حصار تنهایی من

به نقل از خبرگزاریها در مورد حصار تنهایی من : آی وی وی، هنرمند سرشناس و بحث انگیز چینی بیش از ۱۰۰ حصار و چیدمان هنری، گرداگرد نیویورک ب ا خواهد کرد. من غلط در اول بی شمار اهرمن را راه دادم زین حصار* یک نظر در کار این ویرانه کن دشمن خود را برون زین خانه کن حاج ملا احمد نراقی حصار : منظور قلب انسان تماشای طبیعت بکر و دوست داشتنی روستای حصار در شهرستان کن ر استان کرمانشاه را از دست ندهید. «مسلم‏ بن عقیل‏» پیشاهنگ نهضت کربلا و سفیر حسین به سوى مردم کوفه بود که روز عرفه (نهم ذی الحجه) سال 60 هجری در کوفه به شهادت رسید. در طول سال و به مناسبت های مختلف مذهبی در تکیه حاج صمد تقوی تعزیه بر پا می شود. قدمت تعزیه در روستای حصار وان به سده های گذشته بر می گردد و این روستا همواره شبیه خوان های بزرگی را در خود پرورش داده است. این نمایش آیینی با استقبال چشمگیر مردم در شهر و روستاهای اطراف و حتی استان های همجوار همراه است. روستای حصار در بیست کیلومتری شهر قزوین واقع است. گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان گزارش تصویری : اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در روستای حصار وان منبع: خبرگزاری فارس جملات الهام بخش برای زندگی قسمت(2)
پسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر 37 میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل عصبانیتش آسان تر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخها را از حصار بیرون آورد ... نفسم گرفت از این شهر در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن چو شقایق از دل سنگ برآر رایت خون به جنون صلابت ص ه ی کوهسار بشکن تو که ترجمان صبحی به ترنم و ترانه لب زخم دیده بگشا، صف انتظار بشکن زبرون ی نیاید، چوبیاری تو این جا تو ز خویشتن برون آ سپه تتار بشکن شب غارت تتاران همه سو فکنده سایه تو به آذرخشی این سایه ار بشکن سر آن ند. و گاهی باید ؛ باید هارا کنار بگذاری ! کاش میشد حصار زمان و مکان را میش تم ! برای لحظه ای شعاع وجودم را تا مرز ک شان ها میبردم ! برای لحظه ای میخواهم در لحظه زندگی کنم در هزارم ثانیه ها ! کاش میشد حصار زمان و مکان را میش تم ! جیسون گرینبلات ت در امور خاورمیانه بامداد از تظاهرات کنندکان فلسطینی در غزه خواست تا به حصار مرزی میان غزه و سرزمین های ی نزدیک نشوند. جوادی حصار برای شوراها ثبت نام کرد • زیمنس گستر     جوادی حصار برای شوراها ثبت نام کرد • زیمنس گستر به گزارش آنا، محمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، صبح امروز_ ۴ فروردین_ برای حضور در انتخابات شورای شهر مشهد در فرمانداری این شهر حضور یافت و ثبت نام کرد. حسین نوربخش عضو هیأت داوری حزب زیمنس گستر و بتول گندمی. نمایش شاد و موزیکال حسنک در حصار دیو در شهرستان نکا به اجرا درآمد. کنسرت همنوازان حصار به س رستی علی قمصری در ساری اجرا می شود. معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت : پایه های کاخ جهان نما با حصار شیشه ایی محافظت می شود. م آباد - «سنگ تراشان» روستای بدون حصار غرب ایران، ماسوله ای دیگر است که در اندرون خود تمدنی شگرف را به ودیعه دارد، جاذبه هایی از زیباترین مکتب ف کاری، تا جنگل ابر و آبشارهای ناب. داستان زیبای میخ های روی دیوار پسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر ۳۷ میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل عصبانیتش آسان تر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخها را از حصار بیرون آورد. پدر دست او را گرفت و به طرف حصار برد.

