ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد : مهلت 45 روزه دادگاه برای ی نیجریه ساعت 12 امشب به وقت محلی نیجریه به پایان می رسد و پس از آن پلیس 24 ساعت فرصت دارد تا شیخ زکزاکی را به مکان مورد نظر ایشان منتقل کند. در شرایطی که شیخ زکزاکی برخلاف حکم دادگاه همچنان در بازداشت به سر می برد، خبرگزاری فرانسه از ایراد اتهامات جدید به وی توسط ت نیجریه خبر داده است. دادگاه عالی فدرال در ابوجا بار دیگر به و امنیت ملی نیجریه (dss) اعلام کرد که سریعا «ابراهیم ا کزاکی» ی این کشور و همسرش را آزاد کند. شیخ زکزاکی باید ظرف ۴۵ روز آزاد شود سرویس امنیتی نیجریه به پرداخت غرامت محکوم شد شیخ زکزاکی باید ظرف ۴۵ روز آزاد شود/ سرویس امنیتی نیجریه به پرداخت غرامت محکوم شد قاضی دادگاه استدلال های دستگاه امنیتی نیجریه را رد کرده و گفته است که ادامه بازداشت شیخ زکزاکی خلاف قانون است. او گفت: هیچ گزارش یا شکایتی مبنی بر اینکه متشاکی مایه آزار در منطقه زندگی اش بوده، دریافت نکرده ایم. قاضی با اشاره به وضعیت سلامت شیخ زکزاکی گفت در صورت درگذشت وی، ممکن است در کشور ناآرامی ایجاد شده و تعداد زیادی بی گناه کشته شوند. بر اساس حکم دادگاه ت ۴۵ روز وقت دارد تا شیخ زکزاکی و همسرش را به پلیس تحویل دهد. پلیس هم باید ظرف ۲۴ ساعت آن ها را تا محلی امن همراهی کند. دادگاه، سرویس امنیتی نیجریه را هم به پرداخت ۵۰ میلیون نایرا (حدود ۱۶۰ هزار دلار) به خانواده زکزاکی محکوم کرده است. بنا بر اعلام سازمان عفو بین الملل، مقام های نیجریه باید مطابق حکم دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی، ی این کشور و همسرش را فوراً از زندان آزاد کنند. شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) در شهر «یولای» نیجریه با برگزاری یک مسالمت آمیز دیگر خواستار شیخ ابراهیم زکزاکی ی نیجریه شدند.
عفو بین الملل: زکزاکی فوراً آزاد شود shia muslim بنا بر اعلام سازمان عفو بین الملل، مقام های نیجریه باید مطابق حکم دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی، ی این کشور و همسرش را فوراً از زندان آزاد کنند. به گزارش مصاف، ماکمید کامارا، رئیس موقت عفو بین الملل در نیجریه، دوشنبه گفت: «مهلت 45 روزه برای آزاد آنها امروز به پایان می رسد. اگر ت از روی عمد احکام دادگاه های خود را رعایت نکند، این اقدام به منزلۀ اخلال گری آشکار و خطرناک در اجرای قانون است.»

کامارا با تأکید بر «غیرقانونی بودن» حبس زکزاکی خاطرنشان کرد: «این اقدام شاید بخشی از تلاشی گسترده برای لاپوشانی جنایت های هولناکی است که نیروهای امنیتی در دسامبر 2015 در زاریا مرتکب شدند.»

به گفتۀ این مقام عفو بین الملل، در حملۀ نیروهای نیجریه به شیعیان در زاریا «صدها» نفر کشته شدند.

کامارا در حالی به این مطالب را مطرح کرد که دادگاه عالی فدرال در ابوجا، پایتخت نیجریه، 12 آذر (2 دسامبر) دستور شیعیان این کشور و همسرش را صادر کرده بود.

دادگاه فدرال بازداشت شیخ زکزاکی و همسرش را غیرقانونی و طی حکمی بی قیدوشرط آنها را خواستار شد.

با وجود این، سرویس امنیتی ت نیجریه پیش تر ادعا کرده بود که زکزاکی را به منظور محافظت از وی در بازداشت نگه داشته است.

موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال گذشته با یورش نظامیان این کشور به حسینیۀ شهر زاریا در ای کادونا آغاز شد.

شیخ زکزاکی و همسرش در جریان این حمله دستگیر شدند و بیش از یک سال است که بدون تفهیم اتهام و محاکمه در زندان به سر می برند.

در حملۀ نظامیان نیجریه به شیعیان در روزهای 12 و 14 دسامبر 2015 (21 و 23 آذر 1394) در شهر زاریا حدود 350 نفر، از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی، به قتل رسیدند.

بسیاری از سازمان های بین المللی ی این کشتار را محکوم کرده اند.

