توصیه های سازمان بهداشت جهانی

به نقل از خبرگزاریها در مورد توصیه های سازمان بهداشت جهانی : سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد نیازی فوری به ساخت آنتی بیوتیک جدید برای ۱۲ خانواده باکتری وجود دارد. سازمان بهداشت جهانی این عوامل بیماری زا را بزرگ ترین تهدید برای سلامت انسان ها توصیف کرد. سازمان بهداشت جهانی در مطلبی نوشت ایران به سرعت در مسیر ش ت دادن بیماریهای غیر واگیردار حرکت می کند. وزارت بهداشت یمن، جامعه جهانی و نهادهای سازمان ملل و سازمان های را مسئول از هم پاشیدگی نظام بهداشت ودرمان یمن به سبب حملات مستقیم ائتلاف دانست.... سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تعداد قربانیان بیماری وبا در یمن به ۲۰۴۳ نفر افزایش یافت. همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: تشخیص دیرهنگام سرطان به مرگ میلیون ها انسان منجر می شود. سازمان بهداشت جهانی: اختلال بازی یکی از عارضه های سلامت ذهنی است
سازمان جهانی بهداشت امسال در نظر دارد اختلال بازی را به فهرست عارضه‌های سلامت ذهنی اضافه کند. ایسنا نوشت: سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می تواند به مراسم سالانه حج که در ماه سپتامبر برگزار می شود نیز تسری یابد. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از اوایل اردیبهشت تاکنون، ۱۱۴۶ یمنی جان خود را بر اثر مبتلا به وبا از دست داده اند. سازمان جهانی بهداشت: از اوا آوریل تاکنون بیش از ۱۰۰۰ یمنی قربانی وبا شده اند همشهری آنلاین: سازمان بهداشت جهانی قصد دارد اختلال بازی های رایانه ای را به عنوان یک مشکل سلامت روانی به پیشنویس نسخه جدید دسته بندی جهانی بیماری های خود بیافزاید. همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد تعداد افرادی که به علت هپاتیت ویروسی می میرند، در حال افزایش است و اغلب ۳۲۵ میلیون فرد مبتلا به این ویروس ها از عفونتشان بی اطلاع هستند و به داروهای بالقوه علاج کننده برای آن ها دسترسی ندارند. سازمان بهداشت جهانی در واکنش به روند رو به افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در جهان اولین لیست از ابرباکتری های مقاوم به دارو که زندگی بشر را تهدید می کنند، منتشر ساخته است. روز جهانی بهداشت روز جهانی بهداشت-همه ساله روز 18 فروردین(7 آوریل) به عنوان روز جهانی بهداشت در کشور های مختلف جهان گرامی داشته می شود . در چنین روزی در سال 1948 میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه ی کنفرانس بین المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید.همچنین در ژوئن همان سال نخستین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان بیش از شصت و یک کشور جهان تشکیل شد . از آن سال به بعد همه ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی بهداشت در کشورهای مختلف گرامی داشته می شود . در ایران امر بهداشت همواره به عنوان یکی از مباحث مبنایی در مباحث توسعه مندی کشور مد نظر بوده است چنانکه فصل بیست و پنجم قانون" بر نامه ی سوم توسعه ی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور " به بهداشت و درمان اختصاص داده شده است سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش قربانیان بیماری های واگیردار همچون طاعون و ذات الریه در جهان هشدار داد. معاونت بهداشت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت بیش از 80 درصد جمعیت جهان در محیط هایی با کیفیت پایین هوا زندگی می کنند. سازمان جهانی بهداشت براساس یک اقدام جهانی به دنبال کاهش ۵۰درصدی آسیب های ناشی از خطاهای پزشکی طی ۵ سال آینده در تمامی کشورهاست. سازمان بهداشت جهانی بار دیگر نسبت به بحران شدید کمبود دارو، سوخت، نبود کادر پزشکی متخصص و پرستارانی که در ادامه جنگ های داخلی یمن این کشور را ترک کرده اند، ابراز نگرانی کرد. معاون بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: از ی ال پیش و پس از جلسه بهداشت با مسئولان خانه ای بی، تامین پانسمان های تخصصی و ویژه این بیماران توسط سازمان غذا و دارو انجام می شود. کانال تاریخ روز جهانی بهداشت در تلگرام
