حسرت بر گذشته

به نقل از خبرگزاریها در مورد حسرت بر گذشته : ظاهر کارآفرینان این است که غنی ترین و شادترین افراد روی زمین هستند. درحالیکه آنها نیز مانند خیلی از انسان های دیگر حسرت هایی در زندگی دارند. در زیر 10 حسرتی آورده شده که میان کارآفرینان موفق مشترک بوده… حسرت یک نگاه عاشقانه حسرت یک کلام زیبا حسرت یک سخن مهربانانه و حسرت یک روز خوش آری این ها حسرت های من است چیزهایی که سال هاست من خسته دل تنها در انتظار داشتن این رؤیاها هستم شاید این برای دیگران دیگرانی که این متن را می خوانند حسرت و رؤیا نباشد اما برای من، من تنهای تنها اینها همه رؤیاست رؤیاهایی دست نیافتنی که شاید تا زنده باشم برای. شهریار شاعر در بیان حسرت آدمی زبان و بیانی گویا و پر قدرت در شعرهایش دارد؛ حسرت آدمی از چیزهایی که از دست داده؛ حسرت انسان بخاطر کارهایی که میخواسته انجام دهد و به دلایلی نتوانسته است. بیان شهریار در توصیف حسرت فرصتهای از دست رفته بسیار زیبا، تأثیر گذار و گاه بسیار غم انگیز و سو ک است. این موضوع در شعر بلند "حیدر بابا" و در بسیاری از ا. "خوردنی ها رو بخور,کشیدنی ها رو نکش" پدربزرگم همیشه این را به عنوان نصیحت بهم میگفت.کاری ندارم که خیلی گوش نکردیم به حرف هایش.اما با خودم می گفتم حسرت با اینکه خوردنی است نمیشه خوردش و نباید.چرایش معلوم است.اما کاش باز هم به حرفش گوش می .حسرت را یا باید بخوری,یا بارش را به دوش بکشی.اگر یک بار بخوریش دیگر میرود و ردی از وجودش نمیبینی جز .
حسرت های سالمندان

