حوزه صادق علیه السلام بندر ترکمن

به نقل از خبرگزاریها در مورد حوزه صادق علیه السلام بندر ترکمن :

شیپ فایل محدوده شهرستان بندر ترکمن (واقع در استان گلستان)
شیپ-فایل-محدوده- -شهرستان-بندر-ترکمن-(واقع-در-استان-گلستان)این شیپ فایل در محیط نرم افزار gis قابل ویرایش و قابل نمایش می باشد. فایل

اول - حضرت على علیه السلام : اگر ى غسل را ترک کند، او در هم و غم است تا دیگر. دوم - حضرت على علیه السلام : غسل واجب است بر هر مسلمان . سوم - حضرت صادق علیه السلام : غسل پاک کننده و کفاره گناهان است میان دو چهارم - حضرت رسول اکرم صلى اللّه علیه و آله : هر غسل کند گناهانش آمرزیده مى شود تماما و به هر قدمى بر مى دارد از براى غسل بیست حسنه برایش نو. ع / جشنواره قومی محلی بندر ترکمن جشنواره قومی محلی در بندر ترکمن با حضور اقوام مختلف و مردم در حال برگزاری است. تصاویر / بندر ترکمن میں قومی اور محلی تقریباتمہر نیوز/29 مارچ/ 2015 ء : بندر ترکمن میں مختلف اقوام کی موجودگی میں قومی اور محلی تقریبات کا سلسلہ جاری ہے۔ http://old.mehrnews.com/ur/newsdetail.aspx?newsid=1852508 http://www.mehrnews.com/p o/2524367 این مسابقه برای سنین ابت و راهنمایی تهیه شده و فایل آن که به صورت pdf می باشد جهت استفاده مدارس و مراکز فرهنگی در آ همین متن جهت قرار داده شده است.سه برگ a4 به صورت پشت ورو را پرینت کرده و روی هم قرار دهید و از وسط تا نموده و منگنه کنید آنگاه کتابچه ای که شامل5 داستان از حضرت جعفر صادق(علیه السلام) است درست می شود که مقابل هر داستان یک نقاش. امروز به معرفی چهار حوزه ی علمیه ی مستقل تهران می پردازیم که طلبه های فاقد شرائط سنی را می پذیرند.
اول حوزه ی علمیه ی حاج ابوالفتح (فتحیه) واقع در تهران خیابان ری نرسیده به میدان قیام کنار مسجد حاج ابوالفتح. دوم حوزه ی علمیه ی مکتب الولایه واقع در تهران پانزده داد بازار کفاشها زاده سید ولی علیه السلام سوم حوزه ی علمیه صادق علیه الس.  رجعت حسین علیه السلام
یکی از رجعت های ممتاز و پرحادثه، رجعت حسین (علیه السلام) است که در روایات فراوان و زیارتنامه های زیادی به آن اشاره شده است.
صادق (علیه السلام) فرمود:
أوّلُ مَنث تَنشَقُّ عنهُ الاَرضُ وَ یَرجِعُ إلَی الدُّنیا، الحُسَینُ بنُ علیٍّ (علیه السلام).(1)
اولین ی که زمین بر او شکافته می شود و به دنیا باز می گردد حسین بن علی (علیه السلام) است.
عباس در کلام صادق علیه السلام
صادق علیه السلام در شأن و مقام حضرت عباس علیه السلام چنین می فرماید: «عموی ما، عباس، پسر علی علیه السلام، بینشی دقیق و ایمانی استوار داشت. در رکاب برادرش با دشمنان جهاد کرد و به خوبی از عهده آزمایش الهی برآمد و به مقام شهادت رسید.»

