حق دخ در امور داخلی ایران را ندارد

به نقل از خبرگزاریها در مورد حق دخ در امور داخلی ایران را ندارد : سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه نشست سران اتحادیه عرب گفت: جزایر سه گانه ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند. ایران نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد/ جزایر سه گانه، ایرانی بوده و خواهد ماندبهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب، ضمن ابراز تاسف و نا سندی از تکرار برخی ادعاهای بی ثمر و واهی پیرامون ایران اظهار داشت: ایران بارها اعلام کرده است اساسا نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و همواره به حسن همجواری، احترام به حق حاکمیت ت ها و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها به عنوان اصول و قواعد مسلم و منطبق با قانون اساسی کشور و تمامی موازین بین المللی پایبند است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] امور خارجه ت جدید اتریش در گفتگو با یک رو مه این کشور تاکید کرد که قصد مداخله و اظهارنظر درباره مسائل داخلی ایران را ندارد. وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که این وزارتخانه هیچ صفحه و حساب کاربری در «اینستاگرام» ندارد. معاون امور خارجه روسیه گفت مسکو به واشنگتن هشدار می دهد در امور داخلی ایران مداخله نکند. سناتور ارشد روس در واکنش به تشکیل جلسه شورای امنیت درباره ایران به درخواست ، مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورمان را محکوم کرد. ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی من یونایتد تاکید کرد که سر ال فرگوسن دخ ی در امور باشگاه و تصمیمات وی ندارد. مردم دامغان در مجلس با اشاره اینکه در فکر پرداخت بدهی 21 میلیارد دلاری خود باشد گفت: ایران به بیگانگان اجازه دخ در امور داخلی کشور را نمی دهد. عضو هیئت رئیسه خانه احزاب گفت: اقدام وزارت امور خارجه باید با جدیت به وسیله وزارت خارجه ما پاسخ داده شود و به عنوان دخ در امور داخلی محکوم شود. معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: بهزیستی در امور کمپ های ترک اعتیاد که به صورت غیرمجاز تاسیس شده و فعالیت می کنند، اجازه هیچ گونه ورود و دخل و تصرفی را ندارد. عضو هیئت رئیسه شورای شهر گفت:شورا حق دخ در امور اجرایی شهرداری را ندارد و نمی تواند در واگذاری های املاک و اراضی شهرداری مستقیما ورود کند و طرح پیشنهاد دهد. مصطفی زهرانی، مدیرکل امور راهبردی دفتر مطالعات و بین المللی وزارت امور خارجه: مواجهه ایران با ترامپ از دو زاویه و مسائل منطقه ای قابل بررسی است. خلاف ت اوباما، ترامپ تلاش خواهد کرد تا مانند… سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، از ایران خواست به آنچه مداخله تهران در امور داخلی فلسطین نامید، پایان دهد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، «نبیل ابوردینه»  گفت: ایرانی که در تغذیه جنگ های داخلی در جهان عرب دست داشته، حق ندارد به زبانی صحبت کند که جز در راستای منافع و دشمنان امت نیست. وی در ادامه ایران را به پا. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: هیچ رابطه ای بین و امور دفاعی کشور وجود ندارد و اصولا مسئله دفاع در مذاکرات هسته ای جایی نداشته است. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: هیچ رابطه ای بین و امور دفاعی کشور وجود ندارد و اصولا مسئله دفاع در مذاکرات هسته ای جایی نداشته است. سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ روابطی بین ایران و وجود ندارد و آنچه هم که تاکنون انجام شده فقط درخصوص بوده است. غلامعباس آرام (1363-1282ش/ 1984-1903م) سناتور، سفیر و یکی از ان امور خارجه ایران در دوران حکومت محمّدرضا پهلوی بود. وی در ک نه های منوچهر اقبال، علی امینی، اسدالله علم، حسنعلی منصور و عباس هویدا سمت وزارت امور خارجه ایران را بر عهده داشت...
