تقویت ایمان

به نقل از خبرگزاریها در مورد تقویت ایمان : هدف از آموزش مهارتهای زندگی ارتقاِء سازگاری فرد ابتدا با خودش سپس با دیگران و محیطی است که در آن زندگی می کند. این مهارتها به ما می آموزدکه در طول زندگی به ویژه در موقعیت های پر خطر چگونه عاقلانه و صحیح رفتار کنیم . اه مهارتهای زندگی بخشی از اه مهارتهای زندگی عبارت است از: تقویت اعتماد به نفس تقویت روحیه ی مشارکت وهمکاری رشد و تقویت . آنک ماه / آنک تصویر روشن مهتاب / آنک / ...واین حرف مردم بود / که در پیشانی قشنگ ماه / تصویر زیبای تو را می جستند / و گمان زیبایشان را تصویر می د اما... / همه مان عاشقانه ایمان آوردیم که: / ع ت / نه در ماه / که در دل بود و چراغ راه / بر سر شاخه دستان بود / و پرچم حرکت / ایمان ما به تو / ایمان به ماه نبود / که در طلوع خورشید رنگ ببازد / حتی ایمان به خورشی. این متن اختصاص به ایمان 91 داره که با ایمانی که داشت وبلاگم رو خوند و برام نوشت و این روزها بیشتر از همیشه نیاز دارم که حرفها و جملات گشته ام را مرور کنم و به خودم و قدرتم و درمانم و درمانگرم ایمانی دوباره بیارم به وجودت نیاز داشتم و ایمان دارم در آینده ای نزدیک با صبرو تلاش و کوشش می رسیدی به هر چه ایمان داشته باشی بر اساس آیات قرآنی هر چه ایمان شخص کامل تر شود، انسان خودش را بیش تر به خدا واگذار می کند. 1. مرتبه نخست ایمان شخص درمقام عمل، توکل است و این که انسان در کارهایش به خداوند اعتماد و توکل می کند تا کارهایش را پیش برد. پس هم کار را انجام می دهد و هم توکل دارد: فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِی. معنا و مفهوم « ایمان » واژه ”ایمان“ در کتاب مقدّس به مفهوم ایمان به خداوند است؛ هر چند در عهد جدید به مفهوم ایمان به نیز میباشد. ایمان همچنین اعتقاد راسخ به درستی تعالیم و اعتقاد به این حقیقت است که ما توسط مرگ نجات یافتهایم.
ایمان صرفا یک تفکر استوار و نیرومند نیست. این توکل کامل به خداوند است. این خود را وابسته به خدا دانستن است. برای مثال، فرض کنید ما به پلی میرسیم و شخصی به ما میگوید از روی پل عبور کنیم، ما به محکم بودن یا نبودن این پل مطمئن نیستیم ، اما اگر برای عبور از پل دچار ترس شویم، این نشان میدهد که ما فاقد ایمان به آن شخص هستیم. ایمان یعنی عبور نمودن از روی پل.
ما بواسطه ایمان نجات یافتهایم (افسسیان ۲: ۸). ما از طریق ایمان صاحب تمامی برکات شدهایم. لیکن بدون ایمان تحصیل رضامندی او محال است (عبرانیان ۱۱: ۶). و هر چه از ایمان نیست گناه است (رومیان ۱۴: ۲۳).
ایمان ما بی نهایت برای خداوند مهم است. داشتن ایمان به مفهوم این است که ما تکیه خود را نه بر خودمان بلکه بر خداوند قرار دادهایم. ایمان ما از نظر خداوند به عنوان عد و پارسایی ما بشمار میآید (پیدایش ۱۵: ۶ و تفسیر آن مشاهده شود). خداوند بیشتر از اعمال نیکوی ما، از ما میخواهد تا فروتنانه به او وابسته باشیم.
