حس بویایی

به نقل از خبرگزاریها در مورد حس بویایی : کامبیز درمبخش که روزگاری با کشیدن طرح هایی علیه رژیم پهلوی و ساواک ناگزیر به جلای وطن شده می گوید هر کشوری بوی خاص خود را دارد و وقتی مهاجرت می کنی گویا حس بویایی ات را از دست می دهی. ارتباط از دست دادن حس بویایی و مرگ زودهنگام • ماینر     ارتباط از دست دادن حس بویایی و مرگ زودهنگام • ماینر این تابع قوانین میباشد و در پایگاه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده است مطالب سایت کاملا مجاز بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف به ما اطلاع دهید در این ویدئو به شما گفته خواهد شد که چگونه می توانید حس بویایی خودتان را تقویت کنید. ایسنا نوشت: محققان ا تر(exeter) با مطالعه اقیانوس های اروپا دریافتند که ماهی ها در پی افزایش سطح اسیدی دریاها، در حال از دست دادن حس بویایی خود هستند. همشهری آنلاین: یک محقق دورهام معتقد است که زندگی مدرن در حال از بین بردن حس بویایی بشر و متمایل طبع او به سمت مصرف خوراکی های چرب و نمکی است. محققان کمبریج دریافتند حس بویایی پرندگان یکی از ابزارهای ضروری آن ها برای مهاجرت های طولانی است. تغییر در حس بویایی می تواند نشان دهنده شروع یک مشکل در سلامتی باشد. خیلی از افراد هستند که همواره اعلام می کنند بوی بعضی چیزها را احساس نمی کنند. این مسئله دلایل متعددی دارد که در ادامه بررسی می شوند. عطر نه فلورا از گروه ادو پرفیوم ، نسخه دوم از این رایحه است که در سال 2010 از خانه مد ایتالیایی gucci به بازار عرضه شد , بعد از اقبال خوب در فروش نسخه اول که در گروه ادوتویلت تولید شده بود ، یک سال بعد گوچی تصمیم به ایجاد این رایحه در قالب ادوپرفیوم و با اندکی تغییرات گرفت عمده تفاوت نسخه 2009 با نسخه 2010 در شدت و عمق بویایی رایحه است flora by gucci عطری با گروه بویایی گل و مرکبات است و درآمیخته با تاریخ – هنر و زیبایی های ایتالیاست . شدت بویایی این عطر در رده نیمه تند قرار میگیرد و با غلظت ۱۰-۲۰% در گروه eau de parfum و از ماندگاری بویایی 10 الی 12 ساعت برخوردار است , طراحی بطری به شکل یک شش ضلعی شفاف است که با یک بند مشکی گره خورده است تفاوت آن با نسخه قبل تنها در رنگ عطر است که به تیرگی میگراید

دانشمندان معتقدند که یکی از شاخص ترین پیامدهای زندگی مدرن از بین رفتن احساس بویایی انسان تحت تاثیر هوای آلوده و غذاهای نمکی و پرچرب است. به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، در این سری از مطالعات مشخص شد که بوهای ساده و شدید موجود در هوای آلوده، زباله ها و خانه های مدرن به تدریج توانایی درک بوهای شاخص و پیچیده موجود در طبیعت را از انسان سلب می کند. کارا هوور، متخصص مجرای بینی و احساس بویایی از بوستون عنوان کرد: با از دست رفتن احساس بویایی احتمال چاقی نیز افزایش می یابد، چرا که افراد چاق به علت عدم درک بوی مواد غذایی ساده و سالم به سمت غذاهای چرب و سرخ ی جذب می شوند. ادامه خبردانشمندان معتقدند که یکی از شاخص‌ترین پیامدهای زندگی مدرن از بین رفتن احساس بویایی انسان تحت تاثیر هوای آلوده و غذاهای نمکی و پرچرب است. به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، در این سری از مطالعات مشخص شد که بوهای ساده و شدید موجود در هوای آلوده، زباله‌ها و خانه‌های مدرن به تدریج توانایی درک بوهای شاخص و پیچیده موجود در طبیعت را از انسان سلب می‌کند. کارا هوور، متخصص مجرای بینی و احساس بویایی از بوستون عنوان کرد: با از دست رفتن احساس بویایی احتمال چاقی نیز افزایش می‌یابد، چرا که افراد چاق به علت عدم درک بوی مواد غذایی ساده و سالم به سمت غذاهای چرب و سرخ‌ ی جذب می‌شوند. ادامه خبر   یک محقق دورهام معتقد است که زندگی مدرن در حال از بین بردن حس بویایی بشر و متمایل طبع او به سمت مصرف خوراکی های چرب و نمکی است.

