تیراندازی به اتوبوس مسافربری در سیستان و بلوچستان عاملان تیراندازی دستگیر شدند

به نقل از خبرگزاریها در مورد تیراندازی به اتوبوس مسافربری در سیستان و بلوچستان عاملان تیراندازی دستگیر شدند : با تلاش پلیس آگاهی گلستان عاملان تیراندازی و قتل در کلاله دستگیر شدند و قاتل به جرم خود اعتراف کرد. فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: عاملان تیراندازی در خیرآباد ورامین دستگیر شدند. فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از دستگیری عاملان تیراندازی بامداد در یکی از مناطق شهرستان ورامین خبر داد. فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی گفت:عاملان تیراندازی به منزل شخصی فردی در این شهرستان دستگیر شدند. با سرعت عمل ان نیروی انتظامی اهواز عاملان تیراندازی به سمت ترانس برق در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند. رکنا: عاملان تیراندازی چند شب گذشته در اراک، دیروز در شهرستان شهریار دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: عوامل تیراندازی در یک مراسم عروسی در دشتستان که منجر به زخمی شدن چند نفر شده بود، شناسایی و دستگیر شدند.             بندرماهشهر-ایرنا-یک مقام آگاه گفت: 9 نفر از عاملان تیراندازی های شبانه در بندرماهشهر و بندر در روزهای اخیر دستگیر شدند. وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تأیید خبر دستگیری 9 نفر از عاملان تیراندازی های شبانه در این شهرستان افزود: به دنبال تأکید و دستورات مقامات اجرایی و قضایی شهرستان و جدیت نیروی انتظامی عوامل تیراندازی های چند روز گذشته بندر ماهشهر و بندر دستگیر شدند.
وی افزود: طی این جریان 9 نفر از عاملان تیراندازی که موجب رعب و وحشت مردم شده و اقدام به تیراندازی های مکرر در سطح شهر می د دستگیر و سلاح هایشان کشف و ضبط شدند.
این مسئول ادامه داد: در این اقدام مردم پسند عوامل متخلف و عاملان نگرانی های مردم، در حین ارتکاب جرم توسط مأمورین انتظامی دستگیر شدند.
وی با اشاره به شناسایی این عاملان خاطرنشان کرد: تعدادی از این متخلفین طی تعقیب و گریز به همراه سلاح و فشنگ هایشان دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شدند.
طبق آ ین آمار شورای تأمین استان خوزستان، شهرستان بندرماهشهر در بررسی های انجام شده در رابطه با میزان تیراندازی در رتبه نهم قرار دارد.
تکرار این پدیده در یکی دوماه اخیر تبدیل به یکی از نگرانی ها و دغدغه های مردم این شهرستان شده و موجب افزایش مطالبه عمومی برای برخورد جدی با عاملان این تیراندازی ها شده است.
بندرماهشهر نیز در خطبه های هفته گذشته در مصلای این شهر با بیان اینکه تا به حال برخوردها با تیراندازی های شبانه رضایت بخش نبوده، گفت: مسؤولان نباید در برخورد با عاملان تیراندازی شبانه سهل انگاری کنند چرا که این موضوع با مهم ترین مسئله جامعه یعنی امنیت مردم در ارتباط بوده و بسیار نگران کننده است.
وی تیراندازی های شبانه در برخی از شهرستان های خوزستان از جمله ماهشهر را برنامه ریزی شده دانست و گفت: انتظار می رود مسؤولان مربوطه این عاملان را که عده ای معاند و مزدور بوده و توسط افرادی تأمین مالی می شوند را شناسایی، دستگیر و به مردم معرفی کنند. عاملان تیراندازی به محیط بانان در مناطق جنگلی شهرستان عصر روز گذشته در کمتر از دو ساعت در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: عاملان جنایت جاده هیرمند به زابل در فاصله 2 هفته از وقوع آن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر شدند. فرمانده انتظامی شهرستان ایوان از دستگیری عاملان تیراندازی شب گذشته شهرستان ایوان خبر داد. مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت:در تیراندازی نیرو های سومالی به ماهیگیران کنارکی در آب های آزاد یک ناخدا کشته، یک ملوان زخمی و ۱۶ نفر دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری ۳ عامل تیراندازی که ۳ نفر را در شهر دلند شهرستان رامیان مجروح کرده بودند، خبر داد. جانشین رئیس پلیس راه راهور جزئیات حریق اتوبوس بنز در سیستان و بلوچستان را اعلام کرد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جانشین رئیس پلیس راه راهور ناجا جزئیات حریق اتوبوس بنز در سیستان و بلوچستان را اعلام کرد. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری عاملان شهادت مأمور پلیس که با تغییر هویت در ارتفاعات جنوب این استان زندگی می د، در عملیات غافلگیرانه کارآگاهان خبر داد.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان خوزستان از دستگیری 4 نفر ازعاملان تیراندازی در اهواز خبر داد. یک دستگاه اتوبوس بین شهری اسکانیا که در جنوب سیستان و بلوچستان دچار حریق شده بود توسط آتش نشانی نیکشهر خاموش شد. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در 2 عملیات ضربتی و غافلگیرانه یگان های عملیاتی این استان، 2 تن و 64 کیلوگرم موادمخدر کشف و 6 قاچاقچی دستگیر شدند. رییس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار در استان 580 دستگاه اتوبوس به سامانه سپهتن در استان تجهیز شدند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: طی عملیات های منسجم و هماهنگ در چهار استان کشور، 14 نفر از اعضای یک شبکه شرارت و سرقت مسلحانه که در شمال سیستان و بلوچستان فعال بودند، دستگیر شدند، این افراد تبعه پا تان، افغانستان و بومی منطقه سیستان هستند. فرمانده انتظامی استان گفت: شرور مسلح و عامل تیراندازی به سمت مردم در درگیری با تکاوران پلیس به هلاکت رسید و ۳ همدست وی نیز دستگیر شدند.
