ترکیب ضد سیستم تمرین دهی صحیح

به نقل از خبرگزاریها در مورد ترکیب ضد سیستم تمرین دهی صحیح : به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، بازیکنان پرسپولیس ساعت 11 صبح امروز با حضور در مجموعه ورزشی درفشی فر یک جلسه تمرین بدنسازی را پشت سر گذاشتند. در این تمرین شاگردان درخشان بعد از 40 دقیقه کار با وزنه با حضور در زمین چمن به مدت 20 دقیقه تمرینات سرعتی و کارهای کششی را در برنامه های خود داشتند.

* رضا حقیقی به مانند دیروز غایب اصلی تمرین تیمش بود و این در حالی بود که هیچ از او خبر نداشت.

* امید عالیشاه و افشین اسماعیل زاده به دلیل سرماخوردگی زیر نظر کادر پزشکی به طور سبک تمرین د.

* تمرین بدنسازی سرخپوشان زیر نظر مومنی، مربی بدنساز این تیم برگزار شد و درخشان بر کار او نظارت داشت.

* بازیکنان و اعضای کادرفنی در پایان تمرین ناهار را به طور دسته جمعی در مجموعه صرف د. تمرین تیم فوتبال پرسپولیس که اولین تمرین این تیم پس از پیروزی مقابل بنه گز بوشهر در جام حذفی بود امروز برگزار شد که این تمرین با حاشیه هایی همراه بود که در زیر می خوانید:

به گزارش فارس، در حالیکه قرار بود این تمرینان در ساعت 15 و 30 دقیقه آغاز شود اما بازیکنان در ساعت 15 و 40 دقیقه وارد زمین شدند که این تأخیر گویا به دلیل جلسه ای بود که کادر فنی با بازیکنان در رختکن ورزشگاه درفشی فر برگزار کرده بود. به گزارش "ورزش سه"، تمرین عصرگاهی پرسپولیس زیرنظر حمید درخشان و کادرفنی این تیم از ساعت 14 استارت خورد. این تمرین البته با حواشی جالبی نیز همراه بود؛ حضور یکی از خواننده های زیرزمینی که بارها از علاقه اش به تیم پرسپولیس خبر داده بود، در محل تمرین سرخپوشان و گرفتن ع یادگار با بازیکنان و هواداران از نکات جالب اولین تمرین سرخپوشان بعد از اردوی کیش بود.

مقصودلو در حالی در تمرین تیم محبوبش حاضر شده بود که پرچم پرسپولیس را به گردنش آویخته بود.

وی روز گذشته در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی نوشته بود که می خواهد فوتبالیست شود و تیم راه آهن را برای فوتبالیست شدن انتخاب کرده بود. اما امروز در حالی که پیراهن شماره 8 پرسپولیس را بر تن کرده بود در تمرین این تیم حاضر شد و روی نیمکت پرسپولیس نشست. ژ آلونسو امشب در ترکیب بایرن اگرچه آلونسو هنوز با تیم جدیدش تمرین نکرده است، اما پپ گواردیولا قصد دارد از او در بازی امشب برابر شالکه استفاده کند. آلونسو که تا دیروز همچنان در مادرید به سر می برد، در یک نشست خبری رسما از هواداران رئال خداحافظی کرد. این بازیکن اسپانیایی قرارداد دوساله ای را به مبلغ 7.5 میلیون یورو با بایرن مونیخ به ام.
۱- برای رسیدن به properties کافیست alt را نگه داشته و روی فایل مورد نظر دوبار کلیک کنید.
2- کلید alt در هر پنجره ای ، با یک فشار منوهای پنجره را فعال می کند و با ترکیب آن با هر کدام از حروف منوها، که زیر آن خط کشیده شده است، پنجره مربوط به آن منو را باز میکند.
3- در مرورگر اینترنت اینترنت ا پلورر ، ترکیب alt و end شما را به آ ین صفحه ای که مشاه. این عنصر کمتر در طبیعت به صورت آزاد یافت می شود و بیشتر به صورت یک ترکیب با ماده ای چون انیدرید متبلور وسولفات خود بینی در منازل یافت می گردد. طرز تهیه: برای تهیه این عنصر باید مقداری ا ید اسکناس و نیترات کادیلاک هشت ظرفیتی را در یک ویلا مخلوط کرده و پس از مدتی گاز ناز و سولفور عشوه متصاعد می شود در نتیجه به صورت رسوب در ته ویلا باقی م. به گزارش "ورزش سه"، قرار بود این تمرین پشت درهای بسته برگزار شود اما با درخواست کانون هواداران پرسپولیس درخشان درهای تمرین را به روی خبرنگاران و هواداران باز کرد.

حدود 100 هوادار روی سکوها حضور یافتند و البته ت بودند.

مثل همیشه نادر باقری با گلرها به صورت جداگانه کار می کرد.

جواد حسن زاده سرمربی امیدهای پرسپولیس. گزارش تمرین آبی پوشان آندرانیک تیموریان پیش از تمرین امروز 45 دقیقه با سرمربی آبی پوشان گفت و گو کرد.تیم فوتبال استقلال آ ین تمرین خود را قبل از دیدار با تراکتورسازی تبریز در زمین کمپ مرحوم حجازی از ساعت 13 برگزار کرد.

به نقل از فارس، قبل از شروع تمرین امروز آندرانیک تیموریان زودتر به کمپ مرحوم حجازی آمد و 45 دقیقه با سرمربی استقلال در اتاق قلعه نویی گفت و گو کرد. هافبک استقلال در صحبت هایش مشکلات خود را با قلعه نویی در میان گذاشت و به نظر می رسد بعد از این گفت و گو تیموریان سوتفاهمات را کنار گذاشته و بلافاصله راهی زمین تمرین شد و به کار تاکتیکی پرداخت.