هر چند وقتی ما چنین ایمانی داشته باشیم طبیعتا اعمال نیکو نیز به دنبال آن خواهد آمد (افسسیان ۲: ۱۰). رؤیت اعمال نیکوی ما نشان از حقیقی بودن ایمان ما دارد. اگر ایمان ما سبب سوق دادن ما بسوی محبت و اطاعت از خداوند و انجام اعمال محبت آمیز نشود، آنوقت ایمان ما دروغین و باطل و یک ایمان مُرده است. یک چنین ”ایمانی“ سبب نجات ما نمیشود (متی ۷: ۲۱؛ غلاطیان ۵: ۶؛ یعقوب ۲: ۱۴-۱۷، ۲۳-۲۴). خداوند در آیه 14 سوره حجرات میفرماید: «قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لکِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا یَدْخُلِ الْإِیمانُ فِی قُلُوبِکُمْ ...»: اعراب بادیه‏نشین گفتند: ایمان آورده‏ایم، به آنها بگو: شما ایمان نیاورده‏اید، بگوئید آورده‏ایم، ولى هنوز ایمان وارد قلب شما نشده استهمچنین مومنان می فرمایند: ال. حجاب در اهمیت ویژه ای داردوازنصوص قرانی است . به همین خاطرمسائل ریزدرباره ی حجاب درقران کریم مطرح شده ومامسلمانان هم به آن مومن وپایبندبوده ایم اماعلیرغم ایمان وپایبندی اغلب ان رابه خوبی نمی شناسیم حتی بعضا"نمی دانیم که آیاقرآن کریم حجاب را مطرح کرده است یا خیر؟!مسلم است که در این صورت دچار مشکل خواهیم شد و نمی توانیم از آن به خوبی. اختصاصی از نیک فایل ایجاد و تقویت ایمان با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 ایجاد و تقویت ایمان: ایجاد و تقویت ایمان لذتی درونی است که بدون تعارف خیلی از ماها حسرت آن رامی خوریم که این لذت والای ایمان در دل ما ماندگار باشد.ائمه اطهار علیهم السلام راه کارهای عملی را برای ای. رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیاً ینَادِی لِلْإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ کفِّرْ عَنَّا سَیئَاتِنَا وَ تَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ (193/3).
ای پروردگار ما، ما شنیدیم صدای آن منادی ناپیدا را که ندای ایمان سر داده بود و می گفت: به پروردگارتان ایمان بیاورید. پس ایمان. تمرینات تقویت گردش خون : این تمرین و تمرین بعدی از تمرینات یوگا گرفته شده است. پیشنهاد می گردد هر دو تمرین را با هم انجام دهید. آنها گذشته از تقویت گردش خون ، تمرین خوبی برای ریل شدن می باشند. به پشت روی زمین خو ده، دست ها و پا ها را بطور عمودی بلند کنید. کف دست ها بطرف هم هستند. پنجه های پا را بداخل بکشید . برای یک دقیقه دست ها و پاها را تکان دهید. (دست و پا – حداقل حرکت خود را دارند.) مفاصل دست و پا بدون حرکت می مانند. تکان دادن با آرنج و زانو و همچنین با دامنه ای 2 سانتی متری انجام می پذیرد. زانو و آرنج را روی زمین قرار داده و تقویت گردش خون و ریل ی را احساس کنید. چنانچه مشکل دارید پاها را قائم نگهدارید. باید بالشتکی را زیر قرار داده و زانوها را کمی خم نمایید. ثامن تم : من به غیرت مردان سرزمینم ایمان دارم... گرم است……… خیلی !
راستش را بخواهی تحملش سخت است …..
اما میدانی گرمای چادرم را چگونه صبوری میکنم ؟؟؟؟؟؟
وقتی به یاد می آورم چادرم برای تو آرامش روح می آورد صبور میشوم !
نه ! …… نه ! خیال نکن منتی هست! منتی نیست !
.
.
.اما تو را به خدا……!
