تمرین نام گذاری آلکانها

به نقل از خبرگزاریها در مورد تمرین نام گذاری آلکانها : تمرین امروز صبح پرسپولیس در سالن وزنه مجموعه ورزشی المپیک کیش برگزار شد که این تمرین زیر نظر کادر فنی سرخ پوشان انجام شد.

به گزارش فارس، پس از پایان تمرین وزنه محمد عباس زاده و محمدرضا خانزاده دو بازیکن پرسپولیس با هم کشتی گرفتند که عباس زاده موفق شد خانزاده را ش ت دهد و پرسپولیسی ها او را نقی معمولی صدا می د!

عده ای از بازیکنان پرسپولیس به ساحل پرشین گلف رفتند تا به بازی والیبال ساحلی بپردازند که در کنار محل تمرین پرسپولیسی ها بازیکنان راه آهن هم مشغول تمرین ساحلی بودند که این تمرین تفریحی شامل والیبال ساحلی بود.

گفتنی است پرسپولیسی ها عصر امروز در زمین المپیک کیش تمرین دارند و کاروان راه آهن امشب راهی تهران خواهد شد.
به گزارش "ورزش سه"، تمرین عصرگاهی پرسپولیس زیرنظر حمید درخشان و کادرفنی این تیم از ساعت 14 استارت خورد. این تمرین البته با حواشی جالبی نیز همراه بود؛ حضور یکی از خواننده های زیرزمینی که بارها از علاقه اش به تیم پرسپولیس خبر داده بود، در محل تمرین سرخپوشان و گرفتن ع یادگار با بازیکنان و هواداران از نکات جالب اولین تمرین سرخپوشان بعد از اردوی کیش بود.

مقصودلو در حالی در تمرین تیم محبوبش حاضر شده بود که پرچم پرسپولیس را به گردنش آویخته بود.

وی روز گذشته در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی نوشته بود که می خواهد فوتبالیست شود و تیم راه آهن را برای فوتبالیست شدن انتخاب کرده بود. اما امروز در حالی که پیراهن شماره 8 پرسپولیس را بر تن کرده بود در تمرین این تیم حاضر شد و روی نیمکت پرسپولیس نشست. به گزارش "ورزش سه"، تمرین بعدازظهر امروز تیم فوتبال پرسپولیس در شرایطی برگزار شد که رحمان رضایی در تمرین این تیم حضور یافت و دقایقی با حمید درخشان به طور اختصاصی گفت و گو کرد.

گفتنی است صحبت های درخشان و رضایی بیشتر در ارتباط با اردوی ایتالیا بوده است. قرار است با رایزنی و وساطت رحمان رضایی، پرسپولیس در تعطیلات نیم فصل، در ایتالیا اردو بزند. تمرین امروز پرسپولیس از ساعت 10:30 در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد. شاگردان پس از دویدن و انجام حرکات کششی، کار با توپ، سانتر از جناحین، حفظ توپ، پرس و فوتبال درون تیمی را در دستور کار داشتند.

* علیرضا رحیمی و خواجه وند عضو هیئت مدیره پرسپولیس در تمرین امروز سرخپوشان شرکت د و دقایقی با به گفت وگو پرداختند.

* مهدی دغاغله بازیک. گزارش تمرین آبی پوشانگزارش تمرین آبی پوشان
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاخیر به محل تمرین آبی پوشان آمد. به گزارش "ورزش سه"، تمرین روز گذشته استقلال برای آماده شدن این تیم جهت بازی با تیم نفت تهران با نظم و شور زیاد از ساعت 16:30 آغاز شد و اتفاقات مختلفی را از این تمرین به قرار ذیل مرور می کنیم:

* در حالی که قلعه نویی هنوز به سر تمرین نرسیده بود، تمرین تیم زیرنظر..................

ادامه مطلب رابخوانید
تمرین امروز صبح پرسپولیس از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد که این تمرین بدون حضور خبرنگاران و هواداران و پشت درهای بسته انجام شد.

به نقل از فارس، بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس ابتدا زیر نظر کادرفنی دقایقی دور زمین دویدند و سپس راهی سالن وزنه شده و به کار با وزنه پرداختند. تمرین امروز صبح به کار با وزنه اخ. همواره مهمترین وعده غذایی را صبحانه اعلام می کنند در حالیکه مهمترین وعده غذایی یک ورزشکار تغذیه بعد از تمرین او است.
ریکاوری به معنی بازگشت یا به دست اوردن ح طبیعی یا سالم است
ریکاوری یکی از مهمترین جنبه های رژیم غذایی هر ورزشکار حرفه ای است. هنگامی که بدن خود را تحت فشار تمرینات و مسابقات منظم قرارمیدهید باید عضلات خود را بر. این تمرین چربیهای شــکمتان را آب می کند.زمانی که لباس هایی مثل تاپ های چسبناک به تن می کنید از این که دارای شکم هستید و در لباس شکم تان نمای بدی را به شما القا می کند دلخور می شوید ویا زمانی که شلوار خود را به تن می کنید از این که دکمه شلوارشما بسته نمی شود حتما تمرین های زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.
حل تمرین رسم دیاگرام تیرها امروز هم با یک جزوه کوچک و تمیز از مبحث تیرها در خدمت شما سروران گرامی هستیم که در آن به حل ۱۷ تمرین از بحث رسم دیاگرامهای تیرها پرداخته میشود و در ادامه منتظر شماست!! حل تمرین رسم دیاگرام تیرها سرمایه گذاری به معنای به تعویق انداختن مصرف فعلی برای به دست آوردن منافع بیشتر در آینده است.در حقیقت سرمایه گذار به امید به دست آوردن سود بیشتر در آینده از ارزش های کنونی چشم پوشی می کند. برای سرمایه گذاری سه روش مستقیم,غیر مستقیم و نیمه مستقیم وجود دارد ادامه مطلب
علی کریمی بعد از قبول مربیگری تیم ملی، قرار است به تمرین استقلال برود و عملکرد ملی پوشان این تیم را زیر نظر بگیرد. به گزارش "ورزش سه"، بر همین اساس کریمی امروز به تمرین پرسپولیس رفته تا آمادگی بازیکنان این تیم را از نزدیک ببیند. برنامه بعدی کریمی حضور در تمرینات استقلال و نفت تهران است. به همین دلیل کریمی فردا برای اولین بار در عمر فوتبالی خود به تمرین استقلال می رود تا آمادگی ملی پوشان این تیم را زیر نظر بگیرد. بعد نوبت نفت تهران است تا کریمی را در تمرین خود ببیند.

