حفظ و نگهداشتن اب های زیر زمینی

به نقل از خبرگزاریها در مورد حفظ و نگهداشتن اب های زیر زمینی : آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع همدان هگمتانه- گروه خبر: معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: برداشت سیب زمینی از مزارع زیرکشت این محصول استان آغاز شده است. علی بایگانه افزود: برداشت سیب زمینی از مزارع استان آغاز شده و تا شهریور ماه ادامه دارد. وی با اشاره به سهم 23 درصدی استان همدان در تولید سیب زمینی کشور گفت: از میزان سط. در این مراسم کریمی فیروزجایی با خیرمقدم گویی در سخنان کوتاهی گفت: برگزاری مراسم باعث زنده نگهداشتن راه و نام خواهد بود و ی زنده نگهداشتن یاد را کمتر از شهادت ندانستند و ی عزیز ما با تأسی از حادثه کربلا در ۸ سال دفاع مقدس با ایثار و شهادت خود نظام ی را در مقابل زیاده خواهان حفظ و حراست د. pic_4797 رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی به شدت از مخالفان تش به علت انتقاد از وی انتقاد کرد. نانواکناری نگهداشتن دو فرزند سعد الحریری نخست مستعفی لبنان در عربستان را گروگان گیری و باج خواهی دانست. هرساله عده زیادی از جوانان و خانواده برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره و هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیات اعزام و از آن مناطق بازدید می کنند. عضو ارشد مجلس سنای گفت که سیاست ت این کشور برای نگهداشتن نیروهای نظامی در با قوانین کنگره مطابقت ندارد. در تغییر جزیی کتاب های درسی به روز نگهداشتن آمار و ارقام و اطلاعات منتشر شده در کتاب و تصحیح مطالب ضروری انجام می شود. این نوع تغییرات عندال وم اعمال می شود و تابع مقررات زمانی خاصی نیست. با استفاده از این نرم افزار می توانید فقط با نگهداشتن دوربین روی مسائل ریاضی، پاسخ آن ها را دریافت کنید. http://uupload.ir/files/gy79_%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87.jpg تازه نگهداشتن میوه ها محفظه میوه، مرطوب ترین بخش یخچال است، به همین علت میوه ها زودتر اب می شوند! بنابراین، «چند اسفنج خشک» درآن قرار دهید تا با جذب رطوبت،تازگی میوه ها تامدت ها حفظ شود! iribnews آلوده بودن مسواک می تواند موجب به وجود آمدن بیماری های دهان و دندان شود.کافیست چند دستورالعمل ساده را که در زیر به آنها اشاره شده برای تمیز نگهداشتن مسواک خود بکار ببندید. در سیصد و سی و دومین جلسه علنی شورای ی شهر تهران، اعر دبیر دبیران شورایاری منطقه یک درباره مشکلات این منطقه اظهار داشت: حفاظت از باغ های قدیمی و نگهداشتن باغات از اوجب واجبات در منطقه یک است. قانونگذاران اتحادیه اروپا در راستای تلاش برای حفظ و زنده نگهداشتن از همکاری «بانک سرمایه گذاری اروپا» (eib) با ایران حمایت د.
خبرگزاری رویترز از رایزنی های اروپایی ها برای تدوین طرحی جهت افزایش فشارها علیه ایران به منظور جلب… محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در همایش ملی «روایت علمی پل بعثت» گفت: وظیفه هنرمندان بیان و زنده نگهداشتن افتخارات و ارزش های این مملکت است. در بین سیستم عامل هایی که اپل تا کنون ارائه داده، می توان به جرات گفت که ios 11 یکی از پر سر و صدا ترین آن ها بوده است به طوری که حتی ورژن های جدید آن هم دارای بمب خبری است. از آن جا که اپل به شدت به دنبال راضی نگهداشتن کاربر[ادامه مطلب] ایسنا نوشت: نخست لبنان گفت که در دیدارش با رئیس پارلمان اهمیت دور نگهداشتن لبنان از اختلافات منطقه ای و تمرکز کلی بر روی منافع کشور تمرکز شد.
قانونگذاران اتحادیه اروپا در راستای تلاش برای حفظ و زنده نگهداشتن از همکاری «بانک سرمایه… پلدختر گفت: مقام آن قدر بالا و والا است که در روز قیامت اجازه شفاعت دارند ما باید قدر را بدانیم و با شرکت در مجالس در زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها تلاش کنیم پایین نگه داشتن نرخ بهره بانکی و نیز چاپ اسکناس از سوی بانکهای مرکزی کشورهای دنیا نه تنها رونق اقتصادی را برای کشورها به ارمغان نیاورده بلکه ارزش پول ملی را هم کاهش داده است.

