حلمسر و یاد یاران شهید

به نقل از خبرگزاریها در مورد حلمسر و یاد یاران شهید : روز هفتم تیر ماه 1360 اگر چه روزی است که ملت ایران ، شهید بهشتی که خود « یک ملت بود برای این ملت ما » و نیز 72 تن از یاران انقلاب را از دست داد ، اما در عین حال روزی است که چهره منافقین کوردل بیش از پیش برای همگان آشکار شده و صفوف انقلاب ی را مستحکم تر ساخت. در این روز شهید بهشتی و تعداد زیادی از اعضای حزب در دفتر مرکزی این حزب در سرچشمه تهران جلسه ای داشتند . اما منافقین که منطقی جز ترور و خشونت نداشتند با بمب گذاری ، شهید بهشتی و 72 نفر از یاران ایشان که دارای مسؤولیت هایی همچون نمایندگی مجلس ، وزارت و ... داشتند به شهادت رساندند. شهید مظلوم بهشتی از پیشتازان نهضت ی بود و با درک و بینش عمیقی که از و مسائل روز داشت همواره در سنگرهای فرهنگی ، علمی و مبارزاتی نقش مهمی ایفا نمود. ایشان از معماران نظام ی بودند که نقش مهمی در تهیه قانون اساسی نظام داشتند . همچنین بینش عمیق و کار برای ایشان باعث شد که جهت نظم بخشیدن به فعالیتهای جریان ت و جریانهای اصیل ی « حزب » را تأسیس کنند. ایشان همچنین ریاست دیوان عالی کشور را بر عهده داشت و همواره از سوی ضد انقلاب و جریانهای ناپاک مورد تهمت و افترا قرار می گرفت اما در راه اه ی حضرت و نظام ایران هیچگاه از پای ننشست . چنانکه حضرت در پیام خود به مناسبت شهادت ایشان فرمود: شهید بهشتی مظلوم زیست و مظلوم بود و خار چشم دشمنان بود. شهید حاج شیر علی سلطانی اشعاری شهیدسلطانی...... ای که سرمستی زصهبای شهید از دل و جان بشو آوای شهید
شمع آسا گرچه ما خود سوختیم عالم حق را ولی افروختیم
گشته از خون ، سرخ گر دامان ما ماند لیکن نام جاویدان ما
ای که می خواهید ف نام ما بشنوید از جان و دل پیغام ما
تا نپیمایید راه اتحاد بر شما راه ظفر مسدود باد
پیروی باید ز آل الله کرد دست هر دژخیم را کوتاه کرد
روی سلطانی به درگاه حسین گر شهادت طالبی راه حسین گزارش تصویری: پیکر خلبان شهید محمدیان در م آباد تشییع شد صبح روز پنج شنبه 26 تیرماه پیکر خلبان خونین بال شهید سرگرد یاسر محمدیان بر دستان مردم شهید پرور استان لرستان از مسجد توسلی به سمت گ ار ی م آباد تشییع شد. به گزارش یافته، شهید یاسر محمدیان روز حین آموزش خلبانی در سانحه ی هوایی که در حوالی دریاچه بختگان استان فارس روی داد همراه با سرتیپ دوم سعید ذوالفقاری به شهادت رسید. مراسم تشییع پیکر شهید محمدیان با حضور هم رزمان این شهید والامقام، ی ولی فقیه و شهرستان م آباد، استاندار لرستان ، مدیران دستگاه های اجرایی، شهردار و اعضای شورای ی شهر و شماری از مردم قدرشناس و نجیب م آباد برگزار گردید. قابل ذکر است شهید یاسر محمدیان فرزند پاسدار شهید فتح الله محمدیان از ی دوران دفاع مقدس است و دارای یک فرزند پسر چهار ساله است. شهید عیسی آستونی
نام: عیسی نام خانوادگی: آستوی
نام پدر: محمد تحصیلات: دیپلم
محل تولد: بغداد محل شهادت: میمک
تاریخ تولد: 19/4/1340 تاریخ شهادت: 24/7/1363
مسؤلیت: فرمانده تیپ آموزشی پادگان شهید اکبر فرجیان زاده
زندگی­نامه:
شهید در سال 1340 در بغداد متولد شد. شهید در خانواده­ای پایبند به اصول دینی رشد نمود و با همین روحیه توانست دو. بسم رب ال قبل از توجه به لیست به نکاتی که در مورد گروه اول ذکر شد دقت فرمائید:14 آبان ..................................... ستاره مایل افشار / شهید بابایی15 آبان....................................... زهرا تقی پور / شهید گمنام16 آبان....................................... مریم محمدی / شهید محمد صادق طوبائی17آبان.......................................سپیده اکبری / شهید مصطفی حیدری رامشه18 آبان........................... بیانات معظم انقلاب ى در مراسم تشییع پیکرهاى فرماندهان و روایتی از آ ین ملاقاتشان با شهید کاظمی: دو هفته پیش شهید کاظمى پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یکى این که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهاى مهم را گذر د، نباید بمیرید؛ شماها همه تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد.

خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علی محمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟
حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس آن نیستند.
شنیده ام بعضی از آقایان دلواپس معتقدند که تمردان، ی نظام را تحت فشار قرار داده اند و برای همین هم ی هیچ صحبتی نمی کنند! 1-پاسدارخلبان شهیداحمدوتری اولین فرمانده گردان الصف 2-پاسدارشهید محمدرضاوتری فرمانده محورعملیاتی جنوب 3- سرلشک اسدارشهید مجیدبقایی فرمانده قرارگاه کربلا 4- شرلشک اسدارشهیداسماعیل دقایقی فرمانده لشکربدر 5- شرلشک اسدارشهید صدرالله فنی فرمانده قرارگاه فجر 6- سرلشک اسدارحبیب الله شمایلی قایم مقام فرماندهی لشکرهفت ولی عصر 7- پاسدارش. صد و سی و ششمین شماره نشریه «شاهد یاران» با گرامیداشت و یادمان «شهید عباسعلی ناطق نوری» با عنوان «صدای سکوت» منتشر شد. حضرت ابوجعفر، باقرالعلوم صلوات اللّه و سلامه علیه حکایت فرماید بر این که جدّ بزرگوارش ، حسین علیه السّلام پس از آن که به صحراى کربلا وارد شد، در جمع اصحاب و یاران خود چنین اظهار داشت : روزى در حضور جدّم ، رسول اللّه صلّى اللّه علیه و آله بودم که فرمود: اى فرزندم ! بعد از من ، تو را به سوى عراق سوق مى دهند، به سرزمینى که ان الهى و جانشین. پس از سالها یاران دبستانی دبیرستان شهید زینلی آشتیان گردهم آمدند. شهید باقری تا صدای اذان را شنید به راننده گفت: بزن کنار تا بخوانیم.
راننده به او گفت: توپ و خم می آید، خطر دارد.شهید باقری گفت: ی که به جبهه می آید اول وقت را نباید ترک کند.