در بخشی از زیارت نامه ای که صادق علیه السلام در مورد حضرت عب.
شخصی از یاران صادق علیه السلام می گوید: «نزد صادق علیه السلام رفتم، دیدم حضرت می خواند. بعد از ، در سجده مناجات کرد و برای زوار قبر حسین علیه السلام بسیار دعا کرد. وقتی مناجات حضرت تمام شد، عرض : فدایت شوم! آنچه من از شما شنیدم، اگر هم برای انی بود که خدا را نمی شناسند، گمان می به آتش دوزخ دچار نمی شوند! به خدا که آرزو حسین علیه السلا. صادق علیه السلام از یکی از یارانش پرسید: چندبار حج رفته ای؟ گفت: نوزده حج. فرمود: آن را به بیست حج برسان تا ثواب یکبار زیارت حسین علیه السلام برایت نوشته شود. کامل ا یارت ، ص۱۶۲
متن عربی عنْ شِهَابٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ: سَأَلَنِی فَقَالَ یَا شِهَابُ کَمْ حَجَجْتَ مِنْ حِجَّةٍ- فَقُلْتُ تِسْعَةَ عَشَرَ حِج. تور ترکمن صحرا تور ترکمن صحرا خالدنبی نوروز 96
تور ترکمن صحرا، ترکمن صحرا نوروز 96، خالدنبی، تور نوروز 96، گنبد کاووس، نوروز، ترکمن،  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ولایت و محبت اهلبیت علیه السلام در کلام صادق علیه السلام 1- صادق علیه السلام فرمودند: صلی الله علیه وآله و سلّم یکصد و بیست بار به معراج رفت و بر نگشت مگر اینکه خدای عزّوجلّ او را به ولایت علی و ان توصیه فرمود بیش از آنکه به واجبات توصیه می فرمود. «یکی از یاران صادق (علیه السلام)می گوید: همراه صادق (علیه السلام) مشغول طواف کعبه بود.

گرما گرم طواف، یکی از شیعیان نزد من آمد و با اشاره از من خواست تا همراه او بروم،

ولی من مایل به ش تن طواف و ترک نبودم تا آنکه بار دوم که آمد، صادق (علیه السلام) متوجه او شد.

فرمود: آیا آن مرد تو را می خواند؟ عرض : آری یکی از دوستان و. «یکی از یاران صادق (علیه السلام)می گوید: همراه صادق (علیه السلام) مشغول طواف کعبه بود.

گرما گرم طواف، یکی از شیعیان نزد من آمد و با اشاره از من خواست تا همراه او بروم،

ولی من مایل به ش تن طواف و ترک نبودم تا آنکه بار دوم که آمد، صادق (علیه السلام) متوجه او شد.