به گزارش  ایرنا ، کارا هوور کارشناس تکامل بویایی و محقق دورهام گفت: حس بویایی انسان در چشم اندازی بسیار غنی و در تعامل مستمر و منظم با محیط زیست تکامل یافته است؛ اما امروزه تعامل انسان با محیط زیست بسیار کاهش یافته و یا متوقف شده است و ما با انواع آلودگی ها به سر می بریم.
به گزارش رو مه تلگراف،وی افزود: رایحه های تند و ساده حاصل از انواع آلودگی همچون آلاینده های هوا، زباله های جمع نشده و حتی خانه های کثیف و به هم ریخته، در حال تباه توانایی انسان برای تشخیص طیف های مختلف طبیعت و گسترش بیماری ها است.
وی که در نشست انجمن پیشرفت علم در بوستون در سخن می گفت، افزود: در این میان، بحث آسیب به بویایی است که در نتیجه آن، احتمال چاق شدن افراد هم بیشتر می شود، زیرا افرادی که دچار آسیب دیدگی بویایی می شوند، توانایی چشایی آنها هم ضعیف می شود و بر این اساس، خوراکی هایی را ترجیح می دهند که همچون غذاهای چرب و پرنمک، مزه قویتری دارند.
به ع ، مطالعات قبلی نشان داده اند افرادی که حس بویایی قوی دارند، احتمال وزن سالم در آنها بیشتر است.
به گفته هوور،... ادامه مطلب دختری بدون بینی متولد شد اما با وجود اینکه هیچ حس بویایی ندارد، می تواند سرفه و عطسه کند و حتی سرما بخورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «تسا ایوانز» 17 ماهه هیچ حس بویایی و یا سینوس ندارد؛ بیماری وی کاملاً مادرزادی و بسیار نادر است و بر اساس گزارشات مقامات پزشکی فقط 40 مورد از این نوع بیماری وجود داشته است.

با وجود اینکه تسا هیچ حس بویایی و هیچ سینوسی ندارد اما در این وضعیت می تواند سرفه و عطسه کند و حتی سرما بخورد.

به گفته مادر این ، با وجود همه این مشکلات، همیشه در چهره وی لبخند است.

پزشکان تلاش می کنند تا با عمل جراحی بتوانند مشکل این کودک را برطرف کنند.

 افزودن بویایی به واقعیت مجازی توسط ژاپنی‌ها    ژاپنی‌ها ضمیمه سخت‌افزاری برای ابزارهای واقعیت مجازی / vr ساخته‌اند که قابلیت انتشار بو برای کاربر را دارد. به گزارش خبرآنلاین، آنچه ساخته‌شده vaqso vr نام دارد که به ابزارهایی مانند آکلیس ریفت، پلی‌استیشن وی آر و اپ تی سی وایو متصل شده و قابلیت خود را عرضه می‌کند. ادامه مطلب یک محقق دورهام معتقد است که زندگی مدرن در حال از بین بردن حس بویایی بشر و متمایل طبع او به سمت مصرف خوراکی های چرب و نمکی است.

