حضرت زهراء سلام الله علیها اطاعت از شوهر

به نقل از خبرگزاریها در مورد حضرت زهراء سلام الله علیها اطاعت از شوهر : شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها تسلیت باد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها تسلیت باد سخن روز حضرت سیدحسن ابطحی در ده سال قبل چنین روزی (1426/6/2 ه.ق): امروز و امشب شب و روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است. فاطمة اطهر سلام الله علیها تنها ی است که معنی واقعی « ذی القربی » پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است که محبت به او و مودت او اجر رس رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بوده است. خدای تعالی در قرآن به اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده : « قل لا اسئلکم علیه اجرا الا المودة فی القربی » و وجود فاطمه زهرا سلام الله علیها برای مسلمانهای صدر و امروز برگه امتحان در این دنیایی که دار امتحان بوده است می باشد. ولی مسلمانها در این امتحان در صدر اکثرا مردود شدند. زیرا علاوه بر آنکه نتوانستند به او اظهار محبت کنند و اجر رس پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را بدهند. آنچه توانستند به او بی اعتنائی و اذیت و آزار نمودند و از مهاجر و انصار با کثرتی که آنروز داشتند به یاری آن حضرت نیامدند و بلکه او را در سن 18 سالگی شهیدش د و امروز که حدود 1400 سال از آن جریان می گذرد. اکثریت مسلمانها اجر رس رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را باز هم نمی پردازند و فکر نمی کنند که چرا مرقد مطهر حضرت زهراء سلام الله علیها مخفی است. اگر اصحاب و بالاخص شخصیتهای بزرگ مسلمان در صدر کمترین اظهار محبتی به فاطمة زهراء سلام الله علیها می داشتند. لااقل قبر مطهر او را فراموش نمی د و جای دفن آنحضرت را می شناختند. آنها یا روی بی مهری تشیع جنازه ن د و تا سر قبر مطهر حضرت زهراء سلام الله علیها نرفتند که محل قبر مطهر آن حضرت را بشناسند که این خود بر خلاف سفارش قرآن و اجر رس رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بوده است و یا همانگونه که تاریخ نوشته است بزرگان از اصحاب رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که اهل حل و عقد بوده اند آنقدر فاطمة زهراء سلام الله علیها را اذیت د که آنحضرت وصیت کرد مرا شب غسل دهید و شب کفن کنید و شب دفن کنید و ی را برای تشیع جنازه من خبر نکنید و تا به امروز جز شیعیان یعنی مسلمانان واقعی و پیروان حقیقی قرآن روز شهادت فاطمة زهراء سلام الله علیها را احترام نمی کنند و به عزا نمی نشینند و یادی از آن حضرت نمی کنند و فضائل آن حضرت را بیان نمی کنند و تنها شیعه است که به گفته های خدای تعالی و قرآن و سخنان پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم درباره فاطمة زهراء سلام الله علیها که رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است: « فداها ابوها » و فرموده: « فاطمة بضعة منی » و فرموده: « فاطمة سیدة نساء العالمین » و از پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بیش از یک فرزند که فاطمة سلام الله علیها باشد باقی نمانده و او تنها برگه امتحانی مردم مسلمان بوده است. لذا تنها انیکه این اجر رس را درست پرداخت کرده اند و سر فراز در دنیا و آ ت بوده اند فرقه ناجیه از فرق ی هستند و آنها روز قیامت بوسیله پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و فاطمة زهراء سلام الله علیها و فرزندان معصومش شفاعت می شوند. «الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله». روزى حضرت فاطمه زهراء سلام اللّه علیها از پدر خود، رسول خدا صلّلى اللّه علیه و آله تقاضاى یک انگشتر نمود؟
به دخترش فرمود: آیا مى خواهى تو را به چیزى که از انگشتر بهتر است ، راهنمائى کنم ؟
هر موقع که شب را خواندى ، خواسته خود را از خداوند در خواست نما که برآورده خواهد شد.
پس چون حضرت زهراء سلام اللّه علیها حاجت خود را از خداوند. میلاد حضرت زهراء سلام الله علیها و روز مادر مبارک باد!


