حق دخ در امور داخلی ایران را ندارد

به نقل از خبرگزاریها در مورد حق دخ در امور داخلی ایران را ندارد : سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه نشست سران اتحادیه عرب گفت: جزایر سه گانه ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند. ایران نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد/ جزایر سه گانه، ایرانی بوده و خواهد ماندبهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب، ضمن ابراز تاسف و نا سندی از تکرار برخی ادعاهای بی ثمر و واهی پیرامون ایران اظهار داشت: ایران بارها اعلام کرده است اساسا نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و همواره به حسن همجواری، احترام به حق حاکمیت ت ها و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها به عنوان اصول و قواعد مسلم و منطبق با قانون اساسی کشور و تمامی موازین بین المللی پایبند است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] امور خارجه ت جدید اتریش در گفتگو با یک رو مه این کشور تاکید کرد که قصد مداخله و اظهارنظر درباره مسائل داخلی ایران را ندارد. وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که این وزارتخانه هیچ صفحه و حساب کاربری در «اینستاگرام» ندارد. معاون امور خارجه روسیه گفت مسکو به واشنگتن هشدار می دهد در امور داخلی ایران مداخله نکند. نجیب تون رزاق در اظهاراتی بی اساس، از ایران خواست از «دخ » در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه خودداری کند. ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی من یونایتد تاکید کرد که سر ال فرگوسن دخ ی در امور باشگاه و تصمیمات وی ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: مسئله موشکی بحثی است کاملا داخلی و ارتباطی به هیچ فرد یا کشور خارجی ارتباط ندارد. عضو هیئت رئیسه خانه احزاب گفت: اقدام وزارت امور خارجه باید با جدیت به وسیله وزارت خارجه ما پاسخ داده شود و به عنوان دخ در امور داخلی محکوم شود. انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این ادعا که ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخ می کند، ایران را به حمایت موشکی از انصارالله یمن محکوم کرد. معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: بهزیستی در امور کمپ های ترک اعتیاد که به صورت غیرمجاز تاسیس شده و فعالیت می کنند، اجازه هیچ گونه ورود و دخل و تصرفی را ندارد. عضو هیئت رئیسه شورای شهر گفت:شورا حق دخ در امور اجرایی شهرداری را ندارد و نمی تواند در واگذاری های املاک و اراضی شهرداری مستقیما ورود کند و طرح پیشنهاد دهد. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: هیچ رابطه ای بین و امور دفاعی کشور وجود ندارد و اصولا مسئله دفاع در مذاکرات هسته ای جایی نداشته است. سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، از ایران خواست به آنچه مداخله تهران در امور داخلی فلسطین نامید، پایان دهد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، «نبیل ابوردینه»  گفت: ایرانی که در تغذیه جنگ های داخلی در جهان عرب دست داشته، حق ندارد به زبانی صحبت کند که جز در راستای منافع و دشمنان امت نیست. وی در ادامه ایران را به پا. مشاور فرمانده کل قوا درامور دفاعی گفت: مردم ایران با آمدن به خیابان ها پاسخ دخ های در امور داخلی ایران را دادند.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، از ایران خواست به آنچه مداخله تهران در امور داخلی فلسطین نامید، پایان دهد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، «نبیل ابوردینه»  گفت: ایرانی که در تغذیه جنگ های داخلی در جهان عرب دست داشته، حق ندارد به زبانی صحبت کند که جز در راستای منافع و دشمنان امت نیست. وی در ادامه ایران . سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ روابطی بین ایران و وجود ندارد و آنچه هم که تاکنون انجام شده فقط درخصوص بوده است. دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: حضور مستشاران نظامی ایران در در چارچوب روابط تهران - دمشق است و هیچ طرفی اجازه دخ در این موضوع را ندارد. مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعایی بی اساس و تکراری، گفت: ایران در امور داخلی کشورهای منطقه دخ می کند. نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها نداریم/ جزایر سه گانه، ایرانی بوده و خواهد ماند سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه نشست سران اتحادیه عرب گفت: جزایر سه گانه ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند. ایران نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد/ جزایر سه گانه، ایرانی بوده و خواهد ماندبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه باشگاه خبرنگاران؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب، ضمن ابراز تاسف و نا سندی از تکرار برخی ادعاهای بی ثمر و واهی پیرامون ایران اظهار داشت: ایران بارها اعلام کرده است اساسا نیازی به دخ در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و همواره به حسن همجواری، احترام به حق حاکمیت ت ها و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها به عنوان اصول و قواعد مسلم و منطبق با قانون اساسی کشور و تمامی موازین بین المللی پایبند است.
