خادمین هیئت بین الحرمین اردبیل

به نقل از خبرگزاریها در مورد خادمین هیئت بین الحرمین اردبیل : بسمه تعالی جلسه تقدیر و تشکر از اعضا(خادمین)هیئت و همچنین بررسی مشکلات و کمبود های هیئت و را ارهای حل آن با حضور 17نفر از خادمین هیئت در روز مورخه 93/9/7 در منزل برادران نوری نژاد برگزار شد. به زودی مشروح این جلسه و تصویبات مهم آن که نزدیک به 5ساعت به طول انجامید بر روی وبلاگ قرار خواهد گرفت. اعضای هیئت ووشو اردبیل ( ملازاده رئیس . حمید زیدی دبیر هیئت . آقای مبارکی خزانه دار .خانوم ها : ولی زاده و پاسبان ) طی نشستی با آقای نخست رئیس اداره ورزش . آقای تقی زاده معاونت محترم و سرکار خانم شاه حسینیان در محل اداره نقاط ضعف و قوت هیئت ووشو اردبیل را بررسی نمودند. همچنین عملکرد 9 ماهه هیئت به اداره تحویل و برنامه 3 ماهه چهارم سال جار. یک مقام آگاه اعلام کرد : مقصد بعدی سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت ت، استان اردبیل است که به زودی شاهد انجام این سفر خواهیم بود . امید است این سفر جهت کاهش مشکلات و رفع موانع موجود در استان و توسعه ای مرزی و محروم مفید واقع گردد .  در حالی که جدال دو اردبیل هنوز فروکش نکرده بود دعوای دو تن دیگر بازار "کی بود کی بود من نبودم " را داغ تر کرد، معلوم نیست با این جنگ زرگری سرنوشت طرح هایی که نیازمند ل گری قوی و اتحاد نمایندگان استان اردبیل است به کجا ختم می شود. وجه تسمیه ی اردبیل: این نام در مآخذ گوناگون به صورتهای اَردویل، اَردُبیل، اَردُئیل و بیشتر اَردَبیل آمده است،اردبیل در منابع ارمنی به صورت آرتاوت و سپس آرتاول آمده است. مینورسکی معتقد است اَرته ویت به مرور به اردبیل تغییر شکلی یافته است. اگرچه «دائره المعارف » می نویسد: اشتفاق و معنای اردبیل به درستی معلوم نیست اما مینورسکی معتقد . تسنیم نوشت: سربازرس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان اردبیل از صدور دستور رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای ی کشور در مورد بازشماری صندوق های رای در اردبیل خبر داد. مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: هیئت ووشوی اردبیل باید سرآمد المپیاد زیر 16 سال شمال غرب کشور باشد، چرا که هیئت ووشوی استان تاکنون افتخارات بسیار زیادی را ب کرده است. بازاربزرگ اردبیل در میانه شهر و در طرفین خیابان واقع گردیده که درهر صورت به راحتی می توان آنرا پیدا کرد.
راسته های موجود در بازار اردبیل عبارتند از : راسته اصلی بازار، راسته قیصریه، علافان، راسته پیر عبد الملک، بازار زرگران، سراجان، بازارچه زنجیرلی، پارچه فروشان، کفاشان، مسگران، چاقو سازان، آهنگران و سراهای آن ها.
مجموعه بازار بزرگ اردبیل با طاق های جناغی و گنبدهای ساده پوشش یافته روشنایی داخل بازار از طریق روزنه های تعبیه شده در پوشش های گنبدی تأمین می شود. بخش اصلی سرا فضایی مستطیلی می باشد که پوشش آن متشکل از نه گنبد در میانه با چهار ستون مدور از سنگ خارا نگهداری می شود. از دیگر بخش های مهم بازار، چهار سوق یا بازار بزرگ قیصریه است. بر سر بازارچه شمال شرقی، سنگ نبشته ای به چشم می خورد که به علت فرسودگی امکان قرائت آن وجود ندارد این سنگ نوشته حاوی نام بانی و تاریخ ساخت بنای بازار اردبیل بوده است. مجموعه تاریخی بازار اردبیل در سال های اخیر از طرف سازمان میراث فرهنگی تعمیر و مرمت شده و به شماره 1690 به ثبت تاریخی رسیده است.
