ترکیه بخش اعظم الباب را تحت کنترل درآورده ایم

به نقل از خبرگزاریها در مورد ترکیه بخش اعظم الباب را تحت کنترل درآورده ایم : شهر مهم بزاعه در شرق الباب توسط نیروهای تحت حمایت ترکیه تصرف شد .
الباب از سه طرف محاصره شده و اکنون سقوط قباسین و عقب نشینی از الباب محتمل است. مشخصا برای نجات الباب ضد حملات بیشتری را ترتیب خواهد داد .


خبرگزاری فارس: «الباب» تا چند روز دیگر آزاد می شود/ ترکیه و بازندگان بزرگ جنگ عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. مسئولان ترکیه قصد دارند یک شهر 80 هزار نفری در شمال شهر الباب واقع در ریف حلب بنا کنند. یکی از فرماندهان عملیات ترکیه در شمال ، موسوم به «سپر فرات»، به ضرب گلوله چند فرد ناشناس در شهر الباب حلب کشته شد. خبرگزاری فارس: «الباب» تا چند روز دیگر آزاد می شود/ ترکیه و بازندگان بزرگ جنگ عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. در پست های قبلی به طور مفصل به مسائل الباب پرداخته شد.

نیروهای ترکیه و درع الفرات در حال پیشروی در غرب و جنوب شهر هستند. و هم در حال حمله به تادف در جنوب الباب.

