حسرت بر گذشته

به نقل از خبرگزاریها در مورد حسرت بر گذشته : ظاهر کارآفرینان این است که غنی ترین و شادترین افراد روی زمین هستند. درحالیکه آنها نیز مانند خیلی از انسان های دیگر حسرت هایی در زندگی دارند. در زیر 10 حسرتی آورده شده که میان کارآفرینان موفق مشترک بوده… حسرت یک نگاه عاشقانه حسرت یک کلام زیبا حسرت یک سخن مهربانانه و حسرت یک روز خوش آری این ها حسرت های من است چیزهایی که سال هاست من خسته دل تنها در انتظار داشتن این رؤیاها هستم شاید این برای دیگران دیگرانی که این متن را می خوانند حسرت و رؤیا نباشد اما برای من، من تنهای تنها اینها همه رؤیاست رؤیاهایی دست نیافتنی که شاید تا زنده باشم برای. شهریار شاعر در بیان حسرت آدمی زبان و بیانی گویا و پر قدرت در شعرهایش دارد؛ حسرت آدمی از چیزهایی که از دست داده؛ حسرت انسان بخاطر کارهایی که میخواسته انجام دهد و به دلایلی نتوانسته است. بیان شهریار در توصیف حسرت فرصتهای از دست رفته بسیار زیبا، تأثیر گذار و گاه بسیار غم انگیز و سو ک است. این موضوع در شعر بلند "حیدر بابا" و در بسیاری از ا. "خوردنی ها رو بخور,کشیدنی ها رو نکش" پدربزرگم همیشه این را به عنوان نصیحت بهم میگفت.کاری ندارم که خیلی گوش نکردیم به حرف هایش.اما با خودم می گفتم حسرت با اینکه خوردنی است نمیشه خوردش و نباید.چرایش معلوم است.اما کاش باز هم به حرفش گوش می .حسرت را یا باید بخوری,یا بارش را به دوش بکشی.اگر یک بار بخوریش دیگر میرود و ردی از وجودش نمیبینی جز . کاش میشد هیچوقت نگران هیچ یا هیچ چیز نباشیم کاش میشد با آرامش زندگی کرد کاش میشد همون طور که تو دوست داشتی زندگیت پیش می رفت کاش میشد هر جاشو که دوست نداشتی رو پاک کرد کاش زندگی بر وقف مراد بود ستاره اینتر با وجود زدن دو گل برابر آتالانتا حسرت فرصتی را می خورد که به راحتی از دست داد. بعضی از بازیکنان با از دست دادن موقعیت گ نی خود، حسرت بزرگی را برای یک تیم به وجود می آورند. مهر نوشت: محمدرضا هدایتی، صداپیشه پسر زا در مجموعه «کلاه قرمزی» از روستاها و زندگی و فرهنگی با حسرت یاد می کند که دیگر وجود ندارند. گاهی از سر تفنن و یا دلتنگی و شاید هم وقت گذراندن ، تکه هایِ سال های گذشته را نگاه می کنم و بی اختیار محو آن می شوم.امروز دوباره حس و حالش به سراغم آمد ،اما ؛ یک آن از خودم پرسیدم : چرا بیشتر از اینکه حال را بچسبم و از بودن در کنار اطرافیانم احساس لذت کنم ، بیشتر محو گذشته ام و انرژی ام را در افسوس و حسرت گذشته سر می کنم. آیا برای نشان داد. استقلال خوزستان روز گذشته برابر لخویا بازی ١-٠ برده را با باخت ٢-١ عوض کرد. میترسم بمیرم و نتونم تو را در آغوش بگیرم نگذار که با حسرت یک لحظه گرفتن دستات بمیرم. میترسم بمیرم و نتونم به تو ثابت کنم که عاشقت هستم . میترسم روزی بیایی و بگویی که من لایقت نیستم. مرا در حسرت عشقت نگذار ، بگذار تا زنده ام تو را حس کنم ، تو را در آغوش بگیرم و نوازش کنم. میترسم بمیرم و نتوانم لبهایت را ببوسم ، نمیخواهم در حسرت طعم شیرین . حسرت لیونل مسی فوق ستاره آرژانتین پس از حذف تیمش از مسابقات جام جهانی 2018 روسیه برابر فرانسه بازی بد پرسپولیس هوادارانش را شوکه کرد و نتیجه بازی چیزی جز بیم و حسرت برایشان در پی نداشت. هافبک شیلیایی بایرن مونیخ اظهار کرد درست است که یک گل به ثمر رسانده است اما حسرت آن پن ی از دست رفته را می خورد. حکایت مرد زاهد را دوباره بخوانید! فرصت ها را نسوزانیم تا دوباره نگوییم کاش و حسرت و حیرت... چند یاد چمن و حسرت پرواز کنم