به گزارش ایرنا ، کارا هوور کارشناس تکامل بویایی و محقق دورهام گفت: حس بویایی انسان در چشم اندازی بسیار غنی و در تعامل مستمر و منظم با محیط زیست تکامل یافته است؛ اما امروزه تعامل انسان با محیط زیست بسیار کاهش یافته و یا متوقف شده است و ما با انواع آلودگی ها به سر می بریم.
به گزارش رو مه تلگراف،وی افزود: رایحه های تند و ساده حاصل از انواع آلودگی همچون آلاینده های هوا، زباله های جمع نشده و حتی خانه های کثیف و به هم ریخته، در حال تباه توانایی انسان برای تشخیص طیف های مختلف طبیعت و گسترش بیماری ها است.
وی که در نشست انجمن پیشرفت علم در بوستون در سخن می گفت، افزود: در این میان، بحث آسیب به بویایی است که در نتیجه آن، احتمال چاق شدن افراد هم بیشتر می شود، زیرا افرادی که دچار آسیب دیدگی بویایی می شوند، توانایی چشایی آنها هم ضعیف می شود و بر این اساس، خوراکی هایی را ترجیح می دهند که همچون غذاهای چرب و پرنمک، مزه قویتری دارند.
به ع ، مطالعات قبلی نشان داده اند افرادی که حس بویایی قوی دارند، احتمال وزن سالم در آنها بیشتر است.
به گفته هوور،... ادامه مطلب اختصاصی از اینو دیدی پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه.. با و پر سرعت .
پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه..
پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه.. پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسهفرمت فابل: پاو وینتتعداد اسلاید: 19     بخشی از متنچشیدنزبان ماهیچه ای است که به جویدن غذا در دهان و مخلوط شدن آن با بُزاق دهان کمک میکند.  روی زبان برجستگیهایی وجود دارد. این برجستگی ها مزه ی غذا را دریافت میکنند و از طریق عصب چشایی به مغز پیام میفرستند. وقتی غذا را میجویم ، ذره های آن در بزاق دهان حل میشوند. در همین زمان، عصب چشایی به مغز پیام میبرد و ما مزه هایی مثل شیرینی یا تلخی را تشخیص میدهیم.
با
پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه..
چرا در زمان سرماخوردگی حس بویایی و چشایی فعال نیستند؟ چرا در زمان سرماخوردگی حس بویایی و چشایی فعال نیستند؟ پاسخ: در سرماخوردگی میزان و غلظت ترشحات بینی و مخاط پوشاننده گیرنده های بویائی افزایش می یابد و در نتیجه ملکولهای شیمیائی قادر به عبور از این مخاط غلیظ و رساندن خود به گیرنده های بویائی در سقف حفره بینی نیستند و لذا حس بویائ. اختصاصی از اینو دیدی فایل پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه .. با و پر سرعت .
فایل پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه ..
فایل پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه .. پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسهفرمت فابل: پاو وینتتعداد اسلاید: 19     بخشی از متنچشیدنزبان ماهیچه ای است که به جویدن غذا در دهان و مخلوط شدن آن با بُزاق دهان کمک میکند.  روی زبان برجستگیهایی وجود دارد. این برجستگی ها مزه ی غذا را دریافت میکنند و از طریق عصب چشایی به مغز پیام میفرستند. وقتی غذا را میجویم ، ذره های آن در بزاق دهان حل میشوند. در همین زمان، عصب چشایی به مغز پیام میبرد و ما مزه هایی مثل شیرینی یا تلخی را تشخیص میدهیم.
با
فایل پاو وینت فصل 7 حواس چشایی ، بویایی، لامسه ..
محققان طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که "حباب بویایی" انسانها کاملا بزرگ بوده و از نظر تعداد نورونها مشابه با سایر داران است.  برخلاف تصور غلطی که مدت‌ها رایج بوده، حس بویایی انسان از سایر دارانی مانند سگ و جوندگان که در قلمرو حیوانات از حس بویایی بی‌نظیری برخوردارند کمتر نبوده و حتی به همان اندازه نیز خوب است.انسان‌ها در تشخیص رایحه مواردی مانند شکلات و موز حتی از حیواناتی مانند سگ نیز قوی‌تر هستند. سالهای سال تصور می‌شد که به دلیل اندازه حباب بویایی انسان‌ها، حس بویایی آنها از حیوانات کمتر است. حباب بویایی به بافت عصبی گفته می‌شود که سیگنال‌ها را به مناطق دیگری از مغز انسان می‌فرستد تا رایحه‌های مختلف را شناسایی کند. این باور که انسان‌ها دارای حس بویایی مشابه با حیوانات نیستند در طول سال‌ها و بر اساس برخی از مطالعات ژنتیکی شکل گرفته که محققان در این پژوهش‌ها دریافتند موش‌ها دارای ژن‌هایی هستند که 1000 نوع مختلف گیرنده در آنها وجود دارد که در مقایسه این رقم در انسان‌ها تنها در حدود 400 گیرنده است. اما این پژوهش جدید نشان می‌دهد که انسان دارای توانایی تمایز بین یک تریلیون بوی مختلف است. محققان این پژوهش اظهار د: ما انسان‌ها توانایی شناسایی و تمایز بین طیف گسترده‌ای از بوهای مختلف را داریم، ما در تشخیص برخی از بوها از سگ‌ها و جوندگان نیز حساس‌تر و قوی تر هستیم. ما قادر به ردی مسیرهای بو هستیم  و رفتارهای عاطفی ما توسط احساس بویایی قوی که داریم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.   منبع:ایسنا عشق بویایی است و بینایی... حسِ اول ولی چشایی هاست... عطر shadow ( بمعنای سایه ) را میتوان جزء پرطرفدارترین رایحه ها از کمپانی عربی اجمل ( ajmal ) قلمداد کرد که اولین بار در سال 2008 به بازار ارائه شد . در ساختار بویایی عطر مردانه shadow , تمامی فاکتور های موثر در انتخاب یک رایحه توسط یک مرد در نظر گرفته شده است , یعنی رایحه ای چوبی – دودی و گرم . شدت بویایی این عطر در رده نیمه تند و با غلظت ۱۰-۲۰% در گروه eau de parfum و از ماندگاری بویایی 4 الی 6 ساعت برخوردار است . نت های ابت : مرکبات تند , ترنج , زعفران , شکوفه پرتقال نت های میانی : نعناع هندی , گل زعفران , وتیور نت های اصلی و پایه : مشک , عنبر , چوب سرو ادکلن اجمل ajmal shadow for him مردانه  افزودن بویایی به واقعیت مجازی توسط ژاپنی ها
ژاپنی ها ضمیمه سخت افزاری برای ابزارهای واقعیت مجازی / vr ساخته اند که قابلیت انتشار بو برای کاربر را دارد. به گزارش خبرآنلاین، آنچه ساخته شده vaqso vr نام دارد که به ابزارهایی مانند آکلیس ریفت، پلی استیشن وی آر و اپ تی سی وایو متصل شده و قابلیت خود را عرضه می کند. ادامه مطلب
دختری بدون بینی متولد شد اما با وجود اینکه هیچ حس بویایی ندارد، می تواند سرفه و عطسه کند و حتی سرما بخورد. آوای مهربروجرد:به گزارش فارس، «تسا ایوانز» 17 ماهه هیچ حس بویایی و یا سینوس ندارد؛ بیماری وی کاملاً مادرزادی و بسیار نادر است و بر اساس گزارشات مقامات پزشکی فقط 40 مورد از این نوع بیماری وجود داشته است.
با وجود اینکه تسا هیچ حس بویایی و هیچ سینوسی ندارد اما در این وضعیت می تواند سرفه و عطسه کند و حتی سرما بخورد. به گفته مادر این ، با وجود همه این مشکلات، همیشه در چهره وی لبخند است. پزشکان تلاش می کنند تا با عمل جراحی بتوانند مشکل این کودک را برطرف کنند. امروز گلاب به روتو یه ح تهوع خفیف داشتم اول صبح. و از اون حالهای خیلی بدی که از هر نوع بویی بدم میاد . از بوی غذا گرفته تا حتی بوی عطر مورد علاقه م . یعنی تا همین الان هم دارم از بوی خودم و بوهای اطرافم اذیت میشم . صبح رفتم و تمیز هستم . چند سال پیش به مدت تقریبا سه ماه اینجور شده بودم . خیییییییییییییییییییییلی حال بدی بود . نمیدونستم هم د. اگر این علامت را دارید، ۵سال زنده می مانید! بررسی جدید دانشمندان نشان می دهند کاهش حس بویایی می تواند باعث مرگ زودرس شود و در بیمارانی که علائم شدید این اختلال را دارند، تنها احتمال دارد ۵ سال بتوانند به زندگی خود ادامه دهند. از دست دادن حس بویایی با نام علمی " آنوسمی" که به آن کربویی می گویند، یکی از شایع ترین بیماری ها به ویژه در اف. li نهایتا ادعا کرده که تلاش دارد تا سیستم شبیه ساز خود را برای هر دو حس چشایی و بویایی توسعه دهد. :3: :3: دانستنی های بامزه: :3: :3:

ـ جویدن آدامس هنگام د پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود.

ـ رشد کودک در بهار بیشتر است.

ـ ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد.

ـ ظروف پلاستیکی تقریباً ۵۰۰۰۰سال در برابر تجزیه مقاومند.

ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است.

ـ شترمرغ در ۳ دقیقه ۹۵ لیتر آب می خورد.

ـ حس بویایی مورچه با حس بویایی سگ برابری می کند.

ـ کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۸۶ برابر خود غذا می خورند.

ـ در یک سانتی متری پوست شما ۱۲ متر عصب و ۴ متر رگ و مویرگ است.

ـ شدیدترین نعره ها متعلق به وال ها است که برابر با صدای موتور جت است. - 90% سم مار از پروتئین تشکیل شده است !

ـ بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.
جویدن آدامس هنگام د پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود. ـ اثر لب و زبان هر همانند اثر انگشت آن منحصر به فرد است. ـ رشد کودک در بهار بیشتر است. ـ 8 دقیقه و 17 ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد. ـ ظروف پلاستیکی تقریباً 50000سال در برابر تجزیه مقاومند. ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است. ـ شترمرغ در 3 دقیقه 95 لیتر آب می خورد. ـ . حس بویایی گر از جان بر کشد می کشاند مر تو را همچون رَشَد مرشدی گردد تو را در جوف جان از دل خاکت کشد تا آسمان بوی حق چون بوی گُل اندر مشام دانه و صیاد بنماید ز دام بر فشاند بوی بد از فعل بد سوی فکر و فعل نیکت می کشد شامۀ باطن تو را همچون چراغ از بیابان می کشاند تا به باغ چون که بگشاید تو را حق باب حس زر شود زان کیمیا اوصاف مس مس تو زر می شود . مطالعات صورت گرفته توسط محققان یی نشان می دهد، مغز برای ذخیره سازی احساسات، از همان سیگنالی استفاده می کند که برای بویایی، چشایی یا لامسه کاربرد دارند. مطالعات صورت گرفته توسط محققان یی نشان می دهد، مغز برای ذخیره سازی احساسات، از همان سیگنالی استفاده می کند که برای بویایی، چشایی یا لامسه کاربرد دارند.