زهرای المومنین رو که شبانه غریبانه به خاک سپردند فرداش صبح عمر لعنت الله اومد برای تشییع ! مقداد گفت زهراء سلام الله علیها رو به خاک سپردیم ب عمر لعنت الله عصبانی شد و سیلی زد تو صورت مقداد مقداد گفت : خدا لعنتت کنه عمر من که مرد جنگم با سیلی ات دو دور ، دور خودم چرخیدم با این دست سیلی زدی به زهراء سلام الله علیها... زینت منزل یا رضایت خداوند در روایات بسیارى وارد شده است : هرگاه رسول خدا صلّلى اللّه علیه و آله از مسافرت مراجعت مى نمود، ابتداء به حضور دختر گرامیش فاطمه زهراء سلام اللّه علیها وارد مى شد و دقایقى را در کنار وى مى نشست ، تا آن که جریان غزوه تبوک پیش آمد و حضرت رسول به همراه المؤ منین علىّ صلوات اللّه علیهما به قصد جنگ تبوک حرکت د و رف. هشدار: م خیال سیلی مادر نمی شویم,ما را با پیروان زاده و برادر نخوانید همه مسلمانان در هر عصری که باشند، باید از زمان شان تبعیت کنند. زمانِ حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) چه ی بود؟ آیا حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) با ابوبکر بیعت کرد یا خیر؟ تا به کی تعصبی برخورد میکنید؟ زمان آن نرسیده است که کمی هم بدون تعصب قضاوت کنید؟ شیعه ک.
با همه چنگ و دندان تیز های و به کوری چشم وه ت
❤️ ضریح جدید یین عسگریین علیهم السلام که در قم ساخته شده است، ب واردحرم یین عسگریین درسامراء شد. ❤️
ضریح جدید همزمان با میلاد حضرت زهراء سلام الله علیها نصب می شود. چرا دفن شبانه؟! چرا قبر مخفی؟! حضرت فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ بعد از رحلت پدر گرامیشان مدت اندکی در قید حیات بودند که مورخین با اختلاف این مدت را از 75 روز تا هشت ماه ذکر کرده اند. در این مدت درباره اهل بیت ـ علیهم السلام ـ و مخصوصاً نسبت به حضرت علی ـ علیه السلام ـ و خانم فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ ظلم های فراوانی روا داشته شد، . اولین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در حسینیه اولین شب مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) با حضور معظم انقلاب ی، رؤسای قوای مقننه و قضائیه، جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در حسینیه ی (رحمه الله) برگزار شد.

در این مراسم، حجت ال والمسلمین صدیقی، فضائل و مقامات معنوی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را بسیار برتر از فهم و درک عقول بشری خواند و با اشاره به فرازهایی از خطبه ی فدکیه ی آن حضرت، افزود: اطاعت از دستورات اهل بیت (علیهم السلام) در جامعه ی ی، اصلی اساسی، و موجب برقراری عد و وحدت است.