باید دید حاصل حضور کریمی در تمرین تیمهای لیگ برتری، دعوت از بازیکنی جدید خواهد بود یا نه؟
اولین تمرین پرسپولیس پس از دیدار این تیم مقابل صبای قم امروز و از ساعت 17:30 در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد که در این تمرین حدود 50 هوادار حضور داشتند.

به نقل از فارس، علی در تمرین امروز پرسپولیس با تأخیر حاضر شد.

* حمیدرضا علی عسگری و رضا نورمحمدی امروز با اعضای کادر پزشکی باشگاه پرسپولیس به تمرین پرداختند.

* احمد نو. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، در تمرین امروز (پنجشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه درفشی فر میثم حسینی از ناحیه مچ پا آسیب دید.

البته پزشک تیم فوتبال پرسپولیس مصدومیت این بازیکن را جدی ندانست و تأکید کرد با مراحل درمانی که برای وی درنظر گرفته خواهد شد، می تواند در دربی به میدان برود. تمرین تیم فوتبال پرسپولیس بعدازظهر امروز در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد.

به نقل از فارس، در این تمرین قرمزپوشان آ ین مرور کارهای تاکتیکی با توپ را در دستور کاری خود قرار دادند.

عمو گ میهمان ویژه تمرین امروز قرمزپوشان بود. او در تمرین امروز دقایقی با و برخی از بازیکنان در مورد ک ن غزه و جنایت های رژیم صهیونیستی گفت وگو کرد.. تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در چارچوب لیگ برتر فردا در اهواز به مصاف فولاد خوزستان می رود. از همین رو پرسپولیسی ها آ ین تمرین خود را بعد از ظهر امروز به مدت یک ساعت در ورزشگاه درفشی فر برگزار د.

در این تمرین پرسپولیسی ها آ ین مرور کارهای تاکتیکی را در دستور کار خود قرار دادند.

مهدی دغاغله امروز با تاخیر در تمرین.
هافبک استقلال در تمرین امروز تیمش شرکت کرد. آندرانیک تیموریان که روز گذشته در تمرین تیمش شرکت نکرده بود امروز در محل تمرین آبی پوشان حاضر شد.

به گزارش فارس، این بازیکن بعد از دیدار جام حذفی اعلام کرده بود باشگاه نسبت به تعهداتی که به وی داده خیلی عقب است.
هدف آن است که ،شما تمرینات هر صفحه را 3 مرتبه، تقریباً 15-20 بار بتوانید انجام دهید. خیلی آرام شروع کنید ، سپس تکرارآن را زیاد کنید. تمرین 1: به پشت خو ده، دستها را بطرفین دراز کنید زانو ها زاویه 90 درجه با ساعد و بدن درست کنند. بگذارید چند سانتیمتری زانوها بطرف راست و چپ بیافتند. تمرین 2: به پشت بخو د،زانوها خم، پاشنه ها روی زمین.ستون فقرات را به زمین فشار دهید و با پا ها آرام مثل راه رفتن بطرف جلو بروید. تمرین 3: به پشت خو ده ،ران ها را بلند کرده و به ترتیب ران ها را 90 درجه خم کرده به جای اول برگردانید.(پاها را روی زمین قرار ندهید)کف دستها روی زمین قرار میگیرند. تمرین 4: به پشت خو ده،ستون فقرات را به زمین فشار دهید.سر دست راست وپا را از زمین بلند کنید.زمانی کوتاه در این ح نگهدارید.سپش سمت را عوض کنید. تمرین 5: این تمرین کلاسیک (قدیمی و معروف )میباشد.پاها از زانو خم و پاشنه ها روی زمین،بازوها بطرف جلوو سر و شانه کمی از زمین بلند و دوباره پائین. تمرین 6: به پشت خو ده،ران ها خم و از زمین بلند میشود.به تناوب ران ها را دراز و خم کنید. سر و شانه را کمی از زمین بلند کرده ، دست ها همزمان با پا ها به عقب و جلو میروند. تمرین 7: طاقباز روی زمین،زانوها خم و پاشنه ها روی زمین قرار میگیرند.سر و شانه را کمی از روی زمین بلند کنید و دو دستها را از یکطرف ران، بطرف جلو هل بدهید.سمت را عوض کنید. تمرین 8: به پشت خو ده،ران ها خم ،پای راست را بح صلیب روی پای چپ قرار دهید. دست راست روی زمین ،شانه را از زمین بلند کرده.با دست چپ زانوی راست را فشار میدهیم.3 ثانیه نگهمیداریم،سپش استراحت.سمت را عوض میکنیم. هدف این پژوهش، تعیین اثر زمان تمرین ذهنی قبل، در حین، و بعد از تمرین عملی در یادگیری مهارت سرویس والیبال می باشد. تعداد 45 دانش آموز مبتدی 12 – 14 ساله مقطع راهنمایی، بدون هیچ سابقه بازی والیبال، به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. هیچ یک از آزمودنی ها قادر نبود سرویس والیبال را به طور صحیح اجرا کنند. شرکت کنندگان در سه گروه تمرین ذهنی قبل از تمرین عملی، تمرین ذهنی در حین تمرین عملی و تمرین ذهنی بعد از تمرین عملی تقسیم شدند. آزمودنی ها تمرین ذهنی و عملی را در 21 جلسه و هر جلسه 30 دقیقه اجرا د. شرکت کنندگان در جلسات هفتم، چهاردهم، بیست ویکم، و بیست وهشتم مورد آزمایش قرار گرفتند. آزمون استاندارد سرویس والیبال جهت آزمودن میدان یادگیری سرویس والیبال مورد استفاده قرار گرفت. نتایج تحقیق نشان داد تفاوت معنی داری بین میانگین نمرات گروه تمرین ذهنی در حین تمرین عملی و گروه تمرین ذهنی قبل و بعد از تمرین عملی در توسعه مهارت سرویس والیبال وجود داشت، اگر چه تفاوت معناداری بین میانگین دو گروه تمرین ذهنی قبل و بعد از تمرین عملی وجود نداشت. آزمون یادداری نشان داد که شرکت کنندگان در گروه های تمرین ذهنی قبل و بعد از تمرین عملی در مقایسه با گروه تمرین ذهنی حین تمرین عملی پیشرفت معنی داری در مهارت سرویس والیبال نداشتند. این مطالعه پیشنهاد می کند مربیان و به ویژه معلمین تربیت بدنی تمرین ذهنی را به عنوان بخش اساسی برنامه های آموزش خود، به ویژه در خلال تمرین عملی، جهت آموزش به مبتدیان مورد توجه قرار دهند. شماره گذاری ماشینهای کشاورزی خود گردان
با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته جهت شماره گذاری تراکتور و ماشینهای کشاورزی خود گردان با عمرحداکثر 13 سال که در امور کشاورزی فعالیت می نمایند کشاورزان عزیز می توانند با در دست داشتن دفترچه مالکیت ومشخصات کامل به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه تا فرمهای مربوطه تکمیل وجهت پیگیری شماره گذار.
16 بازیکن رئال راهی اردوی تیم های ملی خود شده اند و برخی نیز به دلیل مصدومیت قادر به حضور در تمرین نبودند. تمرین امروز رئال مادرید در واقع تمرین تیم دوم این باشگاه بود. آربلوا، ناچو و ایارامندی که به تیم ملی اسپانیا دعوت نشده بودند امروز در والدبباس همگام با بازیکنان تیم دوم رئال و زیر نظر زین الدین زیدان به تمرین پرداختند.

