جدیدترین های بازار کتاب برای کتاب خوان ها

به نقل از خبرگزاریها در مورد جدیدترین های بازار کتاب برای کتاب خوان ها : دستفروشی کتاب های کپی بدجور گریبان گیر بازار کتاب شده است و گویی ی های کتاب به خیابان انقلاب حمله کرده اند!

معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور دوازدهمین سری از کتاب های طرح «کتاب خوان ماه» ویژه اسفند ۹۵ را معرفی کرد:
«فرهنگ نامه طلایی ورزش» نوشته مهدی زارعی،
«خودی نشان بدهید» نوشته علی محمد صالحی،
«عصبانیت آن قدرها هم بد نیست» نوشته مایکلین م ،
«وقتی مهتاب گم شد» اثر حمید حسام و
کتاب «دختران به روی می آورند» نوشته وندی شلیت و لی دموس را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه اسفندماه ۹۵ معرفی کرد.
نشست کتاب خوان مطالعات ن و خانواده در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری برگزار شد . کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می گردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد .این نشست ها در سطوح استان و شهرستان برگزار می گردد. افرادی که در این نشست ها به ارائه و معرفی کتاب ها می پردازد کلیه اقشار جامعه اعم از کتابداران ،نویسندگان،فعالین رسانه حوزه کتاب،اعضای کتابخانه های عمومی و سایر علاقمندان خواهد بود. برای اطلاع بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.www.iranpl.ir به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، شبکه تلویزیونی آموزش نخستین نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» را که به برگزاری اولین نشست «کتاب خوان» در آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی تهران (پارک شهر) اختصاص داشت، روز بیست و سوم تیر در قالب ویژه برنامه کتاب خوان پخش کرد. حمایت رسانه ملی به ویژه شبکه آموزش از کتاب و کتابخوانی، در قالب برنامه هایی مانند کتاب خوان که در فرم و محتوا بدیع و جذاب هستند، اقدام موثری در جهت ترغیب و تشویق جامعه به مطالعه مفید است. اولین و دومین نشست «کتاب خوان» با استقبال خوبی از سوی اهالی فرهنگ و رسانه روبرو شد. نخستین و دومین نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» در روزهای بیست و هفتم داد و چهارم تیر در تهران و قم برگزار شده بود و سومین نشست نیز چهارشنبه سی و یکم تیر با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اساتید کتابداری و فعالین حوزه کتاب در استان گلستان برگزار خواهد شد. بازار کتاب قائمیه یک کتاب خوان فارسی برای سیستم عامل اندروید است. ویژگی ها: جستجو در کل کتاب و کتاب ها امکان کپی و علامت گذاری متن دارای اکثر کتاب های مهم و کاربردی کیفیت بسیار عالی نرم افزار و ... پیشنهاد میکنم حتما ش کنید و به دوستانتون که اندروید دارن معرفیش کنید، عالیه. برای به سایت بازار کتاب دیجیتالی قائمیه برید.به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «آواز بلند» نوشته علی اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت الله محمود زاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه داد 96 معرفی کرد.

