جشن پیروزی انقلاب ی ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد جشن پیروزی انقلاب ی ایران : وجود ی، عامل اقتدار ایران دربرابر است به گزارش ایمنا، منصور حاجی روز در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان ها، ادارات، نهادها و ارگان های استان اصفهان به مناسبت دهه فجر با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب ی در سال ۵۷، معادلات جهانی به هم خورد، ابراز داشت: آن زمان ابرقدرت های شرق و غرب برای نابودی انقلاب ی، جنگ ۸ ساله را به ایران . پیروزی انقلاب ی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم نبود. بلکه همان گونه که بسیاری از تمردان ئی، ی و اروپائی در خاطرات خود از آن روزها تعبیر کرده اند، انقلاب از دیدگاه آنان ز له ای ویرانگر برای جهان غرب بود.
گذشته از آنکه مطلوبترین شرائط جغرافیائی، اقتصادی و نظامی را در یکی از حساسترین مناطق جهان که مرزهای طولانی با . ۱- انقلاب های رنگی و انقلاب ی ایران، شعیب بهمن
۲- انقلاب ی و انقلاب های جهان، قدرت ا... بهرامی و مهدی نظ ور
۳- انقلاب ی و چرایی و چگونگی رخداد آن، جمعی از نویسندگان
۴- درآمدی بر انقلاب ی ایران، روح ا... حسینیان
۵- درآمدی تحلیلی بر انقلاب ی، محمّدرحیم عیوضی و محمّدجواد هراتی
۶- انقلاب ی ایران، محمّدجواد نوروزی
۷- گفتمان هویّت و ا. رئیس جمهور با اشاره به نابودی حکومت گفت: این پیروزی را به معظم انقلاب، نیروهای مسلح، ایران و پاسداران انقلاب ی و نیروی قدس و برادر عزیزمان سلیمانی تبریک می گویم. جشن سالگرد پیروزی انقلاب ی ایران روز چهارشنبه در سفارت ایران در صنعاء پایتخت یمن برگزار گردید. رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب ی با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب ی گفت:۳۶ سال از ... رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب ی با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب ی گفت:۳۶ سال از خواست مردم ما برای استقلال ، و گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال ، و است. به وج ۲۰۰ هزار خودرو فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور اشاره کرد و افزود: ریزگردها مشکل بزرگ زیست محیطی دیگری هستند که باید با آنها مخصوصاً در استان های غربی مقابله کنیم، اما می دانید این کار بسیار بزرگ و عظیمی است که در کوتاه مدت ممکن نیست. خاطر نشان می گردد، معاون اجرایی رییس جمهور و رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نیز از ثبت رکورد وج خودرو های فرسوده در سال 93 خبر داده بودند. مراسم جشن روز ملی در سی وهشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند ی ایران در هتل «رینبو تاورز» حراره برگزار شد. در آستانه سالروز پیروزی انقلاب ی ایران پاسخ به ۶ پرسش کلان و بنیادین درباره انقلاب ی از زبان معظم انقلاب ی ایران منتشر شد. مهر نوشت:استاندار لرستان بر ضرورت ارائه درس های پیروزی انقلاب ی ایران به نسل دانش آموز و جوان جامعه تاکید کرد انقلاب ی ایران در مسیر پیروزی از بافت های جمعیتی متفاوتی تشکیل شده بود که این بافت ها در قاب مستند قابل ثبت بود. مستندسازان از سال های پیش از پیروزی انقلاب با ساخت آثار مستندی درباره فقر و فساد حاکم بر آن دوران -که در مواردی با سانسور همراه شد- در زمینه فراگیرسازی آگاهی عمومی نسبت به وضعیت مملکت در آن دوران نقش موثری داشتند و پس از او. جشن سالگرد پیروزی انقلاب ی ایران روز چهارشنبه در سفارت ایران در صنعاء پایتخت یمن برگزار گردید. معظم انقلاب ی در تحلیلی کلان، «منافع و دستاوردهای انقلاب ی» را بیشتر از هزینه های آن می دانند. با نگاهی به تحولات تاریخیِ قبل و بعد از پیروزی انقلاب، این موضوع به روشنی قابل فهم است. * خاطره دهه فجر بزرگترین خاطره ملت ما بعد از ورود به سرزمین ماست.*دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران است .
*زنده نگه داشتن یاد ی انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است .