فرمود: آیا آن مرد تو را می خواند؟ عرض : آری یکی از دوستان و. صادق علیه‏السلام : راسـت یـا دروغ بـه خـدا سوگند مخورید زیرا خداوند عز و جل مى‏فرماید : « و خدا را وسیله سوگندهاى خود قرار مدهید » . صادق علیه‏السلام : هرکه سوگندى خورد و بداند که دروغ مى‏گوید به جنگ خدا رفته است . باقر علیه‏السلام : در کـتاب الـمؤمنین علیه‏السلام آمده است که سه گناه است که صاحب آنها در همین دنیا کیفرش را ببیند : ست. جشن میلاد کریم اهل بیت(علیه السلام) (ویژه برادران) ان شا الله یکشنبه۲۲تیر از ساعت ۱۸:۳۰ سخنران:حاج فرید نجف نیا مداح:حاج سید صادق عبادی،کربلایی حبیب عبدالهی میدان والفجر،حوزه ۱۲۱بسیج شهید باکری مهدیه حسن مجتبی(علیه السلام) صادق (علیه السلام): لا تَدَع زیارَةَ الحُسَینِ بنِ عَلىّ علیه السلام و مُر اَصحابَکَ بذالِکَ، یَمُدُّ اللّه فى عُمرِکَ و یَزیدُ اللّه فى رِزقِکَ و یُحییکَ اللّه سَعیدا و لاتَموتُ اِلاّ سَعیدا و یَکتُبکَ سَعیدا؛ زیارت حسین علیه السلام را رها نکن و دوستان خود را هم به آن سفارش کن، که در این صورت، خداوند عمرت را طولانى و روزى ات را ز. آثار علمی صادق علیه السلام آثار علمی صادق علیه السلام ۱) نامه صادق علیه السلام به نجاشی والی اهواز که به نام رساله عبدالله بن نجاشی شهرت دارد. نجاشی مؤلف رجال گوید که وی به جز این رساله، تصنیف دیگری از صادق علیه السلام ندیده است. اما می‏توان نظر نجاشی را چنین توجیه کرد که این تنها اثری است که به دست صادق علیه السلام تدوین شده و باقی آثار، از جمله چیزهایی است که توسط راویان آن حضرت جمع آوری شده است. ۲) رساله‏ای از آن حضرت که صدوق در کتاب خصال آن را ذکر کرده و سندش را به صادق علیه‎السلام رسانیده است. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید... قال الصادق علیه السلام : اِبنُ أبى یَعفورَ: رَأیتُ عِندَ أبى عَبدِاللّه علیه السلام ضَیفا، فَقامَ یَوما فى بَعضِ الحَوائِج، فَنَهاهُ عَن ذلِکَ ، و قامَ بِنَفسِهِ إلى تِلکَ الحاجَةِ، و قالَ علیه السلام : نَهى رَسولُ اللّه صلى الله علیه و آله عَن أن یُستَخدَمَ الضَّیفُ؛ ابن أبى یعفور : در خانه صادق علیه السلام میهمانى دیدم . روزى آن. به این روایت توجه کنید که صادق(علیه السلام) به یکی از شیعیان در خصوص اثرات روحی و روانی و سربلندی کار و اشتغال چگونه توصیه می فرماید :معلی بن خنیس می گوید : انی ابو عبدالله (علیه السلام)و قد تا ت عن السوق فقال: اغذ الی عزک صادق (علیه السلام) دریافتند که من دیر به بازار می روم فرمودند : اول روز به سوی سربلندی و عزت خود برو. کارشناسی مشاوره حراج اسب های ترکمن تولید داخل کشور با شرکت ٣٠راس اسب ترکمن عصر دیروز پنجشنبه در باشگاه سوارکاری نوروزآباد تهران برگزار شد. صادق علیه السلام:
أثقَلُ ما یوضَعُ فی المیزانِ یَومَ القیامَةِ الصَّلاةُ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ اهل بَیتِهِ.
سنگین ترین چیزی که روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.
وسائل الشیعه، ج 7، ص 197 شاگرد ایرانی مکتب صادق (علیه السلام) که پدر علم شیمی شد. «جابربن حیان» شاید یکی از معروف ترین شاگردان صادق (علیه السلام) باشد. دانشمندی که در میان ۴هزار شاگرد پیشوای ششم شیعیان و در دوران شکوفایی علمی و کلاس های درس پرشمار صادق (علیه السلام) در علم کیمیاگری چهره شد و حالا سالهاست که از او به عنوان «پدر علم شیمی» یاد می شود. چهره ای که ی. انسان ۲۵۰ ساله استمرار مبارزه صادق علیه السلاماولین درس صادق علیه السلام برای ما منتسبین به آن بزرگوار باید استمرار جهاد و مبارزه ی خستگی ناپذیر باشد و همان استمرار مبارزه بود که شعله ی مقدس فکر آن حضرت را تا امروز در دنیا نگه داشت. ۱۳۶۷/۳/۲۰ عروسی ترکمن ها پر از رمز و راز است، مانند لباس های صدرنگ و هزار نقششان. آنچه امروز در میان مردم ترکمن گلستان جریان دارد، نسل به نسل و به نقل شده است. در دور دوم نوجوانان کشور این بار در بندر ترکمن شاهد کتک کاری نوجوان 15 ساله بودیم- ناظر بازی اشناد بود که در سایت نساجی اسپرت به ناظر ترسو اشاره شده است- در اسفراین هم که میزبان بود روز آ تماشاگران اسفراین با وسایل عجیب و غریب وارد زمین شدند تا بازیکن گسترش تبریزو بزنند که وجهه ای بدی داشت و حتی اشم هست ولی به خاطر هیات اسفراین که واقع. صادق علیه السلام در کلامی گهربار سه نکته مهمی که مرد باید در رابطه با همسرش مورد توجه قرار دهد را بیان فرموده اند. جعفر صادق علیه السلام فرمودند: شوهر در رابطه خود با همسرش از سه چیز بى نیاز نیست:
-سازگارى با او تا به این وسیله سازگارى و محبت و عشق او را به خود جلب کند.
-خوش خویى با او و دلبرى از او با آراستن خود براى وى.
-و فراهم. ابوالفرج مى گوید: سالى که حضرت صادق (علیه السلام) به مکه به قصد حج تشریف آورد بود، ایشان را دیدم که زیر ناودان کعبه ایستاده و مشغول دعا بود، و سه تن از فرزندان ((حسن بن حسن بن على)) یعنى ((عبدالله بن حسن)) و ((حسن بن حسن)) و ((جعفربن حسن)) به ترتیب سمت چپ و راست و پشت سر حضرت (علیه السلام) ایستاده بودند. در این حال عباد بن کثیر بصرى - که از عباد . شخصی بنام ابن نجران نقل می کند :حسین پسر قیاما ،از سران فرقه واقفیه ، به حضرت رضا علیه السلام گفت:« آیا تو هستی؟» حضرت فرمود:« آری.» او گفت: « به خدا قسم که تو نیستی.» حضرت رضا علیه السلام مدتی سر را پایین انداخت، سپس سر بلند کرد و فرمود: « چرا فکر می کنی که من نیستم؟» او پاسخ داد:« از صادق علیه السلام برای ما روایت شده که ، عقیم ( بدون نسل. از سفارش های‏ جعفر صادق علیه‏ السلام به فرزندانش در هنگام حلول ماه رمضان-: جان های خود را به تلاش و کوشش وا دارید زیرا در این ماه روزی ها قسمت و اجل ها نوشته می‏ شود. و در آن نام‏ه ی میهمانان خدا که بر او وارد می‏ شوند نوشته می‏ گردد. در این ماه شبی هست که عمل در آن از عمل هزار ماه بهتر است. متن حدیث: الإمامُ الصّادقُ علیه ‏السلام: مِن. شهادت صادق (ع)، مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد .


صادق (علیه السلام) در روز 17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد گردید.
پدر گرامی آن حضرت، محمد باقر (علیه السلام) و مادر ارجمندش ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن بکر می باشد. نام شریفش جعفر و لقب معروفش صادق و کنیه اش ابوعبدالله می باشد.
شهادت آن حضرت در 25 شوال سال 148 هجری قمری، در 65 سالگی، به دستور منصور دوانیقی، خلیفه ستمگر عباسی، به وسیله سمی که به آن بزرگوار خوراندند، در شهر مدینه اتفاق افتاد، و محل دفنش در قبرستان بقیع است.

جعفر صادق (علیه السلام) تلاش و کوشش خود را با مساعی علمی آغاز و حوزه فکری و ثمربخش خویش را که بزرگان فقها و متفکران از آن بیرون آمدند، در صفوف امت، افتتاح کرد و با تربیت شاگردانی دانشمند، ذخیره علمی بزرگی برای امت برجای گذاشت.

بعضی از شاگردان نامی آن بزرگوار عبارتند از: هشام بن حکم و مؤمن طاق و محمد بن مسلم و زرارة بن اعین و ... که هر یک چهره های درخشانی از تربیت شدگان مکتب آن حضرتند. حرکت علمی او آن سان گسترش یافت که سراسر مناطق ی را دربر گرفت و مردم از علم او سخن ها می گفتند و شهرتش در همه ا و دیارها پیچیده بود.

صادق(علیه السلام) همواه مبارزى نستوه و خستگى ناپذیر و انقل ى بنیادى، در میدان فکر و عمل بود، کارى که حسین(علیه السلام) به صورت قیام خونین انجام داد، وى قیام خود را در لباس تدریس و تأسیس مکتب و انسان سازى انجام داد و جهادى راستین کرد. صادق (علیه السلام) فرمود:

آغاز سال (حساب اعمال) شب قدر است. در آن شب برنامه سال آینده نوشته می شود.