بهترین کانال تاریخ روز جهانی بهداشت جدید ترین کانال تاریخ روز جهانی بهداشت کانال تاریخ دقیق روز جهانی بهداشت کانال های تاریخ روز جهانی بهداشت ادامه مطلب قاضی زاده هاشمی برای شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به پا تان سفر کرد. رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن اشاره به ادامه رایزنی های وزارت بهداشت برای تغییر میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد ما این بود که مالیات بر سیگار بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی باشد اما فعلا در این زمینه تا ایده آل فاصله زیادی داریم. سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین گزارش خود از افزایش تعداد قربانیان وبا در یمن خبر داد. مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت ضمن ارایه توصیه های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با ین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد. همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت در گزارش جدیدی اعلام کرد به نظر می رسد یک ترکیب موجود در ماری جوانا نسبتاً ایمن و غیر اعتیادآور باشد. بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی شمار تلفات انسانی وبا در یمن به 1310 مورد رسیده است. رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سرفصل ها و قراردهای طرح تحول باید با هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی به مجلس ارایه شود تا شاهد تغییر برخی رویکردهای سلامت باشیم. رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: صادرکنندگان محصولات کشاورزی برای دریافت گواهی تأیید بهداشت به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت مراجعه کنند. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد نزدیک به دو میلیارد نفر در جهان هنوز از آب آشامیدنی آلوده به فاضلاب استفاده می کنند. همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد نیازی فوری به ساخت آنتی بیوتیک جدید برای ۱۲ خانواده باکتری وجود دارد سازمان جهانی بهداشت درباره خطر شیوع بیماری مهلک وبا در جمهوری دموکراتیک کنگو هشدار داد و برای کمک به ت کنگو در مقابله با این بیماری اعلام آمادگی کرد. اختصاصی از نیک فایل مقاله درباره سازمان جهانی بهداشت (who) با و پر سرعت .
مقاله درباره سازمان جهانی بهداشت (who)
مقاله درباره سازمان جهانی بهداشت (who) لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:12سازمان جهانی بهداشت (who) یک سازمان تخصصی وابسته سازمان ملل متحد (un) است که به عنوان مرجع هماهنگ کننده بهداشت عمومی بین اللملی عمل می کند
این سازمان که در ۷ آوریل ۱۹۴۸ بنیانگذاری شد و مقر آن در شهر ژنو در سوئیس است، اختیارات و منابع سلفش “سازمان بهداشت” را به میراث برد که سازمانی وابسته به “جامعه ملل” (league of nations) بود.وظایف و یت هاwho علاوه بر هماهنگ تلاش های بین المللی برای پایش بیماری های عفونی، مانند مالاریا و ایدز از برنامه هایی برای پیشگیری و درمان چنین بیماری هایی حمایت می کند. این سازمان از تولید و توزیع وا ن های موثر و بی خطر، شیوه های تشخیصی داروها حمایت می کند.who علاوه بر یت های فوق بر اساس پیمان های بین المللی ممکن است یت های جدیدی را به عهده گیرد.سازمان جهانی بهداشت همچنین متولی “طبقه بندی بین المللی بیماری ها” (icd)  است که دهمین تجدید نظر در آن در سال ۱۹۹۲ منتشر شد.ساختار کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت نمایندگانی به “مجمع جهانی بهداشت” می فرستند، که ارگان اصلی تصمیم گیری این سازمان است.ابن مجمع  هر سال در ماه مه تشکیل جلسه می دهد و علاوه بر تعیین دبیرکل سازمان برای پنج سال، سیاست های مالی سازمان را بررسی می کند و بودجه های پیشنهادی برنامه ها را بازبینی و تایید می کند.
با
مقاله درباره سازمان جهانی بهداشت (who)
سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که موارد مقاومت بیماری مقاربتی سوزاک به درمان های آنتی بیوتیکی رایج افزایش یافته و بیم آن می رود که قوی ترین آنتی بیوتیک قابل استفاده برای درمان این بیماری نیز کارآیی خود را از دست بدهد. پس از ۷ ماه توقف صادرات تخم مرغ روز چهارشنبه سازمان بهداشت جهانی دام، ایران را در فهرست کشورهای پاک قرار داد که امکان واردات تخم مرغ از ایران را فراهم می کند. مسابقه طراحی پوستر با موضوع شعار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۷ با عنوان « افسردگی، بیایید با هم حرف بزنیم » و شعار وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی به مناسبت هفته سلامت ۱۳۹۶ با عنوان « زندگی سالم، با نشاط و امید» برگزار می شود. انصار خوگر: بنا بر تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامت روان، یعنی فرد در سطحی مناسب از رفاه و آسایش باشد و توانایی های خود را بشناسد و بتواند با استرس های زندگی مقابله کند.
