تهدید شوک آور فیفا برای استقلال خطر ر امتیاز با چهارمین نامه

به نقل از خبرگزاریها در مورد تهدید شوک آور فیفا برای استقلال خطر ر امتیاز با چهارمین نامه : تیم فوتبال استقلال تهران که این روزها از سوی فیفا از نقل و انتقالات زمستانی محروم است، به زودی از سوی فیفا با یک پرونده جدید تهدید به ر امتیاز خواهد شد. مدیرعامل استقلال در گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد محرومیت استقلال از نقل و انتقالات زمستانی لغو خواهد شد. افتخاری همچنین اعلام کرد دلیل عدم تعجیل و اقدامش برای پرداخت جریمه شیحی، این بوده که فدراسیون نامه تهدید فیفا را به باشگاه استقلال نرسانده!! در حال حاضر گره این بحران به دست یک تیم حقوقی باز خواهد شد. البته به شرطی که فیفا اعتراض استقلال روی حکم را بپذیرد. جالب اینکه هنوز از سوی فیفا نامه ای برای ابلاغ حکم محرومیت به باشگاه استقلال واصل نشده و تنها در سیستم تی ام اس استقلال حق فعالیت و ثبت نقل و انتقالات جدید را ندارد. متن نامه ای که از سوی فیفا به باشگاه استقلال ارسال شده نشان می دهد این نهاد بین المللی در نامه های متعددی خواستار تعیین وضعیت بازیکن خارجی آبی پوشان شده است. تاریخ نامه های فیفا به باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال نشان می دهد که مسئولان استقلال و فدراسیون فوتبال اشتباه بزرگی مرتکب شدند. فدراسیون فوتبال در آ ین تلاش های مشترکش با استقلال، روز چهارشنبه در نامه ای فوری، به دبیرکل فیفا، یعنی خانم فاطما سامورا همه موارد مربوط به محدودیت های آبی پوشان برای پرداخت بدهی عادل شیحی، پول های… سرور جپاروف در نیم فصل دوم لیگ شانزدهم به استقلال آمد و قرارداد هم امضا کرد، اما به دلیل محرومیت باشگاه استقلال از نقل وانتقالات طی تقاهم نامه ای میان دو باشگاه استقلال و ان، به صورت قرضی راهی اصفهان… با اعلام فدراسیون فوتبال ایران استقلال 5 پرونده در فیفا دارد که البته تنها یک پرونده این باشگاه را تهدید می کند. در این که علیرضا منصوریان در ساخته شدن تیم امروز استقلال نقش کاملا پررنگی دارد تردیدی نیست اما او نمی تواند هرگز حکم فیفا را در این اتفاق خوب نادیده بگیرد. فیفا با محرومیت استقلال باعث شد این تیم بیش از گذشته به جوان های خود اعتماد کند و نتیجه آن تیم امروز استقلال است ماجرای محرومیت استقلال از پنجره نقل و انتقالاتی فیفا بابت شکایت عادل شیحی هنوز به پایان نرسیده که اتفاق بد دیگری برای آبی ها رخ داد. ماجرا از این قرار است که باشگاه آبی ها در موعد مقرر به نامه فیفا بابت… گفتگو با خسروی درباره تحریف نامه فیفا به استقلال توسط فدراسیون در این رابطه خبرى غیر رسمى در رسانه ها منتشر شد که فدراسیون نامه محرومیت استقلال از نقل و انتقالات زمستانى را براى استقلال ارسال کرده است. اما یک سوال بزرگ این است که چرا آبی پوشان با وجود راى فیفا با… شواهد نشان مى دهد رأى فیفا در مورد محرومیت استقلال قطعى و ش ته نخواهد شد. رأى قطعى فیفا و امیدوارى عجیب مسئولان باشگاه استقلال!با توجه به محرومیت باشگاه استقلال از سوى فیفا بر همین اساس مدیران باشگاه استقلال و منصوریان سرمربى این تیم امیدوار هستند بعد از اتمام نقل و انتقالات زمستانی بتواند سه بازیکن خود (آندو، جپاروف و چشمی) را به عنوان سهمیه آزاد ماده ٦ آیین نامه انتقالات فیفا وارد فهرست کنند، اما نکته قابل توجه این است که رأى فیفا قطعى است و ش ته نخواهد شد و به این ترتیب آبى پوشان تا تابستان سال بعد ازجذب بازیکن محروم هستند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در حالی که مطرح شده طبق قانون فیفا فسخ قرارداد با یک بازیکن تنها در صورت ادله قانونی ممکن است به همین دلیل طبق اعلم یکی از مدیران استقلال خطری تیم را تهدید نمی کند. رده بندی فیفا

