حفاری چاه عمیق

به نقل از خبرگزاریها در مورد حفاری چاه عمیق : دکل حفاری و اجزای آن - شماره 1 امروزه استفاده از روش حفاری ضربه ای در حفر چاه های آب استفاده می شود و استفاده از این روش در چاه های نفت و گاز منسوخ شده است.از این رو فقط به معرفی اجزای دکل حفاری چرخشی می پردازیم. همانطور که در پست قبلی توضیح دادم در روش حفاری چرخشی سنگ به وسیله مته د می شود و بوسیله گل حفاری بالا آورده می شود. نیروی لازم . سرمربی تیم تیراندازی ملی حفاری گفت: در حال حاضر ملی حفاری در بخش تفنگ در صدر ج قرار دارد و در بخش تپانچه نیز جایگاه سوم را در اختیار داریم. کریمی به عنوان مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز انتخاب شد. به گزارش گروه ورزش خبرگزاری فارس خوزستان از اهواز، طی حکمی، مدیرعامل باشگاه ملی حفاری تغییر کرد.پس از اینکه یک سال علی ، پست مدیرعاملیِ باشگاه ملی حفاری را بر عهده داشت، با حکم مدیرعاملِ کلِ شرکت ملی حفاری، کریمی جانشین وی شد.طی حکمی از سوی سپهر سپهری، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران، ایرج کریمی به عنوان مدیر عامل باشگاه ملی حفاری اهواز انتخاب شد.گفتنی است پیش از این، علی به مدت یک سال به عنوان مدیرعامل باشگاه ملی حفاری مشغول به کار بود.
رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران از آتش سوزی در یکی از دکل های حفاری نفت شهرستان گچساران… تیم ملی حفاری و پالایش نفت آبادان از ساعت 12 امروز، چهارشنبه در اهواز به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان رسید و نفت قهرمان شد و حفاری عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد . سرمربی تیم تاسیسات دریایی گفت:حفاری یکی از تیمهای خوب و با سابقه لیگ ایران هستند و ما می دانیم بازی سختی داریم اما همانطور که بازی سخت است بازی در مقابل حفاری لذت دارد. اعضای یک باند حفاری غیرمجاز در شهرستان ایذه دستگیر و مقادیری ادوات حفاری از آن ها کشف و ضبط شد. ترمیم ن حفاری در یکی از خیابان های شهرستان میناب باعث فرو رفتن چرخ های خودروی وانت در محل حفاری شد. اختصاصی از یارا فایل پاو وینت در مورد حفاری چاه های عمیق و نصب پمپاژ در آنها با و پر سرعت .
 پاو وینت در مورد حفاری چاه های عمیق و نصب پمپاژ در آنها
 پاو وینت در مورد حفاری چاه های عمیق و نصب پمپاژ در آنها پاو وینت در مورد حفاری چاه های عمیق و نصب  پمپاژ در آنها فرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 47    •پمپ های هیدرولیکی:•با توجه به نفوذ روز افزون سیستم های هیدرولیکی در صنایع مختلف وجود پمپ هایی با توان و فشار های مختلف بیش از پیش مورد نیاز است . پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک انرژی مکانیکی را که توسط موتورهای الکتریکی، احتراق داخلی و ... تامین می گردد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. در واقع پمپ در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی انرژی سیال را افزایش می دهد تا در مکان مورد نیاز این انرژی افزوده به کار مطلوب تبدیل گردد.•پمپ ها در صنعت هیدرولیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند :•پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر ساختمان :•پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر میزان جابه جایی : 
با
پاو وینت در مورد حفاری چاه های عمیق و نصب پمپاژ در آنها
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: علی رغم این که در ضلع شرقی و غربی ساختمان پلاسکو تجهیزات حفاری مستقر شده است، اما شهرداری اجازه شروع حفاری را نمی دهد. معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از انجام 69 هزار و 377 متر حفاری چاه های نفت و گاز در چهار ماه نخست امسال در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور خبر داد. حیاط ت است
حتی گنجشک ها آواز نمیخوانند...
