حکایت گل و گلوله عهد قجر

به نقل از خبرگزاریها در مورد حکایت گل و گلوله عهد قجر : دور تا دور حوض خانهٔ ما
پوکه های گلوله گل داده ست
پوکه های گلوله را آری
پدر از آسمان فرستاده ست

عید آن سال، حوض خانهٔ ما
گل نداد و گلوله باران شد
پدرم رفت و بعد هشت بهار
پوکه های گلوله گلدان شد

پدرم تکه تکه هر چه که داشت
رفت همراه با عصاهایش
سال پنجاه و هفت چشمانش
سال هفتاد و پنج پاهایش

پدرم کنج جا خودش
بی ن. قصاب شمالی با شلیک گلوله های افراد ناشناس از پا درآمد. در این جنایت که در پمپ بنزینی واقع در شهرستان بندر انزلی رخ داد، افراد ناشناس، شبانه مرد قصاب را هدف 6 گلوله قرار داده و بلافاصله متواری شدند. بر اساس نتایج به دست آمده از یک مطالعه، روزانه ۲۳ کودک بر اثر شلیک گلوله در می میرند و مرگ و میر در اثر شلیک گلوله سومین علت مرگ و میر ک ن یک تا ۱۷ ساله این کشور است. فراخوان وزات دفاع برای ساخت گلوله های زیست تجزیه پذیر شاید به خاطر خسارتی که یک گلوله حین برخورد به جسمی ایجاد می کند، کمتر ی به گلوله های برخورد نکرده به هدف توجه دارد. همواره منظور از از تیراندازی، فرو بردن گلوله در دل هدف واقعی یا تمرینی است، اما ماهرترین تیراندازان نیز برخی از گلوله های خود را از دست داده و به نقطه ای خارج از ... نوشته فراخوان وزات دفاع برای ساخت گلوله های زیست تجزیه پذیر اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. داشتم پرواز می ، در ارتفاع حدود 20 تا 30 متری زمین و با ح ی شبیه شنای پروانه.
یه نفر از رو زمین گلوله برف پرت می کرد سمتم ، رفتارش دوستانه نبود ، با این که گلوله هاش به من نمی رسید اما ازش می ترسیدم ولی سعی می خودمو بی تفاوت نشون بدم.
هرجا می رفتم دنبالم می اومد ، کاش می تونستم بیشتر ارتفاع بگیرم که از تیررسش خارج شم ولی نمیشد. تصاویر جالب و دیدنی از لحظه شلیک گلوله ع های بسیار جالب و دیدنی از لحظه ای که گلوله های از سلاح ها شلیک می شوند. عکاسی به نام هرا کو از کشور فنلاند مدت ۷ سال است که برای گرفتن چنین ع هایی تلاش میکند. با توجه به سرعت بسیار زیاد گلوله در لحظه شلیک عکاسیاز این لحظه نیازمند تکنیک های خاص و ابتکاری است. نتیجه این همه زحمت و تجربه را شما در این آلبوم ملاحظه خواهید کرد. چقدر زیباست برف بازی توی برفای پاک و سفید درست گلوله های برف و پرتاب اونا به سمت عشقت امروز از توی حیاط بهم گلوله برف پرت کردی. منم همون گلوله ها رو از لای میله های پنجره بهت پرت خیلی چسبید حس خیلی خوبی بود به امید خدا برف بازی با هم توی برفا روی زمین خدا. دوستت دارم مرد من. لژیونر و ستاره برزیلی اش روز گذشته در ساحل سائوپائو برزیل با ضرب گلوله به قتل رسیده است. اسبق اوقاف و شئون دینی الجزایر سه گلوله به سوی همسر خود شلیک کرد. سخنگوی فرماندهی پلیس غور می گوید، این 3 تن را هنگامی به گلوله بستند که از سرکار به سوی خانه های شان می رفتند. گروه تروریستی در گلوله باران محله ا نجیلی در مرکز موصل هشت شهروند غیرنظامی را به قتل رساند. گلوله ها در ح معمول کاملا سر راست به سمت هدف خود حرکت می کنند، مگر اینکه در دنیایی چون دنیای wanted گرفتار شده باشید که گلوله ها دایره وار به سمت شما می آیند!به نظر می رسد که این تخیل سینمایی را دا ا به واقعیت نزدیک کرده است.
