تی أمؤن یاد مرأ آیدا فتوحى

به نقل از خبرگزاریها در مورد تی أمؤن یاد مرأ آیدا فتوحى : بی رمقی «سارا و آیدا» کار مازیار میری به نشست پرسش و پاسخ آن نیز سرایت کرد و این جلسه در مدت زمانی کوتاه و با کمترین حجم سوالات خبرنگاران برگزار شد. کافه هنر «تهران در شب»، این هفته به معرفی «سارا و آیدا» می پردازد. ----------------ع /-پگاه-آهنگرانی-روی-فرش-قرمزِ-«سارا-و-آیدا»------------   عوامل هنری «سارا و آیدا» عصر امروز شنبه 16 بهمن در برج میلاد روی فرش قرمز حاضر شدند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینمایی «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری در هفتمین روز از سی‌و‌پنجمین جشنواره فجر، در برج میلاد برای اهالی رسانه و هنرمندان به نمایش درآمد.

ادامه خبر و ع پوستر سینمایی «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری در آستانه سی و پنجمین جشنواره فجر رونمایی شد. « ب باباتو دیدم آیدا» پنجمین بلند سینمایی رسول صدرعاملی در مقام کارگردان و محصول سال 1383 است. درباره دختری به نام آیدا است که متوجه می شود پدرش با زن غریبه ای رابطه دارد و این مسئله باعث پریشانی اش می شود. سوفی کیانی، شراره ت آبادی، شاهرخ فروتنیان، طناز طباطبایی، خاطره اسدی و الهام پاوه نژاد در این سینمایی مقابل دوربین بهرام بدخشانی. رضا درستکار: سازی وقتی اتفاق می افتد که یک ساز سفارش ساختن خود را از جامعه می گیرد، اما «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری، فرار رو به جلو است و برخلاف برخی های این کارگردان که از دل برآمده و در آن ویژگی منحصر به فرد ساز دیده می شود، سارا و آیدا را می توان سفارش ساز به خودش دانست. سینمایی «سارا و آیدا» در جشنواره جایپور به نمایش در می آید. سینمایى "سارا و آیدا" به کارگردانى مازیار میرى از امروز توسط موسسه هنرهاى تصویرى سوره در شبکه نمایش خانگى توزیع شد. رمان عشق یوسف نویسنده:نازنین87 خلاصه داستان: پرویز ربانی، پدر آیدا، قبلا به خواستگاری یوسف از دخترش آیدا جواب قاطعانه ی منفی داده اما خبر نداره این دو دلباخته ی هم دیگه هستن... نمیدونه پنهانی با هم دوست شدن و به دیدن هم میرن... آیدا دانشجوی رشته ی مامائی در بابله و هرهفته یوسف برای دیدنش میره بابل... طراح جلوه های ویژه بصری «سارا و آیدا» درباره حاشیه های به وجود آمده درباره نامزدی این در بخش جلوه های ویژه میدانی توضیح داد.

مجله اینترنتی برترین ها تیزر "اسرافیل" ساخته آیدا پناهنده سینمای ایران , جشنواره فجر , مجله اینترنتی برترین ها
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p
رکوردزنی مادربزرگ 99 ساله یک مادربزرگ 99 ساله با شرکت در مسابقات دوی 100 متر، رکورد جهانی در این گروه سنی را از آن خود کرد. «آیدا کیلینگ»، پیرزن 99 ساله اهل نیویورک موفق شد در مسابقات دو و میدانی که در آکرون برگزار شد در ماده دو 100 متر با زمان 59.8 ثانیه از خط پایان گذشت و رکورد جهانی در این گروه سنی را پشت سر گذاشت. مربی آیدا در این مسابقات دخترش «شلی» بود که وی را همراهی می کرد. بیوگرافی آیدا نامجو آیدا نامجو آیدا نامجو در ۳ فروردین ۱۳۷۱ متولد و اکنون ۲۵ ساله است یک برادر به اسم سروش دارد و در سریال لیسانسه ها نقش شادی و خواهر زن آقای را بازی می کند که مازیار ( کاظمی ) عاشق و دلداده او شده است وی دارای مدرک دیپلم تئاتر و لیسانس