خاطره

به نقل از خبرگزاریها در مورد خاطره : گاهی آدم دلش هوای گذشته رو میکنه... گاهی آدم به عقب که برمیگرده میبینه بعضی موقعیت ها اونقدر ها هم سخت نبودن...!اونقدر ها هم رنج آور نبودن! اما وای به خاطره ای که بترسی از به یاد آوردنش!مثل خاطره ش تن آ ین یادگاری بزرگت تو کیف کلاس اولت! یا خاطره یه روز از خواب بیدار شدن ودیگه هیچ وقت ندیدن قهرمان زندگیت! خاطره ها خطرناکن!باعث میشن اونقد.
خاطره حاتمی بازیگر کشورمان مو های سرش را تراشیده است! در ادامه ع هایی از چهره خاطره حاتمی را… بنده به عنوان نویسنده متن آن ، مفهوم آن خاطره را به این شکل روایت ، اما اصل خاطره درست و از طرف شخص مرحوم هاشمی نقل شده است. بیست و ساله که اتحاد جماهیر شوروی ترکیده و ازش خاطره ای مونده (البته که آثار و میراثش هنوز هست)، روزی هم حجاب زورکی و چماقی و امثالهم خاطره می شن... اما به چه قیمتی؟؟؟ جوونی خیلی از ماها. دوباره نوشتن حسِ خوبی ست میان دلمردگی های این روزهایم. همه ی روزهایی که بر من گذشت، همه ی تجربه های تلخ و شیرینی که داشتم، همه ی لبخندهایی که بر لبم نش و همه ی بغض هایی که به خاطر تو اشک شدند؛ وقت رفتنَت که شد بگو، بگو تا چمدان دستت دهم، همه ی این خاطره ها را میگذارم در چمدانت... + تا وقتی از ی مطمئن نیستی باهاش خاطره نساز، تقاص خاطره جن. تو این چند وقت که بیشتر وبلاگ خون شدم تا وبلاگ نویس یه چیز برام خیلی پررنگه.
اونم خاطراتم تقریبا با هر پستی که میخونم یاد یه خاطره ای می افتم.دیگه خج می کشم که زیر پست ها خاطره تعریف کنم.
شاید پیر شدم. مثل پیرمرد ها که تا یه اتفاقی می افته میگه:هی .... یادش بخیر.... زمان ما..... ( همین الان هم یاد یه خاطره از پیرمرد صاحب خونه تو دوران دانشج. مطلبی در لینک زیر خواندم که به جشواره خاطره نویسی کتابداران اشاره داشت و خواستم خاطره زیر را با یک واسطه برایتان تعریف کنم ( راست و دروغ خاطره پای خودشان ، من آنچه شنیده ام را بازگو می کنم ) کودکی به کتابخانه مراجعه و گویا در محیط کتابخانه شر و شوری می کند. کتابدار با او برخورد کرده و او را به خانه می فرستد. از آن روز به بعد کودک شب ادار. تیم فوتبال استقلال درحالی به مصاف العین می رود که این دیدار یادآور یک خاطره خوب برای آبی پوشان است. خاطره ای که مربوط به زمان حضور ناصر حجازی در استقلال است. کلیپی از خاطره جالب رامین رضائیان از پدرش. وی که به همراه پدرش در استودیو شبکه ورزش حضور داشت، خاطره ی جالب را از دوران کودکی خود تعریف کرد. گفتنی است رضائیان چندی پیش به دلایل انضباطی از تیم ملی کنار… خاطره نویسی! و ما ادراک ما خاطره نویسی! حدود 20 روز پیش تو یه ایمیل ازتون خواسته بودم با یه خاطره شروع کنید. اولین خاطره ی رسیده مربوط به سفر نوروزی خانم داستانی به همراه خانواده به تهرانه. این خاطره ی تقریبا 3000 کلمه ای الآن توی ادامه مطلب گذاشته شده. برای اکثر نویسنده ها، نظر مخاطب درباره ی نوشته مهمه. نظرهاتون رو در قسمت نظرات بنویس. خاطره خنده دار-خواستگاراین خاطره خنده دار از جایی اقتباس شده است:
یه پسره چند روز پیش اومده بود خواستگاری من
بهش میگم شما از من بزرگتری
من دوس ندارم اینجوری
اونم گفت : اشکالی نداره میرم سنمو از شناسنامه بزرگ می کنم.
از خواستگار هم شانس نیاوردیم. شب گذشته مهران مدیری در برنامه دورهمی، خاطره جالبی از دوران مستأجری و دردسرهای زندگی با پیرزن صاحبخانه تعریف کرد. خاطره او را در ویدئوی زیر بشنوید. نمایشنامه «خاطره ای به نام تو» با موضوع جنگ تحمیلی و تفحص از سوی نشر آناپَنا به چاپ رسید. یک نویسنده و خاطره نویس دوران دفاع مقدس با بیان اینکه سینمای ما وقتی می تواند رشد کند که به این خاطرات رجوع شود، گفت: خاطره نگاری ها می توانند زمینه خوبی برای نوشتن نامه خوب باشند. فرمانده کل در کتاب «کالک های خاکی» خاطره ای را از روز 22 بهمن و اش از بازداشتگاه رژیم شاه بیان می کند. من از تو خاطره دارم،خاطره درد کمی نیست... هافبک پرسپولیس خاطره تلخی از جدال مقابل ذوب آهن در ذهن دارد و امیدوار به جبران آن در دیدار فرداست. من اتفاقاتی که جالبه و قراره تو وبلاگم بنویسمو یه چندتا واژه کلی و تو نوت مینویسم تا هروقت وقت شد خاطره شو یاد داشت کنم‌. چند وقت پیش دیدم نوشتم: آقاهه میره خاستگاری با شوهر خواهرش اینا. توخاستگاری شوهرخواهر دوماد به برادرزاده عروس میگه عمو کلاس چندمی؟ پسره میگه کلاس سوم اونم میگه من دوست صمیمی معلمتم پسره هم میگه معلممون زنه. بع. در خاطره ی خانه صدای تو نشسته است این پنجره عمریست به پای تو نشسته است بگذار در آیینه ببینم غم خود را در آینه گیسوی رهای تو نشسته است ما مثل حب م و در شه ی مرگیم تا در سر ما عطر هوای تو نشسته است رفتی و پس از رفتنت ای چشمه ی خورشید شب نیست که دنیا به عزای تو نشسته است گفتم که سفر پاک کند خاطره ات را هر جا بروم خاطره های تو نشسته است 0022.jpg محمد حسین رنجبران صفحه اینستاگرامش را به تصویری خاطره انگیز از خود و همکاران خبرنگارش اختصاص داد. بعضی از کالاها یا ابزاری که ما از آنها استفاده کرده یا می کنیم تبدیل به خاطره می شوند. خاطره-انگیز-2017.jpg" cl ="attachment-post-thumbnail size-post-thumbnail wp-post-image" alt="17 بازی موبایل خاطره انگیز در سال 2017" srcset="http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2017/12/بازی-موبایل-خاطره-انگیز-2017.jpg 680w, http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2017/12/بازی-موبایل-خاطره-انگیز-2017-285x160.jpg 285w, http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2017/12/بازی-موبایل-خاطره-انگیز-2017-620x348.jpg 620w" sizes="(max-width: 680px) 100vw, 680px" /> با پایان یافتن سال 2017، نگاهی داریم به 17 بازی موبایل خاطره انگیز مخصوص اندروید و آیفون که در ادامه می توانید با آنها آشنا شوید و از فروشگاه های نرم افزاری کنید. دنیای بازی های موبایل بسیار گسترده و عظیم است؛ دنیایی که در آن هزاران بازی وجود دارد که انتخاب از میان آنها کار کاربران ... نوشته 17 بازی موبایل خاطره انگیز سال 2017 ؛ خاطره بازی با اسمارت فون اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. بالاتر از خبر این هفته سوژه های متنوعی را برای شما مخاطبان آماده کرده است. در ویدئوی زیر بخش هایی از مراسم شب خاطره با انقلاب را می بینید که سوم دادماه همین امسال برگزار شد. ابراهیم حاتمی کیا، علی خوش لفظ و جمعی از چهره های سینمای دفاع مقدس هم در این دیدار به خاطره گویی پرداختند. خاطره خنده دار-پدربزرگماین خاطره از جایی نقل شده :