*دهه فجر آئینه ای است که خورشید در آن درخشید و به ما منع شد .

*انقلاب ی با اتکاء به قدرت مردم ، آسیب ناپذیر است .

*ملت ما باید قدرت و عظمتی را که در سایه و وحدت و مجاهدت به آورده حفظ کند .

*وحدت ، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بوده است
*خط انقلاب ، خط عظمت و مسلمین و دفاع از مظلومین و مستضعفین است .

* ما میراث بزرگ (ره ) و همه ارزشها و اصول آن را حفظ خواهیم کرد .

* متکی به یک ملت مؤمن ، سرافراز ، اصیل و ریشه دار است .

*دهه فجر ، دهه تجدید قوای نیروهای انقل و تجدید میثاق ملت با انقلاب است .

*دهه فجر عیدی است که یک تاریخ سر تا پا ظلم و طغیان را قطع کرد .

*دهه فجر مظهر شکوه و عظمت و فداکاری ملت ایران است .

*22 بهمن برای ما روز بازی خاطره انقلاب است .
انقلاب و نهضت (ره ) برای حاکمیت بود .

*از ارزشهای انقلاب و دستاوردهای انقلاب باید همه ، زن و مرد و پیر و جوان دفاع کنند .

*پیروزی انقلاب ی در ایران سرآغاز حاکمیت ارزشهای معنوی بوده است . *نظام محصول تلاش عظیم ی و فعال شدن آتشفشانی که پایه های استکبار را به لرزه درآورد .
*وحدت کلمه و حضور خود را در صحنه حفظ کنید و یاد و انقلاب را زنده نگه دارید .

* همه موفقیتهای دوران مبارزات و پس از پیروزی مرهون هوشیاری و صبر انقل و حضور دائمی شما در صحنه است .

*کشور متعلق به ملت است و ملت با همه وجود از آن و از استقلال و عزت خود دفاع خواهد کرد .

*انقلاب بزرگ ما درمیان همه خصومتها ، راه دشوار خود را با اقتدار و صلابت طی کرد .