راموس و کوئنترائو بصورت اختصاصی و زیر نظر فیزیوتراپ های باشگاه مشغول تمرین بودند. هر دو بازیکن یاد شده به دلیل مصدومیت به اردوی تیم های اسپانیا و پرتغال دعوت نشدند.

راموس در بازی مقابل اتلتیک بیلبائو از ناحیه کمر مصدوم شد و در نیمه دوم جای خود را به واران داد و کوئنترائو نیز که در بازی مقابل آلبانی از ناحیه همسترینگ پای چپ دچار مصدومیت شده بود از آن روز فرصت حضور در میادین را پیدا نکرده است. نخستین تمرین تیم فوتبال استقلال پس از بازگشت از اردوی ترکیه ساعت 18:45 امروز (یکشنبه) در زمین شماره 2 آغاز شد.

به نقل از تسنیم، آندرانیک تیموریان که روز گذشته اعلام کرده بود که تا امروز به مسئولان استقلال برای پرداخت مطالباتش فرصت می دهد، در تمرین شرکت نکرد. کرار جاسم و احمد جمشیدیان دیگر غایبان این تمرین بودند.

* حسین صادقی، هاشم بیک زاده و خسرو حیدری 3 ملی پوش تیم استقلال در تمرین حاضر شدند و مورد استقبال هم بازی های خود قرار گرفتند.

* یک راس پیش از آغاز تمرین زیر پای بازیکنان قربانی شد.

* قرار بود تمرین ساعت 18:30 آغاز شود اما با 15 دقیقه شروع شد.

* قلعه نویی دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد که بیشتر صحبت های وی مربوط به بازی های جام بود.

* در حالی که اعلام شده بود، تمرینات استقلال بدون حضور رسانه ها و هواداران برگزار می شود، اما حدود 20 تماشاگر اواسط تمرین موفق شدند خودشان را تمرین استقلال برسانند.

تیم فوتبال استقلال فردا (دوشنبه) در تورنمنت چهار جانبه جام ساعت 22:15 در ورزشگاه تختی تهران به مصاف ملوان انزلی می رود. دیگر بازی این تورنمنت شب بین تراکتورسازی و پیکان برگزار خواهد شد. نخستین تمرین تیم فوتبال استقلال پس از بازگشت از اردوی ترکیه ساعت 18:45 امروز (یکشنبه) در زمین شماره 2 آغاز شد.

به نقل از تسنیم، آندرانیک تیموریان که روز گذشته اعلام کرده بود که تا امروز به مسئولان استقلال برای پرداخت مطالباتش فرصت می دهد، در تمرین شرکت نکرد. کرار جاسم و احمد جمشیدیان دیگر غایبان این تمرین بودند.

* حسین صادقی، هاشم بیک زاده و خسرو حیدری 3 ملی پوش تیم استقلال در تمرین حاضر شدند و مورد استقبال هم بازی های خود قرار گرفتند.

* یک راس پیش از آغاز تمرین زیر پای بازیکنان قربانی شد.

* قرار بود تمرین ساعت 18:30 آغاز شود اما با 15 دقیقه شروع شد.

* قلعه نویی دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد که بیشتر صحبت های وی مربوط به بازی های جام بود.

* در حالی که اعلام شده بود، تمرینات استقلال بدون حضور رسانه ها و هواداران برگزار می شود، اما حدود 20 تماشاگر اواسط تمرین موفق شدند خودشان را تمرین استقلال برسانند.

تیم فوتبال استقلال فردا (دوشنبه) در تورنمنت چهار جانبه جام ساعت 22:15 در ورزشگاه تختی تهران به مصاف ملوان انزلی می رود. دیگر بازی این تورنمنت شب بین تراکتورسازی و پیکان برگزار خواهد شد.