یه روز نرفته بودم مدرسه به ناظممنون گفتم : آقا پدربزرگم فوت کرده بود تونستم بیام.
هیچی آقا زنگ زد خونمون
ناظم : الو سلام منزل آقای ....
بله بفرمایین.
شما کی هستین؟
پدربزرگ میلاد هستم.
مگه شما زنده هستین؟
پ ن پ این روحمه که داره با شما ص. خاطره خنده دار-هندزفری


این خاطره مربوط به یکی از دوستامه :

یه روز داشتم توی پیاده رو راه می رفتم که یکی از کنارم داشت رد می شد
و یه بهم داد
منم یه جوری زدمش که افتاد زمین.
یه دفعه دیدیم هندزفریش افتاد.
آقا نگو داشته با هندزفری به دیگه اینو می گفته.
هیچی ضایع شدم دیگه! احمد پوری تابوهای زیاد در فرهنگ ما، خودسانسوری و ترس از قضاوت دیگران را از دلایل ننوشتن خاطره در کشورمان می داند. دلت که گرفته باشد...

شادترین آهنگ ها، برایت روضه خوانی میکنند

شلوغترین مکانها، تنهایی ات را به رُخَت می کشند

و شادترین روزها، برای تو غمگین ترین روزهاست

دلت که گرفته باشد...

نقض میشود همه ی قانون ها

دل کجـــا... قانون کجـــا

مدتها طول میکشد تا خاک بگیرد خاطره های رنگارنگ

میگذاری تار شود این خاطره ها

اما یک خواب ِ ناغافل، گرد و خاک تمام خاطره ها را می گیرد !!