*ملت ایران با وحدت کلمه و با تمسک به و ی شجاعانه و حکیمانه مردمی الهی و دین شناسی بزرگ و مؤمن و صالح « (ره ) » نظام را بر سرکار آورد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان گفت: پیروزی انقلاب ی جشن بزرگ ملت ایران است که هر ساله در ایام دهه فجر گرامیداشته می شود. حجت ال سید محمد باقر گلپایگانی گفت: بعد از پیروزی انقلاب، اولین جائی که کبیر انقلاب تشریف آوردند، این بیت بود. من بسیار جوان و فعال بودم. استاندار خوزستان پیروزی انقلاب ی ایران را عامل تحول کشور در دنیا ی دانست. محسن پرویز صبح امروز در کارگاه آسیب شناسی داستان انقلاب حوزه هنری گفت: جای خالی داستان هایی درباره چرایی شکل گیری انقلاب در ادبیات انقلاب احساس می شود. چراکه در حال حاضر از زمان پیروزی انقلاب فاصله زیادی… سی و هشتمین جشن پیروزی انقلاب ی ایران با حضور بی نظیر مردم کشورمان در 22 بهمن برگزار شد. همایش بین المللی "از نهضت مشروطیت تا قیام ۲۹ بهمن و پیروزی انقلاب ی" آغاز به کار کرد. همزمان با روز مشروطه و در راستای بزرگداشت این روز همایش بین المللی از نهضت مشروطه تا قیام 29 بهمن تبریز و پیروزی انقلاب ی در تالار وحدت تبریز آغاز به کار کرد. بر اساس کنداکتور این همایش که دقایقی پیش با حضور میهمانان داخلی و خارجی آغاز شده است ولایتی . آشنایی با چهره های مبارز حوزه علمیه مشهد انقلاب ی ایران، مکتبی ترین و پیچیده ترین انقل است که در تاریخ به پیروزی رسیده است. اما در اینکه چه عوامل، اسباب و علت العللی زمینه این پیروزی باشکوه، با عظمت و گسترده را فراهم ساخته است، سخن فراوان است. ناسیونالیست ها، ملی گراها، نهضت ، غربزدگان و متحجران کتاب هایی نوشتند، تا این حرکت انقل را به نوعی مخدوش کنند و نخواستند واقعیت، هویت و عظمت آن را بازگو نمایند. در انقلاب ی ایران، همه اقشار مردم،( ی، ، حوزه و طلبه، دبیرستانی، آموزگار، معلم، روستایی، کشاورز، بازاری و...) شرکت داشتند و این نوع انقلاب، در جهان بی سابقه است. (ره) وقتی که در پاریس بودند، فرمودند: در یک روستا یک جلو می افتد و مردم هم حرکت می کنند. این یک . . . رئیس ائتلاف ملی عراق در سخنانی در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب ی ایران که در سفارت کشورمان در بغداد برگزار شد به نقش انقلاب ایران در تغییر معادلات منطقه و جهان پرداخت. بسیاری از منتقدان و نویسندگان به این موضوع اشاره دارند که ادبیات انقلاب،ازدهه ۴۰ ظهور و بروز کرد.اما بعد از پیروزی انقلاب ی، ادبیات انقلاب راه و رسم جدیدی پیش گرفت و رو به جلو حرکت کرد. نشر ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب ی مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است که از سویی به افزایش تعداد عناوین کتاب و از سویی به کاهش شمارگان کتاب گواهی می دهد. نشر ایران در فاصله سال های پس از پیروزی انقلاب ی مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است که از سویی با افزایش تعداد عناوین کتاب و از سویی به کاهش شمارگان کتاب گواهی می دهد. ایرنا نوشت: ولی فقیه در اسان رضوی گفت: از صبح پیروزی انقلاب مهمترین دغدغه تداوم انقلاب بود، (ره) همواره تداوم انقلاب را در دست با کفایت ی می دیدند.
پیامدهای انقلاب ی ایران در لبنان
چند ماه پیش از ناپدیدشدن موسی صدر ، دورنماهای انقلاب ی در ایران ، پیروزی انقلاب ی و سرنگونی رژیم شاه ، موفقیت هایی را که یک مردمی و سازماندهی شده شیعی با انگیزه های محکم دینی می توانست بدان دست یابد ، به اثبات رساند . پیوند سنتی میان شیعیان لبنان و ملت شیعه ایران در دوران اوج گیری نهضت انقلاب ی بیشتر شد ، به گونه ای که شیعیان لبنان اقدام به تأسیس «کمیته ی برای کمک به انقلاب ی ایران » د . این کمیته ها که عمدتاً در مساجد ، حسینیه ها و محله های مس ی شیعیان تشکیل می شد ، به محلی برای گردهمایی نیروهای مذهبی و نیز به تدریج به تشکیلات مردمی با ماهیت مذهبی و دینی تبدیل شد .

9.jpg
پس از پیروزی انقلاب ی ، فرستادگانی از ایران در فاصله های زمانی نزدیک به هم از لبنان دیدار د .

در سال 1358 (1979) شهید محمد منتظری ، بسیاری از نیروهای داوطلب ایرانی را برای پشتیبانی از آرمان فلسطین به لبنان اعزام کرد . وی معتقد بود که در جنگ با صهیونیسم نباید اجازه داد که صهیونیست ها به پشت مرزهای ایران برسند ، بلکه باید در پشت مرزهای با صهیونیست ها جنگید و بهترین جبهه برای این کار جنوب لبنان بود .
بدین ترتیب ، به محض پیروزی انقلاب ی ایران ، آثار آن بر زندگی شیعیان لبنان جلوه گر شد .
جناح های مذهبی در « امل » تلاش د چهره ای دینی از این به نمایش گذارند و با صدور بیانیه هایی خواستار بازگشت به آغوش دین شدند . به همین علت ، بسیاری از انفجارهایی که در مغازه های فروشی و کاباره ها صورت گرفت ، به « امل » نسبت داده شد .
انقلاب ی ایران ، احساس شیعیان لبنان را در زمینه تمایز و برتری بر سایر طوایف این کشور از جمله اهل سنت برانگیخت .
با این حال ، این انقلاب سؤال های جدیدی در خصوص طایفه شیعه لبنان مطرح ساخت .
با تأسیس این ت انقل شیعه در منطقه ، آیا شیعیان لبنان حمایت سنتی خود را از نظام لبنان با پیروی از هم مذهبان خود در خارج از لبنان تعویض خواهند کرد؟ آیا امکان دارد که شیعیان لبنان برای ب ایی یک نظام ی همچون ایران در یک کشور طایفه ای همچون لبنان تلاش کنند ؟ این مسائل ، طایفه شیعیان لبنان را با گرایش ها و تمایلات جدیدی روبرو کرد .