سازمان بهداشت جهانی روز اعلام کرد : آلودگی هوا در سال ۲۰۱۲ جان حدود هفت میلیون از مردم سراسر جهان را گرفته است. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از ژنو ، منشا این آلودگی منابع مختلفی از آتش پخت و پز گرفته تا دود اتومبیل بودند. ماریا نیرا رییس بهداشت عمومی و محیط زیست سازمان بهداشت جهانی گفت :ˈ آلودگی هوا در فضاهای بسته و باز اکنون بزرگترین مشکل بهداشتی محیط زیست است و بر همگان چه در کشورهای توسعه یافته و چه در حال توسعه تاثیر می گذارد. ˈ تحقیقات جدید سازمان بهداشت جهانی نشان داد که یکی از هشت مورد مرگ مردم جهان در سال 2012 با آلودگی مرتبط بود. بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری تنفسی و سرطان ریه بزرگترین بزرگترین کشنده های مربوط به آلودگی محسوب می شوند. اختصاصی از یارا فایل پاو وینت سازمان جهانی بهداشت - 145 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت سازمان جهانی بهداشت - 145 اسلاید
 پاو وینت سازمان جهانی بهداشت - 145 اسلاید    تاسیس :    1946     مقر    :      ژنواه :     برنامه هایی در رابطه با کمک به بقا ، حفظ و تکامل کودک. ایمن سازی .                     روش های تغذیه . پایش رشد. آب آشامیدنی سالم ، بهسازی محیط .                           فاصله گذاری بین زایمان. آموزش دختران و ایجاد فعالیت هایی که مولد                      درآمد برای ن باشد.برای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت سازمان جهانی بهداشت - 145 اسلاید
سازمان جهانی بهداشت (who) از اقدامی جهانی برای کاهش میزان خطاهای پزشکی طی پنج سال خبر داد. متی جانستون، نویسنده و تصویرگر، انیمیشن «سگ سیاه» را با همکاری سازمان بهداشت جهانی برای آگاهی رسانی در مورد بیماری افسردگی ساخته است. این ویدئو که در سال ۲۰۱۲ در روز جهانی سلامت روان ساخته شده، به تازگی با مجدد منتشر شده است. در بد ترین ح آن، افسردگی می تواند، فرد را کاملا ناتوان کند. میلیون ها انسان در سراسر جهان با پیچیدگی های افسردگی زندگی می کنند. انیمشن زیبای سازمان جهانی بهداشت درباره افسردگی! میگنا: این کلیپ فوق العاده زیبا برای تغییر زندگی و رهایی از تنش های روزانه و افسردگی طراحی شده است در این انیمیشن، «سگ سیاه» نماد «افسردگی» است.
این ویدئو نشان می دهد که سگ چگونه زندگی راوی را تحت تاثیر قرار می دهد. در این انیمیشن که توسط سازمان بهداشت جهانی معرفی شده، افسردگی به یک سگ سیاه رنگ تشبیه شده که در وجود همه آدم ها هست. نکته مهم اینست که بتوانیم این سگ را تحت کنترل خود درآوریم و نگذاریم تا بر زندگی ما مسلط شود. برای روی لینک زیر کلیک کنید...... http://s1.picofile.com/d/6618ae7e-e87d-419f-b761-f5bbe15df8ed/depression.mp4 گزارش الودگی هوای محیطی سازمان بهداشت جهانی در 2014 در بر گیرنده داده های 1600 شهر از 91 کشور در برگیرنده میانگین داده های سالیانه برای دوره 2008 تا 2013 منتشر شد که مطابق معمول سالهای اخیر خالی از نام شهر های ایران نبود. گزارش مربوط به ذرات معلق کمتر از 10 میکرون pm10 و ذرات کمتر از 2.5 میکرون pm2.5 است. در حالی که مقدار ذرات کمتر از 2.5 میکرون مستقیما ریسک برای سلامتی را نشان می دهد . برای ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرون باید مقادیر ذرات کمتر از 2.5 را محاسبه کرد تا بتوان ت از ریسک برای سلامتی را بدست آورد متوسط جهانی برای ذرات کمتر از 10 میکرون بین 26 تا۲۰۸ ug/m3 می باشد با متوسطی حدود 71 واحد در متر مکعب است. داده های زیر که