تعداد فوتی های قارچ سمی در کرمانشاه 5 نفر شد

به نقل از خبرگزاریها در مورد تعداد فوتی های قارچ سمی در کرمانشاه 5 نفر شد : تعداد مسمومان به دلیل مصرف قارچ سمی در کشور به بیش از ۸۰۰ نفر رسید. مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی کرمانشاه با بیان اینکه تعداد فوتی ها در واحدهای مسکن مهر سر پل ذهاب و کرمانشاه تا کنون ۲ نفر بوده است، گفت: خوشبختانه هیچ یک از واحدهای مسکن مهر در این منطقه ریزش نداشته و اسکلت ها سالم باقی مانده است. سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت ۵۹ نفر به دلیل مصرف قارچ در کرمانشاه خبر داد و تاکید کرد: دو نفر جان خود را بر اثر این مسمومیت از دست داده اند. گروه حوادث: سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش آمار فوتی های مصرف قارچ های سمی به ۱۸ نفر خبر داد. صالحی با بیان اینکه تعداد فوتی ها در واحدهای مسکن مهر سر پل ذهاب و کرمانشاه تا کنون 2 نفر اعلام شده است،گفت:خوشبختانه در هیچ یک از واحدهای مسکن مهر در این منطقه ریزش نداشته و اسکلت ها سالم هستند. رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی آ ین آمار مسموم شدگان بوسیله قارچ در استان را ۸۰ تن اعلام کرد. سخنگوی اورژانس کشور گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون ده ها نفر بر اثر مصرف قارچ در مناطقی از شهر کرمانشاه دچار مصدومیت شدند که متأسفانه دو نفر از آنها جان خود را از دست دادند. س رست سازمان اورژانس کشور از افزایش آمار مسمومان با قارچ های خودرو خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰۱۷ نفر با علایم مسمومیت با قارچ های خوراکی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد متاسفانه ۱۵ تن از هموطنان جان خود را از دست داده اند. پزشکی قانونی کشور آ ین آمار فوتی های ز له استان کرمانشاه را ۴۵۶ تن اعلام کرد. سخنگوى اورژانس کشور گفت: تعداد فوتى ها ناشى از مسمومیت با قارچ به ١٥ نفر رسید و ١٠١٧ نفر تاکنون مسموم شده اند. مجتبی خالدی سخنگوى اورژانس کشور با اشاره بهمسمومیت هاى ناشى از قارچ سمى در روزهاى اخیر گفت: در اثر مصرف قارچ های سمی تعداد ۱۵ نفر در استان های غربی کشور فوت د و ۱۱۶ نفر بستری شده اند  وی گفت: تاکنون تعداد ۱۰۱۷ نفر در اثر مصرف قارچ  دچار مسمومیت شدند و به مراکز درمانی منتقل شده اند. انتهاى پیام/ دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیت های ایران با بیان اینکه هر سال با فرارسیدن فصول بهار و پاییز، تعدادی از گونه های سمی قارچ در برخی نقاط کشور شروع به روییدن می کند، گفت: قارچ های سمی از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به قارچ های خوراکی دارند و تشخیص آنها، توسط افراد عادی میسر نیست، به همین دلیل امسال با تعداد زیادی از اینگونه مسمومیت ها در کشور. رئیس کمیته شناسایی قارچ های سمی که از یک ماه پیش تمام نمونه قارچ های مصرفی مربوط به بیماران مسموم شده را بررسی کرده، می گوید: ۳ نوع قارچ سمی که مردم از دل طبیعت جمع آوری و مصرف کرده اند عامل مرگ و میر افراد بوده است. علی صدیق پناه رئیس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ ایران گفت: به دلیل متوقف شدن فعالیت مرکز توزیع قارچ تهران، روزانه ۱۵۰تن قارچ از بین رفته و تولیدکنندگان این محصول متحمل خسارت ۷۵۰میلیون تومانی شده اند. با نهال های بلوط استان کرمانشاه می توان قارچ تروفل را به تولید اقتصادی رساند. عضو کمیسیون آموزش مجلس وضعیت مدارس و کلاس های درس مناطق ز له زده کرمانشاه را تشریح کرد. باید توجه داشت که تاکنون بیش از 500 گونه قارچ کلا دار از مناطق مختلف ایران گزارش شده است که در حدود 10 درصد آن ها، قارچ های سمی و خطرناک هستند.