نرم افزارآموزش مقدماتی تا پیشرفته کمانچه / اورجینال
آموزش جامع تصویری کمانچه

قابل اجرا در تمام dvd player های خانگی و کامپیوتر ها

توسط مهرزاد اعظمی کیا
عناوین کمانچه :
فصل اول
1 ) تئوری موسیقی : نت ها و خطوط حامل
2 ) تاریخچه ساز و استیل نوازندگی
3 ) معرفی کلید های موسیقی و گسترده ص ساز
4 ) تمرین کوک ساز توسط تیونر
5 ) تمرین آرشه کشی روی سیم دو " لا "
6 ) تمرین آرشه کشی روی سیم سوم " ر "
7 ) تمرین آرشه کشی روی سیم های دوم و سوم " لا ر "
8 ) تمرین آرشی کشی اول " می " و ترکیب سیم ها
9 ) تمرین آرشه کشی روی سیم چهارم " سل " و ترکیب سیم ها
10 ) اجرای نمونه شماره یک

فصل دوم
11 ) تمرین آرشه کشی با کششهای مختلف
12 ) انگشت گذاری روی سیم ها با انگشت 1
13 ) انگشت گذاری روی 4 سیم ها با انگشت 1
14 ) انگشت گذاری روی سیم با انگشت 2
15 ) انگشت گذاری روی سیم با انگشت 3
16 ) اجرای اتود هایی برای انگشت ها
17 ) آشنایی با علایم " دیز بمل بکار "
18 ) آشنایی با سر کلید ها
19 ) اجرای نمونه شماره 2
20 ) اجرای اتود با 2 دیز شماره 1

سر فصل های درس سرمایه گذاری در بورس تمیمی جهت ارائه تحقیق توسط دانشجویان فصل اول: مفاهیم اساسی در سرمایه گذاری فصل دوم: بورس اوراق بها دار تهران فصل سوم: اطلاعات منتشره در بازار بورس تهران فصل چهارم: روش های ارزی سهام عادی فصل پنجم: نظریه پرتفوی فصل ششم: مدل تک شاخصی فصل هفتم: فرایند مدیریت سرمایه گذاری در سهام لینک کتاب سرمایه گذاری در بورس دانشجویان گرامی درس مدارهای الکتریکی با سلام و احترام، از آنجا که امکان برگزاری کلاس حل تمرین به گونه ای مناسب برای شما مقدور نشد. می توانید حل المسائل مسائل مداری کتب آقای جبه دار، هدتنی و هیت را در ادامه دریافت و جهت تمرین بیشتر استفاده نمایید. هدف گذاری تعیین اه در زندگی مانند نقشه ای پیش روی شما، نشان می دهد که می خواهید به چه چیز هایی برسید. تنظیم و دستی به اه منجر به احساس رضایت و موفقیت می شود. در ابتدا هدف گذاری ممکن است استرس زا باشد اما ما به شما نشان می دهیم چطور می توانید به راحتی از اول سال برای ادامه مسیر هدف گذاری کنید...
کادرفنی استقلال تصمیم گرفت تمرین فردای تیمش را تعطیل و به بازیکنان تیمش استراحت بدهد.به گزارش "ورزش سه"، استقلال بعد از تساوی برابر گسترش تبریز در روز گذشته، تمرین امروز خود را برگزار کرد و در پایان قرار شد با تصمیم کادرفنی تمرین فردای این تیم تعطیل شود.

بازیکنان استقلال روز دوشنبه از ساعت 15:30 دقیقه در کمپ تمرینات خود را پیگیری خواهد کرد و مهیای حضور برابر نفت مسجد سلیمان در هفته بیست و دوم خواهد شد.
تمرین نوبت عصر تیم فوتبال استقلال در کمپ مرحوم حجازی پیگیری شد. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، تیم فوتبال استقلال که صبح امروز در سالن وزنه آکادمی ملی المپیک برنامه های آماده ساری خود را پشت سر گذاشته بود از ساعت 15:30 در زمین کمپ مرحوم حجازی برنامه های تاکتیکی را انجام داد.

*در تمرین امروز محمد قاضی و آرش برهانی غایب بود. به گزارش "ورزش سه"، این دو بازیکن که روز قبل به تهران آمده و در یکی از هتل های تهران اقامت دارند، ظهر امروز برای گفت وگو با حمیدرضا به محل باشگاه پرسپولیس رفتند. در این جلسه به آنها تاکید کرد که باید بین 3 تا 5 جلسه در تمرینات پرسپولیس حاضر شوند تا درخشان نظر نهایی خود را درباره آنها بدهند.

شنیده می شود که این دو بازیکن برزیلی بعدازظهر امروز در تمرین پرسپولیس حاضر خواهند شد. میثم حسینی م ع تیم فوتبال پرسپولیس که روز گذشته توسط حمید درخشان به دلیل مصاحبه علیه کادر فنی از تیم کنار گذاشته شده بود از فردا در تمرینات پرسپولیس در جزیره کیش حاضر خواهد شد.

به نقل از فارس، به گفته محمود خوردبین س رست تیم فوتبال پرسپولیس میثم حسینی با اظهار ندامت از صحبت هایی که انجام داده فردا به تمرین پرسپولیسی ها در جزیره کیش اضافه خواهد شد. دومین جلسه تمرین تیم فوتبال تراکتورسازی عصر امروز در زمین لشکر عاشورای تبریز برگزار شد.

به نقل از تسنیم، در تمرین امروز که از ساعت 18:30 آغاز شد، اکثر بازیکنان تراکتورسازی حاضر بودند ولی بازیکن عراقی سرخ پوشان تبریز که امروز با این تیم قرارداد امضا کرد در تمرین حاضر نبود.

* عکاسان و خبرنگاران ورزشی حاضر در محل تمرین ابتدا اجازه ورود پیدا ن د ولی در ادامه با نام هوادار و بدون دوربین های خود وارد محل تمرین شدند.

* مسئولان زمین لشگر عاشورا با تهیه لیستی از خبرنگاران و عکاسان به اصحاب رسانه نوید دادند تا از هفته آینده آماده استقبال از اصحاب رسانه در تمرینات تراکتورسازی شوند.

* بیش از 100 هوادار در تمرین امروز تراکتورسازان حاضر شدند و تمرینات این تیم را از نزدیک دیدند. آنها در گفت وگو با اعضای کادر فنی و خصوصا حسینی خطیبی از روند فعلی تیم خصوصا عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات انتقاد د.