*در ابتدای تمرین امروز دوربین یکی از شبکه های تلویزیونی قصد داشت با بازیکنان استقلال مصاحبه کند که سرمربی استقلال اجازه گفت و گو به بازیکنان را نداد و از خبرنگار مربوطه خواست تا ورزشگاه را ترک کند.

*حدود 20 نفر از طرفداران استقلال در تمرین امروز تیم حضورداشتند.

در تمرین امروز آبی پوشان تمامی بازیکنان حضور داشتند و پا به پای هم تمرین د. هاشم بیک زاده نیز مسافر تبریز شد و استقلال با تمام قوا و بدون میلاد ف الدینی راهی تبریز می شود.

دیدار تیم های تراکتورسازی و استقلال فردا در ورزشگاه یادگار انجام خواهد شد.
گزارش تمرین آبی پوشانگزارش تمرین آبی پوشان
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاخیر به محل تمرین آبی پوشان آمد. به گزارش "ورزش سه"، تمرین روز گذشته استقلال برای آماده شدن این تیم جهت بازی با تیم نفت تهران با نظم و شور زیاد از ساعت 16:30 آغاز شد و اتفاقات مختلفی را از این تمرین به قرار ذیل مرور می کنیم:

* در حالی که قلعه نویی هنوز به سر تمرین نرسیده بود، تمرین تیم زیرنظر..................

ادامه مطلب رابخوانید
تمرین امروز صبح پرسپولیس از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد که این تمرین بدون حضور خبرنگاران و هواداران و پشت درهای بسته انجام شد.

به نقل از فارس، بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس ابتدا زیر نظر کادرفنی دقایقی دور زمین دویدند و سپس راهی سالن وزنه شده و به کار با وزنه پرداختند. تمرین امروز صبح به کار با وزنه اخ. در این که این استعداد را می توان پرورش داد تردیدی وجود ندارد. روانشناسان از مدتها قبل این اعتقاد را که هر استعداد اساسی را می توان تربیت نمود- و حتی استعداد متوسط را می توان با تمرین پرورش داد - پذیرفته اند. با تمرین حساب ذهنی، بزرگسالان می توانند قدرت محاسبه خود را بیش از دو برابر کنند. در مورد اثر تمرین بر روی حافظه، بسیاری از طریق تمرین قدرت یادآوری خود را دو برابر کرده اند..... تمرین در زبان عامیانه به کلیه تدابـیری گفتـه می شود که هدفـش فعـال ، بالا بردن و استحکام بخشیدن به توانایی ها و قابلیّت بازدهی است تمرین در زبان عامیانه به کلیه تدابـیری گفتـه می شود که هدفـش فعـال ، بالا بردن و استحکام بخشیدن به توانایی ها و قابلیّت بازدهی است . هدف اصلی تمرین در ورزشها این است که توسط فعالیّت های معین ،عناصر توانایی های تمرین کننده در زمینه های فیزیکی - روانی - ذهنی و اجتماعی بالا رفته و او را برای انجام مسابقه آماده سازد .یک تیم خوب بـاید تمرینـات مستمر داشته باشد برای اینکه حتماً در مسابقات بتـواند در هر لحظه ای که نیاز بودتغییر سیستم دهد. چه در حمله و چه در دفاع( نیازآن لحظه از بازی ) پس نیاز است کلیه بازیکنان کلیه سیستم های فوتسال و فوتبال را در حمله و دفاع وtaایستگاهی ویژه را آموزش دیده ودر هر شرایط استفاده کنند. در ادامه ی مطلب................. همواره مهمترین وعده غذایی را صبحانه اعلام می کنند در حالیکه مهمترین وعده غذایی یک ورزشکار تغذیه بعد از تمرین او است.
ریکاوری به معنی بازگشت یا به دست اوردن ح طبیعی یا سالم است
ریکاوری یکی از مهمترین جنبه های رژیم غذایی هر ورزشکار حرفه ای است. هنگامی که بدن خود را تحت فشار تمرینات و مسابقات منظم قرارمیدهید باید عضلات خود را بر. آ ین جلسه تمرین تیم ملی والیبال در آستانه اعزام به مسابقه های جهانی لهستان بر اساس اعلام قبلی فدراسیون والیبال قرار بود تمرین تیم ملی از ساعت 10:30 صبح امروز (یکشنبه) در محل فدراسیون والیبال برگزار شود اما این تمرین با تعلل ملی پوشان و کادر فنی حدود 30 دقیقه با تاخیر آغاز شد. حمزه زرینی مصدوم همچنان در کنار تیم ملی کارش را دنبال می کرد اما خبری از علیرضا نادی نبود. یکی از حاشیه های جالب تمرین امروز گم شدن کفش سید محمد عراقی بود. در حالی که همه ملی پوشان خود را برای تمرین آماده می د متوجه شد که کفش هایش در سالن نیست. گویا در جلسه قبل تمرینی کفش هایش را جا گذاشته بود اما صبح امروز نتوانسته بود آن را پیدا کند. در پایان این تمرین کواچ از این که بازیکنان دل به تمرین نمی دادند و اظهار خستگی می د، عصبانی بود و تاکید داشت که بازیکنان باید از لحاظ ذهنی آماده مسابقات جهانی باشند ادامه.... هافبک ملی پوش پرسپولیس در تمرین امروز بدون بانداژ به تمرین پرداخت تا امیدواری برای بازگشت زودهنگام به ترکیب و تمرینات گروهی توسط او افزایش یابد. اختصاصی از نیک فایل نمونه سوال و تمرین درس سیستم های خبره با و پر سرعت .
نمونه سوال و تمرین درس سیستم های خبره
نمونه سوال و تمرین درس سیستم های خبره یک صفحه پی دی اف نمونه سوال پایان ترم درس سیستم های خبره  بعلاوه یک فایل ورد 9 صفحه ای شامل تمرین سیستم خبره و حل آن برای سیستم خانه هوشمند
با
نمونه سوال و تمرین درس سیستم های خبره
سیستم ball and beam , مانند آونگ مع ، سیستم غیر خطی است که برای بررسی عملکرد انواع کنترلرها استفاده می شود. در این پروژه به بررسی و شبیه سازی عناوین زیر پرداخته شده است. -خطی سازی سیستم غیر خطی حول نقطه ی تعادل سیستم -پاسخ پله -پاسخ ضربه -بررسی کنترل پذیری و رویت پذیری مدل خطی شده ی سیستم -طراحی کنترلر فیدبک ح -طراحی رؤیت گر ح برای دریافت فایل. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، آ ین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس در تهران پیش از عزیمت به ازب تان برای دیدار مقابل بنیاد کار این کشور در مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت 15.15 در ورزشگاه درفشی فر آغاز شد که این تمرین با حاشیه هایی همراه بود که در زیر می خوانید: آموزش سیستم اعلام حریق توسط سایت برقکاری: به طور کلی طراحی، اجراء و بهره برداری از سیستم اعلام حریق به دو منظور حفاظت از جان افراد و اموال صورت می گیرد. بر اساس مقررات ملی ساختمان مبحث 13 و مقررات سازمان آتش نشانی سیستم های اعلام حریق بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. 1) سیستم های دستی: در این سیستم ها برای اعلام تنها از شستی های اعلام حریق استفاده می شود نقشه نصب اعلام حریق استراحت در تمرین: مدت زمانی که فعالیت انجام نمی شود.استراحت بین دوره ها و تکرارها با توجه به شدت تمرین و با توجه به فصل یا هفته انجام تمرین مهم می باشد. جهت کنترل درجه بندی و زمان بندی تمرین از دستگاه اسید لاکتیک و ضربان قلب استفاده می شود. به علت دسترسی همه در هر زمان به ضربان قلب و خصوصیت بدون تاخیر بودن نتیجه آن و به دلیل ش ت اسید لا. حل تمرین رسم دیاگرام تیرها امروز هم با یک جزوه کوچک و تمیز از مبحث تیرها در خدمت شما سروران گرامی هستیم که در آن به حل ۱۷ تمرین از بحث رسم دیاگرامهای تیرها پرداخته میشود و در ادامه منتظر شماست!! حل تمرین رسم دیاگرام تیرها تمرین روز قبل از بازی پرسپولیس با الوصل برگزار شد و برانکو تا حدی ترکیب تیمش را برای این بازی مشخص کرد.