صندلی ِ تو خاک میخورَد؛
صندلی من اما
هر روز پذیرای مردیست
که تنهایی اش را با ٢٠ مهمان کوچک پر میکند..
به جای خالی ات نگاه میکند و
عمیق تر پُک میزند..
سرفه اش که میگیرد
ی را به یاد می آورد که نیست تا بگوید
"کمتر بکش"
پُک آ را عمیق تر میزند...
آنقدر عمیق که نیکوتین در . دوستان ملی حفاری توجه کنن که گزینش و طب هر شرکت مربوط به خود اون شرکته...من سوال گفتن ما مناطق فقط مناطق رو طب و گزینش میکنیم و ملی حفاری با ما جداس.اونا کارخودشون رو انجام میدن...پس فکر نکنید که بعد از 6م نوبت شماست..یه جوری با شرکت تون تماس برقرار کنید فرماندار گچساران در نشست کمیسیون حفاری گچساران گفت:هرگونه حفاری از ۲۵ شهریور تا ۲۵ مهر در شهر دوگنبدان ممنوع است. اختصاصی از نیک فایل مقاله از حفاری تا پمپاژ با و پر سرعت .
مقاله از حفاری تا پمپاژ
مقاله از حفاری تا پمپاژ لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد اسلاید:5انواع رایج دستگاههای حفاری : دستگاههای روتاری ، دستگاههای ضربه ای ، تفاوت دستگاههای حفاری : دستگاههای روتوری بازده بیشتری نسبت به دستگاههای ضربه ای دارند مثلاً برای حفر چاههای عمیق یا عمق نسبتاً زیاد : از این نوع دستگاه در بیشتر استفاده می شود . ولی از دستگاه ضربه ای بیشتر برای چاههای نیمه عمیق و کفشکنی چاههای عمیق استفاده نی شود . تفاوت این دو نوع دستگاه بیشتر در نحوه ی حفاری آنها می باشد . دستگاههای روتاری با قدمت دوران که نیروی دوران از موتور گرفته می شود حفاری می کند ولی دستگاههای ضربه ای به کمک ورن متد و با ضربه زدن حفای می کند . دستگاههای روتاری بر روی شاسی خود نوعی پمپ پیستونی با قدرت پمپاژ متوسط تا زیاد دارند که آب را از چاله ی آب به سمت چهار پهلوی متحرک دستگاه منتقل می کند که این آب به وسیله ای سوزن های حفاری به قد چاه و به متد سه شاخه رسیده و گل و لای حفاری شده توسط متد را حل کرده و به بیرون از چاه منتقل می کند .  ولی دستگاه های ضربه ای پمپ مستقلی ندارند و آب زا در موقع حفای حفار با دستا به چاه می ریزد و دیگر گل و لای حل شده در آب در مرحله ای حفاری به بیرون به صورت اوتوماتیک منتقل نمی شود . در این مدل وسیه ای به نام  گل کش که در ته آن سوپاپی برای ورود و وج گل تعبیه شده است که این سوپاپ به وسیله ای بسکل کنترل می شود . وقتی این وسیله در چاه رها  می شود گل را به داخل آن پر می شود . و در موقع بیرون کشیدن که ب ل تیرتر می شود مجرای وجی بسته می شود و در موقع بیرون آمدن از چاه کد این وسیبه توسط حفار به بیرون از چاه هدایت می شود و با شکل سیم ب ل گل از گل کش تخلیه می شود که تمامی مراحل حفاری به این شیوه صورت می گیرد . تا چاه به عمق مورد نظر برسد .
با
مقاله از حفاری تا پمپاژ
رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران گفت: زمان گشایش پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری تغییر کرد. ایسنا نوشت: قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: علی رغم این که در ضلع شرقی و غربی ساختمان پلاسکو تجهیزات حفاری مستقر شده است، اما شهرداری اجازه شروع حفاری را نمی دهد. اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت سیال حفاری با و پر سرعت .