میشود مثل روز ِ اول

میشود خاطره های ناب

زخمها تازه میشود باز ...
.
.
. در حال مکیدن شکلات.زدن ادکلن.کشیدن خط چشم.لاک زدن.بخدا قسم نباید یاد یک خاطره ای بیفتید که مثلا در فلان روز و در فلان جا و با فلان چقدر خندیدید و چقدر خوش گذر د و ان شخص حالا در زندگی شما نیست.بعد یهو ح گرفته میشود.از من به شما نصیحت با هیچ ی خاطره ی خوش نسازید که بعدا پشیمان شوید.و به گـه خوردن میفتید. خاطره ای دیگر، خاطره شد
حسن جوهرچی یکی دیگر از خاطرات خوب و بیاد ماندنی دهه هفتاد بود که با سریال <در پناه تو> خوب درخشید و محبوب و معروف شد، و سرانجام صبح امروز، بدلیل بیماری طولانی کبدی و ایست قلبی در سن چهل و هشت سالگی درگذشت.
جوهرچی بعد از د ناه تو، در ها و سریال های بسبار,دیگری هم ایفا نقش کرد و اما هیچکدام دیگر به پای در پنا. دندان خاطراتم درد میکند  نمیدانم کدام خاطره ام پوسیده است مانده ام  عصب کشی اش کنم یا از ته مش گرچه نمیدانم درد مربوط به کدام خاطره است شاید خاطراتم عاقل شده است!! در سالروز آزادسازی مشهر، مراسم شب خاطره با حضور حضرت آیت الله - معظم انقلاب ی - و همچنین جمعی از خاطره گویان، رزمندگان، پیش وتان، نویسندگان و هنرمندان دفاع مقدس در حسینیه ی (رحمه الله) برگزار شد. امروز دقیقا بیستمین روز از یه رفتن غمگین بود ... لحظه های بدی که تجربشون از بیست روز پیش تا به حالا هر روز مثل یه از جلوی چشمام رد میشه ... چقدر دردناکه ، رفتنی که توش برگشتی نیست ... بعضی ها تا ابد مهربونن حتی وقتی مرده باشن ... خدا رحمتت کنه ... بابابزرگی که دیگه ندارمت ... و خدا به سکوت تلخ این خونه پایان بده ... بعضی رفتنا واقعا دردناکن ... مث . کتاب در خاطرات کوتاهی به نقل از دوستان، بستگان، خانواده و همرزمان به زندگینامه شهید می پردازد. هر خاطره شامل چند سطر کوتاه است که خواننده را مشتاق به خواندن خاطره بعدی می کند. بهار این روزها چتر زیبای خود را گسترانیده و شهر جهانی یزد از این همه زیبایی، تلفیق عطر خوش شب بوها با بوی خیال انگیز خشت و خاک است، بویی که نقش خاطره بر جان کویر می زند. سیدحسن در جدیدترین پست اینستاگرامی اش خاطره ای از (ره) تعریف کرده است. سیدحسن در جدیدترین پست اینستاگرامی اش خاطره ای از (ره) تعریف کرده است. ی خاطره انگیز از سیزدهم فروردین سال ۵۸ و شور و نشاط مردم در دامان طبیعت را مشاهده می کنید. کارگردان «بادیگارد» با حضور در برنامه کافه ، خاطره ای جالب از دیدارش را با (ره) در دهه 60 تعریف کرد. سید حسین حسینی از دست دادن دربی را بدترین خاطره فوتبالی سال 96 خود می داند. ستاره ۳۳ ساله فوتبال ایرلند و تیم ملی لیبی معتقد است که درخشش در پرسپولیس بهترین خاطره زندگی او است. محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود خاطره ای جالب را منتشر کرد. با حمایت حوزه هنری استان کوتاه داستانی خاطره یک جشن در کرمان تولید شد . رئیس جمهوری کشورمان خاطره ای جالب از سفر به تایلند تعریف کرد. خیلی مس ه است من خاطره زایمان دوستمون رو خوندم دلم خواست دوباره زایمان کنم؟  طرح یک شب یک خاطره به صورت هفتگی در مدارس مختلف شبانه روزی مازندران و با دعوت از مدیران ارشد استان برگزارمی شود. خاویر زانتی خاطره تلخی از دوران بازیگری اش در رابطه با مادرش دارد. عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطره جالبی از ذکاوت حضرت (ره) را تعریف کرد. خاویر زانتی خاطره تلخی از دوران بازیگری اش در رابطه با مادرش دارد. زمانی که ویولنیست گم شود، سرگردان شود، زمان را از دست بدهد، فرصت ها را نرباید، تضعیف شود، و هدفش را به درستی دنبال نکند، زحماتش به باد می رود. نتیجتا، او دیگر ویولنیست نخواهد بود؛ ی خواهد بود که مشتی خاطره را به دوش خواهد کشید. بیایید آرزو کنیم چنین اتفاقی برای هیچ ویولنیستی رخ ندهد. ویولن نوازی، هنری عملی است نه هنری در قالب حرف و خ.