قسمت عمده بازار اردبیل در خیابان کشى هاى نیم قرن گذشته ت یب شده و ارتباط بعضى از بخش هاى آن با هسته مرکزى بازار از بین رفته است. رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: امروز تیمهای ملی والیبال تایلند، سریلانکا، ما ی، چین تایپه و استرالیا از فرودگاه اردبیل وارد استان شدند که جمع تیمهای حاضر در اردبیل به ۸ تیم رسیده است. سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در رابطه با شایعه جابه جایی استاندار گفت: به افرادی که با اه خاص به شایعات این چنینی دامن می زنند هشدار می دهم که با ندانم کاری فضای مثبت استان را دچار هاب کاذب نکنند. کمال الدین پیرمؤذن در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل با رد کامل شایعه تغییر استاندار اظهار داشت: بنده اطلاع واثق دارم که با توجه . به گزارش سایت هیئت تیروکمان شهرستان امیدیه هفته ی دوم لیگ تیراندازی با کمان کشور در روز سوم بهمن ماه 1393 در امیدیه و مجتمع ورزشی ولایت برگزار شد که نتایج به دست آمده به شرح ذیل است : دور سوم کمانداران کاسپین 1 - 4 تیرانا پاس قوامین 3 - 2 نفت امیدیه هیئت اردبیل 0 - 5 هیئت گنبد هیئت البرز 4 - 1 هیئت بم دور چهارم پاس قوامین 4 - 1 تیرانا نفت امیدیه 4 . رئیس هیئت نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای ی شهر و روستا در استان اردبیل گفت: 140 نفر اعضای هیئت نظارت در استان اردبیل در کار انتخابات پنجمین دوره شوراهای ی شهرو روستا و ریاست جمهوری دخیل می باشند. رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: کنفدراسیون والیبال آسیا جهت بازدید از روند استاندارد سازی اماکن ورزشی و اقامتی اردبیل به منظور میزبانی از مسابقات والیبال قهرمانی امید های آسیا به اردبیل سفر… سفر هیئت امرالی به قندیل به گزارش کوردپاریز به نقل از ملیت، هیئت اعزامی به امرالی در خصوص دیدارهای اخیر خود با مسئولین حکومتی ترکیه بیانیه رسمی صادر کرد.
این هیئت که بعد از دیدار با یالچین آکدوغان، معاون نخست ی ترکیه، در ساختمان وزارت کشور، با افکان آلا، کشور ترکیه نیز دیدار د؛ در... ی از شور و اشتیاق عزاداران حسینی از کشورهای مختلف دنیا در بین الحرمین را مشاهده می کنید. با نزدیک شدن سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری به استان اردبیل،غنچه لبخند مردم این دیار سرفراز به رسم مهمان نوازی شکوفا شده و تکاپو برای استقبال از کاروان تدبیر و امید در جای جای استان به چشم می خورد.
بی شک قابلیت های طبیعی،منحصربفرد و نیازمندی های قابل رفع اردبیل در جلب نظر ت محترم برای انتخاب مقصد هفتمین سفر استانی خود تاثیرگذار بوده است.
به گزارش ایرنا یکی از شاخص ها و ظرفیت های مهم استان اردبیل،مرزی بودن آن و همجواری با جمهوری آذربایجان است.
شیخ صفی همان طورکه ا مش پیداست دراردبیل میدان عالی قاپووجوددارد. شیخ صفی اززمان صفویان تاامروزه مورد توسط،مواظبت و...مردمان اردبیل وجوددارد. توسعه های من به شما هم وطنان عزیزاین است که از موزه شیخ صفی در اردبیل دیدن فرمایید سفر مجازی به بین الحرمین
می خواهیم سری به بهشت بزنیم ؛ به محل رفت و آمد آسمانیان . به محلی که فاصله زمینی دو آسمانی است . اینجا بین الحرمین است . اگر جسم به پرواز در نمی آید ، دل پرواز می کند . اگرچه حضور واقعی میسر نیست اما می توان دیداری مجازی از بهشت داشت . تصاویر سه بعدی و پانورامای 180 × 360 درجه ما را بصورت مجازی به آنجا خواهد برد .