نشر ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب ی مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است که از سویی به افزایش تعداد عناوین کتاب و از سویی به کاهش شمارگان کتاب گواهی می دهد. جشن سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب ی ایران در پایتخت پا تان به میزبانی سفارت کشورمان و با حضور« م دستگیر خان» بازرگانی پا تان برگزار شد. شورای هماهنگی تبلیغات ی در سی و هشتمین سالروز پیروزی غرورآفرین انقلاب ی و در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اعلام کرد: «یوم الله 22 بهمن» نماد ایمان، وحدت و اقتدار ایران است.
سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل پاسداران انقلاب ی صبح امروز(پنجشنبه٢٣آذر) در همایش در تراز انقلاب ی، طی سخنانی اظهار داشت: در طول ٢ سال اخیر پیروزی های پی در پی و ش ت تلاش های دشمنان انقلاب ی را شاهد هستیم. انشاالله در آینده نزدیک در یمن شاهد پیروزی خواهیم بود.ما در حال حاضر باید در پی تثبیت این پیروزی ها و گسترش آنها باشیم. اینها نتیجه رعایت یک اصل اساسی و قرآنی انقلاب که همان استکبارستیزی می باشد است. این اصل چون خوب و دقیق رعایت شد پیروزی های جبهه مقاومت حاصل همین موضوع است و انقلاب پرچمدار این حرکت هستند و مردم ایران و منطقه نیز نقش بسیار تاثیرگذاری در این پیروزی ها داشته اند.اهم اظهارات فرمانده کل به شرح زیر است:
ادامه خبر جشن سالگرد پیروزی انقلاب ی در سفارت ایران در صنعا برگزار شد. کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی دفتر ی خاطره ای از انقلاب درباره اولین روزهای پیروزی انقلاب را منتشر کرد. رئیس ائتلاف ملی عراق در سخنانی در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب ی ایران که در سفارت کشورمان در بغداد برگزار شد به نقش انقلاب ایران در تغییر معادلات منطقه و جهان پرداخت. سردبیر نشریه «ویرجینیا دیفندر» و یکی از ان ضدجنگ در با تشریح دستاوردهای پیروزی انقلاب ی ایران تأکید کرد انقلاب ایران الهام و ا لگویی برای مردم ستمدیده در هر جای دنیا و با هر نژاد و مذهبی… یکی از راه های فهم بهتر راز ماندگاری انقلاب ی مقایسه ی آن با سایر انقلاب های مهمی است که در جهان به وقوع پیوسته است. به عنوان مثال یکی از آن انقلاب ها، انقلاب فرانسه است که انقلاب درباره ی آن چنین می فرمایند: «انقلاب معروف فرانسه -که معروف به انقلاب کبیر فرانسه است- خب واقعاً انقلاب بود، یک انقلاب کامل و همهجانبه و با حضور مردم؛ با آن . استاندار مازندران + ولی فقیه در مازندران در آستانه دهه فجر انقلاب ی و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب ی پیام مشترکی از سوی آیت الله طبرسی ولی فقیه در مازندران و فلاح استاندار مازندران صادر شد
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران متن پیام بدین شرح است :
در سپیده دمان بهمن 57 بزرگ مردی از تبار رسول الله، شب بیکران ظلمت و تباهی را کنار زد و مردم آزاده ی ایران ی را به استقلال و در فجر انقلاب دعوت کرد. هنوز هم صدای جاویدان او در سراسر تاریخ به گوش می رسد. بهمن پیروز آمد تا دگر بار حماسه ی سترگ پیروزی انقلاب ی ایران را در یاد جان های بیدار زمان زنده کند.
این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است، روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند ی؛ انقل که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امت، آن را ی کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان، با انقلاب ی خویش، صفحه‏ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و ندای خداخواهی، معنویت، و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین‏انداز کرد. دهه فجر، سرآغاز طلوع ، خاستگاه ارزشهای ی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ سربلندی و عزت ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.
22 بهمن اوج شکوه و عظمت پیروزی ملتی مسلمان و متکی به آرمان های ائمه (علیهم السلام) بر طاغوت و طاغوتیان است که یاد و خاطره حماسه سازی های آن هرگز از صفحه تاریخ و ذهن مردم ایران و جهان محو و زدوده نخواهد شد.
انقلاب ی ایران، نه تنها سرنوشت کشور را تغییر داد و را به حکومت نشاند، بلکه بر کشورهای منطقه و قواعد بین المللی و جهانی نیز تأثیر گذاشت و عرف نظام بین المللی را بر هم زد