کارگردانی سینما است از ع هایی که این بازیگر در اینستاگرام منتشر می کند به نظر آیدا نامجو رابطه گرم و صمیمی با برادرش سروش دارد و اکثرا با او به گردش و رستوران می رود. ازدواج و همسر آیدا نامجو مجرد می باشد و ازدواج نکرده است. به محض انتشار هر خبری در مود آیدا نامجو و همسرش و ازدواجش در این پست درج خواهد شد. آیدا نامجو ع های جدید آیدا نامجور بازیگر نقش شادی سریال لیسانسه ها آیدا نامجو و برادرش سروش آیدا نامجو و برادرش سروش نامجو شروع فعالیت بازیگری آیدا نامجو او بازیگری را از سال ۸۶ با تئاتر شروع کرده و در سال ۸۹ در سینمایی قبیله من بازی کرده است و اولین سریال تلویزیونی اش سریال لیسانسه ها به کارگردانی سروش صحبت می باشد که آیدان نامجو از پس نقشش در این سریال به خوبی بر آمده است و انتظار می رود او با سریال لیسانسه ها به نقطه عطف کارنامه بازیگری و محبوبیت خودش برسد و از این پس او را در سریال های تلویزیون بیشتر مشاهده کنیم. او علاوه بر بازیگری کار کارگردانی هم می کند و تا حالا موفق شده چندین کوتاه بسازد که هایش در جشنواره های مختلف تا به امروز حضور داشته است. در ادامه ع های جدید اینستاگرام آیدا نامجو را مشاهده می کنید. آیدا نامجو آیدا نامجو در سینمایی قبیله من آیدا نامجو مدل مانتو آیدا نامجو آیدا نامجو و برادرش سروش ع آیدا نامجو و برادرش سروش نامجو در رستوران آیدا نامجو در سریال لیسانسه ها, شادی در لیسانسه ها ع آیدا نامجو در پشت صحنه سریال لیسانسه ها نیلوفر هوشمند - آیدا نامجو - هوتن شکیبا - عرفان برزین آیدا نامجو در سریال لیسانسه ها, شادی در لیسانسه ها ع پشت صحنه از بازیگران سریال لیسانسه ها کاظمی - آیدا نامجو - سروش صحت و سیاوش چراغی پور آیدا نامجو بیوگرافی بازیگران » قصه زندگی آیدا نامجو و همسرش بازیگر نقش شادی در سریال لیسانسه ها نامه احمد شاملو به آیدا آیدا نازنین خوب خودم.
ساعت چهار یا چهارونیم است.هواداردشیری رنگ می شود. خوابم گرفته است اما به علت گرفتاریهای فوق العاده ای که دارم نمی توانم بخوابم. باید کارکنم. کاری که متاسفانه برای خوشبختی نیست.برای رس خودم هم نیست.برای انجام وظیفه هم نیست: برای هیچ چیز نیست. برای تمام احمد توست .برای آن است دیگر_به قول خودت_چیزی ازاحمد برای تو باقی نگذارد.
اما... بگذارباشد.اینها هم تمام می شود.بالا ه فردا مال ماست.
مال باهم مال آیدا و احمدباهم ...
بالا ه خواهد آمد.آن شبهایی که تاصبح درکنارتو بیدار بمانم.سرت را روی ام بگذارم و به تو بگویم که درکنارت چقدرخوشبختم.
چقدرتورا دوست دارم .چه قدر به نفس تو درکنارم احتیاج دارم چه قدر حرف دارم که با تو بگویم افسوس همه حرفهای ما این شده است که تو به من بگویی(امروزخسته هستی)یا (چه عجب امروزشادی؟)و من به تو بگویم که : (دیگر کی می توانم ببینمت؟)و یا :تو بگویی :(می خواهم بروم.من که باشم به کارت نمی رسی.)من بگویم :(دیوانه زنجیری حالا چند دقیقه دیگربشین.)وهمین _همین و تمام آن حرفها و شعرها و سرودها یی که درروح من زبانه می کشد تبدیل به همین حرفها و دیدارهای مضحکی شده که مرا به وحشت می اندازد :
وحشت ازاینکه رفته رفته تو از این دیدارها و حرفها سرانجام ازعشقی که محیط خودش را پیدا نمیکند تا پرو و بالی بزند گرفتار نفرت و و اندوه بشوی.
این موقع شب یا بهتربگویم سحر از تصور این چنین فاجعه ای به خود لرزیدم کارم راگذاشتم که این چند سطررا برایت بنویسم .