بشکنم این قفس و بال و پری باز کنم بس بهار آمد و پروانه و گل مست شدند
من هنوز آرزوی فرصت پرواز کنم
خار حسرت زندم زخمه به تار دل ریش
چون هوای گل و مرغان هم آواز کنم
بلبلم ، لیک چو گل عهد ببندد با زاغ
من دگر با چه دلی لب به سخن باز کنم
سرم ای ماه به دامان نوازش بکذار
تا در آغوش تو سوز غزل. سرمربی تیم ملی فوتبال سوئد از اینکه بازیکنی مانند سامان قدوس را از دست داده است، حسرت می خورد. +دلتنگم ، دلتنگ ... دیگر شمار روزهایش از دستم در رفته است. اما می دانم 3 سال گذشته است. 3 سال از نبودت. 3 سال از رفتنت. 3 سال است که بی تو نفس می کشم. 3 سال از حضور نداری. آری.سومین سالگردت است. .. دلتنگم ... دلتنگ خاطرات ... خاطراتی که گاه گم می شوند در گذر زمان. و من در حسرت تکرار خاطرات با تو بودنم. زود رفتی ، قبول کن. خیلی زود ... سال 90 را خوب به یاد. +دلتنگم ، دلتنگ ... دیگر شمار روزهایش از دستم در رفته است. اما می دانم 3 سال گذشته است. 3 سال از نبودت. 3 سال از رفتنت. 3 سال است که بی تو نفس می کشم. 3 سال از حضور نداری. آری.سومین سالگردت است. .. دلتنگم ... دلتنگ خاطرات ... خاطراتی که گاه گم می شوند در گذر زمان. و من در حسرت تکرار خاطرات با تو بودنم. زود رفتی ، قبول کن. خیلی زود ... سال 90 را خوب به یاد. گذشته آینده رو میسازه کارایی که توی گذشته باید انجام میدادی و ندادی...زود یا دیر نتیجه شو نشون میده یوقتایی ی حرفی رو اگه میزدی همه آینده ت ی شکل دیگه میشد و یا برع ... یچیزایی میشه حسرت یچیزایی میشه علامت سوال و تا همیشه ذهنتو درگیر میکنه یچیزایی میشه علامت تعجب و تا همیشه بخاطرشون گیجی...گنگی...نمی فهمی یچیزایی میشه پشیمونی آخ که چقــ. آنقَدَر وسوسه دارم بنویسم که نگو... آنقَدَر حسرت دیدار تو دارم که نگو... بس که دلتنگ تو ام ،از سر شب تا حالا... آنقَدَر بوسه به تصویر تو دادم که نگو... جانِ من حرف بزن! آنقَدَر گوش به فرمان تو هستم که نگو... کوچه پس کوچه ی این شهر پر از تنهاییست آنقَدَر بی تو در این شهر غریبم که نگو... جانِ من زود بیا آنقَدَر حسرت آغوش تو دارم که نگو... سلام بعد . ش ت سنگین برابر الهلال باعث شد تا حسرت رسیدن به جمع باشگاه های بزرگ قاره بر دل طرفداران الریان باقی بماند. لیونل مسی، ستاره بارسا، شب گذشته برای پنجمین بار فاتح توپ طلای بهترین بازیکن دنیا شد. ورزش سه: لیونل مسی، ستاره بارسا، شب گذشته برای پنجمین بار فاتح توپ طلای بهترین بازیکن دنیا شد. این بار رقابت اصلی برای ب این جایزه بین او و کریس رونالدو ستاره رئال بود.

رونالدو که خود سه بار این جایزه را از آن خود کرده، در صحبت هایش در ابتدای مراسم، فاش کرد که به توانایی پای چپ مسی حسادت می کند؛ موضوعی که به سوژه عمر مومانی، کارتونیست سایت گل تبدیل شد.