سازمان عفو بین الملل اوایل اردیبهشت 1395 نیجریه را به کشتار شیعیان، دفن آنها در گورهای جمعی و نابود مستندات مرتبط با این جنایت متهم کرده بود.

این سازمان بین المللی همچنین تصاویری ای به گزارش خود ضمیمه کرده بود که محل گورهای جمعی شیعیان در نیجریه را نشان می‎داد.

منبع: پرس تی وی یک کارشناس مسائل نیجریه در گفت وگو با فارس گفت تظاهرات های گسترده روزهای اخیر همزمان با تشدید علایم بیماری در شیخ زکزاکی موجب عقب نشینی ت نیجریه شد. مردم نیجریه در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی معنوی شیعیان این کشور تظاهرات د. برابر خبرگزاری فارس:

تلاش نیروهای نیجریه برای آتش زدن خانه شیخ زکزاکی و شهادت همه ی نین بیت ایشان

یکی از حاضران در شهر زاریا نیجریه به خبرنگار فارس گفت نیروهای در حال به آتش کشیدن بخشی از خانه ای هستند که شیخ زکزاکی و خانواده اش در آن حضور دارند.

گفته می شود نیروهای با در محل حادثه در حال خواندن آواز علیه شیعیان هس. مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم یک نفر و زخمی شدن شماری دیگر شد. ۲ سال پس از ماجرای عجیبی که در جریان آن ملوانان ربوده شده ایرانی در سومالی توانستند ۴ دریایی را به اسارت درآورده و از چنگ آنها بگریزند پرونده ان دریایی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. یک منبع نزدیک به خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی، از تشدید مشکلات جسمی ی نیجریه در جریان بازداشت سه ساله او، خبر داد.
توجیه بی اساس ت نیجریه برای ادامه بازداشت «شیخ زکزاکی» shia muslim ت نیجریه مدعی شد که ادامه بازداشت شیخ زکزاکی در راستای منافع عمومی و امنیتی است. به گزارش مصاف، یکی از مقامات در حلقه ریاست جمهوری نیجریه تلاش کرد ادامه بازداشت شیخ زکزاکی، شیعیان نیجریه را توجیه کند.

وی در این باره گفت: ت فدرال با پرونده شیخ زکزاکی در راستای منافع امنیتی و عمومی برخورد می کند.

این مقام افزود: ملاحظات منافع عمومی و امنیتی باید در راستای قوانین بین المللی که این منافع را بالاتر از حق شخصی هر نفر قرار می دهد،در نظر گرفته شود.

به گفته این مقام ریاست جمهوری نیجریه،هدف سیاست های قانون اساسی ت،امنیت عمومی و نه تنها امنیت یک فرد است.

در این پیام آمده است که مسئله زکزاکی قانونی نیست چرا که با منافع عمومی و امنیتی منافات دارد.

این منبع خاطر نشان کرد که همسر شیخ زکزاکی منافاتی با منافع امنیتی ندارد و اگر خود او خواستار همراهی با همسرش در زندان نباشد می تواند آزاد شود.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که «الحاجی شرف الدین عبدالسلام علیاجان، و مبلغ جامعه نصرالله الفاتح نیجریه در آبوجا از ت فدرال درخواست کرده بود تا فورا شیخ زکزاکی، ی نیجریه و همسرش را به خاطر صلح و عد آزاد کند.

وی در این باره گفت: ت نیجریه باید تحقیقات موثقی در خصوص فعالیت های ی نیجریه و آنچه آنها می خواهند به دست بیاورند داشته باشد تا به بتواند برخورد درستی با آن داشته باشد.

علیاجان همچنین گفت:همه مسائل را می توان به طور مسالمت آمیز حل کرد.شیخ زکزاکی باید آزاد شود به ویژه اینکه دادگاه عالی فدرال،حکم او و همسرش را صادر کرده است.