تو هم مواظب نگاهت باش تا هوا گرم تر نشود !
من به غیرت مردان سرزمینم ایمان دارم . خوف، خواه در برابر رَجا قرار گیرد یا در قبال اَمن، از اوصاف فعلی نفس و تحت تدبیر عقل عملی است و از سنخ انگیزه است نه شه تا در تحت نظارت عقل نظری واقع شود، بنابراین آنچه در تحقیق، تعدیل و تصحیح آن سهم تعیین کننده دارد ایمان است نه عِلم عقلی، زیرا علمِ عقلی وهم و خیال و حس را تنظیم می‏کند؛ نه آنچه را زیرمجموعه عقل عملی است، مگر به واسط. نشانه های وجود ایمان در بیان شهید آیت الله دستغیب(ره)؛ اگر گناهی از تو سر زد و باکی نداشتی، بدان ایمان [در قلبت] نیست شهید محراب آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب(ره)، درباره علامت وجود ایمان در انسان فرمودند: « اگر ی بخواهد ببیند ایمان دارد یا نه؟ اگر گناهی از او سر زد و ناراحت شد او مومن است. مثل زیان به مال و مرگ اولاد، دینش اگر صدمه ببیند، نزد او سخت تر از مردن اولاد است... هر فردی حساب خودش را برسد. نکند ایمان به پول، ریاست، جاه، مقام، شهرت و غیره باشد و ماسوی الله حتی تخیلات... اگر گناهی از تو سر زد و باکی نداشتی، بدان ایمان [در قلبت] نیست. چنان چه شادی از کارهای نیک، نشانه ایمان است. » منبع: کتاب باران فیض، ص۶۹ چرا خداوند خود را پشت ابرها پنهان کرده و معجزه اش را نشان نمی دهد؟ چگونه می توانیم مومن باشیم در حالی که ایمان مان را از دست داده ایم؟ چه بر سر ما می آید که می خواهیم ایمان بیاوریم اما نمی توانیم؟ پس آنها چطور که نه می خواهند ایمان بیاورند و نه می توانند؟ چرا من نمی توانم خداوند را در خود بکشم؟ چرا با اینکه سعی می کنم او را از قلبم برانم، به شکل تحقیرآمیزی در من زنده است؟ چرا نمی توانم از او فرار کنم؟». (مهر هفتم. اینگمار برگمن)تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری هفتم www.pichak.net کلیک کنید یکی از گناهانی که عامل می شود انسان دیگر در گناهان دریده شود، تهمت است. تهمت ایمان را از بین می برد. وقتی ایمان از بین رفت دیگر هر چه معجزه هم بیاوری، باورش نمی شود. بعضی از انی که در محضر نبی ّمکرّم(صلی الله علیه وآله) بودند، شق ّالقمر عظیم الشّأن(صلی الله علیه وآله) را دیدند، امّا آن قدر غرق گناه و نفاق خود بودند که آنچه را دیدند، انکار د؛ چون وقتی ایمان آب شد، دیگر تمام است. تهمت ایمان را آب می کند و از بین می برد. مهمترین آثار تهمت زدن عبارتند از:
1-زوال ایمان: صادق(ع) میفرماید: هرگاه مؤمن به برادر مؤمنش تهمت بزند، ایمان در دل او ذوب میشود، همان گونه که نمک در آب ذوب میگردد.
2-قطع روابط انسانی: صادق(ع) میفرماید: ی که برادر دینی اش را متهم کند، بین آن دو حرمتی وجود ندارد.
3- عذاب ا وی: اکرم(ص) میفرماید: هر به مرد یا زن با ایمانی بهتان زند یا چیزی را به او نسبت دهد که در او نیست، خداوند او را در روز قیامت بر تلّی از آتش به پا میدارد تا از آن چه گفته خارج شود.
4-رسوایی: در روایات آمده است: خداوند ی را که به دنبال عیبهای مسلمانان باشد، حتی در داخل خانهاش رسوا میکند.