آ ین تمرین تیم استقلال پیش از بازی مقابل استقلال خوزستان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار کاپ،در این تمرین که از ساعت 18 در زمین شماره 2
برگزار شد،امید ابراهیمی به دلیل آسیب دیدگی حضور نداشت تا مشخص شود نمی تواند در
بازی با آبی های خوزستان تیمش را همراهی کند.

* حسین صادقی و حنیفعمران زاده مانند روزهای گذشته غایب تمرین بودند.

*سیروس معدندار،مدیرگروه ورزش شبکه خبر از تماشاگران تمرین بود.

*استقلال که اردوی خود رادر هتل هما از ظهر امروز آغاز کرده پس از این تمرین راهی هتل می شود تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 18 امروز در ورزشگاه درفشی فر دنبال شد.

به نقل از فارس، در این تمرین بازیکنان پس از گرم بدن های خود مرور کارهای تاکتیکی را در دستور کار خود قرار دادند.

حمید علی عسگر و مهدی دغاغله اختصاصی به صورت جداگانه تمرینات دویدن را در دستور کار خود قرار دادند.

علی به دلیل حضور در مراسم ختم ناص.

90: از عملکرد خودت در این 14 هفته راضی بودی؟
این را باید از کادرفنی بپرسید که من چطور تمرین می . اما به هر حال در مورد ترکیب، این حق هر سرمربی است. حق طبیعی رسول هم بود. خدا شاهد است که از او سر سوزن ناراحتی و گلایه ندارم. من با جان و دل تمرین و هر وقت فرصت بازی داشتم با همه توان و وجودم بازی . در این 4 ماه مصاحبه هم ن و حاشیه ای هم ن. بازیکنان اما با روحیه بالا برای ب اعتماد کادرفنی برای حضور در ترکیب این تیم در اولین رقابت آسیایی در این تمرین حاضر هستند. این تمرین با توپ مخصوص لیگ قهرمانان در حال برگزاری است و هواداران نیز استقبال خوبی از شاگردان برانکو داشته اند. تنفس شکمی را تمرین کنید تنفس، اولین چیزی است که هنگام بروز احساسات یا خستگی و فشارهای جسمی و روحی، تحت تاثیر قرار می گیرد. تنفس، بر سیستم عصبی، قلب، عضلات، خواب، میزان انرژی، تمرکز و حافظه و بسیاری موارد دیگر مؤثر است. تنفس یکی از بزرگترین سیستم های دفع مواد زاید نیز به شمار می رود. هفتاد درصد از مواد زاید درون بدن ما با تنفس، از بدن خارج می شوند. 30 درصد این مواد از طریق پوست و تنها 10 درصد آن توسط کلیه ها و دستگاه گوارش دفع می شود. برای داشتن یک تنفس خوب باید تنفس شکمی را تمرین کرد. تنفس شکمی، تنفس عمیق و مؤثر است که راه خود را تا پایین و به سمت شکم پیش می برد. شکم به سمت جلو، به طرف پهلوها و حتی به سمت ستون مهره ها منبسط می شود. حرکت های ناشی از تنفس را می توان از پایین تا حدود لگن و از بالا در قسمت نوک ریه ها حس کرد. تنفس شکمی، تاثیری آرامش بخش دارد و ما، علی رغم تعداد کمتر دم و بازدم، احساس بهتری خواهیم داشت. بدن در این ح با هر نفس، ا یژن بیشتری را جذب و مواد زاید بیشتری را دفع می کند. برای بازآموختن روش تنفس از شکم و بهره مند شدن از فواید آن، راه ساده ای وجود دارد. تمرکز و آرامش از نکات عمده در انجام این تمرین هستند. 1- می توانید بایستید یا دراز بکشید(ترجیحاً بایستید). 2- در ح ایستاده، پاهای خود را نزدیک به یکدیگر قرار دهید. 3- عضلات خود را شل کنید و ذهن خود را از تمام افکار خالی کنید (انجام این کار به زبان بسیار ساده تر است تا به عمل!). 4- دست های خود را با چابکی به هم بمالید، کف یک دست را (دست چپ برای آقایان و دست راست برای خانم ها) روی نقطه « هارا» (hara) دو انگشت پایین تر از ناف قرار داده و دست دیگر را روی آن بگذارید. 5-دهان خود را اندکی بازکنید. 6- با کف دست ها، فشاری نرم و آهسته به سمت داخل شکم وارد کنید. با شمارش یک تا شش، نفس خود را بیرون دهید. دو شماره دیگر به فشار شکم ادامه دهید. 7- فشار را به آرامی قطع کرده و با شش شماره هوا بگیرید.دو شماره نفس را نگه دارید. هر دور اجرای فشار، نگه داشتن نفس، آزاد و نفس گرفتن، یک واحد تنفس نامیده می شود. 8-این روند را تا انجام ده واحد تنفس ادامه دهید. 9- چشم ها را باز کنید و چند قدم راه بروید. 10- حالا دست ها را پایین آورده و در دوطرف بدن قرار دهید، و اگر هنوز چشم هایتان باز است، آنها را ببندید. 11- خود را از از هر فکر و ذهنیتی آزاد کرده و حدود پنج دقیقه یا بیشتر، از ح «هیچ» لذت ببرید.
برای اینکه این کار را بدون مشکل و صحیح انجام دهید، باید هنگام فشردن نقطه «هارا»، نفس را بیرون داده (بازدم) و هنگام آزاد نقطه، نفس بکشید (دم). برای سادگی کار، حواس خود را بر فشار آوردن و آزاد تمرکز کنید؛ تنفس خود به خود انجام می شود. به مدت دو هفته تمرین ها را، یک مرتبه هنگام صبح و یک مرتبه در هنگام عصر، انجام دهید و ببینید که چه احساسی خواهید داشت. این تمرین برای بازگشت به حال خوب، در زمانی که احساس ناراحتی و خستگی می کنید، بسیار مؤثر است. در صورتی که کارمند ت هستید حتما از این تجربیات استفاده کنید: 1- در یک سیستم تی؛ سعی کنید «لال بودن» را تمرین کنید! این تمرین در میزان عزیز بودن شما بسیار موثر است. 2- در یک سیستم تی؛ هیچگاه کارمندان را با یکدیگر مقایسه نکنید؛ چون قطعا شاهد تبعیض خواهید بود. 3- در یک سیستم تی؛ اگر مدیرتان 3 یا 4 ایراد دارد انتظار رفتنش را نکشید، چون قطعا ن. تمرین تیم فوتبال پرسپولیس بعدازظهر امروز در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد.

به نقل از فارس، در این تمرین قرمزپوشان آ ین مرور کارهای تاکتیکی با توپ را در دستور کاری خود قرار دادند.

عمو گ میهمان ویژه تمرین امروز قرمزپوشان بود. او در تمرین امروز دقایقی با و برخی از بازیکنان در مورد ک ن غزه و جنایت های رژیم صهیونیستی گفت وگو کرد.. آموزش سیستم اعلام حریق توسط سایت برقکاری: به طور کلی طراحی، اجراء و بهره برداری از سیستم اعلام حریق به دو منظور حفاظت از جان افراد و اموال صورت می گیرد. بر اساس مقررات ملی ساختمان مبحث 13 و مقررات سازمان آتش نشانی سیستم های اعلام حریق بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. 1) سیستم های دستی: در این سیستم ها برای اعلام تنها از شستی های اعلام حریق استفاده می شود نقشه نصب اعلام حریق نقشه نصب اعلام حریق 2) سیستم های اتوماتیک: 1- متعارف 2- آدرس پذیر 3- هوشمند توضیحات تکمیلی ادامه مطلب تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در چارچوب لیگ برتر فردا در اهواز به مصاف فولاد خوزستان می رود. از همین رو پرسپولیسی ها آ ین تمرین خود را بعد از ظهر امروز به مدت یک ساعت در ورزشگاه درفشی فر برگزار د.

در این تمرین پرسپولیسی ها آ ین مرور کارهای تاکتیکی را در دستور کار خود قرار دادند.

مهدی دغاغله امروز با تاخیر در تمرین.
هافبک استقلال در تمرین امروز تیمش شرکت کرد. آندرانیک تیموریان که روز گذشته در تمرین تیمش شرکت نکرده بود امروز در محل تمرین آبی پوشان حاضر شد.

به گزارش فارس، این بازیکن بعد از دیدار جام حذفی اعلام کرده بود باشگاه نسبت به تعهداتی که به وی داده خیلی عقب است.

هافبک استقلال در تمرین امروز تیمش شرکت کرد. آندرانیک تیموریان که روز گذشته در تمرین تیمش شرکت نکرده بود امروز در محل تمرین آبی پوشان حاضر شد.