خواص عقیق در روایات: نرسیدن غم و مصیبت به حامل آن، دوری از آتش عذاب،حرز و نگهبان در مسافرت ها، نگهداشتن از مرگ بد،روایت است دستی که در آن عقیق باشد اگر به دعا بردارند رد نشود.
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به تجربه مصادره دارایی بانک مرکزی ایران، گفت: نگهداشتن پول در خارج از کشور در چنین شرایطی منطقی نیست و بانک مرکزی باید تمهیداتی برای مصون این اموال از مصادره بی شد. کاخ سفید واشنگتن روز دوشنبه اعلان کرد: انتظار می رود دونالد ترامپ امروز تصمیم های تازه خود را در باره مهاجرت با عنوان «امن نگهداشتن مردم » اعلان کند. کمپیر kumpir مواد لازم سیب زمینی بزرگ 1 عدد سویس 2 عدد ذرت 1 ق غ نخود فرنگی 1 ق غ پنیر پیتزای رنده شده 3 ق غ کره نصف ق غ ماینز و سس گوجه فرنگی زیتون برای تزیین طرز تهیه فر را در دمای 250 درجه تنظیم و روشن کنید. سیب زمینی را شسته و خشک کرده داخل فویل آلومینیوم در قسمت بالای فر قرارداه داخل فر بگذارید. پخت آنها را با فرو خلال دندان کنترل کنید. بعد از پخت از فویل خارج کرده تا سیب زمینی کباب و سرخ شود. از فر خارج کرده و یک سوم بالای آن را با چاقو ببرید. برای ریختن مواد داخل سیب زمینی با کمک قاشق کمی از داخل سیب زمینی را بردارید. داخل سیب زمینی داغ ابتدا کره را بمالید با کمک چنگال کره را با سیب زمینی داخل آن مخلوط کرده و سیب زمینی را پوره کنید مواظب باشد پوست سیب زمینی آسیب نبیند. سپس پنیر را بریزید و بقیه مواد را داخل سیب زمینی با سلیقه خود بریزد و درآ ماینز و سس گوجه را ریخته و آن را تزیین کنید. نکته : سوسیس ها را قبلا کمی تفت دهید دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب می گوید وقتی بحث از خصوصی نگهداشتن اطلاعات به میان می آید، هیچ رایانه ای ایمن نیست. ادامه: ترامپ از ایمیل یا رایانه استفاده نمی کند مسئول ثبت رکوردهای ایران در کتاب گینس گفت: نام تیم ملی فوتبال ایران با بیشترین کلین شیت (بسته نگهداشتن دروازه ) وارد کتاب رکوردهای جهان (گینس) شد. نقش سرنشین کنار راننده در ایران:
۱- کشیدن بقیه کمربند ایمنی راننده و نگهداشتن آن هنگام مشاهده افسر راهنمایی و رانندگی
۲- نگهداشتن فرمان اتومبیل هنگامی که راننده دستش بند است
۳- دادن شماره تلفن راننده به سرنشینان خودروی بغلی
۴- تعویض دنده هنگامی که راننده در حال مکالمه با تلفناست
۵- تیکه انداختن به عابرین پیاده