درگیری پیش آمده در مناطق حاشیه ای الباب ( الغوز ) بین و نیروهای #درع_الفرات معنایش رقابت نظامی برای تصرف الباب نیست.
چنین درگیری هایی در خارج از شهر که بر اثر افزایش خطو. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نیروهای توانستند شهرک استراتژیک تادف در جنوب شهر الباب را در عملیاتی با حمایت هوایی روسیه تحت کنترل بگیرند. برای اجتناب از هرگونه درگیری توافق شده دو طرف و نیروهای " آزاد" یک مرز مشخص داشته باشند. حمله گروه تروریستی به مواضع ترکیه در شهر الباب، واقع در شمال ، دستکم 6 کشته و زخمی برجای گذاشت. گروه های معارض تحت حمایت ترکیه که در عملیات موسوم به سپر فرات شرکت داشتند ادعا د که شهر «الباب» را کرده اند. معاون نخست ترکیه بدون توجه به حضور بدون مجوز نظامیان این کشور در خاک گفت: ما عملیات «سپر فرات» را انجام نداده ایم تا شهر «الباب» را به بازگردانیم! ترکیه تجهیزات نظامی جدیدی وارد پایگاه های نظامی خود در اطراف شهر الباب کرد. ایسنا نوشت: مسئولان ترکیه ای تحویل شهر الباب به مسئولان ای پس از آزادسازی این شهر را تکذیب د. رسانه های ترکیه خبر دادند طی درگیریهای امروز یکشنبه نظامیان این کشور با در «الباب» ، یک نظامی ترکیه ای کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. در حالی به شهر الباب مرکز در شمال رسیده است که برخی منابع خبری ترکیه اعلام د قصد دارد به ادلب مقر «القاعده» حمله کند. دفاع ترکیه خبر ورود نیرو های تحت حمایت آنکارا به مرکز شهر «الباب» را تایید کرد. مسئولان ترکیه ای تحویل شهر الباب به مسئولان ای پس از آزادسازی این شهر را تکذیب د. دیده بان روز دوشنبه اعلام کرد: 11 غیر نظامی از جمله سه کودک در حملات روزدوشنبه ترکیه به شهر الباب کشته شده اند.
خبرگزاری فارس: «الباب» تا چند روز دیگر آزاد می شود/ ترکیه و بازندگان بزرگ جنگ عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که در پی حملات گروه های مسلح تحت حمایت این کشور در شهر الباب طی 24 ساعت گذشته 56 تروریست به هلاکت رسیده اند. تلاش ترکیه و مع ن برای تصرف الباب از دست موجب آوارگی 40 هزار نفر شد. مسئولان ترکیه ای تحویل شهر الباب به مسئولان ای پس از آزادسازی این شهر را تکذیب د. یک رو مه ترکیه ای مدعی شد که عقب نشینی از شهر الباب در شمال شرق استان حلب را که هفته هاست ترکیه نتوانسته با شبه نظامیان وابسته به خود واردش شود، آغاز کرده است. گروه تروریستی پیش از عقب نشینی از الباب در شمال ، مرکز نیروهای ترکیه را در این شهر بمب گذاری کرد. ستاد ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد، اظهارات مقامات روسیه درباره حمله جنگنده های روسیه به منطقه الباب صحت ندارد. ایسنا نوشت: بعد از درگیری شدید با کنترل شهرک تادف در جنوب شرق الباب را در دست گرفت. منابع سوری از محاصره شدن تروریست های ی در شهر «الباب» و همچنین قوت گرفتن احتمال درگیری نظامی میان و ترکیه در این منطقه خبر می دهند. دفاع ترکیه خبر ورود نیرو های تحت حمایت آنکارا به مرکز شهر «الباب» را تایید کرد. شهر الباب پس از 75 روز نبرد بین و نیروهای تحت امر ترکیه به دست این نیروها شد. هر چند عملیات ترکیه با چراغ سبز روسیه از متحدان و حامیان اصلی دمشق انجام شد اما به نظر می رسد ت و دیگر هم پیمانش ایران با بدبینی به این دخ نظامی بدون مجوز ت مرکزی می نگرند. بخشی از تحلیلگران دخ ترکیه را بیشتر معامله دو طرف می دانند که هر دو طرف سود و زیان معامله را همزمان پذیرفته اند.
به نظر می رسد دلایلی مانند نگرانی ت مرکزی از قدرت گیری بیش از حد کردها و اتصال کانتون های کردی، تعهد ترکیه به جداسازی و مسلحین برای تحت کنترل آوردن لااقل بخشی از آنها، اجرای آتش بس متز ل، کاهش درگیری ها و هل دادن وضعیت به سمت گفتگوهای انگیزه هایی برای این توافق غیرعلنی بوده.
در هر صورت ترکیه با در دست داشتن برگهایی که با مداخله نظامی به دست آورده، یعنی کنترل مساحت وسیعی از شمال حلب و غرب فرات و شهر الباب علاوه بر اینکه در چانه زنی بر سر آینده موقعیت بهتری پیدا می کند، بلندپروازانه تر می تواند به گزینه های نظامی فراتر از این نیز بین د. هر چند به نظر می رسد با روند مناسب پیشروی در شرق کوبرس به احتمال زیاد بتواند راه نیروهای ائتلاف ترکیه را به سمت مرکز و الرقه سد کند اما تحرکات و نظامی ترکیه برای ورود به مناطق دیگری از از جمله شمال حسکه (کانتون جزیره) به طور مثال از طریق تل ض با رایزنی هایی که با دیگر احزاب کرد مخالف با پ ی د در عراق و انجام می دهند ادامه دارد.

