تماشای پخش زنده پرتاب تلسکوپ تس ناسا توسط موشک اسپیس ای

به نقل از خبرگزاریها در مورد تماشای پخش زنده پرتاب تلسکوپ تس ناسا توسط موشک اسپیس ای : ایسنا/ پرتاب محموله ناسا برای ایستگاه فضایی بین المللی به دلیل شرایط نامساعد جوی به تعویق افتاد. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب کپسول فضایی "دراگون"(dragon) که قرار بود امروز از سوی شرکت "اسپیس ای "(spacex) انجام شود، به بامداد روز یکشنبه 14 داد موکول شد.  براساس پروتکل های پرتاب موشک "سازمان فضایی "(ناسا) برای پرتا. اسپیس ای تلسکوپ فضایی تس ناسا را با موفقیت به فضا برد + ویدیو تلسکوپ فضایی تس ناسا جدیدترین کاوشگر سازمان فضایی ست که به منظور شکار سیاره های فراخورشیدی، به وسیله موشک فال 9 کمپانی معروف اسپیس ای به فضا فرستاده شد. از چند روز پیش خبر مهمی در مورد ارسال تلسکوپ فضایی تس ناسا که با نام « نقشه بردار فراخورشیدی گذران» شناخته می شود، توجه بسیاری از علاقه مندان به ... نوشته اسپیس ای تلسکوپ فضایی تس ناسا را با موفقیت به فضا برد + ویدیو اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. ایسنا/   پرتاب محموله ناسا برای ایستگاه فضایی بین‌المللی به دلیل شرایط نامساعد جوی به تعویق افتاد. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب کپسول فضایی "دراگون"(dragon) که قرار بود امروز از سوی شرکت "اسپیس‌ای "(spacex) انجام شود، به بامداد روز یکشنبه 14 داد موکول شد.  براساس پروتکل‌های پرتاب موشک "سازمان فضایی "(ناسا) برای پرتاب یک . تلسکوپ فضایی "جیمز وب" که به مدت ۲۰ سال در توسعه بوده و جانشین تلسکوپ فضایی هابل است مراحل آ ساخت را طی می کند. این دستگاه بدون سرنشین ۸/۸ میلیارد دلاری احتمالا در اکتبر ۲۰۱۸ در مدار خورشید قرار خواهد گرفت و به مدت یک دهه (و شاید هم بیشتر) مرتفع ترین رصدگاه فضایی جهان خواهد بود. این تلسکوپ توسط ناسا و با همکاری و پشتیبانی آژانس فضایی ار. سازمان فضایی قصد دارد یک موشک را برای تولید ابر به فضا بفرستد. به نقل از اسپیس، "سازمان فضایی " (ناسا) قصد دارد صبح دوشنبه به وقت تهران یک موشک کوچک را برای تولید ابرهای مصنوی رنگی به فضا بفرستد. زمانی که موشکی به فضا پرتاب می شود و شما آن را تماشا می کنید، معمولاً تنها نکته ای که از دیدن آن هیجان زده می شوید، پرتاب شدن آن موشک است. اما بد نیست بدانید که به زودی و در پرت که ناسا انجام خواهد داد، قرار است نکات بیشتری برای تماشا وجود داشته باشد. قوی ترین موشک اسپیس ای قوی ترین موشک اسپیس ای که در واقع یک راکت فال هوی (falcon heavy) است، امروز به فضا پرتاب می شود. این موشک قرار است خودروی تسلا رودستر شخصی ایلان ماسک را حمل کند! کمتر از 24 ساعت تا پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ای باقی مانده است که این کمپانی بزرگ با انتشار انیمیشنی جدید، ... نوشته پخش زنده و تماشای آنلاین پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ای به فضا اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. شرکت فضایی اسپیس ای در راستای یت فرستادن تجهیزات، یک کپسول استفاده شده را توسط یک موشک بازی شده به فضا پرتاب کرد.
