ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد : دادگاه عالی فدرال در ابوجا بار دیگر به و امنیت ملی نیجریه (dss) اعلام کرد که سریعا «ابراهیم ا کزاکی» ی این کشور و همسرش را آزاد کند. ی نیجریه با صدور بیانیه ای در خصوص آ ین وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی، اعلام کرد: ت نیجریه در صدد است تا چشم دیگر شیخ زکزاکی را که در آستانه ن نایی است، عمدا ن نا کند. سازمان عفو بین الملل از ت نیجریه خواست مطابق با رای دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی را آزاد کند. ی نیجریه با صدور بیانیه ای در خصوص آ ین وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی، اعلام کرد: ت نیجریه در صدد است تا چشم دیگر شیخ زکزاکی را که در آستانه ن نایی است، عمدا ن نا کند. امکان تغییر نام بدون نیاز به حکم دادگاه

برای تغییر نام دیگر نیازی برای مراجعه به دادگاه نیست.
در گذشته مردم برای تغییر نام به زحمت می افتادند، متقاضیان باید دادخواست خود را به دادگاه تسلیم کرده و با کمک ، در دادگاه از خود دفاع می د.
شورای عالی ثبت احوال دستورالعملی را به تصویب رسانده و بر اساس آن، اختیار تغییر نام، همچون . یک کارشناس مسائل نیجریه در گفت وگو با فارس گفت تظاهرات های گسترده روزهای اخیر همزمان با تشدید علایم بیماری در شیخ زکزاکی موجب عقب نشینی ت نیجریه شد. مردم نیجریه در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی معنوی شیعیان این کشور تظاهرات د. برابر خبرگزاری فارس:

تلاش نیروهای نیجریه برای آتش زدن خانه شیخ زکزاکی و شهادت همه ی نین بیت ایشان

یکی از حاضران در شهر زاریا نیجریه به خبرنگار فارس گفت نیروهای در حال به آتش کشیدن بخشی از خانه ای هستند که شیخ زکزاکی و خانواده اش در آن حضور دارند.

گفته می شود نیروهای با در محل حادثه در حال خواندن آواز علیه شیعیان هس. مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم یک نفر و زخمی شدن شماری دیگر شد. مناطق مختلف در نیجریه شاهد برگزاری و تظاهرات برای تاکید بر وم شیخ ابراهیم زکزاکی شیعیان این کشور و همسرش بود. ۲ سال پس از ماجرای عجیبی که در جریان آن ملوانان ربوده شده ایرانی در سومالی توانستند ۴ دریایی را به اسارت درآورده و از چنگ آنها بگریزند پرونده ان دریایی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. بدیعه زکزاکی درباره وضعیت شیعیان نیجریه توضیحاتی را ارائه کرد. پست 4319 : «رسانه خبری شیعیان نیجریه می گوید دادگاه عالی آبوجا مقامات امنیتی و پلیس این کشور را تهدید کرده اگر شیخ زکزاکی و همسرش را آزاد نکنند، زندانی خواهند شد. دادگاه عالی آبوجا در تاریخ ۲۰ ژانویه، رییس پلیس، دادستان و رییس اداره امنیت ملی این کشور را تهدید کرده اگر به فرمان دوم دسامبر این دادگاه مبنی بر شیخ ابراهیم ا کزاکی و همسرش زینت ابراهیم عمل نکنند، آنها را زندانی خواهد کرد.». (منبع: اینجا) نکتۀ دامنه : به نام خدا. چه دادگاه مستقل و شجاع و دارند که از حقّ یک عالم مبارز محبوس و محصور حمایت می کند. آیة الله شیخ ابراهیم زکزاکی شیعیان نیجریه یک منبع نزدیک به ی در نیجریه گفت: مردم برای و درمان شیخ زکزاکی مسالمت آمیز در چند شهر برگزار د اما پلیس با مداخله، به مردم تیراندازی و عده ای را شهید و مجروح کرد. یکی از فرزندان ی نیجریه در گفت وگو با خبرنگار بین الملل فارس گفت: شیخ زکزاکی شدیداً بیمار است و دچار سکته مغزی شده اما شرایط درمانی برایش از سوی حکومت نیجریه فراهم نشده است. شمار زیادی از مردم نیجریه با آمدن به خیابان ها در چند شهر مختلف ی نیجریه را خواستار شدند. صدها نفر از شیعیان و اعضای ی نیجریه روز گذشته با برگزاری یک مسالمت آمیز در ابوجا پایتخت نیجریه خواستار شیخ ابراهیم زکزکی و همسر ایشان شدند. گابریل کولاوُل، قاضی دادگاه عالی فدرال در ابوجا، پایتخت نیجریه، دستور شیعیان این کشور و همسرش را صادر کرده است. وی همچنین سرویس امنیتی ت نیجریه را جریمۀ نقدی کرد که باید به آقای #زکزاکی پرداخت شود. کولاوُل گفت ت نیجریه باید ظرف ۴۵ روز آنها را به پلیس تحویل دهد و پلیس نیز باید ظرف ۲۴ساعت آنان را تحت محافظت به مکانی امن منتقل کند. #میدان_72 قائم مقام شیخ زکزاکی با بیان اینکه شیخ زکزاکی در وضعیت سلامتی نسبتا خوبی به سر می برند، تاکید کرد که احتمال ایشان پس از مدت ۴۵ روز، پنجاه درصد است زیرا حکومت نیجریه با وی دشمنی دارد. عفو بین الملل از نیجریه خواست هرچه سریع تر شیخ ابراهیم زکزاکی را آزاد کند. طرفداران ی نیجریه به ادامه یافتن بازداشت غیرقانونی دبیرکل این ، اعتراض د. حرکت ی نیجریه علیرغم پایان یافتن مهلت ۴۵ روزه تعیین شده برای ایشان، همچنان در بند ت نیجریه است. «ما ول کیون» گفت: آ ین باری که گروهی از ان محلی به دیدار شیخ زکزاکی رفتند، وضعیت ایشان اسفبار بود؛ معتقدم ت به حکم دادگاه احترام نخواهد گذاشت و شیخ به این زودی آزاد نمی شود. پسرجوانی که با همدستی 3 نفر از دوستانش، دختر نوجوانی را پس از ربودن به خانه ای قدیمی کشانده و مدت چهار شبانه روز او را در اسارت داشتند، صبح دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه از نیجریه خواست که بنا بر حکم دادگاهی در این کشور شیخ «ابراهیم زکزاکی» شیعیان این کشور را از زندان آزاد کند.