اطلاعاتی از منطقه و شهر الباب:
منطقه الباب پیش از بحران بیش از 300 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده بود که شهر الباب در 30 کیلومتری شرق حلب با حدود 85 هزار نفر پرجمعیت ترین کانون جمعیتی این منطقه به شمار می آید. روستاهای شمال الباب عمدتا کرد نشین و ترکمن نشین و روستاهای جنوب الباب عمدتا عرب نشین می باشند. شهر الباب اولین شهر در استان حلب بود که در آوریل سال 2011 بر ضد ت در آن تظاهرات گسترده برگزار شد، 2012 به دست آزاد و 2014 به دست افتاد.
منطقه الباب شامل سه ناحیه الراعی، تادف و دیرحافر و 157 روستا به مساحت 920 کیلومتر مربع است. مساحت شهر الباب حدود 18 کیلومتر مربع (تقریبا یک دهم مساحت شهر حلب) است. مقایسه تطبیقی بین مساحت شهر الباب و شهر حلب را در تصویر مشاهده می کنید که مساحت این شهر اندکی از محله شیخ مقصود حلب بزرگتر است.
الباب اولین صادر کننده لبنیات و پنیر به مناطق دیگر است و کشاورزی شغل غالب مردم این منطقه می باشد.
در عملیات نظامی ائتلاف ترکی بنابر منابع مختلف بین 385 تا 444* (منبع: مرصد سوری) غیرنظامی بر اثر حملات هوایی، توپخانه ای و برخورد با مین های زمینی جان خود را از دست دادند. احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم در مصاحبه با شبکه المیادین اعلام کرد 18 نفر از بستگانش در جریان حمله به الباب جانشان را از دست داده اند.
ادعا می کند بیش از 400 نیروی ترکیه را کشته است اما در آمارهای رسمی وزارت دفاع ترکیه حدود 80-90 سرباز ترکیه از ابتدای عملیات جان خود را از دست داده اند. یک منبع دیپلماتیک روسیه گفت: در حال حاضر اتکاء اصلی در مبارزه با بر و نیروهای پشتیبان آن است که خود را به شهر الباب در شمال حلب رسانده و طی روزهای آتی اخبار مسرت بخشی از این مناطق… شهر الباب در شمال به عنوان یکی از آ ین پناهگاه های در این کشور اکنون با نخستین درگیری و نیروهای مورد حمایت ترکیه تبدیل به صحنه تقابل تمام عیار میان بازیگران جنگ این کشور شده و قدرت های… ژنرال خلوصی آکار، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه، اعلام کرده که به زودی شهر الباب به طور کامل از کنترل خارج خواهد شد و این شهر مهم و استراتژیک در اختیار آزاد و نظامیان ترکیه قرار خواهد گرفت. در حالی به شهر الباب مرکز در شمال رسیده است که برخی منابع خبری ترکیه اعلام د قصد دارد به ادلب مقر «القاعده» حمله کند. شب گذشته ( ) عملیاتی بی نظیر را محور ریف شرقی حلب انجام دادکه نتایج آن تنها به زمین گیر شدن ترکیه در الباب یا به خاک سپردن رویاهای اردوغان در محدود نمی شود، بلکه معادلات بزرگی را وارد میدان خواهد کرد. ت ترکیه آمار قربانیان جدیدترین انفجار شهر الباب در را به 60 تن افزایش داد. ترکیه اعلام کرد تسلط بر شهر «الباب» در کامل شده است. ایسنا نوشت: رجب طیب اردوغان با آغاز سفر دوره ای خود به سه کشور حوزه خلیج فارس در اولین مقصد این سفر وارد بحرین شد. وی در گفتگویی پیش از آغاز این سفرها گفت: اکنون نیروهای ما وارد مرکز شهر الباب شده اند و روند وج کامل از الباب آغاز شده است. گروه های مسلح در شهر الباب، برای تخلیه این شهر تحت نظر ترکیه، به توافق رسیدند....
محاصرۀ در الباب کامل شد shia muslim و هم پیمانانش با پیشروی به طرف شهر الباب در شمال که گروه تروریستی بر آن سیطره دارد آ ین خط تدارکات این گروه به طرف عراق را قطع د. به گزارش مصاف، به نقل از دیده بان (وابسته به مخالفان)، با پیشروی و هم پیمانانش به طرف شهر الباب در شمال ، در محاصرۀ کامل قرار گرفته است. از طرف جنوب و نیروهای سپر فرات که مورد حمایت ترکیه هستند از طرف شمال تروریست های را در این منطقه محاصره کرده اند.

پیشروی به طرف الباب باعث ایجاد نگرانی در زمینه درگیری این با ترکیه و گروه هایی شده که در چارچوب لشگر آزاد برای استرداد این شهر می جنگند.

کمتر از سه هفته به 5 کیلومتری الباب رسیده است.

ترکیه عملیات سپر فرات را اوت 2016 جهت تامین امنیت مرزهایش در برابر و توقف پیشروی نیروهای کرد، آغاز کرده بود. دیدبان می گوید که نیروهای ترکیه و آزاد در روزهای اخیر به طور گسترده با جنگجویان اطراف شهر بزاعه در شرق الباب درگیر شده اند.