از ج ارائه شده از طرف سازمان بهداشت جهانی برداشته شده وضعیت این ذرات در سه شهر تهران اهواز و م آباد را نشان می دهد توجه نمائید که مقدار ذرات زیر 2.5 میکرون از اهمیت بیشتری برخوردارند. منابع: http://www.who.int/phe/health_topics/outdoorair/databases/cities/en http://www.who.int/phe/health_topics/outdoorair/databases/aap_database_results_2014.pdf?ua=1 همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به مطالب مطرح شده درباره انتشار اسنادی مربوط به تخلف سازمان غذا و دارو واکنش نشان داد. همشهری آنلاین: ۷ آوریل روز جهانی بهداشت است و سازمان جهانی بهداشت برای این روز در سال ۲۰۱۷ کارزاری را با عنوان «بیایید درباره افسردگی سخن بگوییم» به اجرا درمی آورد. سازمان بهداشت جهانی وابسته به سازمان ملل در بیانیه ای از افزایش تعداد قربانیان وبا در یمن به ۱۵۰۰ نفر خبر داد. سازمان بهداشت جهانی آ ین نسخه گزارش مالاریا را تحت عنوان " wrold malaria report 2016" منتشر کرد. cover of the world malaria report 2016 بر اساس این گزارش در سال 2015 حدود 212 میلیون نفر در دنیا به مالاریا مبتلا شده اند که متاسفانه 429000 نفر جان خود را از دست داده اند. علاقمندان متن کامل گزارش را می توانند از لینک زیر دریافت کنند: http://www.who.int/malaria/publications/world-malaria-report-2016/report/en/ مدیرکل پ ند غیرعامل وزارت بهداشت عنوان کرد: بر اساس نظرات مسئولان سازمان پ ند غیرعامل وزارت بهداشت از دستگاه هاى پیشرو در این حوزه است. 28سپتامبر (هفتم مهرماه) در هرسال، روز جهانی هاری است که از سوی سازمان بهداشت جهانی با توجه به اهمیت این بیماری تعیین شده است. در این جا ضمن پاسخ به رایج ترین پرسش های مطرح در باره هاری، براین موضوع مهم تأکید شده است که این بیماری خطرناک، ولی قابل پیشگیری است؛ و آگاهی اولین گام است. مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به برخى اقدامات در افزایش نرخ تولد گفت: برخلاف انتظار سازمان بهداشت جهانى افزایش جمعیت کشور کاهش پیدا نکرد. بهداشت با تقدیر از تلاش های انجام شده در سازمان انتقال خون، گفت: فراموش نمی کنم که در ابتدای ت یازدهم، در این حوزه مشکلات بسیار زیادی مانند میزان ذخیره خون داشتیم اما اکنون حتی یک مورد مشکلات تأمین… زور سازمان استاندارد به سازمان غذا و دارو چربید و مسئولیت نظارت بر کالاهای سلامت محور از عهده وزارت بهداشت به نفع این سازمان خارج شد اما همچنان حوزه تجهیزات پزشکی به صورت مشترک با سازمان استاندارد مورد بررسی قرار می گیرد.             اهواز - ایرنا - رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دانش آموز خوزستانی مقام سوم جهان را در مسابقات جهانی نقاشی سازمان بهداشت جهانی (who) ب کرد. سعید رضوانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: دانش آموز دختر به نام ' لاوین حسن زاده اسکویی' نوجوان 11 ساله ناحیه چهار اهواز در مسابقات جهانی نقاشی سازمان بهداشت جهانی در سال 2017 شرکت کرد و مقام سوم جهان را ب کرد.
وی گفت: نتایج این مسابقه که با موضوع شعار امسال هفته بهداشت با عنوان ' مبارزه با افسردگی ' برگزار شد سوم اردیبهشت امسال در کشور مصر اعلام شد.
یکم اردیبهشت (هفتم آوریل) روزجهانی بهداشت بود.
شعار امسال روز بهداشت ' افسردگی، بیاید با هم صحبت کنیم' بود.
7158/ 6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت از سازمان های بیمه گر حمایت می کند تا آنها به تعهداتشان عمل کرده و باری از دوش بیمارستان ها بردارند.