منبع: شبستان پست 4319 : «رسانه خبری شیعیان نیجریه می گوید دادگاه عالی آبوجا مقامات امنیتی و پلیس این کشور را تهدید کرده اگر شیخ زکزاکی و همسرش را آزاد نکنند، زندانی خواهند شد. دادگاه عالی آبوجا در تاریخ ۲۰ ژانویه، رییس پلیس، دادستان و رییس اداره امنیت ملی این کشور را تهدید کرده اگر به فرمان دوم دسامبر این دادگاه مبنی بر شیخ ابراهیم ا کزاکی و همسرش زینت ابراهیم عمل نکنند، آنها را زندانی خواهد کرد.». (منبع: اینجا) نکتۀ دامنه : به نام خدا. چه دادگاه مستقل و شجاع و دارند که از حقّ یک عالم مبارز محبوس و محصور حمایت می کند. آیة الله شیخ ابراهیم زکزاکی شیعیان نیجریه یک منبع نزدیک به ی در نیجریه گفت: مردم برای و درمان شیخ زکزاکی مسالمت آمیز در چند شهر برگزار د اما پلیس با مداخله، به مردم تیراندازی و عده ای را شهید و مجروح کرد. یکی از فرزندان ی نیجریه در گفت وگو با خبرنگار بین الملل فارس گفت: شیخ زکزاکی شدیداً بیمار است و دچار سکته مغزی شده اما شرایط درمانی برایش از سوی حکومت نیجریه فراهم نشده است. رئیس مرکز ی آفریقای جنوبی گفت: رژیم مستبد نیجریه با وجود فشارهای بین المللی اجازه شیخ زکزاکی را نمی دهد. شمار زیادی از مردم نیجریه با آمدن به خیابان ها در چند شهر مختلف ی نیجریه را خواستار شدند. یکی از اعضای حرکت ی نیجریه تاکید کرد که ت این کشور مانع از حضور پزشک برای مداوای شیخ زکزاکی می شود. تلاش نیروهای نیجریه برای آتش زدن خانه شیخ زکزاکی و شهادت همه ی نین بیت ایشان

یکی از حاضران در شهر زاریا نیجریه به خبرنگار فارس گفت نیروهای در حال به آتش کشیدن بخشی از خانه ای هستند که شیخ زکزاکی و خانواده اش در آن حضور دارند.

گفته می شود نیروهای با در محل حادثه در حال خواندن آواز علیه شیعیان هستند.