* رسول خطیبی در پایان تمرین با دروازه بانان تراکتورسازی مسابقه پن ی داد که هیچ کدام از 3 دروازه بان این تیم نتوانستند پن ی های سرمربی خود را مهار کنند.

* تیم تراکتورسازی فردا (دوشنبه) برای حضور در جام راهی تهران می شود و پس از این مسابقات بار دیگر تمرینات خود را در تبریز پیگیری می کند. دومین جلسه تمرین تیم فوتبال تراکتورسازی عصر امروز در زمین لشکر عاشورای تبریز برگزار شد.

به نقل از تسنیم، در تمرین امروز که از ساعت 18:30 آغاز شد، اکثر بازیکنان تراکتورسازی حاضر بودند ولی بازیکن عراقی سرخ پوشان تبریز که امروز با این تیم قرارداد امضا کرد در تمرین حاضر نبود.

* عکاسان و خبرنگاران ورزشی حاضر در محل تمرین ابتدا اجازه ورود پیدا ن د ولی در ادامه با نام هوادار و بدون دوربین های خود وارد محل تمرین شدند.

* مسئولان زمین لشگر عاشورا با تهیه لیستی از خبرنگاران و عکاسان به اصحاب رسانه نوید دادند تا از هفته آینده آماده استقبال از اصحاب رسانه در تمرینات تراکتورسازی شوند.

* بیش از 100 هوادار در تمرین امروز تراکتورسازان حاضر شدند و تمرینات این تیم را از نزدیک دیدند. آنها در گفت وگو با اعضای کادر فنی و خصوصا حسینی خطیبی از روند فعلی تیم خصوصا عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات انتقاد د.

* رسول خطیبی در پایان تمرین با دروازه بانان تراکتورسازی مسابقه پن ی داد که هیچ کدام از 3 دروازه بان این تیم نتوانستند پن ی های سرمربی خود را مهار کنند.

* تیم تراکتورسازی فردا (دوشنبه) برای حضور در جام راهی تهران می شود و پس از این مسابقات بار دیگر تمرینات خود را در تبریز پیگیری می کند. چکیده: میزان جریان­های نقدی تاثیر زیادی بر میزان سرمایه­گذاری­های شرکت دارد، زیرا ارزانتر از منابع تامین­مالی خارجی بوده و مدیران کنترل بیشتری بر آن دارند. از اینرو تغییرات جریان­های نقدی ممکن است منجر به تغییرات میزان سرمایه­گذاری و بروز حساسیت سرمایه­گذاری-جریان­های نقدی شود. حساسیت­سرمایه­گذاری-جریان­های نقدی علاوه بر ویژ.
building attack in 4 2 3 1 formation تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 برای آموزش شعاعهای حرکتی و نوع ارتباط گیریها در سیستمها و فهم تاکتیکهای مورد نظر به بازیکنان ، تمریناتی طراحی میشود که بازیکنان در هر پست در جای خود قرار میگیرند و با دستور مربی ، به مرور شعاعهای حرکتی و نحوه ارتباط گیریها و نوع آرایش میپردازند . مربی میبایست در ابتدا با کنز یا نیزه و یا … نقاط آرایش بازیکنان را سازماندهی کند .
در این مطلب به مرور یک مقاله تحت عنوان تاکتیکهای تهاجمی در سیستم چهار ، دو ، سه ، یک میپردازیم . هدف تمرین : ساختمان تهاجمی از مرکز میدان و تمام کنندگی در سیستم ۱-۳-۲-۴ همراه با کراس ( ) . ایجاد تمرکز و افزایش مهارت بازیکنان در حرکات تاکتیکی .
سازماندهی : بازیکنان با توجه به موقعیتهای خود ارتباط گیری میکنند . بازیکنان این تمرینات را به صورت مداوم انجام می دهند .
هر تاکتیکی میبایست در هر دو سمت چپ و راست اجرا شود . موضوعات : بازیکنان در موقعیتهای a ، b و c با ردو بدل پاس بصورت مثلث در خط وسط و سپس با ارتباط گیری بازیکنان در نقاط e ، d و یا f ( با توجه به دیاگرامهای ۱ تا ۸ ) .
مربی میباید تاکتیکهای مختلف برای به حداکثر رساندن تمرکز بازیکنان را انجام دهد .
همیشه و پس از پایان حمله یک یار کمکی در پشت دروازه توپ را برای موج دوم می اندازد . این بازیکن باید به سمت گل ، شوت زنی کند . این راه تمرین شوت زنی ، یک در برابر یک و استفاده از ریباندهاست .
این تمرینات تاکتیکی شامل ۸ تاکتیک مختلف به شرح زیر میباشد : attacking variation 1 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۱ attacking variation 2 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۲ attacking variation 3 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۳ attacking variation 4 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۴ attacking variation 5 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۵ attacking variation 6 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۶ attacking variation 7 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۷ attacking variation 8 تمرین تاکتیکهای تهاجمی در سیستم 4 2 3 1 ساختمان تهاجمی ، نسخه ۸ نکات مربیگری :
۱ – تصحیح اشتباهات
۲ – ایجاد انگیزه بازیکنان در تمرین
۳ – نیاز به سرعت ، ساخت حمله با ریتم و تمام کنندگی دقیق
۴ – حرکات بدون توپ
۵ – ارتباطات
۶ – تمام کنندگی راه اندازی تمرین :
تعداد بازیکنان : ۱۸ نفر
مدت زمان تمرین : ۵۰ دقیقه
شدت : ۸۰ تا ۱۰۰ درصد تجهیزات :
م وط : ۸ عدد
توپ : ۲۰ عدد
دروازه : ۱ عدد هوای محیط تمرین گاهی شاید برای ما شرایط جوی محیط تمرین مهم نباشد ولی گاهی این بی توجهی ممکن است باعث شود که ما مدتها از تمرین دور بمانیم بنابراین برای این که در کنار سلامتی ، به تمرینات مداوم خود ادامه دهیم ، لازم است مواردی را در نظر بگیریم. • تمرین در گرما : تمرین در محیطهای گرم بسیار خطرناک است و در صورتی مایل هستید در چنین شرایطی .
تیم فوتبال استقلال فردا تمرین نخواهد کرد و بازیکنان استراحت می کنند.به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، استقلال در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال یک بر صفر مغلوب نفت تهران شد.