به گزارش فارس، این بازیکن بعد از دیدار جام حذفی اعلام کرده بود باشگاه نسبت به تعهداتی که به وی داده خیلی عقب است.
منصوریان باز هم روز گذشته ترکیب تیم خود را تغییر داد. سرمربی استقلال که بدون انجام تمرین تیمش را به زمین مسابقه فرستاد چندین و چند تغییر در ترکیب خود ایجاد کرده بود که یکی از مهم ترین آنها خارج پادوانی از ترکیب اصلی تیم بود. هدف آن است که ،شما تمرینات هر صفحه را 3 مرتبه، تقریباً 15-20 بار بتوانید انجام دهید. خیلی آرام شروع کنید ، سپس تکرارآن را زیاد کنید. تمرین 1: به پشت خو ده، دستها را بطرفین دراز کنید زانو ها زاویه 90 درجه با ساعد و بدن درست کنند. بگذارید چند سانتیمتری زانوها بطرف راست و چپ بیافتند. تمرین 2: به پشت بخو د،زانوها خم، پاشنه ها روی زمین.ستون فقرات را به زمین فشار دهید و با پا ها آرام مثل راه رفتن بطرف جلو بروید. تمرین 3: به پشت خو ده ،ران ها را بلند کرده و به ترتیب ران ها را 90 درجه خم کرده به جای اول برگردانید.(پاها را روی زمین قرار ندهید)کف دستها روی زمین قرار میگیرند. تمرین 4: به پشت خو ده،ستون فقرات را به زمین فشار دهید.سر دست راست وپا را از زمین بلند کنید.زمانی کوتاه در این ح نگهدارید.سپش سمت را عوض کنید. تمرین 5: این تمرین کلاسیک (قدیمی و معروف )میباشد.پاها از زانو خم و پاشنه ها روی زمین،بازوها بطرف جلوو سر و شانه کمی از زمین بلند و دوباره پائین. تمرین 6: به پشت خو ده،ران ها خم و از زمین بلند میشود.به تناوب ران ها را دراز و خم کنید. سر و شانه را کمی از زمین بلند کرده ، دست ها همزمان با پا ها به عقب و جلو میروند. تمرین 7: طاقباز روی زمین،زانوها خم و پاشنه ها روی زمین قرار میگیرند.سر و شانه را کمی از روی زمین بلند کنید و دو دستها را از یکطرف ران، بطرف جلو هل بدهید.سمت را عوض کنید. تمرین 8: به پشت خو ده،ران ها خم ،پای راست را بح صلیب روی پای چپ قرار دهید. دست راست روی زمین ،شانه را از زمین بلند کرده.با دست چپ زانوی راست را فشار میدهیم.3 ثانیه نگهمیداریم،سپش استراحت.سمت را عوض میکنیم. مطالبی در مورد ی ورزش(1)