رابطه بین ایمان و ایمان به معنای تصدیق است که جایگاه آن قلب است و معنایش تسلیم شدن است و از طریق زبان صورت می پذیرد از این همسنجی نتیجه می گیرند که هر مومنی مسلمان است و هر مسلمانی مومن نیست؛ اما این تمایز و همسنجی تمام کاربردهای این دو واژه در قرآن را در بر نمی گیرد. آیاتی در قرآن آمده است که می فرمایند ایمان برای برخی مردم کافی نیست . آرامشی از ایمان در لحن صدایش بود هر چیز خدا می خواست راضی به رضایش بود او غصه غربت را با خود به اسان برد او عطری از ایمان را چون هدیه به ایران برد بی آن که بخواهد او در خاک اسان ماند اودرس به مردم داد هر گاه که قرآن خواند او سوی شهادت رفت مهمان اسان شد با خاک مزار او ایران چو گلستان شد سروده ی:جعفر ابراهیمی کتاب تو بوی سیب میدهی واژه ”ایمان“ در کتاب مقدّس به مفهوم ایمان به خداوند است؛ هر چند در عهد جدید به مفهوم ایمان به نیز میباشد. ایمان همچنین اعتقاد راسخ به درستی تعالیم و اعتقاد به این حقیقت است که ما توسط مرگ نجات یافتهایم.
ایمان صرفا یک تفکر استوار و نیرومند نیست. این توکل کامل به خداوند است. این خود را وابسته به خدا دانستن است. برای مثال، فرض کنید ما به پلی میرسیم و شخصی به ما میگوید از روی پل عبور کنیم، ما به محکم بودن یا نبودن این پل مطمئن نیستیم ، اما اگر برای عبور از پل دچار ترس شویم، این نشان میدهد که ما فاقد ایمان به آن شخص هستیم. ایمان یعنی عبور نمودن از روی پل.
ما بواسطه ایمان نجات یافتهایم (افسسیان ۲: ۸). ما از طریق ایمان صاحب تمامی برکات شدهایم. لیکن بدون ایمان تحصیل رضامندی او محال است (عبرانیان ۱۱: ۶). و هر چه از ایمان نیست گناه است (رومیان ۱۴: ۲۳).
ایمان ما بی نهایت برای خداوند مهم است. داشتن ایمان به مفهوم این است که ما تکیه خود را نه بر خودمان بلکه بر خداوند قرار دادهایم. ایمان ما از نظر خداوند به عنوان عد و پارسایی ما بشمار میآید (پیدایش ۱۵: ۶ و تفسیر آن مشاهده شود). خداوند بیشتر از اعمال نیکوی ما، از ما میخواهد تا فروتنانه به او وابسته باشیم.
هر چند وقتی ما چنین ایمانی داشته باشیم طبیعتا اعمال نیکو نیز به دنبال آن خواهد آمد (افسسیان ۲: ۱۰). رؤیت اعمال نیکوی ما نشان از حقیقی بودن ایمان ما دارد. اگر ایمان ما سبب سوق دادن ما بسوی محبت و اطاعت از خداوند و انجام اعمال محبت آمیز نشود، آنوقت ایمان ما دروغین و باطل و یک ایمان مُرده است. یک چنین ”ایمانی“ سبب نجات ما نمیشود (متی ۷: ۲۱؛ غلاطیان ۵: ۶؛ یعقوب ۲: ۱۴-۱۷، ۲۳-۲۴).