به گزارش ایسنا، اگرچ. آیا می دانستیدکه بیشتر لوازم آرایشی از پوست جنین درست می شوند آیا می دانستیدعسل تنها غذایی است که فاسد نمی شود آیا می دانستیداغلب رژ خانم ها از پولک ماهی درست می شوند آیا می دانستیدسوپ جنین یکی از گران ترین غذاها در برخی کشور ها است آیا می دانستید روباه ها همه چیز را خا تری می بینند آیا می دانستیدرشد کودک در بهار بیشتر است آیا می دانستید حس بویایی مور چه با حس بویایی سگ برابری می کند آیا می دانستیدزنبور عسل از بوی عرق بدش می آید و به فردی که عرق کرده باشد حمله می کند آیا می دانستیدیک قطره الکل عقرب را دیوانه می کند و باعث می شود که عقرب خودش را نیش بزند همشهری آنلاین: پژوهشگران سوئدی می گویند احتمال مرگ شما ممکن است با توانایی حس بویاییتان ارتباط داشته باشد. حس بویایی می تواند به لذت بردن از غذا کمک کرده و به طور ناخودآگاه موجب چاقی شود. *تنها قسمت بدن که خون ندارد قرنیه چشم است. * شتر مرغ در 3 دقیقه 95 لیتر آب می خورد. *اسم تمام قاره ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می یابد. *وقتی که عطسه می کنید مردم به شما عافیت باش می گویند، چرا که وقتی عطسه می کنید قلب شما به اندازه یک میلیونیم ثانیه می ایستد. *خوک ها به لحاظ فیزیک بدنی ، قادر به دیدن آسمان نیستند. *تنها غذایی که فاس. دلیل اینکه بوی عطر خود یا رایحه محیطی که در آن زندگی می کنید را پس از مدتی نمیتوانید احساس کنید، حس غریزی انطباق بویایی است.مغز برای تشخیص خطر،همیشه در پی بوهای متفاوت، تازه و غیرعادی است . ادکلن hugo just different ( به معنای متفاوت ) اولین بار در سال 2011 از خانه مد آلمانی hugo boss به بازار عرضه شد. همان طور که از نام این نسخه پیداست هوگو باس تلاش کرده تا عطری متفاوت و کاملا منحصر به فرد را ایجاد کند و حقیقتا در این راه موفق بوده است زیرا طبق نظرسنجی هوگو باس این عطر تا سال 2013 به عنوان محبوب ترین رایحه مردانه از این کمپانی انتخاب شده است ، یک رایحه پر جنب و جوش و بسیار مدرن و البته با طبعی سرد . شدت بویایی این عطر در رده نیمه تند قرار میگیرد و با غلظت ۵-۱۵% در گروه eau de toilette و از ماندگاری بویایی 6 الی 10 ساعت برخوردار است . نت های ابت : برگ نعناع نت های میانی : گل پیاز دار ، ریحان ، چوب نت های اصلی و پایه : مشک ، cheshmeran فریبا خانی: اگر بپرسی که برای کشف خبر به چه چیزهایی نیاز داریم؟ من می گویم، ما به گوش هایی تیز، چشم های مدل عق ، همراه ذره بینی فوق العاده ریزبین و یک بینی که پیازهای بویایی قوی داشته باشد؛ نیاز داریم. یک مطالعه جدید نشان می دهد نوعی گیرنده بویایی خاص اغلب در تومورهای بدخیم مثانه نقش دارد که این یافته به درمان بهتر سرطان مثانه منجر خواهد شد. راز بدن انسان ۱- اثر زبان 2- پوست ۳- تعداد استخوان ها ۴- تغییرات معده 5- حافظه بویایی 6- طول روده باریک ۷- باکتری ها ۸- بوی پا 9- سرعت عطسه ۱۰- مسیر خون ۱۱- مقدار بزاق ۱۲- صدای و پف ۱۳- رنگ و تراکم مو ۱۴- رشد ناخن ها ۱5- نیاز به خواب قدرت بویایی سگ ها به آنها اجازه می دهد تا بیماری پارکینسون را سالها قبل از ظهور و بروز تشخیص دهند. همه ما از نگاه به ع های قبل و بعد انی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند، لذت می بریم. چند نفر از شما تابحال به این ع ها نگاه کرده اید؟ مسئله این است که ع ها گویای همه چیز نیستند. مشکل تنفسی، بویایی و تغییر شکل لبخند و ... از جمله مشکلات بعد از عمل بینی است. زبان رایحه ها ......

بخش اول

در فرآیند خلق عطرها گرفته تا چگونگی استفاده از آن. بسیاری از این عبارات می توانند براحتی شما را گیج کنند؛ به همین دلیل نویسندگان بین المللی fragrantica مجموعه ای متشکل از پنج بخش فراهم آورده اند تا دامنه ی عبارات و اصطلاحات مرتبط با عطرها را برایمان گسترده تر کرده و تصوارت غلط را شفاف سازی کنند.
در هفته ها ی جاری، نویسندگان پرتغالی و انگلیسی، مجموعه ای دیگر از عباراتی که ما را در صحبت بهتر به زبان عطرها یاری می دهد؛ ارائه می کنند.
عصاره گیری تقطیر / عصاره گیری

اسانس بجای ابسولوت

اسانس ها ترکیبات معطر و فراری هستند که از گیاهان گرفته می شوند و بطور کلی بوسیله ی تقطیر با بخار آب یا پرس سرد (روغن مرکبات) بدست می آیند.

