ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ت نیجریه محل اسارت و دادگاه شیخ زکزاکی را تغییر می دهد : مهلت 45 روزه دادگاه برای ی نیجریه ساعت 12 امشب به وقت محلی نیجریه به پایان می رسد و پس از آن پلیس 24 ساعت فرصت دارد تا شیخ زکزاکی را به مکان مورد نظر ایشان منتقل کند. دادگاه عالی فدرال در ابوجا بار دیگر به و امنیت ملی نیجریه (dss) اعلام کرد که سریعا «ابراهیم ا کزاکی» ی این کشور و همسرش را آزاد کند. شیخ زکزاکی باید ظرف ۴۵ روز آزاد شود سرویس امنیتی نیجریه به پرداخت غرامت محکوم شد شیخ زکزاکی باید ظرف ۴۵ روز آزاد شود/ سرویس امنیتی نیجریه به پرداخت غرامت محکوم شد قاضی دادگاه استدلال های دستگاه امنیتی نیجریه را رد کرده و گفته است که ادامه بازداشت شیخ زکزاکی خلاف قانون است. او گفت: هیچ گزارش یا شکایتی مبنی بر اینکه متشاکی مایه آزار در منطقه زندگی اش بوده، دریافت نکرده ایم. قاضی با اشاره به وضعیت سلامت شیخ زکزاکی گفت در صورت درگذشت وی، ممکن است در کشور ناآرامی ایجاد شده و تعداد زیادی بی گناه کشته شوند. بر اساس حکم دادگاه ت ۴۵ روز وقت دارد تا شیخ زکزاکی و همسرش را به پلیس تحویل دهد. پلیس هم باید ظرف ۲۴ ساعت آن ها را تا محلی امن همراهی کند. دادگاه، سرویس امنیتی نیجریه را هم به پرداخت ۵۰ میلیون نایرا (حدود ۱۶۰ هزار دلار) به خانواده زکزاکی محکوم کرده است. بنا بر اعلام سازمان عفو بین الملل، مقام های نیجریه باید مطابق حکم دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی، ی این کشور و همسرش را فوراً از زندان آزاد کنند. شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) در شهر «یولای» نیجریه با برگزاری یک مسالمت آمیز دیگر خواستار شیخ ابراهیم زکزاکی ی نیجریه شدند.
عفو بین الملل: زکزاکی فوراً آزاد شود shia muslim بنا بر اعلام سازمان عفو بین الملل، مقام های نیجریه باید مطابق حکم دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی، ی این کشور و همسرش را فوراً از زندان آزاد کنند. به گزارش مصاف، ماکمید کامارا، رئیس موقت عفو بین الملل در نیجریه، دوشنبه گفت: «مهلت 45 روزه برای آزاد آنها امروز به پایان می رسد. اگر ت از روی عمد احکام دادگاه های خود را رعایت نکند، این اقدام به منزلۀ اخلال گری آشکار و خطرناک در اجرای قانون است.»

کامارا با تأکید بر «غیرقانونی بودن» حبس زکزاکی خاطرنشان کرد: «این اقدام شاید بخشی از تلاشی گسترده برای لاپوشانی جنایت های هولناکی است که نیروهای امنیتی در دسامبر 2015 در زاریا مرتکب شدند.»

به گفتۀ این مقام عفو بین الملل، در حملۀ نیروهای نیجریه به شیعیان در زاریا «صدها» نفر کشته شدند.

کامارا در حالی به این مطالب را مطرح کرد که دادگاه عالی فدرال در ابوجا، پایتخت نیجریه، 12 آذر (2 دسامبر) دستور شیعیان این کشور و همسرش را صادر کرده بود.

دادگاه فدرال بازداشت شیخ زکزاکی و همسرش را غیرقانونی و طی حکمی بی قیدوشرط آنها را خواستار شد.

با وجود این، سرویس امنیتی ت نیجریه پیش تر ادعا کرده بود که زکزاکی را به منظور محافظت از وی در بازداشت نگه داشته است.

موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال گذشته با یورش نظامیان این کشور به حسینیۀ شهر زاریا در ای کادونا آغاز شد.

شیخ زکزاکی و همسرش در جریان این حمله دستگیر شدند و بیش از یک سال است که بدون تفهیم اتهام و محاکمه در زندان به سر می برند.