۶-. در مراسمی با حضور محمد رضا زارع فرماندار، جمعی از مسئ ین ادارات ونهادها ، 400 نهال زیتون در جنگل شهید فرهمند آباده غرس گردید. مهدی رهنما شهردار آباده ، هدف از این کار را زنده نگهداشتن یاد وخاطره ، ترویج درختکاری وحفظ منابع طبیعی وتوسعه پارکها وجنگلها عنوان نمود. پارکجنگلی شهید فرهمند آباده در شمال ورودی آباده قرار دارد املت سیب زمینی patates omlet مواد لازم سیب زمینی متوسط 3 عدد هویچ رنده شده 1 عدد جعفری خورد شده یک استکان تخم مرغ 4 عدد روغن مایع نصف استکان نمک و فلفل سیاه طرز تهیه سیب زمینی ها را پوست کنده به مربع های کوچک بریده و در تابه ای تفلونی با روغن مایع آنها را سرخ کنید. هویچ ها را داخل آن ریخته و درب تابه را گذاشته تا آنها کمی پخته و نرم شوند. در آ جع. شبکه الجزیره درباره درشت گویی های مقامات یی با مصطفی خوش چشم رو مه نگار از تهران و ریچارد کتزمن تحلیلگر از مرکز خدمات پژوهشی کنگره از واشنگتن و الی گرانمایه تحلیلگر در شورای روابط خارجی اروپا از لندن گفت و گو کرده است. بر مبنای این تحلیل، رویکرد کنونی برگشتن به محور شرارت نامیدن ایران است ولی قصد نگهداشتن را دارند؛ اما ممکن است از . کوکو کدو سیب زمینی patatesli kabak mücveri مواد لازم کدو 1 عدد تخم مرغ 1 عدد سیب زمینی 1 عدد پیاز 2 عدد متوسط مقداری جعفری آرد 3 الی 4 ق غ نمک و فلفل سیاه فلفل قرمز ( خواستی داشتی pul biber ) روغن برای سرخ طرز تهیه پیاز و جعفری را ریز خورد کنید. سیب زمینی و کدو را رنده و آبشان را بگیرید.در کاسه ای تمامی مواد را به ترتیب بالا به پایین ریخته و مخلوط کنید. در تابه تفلون روغن را ریخته و داغ کنید و از این مواد یک ق غ برداشته و داخل تابه بریزید و با پشت قاشق کمی شکل دهید سپس آنروی آن را نیز سرخ کنید. پس از انتشار خبر معدوم سازی سیب زمینی ها در استان فارس به بهانه تنظیم بازار یا فاسد شدن، این بار نوبت به سیب درختی رسیده است، به طوری که اخبار رسیده از انباشته شدن سیب درختی در انبار ها و فساد آنها حکایت دارد. متأسفانه کشاورزی در ایران به روش سنتی انجام می شود و هرساله بازار محصولات کشاورزی با تولید انبوه یک محصول و کاهش تولید در مح. دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دیدار لودریان سیاست اروپا در امتیازدهی به برای نگهداشتن واشنگتن در را انفعال و تسلیم شدن در برابر بازی روانی ترامپ خواند و تأکید کرد که توان دفاعی ایران تهدیدکننده هیچ کشوری نیست. بغض دارم. پست صادق باعث شد مریضی ِ بابایی برام پر رنگ تر بشه و غم از دست دادنش و فکر نبودنش تنمو بلرزونه. امسال قرار بود سال خوبی بشه. خداروشکر برای من تا اینجا سال خوبی بود. هر چند چپ و راست نحسی دیدم تو زندگی دوستام. مریضی. بی مادری. قهر. ش ت.هر چند اشک ریختم با غمشون. هر چند ته دلم ترسیدم. ولی دل به خودت بستم و گفتم خیالی نیست. حکمتت بوده. کم کم یاد خواهی گرفت
تفاوت ظریف میان نگهداشتن یک دست و زنجیر یک روح را
این که عشق تکیه نیست و رفاقت، اطمینان خاطر
و یاد می گیری که بوسه ها قرارداد نیستند
و هدیه ها، معنی عهد و پیمان نمی دهند.