با دریافت این تصاویر می توانید خود را به طور کاملا واقعی در بین الحرمین احساس کنید.

از قابلیت های انحصاری این تصاویر می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1) قابلیت چرخش سه بعدی تصاویر (180 × 360 درجه) با استفاده از موس
2) طبیعی بودن تصاویر و القای حس واقعی حضور در محل
3) بررسی محل از نگاه خود
4) قابلیت زوم بر روی تصاویر (با استفاده از غلطت بالا و پایین رونده موس) 0beinolharamein.jpg و اما بین الحرمین کجاست ؟ بین الحرمین حد فاصل بین بارگاه ملکوتی حسین(ع) و برادرشان حضرت عباس(ع) است که فاصله آن درست برابر با فاصله بین دو کوه صفا و مروه است . جهت دریافت تصویر و انجام سفر مجازی از طریق زیر اقدام نمایید :
2beinolharamein.jpg
دریافت تصویر سه بعدی بین الحرمین با حجم 4.19 mb
نحوه استفاده :
اگرچه اغلب کاربران در اولین نگاه متوجه امکانات این تصاویر خواهند شد اما بهتر است اشاره ای گذرا بر نحوه عملکرد آن داشته باشیم :
1) برای حرکت فقط باید ماوس را حرکت دهید تا به تمامی نقاط تصویر پاناروما دسترسی داشته باشید .
2) در این تصاویر شما می توانید به صورت مجازی لنز عکاسی را زوم کنید . از دکمه اسکرولر ماوس و یا کلیدهای pageup و pagedown برای تعویض بزرگنمائی تصویر از لنز ۱۷ میلی متر تا لنز ۷۵ میلی متر استفاده کنید . ضمنا این کار را می توانید با نگاه داشتن کلید سمت راست ماوس و عقب و جلو ماوس نیز انجام دهید .
3) برای انتخاب تصویر پاناروما ( سه بعدی ۱۸۰ در ۳۶۰ درجه ) به عنوان محافظ صفحه نمایش ( screen saver ) از کلید f5 استفاده کنید .(البته در ابتدا و قبل از اجرای تصویر آن را به محل مشخص و ثابتی انتقال دهید تا پس از فشردن کلید f5 ، تصویر همیشه از همانجا فراخوانی شود.)
4) برای وج از کلید esc استفاده کنید . به گفته پلیس، مواد منفجره برای عملیات تروریستی در روز همزمان با برگزاری مراسم بزرگ برداری از ضریح جدید حسین (ع) با خودروی حامل کارگران به محوطه بین الحرمین منتقل شد که زودتر از موعد مقرر منفجر و فقط عامل آن(کارگر تروریست) کشته شد. منابع آگاه در حرم حسین (ع) گفتند : معمولا خودروهای حامل کارگران و وسایل کارگری برای ورود به منطقه بین الحرمین تفتیش نمی شود و این سهل انگاری عامل این انفجار شده است. پس از این انفجار تروریستی، مسوولان آستان مقدس کربلا همه کارگران را بیرون د. بمب قرار بود در زیر برخی مرمرهای حرم کار گذارده شود که این طرح شوم خنثی شد. نیروهای امنیتی زخمی ها را به بیمارستان کربلا انتقال داده اند. دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: انتخابات هیئت اجرایی ریاست جمهوری از امروز در استان اردبیل آغاز شده و به مدت سه روز برگزار می شود. رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان اردبیل گفت: تور رالی خانواده و گردشگران در اردبیل برگزار می شود.
در مراسم هم شی روسای هیئت های ورزشی، حوزه ها و ادارات ورزش و جوانان استان تهران،هیات کاراته پایتخت به عنوان هیئت برتر استان معرفی شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، این مراسم با حضور طلا و گروسی نمایندگان مجلس شورای ی، حمید استیلی پیش وت فوتبال و همچنین نژادفلاح مدیرکل، معاونان و مدیران ستادی اداره کل برگزار شد و طی آن از روسای هیئت های مدال آور بازیهای2014 اینچئون نیز تجلیل شد. رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل گفت: ۲۶ مدرسه مجاز فوتبال در اردبیل مشخص شدند و انتظار می رود خانواده ها از ثبت نام فرزندان خود در مدارس فوتبال غیرمجاز خودداری کنند. مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، علت انتشار بوی گاز در شهر اردبیل را مربوط به نقل و انتقال تعدادی از بشکه های مرکاپتان (ماده مخصوص بودار گاز ) جهت بوزدائی و انتقال به سایت بوزدائی عنوان کرد. هفته گذشته بود که انتشارشدید بوی گاز در اردبیل، موجب نگرانی اهالی این شهر شد.