رده بندی 10 تیم برتر جهان در ماه جولای 2014 به شرح زیر است:

1- آلمان با 1724 امتیاز (یک پله صعود) 2- آرژانتین با 1606 امتیاز (3 پله صعود) 3- هلند با 1496 امتیاز (12 پله صعود) 4- کلمبیا با 1492 امتیاز (4 پله صعود) 5- بلژیک با 1401 امتیاز (6 پله صعود) 6- اروگوئه با 1330 امتیاز (یک پله صعود) 7- برزیل با 1241 امتیاز (4 پله سقوط) 8- اسپانیا با 1229 امتیاز (7 پله سقوط) 9- سوئیس با 1216 امتیاز (3 پله سقوط) 10- فرانسه با 1202 امتیاز (7 پله صعود) رده بندی پنج تیم برتر آسیا در آ ین رده بندی فیفا به شرح زیر است:

1- ژاپن با 604 امتیاز (یک پله صعود - چهل وپنجم جهان)

2- ایران با 563 امتیاز (6 پله سقوط - چهل ونهم جهان)

3- ازب تان با 523 امتیاز (7 پله صعود - پنجاه ودوم جهان)

4- کره جنوبی با 501 امتیاز (یک پله صعود - پنجاه وششم جهان)

5- اردن با 500 امتیاز (6 پله صعود - پنجاه وهفتم جهان) هواداران منتسب به استقلال و تراکتورسازی که از هرگونه ر امتیاز احتمالی پرسپولیس در فصل قبل سود می بردند، با مراجعه به صفحه رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در اینستاگرم با زبان های فارسی! و انگلیسی و با ادبیاتی سخیف، زشت و بی ادبانه، ورود دوباره فیفا به این پرونده و محروم پرسپولیس را خواستار شده اند. متن کامل نامه فیفا به باشگاه استقلال/ جزئیاتی از محرومیت آبی ها     متن کامل نامه فیفا به باشگاه استقلال/ جزئیاتی از محرومیت آبی ها همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید : به گزارش راه دانشجو،متن نامه ای که از سوی فیفا به باشگاه استقلال ارسال شده نشان می دهد این نهاد بین المللی در نامه های متعددی خواستار تعیین وضعیت بازیکن خا. استقلال-در-خطر- ر-شش-امتیاز-فرصت-یک-هفتهای-برای-پرداخت-350-هزار-دلار وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه استقلال یک هفته فرصت دارد طلب ۳۵۰ هزار دلاری توزی، بازیکن اسبق خود را پرداخت کند، در غیر این صورت شش امتیاز از این تیم ر خواهد شد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، در حالی پرونده پنج بازیکن طلب کار باشگاه استقلال در فیفا باز است که توزی، نسبت به سایر پرونده ها در اولویت قرار گرفته و باشگاه استقلال یک هفته وقت دارد طلب این بازیکن را پرداخت کند در غیر این صورت شش امتیاز از استقلال ر خواهد شد.

ساموئل، ردی، لاوره، کاروالیو و توزی پنج بازیکنی هستند که پرونده بدهی باشگاه استقلال به خود را به فیفا برده اند و پیگیر مطالبات خود شده اند و جمعا طلب این پنج بازیکن رقمی معادل سه میلیارد تومان است.