سومین نشست کتاب خوان در گلستان باحضور علیرضا مختا ور برگزارمی شود سومین نشست کتاب خوان باحضور دبیرکل کتابخانه های عمومی کشوربرگزارمی شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های گلستان، نشست "کتاب خوان" به میزبانی استان گلستان و با معرفی و به اشتراک گذاری 12 اثر با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اساتید کتابداری و فعالین حوزه کتاب با حضور دبیرکل چهارشنبه 31/4/94برگزار خواهد شد. کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه ها گفت: کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارد. چهلمین نشست کتاب خوان کشور و اولین نشست کتاب خوان شهرستان جلفا اول شهریور ماه با مشارکت کتابداران، نویسندگان و فعالین فرهنگی در جلفا برگزار می شود. سعید مفضفی یامچی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان جلفا، با اعلام این خبر گفت: سلسله نشست های کتاب خوان در راستای مطالبه دبیرکل محترم نهاد کتابخانه ها مبنی بر ضرورت مطالعه توسط کتابدا. سلسله نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» در استان زنجان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سلسله نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» عصر چهارشنبه چهاردهم مرداد با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اساتید کتابداری و فعالین حوزه کتاب در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می گردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد. ثبت نام برای معرفی کتاب در این نشست از روز چهارشنبه 31 تیر آغاز شده و علاقه مندان جهت ب اطلاعات بیشتر و ثبت نام جهت معرفی کتاب در این نشستها می توانند به سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان به نشانی www.zanjanpl.ir مراجعه کنند. برای ید و فروش کتاب دیگر نیاز نیست حتما تا بازار کتاب یا کتابفروشی بروید اینترنت این امکان را فراهم ساخته تا فقط با زدن چند دکمه بتوانید کتاب ب ید یا کتاب بفروشید بلاشک در اینترنت سایتهاتی بیشماری در زمینه ید و فروش کتاب فعالیت دارند که سایت روبرو در این زمینه یعنی ید و فروش کتاب دست دوم یا نو پیشگام است. ید و فروش کتاب دست دوم درب من. درباره کتاب هایی به قلم چهره های مشهور که بازار کتاب را گرفته اند؛ آیا این کتاب ها ارزش خواندن دارند؟ مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب ی گفت: با توجه به استقبال از کتاب «۱۳۱۸» زندگینامه معظم انقلاب چاپ دوم این کتاب روانه بازار کتاب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتاب خوان آبان ماه با معرفی ۴ کتاب در کتابخانه های سراسر کشور آغاز به کار کرد که بر این اساس کتاب «روز خدا» نوشته سید محمد هاشم پوریزدان پرست از انتشارات سوره مهر با موضوع تسخیر لانه جاسوسی، «خُلق عظیم اعظم» نوشته علی احمدی خواه از انتشارات مسجد مقدس جمکران با موضوع زندگی و زمانه گرامی برای بزرگسالان، کتاب ۵ جلدی « و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات جمال شامل داستان هایی از زندگی حضرت محمد(ص) برای ک ن و نوجوانان و همچنین رمان «اشکانه» نوشته ابراهیم حسن بیگی از انتشارات قدیانی با موضوع دفاع مقدس ویژه طرح کتاب خوان آبان ماه معرفی شدند.کتاب های طرح کتاب خوان تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب های «بهشتی از زبان بهشتی» نوشته فرامرز شعاع حسینی، «دخیل عشق» نوشته مریم بصیری، «حرفه ای (خاطرات مرحوم جواد شریفی راد)» نوشته محمد قاضی، «پرندگان آهنین» نوشته عباس خاراباف و کتاب «قیچی که به دنبال کار می گشت» نوشته منیره هاشمی برای طرح کتاب خوان ویژه تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد. مراسم رونمایی از کتاب «ترانه مجنون لیلی» از مازیار فلاحی و کتاب «ترانه بی آسمان» از علی ثابت قدم در اولین روز از سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سرای اهل قلم علمی و فرهنگی برگزار شد. معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی کرد؛ 4 کتاب برای طرح کتاب خوان ماه آذر 1395
4 کتاب برای طرح کتاب خوان ماه، ویژه آذرماه 1395 توسط معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد. هر ماه چهار عنوان کتاب از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در قالب طرح «کتاب خوان ماه» از میان کتاب های منتشر شده در سال 94 و 95 در موضوعاتی همچون: سبک زندگی ایرانی ی، کتاب های متناسب با مناسبت ‎های ملی و مذهبی و همچنین عناوین جذاب در حوزه کودک و نوجوان، در موضوعات و مناسبت های مختلف انتخاب و معرفی می شوند تا ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، برخی معضلات فرهنگی و اجتماعی نیز با مطالعه کتاب ها مرتفع شود. به مناسبت هفته کتاب، کتاب خانه سیار روستایی تفت و مهریز برای تشویق و ترغیب اعضاء در امر کتاب خوانی اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب، تقدیر از اعضای برتر کتاب خوان، راه اندازی طرح مطالعه کتاب خوانی خانوادگی و ثبت اعضای جدید نمود. همچنین در کنار برگزاری کتاب به فعالیت هایی چون قصه گویی، بازی و سرگرمی، آشنایی با حدیث و معرفی کتاب پرداخته شد. اگر دوست دارید فرزندتان کتاب خوان شود بخوانید والدین امید زیادی دارند که ک ن شان در فصل گرم سال که روزهای بلندی دارد کتاب های بیشتری بخوانند اما معمولاً با استقبال کم فرزندان برای مطالعه روبه رو می شوند!!!!!!! به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح سراسری پویش «کتاب خوان مجازی» را با هدف ایجاد فضایی برای معرفی و اشتراک کتاب های خوانده شده در فضای مجازی توسط تمامی افراد علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور برگزار می کند.