پس از این بازی و با تشخیص کادرفنی استقلال تمرین فردای این تیم برگزار نخواهد شد و بازیکنان استراحت خواهند کرد. قلعه نویی که با تاخیر در تمرین امروز استقلال حاضر شده بود به دنبال پسرش در مجموعه ورزشی انقلاب می گشت. تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 11 در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد که این تمرین با حاشیه هایی همراه بود که در زیر می خوانید.

به گزارش فارس، بازیکنان تیم استقلال راس ساعت 11 در سالن مجموعه ورزشی انقلاب زیرنظر کادر فنی این تیم به تمرین پرداختند.

* قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال در شروع تمرین این تیم حضور نداشت و با 30 دقیقه تاخیر در مجموعه ورزشی انقلاب حاضر شد.

* تمرین تیم استقلال در سالن وزنه مجموعه انقلاب با تمرین تیم فوتبال پارسه تهران همزمان بود.

* بازیکنان تیم پارسه تهران زیرنظر پرویز کماسی مربی بدنساز و قدیمی فوتبال کشورمان به تمرین پرداختند و از بازیکنان شاخص این تیم می توان به سیدداود سیدعباسی، حمید نشاط جو و هوتن قلعه نویی اشاره کرد. هوتن قلعه نویی با قراردادی به تیم پارسه تهران پیوسته و این روزها در این تیم تمرین می کند.

* هاملت میختاریان بازیکن ارمنستانی و تیم فوتبال کشورمان امروز با لباس شخصی در تمرینات پارسه تهران حضور داشت.

* شاهرخ بیانی مربی فوتبال استقلال با تاخیر در تمرین این تیم حاضر شد. همچنین میرشاد ماجدی س رست این تیم هم در تمرین امروز غیبت داشت.

* محمد قاضی مهاجم تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز دقایقی با جواد زرینچه و ایمان عالمی از مربیان تیم استقلال به گفت وگو پرداخت.

* آندرانیک تیموریان که شب گذشته به عنوان بهترین بازیکن تیم لیگ 13 کشورمان انتخاب شد هم با تاخیر در تمرین امروز استقلال حضور یافت.

* علی دانایی فرد از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان با لباس ورزشی در تمرین امروز استقلال حضور داشت.

* خسرو حیدری ملی پوش تیم فوتبال استقلال با تاخیر در تمرین امروز تیم حاضر شد که در زمان حضور در مجموعه انقلاب قلعه نویی او را به سمت خود فراخواند و دقایقی با این بازیکن صحبت کرد.

* بازیکنان استقلال پس از 30 دقیقه تمرین در سالن وزنه به زمین چمن مجموعه انقلاب آمدند و حدود 15 دقیقه زیر نظر کریم بوستانی در این زمین تمرین د.

* قلعه نویی که با تاخیر در تمرین امروز استقلال حضور داشت پس از حضور در تمرین تیمش به دنبال هوتن پسرش می گشت.

* میختاریان پس از دیدار با تیموریان و مگویان با یکدیگر صحبت د.

*هاشم بیگ زاده تنها غایب تمرین امروز صبج استقلال بود. البته حاج قاسم بدنساز آبی پوشان همچنان از غایبان ثابت تمرین استقلال شده است.

* بازیکنان تیم فوتبال استقلال پس از 15 دقیقه تمرین در زمین چمن مجموعه انقلاب مجددا به سالن وزنه آمد و به تمرین کششی پرداختند. تمرینات کششی توسط محمد قاضی به بازیکنان داده می شد. یه شبایی می شینی با خودت تمرین می کنی تمرین دیوونه بودن تمرین حرف زدن با خودت تمرین دیوونه بودن تمرین مدام ور رفتن با گوشی تمرین دیوونه بودن تمرین صد بار چک یه سری چیزای تکراری تمرین دیوونه بودن! اینا تمرینه؟ بعیید میدونم اینا یه جور امتحان پس دادنه! تمرینامو من چند ساله دارم انجام میدم تمرین دیوونه بودن رو یه وقتایی باید عاقل شد هم.
تمرین تیم فوتبال استقلال در نوبت عصر در حضور تعداد تماشاگر کمتری نسبت به روز گذشته برگزار شد. تمرین امروز استقلال در نوبت عصر ساعت 16:30 برگزار شد.
* عرب با حضور در جزیره کیش در محل تمرین آبی پوشان حضور پیدا کرده بود.

* امروز تماشاگر کمتری نسبت به روز قبل در محل تمرین حضور پیدا کرده بودند. تماشاگران فکر می د تمرین استقلال ساعت 19 برگزار می شود به همین دلیل امروز حدود 40 نفر هوادار در ورزشگاه شاهد تمرینات استقلال بودند.

* بازیکنان به کارهای تاکتیکی پرداختند.نرم دوی و سپس آقا وسط و در نهایت بازی تحت فشار در دستور کار آبی پوشان بود. قلعه نویی هم خود در این بازی درون گروهی داخل زمین شد و در مجموع با هیجان بازیکنان را زیر نظر داشت. این نوبت تمرینی آبی پوشان با شاد و خنده های بازیکنان همراه بود.

* بعد از این تمرین پرفشار قلعه نویی به بازیکنان استراحت داد. به هنگام استراحت برخی از بازیکنان از جمله عمران زاده و ف الدینی به تمرین ضربات پن ی و کری با وحید طالب لو مشغول شدند.

* میرشاد ماجدی س رست آبی پوشان با لباس شخصی در محل تمرین حاضر بود.

* قلعه نویی در اقدامی جالب توجه در جزیره کیش هم اجازه نداد تا خبرنگارانی که در آنجا حضور دارند در محل تمرین حضور پیدا کنند. سرمربی آبی پوشان مدت هاست که در تمرینات تیم مردمی را به روی رسانه ها بسته است.