گردآورنده: بهنام اصغری کارشناس ارشد " ی ورزش" از صنعتی کبیر (پلی تکنیک تهران) علم تمرین ( متغیرهای تمرین) مقدمه با نگاهی به آمار و رکوردهای جهانی رشته های مختلف ورزشی در سالیان اخیر، روند چشمگیر ارتقای آن ها به وضوح مشخص است. این امر بیانگر بهبود توانایی ورزشکاران در انجام تکنیک ها و تاکتیک های ورزشی است. یکی از مهم ترین عوامل این پیشرفت، افزایش دانش مربیان در هدایت بهتر ورزشکاران، بمنظور بهبود پتانسیل عملکردی و مهارتی، و کیفیت روانی آن ها از طریق تمرینات بدنسازی میباشد. به عبارت دیگر، هدف از تمرینات بدنسازی افزایش توانایی ورزشکار در ارائه هر چه بهتر تکنیکها و تاکتیکها است. در این راستا دانش وسیعی در حوزه های تخصصی ورزش های مختلف تحت عنوان علم تمرین وجود دارد که شامل روشها و برنامه های تمرینی می گردد. هر فعالیت جسمانی به تغییرات آناتومیکی، فیزیولوژیکی، بیوشیمیایی و روانی منجر می شود. کارایی فعالیت بدنی از مدت، مسافت، تکرارها، بار و تندی و تواتر اجراهای ورزشی حاصل می شود. به هنگام برنامه ریزی قالب کلی تمرین، این موارد به عنوان اجزای تشکیل دهنده تمرین، مورد توجه قرار می گیرند. تمامی اجزاء باید براساس ویژگی های اجرایی و روانی مسابقه قالب بندی شوند. با بررسی کل مراحل تمرین پیش از یک مسابقه، باید به درستی تعیین شود که کدام یک از این اجزاء برای ب اه طرح ریزی شده، مورد تاکید قرار گیرد. به عنوان قاعده ی کلی، در رشته های ورزشی که به سرعت و قدرت نیازمند هستند، شدت تمرین مورد تاکید است در حالیکه در رشته های ورزشی استقامتی، حجم تمرین مورد تاکید می باشد. در نهایت، در رشته های ورزشی که به مهارت خیره کننده و ظریف نیازمند هستند، پیچیدگی تمرین حائز اهمیت است. تمامی اجزای تمرین باید، متناسب با پیشرفت کلی ورزشکار، افزایش یابد. چگونگی این افزایش باید با توجه به برنامه سالانه و دوره ی ورزشی ورزشکار مورد توجه قرار گیرد. حجم تمرین حجم تمرین در واقع کمیت کار انجام شده توسط ورزشکار در طول تمرین می باشد که پیش نیاز پیشرفت های تکنیک، تاکتیکی و جسمانی می باشد. حجم تمرین از بخش های زیر تشکیل شده است: • زمان یا مدت تمرین • مسافت طی شده یا وزنه جابجا شده بر حسب زمان • تکرارهای یک تمرین یا تکنیک در واحد زمانی معین حجم تمرین با توجه به هر ورزش خاص و اهمیت نوع توانایی مورد نیاز متفاوت است. به این ترتیب برای ورزشکارانی که نیازمند استقامت هستند حجم بالاتری از تمرین در نظر گرفته می شود و برای ورزشکارانی که نیازمند توان هستند حجم کمتری اختصاص می یابد. برای رشته هایی که تکمیل مهارت های تکنیکی یا تاکتیکی امری ضروری است، تنها تکرارهای زیاد (افزایش حجم) می تواند پیشرفت کمی مهارت های مورد نیاز برای پیشرفت های کیفی عملکرد ورزشی را تضمین نماید. بنابراین در تمام رشته های ورزشی، اجرای ورزشی با افزایش تعداد جلسات تمرین و افزایش تعداد کار انجام شده در طول هر جلسه، پیشرفت می کند. مقدار افزایش حجم، تابعی از ویژگی های فردی و ویژگی های رشته ورزشی می باشد. ج (1)- حجم های پیشنهادی برای ورزشکاران مختلف سطح قهرمانی ورزشکار میانگین ساعت تمرینی ورزشکار در سال 20 نفر اول جهان 1000 ساعت قهرمانی بین المللی 800 ساعت قهرمانی ملی 600 ساعت قهرمانی محلی و استانی 400 ساعت افزایش خیلی زیاد حجم کار در هر جلسه تمرین برای ورزشکار می تواند زیان آور باشد. این افزایش به خستگی، کارایی پایین تمرین ، کار غیراقتصادی عضله و خطر افزایش صدمات می انجامد. در نتیجه، اگر حجم هر جلسه تمرین کافی باشد، افزایش تعداد جلسات تمرین در یک میکروسیکل از افزایش حجم کاری در یک جلسه تمرین منطقی تر است. حجم به مجموع کل کار انجام شده در طول یک جلسه یا یک مرحله تمرینی اشاره دارد که بر حسب کیلوگرم یا تن در هر جلسه و یا مرحله تمرین بیان می شود. بنابراین می توان گفت حجم تمرین تابع مدت زمان تمرین، میزان بار (برحسب