همچنین در این مراسم آقای ارضی بر مصائب ام الائمة حضرت صدیقه ی کبری (سلام الله علیها) به مرثیه سُرایی و نوحه خوانی پرداخت. بسم الله الرحمن الرحیم‬‎ سلامتی و تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم   صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها معظم انقلاب ی در دیدار مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) (تصویر 1) قالَتْ فاطِمَةُ ا َّهْراء - سلام الله علیها - : ... إنْ لَمْ یَکُنْ یَرانی فَإنّی أراهُ، وَ هُوَ یَشُمُّ الریح ؛ مرد ن نائی وارد منزل شد و حضرت زهراء (علیها السلام)پنهان گشت، وقتی رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) علّت آن را جویا شد؟ در پاسخ پدراظهار داشت: اگر آن ن نا مرا نمی بیند، من او را می بینم، دیگر آن که مرد، حسّاس است و بوی زن را اس. بسم الله الرحمن الرحیم اگر نبود فاطمه (عظمت حضرت زهرا سلام الله علیها از زبان مرحوم حداد ره) منبع: سلسله یادداشت ها تالیف حجت ال حاج شیخ محمد شاهرخ همدانیبی شک جهان را به عشق ی آفریده اند چون من که آفریده ام از عشق جهانی برای تو سیدناال حضرت علامه طهرانی اعلی الله مقامه الشریف در توصیف حالات توحیدی مرحوم حداد در مدینه می فرمودند: ... . بسم الله الرحمن الرحیم‬‎ سلامتی و تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم   صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها معظم انقلاب ی در دیدار مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) (تصویر 1) مردی از انصار قصد مسافرت داشت . به همسرش گفت : تا من ازمسافرت بر نگشته ام تو نباید از خانه بیرون بروی . پس از مسافرت شوهر، زن شنید پدرش بیمار است . ی را نزد اکرم صلی الله علیه و آله فرستاد و پیغام داد که شوهرم مسافرت رفته و به من گفته است تا برنگشته ، از منزل خارج نشوم . اکنون شنیده ام پدرم سخت بیمار است ، اجازه فرمایید من به عیادتش بروم . . اصلاح: شهادت مظلومانه بانوی عالمین حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها را به محضر حضرت صاحب ا مان عج تسلیت عرض می کنیم... در منابع شیعی دو نقل برای تاریخ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ذکر شده است یکی ۷۵ روز پس از شهادت رسول اکرم ص و دیگری سه ماه بعد از آن یا به عبارتی ۹۵ روز پس از شهادت آن حضرت.  که نقل دوم اعتبار بیشتری دارد. روایت شده است:

هنگامی که حضرت زینب علیهاالسلام و همراهان در روز اربعین، به کربلا آمدند، حضرت زینب در کنار قبر برادر، درد دلها کرد، و گفتار جانسوزی گفت؛ از جمله به یاد رقیّه علیهاالسلام افتاد و زبان حالش این بود:

«برادر جان! همه ک نی را که به من س بودی، به همراه خود آوردم، مگر رقیّه ات را که او را در شهر شام با دل غمبار به . با سلام امروز می خواهیم بخشی از فضایل تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها را بیان بداریم: الله اکبر، نخستین ذکر تسبیحات حضرت زهرا(س)

در تسبیح فاطمى(س)، انسان با گفتن «الله اکبر» به نهایت عجز خود اعتراف مى‏‌کند و به ناتوانیش به درگاه الهى بارها اقرار مى‌کند. الله اکبر یعنی خداوند بزرگتر از آن است که توصیف شود.

الحمدلله، دومین ذکر تسبیحات حضرت زهرا(س)

پس از آن که انسان به عجز و ناتوانى خویش در شناخت‏ خالق اعتراف کرد، با گفتن الحمدلله که از افضل اذکار تسبیح است، وارد مرحله بعدى مى‏‌شود.

سبحان الله‏؛ سومین ذکر تسبیحات حضرت زهراء(س)