فیروز خ دربخش دیگری از سخنان خود، از ثبت کمترین میزان حوادث ناش. زیدی دبیر هیئت ووشو اردبیل اعلام کرد : یک دوره مسابقه کاپ آزاد در سه رده سنی نوجوانان . جوانان و بزرگسالان در مورخه 93/10/3 در اردبیل برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند جهت ب اطلاعات بیشتر با شماره 8895 956 0914 ( زیدی ) تماس حاصل فرمایند. مسئول ستاد خادمین افتخاری: ویژگی های منحصر به فرد اردوی خادمین و بستر استفاده های فرهنگی و فضای صمیمی در اردو باعث استقبال هرساله خادمین شده است. با توجه به تماس های مکرر خادمین و افزایش متقاضیان تمهیداتی جهت افزایش ظرفیت تا 200نفر اتخاذ گردیده است. کلیه هزینه های اردو طبق 6سال گذشته توسط خود خادمین ثبت نام شده تأمین می گردد. از رئیس محترم هیأت امناء آستان مقدس به خاطر همراهی و حمایت در برگزاری اردو متشکریم. هیچ اقدام ناهماهنگ با مسئولین آستان مقدس در کارنامه 7ساله خدمات ستاد خادمین افتخاری وجود ندارد. بنده به عنوان مسئول خادمین افتخاری مشکل خاصی در زمینه خدمت خدام نمی بینم. متن کامل در ادامه مطلب: قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از اکران های فجر برای خادمین پایتخت در ایوان شمس خبر داد. تسنیم نوشت: رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: حضور تماشاگران در مسابقات والیبال امیدها آسیا از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بوده و تماشای این مسابقات در سالن های ورزشی اردبیل رایگان خواهد بود. ت تدبیر و امید سعی می کند هر وعده و وعیدی را به مردم بدهد از روی منطق و تدبیر باشد . در سفر رئیس جمهور محترم و هیئت ت به استان اردبیل شاهد بودیم که علیرغم خواست اکثریت مردم استان که اعلام الحاق استان اردبیل به منطقه آزاد ارس در یوم ورزشی بود با دیدن مردم در استقبال بی نظیرشان احساساتی نشد و بررسی موضوع را به جلسه هیئت ت در اردبیل واگذ. ی از حضور پرشور زائران اربعین حسینی در بین الحرمین را مشاهده می نمایید. سعید عزت اللهی لژیونر تیم ملی فوتبال با حضور در حرم رضا(ع) با خادمین این مکان مقدس ع یادگاری گرفت. مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال (ره) توسط بنیاد شهید سید محمدباقر صدر در بین الحرمین کربلا برگزار شد. زائران اربعین در روز 13 آبان ماه (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) در بین الحرمین شعار مرگ بر و مرگ بر سر دادند. مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال (ره) توسط بنیاد شهید سید محمدباقر صدر در بین الحرمین کربلا برگزار شد. ی از بارش زیبای باران در بین الحرمین را مشاهده می کنید. امروز صبح آ ین وداع حرم حضرت علی بود وقتی که داشتم صمیمی می شدم حس غریبگی محو میشد موقع خداحافظی رسید وااایییی جان کندم تا از حرم دل ب نیم ساعت دیگه میرم طرف حرم و بین الحرمین برای اولین میترسم ، قلبم تو دهنم میزنه عظمت اینجا خیلی سنگینه مثل پخش زنده تلویزیون نیست پر از تردید ،تناقض،جهت وای این حسا چیه دلم میخواهد وسط بین الحرمین بش. مسیر ی :مشهدمقدس، ملک آباد،نیشابور،سبزوار،داورزن،میامی، شاهرود،دامغان،سمنان،گرمسار، ایوانکی ، تهران (پل افسریه ) ،میدان اول شهر کرج ،هشتگرد، آبیک،قزوین،تا تان،ابهر،زنجان،اول وجی اتوبان سرچم، آق کند، فیروزآباد، اردبیل . نمایی از بین الحرمین را در ارسالی شهروندخبرنگار مشاهده می نمایید. یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در تربیت نوجوان جذب به هیئت ماست که با لطف خدا و عنایت اهلبیت و با همت سرگروه و مربیان پایگاههای مسجد جامع فاطمیه و مسجد المومنین این هیئت ویژه نوجوانان راه اندازی و تشکیل گردید از جمله ویژگی های این کار مهم فرهنگی برگزاری جلسات هیئت در مدرسه راهنمایی مرادپور در مناسبت های مختلف مذهبی است که باعث جذب حداک. همایش خادمین آستان مقدس زاده حسین علیه السلام(پسر رضا)استان قزوینامروز در تاریخ17/12/1392 همایش فصلی خادمین پسر رضا علیه السلام برگزار شد.از خادمین زیر به عنوان خادم نمونه آستان مقدس زاده حسین تقدیر شدند.1.سیّد علی قوامی2.میلاد کرمی3.سعید جاهد4.جاج اصغر کرم پور5. جناب آقای نوروزی6.میلاد جباری7.وغیره بپاس قدردانی از ای از زحمات بیدریغ افشار تموک در راستای تشکیل و راه اندازی انجمن های مردم نهاد در استان اردبیل روز پنج شنبه در مراسم اختتامیه نمایشگاه موسسات فرهنگی اردبیل در نگارخانه ختایی اردبیل با حضور مسولین دستگاههای اجرایی استان از همسرفداکار تموک به عنوان چهره شاخص فرهنگی با اهدای لوح وتندیس ویزه تجلیل شد که این امر موجبا. سعید براتی (رئیس هیئت) در سومین جلسه سال 92 اعلام کرد یکی از محورهای فعالیت های هیات استان در سال 93،تعیین وظایف اعضا و کمیته های مختلف هیئت می باشد که این امر با همکاری خانم فیروزه مرادی(نایب رئیس) و آقای کاظم شجاعی(مسئول کمیته فنی) تنظیم گردیده به پرسنل هیئت ابلاغ شد. استانداران یزد، اردبیل، مازنداران و اصفهان در جلسه امروز هیئت ت انتخاب شدند. رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: با اقدامات و تلاشهای انجام داده شده برای فراهم زیرساختهای ورزشی، اردبیل می تواند میزبانی از رقابتهای جهانی و مسابقات آسیایی را بر عهده بگیرد. قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شورای ی شهر تهران از اکران های سی و ششمین جشنواره ملی فجر ویژه خادمین شهرداری تهران خبر داد. در نخستین جلسه هفتمین دوره اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل، مدیر و اعضای جدید هیئت رئیسه خانه مطبوعات استان انتخاب شدند. با حسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا درود و سلام بر مردم قهرمان و جوانان غیور عجبشیر که در دهه اول محرم 94 همراه با هیئت عاشقان کربلای عجبشیر با عزاداری پر شور همراه با شعور حسینی ثابت د که مجالس عزای سالار شهیدان حسین (ع)را انچنان که شایسته و سزاوار آن حضرت است برگزار نمایند. و تشکر وی ژه ای ازبزرگو. دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: انتخابات هیئت اجرایی ریاست جمهوری در استان اردبیل کلید خورد. با برگزاری مجمع انتخاباتی علی یعقوبی به عنوان رئیس جدید هیئت ورزش های ن نایان و کم بینایان استان اردبیل معرفی شد. رو مه از اردبیل گزارش داد:

اخیراً افرادی با لباس ها و سرو وضعی شبیه تکفیری ها در حاشیه ا به ویژه در مرکز استان اقدام به سر دادن شعارهای خاص و دعوت از مردم برای پیوستن به آنها می کنند که موجب ایجاد رعب و وحشت در اهالی شده اند. در آ ین بار فردی با هیکل درشت، سر تراشیده، ریش بلند و لباس عربی در خیابان علی سرباز اردبیل، با پیاده شدن ا.