وسائل الشیعه، ج 7 ص 258 ح 8

برترى شب قدر

کیف ت لیلة القدر خیرا من الف شهر؟ قال: العمل الصالح فیها خیر من العمل فى الف شهر لیس فیها لیلة القدر.

از صادق (علیه السلام) سوال شد: چگونه شب قدر از هزار ماه بهتر است؟


منبع:سایت راسخون در روایتی از صادق علیه السلام بنا به نقل شیخ مفید، آمده است: لا ی ج القائم الا فی وتر من السنین سنه احدی او ثلاث او خمس او سبع او تسع: قائم (علیه السلام) وج نمی کند مگر در سالهای فرد: سال اول، یا سوم، یا پنجم، یاهفتم، یا نهم. و از محمد باقر علیه السلام روایت است: یقوم القائم فی وتر من اسنین: تسع، واحده، ثلاث، خمس: قائم علیه السلام در سالهای فرد قیام می کند: نه، یک، سه ‏و پنج. برگرفته از : پایگاه اطلاع رسانی مهدی(ع) با سمه تعالی مراسم روضه خوانی وعزاداری حضرت جعفر صادق علیه السلام این مراسم که از طرف مجموعه فرهنگی وموسسه قرآنی صادق آل محمد به مدت سه شب برگزار گردید . سخنرانان حضر ات حجج شیح علی محمد منصوری وشیخ مرتضی منصوری ومداحی مداحان اهل بیت ع در سالن زیرین مسجد جامع باز ار برگزار شد
چندین سال است که  پیام نور بندر ترکمن اقدام به ثبت نام بدون کنکور در بسیاری از رشته های خود کرده است. هرچند پیش از آن هم در بسیاری از واحد های کم متقاضی ثبت نام بدون آزمون توسط را مشاهده کرده بودیم ولی الان بیش از 5 سال است که ثبت نام بدون کنکور پیام نور بندر ترکمن بصورت مستقیم توسط معاونت سنجش و پذیرش  پیام ن. سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) تسلیت باد چگونگی و محل دفن المومنین(ع) این هم یکی از مظلومیت های ویژه حضرت علی (علیه السلام) است. حضرت علی (علیه السلام) خلیفه و مسلمین است، ولی جنازه او را شبانه بردند و دفن د. باقر(علیه السلام) فرمود: عن أبی جعفر علیه السلام أنه کان فی وصیة أمیر المؤمنین أن أ جونی إلى الظهر، فإذا تصوبت أقدامکم و ا. سعد بن عبد اللّه بن ابى خلف، از احمد بن محمّد بن عیسى، از حسین بن سعید، از نضر بن سوید، از یحیى حلبى، از هارون بن خارجه، از ابى بصیر، از حضرت ابى عبد اللّه علیه السّلام نقل کرده که آن حضرت فرمودند جبرئیل علیه السّلام نزد اکرم صلّى اللّه علیه و آله و سلّم آمد در حالى که حسین علیه السّلام در مقابل آن حضرت بازى مى‏کرد پس به رسول خدا صلّى. بسم الله الرحمن الرحیم الإمامُ الصّادقُ علیه ‏السلام: أوحى اللّه‏ُ عز و جل إلى داودَ النَّبیِّ على نبیّنا وآلهِ وعلَیهِ السّلامُ : یا داودُ ، إنّ عَبدیَ المؤمنَ إذا أذْنَبَ ذَنبا ثُمّ رَجعَ وتابَ مِن ذلکَ الذَّنبِ واسْتَحیى مِنّی عندَ ذِکْرِهِ غَفَرْتُ لَهُ ، وأنسَیْتُهُ الحَفَظَةَ وأبْدَلْتُهُ الحسَنَةَ ، ولا اُبالی وأنا أر. فهرست ۱) اکرم(صلی الله علیه و آله) ۲) امومنین علی(علیه السلام) ۳)حضرت زهرا(سلام الله علیها) ۴) حسن(علیه السلام) ۵) حسین(علیه السلام) ۶) سجاد(علیه السلام) ۷) باقر(علیه السلام) ۸) صادق(علیه السلام) ۹) موسی کاظم(علیه السلام) ۱۰) رضا(علیه السلام) ۱۱) جواد(علیه السلام) ۱۲) هادی(علیه السلام) ۱۳) حسن