گابریل کولاوُل، قاضی دادگاه عالی فدرال در ابوجا، پایتخت نیجریه، دستور شیعیان این کشور و همسرش را صادر کرده است. وی همچنین سرویس امنیتی ت نیجریه را جریمۀ نقدی کرد که باید به آقای #زکزاکی پرداخت شود. کولاوُل گفت ت نیجریه باید ظرف ۴۵ روز آنها را به پلیس تحویل دهد و پلیس نیز باید ظرف ۲۴ساعت آنان را تحت محافظت به مکانی امن منتقل کند. #میدان_72 قائم مقام شیخ زکزاکی با بیان اینکه شیخ زکزاکی در وضعیت سلامتی نسبتا خوبی به سر می برند، تاکید کرد که احتمال ایشان پس از مدت ۴۵ روز، پنجاه درصد است زیرا حکومت نیجریه با وی دشمنی دارد. عفو بین الملل از نیجریه خواست هرچه سریع تر شیخ ابراهیم زکزاکی را آزاد کند. طرفداران ی نیجریه به ادامه یافتن بازداشت غیرقانونی دبیرکل این ، اعتراض د. «ما ول کیون» گفت: آ ین باری که گروهی از ان محلی به دیدار شیخ زکزاکی رفتند، وضعیت ایشان اسفبار بود؛ معتقدم ت به حکم دادگاه احترام نخواهد گذاشت و شیخ به این زودی آزاد نمی شود. حرکت ی نیجریه علیرغم پایان یافتن مهلت ۴۵ روزه تعیین شده برای ایشان، همچنان در بند ت نیجریه است. پسرجوانی که با همدستی 3 نفر از دوستانش، دختر نوجوانی را پس از ربودن به خانه ای قدیمی کشانده و مدت چهار شبانه روز او را در اسارت داشتند، صبح دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. امروز دادگاه مرتضوی،بقایی و خاوری برگزار شد اما به غیر از دادگاه خاوری که به صورت غی برگزار شد، متهمان دیگر نیز در جلسه دادگاه حاضر نشدند. سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه از نیجریه خواست که بنا بر حکم دادگاهی در این کشور شیخ «ابراهیم زکزاکی» شیعیان این کشور را از زندان آزاد کند. س رست دادگاه کیفری یک استان تهران از برگزاری دادگاه محاکمه محمدثلاث خبرداد. «عیسی فانوسی» در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کرد که امتناع ت نیجریه از حرکت ی این کشور، نشان می دهد که نیجریه از حاکمیت قانون فاصله زیادی دارد. همشهری آنلاین: محمود و اسفندیار رحیم که برای شرکت در دادگاه حمید بقایی به محل دادگاه تجدیدنظر استان تهران آمده بودند، پس از آنکه مسئولان مربوطه به آنها اجازه شرکت در جلسه دادگاه را ندادند، محل این دادگاه را ترک د. فادی العبدالله، سخنگوی دادگاه کیفری بین المللی اظهار کرد: روسیه از اساسنامه رم پیروی نمی کند و هیچ ا ام قانونی برای اجرای حکم بازداشت صادر شده توسط دادگاه کیفری بین المللی ندارد، اما این کشور حق دارد که به طور داوطلبانه با دادگاه همکاری کند، خصوصا اینکه مساله "دارفور" سودان بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به دادگاه ارجاع شد. دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات خبر داد که دادگاه خبرگزاری دانشجو در شعبه 9دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد دادگاه قانون اساسی کلمبیا در حکمی دادگاه های ویژه قضایی را که در توافق صلح میان ت با مارکیسست های فارک نقش داشتند، پیش از رای گیری کنگره در این باره، قانونی اعلام کرد. منابع نزدیک به خانواده ی نیجریه که در بازداشت به سر می برد، اعلام د که وضعیت جسمانی شیخ «ابراهیم ا کزاکی» وخیم است، لذا هر چه سریعتر باید آزاد شود. پس از ش ت ژاپن در جنگ جهانی دوم دادگاهی برای محاکه جنایتکاران جنگی برگزار شد، یکی از شخصیت های برجسته در این دادگاه ژنرال توجو هیدکی بود که تقریبا در تمام مدت جنگ جهانی دوم نخست ژاپن بود. در خلال برگزاری این دادگاه یکی دیگر از متهمین که قصد داشت خود را دیوانه نشان دهد به سر کچل توجو ضربه ای می زند که برای لحظه ای کوتاه جو جدی دادگاه ر. برای اولین بار در ایران دو جوجه عقاب طلایی در اسارت در کرج متولد شدند. تولد این جوجه ها به این دلیل اهمیت دارد که پرندگان شکاری که در اسارت زندکی می کنند قادر به تولید مثل نخواهند بود و تخم گذاری این جفت عقاب طلایی و تبدیل به جوجه شدن آن اتفاقی نادر به حساب می آید. گروه تروریستی با انتشار ویدئویی مدعی شد دو نظامی روس را در روستای «شولا» در ریف دیرا ور به اسارت گرفته است. یکی از رزمندگان حزب الله لبنان به اسارت درآمد و دیگری به شهادت رسید. همشهری آنلاین: رئیس دادگاه انقلاب تهران با بیان اینکه هنوز پرونده های ۵۴ متهم اغت ات اخیر به دادگاه ارسال نشده است گفت، پرونده سرشاخه ها به فوریت بررسی می شود. نیروهای محاصره شده سوری در شهر دیرا ور در ادامه تلاش برای ش تن حصر خود، چندین تروریست ی را از پای درآورده و شماری از آن ها را به اسارت گرفتند. آثار داد خواست نسبت به دادگاه
1.ایجاد اشتغال وتکلیف و رسیدگی:
دادخواست موجب اشتغال دادگاه میشود و دادگاه مکلف به رسیدگی و صدور رای یا فصل خصومت است دادگاه نمیتواند به هیچ عنوان از رسیدگی به دعوا و صدور رای خودداری کند و چنانچه خودداری کند مطابق ماده 597 قانون مجازات مورد تعقیب قرار میگیرد ادامه مطلب عضو ارشد ی نیجریه با بیان اینکه شیخ زکزاکی در وضعیت سلامتی نسبتا خوبی به سر می برند، تاکید کرد احتمال ایشان پس از مدت ۴۵ روز، پنجاه درصد است زیرا حکومت با وی دشمنی دارد. این دوره هیئت منصفه دادگاه مطبوعات به اتمام رسیده است و تا زمان معرفی اعضای جدید دادگاه برگزار نخواهد شد. در جریان تظاهرات مردم نیجریه به مناسبت روز قدس، ۲۵ نفر از جمله سه فرزند «شیخ ابراهیم زکزاکی» ی این کشور، توسط نیروهای تی به شهادت رسیدند. «احمد»، «حمید» و «محمود» زکزاکی» سه فرزند شیعیان نیجریه هستند که در این حادثه شهید شدند و «علی زکزاکی» دیگر فرزند او مجروح شد و در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته است. در مواردی که با تجدیدنظرخواهی یکی از اصحاب دعوای حقوقی، پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان طرح می شود، دادگاه یادشده پس از صدور حکم، نسخه ای از دادنامه صادره رابرای اصحاب دعوی ارسال و همزمان، پرونده مربوط به دادگاه بدوی را به همراه نسخه ای از رأی مرحله تجدیدنظر به آن دادگاه می فرستد. پایگاه خبری 'نیشن' نیجریه روز گزارش داد که اتحادیه اروپا از ت نیجریه خواست هرچه سریعتر 'شیخ ابراهیم زکزکی' شیعیان آن کشور را آزاد کند. حکم در لغت به معنای فرمان و دستور آمده و در اصطلاح حقوقی حکم دادگاه، رأیی است که به موجب آن، اختلاف در دادگاه خاتمه می یابد.دادگاه در امور ترافعی از زمان اقامه دعوا تا پایان رسیدگی تصمیمات گوناگونی می گیرد. قسمت عمده تصمیمات دادگاه را احکام تشکیل می دهد. گرفتن حکم مطلوب در امور ترافعی، هدف اصلی خواهان از اقامه دعوا و هدف اصلی خوانده.