کم کم یاد می گیری
که حتی نور خورشید هم می سوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری
باید باغ ِ خودت را پرورش دهی به جای این که
منتظر ی . نگهداشتن جمعیت در خوزستان برنفت و پتروشیمی مقدم است / هنوز پول ماسک‌های توزیع شده بین مردم را پرداخت نکرده‌ایم استاندار خوزستان با اشاره به اینکه نگهداشتن جمعیت در خوزستان بر هر ثروتی اعم از نفت و پتروشیمی مقدم است، گفت: نه تنها مصوبه ویزیت رایگان هنوز حل نشده بلکه هنوز پول ماسک‌های توزیع شده بین مردم را پرداخت نکرده‌ایم. خبرگزاری فارس: نگهداشتن جمعیت در خوزستان برنفت و پتروشیمی مقدم است / هنوز پول ماسک‌های توزیع شده بین مردم را پرداخت نکرده‌ایمعبدالحسن مقت در نشست کارگروه مقابله با گرد و غبار و کارگروه احیای تالاب‌های استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مهمانسرای استانداری خوزستان تشکیل شد اظهار کرد: منشا داخلی در تولید گرد و غبار را باید باور کنیم، مشکل اصلی خوزستان عملی نشدن تعهدات دستگاه‌های اجرایی در داخل استان است. وی اضافه کرد: تامین حق آبه هورالعظیم احتیاجی به پول و اعتبار ندارد، همچنین معلوم نیست حق آبه شادگان و کارون را باید کدام دستگاه تامین کنند؟! استاندار خوزستان تصریح کرد: ما باید پاسخگوی منشا داخلی گردوغبار باشیم و در این زمینه، آبگیری سدهای بالادست کرخه و برداشت‌های آب در بالادست از یک سو و تصویب حق آبه هورالعظیم از سوی دیگر با تصویب حق آبه هورالعظیم در تناقض است. مقت با تاکید بر اینکه مصوبه ت برای مقابله با گردو غبار در بهمن ماه سال گذشته 17 هزار میلیارد ریال بار مالی دارد اما ت پولی برای اجرای این مصوبات در دست ندارد افزود: البته این مسئله مانع استفاده از امکانات استانی نبوده است. *هنوز پول ماسک‌های توزیع شده بین مردم را پرداخت نکرده‌ایم!
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نگهداشتن جمعیت در خوزستان بر هر ثروتی اعم از نفت و پتروشیمی مقدم است گفت: در امارات و کویت همه روزه با مشکل گرد و غبار روبه رو هستند اما با شرایطی متفاوت؛ در اینجا نیز باید اقداماتی انجام شود که شهروندان همراهی ت را باور کنند. استاندار خوزستان در ادامه خطاب به معاون رئیس جمهور و هیئت همراه، را ارهایی برای مقابله مقطعی با معضلات ناشی از گرد و غبار ارائه داد و گفت: هزینه‌های اورژانس برای بیماری‌های ناشی از گردو غبار کمتر از 2 میلیون ریال نمی‌شود اما نه تنها مصوبه ویزیت رایگان هنوز حل نشده بلکه هنوز پول ماسک‌های توزیع شده بین مردم را پرداخت نکرده‌ایم که این خود معضل است و باید ت به آن توجهی ویژه کند! مقت در ادامه، خواستار رهاسازی آب در حوضچه‌های خشک شده هورالعظیم و محقق شدن تعهدات سایر دستگاه‌ها اعم از وزارت نفت و نیرو و منابع طبیعی شد و افزود: هنوز مشخص نیست که عملیات نفتی در هورالعظیم چگونه باید ساماندهی شود که این رویه نیز نیاز به برنامه‌ریزی ویژه‌تری دارد. بسم الله
گزیده ای از بیانات معظم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر خم
* زنده نگه داشتن غدیر، زنده نگه داشتن است مسئله ی ت و مسئله ی ولایت و زنده نگهداشتن غدیر، به یک معنا زنده نگهداشتن است. مسئله فقط مسئله ی شیعه و معتقدین به ولایت المؤمنین (علیه السلام) نیست. اگر ما مردم شیعه و مدعی پیروی از المؤمنین حقیقت غدیر را درست تبیین کنیم، هم خودمان درک کنیم، هم به دیگران معرفی کنیم، خود مسئله ی غدیر میتواند وحدت آفرین باشد. بحث اعتقاد قلبی و اتصال یک نحله ی دینی و مذهبی به یک اصل اعتقادی، یک بحث است؛ شناخت مسئله، بحث دیگری است. عالی ترین مسئله در باب تشکیل جامعهی ی و نظام ی و دنیای ی را در مسئله ی غدیر متجلی کرده است. ۱۳۹۱/۰۸/۱۰ ادامه مطلب با همت و تلاش شورای ی و دهیاری و شما مردم عزیز روستا پارک کوچک و زیبای روستا در حال افزایش وسعت و فضایی برای پارک خودرو و همچنین در ضلع مجاور منزل جناب ماندگار دیوار کشی و مرتب سازی انجام میگردد که امید است دوستان عزیز با نگهداری و مواظبت اموال و همچنین تمیز نگهداشتن این مجموعه ارزشمند که در واقع در بین روستاهای مجاور مثلاین مجموعه . یک پیش غذا یا خورکی خوشمزه با استفاده از سیب زمینی سرخ و پنیر چدار. این غذا را گرم و با سس مورد علاقه سرو کنید. سیب زمینی سرخ نوعی از سیب زمینی است که در اصل در پرورش یافته است. البته شما می توانید از سیب زمینی های پوست نازک زرد معمولی هم برای این غذا استفاده کنید محرم عاشورا اربعین‏ در کلام ی بزرگوار ما به برکت محرم و با همین تحلیل و منطق، خون را بر شمشیر پیروز کرد. این یک نمونه است که شما دیدید.