عسکری(علیه السلام) ۱۴)حضرت بقیه الله اعظم(علیه السلام) کیف و کفش عیدانه یک باب مغازه در بندرترکمن در آتش سوخت. براى یاران واصحاب زمان (علیه السلام) شمشیرهایى از آسمان آورده مى شود. چنانکه نعمانى در کتاب (غیبت) از صادق (علیه السلام) روایت کرده است که فرمود (هر گاه حضرت قائم (علیه السلام) وج کند شمشیرهاى جنگ، فرود مى آید که بر هر شمشیرى اسم مرد واسم پدر او نوشته شده است ... گریه بر سیدال ... صادق علیه السّلام نقل می فرماید که روزی المؤمنین علیه السّلام نگاهى به حسین علیه السّلام نموده و فرمودند:
«اى گریه ی هر مؤمن» ؛ سیدال علیه السّلام عرضه داشت: «اى پدر، مرا مى گوئى؟» مؤمنان علیه السّلام فرمود: «بله، اى پسرک من» . و در روایت دیگر مولای متقیان علیه السلام فرمود: «همانا به یقین حسین علیه السّلام (مظلومانه) کشته مى شود و من مى شناسم آن خاکى را که بر آن کشته مى گردد، همان جایی که نزدیک دو نهر است». در اینجا شایسته است به حدیثی در همین باب -اشک بر حسین علیه السلام- اشاره نماییم: سجاد علیه السّلام فرمود: «هر مؤمنى که چشمهایش براى کشته شدن حسین بن على علیهما السّلام اشکى بریزد به گونه اى که بر رخسارش روان شود، خداوند به واسطه این اشک مدتهاى طولانى او را در غرفه هاى بهشت جاى دهد، و هر مؤمنى که چشمهاى او به خاطر ستمى که از دشمن ما در دنیا به ما رسیده است، گریان شود و اشک او بر گونه اش روان شود، خداوند او را در جایگاه صدق در بهشت جاى دهد، و هر مؤمنى که به خاطر ما صدمه اى ببیند و چشمهایش اشک آلود شود و اشکش بخاطر تلخى اذیتى که براى ما متحمل مى شود بر گونه اش روان شود، خداوند در روز قیامت صدمات را از او برطرف می کند و او را از خشم خود و آتش جهنم در امان خواهد داشت» . -------------------------- منبع: کتاب پیشگوییهای المومنین علیه السلام نوشته: سید محمد یزدی هر جند مطلب طولانی است ولی توصیه میکنم تا ا بخونید.... روزی صادق علیه السلام به مجلس منصور دوانیقی وارد شد. طبیب هندی ‏کنار خلیفه نشسته بود. او کتاب‎هایی را که در موضوع «علم طب‏» نگاشته شده بود، برای خلیفه می‏خواند تا ضمن سرگرم ساختن او بر معلومات خلیفه بیفزاید. صادق علیه السلام در گوشه‏ی مجلس نشست. بارانی از هیبت و ابهت از چهره حض. صادق علیه السلام: یاد مرگ، خواهش‏های نفس را می میراند و رویشگاه‏های غفلت را ریشه‏ کن می ‏کند. مراسم عزاداری و سوگواری شب شهادت حضرت جعفرصادق علیه السلام، شامگاه یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ با مداحی حاج سیدمجید بنی فاطمه و حضور عاشقان و محبان اهل بیت علیهم السلام در حسینیه ریحانة الحسین(ع) برگزار شد. میرسم به قافله : شهادت حضرت #زهرا سلام الله علیها
صادق علیه السلام می فرماید: چون وفات فاطمه علیها السلام نزدیک شد، شروع به گریه کرد. المؤمنین علیه السلام به او گفت: همسر عزیزم! چرا گریه می کنی؟ حضرت فاطمه علیها السلام فرمود: برای مظلومیت تو گریه می کنم. مولی علی علیه السلام فرمودند: گریه نکن، این مسئله در راه خدا برای من آسان است.