ابسولوت، ماده ای معطر است که بوسیله ی است اج با حلال بدست می آید. این تکنیک سنتی، امکان است اج از منبع ماده را بوسیله ی یک حلال فوق فرار و بدون قطب، فراهم می سازد. پس از آن محصولی جامد، توسط اتانول (نوعی الکل) است اج می شود. پس از خنک شدن این حلال، نوعی رسوب مومی ساخته می شود و به محض تبخیر شدن اتانول، فقط ترکیب معطر باقی می ماند.


رسیدن و پختگی به جای خیساندن.....

رسیدن و پختگی آ ین مرحله ی تولید عطر می باشد. پس اضافه شدن الکل، عطر بمدت چندین هفته در محیطی سرد نگهداری می شود تا واکنش های شیمیایی، تکمیل و به اتمام برسند (مثل استال یا پایه های شیف).

خیساندن، تکنیک است اج حلال است. وقتی روغن های جامد بعنوان حلال استفاده می شوند؛ به آن انفلورج گفته می شود. برای مثال، گلبرگ های شکوفه ها، طوری در روغن های جامد پرس می شوند که ابسولوت از آن است اج شود.

فقدان حس بویایی به جای تطابق بویایی.....

آنوسمیا یا فقدان حس بویایی، از دست دادن دائمی توانایی حس بویایی است. آنوسمیا بخشی (یا آنوسمیای ویژه) ، ناتوانی در درک رایحه ها یا بوی موادی خاص و بسیار رایج است.

تطابق بویایی ( اشباع شدگی یا خستگی بویایی و یا انطباق عطری) ناتوانی موقت در متمایز رایحه های خاص از هم، پس از آنکه شخص زمان زیادی در معرض بوهای مختلف بوده است؛ می باشد. پس از ترک محیطی که مملواز عطر است؛ حساسیت حس بویایی دوباره به ح طبیعی باز می گردد. بسیاری از ما زمانی که عطر خودمان را استفاده می کنیم؛ این موضوع را تجربه می کنیم.

غلظت عطر بجای قدرت عطر.....

غلظت به معنای میزان ترکیب معطر نسبت به میزان کلی حلال است. در عطرها، غلظت بدین معناست که چند گرم عطر خالص در 100 گرم مایع گنجانده شده است.

قدرت عطر، میزان انتشار یا پراکنش آن (توانایی انتشار تا فاصله ای طولانی) و ماندگاری (توانایی دوام آوردن ان برای مدتی طولانی) است. با این حال، استفاده از عباراتی همچون ادکلن، ا دو تویلت و ا دو پرفیوم برای توصیف میزان قدرت عطر بسیار رایج است و وما همیشه میان غلظت عطر و قدرت آن ارتباطی وجود ندارد.
عطرها ترکیبات شیمیایی فراری هستند که با پخش شدن در هوا بر روی حس بویایی افراد تاثیر می گذارند. عطرها با رایحه ها و غلظت ها و انواع مختلف یکی از لوام ضروری روزانه برای داشتن یک ظاهر مناسب است. در این ویدیو پنج اشتباهی که مردان در استفاده از عطر زدن مرتکب می شوند را بهمراه نکاتی قابل تامل در حفظ و نگاهداری عطر و انتخاب آنها می بینیم. سوال ببخشید من سینوزهام عفونی شودن دائما ازآنتی بیوتیک قوی استفاده کنم عمل رابرایم پیشنهاد کرده حس بویایی ندارم اگه یک روز آنتی بیوتیک نخورم راهی میشم ممنون میشم کمکم کنید جواب
ادکلن کیم کارداشیان
عطر نه کیم کارداشیان گلم
kim kardashian glam for women
مشخصات عطر

نوع عطر: ادوپرفیوم
مقدار ماندگاری: 2-4 ساعت
میزان پراکندگی: کم

کیم کارداشیان بازیگر و مانکن مشهور یی عطر گلام میوه ای با ترکیبی از مشک و هندوانه، توت قرمز آبدار و مرکبات و گل یاس ، گل مریم و گل رز و زنبق، چوب صندل و مشک را در سال 2012 به بازار ارئه کرد. طراحی بطری همان است که برای اولین بار بود، ولی این بار غنی شده با رنگ صورتی روشن است . بیس اصلی رایحه های آن گل مریم ، گل یاس و هندوانه است . بهترین زمان مصرف از این محصول شگفت انگیز و اغواگر روزهای گرم تابستانی می باشد .
ترکیبات بویایی (نت های بویایی) عطر نه kim kardashian glam for woman عبارتند از :