کمال انسان در نظام تعلیم و تربیت ی رسیدن به قرب الهی است. این هدف غایی به اه زیر تقسیم می شود: الف: اه اعتقادی 1. ایجاد زمینه لازم برای خودشناسی و خداشناسی و تقویت روحیه حقیقت جویی. 2. تقویت ایمان و اعتقاد به مبانی و بسط بینش الهی براساس قرآن کریم و سنت (ص) و ائمه معصومین (ع) با مراعات اصول 12 و 13 قانون ی در مورد پیروان مذاهب ی و اقلیتهای دین. چاقی یا تقویت ترام در مرحله ی نور دادن لوح چاپی در قید کپی و انتقال دانه های ترام از به لوح، اندازه ی دانه های ترام میتواند تغییر کند و حتی شکل ترام عوض شود،این پدیده که به چاقی ترام یا تقویت ترام معروف است باعث پایین آمدن کیفیت کار چاپی میشود. برای به حداقل رساندن ضریب تقویت ترام (بهترین ضریب تقویت ترام یک است) در مرحلهی تهیه ی لوح چا. cevitt immun direct مشخصه ها : - تقویت سیستم ایمنی بدن
- حاوی ویتامین c و روی
- پیشگیری از سرماخوردگی
- تسریع بهبودی و ترمیم زخم ها روش مصرف : محتویات یک ساشه را یک بار در روز به طور کامل مصرف کنید. توضیحات : میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخمها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلولها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ نقش دارد. بطور کلی رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد. روی به عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی در سلامت پوست، فرم گرفتن و استحکام ناخنها و تقویت ساختار مو نقش بسیار مهمی ایفا می کند. چطور با خواندن، انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ معمولاً افراد هنگام مطالعه ی یک متن (مثلاً یک رو مه) سعی می کنند با حداقل تلاش و حداکثر سرعت به مضمون اصلی مطلب پی ببرند. شاید بتوان این استراتژی را «سریع خوانی» نامید. در این استراتژی... ایمان حاصل از ، خدای احرار می طلبد.پ.نزمانی که ایمان آن قدر بزرگ شود که ظرفیتی دنیایی برای آن پذیرا نباشد، معجزه رخ می دهد....ایمان را آسمان قلب کن تا معجزه رخ دهد! آیت الله بهجت (ره) : ائمه ی ما علیهم السلام در روایات به ما خبر داده اند که : خیلی از اهل ایمان و در عقیده در اثر ابتلائات بر می گردند.خدا کند ایمان ما تا آن وقت باقی بماند، و گرنه اگر ظهور هم نزدیک باشد ولی ایمان ما زایل شده باشد، دیگر ما را چه با ظهور آن حضرت و حضرت را چه با ما؟! در جای دیگر فرمودند که : برای مومنین تثبیت در دین و ایمان و ثبات قدم تا ظهور آن حضرت مهم تر است از ظهور آن حضرت. ایمان چیست؟ آیا هر بداند که خدا یکتاست ایمان دارد؟ آیا ایمان شیعیان به اندازه دیگران است؟ فرموده خاتم النبیین (ص) در رابطه با ایمان چیست؟ و سوالاتی دیگر که در رابطه با ایمان برای بشریّت پیش میاید... با مطالعه و این مطلب بسیار کوتاه به تمام سوالات مذکور پاسخ دهید. مطلب گوهر ایمان ایمان چیست؟ آیا هر بداند که خدا یکتاست ایمان دارد؟ آیا ایمان شیعیان به اندازه دیگران است؟ فرموده خاتم النبیین (ص) در رابطه با ایمان چیست؟ و سوالاتی دیگر که در رابطه با ایمان برای بشریّت پیش میاید... با مطالعه و این مطلب بسیار کوتاه به تمام سوالات مذکور پاسخ دهید. مطلب گوهر ایمان وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِیًّا لَقَالُوا لَوْلا فُصِّلَتْ آیَاتُهُ أَأَعْجَمِیٌّ وَعَرَبِیٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِینَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاءٌ وَالَّذِینَ لا یُؤْمِنُونَ فِی آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَیْهِمْ عَمًى أُولَئِکَ یُنَادَوْنَ مِنْ مَکَانٍ بَعِیدٍ ﴿٤٤﴾ و اگر ما این قرآن را به زبان عجم می فرستادیم کافران. یکی از شکایتهایی که برخی افراد از خود دارند این است که چرا برای صبح از خواب بیدار نمیماند و یا اصلاً به اهمیت نمیدهد و به عبارت دیگر در دین سستی میکند. باید توجّه داشت که: عامل اصلی خواب ماندن برای صبح و یا هر کوتاهی ای که در زمینه دین و عبودیت پیدا می شود در ضعف ایمان است.