مسمومیت به قارچ سمی طی چند روز اخیر به شدت افزایش پیدا کرده که در ایم مطلب با جزئیات بیشتری به… تعداد مسمومان به دلیل مصرف قارچ سمی در کشور به بیش از 800 نفر رسید. دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیت های ایران گفت: مردم باید توجه کنند که به هیچ وجه، قارچ های خودرویی را که در دشت ها و جنگل ها می روید، مصرف نکنند؛ چراکه سم اینگونه قارچ ها در اثر پختن، کب یا آب پز شدن از بین نمی رود و بازهم سمی می مانند. وقتی ی وارد رویشگاه قارچ وارد می شود تابلوهای رویش قارچ سمی به زبانهای مختلف را مشاهده می کند اما متاسفانه این تابلوها در کشورمان نصب نشده است. مردم باید توجه کنند که به هیچ وجه، قارچ های خودرویی که در دشت ها و جنگل ها می روید را نچینند و مصرف نکنند، چراکه اینگونه قارچ ها، در اثر پختن، کب و یا آب پز ، بازهم سمی می مانند و مواد سمی آنها ت یب نمی شود. مدیر کل پزشکی قانونی کرمانشاه گفت: آمار جانباختگان ز له کرمانشاه به 456 نفر رسید کشاورزان و کارشناسان بخش کشاورزی کرمانشاه با تولید قارچ تروفل آشنا شدند.
حرف هایی درمورد سنگینبزرگترین قارچ سنگی دنیا
 

کشور بلغارستان هرچند که با جنگل هایی زیبا و شگفت انگیزش یک مقصد گردشگری سرسبز برای گردشگران دنیا به حساب می رود، ولی شاید هیچ چیز درسرزمین بلغارستان به  قدر قارچ های سنگی غول پیکرش جالب نیست. قارچ های . مورچه ها در حالی که دنبال غذا می گردند با این قارچ ها مواجه می شوند و قارچ ها به سرعت آن ها را آلوده کرده و در سراسر بدنشان پخش می شوند و سیستم عصبی ه را منحرف می کنند. ز له کرمانشاه تاکنون ۴۷۴ فوتی و ۹۳۸۸ مصدوم به دنبال داشت
قارچ یکی از سبزیجاتی است که علاوه بر خاصیت طعم بسیار لذیذی هم دارد. ید قارچ کار بسیار سختی نیست… مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کارنمای کاری فرهنگیان استان کرمانشاه، در روند تحولات و پیشرفت ها در سطح استان پیشتاز و رو به جلو است. قهاری سالانه نزدیک به 70 تن قارچ تولید می کند و هر کیلو را به قیمت 5هزار تومان می فروشد. وی می گوید: سود خالص از پرورش قارچ برایم سالانه بین 40 تا 50 میلیون است.با پیشنهاد خواهرم وارد این حوزه شدم. قارچ ها به تعداد زیادی در دنیا وجود دارند و برخی از گونه های آنها سمی است اما تعداد زیادی از آنها خوراکی هستند و مصرف آنها مزایای سلامتی بسیار زیادی برای سلامت بدن دارد. کرمانشاه از استان های فرهنگی و تاریخی کشور است اگر در نوروز امسال قصد سفر به غرب ایران را دارید کرمانشاه زیبا و باستانی می تواند یکی از مقصدهای گردشگری شما باشد . دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از کشف و ضبط تعداد 102 قبضه اسلحه کلت کمری یک روز قبل از برگزاری انتخابات در نوار مرزی شهرستان ثلاث باباچاهی از توابع کرمانشاه خبر داد. 1- اختلالات محیطی و نا هنجاری های رشدی : رشد ضعیف و نا همگن میسلیوم در خاک پو.ششی،استروما، تشکیل نشدن پین ها، پین دهی ضعیف و ناکافی، پین دهی بیش از حد،پین های مرده، تشکیل قارچ های خاکی، تشکیل قارچ به فرم خوشه ای، بد فرم شدن قارچ ها، فلسی شدن قارچ ها بخصوص در فلاش اول، پایه های بلند، تغییر رنگ و ... .