چهار تن از عوامل تیراندازی مرگبار در میدان جمهوری مشهد دستگیر شدند. معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تیراندازی ناشی از درگیری 2 طایفه در بخش بزمان این شهرستان سه نفر کشته شدند. زاهدان - دقایقی قبل بر اثر تیراندازی اشرار مسلح به سمت خودروی گشت نیروی انتظامی در شهر قصرقند دو نفر از نیروهای انتظامی سیستان و بلوچستان زخمی شدند. ساعتی قبل افرادی ناشناس به سوی مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد ی سیستان و بلوچستان، تیراندازی د. فردی مسلح با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می داد که ظاهراً سه نفر زخمی شدند. فرمانده انتظامی اسان رضوی گفت: چهار متهم به قتل دو شهروند در میدان (تلویزیون) مشهد عصر امروز دستگیر شدند. مهر نوشت: فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی و قتل ۲ مرد در یکی از مناطق روستایی و جنگلی شهرستان بابل در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد. فرمانده انتظامی خوزستان از دستگیری ۱۰۷ نفر از عاملان تیراندازی ها و دارندگان سلاح های غیرمجاز در چهار روز گذشته در سطح استان خبر داد. ۱۰۷ نفر از عاملان تیراندازی ها و دارندگان سلاح های غیرمجاز در 4 روز گذشته در سطح استان خوزستان در دام قانون افتادند. د ی تیراندازی مهاجمان مسلح در سیستان و بلوچستان به سمت گشت انتظامی 2 سرباز ناجا زخمی شدند. فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری عاملان تیراندازی در شهر جدید پرند خبر داد. فرمانده انتظامی نوشهر گفت:عاملان شلیگ گلوله شب گذشته در منطقه بهجت آباد نوشهر شناسایی شدند. در عملیات ضربتی و غافلگیرانه ای که یگانهای عملیاتی استان سیستان و بلوچستان به نتیجه رساندند، ۴ تن و ۲۵۸ کیلوگرم موادمخدر کشف و ۴ قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند. مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس در نیکشهر اکبر بلوچزهی معلم نیکشهری به قتل رسید.
عاملان حادثه تلخی که در شب فینال لیگ قهرمانان اروپا در تورین رقم خورد، دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت:80 نفر از عاملین تیراندازی غیرمجاز در سطح استان شناسایی و دستگیری شدند. عاملان قتل دو مرد و یک زن در شهرستان ماهشهر دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف د. مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تعدادی متخلف که مبادرت به شکار و حمل غیر مجاز پرندگان بومی استان کرده بودند، دستگیر شدند. رکنا: فرمانده انتظامی کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی در یکی از روستاهای توابع کرمانشاه خبر داد. جانشین فرمانده انتظامی خوزستان از دستگیری عاملان تیراندازی در ماهشهر خبر داد. معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر واقع در جنوب استان گفت: با تلاش اعضای شورای تامین، سربازان گمنام زمان ( ع)، پرسنل انتظامی و همراهی دستگاه قضایی سه نفر از عوامل تیراندازی… رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان از عملیات موفقیت آمیز کاراگاهان پلیس در شناسایی و دستگیری عاملان آدم ربایی پس از ۳ سال خبر داد. عاملان حریق و انفجار واحد مس ی امروز مشهد پس از طی مراحل تحقیقاتی دستگیر شدند. در عملیات ضربتی و غافلگیرانه یگان های عملیاتی استان سیستان و بلوچستان ۲ تن و ۵۲۱ کیلوگرم موادمخدر کشف و ۵ قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری دو نفر از عاملان تیراندازی به مأموران پلیس خبر داد و گفت: متهمان سابقه چندین مورد شرارت داشته اند. تصادف بین یک دستگاه کامیون کشنده ولوو حامل سوخت گازوئیل و اتوبوس ولوو دراستان سیستان و بلوچستان منجر به کشته شدن یک نفر و مصدوم شدن ١۴ نفر (۱۲ نفر مسافر اتوبوس و ۲ نفر سرنشین کامیون) شد. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری عاملان نزاع و تیراندازی در یکی از محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه در کمتر از سه ساعت خبر داد. عاملان حادثه تلخی که در شب فینال لیگ قهرمانان اروپا در تورین رقم خورد، دستگیر شدند.