اهمیت اربعین در آن است که با تدبیر الهی در این روز خاندان پیغمبر و یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

حادثه‏ی کربلا باید زنده بماند.

حکومت و حاکمیت و اعلای کلمه‏ی و ایجاد امید به برکت ی در دل مستضعفان عالم، آثار محرم است.

این‏جانب همه‏ی مردم - بخصوص جوانان - را به ... گرم نگهداشتن مراسم عزاداری سالار شهیدان حسین‏بن‏علی توصیه می‏کنم.

درسی که اربعین به ما می‏دهد، زنده نگهداشتن یاد حقیقت و خاطره‏ی شهادت در مقابل طوفان تبلیغات دشمن است.

روح نهضت ما و جهتگیری کلی و پشتوانه‏ی پیروزی آن، همین توجه به حضرت ‏عبداللَّه(علیه الصّلاةوالسّلام) و مسایل مربوط به عاشورا بود.

عاشورا را نگه داشت.

قمه‏زدن هم از آن کارهای خلاف است. ... کار غلطی است که عده‏یی قمه‏ها را بگیرند و به سرهای خودشان بزنند. ... کجای این، عزاداری است؟! این جعلی است. اینها چیزهایی است که از دین نیست. بلاشک خدا راضی نیست. ... این قطعاً خلاف است. حسین به این معنا راضی نیست.

انی که از خاندان وحی و نبوت اسیر شدند، عزیزترین و شریفترین انسانهای تاریخ بودند.

واقعه‏ی کربلا در روز عاشورا یک فصل عظیم از تاریخ ماست.

یکی از بزرگترین نعمتها برای جامعه‏ی شیعی ما، نعمت خاطره و یاد حسین‏بن‏علی، محرم و عاشورا است.

ماه محرم، ماه تعلیم مجاهدت فی‏سبیل‏اللَّه به وسیله‏ی برترین خلایق، حضرت اباعبداللَّه (علیه‏السّلام) است.