تا رکعت دوم شهید باقری با جماعت بود. تمام شد، اما حسن هنوز در قنوت بود انا لله و انا الیه راجعون رسول خدا (ص): من جانشین شهید در خانواده وی هستم. هر ی رضایت خانواده شهید را جلب کند، رضایت مرا جلب کرده است و هر ی آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است. (وسائل الشیعه، باب 25، حدیث 3) بدینوسیله با کمال تاسف و تاثر، درگذشت آقای مشهدی علی علیمحمدی گیلاکجانی(میرزا علی) پدر بزرگوار شهید والامقام جعفر علیمحمدی را به بازماندگان آن عزیز از دست رفته و اهالی محترم گیلاکجان تسلیت عرض می نماییم. مراسم سومین روز درگذشت این پدر شهید، روز دوشنبه 93/11/27 از ساعت 14 الی 16 عصر در مسجد جامع گیلاکجان برقرار و منعقد می باشد. لذا از امت شهید پرور جهت شرکت شرکت در این مراسم و تسلی خاطر بازماندگان دعوت به عمل می آید. لینک تصاویر دیدار ان گیلاکجان با خانواده شهید جعفر علیمحمدی اهمیت اربعین از کجاست ؟ صرف اینکه چهل روز از شهادت شهید می گذرد ، چه خصوصیتی دارد ؟ اربعین خصوصیتش به خاطر این است که در اربعین حسینی یاد شهادت حسین زنده شد و این چیز بسیار مهمی است . شما فرض کنید اگر این شهادت عظیم در تاریخ اتفاق می افتاد یعنی حسین بن علی و بقیه شهیدان در کربلا شهید می شدند ، اما بنی امیه موفق می شدند همانطور که خود حسین را و یاران عزیزش را از صفحه روزگار برافکندند و جسم پاکشان را در زیر خاک پنهان د ، یاد آنها را هم از خاطره نسل بشر در آن روز و روزهای بعد محو کنند .ببینید در این صورت آیا این شهادت فایده ای برای عالم داشت ؟ یا اگر هم برای آن روز یک اثری می گذاشت ، آیا این خاطره در تاریخ هم ، برای نسلهای بعد هم ، برای گرفتاریها و سیاهی ها و تاریکی ها و یزیدیهای دوران آینده تاریخ هم اثری روشنگر و افشا کننده داشت ؟ اگر حسین شهید می شد ، اما مردم آن روز و مردم نسلهای بعد نمی فهمیدند که حسین شهید شده ، آیا این خاطره چه اثری و چه نقشی می توانست در رشد و سازندگی و هدایت و برانگیزانندگی ملتها و اجتماعات و تاریخ بگذارد ؟ شهید احمد کاظمی از شهید مهدی باکری می گوید شهید کریم طریقت تازه ازدواج کرده بود و خدا یک بچه بهش داده بود، دو، سه روز مانده به شهادتش در عملیات والفجر 8 آمد پیش من گفت که من دیگر نمی توانم دوری آقا مهدی را تحمل م. و از تو که دوست آقا مهدی هستی می خواهم که دعا ی و از آقا مهدی بخواهی که مرا ببرد به مناسبت روز جهانی سالمند و به همت اداره سلامت منطقه جشن بزرگی ویژه جه دگان منطقه با حضور بیش از 270 نفر از سالمندان محلات ، دبیران کانون های سالمندان محلات17گانه و کارشناسان و مدیران حوزه سلامت در سالن پذیرایی مجموعه تفریحی – ورزشی یاد یاران مورخ 10/7/92 برگزار گردید . در این مراسم که با اجرای موسیقی سنتی، سرود، اجرای برنامه طنز و... هم. خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علیمحمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟

حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس . جانبازشیمیایی و فرمانده گردان 409 حمزه سیدال سیستان وبلوچستان در دفاع مقدس روز گذشته به خیل یاران شهیدش پیوست. فرمانده انتظامی استان اصفهان از اجرای طرح فرهنگی "یادی از یاران" با هدف تجلیل از فرزندان ، جانبازان شهید، کارکنان متوفی ناجا و فرزندان ی م ع حرم توسط این فرماندهی خبر داد. تثبیت اصل شا ار شهید بهشتی بود حوزه و تثبیت اصل شا ار شهید بهشتی بود شهید بهشتی با اطلاع عمیقی که از معارف دینی و قانون اساسی سایر کشورها داشت، نقش کم نظیری در تدوین نهایی قانون اساسی مترقی نظام ی ایفا د. موسس و تولیت مدرسه نبی اکرم (ص) تهران با اشاره به اینکه از 45 سال پیش، شهید بهشتی را می شناخته است گفت: امیدواریم همه مسئولان زحمتکش کشور ادامه دهنده راه شهیدان از جمله مرحوم شهید بهشتی باشند. آیت الله افزود: سخن گفتن درباره ایشان آسان نیست زیرا دارای شخصیت چند بعدی و کاملی بودند که سرانجام به فیض شهادت نایل آمد. جماعت مسجد نبی اکرم تهران با برشمردن برخی از ویژگی های شهید بهشتی گفت: آیت الله بهشتی انسان با فضیلتی بود که عمرشان را در راه دین و دفاع از ارزش های انقلاب و صرف د و منشأ خدمات بسیاری بودند. وی شهید بهشتی را از پایه گذاران اصلی نظام ی خواند و تأیکد کرد: از خدمات ارزشمند ایشان موضوع تدوین قانون اساسی بود که با دور شی، آگاهی و مدیریت بسیار خوب، توانستند شخصیت های بلند مرتبه عضو مجلس خبرگان قانون اساسی را دور یک میز جمع نمایند و مسیر قانونی انقلاب را پی ریزی نمایند. این نویسنده و پژوهشگر حوزه افزود: شهید بهشتی با اطلاع عمیقی که از معارف دینی و قانون اساسی سایر کشورها داشت، نقش کم نظیری در تدوین نهایی قانون اساسی مترقی نظام ی ایفا د. وی خاطرنشان کرد: از مهمترین نقاط قوت قانون اساسی بحث است که به خاطر دارم شهید بهشتی یکی از مهترین نقش ها را در گنجاندن آن در قانون داشتند. آیت الله ضیاء الدین با اشاره به مخالفت های بسیار آن روزها با اصل تصریح کرد: حقیقتاً شهید بهشتی با آگاهی، دور شی، مدیریت و درایتشان و همچنین دانش عظیم و دینی، توانستند رجال مذهبی، را نسبت به اهمیت و ضرورت بحث توجیه نمایند. وی در ادامه با تأکید بر عمل به قانون گفت: دو چیز عامل موفقیت ماست: یکی موضوع ی و و دیگری وحدت کلمه می باشد که باید همیشه ملاک عمل مردم و مسئولان باشد. متولی مدرسه علمیه نبی اکرم، ضمن برجسته خواندن جایگاه و مقام شهید بهشتی، به مظلومیت ایشان اشاره کرد و اظهار داشت: مرحوم بهشتی با تلاش بی وقفه برای تثبیت نظام و تأکید بر ضرورت اصل ، نظام ما را بیمه د. وی شهید بهشتی را شخصیتی بلند مرتبه خواند که فکر، شه ورزی، تحمل، مدیریت و دیدگاه های بازشان، منشأ اثرات سازنده و مثبتی برای کشور و انقلاب شد. آیت الله با اشاره به ابعاد وجودی شهید بهشتی گفت: ایشان چنان روح بلند و شخصیت والامقامی بود که درباره شان فرمودند: بهشتی یک ملت بود، و حقیقتاً همین طور بود. وی با اشاره به اینکه هرچند شهید بهشتی در میان ما نیست، اما نام و یادشان زنده است و منافقین کوردل نتوانستند نام، خاطره و آثار وجودی ایشان را از ذهن ها پاک کنند. آیت الله ضیاء الدین که سابقه آشنایی دیرینه با شهید بهشتی دارند، با اشاره به حادثه هفت تیر و شهادت 72 تن از یاران صدیق انقلاب گفت: در همان روزها مزدوران یی در صدد ترور معظم انقلاب نیز بودند که همچنان خودشان فرمودند: خداوند ایشان را برای مسئولیت بزرگی حفظ کرد. وی در پایان تصریح کرد: ی مردم و یاران انقلاب، در صحنه ها حاضرند و کشور به سوی پیشرفت و عد پیش می رود. 313/35 استانها تهران شماره خبر: 344865 16:33 - 1393/04/05 شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... 27 آذرماه سالروز شهادت حوزه و ، شهید محمد مفتح است؛ انقل که از یاران متعهد و بی ادعای انقلاب ی ایران بود.