پاو وینت سیال حفاری
پاو وینت سیال حفاری (حفاری چاه های نفت) این فایل حاوی مطالعه سیال حفاری می باشد که به صورت فرمت powerpoint در 93 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.   فهرست
تاریخچه حفاری چاههای نفت
تاریخچه حفاری چاههای نفت در ایران
انواع دکل های حفاری
انواع حفاری
سیستم های مختلف دکل حفاری
تاریخچه سیال حفاری
سیال حفاری در زمان کنونی
وظایف مهم گل حفاری
کنترل فشار زیر زمینی
خارج کنده های حفاری از چاه
خنک مته و رشته حفاری
انواع گل های حفاری
گل های حفاری پایه آبی
مواد افزودنی گل حفاری
انواع گل های پایه آبی
برخی از آلوده کننده های گل پایه آبی
فواید به کار گیری گل پایه روغنی
و... تصویر محیط برنامه
با
پاو وینت سیال حفاری
قائم مقام ملی حفاری نبود زیرساخت ها در کیفیت برگزاری نمایشگاه های صنعت نفت و حفاری تاثیرگذار دانست. دکل نفتی فتح 74 در مصاحبه ای که با آقای انصاری مسئول دکل حفاری 74 فتح داشتیم ایشان به بیان هدف و یت دکل حفاری در منطقه شهرستان رومشکان پرداختند . آقای انصاری هدف از قرار گرفتن دکل حفاری شرکت ملی نفت ایران رادر منطقه مهار نشت گاز و خاموش آتش حاصل از وج گاز در منطقه دانست. آقای انصاری در ادامه افزود که سال 89 یک شرکت چینی جهت پیدا ذخایر نفتی در دشت رومشکان اقدام به حفاری کرده بود و در این حفاری ها، گاز از لایه های چاه حفاری شده به سطح زمین نشت کرد و در کوههای رومشکان باعث ایجاد آتش سوزی شد. شرکت چینی در ابتدا ادعا کرد که این نشت گاز و آتش سوزی حاصل از آن بعد از مدتی خاموش می شود و در ادامه تلاشها سیمان ریزی نیز د اما موفق نشدند آقای انصاری گفت: به خاطر محیط زیست و عواقب ناشی از نشت گاز و جلوگیری از آتش سوزی مزارع و جنگلها دکل 74 فتح شرکت ملی حفاری تحت نظارت مدیریت اکتشاف ( نه ادامه حفاری ) و با هدف خاموش و مهار نشت گاز، به این منطقه فرستاده شد. اطلاعات زمین شناختی، مخزن، و لایه های زمین شناسی بدست آمده بود و نیازی به حفاری های جدید نبود. آقای انصاری در مورد نحوه انجام پروه گفت که پروژه خاموش مشعل های رومشکان 4 ماه وطی هشت مرحله سیمان ریزی انجام گرفته است و حتی در یک مرحله نیاز شد که چاه عمیق تر شود و حفاری جدید صورت گیرد و به این صورت در هر مرحله سیمان کاری مقداری از حجم آتش کمتر شد و در نهایت مشعل های فروزان رومشکان برای همیشه خاموش شد. از آقای انصاری خواستیم در مورد نوع نفت و میزان ذخایر نفت منطقه رومشکان اطلاعاتی به ما بدهد که ایشان گفتند که در این مورد نمی تواند اطلاعات بدهد و و این اطلاعات مربوط به شرکت ناظر می شود. سرمته
انواع مته های حفاری مته های حفاری که معمولا به پایین ترین بخش لوله حفاری یا در مورد چاههای عمیق بالاخص سیستم حفاری چرخشی به پایین ترین بخش لوله اضافی (drill collar ) متصل بوده و عامل انتقال انرژی دریافتی از لوله ی حفاری به سنگ می باشد و از این طریق موجب نفوذ در آنها می گردد. بدون شک مقدار انرژی باید به حدی باشد که بتواند مقاومت سنگ را در هم بشکند و جنس مته ها نیز باید از موادی تشکیل شده باشد که در مقابل سختی سنگ ها ، حرارت و فشار اعمال چاه یا چاهها مقاومت کنند . با توجه به عملکرد مته های حفاری ( ش تن و نفوذ در سنگها ) آنها را بر اساس سه اصل زیر طراحی می کنند: ادامه مطلب اهواز _ ایرنا _ دیدار بین دو تیم فوتسال ملی حفاری اهواز و آزاد در هفته با پیروزی مقتدرانه حفاری به پایان رسید. چاه «۱۴۷ رگ سفید» در حوزه فعالیت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، هفتم آبان ماه در حین عملیات حفاری به وسیله دکل ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری دچار فوران و آتش سوزی شد. در این حادثه ۲نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری جان خود را از دست دادند. تلاش برای مهار آتش سوزی آن همچنان ادامه دارد. آسف خیابان آزادگان در شهر خمین ترمیم شده اما متأسفانه به فاصله یک هفته آن را کنده و حفاری می کنند. تیم فوتبال امید البدر بندرکنگ در دیداری خانگی میزبان تیم ملی حفاری اهواز است. تیم ملی فوتسال بانوان ملی حفاری با پیروزی پُر گل برابر شهرداری زنجان فصل را به پایان برد. هفته سوم لیگ برتر فوتسال با برتری تیم های حفاری و مس دنبال شد. لایروبی جوی ها و رفع نواقص دریچه ها، پر مسیرهای حفاری و جلوگیری از حفاری های جدید، لکه گیری معابر اصلی و فرعی، شست وشو و رنگ آمیزی ج ها هم از خدماتی است که شهروندان در پایان سال شاهد آن خواهند بود. در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال کشور شاگردان کیاوش علاشوند در تیم حفاری برابر تیم هیات قم به برتری رسیدند.

تحقیق حفاری غیر مجاز
تحقیق-حفاری-غیر-مجاز تحقیق با موضوع حفاری غیر مجاز، در قالب word و در 177 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فصل اول: کلیات ، طرح مسأله، هدف و انگیزه پژوهش، اهمیت موضوع، سؤالات پژوهش، فرضیات پژوهش، محدودیت ها و مشکلات پژوهش، روش پژوهش، ساماندهی پژوهش، فصل دوم: موقعیت جغرافیایی و تاریخی جیرفت و سابقه... فایل


مقاله حفاری توأم با بتن ریزی
1395-11-02 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
مقاله حفاری توأم با بتن ریزی به صفحه مقاله حفاری توأم با بتن ریزی خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((مقاله حفاری توأم با بتن ریزی)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند . این فایل توسط گروه محققین آفمَس آماده و استاندارد سازی شده است . در […]
ادام. یک کارشناس انرژی می گوید که کاهش تعداد دکل های حفاری به معنای کاهش حجم تولید نفت امریکا نیست بلکه در بسیاری از اوقات دکل های حفاری پیشرفته تر جایگزین قبلی ها می شود. غم عمیق بر اثر مجروحیت مدتی رو در بیمارستان شهر بستری بود. در اتاق کناری او پیرمردی بود که هیچ را نداشت حسن هر روز به او سر می زد. وقتی دید پرستارهای مرد نیستند که به او رسیدگی کنند، به من گفت فرض کن پدر خودته. یک روز صبح که رفتم به پیرمرد سر بزنم دیدم حسن کاسه ای آب برداشته و صورت پیرمرد را می شوید، این در حالی بود که حسن خودش هم ویلچر ن. مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از نصب و تثبیت دومین دستگاه حفاری در چاه 147 رگ سفید خبر داد. پیشرفته ترین سکوی حفاری نیمه شناور جهان تحویل شد
به گزارش صنعت نیوز، کشتی سازی چین، پیشرفته ترین سکوی حفاری نیمه شناور جهان را که از عمق بسیار زیادی برخوردار است، تحویل داد.
کشتی سازی cimc raffles چین، پیشرفته ترین سکوی حفاری نیمه شناور جهان با عمق بسیار زیاد موسوم به 1 bluewhale را تحویل داد.