سبحان الله‏ تعظیم مقام بلند و با عظمت ‏خدا و منزه دانستن او از آنچه که مشرکان مى‏‌پندارند، است و زمانى که بنده این کلمه را مى‏ گوید، همه فرشتگان بر او درود مى‏ فرستند. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  یا فاطِمَةَ ا َّهْراَّءُ یا بِنْتَ مُحَمَّدٍ یا قُرَّةَ عَیْنِ الرَّسُولِ یا سَیِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِکِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناکِ بَیْنَ یَدَىْ حاجاتِنا یا وَجیهَةً عِنْدَ اللَهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللَهِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید   دریافت فایل فلش  تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعین بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  یا فاطِمَةَ ا َّهْراَّءُ یا بِنْتَ مُحَمَّدٍ یا قُرَّةَ عَیْنِ الرَّسُولِ یا سَیِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِکِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناکِ بَیْنَ یَدَىْ حاجاتِنا یا وَجیهَةً عِنْدَ اللَهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللَهِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید   دریافت فایل فلش  تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعین ارزش شناخت فاطمه علیها السلام 1 . صادق علیه السلام می فرمایند: «... فمن عرف فاطمة حق معرفتها فقد ادرک لیلة القدر; (1) هر به شناخت حقیقی فاطمه علیها السلام دست یابد، بی گمان شب قدر را درک کرده است .» آثار محبت به فاطمه علیها السلام 2 . اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند: «من احب فاطمة ابنتی فهو فی الجنة معی ومن ابغضها فهو فی النار; (2) هر فاطم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  یا فاطِمَةَ ا َّهْراَّءُ یا بِنْتَ مُحَمَّدٍ یا قُرَّةَ عَیْنِ الرَّسُولِ یا سَیِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِکِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناکِ بَیْنَ یَدَىْ حاجاتِنا یا وَجیهَةً عِنْدَ اللَهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللَهِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بیانات حضرت آیت الله العظمی وحید اسانی حفظه الله به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ۱۴۳۶قمری