نیروهای مورد حمایت ترکیه برای مدت کوتاهی بر شهر الباب سیطره یافتند، اما مهاجمان انتحاری روز شنبه آنان را از این شهر بیرون راندند.

منبع: العالم این انفجار در مسجد بزرگ شهر الباب از توابع استان حلب در شمال رخ داد. نخست ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد روند مبارزه با تروریست ها در الباب را در الرقه ادامه خواهد داد. یک مقام دفاعی یی از گفتگوی واشنگتن با آنکارا برای حمایت از نظامیان این کشور در شهر الباب خبر داد. ناظر اتاق عملیات حلب با بیان اینکه اقدامات زمینه پیشروی به سوی الطبقه و رقه را فراهم کرده گفت: احتمال درگیری بین با نیروهای ترکیه در مرحله پس از الباب وجود دارد. فکری ایشیک در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد کمتر از 100 تروریست ی در شهر الباب باقی مانده اند. دو شب پیش، تنها چند ساعت از ارسال پست قبلی گذشته بود که تحولات جدیدی در محور الباب صورت گرفت.
و تقریبا همه تحولات حاکی از وقوع همان مواردی داشت که اشاره شده بود.

محتملترین سناریو یی که عنوان شد پیشروی تا محاصره کامل الباب از جنوب و بلافاصله حمله ترکیه برای تصرف الباب بود.
همچنان به پا ازی مناطق، تا حد فاصل مواضع نیروهای #درع_الفرات ادامه داده و احتمالا در نهایت تادف را آزاد کرده و ترکیه هم به حملات خود برای تصرف شهر الباب ادامه می دهد.
همچنین مسئولان ترکیه اعلام د که با هماهنگی روس ها از وقوع برخورد با جلوگیری خواهند کرد.
طبق اخبار موجود ترکیه 1500 افسر نیرومخصوص خود را به الباب فرستاده و گروه های مختلف درع الفرات هم نیروهای جدیدی را برای تصرف شهر اعزام کرده اند.

آنچه که تاکنون به دست ترکیه افتاده، همان تپه شیخ عقیل و بیمارستان ملی الباب است که پیش تر چندین بار دست به دست شده و آنرا مجددا پس گرفته بود.
بنابراین هنوز نبرد الباب وارد جنگ شهری خاصی نشده است.
جهاد_رضا

نمایی کلی از آ ین وضعیت شمال استان حلب : http://www.mediafire.com/convkey/f32c/31gdppri1hg81b1zg.jpg خبرگزاری فارس: به دو کیلومتری شهر «الباب» حلب رسید +نقشهنیروهای سوری و رزمندگان مقاومت توانستند با عقب راندن عناصر در شهرک «ابوطلطل» به کمتر از دو کیلومتری جنوب شهر ارتباطی «الباب» در شمال شرق استان حلب برسند. دیده بان از ورود نیروهای ترکیه و شورشیان سوری تحت حمایت آنکارا به شهر الباب در شمال خبر دادند. تصویر زیر باقیمانده تانک منهدم شده ترکیه در حمله اخیرشان به الباب است .
ی که یک دهم مسلحین موشک های ضد زره ندارد!
تعداد زرهی های منهدم شده ترکیه در الباب به 30 دستگاه نزدیک شده... روز گذشته دواعش با انفجار یک انتحاری در اطراف سفلانیه در شرق الباب تعدادی از سربازان ترکیه را کشتند ..

به گفته منابع محلی در شهر الباب، در اثر انفجار مین هایی که در داخل و اطراف این شهر کار گذاشته در 24 ساعت گذشته دست کم 20 تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شده اند. شهر الباب در شمال به عنوان یکی از آ ین پناهگاه های در این کشور اکنون با نخستین درگیری و نیروهای مورد حمایت ترکیه تبدیل به صحنه تقابل تمام عیار میان بازیگران جنگ این کشور شده و قدرت های منطقه ای در این نقطه حساس وارد آزمونی ژئوپلیتیک شده اند که آینده و نبرد در این کشور را رقم می زند.