مـــاندن به پای ی که
دوستش دارے
قشنگ تَرین
اسارت زندگـــے است
رسیدگی به پرونده پیرمردی 67 ساله که دختری دسال را ربوده و در خانه اش مخفی کرده بود، در دادگاه کیفری استان تهران به صورت غیرعلنی برگزار شد. شیخ «ابراهیم موسی» سخنگوی ی نیجریه با اشاره به وخامت اوضاع جسمانی شیخ زکزاکی اعلام کرد که وی به درمانی فوری احتیاج دارد و ت مانع آن می شود. دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات خبر داد که دادگاه خبرگزاری دانشجو در شعبه 9دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی روز گذشته در شهر کادونا دست به تظاهرات زدند که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم ۴ نفر شد. نظریه شماره ۱۲۴۶/۷ مورخ ۱/۳/۱۳۸۷
«استعفای باید هم به دادگاه و هم به موکل ابلاغ شود و اگر فقط به دادگاه اعلام شده باشد دفتر دادگاه مراتب را به موکل اطلاع می دهد.» ادامه مطلب فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان فردی که به دلیل اختلافات مالی برادرش یک ماه در اسارت آدم ربایان بود، آزاد شد. گروه تروریستی با انتشار ویدئویی مدعی شد دو نظامی روس را در روستای «شولا» در ریف دیرا ور به اسارت گرفته است. فرمانده انتظامی شهرستان "فنوج" سیستان و بلوچستان از رهایی پسر ۱۲ ساله اسانی پس از گذشت ۱۴ روز اسارت خبر داد. عضو ارشد ی نیجریه با بیان اینکه شیخ زکزاکی در وضعیت سلامتی نسبتا خوبی به سر می برند، تاکید کرد احتمال ایشان پس از مدت ۴۵ روز، پنجاه درصد است زیرا حکومت با وی دشمنی دارد. آثار دا خواست نسبت به دادگاه
1.ایجاد اشتغال وتکلیف و رسیدگی:
دادخواست موجب اشتغال دادگاه میشود و دادگاه مکلف به رسیدگی و صدور رای یا فصل خصومت است دادگاه نمیتواند به هیچ عنوان از رسیدگی به دعوا و صدور رای خودداری کند و چنانچه خودداری کند مطابق ماده 597 قانون مجازات مورد تعقیب قرار میگیرد ادامه مطلب در جریان تظاهرات مردم نیجریه به مناسبت روز قدس، ۲۵ نفر از جمله سه فرزند «شیخ ابراهیم زکزاکی» ی این کشور، توسط نیروهای تی به شهادت رسیدند. «احمد»، «حمید» و «محمود» زکزاکی» سه فرزند شیعیان نیجریه هستند که در این حادثه شهید شدند و «علی زکزاکی» دیگر فرزند او مجروح شد و در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته است. پایگاه خبری 'نیشن' نیجریه روز گزارش داد که اتحادیه اروپا از ت نیجریه خواست هرچه سریعتر 'شیخ ابراهیم زکزکی' شیعیان آن کشور را آزاد کند. رزمندگان نُجَباء طی عملیاتی در استان صلاح الدین توانستند علاوه بر به هلاکت رساندن شماری از تروریست های تکفیری، طعم اسارت را نیز به یان بچشانند. در مواردی که با تجدیدنظرخواهی یکی از اصحاب