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین وصلی الله علی سیدنا محمد وآله الطاهرین سیما بقیة الله فی الأرضین واللعن علی أعدائهم إلی یوم الدین
امروز مقدمه فاطمیه است ؛ مهم این است که ما بفهمیم[فاطمه کیست]، نفهمی. حرم حضرت زینب سلام اللهولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار مبارک باد. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  یا فاطِمَةَ ا َّهْراَّءُ یا بِنْتَ مُحَمَّدٍ یا قُرَّةَ عَیْنِ الرَّسُولِ یا سَیِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِکِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناکِ بَیْنَ یَدَىْ حاجاتِنا یا وَجیهَةً عِنْدَ اللَهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللَهِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید دریافت فایل فلش (6.77 مگابایت) تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعین   اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: اِنَّ مِن خَیرِ نِسَائَکُم اَلمُتَبَرَّجَةَ مِن زَوجِها الحصَانَ عَن غَیرِه ؛ بهترین ن شما، زنی است که برای شوهرش آرایش و خودنمایی کند، اما خود را از نامحرمان بپوشاند. (بحارالانوار، ج 103، ص 235) ************************************* حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمودند: آن لحظه ای که زن در خانه خود می ما.  سخنرانی رائفی پور« شناسی از دیدگاه حضرت زهرا سلام الله علیها » سخنرانی رائفی پور با موضوع شناسی از دیدگاه حضرت زهرا سلام الله علیها - 4 اسفند 95 در هیئت رایه العباس علیه السلام کرمان.... ادامه مطلب ﻋﻈﻤﺖ ﻧﻤﺎﺯ ﻭ ﭘﻴﺎﻣﺪﻫﺎﻯ ﺳﺒﻚ ﺷﻤﺮﺩﻥ ﺁﻥ بسم الله الرحمن الرحیم ﺑﺎ ﺣﺬﻑ ﺍﺳﻨﺎﺩ ﺍﺯ ﺳﺮﻭﺭ ﺯﻧﺎﻥ ،ﻓﺎﻃﻤﻪ سلام الله علیها ،ﺩﺧﺘﺮ ﺳﺮﻭﺭ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮﺍﻥ، ﻛﻪ ﺩﺭﻭﺩﻫﺎﻯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻭ ﺑﺮ ﭘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭ ﻭ ﺷﻮهر ﮔﺮﺍﻣﻰ ﻭ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﺍﻭﺻﻴﺎﺀ ﺍﻭ ﺑﺎﺩ! - ﻧﻘﻞ ﻣﻰ ﻛﻨﻢ ﻛﻪ ﻭﻯ ﺍﺯ ﭘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭﺵ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺤﻤّﺪ مصطفی صل الله علیه وآله ﭘﺮﺳﻴﺪ ﺍﻯ ﭘﺪﺭ ﺟﺎﻥ ! ﺳﺰﺍﻯ ﻫﺮ ﻣﺮﺩ ﻭ ﺯﻧﻰ ﻛﻪ ﻧﻤﺎﺯ ﺭﺍ ﺳﺒﻚ ﺑﺸﻤﺎﺭﺩ،ﭼﻴﺴﺖ ؟ ﻓﺮﻣﻮﺩ: ﺍﻯ حضرت فاطمه سلام الله علیها ﻫﺮ ﻛﺲ ﭼﻪ ﻣﺮﺩ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﭼﻪ ﺯﻥ ، ﻧﻤﺎﺯﺵ ﺭﺍ ﺳﺒﻚ ﺑﺸﻤﺎﺭﺩ ،ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭘﺎﻧﺰﺩﻩ ﻣﺼﻴﺒﺖ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭ ﻣﻰ ﻧﻤﺎﻳﺪ: ﺷﺶ ﭼﻴﺰ ﺩﺭ ﺩﺍﺭ ﺩﻧﻴﺎ ، ﻭ ﺳﻪ ﭼﻴﺰ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻣﺮﮒ ، ﻭ ﺳﻪ ﭼﻴﺰ ﺩﺭ ﻗﺒﺮﺵ، ﻭ ﺳﻪ ﭼﻴﺰ ﺩﺭ ﻗﻴﺎﻣﺖ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺁﻣﺪﻥ ﺍﺯ ﻗﺒﺮ.
بقیه در ادامه مطلب... پست 4879 : به قلم دامنه به نام خدا. حضرت فاطمۀ زهرا، سلام الله علیها که میلاد آن کوثر محمدی (ص) روزی ست برای ارزش گذاری  ها و درک و احترام فرزندان و انسان ها به قدر و منزلت و مقام مادر. و نیز روز دقّت و محبت و هدیۀ شوهر به همسر. یعنی عمیق شدن به زن و زندگی و زندگانی. معتقدم، از این نامگذاری ها فقط اسمش باقی نماند، واقعیت بیابد. یعنی هم درک حضرت فاطمۀ زهرا، سلام الله علیها برای شیفتگان او حاصل شود و هم مادر و زن بخوبی محصول. این نمی شود جز با سه پایۀ رشد: یعنی حرکت. معرفت. برکت. ان شاء الله خیر باشد و عزّت و عفّت. زندگینامه اجمالی ام البنین سلام الله علیها ازدواج المؤمنین على علیه السلام با ام البنین سلام الله علیها پس از آنکه المؤ منین على بن ابى طالب علیه السلام به سوگ تن و ریحانه رسول خدا محمد بن عبد الله صلى الله علیه و آله یعنى سرور ن عالمیان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه شهیده راه ولایت و ت نشست ، برادرش عقیل بن ابى طالب علیه السلام را . نکته های خواندنی درباره حضرت زهرا(سلام الله علیها) حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) سوره کوثر که در شأن و منزلت حضرت زهرا(سلام الله علیها) نازل شده، داراى ویژگى ژرف و شگرفى است، به گونه‏اى که تمام کلمات کلیدى آن؛ یعنى «أعطینا»، «کوثر»، «فصلّ»، «انحر»، «شانى‏ء» و «أبتر»، فقط یک بار در کل قرآن به کار رفته‏اند... 1. سوره کوثر که در