امروز به برکت انقلاب ی و با وجود صدها دسیسه اقتصادی، و فرهنگی از سوی دشمنان، ملت ایران زنده و با نشاط، مسؤولان و ت مردان کوشا و دل سوز، استعدادهای جوانان در جوشش و بالندگی، شعارها و هدف های ملت و ت یک سان و همه با سمت و سوی ایرانی بزرگ و آباد و متّحد و الگو برای کشورهای ی و آفاق آینده، روشن و تاب ناک است.
اینجانبان در سال حماسه و حماسه اقتصادی و در آستانه بهاری دیگر از انقلاب شکوهمند کشور عزیزمان بر خود لازم می دانیم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره و کبیر(ره)، سی و پنجمین فجر پیروزی انقلاب ی را به محضر فرزانه انقلاب و همه مسئولان و خدمتگزاران نظام و بویژه شیر ن و دلیر مردان دیار حماسه آفرین مازندران تبریک و شادباش عرض نماییم. از خدای سبحان خواهانیم که توفیق احیای همیشگی و پاسداشت این ارزش ها را به همه ما عنایت فرماید. استاندار مازندران + ولی فقیه در مازندران در آستانه دهه فجر انقلاب ی و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب ی پیام مشترکی از سوی آیت الله طبرسی ولی فقیه در مازندران و فلاح استاندار مازندران صادر شد
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران متن پیام بدین شرح است :
در سپیده دمان بهمن 57 بزرگ مردی از تبار رسول الله، شب بیکران ظلمت و تباهی را کنار زد و مردم آزاده ی ایران ی را به استقلال و در فجر انقلاب دعوت کرد. هنوز هم صدای جاویدان او در سراسر تاریخ به گوش می رسد. بهمن پیروز آمد تا دگر بار حماسه ی سترگ پیروزی انقلاب ی ایران را در یاد جان های بیدار زمان زنده کند.
این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است، روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند ی؛ انقل که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امت، آن را ی کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان، با انقلاب ی خویش، صفحه‏ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و ندای خداخواهی، معنویت، و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین‏انداز کرد. دهه فجر، سرآغاز طلوع ، خاستگاه ارزشهای ی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ سربلندی و عزت ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.
22 بهمن اوج شکوه و عظمت پیروزی ملتی مسلمان و متکی به آرمان های ائمه (علیهم السلام) بر طاغوت و طاغوتیان است که یاد و خاطره حماسه سازی های آن هرگز از صفحه تاریخ و ذهن مردم ایران و جهان محو و زدوده نخواهد شد.
انقلاب ی ایران، نه تنها سرنوشت کشور را تغییر داد و را به حکومت نشاند، بلکه بر کشورهای منطقه و قواعد بین المللی و جهانی نیز تأثیر گذاشت و عرف نظام بین المللی را بر هم زد
امروز به برکت انقلاب ی و با وجود صدها دسیسه اقتصادی، و فرهنگی از سوی دشمنان، ملت ایران زنده و با نشاط، مسؤولان و ت مردان کوشا و دل سوز، استعدادهای جوانان در جوشش و بالندگی، شعارها و هدف های ملت و ت یک سان و همه با سمت و سوی ایرانی بزرگ و آباد و متّحد و الگو برای کشورهای ی و آفاق آینده، روشن و تاب ناک است.
اینجانبان در سال حماسه و حماسه اقتصادی و در آستانه بهاری دیگر از انقلاب شکوهمند کشور عزیزمان بر خود لازم می دانیم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره و کبیر(ره)، سی و پنجمین فجر پیروزی انقلاب ی را به محضر فرزانه انقلاب و همه مسئولان و خدمتگزاران نظام و بویژه شیر ن و دلیر مردان دیار حماسه آفرین مازندران تبریک و شادباش عرض نماییم. از خدای سبحان خواهانیم که توفیق احیای همیشگی و پاسداشت این ارزش ها را به همه ما عنایت فرماید. استاندار مازندران + ولی فقیه در مازندران در آستانه دهه فجر انقلاب ی و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب ی پیام مشترکی از سوی آیت الله طبرسی ولی فقیه در مازندران و فلاح استاندار مازندران صادر شد
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران متن پیام بدین شرح است :
در سپیده دمان بهمن 57 بزرگ مردی از تبار رسول الله، شب بیکران ظلمت و تباهی را کنار زد و مردم آزاده ی ایران ی را به استقلال و در فجر انقلاب دعوت کرد. هنوز هم صدای جاویدان او در سراسر تاریخ به گوش می رسد. بهمن پیروز آمد تا دگر بار حماسه ی سترگ پیروزی انقلاب ی ایران را در یاد جان های بیدار زمان زنده کند.