در حملۀ نظامیان نیجریه به شیعیان در روزهای 12 و 14 دسامبر 2015 (21 و 23 آذر 1394) در شهر زاریا حدود 350 نفر، از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی، به قتل رسیدند.

بسیاری از سازمان های بین المللی ی این کشتار را محکوم کرده اند.

سازمان عفو بین الملل اوایل اردیبهشت 1395 نیجریه را به کشتار شیعیان، دفن آنها در گورهای جمعی و نابود مستندات مرتبط با این جنایت متهم کرده بود.

این سازمان بین المللی همچنین تصاویری ای به گزارش خود ضمیمه کرده بود که محل گورهای جمعی شیعیان در نیجریه را نشان می‎داد.

منبع: پرس تی وی مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم یک نفر و زخمی شدن شماری دیگر شد. مردم نیجریه در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی معنوی شیعیان این کشور تظاهرات د. مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم یک نفر و زخمی شدن شماری دیگر شد. هزاران تن از شیعیان و اعضای ی نیجریه بار دیگر، با ب ایی تظاهراتی گسترده خواستار شیخ زکزاکی شیعیان این کشور شدند. یک منبع نزدیک به خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی، از تشدید مشکلات جسمی ی نیجریه در جریان بازداشت سه ساله او، خبر داد. سهیلا زکزاکی، فرزند پنجم عالم مبارز نیجریه ای در گفتگو با شبکه العالم از جنایات و ستمی که در حق آنها روا شده است می گوید....
توجیه بی اساس ت نیجریه برای ادامه بازداشت «شیخ زکزاکی» shia muslim ت نیجریه مدعی شد که ادامه بازداشت شیخ زکزاکی در راستای منافع عمومی و امنیتی است. به گزارش مصاف، یکی از مقامات در حلقه ریاست جمهوری نیجریه تلاش کرد ادامه بازداشت شیخ زکزاکی، شیعیان نیجریه را توجیه کند.

وی در این باره گفت: ت فدرال با پرونده شیخ زکزاکی در راستای منافع امنیتی و عمومی برخورد می کند.

این مقام افزود: ملاحظات منافع عمومی و امنیتی باید در راستای قوانین بین المللی که این منافع را بالاتر از حق شخصی هر نفر قرار می دهد،در نظر گرفته شود.

به گفته این مقام ریاست جمهوری نیجریه،هدف سیاست های قانون اساسی ت،امنیت عمومی و نه تنها امنیت یک فرد است.

در این پیام آمده است که مسئله زکزاکی قانونی نیست چرا که با منافع عمومی و امنیتی منافات دارد.

این منبع خاطر نشان کرد که همسر شیخ زکزاکی منافاتی با منافع امنیتی ندارد و اگر خود او خواستار همراهی با همسرش در زندان نباشد می تواند آزاد شود.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که «الحاجی شرف الدین عبدالسلام علیاجان، و مبلغ جامعه نصرالله الفاتح نیجریه در آبوجا از ت فدرال درخواست کرده بود تا فورا شیخ زکزاکی، ی نیجریه و همسرش را به خاطر صلح و عد آزاد کند.

وی در این باره گفت: ت نیجریه باید تحقیقات موثقی در خصوص فعالیت های ی نیجریه و آنچه آنها می خواهند به دست بیاورند داشته باشد تا به بتواند برخورد درستی با آن داشته باشد.

علیاجان همچنین گفت:همه مسائل را می توان به طور مسالمت آمیز حل کرد.شیخ زکزاکی باید آزاد شود به ویژه اینکه دادگاه عالی فدرال،حکم او و همسرش را صادر کرده است.