* نکته عجیب سفر استقلال به کیش غیبت پرویز حیدری بدنساز جدید آبی پوشان است. ظاهرا شغل حیدری به گونه ای است که نمی تواند به سفر برود. این درحالیست که استقلال به این سفر رفته تا خود را آماده تر کند.بازیکنان در جزیره زیر نظر مهریزی تمرین می کنند.

* قلعه نویی پیگیر وضعیت جاسم کرار بود و می خواست بداند که او چه زمانی در تمرینات شرکت می کند.

* تیم استقلال فردا در سه نوبت تمرین می کند. آبی پوشان ابتدا صبح زود در ماسه کنار دریا و نزدیک ظهر در سالن وزنه و عصر ساعت 19:30 در زمین چمن تمرین می کنند.

* قرار است بعد از پایان تمرین استقلال تیم پدیده تمرین خود را آغاز کند. بهروز- مسئول کمیته روزانه ورزش های صبحگاهی استان به اسان گفت: با این که هوا در ساعات اولیه صبح سرد است ولی باز هم حضور پرشور ورزشکاران صبحگاهی در پارک های مختلف شهر به چشم می خورد. «میلاد رضایی» افزود: خیلی ها بر این باورند که تمرین ورزشی در هوای سرد زمستان، زیان آور است و اصولا در هوای سرد به جای ورزش باید در خانه یا محل کار ماند اما ورزشکاران با تجربه تر و آن ها که با علم ورزش آشنایی دارند، خوب می دانند نه تنها تمرین ورزشی در زمستان مفید و سازنده است، بلکه بدن را برای تمرین های بهاری و مسابقه های سنگین مقاوم و آماده می کند. وی افزود: تمرین زمستانی، مبنای قوی شدن بدن و بالا رفتن استقامت عمومی جسم است و اگر ما تاثیر مثبت هوای سرد را دری م و چگونگی مقابله با آن را بدانیم، تمرین و انجام حرکات ورزشی در سرما می تواند تجربه ای لذت بخش و نیرو بخش باشد.
تمرین تیم فوتبال استقلال تهران فردا برگزار نمی شود. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، تمرین فردا ( ) استقلال از سوی کادر فنی این تیم تعطیل اعلام شد و بازیکنان به استراحت خواهند پرداخت.

شاگردان قلعه نویی عصر امروز در دیداری دوستانه موفق شدند با نتیجه 2 بر یک تیم آلومینیوم هرمزگان را ش ت دهند و قرار است روز پنجشنبه این هفته نیز به مصاف صبای قم بروند.
به گزارش تسنیم، اولین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس پس از اردوی 10 روزه در ترکیه امروز از ساعت 10:30 در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد.

* بازیکنان پرسپولیس از ساعت 10:30 تا 11 در زمین چمن ورزشگاه درفشی فر به دویدن و انجام حرکات کششی مشغول شدند و پس از آن به سالن وزنه رفتند و 40 دقیقه وزنه زدند.

* حدود 10 هوادار امروز به ورزشگاه درفشی فر آمد. آندرانیک تیموریان که در چند روز گذشته به دلیل مشکلات مالی اعلام کرده بود در تمرین استقلال شرکت نمی کند پس از جلسه روز گذشته خود با علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه امروز در محل تمرین آبی پوشان حضور پیدا کرد.

به گزارش فارس،تمرین استقلال از ساعت 15 در کمپ مرحوم ناصر حجازی آغاز شده است.
باز گشت اندو میتونه برای همه ی استقلالی. گزارش تمرین استقلال
کرار جاسم و خسرو حیدری از غایبان تمرین امروز استقلال بودند. به گزارش "ورزش سه"، آ ین تمرین تیم استقلال پیش از دیدار با فولاد، از ساعت ١٧:٣٠ در زمین شماره ٢ آغاز شد.

کرار جاسم و خسرو حیدری غایبان این تمرین بودند.

هاشم بیگ زاده به دویدن دور زمین پرداخت.

رضا رجبی میهمان این تمرین بود. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، تمرین امروز (چهارشنبه) پرسپولیس با حضور ملی پوشان بزرگسال این تیم برگزار شد. در این تمرین که ساعت 15:15 آغاز شد بازیکنان ابتدا تمرینات ویژه مربی بدنساز را اجرا د و بعد از آن کار با توپ، بازی تحت فشار و فوتبال درون تیمی در برنامه های آنها قرار گرفت. * نوری، مکانی و خانزاده در ابتدای تمرین نزد درخشان رف.
تمرین امروز استقلال بدون خسرو حیدری، عمران زاده و بیک زاده در زمین شماره 2 آغاز شد. به گزارش "ورزش سه"، تمرین امروز استقلال از ساعت ١٧:٣٠ در زمین شماره ٢ آغاز شد.

خسرو حیدری، حنیف عمران زاده و هاشم بیک زاده غایبان این نوبت تمرین بودند.

برهانی با ٣٠ دقیقه تاخیر به محل تمرین رسید. وی به محض حضور در تمرین ١٠ دقیقه ای به دویدن دور زمین پرداخت.

قلعه نویی در آغاز تمرین چند دقیقه ای با بازیکنانش به صحبت پرداخت. او ضمن تاکید بر اهمیت دیدار با فولاد از شاگردانش خواست ش ت مقابل نفت را فراموش کنند.

٣٠ تماشگر، نظاره گر این تمرین بودند.

مسعود معینی عضو هیات مدیره استقلال در این تمرین حضور داشت. رضا رجبی و ادموند اختر دیگر حاضران در تمرین بودند.

کرار جاسم در پایش احساس درد می کرد که نوروزی وی را معاینه کرد. همچنین ف الدینی نیز پس از معاینه توسط نوروزی به دویدن دور زمین پرداخت.