این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است، روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند ی؛ انقل که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امت، آن را ی کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان، با انقلاب ی خویش، صفحه‏ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و ندای خداخواهی، معنویت، و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین‏انداز کرد. دهه فجر، سرآغاز طلوع ، خاستگاه ارزشهای ی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ سربلندی و عزت ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.
22 بهمن اوج شکوه و عظمت پیروزی ملتی مسلمان و متکی به آرمان های ائمه (علیهم السلام) بر طاغوت و طاغوتیان است که یاد و خاطره حماسه سازی های آن هرگز از صفحه تاریخ و ذهن مردم ایران و جهان محو و زدوده نخواهد شد.
انقلاب ی ایران، نه تنها سرنوشت کشور را تغییر داد و را به حکومت نشاند، بلکه بر کشورهای منطقه و قواعد بین المللی و جهانی نیز تأثیر گذاشت و عرف نظام بین المللی را بر هم زد
امروز به برکت انقلاب ی و با وجود صدها دسیسه اقتصادی، و فرهنگی از سوی دشمنان، ملت ایران زنده و با نشاط، مسؤولان و ت مردان کوشا و دل سوز، استعدادهای جوانان در جوشش و بالندگی، شعارها و هدف های ملت و ت یک سان و همه با سمت و سوی ایرانی بزرگ و آباد و متّحد و الگو برای کشورهای ی و آفاق آینده، روشن و تاب ناک است.
اینجانبان در سال حماسه و حماسه اقتصادی و در آستانه بهاری دیگر از انقلاب شکوهمند کشور عزیزمان بر خود لازم می دانیم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره و کبیر(ره)، سی و پنجمین فجر پیروزی انقلاب ی را به محضر فرزانه انقلاب و همه مسئولان و خدمتگزاران نظام و بویژه شیر ن و دلیر مردان دیار حماسه آفرین مازندران تبریک و شادباش عرض نماییم. از خدای سبحان خواهانیم که توفیق احیای همیشگی و پاسداشت این ارزش ها را به همه ما عنایت فرماید. مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب ی شامگاه پنجشنبه در سفارت ایران در لندن با حضور شخصیتهای انگلیس، دیپلماتها و جمعی از ایرانیان مقیم انگلیس برگزار شد. فرمانده صاحب ا مان(عج) استان اصفهان گفت:یکی از پیامدهای اصلی خون ، پیروزی انقلاب ی بود که بذل جان انسان های فداکار باعث شد تا این موهبت به ایران برسد. 12 فروردین 1358، روز اعلام نتایج همه پرسى در مورد نوع حکومت پس از انقلاب ى بود که طى آن98.2 درصد مردم ایران به "جمهورى ى" راى آرى دادند. همچنین پس از پیروزی انقلاب ی ایران، شیوه دموکراتیک… منافقین پس از پیروزی انقلاب دنبال سهم خواهی بوده و می خواستند همه کاره انقلاب و نظام باشند ولی وقتی نتوانستند این انقلاب را به نفع خود مصادره کنند، همه همت خود را به کار گرفتند تا در حادثه بمب گذاری دفتر حزب ، انقلاب را عقیم و ابتر نشان دهند. 22بهمن روز پیروزی انقلاب ی ایران
از هفدهم تا 22 بهمن 57، ایران یکی از دوره های استثنایی تاریخ جهان را گذرانید. در این ایام، دو ت در یک مرکز و بدون هیچ گونه مرزبندی مواجه بودند. تی که پشتوانه و عامل مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت نظامی محروم گشته و با انقل عظیم روبرو بود. و تی دیگر متکی به ی انقلاب توده های میلیونی مردم که به جای قدرت نظامی، تنها به مردم وابستگی داشت. با وسعت یافتن دامنه های انقلاب، قرار بر این شد که سران پهلوی، دست به کودتا زده و با به دست گرفتن قدرت، انقلاب مردمی را سرکوب سازند. از این رو از ساعت چهار بعداز ظهر روز 21 بهمن 57، حکومت نظامی اعلام شد.
پس از اعلان حکومت نظامی، حضرت (ره) اعلام کرد که مردم به حکومت نظامی اعتنایی نکنند. مردم نیز همچنان به یورش خود به مراکز تی و نظامی و انتظامی ادامه دادند و تقریباً تمام این مراکز با اندک درگیری و مقاومت، تسخیر شد و به دست مردم افتاد. این درگیری ها در روز بعد نیز به شدت ادامه یافت و در این روز هزاران زن و مرد و پیر و جوان، هر یک به اندازه توان خود برای سرنگونی نهایی رژیم ظلم و جور، کوشش د. آنها با سنگربندی در خیابان ها، سپر در برابر تانک ها و با فداکاری و جانفشانی، انقلاب را به پیروزی رساندند. نه فقط در تهران، بلکه در تمامی ای ایران، درگیری مردم با بقایای رژیم شاه جریان داشت.