یک پرستار استرالیایی بعد از پنج سال تحقیق در خانه های سالمندان، بزرگ ترین حسرت های آدم های در حال مرگ را جمع کرده و پنج حسرت را که بین بیشتر آن ها
مشترک بوده را منتشر کرده است...!
حسرت اول؛ کاش به خانواده ام بیشتر محبت می !خصوصا پدر و مادرم !
حسرت دوم؛ کاش این قدر سخت کار نمی !
حسرت سوم؛ کاش شجاعتش ر. دنی آلوس تابستان گذشته و پس از ۸ فصل درخشان در بارسا این تیم را به مقصد یوونتوس ترک گفت و گذشته در جدال با تیم سابقش نمایش فوق العاده ای داشت؛ به طوریکه حالا بسیاری از هواداران بارسا حسرت ج … مهر نوشت: محمدرضا هدایتی، صداپیشه پسر زا در مجموعه «کلاه قرمزی» از روستاها و زندگی و فرهنگی با حسرت یاد می کند که دیگر وجود ندارند. گاهی از سر تفنن و یا دلتنگی و شاید هم وقت گذراندن ، تکه هایِ سال های گذشته را نگاه می کنم و بی اختیار محو آن می شوم.امروز دوباره حس و حالش به سراغم آمد ،اما ؛ یک آن از خودم پرسیدم : چرا بیشتر از اینکه حال را بچسبم و از بودن در کنار اطرافیانم احساس لذت کنم ، بیشتر محو گذشته ام و انرژی ام را در افسوس و حسرت گذشته سر می کنم. آیا برای نشان داد. استقلال خوزستان روز گذشته برابر لخویا بازی ١-٠ برده را با باخت ٢-١ عوض کرد. میترسم بمیرم و نتونم تو را در آغوش بگیرم نگذار که با حسرت یک لحظه گرفتن دستات بمیرم. میترسم بمیرم و نتونم به تو ثابت کنم که عاشقت هستم . میترسم روزی بیایی و بگویی که من لایقت نیستم. مرا در حسرت عشقت نگذار ، بگذار تا زنده ام تو را حس کنم ، تو را در آغوش بگیرم و نوازش کنم. میترسم بمیرم و نتوانم لبهایت را ببوسم ، نمیخواهم در حسرت طعم شیرین . حسرت ن آرزو!:-)
میشه بزنیم کنار برف بازی کنیم!
میشه؟! دیدار ذوب آهن و نفت تهران با تساوی یک بر یک به پایان رسید؛ یک امتیازی که ذوب آهن را در حسرت برد نگه داشت و نفت را با دست پر به تهران برگرداند. حکایت مرد زاهد را دوباره بخوانید! فرصت ها را نسوزانیم تا دوباره نگوییم کاش و حسرت و حیرت... لئو مسی بازیکن آرژانتینی تیم بارسلونا با وجود گ نی برابر تیم لاس پالماس همچنان در حسرت ش تن رکورد ستاره ک شانی ها است. مردی مرغ چکاوکی را به دام انداخت و خواست که او را بخورد . چکاوک که خود را اسیرمرد دید گفت ای بزرگوار تو در زندگی ات این همه مرغ و وس و و خورده ای و از خوردن آن زبان بسته ها هرگز سیر نشده ای و از خوردن من هم سیر نخواهی شد. پس مرا آزاد کن تا به جای آن سه پند به تو بدهم که در زندگی ات به دردت بخورند و با به کار گیری آنها نیکبخت شوی. اولین پند ا.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] +دلتنگم ، دلتنگ ... دیگر شمار روزهایش از دستم در رفته است. اما می دانم 3 سال گذشته است. 3 سال از نبودت. 3 سال از رفتنت. 3 سال است که بی تو نفس می کشم. 3 سال از حضور نداری. آری.سومین سالگردت است. .. دلتنگم ... دلتنگ خاطرات ... خاطراتی که گاه گم می شوند در گذر زمان. و من در حسرت تکرار خاطرات با تو بودنم. زود رفتی ، قبول کن. خیلی زود ... سال 90 را خوب به یاد. زمین جدید کمپ احتمالا با اتمام قرارداد کی روش بعد از جام جهانی دیگر به کارش نخواهد آمد و تمرین دادن تیم ملی روی زمینِ نوی کمپ به یکی از حسرت های این مرد پرتغالی در مدت حضور 8 ساله اش در ایران تبدیل خواهد شد. ھی ازدرد ھای بی درمان دل...امان ازتنھایی...میدونی این روزابدترزدم بہ سیم آ .بدشدم بدتر.فقط اون بالایی میتونہ نجاتم بدہ. حال ابہ.فقط ھرچی روازتہ دل خواستم ازدست ‏ دادم یااینکہ نتونستم بروی ی بیارم کہ دوستش دارم ‏. نمیدانم یہ مدتہ ھی کم میارم بدمیارم.چہ کنیم اسیر.‏ ‏ شدیم.حسرت داشتن ی کہ کنارم باشہ دارہ زرہ ‏. زرہ ی وجودم رامیخورہ ‏.حس. لیونل مسی، ستاره بارسا، شب گذشته برای پنجمین بار فاتح توپ طلای بهترین بازیکن دنیا شد. ورزش سه: لیونل مسی، ستاره بارسا، شب گذشته برای پنجمین بار فاتح توپ طلای بهترین بازیکن دنیا شد. این بار رقابت اصلی برای ب این جایزه بین او و کریس رونالدو ستاره رئال بود.

رونالدو که خود سه بار این جایزه را از آن خود کرده، در صحبت هایش در ابتدای مراسم، فاش کرد که به توانایی پای چپ مسی حسادت می کند؛ موضوعی که به سوژه عمر مومانی، کارتونیست سایت گل تبدیل شد.