2- بیماری های باکتریاییلکه باتریای. موسسات و تعاونی های اعتباری غیرمجاز، قارچ های سمی بازار پول هستند و ایران نباید بهترین رویشگاه این قارچ ها باشد. شمار مسمومان با قارچ سمی خودرو به ۶۵۸ نفر و هشت فوتی رسید و حال پنجاه نفراز مسمومان وخیم است. پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:با مشخص شدن هویت ۲۵ تن از اجسادی که در ساعات اولیه پس از وقوع ز له دفن شده بودند و مرگ دو تن در بیمارستان، تعداد تلفات ز له کرمانشاه به 483 تن رسید.
قارچ یکی از سبزیجاتی است که خواص بسیاری برای بدن دارد. برای از بین نرفتن خواص قارچ باید بدانید که…
مصرف قارچ خوراکی معمولا بی ضرر است ولی مصرف بسیار زیاد قارچ موجب بوجود آمدن تغییراتی در بدن می شود… آنها اظهار د که مصرف قارچ به کنترل وزن در افراد و در نهایت وضعیت کلی سلامتی کمک می کند. هر 5 قارچ سفید، خام و متوسط دارای 20 کالری، میزان چربی صفر، 3 گرم پروتئین و تقریبا بدون سدیم است. سوغات کرمانشاه سوغات کرمانشاه سوغات کرمانشاه سوغات کرمانشاه سوغات کرمانشاه ادامه مطلب درحالی که مصرف قارچ های طبیعی سمی طی چند روز گذشته باعث مرگ ۸نفر ازجمله یک کودک ۹ ماهه شده است، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از افزایش شمار مسموم شدگان به ۶۸۲ نفر خبر داده و به همشهری می گوید: تأکید می کنیم که مردم از قارچ های فله ای استفاده نکنند. مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد پس لرزه های ز له 7.3 ریشتری کرمانشاه به 1498 مورد رسیده است، گفت: در مجموع در 9 ماهه امسال نیز 1606 ز له در گستره استان داشتیم. دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از کشف و ضبط تعداد 102 قبضه اسلحه کلت کمری یک روز قبل از برگزاری انتخابات در نوار مرزی شهرستان ثلاث باباجانی از توابع کرمانشاه خبر داد. کرمانشاه چت,چتروم فارسی کرمانشاه چت,ادرس همیشگی کرمانشاه چت,اتاق گفتگوچت کرمانشاه ,گروه تلگرام کرمانشاه چت,ادرس بدون مشکل کرمانشاه چت
یک متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: سیستم ایمنی در ح طبیعی مانع رشد قارچ دهانی می شود، بنابراین افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، قارچ رشد سریعی دارد. رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: تا کنون صندوق حمایت از تولیدکنندگان قارچ به سبب کمبود اعتبارات، راه اندازی نشده است. «قارچ» یکی از مواد غذایی است که تا سال های پیش مصرف آن زیاد نبود؛ اما الآن می توان آن را به عنوان یک مواد غذایی جدی در نظر گرفت و برای همین در سال های اخیر تولید و پرورش قارچ یکی از شغل های درآمدزا به حساب می آید. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: در شهر کرمانشاه عابران پیاده همچنان در صدر قربانیان حوادث ترافیکی هستند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تعداد ی زن استان را ۹۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: کرمانشاه بیشترین ی زن را در کشور دارد. ۵۹ نفر دچار مسمومیت شده که ۵۷ نفر با بیمارستان اعزام شده اند. همچنین دو نفر شامل یک آقا ۵۱ ساله، در تاریخ ۱۶ اردیبهشت و یک نفر دیگر نیز پس از انتقال به شیراز جان خود را از دست دادند.