شهید سیدعلی اخوی میراب باشی در فروردین ماه 1346 در شهر تفت دیده به جهان گشود. او که در چهارده سالگی پدرش را از دست داد، تحصیلات دوره ابت و مقطع متوسطه را در زادگاهش به پایان رساند. پس از ب دیپلم علوم تجربی از دبیرستان شهید صدوقی تفت، در رشته پزشکی شهید صدوقی یزد پذیرفته شد و تا سال دوم ادامه تحصیل داد. سیدعلی که چهارمین فرزند خانواده بود در چهار نوبت راهی جبهه های طلائیه، فاو و شلمچه گردید. شهید اخوی میراب باشی در ها و بسیج فعالیت چشمگیر داشت و به شرکت در مراسم عزاداری حسین (ع) اهمیت خاص می داد. او عاقبت در تاریخ هجدهم فروردین 1366 درحالی که تنها 20 سال سن داشت، در عملیات کربلای 8 در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر برخورد ترکش به ناحیه سر و قطع پا، شهد وصال یار را نوشیده و به جمع یاران اباعبدالله الحسین(ع) ملحق شد.
در گوشه هایی از وصیت نامه شهید دانشجو «سیدعلی اخوی میراب باشی» آمده است: خدایا! تو را شکر می گویم که به من عنایت فرمودی تا اسلحه دوستان شهیدم را که در عملیات محرم سال گذشته و والفجر بر زمین افتاده بود بر دست گرفته و ان شاءالله اگر لیاقت داشتم (که ندارم) ادامه دهنده راه برادران شهیدم باشم. بارالها! تو را شکر می گویم که توانستم از سنگر مدرسه به جبهه بیایم، ی که بالاترین مدرک آن شهادت است. و اما شما ای امت شهیدپرور! ای امتی که اینک بعد از 1300 سال لیاقت یافتید تا برای اولین بار ب اکنندگان حکومت ی به معنای جامع و کامل باشید. لیاقت یافتید تا تداوم بخش راه شهید کربلا حسین بن علی(ع) باشید. اکنون از تمامی شما می خواهم که هیچ گاه دست از حسین زمان خویش برنداشته و پشت سر ایشان حرکت کنید. برادرانم! وصیت می کنم که در سنگر مصمم باشید چرا که پاسداران ارگانی است که از بدو تشکیل تاکنون در خط بوده و ان شاالله خواهد بود. و شما ای خواهرانم! پیام رسان خون بر زمین ریخته من شما هستید. از شما می خواهم که حجاب خویش را که از خون من ارزشمندتر است حفظ نمایید. باسمه تعالی با سلام خدمت اعضای محترم صندوق قرض الحسنه یاران به استحضار اعضای محترم صندوق قرض الحسنه یاران میرساند: لیست امتیازات آذر ماه و دی ماه 92 جهت ملاحظه به پیوست میباشد.لطفا امتیازات خود را چک کرده و در صورتی که اشکالی به نظرتان میرسد اعلام نمایید. ضمنا جهت یادآوری به اطلاع می رسد: 1- پرداختهای قسط و حق عضویت بعد از ششم هرماه م. باسمه تعالی با سلام خدمت اعضای محترم صندوق قرض الحسنه یاران به استحضار اعضای محترم صندوق قرض الحسنه یاران میرساند: لیست امتیازات آذر ماه و دی ماه 92 جهت ملاحظه به پیوست میباشد.