شأن و منزلت حضرت زهرا(سلام الله علیها) نازل شده، داراى ویژگى ژرف و شگرفى است، به گونه‏اى که تمام کلمات کلیدى آن؛ یعنى «أعطینا»، «کوثر»، «فصلّ»، «انحر»، «شانى‏ء» و «أبتر»، فقط یک بار در کل قرآن به کار رفته‏اند. 2. در زبان عربى هنگامى که گفته می شود: «قامَ لَها»، یعنى این مرد به احترام آن زن از جاى خود برخاست؛ ولى هنگامى که گفته می شود: «قامَ اِلَیها»، یعنى این مرد به احترام آن زن از جاى خود برخاست و به جهت احترام ویژه‏اى که براى آن زن قائل بود، چند قدمى نیز به طرف او حرکت کرد. در بحار الانوار گفته شده است که هرگاه حضرت زهرا(سلام الله علیها) نزد خدا(صلی الله علیه و آله) می آمدند «قامَ اِلَیها»، (1) یعنى (صلی الله علیه و آله) نه فقط به احترام حضرت زهرا(سلام الله علیها) از جاى خود برمی خاستند؛ بلکه به جهت احترام ویژه‏اى که براى حضرت زهرا(سلام الله علیها) قایل بودند، چند قدمى نیز به طرف او حرکت می د و سپس حضرت زهرا(سلام الله علیها) را در جاى خود می نشاندند. 3. گاهى حضرت مۆمنان على(علیه السلام) براى تبیین سخنان خود به دیگران، به گفتار و رفتار حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) استناد و استشهاد می د. شاید این کار حضرت بدین سبب بوده است که به مخاطبان خود بگویند: دختر رسول خدا(صلی الله علیه و آله) که در دامان وحى پرورش یافته‏اند نیز این سخن را گفته و این کار را کرده‏اند. با سلام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) دردانه آفرینش و دخت گرامی صلی الله علیه و آله و سلم را به همه آزادگان و شیعیان جهان تسلیت عرض می نماییم. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم کن لولیک الفرج بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  یا فاطِمَةَ ا َّهْراَّءُ یا بِنْتَ مُحَمَّدٍ یا قُرَّةَ عَیْنِ الرَّسُولِ یا سَیِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِکِ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناکِ بَیْنَ یَدَىْ حاجاتِنا یا وَجیهَةً عِنْدَ اللَهِ اِشْفَعى لَنا عِنْدَ اللَهِصلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سربند یا زهرا (سلام الله علیها) حضرت آیت الله در دیدار شاعران و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام مطرح شدن مکررِ مضاعف نام مبارک حضرت زهرا (سلام الله علیها) و نام مبارک حضرت بقیةالله مهدی صاحب زمان (صلوات الله علیه) در دوران انقلاب ی را یکی از خصوصیات انقلاب ی و یک پدیده ی الهی برشمردند و فرمودند: «هیچ در دوران دفاع مقدس به رزمندگان نگفت که رمز «یا زهرا» برای حملاتتان بگذارید یا سربند «یا زهرا» ببندید؛ اما در دوران دفاع مقدس، اسم مبارک حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت بقیة الله عجل الله تعالی فرجه الشریف از همه نام های مطهر دیگر بیشتر مطرح است... این نشانه ی توجه آن بانوی دو عالم است.»
پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir هم زمان با ایام ولادت حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها و همچنین برگزاری اردوهای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس (راهیان نور) پوستر «سربند یا زهرا» را منتشر می کند. نزدیک عید، حسین علیه السلام و حسن علیه السلام نزد مادر ارجمندشان ، فاطمه زهراء علیها السلام ، آمده و اظهار داشتند:
مادر جان ! بچه هاى مدینه لباس نو پوشیدند؛ براى ما لباس نمى ید؟
فاطمه زهراء علیها السلام فرمود:
ان شاء الله لباستان آماده مى شود.
سپس نزد رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم رفته و خواسته خود را به حضرت گفتند و اک. تنها فرزند مقام رس حضرت حضرت زهرا سلام الله علیها بود. المؤمنین صلوات الله علیه داماد آقا شده بود و زمینه ی ریاست ایشان هر روز مساعدتر می شد. بنابراین آن دو نفر (خلفای اول و دوم) راه رسیدن به اه خود را (رسیدن به ریاست) در مقطوع النسل مقام رس ، با از میان برداشتن دختر و داماد ایشان دیدند. [...] پس از رحلت، حضرت زهرا سلام الله علیها و همسر گر. پست 5141: ویژۀ وفات حضرت زینب سلام الله علیها ع های حرم اُسوه صبر و استقامت، حضرت زینب حرم حضرت زینب سلام الله علیها حرم حضرت زینب سلام الله علیها     حرم حضرت زینب سلام الله علیها حرم حضرت زینب سلام الله علیها حرم حضرت زینب سلام الله علیها
بسم الله الرحمن الرحیم
فضائل حضرت ام کلثوم سلام الله علیها