مرکز تحقیقات پیشرفته وزارت دفاع یک نمونه اولیه از گلوله های خودهدایت شونده را با موفقیت آزمایش کرده است. این . رکنا: ان یک زندان در آرژانتین کبوتری که به داخل زندان قاچاق می کرد را به ضرب گلوله کشتند. ولی فقیه در امور حج و زیارت با انتقاد از دروغ های بزرگی که درباره حج در فضای مجازی منتشر می شود، تأکید کرد که پول حجاج ایرانی ج گلوله های عربستان در یمن نمی شود. رکنا، دو کولبر در دو سناریوی جداگانه هدف گلوله مرگ قرار گرفتند. مرد جوانی با شلیک ۶ گلوله در یک استودیو ضبط صدا در جنوب پایتخت به قتل رسید. نامزد موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری به تشریح زندگی خود پرداخت و از زمانی روایت کرد که گلوله به جمجه اش اصابت کرد. رئیس حزب کنگره مردمی یمن با اشاره به برخورداری یمن از تسلیحات و موشک های مدرن، تاکید کرد که حتی یک گلوله از ایران وارد زرادخانه یمن نشده است. مسلمانان ای های غربی میانمار که این روزها حتی از دسترسی به بازار و آب آشامیدنی منع و ترغیب به کوچ اجباری می شوند، در مرز بنگلادش هدف گلوله سربازان قرار گرفته اند. اگر بدن انسان به قدر مشخصی چربی داشته باشد، گلوله در آن نفوذ نمی کند. پدرم میگفت که یه سرباز،همیشه باید یه گلوله رو توی اسلحه اش حفظ کنه!
شاید، برای جنگیدن با خودش.
اون لحظه یاد ِ تو افتادم
که مثه یه گلوله توی اسلحه ی من باقی موندی....
کافیه شلیک کنم! ....قصاب شمالی با شلیک گلوله های افراد ناشناس از پا درآمد. در این جنایت که در پمپ بنزینی واقع در… گلوله ای که هدف خود را پیدا می کند/ پروژه بی نظیر دا ا برای تک تیراندازان فناوری اطلاعات > سخت افزار - "گلوله های هدف یاب" یکی از ده ها پروژه سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی امریکا/ darpa است که پنجمین آزمایش موفقیت آمیز خود را پشت سر گذاشت. "اگزکتو"/ exacto نام برنامه ای سری در این سازمان بوده که آزمایش گلوله های هدف یاب را با تفنگ ها. پس از ج تیم تخت گاز از ، «جرمی کلار ون»، «ریچارد هموند»، «جیمز می» در برنامه «تور بزرگ / the grand tour» با استودیویی سیار، دور دنیا را می گردند و هر هفته خودروی جدیدی را بررسی می کنند. در نهمین قسمت این برنامه، شاهد تلفیق یک خودروی شاسی بلند با یک خودروی اسپرت هستید و در ادامه نحوه ساخت یک خودروی ضداتمی را تماشا می کنید که ابتدا با گلوله تا. ثبت نام مستند مسابقه «ضد گلوله» به کارگردانی مهدی ماهان با محوریت عملیات نظامی آغاز شده است. رئیس جمهور سابق یمن و رئیس حزب کنگره مردمی این کشور در سخنانی اعلام کرد که ایران حتی یک گلوله هم وارد اراضی یمن نکرده است. اعتراضات در بحرین ادامه دارد و پلیس برای سرکوب اعتراضات مردم از گلوله های ساجمه ای و گاز اشک آور استفاده می کند. پزشکان یی توانستند صورت فردی را که 10 سال پیش بر اثر شلیک گلوله ت یب شده بود، ترمیم کنند. مرد ۳۹ ساله به دنبال اختلاف با همسرش راهی خانه پدرزنش شد و اعضای خانواده او را به گلوله بست. آمیلسار هنریکز، بازیکن با تجربه تیم ملی پاناما و باشگاه آرابه اونیدو، شب گذشته به ضرب گلوله کشته شد. ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی مشهد گفت: یک فرد معتاد به مخدر شیشه که با تبر به اعضای خانواده خود، حمله ور شده بود به ضرب گلوله پلیس در این شهر مجروح و دستگیر شد. ترکیه و گروه مسلح موسوم به « آزاد» ۲ روستا را در حومه شمالی شهر حلب گلوله باران د. مشاور معاون رئیس جمهور پیشین ادعا کرد: دیپلماسی وابسته به فشار، موفق شد بدون شلیک حتی یک گلوله به همه هدف هایش دست پیدا کند. تحقیقات اخیر نشان داده است گونه ای از ن موسوم به ن شمالی که در کانادا زندگی می کند با بالا رفتن سنش هم در برابر شکارچیان باهوش تر می شود و هم مقاوم تر در برابر گلوله شکارچیان. این گلوله توپ از طرف تکفیری های به سمت حرم شلیک شده بود که پس ازاصابت به قبه منفجر نشد و تولیت انجا به عنوان یکی دیگر از نصرت های خداوند در مقابل دیدگان زائران سامرا به نمایش در امده است‬. این گلوله توپ از طرف تکفیری های به سمت حرمین عسکریین شلیک شده بود که پس ازاصابت به قبه منفجر نشد و پس از ان توسط تولیت انجا به عنوان یکی دیگر از نصرت های خداوند در مقابل دیدگان زایران و مجاهدین سامرا به نمایش در امده است‬.