لطفا امتیازات خود را چک کرده و در صورتی که اشکالی به نظرتان میرسد اعلام نمایید. ضمنا جهت یادآوری به اطلاع می رسد: 1- پرداختهای قسط و حق عضویت بعد از ششم هرماه م. امروز سی امین سالگرد شهادت توپخانه ، شهید حسن شفیع زاده در تبریز با حضور همرزمان و یاران این شهید و همچنین مردم قدرشناس برگزار شد. رییس فرا یون امید مجلس شورای ی در یادداشت اینستاگرامی خود به مناسبت سالروز شهادت شهید مطهری نوشت: شهید مطهری حقیقتا یک نو ش دینی بود و ارتباط بسیار خوبی با جوانان داشت. شهید محمد وجدانی شهید سید محمد شعفی شهید علی زینلی شهید اسماعیل کفشی شهید علی اصغراخوت شهید حسین ایازی شهید عباس رحمانی پور شهید تقی شریف زاده شهید غلامحسین برازنده شهید عبدالله حسینیان عمربن سعد نزدیک به یاران شد و ذوید را صدا کرد و گفت: پرچم را نزدیک آر، او پرچم را نزدیک آورد، پس عمربن سعد تیر را بر کمان نهاد و به سوى یاران انداخت و گفت: گواه باشید که من اول ى بودم که به سوى آنان تیر انداختم!! سپس دیگران نیز تیر بر کمان نهاده و اصحاب را نشانه رفتند، که بعد از این اقدام، ى از یاران حسین علیه‏السلام نماند که از آن تیرها. ایسنا به نقل از مدیر عامل شرکت توسعه و ی نفت جزئیات یکپارچه سازی میادین نفتی یاران شمالی و یاران جنوبی را اعلام کرد. شهید م ع حرم «شعبان نصیری» از مستشاران میدانی در جبهه های نبرد با تروریسم در موصل به یاران شهیدش پیوست. تصویر پیش رو، یکی از آ ین های «حاج شعبان» در تهران را ثبت کرده است. با دریافت فایلی که در انتهای این متن قرار داده شده است و پرینت آن به صورت سه برگ a4 پشت و رو و تا صفحات از وسط و منگنه آنها دفترچه خاطراتی از شهید بزرگوار شهید بابایی با داستانهایی شیرین و آموزنده خواهید داشت که می تواند به عنوان متن مسابقه نیز در مدارس و مراکز فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد. داستانها از کتاب پرواز تا بی نهایت و همچنین . فَـــراز قُــلّة نـــــــور است جــــایگاه شهید

بــــه مِهر و ماه دهد جلوه روی ماه شهید

مگو کــــه یــکّه و تنـــها فِتــاده در مَقتل

کــــه هست کـــرّوبیان جملگی شهید

شب است شِمّه ای از جَعـــدِ عَنبـر اَفشانش

« طلوع فجر » بُـــوَد نَــفخة پــــگاه شهید

یقین کــه زهره کُند آب خصم کافر کیش
"در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی ،علمای اولین انی بوده اند که ... یکی از یاران شهید نواب گفت: پس از قرائت حکم دادگاه در این موقع شهید نواب از جا برخاست و به وسط دادگاه آمد و سجده شکر به جای آورد. وقتی از ایشان پرسیدند: «شکر برای چه؟» پاسخ داد: «عمری در آرزوی شهادت در راه خدا بودم. برگ نهایی مسابقات قرآن دانش آموزی 93 – 92 ( پسرانه ) ردیف نام و نام خانوادگی مدرسه رتبه رشته پایه 1 2 3 یاسین سعیدی منش محمد ملکی معاف علیرضا زحمت کش طلاچیان شهید سبز آبادی اول دوم سوم قرائت سوم 1 2 3 مصطفی فغان زاده حسین قدوسی مهدی زینعلی زاده محمد مصطفوی شهید رجبی طلاچیان شهید جلالی شهید سبزآبادی اول دوم سوم سوم قرائت چهارم ردیف نام و ن. خاطرات شهید مهدی زین الدین خاطرات شهید مهدی زین الدین 1- پسرک کیفش را انداخته روی دوشش. کفش ها را هم پایش کرده. مادر ا می شود که بند کفش را بندد. پاهای کوچک، یک قدم عقب می روند. انگشت های کوچک گره شلی به بند ها می زنند و پسرک می دود از در بیرون. 