جان باختن 11 نفر بر اثر انفجار انتحاری در نیجریه

به نقل از خبرگزاریها در مورد جان باختن 11 نفر بر اثر انفجار انتحاری در نیجریه : ۲۹ نفر د ی ۳ انفجار انتحاری در شمال شرق نیجریه کشته و زخمی شدند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: انفجار منزل مس ی در محله شهریار اردبیل به دلیل ساخت مواد محترقه دست ساز بوده و این حادثه تلخ سبب جان باختن 7 نفر از همشهریان شده است. وزارت خارجه فرانسه از جان باختن خبرنگار زخمی این کشور در موصل عراق بر اثر وقوع یک انفجار خبر داد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز، گفت: در اثر نشت و انفجار گاز شهری در تبریز، یک مرد 49 ساله جان باخت. مهر نوشت: در پی وقوع یک انفجار انتحاری در مسجدی در شمال نیجریه، دست کم ۲۰ نفر کشته شدند. انفجاری قوی بامداد چهارشنبه پایتخت افغانستان را لرزاند. مسئولیت انفجار انتحاری کابل را برعهده گرفت. در پی این انفجار ٨ تن کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند. انفجار در مراسم عروسیانفجار در مراسم عروسی , به نقل از رو مه «دیلی میل»، انفجار دو بمب در یک مراسم عروسی در روستایی در شهر «تکریت» عراق دست کم ۱۵ تن کشته و زخمی بر جای گذاشت.انفجار در مراسم عروسی
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را که در روستای «حجاج» در بیستکیلومتری شمال شهر تکریت به وقوع پیوست، برعهده نگرفته است. 
به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، منابع خبری عربستان از وقوع انفجار انتحاری در جنوب شرق استان جده در منطقۀ مکۀ مکرمه و بازداشت سه نفر خبر دادند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] وقوع ۳ انفجار انتحاری در محور شرقی شهر موصل واقع در استان نینوا عراق به کشته شدن دستکم ۱۲ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر منجر شد. نوشت: وزارت کشور افغانستان اعلام کرده که در انفجار انتحاری در شهر خوست در جنوب شرق کشور دست کم ۱۸ نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شده اند. وزارت بهداشت افغانستان آمار کشته و زخمی شدگان سه انفجار انتحاری صبح امروز کابل را ۷۰ شهید و زخمی اعلام کرد. فرمانده امنیت پلیس ولایت زابل اعلام کرد: دو پلیس در انفجار یک ماین کنار جاده ای در این ولایت جان باختند و یک تن دیگر نیز زخم برداشته است. در پی وقوع انفجار انتحاری در مکه مکرمه، ۱۱ تن زخمی شدند. یک عامل انتحاری خود را در منطقه مکه منفجر کرد. انفجار انتحاری در منطقه مکهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، منابع خبری عربستان از وقوع انفجار انتحاری در جنوب شرق استان جده در منطقۀ مکۀ مکرمه و بازداشت سه نفر خبر دادند.
بر این اساس، یک عامل انتحاری وابسته به یکی از گروه های تروریستی پس از محاصره نیروهای امنیتی خود را منفجر کرد. اطلاعات اولیه نشان می دهد در این انفجار هیچ یک از نیروهای امنیتی عربستان آسیبی ندیده‎اند. در همین حال، برخی منابع خبری محل این انفجار را منطقۀ اجیاد مکه مکرمه ذکر کرده اند. نیروهای امنیتی عربستان امروز یک باند تروریستی را در مکه متلاشی و طی دو عملیات جداگانه در مکه و جده سه نفر از مظنونان را دستگیر د. رسانه ها از وقوع انفجار انتحاری در شهر ادلب، واقع در شمال خبر دادند که بر اثر آن تاکنون 25 نفر کشته شده اند. یک منبع امنیتی عراقی از کشته و زخمی شدن شماری بر اثر انفجار انتحاری در میدان عدن در شمال بغداد خبر داد. وقوع یک انفجار در پایتخت سومالی منجر به کشته و زخمی شدن ۱۰ نفر شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک خودروی بمب گذاری شده در هتلی در موگا و، پایتخت سومالی، منفجر شد که در نتیجه آن ۶ نفر کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند. گفته می شود این انفجار انتحاری بوده است. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است. وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای جان باختن شماری از کارگران در حادثه انفجار معدن زغال سنگ استان گلستان ایران واقع در شمال شرق این کشور را به مردم، ت و بازماندگان تسلیت گفت. رسانه های افغانستان لحظاتی پیش از وقوع یک انفجار انتحاری در شهر لشکر گاه این کشور خبر دادند. انفجاری مهیب پنجشنبه شب منطقه بنایی در حوزه نهم شهر کابل پایتخت افغانستان را لرزاند. به گزارش ایرنا، شاهدان عینی می گویند که این انفجار کار یک عامل انتحاری بوده است. شبکه خبری الجزیره گزارش داد، این انفجار ۲۰کشته و ۲۰زخمی به جا گذاشت. هم اکنون نیروهای اورژانس و پلیس عازم منطقه محل حادثه هستند. گروه تروریستی مسئولیت آن حمله را بر عه. ایرنا نوشت: منابع امنیتی پا تان روز چهارشنبه اعلام د انفجار انتحاری مقابل یک ساختمان اداری در منطقه قبیله ای 'مُهمند ای ' واقع در شمال غرب این کشور منجر به کشته شدن دست کم سه نیروی امنیتی پا تان و دو غیرنظامی شد. د ی وقوع انفجار توسط در منطقه خور م ر شهر عدن واقع در جنوب یمن دست کم چهار کشته و شماری زخمی شدند. ایرنا نوشت: انفجار انتحاری در شهر لاهور مرکز ای پنجاب پا تان دست کم شش کشته و 10 مجروح برجای گذاشت. انفجار انتحاری روز گذشته در «کابل» پایتخت افغانستان، روز گذشته دستکم ۲۰ کشته برجای گذاشت. ایرنا نوشت: پلیس اندونزی چهارشنبه شب عامل انتحاری را علت انفجار در پایانه اتوبوسرانی در شرق جاکارتا پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا اعلام کرد.