همه ما کم و بیش از این عارضه رنج می بریم و ایمان کامل برای انس. خلاصه ای از سی دی عقل و ایمان ( دژاکام) . . .موضوع این است که تمام مصرف کنندگان با یک ماشین با سرعت در حال رانندگی هستند که به یک دوراهی می رسند که این دوراهی جایی بود که می خواستیم از اعتیاد رها شویم که یک راه ان این بود که راه کوتاه را انتخاب کنیم و سریع ترک کنیم یک راه دیگر این است که با صبر این کار را انجام دهیم اکنون می گوییم از آن دوراهی بود که تردید کردید و عبور نمودید و وارد جاده ای شدید که آرام رانندگی می نمایید ................
بعضی از گیاهان طعم تلخی دارد و به عنوان تقویت کننده، منقبض کننده و تمیز کننده روده ها در بدن عمل می کند. از این گیاهان تلخ اغلب برای بهبود هاضمه و مقابله با هاب استفاده می شود. به نقل از سایت «هلث نیوز» بعضی از این گیاهان عبارت است از:
گلپر : برای درمان سرماخوردگی و بیماری هایی چون روماتیسم از این گیاه استفاده می شود. گلپر معده را ت. خواص عمومی عسل چندگیاه: عسل طبیعی و خالص چندگیاه به دلیل داشتن آنزیم های گوارشی از قبیل آمیلاز، اراز، لیپاز و...، به هضم غذا کمک می کند. ضد ترش معده (عسل افزایش ترشحات اسیدی معده را تعدیل می کند) ضد ورم و عفونت روده ضد یبوست تب بر ضد اسهال ضدعفونی کننده دستگاه گوارشی تقویت کننده اعصاب ضد سرفه، آسم و زخم معده ضد سنگ کلیه و مثانه ضد کم خو . در قرآن در سوره مبارکه فتح می خوانیم: "هوالذی انزل السکینه فی قلوب المؤمنین لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم... " «او ی است که آرامش را در دلهای مؤمنان نازل کرد تا ایمانی به ایمان شان بیافزایند...». یقیقا داشتن آرامش در زندگی نخستین چشمه خوشبختی است و ی که از این نعمت محروم باشد از نعمت خوشبختی نیز محروم است وهیچگاه طعم خوشبختی را نخواهد چشی. نمی شود بدون خدا زندگی کرد. خیلی زود حس خواهید کرد که تنها از سر لج بازی ایمان نمی آورید، از سر آزردگی است. آزردگی از این نکته که چرا دنیا چنین است. ایمان هم چون عشق، شجاعت و دلاوری می خواهد. باید به خود نهیب زد و گفت که من ایمان دارم. آن وقت تمامی کارها درست می شود، همه چیز چنان به نظر می رسد که خود می خواستید. همه جا روشن و دوست داشتنی م. به مردان قدرت دهید ، تا صمیمیت فوران کند . مرد موجودی عاشق قدرت است . مرد از اینککه قدرتمند باشد حظ میکند . در آشمان اوج میگیرد و شما را نیز همراه خود بالا میبرد. از اینکه توانا باشد یا احساس توانایی کند لذت میبرد. تا وقتی که مشغول کشتن این احساس در مردان هستید بدانید که تنها میتوانید خواب خوشبختی را ببینید. اگر قدرت مرد را نادیده بگیر. سال 92 سال شومی برای تیم دریای بابل بوده و بعد از درگذشت ایمان عزیز در جریان بازی بر اثر سکته قلبی و درشراطی که جامعه ورزش استان و اعضای تیم دریای بابل هنوزدر بهت و شوک ازدست دادن ایمان عزیزنیا بودند اینبار دیگر بازیکن تیم دریا یعنی قاسم قلندریان در اثر صانحه تصادف و جراحت زیاد نتوانست دوام بیاورد و به دیار باقی شتافت تا به همبازی سابقش ایمان عزیز نیا بپیوندد. تیم دریای بابل این حادثه غم انگیز را به خانواده قلندران تسلیت گفته و آرزوی صبر برای بازماندگان و علو درجات برای قاسم عزیز را از خداوند منان خواستار است. واحد سلامت اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه یک با همکاری انجمن روانشناسان ایران و مدیریت محله شیخ هادی جهت طرح ارتقاء سطح سلامت و آگاهی اعضاء کانون سالمندان محله کارگاه آموزشی روانشناسی تقویت مهارت خلاقیت در ک ن ویژه والدین را در روز مورخ14/8/92 از ساعت 13الی 14 در خانه سلامت شیخ هادی برگزار نمودند ...............مسابقه...............مسابقه..........هر ی می تواند " اصلاح طلبها "را بهتر از قرآن معرفی کند بسم الله***************************************************************و اما قرآن : ( آیات 12 تا 16 سوره بقره ) و اذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قال انا نحن مصلـــحونالا انهم هم المفسدون و اذا قیل لهم ءامنوا کما امن الناس قال انومن کما ءامن السفهاالا انهم هم السفها و اذا لقوا ال. مراقبش باش چشم را میگویم . ممکن است تو را به یک لحظه از بهشت به قعر جهنم بکشاند. یک بار نگاه آلوده میشود عادت شود . و آن وقت که عادت شد میشود بنده ی کند تو را .. قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند ... (سوره نور آیه 30) حضرت فاطمه (علیهاالسلام):
إِنَّ الْحَیَاءَ مِنَ الْإِیمَانِ وَ الْإِیمَانُ فِی الْجَنَّةِ
همانا حیا از ایمان است و نتیجۀ ایمان، بهشت می باشد.
الکافی، ج۲، ص۱۰۶