بدهی باشگاه استقلال به این بازیکنان در زمان مدیریت قبلی باشگاه رقم خورده است. کارشناس حقوقی فوتبال گفت: معتقدم که این تصمیم فیفا علیه استقلال خوب است چون پیش از این برای جریمه باشگاه ها بلافاصله سراغ ر امتیاز می رفت ولی حالا یک درجه تخفیف داده است. عادل فردوسی پور به بررسی ابعاد مختلف پرونده محرومیت تیم استقلال پرداخت. رییس کمیته بین الملل سازمان لیگ فوتبال ایران می گوید اتهاماتی که به او درباره محرومیت استقلال از نقل و انتقالات زمستانی زده می شود، ناجوانمردانه و بی اساس است. مسئولان باشگاه استقلال فردا نامه اى را به دادگاه عالى تجدید نظر فیفا أرائه خواهند کرد. با اعلام مدیرعامل باشگاه استقلال خطر ر امتیاز این تیم را تهدید نمی کند. مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: afc خیلی به ما ارفاق کرده و در آ ین نامه ای دریافتی نیز به ما گفتند اگر این موارد تکرار شود بازی آینده استقلال باید بدون تماشاگر برگزار شود. م ع سابق تیم فوتبال استقلال با ارسال نامه رسمی به کمیته تعیین وضعیت فیفا خواستار محرومیت این باشگاه از پنجره نقل و انتقالاتی آینده شد. شواهد نشان مى دهد رأى فیفا در مورد محرومیت استقلال قطعى و ش ته نخواهد شد. رأى قطعى فیفا و امیدوارى عجیب مسئولان باشگاه استقلال!به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان با توجه به محرومیت باشگاه استقلال از سوى فیفا بر همین اساس مدیران باشگاه استقلال و منصوریان سرمربى این تیم امیدوار هستند بعد از اتمام نقل و انتقالات زمستانی بتواند سه بازیکن خود (آندو، جپاروف و چشمی) را به عنوان سهمیه آزاد ماده ٦ آیین نامه انتقالات فیفا وارد فهرست کنند، اما نکته قابل توجه این است که رأى فیفا قطعى است و ش ته نخواهد شد و به این ترتیب آبى پوشان تا تابستان سال بعد ازجذب بازیکن محروم هستند. ادامه مطلب چند پیش وت استقلال با امضای نامه ای و ارسال آن برای ورزش، خواستار برکناری افتخاری از مدیرعاملی باشگاه استقلال شدند. وجود یک کلمه تفسی ذیر در نامه فیفا به استقلال موجب شده تا آبی ها همچنان امیدوار باشند که فصل تلخ نقل و انتقالات نیم فصل پایان خوشی برایشان داشته باشد. طبق نظر سنجی سایت فیفا پلی که سازنده بازی های رایانه فوتبال فیفا میباشد نظر سنجی در سایت خود قرار داده است که موضوع این نظر سنجی این است که چه لیگی را در فیفا 15 قرار دهد که لیگ ایران هم هست و با ثبت نظر خود ایران رو به جمع لیگ های بازی فیفا 15 قرار بدید . برای ورود به سایت فیفا و شرکت در نظرسنجی لینک زیر را کپی و به جای آدرس سایت وارد نمایید و شکیبا باشید. لینک : http://www.fifplay.com/fifa15-leagues-vote/
گفته میشود به زودی حکم قطعی فیفا جهت ر امتیاز از پرسپولیس ابلاغ خواهد شد. همشهری آنلاین: کمیته حل اختلاف فیفا ادله باشگاه استقلال درباره تاخیر در پرداخت پول به عادل شیحی را نپذیرفت تا حکم محرومیت استقلال از حضور در بازار نقل و انتقالات زمستانی سرجای خود باقی بماند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تونی کاروالیو هافبک برزیلی دو فصل تیم فوتبال استقلال پس از شکایتی که از این باشگاه انجام داد استقلال را در خطر ر امتیار قرار داد. هنگامی که نامه شکایت این بازیکن به باشگاه استقلال رسید مسئولان این باشگاه به تکاپو افتاده تا هر چه سریعتر رقم 50 هزار دلار وی را تأمین کند که در نهایت اسپانسر باشگاه استقلال این رقم را تأمین کرده و در اختیار مسئولان باشگاه استقلال قرار داد.

قرار است این مبلغ فردا یا یکشنبه به حساب کاروالیو واریز شود تا استقلال موقتاً از خطر ر امتیاز فرار کند.

پرونده بعدی استقلال برای پرداخت مطالبات و ر امتیاز ردریگو توزی است که باشگاه استقلال باید مطالبات این بازیکن را هم طی هفته های آینده پرداخت کند. لیام ردی، گوران لاوره، ساموئل و هلمکه نفرات بعدی هستند که باشگاه استقلال باید مطالبات آنها را به ترتیب پرداخت کند. مدیرعامل استقلال عقیده دارد که این باشگاه بر اساس نامه ی فدراسیون فوتبال آسیا با ارفاق می تواند از امتیاز حضور هواداران استفاده کند. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: «2 میلیون دلاری که از فیفا طلبکاریم ما را به حل مشکل استقلال امیدوار می کند و به فیفا هم نامه دادیم تا از همین مجرا مشکل حل شود.» باشگاه تراکتورسازی از فرستادن نامه ای به فیفا به منظور تعلیق محرومیت سرخ پوشان تبریزی خبر داد. کمیته حل اختلاف فیفا ادله باشگاه استقلال درباره تاخیر در پرداخت پول به عادل شیحی را نپذیرفت تا حکم محرومیت استقلال از حضور در بازار نقل و انتقالات زمستانی سرجای خود باقی بماند. باشگاه استقلال طی نامه ای به طور رسمی خواهان جذب داریوش شجاعیان شد. هرچند حکم فیفا و محرومیت استقلال از فعالیت در فصل نقل و انتقالات علیرضا منصوریان را در این روزها حس به هم ریخته است، اما به نظر می رسد سرمربی جوان این تیم می تواند این تهدید را به بهترین شکل تبدیل به فرصت کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی نظری جویباری در صفحه شخصی خود در مورد شرایط استقلال مطلب زیر را منتشر کرده است:

