگان ایرانی و تاثیر گذاشتن روی مذاکرات و بی نتیجه ماندن آن است.
گرو تروریستی نزدیک به یک هفته است که استان های شمالی عراق را نا امن کرده است.
نام اختصاری ت ی عراق و شام است. گرو ی تروریستی که آرزوهای بزرگی را در سر می پروراند. مهمترین وجه ممیزه این گرو تروریستی با سایر گروه های تروریستی بنیادگرا خشونت بی حد و حصر و قساوت قلب آن هاست که شیعه و سنی نمی شناسد این گروه پیش از این در و در مقابل بشار اسد می جنگیدند و پس از ناکامی در آن جنگ راه خود را به سمت عراق متمایل کرد و تلاش می کند ضمن ناامن این کشور مرزهای ایران رانیز هدف خود قرار دهد.
هفته گذشته فارین پالیسی در گزارشی را طرح سعودی ها برای مبارزه با نفوذ ایران در منطقه عنوان کرد و نوشت: نبرد کنونی در عراق در واقع نبرد سعودی علیه ایران به جهت تسلط بر خاورمیانه است.
این تحلیل برای انحراف از دشمن اصلی ارائه می شود. دشمن اصلی و رژیم صهیونیستی است.
آنچه در تحولات عراق بیش از هر چیز به چشم می آید وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و همگرایی گسترده مردم و با نظام حاکم در برقراری امنیت می باشد. نقش علما و لبیک مردم به درخواست علما برای جهاد علیه تروریسم که نشانگر طرح های فرهنگی غرب برای دین ز در عراق است، موجب شده تا حامیان اصلی تروریسم یعنی و انگلیس به دنبال ایجاد فضای رسانه ای برای اهمیت ز از حقایق جاری در عراق باشند.
حتی برخی رسانه های غربی نیز ادعای کمک نظامی ایران به ت عراق سر دادند که سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص انتشار گزارش هایی مبنی بر اعزام نیرو از ایران به عراق ضمن رد این گزارش ها گفت: هر حرکتی که اوضاع در عراق را پیچیده تر کند به نفع عراق و منطقه نبوده و مردم و ت عراق از تمامی گروه های مذهبی و دینی در جبهه ای مشترک به تقابل با عناصر خشونت گرا، افراطی و تروریستی خواهند پرداخت و ما معتقدیم یقینا حرکت در مسیر تقویت وحدت ملی، همراهی و انسجام داخلی عراق بحران تروریستی جاری را بطور کامل مهار و توطئه ها را خنثی می کند.
اما آنچه این روزها کانون توجه بسیاری از محافل شده است اقدامات مغرضانه این گرو تروریستی و تشدید فعالیت های آنها آن هم در آستانه دور جدید گفت وگوهای هسته ای است که از امروز شروع می شود
از برآیند این رویکرد خصمانه گرو تروریستی آن هم در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و۱+۵ می توان اینطور استنباط داشت که این گرو با حمایت هدایت کنندگان خود از جمله امریکا تلاش می کنند تا ضمن ایجاد رعب و وحشت حتی در مرزهای ایران در یک انزوای منطقه ای و بین المللی قرار دهد و سلسله اعصاب تصمیم گیرندگان تیم کشورمان را در گفت وگوهای آتی تحت تاثیر و به نوعی با ش ت مذاکرات همراه شود.
در همین زمینه سیاست روز در گفت وگو با کارشناسان به تبیین اه این گرو تروریستی پرداخته است.

سناریوی غرب را پیاده می کند
حسن هانی زاده کارشناس سیاست خارجی با بیان اینکه گرو تروریستی از سال ۲۰۰۴ از پیکره القاعده جدا و با هدف مقابله با نفوذ شیعیان عراق شکل گرفت گفت: این گرو عملیات سنگینی علیه ملت عراق و اماکن مذهبی و متبرکه داشت که ترور دردناک شهید محمد باقرحکیم و ترور برخی شیعیان و ون عراق توسط این گرو صورت گرفت.
وی افزود: گرو تروریستی که توسط بندر سلطان رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان با هدف جلوگیری از نفوذ ایران شکل گرفت تا سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را با عناوین مختلف انجام می داد و از این سال به بعد با حضور در و ایجاد پایگاه و نیز ت یب اماکن مذهبی و کشتار مردم بی گناه چهره واقعی خود را به جهانیان آشکار ساخت.
این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه موسوم به ت ی عراق و شام است تصریح کرد: با توجه به ش ت های پی د ی این گرو تروریستی در هم اکنون پایگاه خود را به عراق منتقل ساختند و اخیرا هم با حزب بعث فعال شده عراق و وابستگان به رژیم سابق موصول، صلاح الدین و کرکوک را در سر دارند که موفق هم نبوده اند چرا که با مقابله مردم روبه رو شدند.
هانی زاده با بیان اینکه این گرو تروریستی تلاش می کند به مرزهای ایران نزدیک شود ادامه داد و گفت: در همین راستا عربستان و قطر بیشترین نقش را در حمایت از این گرو تروریستی داشته اند که به نوبه خود باید پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه در آستانه دور جدید گفت وگوهای هسته ای هستیم خاطر نشان کرد و گفت: این گرو تروریستی با هدف کوچ دادن شیعیان عراق به مرزهای ایران و حتی داخل کشور تلاش می کند با سناریوهای دیکته شده از سوی یی ها، ایران را در یک انزوای بین المللی و انفعالی قرار دهد که تاکنون با و هوشیاری مردم و ت عراق این توطئه ها خنثی و نقش بر آب شده است.
وی گفت: در واقع یی ها که خود در شکل گیری گرو تروریستی نقشی اساسی ایفا کرده اند می خواهد از شرایط ناپایدار ت عراق به نفع خود در جهت مقابله با ایران بهره گیرد.

غرب می خواهد تصمیم گیرندگان ایران را تحت فشار قرار دهد مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در آتش سوزی هتل زائران در کربلا، به هیچ یک از زائران ایرانی آسیبی نرسیده است. در پی ش ت سنگین گرو تروریستی « ت ی عراق و شام» موسوم به " " در برابر عراق در سامراء، این گرو در جدیدترین بیانیه خود مدعی شد که عراق با همدستی " قدس" و " بدر" توانستند در این جنگ پیروز شوند. به گزارش پایگاه 598 به نقل از شیعه آنلاین، در همین راستا «أبوبکر البغدادی» سرکرده گرو تروریستی " " در عراق در این بیانیه گفت: عراق با نقشه و همدستی گروه "ق.