کارتون: توپ طلای مسی و حسرت رونالدو سرمربی تراکتورسازی امیدوار است امروز با قهرمانی تیمش به حسرت 4 ساله در قهرمانی پایان دهد. باران کوثری در سالروز تولد بهرام بیضایی تصویری از این هنرمند در اینستاگرام گذاشت و از حسرت نبودن او در ایران نوشت کارلوس کی روش بعد از گل پیروزی بخش ایران، همان شادی همیشگی اش را به نمایش گذاشت؛ حرکتی که مقابل چشمان حسرت بار هروه رنار انجام شد. ساعت یک و نیم نصفه شب چشام رو صفحه ی سنجش قفل شد... حدودا یه ساعت همونجور بی حرکت نشسته بودم ولی فکرم خیلی دورترها سیر میکرد... حسرت یک سالی که گذشت...حسرت زمان هایی که از دست دادم... حسرت حال ِ خوبی که میتونستم داشته باشم... حسرت ِ آرزوهایی که با دستای ِ خودم سپردمشون به باد... خج کشیدم...احساس ِ شرمندگی ...قرار نبود امسالم اینجوری باشه... میخ. در جریان دیدار تیم های پدیده و پرسپولیس تعداد زیادی از هواداران در حسرت یک جرعه آب بودند. از زمان تولد تقویمت ،درد می کشی. این تقدیر تو ست. تا زمانی که بفهمی برای چه زندگی می کنی کتاب و درس تو را احاطه خواهد کرد. درس می خوانی تا ی شوی تا نکند شبی را در حسرت نان به صبح برسانی. تلاشت یا جواب خواهد داد یا در همان حسرت ذاتی ات غوطه خواهی خورد. خانواده ی کوچکی که به جبر یا به عشق در آن زندگی می گذرانی ،همان مسوولیتی را به تو تحمیل م. تیم ایران که چندین قهرمانی و نایب قهرمانی دنیا را یدک می کشد کماکان در حسرت ب یک نشان طلا در بخش مردان است و حالا تنها امیدش برای رسیدن به طلا میرهاشم حسینی است پدربزرگ و مادربزرگ ها ، نعمت های خانواده هان ... رفتنشون خانواده رو از هم میپاشه .هرکی پدربزرگ و مادربزرگ داره هرروز با تلفن یا حضوری یا هرجوز که میتونین بهشون سر بزنین ضداشونو بشنوین حالشونو بپرسین ، که خدا نیاره اون روزی رو که مثل من حسرت صداشونو داشته باشین . حسرتی که من میخورم که چهارماه بخاطر شلوغیم نرفتم مشهد و پدربزرگمو ندیدم. مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: امیدوارم در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حسرت 2 امتیازی که مقابل الهلال از دست دادیم را نخوریم. ( دلنوشه های عاشق کوچه های خاکی روستا - طالیب ) سلام عاشق عشق مشعوق حسرت روزهای کودکی من محترم هنرمند همسفر کاروان کوچه های گلی روستای شهر عشقها آفرینده ی خیالی روزهای گذشته ی خاطرات خانه ی سقف افتاده ی یتیم بی اسیر تکه نان خشک یک وعده از روز زنده گی بدون پدر آیا نمی خواهی مرا در دشتستان کویر عشق کوچه های گلی با دلبران دلدار بر سر سفره. کجایید مردان بی ادعا؟! والله کار از حسرت گذشته است؛ رسما داریم به شما حسادت می کنیم! و با دلی غمگین اما هنوز هم امیدوار ادامه می دهیم راه تان را ان شاءالله! یک عمر است که در حسرت تو خانه اب شدم...... بی سروسامان در کوچه های عشق بی جواب شدم..... یک عمر در حسرت با تو بودن اشکهای خونینی ریختم.... اما چه شد؟؟؟ تو با یارت بودی و من رو به سمتت رو به سراب شدم..... اگر روزی رهت بر گورستان فتاد بدان در خانه قبرم بی تو بی خواب شدم شعری بود که بعد از چند ماه امشب سرودم ساعت 1:30 شب.
مردی مرغ چکاوکی را به دام انداخت و خواست که او را بخورد . چکاوک که خود را اسیرمرد دید گفت ای بزرگوار تو در زندگی ات این همه مرغ و وس و و خورده ای و از خوردن آن زبان بسته ها هرگز سیر نشده ای و از خوردن من هم سیر نخواهی شد. پس مرا آزاد کن تا به جای آن سه پند به تو بدهم که در زندگی ات به دردت بخورند و با به کار گیری آنها نیکبخت شوی.