کیلوگرم در هر جلسه یا مرحله تمرین)، تعداد تمرینات در هر جلسه تمرین، تعداد ست و تکرار برای هر تمرین می باشد. مربی برای محاسبه حجم باید از دو واحد اندازه گیری زمان و بار جابجا شده (یا مسافت طی شده) استفاده کند. در تمرین می توان دو نوع حجم را محاسبه کرد: • حجم نسبی: کل مقدار تمرین گروه ورزشکاران یا تیم در یک جلسه یا مرحله ی تمرینی خاص را حجم نسبی گویند که به ندرت برای شخص ورزشکار ارزشمند است. • حجم مطلق: اندازه گیری مقدار کار انجام شده ی ورزشکار، در یک واحد زمانی است که معمولا به دقیقه بیان می شود و اندازه گیری بهتری از حجم تمرین ورزشکاران است. شدت تمرین شدت تمرین در واقع کیفیت کار انجام شده به وسیله ورزشکار در یک دوره ی زمانی معین و از اجزای مهم تشکیل دهنده تمرین است که تابع قدرت تحریک سیستم عصبی در تمرین می باشد. به بیان دیگر، شدت تمرین بستگی به میزان فراخوانی سیستم عصبی مرکزی (cns) برای فعالیت ماهیچه ای دارد. شدت این تحریک وابسته به میزان بار، سرعت انجام حرکت و زمان استراحت بین تکرار تمرین است. همچنین فشار روانی تمرین به عنوان یک عامل مهم در شدت شناخته می شود. کار عضلانی و درگیری سیستم اعصاب مرکزی در طول انقباض حداکثر، تعیین کننده شدت تمرین یا مسابقه است. شدت می تواند بر اساس نوع تمرین اندازه گیری شود. در رشته های ورزشی که تندی حرکت در آن ها حائز اهمیت است، شدت بر حسب میزان انجام یک حرکت تقسیم بر زمان انجام آن اندازه گیری می شود. شدت فعالیت هایی که در مقابل یک مقاومت انجام می گیرد، بر حسب کیلوگرم اندازه گیری می شود. در ورزش های تیمی آهنگ بازی شدت را تعیین می کند. شدت تمرین براساس ویژگی های رشته ورزشی متفاوت است. با توجه به متغیر بودن سطح شدت در رشته های ورزشی، بهتر است که سطوح مختلفی از شدت در تمرین پی ریزی و به کار بسته شود. روش های متفاوتی برای اندازه گیری قدرک محرک و از این رو شدت وجود دارد. در ادامه به توضیح سه روش برای اندازه گیری شدت پرداخته شده است. ادامه این مطلب دو روز دیگر در همین پایگاه منتشر می شود. اگرچه پرسپولیسی ها بسیار امیدوارند که برای دیدار با ذوب آهن بازیکنان مصدوم و محرومی که در دیدار با نفت نتوانستند تیمشان را همراهی کنند، در ترکیب حضور پیدا کنند، اما نگاهی به اسامی بازیکنان محروم و مصدوم پرسپولیس نشان می دهد که تنها محمد نوری می تواند به ترکیب پرسپولیس اضافه شود. هدف این بخش، ارائه راه کارهایی عمومی برای نگه داری از تجهیزات مرکز داده است. بجز سیستم های برق و کابل کشی، اطلاعات مربوط به نگه داری از تجهیزات مرکز داده بسیار وابسته به اطلاعاتی است که تولید کنندگان آن تجهیزات ارائه می کنند. سیستم های کابل کشی، سیستم های الکتریکی، سیستم های سرمایش، سیستم هایit و ارتباطی، سیستم های کف کاذب، سیستم های اطفاء، سیستم های امنیتی، سیستم های پایش و مدیریتی از جمله مواردی هستند که نیازمند نگهداری در طول عمر خود می باشند. پس از انتخاب و نصب سیستم، معمولا ای از تولید کننده و یا تکنیسین نصب آن تجهیزات، موارد مربوط به نگهداری از آن ها را ارائه می دهند، علاوه بر این که برخی تولید کنندگان، قراردادهایی را جهت انجام این کار با مشتریان خود منعقد می کنند. تمامی تجهیزات مرکز داده، نیازمند نگهداری درست می باشند. این فعالیت ها می تواند شامل موارد نگهداری های مربوط به شرایط بحرانی، نگهداری های پیش گیری کننده، نگهداری های در هنگام اشکال و فعالیت های که هنگام به روز رسانی تجهیزات، باید انجام گیرد.
16 بازیکن رئال راهی اردوی تیم های ملی خود شده اند و برخی نیز به دلیل مصدومیت قادر به حضور در تمرین نبودند. تمرین امروز رئال مادرید در واقع تمرین تیم دوم این باشگاه بود. آربلوا، ناچو و ایارامندی که به تیم ملی اسپانیا دعوت نشده بودند امروز در والدبباس همگام با بازیکنان تیم دوم رئال و زیر نظر زین الدین زیدان به تمرین پرداختند.