کارتون: توپ طلای مسی و حسرت رونالدو عزت اللهی با وجود محرومیت دیروز به ورزشگاه آمد و نظاره گر عملکرد هم تیمی هایش شد. او که با استرس فراوان بازی را تماشا می کرد، در پایان مسابقه چیزی جز حسرت برایش باقی نماند. برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس شب گذشته میهمان برنامه نود بود. مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: امیدوارم در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حسرت 2 امتیازی که مقابل الهلال از دست دادیم را نخوریم. کارلوس کی روش بعد از گل پیروزی بخش ایران، همان شادی همیشگی اش را به نمایش گذاشت؛ حرکتی که مقابل چشمان حسرت بار هروه رنار انجام شد. ساعت یک و نیم نصفه شب چشام رو صفحه ی سنجش قفل شد... حدودا یه ساعت همونجور بی حرکت نشسته بودم ولی فکرم خیلی دورترها سیر میکرد... حسرت یک سالی که گذشت...حسرت زمان هایی که از دست دادم... حسرت حال ِ خوبی که میتونستم داشته باشم... حسرت ِ آرزوهایی که با دستای ِ خودم سپردمشون به باد... خج کشیدم...احساس ِ شرمندگی ...قرار نبود امسالم اینجوری باشه... میخ. از زمان تولد تقویمت درد می کشی. این تقدیر تو ست. تا زمانی که بفهمی برای چه زندگی می کنی کتاب و درس تو را احاطه خواهد کرد. درس می خوانی تا ی شوی تا نکند شبی را در حسرت نان به صبح برسانی. تلاشت یا جواب خواهد داد یا در همان حسرت ذاتی ات غوطه خواهی خورد. خانواده ی کوچکی که به جبر یا به عشق در آن زندگی می گذرانی همان مسوولیتی را به تو تحمیل می ک. قهرمان سابق تکواندو جهان پس از خداحافظی از دنیای حرفه ای گفت: شاید مدال المپیک حسرت من باشد اما قسمت اینگونه بوده است. پدربزرگ و مادربزرگ ها ، نعمت های خانواده هان ... رفتنشون خانواده رو از هم میپاشه .هرکی پدربزرگ و مادربزرگ داره هرروز با تلفن یا حضوری یا هرجوز که میتونین بهشون سر بزنین ضداشونو بشنوین حالشونو بپرسین ، که خدا نیاره اون روزی رو که مثل من حسرت صداشونو داشته باشین . حسرتی که من میخورم که چهارماه بخاطر شلوغیم نرفتم مشهد و پدربزرگمو ندیدم. مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: امیدوارم در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حسرت 2 امتیازی که مقابل الهلال از دست دادیم را نخوریم. ( دلنوشه های عاشق کوچه های خاکی روستا - طالیب ) سلام عاشق عشق مشعوق حسرت روزهای کودکی من محترم هنرمند همسفر کاروان کوچه های گلی روستای شهر عشقها آفرینده ی خیالی روزهای گذشته ی خاطرات خانه ی سقف افتاده ی یتیم بی اسیر تکه نان خشک یک وعده از روز زنده گی بدون پدر آیا نمی خواهی مرا در دشتستان کویر عشق کوچه های گلی با دلبران دلدار بر سر سفره. گروهی در حال عبور از غار تاریکی بودند که سنگهایی را زیر پایشان احساس د.

بزرگشان گفت: اینها سنگ حسرتند. هر بردارد حسرت میخورد، هر هم برندارد باز هم حسرت میخورد.

برخی گفتند پس چرا بارمان را سنگین کنیم؟ برخی هم گفتند ضرر که ندارد مقداری را برای سوغاتی بر می داریم.