آیدای من این پرنده دراین قفس تنگ نمی خواند.اگرمی بینی خفه و لال و خاموش است به این جهت است... بگذار فضا و محیط خودش راپیدا کند تا ببینی که چه گونه درتاریک ترین شبها آفت ترین روزها را خواهد خواند.
به من بنویس تا هردم و هرلحظه بتوانم آنرا بشنوم:
به من بنویس تا یقین داشته باشم که تو هم مثل من در انتظار آن شبهای سفیدی. به من بنویس که می دانی این سکوت و ابتذال زاییده زندگی دراین زندانی است که مال مانیست .که خانه ی ما نیست. که شایسته مانیست . به من بنویس که تو هم درانتظار سحری هستی که پرنده عشق ما درآن آواز خواهد خواند آیدا ابو تر : شادی، امید، غم، ترس، لذت، زیبایی و زشتی... در هم گره خورده اند.
عاشقی وسط آدم هایی که عشق را به رسمیت نمی شناسند ...

«اسرافیل» آیدا پناهنده، درامی درباره چالش ها و نیازهای عاطفی
سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی مستانه مهاجر هفته گذشته پروانه ساخت گرفت. به گزارش مشاور رسانه ای ، «اسرافیل» اولین سینمایی مستانه مهاجر در مقام تهیه کننده خواهد بود که به کارگردانی آیدا پناهنده اوایل مهرماه کلید خواهد خورد. نامه «اسرافیل» نوشته مشترک آیدا پناهنده و ارسلان ی است و مستانه مهاجر به عنوان اولین تجربه تهیه کنندگی خود این را تهیه خواهد کرد.مستانه مهاجر سال هاست به عنوان تدوینگر با سازان بزرگی مانند عباس کیارستمی، داریوش مهرجویی، محسن مخملباف، تهمینه میلانی و … همکاری داشته است و تدوین آثاری همچون «زندگی خصوصی»، «کارگران مشغول کارند»، «آتش بس»، «کنعان»، « استار»، «مرگ ب و کار من است»، «سوت پایان»، «هاری»، «مردی که اسب شد» و«آب نبات چوبی» که در حال اکران است را در کارنامه خود دارد و با اسرافیل پا به عرصه تهیه کنندگی در سینمای ایران نهاده است. ادامه مطلب مرد ها ... خیلی هم خوبند ... دوست داشتنی و مهربان ... عاشق محبت واقعی ! همان هایی که اگر عرضه عاشق شون را داشته باشی ... برایت شاملو می شوند و تو آیدا خواهی شد و بهشت را روی زمین خواهی داشت ... این ها مردند ... همان هایی که اگر عاشق بشند بیستون میکنند ... این ها مردن ... مادر پیر سارا پانصد میلیون چک کشیده [نمیدانم چرا ولی حتما ربطی به سارا دارد] و حالا برای پرداخت آن دچار مشکل شده اند. مادر پیر را به زندان می اندازند. سارا عذاب وجدان میگیرد و در به در به دنبال پول می دود تا اینکه تصمیم می گیرد از سعید، آیدا، کمک بگیرد. سعید ثروتمند و خفن است و پانصد میلیون برای ـش چرک کف دست است! البته به همان نسبت آدم . گینه عالمی غم آلدێ، گینه ماه-ی-ماتم اوْلدۇ کی بۇ آیدا قدّ-ی-زینب، غم-وْ-غۆصصه دن خم اوْلدۇ علم-ی-عزا وۇرۇلدۇ، گینه فرشه طاق-ی-عرشه چکیلیبدی قاره گویا، باشاباش رواق-ی-عرشه گینه یا حسین شوعاری، یازێلێبدێ صاق-ی-عرشه شه-ی-دینه بزم-ی-ماتم، گینه عرش-ی-اعظم اوْلدۇ دوستان نزدیکم شنیده اند من که به بیشتر رابطه ها مشکوکم، و آدم های رابطه به نظرم آدم های غمگینی هستند که وقتی رابطه از مرحله کشف و تازگی به مرحله ثبت و کهنگی رسید دیگر با هم و در کنار هم شاد نمی شوند، تنها رابطه ی خوب و موفقی را که همیشه مثال زده ام، زندگی خصوصی نجف دریابندری و فهیمه راستکار بوده است. در این قضاوت شخصی، چرا نام آیدا و ش. اصلاحیه ای به این وارد نشد و هم اکنون مازیار میری منتظر اکران آن نشسته است. ستارگانی همچون بلا تار، آیدا بگیج، ب روث و مجید مجیدی در طول این جشنواره با دوستداران سینما به نقد و بررسی ها خواهند پرداخت. «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی مستانه مهاجر در سی و پنجمین جشنواره فجر در بخش سودای سیمرغ حضور دارد. نشست پرسش و پاسخ «اسرافیل» ساخته آیدا پناهنده با حضور عوامل در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد. ع و متن > آیدا ابو تر : سومین کوه مرتفع ایران بعد از دماوند و علم کوه، سبلان است. یک کوه آتش فشانی غیرفعال که در دور و اطراف آن، دریاچه های زیادی هست و طبیعت منطقه هم کم نظیر و زیباست.