در دست سپیده، برکاتی دگر است
پیغام سحر را، کلماتی دگر است
ای آن که امید زندگانی داری
در روشنی حیا، حیاتی دیگر است

#علی_اصغر_دلیلی_صالح
ای اهل ایمان ، مومنان هرگز نباید قومی دیگر را مس ه و استهزاء کنند( شما چه می دانید) شاید آن قوم که مس ه می کنید، بهترین باشند، و نیز بین ن با ایمان قومی، قومی دیگر را مس ه نکنند که بسا آن قوم بهترین ن باشند و هرگز عیبجویی مکنید و به نام و لقب های زشت، یکدیگر را نخوانید. (آیه 11 سوره حجرات) چه کنیم تا توفیق شب پیدا کنیم؟قصد چنین کار خیری خود ارزنده است. باید انگیزه این کار را تقویت کرده و با اراده جدی به انجام آن اقدام کرد. اگر انگیزه انسان قوی باشد و هدف والا، نه خواب می‏تواند جلوی انسان را بگیرد و نه خستگی و نه هیچ مانع دیگری. برای تقویت انگیزه باید به آثار و برکات و فواید شب توجه کرد. مردم در ایمان و اعتقاد برابر و ی ان نیستند :برخی ایمانشان ضعیف و بعضی متوسط و عده ای کامل اند. بی تردید ایمان کامل در گرو انجام دادن رفتارهایی است که مطابق دستورهای دینی و بر وفق عقل سلیم و فطرت پاک باشد. یکی از این رفتارها داشتن اخلاق پسندیده است. به طوری باقر(ع) فرمودند: کامل ترین مومنان از جهت ایمان و نیکو ترین آنان از نظر اخلاق است. . بحث از زندگانی و سیره ی معصومین(ع) به ویژه حضرت صدّیقه ی کبری، فاطمه ی زهراء(سلام الله علیها) دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنان تفکر و شه، عبرت آموزی، تقویت ایمان، الگو گرفتن، درس وحدت، ریشه ی و حل مشکلات، احیای دین و ایمان، ارتباط با بزرگان و درس دین داری و تقوا می باشد. این پرسشی است که بسیاری از داوطلبان کنکور ای سال آینده با آن مواجه هستند. شیوه صحیح مطالعه برای آزمون زبان انگلیسی ی تا حد زیادی بستگی به سطح فعلی شما از یک طرف و زمانی که برای درس زبان اختصاص می دهید بستگی دارد اما آمارها نشان دهنده این موضوع است که داوطلبانی که درصد زبان آنها در آزمون ی پایین است شانس قبولی نهایی کمتری دارند. برای . خواص سنگ طبیعی آمتیست ( آمیتیست )