وقتی از غار بیرون آمدند فهمیدند که غار پر بوده از سنگهای قیمتی. آنهایی که برنداشته بودند حسرت خوردند و بقیه هم حسرت خوردند که چرا کم برداشتند.
زندگی هم بدین شکل است، اگر از لحظات استفاده نکنیم حسرت می خوریم و اگر استفاده کنیم باز هم حسرت میخوریم که چرا کم. پس تلاشمان را که هرچه بیشتر از این لحظات استفاده کنیم
یک عمر است که در حسرت تو خانه اب شدم...... بی سروسامان در کوچه های عشق بی جواب شدم..... یک عمر در حسرت با تو بودن اشکهای خونینی ریختم.... اما چه شد؟؟؟ تو با یارت بودی و من رو به سمتت رو به سراب شدم..... اگر روزی رهت بر گورستان فتاد بدان در خانه قبرم بی تو بی خواب شدم شعری بود که بعد از چند ماه امشب سرودم ساعت 1:30 شب. وبلاگ”بهار نارنج،مرجع وبلاگی فرهنگیان فارس” نوشت: فرصت ها و حسرت ها از دیدگاه معظم انقلاب/سری دوم به مناسبت شروع سال جدید در جهت غنیمت شمردن فرصت ها پیام هایی با موضوع فرصت ها و حسرت ها از دیدگاه معظم انقلاب ارائه می گردد.

فرصت ها و حسرت ها6:

اگر از فرصت ها استفاده نکردیم، روزی برای ما مایه ی حسرت خواهد شد. ابتلیت بحسره ی. مردی مرغ چکاوکی را به دام انداخت و خواست که او را بخورد . چکاوک که خود را اسیرمرد دید گفت ای بزرگوار تو در زندگی ات این همه مرغ و وس و و خورده ای و از خوردن آن زبان بسته ها هرگز سیر نشده ای و از خوردن من هم سیر نخواهی شد. پس مرا آزاد کن تا به جای آن سه پند به تو بدهم که در زندگی ات به دردت بخورند و با به کار گیری آنها نیکبخت شوی. اولین پند ا. قاسم حدادی فر هافبک چپ پای ذوب آهن چهارشنبه هفته گذشته تولد 34سالگی اش را جشن گرفت. -اعتراف میکنم من اونموقع بخاطر رقابت با "تو" وارد جوّ درس خوندن شدم! +چرا؟ -آخه اونموقع که با هم کلاس میرفتیم تو همیشه سوالای رو زود جواب میدادی من حرصم میگرفت که چرا یه دختر میتونه جواب بده من نمیتونم جواب بدم. از اونموقع شروع به درس خوندن که سر کلاس از تو کم نیارم!! +بین ٦٠ نفر آدم فقط من رو سر کلاس میدیدی؟ : میخنده
هووووف این حرفا از. تیم مدعی سیمئونه تا کنون سابقه پیروزی برابر بارسلونا را در لالیگا نداشته و برای پایان دادن به این حسرت تاریخی خود را آماده می کند. سرمربی تیم فوتبال لاتزیو گفت: حسرت زیادی می خوریم چون می توانستیم مقابل میلان پیروز باشیم. پدر شهید حججی با بیان اینکه به محسنم افتخار می کنم، گفت: به فرزندم افتخار می کنم اما حسرت از دست دادنش را می خورم که چرا قدر این نعمت را ندانستم. یه وقتایی وقتی به خودت میای میبینی همش تو گذشته ای
تو گذشته فکر می کنی
حسرت گذشته رو می خوری
به خاطر گذشته اشک میریزی
با ترس از گذشته واسه آینده تصمیم می گیری
خلاصه انگار علاوه بر دیروز که گذشته بوده الان هم گذشته است و فردا هم گذشته ...
نمی دونم راه رهایی از این ثبات زمانی ذهنم چیه
شاید اول باید بگردم دنبال عوامل موندنم در گذشته و بعد به فکر درمان و رسیدن به حال باشم
نمی دونم
شاید یکی از علت های این س , وابستگی بیش از حده
در حدی که خدا نکنه ی, چیزی, زمانی, مکانی و هرآنچه قابل دوس داشتن و نداشتن هست, وارد قلبم بشه
دیگه بیرون نمیاد
راه بیرون دوس داشتنی ها از دل رو باید یاد بگیرم
ماشاالله طویله ای شده این دل
هر و نا ی سرشو مثل چی میندازه پایین و میره توش
حیف اون چندتا آدم که مجبورن این طویله رو تحمل کنن مخلص کلام, خدایا در این دلو گِل بگیر، جز خودت و دوس داشتنی های خودتو توش راه نده، جا که بماند. الهی آمین :)