در پویش «کتاب خوان مجازی» علاقه مندان می توانند ضمن معرفی خود و بیان اطلاعاتِ کتاب شناختی اثر مورد نظر، کتاب موردنظر خود و یا جمله ای زیبا یا بخشی از آنرا در قالب ویدئو های کوتاه به مدت 1 الی 7 دقیقه معرفی و با دیگران به اشتراک بگذارند.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان اسان جنوبی، اولین نشست از سلسله نشست های کتاب خوان استان را 29 مرداد ماه سال جاری در بیرجند برگزار می کند. رضایی مدیر کل کتابخانه های عمومی اسان جنوبی گفت: کتاب خوان، عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می­شود. این نشست 29 مرداد ماه از ساعت 17:30 الی 19:30 در سالن همایش فرمانداری بیرجند برگزار می گردد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب غنا از چهارم نوامبر با شعار « ملت کتاب خوان،ملت پیروز » آغازشده و تا 8 نوامبر با محوریت موضوعی«کتاب الکترونیکی، ابزار جدید برای ترویج سوادآموزی و توسعه جهانی» ادامه خواهد داشت.

«ساموئل اوسافو» رئیس انجمن ناشران غنا ضمن تأکید بر رشد و نمو کتاب الکترونیکی گفت کتاب مؤثرترین ابزار برای ترویج سواد و آموزش در سطح جهانی است. وی ابراز امیدواری کرد غنا بتواند در توسعه فرهنگ الکترونیکی/ e-culture نقش مؤثری داشته باشد.
منبع : خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ✅روز کتاب و کتابخوانی است. ۲۴آبان در سال ۱۳۷۲ به عنوان روز کتاب و کتابخوانی تعیین شد. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب نیز می باشد. سرانه مطالعه یکی از شاخص های توسعه یافتگی است. آمار دقیقی از میزان سرانه مطالعه در کشورمان موجود نیست. از ۷۹ دقیقه تا ۱۵ دقیقه. رئیس سازمان کتابخانه ملی ایران، در اردیبهشت ۸۷ اعلام کرد «هر شهروند ایرانی . پنجاه و هشتمین نشست کتاب خوان کشور در استان زنجان با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب، شنبه 14 شهریور 1394 از ساعت 16 الی 18 در محل سالن اجتماعات کتابخانه سهروردی برگزار می شود. حضور در این نشست برای علاقمندان آزاد است. فرزند پیش دبستانی شما می تواند کتاب بخواند ! با این روش فرزند پیش دبستانی شما می تواند کتاب بخواند !کتاب هایی انتخاب کنید که کودکتان را به چالش می کشاند و به پیشرفت بیشتر مهارت های او کمک می کند. کتاب های الفبا، کتاب های شمارش اعداد یا کتاب هایی که لغات جدید آموزش می دهند هم خوب است. با اینکه اشکان کوچولو هنوز خواندن و نوشتن یاد نگرفت. نشست کتاب خوان ویژه طلاب پژوهشگربا همکاری معاونت پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم و اداره کل کتابخانه های عمومی قم برگزار شد. کتاب «مز فات فارسی» با رویکرد آموزش صحیح صنایع ادبی فارسی در 135 صفحه از سوی نشر ققنوس روانه بازار کتاب شد. هشتمین نشست کتاب خوان استان زنجان برگزار می شود. هشتمین نشست کتاب خوان استان زنجان 14 دی ماه در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. به گزارش اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، هشتمین نشست کتاب خوان استان زنجان راس ساعت 16 عصر روز دوشنبه 14 دی ماه با حضور کتابخوانان،کتابداران،نویسندگان، اهالی رسانه، فعالین حوزه کتاب و فرهنگ ، در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. ثبت