من تاکنون مصاحبه ای در این رابطه نداشتم ولی در حال حاضر احساس خطر می کنم. پرونده بسیار جدی وخطرناک در کمیته انضباطی فیفا علیه باشگاه استقلال قرار دارد و ممکن است به زودی جرایم شدیدی ( ر امتیاز) علیه باشگاه از سوی فیفا صادر شود. توزی، کاروالینهو، لیام ردی، گوران لاوره وساموئل بازیکنان سال های قبل استقلال بودند که طلب خود را دریافت نکرده و در کمیته انضباطی فیفا طرح دعوا کرده اند. فیفا حق را به بازیکنان فوق داده و محکومیت باشگاه استقلال قطعی است.

در طول یک سال گذشته مانوسی فر معاون بین الملل اتحادیه فوتبال که به باشگاه استقلال به صورت افتخاری مشاوره حقوقی وبین المللی می دهد و تلاش بسیاری جهت جلوگیری از ر امتیاز باشگاه استقلال انجام داده است که واقعا جای تشکر دارد. اگر اقدام عاجلی جهت طلب این بازیکنان از سوی هیات مدیره محترم باشگاه صورت نگیرد، ممکن است بزودی جرایم سنگینی ( ر امتیاز) علیه باشگاه استقلال از سوی فیفا صادر شود. در ضمن محسن ابراهیمی هم در بعضی از موارد حقوقی و بین المللی فیفا نهایت همکاری را با ما داشته و جا دارد از ایشان هم قدردانی کنم. امیدوارم این خطر بزرگ با تدبیر ویژه مدیرعامل و هیت مدیره، محترم ورزش وجوانان، اسپانسر، فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ که منبع درآمدزایی برای باشگاه های لیگ برتر است، هر چه زودتر حل فصل شود تا هواداران عزیز استقلال را خوشحال کنند عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه این باشگاه خیلی ساده از نقل و انتقالات محروم شده است، گفت: آقای افتخاری اعضای هیات مدیره را در جریان نامه های فیفا قرار نداده بود. باشگاه استقلال مدعی است که در تاریخ ۲۴ آبان نامه بخشش تماشاگران خود را به فدراسیون فوتبال ارسال کرده است. مدیرعامل ملوانان می گوید نمی دانم بازهم بحث ر امتیاز از ملوان از کجا درآمده است اما نامه ای که از آن به عنوان مدرک ر امتیاز نام می برند نامه زوران به فیفاست که یک رونوشت آن به ایران ارسال شده است. استقلال از سوی فیفا از حضور در نقل و انتقالات زمستانی محروم شده است تا به این ترتیب جذب بازیکنان جدید عملاً منتفی به نظر برسد. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس منتظر نامه محرومیت بازیکنان شان هستند. تیم فوتبال استقلال درحالی چهارمین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا را با تساوی به پایان برد که ورزشگاه مملو از تماشاگرانی بود که باید رفتارشان را ستایش کرد. روز قبل منصوریان را نیز تهدید کرده بود که اگر از او برای پیوستن به استقلال تست نگیرد، "برخلاف میلی باطنی" منصوریان را از استقلال "ا اج خواهد کرد" سه بازیکن استقلال بلاتکلیف و منتظر رأی فیفا هستند تا تکلیف خود را با استقلال مشخص کنند. سرمربی استقلال پیرامون اتفاق روزهای گذشته در این باشگاه و محرومیت آبی ها از فعالیت در فصل نقل و انتقالات نامه ای برای هواداران این تیم نوشت. با قطعی شدن حکم فیفا باید دید که در روزهای آینده چه انی در این قضیه قربانی خواهند شد تا شاید هواداران استقلال اندکی از مواضع خود علیه افتخاری عقب نشینی کنند. افتخاری که با توجه به اسناد نقش غیرقابل انکاری در محرومیت استقلال از نقل و انتقالات ژانویه دارد، ممکن است به دلیل این اهمال اداری خود برکنار شود. استقلالی ها بعد از نتایج درخشان در نیم فصل دوم باید بیشتر از هرچیزی مدیون حکم فیفا باشند، حکمی که استقلال را از فعالیت در فصل نقل و انتقالات زمستانی محروم کرد و باعث شد این تعداد جوان با کیفیت از دل این تیم بیرون بیایند.