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای ششم و هفتم

سنگ ماه تولد اسفند ، بهمن ، شهریور ، آذر

نماد خوشبختی

ضد جادو و امواج منفی

استفاده جهت مدیتیشن

متعادل کننده جسم و روح

آرام بخش

روشن نمودن چهره

الهام بخش

اثر پاک کنندگی پوست

تصفیه خون

تسکین سردرد

درمان بی خو اگزما و جوش و لک و پیس

تقویت مجراهای تنفسی و مغز و موها و سیستم ایمنی

کاهش مشکلات ناشی از مصرف الکل

از بین برنده خشم و اضطراب و اندوه

دارای اثر تسکین دهنده

کمک به کنترل افکار منفی

برای کمک به بهبود تمرکز

تقویت سیستم ایمنی و همچنین متعادل و شفای همه چاکراها

افزایش فعالیت مغز در سمت راست و کاهش توهم

کمک به توسعه توانایی های روانی

تقویت و توسعه شهود ، الهام ، شفا

بالا بردن افکار و آرمان های معنوی d لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه(1)
و انک لعلی خلق عظیم(2)
قال رسول الله(ص)
الخلق و عاء الدین.
اخلاق ظرف دین است.(3)
چون خدای تعالی ایمان را آفرید، ایمان گفت: خدایا مرا نیرومند گردان، پس خداوند آن را به خوش خویی و بخشندگی توانمند ساخت. (4)
ال حسن الخلق.
خوش خویی است.(5)

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
فضل بن یونس مى گوید: کاظم (ع ) به من فرمود؛ این دعا را بسیار خوان :
((اللهم لا تجهلنى من المعارین ، و لات جنى من قصیر))
:((خدایا مرا از انى که ایمان عاریه اى دارند قرار مده ، و مرا از تقصیر بیرون مبر))
عرض : معنى ایمان عاریه (ناپایدار) را دانستم ، ولى معناى ؛ ((مرا از تقصیر بیرون مبر)) . کرمانشاه- ایرنا- نایب رییس اول خانه احزاب ایران، تقویت احزاب را تقویت نظام، انقلاب و ارزش ها دانست و گفت: اگر احزاب تقویت شوند خیلی از مشکلات کشور حل خواهد شد. "من اناری را می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم، دانه های دلشان پیدا بود؛
...
می پرد در چشمم آب انار، اشک می ریزم،
مادرم می خندد، رعنا هم؛
زندگانی خالی نیست،
مهربانی هست،
سیب هست،
ایمان هست،
..."

سهراب سپهری

آنچه که سهراب از آن با نام "ایمان" یاد می کند، همان چیزی است که مردم امروز ندارند! چیز.
دمنوش های گیاهی با تقویت گردش خون در پوست سر و دفع سموم بدن به تقویت و رشد موها کمک می کنند.