نام برای معرفی کتاب در جلسات نشست کتاب خوان نیز از طریق سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان به نشانی www.zanjanpl.ir امکان پذیر می باشد. مهل ثبت نام برای معرفی کتاب در هشتمین نشست کتاب خوان استان، تا سوم دی ماه می باشد. کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در قالب معرفی کتاب برگزار میگردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب خوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد. در جلسات نشست کتاب خوان کتابهای شاخص با موضوعات تاریخ، ادبیات، روانشناسی، شعر، قصه و رمان، کودک و نوجوان، سبک زندگی، انقلاب ی، دفاع مقدس، دین، طب و تغذیه و بهداشت عمومی، خانواده و ازدواج توسط کتابخوانان معرفی می شود. هدف از برگزاری این نشست ها نیز ب ایی نهضتی در جهت رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سراسر کشور؛ به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده ، ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، آشنایی با شیوه های استاندارد معرفی کتاب و ارتقاء و توانمند سازی کتابداران از طریق مطالعه می باشد. جدیدترین کتاب سید حمید رضا برقعی با عنوان «تحیر» منتشر و برای نخستین بار در سی امین نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد. «من و کتاب» در شش فصل با عنوان های اهمیت کتاب و کتاب خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود، چه باید کرد، دست نوشته ها و دست خط به بیان دیدگاه های حضرت آیت الله سید علی پیرامون مبحث کتاب پرداخته است. کتاب «خلاصه خوبی ها» با موضوع زندگی شهید علیرضا عاصمی، از سوی انتشارات بوی شهر بهشت روانه بازار کتاب شد. کتاب «با آ ین نفس هایم» نوشته لوئیس بونوئل با ترجمه علی امینی به تازگی از سوی نشر کتاب سرای نیک روانه بازار کتاب شده است. کتاب « معتمد» نوشته گراهام گرین با ترجمه تورج یاراحمدی به تازگی از سوی نشر کتاب سرای نیک روانه بازار کتاب شده است. ممکن است در ابتدا خواندن کتاب های کاغذی را ترجیح دهید، اما اگر مدتی از کتاب خوان های الکترونیکی http://www.aftabir.com/articles/applied_sciences/library_science/images/9877cac828245f6c0ed9eda58269a109.jpg استفاده کنید، به آنها عادت می کنید و به وضوح مزایای آن را نسبت به کتاب های چاپی حس می کنید. برخی از این مزایا را با هم مرور می کنیم. به ادامه مطلب مراجعه کنید آنی ارنو روایتی جدیدی از زندگی خود را در کتاب «شرم» روانه بازار کرده است. ثبت نام از کتابفروشی های زنجان برای مشارکت در طرح پاییزه کتاب از دوم آذرماه آغاز شده تا از این طریق بر رونق بازار کتاب و افزایش سرانه مطالعه از طریق اعطای یارانه کتاب اضافه شود. کمپانی کوبو، کتاب خوان الکترونیکی موسوم به koboaurah20 را با ویژگی ضد آب بودن برای افراد به اصطلاح «کرم کتاب» که علاقمند به خواندن در و دریا و ... هستند، راهی بازار کرد. کمپانی کانا کتاب خوان خود را در سایز 6.8 اینچی با رزولوشن 1430 در 1080 پی ل ساخته که نسبت به مدل های قبلی کنتراست رنگ تا 50 درصد بهتر شده و کاربر قادر است تا آن را در ، کنار دریا، اتاق خواب و در اتوبوس با خیال راحت استفاده کرده و نگران خیس شدن و اب شدن آن نباشد.