راموس و کوئنترائو بصورت اختصاصی و زیر نظر فیزیوتراپ های باشگاه مشغول تمرین بودند. هر دو بازیکن یاد شده به دلیل مصدومیت به اردوی تیم های اسپانیا و پرتغال دعوت نشدند.

راموس در بازی مقابل اتلتیک بیلبائو از ناحیه کمر مصدوم شد و در نیمه دوم جای خود را به واران داد و کوئنترائو نیز که در بازی مقابل آلبانی از ناحیه همسترینگ پای چپ دچار مصدومیت شده بود از آن روز فرصت حضور در میادین را پیدا نکرده است. تاثیرگذارترین و مهمترین تمرینات بانوان خانم ها، همیشه نباید ورزش محدودی را انتخاب کنید، ایروبیک ، دستگاه های بدنسازی حرکاتی مناسب هستند اما نباید خسته کننده شوند و بدن شما به آنها عادت کند.با نگاه اول به این تمرینات فکر مردانه بودن آنها به ذهن شما می رسد، اما اینها مهمترین تمرینات ترکیبی بدنسازی هستند که نباید از آنها غافل شد، ا. سیستم تعلیق چیست؟ امروزه راحتی سرنشینان مهم ترین هدف سازندگان خودرو است.یکی از مهم ترین عوامل راحتی سرنشینان جلوگیری از انتقال ارتعاشات حاصل از محیط خارج به سرنشینان است. این ارتعاشات میتواند ناشی از عوامل متعددی مانند ترمز ،حرکت در پیچ و ناهمواریهای جاده و .... باشد. برای تحقق این هدف ،بین چارچوب شاسی و چرخهای خودرو سیستم تعلیق را. نحوه صحیح قرارگیری اندامها در ح های مختلف نحوه صحیح قرارگیری اندامها در ح های مختلف هنگامی که در مورد سلامتی صــحبت بـه میـان مـی آیـد بی تـردید وضــعیت صحیـح قرارگـیـری بـدن شـمـا هـنـگام فعالیتهای گوناگون در راس فهرست عوامل مهم سلامتی قـرار خـواهد گـرفـت زیـرا بـه انـدازه تغذیه مناسب، ورزش، پـرهـیـز از مواد الکلی و مـخدر و سیگار در حفظ سلامتـی بـدن موثر میباشد. وضـعـیت صحیح قرارگیری اندامها کمک مـی کند تا کـارهـایـتـان را بـا انـرژی بیـشتـر و اسـتـرس و خـستگی کمتر به انجام رسانید.
● هنگامیـکه وضعـیت بدن شما در ح مناسب میباشد: بازیکنان پرسپولیس که در ترکیب اصلی این تیم در بازی با الریان حضور نداشتند در ورزشگاه شهید کاظمی تمرین د. نخستین تمرین تیم فوتبال استقلال پس از بازگشت از اردوی ترکیه ساعت 18:45 امروز (یکشنبه) در زمین شماره 2 آغاز شد.

به نقل از تسنیم، آندرانیک تیموریان که روز گذشته اعلام کرده بود که تا امروز به مسئولان استقلال برای پرداخت مطالباتش فرصت می دهد، در تمرین شرکت نکرد. کرار جاسم و احمد جمشیدیان دیگر غایبان این تمرین بودند.

* حسین صادقی، هاشم بیک زاده و خسرو حیدری 3 ملی پوش تیم استقلال در تمرین حاضر شدند و مورد استقبال هم بازی های خود قرار گرفتند.

* یک راس پیش از آغاز تمرین زیر پای بازیکنان قربانی شد.

* قرار بود تمرین ساعت 18:30 آغاز شود اما با 15 دقیقه شروع شد.

* قلعه نویی دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد که بیشتر صحبت های وی مربوط به بازی های جام بود.

* در حالی که اعلام شده بود، تمرینات استقلال بدون حضور رسانه ها و هواداران برگزار می شود، اما حدود 20 تماشاگر اواسط تمرین موفق شدند خودشان را تمرین استقلال برسانند.

تیم فوتبال استقلال فردا (دوشنبه) در تورنمنت چهار جانبه جام ساعت 22:15 در ورزشگاه تختی تهران به مصاف ملوان انزلی می رود. دیگر بازی این تورنمنت شب بین تراکتورسازی و پیکان برگزار خواهد شد. نخستین تمرین تیم فوتبال استقلال پس از بازگشت از اردوی ترکیه ساعت 18:45 امروز (یکشنبه) در زمین شماره 2 آغاز شد.