با حضور اعضای کودک کتابخانه آیت الله محقق مراسم جشن انقلاب به میمنت پیروزی انقلاب ی ایران برگزار گردید.
مشهد در چند ماه آ منتهی به پیروزی انقلاب ی آبستن حوادثی شد که در تسریع پیروزی آن نقش بسیار مؤثری داشت. مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب ی شامگاه پنجشنبه با حضور شماری از شخصیت های انگلیس، دیپلمات ها، انگلیسی های علاقه مند به ایران و همچنین ایرانیان مقیم، در لندن برگزار شد. مدیر مدرسه تخصصی فقه (ره) با اشاره به تأثیرگذاری انقلاب ی بر سایر کشورها گفت: ادامه مسیر انقلاب نیازمند پیروی و تبعیت از ی است. ایسنا نوشت:این اولین جشن پیروزی انقلاب بدون حضور او است. ی که از روز اول پیروزی انقلاب ی و مبارزات پیش از انقلاب نهصت (ره) همواره در کنار انقل ون و مردم حضور داشته دیگر در های ۲۲ بهمن به خیل جمعیت نخواهد پیوست. از این به بعد جای خالی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در ۲۲ بهمن همچون بقیه مناسبت های ملی و مذهبی و ارکان مختلف نظام خالی خواهد .
پیروزی انقلاب ی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم نبود. بلکه همان گونه که بسیاری از تمردان ئی، ی و اروپائی در خاطرات خود از آن روزها تعبیر کرده اند، انقلاب از دیدگاه آنان ز له ای ویرانگر برای جهان غرب بود. ع نایاب از انقلابع نایاب از انقلاب , سید علی حسینی خامنه معروف به آیت الله سید علی ، مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و ٔ تهران و دومین ایران استپس از پیروزی انقلاب ایران در بهمن ۱۳۵۷، سید علی عضوی از شورای انقلاب شد. پس از آن، یک دوره مردم تهران و دو دوره ریاست جمهوری ایران شد. بعد از مرگ روح الله در سال ۱۳۶۸ مجلس خبرگان او را به عنوان د.