بازیکنان استقلال در ابتدا به دویدن دور زمین پرداختند. سپس به فوتبال درون تیمی پرداختند.
با سلام و عرض تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان امیدوارم که در این ماه عبادات شما مورد قبول خداوند قرار گیرد با توجه به همزمانی ساعات تمرین با اذان مغرب و افطار تمرینات های این ماه تعطیل گردید و اگر دوستان امکان تمرین در شبها را دارند محبت کرده با بنده تماس گرفته و هماهنگ فرمایند .( دوشنبه 9 تیر 93) قلعه نویی در روز تولدش و در فاصله یک روز مانده به داربی، در کنارش بازیکنان تیمش تمرین کرد. به گزارش "ورزش سه" تمرین تیم فوتبال استقلال در فاصله 24 ساعت مانده تا داربی در حالی پیگیری شد که قلعه نویی در های تمرین را برای حضور اصحاب رسانه و هواداران باز گذاشت.
آ ین تمرین آبی پوشان از ساعت 16 برگزار شد و حاشیه زیر را همراه داشت:

* با.
تمرین امروز(پنج شنبه) تیم فوتبال استقلال در غیاب چهار بازیکن برگزار شد در حالی که شب گذشته پس از پایان دیدار تیم های پدیده اسان و استقلال، کادر فنی استقلال اعلام کرده بود که تمرین امروز (پنجشنبه) این تیم از ساعت 16 برگزار می شود اما پس از بازگشت تیم از مشهد، بازیکنان از اعضای کادر فنی خواستند که ساعت تمرین را تغییر دهند تا بتوانند بیشتر استراحت کنند. این مسئله در نهایت با موافقت کادر فنی همراه شد و آبی پوشان از ساعت 12 امروز در کمپ اختصاصی باشگاه مراحل آماده سازی خود را دنبال د.

میرشاد ماجدی، س رست تیم فوتبال استقلال در گفت وگو با تسنیم در این خصوص گفت: قرار بود تمرین از ساعت 16 برگزار شود اما به یکباره در بازگشت به تهران تصمیم گرفته شد که ساعت تمرین تغییر کند.

* هاشم بیک زاده، آرش برهانی، کرار جاسم و هرایر مگویان به همراه میرشاد ماجدی غایبان تمرین امروز استقلال بودند.

* قلعه نویی، سرمربی استقلال با 30 دقیقه تأخیر در محل تمرین حاضر شد و بدون صحبت با شاگردان خود نظاره گر مراحل آماده سازی شاگردانش شد.

* بازیکنانی که در دیدار مقابل پدیده اسان ثابت بازی کرده بودند، پس از 20 دقیقه تمرین ریکاوری راهی سونا و است شدند اما سایر بازیکنان زیر نظر دستیاران قلعه نویی به مرور کارهای تاکتیکی پرداختند.

* نکته قابل توجه تمرین آبی پوشان، عدم استقبال تماشاگران بود، به طوری که هیچ تماشاگری در کمپ حضور نداشت.

* حنیف عمران زاده، م ع تیم استقلال که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته، در تمرین امروز این تیم شرکت کرد.

* قرار است از این پس تمرینات تیم فوتبال استقلال با صلاحدید کادر فنی در کمپ اختصاصی باشگاه استقلال انجام شود.

تیم استقلال روز دوشنبه هفته پیش رو در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور در ورزشگاه به مصاف تیم پارسه خواهد رفت.
تمرین تیم فوتبال استقلال امروز تنها با حضور پنج بازیکن بزرگسال این تیم برگزار شد. با وجود آنکه بعد از دیدار مقابل ملوان کادر فنی استقلال اعلام کرده بود تمرینات این تیم از روز دوشنبه آغاز می شود اما امروز تنها پنج بازیکن بزرگسال این تیم در تمرین حضور داشتند و بقیه بازیکنان امیدهای این تیم را تشکیل می دادند.

به گزارش فارس، داسیلوا، مهرداد کریمیان، سجاد شهباززاده، میلاد ف الدینی و محمدرضا سندنیا در تمرین امروز حاضر بودند و بقیه بازیکنان را جوانان این تیم تشکیل می دادند.

*آرش برهانی، محمدقاضی، حنیف عمران ازده، پژمان نوری و مگویان در تمرین امروز حاضر نبودند و بازیکنان ملی پوش این تیم هم در اردوی تیم ملی در کشور پرتغال به سر می برند و مگویان نیز در ارمنستان حضور دارد. همچنین محمد قاضی و آرش برهانی به همراه پژمان نوری از فردا در تمرینات حاضر خواهند شد.

*جاسم کرار هافبک عراقی در پایان تمرین امروز با لباس غیر ورزشی به محل تمرین آمد و برای دقایقی با قلعه نویی به گفت وگو پرداخت.

* قلعه نویی اولین شخصی بود که امروز خود را به محل تمرین رساند و قبل از شروع تمرین در خصوص سایر شرایط استقلال و همچنین برنامه های آبی پوشان با دیگر اعضای کادر فنی اش صحبت می کرد. سرمربی تیم استقلال همچنین به دنبال بازی فولاد نوین اهواز حریف جام حذفی آبی پوشان بود و در این خصوص تماس هایی را برقرار کرد.

*قبل از شروع تمرین امروز بازیکنان زیر نظر مهریزی به گرم بدن های خود پرداخته و سپس در قالب گروه های چند نفره فوتبال درون تیمی را انجام دادند که سرمربی استقلال خودش نظاره گر این برنامه ها بود.

*کریم بوستانی مربی گلرهای استقلال هم در تمرین امروز حضور نداشت و داسیلوا زیر نظر یکی از اعضای کادر فنی که به همراه بوستانی کار می کند، تمرین کرد.

*در جریان تمرین امروز تنها 20 نفر از هواداران استقلال حضور داشتند و آنها پیرامون غیبت بازیکنان صحبت می د. همچنین این تعداد از تماشاگران اعتقاد داشتند تعطیلات لیگ باعث ضربه زدن به شرایط استقلال می شود.

*میرشاد ماجدی س رست استقلال در تمرین امروز حاضر نبود و از سوی دیگر رضا رجبی از نزدیک تمرین آبی ها را تماشا کرد.

تیم فوتبال استقلال فردا در دو نوبت صبح و عصر تمرین خواهد کرد