“کارت را خوب انجام داری پسرم. اما به سوراخهای حصار نگاه کن. حصار هیچوقت مثل روز اولش نخواهد شد. وقتی موقع عصبانیت چیزی میگویی، حرفهایت مثل این، شکافهایی برجای میگذارند. مهم نیست چند بار عذر خواهی کنی، چون اثر زخم همیشه باقی می ماند.” مراقب حرفهایتان باشید، چون می توانند بسیار آزار دهنده باشند و اثراتشان برای سالها باقی بماند. . . بزرگترین پروژه برداشت آب از مه به وسیله حصار توری در مراکش انجام می شود. شرکت آلمانی waterfoundation حصار توری بزرگی در کوه های اطلس واقع در مراکش ساخته تا به وسیله آن آب مه را برداشت کنند. در پی راهی تیم ملی فوتبال و موفقیت های این کشور در مبارزه با تروریست های تکفری ،گاردین با انتشار گزارشی حال و هوای این کشور را روایت کرد. حاجی رضا شاکرمی از ت یب 104 سازه غیرمجاز در منطقه حصار کرج خبرداد و گفت: در این منطقه افرادی بدون مجوز و اخذ پروانه از شهرداری اقدام به تصرف عدوانی در اراضی ملی و ساخت و ساز غیرمجاز کرده بودند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اخباری که مبنی بر آتش سوزی در پارک ملی سرخه حصار است، گفت: این آتش سوزی خارج از محدوده پارک ملی بوده و هیچ آسیبی به مراتع در داخل پارک ملی نرسیده است. ت پا تان اعلام کرد که ایالات متحده باید پول ساخت حصار مرزی در امتداد خط دیورند را بدهد. قم- فرمانده هوافضای پاسداران گفت: اگر دور تا دور ما را حصار بکشند تولید موشک ما متوقف نمی شود زیرا بر صنعت داخلی متکی است؛ هیچ قدرتی قادر به متوقف ما نیست. نفسم گرفت ازاین شب در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن ادامه مطلب حصار شهرستان رفسنجان با قدمتی 200 ساله هنوز هم یک دژ زیباست. س رست شهرداری کرج با اشاره به پیشرفت 55 درصدی پروژه تعریض خط 4 حصار کرج، طول این پروژه را چهار کیلومتر عنوان کرد که از محدوده میدان حافظ تا تونل ورودی میدان کبیر را در بر می گیرد. سخنگوی آتش نشانی تهران از وقوع حریق گسترده در پارک سرخه حصار خبر داد و گفت: آتش نشانان ۶ ایستگاه آتش نشانی در محل آتش سوزی مشغول اطفای حریق هستند. ایسنا نوشت: رییس پارک های ملی خجیر و سرخه حصار ضمن اشاره به آماده باش نیروهای محیط زیست در پارک ملی خجیر و سرخه حصار بیان کرد: گردشگران بدون راهنمایی محیط بانان وارد منطقه نشوند. ایسنا نوشت: رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشریح آ ین وضعیت ترافیکی تهران در روز سیزده بدر از شهروندان خواست که به پارک های سرخه حصار، چیتگر و پردیسان مراجعه نکنند. سیمای مرکز قزوین عزاداری مردم روستای حصار وان شهرستان البرز را در روز ۲۸ صفر در مستند تلویزیونی «باکریمان» به تصویر کشید. نه ، تو نمی رسی به تن بی قرار من
دیگر نمی رسد به سر این انتظار من از تو به جای مانده برایم خیال تو
تصویر گنگ ذهن تو هم یاد گار من قدری غزل برای تو گفتم که دفترم
شد رنگ چشم های تو و روزگار من از آسمان به کنج قفس می برم پناه
باشد که بازوان تو باشد حصار من هرچند ، آرزوی محالی ست این که تو
باشی برای ثانیه ای هم کنار من نرگس فر. ایران در حصار فراماسونری
عصر پهلوی ها و به ویژه پهلوی دوم را می باید عصر رشد قارچ گونه فراماسونری در ایران دانست. در این دوره، شة فراماسونری، به شکل هدفدار به کار خود ادامه داد، به گونه ای که در رأس حکومت می شد فراماسون های زیادی را دید.
برنامه سرخه حصار به سر پرستی روح اله طنوریان ؛ با حضورتعدادی از اعضای رسمی گروه کوهنوردی راگا و میهمان برگزار می شود.