ناسا بدنبال ساخت پرقدرت ترین تلسکوپ جهان محققان ناسا در مریلند در حال برنامه ریزی برای ساخت یک تلسکوپ غول پیکر جهت کشف نشانه های احتمالی حیات هستند. تلسکوپ جیمز وب (jwst) ناسا در سال 2018 به فضا پرتاب شده و به محققان برای درک بهتر کائنات کمک می کند. اما ناسا از برنامه ساخت تلسکوپ جدیدی خبر داد که به اخترشناسان برای شناسایی نشانه های احتمالی حیات بیگانه کمک خواهد کرد. تیمی از محققان مرکز پرواز فضایی گودارد در مریلند در حال بررسی نیازهای علمی، فناوری و برآورد هزینه ساخت پرقدرت ترین تلسکوپ جهان هستند. این تلسکوپ غول پیکر که به اختصار atlast نامیده می شود، قادر به رمزگشایی از اسرار ستارگان در ک شان های دوردست در فاصله 10 میلیون سال نوری است. ان ناسا در حال بررسی شرایط استفاده از یک آینه فیبرکربنی 10 متری هستند که برخلاف آینه 6.5 متری تلسکوپ جیمز وب، رصد در عمق فضا را امکانپذیر می کند. در کنار تلسکوپ های فضایی هابل و جیمز وب که سال ها به فعالیت در فضا ادامه خواهند داد، تلسکوپ atlast می تواند طی چند دهه آینده به محققان برای پاسخگویی به سوالات اساسی از جمله: «آیا ما در جهان تنها هستیم؟» و «جهان چگونه به حیات خود ادامه می دهد؟» کمک کند. زمانی که موشکی به فضا پرتاب می شود و شما آن را تماشا می کنید، معمولاً تنها نکته ای که از دیدن آن هیجان زده می شوید، پرتاب شدن آن موشک است. هفته پیش، راکت «فالکن-۹» به فضا پرتاب شد و مرحله نخست موشک با موفقیت، عملیات خود را انجام داد. نمای پرتاب، ج و فرود مرحله نخست این موشک، موضوع تصویر نجومی امروز ناسا را تشکیل می دهد. دانشمند پس از گذشت یک سال موفق به بازگردانی بالون ناسا و تلسکوپ متصل به آن در جنوبگان شدند. همشهری آنلاین: پرتاب تلسکوپ شکارچی سیارک های ناسا، تس، به تاخیر افتاد و زمان پرتاب جدید آن برای روز چهارشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است. پرتاب موشک آنتاریس به دلیل وقوع مشکلات فنی به روز یکشنبه موکول شد. روز گذشته، یکی دیگر از موشک های فال 9 کمپانی فضایی اسپیس ا ، پس از پرتاب محموله ای به سمت ایستگاه فضایی بین المللی، با موفقیت روی زمین فرود آمد. این موشک این بار در فلوریدا و و در پایگاهی به نام landing… فقط چند دقیقه بعد از پرتاب موشک خودفرود فال ۹ شرکت اسپیس ای در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۱۶، شاهد انفجار آن بر فراز اقیانوس اطلس بودیم. گویا آی تی – ناسا قصد داشت با این موشک محموله هایی را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند و اعلام کرد انفجار آن ۱۱۲ میلیون دلار خسارت […] تکمیل و آماده سازی این تلسکوپ پیچیده حدود دو دهه به طول انجامیده و حالا بعد از انجام چندین آزمایش به منظور بررسی شرایط این تلسکوپ در سرمای شدید شمارش مع برای پرتاب آن به فضا آغاز شده است. در تصویر زیر کیم اون جونگ کره شمالی را در حال تماشای پرتاب آزمایشی موشک ضد هوایی جدید هدایت شونده در منطقه ای نامعلوم مشاهده می کنید که روز یکشنبه پرتاب شد. در چند ماه گذشته کره شمالی بر چندین مانور نظامی و آزمایش موشکی از جمله پرتاب آزمایشی موشک بالستیک میان برد هفته گذشته نظارت داشته است. پرتاب موشک فال 9 برای ارسال اه اینتل ست به فضا تنها 10 ثانیه پیش از پرتاب به دلایل فنی، لغو شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، در