مایکل تامبلین مدیر اجرایی کمپانی کوبو ضمن رونمایی از جدیدترین محصول خود از ویژگی های جدید آن گفت که کاربر می تواند حافظه جانبی داشته باشد و از طریق میکرو یو اس بی آن را به سایر دستگاه ها متصل کند.

پردازنده دستگاه 1 گیگاهرتز سرعت دارد و 512 مگابایت رم در کنار 4 گیگ حافظه داخلی از آن پشتیبانی می کند.

این دستگاه که مخصوص خواندن کتاب و مجله و رو مه الکترونیکی ساخته شده از اول اکتبر به قیمت 179 دلار در دسترس خواهد بود. کتاب "فلسفه شعر به زبان ساده" اثر شاعر و پژوهشگر خوزستانی، زنده‎ یاد ابراهیم عالی‎پور توسط نشر تمتی منتشر در بازار کتاب عرضه شد.. به نقل از ایلنا؛ «رو مه سفر میمنت اثر ایالات متفرقه امریغ» احمد شاملو همچنان از کتاب های پرطرفدار مخاطبان است و بعد از سه هفته هنوز هم در لیست کتاب های پرفروش کتابفروشی های شهر دیده می شود. شاید بتوان گفت این هفته توجه به کتاب های حوزهٔ روان شناسی مثل «مدیریت زمان» نوشتهٔ برایان تریسی و «سنگ فرش هر خیابان از طلاست» کیم چونگ در بازا. معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور کتاب های « گل ها»، «جانستان کابلستان»، «دشت بان» و «فصل پنجم: سکوت» را در قالب ششمین سری از کتاب های طرح «کتاب خوان ماه» ویژه شهریور 95 معرفی کرد. سلام یه کتاب خوندم زندگی در پیش رو نوشته ی رومن گاری با ترجمه لیلی گلستان خیلی کتاب خوبی بود البته این کتاب رو از کتاب فروشی های کتاب های دست دوم یدم کتاب خیلی خوبیه با مشارکت کتابخانه های عمومی و پادگان لشکر 28 استان کردستان نشست تخصصی کتاب خوان ویژه سربازان وظیفه در سنندج برگزار شد. انتشارات جهان کتاب ۴ کتاب تازه خود را از مجموعه نقاب با ترجمه عباس آگاهی روانه بازار کرد و در دسترس علاقه مندان به داستان های پلیسی قرار داد. معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد معرفی کرد؛۴ کتاب طرح کتاب‌خوان دادماه ۱۳۹۶   کتابخوان دادماه کتاب‌های طرح کتاب‌خوان دادماه ۱۳۹۶ از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد. به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد، کتاب‌های «آواز بلند» نوشته علی‌اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت‌الله محمودزاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب‌خوان ماه ویژه داد ۹۶ معرفی کرد. چرا بعضی ها کتاب عامه پسند می خوانند؟ بعضی کتاب ها را ۵۰۰ بار خوانده ام/ آ کتاب را اول می خوانم/ همیشه می گویم این آدم های توی قصه ها کجا هستند؟ دلایل ید کتاب های عامه پسند آن هم در دوره ای که خیلی ها از گرانی قیمت کتاب می نالند و برای کتاب های خوب هم هزینه نمی کنند، از دید دو دختر جوان شنیدنی و جالب است. خبرگزاری فارس- مهناز سعیدحسینی: ق. خلاصه ای از ۲۵ پاسخ به یک پرسش ۱ - کتاب نمی خوانیم زیرا "نیاز"ی به کتاب احساس نمی کنیم