صبح روز ، در مسیر سرخه حصار تعدادی ع hdr می گیرم و به همنوردان عزیز تقدیم می کنم.جمعی از کوهنوردان شهرری>> سرهنگ خدابنده.حسن طنوریان. روح اله طنوریان (س رست برنامه). علی اشرفی.ملیحه سبز علی.خانم زندی..عبدالرضا معصومی.بهار اشرفی.سهیل اشرفی.خانم خدابنده.علی نیک.ناهید عاملی.جلال غیاثوند.فرشته فاضلی. .یوسف پروانه وار(مدیر گروه).>> سید رضا علیاری* ع از زهره اشرفیحضور آقایان و خانمهای شرکت کننده در برنامه ی پیاده روی به چشمه سرخه حصار، شروع خوبی برای اجرای برنامه های دیگر گروه کوهنوردی راگا است. پا تان ۳۳۸ پوسته را در امتداد مرز افغانستان و پا تان ایجاد کرده و ۲۶۰۰ کیلومتر را حصار کشی کرده است. حدودا 600متر زمین سند 6دانگ دور محصور شده با دیوار و اسکلت خورده با مجوز ساخت وامکانات اب وبرق وگاز تلفن در محیط ویلای های گیلاوند حصار بالا در ضمن فروشنده تکمیل کرده تحویل میدهد وبا نظرت وپیشنهاد شما وتغییرات در داخل ونوع مصالح با نظر شما حصار بالا فی:تکمیل کرده 700میلیون تومان سطانی 09127960147 بازدید همه روزه تلفن دفتراملاک :02176398709 داستان پسر بچه عصبانی و حرف تکان دهنده پدرش
http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/193195.jpegپسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هر بار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر 37 میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل عصبانیتش آسانتر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخ ها را از حصار بیرون آورد. پدر دست او را گرفت و به طرف حصار برد. پدرش گفت: " کارت را خوب انجام داری پسرم. اما به سوراخهای حصار نگاه کن. حصار هیچوقت مثل روز اولش نخواهد شد. وقتی موقع عصبانیت چیزی میگویی، حرفهایت مثل این، شکافهایی برجای میگذارند. مهم نیست چند بار عذر خواهی کنی، چون اثر زخم همیشه باقی میماند. "

مراقب حرفهایتان باشید، چون میتوانند بسیار آزار دهنده باشند و اثراتشان برای سالها باقی بماند. . . ================================================== طنز : ییه ﺑﺎ ایرانیه ﺑﺎ ﻫﻢ می رن ﺩﺍﺧﻞ ﯾﻪ شیرﯾﻨﯽ ﻓﺮﻭﺷﯽ. ییه می بینه هیچ ﺣﻮﺍﺳﺶ نیست، ﺳﻪ ﺗﺎ شیرﯾﻨﯽ می ذﺍﺭﻩ ﺗﻮی جیبش ﻭ میاد بیرﻭﻥ. بعد ﺑﻪ ایرانیه می گه: ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻦ. ﺍﻳﻨﻪ حیله یی! ایرانیه می گه: ﭘﺲ ﺑﺮﻳﻢ من هم ﻳﻪ ﭼﺸﻤﻪ ﺍَﺯ ﻫﻨﺮ ﺑﭽّﻪ ﻫﺎﯼ ایران ﺭﻭ ﻧﺸﻮﻧﺖ ﺑﺪهم! ﺑﺮمی گرﺩﻥ داخل شیرﯾﻨﯽ ﻓﺮﻭﺷﯽ. ایرانیه به ﺷﯿﺮﯾﻨﯽ ﻓﺮﻭش می گه ﺳﻪ ﺗﺎ شیرﯾﻨﯽ ﺑﺪﻩ می خوﺍﻡ برات ﺟﺎﺩﻭگری ﻛﻨﻢ!
شیرﯾﻨﯽ ﻓﺮﻭش ﻫﻢ سه تا شیرینی بهش می ده و ایرانیه هر سه تا رو می خوره.
شیرﯾﻨﯽ ﻓﺮﻭش می گه: ﭘﺲ ﻛﻮ ﺟﺎﺩﻭﺵ؟
ایرانیه می گه ﺗﻮ جیب یی ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻛﻦ، صحیح ﻭ ﺳﺎﻟﻢ پیدﺍشون می کنی! معاون برنامه ریزی و توسعه امور شورای شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در پارک های طبیعی اطراف تهران مانند پارک سرخه حصار تنها کار آبادانی و تکمیل پروژه را بر عهده دارد. قلعه روملی حصار استانبول از قلعه های معروف است که در منطقه ساریر استانبول، بر روی  تپه ای در قسمت اروپایی بسفر واقع شده است.این قلعه قبل از فتح قسطنطنیه، در فاصله سال های بین 1451 و 1452 میلادی، توسط سلطان محمد دوم عثمانی ساخته شده است و درست در مقابل قلعه آناتولی قرار دارد که از دیگر قلعه های دوره عثمانی می باشد. بهداشت به همراه اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها با حضور در زندان قزل حصار از بخش های مختلف این زندان بازدید د.