او. زنده باد زمین،که پا رویش میگذاریم،قدم های سفت و سنگینمان را بر دوش میکشد،بدون آخ بدون لج! بدون کجی هایی از جنس انسان بدون سر و صدا بدون غر هم حتی. اما صدای بم زیر آن هنوز به سمع بی خبران نرسیده است.فغان و اینبار آه و حسرت.او از زمانه دلگیر است او خودش صاحب خود است ولی درگیر این است که بعد از مرگ چند متر و در کجا برای ابدیت او اختصاص داده. مردی مرغ چکاوکی را به دام انداخت و خواست که او را بخورد . چکاوک که خود را اسیرمرد دید گفت ای بزرگوار تو در زندگی ات این همه مرغ و وس و و خورده ای و از خوردن آن زبان بسته ها هرگز سیر نشده ای و از خوردن من هم سیر نخواهی شد. پس مرا آزاد کن تا به جای آن سه پند به تو بدهم که در زندگی ات به دردت بخورند و با به کار گیری آنها نیکبخت شوی. اولین پند ا. قاسم حدادی فر هافبک چپ پای ذوب آهن چهارشنبه هفته گذشته تولد 34سالگی اش را جشن گرفت. عناوین رو مه صدای ان در روز دوشنبه ۸ داد به شرح زیر است : اخوان : سیاست نه تایید و نه تکذیب را در نقل و انتقالات ادامه می دهیم در حسرت صعود م م همه چیز و همه نتایج علیه ما رقم خورد توان ش ت… سرمربی تیم فوتبال لاتزیو گفت: حسرت زیادی می خوریم چون می توانستیم مقابل میلان پیروز باشیم. همیشه خیالم این بود که این حسرت ندیدن فقط مال چشم هاست و کاسه ی سر. خیال نمی که در میانِ دست ها، پاها و این تن هم، حسرت ندیدن باشد. 


حسرت به دلم ماند که روی تو ببینم، یک لحظه کنارت بنشینم، ای تو همه خوبی همه پاکی و صداقت حسرت به دلِ دیدن تو خانه نشینم... من بغض پر از داغ همان ابر بهارم کز غصه تو شهر به شهر اشک ببارم ای هستی من جمع در آن چشمِ سیاهت بغضت شده علت که ببارم که ببارم... ای روی چو ماه تو همان مُشکِ معنبر ای خنده تو قند، نفسهات معطر ای حادثه ی عشق از آن روز. طارمی امشب در بازی مقابل الریان، با احتساب پن ی های فصل گذشته در از دست دادن پن ی هت تریک کرد. این بار با یک ضربه چیپ بی موقع که شاید رویاهای پرسپولیس برای صعود از این گروه را برباد دهد. حادثه ی سقوط هواپیما در منطقه دنا و کشته شدن ۶۶ نفر از سرنشینانش خیلی خیلی ناراحتم کرد.ولی به شدت حسرت خوردم که چرا من جزء مسافرانش نبودم!
حرفهای ما هنوز ناتمام تا نگاه می کنی وقت رفتن است باز هم همان حکایت همیشگی پیش از آنکه با خبر شوی لحظه ی عظیمت تو ناگزیر می شود آی ای دریغ و حسرت همیشگی ناگهان چقدر زود دیر می شود . . . شاعر: قیصر امین پور + خیـــال نوشت: در سالروز درگذشت قیصر اشعار، روحش شاد . . . +دلتنگم ، دلتنگ ... دیگر شمار روزهایش از دستم در رفته است. اما می دانم 3 سال گذشته است. 3 سال از نبودت. 3 سال از رفتنت. 3 سال است که بی تو نفس می کشم. 3 سال از حضور نداری. آری.سومین سالگردت است. .. دلتنگم ... دلتنگ خاطرات ... خاطراتی که گاه گم می شوند در گذر زمان. و من در حسرت تکرار خاطرات با تو بودنم. زود رفتی ، قبول کن. خیلی زود ... سال 90 را خوب به یاد. برانکو ایوانکوویچ و تیم پرسپولیس روز گذشته دومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را جشن گرفتند. اگرچه پرسپولیس با پیروزی برابر پارس جنوبی به یک قدمی ب عنوان قهرمانی نیم فصل رسید، اما همچنان یک حسرت بزرگ برای این تیم باقی است. یادمه از اون وقت ها بود که چهارتایی با بابام رفتیم سینما...از اون مواقع که قرار بود مامانم تو خونه از دست مون یه نفسی بکشه! ولی نمی دونم بابام چرا ما را برد آ ین امپراطور! شاید چون پوستر ع یه بچه داشت! هیچی از اون قیلم یادم نیست...واقعا هیچی! هیچ وقت هم دوباره ندیدمش...از اون فقط یه حس خیلی خیلی عمیق با من مونده! حس حسرتی تلخ که کاراکتر داش.