رایحه اولیه: هندوانه – توت قرمز – مرکبات
رایحه میانی: گل مریم – یاس – رز
رایحه پایه: مشک – ریشه زنبق – چوب صندل سفید
انسان هزارها و میلیون ها بو را می تواند حس کند و براساس یک تخمین نظری ما قادر به تشخیص و حس تریلیون بوی متفاوت هستیم.به گزارش خبرگزاری فارس، انسان بیش از هزارها و میلیون ها بو را می تواند حس کند و بر اساس یک تخمین نظری ما قادر به تشخیص تریلیون بوی متفاوت هستیم؛ به عبارت دیگر انسان می تواند هزار میلیارد بو را تشخیص دهد؛ در حالی که در م. پیری ، بیماری نیست ، فرایندی طبیعی است که درواقع بخشی از زیبایی و شعف زندگی به حساب می آید . تغییرات جسمی و روحی حاصل از کهولت سن ، حتمی نیست . نشانه های سوء تغذیه در سالمندان کدامند ؟ بی اشتهایی ، کاهش حس بویایی و چشایی ، لاغری ، چاقی ، احساس […] نوشته تاثیر تغذیه در کهنسالی اولین بار در سلامتی پدیدار شد. آیا می دانید,بیشتر بدانید,دانستنیهای علمی آیا می دانید سری پنجاه و نهم - آیا می دانستید که... مروارید در سرکه ذوب می شود. - آیا می دانستید که... چرخ دستی در چین اختراع شده است. - آیا می دانستید که... بغل درخت در چین ممنوع است. - آیا می دانستید که... قهوه فوری در سال 1901 اختراع شد. - آیا می دانستید که... بدن انسان ۵۰ هزار کیلومتر رشته عصبی دارد. - آ. اختصاصی از هایدی آناتومی بینی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 7   آناتومی بینی آناتومی یا تشریح به معنای مطالعه ساختمانی اندامهای تشکیل دهنده بدن موجودات است. بینی (nose) اولین قسمت گذرگاه تنفس است. بینی شکل هرم القاعده را دارد که قسمت فوقانی آن استخوانی و قسمت تحتانی آن غضروفی است. حفره های بینی ، هوا را قبل از رسیدن به ریه ها صاف ، گرم و مرطوب می سازند. دید کلی اصلی ترین راه ورود هوا به دستگاه تنفسی ، بینی است. 3/2 بخش تحتانی حفره بینی پهنتر از بخش فوقانی بوده و بوسیله مخاط تنفسی ضخیم پرعروقی پوشیده شده است. و 3/1 فوقانی آن ، که باریکتر است، بوسیله مخاط بویایی رنگ پریده ای پوشیده شده و محل قرار گیری گیرنده های بویایی می باشد. استخوان بینی (nasal bone) ، استخوانی است زوج و مستطیلی که در طرفین خط واسط و در زیر استخوان پیشانی قرار گرفته است و اندازه و شکل آن در افراد مختلف ، متغیر است.   ساختمان بینی بخش خارجی بینی (external nose) بخش خارجی ناحیه برآمده و سطحی است که در ناحیه صورت وجود دارد و شامل دو بخش است: بخش استخوانی ، شامل استخوانهای بینی و زایده پیشانی فک بالا. بخش غضروفی که شامل تعدادی غضروف بهم چسبیده است. بخش داخلی یا حفره بینی (nasal cavity) از سوراخهای خارجی بینی (nostrils) در جلو تا سوراخهای عقبی بینی (choanae) امتداد داشته و توسط یک دیواره میانی بینی به دو نیمه چپ و راست تقسیم می گردد. ابعاد تقریبی هر حفره بینی شامل ارتفاع 5 سانتیمتر ، طول 5 - 7.5 سانتیمتر و پهنا از کف 1.25 سانتیمتر و پهنای سقف بینی در یک حفره حدود 2 میلیمتر است. هر حفره شامل جدار تحتانی ، جدار فوقانی ، جدار داخلی و جدار خارجی است. در تشکیل هر جدار بخشهای زیر شرکت دارند: جدار تحتانی از زائده کامی استخوان ماگزیلا و صفحه افقی استخوان کامی. جدار فوقانی از جلو به عقب ، استخوان پیشانی و استخوان اسفنوئید شرکت دارند. جدار داخلی از استخوان خیش ، تیغه عمودی استخوان غربالی و غضروف تیغه بینی تشکیل شده است. جدار خارجی دارای سه برجستگی به اسامی شاخکهای فوقانی ، میانی و تحتانی می باشد. در عقب حفره بینی ، سوراخ شیپور استاش قرار دارد که بینی را با گوش میانی مرتبط می سازد. مخاط پوشاننده حفره های بینی به داخل گوش میانی و سینوسها نیز کشیده شده و هاب این مخاط را در