دیروز در پردیس ملت اسرافیل اکران شد. آیدا تدین: استودیوهای مارول و دیزنی جدیدترین محصول مشترک شان در «جهان سینمایی مارول» را کمتر از ۱۰ روز پیش روانه سینماها د آیدا پناهنده، آناهیتا همتی، مهشید افشا ناه و تعداد دیگری از هنرمندان به تماشای نمایش « های ساده» نشستند.
با اون پوسترش ادم فک میکنه یه عاشقانه پر خنده و اینا میبینه !
اما حجم بلا و بدبختی ای که تو این هست رو حتی تو رگ خواب هم شاهد نبودیم ! البته رگ خواب نصفش پر از خوبی و خوشیه ولی اون شوک ا ش کلا تر زد به هرچی خوبی توی ه !
کلا با بدبختی و مشکلات دست و پنجه نرم میکنه و ازون لبخند های توی پوستر سرجمع شاید ۲۰ دقیقه رو هم تشکیل ندن .
خیلی وقته از اکران میگذره پس فکر کنم اسپویل ش بد نباشه .
توی ۲۰ دقیقه اول که یه پیرزن بیچاره رو میفرستن زندان اوین . بعد یه پول ۵۰۰ میلیونی قرض میگیرن که از همون اول میدونیم این پول قراره کلا همه اینا رو به ف* بده . دقیقا هم همین میشه بعد میبینیم مصطفی زمانی اصلا با اون آیدا هه برا این رل زده بود که میخواست توی مناقصه تقلب کنه ... بعد کلا این بدبختیا انقد ادامه داره که حتی تا مرگ آیدا هم پیش میره ! عجیب بود .
البته توی تابستان داغ هم مرگ یه کودک رو میبینیم ولی واقعا مرگ آدم بزرگ توی سینمای ایران یه مدت چون ازش دور شده برا خودم عجیب بود . مثلا مگه میشد یه دختر خل و چل یهو بمیره ! :/
به خاطر زیاد بودن شخصیت ها اصلا فرصت کاراکتر سازی رو پیدا نکرده بود برا همین بیننده یه جورایی با طرف ارتباط برقرار نمیکرد و نمیتونست با غم اون هم ناراحت بشه ... البته فقط یه قسمت خیلی کوتاه کاراکتر فرعی اتفاقا خوب در اومده بود (به قول فراستی!) اونم عروس خونواده رو منظورمه . که توی خونه داشت غر میزد از وضع زندگیش و کارش به گریه میکشه . این شخصیت به خاطر پر حرفیش توی همون سکانس کوتاه تونست در بیاد به نظرم ... اما جالبه که شخصیت اصلی که خیلی کم حرفه اصلا اونقد برای من ملموس نبود که شخصیت فرعی عروس بود .
خلاصه اینکه از بین های غیر طنز ۲۱ روز بعد و رگ خواب های بهتری بودن ... البته من هنوز چند تا پرفروش امسالو ندیدم مثل نگار و پاتو کفش من نکن
+ اسم شناسنامه ای آیدا بود طاهره ! پس در واقع اسم اصلی : سارا و طاهره هست . که با وجود اینکه اسم جذ برای یه نیس ولی خیلی عجیب و حتی طنزه !