۲ - کتاب نمی خوانیم زیرا از شک در پایه های نظری مان می "ترس" یم
۳ - کتاب نمی خوانیم چون کتاب خواندن کار "سخت" ی است
۴ - کتاب نمی خوانیم چون دچار "تنبلی و بی حالی" هستیم
۵ - کتاب نمی خوانیم زیرا "احساس می کنیم" به قله های یقین رسیده ایم
۶ - کتاب نمی خوانیم زیرا"احساس می کنیم" مسئله ی مبهمی وجود ندارد
۷- کتاب نمی خوانیم زیرا هیچ چیز برای ما "جدی نیست"
۸ - کتاب نمی خوانیم زیرا بیش از حد "ساده انگاریم و ذهن بسیطی نداریم"
۹ - کتاب نمی خوانیم زیرا دچار "خود شیفتگی" فرهنگی هستیم
۱۰- کتاب نمی خوانیم زیرا پیمانه ی معرفتی مان "ظرفیت ندارد"
۱۱- کتاب نمی خوانیم زیرا "به تناقضات درونی مان آگاه نیستیم"
۱۲- کتاب نمی خوانیم زیرا راه پیروی، تبعیت، دنباله روی وتقلید را "راحت" تر یافته ایم
۱۳- کتاب نمی خوانیم زیرا "ارزش دانایی و آگاهی را نمی دانیم"
۱۴- کتاب نمی خوانیم زیرا سطح خوشایندهای ما "محدود" است
۱۵- کتاب نمی خوانیم زیرا "زندگی پر هیاهو و نمایشی" را ترجیح میدهیم
۱۶- کتاب نمی خوانیم زیرا تن به "تحقیر ندانستن" داده ایم
و به این تحقیر هم عادت کرده ایم
۱۷- کتاب نمی خوانیم زیرا "حقارت جهل، آزارمان نمی دهد"
نادانی را عیب نمی دانیم
۱۸- کتاب نمی خوانیم زیرا "گفت و گو را کنشی فضیلت مندانه نمی دانیم"
و مهارت گفت و گو نداریم
۱۹- کتاب نمی خوانیم زیرا درزندگی ما، دانا شدن و دمندانه زیستن، جایی ندارد
۲۰- کتاب نمی خوانیم زیرا کتاب خواندن دردی از ما دوا نمی کند
۲۱- کتاب نمی خوانیم زیرا به ما فواید کتاب خواندن را یاد نداده اند
۲۲- کتاب نمی خوانیم زیرا بلد نیستیم کتاب بخوانیم
۲۳- کتاب نمی خوانیم زیرا ی در خانواده و دور و برمان نبوده
که کتاب خوان باشد، که ما هم تقلید کنیم یا یاد بگیریم
۲۴- کتاب نمی خوانیم زیرا در سنّ بزرگ سالی هنوز ناآگاه هستیم،
نمیدانیم چه بخوانیم، و خج می کشیم از ی بپرسیم از کجا شروع کنیم
و بالا ه، کتاب نمی خوانیم زیرا نمی دانیم و نمی دانیم که نمی دانیم
همان چیزی که با عنوان جهل مرکب از آن نام می برند.

نویسنده: علی زمانیان به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «آواز بلند» نوشته علی اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت الله محمود زاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه داد 96 معرفی کرد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانی. این کتاب درواقع یک سه گانه است که قرار بود جداگانه منتشر شود، اما درنهایت در یک کتاب 980 صفحه ای منتشر شد معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی کرد؛ 4 کتاب برای طرح کتاب خوان ماه آبان 1395 به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب های «محض اطلاع» نوشته غلامعلی حداد عادل، «ضیافت بلا» نوشته سیدمحمد میرباقری، «صوفی و چراغ جادو» نوشته ابراهیم حسن بیگی و «ادب الهی» تألیف مجتبی تهرانی ویژه آبان 95 از سوی معاونت توسعه .