داخل سینوسها ، عارضه سینوزیت را ایجاد می کند. حفره بینی از لحاظ بافت شناسی و وظایف آن قسمت قدامی بینی ، دهلیز نامیده می شود که اپی تلیوم آن در امتداد با پوست و دارای موهای زبر و کوتاه ، غدد چربی و غدد عرق می باشد. قسمت خلفی حفره بینی توسط اپی تلیوم تنفسی پوشیده شده و بدین جهت ، ناحیه تنفسی نیز نامیده می شود. در زیر اپی تلیوم ناحیه تنفسی آستر قرار گرفته که حاوی غدد مختلط سروزی و مو ی و اجسام تورمی (swell bodies) است. اجسام تورمی شبکه های وریدی وسیع و تغییر یافته ای می باشند که در عمق آستر شاخکها در ناحیه تنفسی قرار گرفته اند و ضمن عبور هوا باعث گرم شدن آن می گردند. خون در اجسام تورمی بطور متناوب باعث انسداد یکی از مجاری بینی می شود که این امر مانع از خشک شدن مخاط تنفسی در اثر عبور هوا می شود و آن را سیکل بینی نیز می نامند. در بیماریهای تنفسی مانند زکام ، اجسام تورمی هر دو مجرای بینی متسع شده و سبب گرفتگی بینی می شوند. علاوه بر اجسام تورمی ، سیستم عروق غنی و سازمان یافته این ناحیه در گرم هوای دم نقش مهمی دارد. بافت همبند آستر همچنین حاوی سلولهای لنفاوی ، م سل و پلاسما سل می باشد که آنتی بادیهای مترشحه بوسیله آنها مخاط بینی را در مقابل آنتی ژنها و میکروبهای مهاجم ، حفاظت می کند. مخاط تنفسی بینی فاقد زیر مخاط می باشد. ناحیه بویایی حفره بینی سقف حفره بینی ، قسمت فوقانی دیواره بینی و سطح شاخکهای فوقانی توسط اپی تلیوم بویایی پوشیده شده است. اپی تلیوم بویایی منظره مطبق کاذب دارد و متشکل از سه نوع سلول می باشد که عبارتند از: بویایی ، پشتیبان و قاعده ای. سلولهای بویایی (olfactory cells) نورونهای دوقطبی و دارای هسته مدور هستند که دندریت آنها در قسمت انتهایی متسع شده و وزیکول بویایی را بوجود می آورد. از وزیکولهای بویایی 8 - 6 مژه ثابت خارج و بطور افقی در سطح اپی تلیوم قرار می گیرد. ا ونی که از انتهای تحتانی سلول بویایی خارج می شود. بدون میلین بوده ، ولی پوشیده با سلول شوان می باشد که همراه با ا ون سایر سلولها ، عصب بویایی را بوجود می آورند. عصب بویایی پس از عبور از استخوان پرویزنی (ethmoid) به پیاز بویایی در مغز وارد می شود. مخاط بویایی حاوی رشته های عصبی دیگری غیر از اعصاب بویایی است که برای دریافت تحریکات غیر بویایی می باشند. سلولهای پشتیبان این سلولها از نوع منشوری بلند و دارای میکروویلیهای متعدد در سطح رأسی می باشند که هسته آنها در سطح فوقانی واقع شده است.
با
آناتومی بینی
1.هیجان : ماجراجویی ، استقلال ، امنیت ، احساس گرایی ( هوسرانی ) ، اطمینان ، قدرت 2.ارگونومی : راحتی ، اطمینان ، استفاده آسان 3. زیبایی : بینایی ، شنوایی ، لامسه ، بویایی ، چشایی 4. هویت : درلحظه ، در مکان ، شخصی 5.شدت : اجتماعی ، محیطی 6. هسته یا اساس فن آوری : قابلیت اطمینان ، توانایی 7. کیفیت : ساختار ، ماندگاری ارتباط بین حافظه شنوایی - کلامی و فراگیری زبان و گفتار برای آسیب شناسان گفتار وزبان موضوع شناخته شده ای است . تاکنون ، تحقیقات زیاد در در مورد حافظه ، روند پیدایش حافظه ، مکانیسمهای دخیل در ایجاد حافظه و ارتباط بین حافظه با سایر جنبه ها مثل زبان ،شناخت ، رشد و...صورت گرفته است . بنابر یافته های حاصل از تحقیقات ،حافظه مجموعه ای از فرآیندهایی است که با یک محرک حسی شروع می شود. اطلاعات حسی از قسمتهای مختلف بدن بصورت محرکهای حسی مختلف به نواحی مختلف قشر مغز می روند و در ناحیه ای از مغز که خاص هر محرک ویژه می باشد، پردازش می شوند. مثلاً اطلاعات بینایی ، شنوایی ، لمسی ، چشائی و بویایی به ترتیب درقشرهای پس سری ، گیجگاهی ، آهیانه ای ، اینسولار و قشر جلوی پیشانی پردازش می شوند.