++ یه قسمتش طلکبار به آیدا میگه قورباغه خانم که به نظرم برای پگاه آهنگرانی عنوان برازنده ایه . برا همین اسم دیگه میشه باشه : سارا و قورباغه خانم
سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی مستانه مهاجر به جشنواره های آسیایی هنگ کنگ راه پیدا کرد. به زهرا. زهرای عزیز! میدانی.. هیچ خوشم نیامد که چادرت را جلوی پسرک راننده آژانس درآوردی موهایت را ریختی بیرون ، شانه شان کردی و پرسیدی : عطر داری ؟ . بعد تلفنت زنگ خورد و با خنده به مخاطب پشت گوشیت گفتی : اِ .. ببین .. آیدا من الان میام !. بعد به بغل دستیت نگاه کردی و شروع کردی به خندیدن و فرض کردی که من اصلا صدای در اوج بلوغ ِ پسرکی را از پشت . ع و متن: آیدا ابو تر : بهار فصل سفر و طبیعت گردی است؛ اما نه فقط تماشای طبیعت بهاری و سرسبز که معتدل بودن هوا این اجازه را می دهد تا از مناطق زیادی از جنگل و دریا گرفته تا کویری و صحرا هم دیدن کنیم. کنسرت موسیقى محلی گروه تیار، به س رستی آیدا ی مقدم، برای اولین بار، هفته سوم آذر در تالار شه برگزار می شود.
مصطفی زمانی بازیگر «سارا و آیدا» معتقد است ب سیمرغ در سال های اول برای هر بازیگری مهم است،… سینمایی «اسرافیل» که با ترکیب آیدا پناهنده، مستانه مخاجر و صفی یاری به پایان تولید خود رسید سعی می کند در جشنواره سی وپنجم در میان بزرگان سینمای ایران خودنمایی کند. سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده در بخش رسمى شصت و یکمین فستیوال لندن bfi به نمایش درآمد. «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده بهار ۹۷ در جشنواره بین المللی ن ترکیه به نمایش درمی آید. کوه با نخستین سنگ ها آغاز می شود و انسان با نخستین درد.
در من زندانیِ ستم گری بود
که به آوازِ زنجیرش خو نمی کرد- من با نخستین نگاه تو آغاز شدم.
بخشی از شعر آیدا در آینه؛ احمد شاملو
سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی مستانه مهاجر به جشنواره های آسیایی هنگ کنگ راه پیدا کرد. سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده در بخش رسمى شصت و یکمین فستیوال لندن bfi به نمایش درآمد. جدید ترین تیزر سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده منتشر شد. آیدا ابو تر : می گویند هنگام فوت شمع باید آرزو کنی. آ یک سال، خودش یک عمر است؛ ۳۶۵ روز در ۲۴ ساعت کامل. به قدر کفایت وقت هست برای تغییر، برای خوب تر شدن، برای آگاه شدن و روشنی ساختن... برای تحقق کلی آرزو... های در حال ساخت در راستای طرح افزایش جمعیت : ١. من ترانه پانزده بار زاییدم !!! ٢. بارداری نادر از سیمین !!! ٣. هیس دختر حامله شو ، فریاد نزن !!! ٤. زایمان با کفشهای کتانی !!! ٥. بارداری الی !!! ٦. بارداری در وقت اضافه !!! ٧. چه ی را حامله کرد !!! ٨. دو قلوها !!! ٩. ب بابات زایید آیدا !!! دومین تیزر سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده با تمرکز بر بازی پژمان بازغی منتشر شد. پوستر خارجی سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده در جشنواره لندن رونمایی شد.
همزمان با مراسم فرش قرمز سینمایی آیدا و سارا مازیار میری در پردیس ملت، جشن تولد کارگردان این… از همان زمانی که میرزا شریف خان عراقی، طرز استفاده از یک کتاب «فرهنگ لغت» را به نوه دوازده ساله اش احمد یاد داد، او با نیافتن معنی کلمه «چکه» و بسیاری از لغات مورد استفاده عوام، جای یک فرهنگ لغات و اصطلاحات عامیانه را در ناخودآگاهش خالی یافته بود. اپیزود سه- صحبت پیش بچه ها- (دنیا دختری باهوش با ناراحتی شدید پوستی مادرزادی، آیدا پر از طراوت زندگی) –دنیا: من نمیخوام عروس شم -من: چرا ؟ عروس میشی، خوشگل میشی، چرا نمیخوای؟ -دنیا: آخ من نمیخوام نی نی در بیارم..اونوقت یه عالمه باید بهش پول بدم..براش خوراکی ب م..پول ...ما که هیچ پولی نداریم.. آیدا با اون لبخند پر از زندگیش: نه خوب! ما که بزر. ایسنا نوشت:مجوز آموزشگاه ماساژ آیدا بعنوان نخستین آموزشگاه ماساز در جنوب شرق با حضور مسئولین آموزش فنی و حرفه ای استان اعطا شد.