مترو نوشت:
ماه ها زحمت و انتظار برای نعمت هایی که بر زمین مانده/نگاه حسرت بار کشاورز اهل میامی سمنان به هندوانه و گوجه فرنگی هایی که آنقدر ارزان شده که دیگر ارزش جمع هم ندارد حرفهای ما هنوز ناتمام تا نگاه می کنی وقت رفتن است باز هم همان حکایت همیشگی پیش از آنکه با خبر شوی لحظه ی عظیمت تو ناگزیر می شود آی ای دریغ و حسرت همیشگی ناگهان چقدر زود دیر می شود . . . شاعر: قیصر امین پور + خیـــال نوشت: در سالروز درگذشت قیصر اشعار، روحش شاد . . . برانکو ایوانکوویچ و تیم پرسپولیس روز گذشته دومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را جشن گرفتند. +دلتنگم ، دلتنگ ... دیگر شمار روزهایش از دستم در رفته است. اما می دانم 3 سال گذشته است. 3 سال از نبودت. 3 سال از رفتنت. 3 سال است که بی تو نفس می کشم. 3 سال از حضور نداری. آری.سومین سالگردت است. .. دلتنگم ... دلتنگ خاطرات ... خاطراتی که گاه گم می شوند در گذر زمان. و من در حسرت تکرار خاطرات با تو بودنم. زود رفتی ، قبول کن. خیلی زود ... سال 90 را خوب به یاد. دلم برای ک نمان می سوزد.برای نسلی که حتی به اندازه ما هم بچگی نکرد.وحسرت آدم برفی ویک برف کوچک را خورد!حسرت هوای پاک وزمین پاک وآدمهای پاک!حسرت غذا ومیوه سالم وسرزمین پرنشاط وعاری از ی وفریب وخیانت وجنگ!کی می خواهد اینهمه نابسامانی سامانی یابد آیا؟!!!!!!!! اگرچه پرسپولیس با پیروزی برابر پارس جنوبی به یک قدمی ب عنوان قهرمانی نیم فصل رسید، اما همچنان یک حسرت بزرگ برای این تیم باقی است. ی چه می داند من امروز چند بار فرو ریختم چند بار دلتنگ شدم از دیدن ی که فقط پیراهنش شبیه تو بود گاهی اوقات حسرت تکرار یک لحظه دیوانه کننده ترین حس دنیاست . پ . ن : لب بر لبت می گذارم تا تمام کلمات ممنوعه را بی آنکه گفته شوند بی آنکه شنیده شوند لمس کنی . باز هم مثل همیشه آشتی کردیم... ازت خواستم به هیچ وجه از بی ادبی های خواهرت ساده رد نشی...! --------------------------------------- در باره کار باهات حرف زدم. قبول کردی. پشیمون بودی! پشیمون از اینکه چرا تو سالهای گذشته بهم اجازه درس خوندن ندادی... اجازه ندادی برم کار کنم.   بهترین کاری که می تونست برام  وجود داشته همون کار قبلی خودم  یعنی بود که کلن ا. اگر از حسرت ندیدن اجرای زنده ی جناب صدا مخملی و از حسرت نگه داشتن گوجه سبز و توت فرنگی برای تابستون و پاییز و زمستون و از حسرت داشتن یه آدم برفی دائمی توی اتاقم صرف نظر کنیم
یکی دیگه از حسرت های من اینه که خیلی از نوشته های سی اس لوئیس هرگز ترجمه نشدن و توی ایران نه کتاب زبان اصلی پیدا میشه و نه ترجمه اش .
خیلی ظلمه که از یه نویسند. این روزها پر از درد است جسم و روحم هر دو در درد و عذابند ..... چه روزهاى غریبى ست این روزها .... نمى دانم بدن ناتوانم را بکشم یا روح پر از زخمم را ..... جز دخترکى در برم هیچ ندارم ...... خدایا صبر به من عطا کن .... کاش آنقدر قوى بودم که گاه و بیگاه گوشه صورتم خیس نشود .... کاش آنقدر قوى بودم که برایم مهم نبود ... دنیا همین است .... جاى دل بستن نیست فقط دل .