رأیت ام کلثوم سلام الله علیها ت ا فاطمه ا هرا سلام الله علیها
وقار حضرت ام کلثوم سلام الله علیها مانند مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها بود .
منبع :
کامل بهایی از مرحوم عماد الدین طبری جلد 2 صفحه 366 .
ایام شهادت ام الائمه دختر مظلومه رسول خدا صلی الله علیه و آله اولین شهیده م ع ولایت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به محضرمقدس فرزند برومندش منتقم حقیقی خون همه شهیدان راه فضیلت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه و به همه نگاهبانان حماسه انتظار غدیریان عاشورائی منتظر منتظر تسلیت عرض می نمایم اللهم عجل لولیک الفرج والنصر به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها مراسم جشنی در منزل حجه ال حمید رضا دهقان شادکامی برگزار گردید این مراسم با قرائت حدیث ا توسط حجه ال قانعی آغاز شد و در ادامه حجه ال حامد به مدیحه سرایی پرداختند و در ادامه حجه ال حمید رضا عسکری به بیان و شرح حدیثی از جلد 43کتاب بحار الانوار که درباره فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها و نقش آن حضرت در خلقت حضرت آدم بود پرداختند تصاویر در ادامه مطلب ... سؤال: گویند حضرت فاطمه(سلام الله علیها) کت به نام مصحف دارد، که قرآن جامع همان است، و در دست ان(علیهم صلوات الله) دست به دست می گشته، و اکنون در نزد حضرت مهدی آل محمد(عجل الله تعالی فرجه الشّریف) است، و هنگام ظهور، آن را آشکار می سازد، آیا این مصحف با قرآنی که در همه جا در دسترس ماست، فرق دارد؟ افسران - داخل ضریح حضرت رقیه سلام الله علیهاتصویری نایاب و زیبا از داخل ضریح حضرت رقیه سلام الله علیها