تصویر منتشر شده از سوی "سازمان فضایی "(ناسا) نقاطی که میزان فعالیت و واکنش ها در آنها زیادتر از بقیه است مشخص شده است. این تصویر با تلفیق تصاویر سه تلسکوپ بزرگ در هم ایجاد شده است. رصد اشعه های ای پرانرژی خورشید بوسیله مجموعه تلسکوپ های طیفی ناسا موسوم به "nustar" انجام شده است که نقاط پرفعالیت را با رنگ آبی نمایش داده است. پرتوهای کم انرژی اشعه ای خورشید بوسیله فضاپیمای ژاپنی "هیندو"( hinode ) رصد شده اند و در این ع به رنگ سبز دیده می شود. این فضاپیما در تاریخ 22 سپتامبر 2006 به فضا پرتاب شده و با همکاری و انگلیس به مطالعه و تصویربرداری از خورشید مشغول است. "رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا"(sdo) نیز پرتوهای فرابنفش خورشید را رصد کرده که در تصویر با رنگ های زرد و قرمز مشخص شده اند. براساس اعلام ناسا، هر سه تلسکوپ در تاریخ 29 آوریل 2015 اقدام به رصد خورشید کرده اند و این تصویر حاصل همکار همزمان آنهاست. تلسکوپ خورشیدی امروزه با پیشروی ستاره شناسان و دانشمندان ناسا در ک شان و فضاهای بین ستاره ای، نیاز به تلسکوپ های قدرتمندتر، بیشتر از همیشه احساس می شود. به همین دلیل، دانشمندان و محققان ناسا به دنبال راهی برای ساخت یک تلسکوپ خورشیدی بسیار قدرتمند هستند. در طرح پیشنهادی محققان، قرار است از نور خورشید به عنوان یک عدسی قدرتمند استفاده ... نوشته مطالعه و برنامه ریزی ناسا برای ساخت یک تلسکوپ خورشیدی اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. محموله ای که قرار بود دیروز از پایگاه فضایی فلوریدا توسط اسپیس ای به فضا فرستاده شود، امروز با موفقیت پرتاب شد. خبرآنلاین/ امروز ساعت 15:30 دقیقه به وقت تهران موشک فال 9 با موفقیت پرتاب شد و محموله ای را برای های جاسوسی به فضا برد. این محموله سری که تجهیزاتی خاص برای nrol-76 را به فضا می برد، قرار بود دیروز پرتاب شود؛ اما تنها 52 ثانیه به پر. چهارشنبه ۲۴ ژانویه، همه ۲۷ موتور موشک «فالکن هوی» برای نخستین بار روشن شدند تا قوی ترین موشک بر امروز، گامی دیگر به پرتاب آزمایشی خود که برای هفته آینده برنامه ریزی شده است، نزدیک شود. شرکت اسپیس ای پس از پرتاب "زوما" که پس از 5 ژانویه سوار بر فال 9 صورت می گیرد، قصد دارد بزرگترین موشک تاریخ را به فضا بفرستد. شب گذشته در ضیافت افطار خود با ون در مورد پرتاب موشک توسط گفت: پرتاب موشک کاملا بجا، درست و ضروری بود. اجازه شورای عالی امنیت ملی به نیروهای مسلح بیش از آنچه بود که انجام شد، هر که بخواهد تعدی کند، پاسخ قاطع دریافت خواهد کرد. سخنان او را در ویدئوی زیر بشنوید. محموله جاسوسی اسپیس ای به فضا پرتاب شد محموله جاسوسی اسپیس ای به فضا پرتاب شدمحموله ای که قرار بود دیروز از پایگاه فضایی فلوریدا توسط اسپیس ای به فضا فرستاده شود، امروز با موفقیت پرتاب شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، امروز ساعت 15:30 دقیقه به وقت تهران موشک فال 9 با موفقیت پرتاب شد و محموله ای را برای های جاسوسی به فضا برد.
این محموله سری که تجهیزاتی خاص برای nrol-76  را به فضا می برد، قرار بود دیروز پرتاب شود؛ اما تنها 52 ثانیه به پرتاب مانده بود که متخصصان متوجه وجود مشکلات فنی در موشک شدند و تصمیم گرفتند 24 ساعت پرتاب موشک را به تعویق بیندازند.