کارشناس مسائل گفت: اقدامات مداخله جویانه در امور داخلی ایران مغایر با منشور سازمان ملل است. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مصاحبه‎ای مطبوعاتی گفت که ایران هیچ مداخله نظامی در یمن ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه روز گذشته وزارت امور خارجه گفت: ت و ملت ایران تجربه بسیار تلخی از دخ های کلامی گاه و بیگاه و بی مورد مقامات یی در امور داخلی خود دارند و به هیچ وجه چنین بیانیه های مداخله جویانه ای را نمی پذیرند. سخنگوی حزب مردم سالاری گفت: اقدام اخیر وزارت امور خارجه صد در صد مداخله در امور داخلی کشورمان است. هماهنگ کننده اسبق کاخ سفید در امور خاورمیانه و منطقه خلیج فارس در یادداشتی نوشته به نظر می رسد رئیس جمهور علی رغم لفاظی ها گزینه مدونی برای اقدام نظامی علیه ایران ندارد. قدرت فدراسیون فوتبال بر امور فنی هیچ تاثیری ندارد و همچنین قدرت مدیرباشگاهی هم بر امور فنی آن باشگاه نقش نمی بندد؛ کلیه امور انتخاب بازیکنان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تنها بر عهده سرمربی است هر چند همواره تاکید ما توجه به استعدادهای ناب فوتبال کشور است. هماهنگ کننده اسبق کاخ سفید در امور خاورمیانه و منطقه خلیج فارس در یادداشتی نوشته به نظر می رسد رئیس جمهور علی رغم لفاظی ها گزینه مدونی برای اقدام نظامی علیه ایران ندارد. سخنگوی وزارت خارجه، در واکنش به بیانیه نشست سران اتحادیه عرب علیه کشورمان با بیان اینکه ایران نیازی به دخ در امور داخلی دیگران ندارد، گفت: جزایر سه گانه ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند و تکرار دروغ و ادعا در این باره واقعیات تاریخی را تغییر نمی دهد. ایران در سازمان ملل در نامه ای اعتراضی به دبیرکل و رئیس شورای امنیت اقدامات مداخله جویانه فاحش ت در امور داخلی کشورمان را در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل و برخلاف اصول و اه منشور ملل متحد خواند. امروز پنل تخصصی چالش های خاورمیانه کنفرانس مونیخ، شاهد چهار سخنرانی بسیار مهم بود. محمد جواد ظریف، امور خارجه کشورمان، به همراه چاوش اوغلو، امور خارجه ترکیه، عادل الجبیر امور خارجه عربستان و همچنین آویگدور لیبرمن، جنگ رژیم هر یک دیدگاه های خود را در مورد چالش های فعلی در خاورمیانه و رهیافت های ممکن برای حل آنها ارائه دادند. همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ روابطی بین ایران و وجود ندارد و آنچه هم که تاکنون انجام شده فقط درخصوص بوده است. خبرگزاری فارس: کویت: گفت وگو با ایران منوط بر عدم مداخله در امور داخلی کشورهای منطقه استمعاون خارجه کویت با ادعای دخ ایران در امور داخلی کشورهای منطقه، انجام گفت و گوهای بیشتر با تهران را منوط به قطع چنین رویکردی برشمرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، معاون خارجه کویت روز چهارشبنه تاکید نمود که هرگونه گفت و گو با ایران باید بر اساس عدم مداخله در امور داخلی باشد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه روز گذشته وزارت امور خارجه گفت: « ت و ملت ایران تجربه بسیار تلخی از دخ های کلامی گاه و بیگاه و بی مورد مقامات یی در امور داخلی خود دارند و به هیچ وجه چنین بیانیه های مداخله جویانه ای را نمی پذیرند.» رئیس جمهور با بیان اینکه همواره با دو کشور عمان و کویت روابط دوستانه و صمیمانه ای داشته ایم گفت: ایران هیچگاه نه به فکر به کشوری و نه مداخله در امور داخلی آن و نه تحمیل عقاید دینی، مذهبی و خود بوده است. نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت، نسبت به دخ در امور داخلی ایران و حمایت از اقدامات ابکارانه اعتراض کرد. سوشما سوراج امور خارجه هند گفت: کشمیر یک موضوع کاملا داخلی است و پا تان حق ندارد آن را در مجامع بین المللی مطرح کند. «آندری کلیموف» رئیس کمیته حفظ حاکمیت در شورای روسیه، اعلام کرد که برای دخ در امور داخلی کشور ها میلیارد ها دلار هزینه می کند. ایسنا نوشت: مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعایی بی اساس و تکراری، گفت: ایران در امور داخلی کشورهای منطقه دخ می کند. ابراهیم کالین در یادداشت اخیر خود با انتقاد از سیاست های کشورهای اروپایی در قبال ترکیه، این کشورها را به تلاش برای دخ در امور داخلی کشورش متهم کرد. امور خارجه سابق استرالیا گفت:هیچ مدرکی مبنی بر نقض از سوی ایران وجود ندارد. انقلاب در امور حج و زیارت گفت: ایران در صورتی که شرایطش از طرف عربستان پذیرفته شود، تصمیمی برای تعطیلی حج امسال ندارد. امور خارجه عراق گفت که موضع عراق در ایجاد روابط با کشورهای دنیا ثابت است و ایران در امور کشور ها دخ نمی کند. تهران- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی از دستگاه دیپلماسی خواست که به وظایف خود در خصوص هشدار به مداخله گران در امور داخلی کشور عمل کند. مهر نوشت: خارجه بحرین با متهم ایران به دخ در امور دیگر کشورها گفت: ایجاد روابط خوب با ایران در گرو عدم مداخله این کشور در امور داخلی دیگر کشورها و توقف حمایت از تروریسم است. ابراهیم کالین در سخنانی با تاکید بر اهمیت حفظ ثبات ایران گفت مداخله در امور داخلی ایران، با واکنش شدید مواجه خواهد شد. ایسنا نوشت: مشاور امور بین الملل ی گفت: ایران هیج نقشی در عملیات کرکوک ندارد و اکثریت مردم کرد عراق با کار جاه طلبانه آقای بارزانی مخالف هستند. سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن نکوهش استراتژی جدید در قبال پا تان گفت: به مداخله در امور داخلی و تعیین تکلیف برای کشورهای منطقه خاتمه دهد. میرزا تقی خان کبیر ( 1268 - 1222 هـ ق )، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین دارای روحیه ای اصلاح طلب و عشق عمیق وی به استقلال و و اقتدار ملت مسلمان ایران، او که مصلحی چنین تشنه اصلاح، سیاستمداری چنان شیفته استقلال و زمامداری چنین خیرخواه ملت، نه تنها در تاریخ دو هزار و چند صد ساله ایران بلکه در تاریخ جهان، کم نظیر و کمیاب است. اصلاحات داخلی در زمینه اعتلای فرهنگ، تنظیم اقتصاد و تطهیر عرصه سیاست کشور، اقدام در جهت احیای دین و بسط عد در سطح جامعه، مبارزاتش در جهت قطع نفوذ اجانب و استعمارگران، و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، ریشه کن نمودن فقر که طی سه سال و صدارت میرزا تقی خان کبیر انجام گرفت، همه قابل تحسین است.

کبیر اقدامات فراوانی در دوره کوتاه صدارت خود به شرح زیر نمود:

تأسیس دارالفنون - نشر علوم جدید - ترویج صنایع جدید - فرستادن ایرانیان به خارج برای تحصیلات و تدریس در ایران - ترویج ترجمه و انتشار کتب علمی - ایجاد رو مه و انتشار کتب- مبارزه با فساد (که چون مرضی مزمن در همه شئون زندگانی ایران رخنه کرده بود) - تقویت بنیه اقتصادی کشور- است اج معادن - بسط کشاورزی و آبیاری - توسعه تجارت داخلی و خارجی- کوتاه دست اجانب در امور کشور - تعیین مشی معینی در سیاست خارجی- اصلاح امور مالی و تعدیل بودجه- ایجاد امنیت و استقرار ت - تنظیم و سر و سامان دادن به قشون ایران - ایجاد کارخانه های اسلحه سازی - اصلاح امور قضایی - تأسیس چاپارخانه – تاسیس بیمارستان و... زندگینامه کبیر از بدو تولد تا مرگ رئیس تحالف ملی عراق با تاکید برعدم دخ کشورهای خارجی در امور داخلی ایران، گفت: قطعاً سیاست تحریک به خشونت به نفع صلح و امنیت در ایران و منطقه نیست. وتوی پیش نویس قطعنامه ضدایرانی توسط روسیه و دخ مجدد در امور داخلی ایران از جمله موضوعات اخبار «ایران در جهان» طی 24 ساعت گذشته بود. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مصاحبه‎ای مطبوعاتی گفت که ایران هیچ مداخله نظامی در یمن ندارد. دستیار ویژه رئیس مجلس شورای ی در امور بین الملل در خصوص اصابت موشک حوثی ها به ریاض گفت: این سخنان ایالات متحده کذب بوده و این موشک ها هیچ ارتباطی با ایران ندارد. معاون امور خارجه روسیه گفت: ما کماکان به ت واشنگتن تاکید می کنیم که هیچ جایگزینی برای وجود ندارد و این توافق از سوی و دیگر طرف ها باید حفظ شود. سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه گفت ترامپ در برخورد با توافقنامه هسته ای ایران گزینه های متعددی در پیش رو ندارد.