وی افزود: نمی توانیم تاسف عمیق خود را از اینکه برخی سران عربی و ی به جای پرداختن جدی به مهمترین معضلات منطقه و جهان و خطرات مشترکی که تمامی کشورهای ی را تهدید می کند، به رغم همه تجارب و عبرت های پیشین به بیراهه می روند و در تشخیص دوست از دشمن به عمد یا به سهو دچار خطا می شوند، ابراز نکنیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سخنگوی حزب مردم سالاری گفت: اقدام اخیر وزارت امور خارجه صد در صد مداخله در امور داخلی کشورمان است. قدرت فدراسیون فوتبال بر امور فنی هیچ تاثیری ندارد و همچنین قدرت مدیرباشگاهی هم بر امور فنی آن باشگاه نقش نمی بندد؛ کلیه امور انتخاب بازیکنان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تنها بر عهده سرمربی است هر چند همواره تاکید ما توجه به استعدادهای ناب فوتبال کشور است. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه روز گذشته وزارت امور خارجه گفت: ت و ملت ایران تجربه بسیار تلخی از دخ های کلامی گاه و بیگاه و بی مورد مقامات یی در امور داخلی خود دارند و به هیچ وجه چنین بیانیه های مداخله جویانه ای را نمی پذیرند. هماهنگ کننده اسبق کاخ سفید در امور خاورمیانه و منطقه خلیج فارس در یادداشتی نوشته به نظر می رسد رئیس جمهور علی رغم لفاظی ها گزینه مدونی برای اقدام نظامی علیه ایران ندارد. تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن نکوهش استراتژی جدید ایالات متحده در قبال پا تان گفت: به مداخله در امور داخلی و تعیین تکلیف برای کشورهای منطقه خاتمه دهد. دستیار ویژه رئیس مجلس شورای ی در امور بین الملل در خصوص اصابت موشک حوثی ها به ریاض گفت: این سخنان ایالات متحده کذب بوده و این موشک ها هیچ ارتباطی با ایران ندارد. تهران- ایرنا- مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در اطلاعیه اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ صفحه و حساب کاربری در اینستاگرام و دیگر پیام رسان های مشابه ندارد. فرانک و ر اشتاین مایر ( امور خارجه آلمان)، فدریکا موگرینی (مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا)، محمدجواد ظریف ( امور خارجه ایران)، سرگئی لاوروف ( امور خارجه روسیه)، فیلیپ هموند ( وقت امور خارجه بریتانیا) و جان کری ( وقت امور خارجه ایالات متحده ) امضاکنندگان برنامه جامع اقدام مشترک ( ) بودند. همشهری آنلاین: سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران تاکید کرد: نه فرانسه و نه هیچ کشور دیگری حق دخ در امور داخلی کشورمان را ندارند. امروز پنل تخصصی چالش های خاورمیانه کنفرانس مونیخ، شاهد چهار سخنرانی بسیار مهم بود. محمد جواد ظریف، امور خارجه کشورمان، به همراه چاوش اوغلو، امور خارجه ترکیه، عادل الجبیر امور خارجه عربستان و همچنین آویگدور لیبرمن، جنگ رژیم هر یک دیدگاه های خود را در مورد چالش های فعلی در خاورمیانه و رهیافت های ممکن برای حل آنها ارائه دادند. معاون خارجه روسیه از واشنگتن خواست تا از مداخله در امور داخلی ایران خودداری کند. خبرگزاری فارس: کویت: گفت وگو با ایران منوط بر عدم مداخله در امور داخلی کشورهای منطقه استمعاون خارجه کویت با ادعای دخ ایران در امور داخلی کشورهای منطقه، انجام گفت و گوهای بیشتر با تهران را منوط به قطع چنین رویکردی برشمرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، معاون خارجه کویت روز چهارشبنه تاکید نمود که هرگونه گفت و گو با ایران باید بر اساس عدم مداخله در امور داخلی باشد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن نکوهش استراتژی جدید در قبال پا تان گفت: به مداخله در امور داخلی و تعیین تکلیف برای کشورهای منطقه خاتمه دهد. رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه و رژیم صهیونیستی آشکارا در امور داخلی ایران و پا تان دخ می کنند، تاکید کرد: چنین مسئله ای غیرقابل قبول است. نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت، نسبت به دخ در امور داخلی ایران و حمایت از اقدامات ابکارانه اعتراض کرد. امور دفاعی ایران ربطی به فرانسه ندارد/ هیچ کشوری نمی تواند برای ما تعیین تکلیف کندمشاور امور بین الملل ی گفت: امور دفاعی ایران به فرانسه ربطی ندارد و اگر سفر خارجه این کشور برای تحکیم روابط است از موضع گیری های منفی خودداری کند. به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه باشگاه خبرنگاران جوان،  علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل ی بعد از دیدار با معاون خارجه ژاپن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملاقات بسیار خوب و سازنده ای با اجه ژاپن داشتیم، روابط دو کشور ایران و ژاپن طولانی بوده و به یک قرن قبل باز می گردد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] «آندری کلیموف» رئیس کمیته حفظ حاکمیت در شورای روسیه، اعلام کرد که برای دخ در امور داخلی کشور ها میلیارد ها دلار هزینه می کند. ایسنا نوشت: مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعایی بی اساس و تکراری، گفت: ایران در امور داخلی کشورهای منطقه دخ می کند. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد : تاریخ معاصر مملو از فعالیت های غیرقانونی و خلاف عرف و موازین بین المللی سفارتخانه های در ت یب روابط خارجی کشورهای میزبان و دخ در امور داخلی آنها است. مشاور امور بین الملل ی گفت: ایران هیج نقشی در عملیات کرکوک ندارد و اکثریت مردم کرد عراق با کار جاه طلبانه آقای بارزانی مخالف هستند. معاون امور خارجه ایران در مصاحبه با یک رو مه اسپانیایی اظهار داشت: هیچ سیاستی علیه شهروندانی که تابعیت دوگانه دارند، وجود ندارد. انقلاب در امور حج و زیارت گفت: ایران در صورتی که شرایطش از طرف عربستان پذیرفته شود، تصمیمی برای تعطیلی حج امسال ندارد. امور خارجه سابق استرالیا گفت:هیچ مدرکی مبنی بر نقض از سوی ایران وجود ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید حملات هوایی و دریایی ائتلاف م ین به بندر الحدیده یمن گفت: بحران یمن راه حل نظامی ندارد و م ین به این کشور باید به خود پایان دهند. تهران- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی از دستگاه دیپلماسی خواست که به وظایف خود در خصوص هشدار به مداخله گران در امور داخلی کشور عمل کند. ایسنا نوشت: مشاور امور بین الملل ی گفت: ایران هیج نقشی در عملیات کرکوک ندارد و اکثریت مردم کرد عراق با کار جاه طلبانه آقای بارزانی مخالف هستند. مهر نوشت: خارجه بحرین با متهم ایران به دخ در امور دیگر کشورها گفت: ایجاد روابط خوب با ایران در گرو عدم مداخله این کشور در امور داخلی دیگر کشورها و توقف حمایت از تروریسم است. مهر نوشت: امور خارجه مدعی شد که اقدامات ایران بعد از توافق هسته ای با آنچه که در این توافقنامه آمده است، هماهنگی ندارد. میرزا تقی خان کبیر ( 1268 - 1222 هـ ق )، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین دارای روحیه ای اصلاح طلب و عشق عمیق وی به استقلال و و اقتدار ملت مسلمان ایران، او که مصلحی چنین تشنه اصلاح، سیاستمداری چنان شیفته استقلال و زمامداری چنین خیرخواه ملت، نه تنها در تاریخ دو هزار و چند صد ساله ایران بلکه در تاریخ جهان، کم نظیر و کمیاب است. اصلاحات داخلی در زمینه اعتلای فرهنگ، تنظیم اقتصاد و تطهیر عرصه سیاست کشور، اقدام در جهت احیای دین و بسط عد در سطح جامعه، مبارزاتش در جهت قطع نفوذ اجانب و استعمارگران، و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، ریشه کن نمودن فقر که طی سه سال و صدارت میرزا تقی خان کبیر انجام گرفت، همه قابل تحسین است.

کبیر اقدامات فراوانی در دوره کوتاه صدارت خود به شرح زیر نمود:

تأسیس دارالفنون - نشر علوم جدید - ترویج صنایع جدید - فرستادن ایرانیان به خارج برای تحصیلات و تدریس در ایران - ترویج ترجمه و انتشار کتب علمی - ایجاد رو مه و انتشار کتب- مبارزه با فساد (که چون مرضی مزمن در همه شئون زندگانی ایران رخنه کرده بود) - تقویت بنیه اقتصادی کشور- است اج معادن - بسط کشاورزی و آبیاری - توسعه تجارت داخلی و خارجی- کوتاه دست اجانب در امور کشور - تعیین مشی معینی در سیاست خارجی- اصلاح امور مالی و تعدیل بودجه- ایجاد امنیت و استقرار ت - تنظیم و سر و سامان دادن به قشون ایران - ایجاد کارخانه های اسلحه سازی - اصلاح امور قضایی - تأسیس چاپارخانه – تاسیس بیمارستان و... زندگینامه کبیر از بدو تولد تا مرگ گویند چون خزانه انوشیروان عادل را گشودند، لوحی دیدند که پنج سطر بر آن نوشته شده بود :
هر که مال ندارد، آبروی ندارد هر که برادر ندارد، پشت ندارد هر که زن ندارد، عیش ندارد هر که فرزند ندارد، روشنی چشم ندارد
و هر که را هم این چهار ندارد، هیچ غم ندارد ...!
عبید زاکانی ادامه مطلب 1- سید عبدالرئوف حسینی جماعت و مدیر مسجد 2- رضا صادقی مسئول امور مالی 3- وجیه اله طاهری مسئول عمرانی و اجرایی مسجد 4- حکمت اله اینانلو شاه وردلی مسئول امور رسانه ای مسجد 5- محمد نظری مسئول امور فرهنگی مسجد 6- احمد علی راسخی مسئول امور داخلی 7- علی اکبر صباغچی مسئول ثبت دارایی ها