بهداشت در جریان بازدید از زندان قزل حصار از بخش های مختلف این زندان شامل قرنطینه، درمانگاه، اتاق های انتظار و مشاوره بخش پذیرش و بندهای عمومی و سرویس های بهداشتی دیدن کرد و با زندانیان بیمار نیز.ادامه تصاویر ومطالب در لینک زیر...
www.atraknews.com/ne حضرت آیت الله «حفظ امنیت، عزت و احترام حجاج» را از جمله دل نگرانی های مهم خود خواندند و فرمودند: در زمان برگزاری حج، مسؤولان سعودی با وقاحت و بی حیایی تمام در تلویزیون ظاهر شدند و علیه حرف زدند، باید با ارتباط با مردم، ابهامات را رفع کنید و حصار طرف مقابل را بشکنید. مشخصات و شرایط جغرافیایی: پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: پارک ملی خجیر و پارک ملی سرخه حصار قسمتی از منطقه حفاظت شده جاجرود در منتهی الیه شرق تهران می باشند. پارک ملی خجیر و پارک ملی سرخه حصار از قدیمی ترین مناطق حفاظت شده در جهان می باشند و مدیریتی یکپارچه دارند. وجود مناظر بکر و طبیعی و تنوع زیستی مناسب، همچنین تاثیر بسیار بالای این منطقه در کاهش آلودگی هوای شهر تهران اهمیت این پارک های ملی را دو چندان می کند. پارک ملی سرخه حصار پس از انتخاب شهر تهران به عنوان پایتخت کشور (۱۱۳۳ خورشیدی) در زمان قاجاریه با نامهای قرق سلطنتی یا شکارگاه سلطنتی تحت حفاظت قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب ی ایران با تصویب شورای انقلاب اداره آن به سازمان حفاظت محیط زیست محول گردید و طی مصوبه شماره ۹۱ مورخ ۱۳۶۱/۶/۲۱ شورای عالی حفاظت محیط زیست با حدود و مشخص به مساحت ۹۱۹۴ تار به عنوان پارک ملی سرخه حصار تعیین گردید. مدیر کل محیط زیست استان تهران گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مجوزی برای احداث ادامه اتوبان شهید شوشتری و عبور آن از منطقه حفاظت شده سرخه حصار صادر نکرده است. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم گروه کوهنوردی سایپا می رساند برنامه کوهنوردی صعود به قله پهنه حصار مطابق شرح ذیل برگزار می گردد. لطفا در صورت تمایل با مسئول ثبت نام تماس حاصل فرمائید. نوع برنامه: کوهنوردی متوسط مدت زمان اجرا برنامه: یکروزه 17 مهر ماه مسئول برنامه: حسین نوروزی مسئول ثبت نام: ناصر خلج 09371902255 زمان ثبت نام: حداکثر تا رو. به نام خدا پسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر 37 میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل عصبانیتش آسان تر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخها را از حصار بیرون آورد. پدر دست او را گرفت و به طرف حصار برد. "کارت را خوب انجام داری پسرم. اما به سوراخهای حصار نگاه کن. حصار هیچوقت مثل روز اولش نخواهد شد. وقتی موقع عصبانیت چیزی میگویی، حرفهایت مثل این، شکافهایی برجای میگذارند. مهم نیست چند بار عذر خواهی کنی، چون اثر زخم همیشه باقی می ماند. " مراقب حرفهایتان باشید، چون می توانند بسیار آزار دهنده باشند و اثراتشان برای سالها باقی بماند" منبع:http://instagram.com/p/pr6ra4jrvo/ پارلمان فلسطین گفت: از مسجدالاقصی چیزی باقی نمانده است، تونل ها را در مسجد ایجاد کرده و حصار بسته اند. پسر بچه ای تند خو در روستایی زندگی میکرد. روزی پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی میشود و کنترلش را از دست میدهد باید یک میخ در حصار بکوبد. روز نخست پسر ۳۷ میخ در حصار کوبید. اما به تدریج تعداد میخ ها در طول روز کم شدند. او دریافت که کنترل عصبانیتش آسان تر از کوبیدن آن میخها در حصار است. در نهایت روزی فرا رسید که آن پسر اصلا عصبانی نشد. او با افتخار این موضوع را به اطلاع پدرش رساند و پدر به او گفت باید هر روزی که توانست جلوی خشم خود را بگیرد یکی از میخهای کوبیده شده در حصار را بیرون بکشد. روزها سپری شدند تا اینکه پسر همه میخها را از حصار بیرون آورد. پدر دست او را گرفت و به طرف حصار برد. “کارت را خوب انجام داری پسرم. اما به سوراخهای حصار نگاه کن. حصار هیچوقت مثل روز اولش نخواهد شد. وقتی موقع عصبانیت چیزی میگویی، حرفهایت مثل این، شکافهایی برجای میگذارند. مهم نیست چند بار عذر خواهی کنی، چون اثر زخم همیشه باقی می ماند.” مراقب حرفهایتان باشید، چون می توانند بسیار آزار دهنده باشند و اثراتشان برای سالها باقی بماند. . .