♥•۰·
تا گوشواره را کشید دو چشم ام سیاه رفت
بابا ز دخترت به خدا اشک و آه رفت

یا حسین مدد
♥•۰·

ای رقیه! حضور تو در ابه، همه دل ها را آرام می کرد. آن شب، هیچ را یارای جدا تو ا ز سر پدر نبود. هیچ نفهمید آن شب تو با سر پدر چه گفتی. چشم های پدر، کدامین سرود رفتن را برایت خواند که مانند فرشته ای کوچک از گوشه این ابه تا عرش اعلی و پیش پدر، پر کشیدی و غربت ابه را برای به جا نهادی! بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها   صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها   صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها   سلامتی و تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات به گزارش معبر سایبری ایران ی،
یادداشتی را که حضرت آیت الله در سوم مهرماه 1372 در دفتر یادبود آستانه ی مقدسه ی حضرت معصومه سلام الله علیها نوشته اند و در حرم مطهر نگهداری می شود، مشاهد می کنید.در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها یادداشتی را که حضرت آیت الله در سوم مهرماه 1372 در دفتر یادبود آستانه ی مقدسه ی حضرت م. الگوی ازدواج حضرت خدیجه سلام الله علیها یک اتفاق بزرگ تاریخی است. در زمانی که همه در مکه گرامی را تکذیب می د ،تنها فردی که حضرت را تصدیق کرد اولین بنوی مسلمان یعنی حضرت خدیجه (س) علیها بود. ایشان صاحب ثروت زیادی بود و افرادی چون ابوسفیان و ابوجهل خواستگار ایشان بودند . ادامه داستان را از کتب منتهی الآمال شیخ عباس قمی بخوانید: ادامه مطلب بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها صلی الله علیک یا فاطمه ا هراء سلام الله علیها سلامتی و تعجیل در فرج زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه ء صلوات حضرت صادق آل محمّد (صلوات الله علیهم) حکایت فرماید: آن هنگام که صحراى م بر پا شود و خداوند تمامى بندگانش را زنده احضار نماید، صدائى به گوش همگان خواهد رسید که: اى جماعت! چشم هاى خود را ببندید و سرهاى خود را به زیر افکنید، چون که فاطمه دختر محمّد (صلّى الله علیه و آله و سلم) مى خواهد از پل صراط عبور نماید.[از آنجا که در قیامت محرم و نامحرم. بیانات حضرت آیت الله علوی بروجردی به مناسبت ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) زینب کبری سلام الله علیهاشان و مقام بسیار بالایی را داراست و هرآن چه ما درباره آن بگوییم به اندازه وجودی خود ماست نه به قدر و شأن ایشان. ما یقین داریم که حضرت حجت بن الحسن عجل الله فرجهبه خود افتخار می کنند و لذا عرض تبریک خدمت حضرت حجت بن الحسن داریم و امیدواریم که خداوند در طول زندگی، این توفیق را به ما بدهد که بتوانیم سیره و مقام حضرت زینب سلام الله را درک کرده و الگوی خود قرار بدهیم./وبلاگ ذاکر عاشورایی
مراسم سوگواری و عزاداری حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها در شب شهادت آن بانوی بزرگ ، در حسینیه ی رحمه الله درحال برگزاری است. یکى از رمزهاى بزرگ حدیث اء، معرفى جایگاه والاى حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان ها و زمین و همه ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه انى هستند؟ خداوند پاسخ مى دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها. در ماهنامهٔ موعود ، وبسایت هیئت عشاق ا هراء علیها السلام و وبسایت مؤسسه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به نقل از کتاب «صحیفهٔ مهدیه» مطلبی پیرامون ختم صلوات بر حضرت فاطمهٔ زهرا سلام الله علیها برای برآورده شدن حوائج، بدین صورت آمده است : http://www.lavasani.tamin.ir/content/files/jahangir/4118.jpg ختم صلوات بر حضرت فاطمهٔ زهرا سلام الله علیها برای برآورده شدن حاجات یکی از ختوم مجرّب در برآورده شدن حاجات، صلوات بر حضرت فاطمهٔ زهرا(سلام الله علیها) است، که پانصد و سی مرتبه این صلوات را تکرار نماید و بگوید: اللّهمّ صلّ علی فاطمة و أبیها و بعلها و بنیها [و السّرّ المستودع فیها] بعدد ما أحاط به علمک. با روردگارا؛ درود فرست بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر گرامی اش و فرزندان عزیزش [و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی]، به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد. که در این صلوات شریف، مقصود از «رازی که در وجود مقدس آن حضرت (علیها السلام) به ودیعه نهاده شده» حضرت حجت و موعود علیه السلام هستند.
نویسنده «صحیفهٔ مهدیه» می نویسد: اگر چه این صلوات در کتب قدیمی وجود ندارد و از مرحوم شیخ انصاری (رحمه الله) شنیده شده، ولی به علت ارتباطی که آن بزرگوار با حضرت بقیة الله ـ ارواحنا فداه ـ داشته اند، به احتمال قوی این دعا از حضرت صاحب الامر علیه السلام صادر شده است.