منبع: شبستان نیروهای امنیتی نیجریه به سمت تظاهرات کنندگان در ابوجا که به نشانه همبستگی با شیخ زکزاکی شیعیان این کشور تظاهرات د، حمله د. کارشناس ارشد مسائل آفریقا با بیان اینکه امروز نهضت ی شیخ زکزاکی قوی تر از گذشته شده است، گفت: صهیونیستها از طریق نظامیان نیجریه در این کشور اعمال نفوذ می کنند. رئیس مرکز ی آفریقای جنوبی گفت: رژیم مستبد نیجریه با وجود فشارهای بین المللی اجازه شیخ زکزاکی را نمی دهد. یکی از اعضای حرکت ی نیجریه تاکید کرد که ت این کشور مانع از حضور پزشک برای مداوای شیخ زکزاکی می شود. تلاش نیروهای نیجریه برای آتش زدن خانه شیخ زکزاکی و شهادت همه ی نین بیت ایشان

یکی از حاضران در شهر زاریا نیجریه به خبرنگار فارس گفت نیروهای در حال به آتش کشیدن بخشی از خانه ای هستند که شیخ زکزاکی و خانواده اش در آن حضور دارند.

گفته می شود نیروهای با در محل حادثه در حال خواندن آواز علیه شیعیان هستند.

گابریل کولاوُل، قاضی دادگاه عالی فدرال در ابوجا، پایتخت نیجریه، دستور شیعیان این کشور و همسرش را صادر کرده است. وی همچنین سرویس امنیتی ت نیجریه را جریمۀ نقدی کرد که باید به آقای #زکزاکی پرداخت شود. کولاوُل گفت ت نیجریه باید ظرف ۴۵ روز آنها را به پلیس تحویل دهد و پلیس نیز باید ظرف ۲۴ساعت آنان را تحت محافظت به مکانی امن منتقل کند. #میدان_72 شیخ زکزاکی ی نیجریه در سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب ی ایران پیامی توییتری را منتشر کرد. طرفداران ی نیجریه به ادامه یافتن بازداشت غیرقانونی دبیرکل این ، اعتراض د. مدیر سایت معماری نیوز از برگزاری دادگاه خود در روز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داد و گفت: با وجود آنکه گزارش واگذاری املاک شهرداری محرمانه نبوده، اما یکی از اتهامات تفهیم شده در دادگاه افشای اسناد محرمانه است. مسلمانان نیجریه مراسم عاشورای حسینی را در بیش از شصت شهر و شهرستان این کشور ب ا داشتند. حرکت ی نیجریه علیرغم پایان یافتن مهلت ۴۵ روزه تعیین شده برای ایشان، همچنان در بند ت نیجریه است. پسرجوانی که با همدستی 3 نفر از دوستانش، دختر نوجوانی را پس از ربودن به خانه ای قدیمی کشانده و مدت چهار شبانه روز او را در اسارت داشتند، صبح دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه از نیجریه خواست که بنا بر حکم دادگاهی در این کشور شیخ «ابراهیم زکزاکی» شیعیان این کشور را از زندان آزاد کند.

مـــاندن به پای ی که
دوستش دارے
قشنگ تَرین
اسارت زندگـــے است
س رست دادگاه کیفری یک استان تهران از برگزاری دادگاه محاکمه محمدثلاث خبرداد. همشهری آنلاین: محمود و اسفندیار رحیم که برای شرکت در دادگاه حمید بقایی به محل دادگاه تجدیدنظر استان تهران آمده بودند، پس از آنکه مسئولان مربوطه به آنها اجازه شرکت در جلسه دادگاه را ندادند، محل این دادگاه را ترک د. شیخ «ابراهیم موسی» سخنگوی ی نیجریه با اشاره به وخامت اوضاع جسمانی شیخ زکزاکی اعلام کرد که وی به درمانی فوری احتیاج دارد و ت مانع آن می شود. لحظاتی قبل مهدی هاشمی در دادسرای عمومی در دادگاه انقلاب حضور یافت.

آ ین جلسه دادگاه پرونده مهدی هاشمی که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی تشکیل شده بود، ۱۵ اردیبهشت سال گذشته بود.

این جلسه دادگاه همانند جلسات قبلی دادگاه غیر علنی و بدون حضور رسانه ها برگزار خواهد شد.