2- توی ظل گرمای تابستان، بچه های محل سه تا تیم شده اند. توی کوچه ی هجده متری. تیم مهدی یک گل عقب ا. دو هفته پیش شهید کاظمى پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یکى این که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهاى مهم را گذر د، نباید بمیرید؛ شماها همه تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. بعد گفتم آن روزى که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته ى شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد. وقتى این جمله را گفتم، چشم هاى شهید کاظمى پُرِ اشک شد، گفت: ان شاءاللَّه خبر من را هم به تان بدهند !http://s2.picofile.com/file/7161330000/masontube_ir.gif بوی شهید دراین چادرمی آید. وقتی که شهید عبدالعلی نیکوئی وارد چادررزمندگان درجبهه می شود,اعلام می کندکه از این چادربوی شهادت می آید که از هشت نفر چهارنفر شان به ملکوت اعلاء می پیوندند,آنان نیز ازاین خبرمسرت بخش دردفتر خاطرات شهیداسماعیل مسعودی این گفتارراثبت وهمگی آن راامضاء می کنند. بسمه تعالی درتاریخ 01/09/1361 بابرادران ،محمد باقرکوثری، صدرالدین مهدوی ، عبدالرضاراسخ، حسین نیکوئی،اسماعیل مسعودی، تقی همایونی ،محمد مهدی ایمنی،عباسعلی خادمی درچادر درمقرتیپ سجّاد(ع)نشسته بودیم وبرادرنیکوئی می گفت:"بوی شهید دراین چادرمی آید. والسلام امضاءکنندگان: 1- شهیدمحمدباقر کوثری 2- شهید محمدتقی همایونی 3- شهید عباسعلی خادمی 4- شهید اسماعیل مسعودی 5- یادگار دفاع مقدس محمد مهدی ایمنی 6- یادگار دفاع مقدس عبدالرضا راسخ 7- یادگاردفاع مقدس حسین نیکوئی 8- یادگاردفاع مقدس صدرالدین مهدوی(برادرشهیدحمیدرضامهدوی) آقا منتظرت بودیم هر چند بد بودیم. ای دیگر گذشت و ما شما را ملاقات ننمودیم .روسیاه م م ولی آیا شما از ما نا امیدید.حتما نمیتوانیم یاران خوبی باشیم .حتما کم هستند یاران با وفای شما .اقا کمک کن که یارت باشیم و بتوانیم منتظران واقعی تو باشیم. لحظه امدنتان را انتظار می کشیم .شیرین ترین لحظات دنیا... شهرستان تالش همراه فرماندار و جانشین تالش و رئیس اداره بنیاد شهید تالش به دیدار دو خانواده شهید بنامهای شهید سید قدیر قدیری و شهید شاپور جان بیگی رفتند ، در این دیدارها شهرستان در سخنان کوتاهی از فضایل ء و برکاتی که نصیب ملت ایران شده مطالبی را بیان نمودند در پایان فرزندان شهید قدیری و شهید جان بیگی مورد تفقد قرار گرفتند . به همت و هماهنگی رزمندگان ت یبچی در استان البرز توفیقی دست داد که به دیدار خانواده همسنگر شهید حمیدرضا علیپور شرفیاب شویم. در بدو ورود عموی گرامی و اخوی این شهید به استقبال آمدند و والده بزرگوار شهید حمید رضا علیپور جمع ما را به گرمی پذیرفت. در این دیدار برادر محمد رضا جعفری و کاوه ذاکری در مورد ویژگی های این شهید و نحوه شهادتش در عملیات کربلای یک خاطراتی بیان نمودند و در انتها دیدار ، عموی شهید حمیدرضا وصیت نامه این عزیز را برای جمع حاضر قرائت نمود. معبری که با سوختن