1.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 14.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 2.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg "حصار شکنی"مبارزه با خود پرستی مبارزه با ( محدودیت خود ) است . این خود باید توسعه یابد .این حصار که به دور خود کشیده شده است - که همه چیز دیگر غیر از آن چه به او به عنوان یک شخص و یک فرد مربوط گردد آن را بیگانه و نا خود و خارج از خود میبیند - باید ش ته شود .شخصیت باید توسعه یابد که همه انسان های دیگر را بلکه همه جهان خلقت را در برگیرد . پس مبا. قلعه روملی حصار استانبول از قلعه های معروف است که در منطقه ساریر استانبول، بر روی  تپه ای در قسمت اروپایی بسفر واقع شده است.این قلعه قبل از فتح قسطنطنیه، در فاصله سال های بین 1451 و 1452 میلادی، توسط سلطان محمد دوم عثمانی ساخته شده است و درست در مقابل قلعه آناتولی قرار دارد که از دیگر قلعه های دوره عثمانی می باشد. قلعه روملی حصار استانبول این قلعه به منظور کنترل تنگه بسفر ساخته شد تا از هر گونه هجوم و حمله از سمت دریای سیاه برای رسیدن به قسطنطنیه جلوگیری شود. قلعه روملی حصار دارای یک برج کوچک، سه برج اصلی و سیزده برج مراقبت کوچک است که بر روی دیواری قرار گرفته اند و برج های اصلی را به هم متصل می کنند. یکی از برج های مراقبت به شکل منشور چهار گوش، 6 تای آن ها به شکل منشورهای چند گوش و 6 تای دیگر به صورت استوانه ای هستند.این قلعه دارای سه دروازه اصلی در کنار سه برج اصلی است و دارای مخزن سلاح، اتاق استقبال، مسجد، زندان و...می باشد.بازدید از این قلعه زیبا برای مسافران تور استانبول خاطره انگیز خواهد بود. قلعه روملی حصار استانبول


قلعه روملی حصار استانبول


قلعه روملی حصار استانبول  نفسم گرفت ازین شب در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن چو شقایق از دل سنگ برآر رایت خون به جنون صلابت ص ه ی کوهسار بشکن تو که ترجمان صبحی به ترنم و ترانه لب زخم دیده بگشا صف انتظار بشکن «سر آن ندارد امشب که براید آفت ؟» تو خود آفتاب خود باش و طلسم کار بشکن بسرای تا که هستی که سرودن است بودن به ترنمی دژ وحشت این دیار بشکن شب غ. حدود هزار و دوصد بنای تاریخی در افغانستان در معرض نابودی قرار دارد و ت بودجه کافی برای حفاظت از آنها را ندارد. بیشتر این بناها در جریان سه دهه جنگ آسیب دیده اند. بالا حصار کابل که قدمت آن به قرن پنجم میلادی برمی گردد از جمله این بناها است. اکنون این قلعه به یک پایگاه نظامی تبدیل شده و حفاضت لازم نیز از آن صورت نمی گیرد. میراحمد جوینده، یکی از باستان شناسان افغانستان، گفت: قدمت این قلعه به پیش از برمی گردد. به گفته آقای جوینده زمانیکه شهروندان شهر کابل پیرو آیین بودا بودند این قلعه ساخته شده است.
وی افزود: این منطقه کابل یکی از مناطق بسیار مهم بو بوده است. مثلا تپه مرنجان که کمی دور تر از بالاحصار واقع است، معبد بزرگ بو در آن کشف شده است. یا تپه بلخ و تپه نارج که آنها نیز در بالا حصار قرار دارند معبدهای بو از این دو منطقه نیز کشف شده است. نفسم گرفت از این شب، در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن چو شقایق از دل سنگ، برآر رایت خون به جنون صلابت ص ه کوهسار بشکن تو که ترجمان صبحی به ترنم و ترانه لب زخم دیده بگشا صف انتظار بشکن سر آن ندارد امشب که برآید آفت تو خود آفتاب خود باش و طلسم کار بشکن بسرای تا که هستی، که سرودن است بودن به ترنمی دژ وحشت این دیار بشکن شب غا. نفسم گرفت از این شب در این حصار بشکن نفسم گرفت از این شب در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن نفسم گرفت ازاین شهر در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن توکه ترجمان صبحی به ترنم و ترانه … لب زخم دیده بگشا صف انتظار بشکن چو شقایق از دل سنگ برآر رایت خون چو شقایق از دل سنگ برآر رایت خون هاای چو شقایق از دل سنگ برآر را. دمای هوای خوزستان افزایش 2 تا 4 درجه ای خواهد داشت.