سکوی حفاری 1 bluewhale ازقابلیت فعالیت حفاری . در صورتیکه چاه عمیق شما دچار مشکل شود برای تشخیص درست مشکل چاه آب از دوربین های ضد آب استفاده می شود که حتی در عمیق ترین چاه ها جزییات چاه را نمایش می دهند و به راحتی می توان مشکل به وجود آمده را تشخیص داد و به درستی موضوع را برطرف کرد. به این روش ویدیومتری چاه عمیق می گویند. مزیت این روش در صرفه جویی و جلوگیری از گمانه زنی های اشتباه ا. حفاری غیر مجاز در یکی از نقاط دور افتاده تالش کشف شد.
سپهر سپهری مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید، گفت: تجهیزات و ضایعات دکل حفاری… پایان نامه با موضوع نقش سیال حفاری در کاهش هزینه ها

مقدمه :

سیال حفاری به گاز ، مایع و یا گلی که در سیستم حفاری جریان دارد گفته می شود . سیال های حفاری که اساسا برای ایجاد ایمنی ، بالا بردن بازدهی ، کارآیی و افزایش بهره وری اقتصادی در حفاری به ویژه حفاری چاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند به طور کلی به سه گروه گازها ، مایعات و گل حفاری تقسیم می شوند . هر یک از انواع سیالات حفاری دارای مزایا و محاسنی می باشند بنابراین انتخاب بهترین و کارآترین سیال حفاری به عوامل چندی بستگی دارد .

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سیال حفاری می توان تمامی فاکتورهای مؤثر را مشخص نموده و به هر یک از آنها بر اساس یک سیستم امتیاز دهی به هر یک از این فاکتورها امتیازی را نسبت داده و در نهایت بر اساس مجموع امتیازات حاصله از تاثیر فاکتورهای مختلف سیال بیشترین امتیاز را به عنوان مناسب ترین سیال حفاری انتخاب کرد . فاکتورهای موثر بر عملیات حفاری شامل نوع و روش حفاری ، نوع و جنس لایه های سنگی ، حمل و نقل، میزان هزینه و تاثیر بر روی محیط زیست می باشند .

هرز روی سیال حفاری

از جمله مشکلات در ارتباط با سیال حفاری، هرزروی آن و تحمل هزینه های سنگین ناشی از آن است . هرزروی سیال حفاری وارد شدن حجم قابل توجهی از این سیال به درون سازندی که حفاری می گردد می باشد . هرزروی زمانی رخ می دهد که تراوایی سازند به اندازه کافی است یا حفره ها و ش تگی های موجود در … جهت به ادامه مطلب مراجعه نمایید ادامه مطلب پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات حفاری 29 آذرماه سال جاری در اهواز گشایش می یابد. دو دستگاه تراکتوری حفاری غیرمجاز توسط گروه گشت وبازرسی امور منابع آب شهرستان کرمانشاه توقیف گردید. اشیای قدیمی حین حفاری از سوی اداره آب و فاضلاب مشک کشف وبه اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان منتقل شدند. معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ترمیم حفاری های گازکشی شهر زاهدان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست. وقوع آتش سوزی در دکل حفاری 95 استان خوزستان، خسارت های جانی و مالی زیادی را به دنبال داشت. حفاری رها شده در یکی از خیابان های اصلی شهر زاهدان مشکلات فراوانی را برای نین این منطقه به وجود آورده است. در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال کشور تیم ملی حفاری برابر تاسیسات دریایی پیروز شد. هرگونه حفاری برای به دست آوردن اموال تاریخی در استان چهارمحال و بختیاری ممنوع است. رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لالی گفت: اعضای یک باند هفت نفره حفاری غیرمجاز در مناطق کوهستانی آ نا در شهرستان لالی هنگام حفاری برای کشف آثار میراث فرهنگی دستگیر شدند. رکنا: کارگران در پی حفاری در مترو روم موفق به کشف آثارباستانی 1800 ساله با ارزشی شدند که متعلق به خانه قدیمی است. تیم فوتبال استقلال خوزستان در یک مسابقه تدارکاتی برابر ملی حفاری اهواز به تساوی رسید.