منبع: ایسنا
به گزارش ناسا، این سیاره موسوم به کپلر-90i که توسط تلسکوپ فضایی کپلر ناسا رصد شده، هشتمین سیاره است… شرکت "اسپیس ای " قصد دارد تا بامداد یکشنبه آینده یک مخابراتی را با استفاده از یک موشک "فال ۹" که قبلا مورد استفاده قرار گرفته به فضا پرتاب کند. شرکت اسپیس ای پس از پرتاب "زوما" که پس از 5 ژانویه سوار بر فال 9 صورت می گیرد، قصد دارد بزرگترین موشک تاریخ را به فضا بفرستد. موشک فال ۹ شرکت اسپیس ای برای ارسال محرمانه و جاسوسی ت روز ۱۱ اردیبهشت از سکوی ۳۹a در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد. این ع از میان تصاویر آسوشیتدپرس برگزیده شده است. قدرتمندترین موشک جهان به نام «سیستم پرتاب فضایی» (sls) که متعلق به ناساست، مرحله بازبینی طراحی بحرانی خود را از سر گذراند و یک گام دیگر به پرواز سرنشین دار خود نزدیک شد. ایسنا نوشت: مرحله بازبینی طراحی این موشک 11 هفته طول کشید و 13 تیم متشکل از ان و دانشمندان ناسا بیش از 1000 سند را بازبینی د تا تعیین کنند که آیا این موشک مفهومی آماده تولی. در شرایطی که مدیران اسپیس ای از موفقیت کامل پرتاب موشک «فالکن-۹» سخن می گویند و خود را برای نخستین آزمایشی موشک «فالکن هوی» آماده می کنند، وال استریت جورنال و بلومبرگ از گم شدن محموله چندمیلیارد دلاری این پرتاب خبر می دهند. اسپیس ای 13 دسامبر(۲۲ آذر) برای اولین بار در تاریخ، در راستای یت فرستادن تجهیزات، یک کپسول استفاده شده را توسط یک موشک بازی شده به فضا پرتاب خواهد کرد. برای اولین بار در تاریخ است که از یک موشک و فضاپیمای استفاده شده به صورت همزمان برای یک یت فضایی استفاده می شود. اولین یت تی اسپیس ای برای پرتاب یک جاسوسی به فضا به خاطر مشکل فنی ۲۴ ساعت به تعویق افتاد. گفته می شود پرتاب امروز یکشنبه به خاطر کشف مشکلی در یکی از سنسورهای موشک لغو شده است. مردم قم در مجلس شورای ی گفت: پرتاب موشک هایی که آماده بودند موجودات زنده را به فضا ببرند، با شکل گیری ت یازدهم متوقف شد و توقف این پروژه تا به امروز ادامه دارد. سازمان فضایی قصد دارد یک موشک را برای تولید ابر به فضا بفرستد. پایگاه اینترنتی تصویر نجومی روز ناسا، امروز تصویر سح سیاره نمای ngc 7027 را از نگاه تلسکوپ فضایی هابل منتشر کرد. سح سیاره نما در آ ین لحظات مرگ ستارگان خورشیدمانند پدیدار می شود. 2 سال قبل در: اخبار, علم و دانش, هوا و فضابدون نظر بیش از ۳۰ مدرسه ی مقطع راهنمایی و دبیرستان در پانزدهمین سالگرد جشنواره ی پرتاب موشک های دانش آموزی مصادف با ۱۰ آوریل ( ، ۲۰ فروردین) آماده ی رقابت خواهند بود. این جشنواره هر ساله توسط مرکز هوا و فضای marshall ناسا واقع در alabama ، huntsville برگزار می شود. تیم های مدارس راهنمایی و دبیرستان در این رق. موشک «فالکن هوی اسپیس ای » که بامداد چهارشنبه ۱۸ بهمن به فضا پرتاب شد، محموله خود را با موفقیت در منظومه شمسی رها کرد؛ اما امروز فاش شد که این موشک، قطعه ای ارزشمندتر از خودروی تسلا رودستر را به فضا برده… اسپیس ای با استفاده از موشک های قابل استفاده مجدد در صنعت هوا و فضا دست بالا را دارد اما قرار است این هفته در پرت تاریخی