یاران ما باز شد.. و مهران آزاد شد واعظ آشتیانی در مورد اه یاران از تحسن گفت: به نظر می رسد که هدف یاران احمد نژاد از تحسن از یک سو تحریک عواطف هواداران خود باشد و از سوی دیگر همنوا همه انی که با نظام عناد دارند. شهید هوشمند ابراهیمی پیام من به شما امت مسلمان و شهید پرور این است که پشتیبان ولی فقیه باشید و برای او دعا کنید . تنها سلاح برنده بر علیه ستمکاران ایمان به الله و اتحاد شما مسلمین است پس از تفرقه بپر د و به ریسمان الهی چنگ زنید و تا آ ین قطره خون خود از حفاظت و پاسداری کنید. در راستای طرح سپاس در روز چهار شنبه یکم مرداد ماه از چند خانواده معزز و گرانقدر توسط رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان فریدونکنار و مسئولین شهری و فرماندار محترم آن شهرستان انجام گردیدد . ۱- خانواده گرانقدر شهید محمد عابد پور تاریخ ش:۴/۱۰/۶۵ -محل ش"شلمچه ۲-خانواده شهید احمد خدادادی تاریخ ش:۱۲/۱۲/۸۲ -محل ش"کربلا ۳-خانواده شهید نقی شکری -تاریخ ش:۴/۱۰/۶۵ -محل ش"ام الرصاص ۴-خانواده شهید علی ت -تاریخ ش:۲/۲/۶۶ -محل ش:بانه. http://roshangari.ir/video/32692 "شهید سید محمد سعید جعفری"، شهید پیشرو و پیشتاز با جمع رفقای خودش رفتند از پادگان لشگر سنندج دفاع د، فهمیدند که معنای این دفاع چیست، تسلط ضد انقلاب بر یک پادگان نظامی معنایش چیست. این زود فهمیدن، به وقت فهمیدن، به هنگام عمل و پاسخ به نیاز دادن این آن نقطه برجسته ایست که نباید مغفول بماند. ای کاروان ای کاروان ماه محرم میرسد ماه عروج بندگان ماه اسارت می رسد صدقافله ازدشمنان اندر مصاف کاروان ابن النبی نامش حسین (ع) با جمع یاران میرسد امروز صحرای سیه رخشیدبا خونهای پاک خورشید شد خاموش چون ماه فروزان می رسد بودند سربرنیزها چون شمع در شام سیاه ای مومنان ای مومنان سرهای بیجان میرسد خونین شده جانهای پاک ه یکری گردید ه چاک ا. دانش آموز شهید تقی اخباری دانش آموز شهید ابراهیم عمو کریمی دانش آموز شهید حمید آزاده دانش آموز شهید سید احمد قدمگاهی دانش آموز شهید محمد علی امینیان مقدم دانش آموز شهید محمد عبیری دانش آموز شهید علی اصغر ارمز دانشجوی شهید محمود رضا امینی یادشان گرامی ، راهشان پُر رهرو خاطراتى از زندگى شهید مسلم احمدى پناه به نقل از مادر شهید: مسلم همیشه سؤالات عجیبى ازمن مى پرسید. مثلا مى گفت چه ى این اسم را براى من انتخاب کرد، من اسمم را خیلى دوست دارم! یا بارها پرسیده بود که من چه ساعتى به دنیا آمده ام وبه او مى گفتم درست موقع اذان صبح. به من گفته اند که پسرم وقت اذان صبح هم به شهادت رسیده... شهید رمضانعلی چهرقانی از جمله شهیدان دوران دفاع مقدس است که چهارم شهریور 1363 در منطقه سردشت به دیار سرخ عاشقان شتافت.
به گزارش سرویس «فرهنگ و حماسه» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شهید چهرقانی در وصیتنامه خود می نویسد: هیچگاه فراموش نکنید که همه ما در محضر خدا هستیم و همواره مورد امتحان خداوند می باشیم و زیر نظر هزار هزار شهی.