به نقل از تسنیم، آندرانیک تیموریان که روز گذشته اعلام کرده بود که تا امروز به مسئولان استقلال برای پرداخت مطالباتش فرصت می دهد، در تمرین شرکت نکرد. کرار جاسم و احمد جمشیدیان دیگر غایبان این تمرین بودند.

* حسین صادقی، هاشم بیک زاده و خسرو حیدری 3 ملی پوش تیم استقلال در تمرین حاضر شدند و مورد استقبال هم بازی های خود قرار گرفتند.

* یک راس پیش از آغاز تمرین زیر پای بازیکنان قربانی شد.

* قرار بود تمرین ساعت 18:30 آغاز شود اما با 15 دقیقه شروع شد.

* قلعه نویی دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد که بیشتر صحبت های وی مربوط به بازی های جام بود.

* در حالی که اعلام شده بود، تمرینات استقلال بدون حضور رسانه ها و هواداران برگزار می شود، اما حدود 20 تماشاگر اواسط تمرین موفق شدند خودشان را تمرین استقلال برسانند.

تیم فوتبال استقلال فردا (دوشنبه) در تورنمنت چهار جانبه جام ساعت 22:15 در ورزشگاه تختی تهران به مصاف ملوان انزلی می رود. دیگر بازی این تورنمنت شب بین تراکتورسازی و پیکان برگزار خواهد شد.
اصول حاکم بر سالنهای تمرین هر هنرجوی تکواندو می بایست 15 اصل را در سالن تمرین رعایت نماید. دوجانگ تکواندو مکان مقدس و محترمی است که مخصوص تمرین تکواندو می باشد. موقعه ورود به به باشگاه به پرچم و باشگاه احترام بگذارید.بر حسب درجه به هنرجوها و اساتید احترام بگذارید.یونیفرمتان را تمیز و مرتب بر تن کنید و همیشه آنرا آماده تمرین نگهدا. در آ ین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس قبل از اعزام به امارات برانکو ترکیب سرخپوشان را محک زد. مقدمه با ورود علم الکترونیک به صنعت خودرو سازی،علاوه بر تغییرات اساسی که در طراحی موتور، سیستمهای سوخت، انتقال نیرو و دیگر قسمتهای اصلی خودرو ها بوجود آمد، زمینه برای طراحی و نصب سیستم های ایمنی و رفاهی پیشرفته آماده گردید. از اوا دهه 80، تعدادی از خودرو سازان بزرگ جهان خودرو های جدید خود را مجهز به سیستمی به نام کروز کنترل (cruise contro. پلیومتریک (تمرینات فوق العاده برای افزایش پرش) این روش تمرین در دهه 1960 توسط دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی ابداع شد. هدف این بود که قدرت پرش ورزشکاران روسی بیشتر شود. به تدریج این تکنیک در بین تمام کشورها رواج پیدا کرد، چون ثابت شد این روش در اکثر ورزش هایی که نیازمند دویدن سریع و پرش هستند بسیار مؤثر است. پلیومتریک ها تمریناتی هستند که عضلات را قادر می سازند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به حداکثر توان دست یابند.انجام این تمرینات به شما قدرت فوق العاده ای می دهد و به شما کمک می کند تا پرش عمودی خود را که یکی از مهمترین ویژگی های یک والیبالیست است را افزایش دهید. این تمرینات می تواند سرعت و ع العمل شما را در والیبال بسیار افزایش دهد و می تواند حتی پرش شما را تا 40-50 اینچ و حتی تا 60 اینچ (100-150 سانتی متر ) افزایش دهد! تمرین های پلیومتریک در یک مدت کوتاه زمانی نیروی زیادی را از سیستم عصبی و عضلانی شما می گیرد ، همچنین فشار زیادی را به مفاصل شما وارد می کند ، اگر این تمرینات خارج از برنامه ریزی صحیح و دقیق انجام گیرد ممکن آسیب های سختی را بر روی مفاصل و عضلات شما ایجاد کند. هرچند که بعد از این که این تمرینات را انجام دادید تاثیر فوق العاده آن بر روی بدنتان شما را به وجد می آورد و خستگی این تمرینات را فراموش خواهید کرد. نمونه ای از پرش های پلیومتریک پرش های عمودی پشت سر هم و پرش های موسوم به box depth (عمق ک) می باشند که هر دو آنها برای والیبالیست ها آشنا می باشند. در هر دوی این تمرینات بدن نسبت به زمین ع العمل نشان می دهد. در هردو تمرین ورزشکار روی زمین فرود می آید و بلافاصله دوباره بالا می پرد. هنگامی که پاها به زمین می خورند بدن (به ویژه عضلات پا) مجبور می شوند که وزن شخص را جذب کنند. این نیرو که باعث جذب وزن بدن می شود در واقع انرژی است که می توان از آن بهره برد. این انرژی برای مدت یک هزارم ثانیه ذخیره می شود و سپس هنگامی که عضلات شل می شوند تلف می شوند و از بین می روند. کلید کار، بهره بردن از این انرژی با حد اکثر سرعت ممکن برای دوباره بلند شدن از زمین است. و این همان کاری است که تمرینات عمودی پشت سر هم و پرش های box depth بدن را برای آن آماده می کنند. اما در هر حال ، این به تنهایی کافی نیست که صرفا بدانیم تمرینات پلیومتریک می توانند برای پرش مفید باشند. شما باید این را هم بدانید که چرا و چگونه این تمرینات را باید انجام بدهید. پرش در حال خم شدن بدن (با جمع پاها به داخل شکم) (tuck jumps) با حضور محسن مسلمان در تمرین امروز تیم پرسپولیس تنها غایب این تمرین فرشاد احمدزاده است که به دلیل عمل جراحی دوران نقاهتش را سپری می کند.