برای رساندن تدارکات به ایستگاه فضایی از کپسول دراگون و و موشک فالکن ۹ برای بار دوم استفاده کند. موشک فال ۹ در حال آماده سازی در سکوی شماره 39a پایگاه فضایی فلوریدا است تا برای پرتاب اینتل ست به کار گرفته شود. این سنگین ترین محموله ای خواهد بود که اسپیس ا به فضا پرتاب کرده است. اولین موشک قابل بازیافت فال 9 ایده استفاده از موشک های قابل بازیافت چیز جدیدی نیست؛ اما کمتر شرکت فضایی قادر به انجام آن است. بعد از 15 سال تلاش، حالا کمپانی اسپیس ای (spacex) اولین موشک قابل بازیافت فال 9 (falcon 9) را با موفقیت از پایگاه فضایی کیپ کاناورال ای فلوریدا به فضا پرتاب کرد. ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی اسپیس ای ... نوشته سرانجام موشک قابل بازیافت فال 9 با موفقیت به فضا پرتاب شد + ویدیو اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. اسپیس ا در این یت قرار است ای را در مدار قرار دهد که شاید به نظر امری عادی برای این کمپانی باشد، اما به این دلیل که نخستین بار است اسپیس ا از یکی از فال 9 های خود برای بار دوم استفاده می کند، این روند می تواند نگرانی های زیادی را برای اسپیس ا به همراه داشته باشد.   ادامه خبر شرکت یی «aevum» در حال آزمایش یک پهپاد-موشک است که قادر خواهد بود های کوچک را به مدار زمین ارسال کند. این شرکت مدعی شده است که این سیستم تماما خ ر هزینه های پرتاب را کاهش خواهد داد و انجام مکرر این پرتاب ها را مانند پروازهای تجاری، تسهیل خواهد کرد. مقامات کره جنوبی در تازه ترین اظهارات خود از احتمال پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی در روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) خبر دادند. اولین یت تی اسپیس ای برای پرتاب یک جاسوسی به فضا به خاطر مشکل فنی ۲۴ ساعت به تعویق افتاد. گفته می شود پرتاب یکشنبه به خاطر کشف مشکلی در یکی از سنسورهای موشک لغو شده است. مصاحبه ای با تلسکوپ فضایی spitzer تلسکوپ فضایی اسپیتزر در ۲۵ اوت ۲۰۰۳ و همراه با موشک دلتا ۲، از سکوی پرتاب کیپ کاناورال، واقع در ایالات متحده پرتاب شد. اسپیتزر یک تلسکوپ فضایی در طول موج مادون قرمز است. پروژه ای 800 میلیون دلاری که از موفق ترین یت های فضایی تا به امروز به شمار می آید. مداری که اسپیتزر دنبال می کند مدار معمول زمین مرکز نیست بلکه یک مدار خورشیدمرکز است و در نتیجه این تلسکوپ سالانه ۰٫۱ واحد نجومی از زمین دور می شود. محققان ناسا با بررسی اطلاعات دو تلسکوپ فضایی دوردست ترین ک شان جهان در فاصله ۲۵۰۰ سال نوری با زمین را کشف د. برنامه پرتاب کوچکترین موشک جهان با ابعاد یک پنجم خانواده موشک های h2-a که قرار بود امروز(چهارشنبه) انجام شود، باز هم به زمان دیگری موکول شد. ناسا در سال های اخیر درحال ساخت یک راکت قدرتمند با نام space launch system به منظور انجام یت ها به مقصد کره ی ماه، مریخ و سایر سیاراتی است که فاصله ی زیادی با کره ی زمین دارند. در هفته ای که گذشت، ناسا قراردادی را با بوئینگ به منظور ساخت سکوی پرتاب این موشک به امضا رسانده است که جزییات آن را در ادامه مشاهده خواهید کرد. هرچند این موشک هنوز به مر.