احترام عاشورای حسینی و محرم برای مردم ما یک فریضه و امر بزرگ و مهم به‏شمار می‏رود. ام کلثوم دختر کوچک حضرت زهرا (س) بود و خواهر حضرت زینب که بسیار دانا و سخنور فصیح و بلیغی بود که از پدر و مادری که نظیرش در دنیا نبوده و نخواهد بود بدنیا آمده بود و در زنده نگهداشتن یاد و خاطرات کربلا و ابلاغ آن به دنیا نقش اساسی داشته است . ام وهب همسر یکی از ی کربلا بود که پس از شهادت همسرش بر بالین وی حاضر شد و توسط یکی از غلامان شمر با. شاید یک را ار خوب و موثر برای زمانیکه انسان برای تصمیم گیری و انجام امور دچار تردید می شود اندکی تامل و درنگ باشد . گاهی گذشت زمان مشکلات را برطرف می کند و خودبخود راه حل مساله پیدا می شود . به هرحال به نظر می رسد گاهی با اندکی درنگ و تامل و صبر و به عبارتی دست نگهداشتن و البته کمک و یاری خواستن از خدا و ائمه راه صحیح را می توان یافت . به . بسوز ای دل که امروز اربعین است / عزای پور ختم المرسلین است قیام کربلایش تا قیامت /سراسر درس، بهر مسلمین است اربعن حسینی تسلیت باد . . . به یاد کربلا دل‏ها غمین است دلا خون گریه کن چون اربعین است . . . . . . بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن / جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن شـد چـهـلـم روز عــزای حـسـیــن / جــان جــهــان بـــاد فدای حـسی. کانال روز و نیروی زمینی در تلگرام
کانال روز و نیروی زمینی بهترین کانال روز و نیروی زمینی جدید ترین کانال روز و نیروی زمینی کانال های روز و نیروی زمینی ادامه مطلب کلیک کنید گزیده ای از بیانات معظم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر خم
* زنده نگه داشتن غدیر، زنده نگه داشتن است مسئله ی ت و مسئله ی ولایت و زنده نگهداشتن غدیر، به یک معنا زنده نگهداشتن است. مسئله فقط مسئله ی شیعه و معتقدین به ولایت المؤمنین (علیه السلام) نیست. اگر ما مردم شیعه و مدعی پیروی از المؤمنین حقیقت غدیر را درست تبیین کنیم، هم خودمان درک کنیم، هم به دیگران معرفی کنیم، خود مسئله ی غدیر میتواند وحدت آفرین باشد. بحث اعتقاد قلبی و اتصال یک نحله ی دینی و مذهبی به یک اصل اعتقادی، یک بحث است؛ شناخت مسئله، بحث دیگری است. عالی ترین مسئله در باب تشکیل جامعهی ی و نظام ی و دنیای ی را در مسئله ی غدیر متجلی کرده است. ۱۳۹۱/۰۸/۱۰ http://s3.picofile.com/file/7404945799/21.gif مبتکرهای یی مشکل گرفتن چتر با دست رو حل . خیلی ها هستن که فقط بخاطر اینکه دوست ندارن چتر رو نگه دارن، ترجیح میدن بدون چتر زیر بارون برن. یک شرکت یی حالا با ابتکاری که کرده مشکل این افرادو برطرف کرد. چترهای جدید این شرکت که با نام «نوبرلا» عرضه شدن چیزی مثل کوله پشتی هستن؛ میپوشید و روی سر میکشید. نیازه به نگه داشتن با دست ندارن. البته ا. بسمه تعالی 8 آبان سالگرد شهادت محمد حسین فهمیده است. به همین مناسبت امروز به عنوان روز بسیج دانش آموزی نامیده شده است . بسیج دانش آموزی نهادی است برای تحقق منویات بنیانگذار ایران مبنی بر تشکیل بیست میلیونی . این نهاد ، در جهت زنده نگهداشتن شه و همچنین ترویج روح ایثارگری آنان در میان دانش آموزان تلاش می کند. معاون جهاد کشاورزی مباحث مطرح شده مبنی بر واردات سیب زمینی به کشور را تکذیب کرد و گفت: حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن سیب زمینی در کشور تولید می شود. سیب زمینی اسکلوپ که سیب زمینی پخته شده به نحوه فرانسوی است. با ما همراه باشید تا دستور پخت متفاوت برای سیب زمینی را آموزش ببینید. 1 – کشیدن بقیه کمربند ایمنی راننده و نگهداشتن آن هنگام مشاهده افسر راهنمایی و رانندگی 2 – دادن شماره تلفن راننده به سرنشینان خودروی بغلی 3 – تعویض دنده هنگامی که راننده در حال مکالمه با تلفن است 4 – تیکه انداختن به عابرین پیاده 5 – جیغ زدن هنگام عبور از داخل تونلها 6 – دادن به دیگر رانندگان بخاطر رانندگی بد آنها 7 – تشویق راننده برا. سیب زمینی هایی که بخشی از آن ها به رنگ سبز درآمده است بالقوه می توانند محتوی نوعی سم به نام “گلیکو آلکالویید” یا ga باشند که بطور طبیعی در سیب زمینی به وجود می آید و برای سلامت انسان زیانبار است. اما دانشمندان می گویند که فقط با ب قسمت های سبز شده می توان بخش اعظم سم تولید شده را از سیب زمینی جدا کرد و به این ترتیب، خطر را کم کرد.