دعوای حقوقی، پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان طرح می شود، دادگاه یادشده پس از صدور حکم، نسخه ای از دادنامه صادره رابرای اصحاب دعوی ارسال و همزمان، پرونده مربوط به دادگاه بدوی را به همراه نسخه ای از رأی مرحله تجدیدنظر به آن دادگاه می فرستد. نیروهای گارد ریاست جمهوری و عشایر در عملیات امروز با تغییر ح دفاعی خود به تهاجمی در دیرا ور، توانستند وارد مناطق گورستان و کارگران شده و 10 تروریست را به اسارت درآوردند. م ع عیسی سحرخیر از برگزاری دادگاه موکلش با عنوان اتهامی توهین به در دادگاه کیفری دو استان تهران خبر داد. «حسن بالا» عضو ی نیجریه با بیان اینکه این از ت «محمد بوهاری» در اتحادیه آفریقا شکایت کرده است، گفت: با وجود صدور حکم شیخ زکزاکی، ت از وی امتناع می کند. رشت-دادستان کل کشور با اشاره به اینکه لازمه وجودی دادگاه ویژه ت حفظ جامعه ت است ، گفت: در این میان پیشگیری از جایگاه ویژه ای دراین دادگاه برخوردار است. فرمانده تیپ عراقی چنان غافلگیر شده بود که باور نمی کرد یک جوان ۲۳ ساله فرمانده لشکری باشد که تیپ او را محاصره کرده و او را به اسارت گرفته است. احمد به او گفت سوار جیپ من شو تا با هم برویم و تیپ تو را خلع سلاح کنیم.
چند روز قبل یک سید که سیاست مدار هم هست در حسینیه باغ بهار مهریز حرف های بی پایه ای در باره زده راستی دادگاه ویژه ت در این موارد چه می کند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما خبرداریم چند سال قبل همین دادگاه با یک طلبه یزدی برخورد کرد که در سخنرانی هاشمی در قم ایستاده بود تا سؤالی از او بپرسد و همچنین طلبه عد خواه سیرجانی بارها با دستور این دادگاه دستگ. ملاصالح در مدت اسارت خود کمک بسیاری به اسرای ایرانی کرد و همدم آنان در لحظه های سخت اسارت بود و در موارد بسیاری باعث نجات جان آنان شد. سید علی اصغر حسینی، حمید بقایی گفت: بر اساس اعلام دادگاه شعبه ۱۰۵۷ کیفری ۲، اولین جلسه دادگاه موکل اینجانب آقای حمید بقایی برای ۲۵ مهر ماه تعیین وقت شده است. رأی وحدت رویه شماره ۷۳۵ ـ ۲۰/۸/۱۳۹۳ هیأت عمومی دیوان عالی کشور
در مواردی که دادرس دادگاه به سبب وجود یکی از جهات رد، قرار امتناع از رسیدگی صادر می نماید و به علت نبودن دادرس و یا شعبه دیگر، پرونده به نزدیک ترین دادگاه هم عرض ارجاع می گردد؛ تغییر دادرس صادرکننده قرار امتناع از رسیدگی با توجه به ملاک ماده ۲۶ قانون آیین دادرسی دادگا. در پی مخالفت دادگاه استیناف با دستور جدید ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مهاجران از 7 کشور با اکثریت مسلمان به ، دونالد ترامپ اعلام کرده که این پرونده را به دادگاه عالی خواهد برد.