قسمت زرد رنگ روی گلوله توپ اثر برخورد و اشیدگی کاشی های طلای گنبد حرمین عسکریین می باشد که به وضوح بر روی گلوله منجفر نشده فوق ‬ ‫قابل مشاهده است‬. همشهری آنلاین: اطلاعات در کنگره مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد ی گفت: یستن دهان ها و ش تن قلم ها به بهانه توطئه با هویت انقلاب ی ما منافات دارد و لذا رس خود را در خفه گلوله ها می داند نه خفه گلو ها. برخی رسانه های پا تانی مدعی اصابت ۵ گلوله خم از داخل خاک ایران به خاک پا تان شدند. منابع محلی اعلام د که میانمار نان یک روستا در منطقه روهینگیا را گلوله باران کرد. ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که دروغ های بزرگی از حج در فضای مجازی منتشر شده است،گفت: پول حجاج ایرانی ج گلوله های عربستان در یمن نمی شود. این پول برای دریافت خدمات به شرکت های خصوصی سعودی داده می شود، نه ت این کشور. شب ها را در سنگرهایی که عراقی ها برای ماندن خودشان درست کرده بودند به سر بردیم. با وجود اینکه کاملا به منطقه ای که از دست داده بودند و حتما به طور دقیق گرای آن محل را داشتند، اما حتی یک گلوله توپ و خ سخنگوی طی پیامی اعلام کرد که فردی که ۳ نظامی را به ضرب گلوله کشت، نفوذی بود. بعید نیست، اگر تاثیرات شلیک گلوله های حاوی فسفر، در مناطق تحت مشخص شود، ت های غربی در اقدامی پیش دستانه، آنرا تبدیل به هجمه ای جدید علیه ت کنند. زن جوان که شوهر عراقی اش را با سه گلوله در خیابان دروس تهران کشته بود، با انتقال به محل تیراندازی در حضور کارآگاهان جنایی صحنه قتل را بازسازی کرد. رئیس جمهور سابق یمن و رئیس حزب کنگره مردمی این کشور در سخنانی اعلام کرد که ایران حتی یک گلوله هم وارد اراضی یمن نکرده است. دقایقی پیش در حوالی منطقه انقلاب تهران سامانه های پ ند هوایی مستقردر منطقه اقدام به شلیک گلوله د. ایسنا نوشت: معاون اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول جزئیات حادثه انفجار گلوله بازمانده از جنگ در یک انبار ضایعاتی را تشریح کرد. همشهری آنلاین: رئیس جمهور سابق یمن و رئیس حزب کنگره مردمی این کشور در سخنانی اعلام کرد که ایران حتی یک گلوله هم وارد اراضی یمن نکرده است. گرفتن گلوله شلیک شده در هوا مانند یک رویا می ماند.اما بد نیست بدانید این کار شدنی است، البته از نظر تئوری! دوست دارید این کار را در زندگی واقعی انجام دهید؟

گرفتن گلوله در هوا گاهی اوقات در شعبده بازی ها انجام می شود؛ که در آن به نظر می رسد شعبده باز گلوله شلیک شده را بین آسمان و زمین می گیرد،اما در واقع این یک حقه است.

آیا در واقعیت چنین چیزی وجود دارد؟پاسخ به این سوال مثبت است، ولی تحت شرایط مناسب، شما می توانید یک گلوله را بگیرید.

randall munroe فزیکدان می گوید:

گلوله شلیک شده به سمت بالا،در نهایت به ارتفاع خاصی می رسد.اگر چه ممکن است گلوله کاملا متوقف نشود اما به طور حتم سرعت آن به چند متر بر ثانیه کاهش پیدا می کند که با این سرعت، اگر در مکان صحیح و زمان صحیح قرار داشته باشید، می توانید این گلوله را در هوا در دست بگیرید.

او برای این کار یک بالون هوای گرم پیشنهاد می کند که با استفاده از آن می توان به ارتفاع مورد نظر رفت و بدون ایجاد اختلال بر روی هوایی که گلوله از آن عبور می کند، گلوله شلیک شده از سمت زمین را در هوا گرفت.این ارتفاع بسته به عملکرد اسلحه و گلوله و نوع آن متفاوت خواهد بود؛ برای مثال یک اسلحه ak-47 به ارتفاع ۲۰۹۲ متری(۱٫۳ مایلی) نیاز دارد. البته در این ح چرخش ایجاد شده توسط جان لوله را همچنان احساس خواهید کرد.

وبسایت what if که تئوری های علمی را به شکل جالبی نشان می دهد طرح زیر را کشیده است:


امکان آن وجود دارد که گلوله را در نقطه اوج بگیرید
توجه:اگر بالون نداشتید می توانید به طور بالقوه این کار را از یک قله کوه انجام دهید!

در ح هایی که گفته شد، شما باید خیلی خوش شانس باشید تا بتوانید گلوله را بگیرید. معاون اجتماعی پلیس گیلان گفت: یکی از ک داهای پنجمین دوره شورای شهر کلاچای هدف گلوله قرار گرفت. 1- گلوله ای به جرم 400 گرم با سرعت ثابت 20m/s در حال حرکت است. انرژی ی آن را محاسبه کنید؟ 2- اگر جسمی با سرعت 10m/s در حال حرکت باشد و انرژی ی آن برابر5kj باشد در این صورت جرم این جسم را به دست آورید؟ 3- سنگی به جرم 4kg با چه سرعتی پرتاب شود تا انرژی ی آن برابر 200j باشد؟ 4- گلوله تفنگی به جرم 20گرم با سرعت 700متر برثانیه از دهانه ی تفنگ شلیک می شود. انرژی ی.