قبل از ورود به جلسه دادگاه پوربابایی یکی از وکلای . مردم نیجریه در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی روز گذشته در شهر کادونا دست به تظاهرات زدند که حملات نیروهای امنیتی به آنها موجب شهادت دستکم ۴ نفر شد. نظریه شماره ۱۲۴۶/۷ مورخ ۱/۳/۱۳۸۷
«استعفای باید هم به دادگاه و هم به موکل ابلاغ شود و اگر فقط به دادگاه اعلام شده باشد دفتر دادگاه مراتب را به موکل اطلاع می دهد.» ادامه مطلب فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان فردی که به دلیل اختلافات مالی برادرش یک ماه در اسارت آدم ربایان بود، آزاد شد. گروه تروریستی با انتشار ویدئویی مدعی شد دو نظامی روس را در روستای «شولا» در ریف دیرا ور به اسارت گرفته است. فرمانده انتظامی شهرستان "فنوج" سیستان و بلوچستان از رهایی پسر ۱۲ ساله اسانی پس از گذشت ۱۴ روز اسارت خبر داد. همشهری آنلاین: رئیس دادگاه انقلاب تهران با بیان اینکه هنوز پرونده های ۵۴ متهم اغت ات اخیر به دادگاه ارسال نشده است گفت، پرونده سرشاخه ها به فوریت بررسی می شود. آثار داد خواست نسبت به دادگاه
1.ایجاد اشتغال وتکلیف و رسیدگی:
دادخواست موجب اشتغال دادگاه میشود و دادگاه مکلف به رسیدگی و صدور رای یا فصل خصومت است دادگاه نمیتواند به هیچ عنوان از رسیدگی به دعوا و صدور رای خودداری کند و چنانچه خودداری کند مطابق ماده 597 قانون مجازات مورد تعقیب قرار میگیرد ادامه مطلب شمای از مسلمانان و یان نیجریه با تظاهرات در آبوجا، دبیرکل ی این کشور را خواستار شدند. در جریان تظاهرات مردم نیجریه به مناسبت روز قدس، ۲۵ نفر از جمله سه فرزند «شیخ ابراهیم زکزاکی» ی این کشور، توسط نیروهای تی به شهادت رسیدند. «احمد»، «حمید» و «محمود» زکزاکی» سه فرزند شیعیان نیجریه هستند که در این حادثه شهید شدند و «علی زکزاکی» دیگر فرزند او مجروح شد و در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته است. رزمندگان نُجَباء طی عملیاتی در استان صلاح الدین توانستند علاوه بر به هلاکت رساندن شماری از تروریست های تکفیری، طعم اسارت را نیز به یان بچشانند. پایگاه خبری 'نیشن' نیجریه روز گزارش داد که اتحادیه اروپا از ت نیجریه خواست هرچه سریعتر 'شیخ ابراهیم زکزکی' شیعیان آن کشور را آزاد کند. حضور شاهد در دادگاه و شهادت دادن به نفع یکی از طرفین پرونده، یکی از اسباب و ادله اصحاب دعوا، برای اثبات حرف خود در دادگاه است؛ تا جایی که بر اساس فقه و حقوق ی، دعاوی مالی با شهادت دو نفر مرد عادل… دادگاه فدرال در ، دونالد ترامپ را از تغییر دادن سیاست کنونی این کشور در بکارگیری و خدمت افراد دارای اختلال تی منع کرده است. م ع عیسی سحرخیر از برگزاری دادگاه موکلش با عنوان اتهامی توهین به در دادگاه کیفری دو استان تهران خبر داد. دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی یوگسلاوی سابق سازمان ملل امروز ( ) دستور داد تا بررسی مستقلی درباره مرگ یکی از ان صرب بوسنی که جام زهر را در جلسه دادگاه نوشید، صورت بگیرد. «حسن بالا» عضو ی نیجریه با بیان اینکه این از ت «محمد بوهاری» در اتحادیه آفریقا شکایت کرده است، گفت: با وجود صدور حکم شیخ زکزاکی، ت از وی امتناع می کند. روز گذشته ‏پیروان شیخ زکزاکی طبق روال هرساله با وجود فشارهای امنیتی در ای مختلف نیجریه اقدام به توزیع بسته های غذایی میان فقرا به نیابت از (ره) د. رئیس ی در فلسطین ی ۱۹۴۸ که امروز بعد از ۹ ماه اسارت در زندان های رژیم صهیونیستی آزاد شد، گفت: درباره مسجد الاقصی جای هیچ گونه مذاکره ای نیست. مردی ۴۵ ساله با بی هوش دختری ۱۹ ساله، وی را به اسارت گرفته بود.